Selin A.: Yağmur yağdığında neden gökkuşağı çıkar? Gülsu Naz Ş.: Neden sonbaharda yapraklar çok dökülür? Emre T.: Yapraklar neden sararır?

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Selin A.: Yağmur yağdığında neden gökkuşağı çıkar? Gülsu Naz Ş.: Neden sonbaharda yapraklar çok dökülür? Emre T.: Yapraklar neden sararır?"

Transkript

1 İSTEK ÖZEL KEMAL ATATÜRK ANAOKULU MARTILAR SINIFI Mevsimler Geçtikçe Doğadaki Canlıların Yaşam Biçimleri de Değişir Konusu İle İlgili Neler Biliyoruz? Ece S. : Yaz mevsimi olunca hayvanlar daha da heyecanlanır. Duru G. : Yaz olunca hayvanlar çok beslenir. Tettarman H. : Sonbaharda hayvanları kış uykusu için hazırlık yaparlar. Yaz olunca yemeklerini yerler. Ozan T. : Yaz mevsimi olunca çiçekler açar. Yapraklar yeşil olur. İpek C. : Hayvanlar soğuk havada yuvalarına saklanır. Çok sağlam yuva yaparlar, soğuktan korunurlar. Defne A. : İlkbaharda güller, papatyalar ve bütün papatyalar, Sonhabarda yapraklar sararır. Zeynep K. : Yaz mevsiminde hayvanlar kış uykusu için hazırlık yapar. Güz Ç. : Sonbaharda ağaçların yaprakları sararır. Gülsu Naz Ş. : Kış mevsiminde havyamlar üşür yuvasına geçer. Nehir G. : Sonbahardan kış mevsimine girerken hayvanlar kış uyksuna hazırlanır. Kaan B. : Yaz mevsiminde papatyalar açar. Canlılarda yaz mevsiminde uyanır.

2 Selin A. : İlkbaharda yapraklar ve çiçekler açar. Arif Cem K. : Yaz mevsiminde çiçekler açar. Ege E. : Kış mevsiminde hayvanlar uyur. Ağaçların yaprakları dökülür. Ekin T. : Hava sıcak olunca hayvanlar dışarı çıkar. Hava soğuk olunca başka yerlere giderler yani soğuk olmayan yerlere giderler. Alaz Güney K. : Kış olunca bazı kuşlar sıcak yerlere giderler, orada yemek ararlar. Emre T. : Yaz olunca hayvanlar hazırlık yaparlar, yazın güneş çıkar. Zeynep A. : Yaz gelince ağaçlar yeşil olur.güneş her yeri ısıtır.

3 İSTEK ÖZEL KEMAL ATATÜRK ANAOKULU MARTILAR SINIFI Mevsimler Geçtikçe Doğadaki Canlıların Yaşam Biçimleri de Değişir Konusu İle İlgili Neler Öğrenmek İstiyoruz? İpek C.: Sonbaharda neden kuşlar göç etmeye başlar? Ece S.: Yapraklar nasıl renk değiştirir? Nehir G.: İlkbaharda çiçekler nasıl açar? Güz Ç.: Yazın neden güneş çıkar? Duru G.: Havalar soğuduğunda kuşlar neden başka ülkelere gider? Arif Cem K.: Kış geldiğinde neden çam ağaçlarının yaprakları dökülmez? Ekin T.: Sonbaharda neden yağmur çok yağar? Zeynep K.: Mevsimler değiştikçe neden kıyafetlerimiz değişir? Defne A.: Hayvanlar neden kış uykusuna yatar? Nasıl hazırlık yaparlar kış uykusu için? Alaz Güney K.: Mevsimler nasıl değişir? Kaan B.: Hayvanlar neden kış uykusuna yatar? Ege E.: Mevsimler değiştikçe insanlar nasıl hazırlık yapar? Ozan T.: Kuşlar nasıl göç eder? Zeynep A.: Sonbaharda neden yapraklar dökülür ve sarılır? Tettarman H.: Neden kışın hayvanlar uyur?

