TEKNİK ŞARTNAME 1. KONU, KAPSAM VE TANIM:

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "TEKNİK ŞARTNAME 1. KONU, KAPSAM VE TANIM:"

Transkript

1 1. KONU, KAPSAM VE TANIM: TEKNİK ŞARTNAME 1.1. KONU: Bu teknik şartname, TCDD 2. Bölge Müdürlüğü Yol Mekanik Atölye Müdürlüğü demirbaşında bulunan numaralı vagonun servis (hizmet) vagonu olarak dizayn edilmesi işinin mahalli piyasada yaptırılması maksadıyla hazırlanmıştır KAPSAM: İşbu şartname, servis vagonunun tefrişi, elektrik ve su tesisatı işleri ve boya işleri ile ilgili gereksinim ve özellikler, teklif içerikleri, kontrol metotları ve garanti süreleri hakkındaki detayları kapsar TANIM: Bundan sonra, bahse konu işler için teklif verecek istekliler FİRMA, TCDD 2. Bölge Müdürlüğü Yol Mekanik Atölye Müdürlüğü ise İDARE olarak anılacaktır. 2. İŞİN ÖZELLİKLERİ: 2.1. GENEL İŞLER: ÜST BAKIM Vagonun yan yüzeyleri, vagon içinden minimum 30 mm XPS malzeme ile, taban ve tavan yüzeyleri ise vagon içinden minimum 20 mm XPS malzeme ile yalıtılacaktır Vagonun tüm iç yan yüzeyleri yalıtım malzemesi ile kaplandıktan ve gerekli elektrik ve su vb. tesisatlar döşendikten sonra 18 mm lik mdf-lam malzeme ile kaplanacaktır Vagonun tavanındaki mevcut kaplama malzemeleri sökülecek, gerekli yalıtım malzemesi, elektrik, su vb. tesisatlar geçirildikten sonra boya gerektirmeyen 3 mm lik ham mdf üzerine formika(laminant) kaplanmış malzeme ile kaplanacaktır Vagon iç bölmeleri, 30x30 metal profiller ile kafes şeklinde(max 75 cm aralıklarla) kaynatılmak suretiyle bölünecek, arasına 30 mm lik XPS malzeme konularak her iki taraftan oda oluşturacak şekilde her iki tarafından ayrı ayrı 18 mm lik mdf-lam malzeme ile kaplanacaktır Vagon iç kapıları projede belirtilen sayıda ve çam keresteden yüzeyleri cilalı olacak şekilde yapılacaktır Oda ebatları projede belirtildiği şekilde olacaktır Vagon zemini izole edildikten sonra 1.sınıf laminant parke döşeme ile kaplanacaktır Yatak odalarında minimum 8 kişi kapasiteli 90x200 ölçülerinde metal ranzalar olacak, içlerine 90x190 ölçülerinde ful ortopedik ve 1.sınıf kalitede yataklar konulacaktır Vagon içindeki tüm donanımlar (koltuklar,kalorifer tesisatı,ara bölmeler, tuvalet, eşya rafları tavan döşemesi vb.) sökülecek ve projeye uygun olarak yeniden dizayn edilecektir Vagon üzerindeki mevcut tüm pencereler sökülecektir.pencerelerden boşalan yerler, projede belirtilen yeni pencere boyutlarına ve montaj yerlerine uygun olacak şekilde 50x50 profiller ile kafes oluşturacak şekilde kaynatılacak,pencere

