Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Kullanım Kılavuzu. Çevrimiçi tehditlere karşı dünyada en çok insanı biz koruyoruz.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Kullanım Kılavuzu. Çevrimiçi tehditlere karşı dünyada en çok insanı biz koruyoruz."

Transkript

1 Kullanım Kılavuzu Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Çevrimiçi tehditlere karşı dünyada en çok insanı biz koruyoruz. Çevremizi koruyalım, Doğru olan bu. Symantec, ürünlerimizin çevreye verebileceği zararı azaltmak için bu el kitabının kapağını çıkardı.

2 Norton Internet Security Kullanım Kılavuzu Bu kitapçıkta açıklanan yazılım bir lisans anlaşması çerçevesinde verilmektedir ve yalnızca söz konusu sözleşmenin koşullarına uygun olarak kullanılabilir. Belge sürümü 18.0 Telif Hakkı 2010 Symantec Corporation. Tüm hakları saklıdır. Symantec, Symantec Logosu, Norton, SONAR, LiveUpdate, Norton AntiSpam, Norton AntiVirus, Norton Internet Security, Norton 360 ve Norton SystemWorks, ABD ve diğer ülkelerde Symantec Corporation ın veya yan kuruluşlarının ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır. Windows, Microsoft Corporation ın ticari markasıdır. Bu ürünün bazı kısımları, Telif Hakkı [ ] Glyph & Cog, LLC. Diğer adlar ilgili sahiplerinin ticari markaları olabilir. Bu belgede anlatılan ürün; kullanım, kopyalama, dağıtım ve derleme/mühendislik öğelerini ayrıştırma sınırlaması getiren lisanslar altında dağıtılmaktadır. Bu belgenin hiçbir bölümü Symantec Corporation'ın ve varsa lisans verenlerinin önceden yazılı izni olmadan, hiçbir şekilde ve hiçbir biçimde yeniden üretilemez. BELGELER OLDUĞU GİBİ SAĞLANMAKTADIR VE TÜM AÇIK VEYA ZIMNİ KOŞULLAR, İBRAZLAR VE GARANTİLER, TİCARİ DEĞER, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VEYA YASAYI İHLAL ETMEME KONUSUNDA UYGULANAN TÜM ZIMNİ GARANTİLER DAHİL OLMAK ÜZERE, YASAL AÇIDAN GEÇERSİZ SAYILMAYACAK EN GENİŞ KAPSAMDA REDDEDİLİR. SYMANTEC CORPORATION, BU BELGENİN SAĞLANMASI, UYGULANMASI VEYA KULLANILMASIYLA BAĞLANTILI ARIZİ VEYA NEDEN OLUNAN ZARARLARDAN SORUMLU TUTULAMAZ. BU BELGEDE YER ALAN BİLGİLER HABER VERİLMEKSİZİN DEĞİŞTİRİLEBİLİR. Symantec Corporation 350 Ellis Street, Mountain View, CA İrlanda'da üretilmiştir

3 İçindekiler Bölüm 1 Genel bakış... 5 Norton Internet Security hakkında... 5 Bölüm 2 Yükleme... 7 Başlamadan önce... 7 Norton Internet Security programını yükleme... 7 Açılış paneli görünmüyorsa... 8 Bölüm 3 Başlarken... 9 Norton Internet Security programını başlatma... 9 Ürününüzü etkinleştirme... 9 Norton Account oluşturma Ana pencerede gezinme Sistem Durumu göstergelerini yanıtlama Bir özelliğin koruma durumunu izleme Daha fazla bilgi için Bölüm 4 Acil durumlara tepki verme Ürünü yükleyemezseniz Norton Bootable Recovery Tool'u kullanma Norton Bootable Recovery Tool'u İndirme Hizmet ve Destek Çözümleri Dizin Hızlı Yükleme... 26

4 4 İçindekiler

5 Genel bakış 1 Bu bölümde aşağıdaki konular yer almaktadır: 1 Norton Internet Security hakkında Norton Internet Security hakkında Norton Internet Security, hızlı ve hafif çevrimiçi tehdit koruması sağlar. Günümüzün hızlı ve agresif saldırılarına karşı koymak üzere optimize edilmiş yenilikçi tespit teknolojileri ile PC'nizi, ağınızı, çevrimiçi etkinliklerinizi ve kimliğinizi korur. Norton Internet Security, çevrimiçi alışveriş, bankacılık ve tarama işlemlerini hiç olmadığı kadar güvenli ve kolay hale getirmektedir. Geliştirilmiş Norton Koruma Sistemi özellikleri çokkatmanlı güvenlik teknolojileri içerir. Bu teknolojiler, tehditler bilgisayarınıza zarar vermeden önce bu tehditleri tespit eden ve kaldıran kapsamlı korumayı sağlamak için birlikte çalışır. Norton Koruma Sistemi çevrimiçi kimlik hırsızlığını, virüsleri, korsanları, bot'ları, casus yazılımları, Truva Atlarını ve diğer tehditleri, sizi yavaşlatmadan ve işinize engel olmadan durdurur.