4 Selin A.: Yağmur yağdığında neden gökkuşağı çıkar? Gülsu Naz Ş.: Neden sonbaharda yapraklar çok dökülür? Emre T.: Yapraklar neden sararır?

5 İSTEK ÖZEL KEMAL ATATÜRK ANAOKULU MARTILAR SINIFI BEYİN FIRTINASI Yapılan çalışmanın amacı: Öğrencilerin yaratıcı fikirlerini ortaya çıkarmalarını kolaylaştırmak amacıyla Beyin fırtınası, bir gruba ait öğrencilerin, açık fikirli olarak, bir konu, olay, problem durumu hakkında mantıklı olup olmadığı endişesine kapılmadan olabildiğince çok sayıda fikir üretmelerini istemektir. Mevsimler Size Neyi Anımsatıyor? Defne A. :Kış mevsiminde kar yağar kalın giysiler giyeriz. Yaz olunca kısa kollu giyeriz. Denize gireriz. Nehir G. : Kışın uzun kollu kalın kıyafetler giyeriz. Yazın pikniğe gideriz. İpek C. : Sonbaharda kalın kıyafetler giyebiliriz, Çok yağmur yağar. İlkbaharda çimenlerde yuvarlanmayı çok severim. Yağmur yağınca şemsiye kullanırım. Ece S. : Yazın denizde yüzmeyi çok severim, ilkbaharda çok mutlu olurum. Arif Cem K. : Kış mevsiminde çok mutlu olurum, çünkü karla oynamayı severim. Ozan T. : Yazın güneş açar ve çok mutlu olurum. Güz Ç. : Yazın denize gireriz, ilkbaharda her şey yeşil olunca sevinirim.

6 Ege E. : Yazın denizde havuzda babamla oynarım. Alaz Güney K. : Kışın babamla kartopu oynarım. Kışın kalın kıyafetler giyerim. Zeynep A. : Yazın karpuz ve kiraz yeriz ben kirazı çok severim. Emre T. : Yazın çok sıcak olur, sıcak havayı çok severim. Kaan B. : Yazın babamla denizde deniz topuyla oynarken çok mutlu olurum. Selin A. : Yazın çok mutlu olurum, denizde yüzerim. Ekin T. :İlkbaharda çimenlerde yuvarlanmayı çok severim. Zeynep K. :Yazın piknik yaparız, kışın kalın kıyafetler giyeriz. Gülsu Naz Ş. : Ben kış mevsimini severim, kartopuyla oynarım. Tettarman H. :İlkbaharda her yer yemyeşil olur. Kelebekler uçar. İlkbaharı çok severim. Duru G. : Yazın çok sıcak ince kıyafetler giyeriz.

7 İSTEK ÖZEL KEMAL ATATÜRK ANAOKULU MARTILAR SINIFI Mevsimler Geçtikçe Doğadaki Canlıların Yaşam Biçimleri de Değişir. Neler Öğrendik? Nehir G. : Mevsimler değiştikçe hayvanlarda ve insanlar da değişiklik oluyor, bazı hayvanlar sonbaharda kış için hazırlık yaparlar. Ayılar kış uykusuna yatarlar kışı yuvalarında geçirirler. Defne A. : Yazın çiçeklerden anneannemiz, annemiz bize reçel yapar. Kışın reçelleri yeriz. 4 tana mevsim var. Her mevsimin farklı olduğunu öğrendim. İpek C. : Kışın köstebekler yerin altındaki yuvalarında yaşarlar. Kirpilerde kışı yuvalarında geçirir. Ece S. : Mevsimlerin oluşması için dünya hem kendi etrafında hem de güneşin etrafında dönmesiyle oluşur. Mevsimlerin farklı olduğunu öğrendim. Yaz meyveleri farklıdır, kış meyveleri kışın yetişir. Yazın meyvelerden reçel yapılır. Güz Ç. : İnsanlar mevsimlere göre hazırlık yaparlar. Mesela insanlar kış için hazırlık yaparlar. Kışın giyilecek kıyafetleri çekmeceden çıkarırlar. Arif Cem K. : Kış mevsimi gelince bazı insanlar soba yakarlar, Bazıları kaloriferle ısınır.

