o=::: 02 w > DEZENFEKTASYON SANİTASYON ~ 21 w o 37 z 41 u 47

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "o=::: 02 w > DEZENFEKTASYON SANİTASYON ~ 21 w o 37 z 41 u 47"

Transkript

1 o=::: 02 w > DEZENFEKTASYON SANİTASYON ~ 2 w o 37 z 4 u 47

2 ENDÜSTRİYEL YAG ÇÖZÜCÜLER GÜÇLÜ SU BAZLI YAG ÇÖZÜCÜ Endüstriyel alanlarda kullanılan güçlü bir yağ çözücüdür. Metallerde korozyona yol açmaz boyalı yüzeylere zarar vermez. Yağlı, kirli yüzeylerde makineler ve ekipmanlarda, zeminlerde ve duvarlarda güvenle kullanılır. Çevre dostudur ve biyolojik olarak parçalanabilir. KULLANIM ŞEKLİ :0'a :30 su ile seyreltilerek kullanılır. SU BAZLI YAG ÇÖZÜCÜ Çöp taşıma araçları ve konteynerlarda organik yağ ve kirleri çözer. Aynı zamanda çöplerdeki çürüme ve mantarlaşmadan dolayı meydana gelen kokuları giderir ve dezenfektasyonunu sağlar. Güçlü bir yağ sökücüdür. Konsantre ve ekonomiktir. KULLANIM ŞEKLİ :20'e :30 su ile seyreltilerek kullanılır. HASSAS YÜZEY TEMİZLEYİCİ Çok konsantredir. Her türlü yağlı, kirli, pasaklı metal yüzeylerde kullanılabilir ve pas yapmaz. Kimyasal yapısı diğer çözücülerden farklılık gösterir. Kostik veya alkali bileşenler içermez. Suyun kullanılabilidiği tüm yüzeylerde kullanılabilir. Korozif etkisi yoktur. KULLANIM ŞEKLİ :0'a :30 su ile seyreltilerek kullanılır. HASSAS YÜZEY TEMİZLEYİCİ Basınçlı parça yıkama makinelerinde yağlı, kirli, pasaklı her türlü parçanın yıkanması için uygundur. Her türlü metal ve yüzeylerde kullanılabilir. Köpük istenmeyen her türlü yağ alma prosesinde kullanıma uygundur. KULLANIM ŞEKLİ :0'a :00 su ile seyreltilerek kullanılır. SU BAZLI YAG ÇÖZÜCÜ Endüstriyel alanlarda kullanılan güçlü bir yağ çözücüdür. Fabrika zeminindeki katranlaşmış ve kurumuş yağların temizliğinde etkilidir Ekonomektir. KULLANIM ŞEKLİ :3'e :0 su ile seyreltilerek kullanılır.

3 ENDÜSTRİYEL YAG ÇÖZÜCÜLER SU BAZLI YAG ÇÖZÜCÜ Endüstriyel alanlarda kullanılan güçlü bir yağ çözücüdür. Fabrika zeminindeki ve makineler üzerindeki katranlaşmış ve kurumuş yağların temizliğinde etkilidir. KULLANIM ŞEKLİ :5'e :30 su ile seyreltilerek kullanılır. AGIR YAG - KARBON ÇÖZÜCÜ > KULLANIM ŞEKLİ Endüstriyel alanlarda kullanılan ağır yağ ve karbon sökücüdür. Her türlü aşınmış, yıpranmış sökülmesi istenen yüzeylerdeki cilanın çıkanlmasında da kullanılabilir. :5'e : O su ile seyreltilerek kullanılır. TUTKAL VE YAG ÇÖZÜCÜ > KULLANIM ŞEKLİ Endüstriyel alanlarda kullanılan ağır yağ ve tutkal sökücüdür. Doğal limon ve turunçgillerden elde edilen çözücü ve koku gidericiden formüle edinmiştir. Sentetiktir, kimyasal içermez. :'e :0 su ile seyreltilerek kullanılır. AGIR KATRAN VE YAG ÇÖZÜCÜ Endüstriyel alanlarda kullanılan su ile seyreltildiğinde emülsiyon oluşturduğunda dik yüzeylere tutunarak inatçı kir yağ ve pasakları temizler. Yağ katran temizlenene kadar yapıştığı yüzeyi bırakmaz ve ovma gerektirmez. KULLANIM ŞEKLİ :3'e :7 su ile seyreltilerek kullanılır. KLİMA SERPANTİN TEMİZLEYİCİ Tüm alüminyum yüzeylerinin serpantinlerinin temizlenmesi ve parlatılması amacıyla kullanılır. lsı transferini engelleyen ve tıkanmalara yol açan yağ ve kir tabakaları ile alüminyum oksidi çözer. Çevreye zararı yoktur, biyolojik olarak parçalanır. Solvent içermez. KULLANIM ŞEKLİ :0'a :30 su ile seyreltilerek kullanılır.

4 ENDÜSTRİYEL YAG ÇÖZÜCÜLER t::> DURULAMA GETİRMEYEN KLİMA SERPANTİN TEMİZLEYİC KULLANIM ŞEKLi Tüm alüminyum yüzeylerinin serpantinlerinin temizlenmesi ve parlatılması amacıyla kullanılır. lsı transferini engelleyen ve tıkanmalara yol açan yağ ve kir tabakaları ile alimünyum oksidi çözer. DURULAMA GEREKTİRMEZ. Çevreye zararı yoktur. Biyolojik olarak parçalanır. Solvent içermez. :5'a :0 su ile seyreltilerek kullanılır. YAG KATRAN - KURUM SİLİS ÇÖZÜCÜ Endüstriyel alanlarda ağır ve güçlük gösteren karbonlaşmaları katran, kurum, silis ve azotlu kompleks kirliliklerin temizliğinde mükemmel sonuç verir. Döküm fabrikaları veya döküm yerlerindeki kalıpların temizliğinde kullanılır. KULLANIM ŞEKLİ :'e :0 su ile seyreltilerek kullanılır. ALKALİ OTOMAT TEMİZLEYİCİ Her türlü zeminde otomat makinaları ile kullanılan güçlü yağ ve kir sökücüdür. Çok konsantredir. % 90'nın üzerinde biyolojik olarak parçalanabilir. Çevreye zararı yoktur. KULLANIM ŞEKLİ :20'e :80 su ile seyreltilerek kullanılır. EPOKSİ ZEMİN TEMİZLEYİCİ Her türlü zeminde özellikle epoksi zeminlerde oluşan yağ, katran ve lastik izlerini sökmek için üretilmiştir. Otomak makinaları ile kullanılması tavsiye edilir. Çok konsantredir. % 90'nın üzerinde biyolojik olarak parçalanabilir. Çevreye zararı yoktur. KULLANIM ŞEKLİ :20'e :80 su ile seyreltilerek kullanılır. ALKALİ TEMİZLEYİCİ Her türlü yüzey üzerinde etkili sonuç veren alet ve ekipmanlarının temizliğinde kullanılan solvent içermeyen kuvvetli bir yağ sökücüdür. Korozif etkisi yoktur. Biyolojik olarak parçalanır. Çevre dostudur. Otomat makinelerinde kullanılabilir. KULLANIM ŞEKLİ :20'e :80 su ile seyreltilerek kullanılır.

