SAKARYA ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU TOPLANTI TUTANAĞI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "SAKARYA ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU TOPLANTI TUTANAĞI"

Transkript

1 SAKARYA ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU TOPLANTI TUTANAĞI TOPLANTI NO : 403 TOPLANTI TARİHİ : Üniversitemiz Yönetim Kurulu Rektör Prof. Dr. Mehmet DURMAN başkanlığında toplanmış ve aşağıdaki kararları almıştır. 1- Rektör Yardımcısı Prof.Dr.H.Rıza GÜVEN in tarihli sayılı yazısı Yapılan görüşmeler sonunda; Üniversitemizde gerçekleşen ve ekte dökümü verilen çeşitli organizasyonlar sırasında verilen 1137 (binyüzotuzyedi) adet yemeğin Haziran 2009 tarihli hak edişe eklenerek, yemek bedellerinin ödenmesine oy birliği ile karar verildi. 2- İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı nın tarihli ve sayılı yazısı, Mühendislik Fakültesi Dekanlığı nın tarih ve /1276 sayılı yazısı, Mühendislik Fakültesi Dekanlığı nın tarih ve sayılı yazıları Yapılan görüşmeler sonunda; Üniversitemiz çeşitli birimlerinde ihtiyaç duyulan ekteki malzemelerin temin edilerek bedellerinin Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü nce temin edilmesine oy birliği ile karar verildi. 3- Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü nün tarih ve sayılı yazısı ve Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü nün tarih ve /1198 sayılı yazıları Yapılan görüşmeler sonunda; Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim-Öğretim Yılında Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı Eğitim Yönetimi ve Denetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı (II. Öğretim-Örgün) Kamu Yönetimi Anabilim Dalı Mahalli İdareler ve Şehircilik Tezsiz Yüksek Lisans Programı (II. Öğretim-Örgün) ile İşletme Anabilim Dalı Tezsiz Yüksek Lisans Programları MBA (Örgün) ve e-mba (Uzaktan Eğitim) Programları ve Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü Eğitim-Öğretim Yılında Kalite Yönetimi Enstitü Anabilim Dalı Tezsiz Yüksek Lisans Programı (II.Öğretim- Örgün), Endüstri Mühendisliği Enstitü Anabilim Dalı e-mühendislik Yönetimi Enstitü Bilim Dalı ve Bilgisayar- Bilişim Mühendisliği Enstitü Anabilim Dalı e-bilişim Teknolojileri Enstitü Anabilim Dalı Tezsiz Yüksek Lisans (Uzaktan Eğitim) ders kredi ücretinin 150.-TL olmasının ve Uzaktan Eğitim (e-mba) Programlarında üçüncü yarıyılını tamamladığı halde derslerini tamamlayamamış olan öğrencilerden alacakları dersler için kredi başına 150.-TL alınmasının kabulüne ve gereği için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı na arzına oybirliği ile karar verildi. 4- İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı nın tarihli ve sayılı Yapılan görüşmeler sonunda; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü Bütçe ve Mali Planlama Anabilim Dalı Öğretim Elemanı Arş. Gör. Cahit ŞANVER in Eğitim-Öğretim Yılı Güz ve Bahar Yarıyılı nda, 2547 Sayılı Kanun un 31. Maddesi uyarınca bulunduğu kadroda Öğretim Görevlisi olarak atanmasının uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi.

