KİMYASAL ÜRÜNLER SAN. ve TİC.LTD.ŞTİ.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "KİMYASAL ÜRÜNLER SAN. ve TİC.LTD.ŞTİ."

Transkript

1 - KİMYASAL ÜRÜNLER SAN. ve TİC.LTD.ŞTİ. GKD-OİL CLEANER GKD-KLAW GKD-MAX GKD-SİM PLUS GKD-PAS GKD-MİKS CLEAN GKD-FINISH GKD-PAINT STRIPPER GKD-JEL GKD-SPICK ENDÜSTRİYEL ÇÖZÜCÜLER YAĞ ÇÖZÜCÜLER PAS SÖKÜCÜLER KİREÇ SÖKÜCÜ VE SÖKÜCÜ BOYA KARBON SÖKÜCÜLER BETON SÖKÜCÜ VE KORUYUCULAR

2 GKD-MİKS CLEAN ENDÜSTRİYEL SOLVENTLER ELEKTRİKSEL SOLVENTLER GKD-CONTACT CLEANER GKD CONTACT CLEANER PLUS LEKE YAĞ SÖKÜCÜ SOLVENTLER SOLVENT GRUBU ENDÜSTRİYEL TEMİZLİK HİJYEN GRUBU GKD-FG DEZENFEKTAN GKD-VITRA BANYO WC GENEL TEMİZLİK ÜRÜNLERİ GKD-GENERAL CLEANING BULAŞIK YIKAMA GKD-BLU ICE KİŞİSEL TEMİZLİK HİJYEN EL TEMİZLİK SIVI GKD-CREAM HİNDİSTANCEVİZLİ ENDÜSTRİYEL EL TEMİZLİK SIVI GKD-HAND GLİSERİNLİ TEKNİK YAĞ SÖKÜCÜ SABUN GKD-HAND SPECİAL EL TEMİZLEME KREMİ GKD-ECO-EKONOMİK LİKİD KONSANTRE YAĞ SÖKÜCÜ ENDÜSTRİYEL ROGAR AÇICILAR GKD-DRAİN ROGAR AÇICI

3 ÇOK AMAÇLI GENEL YAĞ SÖKÜCÜ GKD-OİL CLEANER KULLANIM ALANLARI: Boyalı veya boyasız makine ve ekipman üzerinden yağı ve kiri nüfuz ederek temizleyen konsantre yağ sökücüdür. Konsantre olma özelliğinden dolayı ekonomiktir. Tiner, benzin ve mazot gibi yanıcı ve parlayıcı olmadığından dolayı güvenlidir. GKD- Oil Cleaner olağan üstü nüfuz etme özelliği ile yağ ve kirleri söker, sadece silme ile temizlenecek hale getirir. İşçilikten tasarruf sağlar, çok amaçlı kullanılır. Tamir ve bakım ünitelerinde benzin,mazot ve tiner kullanılan yerlerde güvenle kullanılır. Boyalı veya boyasız makine ekipman temizliğinde güvenle kullanılır. Kauçuk üretimi yapan, demir çelik ve hadde işlemleri yapan işletmelerde yoğun iş kirinin bulunduğu alanlarda çalışan makine ekipman temizliğinde kullanılır. P.v.c., beton, epoksi, karo kaplı boyalı veya boyasız yağlı zeminlerin temizliğinde kullanılır. Yemek üretimi yapan işletmelerde yağlı makine,ekipman ve zemin temizliğinde kullanılır. Tekstil üretimi yapan boya, apre, jiger ve konfeksiyon makinelerinin temizliğinde kullanılır. Baskı işlemi yapan matbaa makinelerinin, silindirlerin ve kalıpların boya ve yağdan arındırılmasında kullanılır. Özellikle mekanizmasında alüminyum, zamak metali bulunan ekipmanların karbon kirinden uzaklaştırılmasında kullanılır. Gemi sintine ve tanklarında yağ ve kir temizliğinde kullanır. Boyama yapılacak metal parçalarının yağdan arındırılmasında kullanılır.

4 YAĞ, YAKIT, KATRAN ÇÖZÜCÜ SOLVENT GKD-KLAW Niçin Üretilmiştir? Su ile seyreltiğin de oluşturduğu emülsiyon sayesinde en dik yüzeylerde dahi tutunarak yağ,gres,katran ve yakıt artıklarını en emniyetli ve ekonomik bir şekilde çözmesi için üretilmiştir. Özellikleri : Su ile seyreltiğinde yanmaz bir yapı oluşturduğu için emniyetlidir. Klorlu solvent, asit,alkali içermez. Ekonomiktir. 1/1 -- 1/3 oranında su ile seyreltilebilir. Özel emülsiyonu sayesinde dik yüzeylerde tutunur. Yağı kiri alana kadar orda kalır. Diğer solvent bazlı çözücüler gibi buhar çıkarmaz. Kullanım sağlıklıdır. Yağ, zift,katran vb. kirleri bir çok kaplama malzemesinin üzerinden ovalamaya gerek kalmadan temizler. Biyolojik olarak çözünür,çevreye zarar vermez.

5 Kullanım Alanları : Gıda Endüstrisi, tamir atölyeleri,gemicilik sektörü, inşaat sektörü, otomotiv sanayi vb. yerlerde, Gemi tanklarının fuel oil gibi artık bırakan yakıtlarından arındırılmasında, Ağır gres, katran ve kirle kaplanmış inşaat makinelerinde, büyük araçlarda, hatlarda,her tür metal yüzeylerde, fabrika atölyelerin zemin temizliğinde kullanılır. Kullanım şekli : Sprey türü püskürtücünün içine önce 1/1 oranında su ile seyreltilmiş olan ürün konuşur ve iyice çalkalanır. Sonra 3 birim daha su ilave edilir. Beyaz ve yoğurt kıvama gelen emülsiyon oluştuğun da temizlenecek yüzeye püskürtülür dakika bekledikten sonra bol su ile durulanarak gerekli temizlik sağlanmış olur. DİKKAT : Endüstriyel kullanım amaçlıdır. Göze teması halinde bol su ile yıkanmalıdır. Cilt ile temas halinde cildin doğal yapısı gereği kurumaya sebep olacağından koruyucu eldiven ile kullanılması tavsiye edilir.

6 BOYA VE KAPLAMA ÖNCESİ METAL YÜZEY HAZIRLAYICISI GKD-MAX Niçin Üretilmiştir? Boyanacak veya herhangi bir koruyucu ile kaplanacak metal yüzeyleri bu işlemlere tek bir işlemde hazır hale getirmek için üretilmiştir. Özellikleri : İçerdiği fosforik asit, yüzey aktif ve nüfuz edici ajanlar sayesinde pası, yağı alır, metal yüzeyi mikroskobik ölçüde aşındırarak boyanın veya kaplama malzemesinin yüzeye daha iyi tutunmasını sağlar. Çok amaçlı bir üründür. Sıcak veya soğuk olarak uygulanabilir. 70 C ye kadar ısıtıldığın da işlem zamanı kısalmaktadır. Demir, çelik alüminyum,bronz,bakır,pirinç üzerinde uygulanabilmektedir. Emniyetli bir ürün olup, kullanıma kolay ve tehlikesizdir. Daldırma, püskürtme ve silme yöntemleri ile uygulanır. 1/10 oranında sıcak veya soğuk su ile seyreltilebilir. Yağ, pas alma ve fosfatlama işlemleri değişik değişik tanklarda uygulanmaktadır. Oysa GKD MAX tüm bu işlemleri tek başına yapmaktadır. Buda işletmeye zaman,işçilik tasarrufu sağlamaktadır.

