MAGROTEX 15 FUAR BİLGİLENDİRME FORMU. MAGROTEX MAR NİSAN 2015 MOVAPARK MARDİN FUAR ALANI.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "MAGROTEX 15 FUAR BİLGİLENDİRME FORMU. www.mardintarimfuari.com MAGROTEX MAR 16-19 NİSAN 2015 MOVAPARK MARDİN FUAR ALANI. www.mardintarimfuari."

Transkript

1 15 FUAR BİLGİLENDİRME FORMU TARIM GIDA HAYVANCILIK MAKİNE HİZMET 2. Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık Fuarı NİSAN MOVAPARK MARDİN FUAR ALANI Organizasyon

2 FUAR HAKKINDA Her yıl geleneksel olarak düzenlenecek olan Fuarında bu yıl yerli ve yabancı 300 ün üzerinde firma katılımı beklenmektedir. İstikrarlı bir şekilde büyüyen Fuarı Tarım Teknolojileri ve Ekipmanları, Gıda ve Gıda Makinaları, Sulama Sistemleri, Tohumculuk, Fidancılık, Arıcılık, Kümes ve hayvancılık, Besicilik, Organik Tarım; Gübreleme, İlaçlama vb. alanlarda tarımla ilgili her türlü teknolojik yeniliklerin ve gelişmelerin sergilendiği Ulusal ve Uluslurarası arenada başarıya ulaşmış, markalaşmış ürün ve hizmetleri görmeniz mümkün olacaktır. Bulgur Festivali; Makarna ikramları vb. ikramlarla yarışmalarla, bir şölen haline gelen Fuarı Tarım Gıda ve Hayvancılıkla uğraşan sektör mensuplarının ve ziyaretçilerin ilgi odağı haline gelecektir. Fuarı 2014 yılında m2 lik bir alana kurulmuştur. Fuara 125 firma iştirak etmiş, ziyaretçi fuarı gezmiştir. Sektörün gelişmesine katkı sağlamak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlenecektir. Sektörün önde gelen kurum ve kuruluşlarının deneyimlerini paylaşmak, modern ve organik tarım uygulamalarının yönetimlerini paylaşmak için fuar süresi boyunca çeşitli etkinlikler düzenlenecektir. Sektör uzmanları programlar düzenleyecektir. Kurum ve kuruluşlar çeşitli etkinliklerle fuara renk katacaklar, ziyaretçilerimizde karnaval niteliğinde bir süreç yaşayacaklardır. Fuarında tüm katılımcılarımızın ve ziyaretçilerimizin iyi bir fuar geçirmelerini diliyoruz. FUARIN AMACI Tarım Gıda ve Hayvancılık sektörlerini bölgenin önemli koordinasyon merkezlerinden biri olan Mardin de buluşturmak. Ülkemizde yenilenen ve gelişen tarım ürünleri ve tarım ekipmanları hakkında halkımızı bilinçlendirmek. Üreticileri, ithalatçıları ve yatırımcıları bu fuarda buluşturmak etkinliklerle fuarı sürdürülebilir hale getirmek. Yurtiçi ve yurtdışı alım heyetleri ile (özellikle Irak) Fuarı canlı bir hale getirmek. FUARIN HEDEFİ Ülkemizdeki tarım, gıda ve sanayi yatırımları artmasına ve bölgeler arası işbirliklerinin gelişmesine katkı sağlamak, sektörleri yeni pazarlarla buluşturmak. Uluslararası nitelikte bir fuar gerçekleştirmek.

