23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni"

Transkript

1 23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

2 TÜRKİYE NİN ONLINE PERAKENDE HARİTASI: 36 MİLYON İLE EN ÇOK İNTERNET KULLANISINA SAHİP 20. ÜLKE Markafoni son çalışmasında e-ticarete dair merak edilen pek çok konuyu bir infografik içerisinde toplamış. Türkiye deki 36 milyon internet kullanıcısının 10 milyonu online alışveriş yapmış. Bunların %75 i yaş arasında ve %45 i kadın. E-ticaret müşterilerinin %31 i İstanbul da yaşıyor. Ardından ise sırasıyla %11 ile Ankara, %8 ile İzmir ve %4 ile Bursa geliyor. Türkiye internet penetrasyonu açısından %47 ile dünyada 11. sırada ve 36 milyon ile en çok internet kullanısına sahip 20. ülke.

3 TÜRKİYE NİN ONLINE PERAKENDE HARİTASI: PERAKENDE SEKTÖRÜ GELİŞMİŞLİĞİNDE 9. SIRADA Online pazar çekiciliği, online alt yapı yeterliliği, dijital kanun ve yönetmelikler ile perakende sektörü gelişmişliği 4 ayrı kriter olarak ele alınarak yapılan puanlamada Türkiye 43 puanla 9. sırada yer alıyor. Bu listenin zirvesinde 78 puanla Çin, hemen arkasında ise 77 puanla Brezilya geliyor.

4 TÜRKİYE NİN ONLINE PERAKENDE HARİTASI: MOBİL PARA TRANSFERİ İŞLEM ADEDİ %118 BÜYÜDÜ Türkiye de 66 milyon mobil abone, 37 milyon 3G cihaz sahibi ve 13 milyon 3G abonesi bulunuyor. Mobil bankacılığından 2011 den 2012 ye %68, mobil para transferi işlem adedinin ise aynı dönemde %118 artmış olması da Türkiye de mobil devrimin hali hazırda yaşandığını gösteriyor. Yani Türkiye mobil ticaret açısından da önemli bir konumda. Online perakeden satışların yıllar başına büyüme oranında 2008 ile 2012 arasında tüm dünya ortalaması %18,7 iken, aynı dönemde Türkiye de %35,5 olması da Türkiye nin e-ticaret alanındaki büyük potansiyelinin diğer bir göstergesi.

5 EBAY DEN %14 BÜYÜME: KÜRESEL ÖLÇEKTE E-TİCARET BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR ebay açıkladığı 3. çeyrek raporunda gelirlerinde bir önceki yılın aynı çeyreğine oranla %14 artış yakalamış yılının 3. çeyreği ile karşılaştırıldığında ise gelirlerinde %30 un üzerinde artış yaşanmış. ebay in ana gelir kalemlerini ise pazaryeri (marketplace) ve PayPal oluşturuyor. ebay in pazar yerinden (marketplace) elde ettiği gelirler %12 artış gösterirken PayPal %19 luk büyüme yakalamış. ebay 3. çeyrekte 3.9 milyar dolara yakın gelir elde ederken raporda dikkat çeken nokta ise mobildeki büyüme. Mobilden yapılan işlemlerin %75 arttığı belirtilen raporda, ebay in mobil uygulamalarının toplamda 200 milyon indirmeye ulaştığını ve 3.2 milyon yeni kullanıcının mobil uygulamalar sayesinde kazanıldığı belirtiliyor. Şirketin ana gelir kalemi olan pazaryeri modeli ise şirketin gelirinin yaklaşık yarısını oluşturuyor. 2 milyar dolar gelir sağlayan pazaryeri geçen senenin aynı çeyreğine göre %12 büyüme göstermiş.