7 Kullanım Alanları : Çelik eşya, gemi,metal,otomotiv ve inşaat sanayi,atölyeler,boyama üniteleri, Metal yüzeylerden ve özellikle kumlama ve zımparalanması zor küçük küçük parçalardan yağı,pası alma ve korozyonun uzaklaştırılmasında güvenle kullanılmaktadır. Kullanım Şekli : Silme,püskürtme,fırçalama ve daldırma yöntemleri ile uygulanır. İşlem öncesi metal yüzeylerden kaba kir ve yağın bir kısmını siliniz. 1/5 oranında su ile seyreltilmiş olan GKD MAX ı uygulayınız. Uygulama sonrası durulayıp kurutunuz. Kuruduktan sonra fazla zaman geçirmeden boyama ve kaplama işleminizi gerçekleştiriniz. Daldırma yöntemi uygulamasın da ise, GKD MAX ı 1/5 ile 1/20 oranında seyreltiniz. Metal yüzey gri bir renk alana kadar bekleyiniz, bilahare metali durulayıp kuruttuktan sonra boya ve kaplama malzemesini uygulayınız. Daldırma yönetiminde uygulamayı 70 C ısıtılmış ürünü kullanmanız hem işlemin daha kısa zaman da gerçekleşmesine hem de daha iyi verim almanıza yarar sağlayacaktır. DİKKAT : Solunum yollarına ve göze teması halinde bol su ile yıkanmalı ve doktora başvurmanız gerekmektedir.

8 MİNERAL, SİLİSYUM VE ÇOK YÖNLÜ ASİT TEMİZLEYİCİ GKD-SİM PLUS Niçin Üretilmiştir? Diğer asit çözücülerin yetersiz kaldığı durumlarda çok yönlü olarak kullanılan bir yüzey yenileme, temizleme ve yağların uzaklaştırılması amacıyla üretilmiştir. Özellikleri : Ekonomiktir. 1/5 ile 1/10 oranında su ile seyreltilebilir. Özellikle sert kuyu sularının kullanıldığı ortamlarda oluşan silis ağırlıklı tabakaların sökülmesinde netice vermektedir. Kullanım Alanları : Bina ve restorasyonun da, Boya öncesi metal yüzey hazırlığında, Ahşap yüzeylerin temizliğinde, Hem organik hem de mineral tortuların uzaklaştırılmasında, Kazan ve soğutma kulelerinde silis ağırlıklı tortuların temizliğinde, Çelik kalıplar,iskele, ekipmanlar dahil tüm boyanacak yüzeylerin boya öncesi temizliğinde, Banyo, havuz kenarların da oluşan mineral tortuların ve yosunumsu birikintilerin temizliğinde, Kırmızı tuğla, mozaik alüminyum,kesme taş,granit cephelerin temizlenmesinde emniyetle kullanılır.

9 Kullanım Şekli : Tüm dış cephe temizliğinde ve yenilenmesi işlemlerinde 1/8 Boya önce metal yüzeylerin temizliğinde 1/5, Kireç tabakalarının temizliğinde 1/10, Alüminyum profillerin yenilenmesinde 1/10 oranlarında su ile seyreltilerek kullanılır. Tüm bu işler sonunda işleme maruz kalan yüzeyler bol su ile durulanmalıdır. DİKKAT : Cam eloksallı alüminyum ve cilalı yüzeylerde kullanmayınız. Gkd Sim plus ağzı iyice kapalı tutularak havalandırılması iyi bir yerde muhafaza edilir. Endüstriyel kullanım amaçlıdır.

10 PAS ÖNLEYİCİ, KORUYUCU, GKD PAS Niçin Üretilmiştir? Sıkışmış,paslanmış civataları,somunları,bağlantı elemanlarını,uzun süre kullanılmadığı için paslanarak kaynamış olan alet ve ekipmanı çok kısa sürede gevşeterek kullanabilir bir hale getirmek amacıyla üretilmiştir. Özellikleri: YAĞLAR; Gıcırdayan ve zor açılan kapılar,menteşeler,kilitler vb. eşyaları çok kısa sürede sessiz işleyen mekanizmalara çevirir. PASI ÖNLER; Günlük bakımda metalleri koruyucu olarak uygulandığında yüzeyde bir film tabakası oluşturarak uygulanan bölgeyi temizler. GEVŞETİR; Sıkışmış cıvata,somun ve diğer bağlantı elemanlarını çok kısa sürede çalışır hale getirir. Kullanım Alanları: Otomotiv, inşaat, deniz ve kara nakliyatı, tekstil, metal sektörü, tamir ve bakım atölyelerinde, Cıvata, somun, kilit, akü kutup başları, havalı aletler, motor blokları, araç ve makinelerin bağlantı elemanları vb. yerlerde kullanılmaktadır. Kullanım Şekli : Silme, fırçalama, daldırma ve püskürtme yöntemleri ile uygulanır.ürünü uygulanacak malzemeye dik ve yakın mesafeden uygulayınız ve 30 saniye bekleyiniz. Ürün saf olarak kullanılır.

11 DİKKAT : Endüstriyel kullanım içindir.

12 HARÇ,BETON, PAS VE KİREÇ SÖKÜCÜ GKD-MİKS CLEAN Niçin Üretilmiştir? Güçlük arzeden beton,harç ve kireç artıklarını ve organik birikintileri temizlemek amacıyla üretilmiştir. Özellikleri : Çok yönlüdür.hem temizleyici hem de tortu gidericidir. Boya ve kaplama uygulamasından önce zeminlerin hazırlanmasında kullanılır. Eskimiş taş yüzeyleri yeniler. Yüzeylerdeki pası parçalayarak uzaklaştırır. Çatılarda oluşan yoğunlaşmayı ve diğer organik birikintileri yok eder. Çok kirli beton yüzeylerinin temizliği için idealdir. Konsantre bir üründür. Yüksek oranda su ile seyreltiğinden son derece ekonomiktir.

