IntelliJ IDEA En Akıllı Java IDE

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "IntelliJ IDEA En Akıllı Java IDE"

Transkript

1 JetBrains, Şubat 2000 de programlama endüstrisinde ileri düzeyde deneyime sahip üç mühendis tarafından kurulmuştur. Đlk ürünü, IntelliJ IDEA hayata geçirildiğinden bugüne, Java geliştirme araçları pazarında getirdiği yenilikler ile tanınmıştır. Bugün JetBrains uluslararası varlığı ve hızla artan yıllık satışlarıyla teknoloji lideri yazılım geliştirme şirketidir. JetBrains in takımları farklı yazılım geliştirme projelerinde birinci sınıf şirketler için deneyimli yüksek düzeydeki profesyoneller ile hizmet vermektedir. Ödüllü IntelliJ IDEA tanıtıldığından beri JetBrains, yazılım geliştirme teknolojilerinin geliştirilmesine önem vererek, yazılım geliştirme profesyonelleri için çok akıllı, kolay kullanımlı, çağdaş üretkenliğe sahip geliştirme araçları üzerinde odaklanmıştır. IntelliJ IDEA En Akıllı Java IDE IntelliJ IDEA çoğu Java geliştiricisi ve endüstri uzmanları tarafından piyasadaki en iyi Java IDE olarak kabul edilmiştir. Endüstri lideri özellikleriyle IntelliJ IDEA Java programcılarını zaman harcayan rutin görevlerden kurtarır ve üretkenliklerini arttırır. IntelliJ IDEA geliştirici üretkenliğine odaklanan bir kod merkezli IDE dir. Editör kodunuzu tam olarak anlar ve kod temelli yapısını bilir, ihtiyaç duyduğunuzda doğru önerilerde bulunur ve kodunuzu biçimlendirmek için çok kullanışlıdır. Hızlı ve Akıllı Kod Tamamlama IntelliJ IDEA akıllı, yazdıkça açılan seçenekler ile kod tamamlama sunar. Yazıya çevirmek istediğiniz zamanı bilir ve ayrıca tek bir hareketle yazı ve metot yürütmeyi gerçekleştirdikten sonra çalışma zamanı yazı kontrollerinin farkındadır. IntelliJ IDEA 10 da siz yazdıkça otomatik tamamlama anında harekete geçirilir. Daha Kolay Çok Dilli Düzenleme IntelliJ IDEA bir dilin içindeki diğer dili kolaylıkla tanır. Örneğin Java içinde SQL, JavaScript içinde HTML gibi. Yerleştirmeler için editör satır içi uygun kodlama asistanına sahiptir ve özel bir yerleştirme bölümü düzenleyicisine sahiptir. Bu özellikler IntelliJ IDEA yı farklı kılan onlarca özellikten sadece ikisidir.

2 Ultimate Eşsiz Yeni Özellik Seti IntelliJ IDEA Ultimate tam özellikli ticari IDE dir. Eksiksiz araç setine sahiptir ve Web ve Java EE geliştirmesi için olması gereken Spring ve Hibernate gibi sistemler gibi ve en önemli modern teknolojilerle entegredir. Şirket teknolojileri Java EE, Spring, GWT, Struts, Hibernate, Google App Engine, OSGi ve diğerlerini destekler. HTML, JavaScript, CSS için akıllı editörler ve şablon hazırlama motorları içi entegrasyon ile basitleştirilmiş web geliştirme Düzenleme becerileriyle desteklenen diller: ActionScript, PHP, Groovy, Scala, Python/Jython, Ruby/JRuby, Clojure. Yerleştirme ve hata ayıklama, aşağıdaki uygulama sunucularıyla: Tomcat, GlassFish, JBoss, Weblogic, WebSphere, Geronimo, Resin. Ticari versiyon denetim sistemleri ile desteklenenler: Perforce, ClearCase, Team Foundation Server, Visual SourceSafe. Büyük ölçekli Java kod temelleriyle çalışmak için araçlar: bağımlılık analizi ve geçerlilik, UML sınıf diyagramları. Yapısal Java elemanlarını açıklayan normal ifadelere göre eşsiz yapısal bul ve değiştir hizmeti. Kopya kod kısımlarını kolaylıkla belirleme ve düzeltme. Birim testleriniz için kod kapsamının ölçümü.