6 AMAZON İLE ÖDE DÜĞMESİYLE AMAZON ÖDEME TARAFINI GÜÇLENDİRİYOR Dünyanın e-ticaret devi Amazon yönünü Paypal ın ana işi olan ödeme sistemlerine çevirdi. Geçtiğimiz günlerde duyurduğu Amazon ile Giriş Yap ve Öde fonksiyonu ile 2007 de kurduğu Amazon Payments, dünyanın sayılı ödeme sistemi PayPal in karşısında avantaj elde etmek istiyor. Amazon bu adımla sadece PayPal tekelinde rekabet değil Jack Dorsey in kurucu olduğu Square ve Google Wallet la da rakip oluyor. Kullanıcıların Facebook hesapları ile çeşitli web sitelerine girişinin artması üzerine Amazon ile Giriş Yap fonksiyonunu hizmete almıştı. 200 milyondan fazla internetten alışveriş yapan kullanıcıya sahip olması ile Giriş Yap düğmesinin kısa zamanda tercih sebebi olan Amazon Amazon ile öde hizmeti ile ödeme sistemlerinde yerini güçlendirmek istiyor. Alışveriş yapmak isteyen kullanıcı düğmeye tıklayarak Amazon da varolan kredi kartı bilgileri üzerinden ödemeyi gerçekleştirecek. E-ticaret siteleri ve kullanıcılar için kolaylık getiren ödeme sisteminin e-ticaret sitesine maliyeti ise işlem başına % dolar.

7 ABD DEKİ TÜKETİCİLER DİJİTAL CÜZDAN KULLANIMININ ARTMASINI İSTİYOR Visa nın yaptığı bir araştırmaya göre ABD deki tüketiciler dijital cüzdanların kullanım alanlarının genişletilmesini istiyor. Araştırmadaki bilgilere göre, ABD deki tüketicilerin %57 si dijital cüzdanların önümüzdeki 5 yıl içinde normal cüzdanların yerine geçeceğini düşünüyor. Ödeme kartları ağı GFK nin 1000 kişi ile telefon üzerinden yaptığı bir araştırmada da kullanıcıların online ve mobil ödeme alışkanlıkları incelendi. Araştırmaya katılanların %49 u online alışverişlerdeki en can sıkıcı noktanın, her site için yeni bir hesap açmak olduğunu dile getiriyor. Araştırmadaki öne çıkan diğer veriler arasında ABD deki akıllı telefon kullanıcılarının %27 si ve tablet kullanıcılarının ise %24 ü geçtiğimiz yıl cihazları ile online alışveriş yaptıklarını dile getiriyor. ABD deki tüketicilerin yarıdan fazla ise dijital cüzdanlarının gelecekte oldukça önemli bir rol oynayacağına inanıyor. Visa nın araştırmasındaki bilgilere göre katılımcıların %40 yanlarında nakit olarak 20 dolardan az para taşıdığını söylerken, %26 lık bir bölüm 20 ile 50 dolar arasında bir miktar taşıdığını söyleyenlerin oranı ise %36.

8 PAYPAL, FİZİKİ MAĞAZALARDAKİ KULLANIMINI ARTIRMAK İÇİN YENİ BİR SİSTEM GELİŞTİRDİ Online alışverişlerde kullanıcılara ödeme kolaylığı sağlayan PayPal, son dönemlerde fiziki mağazalara yönelmiş durumda. Fiziki mağazalarda da PayPal kullanıcılarına ödeme işlemlerinde kolaylık sağlamaya başlayan şirket, offline alışverişlerde ödeme kolaylığı sağlayacak yeni bir sistemi tanıttı. PayPal ın bu sefer ki girişimi QR kodlar oldu. Kullanıcılar fiziki mağazalarda alışveriş yaptıklarında ödeme işlemlerini, mobil uygulamalarına gelen QR kodu kasaya okutarak yapabilecekler. QR kod kullanmak istemeyen ya da QR kod okutucusu olmayan kullanıcılar da mobil uygulama üzerinden kendilerine gönderilen tek seferlik, 4 haneli şifreyi kasaya girecekler. Kullanıcılar bir mağazaya girdiklerinde PayPal ın uygulaması üzerinden mağaza içinde check-in yapacaklar ve sonrasında hangi mağazada olduklarına göre kullanıcılara bir QR kod ya da PIN şifresi gelecek. Ancak sistem şu an için henüz kullanıma açılmış değil. Şirket QR kod ve PIN sistemini 2014 ün başlarında piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