2 takılacak bölmelere 4. Ve 5. Başlıklar altında teknik özellikleri ve boyutları belirtilmiş PVC pencereler takılacak, kalan kısımlar ise vagon dış yüzeyinden minimum 1 mm sac ile kaynatılacaktır Vagon pencereleri projede belirtilen noktalara mutfak, salon ve koridorlar için 8 adet 90x100 cm, yatak odaları için 4 adet 45x100 cm, banyo için 1 adet 80x40 cm ölçülerinde olacak şekilde özellikleri aşağıdaki 4. Ve 5. Başlıklar altında belirtilen PVC doğramadan yapılacaktır Yeni yapılan tüm pencerelerin dışına, pencere boyutlarına uygun olacak şekilde yüklenici firma tarafından 12 mm lik yuvarlak demirden imal edilecek pencere korkuluğu montelenecek ve vagon rengine uygun boya ile boyanacaktır İşin yapımı esnasında proje üzerinde idare tarafından, işin maliyetine etki etmeyecek değişiklikler talep edilebilecektir firma bunun için ekstra bir hak talebinde bulunmayacaktır BANYO ve SIHHİ TESİSAT: Vagonda sıcak su ihtiyacı için, banyoya 1 adet elektrikli minimum 1500 watt ve 300 lt lik,mutfağa ise minimum 500 watt 100 lt lik sıcak su kazanı konulacaktır Banyoya 1 adet lavabo, 1 adet pisuvar ve 1 adet lavabo üstü ayna seti monte edilecektir Banyo içi ve giriş koridoruna 1.kalitede seramik döşenecektir Banyo iç yüzeyleri ve tavanı sudan etkilenmeyecek şekilde PVC lambirilerle kaplanacaktır Banyoya sıcak-soğuk su bataryası ve duş ahizesi takılacaktır Vagonda min Lt lik olacak şekilde 2 adet paslanmaz çelikten su tankı imal edilip vagon tavanına monte edilecektir. Su tanklarından bir tanesi banyoyu bir tanesi de mutfağı besleyecektir Su tanlarından banyoya ve mutfağa su tesisatı ve atık su için de atık su tesistatı döşenecektir SALON: Salona 40x180x180 cm ebatlarında projeye uygun olarak evrak dolabı yapılacaktır Salona 2 adet 1. Sınıf kalitede 3 lü çekyat konulacaktır Tavana soba bacası yapılacaktır x180 cm ebatlarında 1 adet masa ve 4 adet sandalye konulacaktır Giriş koridoruna uygun ölçülerde 1 adet ahşap ayakkabı ve soyunma dolabı konulacaktır Salona 82 ekran bir LCD TV monte edilecektir MUTFAK: Mutfağa 60x300x90 cm ebatlarında projeye uygun çekmeceleri olan mutfak tezgahı monte edilecektir. Tezgah üstü mermer olacaktır. Sıcak-soğuk su bataryası monte edilecektir Mutfağa 35x300x60 cm ebatlarında projeye uygun tezgah üstü dolap konacaktır Mutfak dolabına aspiratör monte edilecektir Mutfağa 80x120 cm ebatlarında masa ve 6 adet sandalye konacaktır.

3 2.5. ELEKTRİK TESİSATI: Elektrik tesisatları kolon hatları minimum 2,5 mm, prizler için 2,5 mm,ısıtıcılar ve radyatörler için 2,5 mm, aydınlatma için 1,5 mm NYY kablo ile, kabloların spiral boru içerisinden gizli olarak geçirilmesi suretiyle yapılacaktır. Elektrik tesisatında kullanılacak malzemeler Elektrik İç Tesisat Yönetmeliği ne uygun olacaktır Vagon Aydınlatma tesisatı 2 gruba, priz tesisatı 4 gruba ayrılarak her grup ana panodan ayrı hatla beslenecektir Banyo aydınlatma tesisatı ıslak zemin tesisatlarına uygun olacaktır. Banyo prizleri kapaklı olacaktır Isınma gereksinimi için; 7 adet yağlı radyatör, vagon içinde idare tarafından belirtilecek noktalara fiş kısımları kesilip (birer şalter ile açılıp kapatılacak şekilde) elektrik tesisatına doğrudan bağlanacak ve radyatör vagona sabitlenecektir Yatak odalarında 1 aydınlatma ve 1 priz, salonda 2 aydınlatma ve 3 priz, ara koridorda 2 aydınlatma, mutfakta 1 aydınlatma ve 3 priz, banyoda 1 aydınlatma ve 1 priz, giriş koridorunda 2 aydınlatma olacaktır Vagon 3 ana girişinde dış aydınlatma olacaktır Vagon ana kolon tesisatı, vagonun her iki yönünden besleme yapılabilecek şekilde çekilecektir Ana giriş sigortası 25 amper, priz sigortaları 16 amper ve aydınlatma sigortaları 10 amper olacaktır Aydınlatma için 2, prizler için 4, yağlı radyatörler için 4, sıcak su ısıtıcıları için 2 ve klimalar için 2 olmak üzere toplam 14 adet V-otomat sigorta konulacaktır Vagon ana beslemesi için 1 adet min. 50 mt. ve 4x2 milimetrekare kesitinde uçları uygun fişlerle donatılmış besleme kablosu olacaktır Elektrik tesisatı vagon ana gövdesi ile topraklandırılacaktır En az BTU 2 adet split klima temini ve montajı idarenin uygun gördüğü yere yapılacaktır Vagon dışına 1 adet TÜRKSAT a uygun uydu anteni montajı yapılacaktır. 3. FREN TERTİBATI 3.1. Fren sisteminde yapılacak olan işlemler için UIC 542,543,544 Standartlarına uyulacaktır TRİBLVALF VE REGÜLATÖR Triblvalf ve regülatörler demonte edilerek bakım ve onarımları yapılacaktır. Tamiri mümkün olmayanların yerine TCDD tarafından yenileri verilecektir YARDIMCI HAVA DEPOSU Yardımcı hava deposu sökülerek temizlenecek, çürük, delik, hasarlı olup olmadığına bakılacak, basınç testi yapılarak kaçakları kontrol edilecektir. Uygun olanlar yerine monte edilecek, değişmesi gereken depolar yenilenecektir.