8 Alaz Güney K. : Havalar soğuk ve serin olunca göçmen kuşlar sıcak ülkelere giderler. Çünkü soğuk havada üşürler. Göçmen kuşlar sıcak ülkelerde daha kolay yiyecek bulurlar ve yavrularını iyi beslerler. Zeynep A. : Göçmen kuşlar yaşamlarını sürdürebilmeleri için kış gelince sıcak ülkelere göç ederler. Kaan B. : Mevsimler değiştikçe hazırlıklar yapılır. Mesela insanlar yazın reçel ve turşu yapıp kışın yerler. Köpekbalıkları ve ayı kış uykusuna yatar. 4 tane mevsim vardır. Ege E. : Kış gelince bazı hayvanlar kış uykusuna yatar. Göçmen kuşlarda sıcak yerlere göç eder. Tettarman H. :Sonbaharda Göç eden kuşlar Göçmen kuşlar ilkbaharda ülkelerinde geri döner. Mevsimler değiştikçe insanların kıyafeti de değişir. Yazın ince giyeriz. Kışın kalın. Emre T.: Kışın kar yağar. Yazın yüzeriz. İlkbaharda her taraf yeşil olur. Kelebekler uçar. Duru G. : Yazın kiraz, vişne yeriz. Havalar soğumaya başlayınca göçmen kuşlar sıcak ülkelere göç eder. Ayı, kirpi kış uykusuna yatar. Havalar ısınınca uyanırlar. Ozan T. : Sonhabarda kuşlar sıcak yerlere gider. Kış gelince de ayılar kış yatar. Selin A. : Göçmen kuşlar kışın yiyecek bulmaya sıcak yerlere giderler. Ekin T. :Sonbaharda göçmen kuşlar sıcak ülkelere giderler. İlkbaharda tekrar dönerler. 4 mevsim vardır bunlar, sonbahar, kış, ilkbahar, yazdır.

9 Zeynep K. : Bazı kuşlar sonbaharda göç eder. İlkbahar mevsiminde tekrar dönerler. Bazı hayvanlar kış uykusuna yatar. Gülsu Naz Ş. :Köstebek, ayı kış uykusuna yatar. İlkbaharda tekrar uyanırlar. Yazın kiraz, karpuz ve kavun yeriz.

önce, önce, sonra, daha sonra, sonunda, en sonunda ifadelerinden uygun olanlarını kullanmalıyız.

önce, önce, sonra, daha sonra, sonunda, en sonunda ifadelerinden uygun olanlarını kullanmalıyız. OLAYLARIN OLUŞ SIRASI Bir olayı karışık anlattığımızda doğru anlaşılmayabilir. Bu yüzden anlattıklarımızda belli bir sıralama olmalıdır. Olayları oluş sırasına göre anlatırken ilk önce, önce, sonra, daha

Detaylı

İFADE ÇEŞİTLERİ 1. DESTEKLEYİCİ VE AÇIKLAYICI İFADELER. Dengeli beslenmek yani her çeşit yiyecekten yeterince yemek sağlığımız için önemlidir.

İFADE ÇEŞİTLERİ 1. DESTEKLEYİCİ VE AÇIKLAYICI İFADELER. Dengeli beslenmek yani her çeşit yiyecekten yeterince yemek sağlığımız için önemlidir. İFADE ÇEŞİTLERİ 1. DESTEKLEYİCİ VE AÇLAYICI İFADELER Dengeli beslenmek yani her çeşit yiyecekten yeterince yemek sağlığımız için önemlidir. Ben hiç yemek ayırt etmem. Açıkçası her yemeği severek yerim.

