E-TİCARET ZİRVESİ. İstanbul E-Ticaret Zirvesi, 17 Ekim 2015 tarihinde İstanbul Dedeman Otel de gerçekleştirilecektir.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "E-TİCARET ZİRVESİ. İstanbul E-Ticaret Zirvesi, 17 Ekim 2015 tarihinde İstanbul Dedeman Otel de gerçekleştirilecektir."

Transkript

1 1

2

3 E-TİCARET ZİRVESİ İstanbul E-Ticaret Zirvesi, Türkiye de e-ticaret girişimcilerini destekleyerek pazara yeni ürün ve servislerin sunulmasına imkân sağlamayı hedeflemekte ve bu sayede yenilik ve teknoloji alanında gelişim sağlamayı amaçlamaktadır. Pimarks Event Management koordinatörlüğünde her yıl düzenlenen İstanbul E-Ticaret Zirvesi; sektörünün öncü firmalarının profesyonellerini, İnternet Girişimlerini, Melek Yatırımcıları, Akademisyenler ile Türkiye genelinden e-ticarete ilgi duyan öğrencileri, mezunları tek bir çatı altında toplayan, alanında yapılan en büyük organizasyonlar arasında yer almaktadır. Geçtiğimiz yıllarda zorlu girişimcilik yolunda, girişimcilerin hayallerini ve fikirlerini hayata geçirme noktasında ihtiyaç duyulan birçok alanda bilginin paylaşıldığı zirvede, 3 senede 66 farklı firma sponsor olarak yer aldı. 350 den fazla firmadan 85 farklı üniversiteden toplamda 1900 kişilik katılım sağlandı. İstanbul E-Ticaret Zirvesi, 17 Ekim 2015 tarihinde İstanbul Dedeman Otel de gerçekleştirilecektir. 3

4

5 Dünya da ve Türkiye de E-Ticaret Dijital Pazarın Odak Noktası E-Ticaret (Yayın No: TUSiAD-T/ /553) 2013 itibariyle, yaklaşık 7,1 milyar olan dünya nüfusunun 2,8 milyarı, yani %39 u, internet kullanıcısı haline gelmiştir. Son on yılda internetin gelişimi ve yayılımı hızlı bir şekilde ilerlemiş ve internet kullanıcı sayısı yaklaşık 6 kat artmıştır. Ülkemizde internet kullanımı, internet altyapısının gelişmesi ve genç nüfusun etkisiyle birlikte son yıllarda hızlı bir artış sergilemiştir itibariyle Türkiye 37,5 milyon internet kullanıcısı ile %498 luk bir penetrasyon oranı yakalamış ve yapılan uluslararası araştırmalarda 2012 rakamları ile en çok internet kullanıcısına sahip 20 ülke arasında penetrasyon açısından 11. sırada yer almıştır. İnternet kullanımının artışına paralel bir şekilde, hem dünyada, hemde ülkemizde e-ticaret pazarı son on yılda hızlı bir büyüme kaydetmiştir. E-ticaretin tüketicilere sağladığı zengin ürün portföyü, detaylı ürün bilgileri, ürün özellik ve fiyatlarını karşılaştırma imkânı, düşük fiyatlar ve kolaylık, e-ticaretin gelişmesinin en önemli etkenleri olmuştur. Önümüzdeki yıllarda ise e-ticaretin, Klasik perakende sektörünün daralması, Genç nüfusun internet ve e-ticarete olan yatkınlığı, Mobil cihaz penetrasyonunun artması, Gelişmekte olan pazarların hızlı büyümesinin etkisiyle güçlü bir büyüme trendi sergilemeye devam edeceği öngörülmektedir. Türkiye de E-Ticaret 3. Faz da, 4. Faz a çok yakın konumda bulunmaktadır. Türkiye de, Sosyal medya kullanımı çok üst seviyededir, İnternet ve mobil bankacılık kullanımı artmaktadır, Seyahat rezervasyonları yapılması ve satın alınması yaygındır, Tüketici elektroniği gibi karşılaştırılabilir ürünlerin satışı gelişmiştir, Online moda sektörü henüz yeni gelişmektedir. Bu dinamiklerden ötürü, Türkiye e-ticaret pazarı, 4. Faz a geçmek üzeredir. Türkiye nin e-ticaret hacmi 15,3 milyar TL. İnternet kullanımı alanında Türkiye 11. sıradadır yılından itibaren yıllık ortalama %35,5 ile büyüyen e-ticaret pazarının, 2012 yılından, 2017 yılında kadar yıllık ortalama %15,8 oranında büyüyeceği öngörülmektedir. IDC verilerine göre Türkiye deki B2B pazar büyüklüğü son 4 yılda %28 oranında büyümüştür. Ülkemizde, tüketicilere dokunan e-ticaret modelleri, firmalar arasında gerçekleşen e-ticarete göre daha eski ve daha gelişmiştir. Özellikle KOBi lerin rekabet avantajı kazanması, toplu alım gücünün iyi fiyatlara dönüşebilmesi açısından B2B e-ticaret önemli ve geliştirilmesi gereken bir alandır.

