Arda Tunaseli Görevine Başladı. Turizm Animasyonu Programına sınavla alınan yeni öğretim görevlisi Arda Tunaseli iş başı yaptı.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Arda Tunaseli Görevine Başladı. Turizm Animasyonu Programına sınavla alınan yeni öğretim görevlisi Arda Tunaseli iş başı yaptı."

Transkript

1 Y I L 2, S A Y I 4 BÜLTEN Ş U B A T M A R T, İ L K E L E R İ M İ Z ; Dürüstlük Çalışkanlık Hoşgörü Saygı Kararlılık B U S A Y I D A : - Uluslararası Aşçılık Yarışmasında İkincilik 2 İstanbul daki Uluslararası Aşçılık Yarışmasında İkincilik 11.Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivalinde Üniversite Düzeyi Okullar - Restoran Tatlı Tabağı yarışmasında gümüş madalya aldık...(sayfa 2) Arda Tunaseli Görevine Başladı Turizm Animasyonu Programına sınavla alınan yeni öğretim görevlisi Arda Tunaseli iş başı yaptı. (Sayfa 3) - Tunaseli Göreve Başladı - Acentalarla Buluştu - Zenia Grup Hotel Yüksekokulumuzda - Kan bağış Kampanyası - Martı Otel Aşçıbaşı Yüksekokulumuzda - Güney Aşçılar Birliğinden Ziyaret Yüksekokulumuz da Kan Bağışlama Kampanyası Yüksekokul öğrencileri Kızılayın kan verme kampanyasına katılarak, kan bağışında bulundular. (Sayfa 5) Aşçılık Programı Öğrencilerimizin Kıyafetlerine Kavuştular Öğrencilerimiz Meltem Moda Evinin hazırladığı Aşçılık Üniformalarına kavuştular. (Sayfa 7) - Aşçılık Öğrencilerimiz Artık Daha Şık 7 - Genç Aşçılarımızdan Ziyaret -MAREX Fuarı Yer Aldık 8 MAREX Turizm Fuarına Yüksekokulumuzdan Destek Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen fuarda stand açan Yüksekokulumuz sektörden tam puan aldı. (Sayfa 8-9) -Bioçeşitlilik Sempozyumu 10 - Dünya Kadınlar Gününü kutladık 11 Kadınlarımızı Andık İçmeler Belediyesinde 8 Mart Kadınlar Günü anma programında Üniversitemizi ve Yüksekokulumuzu Yrd. Doç. Dr. Füsun Özerden temsil etti. (Sayfa 11) - - Uygulama Mutfağımız Artık Hazır 12 - Öğrencilerden Mutfak Temizliği 14 - Çanakkale Zaferin Andık 15 Çanakkale Zaferini Okt. Ümit Akın la Andık İstiklal Marşı nın kabulü ve Çanakkale Şehitlerini Anma etkinlikleri kapsamında Okt. Ümit Akın seminer sundu. (Sayfa 15)

2 S A Y F A 2 Öğrencimiz Yasin Yılmazdan Uluslararası Aşçılık Yarışmasında Gümüş Madalya içi ve yurt dışı Üniversitelerinden gelen Aşçı Adayları ile yarışarak Dünya İkinciliğini göğüsleyip, gümüş madalya kazandı. Yarışma 5-10 Şubat 2013 tarihler arasında İstanbul Beylikdüzü Fuar Alanı da gerçekleşti. Yarışmaya ayrıca Yasin Yılmaz a, destek vermek için gelen sınıf arkadaşı Seba Şahinler ile birlikte Yüksekokul Müdürümüz Okt. Zekeriya Bingöl de katıldı. Zorlu geçen yarışmada birbirinden değerli jüri üyeler görev yaptı. Yasin Yılmaz hem kendisini hem de Yüksekokulunu mutlu ederek gümüş madalya kazanarak Uluslararası bir yarışmada İkinci oldu. Y üksekokulumuz yeni açılmasına rağmen her alana hızlı bir giriş yaptı. Birçok köklü Yüksekokulun yapamadığı başarılara imza attı. İzmir de Aralık 2012 tarihinde düzenlenen II. Enternasyonel Yemek Yarışması da üçüncülük kazanan İçmeler Turizm Meslek Yüksekokulu, İstanbul Tüyap Fuar alanında düzenlenen 11.Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivalinde Üniversite Düzeyi Okullar - Restoran Tatlı Tabağı yarışmasında Aşçılık Programı öğrencisi Yasin Yılmaz, 31 ayrı yurt Uluslararası bir yarışmada Üniversitemizin ve Yüksekokulumuzun anons edilmesi, yarışmada temsil edilmemiz önemli bir şey. Bunun yanında yarışmada Yüksekokul öğrencimizin gümüş madalya kazanması da çok önemli. Yasin Yılmaz daha öncede bu tür ulusal ve uluslararası yarışmalara katılmış tecrübeli bir öğrencimiz. Daha öncede 2 gümüş, 4 bronz ve 1 Merit ödülü almış. Gelecek yıl ki bu yarışmada altın madalya alarak Üniversitemizi ve Yüksekokulumuzu Aşçılık Milli takımında temsil etmeyi hedefliyor. B Ü L T E N