5 ENDÜSTRİYEL ÖZEL TEMİZLEYİCİLER GIDA İŞLETMELERİ İÇİN KOKUSUZ YAG TEMİZLEYİCİ Her türlü yüzey üzerinde etkili sonuç veren tüm alet ve ekipmanların temizliğinde kullanılan koku içermeyen kuvvetli bir yağ çözücüdür. Klorlu ve aromatik çözücüler içermez. Özellikle havalandırma imkanı olmayan kokunun istenmediği ortamlarda gıda sektörü dahil tüm sektörlerde kullanılır. > KULLANIM ŞEKLİ Direkt kullanılır. POLİÜRETAN TEMİZLEYİCİ KULLANIM ŞEKLİ Sünger fabrikalan otomotiv yedek parça, filtre, panel üretimi yapan sektörlede poliüretanı çözmek için geliştirilmiştir. Her türlü metal üzerinde ve poliüretan üreten makinelerde güvenle kullanılır. Direkt kullanılır. AGIR KARBON VE YAG TEMiZLEYiCi KULLANIM ŞEKLİ Solvent esaslı ağır yağ, karbon, kir birikintilerini çözmek için geliştirilmiştir. Yanıcı değildir. Direkt kullanılır. YAG VE KİR TEMİZLEYİCİ Hızlı uçucudur. Hiçbir aromatik ve klorlu solvent içermez. Yağı kurumu hızlı çözer. > KULLANIM ŞEKLİ Direkt kullanılır. GENEL ENDUSTRIYEL TEMiZLEYiCi KULLANIM ŞEKLİ Mekanik parça temizlikleri ve her türlü metalin yağdan ve kirden arındırılması için geliştirilmiştir. Metali aşındırmaz, birçok solvent ve temizleyiciden daha sağlıklı ortamlar oluşturur. Direkt kullanılır. HASSAS PARÇA TEMİZLEYİCİ Her türlü metal, sert plastik, kauçuk, ahşap yüzeylerin temizliğinde kullanılır. Yüzeyi aşındırmaz. Hiçbir atık ve kalıntı bırakmaz yavaş buharlaşır. İstenildiği taktirde özel esaslı olarak üretilebilir. YAG VE KİR ÇÖZÜCÜ Ekonomiktir. Her türlü yağı ve kiri metal üzerinden hızlıca çözer. Yavaş buharlaşır, tortu bırakmaz. Yanıcı ve parlayıcı değildir. > KULLANIM > KULLANIM ŞEKLİ Direkt kullanılır. ŞEKLİ Direkt kullanılır.

6 ENDÜSTRİYEL METAL YÜZEY HAZIRLAYICILAR DURULAMA GEREKTİRMEYEN YAG ÇÖZÜCÜ Metallerin özellikle boya öncesi yağ alma işlemini silerek yağdan arındırmasında etkilidir. Solvent içermez. Uygulanıldığı yüzeye ve boyaya zarar vermez. Korozyon oluşumunu önler. > KULLANIM ŞEKLİ :0 ile :20 su ile seyreltilerek kullanılır. BOYA ÖNCESİ METAL İŞLEM Metallerin üzerinden tek uygulamada yağı, pası ve gresi temizleyerek metali kaplama ve boyaya hazırlar. Aynı zamanda metali mikroskobik ölçüde aşındırarak yüzeyde boya ve kaplamanın daha iyi tutunmasını sağlayan fosfat tabakası oluşturur. MT00 Metal yüzeylerden yağı, gresi, kir ve pas tabakalarını kolaylıkla uzaklaştıran özel bir bileşimdir. Metal yüzeyi mikroskobik ölçüde temizler kriztalize demir fosfat tabakası kaplayarak boya ve kaplama öncesine hazırlar. KULLANIM ŞEKLİ :5'e : O su ile seyreltilerek > KULLANIM kullanılır. ŞEKLİ :5'a :30 su ile seyreltilerek kullanılır. ORGANİK BOYA ÖNCESİ METAL İŞLEM Metal yüzeylerden yağı, gresi, kir ve pas tabakalarını kolaylıkla uzaklaştıran özel bir bileşimdir. Metal üzerinde nano ölçekte aşındırır. Metali boya ve kaplama öncesine hazırlar. Organik esaslıdır, herhangi zararlı bileşenler içermez. Biyolojik olarak parçalanabilir. Çevreye zararı yoktur. KULLANIM ŞEKLİ :5'e :30 su ile seyreltilerek kullanılır. BOYA ÖNCESİ METAL İŞLEM Metal yüzeylerden özellikle yağı ve pas tabakalarını temizleyerek metali boyaya ve kaplamaya hazırlar. Aynı zamanda metal yüzeyi mikroskobik ölçüde aşındırarak demir - fosfat tabakası kaplayarak boya ve kaplama öncesine hazırlar. KULLANIM ŞEKLİ :5'e :30 su ile seyreltilerek kullanılır.

7 ENDÜSTRİYEL KİREÇ TORTU VE PAS TEMİZLEYİCİLER ORGANİK KİREÇ TORTU TEMİZLEYİCİ Özellikle kireç ve tortu çözer. Asitlerin metal üzerindeki korozif etkisi inhibitörler sayesinde en aza indirilmiştir. Korozyon birikintilerini minerallerin oluşturduğu taşlanmayı söker, pas tabakalarını ve ağır kirleri kolayca uzaklaştırır. Hassas metallerde kullanıma uygundur. yüzeylerde karartma ve aşındırma yapmaz. > KULLANIM ŞEKLİ :5'e : O su ile seyreltilerek kullanılır. KİREÇ TORTU TEMİZLEYİCİ Özellikle ısıtma ve soğutma sistemlerinde tüm tesisatın ve eşanjörlerin temizliğinde kullanılan kireç ve tortu çözücüdür. Kireci iyonize edip kendi bünyesine katarak çözer. Metal yüzeyler için korozyon önleyici inhibitörler içerir. KULLANIM ŞEKLİ :5'e : O su ile seyreltilerek kullanılır. KiREÇ - BETON - PAS TEMiZLEYiCi Kireç, tortu ve pası güçlü formülü sayesinde çözen asidik bir bileşendir. Uygulama esnasında köpüğe yol açmaz. Açık ve kapalı sistemlerde kullanıma uygundur. KULLANIM ŞEKLİ :5'e : O su ile seyreltilerek kullanılır. BETON - HARÇ TEMİZLEYİCİ > KULLANIM ŞEKLİ İnşaat sonrası oluşan harç, beton ve kireç kalıntılannı mükemmel şekilde temizler. Aynca transmikserler, çimento siloları, beton pompaları ve betoniyerlerden harç atıklarını kolayca temizler. Asitlerin metal üzerindeki korozif etkisi,içerdiği inhibitörler sayesinde en aza indirilmiştir. :5'a : O su ile seyreltilerek kullanılır. MİNERAL TORTU PAS TEMİZLEYİCİ Çok ağır kirlerin temizliğinde kullanılır. Suyun oluşturduğu mineral tortularını, silisyum kalıntılarını ve pas lekelerini yüzeyden söker. KULLANIM ŞEKLİ :5'e :20 su ile seyreltilerek kullanılır. KİREÇ - PAS TEMİZLEYİCİ > KULLANIM ŞEKLİ Kalsiyum, magnezyum ve silis içeren kabuğa karşı etkilidir. Oluşmuş olan ağır kabuk oluşumunu temizlemekte etkilidir. Korozyon depozitelerini ve minerallerinin oluşturduğu taşlanmayı çözmekte etkili olup metal yüzeyleri oluşabilcek zararlardan korur. Metaller üzerinde asit etkisi ve korozyon önleyici kimyasallar içerir. GÜÇLÜ ASİDİK TEMİZLEYİCİ Çok güçlü asidik temizleyicidir. Ağır pas ve kaynak lekerinde kullanılır. Paslanmaz demir çelik ve metaller için kaynağın yapıldığı bölgede oluşan kaynak lekelerini, boraks lekelerini ve parlamaları yok eder. > KULLANIM :5'e :20 su ile seyreltilerek kullanılır. ŞEKLİ Direkt kullanılır.

8 ENDÜSTRİYEL BOYA SÖKÜCÜLER BOYA SÖKÜCÜ KULLANIM ŞEKLİ Kuvvetli bir boya çözücüdür. Yaş ve toz boya sökücüdür. Uygulamadan sonra yıkama gerektirmez. Her türlü metale zarar vermez yüzeylerde bozulmalara yol açmaz. Direkt kullanılır. BOYA SÖKÜCÜ Kuvvetli bir boya çözücüdür. Akrilik polyester yaş ve toz boyalar üzerinde etkilidir. Uygulamadan sonra yıkama gerektirmez. Her türlü metale zarar vermez, yüzeyde bozulmalara yol açmaz. > KULLANIM ŞEKLİ Direkt kullanılır. BOYA SÖKÜCÜ KULLANIM ŞEKLİ Özellikle epoksi boyaları daldırma yöntemiyle çözmek için üretilmiştir. Çok kısa sürede boya çözme işlemini gerçekleştirir. Direkt kullanılır. BOYA SÖKÜCÜ Özellikle araç giydirme ve reklam panolarını fleksi boyaları kısa bir sürede çözmek için geliştirilmiştir. Hiçbir metale zarar vermez ve yüzeylerde bozulmalara yol açmaz. > KULLANIM ŞEKLİ Direkt kullanılır. BOYA SÖKÜCÜ JEL Kuvvetli bir boya çözücüdür. Her türlü boyayı çözer. Asit ve alkali içermez jel formatındadır. > KULLANIM ŞEKLİ Direkt kullanılır.