6 E-Ticaret Zirvesine Kimler Katılıyor? Ekosistem içerisine yeni girecek olan E-ticaret meraklıları Hali hazırda çalışan bir e-ticaret sitesi sahipleri Sektörün önde gelen büyük e-ticaret sitelerinin çalışanları İnternet sektöründe başarılı girişimciler Melek yatırımcılar ve yatırım fonları temsilcileri E-Ticaret sektör bileşenlerinden; Kargo firmaları ve çalışanları Ödeme sistemleri firmaları ve çalışanları Altyapı sağlayıcıları İçerik yöneticileri Dijital medya uzmanlarının katılımları ile zirvemizi gerçekleştiriyoruz.

7 E-Ticaret Zirvesinin Faydaları Nelerdir? E-Ticaret sektörünün duayenlerini dinleme fırsatı. (E-Ticaret in kilit noktalarını ve yaşanmış örnekler profesyonellerinden dinleme imkânı) Sektördeki gelişmeleri ve trendleri öğrenme deneyimi. (Sektörde yaşanan gelişmeleri takip etmek ve yeni trendler hakkında bilgi sahibi olma imkânı) E-Ticaret sektöründe networking. (Sektörün içinde birçok profesyonelle tanışma imkânı) Girişimci ve yatırımcı buluşması. (Birçok yatırımcı ve girişimcinin fikirlerini paylaştığı, yatırım imkânlarının konuşulduğu, yeni fikirlerin sahipleri ile tanışıldığı bir ortamda olabilmek) E-Ticaret te verimlilik çalışmaları. (E-Ticaret yapan ve yapacaklar için doğru maliyet ve doğru pazar örneklerini inceleme) Sponsorlar için marka bilinirliğinin arttırılması, marka güvenilirliğinin ve prestijinin yükseltilmesi. Yeni ürünler ve hizmetlerin pazar ile paylaşıp tanıtılabilme imkânı.

8 E-Ticaret Zirvesi Nasıl Gerçekleşiyor? Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği(ETİD), Elektronik Ticaret Altyapı Sağlayıcıları Derneği(EDER) ve İş Kulübü Derneği(İK) nden katılımcılarla oluşturduğumuz danışma kurulumuz ile ortak belirlediğimiz, gündeme ve geleceğe dair sektör hakkındaki konularda aydınlatıcı, yaratıcı düşünmeyi sağlayabilecek, artı değerler katacak konu ve konseptler belirledik. Sektörünün önemli isimlerinden oluşan, duayen konuşmacılarımızın gerçekleştirdiği konuşmalara soru cevap şeklinde dinleyenlerin de katılabildiği zirvede ayrıca yatırımcı girişimci buluşmaları ve toplantıları düzenleyerek yeni iş ve iş ortaklıklarına kapı açmış oluyoruz.