3 Hafif ve Akıllı PHP IDE Web ve PHP geliştiricileri için Profesyonel IDE (Entegre Geliştirme Ortamı). PhpStorm, kodunuzu anlayan, akıllı kod tamamlamasını sağlayan, hızlı navigasyon ve anında hata kontrolü sağlayan geliştirici üretkenliğine odaklanmış hafif ve akıllı PHP IDE dir. Kodunuzu biçimlendirmenize, birim testleri gerçekleştirmenize veya görsel hata ayıklama sağlamanıza yardım için hazırdır. Not: PhpStorm WebStorm un tüm işlevselliklerine (HTML, CSS, JavaScript) sahiptir ve PHP için tam ehliyeti destek verir. Ana Yararları Akıllı PHP Editörü PHP kod tamamlama PHP düzenleme Akıllı ve PHP Doc desteği Hızlı navigasyon Dil karışımı (JS/SQL/XML vb.) Gelişmiş JavaScript Editörü DOM-tabanlı/tarayıcıya özel tamamlama Kod navigasyonu ve kullanım araması JavaScript düzenleme JavaScript hata ayıklayıcı HTML/CSS Editörü DOM-tabanlı kod tamamlama Onaylama ve hızlı düzeltmeler Zen kodlaması Uygulanan stilleri gösterme Gömülü stilleri çıkartma Hafif IDE Kolay yükleme Yıldırım hızında başlangıç Windows, Mac OS X, Linux de çalışır Kolay proje konfigürasyonu herhangi bir yerden kod açılır ve çalışmaya başlanır. Akıllı Ortam Görsel PHPUnit test aracı SVN, CVS, Git, Perforce desteği görsel birleştirme FTP ve uzak dosya senkronizasyonu Yerel değişikliklerin kaydı

4 Görsel Hata Ayıklama Yerleşik grafiksel hata ayıklayıcı ile kod adımlama ve değerlendirme PHP, JS, HTML de kesme noktaları Đnceleme değişkenleri, saatler Toplu kod analizi WebStorm 1.0 Web geliştiricileri için Profesyonel IDE (Entegre Geliştirme Ortamı). HTML Editörü + JS Hata Ayıklayıcı + VCS Desteği! Bu harika editör ile harika web siteleri yaratın. En iyi HTML, CSS ve JavaScript editörü parmaklarınızın ucunda. Dosyalarınız arasında kolaylıkla gezinin. Kodunuzdaki her şey için uygun otomatik tamamlama özelliğini kullanın. Kod problemlerinden anında haberdar olun. JavaScript içinde SQL veya HTML biçimlendirmesiyle gelişmiş dillerin karışımı. WebStorm gibi modern IDE nin bunu nasıl işlediğini kontrol edin. Herhangi bir yerden kod açın ve zaman kaybetmeden çalışmaya başlayın. Mevcut bir klasörü açın VCS den kodunuzu kontrol edin. Hatta FTP nizi dosyalarınızı indirmek için belirleyin ve otomatik senkronize edin. Anında çalıştırabilirsiniz. Başlarken bu kısa demoyu izleyin. Windows, Mac OS ve Linux de aynı ortamı kullanın PyCharm 1.1 Django sistemiyle Web geliştirmesi desteği ile Python programlama dili için hafif IDE. Yeni Python ve Django IDE JetBrains PyCharm Python IDE, Python programlama diliyle üretkenliği geliştirmek için eksiksiz araç seti. Ayrıca IDE Django sistemiyle profesyonel Web tasarımcıları için üst düzey beceriler sağlar. Kodlama Yardımcısı Akıllı ve yapılandırılabilir editörün kod tamamlama özelliği, küçük parçalar ve çeşitli içlem hareketleriyle daha hızlı ve rahat kod yazın. Kod Analizi Anında kod sözdizimi, hata vurgulama, akıllı incelemeler ve tek-tıkla hızlı düzeltici öneriler ile daha iyi kod yaratmanın avantajlarından yararlanın.

