reedera7 Kullanım Kılavuzu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "reedera7 Kullanım Kılavuzu"

Transkript

1 reedera7 Kullanım Kılavuzu

2 BAŞLANGIÇ 1. Başlarken Tablet PC nizi kullanmaya başlamadan önce lütfen kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz ve belirtilen talimatlara uyunuz. 2. Şarj Etme Cihazınız şarj edilebilir Lityum bataryaya sahiptir. Cihazı kullanmadan önce tabletinizi tamamen şarj etmenizi tavsiye ediyoruz. Cihazınızı şarj ederken ürün kutusundan çıkan şarj aletini kullanın. Farklı şarj aletleri, cihazınıza zarar verebilir ve cihazınızın garanti kapsamı dışında kalmasına sebep olur. Şarj süreci: - Şarj kablonuzu tabletinize bağlayıp, adaptörünüzü fişe takınız. - Tablet şarj halinde iken, kullanıcılar ürünü kullanabilirler.

3 3. Görünüm ve düğmeler 3.1 Kamera 3.2 Ses Azaltma Volume +,Volume tuşlarına basarak, cihazınızın sesini yükseltip, azaltabilirsiniz. 3.3 Ses Arttırma Volume +,Volume tuşlarına basarak, cihazınızın sesini yükseltip, azaltabilirsiniz. 3.4 Güç Tuşu Tableti açıp, kapatmanıza yardımcı olur. 3.5 SD Kart Girişi Micro SD girişi 3.6 Kulaklık Çıkışı 3.5 mm standart kulaklık çıkışı / jakı 3.7 HDMI Çıkışı HDMI çıkış arayüzü 3.8 Mikrofon 3.9 Micro USB Micro USB port: Cihazınızı, bilgisayarınız ile bağlayıp, veri transferi yapabilir, şarj edebilir veya harici USB cihazlarını tabletinize bağlayabilirsiniz Güç Girişi 4. Açma / Kapama 4.1 Cihazı Açma: Batarya tam olarak şarj edildikten sonra, güç tuşuna 3 saniye kadar basılı tutarak cihazınızı açabilirsiniz. Cihaz başlatıldıktan sonra, ekran kilidi gözükecektir. 4.2 Cihazı Kapama: Tabletiniz açık durumda iken, güç tuşunu 3 saniye kadar basılı tutun, ortaya çıkacak olan Kapat seçeneğini seçerek cihazınızı kapatabilirsiniz. 4.3 Ekran kilidi: hızlı bir şekilde Güç Düğmesi tuşuna basıp çektiğiniz zaman ekran kilidi ortaya çıkacaktır. 4.4 Ekran Kilidini kaldırma: Kilitleme ikonunu (sağ tarafa doğru) Kilidi aç ikonuna doğru sürükleyip, ara yüze geçiniz. Kilit ikonunu, kamera ikonuna doğru sola doğru kaydırıp kamerayı

4 açabilirsiniz. Hatırlatmalar: - Şarj tamamen kullanıldığı zaman, cihaz kendisini otomatik olarak kapatacaktır. -Tabletinizi talimatlara uyarak kapatmadığınız zaman, cihazınızı yeniden başlattığınızda, diskiniz için otomatik tarama başlayacaktır. Bu yüzden cihazınız yeniden başlaması daha uzun sürebilir.

5 5. Bilgisayara bağlama 5.1 Cihazını bilgisayara bağlanmak için USB kablosu kullanın. Durum çubuğunun sağ köşesinde USB ikonu belirecek. Bu ikon cihazın bilgisayara bağlandığını gösterir. İşlem menüsü belirdiğinde USB Bağlandı seçeneğine tıklayın:

6 Çıkan pencerede USB deposunu aç seçeneğini seçin: Ardından veri transferi durumuna geçin. Bilgisayar listenizde cihaza ait USB depolama birimini ve takılı ise SD kartınızı göreceksiniz. Veri transferinden sonra USB depolamayı kapat seçeneğini tıklayın. Böylelikle veri transfer modundan çıkacaksınız. Not: Veri kaybı yaşamamak için veri transferi ardından USB depolamayı kapat seçeneğini kullanın.

7 6. Tablet İşlem Arayüzü 6.1 Cihaz başladıktan sonra, ana ekrana giriş yapılacaktır. 6.2 Ana ekranda, ikonların yerlerini değiştirebilirsiniz. İkonların üzerine 3 saniye basılı tutarak, ana ekranda istediğiniz yere sürükleyebilirsiniz. 6.3 İkonları Silme: silmek istediğiniz ikona 3 saniye basılı tutun, belirecek olan Kaldır seçeneğini tıklayarak Ana ekran üzerinden silebilirsiniz. 6.4 Ekranın üzerine tıklayın, 4 saniye kadar basılı tutun, belirecek olan diyalog kutusundan Duvar kâğıdını almak istediğiniz kaynağı seçin. 6.5 Durum çubuğu anlatımlar İkonlar İşlevler Bir önceki arayüze döner. Temel arayüze döner. Yaygın uygulamaları listeler, uygulamayı açmak için tıklayın. Tam ekran görüntüsü alır.

