Paralel Sürme ve Katlanır Sürme Donanımları. Ahşap, PVC ve alüminyum pencere kapılar için

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Paralel Sürme ve Katlanır Sürme Donanımları. Ahşap, PVC ve alüminyum pencere kapılar için"

Transkript

1 Paralel Sürme ve Katlanır Sürme Donanımları Ahşap, PVC ve alüminyum pencere kapılar için

2 G.U Paralel sürme ürün programı... G.U paralel sürme donanımları PVC, ahşap ve alüminyum pencere kapılar için gelişmiş çözüm önerileri sunar: 2 veya 4 kanatlı geniş pencere kapılar için G.U-966 (PVC ve ahşap) ve G.U-968 (alüminyum) modelleri mevcuttur. Teknik Özellikler G.U-966/ G.U-966/ G.U-968/ G.U-968/ G.U-966/ G.U-968/ G.U-90 oz 200 mz 150 mz 200 mz 150 mz 150 oz 150 oz Maksimum kanat ağırlığı, kg 200 kg 150 kg 200 kg 150 kg 130 kg 130 kg 90 kg Kanat lamba genişliği, mm Kanat lamba yüksekliği, mm Temel güvenlik Artırılmış temel güvenlik ENV 1627 WK 2 Yaratıcı arabalar Yeni dizayn edilmiş G.U sürme arabaları, sahip oldukları kam mekanizması sayesinde yumuşak ve düzgün bir şekilde sürme pozisyonundan vasistas konumuna geçer. İsteğe göre güvenlik seviyeleri Paralel sürme donanımlarında PVC ve ahşap için üç farklı güvenlik sınıfı vardır. Özel donanımlar sayesinde kilitleme mekanizması kanadın dört tarafında da hırsızlığa karşı güvenliklidir. FerGUard* gümüş renkli yüzey kaplaması G.U paralel sürme donanımları yüksek kaliteli gümüş renkli ferguard* yüzey kaplaması sayesinde korozyona karşı hassas ve kalıcı bir şekilde korunmuştur.

3 ... yüksek fonksiyonellik ve rahat kullanım Rahat kullanım G.U paralel sürme donanımları uygulanan pencere ve kapılar kolaylıkla açılıp kapatılabilir. Ergonomik dizayna sahip kol sayesinde bütün çalışma fonksiyonları gerçekleştirilir. Kilitlenebilir kol G.U mz Barelli kol G.U mz Barelli paslanmaz çelik kol G.U mz Şema A orta kayıtlı: 1 paralel sürme kanat, 1 sabit kanat; Resim: sol kullanım Şema A orta kayıtlı [1]: 1 paralel sürme kanat, 1 tek açılım kanat; Resim: sol kullanım Şema D orta kayıtsız [2]: 1 paralel sürme kanat, 1 tek açılım; Resim: sol kullanım Şema C orta kayıtlı : 2 paralel sürme kanat, 2 sabit kanat; Resim: aktif kanat sol kullanım Şema G orta kayıtlı: 1 paralel sürme kanat, 2 sabit kanat; Resim: sol kullanım Şema K orta kayıtlı : 2 paralel sürme kanat, 1 sabit kanat; Resim: sol ve sağ kullanım Şema C orta kayıtlı [1] : 2 paralel sürme kanat, 2 tek açılım kanat; Resim: aktif kanat sol kullanım Şema G orta kayıtlı [1]: 1 paralel sürme kanat, 2 tek açılım kanat; Resim : sol kullanım Açıklamalar: [1] Tek açılım kanatlı A,C ve G şemaları: UNI-JET tek açılım kanat donanımları ile DIRIGENT - F/SG çıkarılabilir kol ( *) ve kapaklı rozet ( *) kullanılır. [2] Şema D: Tek açılım kanat, pasif kanat ispanyoleti UNI-JET Sürme konumu Devrilme konumundan kurtarıldıktan sonra kayar kanat paralel bir şekilde durur ve yana kaydırılır. Devrilme konumu Kanat havalandırma konumunda ağır rüzgar yüküne maruz kalsa bile, kasa makaslar sayesinde pozisyonunu korur, hareket etmesi engellenir. Kapalı Konum Merkezi kilitleme sistemi kanadın çepeçevre kilitlenmesini sağlar.