5 Proje Kodu Navigasyonu Bir dosyadan diğerine, metottan açıklamasına veya kullanımına ve sınıf hiyerarşisi boyunca anında ilerleyin. Daha fazla üretken olmak için klavye kısa yollarını öğrenin. Python Düzenlemesi Yeniden adlandırarak, metodu çıkartarak, alan/değişken/sabiti tanıtarak ve düzenlemeleri yukarı çekip/aşağı iterek proje genişliğinde kod değişikliklerini zahmetsizce yapın. Django ile Web Geliştirme Mükemmel HTML, CSS ve JavaScript düzenleme hizmetleriyle desteklenen Djngo sistemiyle daha hızlı Web geliştirmesi. Versiyon Denetim Entegrasyonu Teslim etme, teslim alma, farkları görme, birleştirme - tümü Mercurial, Subversion, Git, Perforce ve diğer SCM ler için eşsiz VCS kullanıcı arayüzünde mevcuttur. Entegre Birim Testi Bir test dosyasını, bir test sınıfı, bir yöntemi veya bir klasördeki tüm testleri çalıştırın. Sonuçları yürütme istatistikleriyle grafikse test aracında görün. Grafiksel Hata Ayıklayıcı Đnce ayarlı Python uygulamaları ve ünite testleri kesme noktaları, adımlama, çerçeve görünümü, saatler ve değerlendirmeler ile tam özellikli bir hata ayıklayıcıyı kullanır. Google Uygulama Motoru Desteği Google Uygulama Motoru için uygulamalar geliştirin ve IDE için rutin yerleştirme görevlerini gerçekleştirin.

6 RubyMine Rails 3.0 için Doğal Seçim RubyMine Ruby and Rails IDE geliştiriciler için en temel araçları sağlıyor. Ruby on Rails ile Web geliştirmesi için uygun bir ortam sağlamak adına hepsi bir araya getirilmiştir. Screenshot Tour Ruby and Rails IDE, temel geliştirici araçlarıyla uygun ve akıllı geliştirme bir ortamında birleştirilmiştir. Kod tamamlama, kod parçaları ve otomatik düzenleme ile Akıllı Ruby Editörü Yazı arayüzü ve hızlı düzeltmeler ile proje ağacında anında kod analizi. Rails Model Diyagramı, Rails Proje Görünümü ve hızlı görünüm & navigasyon için diğer özelleştirilmiş proje/dosya görünümü. RSpec, Cucumber, Shoulda ve Test: Birim kodlama asistanı ve GUI tabanlı test aracı Tüm Ruby on Rails versiyonları 2.x - 3.x ile Web Geliştirme Modern Ruby geliştirme kümesi desteği: Bundler, RVM, vb. Otomatik tamamlama ve düzeltmeler ile HTML, CSS ve JavaScript düzenlemesi. HAML, SASS ve LESS için aynı Üretken HTML/CSS yazarlığı için Zen kodlama parçaları Mozilla Firefox da JavaScript hata ayıklayıcı Ruby Hata Ayıklayıcı: Kolay kullanımlı arayüzde, hatta Windows ta Ruby/Rails uygulamaları ve testlerde hata ayıklama Eşsiz Kullanıcı Arayüzüyle Git, Subversion, Mercurial, Perforce ve CVS entegrasyonu Fark, birleştirme, geçmiş görünümü ve desteklenen her VCS için değişiklikler listesi Bundled Textmate, NetBeans, Eclipse & Emacs klavye şemaları ve Vi/Vim öykünüm eklentisi Windows, Mac OS X veya Linux de çalışma imkanı.

