Arda Tunaseli Görevine Başladı. Turizm Animasyonu Programına sınavla alınan yeni öğretim görevlisi Arda Tunaseli iş başı yaptı.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Arda Tunaseli Görevine Başladı. Turizm Animasyonu Programına sınavla alınan yeni öğretim görevlisi Arda Tunaseli iş başı yaptı."

Transkript

1 Y I L 2, S A Y I 4 BÜLTEN Ş U B A T M A R T, İ L K E L E R İ M İ Z ; Dürüstlük Çalışkanlık Hoşgörü Saygı Kararlılık B U S A Y I D A : - Uluslararası Aşçılık Yarışmasında İkincilik 2 İstanbul daki Uluslararası Aşçılık Yarışmasında İkincilik 11.Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivalinde Üniversite Düzeyi Okullar - Restoran Tatlı Tabağı yarışmasında gümüş madalya aldık...(sayfa 2) Arda Tunaseli Görevine Başladı Turizm Animasyonu Programına sınavla alınan yeni öğretim görevlisi Arda Tunaseli iş başı yaptı. (Sayfa 3) - Tunaseli Göreve Başladı - Acentalarla Buluştu - Zenia Grup Hotel Yüksekokulumuzda - Kan bağış Kampanyası - Martı Otel Aşçıbaşı Yüksekokulumuzda - Güney Aşçılar Birliğinden Ziyaret Yüksekokulumuz da Kan Bağışlama Kampanyası Yüksekokul öğrencileri Kızılayın kan verme kampanyasına katılarak, kan bağışında bulundular. (Sayfa 5) Aşçılık Programı Öğrencilerimizin Kıyafetlerine Kavuştular Öğrencilerimiz Meltem Moda Evinin hazırladığı Aşçılık Üniformalarına kavuştular. (Sayfa 7) - Aşçılık Öğrencilerimiz Artık Daha Şık 7 - Genç Aşçılarımızdan Ziyaret -MAREX Fuarı Yer Aldık 8 MAREX Turizm Fuarına Yüksekokulumuzdan Destek Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen fuarda stand açan Yüksekokulumuz sektörden tam puan aldı. (Sayfa 8-9) -Bioçeşitlilik Sempozyumu 10 - Dünya Kadınlar Gününü kutladık 11 Kadınlarımızı Andık İçmeler Belediyesinde 8 Mart Kadınlar Günü anma programında Üniversitemizi ve Yüksekokulumuzu Yrd. Doç. Dr. Füsun Özerden temsil etti. (Sayfa 11) - - Uygulama Mutfağımız Artık Hazır 12 - Öğrencilerden Mutfak Temizliği 14 - Çanakkale Zaferin Andık 15 Çanakkale Zaferini Okt. Ümit Akın la Andık İstiklal Marşı nın kabulü ve Çanakkale Şehitlerini Anma etkinlikleri kapsamında Okt. Ümit Akın seminer sundu. (Sayfa 15)

2 S A Y F A 2 Öğrencimiz Yasin Yılmazdan Uluslararası Aşçılık Yarışmasında Gümüş Madalya içi ve yurt dışı Üniversitelerinden gelen Aşçı Adayları ile yarışarak Dünya İkinciliğini göğüsleyip, gümüş madalya kazandı. Yarışma 5-10 Şubat 2013 tarihler arasında İstanbul Beylikdüzü Fuar Alanı da gerçekleşti. Yarışmaya ayrıca Yasin Yılmaz a, destek vermek için gelen sınıf arkadaşı Seba Şahinler ile birlikte Yüksekokul Müdürümüz Okt. Zekeriya Bingöl de katıldı. Zorlu geçen yarışmada birbirinden değerli jüri üyeler görev yaptı. Yasin Yılmaz hem kendisini hem de Yüksekokulunu mutlu ederek gümüş madalya kazanarak Uluslararası bir yarışmada İkinci oldu. Y üksekokulumuz yeni açılmasına rağmen her alana hızlı bir giriş yaptı. Birçok köklü Yüksekokulun yapamadığı başarılara imza attı. İzmir de Aralık 2012 tarihinde düzenlenen II. Enternasyonel Yemek Yarışması da üçüncülük kazanan İçmeler Turizm Meslek Yüksekokulu, İstanbul Tüyap Fuar alanında düzenlenen 11.Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivalinde Üniversite Düzeyi Okullar - Restoran Tatlı Tabağı yarışmasında Aşçılık Programı öğrencisi Yasin Yılmaz, 31 ayrı yurt Uluslararası bir yarışmada Üniversitemizin ve Yüksekokulumuzun anons edilmesi, yarışmada temsil edilmemiz önemli bir şey. Bunun yanında yarışmada Yüksekokul öğrencimizin gümüş madalya kazanması da çok önemli. Yasin Yılmaz daha öncede bu tür ulusal ve uluslararası yarışmalara katılmış tecrübeli bir öğrencimiz. Daha öncede 2 gümüş, 4 bronz ve 1 Merit ödülü almış. Gelecek yıl ki bu yarışmada altın madalya alarak Üniversitemizi ve Yüksekokulumuzu Aşçılık Milli takımında temsil etmeyi hedefliyor. B Ü L T E N

3 İ Ç M E L E R T U R İ Z M M E S L E K Y Ü K S E K O K U L U B Ü L T E N İ S A Y F A 3 Öğretim Görevlisi Arda Tunaseli Görevine Başladı tarihinde öğretim görevlisi kadro ilanına başvurmasının ardından tarihinde Ege Üni. İle. Fak. Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilgehan Gültekin, Muğla Sıtkı Koçman Üni. Turizm İşl. ve Otelcilik Yüksekokulundan öğretim üyesi Doç. Dr. Umut Avcı ve Doç. Dr. Cafer Topaloğlu tarafından yapılan yazılı ve sözlü sınav sonucunda okulumuza atanan Arda Tunaseli görevine başladı. Yüksekokulumuz Acantelar la Buluştu M armaris in İçmeler Turizm Meslek Yüksekokulu, turizm sektörünün büyükleri ile bir araya gelmeye devam ediyor. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İçmeler Turizm Meslek Yüksekokulu Turizm Rehberliği bölümü tarafından okul sektör tanışması üzerine bir buluşma daha gerçekleştirildi. Yüksekokulu Müdürü Zekeriya Bingöl ve Rehberlik Programı Öğr. Gör. Hande Akkurt Kurnaz ve Nermin Olay ın çalışmalarıyla gerçekleşen seminer ile turizm rehberliği öğrencilerinin mesleki anlamda duyarlılıkları arttırıldı. Daha önce Turizm Rehberliği öğrencileri ile bir araya gelen ve rehberlik mesleği üzerine seminer düzenleyen Marmaris Rehberler Derneği (MARED) nden sonra, Marmaris te turizm sektörünün önde gelen seyahat acenteler ile turizm rehberliği öğrencileri bir araya gelerek güzel bir seminer düzenlendi. Tantur dan Sercan Kılıç, Koral Travel den Ergün Çevik, Odeon Tours dan Cenk Özlükol, ve Yeşil Marmaris ten Vecide Tugay katıldı. Öğrencilerle hem söyleşi yapıldı hem de stajer öğrenci çalıştırma konusu görüşüldü. Sek- Tunaseli, 31 Mayıs 1983 yılında Ankara da dünyaya geldi. İlk ve orta öğretimini Ankara da tamamladı. Ankara Anadolu Otelcilik Turizm ve Meslek Lisesi nin ardından Kocaeli Üniversitesi Turizm Meslek Yüksekokulunda önlisans öğrenimi yaptı. Çeşitli otellerin animasyon ve mutfak departmanlarında görev yaptı. Turizm kariyerinde devam etmemeye karar vermesinin ardından Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümüne girdi ve 2009 yılında mezun oldu. Tiyatroda beden kullanımı ve Commedia dell arte üzerine Work Shoplara katıldı ve çalışmalar yaptı. Ankara ve İstanbul da çeşitli özel tiyatrolar ve Devlet Tiyatrosu nda oyuncu, yönetmen, eğitmen olarak çalıştı. Kendisine görevinde başarılar diliyoruz. tör temsilcileri ile gerçekleşen söyleşinin ana konusu ise turizmin geleceği ve turizm personelinin nitelikleriydi. Sektör hakkında genel bir bilgiye alan öğrenciler turizm konusunda umutlu olduklarını belirttiler. İleriki bir tarihte Yüksekokula gelecek olan Marmaris in önde gelen bu güzide seyahat acenteleri, Turizm Rehberliği öğrencileri ile birebir görüştükten sonra bünyelerine katacakları öğrencileri belirleyecekler.

4 S A Y F A 4 Bodrumdan Aşçılık Programı Öğrencilerimize Rağbet Fırat Kaya Birçok Büyük Grup Otelin Genel Müdürü Mutfaktan Çıkar çinde Bodrum Park Resort, Bodrum Beach İ Resort, Petunya Beach Resort, Mandalinci Spa & Wellness Hotellerini barındıran Zeniya Resorts Grup Genel Koordinatörü Fırat Kaya ve beraberinde bünyesinde bulunan otellerin işletme müdürleri Fikret Malkoç ve Ali Telli ile birlikte tarihinde Yüksekokulu ziyaret ederek, Yüksekokul Müdürü Zekeriya Bingöl ile stajer öğrenci mevzusunu görüştüler. Daha sonra öğrencilerle küçük bir söyleşi yapan Zeniya Resorts Grup Genel Koordinatörü Fırat Kaya söyleşide kendi başından geçen ders alınması gereken olaylardan da bahsetti. Aşçılık mesleğinin dünyaca kabul edilir bir meslek oluşunu, doktorluk mesleğine benzerliğinden bahseden Fırat Kaya, bazı ülkelerde büyük tesislerin genel müdürlerinin aşçıbaşılarından olduğunu aktardı. Daha sonra bulunduğu grubun tesislerini tanıtarak otellerinde çalışma koşullarından, personelin konaklama yapacağı yere kadar bilgiler verdi. İşletmelerinde 12 aşçılık bölümünden öğrencisine iş sözü veren Fırat Kaya Yüksekokul Müdürü Zekeriya Bingöl e de kendilerini davet ettiği için teşekkür etti. Kendisiyle görüştüğümüz Yüksekokul Müdürü Bingöl, Fırat beyle geçmişten gelen bir dostluğumuz var. Kendisi yüksekokulumuz açıldığı günden beri birkaç defa gelmiş ve ısrarla stajyer öğrenci istediğini belirtmiştir. Bizde kendisini yüksekokuluma davet ederek hem deneyimlerinden faydalanmak, hemde öğrencilerimiz bir kısmının staj yerini ayarlamak istedik. Bütün sektör temsilcilerine kapımız açık. Biz sektörle iç içe olmak istiyoruz. Zaten sektöre eleman yetiştiriyoruz dedi. B Ü L T E N