2 5- İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı nın tarih ve sayılı Yapılan görüşmeler sonunda; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü Maliye Teorisi Anabilim Dalı Öğretim Elemanı Arş. Gör. Fatih YARDIMCIOĞLU nun Eğitim-Öğretim Yılı Güz ve Bahar Yarıyılı nda, 2547 Sayılı Kanun un 31. Maddesi uyarınca bulunduğu kadroda Öğretim Görevlisi olarak atanmasının uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi. 6- Uzaktan Eğitim araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü nün tarih ve / 27 sayılı Yapılan görüşmeler sonunda; Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Öğretim Elemanlarından Öğr. Gör. İskender ÖZSOY 18 Temmuz 2009 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı ile yürütülen İnternet Tabanlı Sertifika Programları kapsamında Gazi Mesleki Eğitim Merkezi Ankara da, Öğr.Gör. Muhsin ÇELİK in Eminönü Kadırga Endüstri Meslek Lisesi İstanbul da yapılacak olan sınavlarda temsilci olarak Temmuz 2009 tarihlerinde (2 gün), 2547 Sayılı Kanun un 39. maddesi uyarınca; bedeli Adapazarı Meslek Yüksekokulu Uzaktan Eğitim Çalışmaları bütçesinden ödenmek şartıyla yolluklu-yevmiyeli-maaşlı-izinli olarak görevlendirilmelerinin uygun olduğuna oy birliği ile karar verildi. 7- Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürlüğü nün tarih ve sayılı Yapılan görüşmeler sonunda; Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Eğitim-Öğretim Yılı Özel Yetenek Sınavı Rekreasyon Bölümü Değerlendirme Komisyonunda tarihleri arasında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı nda görevli Yrd.Doç.Dr.Murat KARABULUT un görevlendirilmesinin uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi. 8- Mühendislik Fakültesi Dekanlığı nın tarih ve sayılı yazısı Yapılan görüşmeler sonunda; Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Yrd.Doç.Dr. Osman Hamdi METE nin Yurtdışı doktora sonrası çalışma yapmak üzere OHIO STATE Üniversitesi nde (Amerika Birleşik Devletleri) ziyaretçi araştırmacı olarak; 2547 Sayılı Kanun un 39. Maddesi uyarınca tarihleri arasında 1 yıl süre ile olan yolluksuz-yevmiye siz-maaşlı-izinli olarak görevlendirilmesine oybirliği ile karar verildi. 9- Adapazarı Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü nün tarih ve sayılı Yapılan görüşmeler sonunda; Adapazarı Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü Teknik Programlar Bölüm Başkanı Öğr.Gör.Elif YAVUZ un Almanya da düzenlenecek olan Internatıonal Conference on Web-based Learnıng (ICWL 2009) konferansına temsil ve bildiri sunmak üzere; 2547 Sayılı Kanun un 39. Maddesi uyarınca Ağustos 2009 tarihleri arasında bütçesi Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü tarafından karşılanmak üzere yolluklu-maaşlı-izinli olarak görevlendirilmesine oybirliği ile karar verildi.

3 10- İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı nın tarih ve sayılı Yapılan görüşmeler sonunda; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Musa EKEN in 2547 Sayılı Kanun un 38. Maddesi uyarınca Sakarya Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığının Stratejik Plan çalışmaları planlama sürecinde görev alan personellere destek vermek amacıyla ile tarihleri arasında (hafta 1 gün (Cuma günü)) görevlendirilmesinin uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi. 11- Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlığı nın tarih ve sayılı yazısı Yapılan görüşmeler sonunda; Fen-Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyelerinden Yrd.Doç.Dr.Tülin ÇORUHLU nun Kars İli Ani Kazıları 2009 Projesinde Proje Başkan Yardımcısı olarak çalışmalar yapmak üzere ; 2547 Sayılı Kanun un 39. Maddesi uyarınca tarihleri arasında yolluk ve yevmiye masraflarının bütçe imkanları dahilinde 150.-TL lik kısmının Fakülte bütçesinden karşılanması kaydıyla maaşlı izinli olarak görevlendirilmesine ile karar verildi. 12- Genel Sekreterlik Makamı nın tarihli ve /68 sayılı Yapılan görüşmeler sonunda; Geyve Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü İnşaat Programı ndan tarih ve 461/24-50 sayılı diploma ile mezun olan Habibe KORLAŞ a, kaybolan diplomasının yerine Sakarya Üniversitesi Diploma, Mezuniyet Belgesi ile Diğer Belgelerin Düzenlenmesine İlişkin Yönetmelik in 5. Maddesi (Diploma, Sertifika veya Uzmanlık Belgelerini Kaybedenlere Diploma, Sertifika veya Uzmanlık Belgeleri Yerine Verilecek 2. Nüshalarını Düzenleme Esasları) gereğince DUPLICATE verilmesine oybirliği karar verildi. 13- Genel Sekreterlik Makamı nın tarihli ve /72 sayılı Yapılan görüşmeler sonunda; Hendek Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü Bilgisayar Destekli Tasarım Programı ndan tarih ve 2215/ sayılı diploma ile mezun olan Gülhan BENLİ nin, kaybolan diplomasının yerine Sakarya Üniversitesi Diploma, Mezuniyet Belgesi ile Diğer Belgelerin Düzenlenmesine İlişkin Yönetmelik in 5. Maddesi (Diploma, Sertifika veya Uzmanlık Belgelerini Kaybedenlere Diploma, Sertifika veya Uzmanlık Belgeleri Yerine Verilecek 2. Nüshalarını Düzenleme Esasları) gereğince DUPLICATE verilmesine oybirliği karar verildi. 14- Genel Sekreterlik Makamı nın tarihli ve /73 sayılı Yapılan görüşmeler sonunda; Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümünden tarih ve 2384/ sayılı diploma ile mezun olan Neslihan KUZEY e, kaybolan diplomasının yerine Sakarya Üniversitesi Diploma, Mezuniyet Belgesi ile Diğer Belgelerin Düzenlenmesine İlişkin Yönetmelik in 5. Maddesi (Diploma, Sertifika veya Uzmanlık Belgelerini Kaybedenlere Diploma, Sertifika veya Uzmanlık Belgeleri Yerine Verilecek 2. Nüshalarını Düzenleme Esasları) gereğince DUPLICATE verilmesine oybirliği karar verildi.