13 Kullanım Alanları : İnşaat sonu oluşan harç, kireç ve beton temizliğinde, Çimento silolarında, harç ve beton mikser kamyonlarının temizliğinde, Çelik inşaat iskelelerinde harç betonun uzaklaştırılmasın da, Elektrik tesisat borularının içinde kalan ve harcın temizliğinde, Çelik, ahşap ve plastik kalıplardan beton ve harcın uzaklaştırılmasın da vb. yerlerde emniyetle kullanılmaktadır. Kullanım Şekli : Su ile 1/5 ile 1/10 oranında seyreltiniz. Temizlenecek yüzeye fırça, bez veya püskürtme şeklinde uygulayınız. 5 dakika kadar bekletip bol su ile durulamanız gerekmektedir. Bu ürün çok konsantre ASİT TİPİ biri üründür. Lütfen kullanım da dikkatli olunuz ve SU İLE SEYRELTMEDEN KULLANMAYINIZ. DİKKAT : Uygulama esnasında muhakkak koruyucu eldiven kullanınız. Kullanım esnasında el,yüz ve gözler serpintilerden korunmalıdır.

14 KONSANTRE KİREÇ ÇÖZÜCÜ VE TEMİZLEYİCİSİ GKD-MAG Niçin Üretilmiştir? Kireç, tortu kalıntıları ve pası özel formülü sayesinde güvenle temizleyen ve uzaklaştırılması amacıyla üretilen asit tipi bir üründür. Özellikleri : Çok amaçlı bir kullanım özelliği olması sebebiyle kireç, çimento, pas ve özellikle mineral kalıntıları zeminden uzaklaştırırken aynı zamanda parlak bir zemin oluşmasını sağlar. 1/10 oranında su ile seyreltiğinden dolayı son derece ekonomiktir. Zarar verici bir yoğunlukta bir buhar çıkarmadığı için kullanımı son derece güvenlidir. Metal yüzeylerden kireç ve harç birikintilerinin metale zarar vermeden temizler. Bakır, alüminyum dahil olmak üzere her türlü yüzeyde güvenle kullanılabilir. Söktüğü kireci iyonize etmesi sayesinde borularda tıkanmalara neden olmaz.

15 Kullanım Alanları : Soğutma ve ısıtma sistemlerinde, buhar kazanlarında, eşanjör temizliğinde. Suya maruz kalan yüzeylerde oluşan kireç, yosun, pas, leke ve tortuların temizliğinde, Özellikle inşaat sonrası oluşan kireç, harç ve beton kalıntılarının temizliğinde, Normal temizleyici ürünlerin temizleyemediği ve özellikle beton taş zeminlerdeki yağ ve kirlerin temizlenmesinde güvenle kullanılmaktadır.

16 Kullanım Şekli : Isıtma ve soğutma sistemlerinde Ph 1-2 arasında tutularak ve mümkünse 1/10 oranında seyreltilen ürün 60 dereceye kadar ısıtılarak ve sirkülasyon sistemi yardımı ile uygulanır. Fırçalama, silme ve daldırma yöntemleriyle yapılacak işlemlerde ürün 1/10 oranında su ile seyreltilip uygulanmalıdır. Yüzey tamamen temizlendiğinde durulama yapılmalıdır. DİKKAT : Tahriş edicidir. Gözlere ve deriye temas halinde bol su ile yıkayınız, koruyucu eldiven kullanınız. Başka herhangi bir kimyevi madde ile karıştırmayınız.

17 BOYA SÖKÜCÜ GKD-PAINT STRIPPER Her çeşit metal yüzeylerden, hatalı boya veya askılarda biriken artık boyaları çözmek için kullanılır. Ürünler sıcak uygulamada paslanmaz çelik, soğuk uygulamada poliüretan bir tanka konulmak suretiyle çözdürülür. Soğuk uygulanması durumunda 3-48 saat içinde mikron kalınlığı yüksek oranlarda olsa bile metalden boya ayrılır. Sıcak uygulanması durumunda paslanmaz çelik içine ürün konulduktan sonra boyası sökülecek metaller içine konur ve ortalama derecelik sıcaklıkta kaynatılır, dk. arasında ( boya kalınlığına göre) kaynadıktan sonra boyası dökülen metal çıkarılır. Ardından su ile durulandıktan sonra kullanıma hazır hale gelir. P.Strıpper uzun ömürlü bir ürün olduğu için doyum noktasına ulaşılana kadar boya sökümüne devam edilir. Gerekirse aynı kazana ürün takviyesi yapılarak zayıflayan ürün tekrar aktif hale getirilir. Ürüne kesinlikle hiçbir kimyasal karıştırmayınız. Kullanım süresince güvenlik önlemleri amacı ile eldiven, gözlük, tulum v.b. malzemeler eksiksiz kullanılmalıdır.

18 Kullanım ortamı kapalı ise tank üzerinde davlumbaz veya benzeri şekilde havalandırılmalıdır. İşçilik ve zamandan tasarruf sağlar. DİKKAT : Endüstriyel kullanım amaçlıdır. Ürün saf olarak kullanılır. Uygulamanın sonun da su ile durulamak şarttır.

19 PASLANMAZ TEMİZLEME JELİ Paslanmaz Temizleme Jeli imalat sırasında zarar görmüş paslanmaz çelik yüzeylerdeki kesme ve kumlama izlerini, kaynak yanıklarını, ısıl işlem ve pas lekelerini temizlemek için kullanılır. Paslanmaz temizleme jeli aside dayanıklı bir pompa vasıtası ile temizlenecek yüzeye püskürtülür. Paslanmaz çeliğin tipine, kirliliğin durumuna ve ortam sıcaklığına bağlı olarak 10 dk- 30 dk beklenir. Daha sonra, temizlenen yüzey basınçlı su ile yıkanarak durulanır. Gerekli durumlarda, basınçlı su durulamalarından sonra, Paslanmaz temizleme jeli kullanılarak yüzey tamamen pasive edilir.

20 İşlem esnası İşlem sonrası DİKKAT! Uygulama sırasında; koruyucu asit elbisesi giyilmeli, koruyucu maske, gözlük ve Eldiven kullanılmalıdır

21 MAKİNE TEMİZLİĞİ GKD-SPİCK Niçin Üretilmiştir Tekstil Sektöründe özellikle ram makinelerinin her türlü temizliğinin güvenle ve kolaylıkla yapılabilmesi için üretilmiştir. Ayrıca fırın tavaları ve her türlü karbonlaşmış yağ ve kurum kalıntılarının temizliğinde de kullanılır. Özellikleri : Yanıcı değildir. Köpürme ve dik yüzeylerde tutunma özelliği sayesinde en uç noktalara kadar nüfuz eder. Sıcak su ile seyreltilerek daldırma veya püskürtme yöntemiyle uygulanır. Karbonlaşmış yağ kalıntısı bırakmadığı için yangın riskini önler. Sonradan boyanmış yüzeylerde uygulama yapmadan önce deneme çalışması yapılmalıdır. % 90 oranında biyolojik olarak parçalanır. Kullanma Alanları Ram makinelerinin her türlü temizliğin de, Her türlü pişirme üniteleri, fırınlar, fırın tavaları ve kazanlardan yağ ve karbon temizliğinde, Dış cepheler de ve beton yüzeylerde is asit yağmuru ve hava kirliliğinin oluşturduğu etkenlerin temizliğinde güvenle kullanılır.