Detaylı

Kısacası oyun çocukların hayatı öğrendikleri ve her gün yeni bir deneyim yaşadıkları, özgür alanlarıdır.

Kısacası oyun çocukların hayatı öğrendikleri ve her gün yeni bir deneyim yaşadıkları, özgür alanlarıdır. Oyun, çocuğun kendi dünyasını yansıtabildiği, eğlenceli bir aktivitedir. Çocukların kendisini ifade etme becerileri kazanması, özgüveninin gelişmesi, kendisini tanıması, kendini gerçekleştirmesi ve özyeterlilik

Detaylı

Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü. - Tohum

Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü. - Tohum Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü - Tohum - Hava, Toprak, Su, Güneş - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı -

Detaylı

ANTALYA DA GELENEKSEL HAVA DURUMU TAHMİNİ YÖNTEMLERİ

ANTALYA DA GELENEKSEL HAVA DURUMU TAHMİNİ YÖNTEMLERİ DERLEMELER / COMPILATION PAPER ANTALYA DA GELENEKSEL HAVA DURUMU TAHMİNİ YÖNTEMLERİ Traditional Weather Forecasting Methods Use in Antalya Doç. Dr. Hilmi DEMİRKAYA* GİRİŞ Halk bilimi Belirli bir ülkede

Detaylı

Hazırlayanlardan. Sevgili Öğrenciler, BAŞARILAR,

Hazırlayanlardan. Sevgili Öğrenciler, BAŞARILAR, Sevgili Öğrenciler, Bu yıl okula başladınız. Tüm öğretmenlerinizin, anne, babanızın ve bizim bir dileğimiz var: Kısa sürede okumayı ve yazmayı öğrenmeniz, okuduğunu anlayan, düşünen, düşündüğünü doğru

Detaylı

TÜRKÇE. 2) MECAZ (DEĞİŞMECE) ANLAM Sözcüğün gerçek anlamından uzaklaşarak kazanmış olduğu yeni anlama mecaz anlam denir.

TÜRKÇE. 2) MECAZ (DEĞİŞMECE) ANLAM Sözcüğün gerçek anlamından uzaklaşarak kazanmış olduğu yeni anlama mecaz anlam denir. TÜRKÇE Anlam Bakımından Sözcükler...1 Sözcüklerde Anlam İlişkileri.3 Cümlede Anlam.6 Ses Bilgisi...9 Paragraf Bilgisi...13 Sözcüklerin Yapı Özellikleri..17 Yazım Kuralları..22 Noktalama İşaretleri...25

Detaylı

2. Bir berber:1 tane zayıf adamı tıraş etmektense,10 tane şişko adamı tıraş ederim 'demiş. Neden?

2. Bir berber:1 tane zayıf adamı tıraş etmektense,10 tane şişko adamı tıraş ederim 'demiş. Neden? ZEKA SORULARI 1.Pazar günü sabahı acı ile uyanan kadın ağlar polisler eve gelir evdeki görevlilere sorar aşçı kahvaltıyı hazırlıyordum der. Bahçıvan çiçekleri suluyordum der. Hizmetli posta kutusundan

Detaylı

20 Mart Vızıltı. Mercanlar Sınıfından Merhaba;

20 Mart Vızıltı. Mercanlar Sınıfından Merhaba; Mercanlar Sınıfından Merhaba; 20 Mart Vızıltı Bu hafta konumuz ormanlar idi. Orman nedir? Ormanların önemi ve faydaları nelerdir? Ormanları koruma konusunda üzerimize düşen görevler nelerdir? gibi sorular

Detaylı

İlköğretim. Ders ve Öğrenci Çalışma Kitabı 1. KİTAP. Esra ÖZCAN - Neşe SAĞAN

İlköğretim. Ders ve Öğrenci Çalışma Kitabı 1. KİTAP. Esra ÖZCAN - Neşe SAĞAN İlköğretim HAYAT BİLGİSİ 3 Ders ve Öğrenci Çalışma Kitabı 1. KİTAP Esra ÖZCAN - Neşe SAĞAN Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 02.12.2011 tarih ve 8348 sayılı yazıları (28.11.2011 tarih ve 179 sayılı