9 Geçtiğimiz Senelerde Katılan Firmalar

10 Geçtiğimiz Senelerde Katılan Konuşmacılar

11 11

12 Kayıt ve Karşılama Açılış Konuşmaları Oturum Oturum Coffe Break Oturum Oturum Öğle Arası Oturum Oturum (Panel) Coffe Break Oturum Oturum Oturum (Panel) Coffe Break Oturum (Girişim Sunumları) Oturum (Girişim Sunumları) Oturum (Girişim Sunumları) Oturum (Girişim Sunumları) Oturum (Girişim Sunumları) Kapanış ve Sertifika Dağıtımı

13 Zirve Konuları - PAZARLAMA İÇERİK PAZARLAMASI SOSYAL MEDYA SEO AFFILIATE PAZARLAMA E-POSTA PAZARLAMASI ANALİTİK VE ÖLÇÜMLEME - E-TİCARETTE DEĞİŞEN TRENDLER - LOJİSTİK VE KARGO - E-TİCARETİ DESTEKLEYEN START UP LAR - E-TİCARET ARAMA MOTORU - MARKA KONUMLANDIRILMASI - TÜKETİCİLERE NASIL GÜVEN VEREBİLİRSİNİZ? - DİKEY E-TİCARET - İNTERNETTEN ALIŞVERİŞ GÜVENLİ Mİ? - E-TİCARET ÖDEME SİSTEMLERİ - KİŞİSEL VERİLERİN SAKLANMASI VE GİZLİLİK - M-TİCARET VE F-TİCARET - ENTEGRASYON - MALİYET AZALTMA STRATEJİLERİ - MOBİL E-TİCARET (DİJİTAL CÜZDAN) - DÜNYA DA VE TÜRKİYE DE E-TİCARET - E-İŞLETME OLABİLMEK VE İŞLETME KÜLTÜRÜ OLUŞTURABİLMEK - E-TİCARETTE TEKNİK - E-İŞ MODELLERİ - WEB SİTESİ ÖZELLİKLERİ VE E-HİZMET KALİTESİ - MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ YÖNETİMİ(MİY) VE E-MİY - E-TİCARETTE TÜKETİCİ HAKLARINI BİLİYOR MUYUZ? - TASARIM VE KULLANILABİLİRLİK - TEDARİK ZİNCİRİ VE TEDARİK YÖNETİMİ

14 Tanıtım Fırsatları Nelerdir? İETZ 15 in tanıtımı, uzun yıllardır etkin birçok başarılı organizasyona imza atmış, LUPA MİCE koordinatörlüğünde anlaşmalı Sosyal Medya ve PR ajanslarımız tarafından profesyonel olarak yürütülecektir. Etkili PR çalışmaları İletişim danışmanı koordinasyonunda etkinlik boyunca çekilen canlı yayın görüntüleri fotoğraflar ve röportajlar tanıtım faaliyetlerini yürütmek üzere kullanılır. Sosyal Medya Tanıtımları Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram ve YouTube başta olmak üzere uygun bulunan tüm sosyal ağlar kullanılarak toplamda den fazla sosyal medya kullanıcısına etkinliğin duyurulması planlanmaktadır. İnternet Tanıtımları organizasyon web sitesinin yanı sıra ilgili sponsor ve çözüm ortak-ları işbirliği ile pazarlama alanında faaliyet gösteren internet sayfalarında ve etkinlik tanıtım sitelerinde tanıtım ve ilanlar yayınlanacaktır. Üniversite Tanıtımları Türkiye genelinde anlaşmalı öğrenci kulüp ve toplulukları tarafından 60 üniversitede sosyal medya üzerinden tanıtımlar gerçekleştirilecektir. Üniversite Kulüpler Birliği işbirliği ile bu tanıtımların daha etkili hale getirilecektir. Basın Tanıtımları Anlaşmalı PR ajansı, Basın Sponsoru ve Çözüm ortakları aracılığı ile organizasyon öncesinde ve sonrasında basın bültenleri yayınlanarak PR çalışmaları gerçekleştirilecektir. 3 kez toplamda sanal duyuru ve 1000 adet baskı gönderimi basına servis edilecektir. Baskı kriterleri içerisinde aşağıdakiler yer almaktadır; Sponsorluk broşürü Duyuru ve program Basın bülteni Final programı Basın davetiyesi Broşür Ve Tanıtım Materyalleri İstanbul genelinde yer alan billboardlarda ve çeşitli lokasyonlarda 500 Adet tanıtım afişi, adet El İlanı, 100 adet CLP pano afişi baskılarının afişleme ve dağıtım çalışmaları yapılacaktır. E-Pazarlama Türkiye genelinde firma yöneticileri ve profesyonelleri ve pazarlama profesyonelleri, öğrenci ve mezunlara yönelik olmak üzere, kurumsal ing çalışması ile yöneticilere , bireysel ing çalışması ile hedef katılımcı kitleye adet elektronik posta gönderilerek İETZ 15 duyurusu paylaşılaşcaktır.

