Dış ticaretin % 70 gibi önemli bir bölümü de Türkiye ile yapılmaktadır. KKTC de kişi başına düşen GSMH USD civarında bulunmaktadır.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Dış ticaretin % 70 gibi önemli bir bölümü de Türkiye ile yapılmaktadır. KKTC de kişi başına düşen GSMH 16.000 USD civarında bulunmaktadır."

Transkript

1 GENEL TANIM * TÜRKİYE & KIBRIS İş görüşmeleri 2015 * (Türkiye ve Kıbrıslı İş Adamları Ortak Ticareti Geliştirme Platfrmu) rganizasynunda; uzman kadrmuzun bilgi ve deneyimi ile üzerinizden tüm yükünüzü alacağımız; sizinse ferah bir rtamda sadece işinizle ilgileneceğiniz, başarılı görüşmelere imza atacağınız bir rganizasyn planladık. Bu özel çalışmamız, siz değerli katılımcılarımızın ve ürünlerinizi tanımak isteyen ziyaretçilerimizin ihtiyaçları göz önüne alınarak tasarlandı. 26 Kasım 27 Kasım 2015 tarihlerinde Lefkşa Atatürk Spr Salnunda gerçekleşecek lan bu özel rganizasynda; Türkiye den firmaların yeni pazarlara açılabilmesi ve ticari ptansiyelini genişletmesi, KKTC den alıcıların ise taleplerine uygun firmalar ile dğrudan görüşme sağlayarak Türkiye ile ticaretin artırılmasına lanak sağlayacak lan bu çalışmanın, ilerleyen süreçte Türk işadamlarının yeni bağlantılar kurma ve KKTC ye yatırım planlarının da ilk adımı lacağına inanmaktayız KKTC EKONOMİK YAPI KKTC nin USD ( 2014 yılı ) GSYİH ve USD dış ticaret hacmi bulunmakta lup, bu rakamın yaklaşık % 93 gibi büyük bir ranı ithalat larak gerçekleşmektedir. Kısa vadeli planlarda dış ticaret hacminin USD ye ulaşmasının hedeflendiği resmi makamlarca ifade edilmektedir. Dış ticaretin % 70 gibi önemli bir bölümü de Türkiye ile yapılmaktadır. KKTC de kişi başına düşen GSMH USD civarında bulunmaktadır. Mevcut eknmik yapı içerisindeki gelişmelerde kamu hizmetlerinden snra en önemli sektörlerin başında; Turizm-Ticaret, İnşaat ve Yapı, Tarım, Otelcilik ve Lkantacılık, Ulaştırma ve Haberleşme ile Sanayi sektörleri gelmekte lup, muhtelif bölgelerde 5 adet rganize sanayi bölgesi bulunmaktadır. Ayrıca KKTC de bulunan 5 üniversite, kampüs ve fakültelerde öğrenim gören yaklaşık öğrencinin eknmiye katkısı da yıllık USD civarında bulunmaktadır YATIRIM ve TEŞVİKLER KKTC de yatırım yapmak isteyen girişimcilerin yerli ve yabancı uyruklu lmalarına bakılmaksızın teşvik belgeleri verilmek sureti ile yatırım özendirilmekte lup, Bu knuda; yatırım indirimi, gümrük vergisi ve fn muafiyeti, makine ve teçhizat alımlarında % 0 katma değer vergisi, arsa, arazi ve bina temin edilmesi, fn kaynaklı krediler, inşaat ruhsatı ile ilgili vergi, resim, harç ve her türlü katkı payı muafiyeti, sermaye artırımları ve iptek işlemleri ile ilgili vergi indirimleri uygulanmaktadır. KKTC deki firmalar ile yapılacak lan rtak yatırımlar ve kurulacak temsilcilikler sayesinde Güney Kıbrıs a da ticaret yapma lanakları bulunmaktadır.

