Proje Mimarı ve Proje Mühendisi

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Proje Mimarı ve Proje Mühendisi"

Transkript

1 RUMİ TOWERS

2 Projeye Genel Bakış Rumi Group un kuracağı Rumi konut kompleksi, Kazan şehrinde, Novo-Savinovsky Bölgesi, Fatih Amirhan Cd. de bulunan m2 arazi üzerinde kurulacaktır.

3 Kompleksin toplam alanı yaklaşık m2 olup, yaşam alanı m2, ticari alanı m2, kapalı garaj alanı m2, diğer alan ( yardımcı, teknik ve ortak) m2. Dairelerin toplam sayısı 520, otoparkların toplam lot sayısı 683 tür. Konut kompleksi "Rumi-1 ", "Rumi-2 ve "Rumi- 3" olarak adlandırılan, yüz metre yüksekliğinde üç kuleden oluşacaktır. Kompleksin merkez binası olan Rumi-1 27 katlı olup, merkez ekseni boyunca 2 derece döndürülmüştür. Zemin kat plastik bir görünüme sahip olacak ve şekli dans eden bir dervişi andırılacaktır. İlk dört katında perakende ve ofis alanı, hayatı kolaylaştıran tesisler olacak, 5 ila 27inci katlar arasında daireler olacaktır. Toplam 80 daire (135,5 metrekare ortalama alanda her katta 4 daire) inşa edilecektir. Rumi-2 ve Rumi-3 Kuleleri, 30 katlı binalar olacaktır. Her bir kule 220 daireden oluşacaktır. Standart 1-4 odalı daireler 2 ila 24. katlarda, 5-6 odalı daireler 25 ila 30. katlarda yer alacaktır. Bütün meskûn alanın altında 500 araçlık kapalı bir otopark yapılacaktır. Her dairede bir havalandırma sistemi bulunacak, bunların split sistemleri çatıda kurulacaktır. Şirket, altyapıyı tamamen akıllı yönetim sistemi ile uygulamayı planlamaktadır. Tamamlanan daireler yüksek kalitede olacak, Rumi- 1 Kulesi, Rumi-2 ve Rumi-3 Kulelerinden daha üstün bir nitelik sunacaktır. Konfora özel bir önem verilmektedir. Kompleks te kafeler, restoranlar, kuru temizleme, anaokulu, fitness merkezi, güzellik salonu bulunacaktır. Yirmi dört saat güvenlik, ev içi yüksek profilli hizmetler Kompleks sakinleri için konfor ve güvenlik ortamı yaratmak için tasarlanmaktadır. Bunların yanı sıra açık hava otoparkı, çevresinde yeşillik alan ve çocuk oyun parkları gibi avantajlar da sağlamaktadır.

4 Proje Mimarı ve Proje Mühendisi Mimari tasarım GAD Mimarlık Bürosu (Türkiye), proje planlaması ve spesifikasyonları OOO Trial (Kazan) tarafından geliştirilmiştir yılından bu yana, proje çalışmaları ve konsept tasarım geliştirme de dahil olmak üzere mimari hizmetler sunan GAD nin İstanbul ve New York'ta ofisleri bulunmaktadır. GAD nin ilgi alanları arasında modern mimari, şehir planlama, tüketici alışkanlıkları ve davranışları, projeler için geniş kapsamlı yaklaşımlar bulunmaktadır. Büro, mimariye yaratıcı yaklaşımlar getirmek ve yeni mekansal çözümler uygulamak için çaba göstermektedir. GAD, 1997 de İstanbul'da kamuya ait bir park projesi için Türk Mimarlık Ödülü ve dış tasarımla ilgili 2001 Çimsa Tasarım Ödülü de dahil bir çok ödül kazandı. Büro, 2003 yılında da Miami'de bir bronz madalya kazandı. GAD projeleri, 2003 Miami Bienali, Galerist (İstanbul), 2002 Minima Art (Philadelphia), 2004 Mimarlık Müzesi (Rotterdam), 2005 Kraliyet Sanat Akademisi (Londra) gibi pek çok uluslararası sergide yer almıştır. İstanbul'da, GAD tarafından tasarlanan çeşitli projeler (hem tamamlanmış hem geliştirme aşamasında) vardır: - Autopia İstanbul -NewAda İstanbul -OneOrtaköy İstanbul -Kuum Otel Bodrum