6 6 Genel bakış Norton Internet Security hakkında

7 Yükleme 2 Bu bölümde aşağıdaki konular yer almaktadır: 1 Başlamadan önce 1 Norton Internet Security programını yükleme 1 Açılış paneli görünmüyorsa Başlamadan önce w Başlamadan önce bilgisayarınızda açık olan tüm programları kapatın ve İnternet'e bağlı olduğunuzdan emin olun. Norton Internet Security bir antivirüs programı içerir. Bilgisayarınıza yüklenmiş başka antivirüs programları varsa, bu programları kaldırmanıza yardımcı olacak bir kaldırma paneli görüntülenir. Symantec kesinlikle diğer antivirüs programlarını kaldırmanızı önerir. Kaldırma panelindeki yönergeleri izleyin. Norton Internet Security bir güvenlik duvarı programı içerir. Bilgisayarınızda yüklü olan başka güvenlik duvarı programları varsa, Symantec yükleme hatalarını önlemek için bunları kaldırmanızı önerir. Daha fazla bilgi için güvenlik duvarı programıyla birlikte gelen kullanım belgelerine bakın. Yükleme sırasında güvenlik duvarı iletisi görünürse, Norton Internet Security güvenlik duvarını kullanmak için Evet'i tıklatın. Norton Internet Security programını yükleme Norton Internet Security programını CD'den, USB sürücüden veya indirdiğiniz bir dosyadan yükleyebilirsiniz.

8 8 Yükleme Açılış paneli görünmüyorsa Norton Internet Security programını yüklemek için 1 Aşağıdakilerden birini yapın: 1 CD den yükleyecekseniz CD yi optik sürücüye yerleştirin. Windows Vista veya Windows XP'de Install Norton Internet Security (Norton Internet Security Programını Yükle) seçeneğini tıklatın. Windows 7'de LaunchNortonInstall seçeneğini ve ardından InstallNorton InternetSecurity (Norton Internet Security Programını Yükle) seçeneğini tıklatın. 1 USB sürücüsünden yükleyecekseniz, USB sürücüsünü USB bağlantı noktasına yerleştirin. Windows Vista veya Windows XP'de Launch Norton Install seçeneğini ve ardından Install Norton Internet Security (Norton Internet Security Programını Yükle) seçeneğini tıklatın. Windows 7'de, Open Folder to view files (Dosyaları görüntülemek için Klasörü Aç) seçeneğini tıklatın, Start.exe'yi çift tıklatın ve ardından Install Norton Internet Security (Norton Internet Security Programını Yükle) seçeneğini tıklatın. 1 Norton Internet Security kopyanızı indirdiyseniz, indirdiğiniz dosyayı çift tıklatın. 2 Norton Internet Security yükleme sayfasında, Ürün Anahtarı'nı girin (istenirse). 3 Yükleme Seçenekleri bağlantısını tıklatın, seçenekleri gözden geçirin ve Tamam düğmesini tıklatın. 4 Kullanıcı Lisans Sözleşmesi bağlantısını tıklatın, sözleşmeyi okuyun ve ardından Kapat'ı tıklatın. 5 Sözleşmeyi okuduktan sonra KABUL ET ve YÜKLE'yi tıklatın. Açılış paneli görünmüyorsa Bazen, bilgisayarın optik sürücüsü CD yi otomatik olarak başlatmaz. Yüklemeyi ürün CD'sinden başlatmak için 1 Masaüstünüzde Bilgisayarım simgesini çift tıklatın. 2 Bilgisayarım penceresinde, optik sürücünüzün simgesini çift tıklatın. 3 Dosya listesinde Start.exe'yi çift tıklatın, ardından Norton Internet Security programını yükle seçeneğini tıklatın.