9 ENDÜSTRİYEL KORUYUCU VE ÇÖZÜCÜLER DIŞ YÜZEY KORUYUCU VE BAKIM ÜRÜNÜ KULLANIM ŞEKLİ Beton yüzeyleri sertleştirir sızdırmazlık sağlar, tozumaya karşı korur.uygulandığı tüm gözenekli yüzeylerde sıvı geçişini engellerken yüzeyin hava geçirgenliğini engellemez, rutubet ve terlemenin önüne geçer. KP0 Gözenekli tüm yüzeyleri sertleştirir, sızdırmazlık sağlar. Tozumaya karşı korur. Uygulandığı yüzeylerde yağ asitlerine ve alkalilere karşı korur. Suyun nüfus etmesini engeller. Betonu sertleştirerek çizik ve çatlamalann oluşmasını önler. Lt ürün ile tek kat uygulamada 0 ml yer kaplar > KULLANIM Direkt kullanılır. ŞEKLİ Lt ürün ile tek kat uygulamada O mt yer kaplanır. ZEMİN KAPLAMA ÜRÜNÜ KULLANIM ŞEKLİ Gözenekli tüm yüzeyleri sertleştirir, sızdırmazlık sağlar. Tozumaya karşı korur. Uygulandığı yüzeylerde yağ asitlerine ve alkalilere karşı korur. Suyun nüfus etmesini engeller. Betonu sertleştirerek çizik ve çatlamaların oluşmasını önler. İstenilen renklerde oluşturulabilir. Her türlü zemine göre her türlü dekoratif renkler uygulanabilir. Lt ürün ile tek kat uygulamada 0mt. yer kaplanır. Lt ürün ile tek kat uygulamada O mt yer kaplanır. GEVŞETİCİ - PAS SÖKÜCÜ - YAGLAYICI KULLANIM ŞEKLİ Paslanmış, sıkışıp bloke olmuş civatalan, somunlan, dişleri ve bağlantı elemanlarını, paslanmış, kaynamış olan alet ve tüm ekipmanlarını gevşetir. Kısmen pası söker, aynı zamanda yağlayıcı ve pas önleyici özelliği vardır. YÜZEY KORUYUCU FİLM Temizlenen tüm demir ve çelik aksamın paslanmaya karşı koruma amacıyla kullanılır. Yüzeye uygulandıktan sonra ince bir film tabakası oluşturur ve malzemenin uzun süre paslanmasına engel olur. > KULLANIM Direkt kullanılır. ŞEKLİ Direkt kullanılır. PAS İÇİN YÜZEY KORUYUCU Demir ve özellikle bakır, san alüminyum, kurşun ve alaşımlannı üretim ve stoklama sırasında paslanmaya karşı koymak amacıyla kullanılır. Metal yüzeylerde kırılgan olmayan bir şeffaf film tabakası oluşturur. Bu film ; su ve rutubeti bünyesine almaz ile 6 ay koruma süresi vardır. > KULLANIM ŞEKLİ Direkt kullanılır.

10 ENDÜSTRİYEL KORUYUCU VE ÇÖZÜCÜLER PAS İÇİN YÜZEY KORUYUCU > KULLANIM ŞEKLİ Demir ve özellikle bakır, san alüminyum, kurşun ve alaşımlannı üretim ve stoklama sırasında paslanmaya karşı koymak amacıyla kullanılır. Metal yüzeylerde kırılgan olmayan bir şeffaf film tabakası oluşturur. Bu film; su ve rutubeti bünyesine almaz. 3 yıl koruma süresi vardır. Direkt kullanılır. KALIP AYIRICI SİLİKONSUZ Gıda sanayi dışında, kalıp ayırıcı ve kaydırıcı olarak tüm endustride kullanılır. Boya yapılacak yüzeyde sorun teşkil etmez, silikon içermez. KULLANIM ŞEKLİ Daldırma, püskürtme silme yöntemleriyle kullanılır. Direkt kullanılır. KALIP AYIRICI SİLİKONSUZ ISIYA DAYANIKLI Gıda sanayi dışında, kalıp ayırıcı ve kaydırıcı olarak tüm endustride kullanılır. ısıya dayanıklıdır. Boya yapılacak yüzeyde sorun teşkil etmez, silikon içermez. KALIP AYIRICI SİLİKONSUZ Silikon esaslıdır. Su ile çogaltılabilir. Korozyon inhibitörü içerir. Kalıp ayırıcı ve kaydırıcı özelliği vardır. Tüm endüstride kullanılır. KULLANIM ŞEKLİ : ile : O oranında su ile seyreltilerek Daldırma, püskürtme ve silme yöntemleriyle kullanılabilir. > KULLANIM ŞEKLİ Daldırma, püskürtme silme yöntemleriyle kullanılır. Direkt kullanılır. ANTİSTATİK KORUYUCU - KAYDIRICI KULLANIM ŞEKLİ Makinelerdeki hareketli parçaların yağlanmasında ve dış etkenlere karşı korunmasında kullanılır. Ortamda bulunan tozun, uygulanıldığı bölgeye yapışmasını engel olur. Silikon içermez. Özel yağlayıcılar ihtiva eder. Daha kuru ve kaygan yapı oluşturur. KAYNAKALTI LİKİT SU BAZLI Silikon içermez. Curuf yapmasını önler. Kaynakta devamlılık sağlar ve sıçrayan parçacıkların yüzeye yapışmasını engeller. Direkt kullanılır. Kullanmadan önce çalkalayınız. > KULLANIM ŞEKLİ : ile :5 oranında su ile seyreltilerek

11 AEROSOL GRUBU GEVŞETİCİ - PAS SÖKÜCÜ KORUYUCU Paslanmış, sıkışıp bloke olmuş dişleri gevşetir, pası söker, kısmen yağlar. Böylece sökülmeyi kolaylaştırır. Temizler ve yağlar sıkışmış parçaların kırılmadan açılmasını temin eder. Nüfus edicidir. Boyaya zarar vermeden mürekkep izlerini grafit ve karbon tortularını yağ ve tozla karışmış kirleri yumuşatır, temizlenmesini kolaylaştırır. Yağlayıcıdır, pasa karşı korur. GAZ ALTI KAYNAK SPREY Silikon içermez. Curuf yapışmasını önler. ısıya dayanıklı özel yağlar içerir. Kaynakta devamlılık sağlar ve sıçrayan parçacıkların yüzeylere yapışmasını engeller. ANTİSTATİK YAGLAYICI VE KORYUCU SPREY Koruma ve yağlama yapar. Yüzeyleri temizlerken bir film tabakası oluşturarak oynar ve hareketli parçaların sürtünme direncini kırar, parça aşınmalarını engeller. ısıya dayanıklıdır. ANTİSTATİK KORUYUCU SPREY Antistatik koruma yapar. Yüzeyleri temizlerken antistatik bir film tabakası oluşturarak oynar ve hareketli parçaların sürtünme direncini kırar, parça aşınmalarını engeller. Özellikle tekstil sektöründe ipin geçeceği, sürtünmenin yoğun olduğu anlarda ipin sürtünmesini azaltarak yüksek mukavemet oluşturur. > ZİNCİR VE GENEL YAGLAYICI Tam sentetik yüksek ısılara dayanıklı ve yüzeye iyi tutunan zincir, yüksek devirde çalışan sistemler için yağlayıcıdır. ELEKTRONİK PARÇA, KART TEMİZLEYİCİ Tüm gres, yağ, pasak ve kirleri giderir. Plastik, boyalı yüzey, lastik ve metal kaplamasına, metale ve koruyucu vaks tabakasına zarar vermez. İletken değildir. Uçucudur. Yüzey çok iyi temizlenmeli ark oluşumunu engellemek için temizlikten sonra tamamen kuruması sağlanmalıdır. ELEKTRİK EKİPMAN KORUYUCU Elektrik arızalarını önlemede yardımcıdır. Cihazların, devrelerin rutubetini giderir. Korur, temizler, yağlar, yalıtkandır. Elektrik, elektronik parçaların su, nem, diğer sıvılar ve dış etkenlere karşı koruyucudur. FREN BALATA TEMİZLEYİCİ Tüm gres, yağ, pasak ve kirleri giderir. Plastik, boyalı yüzey, lastik ve metal kaplamasına, metale ve koruyucu vaks tabakasına zarar vermez. İletken değildir. Uçucudur.