5 Konum Arsa sınırları, doğuda Fatih Amirhan Caddesi, kuzeyde Sovremennik konut kompleksi, güneyde AK Bars Wrestling Palace, batıda Kazanka Nehri'nin kıyısıdır. Novo-Savinovsky semti Kazan ın kuzeydoğu kesiminde yer alır. Kentsel İmar Gelişim Planı, Kazanka Nehri nin sağ kolunun hastane, okul ve kliniklerle nüfuslu konut bölgesi olarak büyümesini öngörmektedir. Ayrıca semt, 2013 Universiade spor tesislerinin yapılacağı bölgedir; AK Bars Wrestling Palace, Su Sporları Merkezi ve 45 bin kişilik stadyum yapılacaktır. Semt, şehir merkezine benzer şekilde, konut ve ticari gayrimenkuller için tercih edilen bir bölge olarak düşünülmektedir. Novo-Savinovsky, son beş yılda aktif büyümeye devam etmiş; yeni business-class kompleksler, mağazalar, ofisler gibi yapılar inşa edilmiştir. Nehir kenarında sırayla dizilmiş bloklar mükemmel manzaralar sunmaktadır. Kazanka nehrinin sağ kıyısındaki Konut bölgesi (Temmuz 2010)

6 Projenin Çevresi Konut projeleri Arsa, lüks evleri ile yeni bir toplu yerleşim halini alacak seçkin bir bölgede yer almaktadır. Bölge aktif biçimde gelişmektedir. Arsanın doğusunda, Fatih Amirhan Caddesi nde 7 hektar üzerinde toplam alana sahip 788 daireli business class Magellan Projesi bulunuyor. Magellan ın arkasında, Kazanka Nehri kıyısında, yeni inşa edilmiş bir site bulunuyor. Sitenin önemli binaları;bereg, Bereg-2 ve Bereg-3 dir. Toplam alanı yaklaşık 17 hektar olan projenin m2 si konut olarak ayrılmıştır. Üst katları, manzaralı kral daireleridir. Ofis ve ticari projeler Bölgedeki ofis ve ticari gayrimenkuller, Bereg ve Sovremennik konut kompleksleri de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak 1-2 katlı müstakil binalardan ve Riviera Hotel den oluşmaktadır.. Eğlence projeleri Kazan Riviera Oteli ve Eğlence Kompleksi, Arsa nın yakın çevresinde yer almaktadır. 210 odalı Riviera (4*), bölgedeki en yüksek binalardan olup (85 metre), bir alışveriş ve eğlence merkezi de içerir. Alışveriş Merkezi, 50 farklı aktivitesi bulunan, 3 bin kişilik, bölgenin tek su parkına sahiptir. Aynı zamanda çeşitli sinemalar, bowling, bilgisayar oyun alanı, gece kulübü, birkaç kafe-restoran, yatlar için iskele, plaj, 1200 araçlık otopark alanı bulunmaktadır.

7 Universiade tesisleri ve park alanı Konut projelerinin yanı sıra, Kazanka Nehri'nin sağ kıyısında çeşitli spor tesisleri inşa edilmektedir Universiade ile devreye girecekleri beklenmektedir. Arsa, tamamlanmış bir spor kompleksine komşudur: AK BARS Güreş Sarayı, judo, diğer dövüş sanatları ve güreş müsabakaları için inşa edilmiştir. Tesis, 3 bin kişilik olup 300 araçlık açık otoparka sahiptir. Arsanın kuzey-batısında, Sovremennik Tesisleri nin sırtında iki önemli projeleri daha bulunmaktadır: - Açılış/Kapanış törenlerinin yapılacağı çok amaçlı kişilik stadyum; konserler, festivaller ve kitlesel aktivitelere ev sahipliği yapacaktır; kişilik su sporları merkezi. Kazanka Nehri'nin sığ yatağının, dördüncü baraj yakınında doldurularak değerli doğal manzaraların korunması ve eğlence parkı yapılması planlanmaktadır. Kazanka Nehri'nin sağ kıyısında için imar planı, 2013 Universiade a kadar aşağıdaki rekreasyon alanlarını öngörmektedir: - Stadyum arazisinde Universiade Park ı yapılacaktır. Bu kıyı parkı, bölgenin doğu ve orta kısımlarında kurtarılmış bölgeler oluşturacak yürüyüş yolları ve mevcut bitki örtüsünün korunduğu dinlenme yerleri içerecektir. - Spor tesisleri boyunca uzanacak Kazanka Nehri kenarında bir sahil terası - Nehir yatağının temizlenmesinden sonra nehirdeki mevcut adacıklara su yoluyla ulaşılabilecektir. Spor ve dinlenme tesisleri, Proje'nin bölgesinin cazibesini artıracak ve Novo-Savinovsky nin bir kaliteli konut bölgesi olarak gelişmesine katkıda bulunacaktır.