4 15- Genel Sekreterlik in tarihli ve sayılı Yapılan görüşmeler sonunda; Üniversitemizin çeşitli birimlerinde ihtiyaç duyulan ve ekli listede belirtilen kadrolarının, 78 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 4. Maddesi uyarınca aktarılması ve 5. Maddesi uyarınca atama izni verilmesine ve gereği için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı na arzına oybirliği ile karar verildi. 16- Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü, Mekanik Anabilim Dalı Doçent kadrosuna başvuran Doç. Dr. Ali Osman AYHAN ın jüri raporlarını değerlendirmek üzere komisyon oluşturulması hususu görüşmeye açıldı. Yapılan görüşmeler sonunda; Doç. Dr. Ali Osman AYHAN ın jüri raporlarını değerlendirmek üzere; Prof. Dr. Mehmet DURMAN başkanlığında aşağıda belirtilen üyeler tarafından bir Değerlendirme Komisyonu oluşturulmasına oybirliği ile karar verildi. KOMİSYON ÜYELERİ : Prof. Dr. Mehmet DURMAN Prof. Dr. H.Rıza GÜVEN Prof. Dr. Mehmet Ali YALÇIN Rektör Rektör Yardımcısı Mühendislik Fak. Dekanı 17- Fen-Edebiyat Fakültesi Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Anabilim Dalı Doçent kadrosuna başvuran Yrd.Doç.Dr. Kenan OLGUN un jüri raporlarını değerlendirmek üzere komisyon oluşturulması hususu görüşmeye açıldı. Yapılan görüşmeler sonunda; Yrd.Doç.Dr. Kenan OLGUN un jüri raporlarını değerlendirmek üzere; Prof. Dr. Mehmet DURMAN başkanlığında aşağıda belirtilen üyeler tarafından bir Değerlendirme Komisyonu oluşturulmasına oybirliği ile karar verildi. KOMİSYON ÜYELERİ : Prof. Dr. Mehmet DURMAN Prof. Dr. H.Rıza GÜVEN Prof. Dr. H.Murat TÜTÜNCÜ Rektör Rektör Yardımcısı Fen-Edebiyat Fak. Dekanı 18- Sakarya Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü nün tarih ve sayılı yazısı. Yapılan görüşmeler sonunda; Sakarya Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler Programı Öğretim Üyesi Prof.Dr.Hüdaverdi ADAM ın Kocaeli Devlet Hastanesi nde 2009 yılı içerisinde (Salı ve Çarşamba günleri saatleri arasında) İletişim semineri vermek üzere; 2547 Sayılı Kanun un 39. Maddesi uyarınca görevlendirilmesinin uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi.

5 19- Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürlüğü nün tarih ve /313 sayılı yazısı, Devlet Konservatuarı Müdürlüğü nün tarih sayılı yazısı, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı nın tarih ve sayılı yazıları Yapılan görüşmeler sonunda; Üniversitemiz aşağıda isimleri belirtilen okullarında uygulanacak olan Eğitim-Öğretim Yılı Yaz Okulu Ders Yüklerinin ekteki şekliyle kabulüne oy birliği ile karar verildi EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI YAZ OKULU DERS YÜKLERİ İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Y.O. Devlet Konservatuarı Müdürlüğü 20- İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı nın tarih ve sayılı Yapılan görüşmeler sonunda; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr.Murat AYANOĞLU nun Bulgaristan/Varna Teknik Üniversitesi nde Üniversitemizle yapılan Ortak Lisans Protokolü ile ilgili çalışmalarda bulunmak üzere; 2547 Sayılı Kanunun 39. maddesi uyarınca yolluksuz-yevmiyesi Rektörlük Bütçesinden TL desteklenmek üzere maaşlı-izinli olarak görevlendirilmesine oy birliği ile karar verildi. 21- İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı nın tarih ve sayılı Yapılan görüşmeler sonunda; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı Uluslar arası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr.Nesrin KENAR ın başkanlığını yürütmekte olduğu Avrupa Barış Araştırmaları Organizasyonu (European Peace Recearch Association-EUROPA) adlı sivil toplum kuruluşu tarafından European University of Tiran da düzenlenecek olan konferansa Kosovo s Independence of Turkısh Minority Ringhsé başlıklı bildiriyi sunmak üzere; 2547 Sayılı Kanunun 39. maddesi uyarınca yolluklu-yevmiyesi Rektörlük Bütçesinden TL desteklenmek üzere maaşlı-izinli olarak görevlendirilmesine oy birliği ile karar verildi. 22- Derya KÖYLÜ nün tarihli ve G.E sayılı dilekçesi, Sibel SULAK ın tarih ve G.E sayılı dilekçesi, Tuba Hürgül ün tarih ve G.E sayılı dilekçeleri Yapılan görüşmeler sonunda; Derya KÖYLÜ, Sibel SULAK ve Tuba HÜRGÜL ün Letonya da bulunan Unıversity Of Liepaja da LLP/Erasmus İdari Personel Hareketliliği kapsamında; 6245 Sayılı Harcırah Kanunu uyarınca tarihleri arasında bedeli Erasmus İdari Personel Hareketliliği bütçesinden karşılanmak kaydıyla yolluklu-yevmiyeli-maaşlı-izinli olarak görevlendirilmelerinin uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi. 23- Mühendislik Fakültesi Dekanlığı nın tarih ve /1237 sayılı yazısı Yapılan görüşmeler sonunda; Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr.Ahmet Necati YELGİN Eğitim-Öğretim Yılı Güz

