Doğru Adaptor soket kutuplaması.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Doğru Adaptor soket kutuplaması."

Transkript

1

2 1. Tanıtım Next YE-11G WiFi Bridge satın aldığınız için teşekkür ederiz. Bu portatif cihaz ile, IP Kamera ve internet teknolojilerini kullanan Ethernet RJ45 portlu cihazların kablosuz ağlara kolayca erişimi sağlanabilir. YE-11G ile oluşturulabilecek iki farklı uygulama topolojisi aşağıda gösterilmiştir.

3 YE-11G kullanıcılara Ethernet Ağ ve Besleme Kablosu kullanımında alternatifler sunar. YE-11G, IP Kamera veya diğer pek çok IT Ürünün 5V-15V, 1.5W ve DC 2.0 power jack soketli besleme adaptörlerini kullanabilir. Besleme gerilimi kullandığınız ekipmanın USB Portundan da alınabilir. Yani USB bağlantı normal kullanımda besleme gerilimi temini için Uydu Alıcısı, Notebook, PC veya YE-11G nin kullanıldığı USB Portu olan ve WiFi erişim istenen cihaza bağlanabilir. Aşağıda belirtilen besleme soketi doğrudur. YE-11G ile bunun dışında bir kutuplama mantığında adaptör kullanılmamalıdır. Next, pek çok cihazda kullanılmakta olan ve hemen her evde bir kaç tane bulunan bu tip besleme adaptörünü tüketicinin bir kere daha satın almak zorunda bırakmamayı dikkate almıştır. Doğru Adaptor soket kutuplaması.

4 2. Kurulum YE-11G kullanmaya başlamadan önce yapılması gereken bir dizi işlem vardır. YE-11G bir PC veya Notebook 'a bağlanır. Kurulum CD si içinde yeralan Setup.exe çalıştırılır. Bağlantının fiziksel görünümü aşağıdaki gibidir, USB bağlantı burada sadece YE-11G 'nin Besleme Alması için yapılır:

5 Kurulum Sihirbazının Çalıştırılması 1) Cihaz kutusundan çıkan CD 'yi PC 'nin CD-ROM sürücüsüne yerleştirin otomatik olarak yanda görülen sayfa yüklenecek. Eğer CD-ROM otomatik olarak bu sayfayı açmıyorsa bu durumda Bilgisayarım 'dan CD-ROM Sürücüsünü tıklayarak açın. CD-ROM içinde iki farklı Kurulum uygulamasından birini, kullanmakta olduğunuz Windows işletim sistemini dikkate alarak yani, VAP11G_Setup for WIN7_VISTA.EXE veya VAP11G_Setup for WINXP_WIN2000.EXE 'yi tıklayarak çalıştırın. 2) Kurulum a) Sağ tarafta yer alan ekran içinde Next tıklanacak, veya Kurulumdan Sihirbazından çıkmak istiyorsanız Cancel tıklayın.

6 3) Yanda görülen pencerede WINPCAP programı Kurulumuna devam için Yes tıklayın. Yes No b) Sağ tarafta görülen pencerede I accept the agreement seçeneği işaretlenecek. (Bu Vonets WiFi Bridge kullanım lisans anlaşmasını kabul etmek için gereklidir.) Ve Next düğmesini tıklayın. c) Yanda görülen pencerede varsayılan olarak C:\Program Files\VAP11G veya tarayıcıdan göstereceğiniz disk bölümüne Next tıklayarak kuruluma devam edin.

7 4) Yanda görülen pencerede Next tıklayarak kuruluma devam edin. Daha sonra açılacak yeni pencerede Install ve kurulumun son penceresinde Finish düğmelerini tıklayarak kurulumu tamamlayın..

8 5) Kurulum tamamlandıktan sonra Masaüstüne Eklenecek olan VAP11G kısayol ikonunu tıklayın. Sağdaki YE-11G MAC cihazı arandığını ifade eder. resim PC 'nize bağlantılı bir 6) Yandaki resim MAC arama sonucunda pencerede, bulunan YE-11G ve MAC Adresini gösterir., buradan sonra Next düğmesini tıklayın.