4 G.U-966 (PVC, ahşap) G.U-968 (alüminyum) Koldan kumandalı kasa makaslar, Full Automatic 200 mz ve 150 mz Full Automatic donanımları, koldan kumandalı kasa makasları sayesinde geniş ve ağır kanatların oldukça kolay ve güvenli bir şekilde açılıp kapanmasını sağlar. Arabaların kavisli dizayna sahip kam mekanizması sayesinde kanat kolayca ve yumuşak bir şekilde vasistas konumundan kurtarılarak sürülür veya sürme konumundan vasistas konumuna düşürülür. Kayar kanatlar istenilen her noktaya kolaylıkla hareket edebilir. Ergonomik olarak dizayn edilmiş alüminyum kol ile kapının her fonksiyonu kontrol edilebilir: merkezi kilitlemenin açılarak kanadın serbest bırakılması; vasistas konumundan kurtarılarak kanadın açılıp sürülmesi; kanadın sadece kol hareketiyle kapatılıp aynı zamanda kilitlenmesi. Sürme kollarında dışarıda kalmaya engel olan antilockout mekanizması mevcuttur. Ayrıca her iki taraftan operasyona imkan veren barelli kol opsiyonu da vardır. Gümüş renkli ferguard* yüzey kaplaması sayesinde korozyona karşı optimum koruma sağlanmıştır. Kapalı konum Sürme ve vasistas konumu Açma konumu G.U-966/200 mz, PVC G.U-966/200 mz, PVC Koldan kumandalı Her iki donanım türünde de, koldan kumandalı makaslar sayesinde kol çevrilince kanat kasaya doğru otomatik olarak itilir ve kilitlenir. Açma sırasında ise kol hareketiyle kanat kasanın dışına doğru çekilir ve sürülür. Ağır ve geniş kanatlar için ideal bir uygulamadır. G.U-966 (PVC, ahşap) Kanat kapatılırken otomatik olarak vasistas konumuna düşer ve yumuşak bir şekilde kilitlenir. Bu sayede sağa sola hareket etmeye karşı emniyetlidir. G.U-968 (alüminyum) Donanımlar yüksek kalite çelik, zamak ve alüminyum alaşımlarından oluşur; 15/20 mm Euro ispanyolet kanallı alüminyum kanat profili. Kanat kapatılırken otomatik olarak vasistas konumuna düşer ve yumuşak bir şekilde kilitlenir. Bu sayede yanlara doğru hareket etmeye karşı emniyetlidir. G.U-968/200 mz, alüminyum Teknik Özellikler G.U-966/ G.U-966/ G.U-968/ G.U-968/ 200 mz [1] 150 mz 200 mz [1] 150 mz Maksimum kanat ağırlığı, kg 200 kg 150 kg 200 kg 150 kg Kanat lamba genişliği, mm Kanat lamba yüksekliği, mm Açılma mesafesi, mm [1] KLG mm ölçülerinde ilave makas kullanılması tavsiye edilir. KLG mm ölçülerinde ve kg kanat ağırlıklarında ilave araba kullanılması tavsiye edilir.

5 Pencere ve kapılar için güvenlik donanımları G.U-966/200 mz Se G.U-966/150 mz Se Temel güvenlik = G.U standardı Mantarbaşlı kilitleme pimli köşe elemanları pencere ve kapıların daha fazla risk taşıyan alt bölümlerinin korunmasında ilave güvenlik sağlarlar. Mantarbaşlı kilitleme pimleri güvenlikli karşılıklarla kullanılarak, hırsızlığa karşı güvenlik arttırılmıştır. Mantarbaşlı pimli köşe elemanları Mantarbaşlı pimli kasa makaslar Artırılmış temel güvenlik İlave güvenlik donanımları ve uygun güvenlikli karşılıkların kullanılması hırsızlığa karşı korumayı arttırır. Artırılmış temel güvenliği sağlamak için paralel sürme donanımlarının kasa makasları ve köşe elemanlarında mantarbaşlı kilitleme pimleri bulunur. Temel güvenlikten WK2 ye: G.U, her türlü güvenlik ihtiyacına çözüm önerileri sunar. Koldan kumandalı paralel sürme donanımları çeşitli güvenlik seviyelerine sahiptir. Özel güvenlik donanımları sayesinde kilitleme mekanizması her noktada hırsızlığa karşı emniyetlidir. Kilitleme mekanizmasının alarm sistemine bağlanabilmesi G.U paralel sürme donanımlarına sahip pencere ve kapılar bir alarm sistemine bağlanabilirler. Mantarbaşlı pimli köşe elemanları Mantarbaşlı pimli kasa makaslar Mantarbaşlı pimli yatay ve dikey orta parçalar Test edilmiş güvenlik WK2, ENV 1627 ye göre Hırsızlığa karşı artırılmış güvenlik için çelik güvenlik donanımları. ENV 1627 WK 2 ye göre test edilen paralel sürme donanımlarında kasa makaslar, köşe elemanları, ispanyoletler ve yatay-dikey orta parçalar mantarbaşlı kilitleme pimleriyle donatılmıştır. Mantarbaşlı pimli köşe elemanları