5 İ Ç M E L E R T U R İ Z M M E S L E K Y Ü K S E K O K U L U B Ü L T E N İ S A Y F A 5 Yüksekokulumuzdan Kan Bağışı Kız öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleşen kan bağışı kampanyasın da, hem ağladılar hem de kan verdiler. K ızılay Marmaris Kan merkezinden bağış ekibi tarihinde Yüksekokulumuzdaydı. Kan merkezinden gelen Dr. Ulvi Gündüz, Hemşire Miray Çalışkan ve Berna Kılıç öncelikle öğrencilere kan bağışlamanın vücuda sağladığı faydalardan bahsederken bir can kurtarmanın da ne kadar önemli olduğundan bahsettiler. Öğrencilerin büyük bir coşkuyla karşıladığı kan bağış kampanyasını Yüksekokul Müdürümüz Zekeriya Bingöl kan bağışı yapmasıyla başladı. Kan bağışının yoğun olduğu Yüksekokulda 43 öğrenci kan bağışın da bulundu. Dr. Ulvi Gündüz, Yüksekokulumuzda görmüş olduğu ilgi, alakadan ve kan bağışının yoğun olmasından dolayı memnuniyetini dile getirdi. Martı Otel Aşçı Başı Yüksekokulumuzda Y üksekokul kurulduğu günden itibaren sektörle iç içe olmayı kendisine destur edinmiştir. Bu çerçevede Martı Otelin Aşçıbaşısı Atilla Bıyık tarihinde Yüksekokul öğrencilerimizle buluştu. Onlara hayatından kesitlerle anlatımıyla başladığı seminer, stajer öğrenci alımı mevzusuyla son buldu. Yüksekokulumuzu gezip beğenen Martı Otel Aşçı başına katımından dolayı teşekkür ederiz.

6 SAYFA 6 Güney Aşçılar Birliğinden Ziyaret Y üksekokulumuzun kurulduğu günden itibaren manevi desteklerini hissettiğimiz Güney Aşçılar Birliği Başkanı Alaaddin Çağlar ve yanında Genel Sekreteri Yaşar Bayar, üyeleri Mevlüt Turan, Nimet Ayhan, Akın Öngel ile birlikte tarihinde Müdürümüze ve Aşçılık Programı öğretim görevlilerimize nezaket ziyaretinde bulundular. Yüksekokulumuzu ve tadilatı sürmekte olan mutfağını da gezen Şeflerimiz gelişmeleri yerinde gözlemleyerek Marmaris turizmine katkı- larından dolayı Müdürümüz Zekeriya Bingöl e özverili tutumundan dolayı teşekkür ettiler. Marmaris te Turizm sektörünün de yetişmiş mutfak personeline ihtiyac bulunduğunu da ayrıca belirten şeflerimiz Yüksekokullu personelin hizmet kalitesini de arttıracağı görüşünde birleştiler. Ayrıca 13 Nisan 2013 Cumartesi günü kutlanacak olan Aşçılar Bayramını üzerine yapılan konuşmada Müdürümüz, Yüksekokul olarak üzerimize düşeni en iyi şekilde yapacaklarını sözünü verdi. Yüksekokulumuzun akademisyenlerinin emekleri ile yetişen genç aşçılar, ustalarının ziyareti ile mutlu oldular. BÜLTEN

7 İ Ç M E L E R T U R İ Z M M E S L E K Y Ü K S E K O K U L U B Ü L T E N İ S A Y F A 7 Aşçılık Öğrencilerimiz Artık Daha Şık Y üksekokulumuzun Aşçılık Programı derslerini Mutfak atölyesinde yapacağından bir Aşçıbaşına yakışır şekilde giyinmeleri gerektiğinden öğrencilerimizin kıyafet ihtiyacı doğmuştu. Birkaç dikim evi ile yapılan görüşme sonucu en uygun fiyatı veren Meltem Moda Evinde karar kılındı. Birinci dönemin sonunda öğrencilerimizin ölçüleri alındı. Marex Fuarından önce kıyafetlerin bitirilmesi istenmişti. Meltem Moda Evi de verdiği sözü tuttu ve Fuardan önce Aşçı kıyafetlerin yetiştirdi. Meltem Moda Evinin öğrencilerimize diktiği aşçı kıyafetleri Yüksekokul Müdürümüz Zekeriya Bingöl tarafından sahiplerine dağıtıldı. Öğrencilerin büyük beğenisini kazanan kıyafetleri çok beğendiğine vurgu yapan Bingöl, eğitim öğretim nasıl en sağlıklı bir şekilde yürütülecekse şartları da bu ölçüde geliştirecekleri sözünü öğrencilere verdi. Genç Aşçılar Yüksekokulumuzda Aşçı Üniformalarını alan öğrencilerimiz bir adım daha Aşçılığa yaklaştılar.. Y üksekokulumuzun kurulduğu günden itibaren devamlı yanımızda ve destek olan Güney Aşçılar Birliğini Gençlik Kolları yine yanımızdaydı. Yarışmalarda derece alan öğrencilerimizi tebrik eden Genç Şeflerimiz, ileri zamanlarda yapılacak olan yarışmalarda neler yapılabilirliğinin konuşulduğu ziyarette, her zaman öğrencilerimizle ilgileneceklerini belirtiler.

8 SAYFA 8 Marex Fuarında Yer Aldık T uristik İşletmeler Donanımı, Tekstil, Dekorasyon ve Gıda İhtisas Fuarı (MAREX 2013), Mart 2013 tarihler arasında ziyaretçilerine kapılarını açtı. Beldibi Belediye Başkanı İdris İspirli, MARFO Fuarcılık Müdürü Volkan Gülcan ve Yüksekokulumuzun işbirliği içerisinde fuarın açılışı gerçekleşti. Bu yıl 14.sü düzenlenen fuara, 3 bin 500 metre kare kapalı alanda 85 firma katıldı. Fuarda hemen hemen her sektörden temsilcileri bir araya geldi. BÜLTEN Marmaris in En Büyük Turizm Fuarı olan Marex Fuarına Yüksekokulumuz Damgasını vurdu.

9 İÇMELER TURİZM MESLEK YÜKSEKOKULU BÜLTENİ Y SAYFA 9 üksekokulumuzun Turizm Animasyonu Zekeriya Bingöl ve MARFO Fuarcılık Müdürü Volkan bölümünün Öğr. Gör. Yunus Emre Üsgö- Gülcan tarafından kesildi. Fuarda bir aksilik çıkmasın rülün gözetimde hazırlanmış olduğu folk- diye öğretim elemanlarımız, memurlarımız ve öğren- lor gösterisi ile başlayan fuar organizasyo- cilerimiz seferber oldular. Yüksekokulumuz Turizm nu açılış konuşmaları ile devam etti. Animasyonu, Aşçılık ve Turizm Rehberliği öğrencile- Konuşmalar sonrası fuarın açılış kurdelesi Beldibi Belediye Başkanı İdris İspirli, Yüksekokulu Müdürümüz rinin yer aldığı fuarda; Yüksekokulumuzda kendine ait bir stant kurarak hem tanıtım yaptılar, hemde fuara bir hareket getirdiler. Başkan İspirli, Yüksekokulumuzun kısa zamanda kurulmasından ve etkinliklere başlamasından dolayı yetkililerimize çok teşekkür etti.

10 S A Y F A Bio-Çeşitlilik Sempozyumu Marmaris te Sempozyuma 1000 yakın bilim ve Bio- Çeşitliliğe gönül vermiş insanının katılacağı tahmin ediliyor. B u yıl yapılacak olan Bio-Çeşitlilik Sempozyumuna talep çoktu. İstanbul, Sakarya ve Antalya Sempozyuma talipti. Rektörümüz Prof. Dr. Mansur Harmandar ve Yüksekokulumuz Müdürü Zekeriya Bingöl ün Ankara da Milli Parklar Genel Müdürlüğünde yaptıkları görüşmeler neticesin verdi ve uğraşları boşa gitmedi. Bio- Çeşitlilik Sempozyumu Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı Milli Parklar Genel Müdürlüğü birlikte Marmaris te düzenleyecekler. Yüksekokul Müdürümüz Zekeriya Bingöl ve Marmaris Mili Parklar Müdürü Fikret Çatalkay nın organizasyonu yaptığı Sempozyuma Rektörümüz Prof. Dr. Mansur Harmandar ve Milli Parklar Bölge Müdürü Rahmi Bayrak çok önem veriyorlar. Sempozyumun bilimsel yönüyle de Rektör Yrd. Prof. Dr. Mustafa Işıloğlu ilgileniyor. Ayrıca Sempozyuma İçmeler Belediye Başkanımız Zeki Eren de ayrı bir önem veriyor. Yüksekokul Müdürümüz Zekeriya Bingöl ve Marmaris Mili Parklar Müdürü Fikret Çatalkay nın uzun uğraşlardan sonra Sempozyumun yapılacağı otel belirlendi. Grand Yazıcı Mares tesislerinde Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan Sempozyuma 1000 yakın bilim ve Bio- Çeşitliliğe gönül vermiş insanının katılacağı tahmin ediliyor. B Ü L T E N