3 İ Ç M E L E R T U R İ Z M M E S L E K Y Ü K S E K O K U L U B Ü L T E N İ S A Y F A 3 Öğretim Görevlisi Arda Tunaseli Görevine Başladı tarihinde öğretim görevlisi kadro ilanına başvurmasının ardından tarihinde Ege Üni. İle. Fak. Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilgehan Gültekin, Muğla Sıtkı Koçman Üni. Turizm İşl. ve Otelcilik Yüksekokulundan öğretim üyesi Doç. Dr. Umut Avcı ve Doç. Dr. Cafer Topaloğlu tarafından yapılan yazılı ve sözlü sınav sonucunda okulumuza atanan Arda Tunaseli görevine başladı. Yüksekokulumuz Acantelar la Buluştu M armaris in İçmeler Turizm Meslek Yüksekokulu, turizm sektörünün büyükleri ile bir araya gelmeye devam ediyor. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İçmeler Turizm Meslek Yüksekokulu Turizm Rehberliği bölümü tarafından okul sektör tanışması üzerine bir buluşma daha gerçekleştirildi. Yüksekokulu Müdürü Zekeriya Bingöl ve Rehberlik Programı Öğr. Gör. Hande Akkurt Kurnaz ve Nermin Olay ın çalışmalarıyla gerçekleşen seminer ile turizm rehberliği öğrencilerinin mesleki anlamda duyarlılıkları arttırıldı. Daha önce Turizm Rehberliği öğrencileri ile bir araya gelen ve rehberlik mesleği üzerine seminer düzenleyen Marmaris Rehberler Derneği (MARED) nden sonra, Marmaris te turizm sektörünün önde gelen seyahat acenteler ile turizm rehberliği öğrencileri bir araya gelerek güzel bir seminer düzenlendi. Tantur dan Sercan Kılıç, Koral Travel den Ergün Çevik, Odeon Tours dan Cenk Özlükol, ve Yeşil Marmaris ten Vecide Tugay katıldı. Öğrencilerle hem söyleşi yapıldı hem de stajer öğrenci çalıştırma konusu görüşüldü. Sek- Tunaseli, 31 Mayıs 1983 yılında Ankara da dünyaya geldi. İlk ve orta öğretimini Ankara da tamamladı. Ankara Anadolu Otelcilik Turizm ve Meslek Lisesi nin ardından Kocaeli Üniversitesi Turizm Meslek Yüksekokulunda önlisans öğrenimi yaptı. Çeşitli otellerin animasyon ve mutfak departmanlarında görev yaptı. Turizm kariyerinde devam etmemeye karar vermesinin ardından Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümüne girdi ve 2009 yılında mezun oldu. Tiyatroda beden kullanımı ve Commedia dell arte üzerine Work Shoplara katıldı ve çalışmalar yaptı. Ankara ve İstanbul da çeşitli özel tiyatrolar ve Devlet Tiyatrosu nda oyuncu, yönetmen, eğitmen olarak çalıştı. Kendisine görevinde başarılar diliyoruz. tör temsilcileri ile gerçekleşen söyleşinin ana konusu ise turizmin geleceği ve turizm personelinin nitelikleriydi. Sektör hakkında genel bir bilgiye alan öğrenciler turizm konusunda umutlu olduklarını belirttiler. İleriki bir tarihte Yüksekokula gelecek olan Marmaris in önde gelen bu güzide seyahat acenteleri, Turizm Rehberliği öğrencileri ile birebir görüştükten sonra bünyelerine katacakları öğrencileri belirleyecekler.

4 S A Y F A 4 Bodrumdan Aşçılık Programı Öğrencilerimize Rağbet Fırat Kaya Birçok Büyük Grup Otelin Genel Müdürü Mutfaktan Çıkar çinde Bodrum Park Resort, Bodrum Beach İ Resort, Petunya Beach Resort, Mandalinci Spa & Wellness Hotellerini barındıran Zeniya Resorts Grup Genel Koordinatörü Fırat Kaya ve beraberinde bünyesinde bulunan otellerin işletme müdürleri Fikret Malkoç ve Ali Telli ile birlikte tarihinde Yüksekokulu ziyaret ederek, Yüksekokul Müdürü Zekeriya Bingöl ile stajer öğrenci mevzusunu görüştüler. Daha sonra öğrencilerle küçük bir söyleşi yapan Zeniya Resorts Grup Genel Koordinatörü Fırat Kaya söyleşide kendi başından geçen ders alınması gereken olaylardan da bahsetti. Aşçılık mesleğinin dünyaca kabul edilir bir meslek oluşunu, doktorluk mesleğine benzerliğinden bahseden Fırat Kaya, bazı ülkelerde büyük tesislerin genel müdürlerinin aşçıbaşılarından olduğunu aktardı. Daha sonra bulunduğu grubun tesislerini tanıtarak otellerinde çalışma koşullarından, personelin konaklama yapacağı yere kadar bilgiler verdi. İşletmelerinde 12 aşçılık bölümünden öğrencisine iş sözü veren Fırat Kaya Yüksekokul Müdürü Zekeriya Bingöl e de kendilerini davet ettiği için teşekkür etti. Kendisiyle görüştüğümüz Yüksekokul Müdürü Bingöl, Fırat beyle geçmişten gelen bir dostluğumuz var. Kendisi yüksekokulumuz açıldığı günden beri birkaç defa gelmiş ve ısrarla stajyer öğrenci istediğini belirtmiştir. Bizde kendisini yüksekokuluma davet ederek hem deneyimlerinden faydalanmak, hemde öğrencilerimiz bir kısmının staj yerini ayarlamak istedik. Bütün sektör temsilcilerine kapımız açık. Biz sektörle iç içe olmak istiyoruz. Zaten sektöre eleman yetiştiriyoruz dedi. B Ü L T E N