6 G.U-966 (PVC, ahşap) G.U-968 (alüminyum) 150 oz Automatic model oz kilitleme mekanizması koldan kumandalı değildir. Kasa makaslar kanat lamba genişliği 1200 mm den itibaren bütün mesafe boyunca kanadın kasaya düzgünce bastırılmasını sağlayacak şekilde bağlanmıştır. Donanımların sağlam dizaynı küçük orta boy pencere ve kapıların yüksek hareket kalitesinde ve hatasız çalışmasını sağlar. Yaratıcı dizayna sahip arabalarda bulunan kam mekanizmasının kavisli dizaynı sayesinde kanat kolayca ve yumuşak bir şekilde vasistas konumundan kurtarılarak sürülür veya sürme konumundan vasistas konumuna düşürülür. Kayar kanatlar istenilen her noktaya rahat bir şekilde hareket edebilir. Bütün fonksiyonlar kol üzerinden tek elle kumanda edilir: Merkezi kilitlemenin açılarak kanadın serbest bırakılması; vasistas konumundan kurtarılarak kanadın açılıp ileri ve geri sürülmesi; kanadın kapatılması ve kilitlenmesi. Ayrıca barel kullanılarak kilitlenebilme ve her iki taraftan da kullanılabilme özelliğine sahiptir. Gümüş renkli ferguard* yüzey kaplaması sayesinde korozyona karşı optimum koruma sağlanmıştır. Kilitleme işlemi, standart çift açılım kilitleme donanımları ile gerçekleştirilir. G.U-966/150 oz, PVC G.U-966/150 oz, PVC G.U-968/150 oz, alüminyum Kapatma baskısı kontrolü Ahşap, PVC, ve alüminyum pencere ve kapılarda, kasa makaslar arasındaki metal bağlantı mili sayesinde kapatma baskısı, bütün kanat genişliği boyunca eşit miktarda dağılmıştır. Bu şekilde kanadın sarkması önlenir. G.U-966 (PVC, ahşap) Kanat kapatılırken otomatik olarak vasistas konumuna düşer. Bu sayede yanlara doğru kaymaya karşı emniyetlidir. G.U-968 (alüminyum) Donanımlar yüksek kalite çelik, zamak ve alüminyum alaşımlarından oluşur; 15/20 mm Euro ispanyolet kanallı alüminyum kanat profilleri. İspanyolet ve köşe elemanlarının (4 yaprak yaylı) kilitleme pimleri ayarlanabilir özelliktedir. Kayar kanat otomatik olarak vasistas konumuna düşer ve yumuşak bir şekilde kilitlenir. Bu sayede yanlara doğru kaymaya karşı emniyetlidir. Teknik Özellikler G.U-966/ G.U-968/ 150 oz 150 oz Maksimum kanat ağırlığı, kg 130 kg 130 kg Kanat lamba genişliği, mm Kanat lamba yüksekliği, mm Açılma mesafesi, mm Açma pozisyonu Sürme ve vasistas konumu Kapalı konum