11 İ Ç M E L E R T U R İ Z M M E S L E K Y Ü K S E K O K U L U B Ü L T E N İ S A Y F A 11 Marmaris-İçmeler de Dünya Kadınlar Gününü Andık M armaris İçmeler Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Yüksekokulun katkıları ile Cumartesi günü Kadının Toplumda ve Siyasetteki Yeri adlı bir program düzenlendi. Programa konuşmacı olarak katılan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Sayın Yrd. Doç. Dr. Füsun Özerdem Türkiye de Avrupa Birliği Tam Üyeliği Sürecinde Kadının Rolü Açısından Türkiye nin Karnesi adlı bir sunum yaptı. Yrd. Doç. Dr. Özerdem 8 Mart Dünya Kadınlar Günü bir eğlence, özel indirim ve bir hediyeleşme günü değildir. Konuşmasında 8 Mart gününün bir eğlence, özel indirim, bir hediyeleşme günü olmadığını söyleyen Özerdem, Dünya Emekçi Kadınlar Gününün 8 Mart 1857'de tekstil fabrikasında yanan emekçi kadınların anısına düzenlendiğini; bugünün, 1909'daki kadının isyanını yüreğinde hisseden, emekçi, alın teri ucuza pazarlanan, zor şartlarda çalışan, sömürülen, ötelenen, her şeye rağmen yaşama sımsıkı tutunmuş olan kadınların günü olduğunu ifade etti. İşin bu tarafı hiç anlatılmayıp sadece bizleri tüketim toplumuna çevirmek için, yas tutmamız veya hüzünlenmemiz gereken bir günde, hediyeleşen veya bayram havasına çevirmeye çalışanların tuhafına gittiğine değinen Yrd. Doç. Dr. Füsun Özerdem, yaklaşık bir yıl önce İngiltere den, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesine geldiğini, İçmeler i ilk defa gördüğünü, çok beğendiğini belirtirken kendisiyle ilgilenen Yüksekokulu Müdürü Okt. Zekeriya Bingöl e, Belediye Başkanı Zeki Eren e ve Senem Biter hanımefendiye de çok teşekkür etti. Ayrıca böyle etkinliklerde her zaman yer alabileceğin, kendilerinin öğrenci yetiştirmekten başka halkla da iç içe olup bilgi paylaşımı yapmalarını gerektiğini vurguladı. Yüksekokul Müdürümüz Bingöl de Seminerin çok verimli geçtiğini, yeni birçok mevzu öğrendiklerini belirterek, hafta sonu olmasına rağmen kendilerini kırmayarak bu sunumu gerçekleştirmek için İçmelere gelen Yrd. Doç. Dr. Füsün Özerdem e çok teşekkür etti.

12 S A Y F A 12 Mutfağımız Bitti Y üksekokulumuzun Mutfak Atölyesi Turban Grand Yazıcı Hotel İşletmeleri sahibi hayırsever işadamı İbrahim Yazıcı tarafından yenilendi. Yaklaşık TL lik yatırım ile tadilatı gerçekleşen Mutfağımızın su tesisatında fayansına, taban döşemelerinden asma tavanına kadar her yeri yenilendi. Grand Yazıcı Hotellerin Genel koordinatörü Sezal Gönenli ve Yapı İşlerinden Sorumlu Sezer Başkurt sık sık Yüksekokula gelerek çalışmaları yerinde incelediler. Üniversitemizde elektrik tesisatlarını yenilemiş ve geriye kalan ufak tefek tadilatları yapmıştır. Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mansur Harmandar ın talimatıyla da 20 yıl önceden kalmış olan Mutfak Ekipmanları Esnaf Ve Sanatkarlar Birliği Başkanlığına teslim B Ü L T E N

13 İ Ç M E L E R T U R İ Z M M E S L E K Y Ü K S E K O K U L U B Ü L T E N İ S A Y F A 13 edilerek, hepsi en son modern teknolojiyle donatılmış Mutfak Ekipmanları ihaleyle Gürçelik ve Ağaçlar Firmasından satın alınmıştır. Mutfağımızda Konveksiyonel Fırından - Pizza Fırınına, Sebze Doğrama Makinasından - Patates Soyma Makinasına kadar her türlü yenilik öğrencilerimiz kullanımına sunulmuştur. Grand Yazıcı İşletmeleri hayırsever sahibi İbrahim Yazıcı ya, Sezal Gönenli ve Sezer Başkurt a, Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mansur Harmandar a, her sıkıştığımızda yanımızda olan İçmelerin çalışkan Belediye Başkanı Zeki Eren e ve Hayırsever İşadamı Sayın Doğan Tugay a, ve Yüksekokulu bize tahsis eden Esnaf Sanatkarlar Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız a teşekkür ediyoruz. Mutfağımızda Konveksiyonel Fırından Patates Soyma Makinasına Kadar Her Türlü Ekipman Mevcuttur.

14 S A Y F A 14 Kendi Mutfaklarını Kendileri Temizlediler ü ç aydan beri tadilatı devam eden mutfağımız nihayet bitti. Mutfağımızın bitmesini heyecanla bekleyen Aşçılık Programı öğrencilerimiz iş bölümü yaparak, önce fayansları daha sonra yerleri temizlediler. Üç gün süren mutfağımızın temizliğin ardından mutfak ekipmanlarını yerleştirilmesine de yardım eden Aşçılık Programı öğrencilerimiz, daha sonra Ekipmanların ambalajlarını soyup, hepsini temizlediler. Çok modern dizaynı ve modern ekipmanları ile ülkemizin belki de en güzel mutfak atölyelerinden birisi ortaya çıkmış oldu. Destek olan herkese teşekkür ederken, temizliğin kendilerini yapmış olduğu Aşçılık Programı öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. B Ü L T E N

15 İ Ç M E L E R T U R İ Z M M E S L E K Y Ü K S E K O K U L U B Ü L T E N İ S A Y F A 15 Okt. Ümit Akın ın ile Çanakkale Zaferini Andık Y üksekokulumuzca düzenlenen 12 Mart İstiklal Marşı nın kabulü, Mehmet Akif Ersoy'u ve 18 Mart Çanakkale Zaferini anma töreni, Yüksekokul idaresi, akademik kadrosu ve büyük bir öğrenci katımıyla, tarihinde İçmeler Belediyesi Konferans salonunda coşkulu bir şekilde kutlandı. Programı düzenleyen Türk Dili Okutmanı Ümit Akın'ın anlatımı bazen büyük bir coşkuyla alkışlanıp bazen de katılımcıların gözyaşlarına engel olamadığı bir gururla dinlendi. Marmaris basının da ilgiyle takip ettiği Programın ses- ışık ve animasyon düzeni de Yüksekokul Animasyon Programı öğrencisi Hüseyin Gökgöz tarafında gerçekleştirildi. Mehmet Akif Ersoy u, İstiklal Marşının kabulünü ve Çanakkale Zafer ini anlatan Okt. Ümit Akın İstiklal Marşı için son olarak gençlere Sevgili gençler, İstiklâl Marşı nı sevmek, ülkemizi sevmektir, İstiklal Marşı nı coşkuyla söylemek, ülkemize, bağımsızlığımıza sahip çıkmaktır. Bağımsızlığınıza sahip çıkmak ise, onurumuza sahip çıkmaktır dedi. 18 Mart Çanakkale yi anma töreniyle devam edilen konferansa, Türk Dili Okt. Ümit Akın 'ın Çanakkale ile ilgili şiirleri ve kompozisyonu ve sunumu, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi öğretim elemanı Ruşen Taşçı nın İngiliz Krallık Norfolk Alayı nın Çanakkale de Kayboluşu nun anlatılması, Yüksekokul öğrencilerinden Side Budanur un Çanakkale Mahşerde Bile Geçilmez adlı kompozisyonu ve Son Pusula isimli anının okunması, Selin Çıklaiblikçi'nin Koca Nine ve Er Ce- Çanakkale'de şehit kanlarıyla yoğrulan bu kutsal topraklar düşmanlara çiğnetilmemiş, imanlı ellere, gururla duran sancak ve masmavi göklerin en güzel süsü olan Albayrak inmemiş, minarelerimizde ezan dinmemiştir. Bundan böylede bu ilelebet böyle olacaktır. mal in Hikayesi isimli anıları, Sümeyra Dindar ın Çanakkale de Savaşan Komutanların Gözünden Çanakkale isimli konuşması, Barış Akdeniz in Cepheden Mektup adlı mektubun okunması ve Ayşe Aydın ın Çanakkale Ne Demek Biliyor musunuz isimli sunumu büyük bir onur ve gururla alkışlandı. Sunumun ardından Türk Dili Okt. Ümit Akın a, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Öğr. Elemanı Ruşen Taşçı ya ve Öğrencilere, Yüksekokul Müdürü Okt. Zekeriya Bingöl tarafından Teşekkür Belgesi ve çiçekler verirken konferansa katılanlara hitaben Çanakkale'de şehit kanlarıyla yoğrulan bu kutsal topraklar düşmanlara çiğnetilmemiş, imanlı ellerde, gururla duran sancak ve masmavi göklerin en güzel süsü olan Albayrak inmemiş, minarelerimizde ezan dinmemiştir. Ve siz sevgili gençler; yaşadığımız bu güzel toprakların kıymetini bilin, Çanakkale ye, İstiklal Marşı mıza ve Mehmet Akif Ersoy a sahip çıkın ve bin yıldır devam eden bu kardeşliği bozdurmayın ve buna müsade etmeyin dedi.

16

29.06.2015 Pazartesi İzmir Basın Gündemi

29.06.2015 Pazartesi İzmir Basın Gündemi 29.06.2015 Pazartesi İzmir Basın Gündemi Rektör Prof.Dr. Galip Akhan, 29-Haziran-14 Temmuz 2015 tarihleri arasında Hafta içi Her gün Saat: 09.30-17.00 saatleri arasında aday öğrenci ve ebeveynlerine açık

Detaylı

2014 YILI 2015 YILI 2016 YILI Fakültede Ağırladığımız Misafirlerimiz. Ziyaretlerimiz Fakültede Ağırladığımız Misafirlerimiz

2014 YILI 2015 YILI 2016 YILI Fakültede Ağırladığımız Misafirlerimiz. Ziyaretlerimiz Fakültede Ağırladığımız Misafirlerimiz Dekanımızdan Sevgili Öğrencilerimiz, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Fakültesi olarak sizleri ilgilendiren bilimsel faaliyetler ve sosyal etkinliklerin duyurulması konusunda sizlere rehber olması

Detaylı

ÖZEL ABC İLKOKULU VE ORTAOKULU 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İŞ VE ETKİNLİK TAKVİMİ EYLÜL

ÖZEL ABC İLKOKULU VE ORTAOKULU 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İŞ VE ETKİNLİK TAKVİMİ EYLÜL ÖZEL ABC İLKOKULU VE ORTAOKULU 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İŞ VE ETKİNLİK TAKVİMİ EYLÜL 01 EYLÜL 2014 Sene başı Öğretmenler Kurulu Toplantısı 08 EYLÜL 2014 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Uyum Haftası

Detaylı

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU Yrd. Doç. Dr. Mehmet ALTINÖZ Müdür Vekili Ankara, 18 Eylül 2012 1976 dan günümüze Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu; Büro Yönetimi ve Yönetici

Detaylı

2. ROBOT YARIŞMASI VE ÖDÜL TÖRENİ YOĞUN KATILIMLA BESYO SPOR SALONUNDA YAPILDI

2. ROBOT YARIŞMASI VE ÖDÜL TÖRENİ YOĞUN KATILIMLA BESYO SPOR SALONUNDA YAPILDI 2. ROBOT YARIŞMASI VE ÖDÜL TÖRENİ YOĞUN KATILIMLA BESYO SPOR SALONUNDA YAPILDI Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunun organize ettiği, bu yıl Çizgi İzleyen Robot ve Sumo Robot olmak üzere

Detaylı

Turizm Fakültesi Dekanı ndan ziyaret

Turizm Fakültesi Dekanı ndan ziyaret Turizm Fakültesi Dekanı ndan ziyaret Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ozan Bahar, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon u makamında ziyaret etti. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi

Detaylı

TOBB İLKOKULU E-BÜLTEN. Mart 2015. TOBB ilkokulu SAYI 3. Telefon: 0 (464) 213 05 46 Faks: 0 (464) 213 05 46 E-posta: 703285@meb.k12.