5 İ Ç M E L E R T U R İ Z M M E S L E K Y Ü K S E K O K U L U B Ü L T E N İ S A Y F A 5 Yüksekokulumuzdan Kan Bağışı Kız öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleşen kan bağışı kampanyasın da, hem ağladılar hem de kan verdiler. K ızılay Marmaris Kan merkezinden bağış ekibi tarihinde Yüksekokulumuzdaydı. Kan merkezinden gelen Dr. Ulvi Gündüz, Hemşire Miray Çalışkan ve Berna Kılıç öncelikle öğrencilere kan bağışlamanın vücuda sağladığı faydalardan bahsederken bir can kurtarmanın da ne kadar önemli olduğundan bahsettiler. Öğrencilerin büyük bir coşkuyla karşıladığı kan bağış kampanyasını Yüksekokul Müdürümüz Zekeriya Bingöl kan bağışı yapmasıyla başladı. Kan bağışının yoğun olduğu Yüksekokulda 43 öğrenci kan bağışın da bulundu. Dr. Ulvi Gündüz, Yüksekokulumuzda görmüş olduğu ilgi, alakadan ve kan bağışının yoğun olmasından dolayı memnuniyetini dile getirdi. Martı Otel Aşçı Başı Yüksekokulumuzda Y üksekokul kurulduğu günden itibaren sektörle iç içe olmayı kendisine destur edinmiştir. Bu çerçevede Martı Otelin Aşçıbaşısı Atilla Bıyık tarihinde Yüksekokul öğrencilerimizle buluştu. Onlara hayatından kesitlerle anlatımıyla başladığı seminer, stajer öğrenci alımı mevzusuyla son buldu. Yüksekokulumuzu gezip beğenen Martı Otel Aşçı başına katımından dolayı teşekkür ederiz.

6 SAYFA 6 Güney Aşçılar Birliğinden Ziyaret Y üksekokulumuzun kurulduğu günden itibaren manevi desteklerini hissettiğimiz Güney Aşçılar Birliği Başkanı Alaaddin Çağlar ve yanında Genel Sekreteri Yaşar Bayar, üyeleri Mevlüt Turan, Nimet Ayhan, Akın Öngel ile birlikte tarihinde Müdürümüze ve Aşçılık Programı öğretim görevlilerimize nezaket ziyaretinde bulundular. Yüksekokulumuzu ve tadilatı sürmekte olan mutfağını da gezen Şeflerimiz gelişmeleri yerinde gözlemleyerek Marmaris turizmine katkı- larından dolayı Müdürümüz Zekeriya Bingöl e özverili tutumundan dolayı teşekkür ettiler. Marmaris te Turizm sektörünün de yetişmiş mutfak personeline ihtiyac bulunduğunu da ayrıca belirten şeflerimiz Yüksekokullu personelin hizmet kalitesini de arttıracağı görüşünde birleştiler. Ayrıca 13 Nisan 2013 Cumartesi günü kutlanacak olan Aşçılar Bayramını üzerine yapılan konuşmada Müdürümüz, Yüksekokul olarak üzerimize düşeni en iyi şekilde yapacaklarını sözünü verdi. Yüksekokulumuzun akademisyenlerinin emekleri ile yetişen genç aşçılar, ustalarının ziyareti ile mutlu oldular. BÜLTEN

7 İ Ç M E L E R T U R İ Z M M E S L E K Y Ü K S E K O K U L U B Ü L T E N İ S A Y F A 7 Aşçılık Öğrencilerimiz Artık Daha Şık Y üksekokulumuzun Aşçılık Programı derslerini Mutfak atölyesinde yapacağından bir Aşçıbaşına yakışır şekilde giyinmeleri gerektiğinden öğrencilerimizin kıyafet ihtiyacı doğmuştu. Birkaç dikim evi ile yapılan görüşme sonucu en uygun fiyatı veren Meltem Moda Evinde karar kılındı. Birinci dönemin sonunda öğrencilerimizin ölçüleri alındı. Marex Fuarından önce kıyafetlerin bitirilmesi istenmişti. Meltem Moda Evi de verdiği sözü tuttu ve Fuardan önce Aşçı kıyafetlerin yetiştirdi. Meltem Moda Evinin öğrencilerimize diktiği aşçı kıyafetleri Yüksekokul Müdürümüz Zekeriya Bingöl tarafından sahiplerine dağıtıldı. Öğrencilerin büyük beğenisini kazanan kıyafetleri çok beğendiğine vurgu yapan Bingöl, eğitim öğretim nasıl en sağlıklı bir şekilde yürütülecekse şartları da bu ölçüde geliştirecekleri sözünü öğrencilere verdi. Genç Aşçılar Yüksekokulumuzda Aşçı Üniformalarını alan öğrencilerimiz bir adım daha Aşçılığa yaklaştılar.. Y üksekokulumuzun kurulduğu günden itibaren devamlı yanımızda ve destek olan Güney Aşçılar Birliğini Gençlik Kolları yine yanımızdaydı. Yarışmalarda derece alan öğrencilerimizi tebrik eden Genç Şeflerimiz, ileri zamanlarda yapılacak olan yarışmalarda neler yapılabilirliğinin konuşulduğu ziyarette, her zaman öğrencilerimizle ilgileneceklerini belirtiler.

8 SAYFA 8 Marex Fuarında Yer Aldık T uristik İşletmeler Donanımı, Tekstil, Dekorasyon ve Gıda İhtisas Fuarı (MAREX 2013), Mart 2013 tarihler arasında ziyaretçilerine kapılarını açtı. Beldibi Belediye Başkanı İdris İspirli, MARFO Fuarcılık Müdürü Volkan Gülcan ve Yüksekokulumuzun işbirliği içerisinde fuarın açılışı gerçekleşti. Bu yıl 14.sü düzenlenen fuara, 3 bin 500 metre kare kapalı alanda 85 firma katıldı. Fuarda hemen hemen her sektörden temsilcileri bir araya geldi. BÜLTEN Marmaris in En Büyük Turizm Fuarı olan Marex Fuarına Yüksekokulumuz Damgasını vurdu.