22 Kullanım Şekli Daldırma, fırçalama veya püskürtme yöntemleriyle uygulanır. 1/5 ile 1/25 arasında sıcak su ile seyreltilir. Uygulamada 10 ile 20 dk beklenir. Ardından uygulama yapılan zemin bol su ile durulanarak kullanıma hazır hale getirilir. DİKKAT : Alüminyum, eloksallı yüzeyler, çinko ve galvaniz de uygulama yapmadan önce GOKDE KİMYASAL yetkilisine danışılması gereklidir. Genel Endüstri Hijyeni şartlarına uyulması gerekmektedir.

23 ELEKTRİKLİ CİHAZ, PANO VE KONTAKTÖR TEMİZLEYİCİSİ GKD CONTAK CLEANER Niçin Üretilmiştir? Elektrik motoru ve aksamlarını, elektrik panolarını kontaktörleri akım altında ve demonte edilmeksizin temizlenmesini ve nemden korunmasını sağlamak amacıyla üretilen yalıtkan bir sanayi tipi çözücü ve temizleyicisidir. Özellikleri : Volta kadar yalıtkandır. Temizlik yaparken aynı zaman da nemi de uzaklaştırır. Zaman ve iş gücünden tasarruf sağlar. Genel amaçlı ve emniyetli bir çözücü olarak yağ, kurum, is, tutkal ve taze dökülmüş boya temizliğinde de kullanılır.

24 Kullanım Alanları : Elektrik donanımlarının (dinamo,jeneratör.motor,şalter alternatör kontaktör, pano vb.) demonte edilmeksizin volta kadar akım altında temizliğini, taban tozlarının temizliğini sağlar. Baskı makinelerinin, rulmanların, metal parçaların ve fren kampanalarının temizliğinde, Ahşap yüzeylerden tutkal ve laminantın uzaklaştırılması, büro makinelerinin temizliği,

25 Monte ve demonte olarak motorların ve filtrelerin temizliğinde güvenle kullanılır. Kullanım Şekli : Temizlenecek yüzeylerdeki kaba ve gevşek kiri ve tozu basınçlı hava ile temizleyin. GKD CONTACK CLEANER ı özel kullanım kabı yardımıyla temizlenecek yüzeye üst taraftan başlayarak püskürtme şeklinde uygulayın. Küçük motor vb. cihazları demonte edilmeksizin daldırma yöntemiyle de temizleyebilirisiniz. Uygulama bittikten sonra varsa basınçlı hava ile kurutunuz. DİKKAT : Hassas plastiklerde ve elektronik devrelerde kullanılmamalıdır. Çok ısınmış ve ark atlaması olan bölgelerde kullanırken dikkatli olunmalıdır. Parlama noktası (kapalı kapta) 74 C kuruduktan sonraki tortu miktarı % 0

26 ELEKTRONİK VE ELEKTRİKLİ CİHAZLARIN TEMİZLEYİCİSİ GKD-CONTACT CLEANER PLUS Niçin Üretilmiştir? Electro Plus elektronik devrelerin temizlenmesi, bakımı,yağdan arındırılması için üretilmiştir. Özellikleri : Hızlı buharlaşarak temizler ve soğutur. Tozların yeniden birikmesine neden olmaz. Tortu bırakmaz. Naylon,plastik, kauçuk ve boyaya zarar vermez. Klorlu solvent içermez. Yalıtkan bir üründür Dielektrik kopma noktası volt tur. Çevre dostudur. Kullanım Alanları : Elektrik motorları,kontrol panoları,bilgisayar,ofis makineleri,radyo,tv iletişim ve kominikasyon ekipmanları,laboratuar el aletleri. Kullanım şekli. Önce çalışır durumdaki cihazı kapatın GKD CONTACT CLEANER PLUS uzaktan püskürtün ve buharlaşana kadar bekleyin. Gerekirse hava ile kurutunuz.

27 SOLVENT GRUBU Niçin Üretilmiştir? Özellikle tekstil sektöründe üreticilerin çok sık karşılaştıkları leke ve yağ problemlerini çözmek için kullanılır. Özelliklerine göre, tekstil sanayi, dokuma tezgahları ve sanayi sektöründe kullanılır. Özellikleri : GKD-SOL 1 Konfeksiyon ve hem kumaş üzerinden yağ sökücü solvent, Trikolarda, penyelerde, gübür ve perdelik kumaşlarda, Yalmış baskıların sökülmesinde, tükenmez kalem lekelerini çözmek için kullanılır. Güvenli bir solventtir. Yanıcı değildir. Uçucudur. GKD-SOL 2 Makine, metal otomobil sanayi, beyaz eşya sanayi, matbaa sanayi, Tekstil sektöründe dokuma tezgahı makinelerinde tarak, iğne,nire, lemel ve diğer metal kısımlarında istenmeyen yağların temizliğinde mükemmel sonuç verir. Elektrikli motorların temizliğinde yağ, gres, mürekkep, mum, asfalt bazı yapışkanlar ve kalıntıları alır. Kalıntı ve tortu bırakmaz. Yanıcı değildir. Kullanım Alanları : Polyester dokuması yapan tezgahlarda tarak ve lameller üzerine toplanan polyester tozunun temizliğinde kullanılır. Jakarlı dokuma yapan makinelerdeki yay ve iplik mekanizmalarına toplanan havların temizliğinde, Tekstil sanayinde dokuma üretimi yapan tesislerdeki makinelerde iğne, nire, tarak ve lamellerdeki toz veya temizliğinde,

28 SANAYİ TİPİ YAĞ ÇÖZÜCÜ GKD-SOL Niçin Üretilmiştir? Her türlü ekipmanların ve mekanik parça temizliklerinin yapılması ve yağdan arındırılması işlemleri için üretilmiştir. Özellikleri : Elektrik motorlarının temizlenmesinde güvenle kullanılır. Metal yüzeylerin temizliğinde ve boyaya hazırlanmasında kullanılan çok yönlü bir temizleyicidir. Metalleri aşındırmaz, kalıntı bırakmaz. Kolay buharlaşır. Klor/flor içermez. Çevre ve insan dostudur. Dielektrik gücü Volt tur. Emniyetlidir. Kullanım Alanları : Atölyelerde, fabrikalarda, tamirhanelerde, matbaalarda, Soğutma ünitelerinin kanal ve tüp temizliğinde, Paketleme elemanlarında, Metal yüzeylerden yağ, gres, wax, zift, mürekkep vb. kalıntıların temizlenmesinde, Araba, fren tamburları, marş dinamosu ve gerilim regülatörlerinde, Yürüyen merdivenlerin hareketli ekipmanlarında, Yükseltici şaft ve parçalarında, Alet parçalarında, rulman ve mil yataklarında, Örgü makineleri ve iplik makinelerinde ve iğnelerin temizliğinde, Baskı makinelerinde tambur ve ofset tipi baskı makinelerinde, montaj tabanlarında, Şişeleme fabrikalarındaki ekipmanlarda, Ağaç işleme endüstrisinde (reçine ve zift gidermede) Kaynak makinelerinde, vb. diğer yerlerde emniyetle kullanılmaktadır.