TOBB İLKOKULU E-BÜLTEN. Mart 2015. TOBB ilkokulu SAYI 3. Telefon: 0 (464) 213 05 46 Faks: 0 (464) 213 05 46 E-posta: 703285@meb.k12. TOBB İLKOKULU SAYI 3 Mart 2015 Telefon: 0 (464) 213 05 46 Faks: 0 (464) 213 05 46 E-posta: 703285@meb.k12.tr TOBB ilkokulu Hanımefendilerden Anlamlı Ziyaret Sayın Valimizin eşi Hanife YAZICI ve beraberinde

Detaylı

Afyonkarahisar Chamber E- BÜLTEN of Commerce and Industry

Afyonkarahisar Chamber E- BÜLTEN of Commerce and Industry Afyonkarahisar Chamber E- BÜLTEN of Commerce and Industry MART 2015 Afyonkarahisar AFYONKARAHİSAR Chamber of Commerce TİCARET VE and Industry SANAYİ ODASI İLİMİZ İHRACAT RAKAMI 2015 ŞUBAT / AFYONKARAHİSAR

Detaylı

EMİN GEÇİN PROJELERİ ANLATTI

EMİN GEÇİN PROJELERİ ANLATTI EMİN GEÇİN PROJELERİ ANLATTI Bodrum daki yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Geçin müdürlüğün projeleri hakkında bilgiler verdi. İlçe

Detaylı

5. KARİYER GÜNLERİ GERÇEKLEŞTİ

5. KARİYER GÜNLERİ GERÇEKLEŞTİ 5. KARİYER GÜNLERİ GERÇEKLEŞTİ 14.05.2014 Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ile Çalışma ve İş Kurumu Ordu İl Müdürlüğü işbirliğinde alternatif iş fırsatları yaratmak, öğrenciler ile

Detaylı

13 Nisan 2012, Majesty Mirage Park Resort Hotel, Antalya

13 Nisan 2012, Majesty Mirage Park Resort Hotel, Antalya Dr. Mehmet ÖZDEMİR Hacettepe Üniversitesi Sosyal ve İdari Bilimler Fakültesi Sosyoloji bölümünü 1973 yılında bitirdi. Aynı üniversitede Siyaset, Kültür ve Edebiyat Sosyolojisi dallarında yüksek lisans

Detaylı

TURGUTREİS TE CUMHURİYET KONSERİ

TURGUTREİS TE CUMHURİYET KONSERİ TURGUTREİS TE CUMHURİYET KONSERİ Bodrum oda orkestrası 29 ekim de Turgutreis Atatürk meydanında Tobav çoksesli korosunun da yer aldığı konserde yer alıyor. Konser Turgutreis mahalle meclisinin etkinlikleri

Detaylı

Tekfen Filar Mini Resim Yarışması Sonuçlandı 2013 / 2014 SAYI: 19. Haftanın Bazı Başlıkları

Tekfen Filar Mini Resim Yarışması Sonuçlandı 2013 / 2014 SAYI: 19. Haftanın Bazı Başlıkları 2013 / 2014 SAYI: 19 İklim Değişikliği Konferansı Haftanın Bazı Başlıkları Tekfen Filar Mini Resim Yarışması Sonuçlandı Hayatın İçinde Öğreniyoruz İklim Değişikliği Konferansı Tanıdık ve Tanıttık Uludağ

Detaylı

Fotoğraf: Rektörümüz Sayın Prof. Dr. İlyas Çapoğlu nun Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu Ziyareti

Fotoğraf: Rektörümüz Sayın Prof. Dr. İlyas Çapoğlu nun Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu Ziyareti Ülkemizin turizm sektörüne kalifiye elemanlar yetiştirme amacıyla 2008 yılında kurulan Erzincan Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, aynı yıl Turizm ve Otel İşletmeciliği programı, sonrasında

Detaylı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın, Saray Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini Ziyareti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın, Saray Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini Ziyareti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın, Saray Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini Ziyareti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur

Detaylı

4. Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl

4. Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl 1. Adı Soyadı : Esat ÖZATA 2. Doğum tarihi : 21/ 03/1980 3. Unvanı : Öğretim Görevlisi 4. Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl Ön Lisans Ön Lisans Yiyecek-İçecek İşletmeciliği Turizm ve Otel İşletmeciliği

Detaylı

Huzurevlerinde yapılacak programların daha verimli olmasını sağlamak amacıyla İlimiz Müftülüğünce Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu tarafından Huzurevi

Huzurevlerinde yapılacak programların daha verimli olmasını sağlamak amacıyla İlimiz Müftülüğünce Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu tarafından Huzurevi Huzurevlerinde yapılacak programların daha verimli olmasını sağlamak amacıyla İlimiz Müftülüğünce Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu tarafından Huzurevi Ekibinde görevlendirilen personele 05 Aralık 2012 Çarşamba

Detaylı

T.C. MANAVGAT KA YMAKAMLIGI İlçe Yazı İşleri Müdürlüğü (İşlemler Şefliği) DOSYA

T.C. MANAVGAT KA YMAKAMLIGI İlçe Yazı İşleri Müdürlüğü (İşlemler Şefliği) DOSYA Sayı :70868051-880-3298 Konu :2015 yılı 39. Turizm Haftası Etkinlikleri Programı T.C. MANAVGAT KA YMAKAMLIGI İlçe Yazı İşleri Müdürlüğü (İşlemler Şefliği) :ew : e. E.6\\EEH s::. tıi:e". ı

Detaylı

BÜLTEN. Başlarken... Y I L 1, S A Y I 1. Dürüstlük. Çalışkanlık. Siz sevgili öğrencilerim de yeni bir başlangıçla. Hoşgörü

BÜLTEN. Başlarken... Y I L 1, S A Y I 1. Dürüstlük. Çalışkanlık. Siz sevgili öğrencilerim de yeni bir başlangıçla. Hoşgörü Y I L 1, S A Y I 1 İ L K E L E R İ M İ Z ; Dürüstlük BÜLTEN E Başlarken... K İ M K A S I M, 2 0 1 2 Çalışkanlık Hoşgörü Saygı Kararlılık B U S A Y I D A : Kuruluş Hikayemiz İçmeler TMYO Açıldı 2 3 Siz

Detaylı

ÖZEL NASİBE ERYETİŞ MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AKADEMİK TAKVİM

ÖZEL NASİBE ERYETİŞ MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AKADEMİK TAKVİM ÖZEL NASİBE ERYETİŞ MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİ 2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AKADEMİK TAKVİM Ekim 16 3 4 5 6 7 8 9 3. DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ *Hayvanları Koruma günü *Dünya Mimarlık Günü PDR çalışması İstanbul'un

Detaylı

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK EBEDİYETE İNTİKALİNİN 78. YIL DÖNÜMÜNDE TÖRENLERLE ANILDI

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK EBEDİYETE İNTİKALİNİN 78. YIL DÖNÜMÜNDE TÖRENLERLE ANILDI GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK EBEDİYETE İNTİKALİNİN 78. YIL DÖNÜMÜNDE TÖRENLERLE ANILDI Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK, ebediyete intikalinin 78.nci yıl dönümünde, İskenderun Teknik Üniversitesi

Detaylı

2.8 milyon TL harcanarak 8 ayda tamamlanan Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksek Okulu (MYO) binasının açılışı Kültür Bakanı Ertuğrul GÜNAY yaptı.

2.8 milyon TL harcanarak 8 ayda tamamlanan Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksek Okulu (MYO) binasının açılışı Kültür Bakanı Ertuğrul GÜNAY yaptı. 2.8 milyon TL harcanarak 8 ayda tamamlanan Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksek Okulu (MYO) binasının açılışı Kültür Bakanı Ertuğrul GÜNAY yaptı. Binanın açılış törenine Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul

Detaylı

T.C. ZİRAAT BANKASI BALIKESİR FEN LİSESİ BRİFİNG

T.C. ZİRAAT BANKASI BALIKESİR FEN LİSESİ BRİFİNG T.C. ZİRAAT BANKASI BALIKESİR FEN LİSESİ BRİFİNG 2013-2014 T.C. ZİRAAT BANKASI BALIKESİR FEN LİSESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ Adres E-posta Adresi Web Adresi Paşaalanı M. Cemal Kutay Cd. Karesi - BALIKESİR zbfl@meb.k12.tr

Detaylı

OCAK-ŞUBAT-MART 2007 BÜLTENİ TEMA SEMİNERİ

OCAK-ŞUBAT-MART 2007 BÜLTENİ TEMA SEMİNERİ OCAK-ŞUBAT-MART 2007 BÜLTENİ TEMA SEMİNERİ Yüksekokulumuzda 10 Ocak 2007 günü TEMA Vakfı nın düzenlediği Erozyon, Çevreye Verdiği Zararlar ve Alınabilecek Önlemler konulu seminer verildi. Seminer tema