3 FUARIN KÜNYESİ Fuarın Adı Fuar Tarihi Fuar Alanı Hol Sayısı Toplam Alan (Brüt) Fuar Ziyaret Saatleri Fuar Organizasyon Düzenlenme Aralığı Düzenlenme Sayısı Hedeflenen Katılımcı Firma Sayısı Hedeflenen Ziyaretçi Sayısı Hedeflenen Katılımcı Ülke KATILIMCI PROFİLİ Magrotex Nisan Movapark Mardin Fuar Alanı m Zümrüt Fuarcılık Yılda 1 Kez 2. Kez Traktörler ve Ekipmanları Küçük Tarım Makineleri Ürün İşleme Makineleri İlaçlama Makineleri Su Ürünleri ve Ekipmanları İş ve İnşaat Makineleri İstifleme Makineleri Biçerdöverler ve Römorklar Tarım Makineleri ve Yan Sanayi Sulama Sistemleri ve Ekipmanları Seracılık ve Sera Ekipmanları Yaprak ve Damla Sulama Sulama Sistemleri ve Ekipmanları Mineral ve Sıvı Gübre Tohum, Fide, Fidancılık Sektörleri Gübre ve Organik Gübre Bahçecilik ve Bahçe Ekipmanları Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Küçükbaş ve Büyükbaş Hayvancılık Hayvansal Üretim Makineleri Süt ve Et Üretim Endüstrisi Zirai İlaç ve Ekipmanlar Ambalaj ve Ekipmanları Tarımsal Laboratuvar Cihazları Toprak Analiz Sistemleri Meteorolojik Ölçüm Sistemleri Tarım İle İlgili Sektörel Yayınlar Bakliyat Grubu Un ve Unlu Mamüller Bulgur - Makarna İrmik - Helva Et ve Et Ürünleri Süt ve Süt Ürünleri Şekerleme Grubu Konserve - Turşu Bal - Çay Bisküvi - Çikolata Su ve Meyve Suları Katı ve Sıvı Yağlar Kuruyemiş ve Baharat Değirmen Makinaları NEDEN KATILMALISINIZ? Yeni müşteriler kazanmak,pazar payınızı arttırmak, Yatırım ve teşvikleri takip etmek,yurt içi ve yurt dışı alıcılarla buluşmak, Firmanızı ve markanızı tanıtmak, rekabet gücünüzü göstermek, Mardin tarihi ve kültürel dokusu ile özel ziyaretçi ağından yararlanmak Ortadoğu ticaretinde önemli bağlantılarından yararlanmak, Yeni ürün ve hizmetlerinizi tanıtmayı sağlamak, Yeni bayiiler ve temsilcilikler elde etmenizi sağlamak, Varolan piyasanızı korumak ve rekabet gücünüzü göstermek. Hibe ve teşviklerden en üst seviyede yararlanmak. 15 ÜLKE 300 KATILIMCI M2 NET ALAN ZİYARETÇİ

4 NEDEN ZİYARET ETMELİSİNİZ? Sektördeki yenilikleri ve son teknolojileri takip etmek Ürün ve hizmet satın almak Uluslararası sektör liderleri ile fikir alışverişinde bulunmak Yeni bağlantılar kurmak ve geliştirmek Yeni strateji ve fikirler edinmek Tarım sektörünün güncel konuları ile ilgili bilgi sahibi olmak Pazar araştırması yapmak, genel bilgi sahibi olmak ZİYARETÇİ PROFİLİ Çiftçiler Müstahsiller Ziraat Mühendisleri Tarım Bakanlığı Yetkilileri Ticaret Odaları Yöneticileri Tarımla Uğraşan Aileler Ziraat Odaları Yetkilileri Ticaret Borsaları Yetkilileri Resmi Kurumların Yetkilileri Taşra Belediyeleri Tüccarlar Öğretim Üyeleri ve Öğrenciler Ziraat Teknikerleri İş Adamları ve Üretici Birlikleri Tarım Aletleri Üreticileri Zirai İlaç Üreticileri Hayvan Yetiştiricileri Çiftlik Sahipleri Araştırma Merkezleri Sektörel Yayınlar ALIM HEYETLERİ Yurt İçi ve Yurdışı Alım Heyetleri Mardin ili dışından gelen Ziraat Odası, Ticaret Borsası, Üretici Birlikleri, Çiftlik Sahipleri, vs. Davetliler. Yurtdışından davet edilen yabancı tüccarlar ve ithalatçılar. İŞ GÖRÜŞME MASALARI Ekonomi Bakanlığı ile diğer kurum ve kuruyuşlarla işbirliği içerisinde yurtdışı sektörel ticari heyetler davet edilecektir. Yabancı misafirler için iş görüşme masaları oluşturulacaktır.

5 FUARIN TANITIMI Hedef ziyaretçi kitlemiz başta ülkemiz olmak üzere çevre ülkeler ile Türk Cumhuriyetleri ve diğer ülkelerdir. Meslek odaları ile irtibata geçilerek davetiye dağıtım ve ziyaretçi organizasyonunu sağlamak. Kitle iletişim araçları kanalıyla reklam yapılması. İlgili sektör ve kurumlara dağıtmak üzere davetiye, adet afiş ve adet protokol davetiyesi. Fuarlarımız öncesinde yaptığımız kısa mesaj gönderimleri ve data mail ile portföyümüzde bulunan yaklaşık sektör profesyoneline ulaşılması planlanmaktadır. TRT, RUDAW, ELCEZİRE DENGE ve çeşitli kanallardan tanıtım. internet siteleri Yurt İçi Tanıtım Faaliyetleri Tarım il ve ilçe müdürlükleri ve ziraat odaları işbirliğiyle ziyaretçi organizasyonu yapılacaktır. Fuarlarımızın broşür, afiş ve bilgi verici basılı çalışmaları tüm Türkiye ye dağıtılacaktır. Gezici ekibimiz sayesinde fuarlarımıza ait broşür ve afişler pek çok çiftçiye ulaştırılacaktır. Yabancı elçilikler, konsolosluklar, tarım ataşelikleri vb. temsilcilikler ile iletişim kurularak, fuarlarımızın tanıtımı yapılacaktır. Yurtiçindeki sektörlerle ilgili kamu kurum ve kuruluşları fuara davet edilecektir. Yurtdışı Tanıtım Faaliyetleri Yurt dışında faaliyet gösteren çeşitli internet siteleriyle, ilan ve haber çalışmaları yapılacaktır. Sektörel Ticari Alım Heyeti Daveti yapılacaktır. (Rusya, Ukrayna, Gürcistan, İran, Dubai, Kuveyt, Lübnan ve Afrika Ülkeleri ) Yurtdışına Türkçe, İngilizce, Arapça ve Kürtçe Basılı davetiye ve afiş gönderilecek. Yurtdışında sektörle ilgili yayın yapan gazete, dergi ve bültenlerde fuarın reklamı yayınlanacaktır. Ticari ateşelikler, konsolosluklar ve elçilikler aracığıyla fuarın tanıtımı yapılmaktadır. Sektör mensuplarına özel davetiye gönderilecektir.