9 7) Yandaki resimde olduğu gibi, YE-11G nin çalıştığı ortamda bulabildiği kablosuz ağlar listelenir. Bunlardan hangisi sizin kullanacağınız doğru Kablosuz Ağ ise onu seçin. Veya SSID (Yani kullanacağınız Kablosuz Ağ İsmi) manual olarak girebilirsiniz. İsterseniz Refresh List düğmesine basarak ortamda bulunan kablosuz ağların yeniden taranıp listelenmesini sağlayabilirsiniz. Bir sonraki adım için Next düğmesini tıklayın. WPA - WPA otomatik olarak TKIP ile dinamik şifreleme anahtarı kullanır. Ekranda ilgili alana bir şifre girişi yapın.. Şifreleme - TKIP, şifreleme metodu olarak otomatikman seçilir. Next düğmesini tıklayın, veya Back düğmesi ile bir önceki ekrana geri dönün.. WPA2 WPA2 otomatik olarak AES ile dinamik şifreleme anahtarı kullanır. (AES, TKIP 'den daha güçlü bir şifreleme metodudur.) Ekranda ilgili alana bir şifre girişi yapın.. Şifreleme - TKIP, şifreleme metodu olarak otomatik olarak seçilir. Next düğmesini tıklayın, veya Back düğmesi ile bir önceki ekrana geri dönün..

10 WEP (128-Bit) veya WEP (64-Bit) Ekranda, giriş yapılacak alan içinde geçerli bir anahtar şifre girişi yapın. Ve sonra Next tıklayın. Eğer bir WEP anahtar şifre manuel olarak girmek isterseniz, key girilen alanı boş bırakın ve Next tıklayın. Key 1-4 olarak 1 'den 4 'e kadar alanlar vardır., bu kablosuz alan için seçmiş olduğunuz şifreleme seviyesine göre değişir. Girdiğiniz WEP anahtar şifre, kablosuz ağ için belirlenmiş olan anahtar şifrenin aynısı olmalıdır. 64-bit WEP şifreleme durumunda, tam olarak 10 hexadecimal karakter girilmelidir. 28-bit WEP şifreleme için, tam olarak 26 hexadecimal karakter girilmelidir. Hexadecimal karakterler: 0 'dan 9 'a kadar sayılar ve A, B, C, D, E ve F harf karakterleridir. Key Index Varsayılan key yani anahtar şifre sayısı 1 'dir. Eğer erişeceğiniz ağda bulunan, access point veya wireless router 2, 3, veya 4 key kullanıyorsa bu durumda Key Index parametresi kullanılan key yani anahtar şifre sayısına göre değiştirilir ve o sayıda anahta şifre ayrı ayrı Key1, Key2, Key3 ve Key4 alanlarına doğru olarak girilir.. Next düğmesini tıklayın, veya Back düğmesi ile bir önceki ekrana geri dönün.. 8) Eski ve yeni ayarlar yanda gördüğünüz ekranda olduğu gibi onayınız için görüntülenir. New Settings altında gördüğünüz bilgiler bağlanmaya çalıştığınız ağ için geçerlidir. Old Settings altında ise silinmek üzere olan önceki ağ bilgileridir. Next düğmesini tıklayın ve yeni ayarları onaylayın, veya Back düğmesi ile bir önceki ekrana geri dönün..

11 9) YE-11G yeni ayarlar ile ilgili kablosuz ağ ile bağlantı kurmaya çalışır. Configuration has been saved successfully mesajı Yapılandırmanın başarıyla tamamlandığı ifade eder. The VAP-11G WIFI- Bridge has been successfully configured! mesajı ana pencerede yapılandırmanın başarıyla yapıldığını bildirir. Fakat tüm bunlar Anahtar Şifre yanlış girilmiş olsa bile sonuçta bir yapılandırmanın başarıyla gerçekleştiğini raporlar. Tüm bunlara rağmen internet erişiminiz hala olmayabilir. Doğru anahtar şifrenin girilmesi durumunda başarılı yapılandırma işleminin ardından yeni bir pencere ile Successfully associated to the wireless network mesajı görüntülenir. Bu mesaj hedef kablosuz Ağ bağlantısının da başarıyla tamamlandığını belirtir. Internet bağlantınızı PC 'de bir uygulamayı kullanarak kontrol edin. Kurulum Sihirbazını Exit ile çıkarak kapatabilirsiniz.

LİGHTKOD SETUP MAKER KULLANIMI 1- Giriş Programı yükledikten sonra Setup Maker programını açtığımızda aşağıdaki pencereyi görürüz. Burada 1.

LİGHTKOD SETUP MAKER KULLANIMI 1- Giriş Programı yükledikten sonra Setup Maker programını açtığımızda aşağıdaki pencereyi görürüz. Burada 1. LİGHTKOD SETUP MAKER KULLANIMI 1- Giriş Programı yükledikten sonra Setup Maker programını açtığımızda aşağıdaki pencereyi görürüz. Burada 1. kutuya kurulum dosyasını yapacağımız programın ismini giriyoruz.