4 3.4. FREN SİLİNDİRİ Gerekli kontroller ve bakımlar yapılacaktır ANA HAVA (KONDÜVİT) BORUSU Her iki taraftan sırasıyla basınçlı hava bağlanarak boru içerisi temizlenecektir. Borunun şasiye bağlantı sportları kontrol edilecek, ana hava borusunun yıpranmış, ezilmiş, delinmiş olup olmadığına bakılacak, ezik, delik ve yıpranmış ana hava borusu yenisi ile değiştirilecektir. Kaynakla tamir yapılmayacaktır HAVA AÇMA KAPAMA MUSLUĞU Hava açma kapama musluklarında çatlak, kırık var ise UIC standartlarına uygun olan yenileriyle değiştirilecektir. Çatlak, kırık yok ise bakımı yapılıp contaları değiştirilecek, kaçak kontrolü yapılarak monte edilecektir 3.7. HAVA İRTİBAT HORTUMU Komple yeni hava hortumu ile değiştirilecektir 3.8. FREN AYAR KOLLARI VE LEVHALARI Gözle muayene edilecek, eksik ve kırık olanlar orjinali ile yenilenecek, yazı ve işaretler kabartmalı tam ve okunabilir olacaktır FREN SABOSU VE ASKI TERTİBATI UIC 543 Standardında belirtilen P-10 tipi fren pabuçları takılacaktır. Askı tertibatı ve fren pabuç tutucusu sökülecek, gerekli muayeneleri yapılacaktır. Aşınmış ve kullanılamayacak olanlar yenisi ile değiştirilerek monte edilecektir EL FREN TERTİBATI Gerekli tamir ve bakımlar yapılacaktır HAVA BOŞALTMA (PÜRJÖR) TELİ Hava boşaltma teli eksik ise, UIC 542 Standartına uygun olarak tamamlanacaktır İMDAT KLAPESİ İmdat klape tertibatı basınçlı hava ile kontrol edilecek, contaları yenilenecek, kaçak var ise ıslah edilecek ve sistemin çalışması sağlanacaktır. 4. TEMİZLİK- BOYA-YAZI -İŞARETLER 4.1. Vagon, boyanmadan önce, yeni takılacak pencereler için profiller ve dış yüzey sacları kaynatılacak, vagon şasi ve Vagon dışında aşınan, çürüyen ve tadilat gören bölümler tamir edilecek çelik macunla macunlanacak ve vagonun rengine ve kendi öz boyasına uygun boya ile vagon komple boyanacaktır Boya yapılacak diğer parçalar temizlenerek, boyanacaktır. Vagonların sandık, şase, sandık içi, tabanı (alt-üst), boji, tekerlek aksamı, dam, fren aksamı vb. parçaları boyanacaktır.

5 4.3. Vagonlarda, tamir edilmeyip değişen yeni parçalara ait yüzeyler önce 1 kat antipas veya astar boya ile boyanacaktır. Antipas boya kullanıldıktan sonra tüm vagon endüstriyel sentetik boya ile boyanacaktır Boyanan yüzeylerde akıntı, kabarcık, karışma, fırça izi vb. hatalar olmayacaktır Tüm boyama işlemleri tekniğe uygun olarak yapılacaktır. Vagon üzerindeki yazı ve işaretler ise vagon tipine göre UIC talimatnamesine uygun olarak yazılacaktır Boya işlemleri kontrol heyetince aşama aşama takip edilecektir. Kullanılacak boya, astar ve macun malzemeleri teknik standartlara uygun olacaktır. 5. PVC DOĞRAMA ÖZELLİKLERİ a) Profil en az 70 mm genişliğinde 3 odacıklı ve 3 mm et kalınlığında olacaktır. b) Destek saçları TS 914 e uygun olarak galvaniz kaplanmış olacaktır. Destek saçları profillere 30 cm aralıklarında vidalanmış olacaktır. Destek sacı pencerelerde 1, 2 mm kalınlığında olacaktır. c) Profillerde sonradan değiştirilebilir özellikte en az 2 izolasyon contası olacaktır. Contalar EPDM veya TPE esaslı olacaktır. d) Pencere kanatlarında 3 adet 75 mm boyunda menteşe kullanılacaktır. Menteşe rengi beyaz olup fırın boya yapılmış olmalıdır. Menteşenin vidalandığı tarafa menteşe destek sacı mutlaka konulmalıdır. e) Su tahliye delikleri fabrikasyon açılmış olacaktır. Her bağımsız bölgede en az 2 su tahliye deliği bulunacak ve dış kısımda rüzgar kapakları takılmış olacaktır. f) PVC profiller için RAL kalite belgesi ve diğer kalite belgeleri olacaktır. Kullanılacak diğer malzemeler ise 1. sınıf olup TSE belgeli olacaktır. Kullanılacak PVC profil için mekanik, fiziksel ve kimyasal özelliklerini gösterir belgeler verilecektir. g) Pencerelerin montajında uzun kenarda en az 4, kısa kenarda en az 3 adet çelik dübel kullanılarak montaj yapılacaktır. Kapı montajlarında ise uzun kenarlara 4, kısa kenarlara 3 adet çelik dübel kullanılacaktır. h) PVC montajından sonra her türlü sıva tamiratı ve sızdırmazlık temini için gerekli uygulamalar yüklenici tarafından yapılacaktır. Kullanılacak malzemeler uygun nitelikte olacaktır. i) PVC profillerin montajında kör kasa kullanılmayacaktır. j) Pencere ölçüleri Ek de verilmiş olmasına rağmen, imalata ait esas ölçüler işin yapımından önce yüklenici tarafından tekrar yapılacaktır. k) PVC ler vagon üzerine kaynatılan profil kafes üzerine monte edilecektir. 6. CAM ÜNİTESİNDE ARANAN ÖZELLİKLER a) PVC doğramalarda mm çift cam kullanılacaktır. b) Camlar çıtası ile birlikte takılmış ve kanat ayarları yapılmış olarak teslim edilecektir. Cam çıtalarının birleşim yerleri 45 derece açıyla hiç boşluk olmaksızın birleştirilmiş olacaktır. c) Cam ünitesi, Bayındırlık Bakanlığı Birim Fiyat Analizlerinde /7 poz nolu tarife uygun olacaktır. Kullanılan cam ünitesi için kalite belgeleri verilecektir. İki cam plaka aralarında ortam basıncına uygun kuru hava barındıracak şekilde bir araya getirilmelidir. Cam plakalar arasında 12 mm genişliğinde ara boşluk çıtası olmalı, içinde max. 3 A olan nem emici malzeme olmalıdır. Cam ile ara boşluk çıtası birbirine hiç eksiksiz olarak preslenmiş birincil sızdırmaz butil ve ikincil sızdırmaz polisülfid veya poliüretan yardımıyla birleştirişmiş olmalıdır.