8 Cihazın sesini azaltır. Cihazın sesini yükseltir. Ekran arayüzü aşağı doğru açılır. Saati gösterir. Wi-Fi bağlantı durumunu gösterir. Batarya durumunu gösterir. - Ana ekranda tuşuna basarak tüm uygulamalarınızı görebilir, herhangi bir uygulama ikonuna basıp, 3 saniye basılı tutarak, uygulamanızı ana ekrana taşıyabilirsiniz. Menüde listelenmiş tüm uygulamaları görebilmek için ekranı sağa sola kaydırın.

9 7. Ayarlar 7.1 Kablosuz Ağlar Wi-Fi kurulum: İnternete bağlanma: menüde kablosuz seçeneğini açık olarak değiştirdiğinizde, bağlanabileceğiniz ağların listesine ulaşabilirsiniz. Cihaz bir kablosuz ağa bağlandığında durum çubuğunun sağında simgesi belirecek. Bir ağa giriş yaptıktan sonra, cihaz daha sonraları o ağa otomatik olarak bağlanır. Eğer cihaz o ortamda birden çok ağa daha önceden bağlanmışsa son bağlanılan ağı tercih eder. Kablosuz ağı kapatmak için kablosuz seçeneğini kapalı konuma getirin. Wifi gelişmiş seçenekler: Sağ üstte bulunan simgesine tıklayarak gelişmiş seçenekler menüsüne ulaşabilirsiniz.

10 Aşağıdaki arayüze girer: Uyku modunda Wi-Fi bağlantısını koru: 1)Her zaman: Bağlantının uyku modunda da açık olduğu anlamına gelir. 2)Şarj oluyorken: cihaz uyku modunda şarj olurken Wi-Fi bağlantısı devam eder. Cihaz şarja takılı değilse bağlantı kopar. 3)Hiçbir zaman: cihaz uyku modundayken Wi-fi bağlantısını asla kapatmaz. Not: Eğer Wi-Fi bağlantısının uyku modundayken açık kalmasını istiyorsanız, lütfen Hiçbir zaman seçeneğini seçin.

11 Veri trafiği bilgisi Ağ trafiği bilgisini görüntüler. - Daha Fazla Uçak modu, Ethernet, VPN, Taşınabilir ortak erişim noktası gibi ağ ayarlarını buradan yapabilirsiniz.

12 7.2 CİHAZ - Ses Ayarlar menüsünden Ses seviyesi, uyarı ve bildirim seslerinin ayarlarını yapabilir, aynı zamanda titreşim, zil, dokunma, ekran kilidi ve dokunurken titreşim gibi ayarları düzenleyebilirsiniz. - Ekran LCD Panel, parlaklık, duvar kâğıdı, otomatik- ekran rotasyonu ve uyku modu ayarlarını yapabilir, aynı zamanda font büyüklüğü, Accelerometer(ivmeölçer) koordinat sistemi ve Ekran Uyumluluğu nu ayarlayabilirsiniz.

13 Hızölçer kalibrasyonu: eğer hızölçerin sapması olduğunu düşünüyorsanız, buradan ayarlayabilirsiniz. Not:bazı oyunlar hızölçer ile ilişkilidir. Eğer hızölçerin geçersiz olduğunu fark ederseniz simgesine tıklayarak düzeltebilirsiniz. - Depolama Uygun depolama boyutunu görmek için, SD ve harici diskinizi çıkartıp, Harici SD kart ya da harici USB aygıtlar için medya taramasına izin ver seçeneğini seçin.

14 [Hatırlatmalar]: 1. Güvenli bir şekilde Micro SD kart ve USB flash diskin bağlantısını sonlandırmak için SD kartı kaldır seçeneğini seçip, güvenli bir şekilde SD kart/usb host bağlantınızı sonlandırabilirsiniz. 2. Harici SD kart üzerinde medya taramasını etkinleştir ve " USB host üzerinde taramayı etkinleştir seçeneğini işaretlediğinizden emin olun. Bu şekilde tabletinizi tarayabilir, SD kart ve USB aygıtları dosyalarını görüntüleyebilirsiniz. - Pil Batarya kullanımı durumunu görmek için,

15 Uygulamalar Kurulu uygulamaları kontrol edebilir ve yönetebilirsiniz. İndirilenler:İndirilen uygulamaları listeler. SD kart: SD Karta taşınan uygulamaları listeler. Çalışan: Baktığınız anda çalışan uygulamaları listeler Tüm:Kurulu olan tüm uygulamaları listeler.