6 2. Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık Fuarı 1.YER Mova Park Mardin Fuar Alanı 2. TARİH Nisan 3. YERLEŞME TARİHİ Nisan 4. ZİYARET SAATLERİ / KATILIMCI ÜCRETİ Kapalı Alan 1 m² stand alanı kira bedeli; 200 TL+KDV Klasik stand sistemi 1m2 / 30TL+KDV dir. Kira bedeline eklenecektir. Açık Alan 1 m² stand alanı kira bedeli; 100TL + KDV 6. BAŞVURU VE ÖDEME KOŞULLARI Başvuru ekte sunulan sözleşmenin imzalanıp peşinatın banka hesabına yatırılması ile gerçekleşir. Ödemelerin ödema planına göre yapılması zorunludur. 8. SERGİLENEN EŞYALARIN TOPLANMASI 20 Nisan Saat a kadar. 9. YER TAHSİSİ Tahsis edilecek en küçük stand alanı 24m²dir. Açık alanda en küçük stand alanı 150m²dir. Yer tahsisi ile ilgili son kararı Fuar Organizatörü verecektir. Klasik stant 7. ÖDEME PLANI %50 sözleşme tarihinde nakit olarak kalan bakiye günlük çeklerle tahsis edilir. Lüks Stant 10. ÜCRETE DAHİL OLMAYAN MALZEMELER ve HİZMETLER Haberleşme (Stantlara özel telefon hattı çekimi) İndirimli otel rezervasyonu Ulaşım Hizmetleri / Rent A Car Fuar ekstra talepleri en geç 15 gün önceden bildirilmesi zorunludur. Fuarlarla ilgili foto ve video çekimi Yiyecek İkramı Özel hostes temini Stant aksesuarları Extra her metrekare için 150 TL+KDV Ekstraya tabii ücretler peşin alınır. fiyat eklenecektir.

7 İSTATİSTİKLERİ TAT T G ER TAT T G ER Ziyaretçi Verileri Ziyaretçi Verileri Ziyaretçilerin %96'sı Ziyaretçilerin %95'i fuardan fuarı seneye tekrar memnun Ziyaretçilerin ayrıldı. %96'sı ziyaret Ziyaretçilerin edecek. %95'i fuardan fuarı seneye tekrar memnun ayrıldı. ziyaret edecek. Ziyaretçilerin %75'i fuarda aradığı ürünü Ziyaretçilerin buldu. %75'i fuarda aradığı ürünü buldu Kayıtlı Ziyaretçi Katılımcı Kayıtlı Verileri Ziyaretçi Katılımcı Verileri Katılımcıların % 84'ü fuardan verim aldıklarını belirtti. Katılımcıların % 84'ü fuardan verim aldıklarını belirtti. Katılımcıların % 75'i fuarda doğru kitleye ulaştıklarını belirtti. Katılımcıların % 75'i fuarda doğru kitleye ulaştıklarını belirtti. Katılımcıların % 94'ü genel olarak fuardan memnun ayrıldıklarını Katılımcıların belirtti. % 94'ü genel olarak fuardan memnun ayrıldıklarını belirtti. Katılımcıların % 97.6'sı önümüzde ki yıl düzenlenecek olan fuara Katılımcıların katılacaklarını % belirtti. 97.6'sı önümüzde ki yıl düzenlenecek olan fuara katılacaklarını belirtti. ZİYARETÇİ DAĞILIMI YURTİÇİ ZİYARETÇİ PROFİLİ YURTDIŞI DİYARBAKIR BATMAN ŞANLIURFA GAZİANTEP KONYA ANKARA İSTANBUL MALATYA BURSA ŞIRNAK BİTLİS ANTALYA KAYSERİ ADIYAMAN SAKARYA HATAY MARDİN İZMİR HATAY MARDİN SAKARYA ADIYAMAN KAYSERİ ANTALYA İZMİR BİTLİS DİYARBAKIR ŞIRNAK BATMAN BURSA Ş.URFA GAZİANTEP KONYA ANKARA İSTANBUL MALATYA DİYARBAKIR BATMAN ŞANLIURFA GAZİANTEP KONYA ANKARA İSTANBUL MALATYA BURSA ŞIRNAK Yurtdışı %15 Yurtiçi %85 KATILIMCI DAĞILIMI Ankara İzmir Antalya İstanbul Konya Adana Hatay Urfa Gaziantep Diyarbakır Batman Elazığ Çorum Kayseri KATILIMCI PROFİLİ ANTALYA MARDİN GAZİANTEP DİYARBAKIR ADIYAMAN BATMAN İZMİR BİTLİS HATAY ŞIRNAK KONYA MALATYA KAYSERİ Ş.URFA KONYA ANKARA İSTANBUL BURSA DİYARBAKIR BATMAN ŞANLIURFA GAZİANTEP KONYA ANKARA İSTANBUL MALATYA BURSA ŞIRNAK