12 KS 30 ENDÜSTRİYEL KİŞİSEL BAKIM VE HİJYEN Hoş kokuludur. Ellerdeki ağır kir, yağ, mürekkep, is ve kurum temizliğinde kullanılır. Yumuşak etkilidir. İçerdiği provitamin B5 ve gliserin sayesinde cildi yumuşak tutar. Ekonomiktir, su ile seyreltildiğinde kıvam kazanarak jel formuna dönüşür. GR CREAM > KULLANIM ŞEKLİ : le :5 oranında su ile seyreltilerek > KULLANIM ŞEKLİ Sanayi çalışanlarının ellerindeki matbaa mürekkebi boya, yağ, gres, is, kurum, mastik Direkt kullanılır. tutkal ve gibi kirlilikler de etkilidir. Silikon ve türevi yağlar içermez alkali ve asetik madde içermez cildi nemlendirir ve korur. Egzama ve mantarlara karşı koruma yapar. Antibakteriyeldir doğal yağlar ve lanolin bakım yağı içermektedir. Hoş kokuludur Turunçgillerden elde edilen doğal özütler ile formüle edilmiştir. > GRE CREAM KULLANIM ŞEKLİ Sanayi çalışanlarının ellerindeki yağ, gres, is, ve kurum gibi kirlilikler de etkilidir. Silikon ve Direkt kullanılır. türevi yağlar içermez alkali ve asetik madde içermez cildi nemlendirir ve korur. Egzama ve mantarlara karşı koruma yapar. Antibakteriyeldir doğal yağlar ve lanolin bakım yağı içermektedir. Hoş kokuludur Turunçgillerden elde edilen doğal özütler ile formüle edilmiştir. > GP0 KULLANIM Hoş kokuludur. Genel temizlik için kullanılan çok sayıda ürünün yaptığı işleri tek başına yapar. Suyun zarar vermediği tüm yüzeylerde güvenle kullanılır. Biyolojik olarak parçalanır, çevre dosttudur. ŞEKLİ :0'la:20 oranında su ile seyreltilir. Çok yönlü konsantre genel temizlik ürünüdür. Durulama gerektirmeyen formülü ile sudan etkilenmeyen tüm yüzeylerde eşsiz temizlik sağlar. Asit, amonyak, serbest alkali ve fosfat içermez. Birçok ürünün yerine tek ürün olarak kullanılır. Ekonomiktir. Arıtma sistemine zarar vermez kokusuzdur. BY20 Hertürlü bulaşık için uygundur. Su şartlarında kirleri kolayca temizler. Fosfat içermez, mikroorganizmalar üzerinde dezenfektanlar içerir. Formadehit içermez. Çevre dostudur. > KULLANIM > KULLANIM ŞEKLİ :0'a :30 oranında su ile seyreltilir. ŞEKLİ :5 oranında su ile seyreltilir.

13 ENDÜSTRİYEL KİŞİSEL BAKIM VE HİJYEN KONSANTRE TUVALET VE FAYANS TEMİZLEYİCİ Çok yönlü fayans, banyo ve tuvalet temizleyicisidir. Tuvalet kokularını azaltarak kullanılan yüzeyi dezenfekte eder. İnatçı lekeleri, tuvaletlerdeki yosunumsu tabakaları, kireç ve su lekelerini yok eder. Özellikle pirinç, bakır gibi metallerden oksitlenmeyi alır parlaklık sağlar. WCJEL Dik yüzeyler için geliştirilmiştir. Jel olduğu için fazla ürün tüketimini önler. Banyo ve tuvaletlerdeki tüm yüzeylerin temizliğinde ve dezenfekte edilmesinde kullanılır. Kötü koku oluşumunu önler. Tüm gram pozitif ve tüm gram negatif bakterileri yok eder. BP0 Ahşap plastik,çelik, lamine, metal ve birçok yüzeyi temizler ve parlaklık kazandırır. Yüzeylere toz ve benzeri kirlerin yapışmasını geciktirir. KULLANIM ŞEKLİ : le :5 oranında su ile seyreltilerek kullanılır. > KULLANIM Direkt kullanılır. > KULLANIM Direkt kullanılır. ŞEKLi ŞEKLİ CDWAY > KULLANIM ŞEKLİ Tıkanmış boru ve giderleri açmak için geliştirilmiş sıvı bir üründür. Uygulama esnasında duman ve rahatsı edici bir koku çıkarmaz. Yağı borunun içinden rahatça akacak şekilde eritir. Uygulama sonrasında giderler sıcak su dökülerek işlemi tamamlanır. ECO CITRUS Tüm yüzeylerin çok amaçlı temizliğinde kullanılır. Kötü koku oluşumunu önler. Hoş limon kokusu bırakır. Doğal limon ve turunçgillerden elde edilen çözücü ve koku gidericilerden formüle edilmiştir. Sentetik kimyasallar içermez. Ağır yağ, kir, pasak, yapışkan izleri, vaks, mum, katran lekelerini ve kalıntılarını temizler. Kötü kokuları giderir. Hijyenik ortamlar oluşturur. DEZENFEKTE eder. Direkt kullanılır. > KULLANIM ŞEKLİ :5'ile :25 oranında su ile seyreltilerek kullanılır.

14

15 ... r- J.) (,_ '~ "' ('\ <:' c ~ c c c,... ~o c n '"'.\ o r ~"

16 KRİTİK BÖLGELERDE YÜKSEK PERFORMANSLI KONTAMİNASYON KONTROLÜ KONTAMİNASYON NEDİR? Bir mikrobun, hastalığın yada bir bakteri veya virüsun diğer bir canlıya veya maddeye dağılmasıdır. DYCEM KRİTİK BÖLGE KONTAMİNASYON KONTROLÜ Kritik bölgere giren kontaminasyonun %80' i ayaklardan veya tekerleklerden gelir.kritik bölgenin hemen öncesinde kurulan DYCEM yüksek performanslı kontaminasyon kontrol bölgeleri, ayak ve tekerlek kaynaklı kontaminsayonların %99 dan fazlasını kiritik bölgeye girmesini engellemektedir.hava kaynaklı kontaminasyonlar ise, hava tirbülansı durduğu andan itibaren, yer çekimi ile yüzeye düşerler. Dycem hava kaynaklı kontaminasyonları da %60 oranında yüzeyde tutarak hapseder. Kontaminasyon, kritik ürün veya işlemlerde, üretimde zaman kaybı, iade ürün, ürün verimsizliği, yeniden işleme tabii tutma gibi bir çok sebebe yol açabilir. Aynı şekilde hastanelerin ameliyathane veya yoğun bakım ünitelerinde, hastane kaynaklı enfeksiyonların artmasında ciddi bir etki yaratabilir. NEDEN DYCEM KULLANILMALI? -%99 oranında gözle görülen veya görülmeyen kontaminasyonun, kritik bölgelere girmesini engeller. 2-Dycem kontrol bölgeleri, antimikrobiyal katkı maddesi olan Bio-master içermektedir. Bu nedenle yüzeyin en çok karşılaşılan 50 mikroorganizmaya karşı üremeyi durdurucu etkiye sahiptir. (Salmonella, E-coli, Listeria, Campilobacter, Pseudomonas, A.niger, Algae... vs.. ) 3-Partikül ve mikroorganizmaların sayısının azalmasını sağlayarak, daha kaliteli bir havada çalışılmasını sağlar. 4-Galoş ve benzeri ürünlerin kullanılmasına gerek kalmadığından maliyet tasarrufu ve karlılık sağlar. 5-Üretimi yapılan ürünlerin reddedilme riskini azaltır. 6-Kolay fark edilerek, personele kritik bölgeye girmek üzere olduğunu hatırlatır. 7-Kiritik bölgelerdeki temizlik dezenfeksiyon maliyetini azaltır. 8-Temizliği ve bakımı kolaydır. DYCEM KULLANAN DÜNYA FİRMALARINDAN BAZILARI Sony, Glaxo Smith Kline, Lily, Motorola, Roche, IBM, Nestle, Toshiba, British Airways, BMW Group, Lexmark, Novartis, HP Pioneer, Rolls Royce, Üniversity of Cambridge, intel, Ford Motor Company, Oxford University, Bosch, Panasonic, Cisco Systems Ericsson, G&M Procter, Aston Martin, Jaguar Car Ltd, NASA, Nokia, Buyer, Mercedes, Canon, Samsung, Addenbrokes Hospital Papworth Hospital, QE Hospital, St Georges Hospital, Velindre Hospital, Saad Specialist Hospital...

