İnternet Filtresi: K9 Web Protection Programı Kurulumu ve Ayarları. K9 Web Protection Programının Kurulumu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İnternet Filtresi: K9 Web Protection Programı Kurulumu ve Ayarları. K9 Web Protection Programının Kurulumu"

Transkript

1 İnternet Filtresi: K9 Web Protection Programı Kurulumu ve Ayarları Ücretsiz olan K9 Web Protection programı ile çocuklarınızı ve kendinizi internetten gelen zararlı içeriğe karşı kolayca koruyabilir, bilgisayarınızdan zararlı ve uygunsuz internet sitelerine girişi engelleyebilirsiniz. Program içerisinde birçok internet sitesi kategorisi bulunduruyor ve engellemek istediklerinizi seçerek bu kategorideki internet sitelerini engelleyebiliyorsunuz. Programla arama motorlarında güvenli arama özelliğini aktif hale getirerek arama sonuçlarında uygunsuz sitelerin çıkması engelleyebilir, haftanın hangi günü hangi saatlerinde internete girilebileceğini belirleyebilir, girilen internet sitelerinin kaydını görebilirsiniz. Ayrıca program bilgisayarda arkaplanda çalış makta ve çalışmakta olduğuna dair herhangi bir uyarı vermemektedir ve bunların dışında birçok özelliklere de sahiptir. İnternet içeriğini filtreleme konusunda oldukça başarılı bu programın kurulumunu ve ayarlarının yapılmasını adım adım inceleyelim. K9 Web Protection Programının Kurulumu - internet sitesini açın. "Download K9 today for free." bağlantısına tıklayın. - Açılan sayfada bir form bulunuyor. "First Name" kısmına adınızı, "Last Name" kısmına soyadınızı yazın.(gerçek adınızı yazmak zorunda değilsiniz.) " " kısmına adresinizi yazın. ( adresinize programı kullanmak için gereken kod gönderilecek.) "Verify Your Ema il" kısmına adresinizi tekrar yazın. "How did you hear about us" (Bizi nereden duydunuz) kısmını boş bırakabilirsiniz. Formu doldurduktan sonra "Request Licence" düğmesine basın.

2 - Açılan sayfada (aşağıdaki gibi) adresinize lisans kodunun gönderildiği belirtilecektir. - inizi açın. K9 Web Protection'dan bir gelmiş olacak. Bu de (aşağıda göründüğü gibi) 2. maddede programı yüklerken gerekecek lisans kodu bulunuyor. Biz şimdi 1. maddedeki bağlantıya (Download K9 Web Protection) tıklayalım. Açılan sayfada "Download K9 FOR: Windows" bağlantısın a tıklayıp (aşağıdaki resim) programı bilgisayarımıza indirelim.

3 - Bilgisayarımıza indirdiğimiz dosyayı (k9-webprotection.exe) tıklayıp açalım. "Next" ve "I agree" tuşlarına basarak ilerleyelim. Lisans kodunun sorulduğu ekran gelecek (aşağıda görünüyor). Buraya bize gelen de 2. maddede yer alan kodu yazıp "Next "e tıklayalım.

4 - Bizden programa şifre koymamızı isteyen bir ekran gelecek (aşağıdaki resim). Bu şifre program ayarlarını yalnızca bizim yapmamızı sağlayacak ve prog ramın devre dışı bırakılmasını engelleyecektir. Aynı zamanda program silinmek istendiğinde de bu şifre sorulacak. Burada görünen iki kutuya da koymak istediğiniz şifreyi yazın. Daha sonra şifreyi unut mamak için dikkatli olun! Bundan sonra çıkan ekrandaki çek işaretlerini (tercihen) kaldırın ve Install'a tıklayın.

5 - Daha sonra "Next "e tıklayın ve "Reboot Now" seçili olarak "Finish"e tıklayın. Bilgisayarınız kapanıp yeniden açılacaktır. - Programı başlat menüsünden "Blue Coat K9 Web Protection Admin"e tıklayarak açabilirsiniz. Program ayarlarına tarayıcıdan (örneğin Internet Explorer veya Mozilla Firefox'tan) (internet sayfası görünümü şeklinde - fakat internete bağlanmadan) ulaşılmaktadır. - Program ayarlarını yapmak için SETUP'a tıklayın. Program sizden şifre girmenizi isteyecektir. Programı kurarken koyduğunuz şifreyi girin. Bundan sonra yapılması tavsiye edilen program ayarlarından bahsedilecektir.