6 PENCERE ADEDİ VE ÖLÇÜLERİ 4 adet 1 adet 8 adet 6. DİĞER HUSUSLAR: a. Firmaların ISO 9001,EN14001, EN , EN18001 belgelerinin tamamının olması gerekmektedir. b. Vagon projesinde belirtilen ölçülerde ± 5 cm tolerans kabul edilebilecektir. c. Firmalar, ihale öncesinde söz konusu vagonları görüp inceleyebilecektir. d. Firmalar yapacağı hizmetlerden doğacak TCDD den kaynaklanmayan her türlü problemden sorumlu olacaktır.

7 e. Firma, yapacağı işlemler sırasında kullanacağı takım ve teçhizatları kendi temin edecektir. İş sırasında kullanılacak elektrik enerjisi TCDD tarafından sağlanacaktır. f. Firma kendisine teslim edilmiş dahi olsa, servisin idamesi için TCDD ce gerekli görüldüğü taktirde vagonların hareket ve manevralarına itiraz etmeyecektir. Ancak manevra emniyeti için TCDD elemanları ile birlikte hareket edilecektir. g. Çalışmalar sırasında kazaya sebep olacak, iş güvenliği ve seyrüsefer emniyetini tehlikeye düşürecek hiçbir uygulama yapılmayacaktır. Aksi halde meydana gelecek hadiselerin sonuçları ile zarar ve ziyan yükleniciye tazmin ettirilecektir. h. Firma çalışmalar esnasında, her türlü iş sağlığı ve güvenliği açısından gerekli koşulları sağlamak zorundadır. Çalışanlarının güvenliği için her türlü eğitimi ve tedbiri almak zorundadır. Oluşacak her türlü iş kazalarından firma sorumlu olacak olup, TCDD herhangi bir şekilde sorumlu tutulamayacaktır. i. Bu teknik şartnamede hüküm bulunmayan hallerde ihale dokümanı, TCDD İhale Yönetmeliği ve hizmet alımlarına ilişkin TCDD tarafından yayınlanan mevzuat hükümleri geçerli olacaktır. j. İhalede kısmi teklif verilmeyecektir. k. Ekonomik açıdan en avantajlı teklif, en düşük fiyat esasına göre belirlenecektir. l. Birden fazla istekli tarafından aynı fiyatın teklif edildiği ve bunların da ekonomik açıdan en avantajlı teklif olduğu anlaşıldığı takdirde, aşağıda belirtilen fiyat dışı unsurlar dikkate alınacaktır. İsteklinin referans mektubu çokluğu İsteklinin sahip olduğu kalite belgesi çokluğu m. işin yapılma yeri TCDD 2. Bölge Yol Mekanik Atölye Müdürlüğü tesisleridir. 7. TESLİM ve MUAYENEYE DAİR HUSUSLAR: a. İşin yapılması esnasında istenilen zamanda TCDD yetkililerince kontrol yapılabilecek olup, görülen eksiklikler Firma tarafından giderilecektir. b. Firma tarafından tadilat ve tefrişat işlerinin bitirilmesinden sonra Atölyemiz yetkilileri tarafından iş incelenecektir. İşin istenilen şekilde yapılması durumunda kabul işlemi yapılacaktır. Yapılan incelemeler sırasında tespit edilen eksiklikler firma tarafından giderilecektir. c. İşi alan firma sözleşme tarihinden itibaren 45 (kırkbeş) takvim günü içerisinde vagonu teslim edecektir. 8. GARANTİ: Yüklenici tarafından yapılan tadilat ve tefriş işlemleri ve monte edilen tüm malzemeler, işin kabulünden itibaren 1(bir) yıl süre ile garanti edilecektir. Garanti süresince meydana gelen tüm aksaklıklar yüklenici firma tarafından giderilecektir.