9 FACEBOOK, MOBİL UYGULAMA YÜKLEME REKLAM MODELİ İÇİN VİDEO REKLAMLARI BAŞLATIYOR Facebook, mobil kullanıcılara gösterdiği mobil uygulama yükleme reklam modelinde artık videolar da görüntülenmeye başlayacağını duyurdu. Bundan sonra reklamverenler, mobil uygulamarının yüklenme sayılarını artırmak için Facebook mobile vereceği reklamların video olarak görüntülenmesini sağlayabilecek. Böylece Facebook reklamlarında karşılaştığımız uygulama reklamları üzerinden ilgili videoyu izleyerek uygulamaları indirmeden önce video kreatifler sayesinde daha yakından tanıma fırsatı sağlanacak. Facebook u mobil üzerinden kullanan kullanıcıların News Feed inde görünecek reklam modeli, mobil uygulamaların yüklenme sayılarını artırmak için kullanılıyor. Yeni ortaya çıkan video reklamlarla birlikte, mobil uygulamala yüklenme sayıları, video kreatiflerinin başarısıyla da ilintili olmaya başlayacak.

10 YOUTUBE TRAFİĞİNİN %40 I MOBİL ÜZERİNDEN GELİYOR Akıllı telefon penetrasyonunun artması ve mobil internetin yaygınlaşması ile birlikte dünya genelinde mobil üzerinden video izlenme oranı da gittikçe artıyor. Google ın açıkladığı üçüncü çeyrek raporlarında yer alan bilgilere göre, şu anda YouTube trafiğinin %40 ı mobil üzerinden geliyor. Geçmiş yıllara baktığımızda, 2012 yılında mobil trafik oranının %25, 2011 yılında ise sadece %6 olduğunu görebiliyoruz. YouTube un mobil taraftaki bu gücünün sebeplerinden birisi de YouTube un mobil tarafa yaptığı kullanıcı deneyimi yatırımı. Son olarak web versiyonu ve Android uygulamalarına yaptığı yatırımla yenileyen YouTube, mobil trafiğini de büyük oranda yükseltmeye başlattı.

11 TWITTER REKLAMVERENLER İÇİN TWEET ZAMANLAMA ÖZELLİĞİNİ DUYURDU Twitter, geçtiğimiz günlerde resmi blogundan yaptığı bir açıklama ile zamanlanmış tweet özelliğini duyurdu. Açıklamaya göre Twitter ın Ad Products ını yani bir başka deyişle Twitter ın reklam veren kullanıcılar, hem promoted -yani reklam tweetleri- hem de standart tweetlerini zamanlayabilecek. Bu özellikle sayesinde Twitter ın reklam veren kullanıcıları sayfanın sağ üst tarafında bulunan yeni tweet atma tuşuna bastıklarında karşılarında söz konusu tweet i zamanlayabilecekleri bir ekran görecekler. Bu ekranda kullanıcıların tweet lerine lokasyon, görsel ve card eklemeleri de mümkün. Ayrıca platformun reklam veren kullanıcıları, bu özelliği varolan ya da yeni yaratacakları reklam kampanyalarında da kullanabilecek.