2 KATILIMCI PROFİLİ İç ve dış mekân mbilyaları, hareketli ve sabit mbilyalar, fis mbilyaları, halı ve zemin kaplama malzemeleri, ev ve tel tekstili, aydınlatma elektrik malzeme ve uygulamaları, dekrasyn, prje üretim ve danışmanlık hizmetleri, mutfak malzeme ve ekipmanları, persnel ve iş kıyafetleri Elektrnik, haberleşme ve iletişim sistemleri, güvenlik ekipmanları ve sistemleri, fis teknljik araç ve uygulamaları, ses ışık sistemleri, bilgisayar dnanımları, yazılım ve prgramlama sistemleri Yapı ve inşaat malzemeleri, taşa ve tprağa dayalı sanayi ürünleri, asansör sistemleri ve ekipmanları, mermer, dğal taş ürünleri ve ekipmanları, kapı pencere alüminyum malzemeler, inşaat makine ve ekipmanları, metal ve plastik ürünler Isıtma ve sğutma sistemleri, havuz, sauna ekipmanları ve kimyasal ürünler, tesisat dnanımları, enerji sistemleri Yiyecek, içecek ve gıda ürünleri, gıda hazırlama, sunum makine ve ekipmanları Temizlik ve hijyen Ürünleri, kimyasal ürünler, temizlik makine ve ekipmanları Güzellik, bakım ürünleri, hamam sauna SPA ürün malzeme ve ekipmanları Eğlence sektörü, spr malzemeleri ve ekipmanları Her türlü imalata yönelik makine ve ekipmanlar. KKTC deki mevcut tesisler ve turizm yatırımları dikkate alındığında bu knuda hizmet veren acenteler, turizm ve seyahat şirketleri, ülkenin dış ticaretinde önemli bir unsur lan ljistik ve taşıma firmaları ile eğitim kurumlarına yönelik çalışan yurtdışı eğitim ve danışmanlık firmaları, ayrıca turizm sektörüne mal ve hizmet veren firmaların yanı sıra ziyaretçi prfilini luşturan diğer sektörlerle iş ve yatırım yapmak isteyen firmalar da bu rganizasynun katılımcı prfilini luşturacaktır. Öncelikle belirtilen ana sektörler başta lmak üzere KKTC ile dğrudan ticaret veya yatırım yapmak isteyen tüm sektörler bu rganizasynun içinde yer alabileceklerdir ZİYARETÇİ PROFİLİ Turistik işletme yöneticileri, Otel, Lkanta, Bar, Cafe, Casin işletmecileri, Mimarlar, Mühendisler, Müteahhitler, Meslek Odaları Üyeleri, Kamu Kurum ve Kuruluşları, Belediyeler, Sanayi ve Ticaret Odaları üyeleri, Üniversiteler, Kamu ve Özel Eğitim Kurumları, Askeri tesisler ve Birlikler Kamu ve Özel Sağlık Kuruluşları, Sektör ile ilgili Tptancılar, Bayiler, Distribütörler, İthalat ve İhracat firmaları Sanayi Tesisleri İşletmecileri Belirtilen sektörlerde meslek daları ve dernekler ile işbirliği içerisinde hareket edilerek; Türkiye den katılım sağlayacak lan firmaların alt sektörler bazında ayırımları yapıldıktan snra, kendileri için uygun lan KKTC deki firmalar özellikle tespit edilip (mevcut bulunan firma kayıtlarından) belirlenen adreslere özel davetiyeler gönderilmek sureti ile rganizasyna katılımları sağlanacaktır.

3 ORGANİZASYON İŞLEYİŞİ İkili iş görüşmeleri; Türkiye ve KKTC firmaları arasında ön ticari görüşme şeklinde gerçekleşecek lup, katılımcı firmalar ürün tanıtımlarını katalg, brşür gibi materyaller üzerinden yapacaklardır. Bununla birlikte uluslararası taşıma kuralları ve gümrük mevzuatının izin verdiği limitlerde tanıtım amaçlı ürün numunelerini de yanlarında getirebilirler. Tplu alım ve prje bazında gerçekleşecek lan görüşmelere fırsat yaratmak için, Belediye Başkanları, Üniversite ve Yüksek Okul Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarının yönetim ve idari kadrsu da davet edilecektir. İkili görüşmeler Lefkşa Atatürk Spr Salnunda katılımcı firmalara ayrı larak düzenlenmiş (stant içinde) 4 kişilik masalarda gerçekleşecektir. Saln girişinde yer alan danışma bölümünde gelen ziyaretçilerin kayıtları yapılacak ve salnda bulunan firmaların ticari unvanı, sektörü ve yetkili ismi ile birlikte yerleşim düzeninin yer alacağı plan verilecektir. Bu sayede ziyaretçi larak görüşmeye gelen firma yetkilileri, görüşme yapmak istediği firmaya daha klay ulaşacaktır. Ziyarete gelen firma yetkililerin istedikleri katılımcı firma temsilcileri ile yğunluk nedeni ile görüşme yapamaması ihtimali düşünülerek, gelen ziyaretçilerin hangi sektör ve firma ile görüşmek istedikleri ve iletişim bilgileri ile ilgili detaylar; Organizasynun tamamı ile ilgili ayrıntılı rapr ve sunumlar Türkiye den katılan firma temsilcilerine rganizasyn snunda rapr halinde ayrıca gönderilecektir HİZMETLERİMİZ Bu rganizasynda ihtiyacınız lan tüm detayları düşündük ve standart hizmet larak siz değerli katılımcılarımıza sunduk; ldukça anlaşılır ve şeffaf fiyat seçenekleri ile tüm hizmetlerimizi standart larak alacaksınız ÖZEL OLARAK TASARLANAN SERGİ STANTLARI VE MODÜLLER: Bütünselliği sağlamak ve mini bir fuar atmsferi içinde sıcak bir rtam luşturarak, ziyaretçilerinizle daha başarılı görüşmeler yapabilmeniz için özel tasarımlı stant mdülleri luşturduk. Tasarımlı sergi standı ve mdüller (2 x 3 m) 1 adet görüşme masası, 4 adet misafir sandalyesi, Dijital baskı uygulamaları; stant arka yüzeyinde (3x2,5 m ) belirlenen ölçülerde (tasarımı katılımcı tarafından hazırlanacak) görsellerinizin dijital baskısı ve stant içi uygulamaları firmamıza aittir. Her katılımcı için yaka kartı (Firma adları yazılı) Her firmaya rganizasyn katılım belgesi verilmesi Saln içinde yapacağınız çay, kahve, meşrubat ikramları