9 İÇMELER TURİZM MESLEK YÜKSEKOKULU BÜLTENİ Y SAYFA 9 üksekokulumuzun Turizm Animasyonu Zekeriya Bingöl ve MARFO Fuarcılık Müdürü Volkan bölümünün Öğr. Gör. Yunus Emre Üsgö- Gülcan tarafından kesildi. Fuarda bir aksilik çıkmasın rülün gözetimde hazırlanmış olduğu folk- diye öğretim elemanlarımız, memurlarımız ve öğren- lor gösterisi ile başlayan fuar organizasyo- cilerimiz seferber oldular. Yüksekokulumuz Turizm nu açılış konuşmaları ile devam etti. Animasyonu, Aşçılık ve Turizm Rehberliği öğrencile- Konuşmalar sonrası fuarın açılış kurdelesi Beldibi Belediye Başkanı İdris İspirli, Yüksekokulu Müdürümüz rinin yer aldığı fuarda; Yüksekokulumuzda kendine ait bir stant kurarak hem tanıtım yaptılar, hemde fuara bir hareket getirdiler. Başkan İspirli, Yüksekokulumuzun kısa zamanda kurulmasından ve etkinliklere başlamasından dolayı yetkililerimize çok teşekkür etti.

10 S A Y F A Bio-Çeşitlilik Sempozyumu Marmaris te Sempozyuma 1000 yakın bilim ve Bio- Çeşitliliğe gönül vermiş insanının katılacağı tahmin ediliyor. B u yıl yapılacak olan Bio-Çeşitlilik Sempozyumuna talep çoktu. İstanbul, Sakarya ve Antalya Sempozyuma talipti. Rektörümüz Prof. Dr. Mansur Harmandar ve Yüksekokulumuz Müdürü Zekeriya Bingöl ün Ankara da Milli Parklar Genel Müdürlüğünde yaptıkları görüşmeler neticesin verdi ve uğraşları boşa gitmedi. Bio- Çeşitlilik Sempozyumu Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı Milli Parklar Genel Müdürlüğü birlikte Marmaris te düzenleyecekler. Yüksekokul Müdürümüz Zekeriya Bingöl ve Marmaris Mili Parklar Müdürü Fikret Çatalkay nın organizasyonu yaptığı Sempozyuma Rektörümüz Prof. Dr. Mansur Harmandar ve Milli Parklar Bölge Müdürü Rahmi Bayrak çok önem veriyorlar. Sempozyumun bilimsel yönüyle de Rektör Yrd. Prof. Dr. Mustafa Işıloğlu ilgileniyor. Ayrıca Sempozyuma İçmeler Belediye Başkanımız Zeki Eren de ayrı bir önem veriyor. Yüksekokul Müdürümüz Zekeriya Bingöl ve Marmaris Mili Parklar Müdürü Fikret Çatalkay nın uzun uğraşlardan sonra Sempozyumun yapılacağı otel belirlendi. Grand Yazıcı Mares tesislerinde Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan Sempozyuma 1000 yakın bilim ve Bio- Çeşitliliğe gönül vermiş insanının katılacağı tahmin ediliyor. B Ü L T E N

11 İ Ç M E L E R T U R İ Z M M E S L E K Y Ü K S E K O K U L U B Ü L T E N İ S A Y F A 11 Marmaris-İçmeler de Dünya Kadınlar Gününü Andık M armaris İçmeler Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Yüksekokulun katkıları ile Cumartesi günü Kadının Toplumda ve Siyasetteki Yeri adlı bir program düzenlendi. Programa konuşmacı olarak katılan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Sayın Yrd. Doç. Dr. Füsun Özerdem Türkiye de Avrupa Birliği Tam Üyeliği Sürecinde Kadının Rolü Açısından Türkiye nin Karnesi adlı bir sunum yaptı. Yrd. Doç. Dr. Özerdem 8 Mart Dünya Kadınlar Günü bir eğlence, özel indirim ve bir hediyeleşme günü değildir. Konuşmasında 8 Mart gününün bir eğlence, özel indirim, bir hediyeleşme günü olmadığını söyleyen Özerdem, Dünya Emekçi Kadınlar Gününün 8 Mart 1857'de tekstil fabrikasında yanan emekçi kadınların anısına düzenlendiğini; bugünün, 1909'daki kadının isyanını yüreğinde hisseden, emekçi, alın teri ucuza pazarlanan, zor şartlarda çalışan, sömürülen, ötelenen, her şeye rağmen yaşama sımsıkı tutunmuş olan kadınların günü olduğunu ifade etti. İşin bu tarafı hiç anlatılmayıp sadece bizleri tüketim toplumuna çevirmek için, yas tutmamız veya hüzünlenmemiz gereken bir günde, hediyeleşen veya bayram havasına çevirmeye çalışanların tuhafına gittiğine değinen Yrd. Doç. Dr. Füsun Özerdem, yaklaşık bir yıl önce İngiltere den, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesine geldiğini, İçmeler i ilk defa gördüğünü, çok beğendiğini belirtirken kendisiyle ilgilenen Yüksekokulu Müdürü Okt. Zekeriya Bingöl e, Belediye Başkanı Zeki Eren e ve Senem Biter hanımefendiye de çok teşekkür etti. Ayrıca böyle etkinliklerde her zaman yer alabileceğin, kendilerinin öğrenci yetiştirmekten başka halkla da iç içe olup bilgi paylaşımı yapmalarını gerektiğini vurguladı. Yüksekokul Müdürümüz Bingöl de Seminerin çok verimli geçtiğini, yeni birçok mevzu öğrendiklerini belirterek, hafta sonu olmasına rağmen kendilerini kırmayarak bu sunumu gerçekleştirmek için İçmelere gelen Yrd. Doç. Dr. Füsün Özerdem e çok teşekkür etti.

