Doğru, kaliteli ve güzel projeler tamamlamaya devam edecek olan Obitaş ın yeni atılım ve başarılarını paylaşmak dileğiyle. Kaşif GÜNDOĞDU Başkan

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Doğru, kaliteli ve güzel projeler tamamlamaya devam edecek olan Obitaş ın yeni atılım ve başarılarını paylaşmak dileğiyle. Kaşif GÜNDOĞDU Başkan"

Transkript

1

2 Obitaş; 35 yılı aşan bilgi birikimi, iş deneyimi, tecrübeli teknik personeli ile zor coğrafyalarda birçok projeyi başarıyla tamamlayan bir inşaat şirketidir den bugüne Türk İnşaat sektörünün gelişimine müteahhitlik hizmetleri vererek önemli katma değerler oluşmasına katkıda bulunan Obitaş; adeta bir akademi gibi, bünyesinde çalıştırdığı teknik personelin zaman içerisinde kendi mühendislik, mimarlık ve müteahhitlik firmalarını kurup yine Türk İnşaat sektörüne yeni firmaların katılmasına öncülük etmiştir. Bu vesileyle, Obitaş ı birlikte inşa ettiğimiz tüm ekibimize teşekkür eder, bize ilgi gösterenlere gösterdikleri sürekli güven ve işbirliği için şükranlarımı sunarım. Doğru, kaliteli ve güzel projeler tamamlamaya devam edecek olan Obitaş ın yeni atılım ve başarılarını paylaşmak dileğiyle. Kaşif GÜNDOĞDU Başkan

3

4 İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali (İZOTAŞ) Yeri: Bornova Bornova--İzmir Mal Sahibi: İzmir Büyükşehir Belediyesi. Belediyesi. İşveren: İzmir Otobüs ve Terminal İşletmeleri A.Ş. A.Ş. İşin Kapsamı: m2 arsa üzerinde toplam m2 inşaat alanlı terminal; bilet satış ofisleri, peronlar, bankalar, AVM, 150 yataklı otel, kapalı ve açık otoparklar, otoparklar, çok amaçlı konferans salonu v.s. uygulama projeleri ve altyapı dahil anahtar teslimi USD bedel ile 20 ayda yapılmıştır.

5

6

7

8

9 Hotel Sillyum Yeri: Belek-Antalya İşveren: Gürolteks A.Ş. İşin Kapsamı: m2 arsa üzerinde toplam m2 inşaat alanlı 261 odalı otel inşaatı 6 ayda yapılmıştır.

10

11 Hadımköy 30 Derslikli İlköğretim Okulu Yeri: Çatalca-İstanbul İşveren: İstanbul Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü İşin Kapsamı: m2 arsa üzerinde toplam m2 inşaat alanlı 30 derslikli ilköğretim okulu ve m2 çevre düzenlemesi işleri.

12 Silivri Özel İdare İş Merkezi Yeri: Silivri-İstanbul İşveren: İstanbul Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü İşin Kapsamı: 1.100m2 arsa üzerinde toplam m2 inşaat alanlı iş merkezi ve 2 kat kapalı otopark ve lojman inşaatı.

13 Kartal Otel Yeri: Marmaris İşveren: Kartal Otelcilik A.Ş. İşin Kapsamı: m2 arsa üzerinde m2 inşaat alanlı 650 yatak kapasiteli otel kaba inşaatı, 12 ayda yapılarak 1989 yılında teslim edilmiştir.

14

15 Küçükyalı 30 Derslikli Kadir Has Lisesi Yeri: Küçükyalı-İstanbul İşveren: İstanbul Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü İşin Kapsamı: m2 arsa üzerinde, toplam m2 inşaat alanlı 30 derslikli, 6 laboratuarlı eğitim tesisi, olimpik kapalı yüzme havuzu ve çevre düzenlemesi işleri 1986 yılında teslim edilmiştir.

16

17 Gölyaka ve Cumayeri 392 adet anahtar teslimi konut yapım işi Yer: Gölyaka-Düzce İşveren: T.C. Başbakanlık Proje Uygulama Birimi Tanımlama: m² arsa üzerinde toplam m2 inşaat alanına sahip, 392 konut, 2 sağlık ocağı ve 1 okul işi.

18 Değirmendere 444 Konut Projesi Yeri: Değirmendere-Kocaeli İşveren: T.C. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı İşin Kapsamı: 1999 Marmara Depremi sonrası Bayındırlık Bakanlığı tarafından ihale edilen m2 arsa üzerinde toplam m2 inşaat alanlı 444 konut, anahtar teslimi 6 ayda tamamlanmıştır.

19 Çevreciler Konutları Yeri: Silivri-İstanbul İşveren: S.S. Çevreciler Konut Yapı Kooperatifi İşin Kapsamı: m2 arsa üzerinde toplam m2 inşaat alanlı 160 konut inşaatı.

20 TOKİ - Silivri Belediyesi 418 Adet Konut Anahtar Teslimi İnşaatı Yeri: Silivri İstanbul İşveren: Silivri Belediye Başkanlığı İşin Kapsamı: m2 arsa üzerinde toplam m2 inşaat alanlı 418 adet konut, altyapı ve çevre düzenlemesi işi.

21 Silivri Erdemkent Konutları Yeri: Silivri-İstanbul İşveren: S.S. Silivri Erdemkent Konut Yapı Kooperatifi İşin Kapsamı: m2 arsa üzerinde toplam m2 inşaat alanlı 130 Konut İnşaatı.