12 FOURSQUARE REKLAMLARI, HER ÖLÇEKTEKİ REKLAMVEREN İÇİN DEVREDE Foursquare reklamları sayılı büyük reklamveren ve seçilen bazı küçük işletmeler için deneme sürümüne açılmış ve reklam modelleri ilk olarak bu reklamverenlerce denenmişti. Şu anda ise Foursquare, yaptığı hamle ile her boyuttaki reklamveren firmaya, kısacası reklam vermek isteyen tüm küçük, orta ya da büyük ölçekli işletme için devreye girdi. Foursquare in verdiği bilgilere göre, Foursquare de 1,5 milyon küçük işletme kayıtlı. Küçük ve yerel işletmelerin Foursquare için önemi büyük çünkü Foursquare reklam modelleri konum bazlı çalışıyor. Kısacası size gösterilen reklamlar, bulunduğunuz konuma ya da arama metinlerinize göre belirleniyor. Foursquare reklam modeli oldukça basit tasarlanmış. Öncelikle Foursquare reklamları sadece reklamla etkileşime geçen (reklama dokunan ve check-in olan) kullanıcılarda bütçe kullanıyor. Yani görüntülenme bazlı bir reklam modeli Foursquare da şu anda bulunmuyor. Sadece potansiyel müşteri olan kullanıcılar reklamlarla etkileşime geçtiğinde reklamlar para harcıyor.

13 FACEBOOK TAN MEDYA YAYINCILARI İÇİN YENİ SAYFA ARACI: STORİES TO SHARE Markalar ve işletmeler kadar medya yayıncıları da Facebook u web sitelerine trafik çekmek için yoğun bir şekilde kullanıyor. Facebook dün yayınladığı bir duyuru ile Facebook u kullanan haber ve yayın siteleri ile ilgili yeni verileri ve bu medya yayıncılarının daha fazla trafik sağlayabilmek için kullanabileceği yeni özelliğini duyurdu. Birkaç aydır belli haber ve yayın siteleri ile birlikte bir çalışma yürüttüklerini söyleyen Facebook, bu yayıncıların Facebook sayfaları üzerinden daha fazla trafik sağlamak için bazı denemelerde bulunduklarını söylüyor. Geçtiğimiz bir sene içinde medya yayıncılarının Facebook tan web sitelerine trafik çekme oranının ortalama %170 oranında artış gösterdiğini söyleyen sosyal medya devi önde gelen yayıncılardan da örnek veriyor. Facebook un verdiği bilgilerden bu süre içinde TIME in web site trafiği %208 oranında artarken BuzzFeed in %855 gibi rekor bir artış göstermiş olduğu anlaşılıyor.

14 LİNKEDIN, WEB SİTELERİNE RAKİPLERİNİN TOPLAMINDAN DAHA FAZLA TRAFİK SAĞLIYOR Sosyal medya siteleri içinde web sitelerine en fazla trafik çeken sosyal ağın LinkedIn olduğu ortaya çıktı. Üstelik LinkedIn üzerinden web sitelerine sağlanan trafik oranı Facebook,Twitter ve diğer tüm sosyal ağların toplamından daha fazla. Investis in araştırmasına göre LinkedIn sosyal ağlardan web sitelerine yapılan tüm ziyaretlerin üçte ikisine sahip. %64 lük bir oranla web trafiği sağlamada zirvede yer alıyor. LinkedIn i bu sıralamada takip eden ikinci sosyal ağ ise Facebook. Ancak Facebook ile LinkedIn arasındaki büyük fark oranı oldukça dikkat çekici. %17 lik trafik çekme oranına sahip Facebook un yıllar içinde bu açıdan değer kaybetmiş olması ise diğer önemli bir ayrıntı. Zira Facebook iki sene önce %30 olan trafik sağlama oranını neredeyse yarı yarıya kaybetmiş durumda. LinkedIn ve Facebook tan sonra üçüncü sırada Twitter geliyor. %14 lük bir trafik çekme oranına sahip mikroblog sitesinin 2011 de %4 lük bir orana sahip olduğu da gözden kaçmıyor. Buradan da anlaşılacağı üzere Twitter ağı üzerinden web sitelerine tıklama getirme açısından büyümeye devam ediyor.