12 S A Y F A 12 Mutfağımız Bitti Y üksekokulumuzun Mutfak Atölyesi Turban Grand Yazıcı Hotel İşletmeleri sahibi hayırsever işadamı İbrahim Yazıcı tarafından yenilendi. Yaklaşık TL lik yatırım ile tadilatı gerçekleşen Mutfağımızın su tesisatında fayansına, taban döşemelerinden asma tavanına kadar her yeri yenilendi. Grand Yazıcı Hotellerin Genel koordinatörü Sezal Gönenli ve Yapı İşlerinden Sorumlu Sezer Başkurt sık sık Yüksekokula gelerek çalışmaları yerinde incelediler. Üniversitemizde elektrik tesisatlarını yenilemiş ve geriye kalan ufak tefek tadilatları yapmıştır. Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mansur Harmandar ın talimatıyla da 20 yıl önceden kalmış olan Mutfak Ekipmanları Esnaf Ve Sanatkarlar Birliği Başkanlığına teslim B Ü L T E N

13 İ Ç M E L E R T U R İ Z M M E S L E K Y Ü K S E K O K U L U B Ü L T E N İ S A Y F A 13 edilerek, hepsi en son modern teknolojiyle donatılmış Mutfak Ekipmanları ihaleyle Gürçelik ve Ağaçlar Firmasından satın alınmıştır. Mutfağımızda Konveksiyonel Fırından - Pizza Fırınına, Sebze Doğrama Makinasından - Patates Soyma Makinasına kadar her türlü yenilik öğrencilerimiz kullanımına sunulmuştur. Grand Yazıcı İşletmeleri hayırsever sahibi İbrahim Yazıcı ya, Sezal Gönenli ve Sezer Başkurt a, Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mansur Harmandar a, her sıkıştığımızda yanımızda olan İçmelerin çalışkan Belediye Başkanı Zeki Eren e ve Hayırsever İşadamı Sayın Doğan Tugay a, ve Yüksekokulu bize tahsis eden Esnaf Sanatkarlar Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız a teşekkür ediyoruz. Mutfağımızda Konveksiyonel Fırından Patates Soyma Makinasına Kadar Her Türlü Ekipman Mevcuttur.

14 S A Y F A 14 Kendi Mutfaklarını Kendileri Temizlediler ü ç aydan beri tadilatı devam eden mutfağımız nihayet bitti. Mutfağımızın bitmesini heyecanla bekleyen Aşçılık Programı öğrencilerimiz iş bölümü yaparak, önce fayansları daha sonra yerleri temizlediler. Üç gün süren mutfağımızın temizliğin ardından mutfak ekipmanlarını yerleştirilmesine de yardım eden Aşçılık Programı öğrencilerimiz, daha sonra Ekipmanların ambalajlarını soyup, hepsini temizlediler. Çok modern dizaynı ve modern ekipmanları ile ülkemizin belki de en güzel mutfak atölyelerinden birisi ortaya çıkmış oldu. Destek olan herkese teşekkür ederken, temizliğin kendilerini yapmış olduğu Aşçılık Programı öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. B Ü L T E N

15 İ Ç M E L E R T U R İ Z M M E S L E K Y Ü K S E K O K U L U B Ü L T E N İ S A Y F A 15 Okt. Ümit Akın ın ile Çanakkale Zaferini Andık Y üksekokulumuzca düzenlenen 12 Mart İstiklal Marşı nın kabulü, Mehmet Akif Ersoy'u ve 18 Mart Çanakkale Zaferini anma töreni, Yüksekokul idaresi, akademik kadrosu ve büyük bir öğrenci katımıyla, tarihinde İçmeler Belediyesi Konferans salonunda coşkulu bir şekilde kutlandı. Programı düzenleyen Türk Dili Okutmanı Ümit Akın'ın anlatımı bazen büyük bir coşkuyla alkışlanıp bazen de katılımcıların gözyaşlarına engel olamadığı bir gururla dinlendi. Marmaris basının da ilgiyle takip ettiği Programın ses- ışık ve animasyon düzeni de Yüksekokul Animasyon Programı öğrencisi Hüseyin Gökgöz tarafında gerçekleştirildi. Mehmet Akif Ersoy u, İstiklal Marşının kabulünü ve Çanakkale Zafer ini anlatan Okt. Ümit Akın İstiklal Marşı için son olarak gençlere Sevgili gençler, İstiklâl Marşı nı sevmek, ülkemizi sevmektir, İstiklal Marşı nı coşkuyla söylemek, ülkemize, bağımsızlığımıza sahip çıkmaktır. Bağımsızlığınıza sahip çıkmak ise, onurumuza sahip çıkmaktır dedi. 18 Mart Çanakkale yi anma töreniyle devam edilen konferansa, Türk Dili Okt. Ümit Akın 'ın Çanakkale ile ilgili şiirleri ve kompozisyonu ve sunumu, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi öğretim elemanı Ruşen Taşçı nın İngiliz Krallık Norfolk Alayı nın Çanakkale de Kayboluşu nun anlatılması, Yüksekokul öğrencilerinden Side Budanur un Çanakkale Mahşerde Bile Geçilmez adlı kompozisyonu ve Son Pusula isimli anının okunması, Selin Çıklaiblikçi'nin Koca Nine ve Er Ce- Çanakkale'de şehit kanlarıyla yoğrulan bu kutsal topraklar düşmanlara çiğnetilmemiş, imanlı ellere, gururla duran sancak ve masmavi göklerin en güzel süsü olan Albayrak inmemiş, minarelerimizde ezan dinmemiştir. Bundan böylede bu ilelebet böyle olacaktır. mal in Hikayesi isimli anıları, Sümeyra Dindar ın Çanakkale de Savaşan Komutanların Gözünden Çanakkale isimli konuşması, Barış Akdeniz in Cepheden Mektup adlı mektubun okunması ve Ayşe Aydın ın Çanakkale Ne Demek Biliyor musunuz isimli sunumu büyük bir onur ve gururla alkışlandı. Sunumun ardından Türk Dili Okt. Ümit Akın a, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Öğr. Elemanı Ruşen Taşçı ya ve Öğrencilere, Yüksekokul Müdürü Okt. Zekeriya Bingöl tarafından Teşekkür Belgesi ve çiçekler verirken konferansa katılanlara hitaben Çanakkale'de şehit kanlarıyla yoğrulan bu kutsal topraklar düşmanlara çiğnetilmemiş, imanlı ellerde, gururla duran sancak ve masmavi göklerin en güzel süsü olan Albayrak inmemiş, minarelerimizde ezan dinmemiştir. Ve siz sevgili gençler; yaşadığımız bu güzel toprakların kıymetini bilin, Çanakkale ye, İstiklal Marşı mıza ve Mehmet Akif Ersoy a sahip çıkın ve bin yıldır devam eden bu kardeşliği bozdurmayın ve buna müsade etmeyin dedi.