16 7.3.KİŞİSEL - Konum servisleri: Google konum servisi: Uygulamaların Wi-Fi ve 3G ağ bilgisi üzerinden konumunuzu belirler. Konum ve Google arama: Arama sonuçlarını geliştirmek için Google ın konumunuzu kullanmasına izin verir. - Güvenlik Ekran kilidi, Cihaz Sahibi Bilgileri, Tablet Şifreleme, Parolaları Görünür Hale Getirmek, Cihaz Yönetimleri, Bilinmeyen Kaynaklar ve Güvenilen Kaynaklar, SD Karttan Kurulum.

17 Ekran güvenliği: (1)Ekran kilidi:ekran kilitleme tipini seçin. (2)Kullanıcı bilgisi: Ekran kilitliyken gösterilecek kullanıcı bilgisini seçin. (3)Şifre: Şifre yazarken karakterlerin görünüp görünmeyeceğini seçin. Cihaz yönetimi: (1)Aygıt yöneticisi: Aygıt yöneticisini görüntüleyin ya da devre dışı bırakın. (2)Bilinmeyen kaynaklar: Cihaza Google Play dışında uygulama kurulmasına izin verir.

18 Dil ve Veri Girişi Dil:Ekranın görüntüleneceği dili seçin. Yazım yanlışı kontrolü:açık olduğunda yazım yanlışlarını düzeltir. Kişisel sözlük:ekle tuşuna bastığınızda sözlüğe istediğiniz kelimeyi ekleyebilirsiniz. Klavye ve veri girişi: Bu seçenek cihaza girilmiş verileri listeler. Her veri için ayrı ayar kullanabilirsiniz.

19 - Yedekleme ve RESET Verilerimi yedekle: Uygulama bilgisi Wi-Fi şifresi ve diğer bilgileri Google servislerine yedekler. Hesabı yedekle:kişisel verileri yedekler. Otomatik geri yükleme:bir uygulamayı yeniden yüklerken yedeklenmiş verileri yeniden kurar. Kişisel veriler: Fabrika ayarlarına dönme: Tüm verileri ve kullanıcı bilgilerini siler. Bu yüzden, fabrika ayarlarına dönmeden önce, bilgilerinizi, dosyalarınızı yedekleyiniz. 7.4 HESAPLAR Hesap ekle Hesapları yönetir ve senkronizasyonu ayarlar. Sağ üst köşedeki hesap ekle seçeneği ile yeni hesap ekleyebilirsiniz.

20 7.5 SİSTEM Tarih ve Saat Ayarları: Tarih ve saat ayarları arayüzüne girmek için "Tarih & Saat"e tıklayın. Tarihi ayarlamayı seçmek için zaman dilimi, saat ayarla, saat format, tarih format ve diğer bilgileri seçin. + işaretini seçerek bir birim artırabilirsiniz. - işaretini seçerek bir birim azaltabilirsiniz. Ayrıca girdi modunda rakam seçebilirsiniz. Tarih ayarlamak için istediğiniz rakamı doğrudan

21 girerek Tamam simgesine tıklayabilirsiniz. Geliştirici ayarları Bu ayarlar sadece geliştiriciler içindir. Tablet Hakkında Bu seçenekten tabletle ilgili bilgilere ulaşabilirisiniz.

22 8. Uygulama Kurulumu Uygulamalarınızı Android Market ten online olarak indirebilir veya uygulamaları SD Kartınızı veya USB cihazlarınıza yükleyip, daha sonra tabletinize kurulum yapabilirsiniz. Uygulamaların üzerine tıklayıp, kurulumu başlatabilir, kurulum sonunda uygulamaları çalıştırabilirsiniz. 9. Tipik Uygulama Tanıtımları - Tarayıcı Tabletinizi Wi-Fi ağına bağladıktan sonra, tarayıcı açınız. Aşağıda gözüken menüler ortaya çıkacaktır. simgesine tıklayıp, web tarayıcınızı Sonra internette surf yapmaya başlayabilirsiniz. Bu sırada, tuşuna basarak daha fazla seçeneğe ulaşabilirsiniz. New window: tarayıcıda yeni bir pencere açmak için Bookmarks: yer imleri, en çok ziyaret edilen siteleri ve geçmişi görmek için Windows: internette açmış olduğunuz farklı pencereleri görmek için Refresh: sayfayı yenilemek için More: Add bookmark, Find on page, Select text, Page info, Share page, Downloads, Settings ile daha fazla seçeneklere ulaşıp, tarayıcınızı kişiselleştirebilirsiniz.