6 Yarıyılı nda Anadolu Üniversitesi (Eskişehir) Fen Bilimleri Enstitüsü nde Elastisite Teorisi (3+0) dersini vermek üzere (Cuma günleri), 2547 Sayılı Kanun un 40/a/d Maddeleri uyarınca görevlendirilmesinin uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi. 24- Mühendislik Fakültesi Dekanlığı nın tarih ve sayılı Yapılan görüşmeler sonunda; Üniversitemizi Ekim 2009 tarihleri arasında Avustralya da yapılacak Global Gren Challege yarışmasında Güneş Arabası (SAGUAR) ile temsil edecek ekte adı soyadı yazılı 7 öğrenciye günlük 210.TL. yolluğun geçici görev yolluğu tertibinden ödenmesinin kabulüne oybirliği ile karar verildi. 25- Mühendislik Fakültesi Dekanlığı nın tarih ve /1234 sayılı yazısı Yapılan görüşmeler sonunda; Mühendislik Fakültesi-Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Prof.Dr.Ethem KÖKLÜKAYA Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı nda Gazi Üniversitesi (Ankara) Mühendislik-Mimarlık Fakültesi nde Elekt.Devreleri (3+0) dersini vermek üzere (Cuma günleri), 2547 Sayılı Kanun un 40/a/d Maddeleri uyarınca görevlendirilmesinin uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi. 26-Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencisi Hasan Sertan YILMAZ ın sınav kâğıdını yeniden değerlendirmek üzere oluşturulan Komisyon un Raporu görüşmeye açıldı. Yapılan görüşmeler sonunda; Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencisi nolu Hasan Sertan YILMAZ Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı nda aldığı Elektronik-1 tek ders sınav notuna itiraz dilekçesine istinaden, sınav kağıdını yeniden değerlendirmek üzere; Üniversitemiz Yönetim Kurulu nun tarih ve 401 sayılı toplantısında alınan 18 nolu kararı ile oluşturulan Komisyon un Raporu doğrultusunda; söz konusu öğrencinin sınav kağıdındaki notun değişmediği ve harfli olarak mutlak karşılığının CC olarak belirlendiğinin kabul edilmesine oybirliği ile karar verildi. 27- Mühendislik Fakültesi Dekanlığı nın tarih ve /1236 sayılı yazısı Yapılan görüşmeler sonunda; Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Yrd.Doç.Dr.Ufuk KULA nın Eğitim-Öğretim Yılı Yaz Okulunda İstanbul Kültür Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Endüstri Mühendisliği bölümünde aşağıda belirtilen dersleri vermek üzere (Perşembe ve Cuma günleri), 2547 Sayılı Kanun un 40/a/d Maddeleri uyarınca görevlendirilmesinin uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi.