16

HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 8 HAZİRAN 2013 ÜNİVERSİTEMİZDE. UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA ve ARAŞTIRMA MERKEZİ (HUZEM) KURULUYOR

HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 8 HAZİRAN 2013 ÜNİVERSİTEMİZDE. UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA ve ARAŞTIRMA MERKEZİ (HUZEM) KURULUYOR www.hitit.edu.tr HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 8 HAZİRAN 2013 ÜNİVERSİTEMİZDE UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA ve ARAŞTIRMA MERKEZİ (HUZEM) KURULUYOR Kısa adı HUZEM olan Hitit Üniversitesi Uzaktan

Detaylı

HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 2 ARALIK 2012 DEVAM EDİYORUZ!

HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 2 ARALIK 2012 DEVAM EDİYORUZ! www.hitit.edu.tr TDK Başkanı Prof. Dr. Mustafa Sinan KAÇALİN Üniversitemizde Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Sinan KAÇALİN, Üniversitemizin davetlisi olarak Çorum a geldi. makamında ziyaret eden

Detaylı

SANCAKTEPE BELEDİYESİ NİN YÖNETİM KALİTESİ ARTIK AB STANDARTLARINDA

SANCAKTEPE BELEDİYESİ NİN YÖNETİM KALİTESİ ARTIK AB STANDARTLARINDA Dışişleri Bakanı Davutoğlu: Kudüs insanlık vicdanını temsil eder Filistin Dayanışma Platformu tarafından Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi nde gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler Zemininde Filistin

Detaylı

MKÜ. Mustafa Kemal Üniversitesi Bilim, Kültür ve Sanat Dergisi Sayı:8 Mart-Nisan-2012 ISSN 2146-6092. Üniversitemizde NEVRUZ.

MKÜ. Mustafa Kemal Üniversitesi Bilim, Kültür ve Sanat Dergisi Sayı:8 Mart-Nisan-2012 ISSN 2146-6092. Üniversitemizde NEVRUZ. b Bakış MKÜ Mustafa Kemal Üniversitesi Bilim, Kültür ve Sanat Dergisi Sayı:8 Mart-Nisan-2012 ISSN 2146-6092 Üniversitemizde NEVRUZ Şenliği Antakya Sokaklarından bir kare Sunuş Eğitim kurumları, içinde

Detaylı

EKİM - KASIM - ARALIK 2012

EKİM - KASIM - ARALIK 2012 EKİM - KASIM - ARALIK 2012 İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ BÜLTENİ İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü adına Derginin Sahibi Prof.Dr. Mustafa Güden Rektör Editör - Genel Yayın Yönetmeni Prof.Dr. Ahmet E.

Detaylı

TÜRÇEV BÜLTEN. Sayı: 14 Yıl: 2012 TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI. (Bu bülten TÜRÇEV in 2011 yılı faaliyetlerini kapsamaktadır.)

TÜRÇEV BÜLTEN. Sayı: 14 Yıl: 2012 TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI. (Bu bülten TÜRÇEV in 2011 yılı faaliyetlerini kapsamaktadır.) TÜRÇEV BÜLTEN TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI Sayı: 14 Yıl: 2012 (Bu bülten TÜRÇEV in 2011 yılı faaliyetlerini kapsamaktadır.) TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI Foundation for Environmental Education in Turkey Mebusevleri

Detaylı

EDİTÖRDEN. Aziz YİĞİT Editör

EDİTÖRDEN. Aziz YİĞİT Editör EDİTÖRDEN Artvin Çoruh Üniversitesi olarak Nisan ayında yayınına başladığımız ve üçer aylık dönemleri kapsayacak biçimde çıkarmayı planladığımız bültenin ikinci sayısı ile bir kez daha sizlerle buluşmanın