17 NASIL ÇALIŞILIR? Üstün işleme teknolojisi sayesinde benzersiz bir polimerik bileşim oluşturduğundan, pazardaki en etkili kontaminasyon kontrolü olmasını sağlamaktadır. Pürüzsüz olan yüzey, doğal bir dokunuş ve yüksek seviyede elektromanyetik kısa dalga bir güç yaratmaktadır. Bu güç sayesinde 0,2-00 mikron ebatlarındaki partiküller %99 oranında Dycem'in yüzeyinde toplanır ve haps olur. Bu kontaminasyonlar çoğalamaz ve temizleninceye kadar kontrol bölgesi dışına çıkamazlar. Dycem in esnek, polimer yapısı, ayakkabı tabanı ve tekerlek yüzeyindeki en küçük partiküller ile temas olanağı sağlar. Bu nedenle, ayakkabı tabanının en az 3 er adım ile, tekerlek yüzeyinde de minumum 3 tam dönüş yapması ile daha yoğun kontaminant toplanmasına neden olur. Kontaminasyon kontrol çözümlerinin karşılaştırılması Yaprak Paspas tabaka ~ s~; 73 LJ Yaprak Paspas 4 tabaka risk 0 /o20, ' ' ProtectaMat.2x2m risk 0 /ol PERFORMANSININ VE KULl...ANIM ÖMRÜNÜN ARTMASI İÇİN BELİRLEYİCİ FAKTÖRLER Hangi boyutta bir ProtectaMat'a ihtiyacınız var? -Patirkül yoğunluğu Soru Cevap Skor -Geçiş yapan personel ve tekerlekli araç sayısı Bir vardiyadaki o - 0 personel sayısı? Uygulama alanının boyutu Temizleme uygulama periyodu (Temizleme şekli, yüzeydeki kirlilik, mop ve özel deterjan yardımı ile temizlenir. Yüzeydeki su çekpas yardımı ile alınıp yüzey kurumaya bırakılır. Düzenli olarak temizlik Islak temizlik süre aralığı? (Rutin yapılan, su ve deterjan ile temizlik ve kurulama çekçek işlemi ) performansın yüksek seviyede olmasını sağlar) * Vardiya süresi 8 saat düşünülmüştür Her 48 saatte 0 Her 24 saatte 5 Her 8 saatte 2 Her 4 saatte Toplam skor x KULLANIM ALANLAR! Kritik bölge giriş ve çıkışlarında Çapraz kontaminasyonu önlemek için koridorlarda Kiritik ürün veya işlemlerin yapıldığı alanlarda Temiz hava kabinlerinde Giyim odaları ve depolarda UYGULAMA SEKTÖRLERİNDEN BAZILARI Hava uzay endüstrisi - Otomotiv Biomedikal Araştırma labaratuarları Hastaneler - Tıbbi ekipman üreticileri it Bilgisayar odaları Ambalajlama ve Gıda Fiberoptik teknoloji - Biyoteknoloji Mikroelektronik MEVCUT ÇEŞİTLER ProtectaMat: Sabitlenebilir özellikte olan ve belirli standart ölçülerde olan üründür. (,2x2m-,2x3m-,2x4m) Cleanzone : Yoğun yaya ve hafif tekerlekli araç trafiği olan alanlarda istenilen ölçüde zemin kaplama olarak satışa sunulur. Workzone : Forklift, transpalet gibi daha ağır yüklere göre tasarlanmış olup zemin kaplama olarak satışa sunulur.

18 DUPONT SONTARA Partikül kontrollü ve hijyen gerektiren hassas kurulama ve temizlik işlemlerinde kullanılan çok yönlü hijyenik silicidir. Bez veya kağıt havludan daha fazla emici ve hijyen olan, SPUNLACING teknolojisi ile filtre edilmiş suyun 2000 psi lik basınçla uygulanarak, lift ve özel selülöz ağlarının bağlanmasıyla oluşturulmuş bezdir. ÖZELLİKLERİ -3 boyutlu yapısı nedeniyle, yüzeydeki partikülleri içine hapseder. -Çapraz kontaminasyon riskini azaltır. -Yüksek emiş kapasitesi ve emiş hızına sahiptir. -Kendi ağırlığının 4-7 katı sıvıyı emebilir. -Yırtılma ve tiftiklenmeye karşı dayanıklıdır. KULLANIM ALANLAR! -Yüksek teknoloji ve yatırım gerektiren temiz oda ve hijyen gerektiren kritik bölgelerin temizliğinde -Ameliyathane, yoğun bakım, küvöz, bebek odaları, ultrason-röntgen cihazları, optik kamera ve lenslerin temizliğinde -Tıbbi operasyonda kullanılan ekipmanların kurulanması ve taşınmasında -Cerrahi ve hijyenik el yıkama sonrası ellerin kurulanmasında -Gıda üretim tesislerinde Ürün Tamını DuPont Sontara EC DuPont Sontara EC PR Rulo DuPont Sontara G DuPont Sontara MP AP DuPont Sontara MP 00 Ölçü 30,0 x 30,0 cm 30,0 x 38,0 cm 37,0 x 50,0 cm 30,5 x 30,5 cm 22,4 x 22,4 cm Ambalaj Miktarı 000 Adet 400 Adet 300 Adet 3000 Adet 6000 Adet

19 HAVA VE ORTAM DEZENFEKSİYONU (PULVERİZASYON YÖNTEMİ İLE) KULLANIM YERLERİ -Ulaşılması zor yüzey ve alanların dezenfeksiyonunda -Ameliyathanelerde - Acil veya Doğum Ünitelerinde -Bebek yoğun bakım ünitesinde - Hasta tedavi odası -Gıda imalathanelerinde - Kritik bölgelerde KULLANILAN KİMYASAL Aseptix Aerox (Pulvarisazyona uygun dezenfektan) KULLANILAN CİHAZLAR Atosept AeroseptAF ÖZELLİKLERİ -Kuarterner amonyum içeren dezenfektanların aksine, kalıntı bırakmaz ve antimikrobiyel dirence yol açmaz -Özel ve güvenilir bir koku göstergesine sahiptir. Kullanım esnasında hissedilmeye başlanan koku ortama yayılır. Bir süre sonra koku ortamda hissedilmez. Buda bize ortamdaki HİDROJEN PEROKSİT seviyesının uygun olduğunu gösterir. -Bakteri, Fungus ve Zarflı Virus gibi mikroorganizmaların görüldüğü bölgelerdeki kritik uygulamalar için idealdir. -Solunum yoluyla oluşabilecek herhangi bir yan etkisi yoktur. -Taksit gaz veya kalıntı bırakmaz. -Durulama gerektirmez. -Hidrojen peroksit derişiminin havada uzun sürede ve yüksek oranda kalmasını sağlayan özel formule sahiptir. Yüzeyde temas ettiği anda su ve oksijene dönüşür. -Avrupa etkinlik standartlarının üzerinde performans sağlar -Anti mikrobiyel rezistansa yol açmaz. -Parasetik asid,aldehit,kuaternum,klorin ve gümüş kimyasalları içermez. -Özel patentli formulasyonu sayesinde, havada yüksek derişimde Hidrojen Peroksit bulundurur ve yavaşça çözünerek etkin bir dezenfeksiyon sağlar. -Kabul edilebilir temas süresi, istenilen mikrobiyolojik aktiviteye göre farklılık gösterir. -Dezenfeksiyon etkinliği -3 saat arasında gerçekleşir. Geniş spekturum da dezenfeksiyon için, ortamın havalandırma yapılmadan önce en az 3 saat kapalı tutulması önerilir. -Atosept ultrasonik pulvarizatör cihazi ile kullanıldığından, ultra küçük partiküller halinde kolayca ortama yayılır KULLANIM ŞEKLİ -Temizliği yapılmış ortamlarda kullanılır. Dezenfeksiyon yapılacak ortam hacmi ve dezenfeksiyon süresi belirlenir. -Başlama düğmesine basılarak pulvarizasyon cihazı çalıştırılır ve oda terk edilir. -Belirlenen sürenin dolmasından sonra cihaz otomatik olarak kapanır. -Dezenfeksiyon işleminin etkili olabilmesi ve sonrasında ortamda bulunacak olan insanları rahatsız etmemesi için, gaz halindeki ASEPTİX AEROX solusyonunun, zemin ve yüzeylerde tamamen çökmesi beklenir. (min 20 dk sonra ortama girilmelidir.) NOT: Pulvarizasyon prosedürü başlamadan önce, gözle görülen kirler ortadan kalkacak şekilde temizlenmelidir.neme duyarlı eşyalar ve elektronik aletler ortamdan uzaklaştırılmalıdır. Havalandırma/klima cihazları, kapı ve pencereler kapatılmalıdır. -Aside karşı hassas yüzeyler ve mermer hariç, kullanım şekline uyulduğu taktirde temizlik ve hijyen gerektiren tüm yüzeylerde kullanıma uygundur.