8 Ekonomi Endüstriyel ve tarımsal üretim, Tataristan ın ekonomisinin çekirdeğidir. Ekonomik krize rağmen, Tataristan yerel milli geliri genellikle etkilenmemiş olup en önemli düşüş, gelirin %17sini oluşturan imalat sanayi sebebiyle %4,5 ile sanayi üretiminde yaşandı. Bu arada, hükümet tarafından aktif desteklenen tarım, inşaat ve ticaret sektörleri yerel milli gelir içindeki paylarını artırmış; sanayi üretimi ve tarım 2009 yılında gelirin sırasıyla yaklaşık %40 ve %8 ini oluştururken kalan kısım inşaat,toptan ve perakende ticaret, ulaştırma ve telekomünikasyon tarafından temsil edilmektedir. Tataristan sanayi sektörü aşağıdaki segmentlerde Rusya'nın liderleri arasında yer almaktadır: -Makine imalatı (yük taşıtları, helikopter, uçak ve uçak motoru, kompresör, yağ transfer ekipmanları, nehir ve deniz araçları, otomobil). Tataristan, Rus yük taşıtları üretiminin %50sinden fazlasını oluşturmaktadır; - Yakıt ve petrokimya endüstrisi (petrol üretimi, sentetik kauçuk, lastik, polietilen ve petrol ürünleri). Tataristan petrol imalatçıları sektörü, Tatneft liderliğindeki 34 petrol şirketinden oluşmaktadır. Tataristan ın 32 milyon ton olan yıllık petrol üretimi Rusya'nın toplam petrol üretiminin %7sine tekabül etmektedir. Tataristan, şu kalemlerde Rusya nın toplam üretiminde önemli paylara sahiptir: polistren %60, polietilen %50, Rusya'da üretilen tüm lastiklerin üçte biri, sentetik kauçuk üretiminin %40'ından fazlası. Rusya nın toplam tarımsal üretiminin %52 ten fazlasını sağlarken Tataristan tarım sektörü, et, süt, yumurta, buğday, şeker pancarı ve patates üretiminde uzmanlaşmıştır yılının ilk yarısında altı Kazan bankası, küçük ve orta ölçekli işletmelere verilen krediler açısından bankacılıkta üst sıralara girmektedir. Kazan bazlı bankaların toplam sermayesi Moskova ve Petersburg dan sonra üçüncü sıradadır. Nüfus Nüfus açısından Tataristan, Volga Federal Bölgesi'nde Başkortostan ın ardından ikinci ve Rusya'da sekizinci sırada yer alıyor yılında Tataristan'ın kalıcı nüfusu 8200 artarak e ulaşmıştır. Nüfusun (%74) büyük çoğunluğu şehir ve kasabalarda yaşamaktadır. Büyük şehir Kazan (cumhuriyetin başkenti) 1 milyon nüfusu ile 13. en kalabalık Rus şehridir. Ocak 2010 itibariyle Kazan ın nüfusu yaklaşık dır.

9 Mülkiyet Sınıflandırma Konut kompleksleri, konumu gibi, mimari tasarım, inşaat ve bitiriş malzemelerinin kalitesi ve diğer önemli özelliklerine bağlı olarak çeşitlere ayırılır: Preminum konutlar- yüksek kaliteli, pahalı malzeme ile inşa edilen, özel bir mimari tasarım ile yüksek statülü semtlerde yer alan yeni yerleşim konutlarıdır. Yeraltı otoparkı ve serbest oturum düzeni, preminum konutların iki vazgeçilmez özelliğidir. Tüm dairelerde özel ısıtma ve klima sistemleri vardır. Ayrıca giriş lobileri ve salonları, yüksek kaliteli malzemeler etrafı çevrili arazi, kapalı garaj ve genel hizmet tesisleri içermektedir. Premium konut projeleri genellikle az katlı binalardır. Ancak, kentin tarihi merkezinin dışında bulunmasına rağmen benzersiz manzarası, mimari tasarımı, altyapı sistemleri, yüksek kaliteli malzemeleri gibi özelliklere sahip olan yüksek katlı kompleksleri de içerebilir. Rumi Towers bu sınıfta yer almaktadır. Şehirde bulunan diğer preminum konut projeleri; Kremlin Pearl, Cherry Garden, Kristal, Renaissance ve Palace Embankment konut kompleksileridir. Cherry Garden Residence Cherry Garden Residence, Mushari ve Ulyanov-Lenin sokaklarının kesiştiği Vakhitovsky semtinin (Kazan ın merkezi) sakin bir bölgesinde bulunan bir kulüp konut kompleksidir. Kompleks bir kare oluşturacak şekilde dört adet 5 katlı binalardan oluşmaktadır. Bodrumda 80 araba için otopark ve apartman sakinleri için depo yer almaktadır. Proje ortalama 115 metrekarelik 80 daireden oluşmaktadır.