8 Stand Konstrüksiyonu Formu klasik Klasik 3 Klasik Stant Ekstra Lüks Stant

9 Zaman Planı 12 Nisan, Pazar 13 Nisan, Pazartesi 14 Nisan, Salı 15 Nisan, Çarşamba 16 Nisan, Perşembe 17 Nisan, Cuma 18 Nisan, Cumartesi 19 Nisan, Pazar 20 Nisan, Pazartesi Extra Lüx Standlar ) (Klasik Standlar ) FUAR 20 NİSAN Extra Lüks Stant Kontrüksiyon Projelerinin Onaylatılması Stantlara Yerleşme Extra Lüks Stantlı Katılımcılar Klasik Stant Katılımcıları Fuarın Ziyarete Açık Olduğu Tarihler Fuarın Ziyaret Saatleri Fuarın Bitiminde Stantların Toplanması 16 Nisan Nisan Nisan Nisan Nisan, 2000 Fuar Alanı Genel Vaziyet Planı ZİYARETÇİ OTOPARKI ZİYARETÇİ OTOPARKI '15 MARDİN TARIM GIDA FUARI NİSAN BAHRİOĞLU TRAKTÖR UYGULAMA ALANI KURTAYLAR HATAY KNF DYG MRT ÜRMAKSAN GAP İDARESİ ÖZTÜRK GÜZENLER UĞUR ETİ BANK ALAPALA MAKİNA AKTÜRK MAKİNA YAPI KREDİ DENİZ BANK ÖZENİR antsan kordeo TİGEM BADIL TARIM ZİRVETAŞ LİMAGRİN GAP HAYVANCILIK DİKA TARIM KREDİ DEKALP TKDK İŞ BANKASI İPEK KERİMOĞLU KARABOĞA YEM OLİ MAKARNA MARMA AY NİŞASTA POLEN KIZILER SİLO VALİLİK MERİDİN GÜBRE NUSAYBİNBORS TSE Katılımcı Firma Listesi OTO OTO YIKAMA 1. HOLL 2. HOLL 3. HOLL MOVAPARK AVM

10 DESTEKLEYEN KURULUŞLAR SPONSORLAR ÖRNEKTİR

11 FUAR TANITIM GAZETESİ Magrotex Ekipmanları Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı nın tanıtımıyla ilgili fuara özel adet 32 sayfa Fuar Gazetesi basılacaktır.tabloit boyutlarda 1.hamur kağıda dört renkli basılacak olan gazete fuar ziyaretçilerine, sektör mensuplarına, yurtiçi-yurtdışı kurum ve kuruluşlara, yurtdışındaki tacirlere, konsolosluklara, ticari ateşeliklere dağıtılacaktır. Fuar Gazetesi İçeriği Gazete içeriğinde Magrotex 15 in hedefleri; Katılımcı görüşleri,sektör mensuplarının demeçleri, röportajlar, tarım ve gıda alanındaki haberler, yenilikler, yerel ve mülki amirlerin görüşleri, sektörle ilgili STK Temsilcilerinden haberler, yurtiçi ve yurtdışı haberler yer alcaktır. Ayrıca fuar katılımcı listesi fuarla ilgili detaylı bilgilerde fuar gazetesinde yer alacaktır. Ön Kapak İçi 2.500$ + K.D.V. Arka Kapak İçi 2.500$ + K.D.V. Arka Kapak 3.500$ + K.D.V. Orta Sayfa 3.500$ + K.D.V. Tam Sayfa 1.500$ + K.D.V. 1/2 Sayfa fiyatların yarısıdır.