Detaylı

GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI

GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI EYLÜL / 2014 ÖĞRENCİNİN Adı : Soyadı : Sınıfı : 1 EYLÜL / 2014 Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe 1 EYLÜL 2014-2015 Eğitim Öğretim yılı Öğretmen Seminerlerinin Başlaması

Detaylı

KOLİN HOTEL ÇANAKKALE MASTER CHEF YEMEK YARIŞMASI ÇANAKKALE KOLİN HOTEL 2. MASTER CHEF YEMEK YARIŞMASI

KOLİN HOTEL ÇANAKKALE MASTER CHEF YEMEK YARIŞMASI ÇANAKKALE KOLİN HOTEL 2. MASTER CHEF YEMEK YARIŞMASI KOLİN HOTEL ÇANAKKALE MASTER CHEF YEMEK YARIŞMASI ÇANAKKALE KOLİN HOTEL 2. MASTER CHEF YEMEK YARIŞMASI Kurallar: 1. TÜM BAŞVURULAR: www.kolinhotel.com web adresinden, KOLİN Hotel Halkla İlişkiler Müdürlüğünden,

Detaylı

OCAK-ŞUBAT-MART 2008 BÜLTENİ AYDIN MESLEK YÜKSEKOKULU PROGRAMLARININ TEKNİK GEZİLERİ

OCAK-ŞUBAT-MART 2008 BÜLTENİ AYDIN MESLEK YÜKSEKOKULU PROGRAMLARININ TEKNİK GEZİLERİ OCAK-ŞUBAT-MART 2008 BÜLTENİ AYDIN MESLEK YÜKSEKOKULU PROGRAMLARININ TEKNİK GEZİLERİ SAĞLIK PROGRAMLARI ÇOCUK GELİŞİMİ PROGRAMI: Aydın Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı 17 Mart 2008 tarihinde

Detaylı

2014 2015 Eğitim Öğretim Yılı Çalışma Takvimi AĞUSTOS

2014 2015 Eğitim Öğretim Yılı Çalışma Takvimi AĞUSTOS 04 0 Eğitim Öğretim Yılı Çalışma Takvimi AĞUSTOS 3 4 7 0 3 4 7 *Akademik kadronun göreve başlaması *Açılış Kahvaltısı 0 4 30 ZAFER BAYRAMI 3 04 0 Eğitim Öğretim Yılı Çalışma Takvimi EYLÜL 3 4 7 Eve Dönüş.30

Detaylı

JCI BURSA e-bülten Mart-Haziran 2015

JCI BURSA e-bülten Mart-Haziran 2015 6 Mart 2015 Resmi Kurum Ziyaretleri 6 Mart 2015 günü, JCI olarak, JCI Türkiye Başkanımız Ahmet Erhan Tanyeri ile birlikte Vali Vekili Sn. Vedat Müftüoğlu nu ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Sn. Atilla

Detaylı

Bir Kadın 3 Sanat Sergisi açıldı

Bir Kadın 3 Sanat Sergisi açıldı Bir Kadın 3 Sanat Sergisi açıldı Muğla Valisi Amir Çiçek in katılımı ile Menteşe Belediyesi nin katkıları ile Konakaltı Kültür Merkezi nde gerçekleştirilen törenle sanatçı Eda Özdemir in Bir Kadın Üç Sanat

Detaylı

11 FA Tefik Y. NASUFOV... Eğlenerek Öğrenelim (Animasyon) Alanı..Teşfik Ödülü, Klavye,Mouse,Flash Disk,Katılım Sertifikası

11 FA Tefik Y. NASUFOV... Eğlenerek Öğrenelim (Animasyon) Alanı..Teşfik Ödülü, Klavye,Mouse,Flash Disk,Katılım Sertifikası E-BİKO 2009 ANİMASYON ALANINDA DÜNYA 4.'SÜ OLDUK Bu yıl 5.'sinin gerçekleştirildiği E-BİKO Uluslar Arası Bilişim Olimpiyatına Okulumuz İki Eğlenerek Öğrenelim (Animasyon) Projesi Başvurmuştur. Okulumuzun

Detaylı

E-BÜLTEN. twiitter.com/edremitticaret

E-BÜLTEN. twiitter.com/edremitticaret ETO YENİ BAŞKANI COŞKUN SALON U, İDA EĞİTİM YARDIMLAŞMA DERNEĞİ VE AKBANK A.Ş. EDREMİT ŞUBE MÜDÜRÜ TEBRİK ZİYARETİNDE BULUNDULAR. İda Eğitim Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı;Zehra

Detaylı

Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası. 2014 Yılı Faaliyet Raporu

Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası. 2014 Yılı Faaliyet Raporu Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası 2014 Yılı Faaliyet Raporu BAŞKANDAN Odamızın kurumsal yapısı ve yarım asırlık tarihinden elde ettiği tecrübe ve birikim sayesinde, son derece sağlam temeller üzerinde yapılanmıştır.

Detaylı

EKİM-KASIM-ARALIK 2007 BÜLTENİ AYDIN MESLEK YÜKSEKOKULU PROGRAMLARININ TEKNİK GEZİLERİ

EKİM-KASIM-ARALIK 2007 BÜLTENİ AYDIN MESLEK YÜKSEKOKULU PROGRAMLARININ TEKNİK GEZİLERİ TEKNİK PROGRAMLAR EKİM-KASIM-ARALIK 2007 BÜLTENİ AYDIN MESLEK YÜKSEKOKULU PROGRAMLARININ TEKNİK GEZİLERİ İNŞAAT PROGRAMI: İnşaat Programı öğrencileri Öğr. Gör. Hasan BARIŞIK koordinatörlüğünde 26-28 Ekim

Detaylı

T.C. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

T.C. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi T.C. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Aylık E-Bülten http://elbistanmyo.ksu.edu.tr - Aralık 2014 AÖF Sınavları İlçemizde İlk Defa Yapıldı. Anadolu Üniversitesi AÖF sınavları için tüm alt yapı hizmetleri;

Detaylı

ORTACA MESLEK YÜKSEKOKULU

ORTACA MESLEK YÜKSEKOKULU ORTACA MESLEK YÜKSEKOKULU MY YOGA STUDIO OTEL, LOKANTA VE IKRAM HIZMETLERI BÖLÜMÜ ADAY ÖGRENCI BROSÜRÜ Mugla Sitki Koçman Üniversitesi Ortaca Meslek Yüksekokulu,Dalyan Yolu Üzeri 48600 Ortaca/ MUGLA Tel:

Detaylı

HAZİRAN 2015 AYLIK BÜLTEN

HAZİRAN 2015 AYLIK BÜLTEN HAZİRAN 2015 AYLIK BÜLTEN ODTÜ ÜLKEMLİ MATEMATİKÇİ ÖDÜLÜNÜ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜN ELİNDEN ALDI 21 Mart 2015 tarihinde ODTÜ Ülkem Koleji nin ev sahipliğinde Kanguru Matematik Sınavı yapıldı. Sınavda ilk

Detaylı

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ ANKARA DEVLET KONSERVATUVARI

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ ANKARA DEVLET KONSERVATUVARI HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ ANKARA DEVLET KONSERVATUVARI 2012-2013 AKADEMİK YILI 15 ŞUBAT 2012 TARİHİNDEN 17 EYLÜL 2012 TARİHİNE KADAR GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER I. MÜZİK BÖLÜMÜ AKADEMİK TEŞKİLAT ŞEMASI A)

Detaylı

Otel Ekipmanları, Tekstil, Dekorasyon ve Servis Ekipmanları. Otel Ekipmanları 2015. Turistik İşletmeler Donanımı, Tekstil, Servis Ekipmanları ve Gıda

Otel Ekipmanları, Tekstil, Dekorasyon ve Servis Ekipmanları. Otel Ekipmanları 2015. Turistik İşletmeler Donanımı, Tekstil, Servis Ekipmanları ve Gıda SON GÜNCELLEME 23.10.2014 BAŞLAMA BİTİŞ FUARIN ADI KONUSU 21 Ocak 2015 24 Ocak 2015 22 Ocak 2015 25 Ocak 2015 Anfaş Hotel Equipment - 26.Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları Fuarı EMITT 2015

Detaylı

Başkan Kocadon, personelinin yeni yılını kutladı

Başkan Kocadon, personelinin yeni yılını kutladı Başkan Kocadon, personelinin yeni yılını kutladı MAZLUM AĞAN DA KUTLAMAYA KATILDI Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, düzenlediğini davette Bodrum Belediyesi personelinin yeni yılını kutladı. Bodrum

Detaylı

Kayıt Dışı İstihdamla İlgili Proje Ödülleri Sahiplerine Verildi

Kayıt Dışı İstihdamla İlgili Proje Ödülleri Sahiplerine Verildi Kayıt Dışı İstihdamla İlgili Proje Ödülleri Sahiplerine Verildi SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANI YADİGAR GÖKALP İLHAN: -KAYIT DIŞI İSTİHDAMLA İLGİLİ HER BİREYİN VE TOPLUMUN BİR TAKIM ÇALIŞMALARDA BULUNMASI

Detaylı

SAĞLIK KÜLTÜR ve SPOR DAİRE BAŞKANLIĞININ 2012 YILI SOSYAL FAALİYETLERİNDEN GÖRÜNTÜLER

SAĞLIK KÜLTÜR ve SPOR DAİRE BAŞKANLIĞININ 2012 YILI SOSYAL FAALİYETLERİNDEN GÖRÜNTÜLER SAĞLIK KÜLTÜR ve SPOR DAİRE BAŞKANLIĞININ 2012 YILI SOSYAL FAALİYETLERİNDEN GÖRÜNTÜLER Üniversitemiz Merkez Kütüphane Konferans Salonunda İnovasyon ve Liderlik Topluluğu tarafından gerçekleştirilen Anılarla

Detaylı

Güneş (Kıbrıs) 17 11 2014

Güneş (Kıbrıs) 17 11 2014 Güneş (Kıbrıs) 17 11 2014 Demokrat Bakış (Kıbrıs) 17 11 2014 www.kibrisinternetgazetesi.com 17 11 2014 EROĞLU, KARTAL BELEDİYE BAŞKANI ÖZ VE TC ESKİ BAKANLARINDAN GÜREL İ KABUL ETTİ CUMHURBAŞKANI EROĞLU,