7 ADI-SOYADI Yrd.Doç.Dr. Ufuk KULA OKUL KODU BÖLÜM Endüstri GÖREVLENDİRİLDİĞİ DERSİN ADI SAAT T+U+L Y.Y. IE 310 Intro to Probability Theory and Statistics (2+2)3 Yaz Yrd.Doç.Dr. Ufuk KULA Endüstri IE 522 Operations Research II (3+2)4 Yaz Yrd.Doç.Dr. Ufuk KULA Endüstri IE 411 Applied Statisticcs (3+2)4 Yaz ÖĞRETİM TÜRÜ ÜNİVERSİTE/ FAKÜLTE Kültür Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Kültür Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Kültür Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Yrd.Doç.Dr. Ufuk KULA Endüstri IE 612 Engineering Experimental Desing (3+0)3 Yaz Kültür Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık FR İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı nın tarihli ve sayılı Yapılan görüşmeler sonunda; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih SAVAŞAN ın Eğitim-Öğretim Yılı Yaz Okulunda İzmir Ekonomi Üniversitesi nde haftada 1 gün (Cuma günü) aşağıda belirtilen dersi vermek üzere; 2547 Sayılı Kanun un 40/a/d Maddeleri uyarınca görevlendirilmesine oybirliği ile karar verildi. ADI-SOYADI Doç.Dr.Fatih SAVAŞAN OKUL KODU BÖLÜM GÖREVLENDİRİLDİĞİ SAAT DERSİN ADI Y.Y. T+U+L Maliye Public Finance 3+0 Yaz Okulu ÖĞRETİM TÜRÜ ÜNİVERSİTE/ FAKÜLTE İzmir Ekonomi Üniversitesi FR İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı nın tarihli ve sayılı Yapılan görüşmeler sonunda; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı nın ihtiyaç duyulan bürolardaki eşyaların muhafaza edilmesi için kullanılmak üzere naylon branda (1000kg) malzemenin temin edilerek bedellerinin Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü nce temin edilmesine oy birliği ile karar verildi. 30- İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı nın tarihli ve sayılı Yapılan görüşmeler sonunda; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ömer ÖZKAN ın Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı (Pazartesi günü) ve Eğitim Öğretim Yılı Yaz Okulu nda (Salı günü) Işık Üniversi nde haftada 1 gün aşağıda belirtilen dersleri vermek üzere; 2547 Sayılı Kanun un 40/a/d Maddeleri uyarınca görevlendirilmesine oybirliği ile karar verildi. GÖREVLENDİRİLDİĞİ ADI-SOYADI OKUL SAAT ÖĞRETİM ÜNİVERSİTE/ BÖLÜM DERSİN ADI Y.Y. KODU T+U+L TÜRÜ FAKÜLTE Doç.Dr.Ömer Işık Üniversitesi İşletme Business Law 3+0 Güz ÖZKAN Doç.Dr.Ömer İşletme Introduction To Law 3+0 Yaz Işık Üniversitesi

8 ÖZKAN FR Eğitim Öğretim Yılı Yaz Okulu Öğretim Elemanlarına ödenecek ders ve sınav ücretleri hususu görüşmeye açıldı. Yapılan görüşmeler sonunda; Eğitim Öğretim Yılı Yaz Okuluna katılan öğrencilerden alınan ücretlerin, %70 ini geçmemek üzere (2008 Mali Yılı Bütçe Kanunu uyarınca) Akademik Unvanlar itibariyle öngörülen ek ders ücretlerinin 2,3 katını; sınav ücreti de sınav ücretinin 2 katını geçmeyecek şekilde kayıt yapılan ödenek çerçevesinde ödenmesinin kabulüne oy birliği ile karar verildi. 32- Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı nın tarihli ve sayılı Yapılan görüşmeler sonunda; Üniversitemiz Eğitim Öğretim Yılı Özel Yetenek Sınavı nda aşağıda isimleri belirtilen sağlık personelinin görevlendirilmesine oy birliği ile karar verildi. Görevli Sağlık Personeli: 1- Yrd.Doç.Dr.O.Kenan KAHYAOĞLU 2- Yrd.Doç.Dr.Pınar PAZARLI 3- Dr.Doğan ERDOĞDU 4- Tek.Mustafa KIRATLI 5- Hem. Naime TAYMAZ 6- Hem. Burcu GÜLŞENİ 7- Hem.Sabahat KIRATLI 8- Hem.Mukaddes ZENİT 33- Sağlık Bakanlığı Sağlık Eğitimi Genel Müdürlüğü nün tarihli ve 8172 sayılı Yapılan görüşmeler sonunda; Üniversitemiz Tıp Fakültesi öğrencilerinin Eğitim- Öğretimlerini Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi nde sürdürmeleri, Dekanlık birimlerinin henüz oluşmaması, şehrimize hizmet prensibi ve Üniversitemize bağlı herhangi bir hastane olmayışıyla birlikte ilimizde hekim açığı olması ayrıca Sağlık Bakanlığı ile Üniversitemiz arasında tarihinde yapılan protokol nedeniyle Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Osman Nuri DİLEK in 2547 Sayılı Kanunun 38. maddesi gereğince 6 (altı) ay süre ile Sağlık Bakanlığı nda görevlendirilmesine oy birliği ile karar verildi. 34- Gündemde görüşülecek başka madde olmadığı için oturuma son verildi.