15 İyi Çalışmalar

22 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

22 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 22 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni PayU dan E-Ticaret Sektörü İçin İki Yeni Ödeme Hizmeti PayU Türkiye e-ticaret sektörüne yönelik iki yeni ödeme hizmetini devreye soktu. Yeni hizmetleri Tekrarlayan

Detaylı

7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Koinim.Com: Yeni Bir Türk Bitcoin Cüzdan Ve Platformu Bitcoin internetin en sıra dışı fenomenlerinden biri haline geldi. Bundan sadece bir kaç ay öncesine kadar

Detaylı

Markaların tatlı belası CTR. onlar mı? RTB ile reklamı satıyoruz, satıyoruz,sattık...

Markaların tatlı belası CTR. onlar mı? RTB ile reklamı satıyoruz, satıyoruz,sattık... 6 Akıllı cihazların hayatımızdaki etkisi artıyor! 8 11 Markaların tatlı belası CTR Mobilin yılı 2013 12 Mobil rakamlar 14 Biz mi daha akıllı onlar mı? 18 İşletim sistemleri rekabeti 20 Mobil Videolar yükselişe

Detaylı

8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Akbank Direkt Mobil, Artık ibeacon İle Para Çekme İmkanı Sunuyor Yeni gelişmeleri kendi ürün ve hizmetlerine uyarlama hızıyla dikkat çeken bankalardan biri

Detaylı

15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Dijital bankacılıkta bir devrim: Deneysel Bankacılık (Webrazzi Sponsorlu İçerik) Webrazzi ilk Sponsorlu İçerik denemesini bir banka ile yapmış. Ana haber akışında

Detaylı

24 Eylül 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

24 Eylül 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 24 Eylül 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni TÜRK KULLANICILAR SOSYAL AĞLARDA NELERİ PAYLAŞIYOR Ipsos un son araştırmasına göre sosyal medya kullanıcıların büyük çoğunluğu sosyal ağlarda ilginç, komik

Detaylı

2013 Q2. Değerlendirme. ios işletim sisteminin dünden bugüne hikayesi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2012-2013 Q1 karşılaştırması

2013 Q2. Değerlendirme. ios işletim sisteminin dünden bugüne hikayesi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2012-2013 Q1 karşılaştırması 1 İçerik 2013 Q2 mobilike Kurucu Ortaklarından 01 Rakamlarla Mobil Global & Türkiye de mobil rakamlar 02 Örnek çalışma Vaseline 06 Teknoloji 4G 08 Karşılaştırma İki cihaz karşılaştırması - Samsung S4 &

Detaylı

17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Paypal Nakit Kart ı Yaptığı Lansmanla Duyurdu PayPal ın Nakit Kart geçtiğimiz günlerde yapılan lansmanla resmi olarak tanıtıldı. Yapılan lansman toplantısında

Detaylı

23 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

23 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 23 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni Pozitron, Türkiye nin Dijital Cüzdan Haritasını Yayınladı Türkiye nin önde gelen mobil teknoloji geliştirme şirketlerinden biri olan Pozitron un hazırladığı

Detaylı

25 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

25 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 25 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Türkiye de Dijital Reklam Yatırımları 2013 te Yaklaşık %25 Büyüdü Webrazzi Dijital 14 te gerçekleşen ilk panel Türkiye de Online Reklam Yatırımları ve Mevcut

Detaylı

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu 24 TEMMUZ 2014 ǀ 10 TL ÜCRETSİZ ÖZEL EK REGNUM CARYA GOLF&SPA RESORT CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu Oteller, bilgi ve iletişim teknolojilerini yakından takip ediyor Anadolu daki iş ve

Detaylı

E-Ticarette tüketiciler çok sayıda ürün çeşidini görebilir, en uygun ürünü bulma şansı artar.

E-Ticarette tüketiciler çok sayıda ürün çeşidini görebilir, en uygun ürünü bulma şansı artar. 4. HAFTA E-TİCARET 1. E-Ticarete Giriş E-Ticaret Nedir? Kısaca E-Ticaret olarak tanımlanan Elektronik Ticaret, her türlü mal ve hizmet satışının güvenli olarak internet üzerinden gerçekleştirilmesidir.