9 Başlarken 3 Bu bölümde aşağıdaki konular yer almaktadır: 1 Norton Internet Security programını başlatma 1 Ürününüzü etkinleştirme 1 Norton Account oluşturma 1 Ana pencerede gezinme 1 Sistem Durumu göstergelerini yanıtlama 1 Bir özelliğin koruma durumunu izleme 1 Daha fazla bilgi için Norton Internet Security programını başlatma Bkz: Sistem Durumu göstergelerini yanıtlama sayfa 13. Norton Internet Security yüklendiği her bilgisayarı korur. Korunmak için programı başlatmanız gerekmez. istediğiniz zaman, ayarları yapılandırmak veya önleyici bakım yapmak için Norton Internet Security programını başlatabilirsiniz. Bütün program özelliklerine ana pencereden erişilebilir. Norton Internet Security programını başlatmak için 4 Aşağıdakilerden birini yapın: 1 Windows bildirim alanında, Norton Internet Security simgesini çift tıklatın. 1 Windows görev çubuğunda, Başlat > Tüm Programlar > Norton Internet Security > Norton Internet Security öğelerini tıklatın. Ürününüzü etkinleştirme Ürününüzü yükleme sırasında etkinleştirmediyseniz, ürünü etkinleştirinceye kadar düzenli olarak etkinleştirme gerekiyor uyarısı alırsınız.

10 10 Başlarken Ürününüzü etkinleştirme w Ürün etkinleştirme işlemi korsan yazılım kullanımını azaltır ve orijinal Symantec yazılımı kullandığınızdan emin olmanızı sağlar. Etkinleştirme, Norton ürününüz için belirtilen bir süre boyunca abonelik sağlar. Norton Internet Security programını kullanmaya devam etmek için aboneliğinizi de yenileyebilirsiniz. Ürününüzü uyarıda belirtilen süre içinde etkinleştirmeniz gerekir; aksi halde ürününüzün çalışması durur. Ürününüzü doğrudan etkinleştirme gerekiyor uyarısından veya ana pencereden etkinleştirebilirsiniz. Etkinleştirme işlemi birkaç dakika sürer. Etkinleştirme sırasında, NortonAccount penceresi açılır. Norton Account'unuzu oluşturabilir ve ürününüzün kaydını yaptırabilirsiniz. Ayrıca, Ürün Anahtarınız, kayıt tarihiniz ve en son ürün güncellemeleri gibi bilgileri de görüntüleyebilirsiniz. NortonAccount penceresini atlarsanız, ürün etkinleştirilir, ancak Ürün Anahtarı Norton Account'a kaydedilmez. Gelecekte ürününüzü yeniden yüklemek için Ürün Anahtarı'nı yazdırabilirsiniz. Ürününüzü uyarıdan etkinleştirmek için 1 Uyarıda aşağıdakilerden birini yapın: 1 Perakende bir ürünün abonelik sürümünü satın aldıysanız veya ürün bilgisayarınıza yüklü olarak geldiyse, Şimdi Etkinleştir'i seçin. 1 Ürününüzün aboneliğini yenilemek istiyorsanız Şimdi Yenile seçeneğini belirleyin. Ürününüzün aboneliğini, herhangi bir yönetici olmayan kullanıcı hesabından da etkinleştirebilir veya yenileyebilirsiniz. 2 Tamam'ı tıklatın. 3 Ürününüzü etkinleştirmek veya yenilemek için ekrandaki yönergeleri uygulayın. 4 Açılan pencerede, Bitti'yi tıklatın. Ürününüzü ana pencereden etkinleştirmek için 1 Norton Internet Security ana penceresinde, aşağıdakilerden birini yapın: 1 Perakende bir ürünün abonelik sürümünü satın aldıysanız, Şimdi Etkinleştir'i tıklatın. 1 Ürün bilgisayarınıza yüklü olarak geldiyse, Şimdi Çevrimiçi Etkinleştir'i tıklatın. 1 Ürününüzün aboneliğini yenilemek istiyorsanız Yenile'yi tıklatın. Ürününüzün aboneliğini, herhangi bir yönetici olmayan kullanıcı hesabından da etkinleştirebilir veya yenileyebilirsiniz. 2 Ürününüzü etkinleştirmek veya abone olmak için ekrandaki yönergeleri uygulayın. 3 Açılan pencerede, Bitti'yi tıklatın. Etkinleştirme sırasındaki sorunlar hakkında Ürününüzü etkinleştirmek için Symantec sunucularına bağlanamazsanız, önce İnternet bağlantınızı kontrol edin. Daha sonra, yüklü olarak veya ISS'niz aracılığıyla bağlantıyı bloke edebilecek ebeveyn denetimi yazılımınız olup olmadığını kontrol edin.