29 Kullanım Şekli : Temizlenecek yüzeylerin kaba kirini aldıktan sonra püskürtme, daldırma ve silme yöntemleri ile uygulanır. Özellikle küçük parçaları, motor ve ekipmanlarını daldırma yöntemiyle temizlemeniz tavsiye olunur. Temizleme işleminiz bittikten sonra bir bezle siliniz veya hava ile kurutunuz.

30 DEZENFEKTAN GKD- FG Niçin Üretilmiştir? Gram negatif, gram pozitif ve sporlu bakterilere karşı etkili bir dezenfektan ve koku gideri özellikleri için üretilmiştir. Özellikleri : Mikrobiyolojik aktive kontrolü için geliştirilmiş olan bu ürün yüksek oranda su ile seyreltiğinde bile STAPHYLOCOCUS AUREUS TYPHOSA, LEGIONELLA ya karşı son derece etkilidir. Kullanım amacına göre 1/300 oranına kadar su ile seyreltilir. Uygulama sonrası durulama gerektirmez. Çok yönlüdür dezenfekte eder, temizler ve koku giderir. Mantar ve küfe karşı son derece etkili olup, zemin, duvar, tavandaki küf ve mantarı yok eder. En sert sularda dahi çok güçlü temizleme özelliğine sahiptir. Kalıntı bırakmaz, kokusu ve rengi yoktur. İnsana ve çevreye zarar vermez. Kullanım Alanları : Gıda üretim tesisleri (Et kombinaları, yumurta içerikli gıda üretimi, tatlı, çikolata, bisküvi, konserve, salça, dondurulmuş ve kuru gıda, içecek sektörü, biracılık, süt işleme tesisleri, dondurma, mandıralar) içme suyu dolum tesisleri ve gıda sunum dağıtımı yapan işletmelerce (Otel mutfakları, yemekhaneler, restoranlar, cathering şirketleri, cafeler) kullanılmaktadır. Koala FG farklı konsantrasyon oranlarında hazırlandığında, yüzey ve alan, ortam, alet ve ekipman, su dezenfektasyonu, meyve, sebze, ayak havuzları, bazı kesici, aletlerin sterilizasyonunda (Daldırma yöntemi) rahatlıkla kullanılır.

31 Kullanım Şekli Çok kirli yüzeyler için 1/30, normal yüzeyler (az kirli) için 1/100. Genel dezenfektasyon işlemi için 1/200. Gıdaya temas eden yüzeylerde 1/200 ile 1/300 oranında su ile seyreltilebilir. Uygulama sonrası 5-10 dakika temas edilmemeli. Durulama gerektirmez.

32 KONSANTRE TUVALET, BANYO, LAVABO TEMİZLEYİCİSİ VE DEZENFEKTANI GKD- VITRA Niçin Üretilmiştir? Özellikle klozet ve banyo içerisinde oluşan sararma ve lekeleri uzaklaştırmak ve kötü koku kaynakları yok etmek ve de dezenfekte etmek amacıyla üretilmiştir. Özellikleri : Temizlemenin yanı sıra dezenfekte eder. Tuvalet ve banyolardaki sararmaları ve yosunumsu birikintileri temizler. Derz aralarında oluşan kalıntıları temizler. İnşaat sonrası temizlik amacıylada kullanılır. Fenolden daha etkilidir. Çok konsantre bir ürün olması sebebiyle son derece ekonomiktir. Kullanım Alanları :

33 Tuvalet, banyo, lavabo, pisivur, seramik ve fayans yüzeylerinin temizliğinde, Krom, nikel, pirinç ve bakır yüzeylerin parlatılmasında, Hastanelerde, okullarda, otellerde, fabrikalarda, evlerde, bürolarda ve umuma açık olan yerlerin temizliğinde ve dezenfektasyonunda güvenle kullanılır. Kullanım Şekli: Temizlenecek yüzeydeki lekelerin yoğunluğuna göre 1/5 ile 1/20 oranında su ile seyreltilir. Fırçalama, silme, paspas ve yer silme makineleri ile uygulanır.

34 KONSANTRE ÇOK YÖNLÜ GENEL TEMİZLİK ÜRÜNÜ GKD-GENARAL CLEANING Niçin üretilmiştir? Suyun temas edip zarar vermediği her türlü yüzeyde kullanılabilen yağ, kir çözücü özelliğe sahip bir genel temizlik ürünüdür. Özellikleri: Yıkanabilen tüm yüzeylerde güvenle kullanılabilir. Genel kullanım amaçlıdır. Asit, amonyak ve serbest alkali içermez. Biyolojik olarak parçalanır. Çevre dostudur. Pek çok temizlik ürününün yaptığı işi tek başına yapar. Ekonomiktir. 1/10 ile 1/200 oranında su ile seyreltilebilir. Kullanım Alanları: Yıkanabilen tüm yüzeylerde, Kapalı spor salonlarında, okul sıralarının temizliğinde, Pencereler, dolaplar, jaluziler, tuvalet ve banyo temizliğinde, Seramik, cilalı tüm yüzeylerde, ahşap, mermer, alüminyum, porselen, tuğla, mozaik, deri, vinil, asfalt ve boyalı tüm yüzeylerin temizliğinde güvenle kullanılmaktadır.

35 Kullanım Şekli : Günlük temizliklerde 1/20 ile 1/40 arasında, Ağır kirlerin, yağlı, isli ve lekeli yüzeylerin temizliğinde 1/10 ile 1/20 arasında, Cam yüzeylerin temizliğinde 1/50 ile 1/200 oranında su ile seyreltilerek kullanılır. Uygulamalarınızı püskürtücülerle, bez veya süngerle yapabilirsiniz. Seyreltmenizi sıcak su ile yaparsanız daha etkili bir temizlik elde edebilirsiniz.

36 KONSANTRE ELDE BULAŞIK YIKAMA SIVISI GKD-BLUE ICE Niçin üretilmiştir? Her türlü bulaşık, cam, eşya, laboratuar malzemesi, tencere ve tavaların elde yıkanması için geliştirilmiş olup bol köpüklü konsantre bulaşık yıkama sıvısı olarak üretilmiştir. Özellikleri: Fosfat içermez. Bol köpüklüdür. Kolay durulanır, leke bırakmaz. Sert sularda dahi çok etkilidir Biyolojik olarak parçalanır. Çevre dostudur. Kullanım Alanları : Evler, oteller, restorantlar, cafeler, hastaneler, laboratuarlar. Laboratuar malzemeleri dahil tüm cam eşya, tencere, tava ve genel olarak bulaşık yıkamada kullanılmaktadır.

37 Kullanım Şekli : Çok konsantre olması sebebiyle bulaşık suyuna katılmadan önce 1/3 oranında su ile seyreltilir. Her 200 birim su için 1 birim blu ıce yeterlidir.