10 Renaissance konut kompleksi Renaissance ve Neo-Gotik konutları Kazan merkezinde Telman caddesinde bulunmaktadır. Renaissance Residences m2 alana, 59 daire ile 117 araba için otoparka sahip olacaktır. Neo-Gotik Residences 5700m2 alana, 32 daire ve 80 araçlık otoparka sahip olacaktır. Kristall konut kompleksi Kristall proje şehirin tarihsel kısmında bir tepenin üzerinde yer almaktadır (Gogol sokak). Proje toplam yaklaşık metrekare alana sahiptir. Bulunduğu konumdan dolayı, Kristall kentin çeşitli yerlerinden görülebilir ve mükemmel bir manzara sunmaktadır. SPA, fitness ve dans salonu, bar ve bilardo salonu, iş merkezi,kapalı garaj, restoran ile yüzme havuzu da dahil olmak üzere iyi gelişmiş altyapıya sahiptir. Piyasa katılımcılarına göre, Kristall, Kazan'da en lüks konut projesidir.

11 Dvortsovaya Naberezhnaya konut kompleksi Dvortsovaya Naberezhnaya projesi, Kazan Kremlin in karşısında, Kazanka Nehri kıyısında (Vakhitovsky semti) Kazan tarihi merkezinde yer alır. Proje, 66 daire olmak üzere toplam üç binadan oluşmakta, 24 saat korumalı, rekreasyon alanları ve oyun alanları bulunmaktadır. Hedef Pazar Segmenti Kazan ın mali, sanayi ve ticaret sektörlerinin gelişmesiyle potansiyel alıcılar arasında genellikle petrol ve gaz, petrokimya ve inşaat şirketlerinin üst yöneticilerinin yanı sıra bankacılık, ticaret, hizmetler sektörlerinde profesyoneller ve kamu görevlileridir.

12 Business sınıf konutlar- Gelişmiş altyapısı ile modern teknoloji ve kaliteli malzeme ile inşa edilmiş ve ekolojik olarak güvenli yerlerde (perakende, hizmet ve diğer tesislere yakın) bulunmaktadır. Bu tür evler çarpıcı cephe ve esnek iç düzen çözümleri, kalite, ortak alan olanakları ve kapalı garaja sahip olma eğilimindedir. İlk gökdelen projeleri 5-8 yıl kadar önce Kazan pazarına girdi. Kazan da, yüksek katlı kalkınma projeleri üzerinde bazı kısıtlamalar vardır. Şehir merkezinde, Mimari ve Kentsel Planlama Bölümü tarafından hiçbir gökdelenin devlet tarafından korunan tarihi binalardan (Moskovskaya, Tataristan ve B. Krasnaya sokaklarında) daha yüksek olmasına izin verilmemektedir. Rumi Towers ın da bulunduğu Novo-Savinovsky Bölgesi'nde şu konut kompleksleri bulunmaktadır: Bereg (8-26 kat), Suvorovsky (11-19 kat), Millennium (18-24 kat), Magellan (22/10 Kat ) vb.. Suvorovsky konut kompleksi Suvorovsky konut kompleksi L. Tolstoy Caddesi Kazanka Nehri'nin sol kıyısında yer alır. Kompleks değişken yüksekliği olan üç binadan (11-19 kat) oluşmaktadır. Kompleksin 350 metrekare ile 40 metrekare arasında değişen yaklaşık dairesi bulunmaktadır. Üst katlar panoramik manzarası ile iki üç katlı dublekslerden oluşmaktadır. Kompleks güvenlikli bir sitedir. 140 araçlık yeraltı otoparkı, her daire için depo odaları ve gelişmiş ortak tesisleri (perakende satış, kuru temizleme, çamaşırhane, yüzme havuzu, fitness merkezi ve bilardo salonu) mevcuttur.