20 .""'" 0% ılı : LAL GIDA SERTIFIKASI

21 Çahşma Sistematiği BİYOLOJİK PARÇALANABİLİR. DOGADA %99 PARÇALANABİLİR. HERHANGİ BİR KOKUSU YOKTUR. HERHANGİ BİR BOYAR MADDE VE RENKLENDİRİCİ İÇERMEZ. İçerik - Aktivite Hidrojen Peroksit bazlı bir dezenfektandır. Bir litre% 5,45 w/w (578 g) - Hidrojen peroksit içerir. Renksiz kokusuz bir sıvıdır. Hidrojen Peroksit stabil bir bileşik değildir ve yavaşça su ve oksijeni ayırır. Bundan dolayı kolloidal gümüş ile stabilize edilmiştir. Bir litre %0,042 w/w (C50g) kolloidal gümüş içermektedir.hidrojen peroksit renksiz ve kokusuzdur, her oranda suyla karışabilir bir bileşiktir. Hidrojen Peroksitin kimyasal formülü H - O - O H veya H202 dir. Formülde görüldüğü gibi 2 oksiyen atomu birbirleriyle doğrudan bağlanmıştır. Bu tip oksijen atomu bağlanmasına 'Peroxide Group' denir.peroksit grubunun özelliği, iki oksijen atomundan biri, her çeşit ara reaksiyon tipi ile diğer molekül veya gruplara transfer edilebilir. Bu işleme oksidasyon, transfer edilen (taşınan) oksijene de 'Aktif Oksijen' denir. Hidrojen Peroksit en başta aktif oksijen bileşiğidir aynızamanda oksidasyon - Redüksiyon Ajanı ve oksijen kaynağı olarak kullanılabilir. Bazı enzimler, saf olmayan bazı metaller ve onların tuzları, alkali ve UV Radrasyonu ile Hidrojen Peroksiti aktif hale geçirebilmektedir. Bu aktivasyon boyunca dezenfeksiyon gücü oldukça kuvvetli olan aktif oksijen salınmaktadır. Reaksiyon sonunda, hidrojen peroksit tamamıyla su ve oksijene ayrışmaktadır. Özel Kılan Faktörler Sıradan Hidrojen Peroksitler ile arasında fark, içindeki kolloidal yapıdaki gümüştür. Kolloidal gümüş, hem stabil edici hemde aktivatör olarak görev yapmaktadır. H202 kararlı bir bileşik değildir, yavaş bir şekilde oksijen ve suya dönüşür. Bu problemi çözmek için az miktarda koloidal gümüş stabilizatör olarak ürüne eklenmiştir. Stabilizatör, Hidrojen Peroksitin salınımını engellemektedir. Bu şekilde 2 yıl gibi raf ömrü kazanmaktadır. Kolloidal gümüş aktivatör olarakta etki eder. Hidrojen Peroksiti yalnızca kirlilik (Organik Materyal) ile maruz kalındığında serbest bırakır. Tüm organik materyal okside edildiğinde ise üretilmiş aktif oksijen, koloidal gümüş tarafından stabilize edilir. Bu etkiye 'stok etkisi' denir. Mikrobiyal Aktivite Hidrojen peroksit ve gümüş aktivatörü arasında oluşan yüksek kinetik enerji ile hücre duvarına kolayca girebilirler, Böylelikle hücrenin içini kolayca okside ederler. Sıradan hidrojen peroksit ile sonuç almak için 0-00 kat daha az gereklidir. OLİMPİK YÜZME HAVUZLAR! %0,0-%0, /-0000/2 50-lOOppm KAPALIYÜZME HAVUZLAR! %0,0-%0, / /2 50- looppm YÜZME HAVUZLAR! SÜS HAVUZLAR!, % 0,0 -%0,02 PARK VE BAHÇELER 0000/ /2 % 0,0 -%0, ppm 0000/ -0000/2 50-lOOppm YER VE YÜZEY DEZENFEKSİYONU % - %2 00/-00/ lOOOOppm YER VE YÜZEY DEZENFEKSİYONU %-%2 00/-00/ ppm ORTAM VE HAVA DEZENFEKSİYONU %0, 0000/ 500ppm FABRİKA C.l.P. SİSTEMLERİ %0,0-%0, /-0000/2 50-lOOppm YAPAY GÖLETLER %0,0-%0, /-0000/2 50-lOOppm İÇMESULARI %0,0-%0, / / ppm DAMACANA ŞEBEKE SULARI SULARI % 0,002 - %0,003 % 0,002 - %0, /2-0000/3 0000/2-0000/ ppm 20-30ppm TESİSLERİN KULLANIM SULARI %0,0-%0, /-0000/2 50-lOOppm GÜNEŞ ENERJ_İSİ SiSTEMLERi %0,0-%0, / /2 50-lOOppm SU KULELERİ VE SOGUTMA SUYU KULELERİ %0,0-%0, / -0000/2 50-lOOppm TEKNELERİN KULLANIM SULARI VE SU DEPOLAR! %0,0-%0, /-0000/ ppm

YAĞ SÖKÜCÜLER. Konsantre Su Bazlı Yağ Sökücü. RESOLVER -EX Konsantre Su Bazlı Yağ Sökücü. Alkali Toz Yağ Alma Ürünü

YAĞ SÖKÜCÜLER. Konsantre Su Bazlı Yağ Sökücü. RESOLVER -EX Konsantre Su Bazlı Yağ Sökücü. Alkali Toz Yağ Alma Ürünü YAĞ SÖKÜCÜLER RESOLVER Yüksek Konsantre Su Bazlı Yağ Sökücü Su ile karıştırılarak kullanılan güçlü yağ sökücüdür. Tüm sanayi yağları üzerinde etkili ve hızlı sonuç verir. Katı yağlar, gıda yağları, gres

Detaylı

Teknik-Kimyasal Ürünler

Teknik-Kimyasal Ürünler Teknik-Kimyasal Ürünler Temizleme Kimyasalları Asit bazlı temizleme kimyasalları Nötr temizleme kimyasalları Alkali bazlı temizleme kimyasalları XYLOQUAT Temizleme Sistemi Çözücü (Uçucu) Temizleyiciler

Detaylı

Poliüretan Köpükler. Kalıcı Çözümler Üretir

Poliüretan Köpükler. Kalıcı Çözümler Üretir Poliüretan Köpükler Kalıcı Çözümler Üretir KKIŞ KULLANIMINA UYGUNDUR IŞ KULLANIMINA UYGUNDUR KKIŞ KULLANIMINA UYGUNDUR IŞ KULLANIMINA UYGUNDUR 805 ÇOK AMAÇLI PU KÖPÜK 805P PROFESYONEL PU KÖPÜK 9 metre