23 - Hesap Makinesi Calculator ikonuna basarak hesaplamalarınızı yapabilirsiniz. - Takvim Kullanıcılar takvimi, tarih, saat ve hatırlatmaları kontrol etmek için kullanabilir. Fakat bunları yapabilmek için, kullanıcıların Google Hesaplar a giriş yapmaları gerekmektedir. 1 Takvim ikonuna basınız, Daha sonra ortaya çıkacak olan Yeni Google Hesabı Ekle Seçeneğini tıklayın, ardından bir sonraki aşamaya geçiniz. 2 Eğer Google Hesabına sahibi değilseniz, Hesap Oluştur seçeneğini seçiniz. Eğer Google Account sahibi iseniz, Giriş Yap seçeneğini seçip bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz. 3Gmail adresinizi ve şifrenizi yazıp, İleri ile bir sonraki aşamaya geçiniz. 4Kurulumu bitirdikten sonra, otomatik olarak sayfa kapanacak ve ana sayfaya döneceksiniz. Ayrıca Takvim ikonuna tıklayıp, saat, tarih, hatırlatmaları ve daha fazlasını ayarlayabilirsiniz. Takvim hatırlatıcısının tonunu ve diğer ayarları: Ayarlar > Daha seçeneği üzerinden ayarlayabilirsiniz. Ajanda ekle: Ayarlar > yeni ajanda seçeneğinden ajandanızı ekleyebilirsiniz. Ayarlayabileceğiniz seçenekler olay adı, zamanı, tanımı, yeri ve benzeridir.

24 - Kamera Kamera ikonuna tıklayıp, uygulamayı başlatınız. Kamera, tabletin sağ üst kısmındadır. Fotoğraf veya video çekmek için Fotoğraflar ve videolar, otomatik olarak dâhili hafızaya kaydolur. ikonuna basınız.

25 Ayrıca önceki fotoğraflarınızı ve videolarınızı, ekranın sağ üst tarafında bulunan fotoğraf ikonuna tıklayarak görebilirsiniz. Fotoğraflarınız ve videolarınız açıldığı zaman üzerine tıklayarak daha fazla seçeneklere ulaşabilirsiniz. (Sil, Slâyt Gösterisi, Paylaş, Yakınlaş, Duvar kâğıdı olarak ayarlamak vs.) - Saat Simgesine tıklayın,saat arayüzü belirecek: Saati ayarlamak için tıklayın:

26 - Yüklemeler İkona tıklayarak, yüklenen tüm uygulamaları görebilirsiniz. - Bir veya birden fazla kişisel kurulumu yapabilir, tabletinizden hesaplarınızı yönetebilirsiniz. ikonuna tıklayıp, hesabınızı, prosedürler doğrultusunda kurabilirsiniz. Kurulum tamamlandıktan sonra, alabilir ve gönderebilirsiniz. Eğer tek bir hesabı tabletinize kurulu ise, ikonuna tıkladıktan sonra direkt olarak hesabınız açılacaktır. Eğer birden fazla hesabınız var ise Hesaplar ekranında tüm hesaplarınız gözükecektir. Ulaşmak istediğiniz hesabı menüden seçerek, maillerinizi okuyabilirsiniz. Maillerinize posta kutusundan ulaşıp, cevaplayabilir veya silebilirsiniz. Posta kutusu ekranında, Yeni posta oluştur, seçeneği ile yeni gönderebilirsiniz. Simgesine tıklayarak hesabınızı daha kişiselleştirebilirsiniz.

27 - Dosya Yöneticisi Dosya Yöneticisi ikonuna tıklayarak tabletinizin hafızasında bulunan dosyaları görebilirsiniz. Dosyalarınızın kategorilerini görebilirsiniz. Bellek cihazlarının (Yerel, SD kart veya U-Disk) içindeki dosyaları görmek için ilgili bellek cihazlarının (Yerel, SD kart veya U-Disk) üzerine dokunun. Dosyanın üzerine gelip, 3 saniye basılı tuttuğunuz zaman, dosyalarınız için diğer özelliklerin de olduğu bir menü açılacaktır. (Sil, Dosya Adı Değiştir, Kopyala, Taşı ve ile gönder).ayrıca dosyalarınızı kopyalayabilir, taşıyabilir ve yapıştırabilirsiniz. Bir klasöre dokunup 3 saniye basılı tutulduğu zaman Klasörü Sil, Klasörü Yeniden Adlandır, Klasörü Kopyala, Klasörü Taşı, Zip Klasörü seçenekleri çıkmaktadır.