15 Sponsorlara Verilecek İmkânlar Sponsor şirketlerin logoları aşağıdaki alanlarda bulundukları kategorilere özel olarak ayrılmış kısımlarda yer alır. Tüm zirve davetiyelerinde sponsorların logoları kullanılacaktır. Tanıtım Afişi (500 Adet), El İlanı (10.000adet), CLP pano afişi(100adet) Kurumsal ing çalışması ile yöneticilere , bireysel ing çalışması ile hedef katılımcı kitleye adet elektronik posta gönderilecektir. İETZ 15 Web Sayfası İETZ 15 tanıtımının bulunduğu tüm web sayfalarında yer verilecektir. İETZ 15 alanı içerisinde yer alan tüm yazılı ve görsel materyalde yer verilecektir. İETZ 15 basın bültenlerinde yer verilecektir. Şirketlere yer alacakları sponsorluk kategorilerine göre İETZ 15 programında sunum yapma hakkı verilecektir. Şirketlere yer alacakları sponsorluk kategorilerine göre fuaye alanında stant açma hakkı verilecektir. Şirketlere yer alacakları sponsorluk kategorilerine göre fuaye alanında ve konferans salonu içerisinde branding hakkı verilecektir. Şirketlere yer alacakları sponsorluk kategorilerine göre organizasyona katılımcı davetiyesi verilecektir.

16 Basın Sponsorluğu Ürün ve Hizmet Sponsorluğu Mekân Sponsorluğu Bu kategori sponsorları, organizasyon duyurularını yapmayı ve basın bültenlerini yayınlanmayı taahhüt eder. Sponsor olacak firmaya organizasyon boyunca 2m2 stant açma imkanı ve kategori için ayrılmış bölümde logo kullanım hakkı verilecektir. Detaylar karşılıklı görüşülecektir. Stant Açarak Katılım Bu kategoride yer alacak firmaya, m2 fiyatı üzerinden hesaplanarak istenilen ölçüde stant tahsisi yapılacaktır. M2 Fiyatı: 1000TL+KDV Bu kategori sponsorları, organizasyonda ihtiyaç duyulan gıda, teknoloji, tanıtım, lojistik vb. ürün ve hizmetleri karşılamayı taahhüt eder. Sponsor olacak firmaya organizasyon boyunca 2m2 stant açma imkanı ve kategori için ayrılmış bölümde logo kullanım hakkı verilecektir. Detaylar karşılıklı görüşülecektir. Yaka İpi Sponsorluğu Bu kategori sponsorları, organizasyon kapsamında katılımcılara verilecek 500(beşyüz) adet yaka ipinde yer alabilme hakkı verilecektir. Sponsor olacak firmaya organizasyon boyunca 2m2 stant açma imkanı ve kategori için ayrılmış bölümde logo kullanım hakkı verilecektir. Kongre Çantası Sponsorluğu Detaylar karşılıklı görüşülecektir. Bu kategori sponsorları, organizasyon kapsamında katılımcılara verilmek üzere 500 adet çanta sponsorluğunu içerir. Katalog, kalem, not defteri, broşür baskıları bu sponsor tarafından yaptırılır. Sponsor olacak firmaya organizasyon boyunca 2m2 stant açma imkanı ve kategori için ayrılmış bölümde logo kullanım hakkı verilecektir. Detaylar karşılıklı görüşülecektir. Bu kategori sponsoru, kendi organizasyon mekânının ücretsiz ya da farklı bir organizasyon mekanının ücretini karşılamayı taahhüt eder. Sponsor olacak firmaya, organizasyon boyunca 10m2 stant açma imkanı ve kategori için ayrılmış bölümde logo kullanım hakkı verilecektir. Ayrıca bu kategori sponsorunun logosu tüm görsellerde yüksek görünürlükte kullanım hakkı verilecektir. Detaylar karşılıklı görüşülecektir. Fuaye Alanı Reklam Sponsorluğu Bu kategoride sponsorların, organizasyon fuaye alanına kurulacak 10(on) adet televizyon ile organizasyon boyunca tanıtım filmlerinin dönmesi sağlanacaktır. Sponsor olacak firmaya, organizasyon boyunca kategori için ayrılmış bölümde logo kullanımı hakkı verilecektir. Reklam bedeli: 1000TL+KDV