22

23 Isısan Tuzla Organize Sanayi Bölgesi Fabrika ve Depo İnşaatı Yeri: Tuzla-İstanbul İşveren: Isısan Isıtma ve Klima Sanayi A.Ş. İşin Kapsamı: Tuzla Organize Sanayi Bölgesi içerisinde bulunan Desbaş Deri ve Endüstri Serbest Bölgesi T-10 Parseldeki m2 arsa üzerinde toplam m2 kapalı alan, m2 açık alan ve 200 m3 kapasiteli kullanma suyu ve yangın suyu deposu işlerinden ibaret serbest bölgedeki fabrika ve depo binası, 7 ayda tamamlanmıştır.

24

25 Unifo Gıda Fabrikası Yeri: Gebze-Kocaeli İşveren: Unifo Gıda Sanayi A.Ş. İşin Kapsamı: Gebze Organize Sanayi Bölgesi ndeki m2 arsa üzerinde toplam m2 inşaat alanlı fabrika binası, altyapı ve çevre düzenleme işleri 7 ayda yapılmıştır.

26 Isısan Samandıra İş Merkezi ve Fabrikası Yeri: Samandıra-İstanbul İşveren: Isısan Klima ve Soğutma A.Ş. İşin Kapsamı: m2 arsa üzerinde m2 depo ve m2 çok katlı iş merkezi olmak üzere toplam m2 inşaat alanlı proje 1999 yılında bitirilmiştir.

27 Şalteks Tekstil Fabrikası Yeri: Velimeşe Çorlu-Tekirdağ İşveren: Şalteks Tekstil İşletmeleri A.Ş. İş Kapsamı m2 arsa üzerinde toplam m2 inşaat alanlı fabrika, depo,ısıtma tesisleri, su depoları, arıtma tesisi, idari bina ile yemekhane, altyapı ve çevre düzenlemesi işleri 8 ayda yapılmıştır.

28 Sistem Alüminyum Fabrikası Yeri: Esenyurt-İstanbul İşveren: Sistem Alüminyum Sanayi ve Ticaret A.Ş. İş Kapsamı m2 arsa üzerinde toplam m2 inşaat alanlı fabrika binası 1997 yılında yapılmıştır.

29 Çatalca Atatürk Sanayi Sitesi Yeri: Çatalca-İstanbul İşveren: Bahadır Ergün ve Hissedarları İşin Kapsamı: m2 arsa üzerinde m2 inşaat alanlı 98 adet işyeri, trafo binası, altyapı ve çevre düzenlemesi dahil anahtar teslimi olarak tamamlanmıştır.

30 Ünal Ayakkabı Fabrikası Yeri: Esenyurt İstanbul İşveren: Ünal Ayakkabıcılık San.ve Tic.Ltd.Şti İş Kapsamı: m2 arsa üzerinde toplam m2 inşaat alanlı fabrika binası 1997 yılında yapılmıştır.

31 Alkop Sanayi Sitesi Yeri: Hadımköy-İstanbul İşveren: S.S. İstanbul Alüminyumcular Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi. İşin Kapsamı: m2 arsa üzerinde toplam m2 inşaat alanlı 459 adet işyeri:, 14 adet trafo, 2 adet arıtma tesisi, elektrik dağıtım merkezi, telefon santral binaları ve sosyal tesislerin betonarme karkas inşaat işleri yapılmıştır.

32 Doğuş Elektrik Sistemleri A.Ş. Yeri: Büyükçekmece-İstanbul İşveren: Doğuş Elektrik Sistemleri A.Ş. İşin Kapsamı: m2 arsa üzerinde toplam m2 kapalı alana sahip fabrika inşaatı 1994 yılında tamamlanmıştır.

33 Pireks Bakır Alaşımları Fabrika Binası Yeri: Ömerli-Arnavutköy İstanbul İşveren: Pireks Bakır Alaşımları A.Ş. İşin Kapsamı: m2 arsa üzerinde toplam m2 kapalı alanda pirinç çubuk, pirinç profil, pirinç lama üreten 2500 ton/ay üretim kapasiteli fabrika 1994 yılında tamamlanmıştır.

34 Isıso Sanayi Sitesi Yeri: Esenyurt-İstanbul İşveren: S.S.Isıtma Soğutma Havalandırma Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi İşin Kapsamı: m2 arsa üzerinde toplam m2 inşaat alanlı 441 adet işyeri betonarme karkas işleri yapılmıştır.

35 Beymer Sanayi Sitesi Yeri: Beylikdüzü-İstanbul İşveren: S.S. İstanbul Beylikdüzü Mermer Sanayicileri Yapı Kooperatifi İşin Kapsamı: m2 arsa üzerinde toplam m2 inşaat alanlı 160 adet işyeri 1989 yılında yapılmıştır.

36 Erkul Kozmetik Fabrikası ve Genel Müdürlük Binası. Yeri: Ambarlı-İstanbul İşveren: Erkul Kozmetik A.Ş. İşin Kapsamı: m2 arsa üzerinde toplam m2 inşaat işi 15 ayda tamamlanmıştır. Akça Gıda Fabrikası Yeri: Düzce İşveren: Akça Gıda Sanayi A.Ş. İşin Kapsamı: m2 arsa üzerinde toplam m2 inşaat alanlı fabrika binası 1982 yılında tamamlanmıştır.