6 K9 Web Protection Programının Ayarları - "Web Categories to Block" (Engellenecek web sitesi katagorileri) sayfasında; isterseniz zaten seçilmiş olan "Default " ayarını kullanabilirsiniz. Fakat "Custom" seçeneğini seçerek istediğiniz katagorileri engellemeniz daha yararlı olacaktır. - Aşağıdaki resimde "Custom" seçeneği altında engellenmesi kesinlikle tavsiye edilen katagorileri görebilirsiniz. (Burada isteğinize bağlı olarak Hacking, Illegal / Questionable, Open Image / Media Search, Peer-to-Peer (P2P), Proxy Avoidance gibi bazı kategorileri de seçebilirsiniz.) Bunların dışında aşağıda bulunan diğer katagorilerden de uygun gördüklerinizi işaretleyebilirsiniz. - Bu sayfada yaptığınız değişikliklerin kaydolması için MUTLAKA sayfanın altındaki "Save" tuşuna tıklamalısınız.

7 - Eğer İnternet kullanımızda engellenmemesi gerektiğini düşündüğünüz siteler program tarafından engelleniyorsa daha sonra bu katagorileri bu listeden kaldırabilirsiniz. (Program engellenen sitenin hangi kategoriye girdiğini belirtiyor.) - Soldaki menüden "Web Site Exceptions" kısmında "Always Block" bölümüne sürekli engellenmesini istediğiniz siteleri, "Always Allow" kısmında da hiçbir zaman engellenmesini istemediğiniz siteleri girebilirsiniz. (Siteleri girdikten sonra Save tuşuna basmalısınız.) - "Blocking Effects" kısmının ayarlarını resimdeki gibi yapabilirsiniz. (Ayarlamala rı yaptıktan sonra Save tuşuna basmalısınız.)

8 - "URL Keywords" kısmında, adreslerinde belirli kelimeler geçen internet sitelerini engelleyebilirsiniz. Kelimenin önüne ve sonuna veya arasına yıldız koymanız faydalı olacaktır. Örneğin "* mail*" kelimesini yazarsanız içinde mail kelimesi geçen bütün internet siteleri engellenir (örn. gmail.com gibi). Bu özelliği programın engellemediği siteler için kullanabilirsiniz. (Ayarlamaları yaptıktan sonra Save tuşuna basmalısınız.) - "Advanced" kısmındaki ayarları resimdeki gibi yapabilirsiniz. "Force Safe Search" özelliği ile program belirttiği arama motorlarında güvenli arama özelliğini etkinleştirir ve değiştirilmesini önler. Bu özellikle arama sonuçlarında uygunsuz internet sitelerinin görünmesi engellenir. "Block Unsafe Search" özelliği ile programın desteklemediği arama mot orları ile (güvenli arama özelliği olmayan) arama yapılması tamamen engellenir. (Ayarlamaları yaptıktan sonra Save tuşuna basmalısınız.)

9 - "Time Restrictions" bölümünden internete haftanın hangi günü hangi saatlerinde girilip girilemeyeceğini belirleyebilirsiniz. İnternete girilmesini istemediğiniz günlerde istediğiniz saat aralığına aşağıda görünen haftalık çizelgede tıklayıp açılan menüden "Block Web Access" s eçeneğini seçmelisiniz. İnternete girilemeyecek saatler kırmızı renkli olarak gösteriliyor. (Çizelgede günler: pazar-pazartesi-salı-çarşamba-perşembe-cuma-cumartesi olarak görülüyor) Eğer kırmızı renkli görülen saatlerde internete girme yasağını kaldırmak istiyorsanız üzerine tıklayıp "Allow Web Access" seçeneğini işaretlemelisiniz. (Ayarlamaları yaptıktan sonra Save tuşuna basmalısınız.)

10 - Gerekli tüm ayarları yaptıktan sonra yukarıda yer alan "Logout "a tıklayarak ayarlar penceresinden çıkabilirsiniz. - "View Internet Activity" kısmında bilgisayarınızdan girilen internet sitelerini kategorilerine göre inceleyebilirsiniz. Katagori ismine tıkladığınızda bu kat agorideki girilen siteleri görebilirsiniz. (Not: burada girilmiş gibi görülen bazı sitelere gerçekte girilmemiş olabiliyor. Bunun sebebi girilen internet siteleri diğer sitelere bağlantı veriyor veya onların reklamını yayınlıyor. Bu reklamlar da o sitelerd en alındığı için aslında bu sitelere girilmemiş olmasına rağmen girilmiş gibi görünüyor.) Buradaki kayıtları altta yer alan "Clear Log" tuşuyla silebilirsiniz.