8 VAGON TEKNİK RESMİ

SAĞLIKYAPILARI GÜÇLENDİRME VE ONARIM İNŞAATI SÖZLEŞME PAKETİ (AF-WB2-GÜÇL-ONAR-05)

SAĞLIKYAPILARI GÜÇLENDİRME VE ONARIM İNŞAATI SÖZLEŞME PAKETİ (AF-WB2-GÜÇL-ONAR-05) Türkiye Cumhuriyeti İstanbul İl Özel İdaresi İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) Kredi No: 8033-TU SAĞLIKYAPILARI GÜÇLENDİRME

Detaylı

Mobil Mutfak Teknik Şartnamesi

Mobil Mutfak Teknik Şartnamesi TÜRKKIZILAYI Mobil Mutfak Teknik Şartnamesi 1. KONU 1.1 Bu teknik Şartname Türk Kızılayı nın olası afet ve acil durumlarda beslenme hizmet kapasitesini arttırmak üzere alınacak Mobil Mutfak ta kullanılacak

Detaylı

SAĞLIK YAPILARI GÜÇLENDİRME VE ONARIM İNŞAATI SÖZLEŞME PAKETİ (WB2-GÜÇL-ONAR-05)

SAĞLIK YAPILARI GÜÇLENDİRME VE ONARIM İNŞAATI SÖZLEŞME PAKETİ (WB2-GÜÇL-ONAR-05) Türkiye Cumhuriyeti İstanbul İl Özel İdaresi İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) Kredi No : 4784-TU SAĞLIK YAPILARI GÜÇLENDİRME

Detaylı

EĞİTİM YAPILARI GÜÇLENDİRME VE ONARIM İNŞAATI SÖZLEŞME PAKETİ (WB3-GÜÇL-ONAR-60)

EĞİTİM YAPILARI GÜÇLENDİRME VE ONARIM İNŞAATI SÖZLEŞME PAKETİ (WB3-GÜÇL-ONAR-60) Türkiye Cumhuriyeti İstanbul İl Özel İdaresi İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) Kredi No: 4784-TU EĞİTİM YAPILARI GÜÇLENDİRME

Detaylı

yapılacak tüm binalarda olması gereken elektrik tesisatında kullanılan malzeme ve mamulün

yapılacak tüm binalarda olması gereken elektrik tesisatında kullanılan malzeme ve mamulün IV- ELEKTRİK TESİSATI GENEL TEKNİK ŞARTNAMESİ BÖLÜM 1 Genel Esaslar 1.1 Kapsam Bu Genel Teknik Şartname, özel ve tüzel kişiler ile kamu kuruluşlarına ait mevcut ve yeni yapılacak tüm binalarda olması gereken

Detaylı

İÇİNDEKİLER 1 GENEL TEKNİK ŞARTLAR... 3. 1.1 İşin Kapsamı... 3. 1.2 Şantiye Tesisleri... 3. 1.3 Uygulanacak Standartlar... 3

İÇİNDEKİLER 1 GENEL TEKNİK ŞARTLAR... 3. 1.1 İşin Kapsamı... 3. 1.2 Şantiye Tesisleri... 3. 1.3 Uygulanacak Standartlar... 3 İÇİNDEKİLER 1 GENEL TEKNİK ŞARTLAR... 3 1.1 İşin Kapsamı... 3 1.2 Şantiye Tesisleri... 3 1.3 Uygulanacak Standartlar... 3 1.4 Markalama ve İsim Plakaları... 4 1.5 Projelendirme... 4 1.6 Malzemeler, İşçilik

Detaylı

İÇİNDEKİLER 1 GENEL TEKNİK ŞARTLAR... 1. 1.1 İşin Kapsamı... 1. 1.2 İlgili Dökümanlar... 1. 1.3 Şantiye Tesisleri... 1

İÇİNDEKİLER 1 GENEL TEKNİK ŞARTLAR... 1. 1.1 İşin Kapsamı... 1. 1.2 İlgili Dökümanlar... 1. 1.3 Şantiye Tesisleri... 1 İÇİNDEKİLER 1 GENEL TEKNİK ŞARTLAR... 1 1.1 İşin Kapsamı... 1 1.2 İlgili Dökümanlar... 1 1.3 Şantiye Tesisleri... 1 1.4 Uygulanacak Standartlar... 1 1.5 Markalama ve İsim Plakaları... 2 1.6 Projelendirme...