37 Altın Formikalar ve Dekor Kağıt Fabrikası Yeri: Büyükçekmece-İstanbul İşveren: Kurtkaya Holding A.Ş. İşin Kapsamı: m2 kapalı alana sahip fabrika inşaatları 1978 ve 1980 yıllarında tamamlanmıştır.

38

39 Istanbul Ticaret Odası (İTO) Ana Hizmet Binası Restorasyonu Yeri: Eminönü Eminönü--İstanbul İşveren: İstanbul Ticaret Odası İşin Kapsamı: 3.000m2 arsa üzerinde toplam m2 inşaat alanlı ileri teknoloji ile donatılmış İstanbul Ticaret Odası nın ana hizmet binası bin ası 10 ayda yapılmıştır

40

41

42

43

44

45

46

47

48 İstanbul Defterdarlığı Beyazıt Yataklı Eğitim Tesisi Restorasyonu Yeri: Eminönü-İstanbul İşveren: T.C. Maliye Bakanlığı İstanbul Defterdarlığı İşin Kapsamı: m2 arsa üzerinde 3 katlı otopark 300 kişilik çok amaçlı konferans salonu, 40 oda, 4 restoranın bulunduğu toplam m2 inşaat alanlı tesis, tefriş dahil anahtar teslimi 1997 yılında tamamlanmıştır.

49

50 İstanbul Müftülüğü Fetvahane Binası Yeri: Fatih İstanbul İşveren: Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürlüğü Bina Tarihçesi: Zemin + 1 normal katlı, kagir, mermer sütun ve kaideli giriş kapısının sağında yer alan müftülük hizmet binasının tarihçesi 19.Yüzyıla dayanır. Anıtsal giriş kapısının sağında alt sırada söveli, yuvarlak kemerli nişleri, üst sırada dikdörtgen formda üçgen alınlıklı pencereleri olan hizmet binası yer almaktadır. Ampir üslubunun özgün örnekleri arasında yer alan yapının pencereleri çift kanatlı ahşap doğramadır. Pencerelerin üçgen alınlıkları, söveleri cephedeki plastır ve silmeler bezeme elemanı olarak kullanılmıştır. Taş bezemeli bir tak ile son bulan yapının tam ortasında çatı parapetinde mermerden arma şeklinde işlemeler ve çam kozalağı şekilli süslemeler yer almaktadır. Eserin çatı saçağı kornişleri furuşludur. Restorasyonu 1997 yılında Obitaş tarafından yapılmıştır.

51 Beyoğlu İlköğretim Okulu Restorasyonu Yeri: Beyoğlu-İstanbul İşveren: İstanbul Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü İşin Kapsamı: 1.derece tarihi eser yapı 1993 te restore edilerek Milli Eğitim Bakanlığı nın hizmetine sunulmuştur.

52

53

54 Binanın Tarihçesi: Bina Padişah Abdülhamit in orman nazırlığını yapmış olan Necip Melheme tarafından şahsı için konak olarak yaptırılmıştır. Sonraları bu büyük bina tütün deposu, işhanı, Danimarka Sefareti Binası olarak kullanılmıştır yılında Özel İdare tarafından satın alınarak sınıf teşkilatı yaptırılmış ve 1933 yılında iki okula birden açılmıştır. 26. ilkokul ile 45. ilkokul isimlerini alan bu okullar bir zaman sonra İstiklal ilkokulu ve Taksim ilkokulu olmuştur yılında ise iki okul birleştirilmiş ve Taksim İlkokulu olmuştur. Öğrencilerin çokluğu dolayısı ile bir ek bina daha yapılmıştır. Beş katlı bir bina daha okul bünyesine katılmıştır yılında Obitaş tarafından restorasyonu yapılan büyük bina Taksim Ticaret Lisesi ne verilmiştir. Halen küçük bina Taksim ilköğretim okulu olarak faaliyet göstermektedir.

55 Sultanahmet Endüstri Meslek Lisesi Restorasyonu Yeri: İstanbul İşveren: İstanbul Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü Binanın Tarihçesi: 1054 yılında hastane olarak inşa edilen bina, 1454 te Fatih Sultan Mehmet in vezirlerinden Gedik Ahmed Paşa tarafından kılıç üretim atölyesine dönüştürülüp Kılıçhane olarak anılmaya başladı. Mekan, I. Ahmet devrinden itibaren yeniçeri kıyafetlerinin dikildiği bir tekstil atölyesi oldu. III. Ahmet devrinde mimar Sedefkâr Mehmet Ağa tarafından hastaneye dönüştürüldü. III. Selim devrinde tekrar Kılıçhane olarak kullanılmaya başlandı ve 1868 e kadar işlevini sürdürdü. Kılıçhane Binası, 1868 de Sanayi Mektebi olarak düzenlendi ve günümüze kadar meslek okulu olarak eğitime aralıksız devam etmiş olup 1992 yılında Obitaş tarafından restore edilmiş ve halen Sultanahmet Endüstri Meslek Lisesi olarak kullanılmaktadır.

56

57 Kapalıçarşı Restorasyonu Yeri: Eminönü - İstanbul İşveren: İstanbul İli Bayındırlık ve İskan müdürlüğü İşin Kapsamı: 3.Kısım onarım işi 1991 yılında tamamlanmıştır.