Detaylı

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ŞUBAT AYI AYLIK EĞİTİM PLANI OKUL ADI: TARİH: ŞUBAT YAŞ GRUBU: ÖĞRETMEN ADI: AYLAR

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ŞUBAT AYI AYLIK EĞİTİM PLANI OKUL ADI: TARİH: ŞUBAT YAŞ GRUBU: ÖĞRETMEN ADI: AYLAR MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ŞUBAT AYI AYLIK EĞİTİM PLANI OKUL ADI: TARİH: ŞUBAT YAŞ GRUBU: ÖĞRETMEN ADI: AYLAR ŞUBAT KAZANIMLAR VE GÖSTERGELERİ BİLİŞSEL GELİŞİM Kazanım 3. Algıladıklarını hatırlar.

Detaylı

Evinizi doğru havalandırın.

Evinizi doğru havalandırın. Evinizi doğru havalandırın. Dört duvarınız arasındaki iyi gelen hava hakkında herşey. www.wbm.de İÇİNDEKİLER KONUMUZ ISITMA 2 3 Evinizde rahat bir yaşam için faydalı bilgiler. Örneğin evdeki yaşam konusunda

Detaylı

3.sayımız bu senelik son sayımız. Hep birlikte EYLÜL de görüşmek üzere. ĐYĐ TATĐLLEEEEER!!!

3.sayımız bu senelik son sayımız. Hep birlikte EYLÜL de görüşmek üzere. ĐYĐ TATĐLLEEEEER!!! ARKADAŞLAAAAAAAR! Tatil başlıyooor! Biz biliyoruz ki siz bu sene çok çalıştınız, karneleriniz çok iyi, o yüzden de çok güzel bir tatili hakettiniz. Biz de çok çalıştık ve biz de tatili hakettik. Sizin

Detaylı

ÇAĞDAŞ TÜRK EDEBİYATI. Faruk Duman. Anlatı GAGALAR, PATİLER VE BAŞKA GÜZEL ŞEYLER. 2. basım. Resimleyen: Gözde Bitir

ÇAĞDAŞ TÜRK EDEBİYATI. Faruk Duman. Anlatı GAGALAR, PATİLER VE BAŞKA GÜZEL ŞEYLER. 2. basım. Resimleyen: Gözde Bitir Resimleyen: Gözde Bitir Faruk Duman GAGALAR, PATİLER VE BAŞKA GÜZEL ŞEYLER ÇAĞDAŞ TÜRK EDEBİYATI Anlatı 2. basım Faruk Duman GAGALAR, PATİLER VE BAŞKA GÜZEL ŞEYLER Resimleyen: Gözde Bitir S. Can Sanat

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BAHÇECİLİK DIŞ MEKÂN BİTKİLERİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BAHÇECİLİK DIŞ MEKÂN BİTKİLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BAHÇECİLİK DIŞ MEKÂN BİTKİLERİ ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen modüller; Talim

Detaylı

Yaşar Holding Gıda ve İçecek Grubu yayınıdır. Para ile satılamaz. Ocak 2013 Sayı 32

Yaşar Holding Gıda ve İçecek Grubu yayınıdır. Para ile satılamaz. Ocak 2013 Sayı 32 Yaşar Holding Gıda ve İçecek Grubu yayınıdır. Para ile satılamaz. Ocak 2013 Sayı 32 SÖYLEŞİ Sibel Arna ile oğlu Rüzgar üzerine sohbet SAĞLIKLI BESLENME Vitamin deposu kış meyveleri LEZZETLİ TARİFLER Kışa

Detaylı

1. SAYFA: 2-3 2. SAYFA: 4-18 3. SAYFA: 19-21 4. SAYFA: 22-25 5. SAYFA: 26 6. SAYFA: 27 7. SAYFA: 28-29 8. SAYFA: 30 9. SAYFA: 31 10. SAYFA: 32 11.