7 G.U-90 oz Hafif kapı ve pencereler için yeni donanım Kapatma baskısı kontrolü Kasa makaslar arasındaki metal bağlantı mili sayesinde kapatma baskısı, bütün kanat genişliği boyunca eşit miktarda dağılmıştır. Yumuşak Geçiş Kanat istenilen pozisyona zahmetsizce açılır ve yumuşak bir geçişle kapatılır. G.U-90 oz donanımları hem konutlarda hem de özel projelerde küçük ve hafif pencere ve balkon kapıları için uygundur. Çift kanatlı tek açılım kapılar ile birlikte de kullanılabilir. Alüminyum pencere ve kapılar için makas ve araba takımı 90 kg a kadar kanat taşıma kapasitesi Kanat lamba genişliği 1200¹ veya 1600² mm ye kadar [1] kapatma baskısı kontrolsüz [2] kapatma baskısı kontrollü Bağlantı mili sayesinde kapatma baskısı kontrolü ile (kanat genişliği 1200 mm den itibaren): kanadın sarkması önlenir. İnce tasarımlı arabaları ve bağlantı çubuğunun üst ray içinde gizlenmesi sayesinde estetik görünüm. Kilitleme, standart çift açılım kilitleme donanımları ile gerçekleştirilir. Gümüş renkli ferguard* yüzey kaplaması sayesinde korozyona karşı optimum koruma sağlanmıştır. Kollar sayesinde rahat ve kolay kullanım: Açma Devirme ve sürme Kapatma ve kilitleme

8 Daha fazla yaşam konforu G.U-922 ve G.U-822 katlanır sürme sistemleri ile... G.U-922 (ahşap/pvc) veya G.U-822 (alüminyum) donanımlarında hareket rayı alta monte edilir Alt ray kanat ağırlığını alır ve zemine güvenli bir şekilde iletir. Bu sayede bina yapısının tepe noktasının dayanıklılığından bağımsız olarak güvenli bir çalışma garanti edilmiş olur. 900 mm (ahşap, PVC) veya 1000 mm (alüminyum) ye kadar genişlik ve 80 kg a kadar ağırlıklardaki katlanır kanatlar çift açılım profillerinden üretilmiştir. Conta ile çevrili pencere ve kapılar yüksek sızdırmazlık, optimum ses ve ısı yalıtımı sağlar. Düz üst ray ve arabaların kapak profilinin altında gizlenmesi sayesinde estetik görünüme sahiptir. Katlanır sürme sistemleri içe açılım veya dışa açılım şekilde, 3 ila 7 kanata kadar uygulanabilir. Gümüş renkli ferguard* yüzey kaplaması sayesinde korozyona karşı optimum koruma sağlanmıştır. Geniş geçiş alanı, rahat geçiş imkanı Bütün katlanır kanatlar tek bir kenara toplanabilir: oturma odaları ve bahçeler bütünleşerek doğaya daha yakın olmanızı sağlar. Sık kullanım için de ideal Tek açılım veya çift açılım geçiş kanadı, katlanır kanatlardan bağımsız olarak açılır ve kapatılır. Etkin havalandırma 3 ile 7 arası kanada sahip bütün pencere ve kapı sistemleri, geçiş kapısı olarak kullanılan çift açılım kanadı ile donatılmıştır. Bu kanat vasistas konumunda ilave havalandırma imkanı sunar (sayfa 11 deki şemalara bakınız).

9 ... veya eşiksiz G.U-925 ve G.U-825 katlanır sürme donanımları ile G.U-925 (ahşap/pvc) veya G.U-825 (alüminyum) donanımlarında hareket rayı üste monte edilir. İç mekanlarda bu tip donanımlar zemine gömme ray ile kullanıldığı için eşik çıkıntısı olmaz. Bu sayede engelliler ve özellikle tekerlikli sandalye kullanıcıları için uygundur. 900 mm (ahşap, PVC) veya 1000 mm (alüminyum) ye kadar genişlik ve 80 kg a kadar ağırlıklardaki katlanır kanatlar çift açılım profillerinden üretilmiştir. Conta ile çevrili pencere ve kapılar yüksek sızdırmazlık, optimum ses ve ısı yalıtımı sağlar. 3 ile 7 arası kanat imkanı mevcuttur. Gümüş renkli ferguard* yüzey kaplaması sayesinde korozyona karşı optimum koruma sağlanmıştır. Açık pozisyon Tek bir kenara toplanabilen katlanır kanatlar için küçük bir park alanına ihtiyaç duyulur ve iç mekanlar bahçe ve teraslara açılabilir. Açık pozisyonda geçiş kanadı Tek açılım veya çift açılım olarak uygulanabilen geçiş kanadı, katlanır kanatlardan bağımsız olarak çalışır. Güvenlikli vasistas konumunda havalandırma imkanı Çift açılım olarak uygulandığında geçiş kanadı vasistas konumunda ilave havalandırma imkanı sunar. (Sayfa 11 deki şemalara bakınız.)