11 Programa Destek Olma ve Site Kategorisi Ekleme - Programın çalışma mantığını basitçe açıklamak gerekirse program girilen internet sitesinin hangi kategoriye ait olduğunu kendi merkezine bağlanarak öğreniyor ve eğer site sizin engellemek istediğiniz kategorideyse bu site engelleniyor. Program yapımc ısı şi rket internet üzerindeki her sitenin hangi kategoriye girdiğini belirliyor. Fakat bazen kategorisi belirlenmemiş veya yanlış belirlenmiş siteler olabiliyor. Bu sitelerin hangi kategorilere girdiğini yapımcı şirkete göndererek programa destek olabiliriz. Bunun için üstteki "GET HELP" tuşuna ve soldaki menüden "Check/Dispute Site" tuşuna basın. Kategorisi belirlenmemiş veya değişmiş internet sitesinin adresini yazın. Buradan sitenin kategorisinin belirlenip belinmediğini ve belirlendiyse hangi kategorilere gi rdiğini görebilirsiniz. Sağdaki "Add another category" menüsünden siteye eklemek istediğiniz kategori veya kategorileri seçin ve alttaki kutuya bir mesaj yazın. Örneğin şöyle bir mesaj yazabilirsiniz; "This site is in [eklediğiniz kategorinin adı] category ". Daha sonra "Dispute" tuşuna basın. Bilgiler başarıyla gönderilince yeşil arkaplanda "Your dispute submission has been received by Blue Coat." mesajı çıkacaktır. (Not: Eğer kategorisi belirlenmemiş internet sitelerine girişi engellemek istiyorsanız; "Web Categories to Block" bölümünden "Custom" seçeneği altında en altta yer alan "Unrated" kategorisini işaretleyin.)

KOBERZ BARO WEB SİSTEMİ BAROLARA ÖZEL

KOBERZ BARO WEB SİSTEMİ BAROLARA ÖZEL KOBERZ BİLİŞİM www.koberz.com KOBERZ BARO WEB SİSTEMİ BAROLARA ÖZEL Referanslar: Diyarbakır Barosu 2011 Yazılım ve Tasarım: Adres: Koberz Bilişim Bilgisayar Teknik Sistem Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri

Detaylı

1 Kurulum. a) - Sql Server Kurulumu

1 Kurulum. a) - Sql Server Kurulumu 1 Kurulum a) - Sql Server Kurulumu b) - Ayarlar c) - Veri Tabanının Sql Servere Eklenmesi d) - Programın Kurulumu ve Bağlantı Ayarları 2 - Programın İlk Çalıştırılması 3 Ayarlar Menüsü A- Sabitler B- Kullanıcı

Detaylı

MODÜ L 2: Başkent Ü niversitesi ne O zel Bilişim Konuları

MODÜ L 2: Başkent Ü niversitesi ne O zel Bilişim Konuları MODÜ L 2: Başkent Ü niversitesi ne O zel Bilişim Konuları Hazırlayan: H.Hakan Çetinkaya Bu konu bittiğinde; Başkent Üniversitesi web sayfası hakkında bilgi edinebilecek, Başkent Üniversitesi E-posta Servisi

Detaylı

ADIM ADIM ANTI VIRUS ve CONTENT ACCESS CONTROL AKTİVASYONU

ADIM ADIM ANTI VIRUS ve CONTENT ACCESS CONTROL AKTİVASYONU ADIM ADIM ANTI VIRUS ve CONTENT ACCESS CONTROL AKTİVASYONU Not: İlk olarak Anti Virus üyeliği aktivasyonu ve ayarları Control üyeliği aktivasyonu ve ayarları anlatılacaktır. daha sonra Content Access 1-)

Detaylı

AKBİM-KOÇ BİLGİSAYAR EĞİTİM HİZMETLERİ

AKBİM-KOÇ BİLGİSAYAR EĞİTİM HİZMETLERİ AKBİM-KOÇ BİLGİSAYAR EĞİTİM HİZMETLERİ 1400 Sokak No : 9 D : 7 Alsancak - İZMİR Tel : (232) 463 21 35 Pbx Fax : 463 08 04 web adresi : www.akbimkoc.com mail adresi akbimkoc@akbimkoc.com SDDOP Programı