13 Bereg konut kompleksi Bereg projesi 1 Meridiannaya Caddesi Kazanka nehri sağ kıyısında yer alır. Kompleks 8-26 arasında değişen kat yüksekliklerinde beş bloktan oluşmaktadır. Proje m2 (1.200 daire) konut alanı dahil olmak üzere m2 toplam alana sahiptir. Üst katları doğal manzaralı dublekslere dönüştürülmüştür. Magellan konut kompleksi Magellan konut projesi Chistopolskaya Caddesi Kazanka nehrinin sağ kıyısında yer alır. Değişken yüksekliklerde (10 ila 25 kat arası) beş binadan oluşmaktadır. Her binanın bodrum katında 224 araçlık otopark bulunmaktadır. Projenin toplam alanı 70k metrekaredir. Evler metrekare arasında değişen 788 daireden oluşmaktadır. Kasım 2006 yılında başlatılan kalkınma projesinin Şubat 2011 de devreye girmesi bekleniyor. Binalar sitenin dış çemberi üzerinde olup, bir süs havuzu, çiçek kümeleri ve çocuk oyun alanları ile çevre düzenlemesine sahip bir avlu oluşturur.

14 Millennium konut kompleksi Millennium konut projesi Chistopolskaya ve F. Amirhan sokakların kesiştiği, Novo-Savinovsky semtinde yer almaktadır. Ofis ve perakende alanı ile 4 konut kulesinden (18 ila 24 kat) oluşmaktadır. Kompleks yaklaşık m2 bir alana sahip (ortalama 52 metrekare 534 daire.) Hedef Pazar Segmenti Business sınıfı daireler için hedef tüketici grubu arasında üst ve orta düzey yöneticiler, hizmet ve ticaret sektörlerinde profesyoneller, kamu görevlileri ve mortgage kredisi kullananlar bulunmaktadır. Ekonomi sınıf konutlar yukarıdaki iki kategoriye girmeyen, standart iç düzen ve pahalı olmayan b malzemeleri ile karakterize edilen standart ölçekli evlerdir.

15 Sovremennik konut kompleksi Kazanka Nehri Rumi Towers Martialarts Merkezi Fatih Amirhan Cad.

16 Bereg Konut Kompleksi Magellan konut kompleksi Millenium konut kompleksi Kazan City Planlı İş Bölgesi Kazan Kremlin Sovremennik konut kompleksi Universide 2013 Su sporları merkezi ve futbol sahası Rumi Towers Suvorovsky konut kompleksi Dvortsovaya ploschad konut kompleksi

17 Arsanın fotoğrafı Arsanın fotoğrafı Riviera ticari ve eğlence merkezi Fatih Amirhan otobanı ve Kazanka Nehri

18 RUMİ TOWERS RENDERLAR

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

ÖZAK GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.

ÖZAK GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. ÖZAK GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. ANTALYA İLİ SERİK İLÇESİ'NDE YER ALAN 480 PARSEL ÜZERİNDEKİ ELA QUALİTY RESORT HOTEL TESİSİ (Daimi ve müstakil üst hakkı) GAYRİMENKUL DEĞERLEME RAPORU 1 OZGY-1410005-REV

Detaylı

KİLER GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. 01.01.2014-30.09.2014 YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

KİLER GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. 01.01.2014-30.09.2014 YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU KİLER GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. 01.01.2014-30.09.2014 YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU 1. İÇİNDEKİLER 2 VİZYON, MİSYON... 2 3 RAPORUN DÖNEMİ... 2 4 ORTAKLIĞIN ÜNVANI... 2 5 ŞİRKET PROFİLİ... 2 5.1

Detaylı

Çalışma var! Faaliyet Raporu 2009

Çalışma var! Faaliyet Raporu 2009 Çalışma var! Faaliyet Raporu 2009 20 Kurum Profili ve Ortaklık Yapısı 22 Vizyon, Misyon ve Kurumsal Değerler 24 Dünyada ve Türkiye de İnşaat Sektörü 30 Kısaca Bilkent Holding 34 Kısaca Tepe İnşaat 40

Detaylı

İHRACAT SEKTÖRLERİ AÇISINDAN HOLLANDA

İHRACAT SEKTÖRLERİ AÇISINDAN HOLLANDA İHRACAT SEKTÖRLERİ AÇISINDAN HOLLANDA TEMEL EKONOMİK GÖSTERGELER GENEL VE SEKTÖREL BİLGİLER İTKİB GENEL SEKRETERLİĞİ AR & GE ve MEVZUAT ŞUBESİ ARALIK 2009 İÇİNDEKİLER I. HOLLANDA HAKKINDA GENEL BİLGİLER...