4 ----- KONAKLAMA HİZMETLERİMİZ: Katılımcı firmalarımız Lefkşa veya Girne de 5 yıldızlı telde HB (yarım pansiyn) 4 gece 5 gündüz knaklayacaklardır. Knaklanacak tel Ekim ayı içerisinde ayrıca bildirilecektir. Mevcut prgram dahilinde öğle saatlerinde tplantılar ve Cumartesi günü serbest zaman lacağı için knaklama yarım pansiyn larak planlanmıştır. Çeşitli aktiviteler: 5 yıldızlı knaklamanın tüm knfru (hamam, sauna, fitness vb) ile birlikte casin hizmetleri ve dahası sizler için knaklamanız byunca hizmetinizde lacaktır ULAŞIM HİZMETLERİMİZ: Farklı illerden gelecek lan katılımcılarımızın havaalanı tel havaalanı transferleri tarafımızdan gerçekleştirilecektir. (transferle ilgili ayrıntılar ayrıca bildirilecektir) Knaklanacak tel den rganizasyn alanına özel servisler ile tplu larak gidilecektir KARGO HİZMETLERİMİZ: Organizasynda tanıtacağınız / dağıtacağınız tüm materyallerinizi karg ile göndermek isterseniz; sizin adınıza teslim alınıp standınıza yerleşinceye kadar muhafaza edilecektir. (Karg bedeli gönderen firma tarafından ödenecektir) DANIŞMA VE SEKRETARYA HİZMETLERİMİZ: Katılımcılarımızın ve ziyaretçilerimizin giriş çıkış kntrlleri ve bilumum ihtiyaçları için hizmet verecektir TEMİZLİK HİZMETLERİ: Organizasyn süresince uzman persnel tarafından sürekli larak tüm alanlar temizlenecektir İNTERNET HİZMETLERİ: Organizasyn alanında ve knakladığınız telde wireless kablsuz internet Ağı bulunmaktadır CATERING HİZMETLERİ: Organizasyn alanında çay, kahve, meşrubat ikramları ve öğle yemekleri (katılımcı firma temsilcileri için) tarafımızdan ücretsiz larak sağlanacaktır AÇILIŞ TÖRENİ: Katılımcılarımız, Resmi Prtkl (KKTC üst düzey Bürkratları) ve ilgili Oda Başkanları nın da katılımlarıyla, basın ve medya mensuplarının da hazır bulunacağı Organizasyn açılışımız 26 Kasım 2015 tarihinde lacaktır ORGANİZASYON GALA PROGRAMI: İki günlük iş yrgunluğunu atmak ve tüm katılımcılarımızın bir arada lacağı gala yemeği düzenlenecektir (27 kasım Cuma) TANITIM FAALİYETLERİMİZ Türkiye Kıbrıs İş Görüşmeleri Organizasynu sadece sektör prfesynellerine hitap edeceği için tanıtım faaliyetlerimizi de buna göre rganize edip planlamış bulunmaktayız. Davetiyeler: adet davetiye bastırarak; öncelikle katılımcı firmaların sektörel knumlarına göre ilgili firmalara gönderilecektir. VIP davetiye: KKTC üst düzey prtkl mensupları, KTTO, KTSO, KTEZO ile Belediyeler, Kamu Kurum Temsilcileri, Üniversite Yöneticileri ve ilgili Meslek Odalarına (yönetim kadrları için) özel VIP davetiyeler gönderilecektir.