17 Lati Lokum Sok. Esen Apt. No:4/7 Mecidiyeköy-İstanbul

18

GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI. www.ituyatirim.org. İTÜ Yatırım Kulübü İTÜ İşletme Fakültesi 80680 Maçka / İSTANBUL E-mail: yatirim@itu.edu.

GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI. www.ituyatirim.org. İTÜ Yatırım Kulübü İTÜ İşletme Fakültesi 80680 Maçka / İSTANBUL E-mail: yatirim@itu.edu. GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI İÇERİK 1. Kulübün Mesajı 2. İstanbul Teknik Üniversitesi Yatırım Kulübü 3. GOBI 2010 3.1 Etkinlik Tarihi 3.2 Etkinliğin İçeriği 3.3 Etkinliğin Amaçları 4. Finansman Yönetimi

Detaylı

DÜNYADA VE TÜRKİYE DE E-TİCARET SEKTÖRÜ

DÜNYADA VE TÜRKİYE DE E-TİCARET SEKTÖRÜ DÜNYADA VE TÜRKİYE DE E-TİCARET SEKTÖRÜ İktisadi Araştırmalar Bölümü Nisan 2013 Aslı G. Şat Sezgin Uzman Bütün yayınlarımıza http://ekonomi.isbank.com.tr adresinden erişebilirsiniz. 1 E-Ticaret Nedir?

Detaylı

DIJITAL BELGE VE ELEKTRONIK UYGULAMALAR ZAMAN VE MALIYET TASARRUFU SAĞLIYOR 4. E-TICARET KONFERANSI NDA SOSYAL MEDYA KONUŞULDU GELENEKSEL

DIJITAL BELGE VE ELEKTRONIK UYGULAMALAR ZAMAN VE MALIYET TASARRUFU SAĞLIYOR 4. E-TICARET KONFERANSI NDA SOSYAL MEDYA KONUŞULDU GELENEKSEL TÜRKİYE NİN E-TİCARET REFERANSI HAZİRAN - TEMMUZ 2015 - SAYI 14 - ÜCRETSİZDİR 4. E-TICARET KONFERANSI NDA SOSYAL MEDYA KONUŞULDU GELENEKSEL LOJİSTİKTEN E-LOJİSTİK E DIJITAL BELGE VE ELEKTRONIK UYGULAMALAR

Detaylı

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu 2013-2014 Vodafone İçindekiler 4 Vodafone Türkiye 5 Ekonomiye Katkımız 6 Sürdürülebilirliğe Yaklaşımımız 11 Müşterilerimiz ve Toplum 18 İnovasyon 19 Baz İstasyonları

Detaylı

Dünyada Normaller Değişiyor, Günümüz Ticareti İnternet Üzerinde Şekilleniyor.

Dünyada Normaller Değişiyor, Günümüz Ticareti İnternet Üzerinde Şekilleniyor. Dünyada Normaller Değişiyor, Günümüz Ticareti İnternet Üzerinde Şekilleniyor. İçerik Bilginet Markalar Hizmetler İş Ortakları Sosyal Sorumluluk Ödüller E-Ticaret Kredisileri E-Ticaret Derneği (ETİCAD)

Detaylı

K A R İ Y E R İ T Ü Z İ R V E S TANITIM DOSYASI. Avrasya nın En Büyük Kariyer Zirvesi. 35 İTÜ Öğrenci Kulübü nün işbirliği ile organize edilmektedir.