28 Dosya nasıl kopyalanır: Bir dosyayı kopyalamak için, dosya ikonunun üzerine tıklayıp, 3 saniye basılı tutunuz, Kopyala, seçeneğini seçip basılı tutunuz. Açılan menüden Klasöre Yapıştır seçeneğini seçerek dosyanızı kopyalayabilirsiniz. - Play Store Market arayüzündeki oluşturmalısınız. ikonuna tıklayın. Eğer Gmail hesabınız yoksa bir Gmail hesabı - Müzik Müzik ikonuna tıklayarak müzik çalar arayüzüne giriş yapabilirsiniz. Müzik dosyasına tıkladığınızda müzik çaları açmış olacaksınız.

29 Herhangi bir şarkıyı ya da dosyayı uzun basarak çalma listesine ekleyebilir, silebilir ve aşağıda gösterildiği gibi arayabilirsiniz: İkonu: Bir önceki müziği çalar, ikona uzun bastığınızda hızlı geri alır. İkonu: Müziği durdurur. İkonu: Müziği kaldığı yerden çalmaya devam eder. İkonu: Bir sonraki müziği çalar. İkonu: Mevcut çalma listesini görüntüler.

30 İkonu: Rastgele çalma modunu açar. İkonu: Tekrar çalma modunu açar. - Kişiler Kişi iletişim bilgileriniz ile kişi listesi yaratabilir, bir adres defteri oluşturabilirsiniz. 1. Kişiler uygulama ikonuna basarak uygulamayı başlatınız. 2. Eğer Google hesabınız var ise, direkt olarak uygulamanız çalışacaktır. Eğer Google hesabınız bağlı değil ise, lütfen talimatları takip ederek giriş yapınız. 3. Kişiler uygulamasına girdikten sonra, kişi listenizi ve tüm bilgileri görebilirsiniz. Kişi listenizde Arama yapabilir, eklemeler ve düzeltmeler ile kişi bilgilerinizi düzenleyebilirsiniz. Bu özellikler için tuşuna basınız. Paylaş: Kişi bilgilerini paylaşmak için Sil: Kişi bilgilerini kaldırmak için Kişileri Göster: Kişi bilgilerini göstermek için Kişi Ekle / Sil: Eklemek/Çıkarmak için Hesaplar: Hesaplarınızı senkronize etmek için Ayarlar: Kişi bilgilerinin özelliklerini göstermek için 4. Kişiler ekranında, istenilen kişi seçilip, yıldız ikonu seçilerek, kişi bilgileri favori kişi listesine eklenebilir.

31 - Ses Kaydedici Ses Kaydediciyi çalıştırmak için Ses Kaydedici ikonunun üzerine tıklayarak uygulamayı başlatınız. Tuşu ile kayda başlayabilirsiniz. Tuşu ile kaydı durdurabilirsiniz. Kayıt işleminiz bittiği zaman, sistemin göstereceği Sil / Kaydet seçenekleri ile kaydınızı silebilir ya da saklayabilirsiniz. Kayıtlı dosyalar Dosya Yöneticisi ile görüntülenebilir.

32 - Video Oynatıcı Video dosyasına tıklayın, bir dakika bekleyin. Analiz ettikten sonra videoyu oynatmak için ikonuna tıklayın, aşağıdaki gibi görünecektir: Resim Oynatma: Resim dosyasını seçin, Aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi görünecektir.

33 Ekranın sağ üst köşesindeki düzenleyebilir, sağa sola çevirebilir ve kesebilirsiniz. simgesine tıklayarak oynamakta olan slayt gösterisini Kes seçeneğini tıklayarak fotoğrafı kesebilirsiniz. Kesmek istediğiniz kısmı seçtikten sonra Tamam seçeneğine tıklayın.

34 10. Pil Yönetimi Pil, tam olarak şarj edilmemiştir. Kullanımdan önce, en az 6 saat boyunca şarj edilmesi tavsiye edilir. Şarj edilebilir batarya, sıkça şarj edilmek üzere tasarlanmıştır. Tüm Lityum bataryalarda olduğu gibi cihaz her şarj edildiğinde bataryanın ömrü azalır. Fakat aşağıdaki uyarılara dikkat ederek şarjınızın ömrünü uzatabilirsiniz. - Tabletinizi en az haftada bir kere kullanın. - Bataryayı tamamen şarj ediniz. - Asla bataryanızı uzun süreliğine boş bir şekilde bırakmayın. - Her zaman tabletinizi ve bataryayı ısı ve nemden uzak tutunuz. 11. Şarj Adaptörün fişini, prize takınız. Daha sonra cihaz ile bağlayınız. Bataryayı tam olarak şarj ediniz. Batarya tamamen şarj olduğunda ikonu çıkacaktır. Yaklaşık olarak 6 saatin sonunda batarya tamamen boşalır ancak şarj edilirken aygıtı kullanabilirsiniz. Kutunun içinde bulunan şarj adaptör haricinde diğer adaptörleri kullanmayınız. Bu adaptörler ürününüze ve bataryanıza zarar verebilir Tabletin içini açmayınız, pilini değiştirmeyiniz. Bu işlem tabletinize zarar verip, garanti kapsamında değildir.