38 BOL KÖPÜKLÜ EL TEMİZLİK SIVISI GKD-CREAM Niçin Üretilmiştir? Ellerdeki kirleri düşük maliyetle cildi koruyarak ve en kolay şekilde temizlemek amacıyla geliştirilmiştir. Özellikleri: Kirleri en etkili şekilde temizler. Ekonomiktir. Bol köpüklüdür. Biyolojik olarak parçalanır. Çevre dostudur. Kullanım Alanları: Hastaneler, gıda işletme üniteleri, dispanserler, veteriner klinikleri, doktor muayenehaneleri, okullar, çocuk yuvaları, fabrikalar, askeri tesisler vb. yerler. Kullanım Şekli: Seyreltmeden saf olarak kullanılır.

39 KONSANTRE ENDÜSTRİYEL GLİSERİNLİ LİKİD EL SIVISI GKD-HAND Niçin Üretilmiştir? En ağır yağ ve kirleri cilde zarar vermeksizin temizlemek amacıyla süper konsantre bir sıvı olması sebebiyle üretilmiştir. Özellikleri : Kurum dahil en ağır kirleri uzaklaştırırken solvent/kostik veya aşındırıcı malzemeler içermez. Gliserin takviyeli olduğundan cildi yumuşak tutar. Tüm vücut temizliğinde güvenle kullanılmaktadır. Ekonomiktir. 1/5 ile 1/10 oranına kadar su ile seyreltilebilir. Biyolojik olarak parçalanır. Fosfat içermez, çevre dostudur. Kullanım Alanları : Fabrikalar, atölyeler, oto bakım servisleri, matbaa,tersane vb. yerlerde güvenle kullanılmaktadır. Kullanım Şekli : Ağır yağ ve kirli ellerin temizliğinde 1/5 ile 1/8 arası Hafif kir ve vücut temizliğinde ise 1/8 ile 1/10 arası Avucunuza yeterli miktarda ürünü alıp ellerinizi iyice ovuşturun ve daha sonra su ile durulayıp gerekli el veya vücut temizliğini sağlayın.

40 DİKKAT : Endüstriyel kullanım içindir.

41 KONSANTRE ENDÜSTRİYEL EKONOMİK LİKİD EL SIVISI GKD-HAND EKO Niçin Üretilmiştir? En ağır yağ ve kirleri cilde zarar vermeksizin temizlemek amacıyla süper konsantre bir sıvı olması sebebiyle üretilmiştir. Özellikleri : Kurum dahil en ağır kirleri uzaklaştırırken solvent/kostik veya aşındırıcı malzemeler içermez. Gliserin takviyeli olduğundan cildi yumuşak tutar. Tüm vücut temizliğinde güvenle kullanılmaktadır. Ekonomiktir. 1/5 oranına kadar su ile seyreltilebilir. Biyolojik olarak parçalanır. Fosfat içermez, çevre dostudur. Kullanım Alanları : Fabrikalar, atölyeler, oto bakım servisleri, matbaa,tersane vb. yerlerde güvenle kullanılmaktadır. Kullanım Şekli : Ağır yağ ve kirli ellerin temizliğinde 1/2 ile 1/2 arası Hafif kir ve vücut temizliğinde ise 1/3 ile 1/4 arası Avucunuza yeterli miktarda ürünü alıp ellerinizi iyice ovuşturun ve daha sonra su ile durulayıp gerekli el veya vücut temizliğini sağlayın.

42 Niçin Üretilmiştir? CİLDİ KORUYUCU, BESLEYİCİ ENDÜSTRİYEL EL TEMİZLEME KREMİ GKD-HAND SPECİAL İnatçı el kirlerinin sağlıklı ve pratik temizleyicisidir. Özellikleri: Yüksek değerli doğal bazlı yağlar ve lanolin bakım maddeleri ile birlikte cilt için özel olarak formüle edilmiştir İçerdiği plastik ovucular sayesinde temizliği zor olan tırnak bölgelerinde de etkin temizlik sağlar. Cilt açısından yapılan testler sonucu zararsızlığı onaylanmış, cildin nem dengesini korur, kaybettiği doğal yağı geri kazandırır. Kullanım Alanları: Özellikle boya ile çalışan ağır kirliliğin olduğu endüstrilerde, yapıştırıcı kullanılan yerlerde ve sanayinin tüm alanlarında kullanılır.

43 Kullanım Şekli : Ellerin temizlenmesi için sadece 3 ml yeterlidir. Gerektiğinde susuz olarak da kullanılabilir. Eller ıslatılmadan bir miktar GKD-HAND SPECİAL ile kir çözülünceye kadar ovulur sonra su ile durulanır.durulama sonrası ellerde oluşan kremsi tabaka 1-2 dakika içinde cilt tarafından emilir. Bu nem sayesinde oluşabilecek kuruma, çatlama, alerji gibi problemler önlenir.

44 KONSANTRE ÇOK AMAÇLI RÖGAR AÇICI GKD DRAIN Tuvaletlerde, lavabolarda ve kanalizasyonda meydana gelen tıkanıklıkların açılmasını sağlayan konsantre sökücüdür. Ekonomiktir. Kullanımı kolaydır. İşçilikten ve zamandan tasarruf sağlar Çok amaçlı kullanıma sahiptir KULLANIM ALANLARI: Tuvaletlerde, pisuvarlarda meydana gelen tıkanıklıkların ve kireç taşlarının giderilmesinde kullanılır. Logarlarda, evsel atıkların meydana getirdiği tıkanıklıkların temizliğinde kulanılır Sanayide dökülen atıklar sebebiyle tıkanan logarların açılmasında kullanılır. Yeni yapılan inşaatlarda giderlerde meydana gelen harç atıklarının temizlenmesinde kullanılır. Tekstil firmalarında atık su arıtmalarında, elyaftan dolayı tıkanmış eşanjör ve logar temizliğinde kullanılır.

45 KULLANIM ŞEKLİ Tıkalı olan bölgeye ürün dökülür ve daha sonra dökülen miktarın 5 katı kadar soğuk veya sıcak su dökülür. Tıkanmış bölgede yeterli miktarda su var ise direkt dökülür. Dökülen ürün kağıt, izmarit, kumaş parçası, elyaf, kireç, sünger, hijyenik ped ve benzeri maddeleri yakıp likit hale dönüştürür. Bundan dolayı tıkanıklar akışkan hale gelerek, tıkanmış olan bölge kolaylıkla açılır. Bu işlem esnasında; plastikler, contalar, metaller, seramik yüzeyler zarar görmez

46 GKD-AEROSOL

YAĞ SÖKÜCÜLER. Konsantre Su Bazlı Yağ Sökücü. RESOLVER -EX Konsantre Su Bazlı Yağ Sökücü. Alkali Toz Yağ Alma Ürünü

YAĞ SÖKÜCÜLER. Konsantre Su Bazlı Yağ Sökücü. RESOLVER -EX Konsantre Su Bazlı Yağ Sökücü. Alkali Toz Yağ Alma Ürünü YAĞ SÖKÜCÜLER RESOLVER Yüksek Konsantre Su Bazlı Yağ Sökücü Su ile karıştırılarak kullanılan güçlü yağ sökücüdür. Tüm sanayi yağları üzerinde etkili ve hızlı sonuç verir. Katı yağlar, gıda yağları, gres