Detaylı

FUAR Kenya 91 Lübnan 91 Mersin Yükseköğretim Tanıtım Günleri 92. SPOR Rekortmen Öğrencimiz Rektör Akan ı Ziyaret Etti 92

FUAR Kenya 91 Lübnan 91 Mersin Yükseköğretim Tanıtım Günleri 92. SPOR Rekortmen Öğrencimiz Rektör Akan ı Ziyaret Etti 92 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER OMÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesinin Temeli Atıldı 2 Türkiye nin Havacılık Merkezi Olacağız 4 Kırgızistan Arabaev Devlet Üniversitesi ile İşbirliği Anlaşması İmzalandı 5

Detaylı

Yıl : 4 Sayı : 38 01 Şubat- 01 Mart 2015. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır

Yıl : 4 Sayı : 38 01 Şubat- 01 Mart 2015. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır Haberler Yıl : 4 Sayı : 38 01 Şubat- 01 Mart 2015 Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır Fethiyeli Öğrenciler Gastronomi Festivalinde Fırtına Gibi Esti FTSO İmar Planı Sorununu Ankara ya Taşıdı

Detaylı

MünazaraKulübü. eğitim kurumları. YarıẟmadanYarıẟmaya. Yayın İletiẟim Kulübü. burası

MünazaraKulübü. eğitim kurumları. YarıẟmadanYarıẟmaya. Yayın İletiẟim Kulübü. burası MünazaraKulübü YarıẟmadanYarıẟmaya Yayın İletiẟim Kulübü İletiẟim: okulummarmara@mek.k12.tr ilknurakgun@mek.k12.tr Yayın İletiẟim Kulübü Öğretmeni: İlknur Akgün Kulüp Öğrencileri: Büẟra Genç, Burak Sezer

Detaylı

İYTE Su Üstü Sporları Topluluğu İkinci Oldu

İYTE Su Üstü Sporları Topluluğu İkinci Oldu İYTE Su Üstü Sporları Topluluğu İkinci Oldu Sayı 21 / Ocak - Şubat - Mart Basın ve Halkla İlişkiler Birimi yayınıdır. İYTE Bülten 2 SAYI 21 İYTE Bülten İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ BÜLTENİ Ocak - Şubat

Detaylı

Eğitim ve iletişim bizim işimiz

Eğitim ve iletişim bizim işimiz 5.SAYFADA Rektör Prof. Dr. Davut Aydın Borsa İstanbulun Açılışına Katıldı: Eğitim ve iletişim bizim işimiz Borsa İstanbulun açılışı için 5 Nisan günü düzenlenen törene Rektör Prof. Dr. Davut Aydın da katıldı.

Detaylı

Kültür okumak, anlamak, görebilmek, görebildiğinden mana çıkarmak, intibah almak, düşünmek, zekâyı etmektir. (1936)

Kültür okumak, anlamak, görebilmek, görebildiğinden mana çıkarmak, intibah almak, düşünmek, zekâyı etmektir. (1936) Atatürk diyorki; TOBB 69. Genel Kurulu Ata nın Huzuruna Çıktı. Kültür okumak, anlamak, görebilmek, görebildiğinden mana çıkarmak, intibah almak, düşünmek, zekâyı etmektir. (936) www.mto.org.tr 3 M.Rifat

Detaylı

Şirketler Arge Yatırımlarını Artırsın

Şirketler Arge Yatırımlarını Artırsın Mezunlarımıza Mesleki Danışmanlık Hizmeti Ayşe Şasa Vefat Etti Türk sinemasının en önemli senaristlerinden Ayşe Şasa, tedavi gördüğü hastanede vefat etti. 1941 yılında İstanbul da doğan Şasa nın, bir çok

Detaylı

İYTE Yaşam Merkezi. İYTE de Yeni Barınma ve Sosyal Mekan İmkanları. Sayı 17 / Ocak - Şubat - Mart 2014 Basın ve Halkla İlişkiler Birimi yayınıdır.

İYTE Yaşam Merkezi. İYTE de Yeni Barınma ve Sosyal Mekan İmkanları. Sayı 17 / Ocak - Şubat - Mart 2014 Basın ve Halkla İlişkiler Birimi yayınıdır. İYTE Yaşam Merkezi İYTE de Yeni Barınma ve Sosyal Mekan İmkanları Sayı 17 / Ocak - Şubat - Mart Basın ve Halkla İlişkiler Birimi yayınıdır. 2 SAYI 17 İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ BÜLTENİ İzmir Yüksek

Detaylı

DAÜ Bu Yıl da Kıbrıs ta Birinci

DAÜ Bu Yıl da Kıbrıs ta Birinci ÜCRETSİZDİR DAÜ Bu Yıl da Kıbrıs ta Birinci Dünya genelinde yüksek eğitim kurumlarının web sayfalarını belirlenen ölçütler doğrultusunda değerlendiren ve sıralama yapan Eduroute isimli internet sitesi,

Detaylı

Kutlamalar ve Törenler. Anaokulu. İlkokul. Türkçe Edebiyat. IB (Uluslararası Bakalorya) CAS Aktiviteleri CISV. Sanat. Matematik.

Kutlamalar ve Törenler. Anaokulu. İlkokul. Türkçe Edebiyat. IB (Uluslararası Bakalorya) CAS Aktiviteleri CISV. Sanat. Matematik. Kutlamalar ve Törenler Ölümsüz Eserin Cumhuriyet 89 Yaşında 10 Kasım da Ata mızı Saygıyla Andık Vatan Sevdası ve Sahnede Çanakkale Zaferi Neşe ve Eğlence Dolu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Detaylı

Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı

Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı ICTP-ECAR ın Açılış Konferansı İYTE de Yapıldı Sayı 18 / Nisan - Mayıs - Haziran Basın ve Halkla İlişkiler Birimi yayınıdır. İYTE Bülten 2 SAYI 18 İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ

Detaylı

Üniversitenize hoş geldiniz!