10 En yüksek düzeyde çalışma kalitesi ve kullanım kolaylığı Zarif görünüm ve rahat kullanım İki rulmanlı kılavuzlar sayesinde kanatlar rahat hareket eder. Düz üst ray sayesinde şık bir görünüme sahiptir. Katlanır kanatlar oldukça kolay hareket ettirilir: 4 tekerlekli arabalar rahat kullanım imkanı sağlar. Hareket rayının yükseklik mesafesi kısa olduğu için şık bir görünüme sahiptir. Arabalar üst rayın arkasında gizlenmiştir. Ayarlar Kılavuz ve arabalar çeşitli kanat bini ölçülerine göre ayarlanabilir. Bu özelliği ile profil sistemlerine kolayca uyum sağlar. Menteşeler katlanır kanatları birbirleri ile ve kasa ile birleştirir. Kanatların birbirlerine göre konumları menteşeler üzerinden her bir menteşe başına +/- 2,5 mm, arabalar ise +4/-1,5 mm ayarlanabilir. Pencere ve kapı dizaynında uyum 900 mm ye kadar (ahşap/pvc) veya 1000 mm ye kadar (alüminyum) genişlikteki kanatlar çift açılım profilleri ile üretilir. Bu sayede pencere ve kapılarda uyumlu bir görünüm sağlanır. Güvenli Montaj Üst ray ve alt raylar kasaya vida ile sabitlenir. PVC kapı ve pencerelerde güvenli montaj için, vidalar profil destek sacına vidalanır. Eşikli sistem monte edilirken, alt ray, kanat ağırlığının güvenli bir şekilde taşınması için toplam uzunluğu boyunca bir takoz ile desteklenir. Kullanım G.U katlanır sürme donanımları kol üzerinden kolayca ve rahat bir şekilde kumanda edilebilir. Talep üzerine kilitlenebilir ispanyoletler ve çift taraflı kullanım için kollar temin edilebilir. Açma konumu Sürme konumu Kapalı konum Teknik Özellikler G.U-922 G.U-925 G.U-822 G.U-825 Maksimum kanat ağırlığı, kg 80 kg 80 kg 80 kg 80 kg Kanat lamba genişliği, mm max max Kanat lamba yüksekliği, mm max max

11 Ahşap, PVC ve alüminyum katlanır kanatlar ve çift açılım kanatlar birlikte uyum içinde çalışırlar. Şema 321 [1] 2 katlanır kanat, 1 çift açılım kanadı Şema katlanır kanat, 1 tek açılım kanadı Şema 431 [2] 2 katlanır kanat, 1 pasif tek açılım kanadı, 1 aktif çift açılım kanadı Şema 541 [1] 4 katlanır kanat, 1 çift açılım kanadı Şema 651 [2] 4 katlanır kanat, 1 pasif tek açılım kanadı, 1 aktif çift açılım kanadı Şema katlanır kanat, 1 tek açılım kanadı Şema katlanır kanat, 1 pasif tek açılım kanadı, 1 aktif tek açılım kanadı Açıklama: Şema katlanır kanat, 1 tek açılım kanadı [1] Geçiş kanadı aynı zamanda tek açılım kanadı: Menteşeler ve UNI-JET tek açılım donanımlarıyla UNI-JET tek açılım donanımlarıyla [2] Aktif geçiş kanadı aynı zamanda tek açılım kanadı: Menteşeler ve UNI-JET tek açılım donanımlarıyla UNI-JET tek açılım donanımlarıyla Şema 761 [1] 6 katlanır kanat, 1 çift açılım kanadı Şema katlanır kanat, 1 tek açılım kanadı Şema katlanır kanat, 1 tek açılım kanadı 11

12 Gretsch-Unitas Yapı Elemanları San. ve Tic. A.Ş. A.Gazi Mah. Ebubekir Cad. No: Samandıra - İstanbul Tel (0) Pbx Faks + 90 (0) WP /2006 Printed in Turkey

GENEL TEKNİK ŞARTNAME (DORADO GOLD SHIELD)