35 12. Önemli Güvenlik Önlemleri Tabletinizi kullanırken, her zaman bu güvenlik önlemlerini takip ediniz. Bu uyarılar, elektrik şoku, yangın ve yaralanma gibi durumları azaltır. - Ürünü nemden ve yağmurdan koruyunuz. - Isı kaynaklarından ve direkt olarak güneş ışığından kaçınınız. - LCD ekranın üzerine başka objeler yerleştirmeyiniz, bunlar LCD ekranınıza zarar verebilir. - Sivri ve keskin objeler ile LCD ekranınıza dokunmayınız bunlar, ürününüzün ekranını çizebilir. - Sadece cihaz ile verilen AC adaptör kullanınız. Diğer güç adaptörlerini kullanmak, cihaza zarar verir ve garanti kapsamından çıkartır. - Tableti kendiniz tamir etmeye çalışmayınız. Bu hem tablete zarar verir, hem de ürününüzü garanti kapsamından çıkartır. 13. Cihazı temizleme Ekranda bulunan parmak izlerini temizlemek için, yumuşak, aşındırıcı özelliği olmayan bir bez ile ekranınızı temizlemenizi öneriyoruz.( Kamera lens temizleyici bez vs.)

İçindekiler. Sistem: Android4.0. İşlemci: BoxchipA10. Sürüm: V01 DA30

İçindekiler. Sistem: Android4.0. İşlemci: BoxchipA10. Sürüm: V01 DA30 İçindekiler Temel Tanıtım...1 Hızlı Başlatma...1 Pil yönetimi ve şarj etme...1 Açılış ve Kapanış...2 PC ile Bağlantı...3 Arayüz Tanıtımı...3 Arayüzün alt çubuğu...3 ANASAYFA menüsü...4 Masaüstü...4 Temel

Detaylı

2012. Tüm Hakları Saklıdır. Acer ICONIA TAB Kullanım Kılavuzu Model: A510/A511 İlk baskı: 4/2012 Sürüm: 1.1

2012. Tüm Hakları Saklıdır. Acer ICONIA TAB Kullanım Kılavuzu Model: A510/A511 İlk baskı: 4/2012 Sürüm: 1.1 Kullanım Kılavuzu 2012. Tüm Hakları Saklıdır. Acer ICONIA TAB Kullanım Kılavuzu Model: A510/A511 İlk baskı: 4/2012 Sürüm: 1.1 Acer ICONIA TAB Model numarası: Seri numarası*: Satın alma tarihi: Satın alma

Detaylı

Vodafone Smart 4 Mini 785 Kullanıcı kılavuzu

Vodafone Smart 4 Mini 785 Kullanıcı kılavuzu Vodafone Smart 4 Mini 785 Kullanıcı kılavuzu Bazı hizmetlere ve uygulamalara tüm ülkelerden ulaşılamayabilir. Mağazada detaylı bilgi edinebilirsiniz. Android, bir Google Inc. ticari markasıdır. Google

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z1 C6902/C6903/C6906

Kullanım kılavuzu. Xperia Z1 C6902/C6903/C6906 Kullanım kılavuzu Xperia Z1 C6902/C6903/C6906 İçindekiler Başlarken...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...8 Google hesabı neden gerekli?...9 Cihazınızı şarj etme...10 Temel konuları

Detaylı

Cep Telefonu Kullanıcı kılavuzu

Cep Telefonu Kullanıcı kılavuzu Cep Telefonu Kullanıcı kılavuzu Vodafone Group 2015. 2015. Vodafone Vodafone and ve the Vodafone Vodafone logoları logos Vodafone are trade marks Group un of Vodafone ticari markasıdır. Group. Any Burada

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z Ultra C6802/C6833/C6806/C6843

Kullanım kılavuzu. Xperia Z Ultra C6802/C6833/C6806/C6843 Kullanım kılavuzu Xperia Z Ultra C6802/C6833/C6806/C6843 İçindekiler Xperia Z Ultra Kullanım kılavuzu...6 Başlarken...7 Genel bakış...7 Montaj...8 Cihazınızı ilk kez açma...10 Google hesabı neden gerekli?...11

Detaylı

Kullanım kılavuzu Xperia E1 D2004/D2005

Kullanım kılavuzu Xperia E1 D2004/D2005 Kullanım kılavuzu Xperia E1 D2004/D2005 İçindekiler Başlarken...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...8 Google hesabı neden gereklidir?...8 Cihazınızı şarj etme...9 Temel konuları öğrenme...10