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU TOPLANTI TUTANAĞI

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU TOPLANTI TUTANAĞI REKTÖR Prof.Dr.Muzaffer ELMAS Rektör Yrd. Rektör Yrd. Rektör Yrd. Prof.Dr.M.Ali YALÇIN Prof.Dr.Musa EKEN Prof.Dr. Ümit KOCABIÇAK Müh. Fak. Dekanı Fen-Edb. Fak. Dekanı İkt. ve İdr. Bil. Fak. Dekan Prof.Dr.Orhan

Detaylı

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU TOPLANTI TUTANAĞI

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU TOPLANTI TUTANAĞI REKTÖR Prof.Dr.Muzaffer ELMAS Rektör Yrd. Rektör Yrd. Rektör Yrd. Prof.Dr.M.Ali YALÇIN Prof.Dr.Musa EKEN Prof.Dr. Ümit KOCABIÇAK Müh. Fak. Dekanı Fen-Edb. Fak. Dekanı İkt. ve İdr. Bil. Fak. Dekan Prof.Dr.Orhan

Detaylı

T.C. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ YÖNETİM KURULU TOPLANTI TUTANAĞI

T.C. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ YÖNETİM KURULU TOPLANTI TUTANAĞI T.C. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ YÖNETİM KURULU TOPLANTI TUTANAĞI Toplantı Tarihi Toplantı No 12.02.2009 2009/3 Üniversitemiz Yönetim Kurulu 12.02.2009 Perşembe günü saat 11:00 de Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ayşe

Detaylı

NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI 06/01/2011 2011/01

NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI 06/01/2011 2011/01 NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI Toplantı Tarihi Toplantı Sayısı 06/01/2011 2011/01 KARAR 01: Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanlığı nın 31.12.2010 tarih ve 1696 sayılı yazısı

Detaylı

DUMLUPINAR ÜNĠVERSĠTESĠ EK DERS ÜCRETLERĠ ÖDEME ESASLARI

DUMLUPINAR ÜNĠVERSĠTESĠ EK DERS ÜCRETLERĠ ÖDEME ESASLARI DUMLUPINAR ÜNĠVERSĠTESĠ EK DERS ÜCRETLERĠ ÖDEME ESASLARI 10.11.1983 tarihli ve 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu uyarınca ödenecek ek ders ücretlerinde ; -Çeşitli Ödemeler Bordrosu (Örnek: 13)

Detaylı

İÇİNDEKİLER REKTÖR SUNUŞU I-GENEL BİLGİLER 3 II- PERFORMANS BİLGİLERİ.. 36

İÇİNDEKİLER REKTÖR SUNUŞU I-GENEL BİLGİLER 3 II- PERFORMANS BİLGİLERİ.. 36 AYDIN 2011 İÇİNDEKİLER REKTÖR SUNUŞU I-GENEL BİLGİLER 3 A- Yetki, Görev ve Sorumluluklar... 3 B- Teşkilat Yapısı...21 C- Fiziksel Kaynaklar... 25 1- Fiziksel Yapı...25 1.1- Yerleşkeler...25 1.2- Yerleşke

Detaylı

T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ

T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ 2013 Yılı Performans Programı OCAK-2013 Süngülerle, silahlarla ve kanla kazandığımız askeri zaferlerden sonra, kültür, bilim, fen ve ekonomi alanlarında da zaferler kazanmaya

Detaylı

T.C. ORDU ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLAN (2015 2019) 2015 ORDU

T.C. ORDU ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLAN (2015 2019) 2015 ORDU T.C. ORDU ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLAN (2015 2019) 2015 ORDU İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... ii GRAFİKLER LİSTESİ... iv TABLOLAR LİSTESİ... iv ŞEKİLLER LİSTESİ... iv SUNUŞ... vi A. GENEL BİLGİLER... 1 1. Tarihsel

Detaylı

2014 YILI FAALİYET RAPORU

2014 YILI FAALİYET RAPORU EGE ÜNİVERSİTESİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU Şubat 2015 Ege Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı İÇİNDEKİLER TABLO DİZİNİ 5 ÜST YÖNETİCİ (REKTÖR) SUNUŞU 9 MİSYON 13 VİZYON 13 1. AKADEMİK VE

Detaylı

Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir

Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI www.beu.edu.tr 2013 Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir SUNUŞ 21. yüzyılın çağdaş üniversitesini oluşturmak gayreti içerisindeki üniversitemiz, bir yandan çağdaş değerleri

Detaylı

K - CETVELİ (Ek Ders, Konferans ve Fazla Çalışma Ücretleri ile Diğer Ücret Ödemelerinin Tutarları)