Detaylı

KURULUM CD Sİ MODEM KURULUMU

KURULUM CD Sİ MODEM KURULUMU KURULUM CD Sİ MODEM KURULUMU Modem Web Ara yüzü ile Kurulum UYARI: ZXDSL 931WII VDSL2 modemi Kolay Kurulum Programı kullanmadan kurduğunuz takdirde, mutlaka kablosuz ağınıza şifre veriniz aksi halde modem

Detaylı

Kullanım Kılavuzu NPD4756-00 TR

Kullanım Kılavuzu NPD4756-00 TR NPD4756-00 TR İçindekiler Önsöz Telif Hakkı ve Ticari Markalar... 11 Bu Kılavuzun Kullanılması... 12 Bu kılavuzda kullanılan yazım biçimleri... 12 Yasal Olmayan Kopyalar ve Çıktılar... 13 Ürün Özellikleri...

Detaylı

Kullanım kılavuzunuz SHARP AL-2021/2041 http://tr.yourpdfguides.com/dref/4725473

Kullanım kılavuzunuz SHARP AL-2021/2041 http://tr.yourpdfguides.com/dref/4725473 Bu kullanım kılavuzunda önerileri okuyabilir, teknik kılavuz veya için kurulum kılavuzu. Bu kılavuzdaki tüm sorularınızı (bilgi, özellikler, güvenlik danışma, boyut, aksesuarlar, vb) cevaplarını bulacaksınız.

Detaylı

MODEL AL-2021 AL-2041 DİJİTAL ÇOK FONKSİYONLU SİSTEM KULLANIM KILAVUZU. Sayfa

MODEL AL-2021 AL-2041 DİJİTAL ÇOK FONKSİYONLU SİSTEM KULLANIM KILAVUZU. Sayfa MODEL AL-0 AL-04 DİJİTAL ÇOK FONKSİYONLU SİSTEM KULLANIM KILAVUZU AL-0 Sayfa İÇİNDEKİLER... GİRİŞ... KAĞIT YÜKLEME...9 YAZILIMIN KURULMASI...4 KOPYALAMA FONKSİYONLARI...5 YAZICI İŞLEVLERİ...7 TARAYICI

Detaylı

DynEd İngilizce Dil Eğitimi Sistemi Kurulum ve Kullanma Kılavuzu

DynEd İngilizce Dil Eğitimi Sistemi Kurulum ve Kullanma Kılavuzu DynEd İngilizce Dil Eğitimi Sistemi Kurulum ve Kullanma Kılavuzu İçindekiler DynEd Sistem Gereksinimleri. 3 DynEd Eğitim Yazılımlarının DVD Üzerinden Bilgisayara Kurulumu. 4-5 DynEd Eğitim Yazılımlarının

Detaylı

TruVision NVR 10 Hızlı Başlangıç Kılavuzu

TruVision NVR 10 Hızlı Başlangıç Kılavuzu TruVision NVR 10 Hızlı Başlangıç Kılavuzu P/N 1072767B-TR REV 1.0 ISS 16OCT14 Telif Hakkı 2014 United Technologies Corporation. Interlogix, United Technologies Corporation un bir birimi olan UTC Building

Detaylı

TURKCELL T-CAM 10 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU

TURKCELL T-CAM 10 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU TURKCELL T-CAM 10 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU TURKCELL T-CAM 10 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU UYARI Bu kılavuzdaki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu kılavuzun

Detaylı

Bu bölümde Trend Micro Internet Security nin nasıl yüklendiği anlatılıyor. Bu bölümün içindeki başlıklar;

Bu bölümde Trend Micro Internet Security nin nasıl yüklendiği anlatılıyor. Bu bölümün içindeki başlıklar; Kurulum Rehberi Bu bölümde Trend Micro Internet Security nin nasıl yüklendiği anlatılıyor. Bu bölümün içindeki başlıklar; 1) Bilgisayar Gereksinimleri 2) Yüklemeden önce Trend Micro Internet Security Yükleme

Detaylı

PHILIPS TV UYDU KANAL KURULUM VE KANAL SIRALAMA KILAVUZU

PHILIPS TV UYDU KANAL KURULUM VE KANAL SIRALAMA KILAVUZU PHILIPS TV UYDU KANAL KURULUM VE KANAL SIRALAMA KILAVUZU İÇERİK GİRİŞ... 3 2014 Model 6000-7000 Serisi... 4 2014 Model 4000-5000 Serisi... 5 2013 Model 6000-7000-8000 Serisi... 6 2013 Model 3000-4000-5000