11 Başlarken Norton Account oluşturma 11 Ebeveyn denetimi yazılımı kullanıyorsanız, bağlantı sorunu olabilir. Ebeveyn denetimi yazılımının bağlantınızı bloke edebileceğinden şüpheleniyorsanız, ebeveyn denetimi yazılımını, etkinleştirme işlemini bloke etmeyecek şekilde yapılandırabilirsiniz. Yapılandırmanızı değiştirmek için, yönetici olarak ebeveyn denetimi yazılımınızda veya ISS'niz aracılığıyla İnternet'te oturum açmanız gerekir. İnternet'e bağlanmak için proxy sunucu kullanıyorsanız, proxy ayarlarını yapılandırmanız gerekir. Çeşitli Ayarlar bölümünde Ağ Proxy Ayarları'nı yapılandırabilirsiniz. Norton Account oluşturma Norton Account'unuzda Ürün Anahtarı ve ürününüzün fatura bilgileri bulunur. Ayrıca, ürününüzü Norton Account ile kaydedebilirsiniz. w Ayrıca Norton Account aşağıdakileri yapmanıza da olanak sağlar: 1 Gerek duyduğunuzda Ürün Anahtarı'na ve diğer ürün bilgilerine erişme. 1 Norton ürününüzü yeniden yükleme. 1 Eviniz veya ofisiniz için ek Ürün Anahtarları satın alma. 1 Norton Güncelleme Merkezi'ni kullanarak ürünün en yeni sürümünü kontrol edip indirme. 1 Çevrimiçi siparişleri kaydetme ve fatura bilgilerini güncelleme. 1 Norton Online Family ve Norton Online Backup gibi diğer ürün eklentilerinde oturum açma. Norton Account oluşturabilmek için bilgisayarınızın internete bağlı olması gerekir. İnternet'e bağlanmak için proxy sunucu kullanıyorsanız, proxy ayarlarını yapılandırmanız gerekir. Çeşitli Ayarlar bölümünde Ağ Proxy Ayarları'nı yapılandırabilirsiniz. Ürününüzü etkinleştirirken de Norton Account oluşturabilirsiniz. Bir üründen Norton Account'unuzu oluşturduğunuzda, ürününüz hesabınıza kaydedilir. Mevcut bir Norton Account'unuz varsa, ürününüzdeki Norton Account penceresine aynı e-posta adresini girebilirsiniz. Bu şekilde geçerli ürününüzü kaydedebilir ve mevcut Norton Account'unuzdaki Norton ürünleri listesine ekleyebilirsiniz. Kayıtlı ürününüzü mevcut en yeni sürüme yükseltirseniz, ürününüz aynı Norton Account'a kayıtlı kalır. Bu durumda, aynı Norton Account oturum açma kimlik bilgilerini kullanmaya devam edebilirsiniz üretim yılından daha eski Symantec ürünleri Norton Account'unuzda görüntülenmez. Norton Account Web sayfasından Norton Account oluşturmak için 1 Norton Internet Security ana penceresinde, Hesap seçeneğini tıklatın. 2 Görüntülenen Norton Account Web sayfasında Şimdi Kaydol'u tıklatın. 3 Norton Account Kayıt Web sayfasında hesap bilgilerinizle ilgili ayrıntıları girip Kaydol'u tıklatın. Etkinleştirmeden sonra Norton Account oluşturmak ve ürününüzü kaydetmek için 1 Norton Internet Security ana penceresinde, Hesap seçeneğini tıklatın.

12 12 Başlarken Ana pencerede gezinme 2 Etkinleştirme - Norton Account penceresinde e-posta adresinizi yazın. 3 Norton Account'unuzu Oluşturun penceresinde, kendi hesap ayrıntılarınızı girip, ardından İleri'yi tıklatın. Ürün bilgileriniz ancak Norton Account'unuzda oturum açmanızdan sonra Norton Account'unuza kaydedilir. 4 Aşağıdakilerden birini yapın: 1 Norton Account'unuzu onaylamak için Bitti'yi tıklatın. 1 Norton Account'unuzda oturum açmak ve ürün bilgilerinize erişmek için adresini ziyaret edin. Ana pencerede gezinme Norton Internet Security ürününü başlattığınızda ana pencere açılır. Ana pencereden tüm Norton Internet Security özelliklerine, seçeneklere, Yardım'a ve Destek'e erişebilirsiniz. Ana pencerede gezinmek için Bkz: Norton Internet Security programını başlatma sayfa 9. 1 Norton Internet Security uygulamasını başlatın. 2 Ana pencerenin üst kısmında, göz atmak istediğiniz bağlantıyı tıklatın. Seçenekleriniz şunlardır: Ayarlar Bilgisayar Ayarları, Ağ Ayarları, Web Ayarları, Çeşitli Ayarlar ve Ebeveyn Denetimlerini görüntülemenizi sağlar. Performans Sistem etkinliğinizi görüntülemenizi ve izlemenizi sağlar Geri Bildirim Norton ürününüzle ilgili deneyiminiz konusunda geri bildirim göndermenizi sağlar. Hesap Norton ürünlerinizle ilgili bilgilerin tümünü tek bir konumdan yönetmenize olanak sağlar. Destek Norton Yardım Merkezi, Norton Tek Tıklamayla Destek, Öğreticiler ve Norton Internet Security Hakkında bilgilerini görüntülemenizi sağlar