12 KATILIMCI FORM U FİRMA ADI COMPANY NAME YETKİLİ / PERSONEL TELEFON FAX GSM ADRES SERGİLENECEK ÜRÜNLER FAALİYET ALANLARI

konferansı ve fuarı 15 /16 Nİsan 2015 Halİç Kongre Merkezİ

konferansı ve fuarı 15 /16 Nİsan 2015 Halİç Kongre Merkezİ yerel zincirler bulusuyor konferansı ve fuarı 15 /16 Nİsan 2015 Halİç Kongre Merkezİ TEKNOLOJI DÖNÜŞÜMÜ BAŞLAT GELECEĞİ KAZAN teknolojı yerel zıncırler bulusuyor konferansı ve fuarı 2015 2 Online Alışveriş

Detaylı

2014 DUHOK ULUSLARARASI FUAR KATALOĞU

2014 DUHOK ULUSLARARASI FUAR KATALOĞU 2014 DUHOK ULUSLARARASI FUAR KATALOĞU GENEL TİCARET FUARI (10-13 EYLÜL 2014) MOBİLYA VE EV TEKSTİLİ FUARI (5-8 KASIM 2014) 1 2 POROS GROUP KİMDİR? ORTAĞINIZDIR Çünkü; 21. Yüzyılda küreselleşen yeni Dünya

Detaylı

15 17 KASIM 2012 FRESHANTALYA ULUSLARARASI MEYVE, SEBZE,LOJİSTİK VE TEKNOLOJİLERİ FUARI

15 17 KASIM 2012 FRESHANTALYA ULUSLARARASI MEYVE, SEBZE,LOJİSTİK VE TEKNOLOJİLERİ FUARI 15 17 KASIM 2012 FRESHANTALYA ULUSLARARASI MEYVE, SEBZE,LOJİSTİK VE TEKNOLOJİLERİ FUARI Anfaş FreshAntalya Fuar Hakkında Türkiyenin ilk ve tek sebze meyve fuarı 142 katılımcı firma, 1000 yabancı ziyaretçi,

Detaylı

BU FUAR 5174 SAYILI KANUN GEREĞİNCE TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ (TOBB) İZNİ İLE DÜZENLENMEKTEDİR.

BU FUAR 5174 SAYILI KANUN GEREĞİNCE TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ (TOBB) İZNİ İLE DÜZENLENMEKTEDİR. . EVLİLİK HAZIRLIKLARI, EV GEREÇLERİ VE MOBİLYA FUARI 10-14 NİSAN 201 TRABZON DÜNYA TİCARET MERKEZİ BU FUAR 5174 SAYILI KANUN GEREĞİNCE TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ (TOBB) İZNİ İLE DÜZENLENMEKTEDİR.

Detaylı

FDI 2013 İstanbul. Sponsorluk ve Expodental 2013 Tanıtım Kitapçığı. Dünya Dişhekimliği Kongresi. Dişhekimliği Dünyası İstanbul da Buluşuyor.

FDI 2013 İstanbul. Sponsorluk ve Expodental 2013 Tanıtım Kitapçığı. Dünya Dişhekimliği Kongresi. Dişhekimliği Dünyası İstanbul da Buluşuyor. FDI 2013 İstanbul Dünya Dişhekimliği Kongresi 28-31 Ağustos 2013 - İstanbul, Türkiye Sponsorluk ve Expodental 2013 Tanıtım Kitapçığı Dişhekimliği Dünyası İstanbul da Buluşuyor. İÇERİK İletişim Bilgilerileri

Detaylı

Ekonomik kalkınma, Türkiye nin hür, müstakil, daima daha kuvvetli, daima daha refahlı Türkiye idealinin belkemiğidir.

Ekonomik kalkınma, Türkiye nin hür, müstakil, daima daha kuvvetli, daima daha refahlı Türkiye idealinin belkemiğidir. Ekonomik kalkınma, Türkiye nin hür, müstakil, daima daha kuvvetli, daima daha refahlı Türkiye idealinin belkemiğidir. İçindekiler ULUSAL FONLAR... 12 A. EKONOMİ BAKANLIĞI DESTEKLERİ... 14 1. YENİ TEŞVİK

Detaylı

2003 yılının ilk altı aylık döneminde şirket çalışanlarının aldığı eğitimlerin listesi aşağıdaki gibidir :

2003 yılının ilk altı aylık döneminde şirket çalışanlarının aldığı eğitimlerin listesi aşağıdaki gibidir : İZFAŞ İZMİR FUARCILIK HİZMETLERİ KÜLTÜR VE SANAT İŞLERİ TİC. A.Ş. KALİTE YÖNETİM TEMSİLCİLİĞİ 2003 YILI FAALİYETLERİ 2003 yılı içerisinde sürekli iyileştirme kapsamında şirketimizde re-organizasyon çalışması