K A R İ Y E R İ T Ü Z İ R V E S TANITIM DOSYASI. Avrasya nın En Büyük Kariyer Zirvesi. 35 İTÜ Öğrenci Kulübü nün işbirliği ile organize edilmektedir. İ T Ü K A R İ Y E R Z İ R V E S İ 2015 TANITIM DOSYASI Avrasya nın En Büyük Kariyer Zirvesi 35 İTÜ Öğrenci Kulübü nün işbirliği ile organize edilmektedir. 2 İTÜ KM İTÜ KM 1 Touch the Talent Saygıdeğer

Detaylı

E-Ticarette tüketiciler çok sayıda ürün çeşidini görebilir, en uygun ürünü bulma şansı artar.

E-Ticarette tüketiciler çok sayıda ürün çeşidini görebilir, en uygun ürünü bulma şansı artar. 4. HAFTA E-TİCARET 1. E-Ticarete Giriş E-Ticaret Nedir? Kısaca E-Ticaret olarak tanımlanan Elektronik Ticaret, her türlü mal ve hizmet satışının güvenli olarak internet üzerinden gerçekleştirilmesidir.

Detaylı

konferansı ve fuarı 15 /16 Nİsan 2015 Halİç Kongre Merkezİ

konferansı ve fuarı 15 /16 Nİsan 2015 Halİç Kongre Merkezİ yerel zincirler bulusuyor konferansı ve fuarı 15 /16 Nİsan 2015 Halİç Kongre Merkezİ TEKNOLOJI DÖNÜŞÜMÜ BAŞLAT GELECEĞİ KAZAN teknolojı yerel zıncırler bulusuyor konferansı ve fuarı 2015 2 Online Alışveriş

Detaylı

Bilgi Toplumu Stratejisinin Yenilenmesi Projesi. İnternet Girişimciliği ve e-ticaret Ekseni Mevcut Durum Raporu

Bilgi Toplumu Stratejisinin Yenilenmesi Projesi. İnternet Girişimciliği ve e-ticaret Ekseni Mevcut Durum Raporu Bilgi Toplumu Stratejisinin Yenilenmesi Projesi İnternet Girişimciliği ve e-ticaret Ekseni Mevcut Durum Raporu 4 Şubat 2013 Bu rapor, Kalkınma Bakanlığı Bilgi Toplumu Dairesi ve McKinsey Danışmanlık Hizmetleri

Detaylı

Kurumsalda Mobil Cihazların Önemi

Kurumsalda Mobil Cihazların Önemi YÖNETİCİNİZİ DEĞİŞTİRMEDEN ÖNCE DÜŞÜNÜN ÖZEL HABER ORACLE OPEN WORLD 2014 Kurumsalda Mobil Cihazların Önemi EBOLA NIN ÇÖZÜMÜ BÜYÜK VERI OLABILIR MI? ŞIRKETLER 2015 TE IT YATIRIMLARINI ARTIRACAK E-TICARETE

Detaylı

Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu

Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu Sayı: 2009/6 Tarih: 06.03.2009 Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu Koşu bandından çaydanlığa, LCD TV den dizüstü bilgisayara kadar birçok ürünün satışa sunulduğu sanal piyasada,

Detaylı

PERAKENDE SEKTÖRÜNÜN ÇOK DEĞERLİ YÖNETİCİLERİ

PERAKENDE SEKTÖRÜNÜN ÇOK DEĞERLİ YÖNETİCİLERİ PERAKENDE SEKTÖRÜNÜN ÇOK DEĞERLİ YÖNETİCİLERİ Dünya ekonomisi çok büyük bir değişim yaşıyor. En önemli ekonomi kaleleri ve sırtı yere gelmez sanılan dev organizasyonlar, bu değişimin etkisiyle darbe aldılar.