K - CETVELİ (Ek Ders, Konferans ve Fazla Çalışma Ücretleri ile Diğer Ücret Ödemelerinin Tutarları) K - CETVELİ (Ek Ders, Konferans ve Fazla Çalışma Ücretleri ile Diğer Ücret Ödemelerinin Tutarları) I. EK DERS ÜCRETİ Ders Saati Ücreti A. Polis Akademisinde ve Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanları

Detaylı

K - CETVELİ (Ek Ders, Konferans ve Fazla Çalışma Ücretleri ile Diğer Ücret Ödemelerinin Tutarları)

K - CETVELİ (Ek Ders, Konferans ve Fazla Çalışma Ücretleri ile Diğer Ücret Ödemelerinin Tutarları) K - CETVELİ (Ek Ders, Konferans ve Fazla Çalışma Ücretleri ile Diğer Ücret Ödemelerinin Tutarları) I. EK DERS ÜCRETİ Ders Saati Ücreti A. Polis Akademisinde ve Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanları

Detaylı

T.C. Resmî Gazete. Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır CUMHURBAŞKANLIĞINA VEKÂLET ETME İŞLEMİ

T.C. Resmî Gazete. Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır CUMHURBAŞKANLIĞINA VEKÂLET ETME İŞLEMİ T.C. Resmî Gazete Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır 28 Temmuz 2015 SALI YÜRÜTME VE İDARE BÖLÜMÜ Sayı : 29428 CUMHURBAŞKANLIĞINA VEKÂLET ETME İŞLEMİ T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI

Detaylı

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ 2012 YILI İDARE FAALİYET RAPORU

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ 2012 YILI İDARE FAALİYET RAPORU T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ 2012 YILI İDARE FAALİYET RAPORU Bir millet eğitim ordusuna sahip olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi

Detaylı

YÜKSEKÖĞRETĠM KANUNU TASLAĞI

YÜKSEKÖĞRETĠM KANUNU TASLAĞI YÜKSEKÖĞRETĠM KANUNU TASLAĞI BĠRĠNCĠ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Temel ilkeler ve Tanımlar MADDE 1- Amaç ve kapsam MADDE 2- Temel ilkeler MADDE 3- Tanımlar ĠKĠNCĠ BÖLÜM Türkiye Yükseköğretim Kurulu MADDE 4- Türkiye

Detaylı

T. C. ERCİYES ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ YETİŞTİRME PROGRAMI KOORDİNATÖRLÜĞÜ 2014 YILI FAALİYET RAPORU

T. C. ERCİYES ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ YETİŞTİRME PROGRAMI KOORDİNATÖRLÜĞÜ 2014 YILI FAALİYET RAPORU T. C. ERCİYES ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ YETİŞTİRME PROGRAMI KOORDİNATÖRLÜĞÜ 2014 YILI FAALİYET RAPORU OCAK 2015 0 İÇİNDEKİLER BİRİM YÖNETİCİ SUNUŞU.2 I-GENEL BİLGİLER GİRİŞ.... 4 1. Misyon ve Vizyon....

Detaylı

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ UZUNÇİFTLİK NUH ÇİMENTO MESLEK YÜKSEKOKULU FAALİYET RAPORU

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ UZUNÇİFTLİK NUH ÇİMENTO MESLEK YÜKSEKOKULU FAALİYET RAPORU KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ UZUNÇİFTLİK NUH ÇİMENTO MESLEK YÜKSEKOKULU FAALİYET RAPORU 2013 YILI İÇİNDEKİLER SUNUŞ... I- GENEL BİLGİLER... A. Misyon ve Vizyon... B. Yetki, Görev ve Sorumluluklar... C. İdareye

Detaylı

T.C. YÜKSEKÖĞRETĠM KURULU YASA TASLAKLARI

T.C. YÜKSEKÖĞRETĠM KURULU YASA TASLAKLARI T.C. YÜKSEKÖĞRETĠM KURULU YASA TASLAKLARI (KARġILAġTIRMALI YÖK VE HACETTEPE ÜNĠVERSĠTESĠ TASLAKLARI) Kasım 2012, ANKARA YÖK YASA TASLAĞI HAKKINDA NOTLAR Prof. Dr. A. Murat TUNCER Hacettepe Üniversitesi

Detaylı

Gelecek Elimizde KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ MEVZUAT ANLAŞMA TÜZÜK YÖNETMELİKLER YÖNERGELER USUL VE ESASLAR İLKELER NİSAN 2015 BİŞKEK

Gelecek Elimizde KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ MEVZUAT ANLAŞMA TÜZÜK YÖNETMELİKLER YÖNERGELER USUL VE ESASLAR İLKELER NİSAN 2015 BİŞKEK Gelecek Elimizde KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ MEVZUAT ANLAŞMA TÜZÜK YÖNETMELİKLER YÖNERGELER USUL VE ESASLAR İLKELER NİSAN 2015 BİŞKEK İÇİNDEKİLER 1. KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ'NİN