13 Başlarken Sistem Durumu göstergelerini yanıtlama 13 3 Pencerenin ortasında, göz atmak istediğiniz kategori bölmesindeki seçeneği tıklatın. Seçenekleriniz şunlardır: Bilgisayar Koruması Bilgisayarınızdaki verileri virüslere ve diğer tehditlere karşı korumanıza yardımcı olur Ağ Koruması Sisteminizi ağ üzerinden gelen tehditlere karşı korumanıza yardımcı olur Web Koruması Kimliklerinizi yönetmenize yardımcı olur ve Web'de gezinirken ya da çevrimiçi işlemler gerçekleştirirken ek güvenlik sağlar 4 Ana pencerenin alt kısmında, NortonInternetSecurityKontrolMerkezi'ndeki seçeneklerden keşfetmek istediklerinizi tıklatın. Seçenekleriniz şunlardır: Etkinlik Haritası Siber suçların ve en yeni tehditlerin etkin noktalarının bulunduğu dünya haritasına erişmenizi sağlar. Çevrimiçi Aile Çocuğunuzun İnternet üzerindeki etkinliklerini izleyebilmeniz için Norton Online Family programını kurmanızı sağlar. Çevrimiçi Yedekleme Bir Norton Online Backup hesabı oluşturmanızı veya çevrimiçi yedekleme hesabınıza erişmenizi sağlar. Safe Web Web sitesinin güvenliğini kontrol etmenizi ve Safe Web araması yapmanızı sağlar. w Bu seçenekler, Norton Internet Security programının bazı sürümlerinde bulunmayabilir. Böyle bir durumda bu seçeneğe erişemeyebilirsiniz. Sistem Durumu göstergelerini yanıtlama Norton Internet Security bilgisayarınızın genel koruma durumunu, ana pencerenin en üst kısmında Sistem Durumu olarak görüntüler. Sistem Durumu için dikkat gerektiğinde veya risk altında olduğunda Sistem Durumu'nu iyileştirmek için gerekli önlemi alabilirsiniz. Bilgisayarınızın koruması bilgisayarınızda yüklü olan programlara bağlıdır. Koruma durumunuzu geliştirmek için yüklediğiniz programların güncel olduğundan emin olun. Sistem Durumu göstergesi aşağıdaki durumları gösterir: Güvenli Bilgisayarınızın ve etkinliklerinizin tehditlere ve risklere karşı korunduğunu gösterir.

14 14 Başlarken Bir özelliğin koruma durumunu izleme Dikkat Bilgisayarınıza ve etkinliklerinize dikkat edilmesi gerektiğini gösterir. Koruma durumunuzu iyileştirmek için gerekli önlemi alın. Risk Altında Bilgisayarınızın ve etkinliklerinizin risk altında olduğunu gösterir. Koruma durumunuzu iyileştirmek için derhal harekete geçin. Sistem Durumu göstergelerini doğrudan ana pencereden yanıtlayabilirsiniz. Sistem Durumu göstergelerini ana pencereden yanıtlamak için 1 Norton Internet Security ana pencere Kontrol Merkezinde Şimdi Düzelt'i tıklatın. 2 Ekrandaki yönergeleri uygulayın. Bir özelliğin koruma durumunu izleme Norton Internet Security ana penceresi, güvenlik yönetimi arabirimi işlevi görür. Ana pencereden temel özelliklere erişebilir ve bilgisayarınızın performansını izleyebilirsiniz. Zaman zaman belirli bir amaçla bir seçeneği kapatmak isteyebilirsiniz. Ancak bu şekilde yaptığınızda sisteminizin durumu Dikkat veya Risk Altında olarak değişir. Böyle durumlarda genel sağlıklı sistem durumunu korumak için belirli bir özelliğin koruma durumunu yoksayabilirsiniz. Örneğin sınırlı bir süre için Tarayıcı Koruması özelliğini kapatmak istediğinizde sistem durumunun yine de Güvenli olmasını isteyebilirsiniz. Böyle bir durumda Tarayıcı Koruması'nın koruma durumunu yoksayıp daha sonra seçeneği kapatabilirsiniz. Bir özelliğin koruma durumunu yoksaydığınızda bu, genel Sistem Durumu'nu etkilemez. Yoksayılan özelliğin koruma durumunu her an izleyebilirsiniz. Sadece ana pencerede mevcut seçilen özelliklerin koruma durumunu yoksayabilir veya izleyebilirsiniz. Özellikler şunlardır: 1 Antivirüs 1 Casus Yazılımları Önleme 1 SONAR Koruması 1 Akıllı Güvenlik Duvarı 1 İzinsiz Girişi Önleme 1 E-posta Koruması 1 Tarayıcı Koruması 1 Güvenli Gezinti Bir özelliğin koruma durumunu izlemek için 1 Norton Internet Security ana penceresinde fare işaretçisini, yoksaymak veya izlemek istediğiniz özelliğin üzerine getirin.