Detaylı

Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM

Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM Dijital dünyadaki uzun soluklu çözüm ortağınız... www.ajanslongplay.com Ümit BÜYÜKYILDIRIM Çocukluğundan

Detaylı

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu 2012-2013

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu 2012-2013 Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu 2012-2013 Rapor Hakkında Rapor Hakkında Vodafone Türkiye olarak yayımladığımız bu üçüncü Sürdürülebilirlik Raporunu siz paydaşlarımızla paylaşmaktan mutluluk

Detaylı

BEKSİAD ÇALIŞTAY RAPORU

BEKSİAD ÇALIŞTAY RAPORU BEKSİAD (Bebe - Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici ve İş Adamları Derneği) ÇALIŞTAY RAPORU Hazırlayan: BUTEKOM (Bursa Tekstil ve Konfeksiyon ARGE Merkezi) Bursa, 31.12.13 GİRİŞ... 3 1. ÇALIŞTAYDA İZLENEN

Detaylı

T.C. KALKINMA BAKANLIĞI

T.C. KALKINMA BAKANLIĞI T.C. KALKINMA BAKANLIĞI Bilgi Toplumu Stratejisinin Yenilenmesi Projesi İnternet Girişimciliği ve e-ticaret Ekseni Mevcut Durum Raporu 10 Nisan 2013 www.bilgitoplumustratejisi.org Bu rapor, Kalkınma Bakanlığı

Detaylı

T.C. İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ ELEKTRONİK TURİZM ANALİZİ, UYGULAMALARI VE BEKLENTİLER YÜKSEK LİSANS TEZİ.

T.C. İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ ELEKTRONİK TURİZM ANALİZİ, UYGULAMALARI VE BEKLENTİLER YÜKSEK LİSANS TEZİ. T.C. İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ ELEKTRONİK TURİZM ANALİZİ, UYGULAMALARI VE BEKLENTİLER YÜKSEK LİSANS TEZİ Pelin KIROĞLU Ana Bilim Dalı : İKTİSAT Programı : YÖNETİM EKONOMİSİ

Detaylı

SERMAYE PİYASASI KURULU PAYLARIN HALKA ARZINDA KULLANILACAK İHRAÇÇI BİLGİ DOKÜMANI

SERMAYE PİYASASI KURULU PAYLARIN HALKA ARZINDA KULLANILACAK İHRAÇÇI BİLGİ DOKÜMANI SERMAYE PİYASASI KURULU PAYLARIN HALKA ARZINDA KULLANILACAK İHRAÇÇI BİLGİ DOKÜMANI 1 MEDYA GÜNDEM DİJİTAL YAYINCILIK TİCARET ANONİM ŞİRKETİ İhraççı Bilgi Dokümanıdır Bu ihraççı bilgi dokümanı Sermaye Piyasası

Detaylı

GENÇTRADER SANAL PORTFÖY YARIŞMASI SPONSORLUK DOSYASI İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ YATIRIM KULÜBÜ

GENÇTRADER SANAL PORTFÖY YARIŞMASI SPONSORLUK DOSYASI İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ YATIRIM KULÜBÜ GENÇTRADER SANAL PORTFÖY YARIŞMASI SPONSORLUK DOSYASI İÇİNDEKİLER: 1. 2. Sanal Portföy Yarışması 2.1 Sanal Portföy Yarışması Nedir? 2.2 Sanal Portföy Yarışması nın Amacı ve Hedef Kitlesi 2.3 Sanal Portföy

Detaylı

Üniversiteler girişimcileri bekliyor

Üniversiteler girişimcileri bekliyor KAPAK_EKO_girisim_OCAK.qxp:EKO_girisim_kapakKOBI 1/8/15 2:50 PM Page 1 Üniversiteler girişimcileri bekliyor Hangi üniversite girişimciler için ne gibi etkinlikler düzenliyor? Üniversiteler girişimciler

Detaylı

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu 2011-2012 Rapor Hakkında Vodafone Türkiye olarak ikinci kez yayımladığımız bu Sürdürülebilirlik Raporu aracılığıyla 2011/12 mali yılına ait sürdürülebilirlik

Detaylı

DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. Faaliyet Raporu 2013

DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. Faaliyet Raporu 2013 DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. Faaliyet Raporu 2013 Mart 2014 Doğan Yayın Holding A.Ş. Burhaniye Mahallesi Kısıklı Caddesi No:65 34676 Üsküdar/İstanbul www.dyh.com.tr 2013 FAALİYET RAPORU HIZLI BİR BAKIŞ...