5 Afişler: Organizasyn afişleri tplam 200 adet basılacak ve ilgili meslek daları, Oteller, Restranlar, Üniversiteler, Kamu Kuruluşları ve aktif bölgelerdeki büyük işyerlerine dağıtılacaktır. Web prtalları: Öncelikle sektörle ilgili lmakla birlikte diğer haber prtallarına da bilgilendirme mesajları gönderilecektir. Online davetiye: Organizasyndan 30 gün önce aktif lacak ve AFT web sitesinden alınabilecek lan nline davetiye ile gelen sadece sektör prfesynelleri ve ticari işletme sahipleri giriş yapabileceklerdir. Mail ile Tanıtım: AFT kayıtlarında bulunan büyük bir kısmı KTTO ve KTSO üyeleri başta lmak üzere diğer meslek dası mensupları ve kayıtlı işletmelere Organizasyndan 30 gün önce tanıtım mailleri gönderilmeye başlanacaktır. Gazete Reklamları: KKTC deki gazetelere (Kıbrıs Gazetesi, Kıbrıslı Gazetesi, Halkın Sesi Gazetesi) Organizasyndan 15 gün önce bilgilendirme ve tanıtım ilanları verilecektir. Rady Reklamları: KKTC de yayın yapan Radylara (BRT, Rady Vatan, Rady Mayıs) Organizasyndan 15 gün önce tanıtım reklamları verilecektir. TV Reklamları: KKTC de yayın yapan Televizynlara ( BRT, Kanal T, Genç TV) Organizasyndan 15 gün önce tanıtım reklamları verilecek ve tüm basın-medya rganlarına knuyla ilgili bültenler hazırlanarak rganizasynun daha geniş kitleye duyurulması sağlanacaktır ORGANİZASYON PROGRAMI Türkiye - Kıbrıs iş görüşmeleri rganizasynu 4 gece 5 gündüz larak planlanmıştır. 1. Gün ( ) :.. hareketli uçak ile Kıbrıs a varış, Otele yerleşme ve dinlenme. 2. Gün ( ) : Tplantı salnunda ikili görüşmeler 3. Gün ( ) : Tplantı salnunda ikili görüşmeler 4. Gün ( ) : Serbest zaman, Kıbrıs gezi prgramı ( İsteğe bağlı ) 5. Gün ( ) : Kıbrıs hareketli uçak ile.. Türkiye ye dönüş ( Prgram snu ) Antalya ve diğer illerden hareket ile başlayacağımız prgramın uçak kalkış ve varış saatleri rganizasyndan 15 gün önce firmalara bildirilecektir. Antalya dışından rganizasyna katılacak firma yetkilileri için alternatif uçuş prgramları da rganizasyndan 45 gün önce bildirilecek ve karşılıklı teyit alınacaktır. Organizasyna katılacak lan firma yetkili / yetkilileri isimleri en geç 30 Eylül 2015 tarihinde yazılı larak bildirilecek lup, bu tarihten snra isim değişikliği yapılmayacaktır. Organizasyn bünyesinde 1 gün Kıbrıs ın tarihi ve kültürel yerlerinin gezileceği bir prgram düzenlenecektir (isteğe bağlı) Gezinin detayları ve fiyatları rganizasyndan 30 gün önce katılımcılara yazılı larak bildirilecektir. İkili görüşmeler Kasım 2015 tarihlerinde ile saatleri arasında gerçekleşecektir. Firmaların saln içerisindeki yerleşimleri prje üzerinde belirlenecektir.

6 ----- DESTEK ALACAĞIMIZ KURULUŞLAR KKTC Eknmi ve Turizm Bakanlığı T.C. Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği KKTC Türk Ticareti Geliştirme Ofisi Kıbrıs Türk Sanayi Odası Kıbrıs Türk Ticaret Odası Kıbrıs Turistik Otelciler Birliği Antalya Ticaret ve Sanayi Odası KATILIM KOŞULLARI Organizasyn katılım bedeli KDV (1416 ) larak belirlenmiştir. ( 1 firma 1 kişi ) İlave larak gelecek her kişi için KDV (531 ) ayrıca ödenecektir. (18 Eylül 2015) Rezervasyn ve başvuru için sn katılım tarihi: 28 Ağusts 2015 Organizasyn katılım sözleşmesi sn tarihi : 11 Eylül 2015 Firmaların Kıbrıs a hareketleri muhtelif illerden lacağı için fiyat farkı ( +/- ) ayrıca yansıtılabilir. Fiyat farkı bedeli uçuş yapılacak ile göre değişiklik gösterecek lup, firmaların bu yöndeki taleplerini tarafımıza önceden bildirmeleri gerekmektedir. ( 30 Eylül 2015 ) Katılımcı firmaların bulundukları ile en yakın havaalanı bilgisi ve uçuş planı ayrıca bildirilecektir. Organizasyna katılım ve kabulü firmaların müracaat sırasına göre yapılacaktır. Başvuru ve sözleşme için sn katılım tarihi lan 11 Eylül 2015 den snra yapılacak müracaatlarda; KDV (295 ) ilave ücret alınacaktır. (Saln, Otel ve Uçak durumunun müsait lması halinde rganizasyna kabul edilecektir) Belirlenen katılımcı listesi dışında hiç kimse görüşme salnlarına alınmayacaktır. Ödeme şekli: Rezervasyn ve başvuru bedeli ( Nakit havale ) 11 Eylül ( Nakit havale ) 18 Eylül ( Nakit havale ) Başvuru bedeli ve katılım ücreti belirtilen tarihlere kadar aşağıda yazılı lan banka hesap numarasına nakit larak yatırılacaktır. ( Merkez Bankası efektif satış kuru üzerinden TL larak) Ödemelerini tamamlamamış lan firmalar rganizasyna kabul edilmeyecek ve başvuru bedeli de iade edilmeyecektir. Banka hesap numarası: AFT Tanıtım Rek. Ve Org. Hiz. Tic. Ltd. Şti. Garanti Bankası Kırcami Antalya Şubesi : TR (TL)