Detaylı

Netsis 7.0 Kurulum İşlemleri. Netsis 7.0 Kurulum İşlemleri

Netsis 7.0 Kurulum İşlemleri. Netsis 7.0 Kurulum İşlemleri Netsis 7.0 Kurulum İşlemleri Ürün Grubu [X] Netsis Enterprise [X] Netsis Standard [X] Entegre.NET [X] NetİKS [X] NetCRM [X] Netsis B2B Kısaltmalar SSO: Single Sign On (Netsis Merkezi Kimlik Yönetim Sistemi)

Detaylı

V40, S60, V60, XC60, V70, XC70 & S80 ROAD AND TRAFFIC INFORMATION SYSTEM - RTI

V40, S60, V60, XC60, V70, XC70 & S80 ROAD AND TRAFFIC INFORMATION SYSTEM - RTI V40, S60, V60, XC60, V70, XC70 & S80 ROAD AND TRAFFIC INFORMATION SYSTEM - RTI Ekran üzerindeki metin ve semboller Bir sonraki kılavuz noktasındaki olay Sonraki kılavuz noktasına olan mesafe Bir sonraki

Detaylı

LMS PC aracı ACS420. LMS parametre ayarlarının yapılması için PC yazılımı. Kurlum ve çalıştırma talimatları

LMS PC aracı ACS420. LMS parametre ayarlarının yapılması için PC yazılımı. Kurlum ve çalıştırma talimatları LMS PC aracı ACS420 LMS parametre ayarlarının yapılması için PC yazılımı Kurlum ve çalıştırma talimatları 1 İçindekiler 1. ACS420 programının kurulumu.. 3 2. OCI430 ara yüzün sürücü kurulumu.. 7 OCI430

Detaylı

1. SQL, ORACLE VB VERİTABANI KULLANAN ÖZELLİKLE MUHASEBE PROGRAMLARI

1. SQL, ORACLE VB VERİTABANI KULLANAN ÖZELLİKLE MUHASEBE PROGRAMLARI 1. SQL, ORACLE VB VERİTABANI KULLANAN ÖZELLİKLE MUHASEBE PROGRAMLARI CLIENTLERDE BELLİ BİR SÜRE SONRA KİLİTLENİYOR. Çözüm: Tüm clientler de yapılması gereken ayarlar 1- Eset Nod32 Antivirus programını

Detaylı

VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU

VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU İstanbul, Mayıs 2013 İÇİNDEKİLER 1 GİRİŞ... 8 1.1 KULLANIM KILAVUZU HAKKINDA... 8 2 BORSA İSTANBUL-VİOP İŞLEM SİSTEMİ TEMSİLCİ

Detaylı

Çok İşlevli Yazıcı Kullanıcı Kılavuzu

Çok İşlevli Yazıcı Kullanıcı Kılavuzu CLX-3170 Series Çok İşlevli Yazıcı Kullanıcı Kılavuzu olasılıkları hayal edin Samsung ürünü satın aldığınız için teşekkür ederiz. Tam bir hizmet almak için, lütfen ürününüzü www.samsung.com/global/register

Detaylı

Printed in Korea Code No.:GH68-10783A Turkish. 11/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com

Printed in Korea Code No.:GH68-10783A Turkish. 11/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com * Yüklenen yazılıma veya servis sağlayıcısına veya ülkenize bağlı olarak bu kılavuzdaki bazı açıklamalar telefonunuza uymayabilir. * Ülkenize bağlı olarak telefonunuz ve aksesuarlarınız bu kılavuzdaki

Detaylı

Genel Ayarlar Rehberi

Genel Ayarlar Rehberi Kullanım Talimatları Genel Ayarlar Rehberi 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Makinenin Bağlanması Sistem Ayarları Kaset Kağıt Ayarları Fotokopi / Doküman Sunucusu Özellikleri Yazıcı Özellikleri Tarayıcı Özellikleri Tarayıcı

Detaylı

GeoGebra Yardım Resmi Kullanım Kılavuzu 3.2

GeoGebra Yardım Resmi Kullanım Kılavuzu 3.2 GeoGebra Yardım Resmi Kullanım Kılavuzu 3.2 Yazanlar: Markus Hohenwarter ve Judith Hohenwarter Çevirenler: Mustafa Dogan ve Erol Karakırık www.geogebra.org GeoGebra Yardım 3.2 Son Düzenleme: Aralık 11,

Detaylı

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALT AĞLAR 481BB0051 Ankara, 2012 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan yeterlikleri kazandırmaya