58 Tarihçesi: Kapalıçarşı'nın temeli 1461 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından atılmıştır. Dev ölçülü bir labirent gibi, metrekarede 66 kadar sokağı, kadar dükkânı ile adeta bir şehri andıran, bütünü ile örtülü bu site zaman içerisinde, 5 cami, 1 mektep, 7 çeşme, 10 kuyu, 1 sebil, 1 şadırvan, 24 kapı, 17 han eklenerek gelişip büyümüştür. 15. yüzyıl'dan kalan kalın duvarlı, bir seri kubbe ile örtülü eski iki yapının etrafı sonraki yüzyıllarda, gelişen sokakların üzerleri örtülerek, ekler yapılarak bir alışveriş merkezi haline gelmiştir. Geçen yüzyılın sonlarında deprem ve birkaç büyük yangın geçiren Kapalıçarşı nın son büyük restorasyonu Obitaş tarafından 1991 yılında tamamlanmıştır.

59

60

61

62 Kireçburnu Vilayetler Evi İnşaatı ve Tefrişi Yeri: Sarıyer-İstanbul İşveren: İstanbul Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü İşin Kapsamı: m2 arsa üzerinde toplam m2 inşaat alanlı. 7 si süit 43 oda, 200 kişilik restoran, açık kapalı kafeteryalar ve otoparkı ile tesis; proje, inşaat ve tefrişi dahil anahtar teslimi 18 ayda yapılmıştır. Bina Tarihçesi: Osmanlının son döneminde han kervansaray olarak hizmet vermiş olan bu mekan cumhuriyetin ilk yıllarında Milli Eğitim Bakanlığı denetiminde azınlık ilkokulu olarak faaliyet göstermiş ve 1950 li yıllarda yapılan mübadele sonucunda metruk hale gelmiştir lere kadar virane olan bina, 1987 yılında dönemin İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Sayın Vali Galip Demirel in bürokrasiyi aşan gayretleri ile Ankara Valisi ve Birliğin ilk Başkanı Sayın B. Cahit Bayar ın yönetiminde ve zamanın İstanbul Valisi Nevzat Ayaz ın desteği ile inşaatına başlanmış olup, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Sayın Vali M. Vecdi Gönül ile Ankara Valisi ve Birlik Başkanı Sayın Saffet Arıkan Bedük zamanında inşaatı bitirilip tefriş ve dekorasyonu tamamlanarak 1989 yılında İstanbul Vilayetler Evi olarak hizmete sunulmuştur.

63

64

65 İSKİ TM1-TM2 Atıksu Terfi İstasyonu ve Terfi Hatları Yeri: Çatalca - İstanbul İşveren: İstanbul Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü (İSKİ) İşin Kapsamı: Çatalca Ahmediye Köyü nde toplam m2 inşaat alanlı TM1 ve TM2 Terfi Merkezleri, 152 adet 12,50 mt boyunda 80 cm çapında kesişen fore kazık tekniği kullanılarak inşa edilmiştir. Proje kapsamında ayrıca, atık su pompa terfi istasyonundan toplam mt. terfi hattı inşa edilmiş olup, proje anahtar teslimi 1996 yılında tamamlanmıştır.

66 İller Bankası Genel Müdürlüğü Altyapı İşleri Yeri: Kocaeli ve Yalova İşveren: İller Bankası Genel Müdürlüğü İşin Kapsamı: Toplam m2 alan üzerinde adet prefabrik geçici iskan konutlarının kanalizasyon, içme suyu ve saha tanzimi işlerinin projesi ve inşaatı 75 günde yapılmıştır.

67 İller Bankası Genel Müdürlüğü Altyapı İşleri Yeri: Sakarya İşveren: İller Bankası Genel Müdürlüğü İşin Kapsamı: Toplam m2 alan üzerinde adet prefabrik geçici iskan konutlarının kanalizasyon, içme suyu ve saha tanzimi işlerinin projesi ve inşaatı 75 günde yapılmıştır.