Detaylı

2014 /2015 Eğitim Öğretim Yılı, (Tam gün tam yıl) Yıllık Çalışma Planı

2014 /2015 Eğitim Öğretim Yılı, (Tam gün tam yıl) Yıllık Çalışma Planı 2014 /2015 Eğitim Öğretim Yılı, (Tam gün tam yıl) Yıllık Çalışma Planı EYLÜL 2014 Sorumluluk Sınavları Öncesi Senebaşı Öğretmenler Kurulu 1-15 Eylül Eğitim- Öğretim Hazırlık Seminerleri; Uygulama Anasınıfı

Detaylı

ÖZEL ANTALYA ENVAR ORTAOKULU 2015-2016 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA PLANI TARİH KONU SORUMLU

ÖZEL ANTALYA ENVAR ORTAOKULU 2015-2016 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA PLANI TARİH KONU SORUMLU ÖZEL ANTALYA ENVAR ORTAOKULU 2015-2016 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA PLANI AY TARİH KONU SORUMLU EKİM EYLÜL AĞUSTOS 01.07.2015 14.08.2015 Okulda çalışan veya çalışacak personelden görevden ayrılan ya da

Detaylı

ORGANLARI 5 KİŞİYE HAYAT VERDİ

ORGANLARI 5 KİŞİYE HAYAT VERDİ Organ bağışı BODRUM BAHÇEŞEHİR KOLEJİ NDE ORGAN BAĞIŞI VE NAKLİ KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ Bodrum Bahçeşehir Koleji Ortaokul öğrencileri, Fen ve Teknoloji dersi kapsamında Bodrum Acıbadem Hastanesi Anestezi

Detaylı

MAMMA MIA. Lise İngilizce Drama Kulübü nden bir ilk daha

MAMMA MIA. Lise İngilizce Drama Kulübü nden bir ilk daha MAMMA MIA Lise İngilizce Drama Kulübü nden bir ilk daha Her yıl geleneksel olarak bir oyun çıkarmayı hedeflediğimiz kulübümüzde bu sene dünyanın en ünlü müzikali olma özelliği taşıyan MAMMA MIA yı sergiledik.

Detaylı

LEGOBOTİK KULÜBÜ SON SÜRAT

LEGOBOTİK KULÜBÜ SON SÜRAT LEGOBOTİK KULÜBÜ SON SÜRAT Legobotik Kulübü, 2012-2013 eğitim-öğretim yılında ODTÜ Ülkemli öğrencilere bilim ve teknolojiyi sevdirmek, takım çalışmasını öğretmek ve yaratıcılıklarını artırmak amacıyla

Detaylı

İLK ve ACİL YARDIM PROGRAMI İkinci Sınıf Öğrencileri. Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimini

İLK ve ACİL YARDIM PROGRAMI İkinci Sınıf Öğrencileri. Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimini Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İLK ve ACİL YARDIM PROGRAMI İkinci Sınıf Öğrencileri Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimini Başarıyla Tamamladı. Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü(KSHMYO)

Detaylı

TED OKULLARI 14. MÜDÜRLER TOPLANTISI ESKİŞEHİR DE YAPILDI

TED OKULLARI 14. MÜDÜRLER TOPLANTISI ESKİŞEHİR DE YAPILDI TED OKULLARI 14. MÜDÜRLER TOPLANTISI ESKİŞEHİR DE YAPILDI TED Okulları müdürleri arasında iletişim ve işbirliğini güçlendirmek amacıyla düzenlenen TED Okulları Müdürler Toplantıları nın on dördüncüsü,

Detaylı

GAZ ANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI

GAZ ANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI ANAOKULU LKOKUL ORTAOKUL ANADOLU L SES FEN L SES CEM L ALEVL KOLEJ GAZ ANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI ÖĞRENCİNİN Adı : Soyadı : Sınıfı : Eylül 2013 Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe 2 Eylül 2013 Pazartesi

Detaylı

STARTUPBOOTCAMP İSTANBUL DEMO DAY 1-12 ARALIK 2015

STARTUPBOOTCAMP İSTANBUL DEMO DAY 1-12 ARALIK 2015 TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ ARALIK SAYI 4 KOSGEB SEMİNERİ İNOVASYON HAFTASI STARTUPBOOTCAMP İSTANBUL DEMO DAY 1-12 ARALIK 2015 3-4-5 ARALIK 2015 9 ARALIK 2015 KOSGEB G r ş mc l k ve FSMH Destekler Sem 01.12.2015

Detaylı

Öğrenmek İstiyorum Kampanyası

Öğrenmek İstiyorum Kampanyası Öğrenmek İstiyorum Kampanyası TRABZON DA KAMPANYAYA İLGİ ARTIYOR sağlık üreme sağlığı bilgilerinin girmesine yönelik olarak başlanan Öğrenmek İstiyorum Kampanyası kapsamında Trabzon da ilgi gün geçtikçe

Detaylı

T.C. SAMSUN VALİLİĞİ İl Millî Eğitim Müdürlüğü 2014 2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ

T.C. SAMSUN VALİLİĞİ İl Millî Eğitim Müdürlüğü 2014 2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ T.C. SAMSUN VALİLİĞİ İl Millî Eğitim Müdürlüğü 2014 2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ TEMMUZ 2014 T.C. SAMSUN VALİLİĞİ İl Millî Eğitim Müdürlüğü 2014-2015 Eğitim - Öğretim Yılı Örgün ve Yaygın

Detaylı

12-15 Kasım 2013 Kuşadası Sponsorluk Dosyası

12-15 Kasım 2013 Kuşadası Sponsorluk Dosyası BEC2013 BIOMED2013 12-15 Kasım 2013 Kuşadası Sponsorluk Dosyası Ege Üniversitesi, 2000-2001 yılında, devlet üniversiteleri mühendislik fakülteleri içinde Türkiye de ilk kez Biyomühendislik Lisans Programı

Detaylı

KOCAELİ 1. ÜNİVERSİTE TANITIM FUARI VE KARİYER GÜNLERİ FİNAL RAPORU

KOCAELİ 1. ÜNİVERSİTE TANITIM FUARI VE KARİYER GÜNLERİ FİNAL RAPORU KOCAELİ 1. ÜNİVERSİTE TANITIM FUARI VE KARİYER GÜNLERİ FİNAL RAPORU Bu yıl birincisi düzenlenen Üniversite Tanıtım Fuarı ve Kariyer Günleri organizasyonunun katılımcılar ve ziyaretçiler gözünden etkililiğin

Detaylı

GELİBOLU TİCARET VE SANAYİ ODASI OCAK-ŞUBAT-MART 2015 BÜLTENİ

GELİBOLU TİCARET VE SANAYİ ODASI OCAK-ŞUBAT-MART 2015 BÜLTENİ GELİBOLU TİCARET VE SANAYİ ODASI OCAK-ŞUBAT-MART 2015 BÜLTENİ Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi'nde başlayan "Çanakkale Tanıtım Günleri"nde Gelibolu standı ilgi odağı oldu. Kazan başına

Detaylı

ÇOK AMAÇLI SALONUMUZA KAVUŞTUK OKUL MÜDÜRÜMÜZ TURGAY YOLCU 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINI DEĞERLENDİRDİ. Hazırlayan: MÜCAHİT KARAKUŞ Sayfa: 1

ÇOK AMAÇLI SALONUMUZA KAVUŞTUK OKUL MÜDÜRÜMÜZ TURGAY YOLCU 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINI DEĞERLENDİRDİ. Hazırlayan: MÜCAHİT KARAKUŞ Sayfa: 1 Y A K A M O Z G A Z E T E S İ HAZİRAN 2013 EĞERCİ İLKOKULU / ORTAOKULU YIL: 2 SAYI: 4 OKUL MÜDÜRÜMÜZ TURGAY YOLCU 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINI DEĞERLENDİRDİ Saygıdeğer öğretmenlerimiz, sevgili öğrenciler

Detaylı

AYLIK ŞUNE MECLİSİ VE HAFTALIK YÖNETİM KURULU TOPLANTILARI YAPILDI. YÖN. KUR. BŞK. Ş. ARIKAN VE MEC. ÜYESİ İ.

AYLIK ŞUNE MECLİSİ VE HAFTALIK YÖNETİM KURULU TOPLANTILARI YAPILDI. YÖN. KUR. BŞK. Ş. ARIKAN VE MEC. ÜYESİ İ. Faaliyet Raporu Ocak 2016 FAALİYETLER AYLIK ŞUNE MECLİSİ VE HAFTALIK YÖNETİM KURULU TOPLANTILARI YAPILDI. TEKNE İMALATINDAN KAYNAKLANAN ÖTV SORUNUNA ÇÖZÜM ARANDI UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ ODAMIZDA

Detaylı

16 SAYI. ağustos 2016 DÜNYA İNSANİ ZİRVESİ

16 SAYI. ağustos 2016 DÜNYA İNSANİ ZİRVESİ ağustos 2016 16 SAYI DÜNYA İNSANİ ZİRVESİ Dünya İnsani Zirvesi (DİZ), 23-24 Mayıs 2016 tarihlerinde İstanbul da düzenlendi. Birleşmiş Milletler (BM) tarafından tarihte ilk kez düzenlenen Dünya İnsani Zirvesi,

Detaylı

Bodrum da Şenlik gibi golf turnuvası

Bodrum da Şenlik gibi golf turnuvası Bodrum da Şenlik gibi golf turnuvası Bodrum Golf ve Tenis Kulübü tarafından düzenlenen Ulusal egemenlik ve Çocuk Tenis Turnuvası, çok renkli görüntülere sahne oldu. Turnuvaya 60 çocuk katıldı. Bodrum Golf

Detaylı

İSKENDERUN TEKNİK ÜNİVERSİTESİ NİN (İSTE) AKADEMİK YILI KAPANIŞ TÖRENİ COŞKU İÇİNDE YAPILDI

İSKENDERUN TEKNİK ÜNİVERSİTESİ NİN (İSTE) AKADEMİK YILI KAPANIŞ TÖRENİ COŞKU İÇİNDE YAPILDI İSKENDERUN TEKNİK ÜNİVERSİTESİ NİN (İSTE) 2015 2016 AKADEMİK YILI KAPANIŞ TÖRENİ COŞKU İÇİNDE YAPILDI İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) 2015 2016 Eğitim-Öğretim Yılı Kapanış Töreni Hatay Vali Yardımcısı