7 YENİ PAZARLARA DOĞRU, YENİ AÇILIMLAR Birlikte başarıya Yeni pazarlar luşturmak Ticari ptansiyelinizi artırmak Yeni yüzler, yeni ilişkiler kurmak Rakiplerinizden önde lmak Kısa sürede hedefe ulaşmak, Sizin için önemliyse, haydi birlikte Kıbrıs a uçuyruz KATILIMCI BAŞVURUSU ve BİLGİ İÇİN TANITIM REKLAM ve ORGANİZASYON HİZMETLERİ TİCARET LTD. ŞTİ. Kırcami Mah. Avni Tlunay Cad. Uysal Evler Alkış Sit. B Blk N: Tel: Fax: Muratpaşa ANTALYA / /

8 SALON GİRİŞ DANIŞMA CATERING Tanıtım Org. Ltd. Şti. * Tel: * tf uarcilik.cm * Antaly a ANA GİRİŞ ATATÜRK SPOR SALONU / LEFKOŞA

9

10

SAĞLIK SEKTÖRÜNDE KAMU ÖZEL ORTAKLIĞI, YENİ VİZYON VE ŞEHİR HASTANELERİ. 08-09 Mayıs 2013 JW Marriott Hotel Ankara SPONSORLUK DOSYASI

SAĞLIK SEKTÖRÜNDE KAMU ÖZEL ORTAKLIĞI, YENİ VİZYON VE ŞEHİR HASTANELERİ. 08-09 Mayıs 2013 JW Marriott Hotel Ankara SPONSORLUK DOSYASI 13 SAĞLIK SEKTÖRÜNDE KAMU ÖZEL ORTAKLIĞI, YENİ VİZYON VE ŞEHİR HASTANELERİ 13 08-09 Mayıs 2013 JW Marriott Hotel Ankara SPONSORLUK DOSYASI Sağlık Alanında Uygulamaları ve Sonuçları, Sağlıkta Yerli Sanayi

Detaylı

TRADE TRAVEL WORKSHOP

TRADE TRAVEL WORKSHOP TRADE TRAVEL WORKSHOP FAALİYET RAPORU MONTREUX MUSIC & CONVENTION CENTRE 29 31 Ekim 2008 MONTRÖ İSVİÇRE Sayfa 1 / 20 İÇİNDEKİLER 1. Önsöz 2. TTW 2008 Fuar Kimliği a. Organizasyn b. Organizasyn Kmitesi

Detaylı

TÜRK YE ORGAN NAKL KURULUŞLARI KOORD NASYON DERNEĞ X. KONGRES. yıl TRANSPLANTASYON 14. 15-18 Ekim 2014, BODRUM. www.tx2014.org SPONSORLUK DOSYASI

TÜRK YE ORGAN NAKL KURULUŞLARI KOORD NASYON DERNEĞ X. KONGRES. yıl TRANSPLANTASYON 14. 15-18 Ekim 2014, BODRUM. www.tx2014.org SPONSORLUK DOSYASI yıl TÜRK YE ORGAN NAKL KURULUŞLARI KOORD NASYON DERNEĞ X. KONGRES www.tx2014.org SPONSORLUK DOSYASI KATKIDA BULUNANLAR ORGANİZASYON SEKRETERYASI KONGRE TARİHLERİ 15-18 Ekim 2014 KONGRE MERKEZİ Hilton

Detaylı

2011 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmektedir.