Detaylı

AHBS KULLANIM KILAVUZU

AHBS KULLANIM KILAVUZU HelpAndManual_illegal_keygen Sâye AHBS KULLANIM KILAVUZU Sürüm No : 1.0.0.45 HelpAndManual_illegal_keygen Yasal Uyarı İşbu kullanım kılavuzu Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabidir ve bu kanun kapsamında

Detaylı

Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu

Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu İçindekiler Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu...1 1. HORDE...4 1.1. Horde Nedir?...4 1.2. Horde Kullanımı için Gerekenler...4 1.3. Kök Sertifikasının

Detaylı

S KULLANIM KILAVUZU 1

S KULLANIM KILAVUZU 1 S KULLANIM KILAVUZU 1 2 İçerik Bölüm 1: Alibaba.com a Hoşgeldiniz 1.1 Alibaba.com nedir?...5 1.2 Gold Supplier Uluslararası Sürüm ü ( International Edition) Nedir?...5 1.3 Gold Supplier Üyeliğinin Avantajları...6

Detaylı

OZW / OZS WEB SERVER CİHAZININ DEVREYE ALINMASI TESİSE UZAKTAN ERİŞİMİN SAĞLANMASI VE KUMANDA EDİLMESİ. (Sim kart takılabilir, Sadece Turkcell)

OZW / OZS WEB SERVER CİHAZININ DEVREYE ALINMASI TESİSE UZAKTAN ERİŞİMİN SAĞLANMASI VE KUMANDA EDİLMESİ. (Sim kart takılabilir, Sadece Turkcell) OZW / OZS WEB SERVER CİHAZININ DEVREYE ALINMASI TESİSE UZAKTAN ERİŞİMİN SAĞLANMASI VE KUMANDA EDİLMESİ Web Server OZS164... Sadece 1 adet cihaz kontrolü Web Server OZW672... 1, 4 ya da 16 adet cihaz kontrolü

Detaylı

e.guardo Yardım Dokümanı Versiyon. 1.0.0.7 VeriTeknik http://www.veriteknik.com.tr http://www.eguardo.com

e.guardo Yardım Dokümanı Versiyon. 1.0.0.7 VeriTeknik http://www.veriteknik.com.tr http://www.eguardo.com e.guardo Yardım Dokümanı Versiyon. 1.0.0.7 http://www.eguardo.com VeriTeknik http://www.veriteknik.com.tr Giriş E-Guardo Smart Defender, ağ üzerinde çalışan bir çok servisin güvenliğini sağlamak amacıyla

Detaylı

Uygulama: Expression Web kurulumu. 1. Kuruluma Başlama.

Uygulama: Expression Web kurulumu. 1. Kuruluma Başlama. 1. MS Expression Web nedir? Microsoft Expression Web, Web tasarımcıları ve yazılımcılarının Web sayfaları oluşturmaları için profesyonel bir tasarım aracıdır. Expression Web, Microsoft tarafından geliştirilen

Detaylı

sitenhazir.com sayfalarınızdaki her geçerli tıklama için ödeme yapar. Program kurallarına uygun olan web siteleri başvuru formunu doldurarak

sitenhazir.com sayfalarınızdaki her geçerli tıklama için ödeme yapar. Program kurallarına uygun olan web siteleri başvuru formunu doldurarak Google reklam veren firma veya şahıslardan aldığı reklamların bir bölümünü web sitelerinde reklam yayınlayarak gelir elde etmek isteyen site sahipleriyle paylaşır. AdSense reklamları web sitesinden kolay

Detaylı

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Tarih : 05.03.2013 Sayfa 1 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT CafePlus ; İnternet cafelere, laboratuvarlara, internet web filtreleme

Detaylı

LİGHTKOD SETUP MAKER KULLANIMI 1- Giriş Programı yükledikten sonra Setup Maker programını açtığımızda aşağıdaki pencereyi görürüz. Burada 1.

LİGHTKOD SETUP MAKER KULLANIMI 1- Giriş Programı yükledikten sonra Setup Maker programını açtığımızda aşağıdaki pencereyi görürüz. Burada 1. LİGHTKOD SETUP MAKER KULLANIMI 1- Giriş Programı yükledikten sonra Setup Maker programını açtığımızda aşağıdaki pencereyi görürüz. Burada 1. kutuya kurulum dosyasını yapacağımız programın ismini giriyoruz.