Detaylı

Teknik-Kimyasal Ürünler

Teknik-Kimyasal Ürünler Teknik-Kimyasal Ürünler Temizleme Kimyasalları Asit bazlı temizleme kimyasalları Nötr temizleme kimyasalları Alkali bazlı temizleme kimyasalları XYLOQUAT Temizleme Sistemi Çözücü (Uçucu) Temizleyiciler

Detaylı

Su Yalıtım ve Restorasyon Ürünleri

Su Yalıtım ve Restorasyon Ürünleri Su Yalıtım ve Restorasyon Ürünleri www.maxicoll.com Su ile Aranızda Maxicoll Var YAPI KİMYASALLARI SEKTÖRÜNDE YENİLİKÇİ ANLAYIŞ Maxicoll Kimya, Yapı Kimyasalları alanında 14 yıldır üretim yaptığı inşaat

Detaylı

Poliüretan Köpükler. Kalıcı Çözümler Üretir

Poliüretan Köpükler. Kalıcı Çözümler Üretir Poliüretan Köpükler Kalıcı Çözümler Üretir KKIŞ KULLANIMINA UYGUNDUR IŞ KULLANIMINA UYGUNDUR KKIŞ KULLANIMINA UYGUNDUR IŞ KULLANIMINA UYGUNDUR 805 ÇOK AMAÇLI PU KÖPÜK 805P PROFESYONEL PU KÖPÜK 9 metre

Detaylı

İÇİNDEKİLER İZOLASYON MALZEMELERİ SENTETİK SON KAT BOYA VE ASTAR ANTİPAS BOYALAR TİNERLER AHŞAP KORUYUCULAR

İÇİNDEKİLER İZOLASYON MALZEMELERİ SENTETİK SON KAT BOYA VE ASTAR ANTİPAS BOYALAR TİNERLER AHŞAP KORUYUCULAR . 05/ İÇİNDEKİLER SU BAZLI İÇ CEPHE BOYALARI Permolit Nanomax İpek Mat İç Cephe Boyası...4 Permolit Permomax Silikonlu İpek Mat İç Cephe Boyası...4 Permolit İpek Mat Silikonlu İç Cephe Boyası...4 Permolit

Detaylı

İNŞAAT TEKNOLOJİSİ SU YALITIMI

İNŞAAT TEKNOLOJİSİ SU YALITIMI İNŞAAT TEKNOLOJİSİ SU YALITIMI 2013 İÇİNDEKİLER AÇIKLAMALAR... 2 GİRİŞ... Error! Bookmark not defined. ÖĞRENME FAALİYETİ 1... 2 1. SU YALITIM MALZEMESİNİ HAZIRLAMAK... 2 1.1. Su Yalıtım Malzemeleri...

Detaylı

Yapıştırıcı & Sızdırmazlıklar için Çözüm Rehberi PROFESYONELLERE HİTAP EDEN ÜRÜNLER

Yapıştırıcı & Sızdırmazlıklar için Çözüm Rehberi PROFESYONELLERE HİTAP EDEN ÜRÜNLER Yapıştırıcı & Sızdırmazlıklar için Çözüm Rehberi PROFESYONELLERE HİTAP EDEN ÜRÜNLER Hem iç hem dış mekanlarda kullanıma uygundur Ürüne uygun kartuş tabancası ile uygulayınız Poliüretan köpük tabancası

Detaylı

RAİF ÇUKUR ÜST YÜZEY İŞLEMLERİ-1 ÜST YÜZEY AMAÇLARI. Üst yüzey işlemlerinin tanımı

RAİF ÇUKUR ÜST YÜZEY İŞLEMLERİ-1 ÜST YÜZEY AMAÇLARI. Üst yüzey işlemlerinin tanımı 1.HAFTA ÜST YÜZEY AMAÇLARI Üst yüzey işlemlerinin tanımı Ağaçtan hazırlanan eşyalar üzerinde yapılan boya, cila, vernik işlemlerinin tümüne Üst Yüzey İşlemleri adı verilir. Perdah gibi hazırlık çalışmaları

Detaylı

AMBALAJ ve RENK LİSTE FİYATI (TL/ADET) MASTİKLER, YAPIŞTIRICILAR VE POLİÜRETAN KÖPÜKLER

AMBALAJ ve RENK LİSTE FİYATI (TL/ADET) MASTİKLER, YAPIŞTIRICILAR VE POLİÜRETAN KÖPÜKLER RESMİ TANIMI MASTİKLER, YAPIŞTIRICILAR VE POLİÜRETAN KÖPÜKLER MAXTQWE MAXTQBK MAXIMUM TORQUE (YÜKSEK İLK KAPMA ÖZELLİKLİ ÇOK GÜÇLÜ GELECEK NESİL HİBRİT YAPIŞTIRICI) 300 ml BEYAZ 300ml SİYAH 23,16 TL 23,16

Detaylı

SU YALITIMCISI (SEVİYE 3) DERS NOTU

SU YALITIMCISI (SEVİYE 3) DERS NOTU SU YALITIMCISI (SEVİYE 3) DERS NOTU 2012 Hazırlayan Doç. Dr. Tayfun UYGUNOĞLU İÇİNDEKİLER 1. GİRİŞ... - 2-2. KİŞİSEL GÜVENLİK VE ÇEVRE KAZA RİSKLERİ... - 2-2.1. Su Yalıtımı İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin

Detaylı

HAVUZ TANITIM VE KULLANIM KİTAPÇIĞI

HAVUZ TANITIM VE KULLANIM KİTAPÇIĞI HAVUZ TANITIM VE KULLANIM KİTAPÇIĞI 2 ÖNSÖZ...3 SKİMMERLİ SİSTEM NEDİR? (ÇELİK/PANEL)...4 SKİMMERLİ YÜZME HAVUZLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER!...4 FİLTRASYON SİSTEMİ NEDİR? NE İŞE YARAR?...4 FİLTREMİZİN

Detaylı

VESTEL BULAŞIK MAKİNESİ

VESTEL BULAŞIK MAKİNESİ VESTEL BULAŞIK MAKİNESİ KULLANIM KILAVUZU BMH - L401 W / BMH - L401 X BULAŞIK MAKİNESİ Değerli Müşterilerimiz, Beklentilerinizin üzerinde ürün sunmayı amaç edinen VESTEL, modern tesislerinde özenle üretilen,

Detaylı

ALÇI SIVA UYGULAYICISI (SEVİYE 3) YETERLİLİK KODU: 12UY0055-3

ALÇI SIVA UYGULAYICISI (SEVİYE 3) YETERLİLİK KODU: 12UY0055-3 ALÇI SIVA UYGULAYICISI (SEVİYE 3) YETERLİLİK KODU: 12UY0055-3 HAZIRLAYAN FATİH KAYNAK GİRİŞ...1 1.Alçının Tanıtımı...1 2. İş Sağlığı ve Güvenliği...3 3. Alçı Sıvada Kullanılan Sarf Malzemesi ve Yardımcı