Detaylı

TÜRK KIZILAYI ORTA KARADENİZ BÖLGE KAN MERKEZİ ORDU KAN BAĞIŞI MERKEZİ TADİLAT ONARIM İŞLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

TÜRK KIZILAYI ORTA KARADENİZ BÖLGE KAN MERKEZİ ORDU KAN BAĞIŞI MERKEZİ TADİLAT ONARIM İŞLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ TÜRK KIZILAYI ORTA KARADENİZ BÖLGE KAN MERKEZİ ORDU KAN BAĞIŞI MERKEZİ TADİLAT ONARIM İŞLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ TANIMLAR Dernek : Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü İstekli : Tadilat

Detaylı

T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI ÖN PROTOKOL

T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI ÖN PROTOKOL T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI ÖN PROTOKOL (15 yıla kadar bina kiralanması genel ve teknik şartları, değerlendirme kriterleri, ön protokol ve kira sözleşmesi ) 2015 1/22 T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI

Detaylı

Asansör ve Yürüyen Merdivenlerin Bakımı - Bakım Talimatları için Kurallar b) Yönetmelikler: RESMİ GAZETE YAYIN TARİHİ AÇIKLAMA

Asansör ve Yürüyen Merdivenlerin Bakımı - Bakım Talimatları için Kurallar b) Yönetmelikler: RESMİ GAZETE YAYIN TARİHİ AÇIKLAMA ASANSÖR TEKNİK ŞARTNAMESİ 1.1 - GENEL işindeki.. adet asansörün yapımına ilişkin şartnamedir. 1.2 - UYULMASI ZORUNLU STANDARTLAR, YÖNETMELİKLER ve ŞARTNAMELER Aşağıda belirtilen yerel Standart ve Yönetmeliklerin

Detaylı

İÇİNDEKİLER 1 GENEL TEKNİK KOŞULLAR... 6. 1.1 İşin Kapsamı... 6. 1.2 Tasarım ve İşçilik... 6

İÇİNDEKİLER 1 GENEL TEKNİK KOŞULLAR... 6. 1.1 İşin Kapsamı... 6. 1.2 Tasarım ve İşçilik... 6 İÇİNDEKİLER BÖLÜM I... 6 1 GENEL TEKNİK KOŞULLAR... 6 1.1 İşin Kapsamı... 6 1.2 Tasarım ve İşçilik... 6 1.3 Uygulanabilir Standartlar-Yönetmelikler-Mevzuatlar... 7 1.4 Ölçü Birimleri... 7 1.5 Toleranslar...

Detaylı

Kârgir Duvarlar Hesap ve Yapım Kuralları Bacalar-Konut ve Benzeri Binalar İçin-Tasarım ve Yapım Kuralları BÖLÜM 1 G E N E L E S A S L A R

Kârgir Duvarlar Hesap ve Yapım Kuralları Bacalar-Konut ve Benzeri Binalar İçin-Tasarım ve Yapım Kuralları BÖLÜM 1 G E N E L E S A S L A R TS 2510 (Nisan 1977) TS 11386 (Nisan 1994) Kârgir Duvarlar Hesap ve Yapım Kuralları Bacalar-Konut ve Benzeri Binalar İçin-Tasarım ve Yapım Kuralları III- MAKİNE TESİSATI GENEL TEKNİK ŞARTNAMESİ 1.1 Kapsam

Detaylı

T.C. KATLI OTOPARK YAPIM İŞİ

T.C. KATLI OTOPARK YAPIM İŞİ T.C. ÇORLU BELEDİYESİ KATLI OTOPARK YAPIM İŞİ İNŞAAT ÖZEL TEKNİK ŞARTNAMESİ İNŞAAT TEKNİK ŞARTNAMESİ Sıra No 1 2 Poz No İmalatın Cinsi Birim Satın alınan ve beton pompasıyla basılan, basınç dayanım sınıfı

Detaylı

S.S.ANTALYA PALM CİTY KONAKLARI ARSA VE KONUT YAPI KOOPERATİFİ TARAFINDAN YAPTIRILACAK VİLLA VE DAİRELERİN İNŞAAT TEKNİK ŞARTNAMESİDİR.