7 ReSharper 5 Visual Studio 2005, 2008 ve 2010 için ReSharper Visual Studio için bir üretkenlik uzantısıdır. C#, VB.NET, ASP.NET, XML, veya XAML kodunun geliştirilmesine yardımcı olur. Hataları ve kod problemlerini tespit eder ve ortadan kaldırır;.net geliştiricileri için kod yazımını hızlandırır; zengin navigasyon ve arama özellikleri sağlar, 40 farklı çözüm düzeltmesi ve daha birçok harika özellik sağlar. Microsoft Visual Studio için Geliştirici Üretkenlik Aracı Neden ReSharper 5 e Yükseltmeli? Web Geliştirme: Kod incelemeleri, kod tamamlama, navigasyon, şablonlar ve ASP.NET ve ASP.NET MVC için daha birçok özellik. Kod Analizi:Tek bir araç penceresinden çözümünüzdeki tüm problemleri görün ve ortadan kaldırın, değer akışını ve metot çağrılarını takip edin; çevrimleri LINQ ya güncelleyin. Proje Bakımı:Proje düzeyinde düzenlemeler, yerelleştirme paketi, yapısal bul ve değiştir, kütüphane kaynaklarında gezinme. Visual Studio 2010: ReSharper sim-ships with the new Visual Studio.Yeni Visual Studio ile ReSharper sim-shipler Artık VS 2005, 2008 ve 2010 ile çalışıyor! ReSharper Visual Studio Kullanıcılarına nasıl yardım ediyor C#, XAML, XML, ASP.NET ve ASP.NET MVC de sürekli kod kalitesi analizi Hataları ve kod bozukluklarını gidermek için anında düzeltmeler Kod tabanınızı değiştirmek için 40 çözüm düzenleyici ve 200 den fazla kod düzenleme yardımcıları. Kod inceleme, kod oluşturma, navigasyon ve genişletilmiş IntelliSense ile genişletilmiş web geliştirme desteği. Anında tüm çözümünüzün içinden geçmenizi sağlayan navigasyon özellikleri. ReSharper 2.0 Visual Studio 2003 için ReSharper 2.0 Visual Studio 2003 kullanıcılarına akıllı C# kod düzenleme ve kodlama yardımcı özelliklerini sunuyor. Akıllı özellikler ile arama, güçlü düzenleme, akıllı yazı tamamlama ve yardımcı kullanımından bahsediyoruz. Kısacası ReSharper C# kodunu doğru şekilde anlıyor. dottrace 4 Performans.NET geliştiricilerinin performans problemlerini araştırmasına,.net Framework , Windows Mobile ve Silverlight 4 e göre uygulamalardaki performans tıkanıklarını tespit edip çözmesine yardımcı olan güçlü bir profil oluşturucudur.

8 dottrace 3.5 Bellek.NET uygulamalarınızda bellek kullanımının profilini oluşturmak için eksiksiz bir profil oluşturma çözümüdür. dotcover 1.NET Framework ve Silverlight uygulamalarında rapor düzeyinde kapsamı analiz eden.net kod kapsama aracını kullanmak oldukça basittir. dotcover Visual Studio ve ReSharper her ikisiyle de entegre olur. TeamCity 6.0 TeamCity IntelliJ IDEA geleneğini takip eden, yazılım takımı üretkenliğini tamamen yeni bir düzeye taşıyan sürekli entegrasyon & yapı yönetimi çözümüdür. Dağıtımlı Yapı Yönetimi ve Sürekli Entegrasyon Sunucusu Hızlı kurulum, yeni sürekli entegrasyon ve birim testi, kod kalitesi analizi, önceden test edilmiş öneriler, yapı problemlerinde erken raporlama. Yapı Izgarası farklı platformlarda çoklu Yapı Araçlarında paralel yapıları çalıştırmak için bilgisayarla hesaplama ızgarasını kullanır. Amazon EC2, hızlı Yapı Izgarası ölçeklemesi için entegrasyon Önceden test edilmiş öneriler, havuzdaki kodun kırılmasından kaçınmaya ve kod entegrasyon çevrimini optimize etmeye yardımcı olur. Anında test sonuçlarını raporlama, akıllı test tekrar sıralamasıyla. Yapı konfigürasyonu şablonları, kolay yapı replikasyonları. 600 den fazla otomatikleştirilmiş sunucu tarafı incelemelerjava, JSP, JavaScript ve CSS için Kapsamlı sunucu konfigürasyonu ve Yapı Izgarası yönetim konsolu Kullanıcı grupları desteğiyle rol esaslı, proje başına kullanıcı yönetimi. LDAP desteği, otomatik kullanıcı uyumu ataması ve kırılan yapıların sorumluluğunu üstlenme Kullanıcı ve kullanıcı grupları bildirimlerine göre yapılandırılabilir. Asılı yapıların tespiti, sebebi araştırmaya yardımcı olan işlem dökümü Yapı süresi, başarı oranı, kod kalitesi ve özel metriklerde düzenlenebilir istatistikler. Diff Tool ve "Geçmiş" yapılarıyla geçmiş taramasını değiştirin. Sorun takip sistemleriyle entegrasyon: JIRA, Bugzilla ve JetBrains YouTRACK, 3. şahıs eklentileriyle daha fazlası. Maven ve Gradle yapı sistemleri için özel destek Java ve.net için entegre kod kapsamı ve kopya bulucu. En büyük IDE ler için entegrasyon eklentileri; web tarayıcısı ve IDE niz arasında otomatik navigasyon ile.net, Java ve Ruby desteği