Detaylı

İÇİNDEKİLER İZOLASYON MALZEMELERİ SENTETİK SON KAT BOYA VE ASTAR ANTİPAS BOYALAR TİNERLER AHŞAP KORUYUCULAR

İÇİNDEKİLER İZOLASYON MALZEMELERİ SENTETİK SON KAT BOYA VE ASTAR ANTİPAS BOYALAR TİNERLER AHŞAP KORUYUCULAR . 05/ İÇİNDEKİLER SU BAZLI İÇ CEPHE BOYALARI Permolit Nanomax İpek Mat İç Cephe Boyası...4 Permolit Permomax Silikonlu İpek Mat İç Cephe Boyası...4 Permolit İpek Mat Silikonlu İç Cephe Boyası...4 Permolit

Detaylı

Yapıştırıcı & Sızdırmazlıklar için Çözüm Rehberi PROFESYONELLERE HİTAP EDEN ÜRÜNLER

Yapıştırıcı & Sızdırmazlıklar için Çözüm Rehberi PROFESYONELLERE HİTAP EDEN ÜRÜNLER Yapıştırıcı & Sızdırmazlıklar için Çözüm Rehberi PROFESYONELLERE HİTAP EDEN ÜRÜNLER Hem iç hem dış mekanlarda kullanıma uygundur Ürüne uygun kartuş tabancası ile uygulayınız Poliüretan köpük tabancası

Detaylı

Kimya Her Yerde. Ünite

Kimya Her Yerde. Ünite Ünite 4 Kimya er Yerde Su ve ayat 208 azır Gıdalar ve Temizlik Malzemeleri 224 Polimerler, Kozmetikler, İlaçlar, Kırtasiye Malzemeleri 242 Sanayide Kimya 260 Çevre Kimyası 276 ÜNİTE - 4 KİMYA ER YERDE

Detaylı

KLAVUZ KİTAP AĞUSTOS/2011

KLAVUZ KİTAP AĞUSTOS/2011 KLAVUZ KİTAP 2011 KLAVUZ KİTAP Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Hizmetleri Bilim Kurulu Başkanlığı tarafından hazırlanmıştır. SAĞLIK HĠZMETLERĠ A.ġ. STERĠLĠZASYON VE DEZENFEKSĠYON HĠZMETLERĠ KLAVUZ KĠTAPÇIĞI

Detaylı

17. Noniyonik yüzey aktif maddeler, çözücüler, konservan maddeler, boya ve parfüm içermeli.

17. Noniyonik yüzey aktif maddeler, çözücüler, konservan maddeler, boya ve parfüm içermeli. 1.GENEL TEMİZLİK MADDESİ ( YÜZEY VE WC ) DEZENFEKTANLI 1. Genel amaçlı yüzeylerde güvenli temizlik sağlamalıdır. 2. Ferah kokulu ve dezenfektanlı olmalıdır. 3. Zor kirlerin ve yağların sökülmesini sağlamalıdır.

Detaylı

RAİF ÇUKUR ÜST YÜZEY İŞLEMLERİ-1 ÜST YÜZEY AMAÇLARI. Üst yüzey işlemlerinin tanımı

RAİF ÇUKUR ÜST YÜZEY İŞLEMLERİ-1 ÜST YÜZEY AMAÇLARI. Üst yüzey işlemlerinin tanımı 1.HAFTA ÜST YÜZEY AMAÇLARI Üst yüzey işlemlerinin tanımı Ağaçtan hazırlanan eşyalar üzerinde yapılan boya, cila, vernik işlemlerinin tümüne Üst Yüzey İşlemleri adı verilir. Perdah gibi hazırlık çalışmaları

Detaylı

AMBALAJ ve RENK LİSTE FİYATI (TL/ADET) MASTİKLER, YAPIŞTIRICILAR VE POLİÜRETAN KÖPÜKLER

AMBALAJ ve RENK LİSTE FİYATI (TL/ADET) MASTİKLER, YAPIŞTIRICILAR VE POLİÜRETAN KÖPÜKLER RESMİ TANIMI MASTİKLER, YAPIŞTIRICILAR VE POLİÜRETAN KÖPÜKLER MAXTQWE MAXTQBK MAXIMUM TORQUE (YÜKSEK İLK KAPMA ÖZELLİKLİ ÇOK GÜÇLÜ GELECEK NESİL HİBRİT YAPIŞTIRICI) 300 ml BEYAZ 300ml SİYAH 23,16 TL 23,16

Detaylı

HAVUZ TANITIM VE KULLANIM KİTAPÇIĞI

HAVUZ TANITIM VE KULLANIM KİTAPÇIĞI HAVUZ TANITIM VE KULLANIM KİTAPÇIĞI 2 ÖNSÖZ...3 SKİMMERLİ SİSTEM NEDİR? (ÇELİK/PANEL)...4 SKİMMERLİ YÜZME HAVUZLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER!...4 FİLTRASYON SİSTEMİ NEDİR? NE İŞE YARAR?...4 FİLTREMİZİN

Detaylı

Su Yalıtım ve Restorasyon Ürünleri

Su Yalıtım ve Restorasyon Ürünleri Su Yalıtım ve Restorasyon Ürünleri www.maxicoll.com Su ile Aranızda Maxicoll Var YAPI KİMYASALLARI SEKTÖRÜNDE YENİLİKÇİ ANLAYIŞ Maxicoll Kimya, Yapı Kimyasalları alanında 14 yıldır üretim yaptığı inşaat

Detaylı

ARSLAN. Ekolojik ve güvenli bir dezenfektan Bakteri, Virüs, Yosun, Mantar, Sporlar ve Biyofilmlerde etkili olan yeni nesil dezenfektan

ARSLAN. Ekolojik ve güvenli bir dezenfektan Bakteri, Virüs, Yosun, Mantar, Sporlar ve Biyofilmlerde etkili olan yeni nesil dezenfektan ARSLAN 01 Ekolojik ve güvenli bir dezenfektan Bakteri, Virüs, Yosun, Mantar, Sporlar ve Biyofilmlerde etkili olan yeni nesil dezenfektan ARSLAN 01 ARSLAN-01, %3,5'lik klor dioksit çözeltisidir Hafif sarı-yeşil

Detaylı

PROSES Ticaret, İmalat, Mühendislik

PROSES Ticaret, İmalat, Mühendislik - T.İ.M. Sayfa : 1 / 18 SU KİMYASI, SUDAKİ SAFSIZLIKLAR VE SUYUN ARITILMASI A. SU KİMYASI ve SUDAKİ SAFSIZLIKLAR Su kimyası, suyun arıtılması ve deiyonize su elde edilmesiyle ilgili karşılaşabileceğimiz

Detaylı

YÜKSEK ISI TEKNOLOJİLERİNDE TEK ADRES... YÜKSEK ISI TEKNOLOJİLERİNDE TEK ADRES... www.teknotherm.com.tr www.teknometal.com.tr

YÜKSEK ISI TEKNOLOJİLERİNDE TEK ADRES... YÜKSEK ISI TEKNOLOJİLERİNDE TEK ADRES... www.teknotherm.com.tr www.teknometal.com.tr YÜKSEK ISI TEKNOLOJİLERİNDE TEK ADRES... YÜKSEK ISI TEKNOLOJİLERİNDE TEK ADRES... www.teknotherm.com.tr www.teknometal.com.tr İndeks 02 Yüksek sıcaklık izolasyon malzemeleri ve refrakterler. 10 Elektrikli

Detaylı

PM4WAT. Su Dağıtım Sistemlerinin Koruyucu Bakımı (Preventive Maintenance for Water Utilities) MODÜL 1. Pamukkale Üniversitesi

PM4WAT. Su Dağıtım Sistemlerinin Koruyucu Bakımı (Preventive Maintenance for Water Utilities) MODÜL 1. Pamukkale Üniversitesi PM4WAT Su Dağıtım Sistemlerinin Koruyucu Bakımı (Preventive Maintenance for Water Utilities) MODÜL 1 Yazar: Türkçe Tercüme: CANaH Pamukkale Üniversitesi Doç. Dr. Selçuk Toprak Doç. Dr. A. Cem Koç Bu projeye