Detaylı

Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu

Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu Sayı: 2009/6 Tarih: 06.03.2009 Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu Koşu bandından çaydanlığa, LCD TV den dizüstü bilgisayara kadar birçok ürünün satışa sunulduğu sanal piyasada,

Detaylı

ÜCRETSİZ ÖZEL EK. Yazılım sektörü otel yönetimlerini devralıyor. Antalya da altyapı sorunları alarm veriyor

ÜCRETSİZ ÖZEL EK. Yazılım sektörü otel yönetimlerini devralıyor. Antalya da altyapı sorunları alarm veriyor 34 MAYIS 2015 10 TL ÜCRETSİZ ÖZEL EK Hilton Garden Inn Istanbul Atatürk Airport Antalya da altyapı sorunları alarm veriyor Yazılım sektörü otel yönetimlerini devralıyor Kuşadası yeni yatırımlarla hareketli

Detaylı

Perakendede bütünlüğü yakalamak

Perakendede bütünlüğü yakalamak PwC Küresel Toplam Perakende* Araştırması ve Türkiye sonuçları Perakendede bütünlüğü yakalamak Perakendeciliğin gelecekteki iş modelini tüketiciler şekillendiriyor *Total Retail www.pwc.com.tr/perakende

Detaylı

Q2.2014 ARAŞTIRMA KARŞILAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME. Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor

Q2.2014 ARAŞTIRMA KARŞILAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME. Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor Q2.2014 1 Q2.2014 KARŞILAŞTIRMA ARAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Yükselen trend: Cross Device Reklamcılık Mobil

Detaylı

POZITRON INSIGHTS TÜRKİYE NİN DİJİTAL CÜZDAN HARİTASI

POZITRON INSIGHTS TÜRKİYE NİN DİJİTAL CÜZDAN HARİTASI POZITRON INSIGHTS TÜRKİYE NİN DİJİTAL CÜZDAN HARİTASI Ödeme Sistemlerindeki Trendler: Dijital Cüzdan 3 Dijital Cüzdan Nedir? 5 Türkiye deki Dijital Cüzdanlar m-cüzdan ve e-cüzdan Olarak Hizmet Veren Ödeme

Detaylı

Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız?

Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız? İşletmelerde Güvenlik Algısı ve Gerçekler 2014 RAPORU Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız? Çok yakında Deloitte ve Trend Micro işbirliği ile TechInside sayfalarında! İÇİNDEKİLER Alternatif Ödeme

Detaylı

3 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

3 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 3 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Mobil Pazarlama Ve Anlık Bildirimlerin Satışlara Etkisi Mobil ticaret artık online satışların %23 ünü kapsıyor. Bu yüzden bu konu her geçen gün daha çok gündeme

Detaylı

Bankacılıkta Fiziksel Dönem Geride Kalıyor

Bankacılıkta Fiziksel Dönem Geride Kalıyor teknoloji dünyasının kalbi ıfa 2014 te attı ÖZEL DOSYA MüştEri ve FirMA ArASınDAki köprü: ÇAğrı MErkEZLEri Bankacılıkta Fiziksel Dönem Geride Kalıyor Kamu alanı Dijitalleşiyor bulut hizmetlerinde GüvenliK

Detaylı

Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit

Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit PwC Küresel Çok Kanallı Perakendecilik Anketi ve Türkiye Sonuçları 2013 www.pwc.com.tr II İçindekiler I. Yönetici Özeti 2 Günümüzde

Detaylı

Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM

Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM Dijital dünyadaki uzun soluklu çözüm ortağınız... www.ajanslongplay.com Ümit BÜYÜKYILDIRIM Çocukluğundan

Detaylı

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu 2013-2014 Vodafone İçindekiler 4 Vodafone Türkiye 5 Ekonomiye Katkımız 6 Sürdürülebilirliğe Yaklaşımımız 11 Müşterilerimiz ve Toplum 18 İnovasyon 19 Baz İstasyonları