Detaylı

19. DOĞU AKDENİZ ULUSLARARASI TURİZM VE SEYAHAT FUARI (EMITT) RAPORU 22-25 OCAK 2015

19. DOĞU AKDENİZ ULUSLARARASI TURİZM VE SEYAHAT FUARI (EMITT) RAPORU 22-25 OCAK 2015 19. DOĞU AKDENİZ ULUSLARARASI TURİZM VE SEYAHAT FUARI (EMITT) RAPORU 22-25 OCAK 2015 HAZIRLAYANLAR: M. Adnan AKSOY Koordinatörü Adnan TUZCU Uzmanı 1 FUAR KİMLİĞİ Fuar Tarihi : 22-25.01.2015 Fuar Yeri :

Detaylı

T.C. KALKINMA BAKANLIĞI GÜNEYDOĞU ANADOLU PROJESİ BÖLGE KALKINMA İDARESİ BAŞKANLIĞI GAP TARIMSAL EĞİTİM VE YAYIM PROJESİ (GAP-TEYAP)

T.C. KALKINMA BAKANLIĞI GÜNEYDOĞU ANADOLU PROJESİ BÖLGE KALKINMA İDARESİ BAŞKANLIĞI GAP TARIMSAL EĞİTİM VE YAYIM PROJESİ (GAP-TEYAP) T.C. KALKINMA BAKANLIĞI GÜNEYDOĞU ANADOLU PROJESİ BÖLGE KALKINMA İDARESİ BAŞKANLIĞI GAP TARIMSAL EĞİTİM VE YAYIM PROJESİ (GAP-TEYAP) GAP İÇİN EL ELE 2012 Yılı Proje İlerleme Raporu GAP-TEYAP Proje Ekibi

Detaylı

YATAK ANA SANAYİ, YAN SANAYİ, MAKİNE ve EKİPMANLARI FUARI. 17 20 Nisan 2014 İstanbul Fuar Merkezi. www.sleepwellexpo.com

YATAK ANA SANAYİ, YAN SANAYİ, MAKİNE ve EKİPMANLARI FUARI. 17 20 Nisan 2014 İstanbul Fuar Merkezi. www.sleepwellexpo.com YATAK ANA SANAYİ, YAN SANAYİ, MAKİNE ve EKİPMANLARI FUARI 17 20 Nisan 2014 İstanbul Fuar Merkezi www.sleepwellexpo.com KÜNYE Fuar Adı : Resmi : Fuar Alanı : Fuar Tarihleri : Ziyaret Saatleri : Giriş Ücretleri

Detaylı

YATAK ANA SANAYİ, YAN SANAYİ, MAKİNE ve EKİPMANLARI FUARI. 17 20 Nisan 2014 İstanbul Fuar Merkezi. www.sleepwellexpo.com

YATAK ANA SANAYİ, YAN SANAYİ, MAKİNE ve EKİPMANLARI FUARI. 17 20 Nisan 2014 İstanbul Fuar Merkezi. www.sleepwellexpo.com YATAK ANA SANAYİ, YAN SANAYİ, MAKİNE ve EKİPMANLARI FUARI 17 20 Nisan 2014 İstanbul Fuar Merkezi www.sleepwellexpo.com KÜNYE Fuar Adı : Resmi : Fuar Alanı : Fuar Tarihleri : Ziyaret Saatleri : Giriş Ücretleri

Detaylı

ORGANİZASYON HİZMETLERİ;

ORGANİZASYON HİZMETLERİ; ORGANİZASYON HİZMETLERİ; TANITIM FAALİYETLERİ Fuar öncesi sektörle ilgili tüm kuruluşlara fuar broşürü gönderilecek, sektör dergilerinde ve bölgesel gazetelerde fuar reklamları yayınlanacak, ilgililere

Detaylı

BURDUR FUAR ALANI Belediye Pazar Yeri KATILIMCI BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI

BURDUR FUAR ALANI Belediye Pazar Yeri KATILIMCI BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI BURDUR FUAR ALANI Belediye Pazar Yeri KATILIMCI BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI Sayın Yetkili; Katılımcı Kılavuzu, TEKE YÖRESİ, HAYVANCILIK, TARIM TEKNOLOJİLERİ VE YEM FUARI ndan en iyi şekilde yararlanabilmeniz

Detaylı

ile birlikte kazanan bir Oda gerçekleştirdiğimiz faali-

ile birlikte kazanan bir Oda gerçekleştirdiğimiz faali- GAZİANTEP TİCARET ODASI FAALİYET RAPORU 2014 Gücünü, kaynaklarını ve bilgi birikimini tüm üyeleriyle adil bir şekilde paylaşan, üyeleri ile birlikte hareket edip üyeleri ile birlikte kazanan bir Oda olmayı