1. SAYFA: 2-3 2. SAYFA: 4-18 3. SAYFA: 19-21 4. SAYFA: 22-25 5. SAYFA: 26 6. SAYFA: 27 7. SAYFA: 28-29 8. SAYFA: 30 9. SAYFA: 31 10. SAYFA: 32 11. ÇALIŞMA KÂĞITLARI 1. Parçada Anlam SAYFA: 2-3 2. Gerçek Mecaz Eş Sesteş Zıt Yan Terim Anlam SAYFA: 4-18 3. Atasözü Deyim SAYFA: 19-21 4. Öznel Nesnel Anlatım SAYFA: 22-25 5. Sebep-Sonuç Amaç-Sonuç SAYFA:

Detaylı

Bilmeceler. Ufacık kuşlar Çiçekleri taşlar Kendi yemez Ele bağışlar. Bir tepsi nar, Her evde var. Yarım çörek Yüklük üstünde.

Bilmeceler. Ufacık kuşlar Çiçekleri taşlar Kendi yemez Ele bağışlar. Bir tepsi nar, Her evde var. Yarım çörek Yüklük üstünde. 128 Bilmeceler Sende de var, bende de var; Ninemde de var, dedemde de var. Yazın giyinir. Kışın soyunur. Küçücük bakkal, Dünyayı yutar. Bir ufacık odacık İçi dolu yongacık Sarıdır safran gibi Okunur Kur'an

Detaylı

Leman ÇETİN den ilk söz

Leman ÇETİN den ilk söz Özel Ütopya İlkokulu ve Ortaokulu Aylık Bülten EYLÜL-2014 Sayı:1 Bu sayıda, - Şimdi okullu olduk... - Okulumuzu tanıyalım... - Okul temsilcisi seçimleri - Artık bir müzik grubumuz var - Onur Behramoğlu

Detaylı

M E R Y E M UZERLİ ÜNLÜ OLMAK BENİM İÇİN ÖNEMLİ DEĞİL

M E R Y E M UZERLİ ÜNLÜ OLMAK BENİM İÇİN ÖNEMLİ DEĞİL ELLEKAPAKRÖPORTAJ M E R Y E M UZERLİ ÜNLÜ OLMAK BENİM İÇİN ÖNEMLİ DEĞİL Türkiye, Meryem Üzerli yi Muhteşem Yüzyıl daki rolüyle tanıdı. Ama kocaman gülümsemesiyle ve pozitif enerjisiyle sevdi. Ülkeyi ani

Detaylı

Çocuklarda Yas An ne Ba ba El Ki ta bı

Çocuklarda Yas An ne Ba ba El Ki ta bı Çocuklarda Yas An ne Ba ba El Ki ta bı Çocuklarda Yas An ne Ba ba El Ki ta bı 1. Yas nedir? Çocuklar da büyükler gibi çeşitli türden kayıplar yaşayabilirler. Anneleri, babaları, kardeşleri ölebilir ya

Detaylı

Şimdi okullu olduk. Çocuk - Eğitim - Özsaygı

Şimdi okullu olduk. Çocuk - Eğitim - Özsaygı 06 2+2 kaç eder sence? Şimdi okullu olduk 03 Tığcılar Mahallesi Yeni Cami Arkası 1217. Sokak No:5 Sakarya 0 530 661 71 17 www.ozelgokkusagicocukevi.com 0-6 yaş çocuklarının uygun uyarıcılarla desteklenmesi,

Detaylı

AD NEDĠR? Yaşlı kadın ümitsizlik, ve kararsızlık içinde önce torununa sonra sağına, soluna ve bir de gökyüzüne baktı.