Detaylı

Kullanıcı kılavuzu Vodafone 875 Smart Mini

Kullanıcı kılavuzu Vodafone 875 Smart Mini Bazı hizmetlere ve uygulamalara tüm ülkelerden ulaşılamayabilir. Ayrıntılı bilgi için satıcınıza danışın. Facebook, Facebook, Inc. firmasının ticari markasıdır. Google, Android, YouTube ve diğer markalar

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia S LT26i

Kullanım kılavuzu. Xperia S LT26i Kullanım kılavuzu Xperia S LT26i İçindekiler Xperia S Kullanım kılavuzu...6 Bașlarken...7 Nedenleri ve niçinleriyle Android...7 Genel bakıș...7 Montaj...8 Cihazı açma ve kapatma...9 Ekran kilidi...10 Kurulum

Detaylı

Turkcell T40 Kullanım Kılavuzu

Turkcell T40 Kullanım Kılavuzu Turkcell T40 Kullanım Kılavuzu 1 Bu El kitabı hakkında TURKCELL T40 ı seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Cihazınızı en iyi durumda tutabilmek için, lütfen bu el kitabını okuyun ve gelecekte de başvurabilmek

Detaylı

HTC Desire 500 cihazınız Kullanım kılavuzu

HTC Desire 500 cihazınız Kullanım kılavuzu HTC Desire 500 cihazınız Kullanım kılavuzu 2 İçerikler İçerikler Kutudan çıkarma HTC Desire 500 7 Arka kapak 8 mikro SIM kartı 9 Bellek kartı 10 Pil 11 Gücü açma veya kapama 12 Telefonunuz ile ilgili hızlı

Detaylı

Önemli Duyurular. KynectTAB 32013G

Önemli Duyurular. KynectTAB 32013G 1 KynectTAB 32013G Yeni Kyäni KynectTAB i satın aldığınız icin tebrikler KynectTAB ınız Kyäni işinize başlamınıza yardım edecek bilgiler, ipuçları ve öğretici makalelerle artı hareket halinde işinizi yapmanıza

Detaylı

SM-G925FQ. Kullanma Kılavuzu. Cep Telefonu

SM-G925FQ. Kullanma Kılavuzu. Cep Telefonu SM-G925FQ Kullanma Kılavuzu Cep Telefonu Turkish. 04/2015. Rev.1.1 www.samsung.com İçerik Temel hususlar 4 İlk önce beni oku 5 Paket içindekiler 6 Cihaz yerleşimi 8 SIM veya USIM kartı 10 Pil 15 Cihazı

Detaylı

GT-P7500. Mobil İnternet Cihazı Kullanım Kılavuzu

GT-P7500. Mobil İnternet Cihazı Kullanım Kılavuzu GT-P7500 Mobil İnternet Cihazı Kullanım Kılavuzu Bu kılavuzu kullanma Samsung P7500 satın aldığınız için tebrikler. Bu güçlü, her yere git cihaz, aktif yaşam stilinize uyan çok yönlü ve hafif yapısı ile

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3+ E6553

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3+ E6553 Kullanım kılavuzu Xperia Z3+ E6553 İçindekiler Başlarken...7 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...7 Genel bakış...7 Ekranı koruma...8 Montaj...8 Cihazınızı ilk kez açma...10 Google hesabı neden gereklidir?...10

Detaylı

Nokia C7 00 Kullanım Kılavuzu

Nokia C7 00 Kullanım Kılavuzu Nokia C7 00 Kullanım Kılavuzu Baskı 3.1 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 5 Başlarken 7 Tuşlar ve parçalar 7 SIM kartı ve bataryayı takma 9 Hafıza kartı takma 11 Şarj etme 12 Telefonu açma veya kapatma

Detaylı

HTC One cihazınız Kullanıcı kılavuzu

HTC One cihazınız Kullanıcı kılavuzu HTC One cihazınız Kullanıcı kılavuzu 2 İçerikler İçerikler Kutudan çıkarma HTC One 7 SIM kartı 8 Pili şarj etme 9 Gücü açma veya kapama 10 Telefonunuz ile ilgili hızlı bir kılavuz mu istiyorsunuz? 10 Telefonunuzu

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia L C2105/C2104

Kullanım kılavuzu. Xperia L C2105/C2104 Kullanım kılavuzu Xperia L C2105/C2104 İçindekiler Xperia L Kullanım kılavuzu...6 Başlarken...7 Bu Kullanım Kılavuzu Hakkında...7 Android nedir?...7 Telefona genel bakış...7 Montaj...8 Cihazı açma ve kapatma...9