68 REFERANSLAR SANAYİ YAPILARI Isısan Isıtma ve Klima San.A.Ş. Fabrika ve İş Merkezi Sultanbeyli-İstanbul Deniz K.K.Gölcük Tersane Komutanlığı Elektronik-Cayro Fabrikaları Kocaeli Isısan Isıtma ve Klima San. A.Ş. Tuzla Organize Sanayi Bölgesi Fabrika ve Depo Binası Tuzla İstanbul Alkop S.S. Alüminyumcular Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi 459 İşyeri Esenyurt İstanbul Isıso S.S. Isıtma Soğutma Havalandırma Küçük Sanayi Sitesi 441 İşyeri Esenyurt İstanbul Beymer S.S. İstanbul Beylikdüzü Mermer Sanayicileri Yapı Kooperatifi 160 Atölye Beylikdüzü İstanbul Çatalca Obitaş Atatürk Sanayi Sitesi 120 İşyeri Çatalca İstanbul Ünal Ayakkabıcılık Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti Hadımköy Fabrika ve İdari Ofis Binası Esenyurt İstanbul Sistem Alüminyum Sanayi ve Ticaret A.Ş. Esenyurt Fabrika ve İdari Ofis Binası Esenyurt İstanbul Çelikler Alüminyum Sanayi A.Ş. Esenyurt Fabrika ve İdari Ofis Binası Esenyurt İstanbul Şalteks Tekstil İşletmeleri A.Ş. Velimeşe Fabrika, İdari Bina ve Arıtma İşleri Çorlu Tekirdağ Unifo Gıda Sanayi A.Ş. Fabrika ve İdari Ofis Binası Gebze Organize Sanayi Bölgesi Kocaeli Doğuş Elektrik Sistemleri A.Ş. Hadımköy Fabrika ve İdari Ofis Binası Esenyurt İstanbul Pireks Bakır Alaşımları A.Ş. Hadımköy Fabrika ve İdari Ofis Binası Esenyurt İstanbul Hasmer Mercedes Servis A.Ş. İdari Ofis ve Servis Binası Bolu Rothmans Tütün A.Ş. Fabrika Binası Bolu Osmanlı Bankası A.Ş. Antrepo Binası Mersin Pamukbank A.Ş. Antrepo Binası Mersin Su-Sa Sıvı Maddeler A.Ş. Hayat Su Fabrikası Adana Anadolu Cam Sanayi A.Ş. Fabrika Binası Mersin Tut Yapıştırma ve Boya Sanayi A.Ş. Fabrika Binası İstanbul Karadeniz Örme Sanayi A.Ş. Fabrika ve İdari Ofis Binası İstanbul Topkapı İplik Sanayi A.Ş. Fabrika ve İdari Ofis Binası İstanbul Genteks Tekstil A.Ş. Fabrika ve İdari Ofis Binası Beylikdüzü İstanbul Altın Formikalar ve Dekor Kağıt Fabrika ve İdari Ofis Binaları Büyükçekmece İstanbul İDARİ, SOSYAL VE KÜLTÜREL TESİS PROJELERİ İzmir Büyükşehir Belediyesi İzotaş İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminal Kompleksi Bornova-İzmir İzmir Büyükşehir Belediyesi 75.Yıl Spor Salonu Bornova İzmir Maliye Bakanlığı Ek Hizmet Binası Dikmen Ankara Gürolteks A.Ş. Sillyum Hotel Belek - Antalya Kartal Otelcilik A.Ş. Marmaris Kartal Otel Marmaris Muğla İstanbul İl Özel İdaresi Silivri Özel İdare İş Merkezi Silivri İstanbul İstanbul Bayındırlık İl Müdürlüğü Kadir Has Lisesi ve Spor Salonu Küçükyalı İstanbul İstanbul Bayındırlık İl Müdürlüğü Kireçburnu Vilayetler Evi Kireçburnu İstanbul İstanbul Bayındırlık İl Müdürlüğü Hadımköy 30 Derslikli İ.Ö.O. Çatalca İstanbul Maliye Bakanlığı İstanbul Defterdarlığı Beyazıt Yataklı Eğitim Tesisi ve Tefrişi İstanbul İstanbul İl Özel İdare Müdürlüğü Check-up Merkezi İnşaatı Fatih İstanbul EBSO Ege Bölgesi Sanayi Odası Bergama Turanlı Dereköy Beldesi 9 Derslikli İlköğretim Okulu Bergama-İzmir ALTYAPI TESİSLERİ İller Bankası Genel Müdürlüğü Prefabrik Geçici İskan Bölgeleri Kanalizasyon, İçmesuyu ve Saha Tanzimi (Kocaeli,Sakarya,Yalova) İstanbul Büyükşehir Belediyesi İski Çatalca TM1 ve TM2 Terfi Merkezi ve Atıksu Terfi Hatları Çatalca İstanbul KONUT PROJELERİ Başbakanlık TOKİ Başkanlığı Silivri Belediyesi 418 Konut ve Altyapısı İstanbul S.S.Çevreciler Konut Yapı Kooperatifi 160 Konut ve Altyapısı Silivri İstanbul S.S. Erdemkent Konut Yapı Kooperatifi 130 Konut ve Altyapısı Silivri İstanbul Başbakanlık Proje Uyg. Birimi. PUB, Gölyaka ve Cumayeri 382 Konut ve Altyapısı Düzce Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Değirmendere 444 Konut ve Altyapısı -Kocaeli RESTORASYON VE YENİLEMELER İstanbul Bayındırlık İl Müdürlüğü Kapalıçarşı 3. Kısım Restorasyonu İstanbul İstanbul Bayındırlık İl Müdürlüğü Beyoğlu-Taksim İlkokulu Restorasyonu İstanbul İstanbul Bayındırlık İl Müdürlüğü Sultanahmet Endüstri Meslek Lisesi Restorasyonu Fatih İstanbul Türkiye Diyanet Vakfı, İstanbul Müftülüğü Ana Hizmet Binası Restorasyonu Fatih İstanbul Maliye Bakanlığı İstanbul Defterdarlığı Kağıthane Vergi Dairesi Onarım ve Tefrişi İstanbul İstanbul Ticaret Odası İTO Ana Hizmet Binası Restorasyonu Fatih İstanbul Maliye Bakanlığı İstanbul Defterdarlığı Hizmet Binası Genel Onarımı Fatih İstanbul Deniz K.K. Gölcük Bakım Onarım ve İstihkam Komutanlığı Konca Nusret-2 ve Konca Nusret-5 Bina Onarımı Gölcük-Kocaeli Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Florya Vali Konutu Onarımı İstanbul

69 * ( : Kısıklı Mah. Hanımseti Sokak No:8 Çamlıca Üsküdar/İstanbul TÜRKİYE

DOCOMOMO_tr IX. Türkiye Mimarlığında Modernizmin Yerel Açılımları ANTALYA 2013

DOCOMOMO_tr IX. Türkiye Mimarlığında Modernizmin Yerel Açılımları ANTALYA 2013 DOCOMOMO_tr IX. Türkiye Mimarlığında Modernizmin Yerel Açılımları ANTALYA 2013 Yayınlayan Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bölümü Editörler H. Tuğba ÖRMECİOĞLU İkbal ERBAŞ Kapak Tasarımı