AD NEDĠR? Yaşlı kadın ümitsizlik, ve kararsızlık içinde önce torununa sonra sağına, soluna ve bir de gökyüzüne baktı. AD NEDĠR? 1 Yaşlı kadın ümitsizlik, ve kararsızlık içinde önce torununa sonra sağına, soluna ve bir de gökyüzüne baktı. Yukarıdaki tümcede geçen adam, ümit, karar, torun, sağ, sol, gökyüzü sözcükleri,

Detaylı

Bilge Çocuk. Denizler, yaşamayı bizim kadar hak ediyor. Küçükçekmece Belediyesi nin çocuklara armağanıdır. Yıl: 2 Sayı: 5 / 2012

Bilge Çocuk. Denizler, yaşamayı bizim kadar hak ediyor. Küçükçekmece Belediyesi nin çocuklara armağanıdır. Yıl: 2 Sayı: 5 / 2012 Bilge Çocuk Yıl: 2 Sayı: 5 / 2012 Denizler, yaşamayı bizim kadar hak ediyor Küçükçekmece Belediyesi nin çocuklara armağanıdır. Sanatsız kalmayın! Bilgi Evleri Sanat Kursları Kayıtları Devam Ediyor. n Gitar

Detaylı

Değişen mevsimleri sanki bir kartpostaldaki

Değişen mevsimleri sanki bir kartpostaldaki BIRINCI BAŞKANLIK MESAJI, EYLÜL 2013 Başkan Dieter F. Uchtdorf Birinci Başkanlık İkinci Danışmanı Her Mevsimde Azizler Olmak Değişen mevsimleri sanki bir kartpostaldaki gibi güzel bir şekilde görebileceğiniz

Detaylı

İçimde bir şeyler var hâlâ

İçimde bir şeyler var hâlâ Sen şimdi git Sonra konuşuruz derdin hep Denizin bundan haberi olsa Seni, büyük dalgasıyla çarpardı Güneş seni yakar, rüzgâr dondururdu Ben onlara hiçbir şey söylemedim En iyi gitmeyi öğrendim İçimde bir

Detaylı

A R I C I L I K MİLLİ EKONOMİNİN TEMELİ ZIRAATTIR. KEMAL ATATÜRK

A R I C I L I K MİLLİ EKONOMİNİN TEMELİ ZIRAATTIR. KEMAL ATATÜRK A R I C I L I K MİLLİ EKONOMİNİN TEMELİ ZIRAATTIR. KEMAL ATATÜRK ARILARIN BİYOLOJİK EVRELERİ: Yumurta : Petek üzerinde işçi arılar için yapılmış gözler küçük, döllenmemiş yumurtadan oluşan erkek arıların

Detaylı

6 YAŞ GRUBU YILDIZLAR SINIFI MAYIS AYI AMAÇ VE KAZANIMLAR

6 YAŞ GRUBU YILDIZLAR SINIFI MAYIS AYI AMAÇ VE KAZANIMLAR 6 YAŞ GRUBU YILDIZLAR SINIFI MAYIS AYI AMAÇ VE KAZANIMLAR PSİKOMOTOR ALAN Amaç 1. Bedensel koordinasyon gerektiren belirli hareketleri yapabilme 8.Belli bir yüksekliğe tırmanır. 9.Tırmanılan yükseklikten

Detaylı

6 YAS GRUBU ANASINIFI KAVRAMLAR. Mekânda konum ile ilgili kavramları ( arasında, yanında, altında üstünde, önünde arkasında) öğrenmeye devam ediyoruz.

6 YAS GRUBU ANASINIFI KAVRAMLAR. Mekânda konum ile ilgili kavramları ( arasında, yanında, altında üstünde, önünde arkasında) öğrenmeye devam ediyoruz. ÖZEL BİLGİ İLKÖĞRETİM OKULU 6 YAS GRUBU ANASINIFI ŞUBAT AYI BÜLTENİ 1-29 ŞUBAT TEMA ÇALIŞMALARIMIZ Bu ay ki temamız Meslekler di. Anne ve babalarımızın mesleklerini öğrendik. Anne ve babamızın işi olmasaydı

Detaylı