S.S.ANTALYA PALM CİTY KONAKLARI ARSA VE KONUT YAPI KOOPERATİFİ TARAFINDAN YAPTIRILACAK VİLLA VE DAİRELERİN İNŞAAT TEKNİK ŞARTNAMESİDİR. S.S.ANTALYA PALM CİTY KONAKLARI ARSA VE KONUT YAPI KOOPERATİFİ TARAFINDAN YAPTIRILACAK VİLLA VE DAİRELERİN İNŞAAT TEKNİK ŞARTNAMESİDİR. İŞİN KONUSU : Birinci etap olarak DöşemealtI 654 ada 1 parselde yapılması

Detaylı

İDARİ VE MÜTEFERRİK İŞLER... 5

İDARİ VE MÜTEFERRİK İŞLER... 5 İÇİNDEKİLER İDARİ VE MÜTEFERRİK İŞLER... 5 1 AMAÇ... 5 2 KAPSAM... 5 3 TABİRLER VE TARİFLER... 5 4 ŞANTİYE TESİSLERİ VE YOLLAR... 6 4.1 Şantiye Büroları... 7 4.2 Ulaşım ve Servis Yolları... 8 5 SU TEMİNİ...

Detaylı

İNŞAAT İŞLERİ. Omv Petrol Ofisi Aş Mühendislik Departmanı. Burak AŞLAMACI Mühendislik Müdürü. Ersin GÜLCAN İstasyon Mühendisi.

İNŞAAT İŞLERİ. Omv Petrol Ofisi Aş Mühendislik Departmanı. Burak AŞLAMACI Mühendislik Müdürü. Ersin GÜLCAN İstasyon Mühendisi. İNŞAAT İŞLERİ 0 Yeni Şartname Omv Petrol Ofisi Aş Mühendislik Departmanı Ersin GÜLCAN İstasyon Mühendisi Burak AŞLAMACI Mühendislik Müdürü REV. AÇIKLAMA HAZIRLAYAN KONTROL EDEN ONAYLAYAN 01.10.2013 00

Detaylı

İSTANBUL CEVAHİR ALIŞVERİŞ VE EĞLENCE MERKEZİ

İSTANBUL CEVAHİR ALIŞVERİŞ VE EĞLENCE MERKEZİ İSTANBUL CEVAHİR ALIŞVERİŞ VE EĞLENCE MERKEZİ KİRACI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. Giriş 1.1. Hoş geldiniz 1.2. Bu Teknik Şartname neden okunmalı? 1.3. Teknik Şartnameyi nasıl kullanmalıyım? 1.4. Terimler ve Tanımlar

Detaylı

EĞİTİMDE FATİH PROJESİ

EĞİTİMDE FATİH PROJESİ EĞİTİMDE FATİH PROJESİ YEREL ALAN AĞI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1/60 İÇİNDEKİLER KISALTMALAR VE TANIMLAR STANDARTLAR I. BÖLÜM: GENEL HÜKÜMLER 1. GENEL HÜKÜMLER II. BÖLÜM: PASİF ALTYAPI BİLEŞENLERİ 2. PASİF ALTYAPI

Detaylı

BĠLGĠ SĠSTEMLERĠ MODERNĠZASYON PROJESĠ TEKNĠK ġartname

BĠLGĠ SĠSTEMLERĠ MODERNĠZASYON PROJESĠ TEKNĠK ġartname BĠLGĠ SĠSTEMLERĠ MODERNĠZASYON PROJESĠ TEKNĠK ġartname 2012 MALİ SUÇLARI ARAŞTIRMA KURULU BAŞKANLIĞI T.C. Maliye Bakanlığı Dikmen Kampüsü N Blok 06100 Çankaya, ANKARA ĠÇĠNDEKĠLER 1 GİRİŞ... 5 2 TANIM ve

Detaylı

BİNALAR İÇİN DOĞAL GAZ TEKNİK ESASLARI

BİNALAR İÇİN DOĞAL GAZ TEKNİK ESASLARI BİNALAR İÇİN DOĞAL GAZ TEKNİK ESASLARI AKSA DOĞAL GAZ 2013 ÖNSÖZ Doğal gaz gibi çevreci enerji kaynağının kullanımındaki artış sevindirici bir gelişmedir. Hizmet kuruluşları olarak bizlere düşen önce etkin

Detaylı

ÖN PROTOKOL. Karatay İlçesi. Mahallesi pafta, ada,.. parsel nolu

ÖN PROTOKOL. Karatay İlçesi. Mahallesi pafta, ada,.. parsel nolu ÖN PROTOKOL Karatay İlçesi. Mahallesi pafta, ada,.. parsel nolu m 2 lik gayrimenkulün hissedarları olarak hissemi. daire karşılığında Karatay Belediyesine vermeyi kabul ediyoruz. 1: Bu ön anlaşmaya göre

Detaylı

TESİSAT TEKNİK ŞARTNAMESİ

TESİSAT TEKNİK ŞARTNAMESİ TESİSAT TEKNİK ŞARTNAMESİ İŞİN TANIMI: Boğaziçi Küçük ve Orta Ölçekli Mükellefler Grup Başkanlığı Yenibosna hizmet binasında yeni oluşturulacak wc mahallerinde lavabo, lavabo tesisatı, wc taşı, wc tesisatı,