Detaylı

EKE MİMARLIK MÜHENDİSLİK İNŞAAT TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ İÇERİK TARİHÇE TURİZM YAPILARI SAĞLIK YAPILARI EĞİTİMYAPILARI SANAYİ YAPILARI

EKE MİMARLIK MÜHENDİSLİK İNŞAAT TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ İÇERİK TARİHÇE TURİZM YAPILARI SAĞLIK YAPILARI EĞİTİMYAPILARI SANAYİ YAPILARI EKE MİMARLIK MÜHENDİSLİK İNŞAAT TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ İÇERİK TARİHÇE TURİZM YAPILARI SAĞLIK YAPILARI EĞİTİMYAPILARI SANAYİ YAPILARI İŞ MERKEZLERİ VE AVM LER RÖLEVE VE RESTORASYON PROJELERİ CAMİLER KONUTLAR

Detaylı

Doğa nın Kalbinde Büyük Üniversite

Doğa nın Kalbinde Büyük Üniversite Doğa nın Kalbinde Büyük Üniversite SUNUŞ Abant İzzet Baysal Üniversitesi nde 2004 yılında göreve başladım. O yıllarda Mühendislik Mimarlık Fakültesi nin kuruluşunda ve fakültenin Gıda Mühendisliği Bölümü

Detaylı

Mesleki tecrübemiz ve finansal gücümüzle, tüm dünya ile rekabet edebilecek kapasitedeki teknik ve idari kadrolarımızla çalışmalarımıza değer katıyor;

Mesleki tecrübemiz ve finansal gücümüzle, tüm dünya ile rekabet edebilecek kapasitedeki teknik ve idari kadrolarımızla çalışmalarımıza değer katıyor; Mesleki tecrübemiz ve finansal gücümüzle, tüm dünya ile rekabet edebilecek kapasitedeki teknik ve idari kadrolarımızla çalışmalarımıza değer katıyor; Türkiye nin sınırları aşan gücünün bir simgesi olmaktan

Detaylı

III. BÖLÜM UNESCO DÜNYA MİRASI LİSTESİNE DAHİL EDİLMEK İSTENEN KENT MERKEZİ SINIRLARI VE BU SINIR İÇERİSİNDEKİ TARİHİ-KÜLTÜREL POTANSİYEL

III. BÖLÜM UNESCO DÜNYA MİRASI LİSTESİNE DAHİL EDİLMEK İSTENEN KENT MERKEZİ SINIRLARI VE BU SINIR İÇERİSİNDEKİ TARİHİ-KÜLTÜREL POTANSİYEL III. BÖLÜM UNESCO DÜNYA MİRASI LİSTESİNE DAHİL EDİLMEK İSTENEN KENT MERKEZİ SINIRLARI VE BU SINIR İÇERİSİNDEKİ TARİHİ-KÜLTÜREL POTANSİYEL İzmir in tarihi kent merkezi olarak düşünülen alan, Kuzeydoğusunda

Detaylı

YILLIK FAALİYET RAPORU 2 0 1 0 ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A. Ş.

YILLIK FAALİYET RAPORU 2 0 1 0 ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A. Ş. YILLIK FAALİYET RAPORU 2 0 1 0 ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A. Ş. ŞİRKETLER MÜHENDİSLİK VE İNŞAAT Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş. Çimtaş Çelik İmalat Montaj ve Tesisat A.Ş. Cimtas Mechanical Contracting B.V. Cimtas

Detaylı

Çalışma var! Faaliyet Raporu 2009

Çalışma var! Faaliyet Raporu 2009 Çalışma var! Faaliyet Raporu 2009 20 Kurum Profili ve Ortaklık Yapısı 22 Vizyon, Misyon ve Kurumsal Değerler 24 Dünyada ve Türkiye de İnşaat Sektörü 30 Kısaca Bilkent Holding 34 Kısaca Tepe İnşaat 40

Detaylı

YILLIK FAALİYET RAPORU ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A. Ş.

YILLIK FAALİYET RAPORU ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A. Ş. YILLIK FAALİYET RAPORU 2 0 1 1 ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A. Ş. ŞİRKETLER MÜHENDİSLİK VE İNŞAAT Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş. Çimtaş Çelik İmalat Montaj ve Tesisat A.Ş. Cimtas Mechanical Contracting B.V. Cimtas

Detaylı

YÜKSEL PROJE. Kalite Belgeleri

YÜKSEL PROJE. Kalite Belgeleri YÜKSEL PROJE Kalite Belgeleri YÜKSEL PROJE Önsöz YÜKSEL PROJE 1978 yılında kurulmuştur. Aradan geçen süre içinde, bilgi birikimi, insan kaynakları ve iş kapasitesi ile ülkemizin tam bağımsız en büyük

Detaylı

GAYRİMENKUL DEĞERLEME RAPORU

GAYRİMENKUL DEĞERLEME RAPORU AKFEN GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. GAYRİMENKUL DEĞERLEME RAPORU AKFEN GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. Rapor Tarihi: 03.02.2014 Değer Tarihi: 31.12.2013 R. No: 2013REVB143 ESKİŞEHİR IBIS OTEL,