9 YouTrack 2.2 YouTrack klavye merkezli hata ve sorun takipçi web uygulamasıdır. Sorun işleme sürecinde harcadığınız zamanı kısaltır. YouTrack ile etkinliklerinizin çoğu iki basit denetimi içerir: arama kutusu ve Komut penceresi. En Hızlı Yayın ve Hata Takipçisi YouTrack web tabanlı, klavye merkezli sorun ve hata takipçisidir. Sadece iki basit denetim ile sorunları işleyip ve yıldırım hızında hata takip ve hata raporlamasının keyfini çıkartabilirsniz! Akıllı Sorun Arama Arama kutusunda sorgunuzu yazarak sorunları arayabilir, akıllı sorgu tamamlama özelliğinden destek alarak basit sorgu kelimeleri kullanabilirsiniz. Çabasız Navigasyon Sorunlar arasında tüm büyük etkinliklerin kolay öğrenilen kısa yollara sahip olması için oluşturup, düzenle ve sorunlar arasında ilerle gibi komutları destekleyen klavye kullanabilirsiniz. Komutların Gücü Komut penceresini kullanarak bir kerede birden fazla sorunu değiştirebilirsiniz. Komutlar sözdizimi YouTrack arama sorgularınıza benzerdir. Zaman kaybetmeden başlayabilirsiniz! Anlık Sorun Raporlama YouTrack da herhangi bir yerden yeni sorunlar oluşturabilir veya 'Sorun Oluştur' yer imini kullanarak YouTrack ı açmaya gerek kalmadan yeni sorun, görev veya özellik bildirebilirsiniz. Özel Sorun Nitelikleri Karmaşıklık, işletim sistemi vb özel niteliklerinizi tanımlayabilir, nitelikleri herkese veya sadece belirli bir kullanıcı grubuna görülebilir yapabilirsiniz. Etiket tabanlı Sorun Đşleme Niteliklerine aldırmadan etiketleri sorun gruplarına atayıp, örneğin bir etiket oluşturup ve bunu farklı projelerden, alt sistemlerden vb sorunlar ile ilişkilendirebilirsiniz BELGE SONU

Developer Express. 1. DXperience. 2. DXperience WinForms

Developer Express. 1. DXperience. 2. DXperience WinForms Developer Express DevExpress (Developer Express), DevExpress grid, ağaç listesi, buton, menü, filtre, sohbet, şerit, giriş kutusu ve programcı denetimlerini içeren, DXperience olarak adlandırılan DevExpress.NET

Detaylı

T.C. DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ

T.C. DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ T.C. DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü HASTANE OTOMASYON PROJESİ Ferat AKTAŞ Danışman Yrd. Doç. Dr. Muammer Akçay Haziran, 2013 Kütahya Bu çalışma.../.../2013 tarihinde aşağıdaki jüri

Detaylı

C X X X X X koruyucu olarak görev yapan pragma once desteği 2010 da Sunulan! **artık kullanılmayan++ kullanılmayan biçiminde

C X X X X X koruyucu olarak görev yapan pragma once desteği 2010 da Sunulan! **artık kullanılmayan++ kullanılmayan biçiminde Sayfa 1 / 23 Karakter: D= Delphi C= C++Builder P= Embarcadero Prism TM ENTEGRE DENETÇİLER E2 de Geliştirilmiş! Intel x86 komut setini destekleyen Yüksek performans x86 Assembler 32-bit satır içi assembler

Detaylı

İŞ ZEKASI ÇÖZÜMLERİ. SAP BusinessObjects Portfolio

İŞ ZEKASI ÇÖZÜMLERİ. SAP BusinessObjects Portfolio SAP BusinessObjects Portfolio İŞ ZEKASI ÇÖZÜMLERİ Sap BUSINESSOBJECTS PORTFOLIO İŞ ZEKASI ÇÖZÜMLERİ İÇERİK 3 Web Inteligence 7 Crystal Reports 13 Xcelsius Enterprise 17 Dashboard Builder 21 Explorer 25