Detaylı

KAYNAK İŞLERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

KAYNAK İŞLERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KAYNAK İŞLERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ Amaç Kaynak işlerinde ortaya çıkan İş sağlığı ve güvenliği konusundaki riskleri ve bu risklerden oluşabilecek tehlikeleri öğrenmek, bu konuda alınacak gerekli önlemleri

Detaylı

Çamaşır Makinesi ALM 781. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523648 / 05-09-13.(16:28)

Çamaşır Makinesi ALM 781. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523648 / 05-09-13.(16:28) ALM 781 Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Document Number 2820523648 / 05-09-13.(16:28) Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek

Detaylı

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 161 B AL 181 B AL 181 BS AL 182 B AL 191 B

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 161 B AL 181 B AL 181 BS AL 182 B AL 191 B Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 161 B AL 181 B AL 181 BS AL 182 B AL 191 B Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen

Detaylı

Çamaşır Makinesi ALM 601. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523754 / 17-02-14.(19:49)

Çamaşır Makinesi ALM 601. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523754 / 17-02-14.(19:49) ALM 601 Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Document Number 2820523754 / 17-02-14.(19:49) Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek

Detaylı

AL 422 T AL 423 T AL 423 TS

AL 422 T AL 423 T AL 423 TS AL 422 T AL 423 T AL 423 TS Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen üründen en iyi verimi almanızı istiyoruz. Bu nedenle,

Detaylı

Çamaşır Makinesi ALM 581 A. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523218 / 14-12-12.(13:45)

Çamaşır Makinesi ALM 581 A. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523218 / 14-12-12.(13:45) ALM 581 A Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Document Number 2820523218 / 14-12-12.(13:45) Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek

Detaylı

3M Sanayi ve Ticaret A.Ş. Otomotiv Tamir Grubu Ürün Kataloğu. Otomotiv. Tamir ve Bakım Grubu. Ürün Kataloğu

3M Sanayi ve Ticaret A.Ş. Otomotiv Tamir Grubu Ürün Kataloğu. Otomotiv. Tamir ve Bakım Grubu. Ürün Kataloğu 3M Sanayi ve Ticaret A.Ş. Otomotiv Tamir Grubu Ürün Kataloğu Otomotiv Tamir ve Bakım Grubu Ürün Kataloğu 3M 1902 yılında, ABD nin Minnesota Eyaletinin St. Paul şehrinde kurulmuş olan 3M, bugün tüm dünyada

Detaylı

Isı Yalıtım Ürünleri

Isı Yalıtım Ürünleri Isı Yalıtım Ürünleri www.stroton.com STROTON 2000 yılında kurulan STROTON; yüksek kalitede ısı yalıtımı sağlayan ürünlerin yanı sıra ülkemizin ilk ve tek ICF konut sistemi üreten modern tesisidir. Yüksek

Detaylı

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu D4 9121 E Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Döküman Numarası 2820523049/ 02-08-12.(11:52) www.beko.com Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Beko ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Detaylı

1. ATIK SU TOPLAMA VE TAŞIMA SİSTEMLERİ

1. ATIK SU TOPLAMA VE TAŞIMA SİSTEMLERİ 1. ATIK SU TOPLAMA VE TAŞIMA SİSTEMLERİ Yeraltı suları, akarsu, göl ve denizlerde oluşan çevre kirliliğinin en önemli kaynağı atık sulardır. Atık sular, su kaynaklarını kirletmesinin yanı sıra, besin zincirine

Detaylı

17. Noniyonik yüzey aktif maddeler, çözücüler, konservan maddeler, boya ve parfüm içermeli.

17. Noniyonik yüzey aktif maddeler, çözücüler, konservan maddeler, boya ve parfüm içermeli. 1.GENEL TEMİZLİK MADDESİ ( YÜZEY VE WC ) DEZENFEKTANLI 1. Genel amaçlı yüzeylerde güvenli temizlik sağlamalıdır. 2. Ferah kokulu ve dezenfektanlı olmalıdır. 3. Zor kirlerin ve yağların sökülmesini sağlamalıdır.

Detaylı

KAYNAK İŞLERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

KAYNAK İŞLERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ Sayfa: 1 BÖLÜM I... 4 GİRİŞ... 4 Kaynak nedir... 4 BÖLÜM II... 4 KAYNAK VE KESİM İŞİ TÜRLERİ... 5 1. GAZ KULLANILARAK YAPILAN KAYNAK VEYA KESİM... 5 2. ELEKTRİK KULLANILARAK YAPILAN KAYNAK VEYA KESİM İŞLERİ...

Detaylı

TOPLU BESLENME SİSTEMLERİ ÇALIŞANLARI İÇİN HİJYEN EL KİTABI

TOPLU BESLENME SİSTEMLERİ ÇALIŞANLARI İÇİN HİJYEN EL KİTABI TOPLU BESLENME SİSTEMLERİ ÇALIŞANLARI İÇİN HİJYEN EL KİTABI Hazırlayanlar Dr. Dyt. Saniye Bilici Sağlık Bakanlığı-Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Şubat - 2008 ANKARA Birinci Basım : Şubat 2008

Detaylı

3 Macun Kaynak (QUICK)

3 Macun Kaynak (QUICK) Yapıştırıcılar Dış Tic. Ltd. Şti. www.duna.com.tr Macun Kaynak (UNIVERSAL WERVENDBAR) KULLANILDIĞI YERLER: Bütün metallerde, ahşap, taş,mermer, seramik, vb. birçok maddelerde kullanabilirsiniz. Ayrıca,

Detaylı

Kimya Her Yerde. Ünite

Kimya Her Yerde. Ünite Ünite 4 Kimya er Yerde Su ve ayat 208 azır Gıdalar ve Temizlik Malzemeleri 224 Polimerler, Kozmetikler, İlaçlar, Kırtasiye Malzemeleri 242 Sanayide Kimya 260 Çevre Kimyası 276 ÜNİTE - 4 KİMYA ER YERDE

Detaylı

Okul Kantinlerine Dair. Özel Hijyen Kılavuzu

Okul Kantinlerine Dair. Özel Hijyen Kılavuzu Okul Kantinlerine Dair Özel Hijyen Kılavuzu İçindekiler Önsöz 03 Sunuş 05 Amaç 06 Kapsam 06 Genel Bilgiler 06 I. Bölüm 1. Dayanak 11 2. Tanımlar 11 II. Bölüm 3. Özel Hijyen Kuralları 15 3.1. Genel Şartlar

Detaylı

İŞ HİJYENİ hijyen şartları "hijyen ve kişisel korunma "hijyen kuralları İşyerinde kişisel ve mesleki hijyen

İŞ HİJYENİ hijyen şartları hijyen ve kişisel korunma hijyen kuralları İşyerinde kişisel ve mesleki hijyen İŞ HİJYENİ Kanserojen ve Mutajen Maddelerle Çalışmalarda Sağlık ve Güvenlik Önlemleri Hakkında Yönetmeliğin 7. maddesi: "özellikle işyeri tabanı, duvarlar ve diğer yüzeyler düzenli olarak temizlenecek

Detaylı