Detaylı

İçindekiler... 1 Kutu İçeriği... 2 Fiziksel Bağlantılar... 3 Splitter Bağlantısı... 3 Modem Bağlantısı... 4 Cihaz Üzerindeki Işıklar...

İçindekiler... 1 Kutu İçeriği... 2 Fiziksel Bağlantılar... 3 Splitter Bağlantısı... 3 Modem Bağlantısı... 4 Cihaz Üzerindeki Işıklar... 0 İçindekiler... 1 Kutu İçeriği... 2 Fiziksel Bağlantılar... 3 Splitter Bağlantısı... 3 Modem Bağlantısı... 4 Cihaz Üzerindeki Işıklar... 5 Cihaz Yönetim Arayüzü... 6 İnternet Bağlantı Ayarları... 8 Kablosuz

Detaylı

AKINSOFT E-Ticaret. Yardım Dosyası. Copyright 2011 AKINSOFT. Sayfa 1. Doküman Versiyon : 1.02.02 Tarih : 10.10.2012

AKINSOFT E-Ticaret. Yardım Dosyası. Copyright 2011 AKINSOFT. Sayfa 1. Doküman Versiyon : 1.02.02 Tarih : 10.10.2012 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.02 Tarih : 10.10.2012 Sayfa 1 Copyright 2011 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT programı sayesinde internet sitenizden ürünlerinizi tanıtabilir,

Detaylı

www.islonline.com www.fins.com.tr/islonline KURUMSAL UZAKTAN MASAÜSTÜ DESTEK YAZILIMI (ENTERPRISE REMOTE DESKTOP SOFTWARE) KURULUM KILAVUZU

www.islonline.com www.fins.com.tr/islonline KURUMSAL UZAKTAN MASAÜSTÜ DESTEK YAZILIMI (ENTERPRISE REMOTE DESKTOP SOFTWARE) KURULUM KILAVUZU www.islonline.com /islonline KURUMSAL UZAKTAN MASAÜSTÜ DESTEK YAZILIMI (ENTERPRISE REMOTE DESKTOP SOFTWARE) KURULUM KILAVUZU 1 İ Ç İ N D E K İ L E R Sayfa Numaraları ISL Online Kullanıcı Kaydı 3 Uzaktan

Detaylı

2 VoIP Portlu Kablosuz ADSL2+ / Fiber Internet Gateway. Kullanım kılavuzu. Air 6372

2 VoIP Portlu Kablosuz ADSL2+ / Fiber Internet Gateway. Kullanım kılavuzu. Air 6372 2 VoIP Portlu Kablosuz ADSL2+ / Fiber Internet Gateway Kullanım kılavuzu Air 6372 İçindekiler Kılavuza genel bakış 3 Güvenlik ve bakım 3 1 GİRİŞ 4 1.1 Minimum sistem gereksinimleri 4 1.2 Kutu içeriği 4

Detaylı

ZyWALL USG 100 KURULUMU Cihazı Tanıyalım USG 100

ZyWALL USG 100 KURULUMU Cihazı Tanıyalım USG 100 ZyWALL USG 100 KURULUMU Cihazı Tanıyalım USG 100 Cihazınızda 7 adet Ethernet portu mevcuttur. Portlar sabit ve atamaları aşağıdaki şekilde yapılandırılmıştır. P1_WAN1 1.internet bacağı, bu fiziksel port

Detaylı

Odesis Web İçerik Yönetim Sistemi ve E-Ticaret Modülü Kullanım Kılavuzu

Odesis Web İçerik Yönetim Sistemi ve E-Ticaret Modülü Kullanım Kılavuzu Odesis Web İçerik Yönetim Sistemi ve E-Ticaret Modülü Kullanım Kılavuzu 1 İÇİNDEKİLER ODESİS YÖNETİM KONSOLUNA GİRİŞ...6 1. BİLGİLENDİRME PANELİ...7 HESAP MAKİNESİ... 7 KURLAR... 7 GÖRÜNÜM STİLLERİ...