GENEL TEKNİK ŞARTNAME (DORADO GOLD SHIELD) GENEL TEKNİK ŞARTNAME (DORADO GOLD SHIELD) A : Sert PVC den üretilen pencere sistemleri teknik şartnamesi: 1. Profiller 1.1. Avrupa standartlarında, çevreye zarar vermeyen, geri dönüşümlü, Kalsiyum - Çinko

Detaylı

Kayseri de yüksek teknoloji ile Türkiye nin panjur ve penceresini üretiyoruz. CAM. PVC PEN. KAPI PANJUR SİST.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

Kayseri de yüksek teknoloji ile Türkiye nin panjur ve penceresini üretiyoruz. CAM. PVC PEN. KAPI PANJUR SİST.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. Kayseri de yüksek teknoloji ile Türkiye nin panjur ve penceresini üretiyoruz. R CAM. PVC PEN. KAPI PANJUR SİST.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. R CAM. PVC PEN. KAPI PANJUR SİST.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. 1987 yılında panjur, kepenk

Detaylı

Kablo Yönetim Sistemleri

Kablo Yönetim Sistemleri Kablo Yönetim Sistemleri 444 30 30 www.schneider-electric.com 1 Çevreye karşı duyarlı RoHS (Zararlı madde kullanımının sınırlandırılması) metni, elektrikli - elektronik ekipmanlarda kurşun gibi, zararlı

Detaylı

IÇINDE TEKNOLOJI VAR. HARİCİ TİP KABİNETLER ve AKSESUARLARI

IÇINDE TEKNOLOJI VAR. HARİCİ TİP KABİNETLER ve AKSESUARLARI IÇINDE TEKNOLOJI VAR HARİCİ TİP KABİNETLER ve AKSESUARLARI Bizde de Sokaklarda o varsa... bu var! Sadece darbeler mi? Elektromanyetik radyasyona, aşırı sıcağa, soğuğa, yağmura kara, rüzgâra ve depreme

Detaylı

SF6 Gaz Yalıtımlı Metal Muhafazalı Kontrol ve Kumanda Sistemleri Montaj, Bakım ve İşletme Kılavuzu

SF6 Gaz Yalıtımlı Metal Muhafazalı Kontrol ve Kumanda Sistemleri Montaj, Bakım ve İşletme Kılavuzu SF6 Gaz Yalıtımlı Metal Muhafazalı Kontrol ve Kumanda Sistemleri Montaj, Bakım ve İşletme Kılavuzu 12 kv, 24 kv, 36 kv (LSC2B, PM) Standard IEC 62271-200 Doğa En Değerli Ortağımızdır SF6 Gaz Yalıtımlı

Detaylı

Proline+ duvar tipi kabinetler

Proline+ duvar tipi kabinetler 1. GENEL ÖZELLIKLER Proline+ 19 duvar tipi kabinetleri; ofislerde ve sistem odalarında daha az miktarda U boy gerektiren alanlar için, ekonomik kablolama ve daha az cihaz gereksinimi olan durumlar için

Detaylı

HOPPE Kapınıza yakışan kol. Temel Bilgiler

HOPPE Kapınıza yakışan kol. Temel Bilgiler HOPPE Kapınıza yakışan kol. Temel Bilgiler Türkiye Genel bakış HOPPE teknik standartlar sayfa 5 duravert duraplus duranorm Ürün kategorileri sayfa 6 Malzeme yüzeyleri ve bunların bakımı sayfa 8 Resista

Detaylı

KE KX KG TL KW KE KX KG TL KW

KE KX KG TL KW KE KX KG TL KW KE KX KG TL KW KE KX KG TL KW Her zaman doğru tercih! Toprak mikserleri ve ağır tip toprak mikserleri eskiden olduğu gibi tohum yatağı hazırlanması konusunda her yönden çok beceriklidir. Başka hiçbir zemin

Detaylı

Yeni DMX 3. 4000 A e kadar etkin koruma AÇIK TİP ŞALTERLER - ÜRÜN REHBERİ

Yeni DMX 3. 4000 A e kadar etkin koruma AÇIK TİP ŞALTERLER - ÜRÜN REHBERİ Yeni DMX 3 4000 A e kadar etkin koruma AÇIK TİP ŞALTERLER - ÜRÜN REHBERİ YENİ DMX 3 Açık tip şalterler 4000 A e kadar TÜM BİNA TİPLERİ İÇİN ETKİN KORUMA VE KONTROL 02 1600 A e kadar DPX kompakt şalterler