Detaylı

75. YIL 75. YIL 75. YIL MAHALLESİ MAHALLESİ MAHALLESİ ŞEHİR HAYATI MAHALLE DE BAŞLAR. Sizden Aldığımız Güçle Sultangazi için Çalışıyoruz

75. YIL 75. YIL 75. YIL MAHALLESİ MAHALLESİ MAHALLESİ ŞEHİR HAYATI MAHALLE DE BAŞLAR. Sizden Aldığımız Güçle Sultangazi için Çalışıyoruz BAŞKANDAN ŞEHİR HAYATI MAHALLE DE BAŞLAR Değerli hemşehrilerim! Mahalle kültürü geniş bir aile gibidir. Eğer bir mahallenin çocuğuysan, seni koruyacak, düştüğünde kaldıracak komşuların vardır. Kan bağına

Detaylı

Türkiye Mimarlığında Modernizmin Yerel Açılımları

Türkiye Mimarlığında Modernizmin Yerel Açılımları Türkiye Mimarlığında Modernizmin Yerel Açılımları X. Poster Sunuşları Bildiri Özetleri Kitabı 31 Ekim - 2 Kasım 2014 Atatürk Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ERZURUM İletişim Atatürk Üniversitesi

Detaylı

T.C. MUT BELEDİYESİ 2013 YILI MUT BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU

T.C. MUT BELEDİYESİ 2013 YILI MUT BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU T.C. MUT BELEDİYESİ 2013 YILI MUT BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU SUNUŞ: Sayın Meclis Üyeleri, Değerli Halkımız; Mut Belediyesi olarak 2013 yılını da yoğun bir şekilde tamamladık. İlçemizin marka bir kent olma

Detaylı

Içindekiler. İnşaat. Turizm. Sunuş Limak Dönüm Noktaları Grup Yapısı Küresel İşbirliklerimiz

Içindekiler. İnşaat. Turizm. Sunuş Limak Dönüm Noktaları Grup Yapısı Küresel İşbirliklerimiz Içindekiler 4 6 8 9 12 14 15 16 17 17 18 18 19 19 20 21 22 22 23 23 24 24 25 25 26 27 28 28 29 30 30 31 31 32 33 Sunuş Limak Dönüm Noktaları Grup Yapısı Küresel İşbirliklerimiz İnşaat Projeler Yurt İçi

Detaylı

2006 Faaliyet Raporu

2006 Faaliyet Raporu 26 Faaliyet Raporu 26 Faaliyet Raporu 2 İçindekiler Ç NDEK LER İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı nın takdim yazısı 4 İSKİ Genel Müdürü nün takdim yazısı 6 İSKİ Teşkilat Şeması 8 Yönetim Kurulu Üyeleri

Detaylı

VESTAN İNŞAAT TİCARET VE SAN. A.Ş. TANITIM DOSYASI İNŞAAT

VESTAN İNŞAAT TİCARET VE SAN. A.Ş. TANITIM DOSYASI İNŞAAT VESTAN İNŞAAT TİCARET VE SAN AŞ TANITIM DOSYASI ALT YAPI ÜST YAPI İNŞAAT I N S HAKKIMIZDA ALT YAPI ÜST YAPI İNŞAAT I N S HAKKIMIZDA VESTAN İNŞAAT TİCARET VE SAN AŞ I N S VESTAN HAKKINDA 1992 yılında, yurt

Detaylı

YENi BELEDiYE KOMPLEKSiNDE

YENi BELEDiYE KOMPLEKSiNDE SULTANGAZİ BELEDİYESİ KÜLTÜR HİZMETİDİR ÇAĞRI MERKEZİ 444 23 32 SAYI: 12 www.sultangazi.bel.tr SULTANGAZi YE DEV YATIRIM YENi BELEDiYE KOMPLEKSiNDE HiZMETiNiZDEYiZ EVLİLİK ÖNCESİ EĞİTİM Sosyal Projelerle

Detaylı

TUZLA BELEDİYESİ STRATEJİK PLAN (2015-2019)

TUZLA BELEDİYESİ STRATEJİK PLAN (2015-2019) TUZLA BELEDİYESİ STRATEJİK PLAN (2015-2019) İÇİNDEKİLER BAŞKANDAN... 2 I. GİRİŞ... 3 1. STRATEJİK PLANIN YASAL DAYANAĞI... 3 2. STRATEJİK PLANLAMA SÜRECİ VE KATILIMCILIK... 4 II. MEVCUT DURUM ANALİZİ...

Detaylı

ÖZAK GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.

ÖZAK GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. ÖZAK GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. ANTALYA İLİ SERİK İLÇESİ'NDE YER ALAN 480 PARSEL ÜZERİNDEKİ ELA QUALİTY RESORT HOTEL TESİSİ (Daimi ve müstakil üst hakkı) GAYRİMENKUL DEĞERLEME RAPORU 1 OZGY-1410005-REV

Detaylı

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK 1. CUMHURBAŞKANI

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK 1. CUMHURBAŞKANI 2 MUSTAFA KEMAL ATATÜRK 1. CUMHURBAŞKANI 01 STRATEJİK PLAN VE PALANLAMA SÜRECİ 02 DURUM ANALİZİ STRATEJİK TEMA 03 MİSYON, VİZYON ve TEMEL DEĞERLER 04 05 STRATEJİK 06 MAALİYETLENDİRME HEDEFLER 07 İZLEME