Detaylı

ASUS Transformer Pad Kullanım Kılavuzu

ASUS Transformer Pad Kullanım Kılavuzu ASUS Transformer Pad Kullanım Kılavuzu TR7360 TF300T/ TF300TG/ TF300TL Pilleri Şarj Etme Pil kullanmayı düşünüyorsanız, uzun seyahatlere çıkmadan önce pil takımınızı ve isteğe bağlı pil takımlarınızı tamamen

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia E3 D2202/D2203/D2206

Kullanım kılavuzu. Xperia E3 D2202/D2203/D2206 Kullanım kılavuzu Xperia E3 D2202/D2203/D2206 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı neden gereklidir?...9 Cihazınızı

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia E C1505/C1504

Kullanım kılavuzu. Xperia E C1505/C1504 Kullanım kılavuzu Xperia E C1505/C1504 İçindekiler Xperia E Kullanım kılavuzu...6 Başlarken...7 Android nedir?...7 Telefona genel bakış...7 Montaj...9 Telefonu açma ve kapatma...11 Ekran kilidi...11 Kurulum

Detaylı

HTC ChaCha Kullanım kılavuzu

HTC ChaCha Kullanım kılavuzu HTC ChaCha Kullanım kılavuzu 2 İçerikler İçerikler Başlangıç Kutunun İçinde 8 HTC ChaCha 8 Alt kapak 10 SIM kartı 11 Bellek kartı 12 Pil 13 Gücü açma veya kapama 15 PIN'inizi girme 16 Parmak hareketleri

Detaylı

Huawei'ye Hoş Geldiniz

Huawei'ye Hoş Geldiniz Huawei'ye Hoş Geldiniz HUAWEI U8655-1 Kullanım Kılavuzu İçindekiler 1 Devam Etmeden Önce Okuyun...1 1.1 Güvenlik Önlemleri... 1 1.2 Kişisel Bilgiler ve Veri Güvenliği... 2 1.3 Yetkili Servis Adresleri:...

Detaylı

BlackBerry Bold Series. BlackBerry Bold 9900/9930 Smartphones Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu

BlackBerry Bold Series. BlackBerry Bold 9900/9930 Smartphones Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu BlackBerry Bold Series BlackBerry Bold 9900/9930 Smartphones Sürüm: 7.1 Kullanıcı Kılavuzu Yayın: 2012-09-24 SWD-20120924113016361 İçindekiler Hızlı Yardım... 9 Başlarken: Akıllı telefonunuz... 9 Popüler

Detaylı

sola Kullanım kılavuzu

sola Kullanım kılavuzu sola Kullanım kılavuzu İçindekiler Önemli bilgiler...7 Nedenleri ve niçinleriyle Android...8 Uygulamalar...8 Başlarken...9 Montaj...9 Telefonu açma ve kapatma...10 Kurulum kılavuzu...11 Ekran kilidi...11

Detaylı

HTC Sensation XL with Beats Audio Kullanım kılavuzu

HTC Sensation XL with Beats Audio Kullanım kılavuzu HTC Sensation XL with Beats Audio Kullanım kılavuzu 2 İçerikler İçerikler Başlangıç Kutu İçeriği 8 HTC Sensation XL with Beats Audio 8 Arka kapak 10 SIM kartı 11 Pil 12 Gücü açma veya kapama 14 PIN'inizi

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3 D6603/D6653

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3 D6603/D6653 Kullanım kılavuzu Xperia Z3 D6603/D6653 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı neden gereklidir?...10 Cihazınızı

Detaylı

Sony Ericsson. Cep Telefonu XPERIA P. Türkçe Tanıtma Kullanma Kılavuzu

Sony Ericsson. Cep Telefonu XPERIA P. Türkçe Tanıtma Kullanma Kılavuzu Sony Ericsson Cep Telefonu XPERIA P Türkçe Tanıtma Kullanma Kılavuzu İçindekiler Önemli bilgiler...7 Nedenleri ve niçinleriyle Android...8 Uygulamalar...8 Başlarken...9 Montaj...9 Telefonu açma ve kapatma...9

Detaylı

SM-N915F. Kullanma Kılavuzu. Cep Telefonu

SM-N915F. Kullanma Kılavuzu. Cep Telefonu SM-N915F Kullanma Kılavuzu Cep Telefonu Turkish. 12/2014. Rev.1.0 www.samsung.com İçerik İlk önce beni oku Başlarken 7 Paket içindekiler 8 Cihaz yerleşimi 10 S Pen 13 SIM veya USIM kartı ve pili kullanma

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU. VSP355s

KULLANIM KILAVUZU. VSP355s KULLANIM KILAVUZU VSP355s Değerli Müşterimiz, Vestel telefon cihazımızı tercih etmekle kaliteli bir VESTEL ürünü satın almış bulunmaktasınız. Cihazınız, gerekli olan özeni ve bakımı sağladığınız takdirde

Detaylı