Detaylı

HAVUZ SUYU OPERATÖRÜ EL KİTABI. Kerem Sabit GÖKÇEOĞLU MAKİNA MÜHENDİSİ. Kamil Safa KALAY ÇEVRE MÜHENDİSİ

HAVUZ SUYU OPERATÖRÜ EL KİTABI. Kerem Sabit GÖKÇEOĞLU MAKİNA MÜHENDİSİ. Kamil Safa KALAY ÇEVRE MÜHENDİSİ HAVUZ SUYU OPERATÖRÜ EL KİTABI Kamil Safa KALAY ÇEVRE MÜHENDİSİ Kerem Sabit GÖKÇEOĞLU MAKİNA MÜHENDİSİ HAVUZ SUYU OPERATÖRÜ KİMDİR? Sağlık Bakanlığının 15 Aralık 2011 tarihli yönetmeliğinde havuz suyu

Detaylı

TOPLU BESLENME SİSTEMLERİ ÇALIŞANLARI İÇİN HİJYEN EL KİTABI

TOPLU BESLENME SİSTEMLERİ ÇALIŞANLARI İÇİN HİJYEN EL KİTABI TOPLU BESLENME SİSTEMLERİ ÇALIŞANLARI İÇİN HİJYEN EL KİTABI Hazırlayanlar Dr. Dyt. Saniye Bilici Sağlık Bakanlığı-Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Şubat - 2008 ANKARA Birinci Basım : Şubat 2008

Detaylı

Sterilizasyon ve dezenfeksiyon tanım ve gerekliliği Sterilizasyon yöntemleri Sterilizasyonun kontrolü Dezenfektanlar ve kategorileri Dezenfeksiyon

Sterilizasyon ve dezenfeksiyon tanım ve gerekliliği Sterilizasyon yöntemleri Sterilizasyonun kontrolü Dezenfektanlar ve kategorileri Dezenfeksiyon Sterilizasyon ve dezenfeksiyon tanım ve gerekliliği Sterilizasyon yöntemleri Sterilizasyonun kontrolü Dezenfektanlar ve kategorileri Dezenfeksiyon işleminin uygulanması ve kontrolü Dezenfeksiyon Sterilizasyon

Detaylı

03.02.2014 ÖĞR.GÖR.DR. ENGİN YARALI SUYUN ÖNEMİ VE SU ÜRETİM TEKNOLOJİSİ

03.02.2014 ÖĞR.GÖR.DR. ENGİN YARALI SUYUN ÖNEMİ VE SU ÜRETİM TEKNOLOJİSİ ÖĞR.GÖR.DR. ENGİN YARALI 1 SUYUN ÖNEMİ VE SU ÜRETİM TEKNOLOJİSİ 2 1 Suyun insan yaşamındaki önemi nedir? Su, insan yaşamında hayati bir önem taşımaktadır. Yaşamın kendisidir su. Yeryüzünde ilk yaşamın

Detaylı

MADENLERĐN KULLANIM ALANLARI

MADENLERĐN KULLANIM ALANLARI MADENLERĐN KULLANIM ALANLARI Metal Madenlerin Kullanma Alanları Bakır-Kurşun-Çinko-Kadmiyum-Demir-Krom-Boksit-Vanadyum Antimuan- Tungsten- Molibden- Nikel- Kalay- Altın- Gümüş Endüstriyel Hammaddelerin

Detaylı

İÇME-KULLANMA SULARINDA Kİ TEMEL NİTELİKLER TABLO 1. En fazla bulunabilecek miktar. İzin verilen miktar A) ZEHİRLİ MADDELER

İÇME-KULLANMA SULARINDA Kİ TEMEL NİTELİKLER TABLO 1. En fazla bulunabilecek miktar. İzin verilen miktar A) ZEHİRLİ MADDELER SU NEDİR? Dünyamızda yaşamın temel taşlarından biridir su. Su aynı zamanda maddenin 3 halinde bulunabilen tek maddedir.tüm değerlendirmeler su üzerinden yapılmaktadır. Gerek insan yaşamı için olsun, gerekse

Detaylı

Isı Yalıtım Ürünleri

Isı Yalıtım Ürünleri Isı Yalıtım Ürünleri www.stroton.com STROTON 2000 yılında kurulan STROTON; yüksek kalitede ısı yalıtımı sağlayan ürünlerin yanı sıra ülkemizin ilk ve tek ICF konut sistemi üreten modern tesisidir. Yüksek

Detaylı

Sayfa 1 25.09.2007 BUHAR ÜRETMEK İÇİN KULLANILAN HAMMADDE, SU SU NEDEN EŞİ BULUNMAZ BİR KAYNAKTIR?

Sayfa 1 25.09.2007 BUHAR ÜRETMEK İÇİN KULLANILAN HAMMADDE, SU SU NEDEN EŞİ BULUNMAZ BİR KAYNAKTIR? Sayfa 1 25.09.2007 BUHAR ÜRETMEK İÇİN KULLANILAN HAMMADDE, SU SU NEDEN EŞİ BULUNMAZ BİR KAYNAKTIR? Su normal sıcaklıkta maddenin üç halinde (katı, sıvı ve gaz) bulunabilen tek maddedir. Aynı derecede ısıyı

Detaylı

1. ATIK SU TOPLAMA VE TAŞIMA SİSTEMLERİ

1. ATIK SU TOPLAMA VE TAŞIMA SİSTEMLERİ 1. ATIK SU TOPLAMA VE TAŞIMA SİSTEMLERİ Yeraltı suları, akarsu, göl ve denizlerde oluşan çevre kirliliğinin en önemli kaynağı atık sulardır. Atık sular, su kaynaklarını kirletmesinin yanı sıra, besin zincirine

Detaylı

3M Sanayi ve Ticaret A.Ş. Otomotiv Tamir Grubu Ürün Kataloğu. Otomotiv. Tamir ve Bakım Grubu. Ürün Kataloğu

3M Sanayi ve Ticaret A.Ş. Otomotiv Tamir Grubu Ürün Kataloğu. Otomotiv. Tamir ve Bakım Grubu. Ürün Kataloğu 3M Sanayi ve Ticaret A.Ş. Otomotiv Tamir Grubu Ürün Kataloğu Otomotiv Tamir ve Bakım Grubu Ürün Kataloğu 3M 1902 yılında, ABD nin Minnesota Eyaletinin St. Paul şehrinde kurulmuş olan 3M, bugün tüm dünyada

Detaylı

HAVUZ SUYUNA KİMYASAL MADDE UYGULAMASI

HAVUZ SUYUNA KİMYASAL MADDE UYGULAMASI HAVUZ SUYUNA KİMYASAL MADDE UYGULAMASI Kaynak: Tintometer Lovibond GmbH İçindekiler : Sayfa: 1. TOPAKLAMA ( FLOKULASYON ) : 2 2. FİLİTRENİN TERS YIKANMASI : 3 3. SU DEZENFEKSİYONU : 3 4. KLOR GAZI : 4

Detaylı

ULUSAL HAVUZ ENSTİTÜSÜ TEKNİK KOMİSYONUNU ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA HAZIRLANMIŞTIR.

ULUSAL HAVUZ ENSTİTÜSÜ TEKNİK KOMİSYONUNU ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA HAZIRLANMIŞTIR. TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI HAVUZ TESİSATI MÜHENDİS YETKİLENDİRME KURSU NOTLARI MİEM ULUSAL HAVUZ ENSTİTÜSÜ TEKNİK KOMİSYONUNU ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA HAZIRLANMIŞTIR. E.ERKOÇ Güncelleme Mayıs 2007 HAVUZ

Detaylı

(İÇME VE KULLANMA SULARININ KLORLANMASI)

(İÇME VE KULLANMA SULARININ KLORLANMASI) KLORLAMA REHBERİ (İÇME VE KULLANMA SULARININ KLORLANMASI) Uzm. Dr. Recai OĞUR Doç. Dr. Ömer Faruk TEKBAŞ Prof. Dr. Metin HASDE Gülhane Askeri Tıp Akademisi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Ankara 2004 İÇİNDEKİLER

Detaylı

HAZIRLAYAN Öğr. Gör. Erdoğan ŞİMŞEK

HAZIRLAYAN Öğr. Gör. Erdoğan ŞİMŞEK HAZIRLAYAN Öğr. Gör. Erdoğan ŞİMŞEK 2013 I ÖNSÖZ Bu ders notu, MEB-YÖK Program Geliştirme Projesi, Sıhhi Tesisat dersi müfredat programında bulunan konulara paralel olarak hazırlanmıştır. Sıhhi Tesisat

Detaylı