Detaylı

Free Antivirus. Kullanıcı Kılavuzu

Free Antivirus. Kullanıcı Kılavuzu Free Antivirus Kullanıcı Kılavuzu Giriş Ticari Markalar ve Telif Hakkı Ticari Markalar Windows, Microsoft Corporation'ın ABD ve diğer ülkelerdeki tescilli ticari markasıdır. Diğer tüm marka ve ürün adları,

Detaylı

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011 Sayfa-1 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ programı; apartmanlara, sitelere ve site yönetim şirketlerine hitap etmektedir. Program özellikleri

Detaylı

KOBİ ler için McAfee Toplam Koruma Çözümü Total Protection for SMB (Small & Medium Business)

KOBİ ler için McAfee Toplam Koruma Çözümü Total Protection for SMB (Small & Medium Business) KOBİ ler için McAfee Toplam Koruma Çözümü Total Protection for SMB (Small & Medium Business) KOBİ ler için özel geliştirilmiş olan toplam koruma çözümü McAfee Total Protection SMB Müşterilerinizi eksiksiz

Detaylı

WEB E-POSTA AYARLARI. Outlook 2003 Ayarı ( Resimli Anlatım )

WEB E-POSTA AYARLARI. Outlook 2003 Ayarı ( Resimli Anlatım ) WEB E-POSTA AYARLARI Outlook 2003 Ayarı Outlook 2007 Ayarı Outlook 2010 Ayarı Gmail Ayarı Hotmail Ayarı Tüm Ayarlar İçin Gelen posta sunucusu (POP3) ve giden posta sunucusu (SMTP) ye bnposta.bingol.edu.tr

Detaylı

ADSL X4 K U L L A N I M K I L A V U Z U

ADSL X4 K U L L A N I M K I L A V U Z U ADSL X4 K U L L A N I M K I L A V U Z U AÇIKLAMA Bu kullanım kılavuzu telif hakkı ile güvence altına alınmış bazı bilgiler içermektedir. Söz konusu kitapçık ve beraberindeki tüm donanım, yazılım ve ilgili

Detaylı

1. SQL, ORACLE VB VERİTABANI KULLANAN ÖZELLİKLE MUHASEBE PROGRAMLARI

1. SQL, ORACLE VB VERİTABANI KULLANAN ÖZELLİKLE MUHASEBE PROGRAMLARI 1. SQL, ORACLE VB VERİTABANI KULLANAN ÖZELLİKLE MUHASEBE PROGRAMLARI CLIENTLERDE BELLİ BİR SÜRE SONRA KİLİTLENİYOR. Çözüm: Tüm clientler de yapılması gereken ayarlar 1- Eset Nod32 Antivirus programını

Detaylı

FreeBSD tabanlı ücretsiz Firewall Çözümü

FreeBSD tabanlı ücretsiz Firewall Çözümü - FreeBSD tabanlı ücretsiz Firewall Çözümü Hazırlayan: Kamil KATILMIŞ Bilgisayar Öğretmeni İçindekiler FreeBSD Nedir?...4 Neler Yapabilir?...4 Güçlü İnternet Çözümleri...5 Nerelerde Kullanılır?...5 Eğitim:...5

Detaylı

Cihazınızın İnternet ayarlarını yapabilmek için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz;

Cihazınızın İnternet ayarlarını yapabilmek için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz; Kurulum WEB UI Değerli Müşterimiz, Cihazınızın İnternet ayarlarını yapabilmek için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz; Öncelikle modem ve bilgisayarınız arasına lütfen bir Ethernet (LAN) kablosu takınız.

Detaylı

ESET SMART SECURITY & NOD32 ANTIVIRUS

ESET SMART SECURITY & NOD32 ANTIVIRUS ESET SMART SECURITY & NOD32 ANTIVIRUS TANIM Mirror Server Mirror server, merkezi bir noktadan, internet üzerindeki Eset güncelleme sunuculardan aldığı güncellemeleri, ortamdaki diğer PC lere dağıtmak için

Detaylı

AKINSOFT. Sayfa 1. WOLVOX Kontrol Paneli. AKINSOFT WOLVOX 7 Kontrol Paneli Yardım Dosyası

AKINSOFT. Sayfa 1. WOLVOX Kontrol Paneli. AKINSOFT WOLVOX 7 Kontrol Paneli Yardım Dosyası WOLVOX 7 Kontrol Paneli Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Oluşturma Tarihi : 01.03.2011 Düzenleme Tarihi : 01.03.2011 Sayfa 1 WOLVOX 7 Kontrol Paneli WOLVOX ERP E-Business yazılım paketinin merkezi

Detaylı