Detaylı

IBM Cognos Express Sürüm 10.1.0. IBM Cognos Express'i Yönetme

IBM Cognos Express Sürüm 10.1.0. IBM Cognos Express'i Yönetme IBM Cognos Express Sürüm 10.1.0 IBM Cognos Express'i Yönetme Not Bu belgeyi ve desteklediği ürünü kullanmadan önce şu kısımdaki bilgileri okuyun: Özel Notlar sayfa 167. Ürün Bilgileri Bu belge, IBM Cognos

Detaylı

Modül 5: E-life Web Tasarımı

Modül 5: E-life Web Tasarımı Modül 5: E-life Web Tasarımı E-LIFE FİZİKSEL ENGELLİLER İÇİN E- ÖĞRENME SANAL MERKEZİ Bu proje Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilmektedir. Bu yayın sadece yazarların görüşlerini yansıtmaktadır ve

Detaylı

T.C. GAZİ ÜNİVERSİTESİ BİLİŞİM ENSTİTÜSÜ ADLİ BİLİŞİM ANABİLİM DALI. Kasım 2014 PARDUS İŞLETİM SİSTEMİ ÜZERİNE BİR ARAŞTIRMA

T.C. GAZİ ÜNİVERSİTESİ BİLİŞİM ENSTİTÜSÜ ADLİ BİLİŞİM ANABİLİM DALI. Kasım 2014 PARDUS İŞLETİM SİSTEMİ ÜZERİNE BİR ARAŞTIRMA Kasım 2014 T.C. GAZİ ÜNİVERSİTESİ BİLİŞİM ENSTİTÜSÜ ADLİ BİLİŞİM ANABİLİM DALI PARDUS İŞLETİM SİSTEMİ ÜZERİNE BİR ARAŞTIRMA İŞLETİM SİSTEMLERİ DÖNEM ÖDEVİ FATİH BERBER Danışman: Öğr. Gör. Dr. Çelebi ULUYOL

Detaylı

VE KULLANILAN ÇERÇEVELER

VE KULLANILAN ÇERÇEVELER TEST GÜDÜMLÜ YAZILIM GELĐŞTĐRME SÜRECĐ VE KULLANILAN ÇERÇEVELER Ecir Uğur KÜÇÜKSĐLLE, Nurullah ÖZTÜRK, Đbrahim Arda ÇANKAYA, Asım Sinan YÜKSEL Süleyman Demirel Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği, Türkiye

Detaylı

HACETTEPE ÜNĠVERSĠTESĠ BĠLGĠSAYAR MÜHENDĠSLĠĞĠ BÖLÜMÜ BĠL447 YAZILIM MÜHENDĠSLĠĞĠ LABORATUVARI MAKALE

HACETTEPE ÜNĠVERSĠTESĠ BĠLGĠSAYAR MÜHENDĠSLĠĞĠ BÖLÜMÜ BĠL447 YAZILIM MÜHENDĠSLĠĞĠ LABORATUVARI MAKALE HACETTEPE ÜNĠVERSĠTESĠ BĠLGĠSAYAR MÜHENDĠSLĠĞĠ BÖLÜMÜ BĠL447 YAZILIM MÜHENDĠSLĠĞĠ LABORATUVARI MAKALE AraĢtırma Konusu : ZK Öğrenci No : 20421876 Öğrencinin Adı : Serkan Öğrencinin Soyadı : Özal e-posta

Detaylı

A dan Z ye Web Tasarımı İÇİNDEKİLER

A dan Z ye Web Tasarımı İÇİNDEKİLER A dan Z ye Web Tasarımı İÇİNDEKİLER 06...İçerik yönetim sistemi (CMS) nedir? 09...Joomla tarihçesine kısa bir bakış 12...Joomla nın özellikleri ve faydaları 15...30 dakikada Joomla kurulumu 22...Joomla

Detaylı

Etkileşimli Sistem Tasarımı. Dr. Gültekin ALTUNTAŞ

Etkileşimli Sistem Tasarımı. Dr. Gültekin ALTUNTAŞ Etkileşimli Sistem Tasarımı Dr. Gültekin ALTUNTAŞ İnsan Bilgisayar Etkileşimi Etkileşimli Otobüs Durağı http://cargocollective.com/angelaepark/interactive-bus-stop Etkileşimli Otobüs Durağı Etkileşimli

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ETKİLEŞİMLİ WEB UYGULAMALARI 1

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ETKİLEŞİMLİ WEB UYGULAMALARI 1 T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ETKİLEŞİMLİ WEB UYGULAMALARI 1 ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen

Detaylı

WINDOWS AZURE. İçindekiler

WINDOWS AZURE. İçindekiler WINDOWS AZURE Windows Azure, Microsoft un Genel Bulut uygulama ve altyapı platformudur. Bu platformu pek çok şekilde kullanabilirsiniz. Örneğin Windows Azure ile verilerini Microsoft veri merkezleri üzerinden

Detaylı

ADOBE DREAMWEAVER CS4 Kullanıcı El Kitabı

ADOBE DREAMWEAVER CS4 Kullanıcı El Kitabı ADOBE DREAMWEAVER CS4 Kullanıcı El Kitabı ADOBE DREAMWEAVER CS4 Kullanıcı El Kitabı İÇİNDEKİLER Dreamweaver Temelleri İçerik Eklemek Stil Sayfaları Oluşturmak Bağlarla Çalışmak Resimlerle Çalışmak Tablolarla

Detaylı

Suite 14. Ambalajlama Yönetimi, Tasarım ve Ön Prodüksiyon. Suite 14 yazılımı aşağıdakileri kapsar:

Suite 14. Ambalajlama Yönetimi, Tasarım ve Ön Prodüksiyon. Suite 14 yazılımı aşağıdakileri kapsar: Suite 14 Ambalajlama Yönetimi, Tasarım ve Ön Prodüksiyon Suite 14 Yazılımı ambalaj, tabela ve stand için üretim öncesi yazılım araçlarından oluşan eksiksiz bir araçtır. Suite 14, marka sahiplerinin, reklam

Detaylı

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ SUNUCU İŞLETİM SİSTEMLERİ Ankara, 2013 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan yeterlikleri

Detaylı

Modern Uygulamalar ve Mobilite. Yaşam Döngüsü Hizmetleri. Bulut. Endüstri. Microsoft Dynamics AX 2012 R3 Ön İzleme

Modern Uygulamalar ve Mobilite. Yaşam Döngüsü Hizmetleri. Bulut. Endüstri. Microsoft Dynamics AX 2012 R3 Ön İzleme Endüstri Modern Uygulamalar ve Mobilite Yaşam Döngüsü Hizmetleri Bulut Microsoft Dynamics AX 2012 R3 Ön İzleme Microsoft Dynamics AX 2012 R3 Ön İzlemesi Teknolojinin birbirimizle iletişim, bağlantı ve

Detaylı

j-guar için Modern Uyarlama Aracı Temel Seviye

j-guar için Modern Uyarlama Aracı Temel Seviye j-guar için Modern Uyarlama Aracı Temel Seviye Genel Bilgi Bu eğitim kitabında j-guar uyarlama aracı ve ilişkili konularda Temel seviye eğitim içerikleri sunulacaktır. Kurumsal kaynak yönetimi, j-guar,

Detaylı

I. genel bakış 01 canias ERP... 01. Temel Veriler... 06 Sistem Yönetimi ve TROIA Geliştirme Ortamı... 09

I. genel bakış 01 canias ERP... 01. Temel Veriler... 06 Sistem Yönetimi ve TROIA Geliştirme Ortamı... 09 INDUSTRIAL APPLICATION SOFTWARE ACT ACT ACT ACT ACT ACT ACT AST AST AST CLB CLB CLB AST AUT AUT AUT AUT AUT BOM BOM BOM BOM BOM BOM BOM AUT AUT AUT BUD BUD BUD BUD BUD BUD BUD CAL CAL CAL CAL CAL CAL CAL

Detaylı

Bilal Akçay. 1 http://www.bilalakcay.com

Bilal Akçay. 1 http://www.bilalakcay.com Bilal Akçay 1 http://www.bilalakcay.com Bilgisayar Mühendisi kavramı artık genel bir alanı niteler oldu. Kimse okulu bitirdikten sonra Bilgisayar Mühendisi ünvanıyla çalışmıyor. Üstelik teknolojinin gelişmesiyle

Detaylı

ÖZEL WEB SİTESİ KURMA REHBERİ

ÖZEL WEB SİTESİ KURMA REHBERİ ÖZEL KOLEKSIYON 2009 WEB SİTESİ KURMA REHBERİ BİLGİSAYAR KİTAPLIĞI SERİSİ - 03 Yayıncı Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Mehmet Y. YILMAZ Yayın Direktörü M. Rauf ATEŞ Yazı