Detaylı

İLLER BANKASI ANONİM ŞİRKETİ İÇMESUYU MEKANİK PROJELERİNİN HAZIRLANMASINA AİT TEKNİK ŞARTNAME

İLLER BANKASI ANONİM ŞİRKETİ İÇMESUYU MEKANİK PROJELERİNİN HAZIRLANMASINA AİT TEKNİK ŞARTNAME İLLER BANKASI ANONİM ŞİRKETİ İÇMESUYU MEKANİK PROJELERİNİN HAZIRLANMASINA AİT 2013 İller Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu nun 25.04.2013 tarih ve 13/341 sayılı kararı doğrultusunda uygun görülmüştür. İÇİNDEKİLER

Detaylı

KİŞİSEL KORUYUCU KULLANMA VE GENEL TALİMATLAR

KİŞİSEL KORUYUCU KULLANMA VE GENEL TALİMATLAR KİŞİSEL KORUYUCU KULLANMA VE GENEL TALİMATLAR 1 HAZIRLAYAN İNDEKS - TALİMATLAR T01.İş Sağlığı ve Güvenliği Talimatı T02.Sosyal Tesisler Konuşlanma Talimatı T03.İnşaat Sahası Güvenlik Talimatı T04.Güvenlik

Detaylı

BİNAYA GENEL BAKIŞ 1

BİNAYA GENEL BAKIŞ 1 BİNAYA GENEL BAKIŞ 1 BODRUM KAT: HER DAİRE İÇİN 1 ADET KAPALI OTOPARK HER DAİRE İÇİN 1 ADET 5 M² DEPO GALVANİZ SU DEPOSU SIĞINAKLAR OTOPARK BAĞLANTILI 2 ADET ASANSÖR HİDROFOR 90 KW JENERATÖR GİRİŞ KAT:

Detaylı

T C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu

T C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu * T C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU BAŞKANLIĞI BULAŞICI OLMAYAN HASTALIKLAR, PROGRAMLAR VE KANSER BAŞKAN YARDIMCILIĞI KANSER DAİRE BAŞKANLIĞI GEZİCİ MAMOGRAFİ

Detaylı

TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. MALZEME YÖNETİMİ VE SATINALMA DAİRE BAŞKANLIĞI

TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. MALZEME YÖNETİMİ VE SATINALMA DAİRE BAŞKANLIĞI TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. MALZEME YÖNETİMİ VE SATINALMA DAİRE BAŞKANLIĞI ORTA GERİLİM AYIRICILARI TEKNİK ŞARTNAMESİ NİSAN, 1996 2013 REVİZE ORTA GERİLİM AYIRICILARI TEKNİK ŞARTNAMESİ İÇİNDEKİLER BÖLÜM

Detaylı

TÜRKİYE CUMHURİYETİ İSTANBUL İL ÖZEL İDARESİ İSTANBUL PROJE KOORDİNASYON BİRİMİ (İPKB)

TÜRKİYE CUMHURİYETİ İSTANBUL İL ÖZEL İDARESİ İSTANBUL PROJE KOORDİNASYON BİRİMİ (İPKB) EIB-WB4-YAPIM-33 ZEYİLNAME NO: 1 TÜRKİYE CUMHURİYETİ İSTANBUL İL ÖZEL İDARESİ İSTANBUL PROJE KOORDİNASYON BİRİMİ (İPKB) İSTANBUL SİSMİK RİSKİN AZALTILMASI VE ACİL DURUM HAZIRLIK PROJESİ (İSMEP) EĞİTİM

Detaylı

AGDAŞ İÇ TESİSAT DOĞALGAZ TEKNİK ŞARTNAMESİ (BİNALAR İÇİN)

AGDAŞ İÇ TESİSAT DOĞALGAZ TEKNİK ŞARTNAMESİ (BİNALAR İÇİN) AGDAŞ İÇ TESİSAT DOĞALGAZ TEKNİK ŞARTNAMESİ (BİNALAR İÇİN) İTS001 YAYIN TARİHİ: 01/11/2004 /REV:4 / REV TAR.16.09.2013 SAYFA NO: 1 / 71 İÇİNDEKİLER Ekler listesi....3 Şekiller Listesi ve Çizelgeler Listesi...4

Detaylı

Zeyilname Zeyilname No:1

Zeyilname Zeyilname No:1 Zeyilname Zeyilname No:1 Not: Bu Zeyilname bu sayfa dahil olmak üzere toplam 15 sayfadan oluşmaktadır. Zeyilname No:1 1 GİRİŞ TAM EKİPMANLI SUDA KURTARMA ARACI ALIMI (GA4.29) ZEYİLNAME NO: 1 Orijinal ihale

Detaylı