Detaylı

YALOVA SMMM ODASI 2013 YILI ETKİNLİKLERİMİZ Tarihinde Sakarya SMMM Odasının Yeni Hizmet Binası açılış töreni

YALOVA SMMM ODASI 2013 YILI ETKİNLİKLERİMİZ Tarihinde Sakarya SMMM Odasının Yeni Hizmet Binası açılış töreni YALOVA SMMM ODASI 2013 YILI ETKİNLİKLERİMİZ... 05.01.2013 Tarihinde Sakarya SMMM Odasının Yeni Hizmet Binası açılış töreni 08.01.2013 SM ŞERİF ÖZTÜRK RUHSAT TÖRENİ 22.01.2013 Tarihinde Yalova SGK il Müdürlüğü'nün

Detaylı

KİTAP TOPLAMA KAMPANYAMIZ

KİTAP TOPLAMA KAMPANYAMIZ KİTAP TOPLAMA KAMPANYAMIZ Okulumuz Ortaokul öğrencileri tarafından 02.04.2014 14.04.2014 tarihleri arasında yapılan Kitap Toplama Kampanyası sonucunda toplanmış olan 688 adet kitap Mehmet Akif Ersoy Ortaokuluna

Detaylı

5 Adalet Bakanımızı Marmaris te Ağırladık. Hayırsever İşadamı İbrahim Yazıcı yı Kaybettik.

5 Adalet Bakanımızı Marmaris te Ağırladık. Hayırsever İşadamı İbrahim Yazıcı yı Kaybettik. Y 2, S I L A Y I B ÜLTEN 5 İLKELERİMİZ; Dürüstlük Çalışkanlık Hoşgörü NİSAN T E M M U Z, 2013 Turizm Rehberliği Programımız Efes te.. 12 Nisan 2013 tarihinde Yüksekokulumuz Turizm Rehberliği Programı öncülüğünde

Detaylı

KAZAKİSTAN ISSA-TÜRK ÜNİVERSİTELERİ TANITIM GÜNLERİ RAPORU

KAZAKİSTAN ISSA-TÜRK ÜNİVERSİTELERİ TANITIM GÜNLERİ RAPORU KAZAKİSTAN ISSA-TÜRK ÜNİVERSİTELERİ TANITIM GÜNLERİ RAPORU ALMATI (20-23 KASIM 2015) 20 Kasım 2015 Cuma: İlk gün konu ile ilgili öğrenci haricinde konunun ilgililerinin katıldığı bir panel düzenlendi.

Detaylı

YAZI KÜLTÜR İŞLERİVE MÜDÜRLÜĞÜ İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ

YAZI KÜLTÜR İŞLERİVE MÜDÜRLÜĞÜ İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ YAZI ÜLTÜR İŞLERİVE MÜDÜRLÜĞÜ SOSYAL FAALİYET RAPORU 2006 FAALİYET RAPORU GÖREVİ ültür hizmetlerinin y a y g ı n l a ş t ı r ı l m a s ı v e geliştirilmesi ile ilgili araştırma ve planlama yapmak, halkın

Detaylı

DİCLE ÜNİVERSİTESİ KARİYER PLANLAMA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ FAALİYET BÜLTENİ 2010-2011

DİCLE ÜNİVERSİTESİ KARİYER PLANLAMA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ FAALİYET BÜLTENİ 2010-2011 DİCLE ÜNİVERSİTESİ KARİYER PLANLAMA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ FAALİYET BÜLTENİ 2010-2011 Dicle Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi, Dicle Üniversitesi AB Proje Ofisi tarafından

Detaylı

İBRAHİM ARAP. e-posta: ibrahim.arap@deu.edu.tr Tel: +0. 232. 420 41 80 / 20620. 2004-2009 : Dokuz Eylül Üni. Sosyal Bilimler Enst.

İBRAHİM ARAP. e-posta: ibrahim.arap@deu.edu.tr Tel: +0. 232. 420 41 80 / 20620. 2004-2009 : Dokuz Eylül Üni. Sosyal Bilimler Enst. İBRAHİM ARAP e-posta: ibrahim.arap@deu.edu.tr Tel: +0. 232. 420 41 80 / 20620 KİŞİSEL BİLGİLER Uyruğu : T.C Doğum Tarihi : 01.02.1972 Doğum Yeri : Mersin Medeni Durumu : Evli ÖĞRENİM 2004-2009 : Dokuz

Detaylı

Emeğin İktidarını Birlikte Kuracağız

Emeğin İktidarını Birlikte Kuracağız Emeğin İktidarını Birlikte Kuracağız 1 MAYIS Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Bayramı 1 Mayıs nedeniyle yayınladığı mesaj şöyle: İşçilerin birlik ve dayanışma günü olan, 1 Mayıs ın, tüm dünya ve ülkemiz

Detaylı

Pazartesi İzmir Basın Gündemi

Pazartesi İzmir Basın Gündemi 12.12.2016 Pazartesi İzmir Basın Gündemi İKÇÜ'DEN Teröre Lanet! Hafta sonunda İstanbul'da gerçekleştirilen hain terör saldırısında hayatını kaybedenlerin anısına, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi çalışanları

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ ve ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ

ÖZGEÇMİŞ ve ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ ÖZGEÇMİŞ ve ESERLER LİSTESİ Dr. Yasin KELEŞ Öğretim Görevlisi, Giresun Üniversitesi Bulancak Kadir Karabaş Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölümü KİŞİSEL BİLGİLER ÖZGEÇMİŞ

Detaylı

23 OCAK 2015 EMITT 19. DOĞU AKDENİZ ULUSLAR ARASI TURİZM VE SEYAHAT FUARI UÇAK ORGANİZASYONU İSTANBUL TÜRKİYE

23 OCAK 2015 EMITT 19. DOĞU AKDENİZ ULUSLAR ARASI TURİZM VE SEYAHAT FUARI UÇAK ORGANİZASYONU İSTANBUL TÜRKİYE 23 OCAK 2015 EMITT 19. DOĞU AKDENİZ ULUSLAR ARASI TURİZM VE SEYAHAT FUARI UÇAK ORGANİZASYONU İSTANBUL TÜRKİYE Hazırlayan: Nesrin SARIÇAY Şubat 2015 23 OCAK 2015 EMITT 19. DOĞU AKDENİZ ULUSLAR ARASI TURİZM

Detaylı

Vakfıkebir MYO 9. Dönem Mezunlarını Verdi

Vakfıkebir MYO 9. Dönem Mezunlarını Verdi Vakfıkebir MYO 9. Dönem Mezunlarını Verdi Karadeniz Teknik Üniversitesi Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu nun Mezuniyet Töreni her yıl olduğu gibi bu yılda görkemli geçti. Törene, Vakfıkebir Kaymakamı Yıldıray

Detaylı

NİSAN 2014. KONYA İLİ KONYA GENÇLİK MERKEZİ 2014 YILI 3 AYLIK (Nisan-Mayıs- Haziran) FAALİYET RAPORU

NİSAN 2014. KONYA İLİ KONYA GENÇLİK MERKEZİ 2014 YILI 3 AYLIK (Nisan-Mayıs- Haziran) FAALİYET RAPORU NİSAN 2014 KONYA İLİ KONYA GENÇLİK MERKEZİ 2014 YILI 3 AYLIK (Nisan ) FAALİYET RAPORU AY HAFTA 2013 FAALİYET PLANINIZA GÖRE BU HAFTA FAALİYETLERİNİZ İletişim Akademi Projesi 2 (Uygulamalı İletişim, Etkili

Detaylı

.~ ". EXPO . \J. f ~ ~ ~ c... ~ ı5-2 ı Mayıs 2015 tarihleri arasında kutlanacak olan programı ekte sunulmuştur. .:~. :... T.C.

.~ . EXPO . \J. f ~ ~ ~ c... ~ ı5-2 ı Mayıs 2015 tarihleri arasında kutlanacak olan programı ekte sunulmuştur. .:~. :... T.C. r: ~ c... ~ f ~ ~ \i it " TC Vii '1. GENeLıI( VE ~POR };tl ~AKA"LlG'LP '-?~ T.C. MANAVGAT KAYMAKAMLIGI Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürlüğü :....:~.. \J..~ ". EXPO Sayı: 190613431 146 Konu: Gençlik

Detaylı

İKTİSAT (EKONOMİ) ÖĞRETİMİ ÇALIŞTAYI

İKTİSAT (EKONOMİ) ÖĞRETİMİ ÇALIŞTAYI İKTİSAT (EKONOMİ) ÖĞRETİMİ ÇALIŞTAYI YAŞAR ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ ve İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ EKONOMİ BÖLÜMÜ 27-29 Mart 2015 Düzenleme Komitesi: Prof. Dr. N. Oğuzhan Altay Doç. Dr. Umut Halaç Arş. Gör.

Detaylı

Acıbadem Sağlık Grubu. Hemşirelik Hizmetleri Direktörlüğü 2010 Hemşirelik Haftası Etkinlikleri

Acıbadem Sağlık Grubu. Hemşirelik Hizmetleri Direktörlüğü 2010 Hemşirelik Haftası Etkinlikleri Acıbadem Sağlık Grubu Hemşirelik Hizmetleri Direktörlüğü 2010 Hemşirelik Haftası Etkinlikleri ASG hemşirelik haftası etkinlikleri 12-17 Mayıs 2010 tarihleri arasında kutlandı. 12 Mayıs ta Acıbadem Kadıköy

Detaylı

http://www.mu.edu.tr

http://www.mu.edu.tr http://www.mu.edu.tr Köyceğiz Meslek Yüksekokulu http://www.koycegizmyo.mu.edu.tr Köyceğiz Meslek Yüksekokulu KÖYCEĞİZ «Anadolu Sığlalarının Diyarı» BİLGİNİN SEVGİYLE BÜTÜNLEŞTİĞİ ÜNİVERSİTE * Yüksekokul

Detaylı

Mayıs 2012 UGLA da Eğitimler

Mayıs 2012 UGLA da Eğitimler Mayıs 2012 UGLA da Eğitimler 10-15 Mayıs 2012 tarihleri arasında Müzakere ve Arabuluculuk 3. Eğitmen Eğitimini tamamladık. Gönüllü olarak destek veren Sabancı Üniversitesi Uyuşmazlık Analizi ve Çözümü

Detaylı

OKUL MECLİS BAŞKANLARIMIZI OKUL MÜDÜRÜMÜZ TEBRİK ETTİ

OKUL MECLİS BAŞKANLARIMIZI OKUL MÜDÜRÜMÜZ TEBRİK ETTİ OKUL MECLİS BAŞKANLARIMIZI OKUL MÜDÜRÜMÜZ TEBRİK ETTİ TED Kayseri koleji Vakfı Özel Ortaokulu ve Lise Müdürümüz Sayın Arif Sırrı ŞİRİN,Ortaokul Meclis Başkanımız Ahmet Utku AÇIKGÖZ ve Lise Meclis Başkanımız

Detaylı

uğla Üniversitesi, 03. 07. 1992 tarihi ve 3837 sayılı Kanun ile kurulmuş

uğla Üniversitesi, 03. 07. 1992 tarihi ve 3837 sayılı Kanun ile kurulmuş Y I L 1, S A Y I 2 İ L K E L E R İ M İ Z ; Dürüstlük Çalışkanlık Hoşgörü Saygı Kararlılık M B U S A Y I D A : İki Yılda Nereden Nereye Üst Yönetimden Ziyaret Nermin Olayd an Araştırma Müdürümüze Vefa Örneği

Detaylı

Yapex 2014 Yapı ve Restorasyon Fuarı Sonuç Raporu..