15 Başlarken Daha fazla bilgi için 15 2 Aşağıdakilerden birini yapın: 1 Bilgisayarınızın genel sağlık değerlendirmesini etkileyen bir özelliğin koruma durumunu yoksaymak için, Yoksay'ı tıklatın. 1 Yoksayılan özelliğin koruma durumunu izlemek için, İzle'ye tıklatın. Daha fazla bilgi için Yardım'a Erişme Ürün belgeleri Norton Internet Security programını kullanmanıza yardımcı olur. Gereken bilgileri bilgisayarınızda ve Symantec Web sitesinde bulabilirsiniz. Norton ürününün her aşamasında Yardım kullanılabilir. Yardım, gerçekleştirmek istediğiniz özel görevlerde size yardımcı olacak bilgilere bağlantılar sağlar. Çevrimiçi Yardım, tüm ürün özellikleri için bir kılavuz içerir. Yardım'a erişmek için 1 Ana pencerenin en üst kısmında bulunan Destek'i tıklatın. 2 Açılır menüde, Yardım'ı tıklatın. 3 Yardım penceresinin sol bölmesindeki sekmelerden birini tıklatın. Seçenekleriniz şunlardır: İçindekiler Yardım'ı konulara göre görüntüler Dizin Yardım konularıyla ilgili tüm anahtar sözcükleri alfabetik olarak listeler Ara Sözcük veya sözcük grubu girebileceğiniz arama alanını açar Yardım konusunu yazdırma 1 Yardım penceresinde, İçindekiler sekmesini tıklatın. 2 İçindekiler listesinde, yazdırmak istediğiniz konuyu seçin ve Yazdır düğmesini tıklatın. 3 Sadece seçtiğiniz konuyu mu, yoksa seçtiğiniz konu ve onun alt başlıklarını da mı yazdırmak istediğinizi seçin. 4 Tamam'ı tıklatın. Symantec Web sitesine erişme Symantec Web sitesine ürününüzden veya bir tarayıcıdan erişebilirsiniz. Tarayıcınızdan Symantec Web sitesine erişme 1 Web tarayıcınızı açın. 2 Aşağıdaki URL'ye gidin:

16 16 Başlarken Daha fazla bilgi için

17 Acil durumlara tepki verme 4 Bu bölümde aşağıdaki konular yer almaktadır: 1 Ürünü yükleyemezseniz Norton Bootable Recovery Tool'u kullanma 1 Norton Bootable Recovery Tool'u İndirme Ürünü yükleyemezseniz Norton Bootable Recovery Tool'u kullanma w Ürününüz yüklenemezse, ürün diskinizde bulunan Norton Bootable Recovery Tool'u kullanabilirsiniz. Norton Bootable Recovery Tool, başarılı bir yüklemeyi engelleyebilen risklere karşı bilgisayarınızı denetlemeye yardımcı olur. Norton Bootable Recovery Tool'un USB sürümünü kullanmak için bilgisayarınızı USB aygıtından başlatabilmeniz gerekir. Ürünü yükleyemezseniz Norton Bootable Recovery Tool'u kullanmak için 1 Ürün ortamınızı sürücüye takın. 2 Tüm programlardan çıkın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. 3 BilgisayarıCD, DVDveyaUSB'denönyüklemekiçinherhangibirtuşabasın, iletisini gördüğünüzde Enter tuşuna basın. 4 Norton Bootable Recovery Tool penceresinde, dilinizi seçin ve Tamam'ı tıklatın. 5 İstenirse Norton Ürün Anahtarınızı girin ve Lisans Sözleşmesini Kabul Ediyorum'u tıklatın. 6 Taramaya Başla öğesini tıklatın. 7 Tarama tamamlandıktan sonra ortamı sürücüden çıkarın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Norton Bootable Recovery Tool'u İndirme Ürününüz yüklenemezse, Norton Bootable Recovery Tool'u indirebilirsiniz. Norton Bootable Recovery Tool, başarılı bir yüklemeyi engelleyebilen risklere