Detaylı

Ürün Kılavuzu Revizyon B. McAfee epolicy Orchestrator 5.1.0 Yazılımı

Ürün Kılavuzu Revizyon B. McAfee epolicy Orchestrator 5.1.0 Yazılımı Ürün Kılavuzu Revizyon B McAfee epolicy Orchestrator 5.1.0 Yazılımı TELİF HAKKI Copyright 2014 McAfee, Inc. İzinsiz kopyalamayın. TİCARİ MARKA ÖZELLİKLERİ McAfee, McAfee logosu, McAfee Active Protection,

Detaylı

AĞ İŞLETİM SİSTEMLERİNE ÖRNEKLER

AĞ İŞLETİM SİSTEMLERİNE ÖRNEKLER AĞ İŞLETİM SİSTEMİ AĞ İŞLETİM SİSTEMLERİNE ÖRNEKLER Tek kullanıcı için tasarlanmış işletim sistemleri bir bilgisayarı kontrol etmekte iken çok sayıda kullanıcı için tasarlanan ağ işletim sistemleri bir

Detaylı

Ürün Kılavuzu. McAfee epolicy Orchestrator 5.3.0 Yazılımı

Ürün Kılavuzu. McAfee epolicy Orchestrator 5.3.0 Yazılımı Ürün Kılavuzu McAfee epolicy Orchestrator 5.3.0 Yazılımı TELİF HAKKI Copyright 2014 McAfee, Inc. İzinsiz kopyalamayın. TİCARİ MARKA ÖZELLİKLERİ McAfee, McAfee logosu, McAfee Active Protection, McAfee DeepSAFE,

Detaylı

SyteLine 7 Genişletilmiş ERP

SyteLine 7 Genişletilmiş ERP SyteLine 7 Genişletilmiş ERP Satış ve tedarikten üretim ve sevkiyat aşamasına kadar MAPICS SyteLine 7, üretim süreçlerini, arzla talebi denkleştirecek ve ürünün müşteriye daima tam zamanında ulaşmasını

Detaylı

Büyüyen İşletmenize Uygun. avaya.com 1

Büyüyen İşletmenize Uygun. avaya.com 1 Büyüyen İşletmenize Uygun İletişim Çözümleri avaya.com 1 İşinizin hızına yetişebiliyor musunuz? Bu, birçok KOBİ'nin ve şubenin karşılaştığı sorudur. Çalışanlar da müşteriler de dağıtık organizasyona sahiptir.

Detaylı

DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ

DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ İÇİNDEKİLER Giriş... 3 Bugüne ve Geleceğe Yatırım... 4 j-guar a Hızlı Bakış... 5 j-guar ın Temel Özellikleri... 6 j-guar Ekosistemi... 8 İş Zekası (Business Intelligence)... 9 Modüller

Detaylı

Entegrasyon Autodesk CAD Uygulamalarıyla Bağlantı Kurun

Entegrasyon Autodesk CAD Uygulamalarıyla Bağlantı Kurun Autodesk Vault yazılımı, Autodesk kullanıcılarına kendi verileri arasında bağlantı kurmalarını sağlayan görsel odaklı bir platform sağlar ve kullanıcıların proje bazında işbirliği yapmasına imkan verir.

Detaylı

Worry-Free. p c. Business Security Standard ve Advanced Sürümler. Yönetici Kılavuzu. Securing Your Journey to the Cloud. Korumalı Bulut.

Worry-Free. p c. Business Security Standard ve Advanced Sürümler. Yönetici Kılavuzu. Securing Your Journey to the Cloud. Korumalı Bulut. Worry-Free Business Security Standard ve Advanced Sürümler Yönetici Kılavuzu Securing Your Journey to the Cloud p c Korumalı Bulut ws Ağ Güvenliği Trend Micro Incorporated, bu belgede ve burada açıklanan

Detaylı

Uygulama: Expression Web kurulumu. 1. Kuruluma Başlama.

Uygulama: Expression Web kurulumu. 1. Kuruluma Başlama. 1. MS Expression Web nedir? Microsoft Expression Web, Web tasarımcıları ve yazılımcılarının Web sayfaları oluşturmaları için profesyonel bir tasarım aracıdır. Expression Web, Microsoft tarafından geliştirilen

Detaylı