Detaylı

SMS ile pazarlama çılgınlığı yeni bir sektör yarattı

SMS ile pazarlama çılgınlığı yeni bir sektör yarattı SMS ile pazarlama çılgınlığı yeni bir sektör yarattı Günde kaç defa cep telefonunuza bu tür mesajlar geliyor? Bu mesajları mutlaka açıp okuyorsunuz: Kimi indirim haberi veriyor, kimi kredi kartı ekstrenizi

Detaylı

www.projesoft.com.tr Profesyonel e-ticaret çözümleri

www.projesoft.com.tr Profesyonel e-ticaret çözümleri www.projesoft.com.tr Profesyonel e-ticaret çözümleri PROJESOFT? NEDEN Gelişmiş SEO Bölümü Profesyonel Kampanya Yönetimi Profesyonel e-ticaret çözümleri 02 İşiniz, İşimizdir! Esnek Tasarım Modülü Toplu

Detaylı

GİRİŞİMCİLİK MOBİLLE YÜKSELİYOR

GİRİŞİMCİLİK MOBİLLE YÜKSELİYOR KAPAK_EKO_girisim_ARALIK.qxp:EKO_girisim_kapakKOBI 11/29/13 5:19 PM Page 1 GİRİŞİMCİLİK MOBİLLE YÜKSELİYOR Mobil girişimcilik nereye gidiyor? Bu alanın 17 başarılı girişimcisi geleceğin trendlerini anlatıyor...

Detaylı

DIJITAL BELGE VE ELEKTRONIK UYGULAMALAR ZAMAN VE MALIYET TASARRUFU SAĞLIYOR 4. E-TICARET KONFERANSI NDA SOSYAL MEDYA KONUŞULDU GELENEKSEL

DIJITAL BELGE VE ELEKTRONIK UYGULAMALAR ZAMAN VE MALIYET TASARRUFU SAĞLIYOR 4. E-TICARET KONFERANSI NDA SOSYAL MEDYA KONUŞULDU GELENEKSEL TÜRKİYE NİN E-TİCARET REFERANSI HAZİRAN - TEMMUZ 2015 - SAYI 14 - ÜCRETSİZDİR 4. E-TICARET KONFERANSI NDA SOSYAL MEDYA KONUŞULDU GELENEKSEL LOJİSTİKTEN E-LOJİSTİK E DIJITAL BELGE VE ELEKTRONIK UYGULAMALAR

Detaylı

ANALİTİĞİ Haberde Analiz SAYI 9 MAYIS 2015

ANALİTİĞİ Haberde Analiz SAYI 9 MAYIS 2015 ANALİTİĞİ Haberde Analiz SAYI 9 MAYIS 2015 5G İŞ VERİ KALİTESİ UZAY HUKUKU İŞ ZEKASI GİRİŞİM SERMAYESİ İŞ ANALİSTİ ISSN: 2148-8061 www.techinside.com BÜYÜK VERİ ENDÜSTRİ 4.0 3 Girişim sermayesi 2015 e

Detaylı

PAZARLAMA 2015 SEKTÖRDEN ÖNGÖRÜLER & TRENDLER

PAZARLAMA 2015 SEKTÖRDEN ÖNGÖRÜLER & TRENDLER 2015 PAZARLAMA 2015 SEKTÖRDEN ÖNGÖRÜLER & TRENDLER PAZARLAMASYON HAKKINDA Mart 2011 de yayın hayatına başlayan Pazarlamasyon, pazarlama, iş dünyası ve dijitalin nabzını tutarak, okuyucularına bilgi kaynağı

Detaylı

TÜRKİYE ONLINE TÜRKİYE İNTERNET EKONOMİSİ RAPORU

TÜRKİYE ONLINE TÜRKİYE İNTERNET EKONOMİSİ RAPORU TÜRKİYE ONLINE TÜRKİYE İNTERNET EKONOMİSİ RAPORU The Boston Consulting Group (BCG) küresel bir danışmanlık şirketi ve dünyanın yönetim stratejileri konusunda önde gelen fikir liderlerinden biridir. BCG,

Detaylı