Detaylı

NXAIR, NXAIR M ve NXAIR P, 24 kv a kadar Hava İzolasyonlu Orta Gerilim Dağıtım Panosu

NXAIR, NXAIR M ve NXAIR P, 24 kv a kadar Hava İzolasyonlu Orta Gerilim Dağıtım Panosu NXAIR, NXAIR M ve NXAIR P, 24 kv a kadar Hava İzolasyonlu Orta Gerilim Dağıtım Panosu Orta Gerilim Dağıtım Panosu HA 25.71 2011 Kataloğu Answers for energy. R-HA25-338 tif Uygulama Endüstri R-HA25-340.tif

Detaylı

Çalışma Alanı Bileşenleri Besleme Üniteleri İçin

Çalışma Alanı Bileşenleri Besleme Üniteleri İçin D-26615-2009 D-27753-2009 D-26530-2009 Çalışma Alanı Bileşenleri Besleme Üniteleri İçin 02 ÇALIŞMA ALANI BİLEŞENLERİ ÇALIŞMA ALANI BİLEŞENLERİ 03 Çalışma Alanı Bileşenleri* Göz alıcı şekilde tasarlanan

Detaylı

Elvido. Clinic l Care l Assist. Birçok İHTİYAÇ tek cevap

Elvido. Clinic l Care l Assist. Birçok İHTİYAÇ tek cevap Elvido Clinic l Care l Assist Birçok İHTİYAÇ tek cevap Elvido Birçok İHTİYAÇ tek cevap en düşük pozisyon: 37 cm en yüksek pozisyon: 81 cm Ortopedik pozisyon Fowler pozisyonu Anti- Trendelenburg 18 Yeni

Detaylı

VAROL MAKİNA 1994 yılından bugüne ağaç işleme ve mobilya makinaları sektöründe

VAROL MAKİNA 1994 yılından bugüne ağaç işleme ve mobilya makinaları sektöründe w w w. v a r o l m a k i n a. c o m VAROL MAKİNA 1994 yılından bugüne ağaç işleme ve mobilya makinaları sektöründe faaliyet göstermektedir. Bu süreçte daima yüksek kalite ve hizmet anlayışını kendine görev

Detaylı

Kurtarma talimatı BMW. Uygulama personeli için bilgi Ocak 2015

Kurtarma talimatı BMW. Uygulama personeli için bilgi Ocak 2015 file://c:\users\qx54891\appdata\local\temp\14\dw_temp_qx54891\vul-rel-bm Page 1 of 66 BMW Kurtarma talimatı Uygulama personeli için bilgi Ocak 2015 Ön söz Esaslar Tıbbi yönler Teknik yönler BMW Assist

Detaylı

YENİ FORD TRANSIT KAMYONET

YENİ FORD TRANSIT KAMYONET YENİ FORD TRANSIT KAMYONET 2 Omuzlarınızdaki Yükü Hafifletin Yeni Ford Transit Kamyonet, yüksek taşıma kapasitesini güvenilir performans ve düşük yakıt tüketimi ile birleştirerek, tüm ağır işlerin altından

Detaylı

Mekanlarda uyarlanabilir bölmeler. Mahremiyeti koruma. Işık geçiren ama görüntü vermeyen sistemler

Mekanlarda uyarlanabilir bölmeler. Mahremiyeti koruma. Işık geçiren ama görüntü vermeyen sistemler Mekanlarda uyarlanabilir bölmeler. Mahremiyeti koruma. Katalog 2011 ropimex -Teleskopları Kullanım örnekleri: 2-7 Teknik veriler: 8-11 ropimex -Kabinleri Kullanım örnekleri: 12-15 Teknik veriler: 16-17

Detaylı

Proline duvar tip kabinetler

Proline duvar tip kabinetler Proline duvar tip kabinetler 1. GENEL ÖZELLIKLER Proline duvar tip kabinetleri; ofislerde ve sistem odalarında daha az miktarda U boy gerektiren alanlar için ekonomik kablolama ve daha az cihaz gereksinimi

Detaylı

3VT Kompakt Güç Şalterleri

3VT Kompakt Güç Şalterleri Siemens AG 8 5 A akım değerine kadar VT serisi kompakt tip güç şalterleri LV 6 8 Kataloğu VT Kompakt Güç Şalterleri Siemens AG 8 İlgili kataloglar İçindekiler Akçak gerilim kontrol ve dağıtım sistemleri