Detaylı

UTOPYA TURİZM İNŞAAT İŞLETMECİLİK TİCARET A.Ş ANTALYA İLİ, ALANYA İLÇESİ, KARGICAK KÖYÜ, 192 ADA 14 PARSEL UTOPİA WORLD HOTEL DEĞERLEME RAPORU

UTOPYA TURİZM İNŞAAT İŞLETMECİLİK TİCARET A.Ş ANTALYA İLİ, ALANYA İLÇESİ, KARGICAK KÖYÜ, 192 ADA 14 PARSEL UTOPİA WORLD HOTEL DEĞERLEME RAPORU UTOPYA TURİZM İNŞAAT İŞLETMECİLİK TİCARET A.Ş ANTALYA İLİ, ALANYA İLÇESİ, KARGICAK KÖYÜ, 192 ADA 14 PARSEL UTOPİA WORLD HOTEL DEĞERLEME RAPORU MAYIS-2011 400/043 HARMONİ GAYRİMENKUL DEĞERLEME. ISO 9001

Detaylı

YILLIK FAALİYET RAPORU 2 0 1 0 ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A. Ş.

YILLIK FAALİYET RAPORU 2 0 1 0 ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A. Ş. YILLIK FAALİYET RAPORU 2 0 1 0 ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A. Ş. ŞİRKETLER MÜHENDİSLİK VE İNŞAAT Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş. Çimtaş Çelik İmalat Montaj ve Tesisat A.Ş. Cimtas Mechanical Contracting B.V. Cimtas

Detaylı

CAN EMRAH ÖZORAL. Hayallerinin peşinde bir iş adamı İMAR HAKLARI TRANSFERİ HAKKINDA HER ŞEY... 3. İNŞAAT VE KONUT KONFERANSI

CAN EMRAH ÖZORAL. Hayallerinin peşinde bir iş adamı İMAR HAKLARI TRANSFERİ HAKKINDA HER ŞEY... 3. İNŞAAT VE KONUT KONFERANSI ŞUBAT 2015 SAYI 6 www.yeniprojeler.com İNTERAKTİF PROJE GAYRİMENKUL YATIRIM DEKORASYON YAPI DERGİSİ SEKTÖR TEMSİLCİLERİ, YÜZDE 15 KONUT DESTEĞİNİ NASIL YORUMLADI? 3. İNŞAAT VE KONUT KONFERANSI SOCAR, VADİSTANBUL

Detaylı

AKFEN GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. 3. Çeyrek FAALİYET Raporu (01.07.2012-30.09.2012)

AKFEN GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. 3. Çeyrek FAALİYET Raporu (01.07.2012-30.09.2012) AKFEN GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. 3. Çeyrek FAALİYET Raporu (01.07.2012-30.09.2012) Bu rapor AKFEN GYO A.Ş. nin 01.07.2012-30.09.2012 dönemine ilişkin gelişmelerin, portföyde yer alan varlıklara

Detaylı

Yapı Kredi Koray Genel Bakış

Yapı Kredi Koray Genel Bakış Yapı Kredi Koray Genel Bakış Faaliyet Konusu : Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Kuruluş: Aralık 1996 (Halka Arz 1998) Ortaklık Yapısı : Yapı Kredi Bankası (%26) Koray Grubu (%25) Halka Açık (%49) Yatırım

Detaylı

Ülke Profili ÇİN HALK CUMHURİYETİ PAZAR VE ÜLKE ARAŞTIRMASI: Nüfus : 1,33 milyar (2012) Yüzölçümü : 9 561 000 km² Başkent : Pekin

Ülke Profili ÇİN HALK CUMHURİYETİ PAZAR VE ÜLKE ARAŞTIRMASI: Nüfus : 1,33 milyar (2012) Yüzölçümü : 9 561 000 km² Başkent : Pekin 1 ÇİN HALK CUMHURİYETİ PAZAR VE ÜLKE ARAŞTIRMASI: Ülke Profili Nüfus : 1,33 milyar (2012) Yüzölçümü : 9 561 000 km² Başkent : Pekin Kişi Başına : 8.625 $ (2011) (sagp) Düşen Milli Gelir Büyüme : %9,2 (2011)

Detaylı

GAYRİMENKUL DEĞERLEME RAPORU

GAYRİMENKUL DEĞERLEME RAPORU GAYRİMENKUL DEĞERLEME RAPORU İŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. ŞEHİT MUHTAR MAHALLESİ / 408 ADA 24 PARSEL OFİS BİNASI BEYOĞLU/ İSTANBUL 01.12.2012 2012/088 GAYRİMENKUL DEĞERLEME VE DANIŞMANLIK A.Ş.