Detaylı

TÜRKİYE REHBERİ ORAN ORAN ORAN ORAN ORAN. SiVAS TKDK TKDK. TKDK San-Tez TKDK TKDK TTGV TKDK TKDK İŞKUR İŞKUR İŞKUR KOSGEB. Eureka

TÜRKİYE REHBERİ ORAN ORAN ORAN ORAN ORAN. SiVAS TKDK TKDK. TKDK San-Tez TKDK TKDK TTGV TKDK TKDK İŞKUR İŞKUR İŞKUR KOSGEB. Eureka GİRİŞİMCİ VE YATIRIMCILAR İÇİN Eureka Yatırım Destek Ofisleri Yatırım Destek Ofisleri KDV İstisnası Teknogirişim Sermaye Desteği İŞKUR Kırsal Kalkınma Destek Programı San-Tez tent Destek Programı Yatırım

Detaylı

Life Media Fuarcılık, İdeal Home Fuarı ile sektörü 2014 baharında buluşturmaya hazırlanıyor.

Life Media Fuarcılık, İdeal Home Fuarı ile sektörü 2014 baharında buluşturmaya hazırlanıyor. İçindekiler İdeal Home Tanıtım... 3 İdeal Home 2013 de Neler Oldu?... 5 Talep Formu Ön Yazı... 6 Fuar Katılım, Kayıt ve Talep Formu... 7 Fiyat Tarifesi... 8 Katılım Sözleşmesi... 9 Sözleşme Şartları...

Detaylı

SAMSUN İLİ TARIMSAL YATIRIMCI REHBERİ

SAMSUN İLİ TARIMSAL YATIRIMCI REHBERİ SAMSUN İLİ TARIMSAL YATIRIMCI REHBERİ Burhan HEKİMOĞLU Dr. Ali KORKMAZ Ziraat Mühendisi Strateji Geliştirme Birimi Samsun / Kasım 2012 1 İÇİNDEKİLER Sayfa Önsöz 3 1. Giriş 4 2-Samsun İlinin Genel Durumu

Detaylı

Kılıç kullanan kol yorulur, nihayet kılıcı kınına koyar ve belki kılıç o kında küflenmeye, paslanmaya mahkûm olur. Fakat, saban kullanan kol, gün

Kılıç kullanan kol yorulur, nihayet kılıcı kınına koyar ve belki kılıç o kında küflenmeye, paslanmaya mahkûm olur. Fakat, saban kullanan kol, gün Kılıç kullanan kol yorulur, nihayet kılıcı kınına koyar ve belki kılıç o kında küflenmeye, paslanmaya mahkûm olur. Fakat, saban kullanan kol, gün geçtikçe daha fazla kuvvetlenir ve daha çok kuvvetlendikçe

Detaylı

GMKA Çalışma Programı

GMKA Çalışma Programı 2015 GMKA Çalışma Programı 0 1 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 2 ŞEKİLLER... 3 TABLOLAR... 3 1 Giriş... 4 2 2015 Yılı Öncelikleri... 13 3 2015 Yılı Faaliyetleri... 18 3.1 Kurumsal Gelişim ve Yönetim Faaliyetleri...

Detaylı

Benim Projem Destek Rehberi Yapı Kredi KOBİ lerin yanında!

Benim Projem Destek Rehberi Yapı Kredi KOBİ lerin yanında! yapıkredi.com.tr 444 0 448 Benim Projem Destek Rehberi Yapı Kredi KOBİ lerin yanında! İçindekiler Yapı Kredi KOBİ Bankacılığı 1 KOBİ lere hibe ve destek programları Destek programlarından hangi konularda

Detaylı

Başkan Hisarcıklıoğlu, Davos toplantılarını değerlendirdi

Başkan Hisarcıklıoğlu, Davos toplantılarını değerlendirdi Başkan Hisarcıklıoğlu, Davos toplantılarını değerlendirdi B20 Türkiye ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Davos toplantıları sonrasında yaptığı değerlendirmede;

Detaylı

MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI

MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI Yayın Kurulu Abdülkadir DÖLEK Genel sekreter Aslı ÖZYAMANOĞLU Didem ÖZER Aarıştırma Yayın Müdürlüğü Baskı Güven Ofset 0324 321 14 16 Tasarım Hüseyin Akyar Başkandan Türkiye

Detaylı

TÜRKİYE RÜZGAR ENERJİSİ KONGRESİ TÜREK 2012. 7 8 Kasım 2012 WOW Convention Center, İSTANBUL SPONSORLUK DOSYASI