2011 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmektedir. 2011 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmektedir. Sayfa 0 / 46 Bu çalışma, Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen 2011 Yılı Doğrudan

Detaylı

BURDUR FUAR ALANI Belediye Pazar Yeri KATILIMCI BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI

BURDUR FUAR ALANI Belediye Pazar Yeri KATILIMCI BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI BURDUR FUAR ALANI Belediye Pazar Yeri KATILIMCI BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI Sayın Yetkili; Katılımcı Kılavuzu, TEKE YÖRESİ, HAYVANCILIK, TARIM TEKNOLOJİLERİ VE YEM FUARI ndan en iyi şekilde yararlanabilmeniz

Detaylı

FDI 2013 İstanbul. Sponsorluk ve Expodental 2013 Tanıtım Kitapçığı. Dünya Dişhekimliği Kongresi. Dişhekimliği Dünyası İstanbul da Buluşuyor.

FDI 2013 İstanbul. Sponsorluk ve Expodental 2013 Tanıtım Kitapçığı. Dünya Dişhekimliği Kongresi. Dişhekimliği Dünyası İstanbul da Buluşuyor. FDI 2013 İstanbul Dünya Dişhekimliği Kongresi 28-31 Ağustos 2013 - İstanbul, Türkiye Sponsorluk ve Expodental 2013 Tanıtım Kitapçığı Dişhekimliği Dünyası İstanbul da Buluşuyor. İÇERİK İletişim Bilgilerileri

Detaylı

ULUSAL ve ULUSLARARASI DESTEK ÇAĞRILARI

ULUSAL ve ULUSLARARASI DESTEK ÇAĞRILARI ULUSAL ve ULUSLARARASI DESTEK ÇAĞRILARI Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi A Blok Beşevler/Ankara/TÜRKİYE BİLİM SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI DESTEKLERİ... 3 Teknogirişim Sermayesi Desteği... 3 SAN

Detaylı

96 Soruda KOSGEB DESTEKLERİ

96 Soruda KOSGEB DESTEKLERİ 96 Soruda KOSGEB DESTEKLERİ Nisan 2013 Kars YDO SUNUŞ Türkiye ekonomisinin temelini oluşturan KOBİ ler yaratmış oldukları istihdam ve katma değer ile Serhat Bölgesi nin ekonomik ve sosyal kalkınmasında

Detaylı

112 Soruda EKONOMİ BAKANLIĞI DESTEKLERİ

112 Soruda EKONOMİ BAKANLIĞI DESTEKLERİ 112 Soruda EKONOMİ BAKANLIĞI LERİ (İhracat Destekleri) Nisan 2013 Kars YDO SUNUŞ Türkiye ekonomisinin temelini oluşturan KOBİ ler yaratmış oldukları istihdam ve katma değer ile Serhat Bölgesi nin ekonomik

Detaylı

Türk milletinin istidadı ve kesin kararı, medeniyet yolunda durmadan, yılmadan ilerlemektir. Medeniyet yolunda başarı, yenileşmeye bağlıdır.

Türk milletinin istidadı ve kesin kararı, medeniyet yolunda durmadan, yılmadan ilerlemektir. Medeniyet yolunda başarı, yenileşmeye bağlıdır. Türk milletinin istidadı ve kesin kararı, medeniyet ylunda durmadan, yılmadan ilerlemektir. Medeniyet ylunda başarı, yenileşmeye bağlıdır. Seyrek Nüfuslu Su Blluğu Su Yeterli Su Sıkıntısı Su Kıtlığı Su

Detaylı

TBD. Bilişim Kentleri. Çalışma Grubu BİLİŞİM KENTLERİ KILAVUZU (V_5)

TBD. Bilişim Kentleri. Çalışma Grubu BİLİŞİM KENTLERİ KILAVUZU (V_5) TBD Bilişim Kentleri Çalışma Grubu BİLİŞİM KENTLERİ KILAVUZU (V_5) Belge N : TBD/ Bilişim Kentleri Kılavuzu V5 Tarihi : 9 Eylül 2013 i EYLÜL 2013 ÖNSÖZ Türkiye Bilişim Derneği (TBD) bünyesinde kurulan

Detaylı

ELDER ELEKTRİK DAĞITIM HİZMETLERİ DERNEĞİ I.ULUSLARARASI ŞEHRİN IŞIKLARI KONGRESİ TEKLİF VERME ŞARTNAMESİ

ELDER ELEKTRİK DAĞITIM HİZMETLERİ DERNEĞİ I.ULUSLARARASI ŞEHRİN IŞIKLARI KONGRESİ TEKLİF VERME ŞARTNAMESİ ELDER ELEKTRİK DAĞITIM HİZMETLERİ DERNEĞİ I.ULUSLARARASI ŞEHRİN IŞIKLARI KONGRESİ TEKLİF VERME ŞARTNAMESİ 1. KONU ve AMAÇ 1.1. Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (bundan böyle ELDER ya da Dernek olarak