Detaylı

UPM ProFi AÇIK HAVADA YAŞAM İÇİN TASARLANDI

UPM ProFi AÇIK HAVADA YAŞAM İÇİN TASARLANDI AÇIK HAVADA YAŞAM İÇİN TASARLANDI 1 Döşeme Yelpazesi Tasarım performansla buluşuyor Çünkü Görünüm Önemlidir Güzellik ve performans, Döşeme ailesinin temelini oluşturur. Zamana yenik düşmeyen, hoş bir görünüm

Detaylı

Isı Yalıtım Ürünleri

Isı Yalıtım Ürünleri Isı Yalıtım Ürünleri www.stroton.com STROTON 2000 yılında kurulan STROTON; yüksek kalitede ısı yalıtımı sağlayan ürünlerin yanı sıra ülkemizin ilk ve tek ICF konut sistemi üreten modern tesisidir. Yüksek

Detaylı

IT ve Data Fiziksel Güvenliği ve Uygulamaları

IT ve Data Fiziksel Güvenliği ve Uygulamaları Spectro-Data Vision Spectro-Data modüler sistemleri: Kontrol ve monitörle izleme, planlama ve iletişim, idari bölüm, organizasyon ve arşivleme, yeni teknikler öğrenme olanağı, bilgi ve iletişim teknolojilerinin

Detaylı

MAKİNE KORUMA ÇÖZÜMLERİ OTOMASYON VE ROBOTİK SİSTEMLER

MAKİNE KORUMA ÇÖZÜMLERİ OTOMASYON VE ROBOTİK SİSTEMLER MAKİNE KORUMA ÇÖZÜMLERİ OTOMASYON VE ROBOTİK SİSTEMLER Protecting People, Property & Processes www.troax.com Fens Sisteminde Dünya Lideriyiz. Table of contents Troax endüstriyel panel ve bölme sistemlerinde

Detaylı

Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2. Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi. Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek

Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2. Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi. Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2 SAYFALAR 2-5 Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi SAYFALAR 6-9 Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek SAYFALAR 10-13 Akıllı teknoloji

Detaylı

Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz

Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz Jungheinrich e hoş geldiniz Ankara Jungheinrich firması malzeme taşıma ekipmanları, depolama ve malzeme akış teknolojisi alanlarında

Detaylı

Depolama tekniği ürün programı

Depolama tekniği ürün programı PATATES TEKNOLOJİSİ ŞEKER PANCARI TEKNOLOJİSİ SEBZE TEKNOLOJİSİ Depolama tekniği ürün programı Koruyucu depolama yaparak başarılı hasat elde edin! Sadece sağlıklı depolanan ürünler, depodan tekrar sağlıklı

Detaylı

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM YENİ FORD TRANSIT CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-21 Gövde tipleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur ve dinamik

Detaylı

Her yolculuk güvenle başlar.

Her yolculuk güvenle başlar. Toyota Corolla Her yolculuk güvenle başlar. Dikkat çekici tasarım, üstün kalite ve Toyota Optimal Drive gibi yenilikçi bir teknoloji. Toyota Corolla nın sunduğu tatmin edici sürüş deneyimi için anahtar

Detaylı

Yeni Plexo 3, ihtiyaç duyduğunuz geniş hacim

Yeni Plexo 3, ihtiyaç duyduğunuz geniş hacim Yeni Plexo 3, ihtiyaç duyduğunuz geniş hacim IP 65 NEMLİ YER KOFRALARI Kablolamada sınırlar yok: kofranın içinde geniş kablolama hacmi 2 Geniş ürün yelpazesine sahip kofralar 11 farklı boyutta kofra 2

Detaylı

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİ MONTAJI ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından

Detaylı

8BT2 Tipi 36 kv, 31.5 ka e Kadar Arabalı, Hava İzoleli

8BT2 Tipi 36 kv, 31.5 ka e Kadar Arabalı, Hava İzoleli www.siemens.com.tr/8bt2 8BT2 Tipi 36 kv, 31.5 ka e Kadar Arabalı, Hava İzoleli Orta Gerilim Dağıtım Panosu Katalog HA 26.41.TR - 2012 Answers for infrastructure and cities. 2 8BT2 Tipi Siemens HA 26.41.TR

Detaylı