Detaylı

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ 2013 YILI İDARE FAALİYET RAPORU

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ 2013 YILI İDARE FAALİYET RAPORU T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ 2013 YILI İDARE FAALİYET RAPORU Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı (2014) i Bir millet eğitim ordusuna sahip olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse

Detaylı

K - CETVELİ EK DERS, KONFERANS VE FAZLA ÇALIŞMA ÜCRETLERİ İLE DİĞER ÜCRET ÖDEMELERİNİN TUTARLARI

K - CETVELİ EK DERS, KONFERANS VE FAZLA ÇALIŞMA ÜCRETLERİ İLE DİĞER ÜCRET ÖDEMELERİNİN TUTARLARI K - CETVELİ EK DERS, KONFERANS VE FAZLA ÇALIŞMA ÜCRETLERİ İLE DİĞER ÜCRET ÖDEMELERİNİN TUTARLARI I. EK DERS ÜCRETİ 1- Polis Akademisinde ve Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanları ile Yabancı Uyruklu

Detaylı

T.C. Resmî Gazete. Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır CUMHURBAŞKANLIĞINA VEKÂLET ETME İŞLEMİ

T.C. Resmî Gazete. Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır CUMHURBAŞKANLIĞINA VEKÂLET ETME İŞLEMİ T.C. Resmî Gazete Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır 21 Eylül 2014 PAZAR YÜRÜTME VE İDARE BÖLÜMÜ Sayı : 29126 CUMHURBAŞKANLIĞINA VEKÂLET ETME İŞLEMİ T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI Evrak Tarih ve Sayısı: 06/01/2015-70616 T.C. Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerinin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki

Detaylı

2009 YILI İDARE FAALİYET RAPORU

2009 YILI İDARE FAALİYET RAPORU 9 YILI İDARE FAALİYET RAPOR RU OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ GenSoft STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI Nisan 9 MALİ YILI İDARE FAALİYET RAPORU II 9 MALİ YILI İDARE FAALİYET RAPORU SUNUŞ Günümüzde

Detaylı

T.C. IĞDIR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı

T.C. IĞDIR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı HARCAMA İŞLEMLERİ GENELGESİ 6363 Sayılı 2013 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu ile Üniversitemize tahsis edilen ödeneklerin, etkili, ekonomik ve verimli kullanılmasının ve harcama işlemlerinde mevzuata

Detaylı

2013 YILI İDARE FAALİYET RAPORU STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI

2013 YILI İDARE FAALİYET RAPORU STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI 2013 YILI İDARE FAALİYET RAPORU STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI NİSAN 2014 ÜST YÖNETİCİ SUNUŞ Üniversitemiz "Türk ve Alman yükseköğretim geleneklerini eğitim ve araştırma alanlarında birleştirmek"

Detaylı

Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Fendir, İlim ve Fenden Başka Yol Gösterici Aramak Gaflettir, Dalalettir, Cehalettir.

Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Fendir, İlim ve Fenden Başka Yol Gösterici Aramak Gaflettir, Dalalettir, Cehalettir. Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Fendir, İlim ve Fenden Başka Yol Gösterici Aramak Gaflettir, Dalalettir, Cehalettir. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU I GENEL BİLGİLER A Misyon ve

Detaylı

T.C. GAZİ ÜNİVERSİTESİ 2013 YILI FAALİYET RAPORU

T.C. GAZİ ÜNİVERSİTESİ 2013 YILI FAALİYET RAPORU SUNUŞ Gazi Üniversitesi, köklü geçmişi Cumhuriyetin ilk yıllarına kadar uzanan, ulusal düzeyde kendini kabul ettirmiş, çoğu alanda ülkemizde ilk üç üniversite arasında yer alan, yaptığı başarılı yayınlar

Detaylı

Faaliyet Raporu STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI NİSAN 2014

Faaliyet Raporu STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI NİSAN 2014 2013 Faaliyet Raporu 1 STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI NİSAN 2014 Yalova Üniversitesi Faaliyet FAALİYET RAPORU Raporu 2013 YALOVA ÜNİVERSİTESİ 2013 YILI FAALİYET RAPORU Proje Koordinatörü : Dr. Hakan

Detaylı

YALOVA ÜNİVERSİTESİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU

YALOVA ÜNİVERSİTESİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU YALOVA ÜNİVERSİTESİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla ve asla yorulmazlar. İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU 1 I. GENEL BİLGİLER 2 A. MİSYON, VİZYON VE TEMEL DEĞERLER 3 B. YETKİ,

Detaylı