Detaylı

Herkes için teknoloji

Herkes için teknoloji Herkes için teknoloji 2012 FAALİYET RAPORU BİR BAKIŞTA TEKNOSA Teknosa, teknoloji ürünlerini en uygun fiyat ve en iyi hizmet kalitesi ile tüketicilere sunmayı amaçlayan bir teknoloji perakende zinciridir.

Detaylı

2011 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI (1 Ocak-31 Aralık 2011)

2011 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI (1 Ocak-31 Aralık 2011) 2011 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI (1 Ocak-31 Aralık 2011) TR33 (Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa, Uşak) Düzey 2 Bölgesi i İÇİNDEKİLER TABLOLAR LİSTESİ... İV KISALTMALAR... Vİ SUNUŞ... Vİİ 1. GİRİŞ... 1 1.1. İNSAN

Detaylı

Sürekli Gelişim ve İnovasyon 84. Organizasyon ve Süreç Gelişim 85. Ürün Geliştirme ve İnovasyon Yönetimi 86. Yenilikçiyiz

Sürekli Gelişim ve İnovasyon 84. Organizasyon ve Süreç Gelişim 85. Ürün Geliştirme ve İnovasyon Yönetimi 86. Yenilikçiyiz İÇİNDEKİLER BÖLÜM 1 - Sunuş 4. Yıllık Faaliyet Raporu Uygunluk Görüşü 5. Olağan Genel Kurul Gündemi Garantİ Hakkında 8. Kurumsal Profil, Ortaklık Yapısı 9. Vizyonumuz, Misyonumuz, Stratejimiz 10. Stratejimizin

Detaylı

GARANTİ HER YERDE her yerde G A R A N T İ B A N K A S I 2 0 1 3 F A A L İ Y E T R A P O R U

GARANTİ HER YERDE her yerde G A R A N T İ B A N K A S I 2 0 1 3 F A A L İ Y E T R A P O R U GARANTİ her HER YERDE yerde 2013 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER BÖLÜM 1 - Sunuş 4. Yıllık Faaliyet Raporu Uygunluk Görüşü 5. Olağan Genel Kurul Gündemi Garantİ Hakkında 8. Kurumsal Profil, Ortaklık Yapısı

Detaylı

Sponsor Ol Rengini Seç Kendini Göster

Sponsor Ol Rengini Seç Kendini Göster Sponsor Ol Rengini Seç Kendini Göster PERYÖN (Türkiye İnsan Yönetimi Derneği), Türkiye'de çağdaş insan kaynakları yönetimi anlayışlarının yaygınlaştırılmasına ve gelişimine liderlik eden, bu konuda ülkemizin

Detaylı

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu 24 TEMMUZ 2014 ǀ 10 TL ÜCRETSİZ ÖZEL EK REGNUM CARYA GOLF&SPA RESORT CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu Oteller, bilgi ve iletişim teknolojilerini yakından takip ediyor Anadolu daki iş ve

Detaylı

Sosyal medya Kitle bankacılığında yeni bir ufuk mu?

Sosyal medya Kitle bankacılığında yeni bir ufuk mu? Sosyal medya Kitle bankacılığında yeni bir ufuk mu? Ocak 2014 Günümüzde Türkiye de faaliyet gösteren bankaların sosyal medya etkinlikleri, Facebook ve Twitter hesabı oluşturup; reklam ya da tanıtım yoluyla

Detaylı

Raporumuz Hakkında. Gelecek Raporumuz

Raporumuz Hakkında. Gelecek Raporumuz Raporumuz Hakkında Mars Logistics olarak bu ilk sürdürülebilirlik raporu ile 2012 yılındaki ekonomik, çevresel ve sosyal performansımızı paydaşlarımıza aktarmayı hedefliyoruz. Bu raporu hazırlama sürecinde

Detaylı