Yapex 2014 Yapı ve Restorasyon Fuarı Sonuç Raporu.. Yapex 2014 Yapı ve Restorasyon Fuarı Sonuç Raporu.. Yapex 2014, 22 nci Uluslararası Yapı ve Restorasyon Fuarı, 13-16 Kasım 2014 tarihlerinde Antalya Expo Center Salonlarında büyük bir ticari başarıyla

Detaylı

FTSO Haftalık Haber Bülteni sayı: 47 Tarih: 08.12.2014

FTSO Haftalık Haber Bülteni sayı: 47 Tarih: 08.12.2014 FTSO Haftalık Haber Bülteni sayı: 47 Tarih: 08.12.2014 SEYDİKEMER ESNAF ODASINDAN FTSO YA ZİYARET Seydikemer Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Harun Sağır ve ekibi, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı

Detaylı

BAŞKAN : Özcan KALAYCI Bülent YILDIRIM BAŞKAN: SAYMAN : Nesrin FİDAN ÜYE : Figen GÖNEN. info@antalyafalezrotary.org KOMİTELER TOPLANTI BİLGİLERİ

BAŞKAN : Özcan KALAYCI Bülent YILDIRIM BAŞKAN: SAYMAN : Nesrin FİDAN ÜYE : Figen GÖNEN. info@antalyafalezrotary.org KOMİTELER TOPLANTI BİLGİLERİ Binota-Kalyan BANERJEE Nilüfer&İsmail KAHYAOĞLU Demet Salih PEKER Bilge & Özcan KALAYCI U.R ve BÖLGE YÖNETİMİ YÖNETİM KURULU U.R. BAŞKANI Binota Kalyan BANERJEE 2430 GUVARNÖRÜ Nilüfer İsmail KAHYAOĞLU

Detaylı

FARABİ DEĞİŞİM PROGRAMI PROTOKOLÜ

FARABİ DEĞİŞİM PROGRAMI PROTOKOLÜ FARABİ DEĞİŞİM PROGRAMI PROTOKOLÜ Bizler, aşağıda imzaları bulunan yükseköğretim kurumları olarak, kurumlarımız arasında Farabi Değişim Programı kapsamında işbirliği yapmayı kararlaştırmış bulunmaktayız.

Detaylı

ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARISINI KUTLADIK.

ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARISINI KUTLADIK. HOŞÇAKAL SONBAHAR 1.Sınıf öğrencilerimiz sonbahara veda ettiğimiz bu günlerde okul bahçemizdeki ağaçlarımızı yakından tanıyıp, dökülen yapraklarımızı inceleyerek farklı ağaç türlerini keşfetme fırsatı

Detaylı

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi. Turizm Fakültesi

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi. Turizm Fakültesi İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Turizm Fakültesi Çiğli/İzmir Temmuz 2012 İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Turizm Fakültesi; 14.07.2010 tarihinde kabul edilen ve 22.07.2010 tarihinde Resmi Gazete de yayınlanan

Detaylı

TED KAYSERİ KOLEJİ VAKFI VELİ VE ÖĞRETMENLERİNDEN SOMA YA EL VER KAMPANYASINA BÜYÜK DESTEK

TED KAYSERİ KOLEJİ VAKFI VELİ VE ÖĞRETMENLERİNDEN SOMA YA EL VER KAMPANYASINA BÜYÜK DESTEK TED KAYSERİ KOLEJİ VAKFI VELİ VE ÖĞRETMENLERİNDEN SOMA YA EL VER KAMPANYASINA BÜYÜK DESTEK Türk Eğitim Derneği Genel Merkezi nin Soma nın Evlatları Artık Hepimizin Evladı başlığı ile başlatılan Soma ya

Detaylı

BAŞKENT ÜNİVERSİTE- Sİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI AKADEMİK ÇALIŞMA TAKVİ- ORTAOKUL

BAŞKENT ÜNİVERSİTE- Sİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI AKADEMİK ÇALIŞMA TAKVİ- ORTAOKUL BAŞKENT ÜNİVERSİTE- Sİ 2016-2017 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI AKADEMİK ÇALIŞMA TAKVİ- ORTAOKUL Haziran 2016 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Temmuz 2016 1 2 3

Detaylı

EYLÜL - EKİM BÜLTENİ

EYLÜL - EKİM BÜLTENİ EYLÜL - EKİM BÜLTENİ İSTANBUL GENÇ BARIŞ İNİSİYATİFİ DERNEĞİ Mecidiyeköy Mahallesi Şehit Er Cihan Namlı Caddesi No: 39/8 Şişli/İstanbul 1 GBİ ARTIK BM KÜRESEL İŞBİRLİĞİ AĞI ÜYESİ! DÜNYA BARIŞ GÜNÜNDE FESTİVAL

Detaylı

Toplantı No: Toplantı Yeri: WELLBORN OTEL - Toplantı Tarihi: Toplantı Saati: 19:30 - Dönem Toplantı No: 28.

Toplantı No: Toplantı Yeri: WELLBORN OTEL - Toplantı Tarihi: Toplantı Saati: 19:30 - Dönem Toplantı No: 28. Toplantı No: 1092 - Toplantı Yeri: WELLBORN OTEL - Toplantı Tarihi: 11.01.2015 Toplantı Saati: 19:30 - Dönem Toplantı No: 28 1 Kuruluş Tarihi: 19.03.1993 - Charter Tarihi: 23.04.1997 Yönetim Kurulu & Başkanın

Detaylı

ÖĞRENCİLER AB'Yİ ÖĞRENİYOR PROJESİ 14 Nisan 2015 Kocaeli Tanıtım Konferansı BASIN DUYURUSU

ÖĞRENCİLER AB'Yİ ÖĞRENİYOR PROJESİ 14 Nisan 2015 Kocaeli Tanıtım Konferansı BASIN DUYURUSU ÖĞRENCİLER AB'Yİ ÖĞRENİYOR PROJESİ 14 Nisan 2015 Kocaeli Tanıtım Konferansı BASIN DUYURUSU T.C. Milli Eğitim Bakanlığı AB Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü nün 2011 yılı IPA-I (IPA - Katılım Öncesi Mali Destek

Detaylı

10.06.2013 PAZARTESİ İZMİR GÜNDEMİ. -Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı - Basın Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü

10.06.2013 PAZARTESİ İZMİR GÜNDEMİ. -Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı - Basın Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü 10.06.2013 PAZARTESİ İZMİR GÜNDEMİ -Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı - Basın Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü İKÇÜ ile Putra Üniversitesi arasında 'Mevlana Değişim Programı' İzmir Kâtip Çelebi

Detaylı

Çocuklara sahip çıkmak geleceğe sahip çıkmaktır

Çocuklara sahip çıkmak geleceğe sahip çıkmaktır Çocuklara sahip çıkmak geleceğe sahip çıkmaktır Nisan 23, 2012-10:12:04 Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, ülkesinin çocuklarına, gençlerine gerekli yatırımı yapmayan, gereken sorumluluğu ve özeni yerine

Detaylı

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ T.C. KARABÜK VALİLİĞİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ 1 2016-2017 EĞITIM ÖĞRETIM YILI ÖĞRETMENLERIN GÖREVE BAŞLAMASI 2 Halk Eğitim Merkezlerinde Görevli Öğretmenlerin

Detaylı

TRAVEL TURKEY İZMİR 10 13 ARALIK 2015 TURİZM FUAR RAPORU

TRAVEL TURKEY İZMİR 10 13 ARALIK 2015 TURİZM FUAR RAPORU TRAVEL TURKEY İZMİR 10 13 ARALIK 2015 TURİZM FUAR RAPORU TRAVEL TURKEY İZMİR Bu yıl 10 13 Aralık 2015 tarihlerinde İzmir in yeni fuar alanı olan FUAR İZMİR de kapılarını katılımcılara ve ziyaretcilere

Detaylı

EMO ÜNİVERSİTE İLİŞKİSİ VE EMO GENÇ ÇALIŞMALARI

EMO ÜNİVERSİTE İLİŞKİSİ VE EMO GENÇ ÇALIŞMALARI EMO ÜNİVERSİTE İLİŞKİSİ VE EMO GENÇ ÇALIŞMALARI 61 3. EMO ÜNİVERSİTE İLİŞKİSİ VE EMO GENÇ ÇALIŞMALARI 22 Mart 2008 tarihinde Şubemiz EMO Genç Komisyonu tarafından Dicle Üniversitesi ve İnönü Üniversitesi

Detaylı

SERGİ, FUAR VE TEKNİK GEZİ

SERGİ, FUAR VE TEKNİK GEZİ SERGİ, FUAR VE TEKNİK GEZİ Ülkemizde kurumsallaşmış bazı fuar ve sergilere Şubemizce her yıl düzenli olarak katılım ve destek sağlanmaktadır. Fuarların yanısıra, Şubemiz tarafından organize edilen teknik

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 15. VELİ BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 15. VELİ BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 15. VELİ BÜLTENİ Değerli Velimiz, Bir haftayı daha geride bıraktık. Öğrencilerimiz hafta boyunca sınıf çalışmalarının

Detaylı