Detaylı

İPEKYOLU YATIRIMLARDA DEVLET YARDIMLARI VE TEŞVİK UYGULAMALARI (TRC1 BÖLGESİ) KALKINMA AJANSI

İPEKYOLU YATIRIMLARDA DEVLET YARDIMLARI VE TEŞVİK UYGULAMALARI (TRC1 BÖLGESİ) KALKINMA AJANSI İPEKYOLU KALKINMA AJANSI YATIRIMLARDA DEVLET YARDIMLARI VE TEŞVİK UYGULAMALARI (TRC1 BÖLGESİ) GAZİANTEP, 2011 I Bu belgenin yayınlanmasında bizlere değerli katkılarını esirgemeyen; Yönetim Kurulu Başkanı

Detaylı

SPONSORL 1 UK DOSYASI

SPONSORL 1 UK DOSYASI SPONSORLUK 1 DOSYASI GENEL BİLGİLER Kongre İsmi Sağlık ve Sigorta Yöneticileri Derneği 4. Ulusal Kongresi Kongre Tarihi ve Merkezi 5 8 Kasım 2015 / Papillon Zeugma Otel, Belek / Antalya Toplantı Ön Programı

Detaylı

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİ EL KİTABI

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİ EL KİTABI YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014-2015 İÇİNDEKİLER Önsöz 1. Ben neredeyim? 2. Yabancı Diller Yüksekkulu nasıl bir kurum? 3. Yabancı Diller Yüksekkulu nasıl bir rganizasyna sahip? 4. Yabancı

Detaylı

ÜRÜNLERİMİZ HİZMETLERİMİZ

ÜRÜNLERİMİZ HİZMETLERİMİZ ÜRÜNLERİMİZ HİZMETLERİMİZ Yayın Yılı: 2015 Yayına Hazırlayan: İş Geliştirme ve Ar-Ge Müdürlüğü Tüm yayınlama, kopyalama ve değiştirme hakları Bursa Ticaret ve Sanayi Odası na aittir. içindekiler Önsöz

Detaylı

İÇERİK. İletişim Bilgileri. Önsöz. İstanbul Kongre Merkezi. Sponsorluklar. Fuar Alanı. Stant Kiralama Formu ve Sözleşmesi

İÇERİK. İletişim Bilgileri. Önsöz. İstanbul Kongre Merkezi. Sponsorluklar. Fuar Alanı. Stant Kiralama Formu ve Sözleşmesi İÇERİK İletişim Bilgileri Önsöz İstanbul Kongre Merkezi Sponsorluklar Fuar Alanı Stant Kiralama Formu ve Sözleşmesi Anlaşma Koşulları ve Sözleşme 3 4 5 6 12 13 14 2 İletişim Bilgileri KONGRE MERKEZİ TDB

Detaylı

2014 DUHOK ULUSLARARASI FUAR KATALOĞU

2014 DUHOK ULUSLARARASI FUAR KATALOĞU 2014 DUHOK ULUSLARARASI FUAR KATALOĞU GENEL TİCARET FUARI (10-13 EYLÜL 2014) MOBİLYA VE EV TEKSTİLİ FUARI (5-8 KASIM 2014) 1 2 POROS GROUP KİMDİR? ORTAĞINIZDIR Çünkü; 21. Yüzyılda küreselleşen yeni Dünya

Detaylı

KATMA DEGER VERGİSİ 60 NOLU SİRKÜLERİ

KATMA DEGER VERGİSİ 60 NOLU SİRKÜLERİ KATMA DEGER VERGİSİ 60 NOLU SİRKÜLERİ 1. KDV'NİN KONUSU... 1 1.1. İşlemlerin Türkiye'de Yapılması... 1 1.1.1. Yurtdışındaki İşlemler... 1 1.1.2. Türkiye'deki İşlemler... 2 1.2. Tazminatlar... 2 1.3. Aidatlar...

Detaylı

UK SI RL YA SO OS N D

UK SI RL YA SO OS N D SPONSORLUK DOSYASI 2 SEMPOZYUMA DAVET Sağlık alanında enerjinin kullanımında tasarruf sağlamak ve enerji verimliliğine dikkat çekmek amacı ile 13-14 aziran 2012 tarihlerinde Ankara da gerçekleştirilen

Detaylı

ebülten Sayı: 35 01 Kasım 15 Kasım 2012

ebülten Sayı: 35 01 Kasım 15 Kasım 2012 ETKİNLİKLER. 1 DUYURULAR.. 7 İHALELER.... 8 FUARLAR.... 9 DIŞ TİCARET TALEPLERİ.. 11 İŞBİRLİĞİ TEKLİFLERİ. 11 MEVZUAT... 11 Kemal Karakaş: İkinci Üniversite için ileri adımlar atıldı, bir araya gelirsek

Detaylı

2011 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI (1 Ocak-31 Aralık 2011)

2011 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI (1 Ocak-31 Aralık 2011) 2011 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI (1 Ocak-31 Aralık 2011) TR33 (Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa, Uşak) Düzey 2 Bölgesi i İÇİNDEKİLER TABLOLAR LİSTESİ... İV KISALTMALAR... Vİ SUNUŞ... Vİİ 1. GİRİŞ... 1 1.1. İNSAN

Detaylı

İçindekiler. Hoşgeldiniz Mesajları...2. Kongre Hakkında...5. Kongre Yeri...6. Haliç Kongre Merkezi...7. Ölçme ve Harita Teknolojileri Sergisi...