TÜRKİYE RÜZGAR ENERJİSİ KONGRESİ TÜREK 2012. 7 8 Kasım 2012 WOW Convention Center, İSTANBUL SPONSORLUK DOSYASI TÜRKİYE RÜZGAR ENERJİSİ KONGRESİ TÜREK 2012 7 8 Kasım 2012 WOW Convention Center, İSTANBUL SPONSORLUK DOSYASI Değerli Sektör Paydaşları, 7 8 Kasım 2012 tarihleri arasında, WOW Convention Center da düzenleyeceğimiz

Detaylı

İÇERİK. İletişim Bilgileri. Önsöz. İstanbul Kongre Merkezi. Sponsorluklar. Fuar Alanı. Stant Kiralama Formu ve Sözleşmesi

İÇERİK. İletişim Bilgileri. Önsöz. İstanbul Kongre Merkezi. Sponsorluklar. Fuar Alanı. Stant Kiralama Formu ve Sözleşmesi İÇERİK İletişim Bilgileri Önsöz İstanbul Kongre Merkezi Sponsorluklar Fuar Alanı Stant Kiralama Formu ve Sözleşmesi Anlaşma Koşulları ve Sözleşme 3 4 5 6 12 13 14 2 İletişim Bilgileri KONGRE MERKEZİ TDB

Detaylı

Dış ticaretin % 70 gibi önemli bir bölümü de Türkiye ile yapılmaktadır. KKTC de kişi başına düşen GSMH 16.000 USD civarında bulunmaktadır.

Dış ticaretin % 70 gibi önemli bir bölümü de Türkiye ile yapılmaktadır. KKTC de kişi başına düşen GSMH 16.000 USD civarında bulunmaktadır. -------- GENEL TANIM -------------------------------------------------------------------------------------------------------- * TÜRKİYE & KIBRIS İş görüşmeleri 2015 * (Türkiye ve Kıbrıslı İş Adamları Ortak

Detaylı

Devlet YarDımları İstanbul 2013

Devlet YarDımları İstanbul 2013 D I Ş T I C A R E T D E S T E K S E R I S I - 1 DEVLET YARDIMLARI Devlet Yardımları İstanbul 2013 Devlet Yardımları Yayın Direktörü Ensar Altun Yayın Koordinatörü Filiz Özkan Editör Nilgün Yılmaz Kitap

Detaylı

FAALİYET RAPORU 2014. www.kiziltepetb.org.tr

FAALİYET RAPORU 2014. www.kiziltepetb.org.tr FAALİYET RAPORU 2014 www.kiziltepetb.org.tr İÇİNDEKİLER Başkan ın Mesajı.... 3 Borsamız hakkında... Yasal Yükümlülükler ve Mevzuat. Üyelerimiz hakkında... 1.TEMEL YETERLİLİKLER 1.1.Yönetim ve Oda Mevzuatı.....

Detaylı

EGE DEMĐR VE DEMĐR DIŞI METALLER ĐHRACATÇILARI BĐRLĐĞĐ 2011-2012 DÖNEMĐ ÇALIŞMA RAPORU

EGE DEMĐR VE DEMĐR DIŞI METALLER ĐHRACATÇILARI BĐRLĐĞĐ 2011-2012 DÖNEMĐ ÇALIŞMA RAPORU EGE DEMĐR VE DEMĐR DIŞI METALLER ĐHRACATÇILARI BĐRLĐĞĐ 20-202 DÖNEMĐ ÇALIŞMA RAPORU ĐÇĐNDEKĐLER 20 YILI ĐHRACAT PERFORMANSIMIZIN DEĞERLENDĐRĐLMESĐ.... ÜRÜN GRUPLARI ĐTĐBARĐYLE....2 ÜLKELER ĐTĐBARĐYLE...

Detaylı

istanbul Tüyap Fuar Merkezi - Ziyaret saatleri : 09:30-19:00 Büyükçekmece - İstanbul / Türkiye

istanbul Tüyap Fuar Merkezi - Ziyaret saatleri : 09:30-19:00 Büyükçekmece - İstanbul / Türkiye 02 05 2015 2-5 NİSAN nisan istanbul Tüyap Fuar Merkezi - Ziyaret saatleri : 09:30-19:00 Büyükçekmece - İstanbul / Türkiye Ticaretin Yenilikçi Adresi Züccaciye Sofra ve Mutfak Eşyaları Cam, Porselen, Seramik

Detaylı

T. C. KARACADAĞ KALKINMA AJANSI

T. C. KARACADAĞ KALKINMA AJANSI TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN FAALĠYETLER 1. AJANSIN KURULUġU TRC2 (Diyarbakır-Şanlıurfa) Bölgesi Kalkınma Ajansı, 25.01.2006 tarih ve 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında

Detaylı