Detaylı

OSMANGAZİ BELEDİYESİ ŞEHİR SAĞLIK PROFİLİ

OSMANGAZİ BELEDİYESİ ŞEHİR SAĞLIK PROFİLİ OSMANGAZİ BELEDİYESİ ŞEHİR SAĞLIK PROFİLİ 2012 KÜNYE Bursa Osmangazi Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Sağlıklı Şehirler Proje Koordinatörlüğü Çalışma Yöneticisi Esin KARAHAN Yayına Hazırlayan

Detaylı

DEĞERLEME RAPORU Ankamall AVM ve Crowne Plaza Otel, ANKARA

DEĞERLEME RAPORU Ankamall AVM ve Crowne Plaza Otel, ANKARA DEĞERLEME RAPORU Ankamall AVM ve Crowne Plaza Otel, ANKARA 31 ARALIK 2010 Rapor No: 2010/TGYO/06 1 DEĞERLEME RAPORU ÖZETİ - Değerlemeyi Talep Eden Kurum/Kişi: Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Detaylı

TC. SARIYER BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2 0 1 0 FAALİYET RAPORU

TC. SARIYER BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2 0 1 0 FAALİYET RAPORU TC. SARIYER BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2 0 1 0 FAALİYET RAPORU 2 SARIYER BELEDİYESİ 2010 Faaliyet Raporu İnş. Müh. ŞÜKRÜ GENÇ Sarıyer Belediye Başkanı SARIYER BELEDİYESİ 2010 Faaliyet Raporu 3 TC. SARIYER BELEDİYE

Detaylı

ARİFİYE BELEDİYESİ 2013 Yılı Faaliyet Raporu

ARİFİYE BELEDİYESİ 2013 Yılı Faaliyet Raporu Sayfa1 2013 2013 Yılı Faaliyet Raporu Arifiye Belediyesi Tanıtım Medya 01.01.2013 Sayfa2 Sayfa3 ÖNSÖZ Arifiye Belediyesi 1956 yılında kurulmuş olup, bu tarihten itibaren göreve gelen bütün arkadaşlarımız

Detaylı

TÜRKİYE. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu. OSB Yönetmeliğinin Demokratik Değerlerle Eleştirisi (2)

TÜRKİYE. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu. OSB Yönetmeliğinin Demokratik Değerlerle Eleştirisi (2) TÜRKİYE O S B GEBZE ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ SANAYİCİLERİ DERGİSİ MART 2012 SAYI: 27 OSB Yönetmeliğinin Demokratik Değerlerle Eleştirisi (2) Adil Kanıöz Gebze Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri Derneği

Detaylı

Ziraathaber. 30.yılında. namık kemal üniversitesi ziraat fakültesi. Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi. Namık Kemak Üniversitesi

Ziraathaber. 30.yılında. namık kemal üniversitesi ziraat fakültesi. Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi. Namık Kemak Üniversitesi Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Namık Kemak Üniversitesi 02 Prof. Dr. Osman ŞİMŞEK in 08 Ziraat Fakültesi Dekanı Üniversiteyi tanıtan yazısı Prof. Dr. Ahmet İSTANBULLUOĞLU nun tören konuşması Tüm azim

Detaylı

PENDİK E İYİ GELECEK

PENDİK E İYİ GELECEK Özel Sayı Yıl: 8 Sayı: 165 NİSAN - MAYIS 2015 ÜCRETSİZDİR PENDİK E İYİ GELECEK Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, bir yıl önce başarıyla çıktığı yerel seçimler sonrasında pek çok yeni projeyle Pendik i

Detaylı

ARİFİYE BELEDİYESİ 2012 Yılı Faaliyet Raporu

ARİFİYE BELEDİYESİ 2012 Yılı Faaliyet Raporu Sayfa1 2012 2012 Yılı Faaliyet Raporu Arifiye Belediyesi Tanıtım Medya 01.01.2012 Sayfa2 Sayfa3 ÖNSÖZ Arifiye Belediyesi 1956 yılında kurulmuş olup, bu tarihten itibaren göreve gelen bütün arkadaşlarımız

Detaylı

SAY REKLAMCILIK YAPI DEKORASYON PROJE TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ PİYASA DANIŞMANI RAPORU

SAY REKLAMCILIK YAPI DEKORASYON PROJE TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ PİYASA DANIŞMANI RAPORU SAY REKLAMCILIK YAPI DEKORASYON PROJE TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ PİYASA DANIŞMANI RAPORU 10 Haziran 2013 Piyasa Danışmanı İçindekiler 1 Raporun Konusu... 5 2 Şirketi Tanıtıcı Bilgiler...

Detaylı

Cumhuriyet Caddesi, Sipahi Apartmanı, No: 187/6 ELMADAĞ İSTANBUL Tel: +90 212 296 40 33(pbx) Fax: +90 212 296 06 58 web: www.tkd.com.

Cumhuriyet Caddesi, Sipahi Apartmanı, No: 187/6 ELMADAĞ İSTANBUL Tel: +90 212 296 40 33(pbx) Fax: +90 212 296 06 58 web: www.tkd.com. YÖNETİCİ ÖZETİ RAPOR BİLGİLERİ Değerlemeyi Talep Eden Kurum/Kişi Doğuş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Dayanak Sözleşmesi Tarihi 28.10.2011 Ekspertiz Tarihi 31.10.2011 Rapor Tarihi 16.11.2011 Değerlenen

Detaylı