İçindekiler. Hoşgeldiniz Mesajları...2. Kongre Hakkında...5. Kongre Yeri...6. Haliç Kongre Merkezi...7. Ölçme ve Harita Teknolojileri Sergisi... wcadastre.org 1 2 wcadastre.org İçindekiler Hoşgeldiniz Mesajları...2 Kongre Hakkında...5 Kongre Yeri...6 Haliç Kongre Merkezi...7 Ölçme ve Harita Teknolojileri Sergisi...8 Stant Kuralları...9 Stant Genel

Detaylı

Devlet YarDımları İstanbul 2013

Devlet YarDımları İstanbul 2013 D I Ş T I C A R E T D E S T E K S E R I S I - 1 DEVLET YARDIMLARI Devlet Yardımları İstanbul 2013 Devlet Yardımları Yayın Direktörü Ensar Altun Yayın Koordinatörü Filiz Özkan Editör Nilgün Yılmaz Kitap

Detaylı

ENERJİ VERİMLİLİĞİ VE TÜRKİYE DEKİ MEVZUAT

ENERJİ VERİMLİLİĞİ VE TÜRKİYE DEKİ MEVZUAT _ 397 ENERJİ VERİMLİLİĞİ VE TÜRKİYE DEKİ MEVZUAT Burak OLGUN Orkan KURTULUŞ Serdar GÜLTEK Hasan A. HEPERKAN ÖZET Ülkemizde 1980 li yıllardaki eknmik kalkınma ile enerji üretim ve tüketim dengeleri büyük

Detaylı

MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI

MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI Yayın Kurulu Abdülkadir DÖLEK Genel sekreter Aslı ÖZYAMANOĞLU Didem ÖZER Aarıştırma Yayın Müdürlüğü Baskı Güven Ofset 0324 321 14 16 Tasarım Hüseyin Akyar Başkandan Türkiye

Detaylı

Life Media Fuarcılık, İdeal Home Fuarı ile sektörü 2014 baharında buluşturmaya hazırlanıyor.

Life Media Fuarcılık, İdeal Home Fuarı ile sektörü 2014 baharında buluşturmaya hazırlanıyor. İçindekiler İdeal Home Tanıtım... 3 İdeal Home 2013 de Neler Oldu?... 5 Talep Formu Ön Yazı... 6 Fuar Katılım, Kayıt ve Talep Formu... 7 Fiyat Tarifesi... 8 Katılım Sözleşmesi... 9 Sözleşme Şartları...

Detaylı

EKONOMİ BAKANLIĞI DESTEKLERİ

EKONOMİ BAKANLIĞI DESTEKLERİ EKONOMİ BAKANLIĞI DESTEKLERİ Bu çalışmada güncel Ekonomi Bakanlığı desteklerinin derlenmiş listesi bulunmaktadır. Derlenen bilgiler Ekonomi Bakanlığı nın web sitesinden alıntıdır. Doğu Karadeniz Kalkınma

Detaylı

KONGRE/KONFERANS/KURS/SEMPOZYUM VS. ORGANİZASYON HİZMET ALIMI VE GELİR SAĞLAMA TEKLİFİ VE SÖZLEŞMESİ TASLAĞIDIR 1 / 2 / 3

KONGRE/KONFERANS/KURS/SEMPOZYUM VS. ORGANİZASYON HİZMET ALIMI VE GELİR SAĞLAMA TEKLİFİ VE SÖZLEŞMESİ TASLAĞIDIR 1 / 2 / 3 KONGRE/KONFERANS/KURS/SEMPOZYUM VS. ORGANİZASYON HİZMET ALIMI VE GELİR SAĞLAMA TEKLİFİ VE SÖZLEŞMESİ TASLAĞIDIR 1 / 2 / 3 Madde 1. Taraflar 1.1Türk Nöroşirürji Derneği Taşkent Caddesi 13/4Bahçelievler-06500

Detaylı

4. DOĞAL TAŞ TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

4. DOĞAL TAŞ TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ 4. DOĞAL TAŞ TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ 1.YARIŞMANIN AMACI İstanbul Maden İhracatçıları Birliği tarafından Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve T.C. Eknmi Bakanlığı desteği ile düzenlenen 4. Dğal Taş

Detaylı