Detaylı

GSMH (milyar dolar) Kişibaşı GSMH (dolar) GSMH Büyüme Oranı (%) Doğrudan Yabancı Sermaye (milyon dolar) İhracat (milyon dolar)

GSMH (milyar dolar) Kişibaşı GSMH (dolar) GSMH Büyüme Oranı (%) Doğrudan Yabancı Sermaye (milyon dolar) İhracat (milyon dolar) Türkiye, 72 milyonluk nüfusu ve 2005 yılında 360 milyar, 2006 da ise 400 milyar dolar seviyesinde Gayri Safi Milli Hasılası ile bölgesindeki en büyük ekonomilerden birine sahiptir. Önümüzdeki beş yılda,

Detaylı

KİLER GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.

KİLER GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. KİLER GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. İSTANBUL İLİ -BEYLİKDÜZÜ İLÇESİ 183 ADA 1 PARSEL VE 184 ADA 1 PARSEL D-100 KENARI 2 ADET ARSA GAYRİMENKUL DEĞERLEME RAPORU Rapor Tarihi: 02.01.2015 GAYRİMENKUL

Detaylı

2011 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmektedir.

2011 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmektedir. 2011 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmektedir. Sayfa 0 / 46 Bu çalışma, Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen 2011 Yılı Doğrudan

Detaylı

MUĞLA İLİ MİLAS İLÇESİ DÖRTTEPE MAHALLESİ N19D06C2A PAFTA 5838-6891PARSELLER ÜZERİNDE YER ALAN 72 ADET DAİREYE AİT DEĞERLEME RAPORU DEĞERLEME RAPORU

MUĞLA İLİ MİLAS İLÇESİ DÖRTTEPE MAHALLESİ N19D06C2A PAFTA 5838-6891PARSELLER ÜZERİNDE YER ALAN 72 ADET DAİREYE AİT DEĞERLEME RAPORU DEĞERLEME RAPORU MUĞLA İLİ MİLAS İLÇESİ DÖRTTEPE MAHALLESİ N19D06C2A PAFTA 5838-6891PARSELLER ÜZERİNDE YER ALAN 72 ADET DAİREYE AİT DEĞERLEME RAPORU DEĞERLEME RAPORU 30.04.2015 TEKNİK GAYRİMENKUL DEĞERLEME A.Ş. 1 Şubat

Detaylı

DEĞERLEME RAPORU Ankamall AVM ve Crowne Plaza Otel, ANKARA

DEĞERLEME RAPORU Ankamall AVM ve Crowne Plaza Otel, ANKARA DEĞERLEME RAPORU Ankamall AVM ve Crowne Plaza Otel, ANKARA 31 ARALIK 2010 Rapor No: 2010/TGYO/06 1 DEĞERLEME RAPORU ÖZETİ - Değerlemeyi Talep Eden Kurum/Kişi: Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Detaylı

GAYRİMENKUL DEĞERLEME RAPORU

GAYRİMENKUL DEĞERLEME RAPORU AKFEN GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. GAYRİMENKUL DEĞERLEME RAPORU Rapor Tarihi:31.12.2013 Değer Tarihi:03.02.2014 R. No: 2013REV952 AKFEN GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. KARAOĞLANOĞLU NDA MERİT

Detaylı

Emlak Fuarı, Gyoder Gelişen Kentler Zirvesi, YeniProjeler, Gayrimenkul Gündemi, Ekonomi, Yapı Sektörüne Bakış

Emlak Fuarı, Gyoder Gelişen Kentler Zirvesi, YeniProjeler, Gayrimenkul Gündemi, Ekonomi, Yapı Sektörüne Bakış Ekim 2014 SAYI 2 w w w. y e n i p r o j e l e r. c o m İNTERAKTİF PROJE GAYRİMENKUL YATIRIM DEKORASYON YAPI DERGİSİ i fler i Keş F E an d n ı r Fua k a l Em Emlak Fuarı, Gyoder Gelişen Kentler Zirvesi,

Detaylı

SAMSUN İLİ TARIMSAL YATIRIMCI REHBERİ

SAMSUN İLİ TARIMSAL YATIRIMCI REHBERİ SAMSUN İLİ TARIMSAL YATIRIMCI REHBERİ Burhan HEKİMOĞLU Dr. Ali KORKMAZ Ziraat Mühendisi Strateji Geliştirme Birimi Samsun / Kasım 2012 1 İÇİNDEKİLER Sayfa Önsöz 3 1. Giriş 4 2-Samsun İlinin Genel Durumu

Detaylı

www.evvelistanbul.com

www.evvelistanbul.com 1 2 3 Evvelin değerleri, geleceğin evleri Evvel zamanlardan özendiğiniz mahalle sıcaklığı... Balkonlu, bahçeli, teraslı evler, geleceğin konforuyla EVvel İstanbul da. Konsept Proje Konsept Proje Evvelden

Detaylı

OSMANGAZİ BELEDİYESİ ŞEHİR SAĞLIK PROFİLİ

OSMANGAZİ BELEDİYESİ ŞEHİR SAĞLIK PROFİLİ OSMANGAZİ BELEDİYESİ ŞEHİR SAĞLIK PROFİLİ 2012 KÜNYE Bursa Osmangazi Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Sağlıklı Şehirler Proje Koordinatörlüğü Çalışma Yöneticisi Esin KARAHAN Yayına Hazırlayan

Detaylı

İŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.

İŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. İŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. ANKARA İLİ ÇANKAYA İLÇESİ'NDE YER ALAN 5708 ADA 63 PARSEL ÜZERİNDEKİ İŞ KULE BİNASI GAYRİMENKUL DEĞERLEME RAPORU 1 ISGY-1410001 ANKARA ÇANKAYA İŞ KULE RAPOR BİLGİLERİ

Detaylı

2014 Faaliyet Raporu

2014 Faaliyet Raporu 2014 Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER 01 02 03 04 05 08 10 11 12 14 16 18 20 21 22 24 24 28 31 32 33 35 36 39 39 40 40 42 44 45 46 58 61 62 63 64 65 67 71 72 141 142 Yıllık Faaliyet Raporuna Dair Bağımsız Denetçi

Detaylı

HOLLANDA ÜLKE RAPORU

HOLLANDA ÜLKE RAPORU HOLLANDA ÜLKE RAPORU Hazırlayan : Mevlüt Tuğrul GÖRGÜN Ankara - March, 2011 T.C. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı İHRACATI GELİŞTİRME ETÜD MERKEZİ HOLLANDA Temel Sosyal ve Ekonomik Göstergeler Temel

Detaylı

Avrasya Tüneli Projesi Çevresel ve Sosyal Etki Değerlendirmesi İstanbul, Türkiye. Eylül 2011

Avrasya Tüneli Projesi Çevresel ve Sosyal Etki Değerlendirmesi İstanbul, Türkiye. Eylül 2011 Avrasya Tüneli Projesi Çevresel ve Sosyal Etki Değerlendirmesi İstanbul, Türkiye I. Cilt Teknik Olmayan Özet Nihai Rapor Eylül 2011 ERM Group, Almanya ve İngiltere ELC Group, Türkiye Delivering sustainable

Detaylı

SEKTÖRÜN GURUR TABLOSU

SEKTÖRÜN GURUR TABLOSU Aralık 2014 SAYI 4 www.yeniprojeler.com İNTERAKTİF PROJE GAYRİMENKUL YATIRIM DEKORASYON YAPI DERGİSİ SEKTÖRÜN GURUR TABLOSU ÖDÜL ALANLARIN LİSTESİ SAYFA 40 TA HEP İSTANBUL TARLABAŞI 360 NİDAPARK SEYRANTEPE

Detaylı

KÖRFEZ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.

KÖRFEZ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. KÖRFEZ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. İSTANBUL İLİ KARTAL İLÇESİ'NDE YER ALAN HORİZON PROJESİ ( 178 ADET BAĞIMSIZ BÖLÜM ) GAYRİMENKUL DEĞERLEME RAPORU 1 KRF-1402001 KARTAL HORİZON RAPOR BİLGİLERİ TALEP

Detaylı

AKFEN GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.

AKFEN GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. AKFEN GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. İSTANBUL İLİ TUZLA İLÇESİ 4599 PARSEL GAYRİMENKUL DEĞERLEME RAPORU Değer Tarihi: 31.12.2014 Rapor Tarihi: 02.01.2015 GAYRİMENKUL DANIŞMANLIK VE DEĞERLEME A.Ş. i.

Detaylı

Fuar ve Kongre Merkezi

Fuar ve Kongre Merkezi Fuar ve Kongre Merkezi Fizibilite Etüdü Şubat 2012 Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı 2011 yılı Doğrudan Faaliyet Destek Programları kapsamında hazırlanan bu yayının içeriği Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı

Detaylı

YILLIK FAALİYET RAPORU ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A. Ş.

YILLIK FAALİYET RAPORU ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A. Ş. YILLIK FAALİYET RAPORU 2 0 1 1 ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A. Ş. ŞİRKETLER MÜHENDİSLİK VE İNŞAAT Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş. Çimtaş Çelik İmalat Montaj ve Tesisat A.Ş. Cimtas Mechanical Contracting B.V. Cimtas

Detaylı