Detaylı

CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE VERİTABANLARINA ÜNİVERSİTE DIŞINDAN ERİŞİM

CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE VERİTABANLARINA ÜNİVERSİTE DIŞINDAN ERİŞİM Celal Bayar Üniversitesi kütüphane veritabanlarına üniversite dışından erişebilmek için kullandığınız internet tarayıcısına uygun olarak bazı ayarlar yapmanız gerekmektedir. Aşağıda tanımlanan ayarlar

Detaylı

Network üzerinde MATLAB kurulması

Network üzerinde MATLAB kurulması Network üzerinde MATLAB kurulması MATLAB&Simulink www.figes.com.tr Bir network üzerinde MATLAB ın kurulmasına başlanmadan önce bir network lisansı açılması ve bunun için de kurulum yapılacak sunucunun

Detaylı

Bölümün Amacı: Bu bölümde işletim sistemleriyle ilgili teorik konular verilerek, güncel işletim sistemleri tanıtılmıştır.

Bölümün Amacı: Bu bölümde işletim sistemleriyle ilgili teorik konular verilerek, güncel işletim sistemleri tanıtılmıştır. GİRİŞ Bölümün Amacı: Bu bölümde işletim sistemleriyle ilgili teorik konular verilerek, güncel işletim sistemleri tanıtılmıştır. Neler Öğreneceksiniz: Bu bölümü bitiren kişi: 1.İşletim sistemleriyle ilgili

Detaylı

İÇİNDEKİLER KM. LL2WT.004

İÇİNDEKİLER KM. LL2WT.004 İÇİNDEKİLER 1. GENEL ÖZELLİKLER... 4 2. TEKNİK ÖZELLİKLER... 5 3. SERTİFİKALAR... 6 3.1. Yönetmelikler ve Standartlar... 6 4. AÇIKLAMALAR... 7 4.1. Kurulum, Çalıştırma ve Bakım Sırasında Dikkat Edilecek

Detaylı

T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ

T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM YÖNETİM SİSTEMİ (UEYS) ÖĞRENCİ KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... II ŞEKİL LİSTESİ... III SIK SORULAN SORULAR (SSS)...1 Ders Uygulama Usulleri...6

Detaylı

Next YE-GH 561 Outdoor GPS Cihazı. GPS Trek Pro Kullanıcı Kılavuzu Versiyon 4.1

Next YE-GH 561 Outdoor GPS Cihazı. GPS Trek Pro Kullanıcı Kılavuzu Versiyon 4.1 Next YE-GH 561 Outdoor GPS Cihazı GPS Trek Pro Kullanıcı Kılavuzu Versiyon 4.1 0 İçindekiler 1. Giriş Ve Özellikler... 3 1.1 Giriş... 3 1.2 Özelikler... 3 2. Spesifikasyonlar... 3 3. Donanım (Genel Bakış)...

Detaylı

Printed in Korea Code No.:GH68-11326A Turkish. 08/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com

Printed in Korea Code No.:GH68-11326A Turkish. 08/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com * Yüklenen yazılıma veya servis sağlayıcısına veya ülkenize bağlı olarak bu kılavuzdaki bazı açıklamalar telefonunuza uymayabilir. * Ülkenize bağlı olarak telefonunuz ve aksesuarlarınız bu kılavuzdaki

Detaylı

CSI YAZILIMLARININ KURULMASI, KULLANILMASI, KONTROLÜ ve SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ

CSI YAZILIMLARININ KURULMASI, KULLANILMASI, KONTROLÜ ve SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ SAP2000 v9, v10 ETABS v8, v9 SAFE v8 SECTION BUILDER v8 CSI COL v8 CSI YAZILIMLARININ KURULMASI, KULLANILMASI, KONTROLÜ ve SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ Derleyen ve çeviren: COMPUTERS & ENGINEERING Eylül 2005 (Rev.

Detaylı

YAPI KREDİ POS KULLANIM KILAVUZU

YAPI KREDİ POS KULLANIM KILAVUZU YAPI KREDİ POS KULLANIM KILAVUZU 2 Değerli Üye İşyerimiz, Değerli Üye İşyerimiz, Türkiye'nin en yenilikçi ve yaygın üye işyeri ağı olan Yapı Kredi Üye İşyeri Müşteri Hizmetleri'ni seçtiğiniz için teşekkür

Detaylı

SZ-10/SZ-20. Türkçe Tanıtım ve Kullanım Kılavuzu DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNESİ

SZ-10/SZ-20. Türkçe Tanıtım ve Kullanım Kılavuzu DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNESİ DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNESİ SZ-10/SZ-20 Türkçe Tanıtım ve Kullanım Kılavuzu Bir Olympus dijital fotoğraf makinesi satın aldığınız için teşekkür ederiz. Yeni fotoğraf makinenizi kullanmaya başlamadan önce,

Detaylı