Üniversitenize hoş geldiniz! Üniversitenize hoş geldiniz! Anadolu Üniversitesi Kayıttan Başlayarak Öğrencilerinin Yanında... Dünyanın mega üniversitelerinden birini ve bir öğrenci kenti olan Eskişehir i tercih ederek, geleceğiniz

Detaylı

Hitit Üniversitesi 7. Kuruluş Yıldönümünü törenle kutluyor.

Hitit Üniversitesi 7. Kuruluş Yıldönümünü törenle kutluyor. www.hitit.edu.tr Hitit Üniversitesi Tanıtım Etkinlikleri Sürüyor HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 5 MART 2013 Hitit Üniversitesi 7. Kuruluş Yıldönümünü Kutlayacak Üniversitemiz öğretim elemanları

Detaylı

TURİZM TECRÜBE İŞİDİR. Türkiye nin alanında önde gelen acentelerinden NOVİTAS TURİZM

TURİZM TECRÜBE İŞİDİR. Türkiye nin alanında önde gelen acentelerinden NOVİTAS TURİZM TURİZM TECRÜBE İŞİDİR Türkiye nin alanında önde gelen acentelerinden NOVİTAS TURİZM 18 yıllık deneyimini, 8 yıldır Kastamonu'luların hizmetine sunuyor Yurtiçi - yurtdışı uçak biletleri Yurtiçi - yurtdışı

Detaylı

DAÜ Hızla Büyümeye Devam Ediyor

DAÜ Hızla Büyümeye Devam Ediyor D O Ğ U A K D E N İ Z Ü N İ V E R S İ T E S İ YIL:5 SAYI:49 MAYIS - HAZİRAN 2014 ÜCRETSİZDİR DAÜ Hızla Büyümeye Devam Ediyor 2014 2015 Akademik Yılı nda eğitim hayatına başlayacak olan Eğitim Fakültesi,

Detaylı

Büyükşehir Muhtarlarla Toplandı

Büyükşehir Muhtarlarla Toplandı Büyükşehir Muhtarlarla Toplandı 2. Uluslararası Zurna Festivali Muğla ya Yeni Otobüsler Sevgili Hemşehrilerim; Basın Bülteni ilk sayısı ile sizlerle buluşurken, çevireceğiniz her sayfadaki haberlerin,

Detaylı

Okmeydanı'nda sevinç. Çatma Mescit. Mahallesi

Okmeydanı'nda sevinç. Çatma Mescit. Mahallesi Bilge kentin yeni sesi Beyoğlu tarihi görüntüsüne adım adım yaklaşıyor... Titizlikle yapılan yol yenileme çalışmalarında tarihi doku, modern yöntemlerle işlenerek yeniden gün yüzüne çıkarılıyor. Sokaklar,

Detaylı

Uluslararası Antep - Halep

Uluslararası Antep - Halep Uluslararası Antep - Halep Vakıfları Sempozyumu nin yakınlaşmasının yanı sıra, Gaziantep ve Halep arasında her alanda tesis edilen işbirliğine çok önemli bilimsel katkı sağlayacağına inanıyoruz. Kuran

Detaylı

Yıl : 3 Sayı : 35 01 Aralık 2014-01 Ocak 2015. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır

Yıl : 3 Sayı : 35 01 Aralık 2014-01 Ocak 2015. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır Haberler Yıl : 3 Sayı : 35 01 Aralık 2014-01 Ocak 2015 nın yayın organıdır Çinli Yatırımcıları Ağırladık FTSO GEKA yı Yatırımcılarla Buluşturuyor FTSO ile GEKA arasında gidilen işbirliği sonucunda GEKA

Detaylı

ÜNİVERSİTEMİZ ABD DE AKADEMİK İŞ BİRLİKLERİNE İMZA ATTI

ÜNİVERSİTEMİZ ABD DE AKADEMİK İŞ BİRLİKLERİNE İMZA ATTI ERASMUS+ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI REKTÖRÜMÜZDEN AKADEMİK BİRİMLERİMİZE ZİYARET TIP FAKÜLTESİ NDE YANIK VE YANIĞA YAKLAŞIM KONFERANSI VERİLDİ Sayfa 4 Sayfa 9 Sayfa 11 www.hitit.edu.tr HİTİT ÜNİVERSİTESİ

Detaylı

AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU

AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU Tüccar, milletin emeğini ve üretimini kıymetlendirmek için eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır. AKHİSAR

Detaylı

MARMARİS TİCARET ODASININ SÜRELİ BÜLTENİDİR 2 AYDA BİR YAYINLANIR

MARMARİS TİCARET ODASININ SÜRELİ BÜLTENİDİR 2 AYDA BİR YAYINLANIR MARMARİS - Yıl: 4 - Sayı: 13 Tüccar, milletin emeği ve üretimini kıymetlendirmek için eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken bir adamdır. Prof.Dr. Şükrü KIZILOT Yeni

Detaylı

Şimdi değilse ne zaman?

Şimdi değilse ne zaman? B Başkan dan Şimdi değilse ne zaman? özü, mevcut bakanlıkları bölme, 660 Sayılı Kamu Gözetimi, Mu- birleştirme ve yeni bakanlıklar hasebe ve Denetim Standartları oluşturmak, kamu hizmetlerinin Kurumu nun

Detaylı