18 18 Acil durumlara tepki verme Norton Bootable Recovery Tool'u İndirme w w karşı bilgisayarınızı denetlemeye yardımcı olur. İndirme işlemi, sihirbazı bilgisayarınıza indirmenizi veya önyüklenebilir bir CD, DVD veya USB cihazı oluşturmanızı sağlayan kullanımı kolay bir sihirbaz içerir. Norton Bootable Recovery Tool'un USB sürümünü kullanmak için bilgisayarınızı USB aygıtından başlatabilmeniz gerekir. Başlamadan önce bilgisayarınızda açık olan tüm programları kapatın ve İnternet'e bağlı olduğunuzdan emin olun. Norton Bootable Recovery Tool'u kullanmak için bir Ürün Anahtarınız olmalıdır. Deneme yazılımı kullanıcıları, Norton Bootable Recovery Tool'u kullanmak üzere bir Ürün Anahtarı almak için Norton Account oluşturmalıdır. Norton Bootable Recovery Tool Sihirbazı'nı İnternet'ten indirmek için 1 Aşağıdaki URL'ye gidin: 2 Ekrandaki yönergeleri uygulayın. Norton Bootable Recovery Tool Sihirbazı'nı Norton Internet Security programından indirmek için 1 Norton Internet Security ana penceresinde BilgisayarKoruması bölmesindeki Şimdi Tara'yı tıklatın. 2 Bilgisayar Taraması bölmesinde aşağıdakilerden birini gerçekleştirin: 1 Hızlı Tarama'yı tıklatın. 1 Tam Sistem Taraması'nı tıklatın. 3 Tarama penceresinin alt kısmında, Hala risk olduğunu düşünüyorsanız seçeneğinin yanındaki burayı tıklatın seçeneğini tıklatın. 4 Norton Yardım Araçları penceresinde, Norton Bootable Recovery Tool'u İndir'i tıklatın. 5 Ekrandaki yönergeleri uygulayın.

19 Hizmet ve Destek Çözümleri Destek hakkında Norton 360, Norton Internet Security, Norton AntiVirus veya Norton AntiVirus Classic satın aldıysanız yüklendikten sonra ürün üzerinden Destek'e erişebilirsiniz. Daha fazla bilgi için "Tek Tıklamayla Destek" bölümüne bakın. Diğer ürünlerde, sorunuza veya sorununuza yanıt bulmanıza yardımcı olmak için kullanılabilen iki destek seçeneğine sahibiz. Her seçeneğin ayrıntıları ilgili bölümde açıklanmaktadır: 1 Kendi Kendine Yardım w 1 Desteğe Başvur Destek seçenekleri dile veya ürüne göre farklılık gösterebilir. Tek Tıklamayla Destek'e Erişim Bu özellik Norton 360, Norton Internet Security, Norton AntiVirus ve Norton AntiVirus Classic için kullanılabilir. Tek Tıklamayla Destek, ürününüzün içinden desteğe erişmenize olanak sağlar ve genel sorunları otomatik olarak tanılayan ve çözen araçlar sunar. Ayrıca çözüm araştırabilir veya telefonla desteğe kolay erişim sağlayabilir ve sohbet ve e-posta yoluyla ücretsiz destek alabilirsiniz. Tek Tıklamayla Destek'e erişmek için w 1 Ana ürün penceresinde Destek'i tıklatın 2 Açılır listede, Destek Al'ı tıklatın. Desteğin kullanılabilirliği bölgeye göre değişiklik gösterir. Normal telefon ve İnternet bağlantısı ücretleri belirli ülkelerde uygulanır. Tam destek ayrıntıları için lütfen şu adresi ziyaret edin:

20 20 Hizmet ve Destek Çözümleri Kendi Kendine Yardım Hakkında Kendi Kendine Yardım Hakkında Symantec Web sitesinde, müşterilerin en sık sorduğu soruların yanıtları bulunur. Web sitemizden şunları yapabilirsiniz: 1 Abonelik, indirme, ürün etkinleştirme veya teknik olmayan diğer sorunlar için yardım bulma. 1 Norton ürününüzle ilgili yükleme, yapılandırma veya sorun giderme hataları gibi teknik konular hakkında yardım için Destek Kaynakları'nda arama yapma. 1 En yeni virüs tehditleri ve temizleme araçları hakkında bilgi bulma. Symantec destek servisi Web sitesine şu adresten erişebilirsiniz: Casus Yazılımlara ve Virüslere karşı Müşteri Hizmetleri, Teknik destek ve Yardım almak için ülkenizi seçin. Desteğe Başvur w Kendi Kendine Yardım seçeneklerimizi kullanmanın yanı sıra sohbet, e-posta veya telefon yoluyla destek temsilcimize başvurabilirsiniz. Desteğin kullanılabilirliği bölgeye göre değişiklik gösterir. Normal telefon ve İnternet bağlantısı ücretleri belirli ülkelerde uygulanır. Tam destek ayrıntıları için lütfen şu adresi ziyaret edin: Sunduğumuz destek seçenekleri aşağıda özetlenmiştir: Sohbet Destek temsilcisiyle gerçek zamanlı sohbet. Daha karmaşık teknik sorunlar için sohbet özelliği, destek temsilcisinin bilgisayarınıza uzaktan bağlanıp sorununuzu çözmesine izin verme seçeneğini sunar. Virüs ve Casus Yazılım Çözümü hizmetimiz dışında, sohbet desteği ücretsizdir. E-posta Sorunuzu Web sitemize gönderin ve e-posta ile yanıt alın. E-posta desteğinde, sohbet veya telefona kıyasla daha geç yanıt alırsınız. E-posta desteği ücretsizdir. Telefon Destek temsilcisiyle gerçek zamanlı olarak konuşun. Destek temsilcisiyle bağlantı kurmak için lütfen aşağıdaki URL'de bulunan Symantec Destek Servisi Web sitesini ziyaret edin: Önce çevrimiçi destek seçeneği, daha sonra tercih ettiğiniz desteğin türünü belirleyebildiğiniz iletişim seçenekleri görüntülenir.

21 Hizmet ve Destek Çözümleri Destek politikası 21 Destek politikası Symantec bir ürünün piyasadan kaldırıldığını ve artık satılmadığını duyurduğunda, telefonla destek sonlandırma duyurusundan altı ay sonra sona erer. Bu ürünlerle ilgili teknik bilgilere aşağıdaki adreste bulunan destek Web sitesinden ulaşabilirsiniz: Symantec, destek politikalarını önceden bildirmeksizin herhangi bir zamanda değiştirme hakkını saklı tutar. Destek politikasının en son sürümünü aşağıdaki URL'de görüntüleyebilirsiniz: Aboneliğinizin güncel olmasını sağlama hakkında Abonelik süresi uzunlukları Symantec ürününe göre farklılık gösterir. Korumanın kesintisiz olarak sürmesi için aboneliğinizin güncel olması gerekir. Aboneliğinizi yenilemezseniz, hiçbir türden güncelleme alamazsınız ve yazılım çalışmaz. Abonelik sürenizin sonuna doğru LiveUpdate i çalıştırdığınızda, nominal bir ücret karşılığında abone olmanız gerektiğini belirten bir uyarı alırsınız. Yenilemek için ekranda görüntülenen yönergeleri uygulayın. Aboneliğinizi yenilediğinizde, abonelik süresi boyunca tanım güncellemelerini ve yeni ürün özelliklerini kullanabilirsiniz. Bu süre içinde özelliklerin eklenebileceğini, değiştirilebileceğini veya kaldırılabileceğini unutmayın. Dünya çapında servis ve destek Dünya çapında servis ve destek çözümleri ülkeye göre değişir. Symantec yerel ofisleri için lütfen aşağıda listelenen ayrıntılara ve adreslere bakın. Destek ofislerimizden biriyle bağlantı kurmak için lütfen aşağıdaki Web sitesine gidin ve kullanacağınız dili seçin. Bölge Bağlantı bilgileri Kuzey Amerika 1 Symantec Corporation 555 International Way Springfield, OR ABD

22 22 Hizmet ve Destek Çözümleri ClubNorton Bölge Bağlantı bilgileri Avustralya ve Yeni Zelanda Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Latin Amerika 1 Symantec Australia Level 2, 1 Julius Avenue North Ryde, NSW 2113 Sydney Avustralya 1 Symantec Ltd. PO Box 5689 Blanchardstown Dublin 15 İrlanda 1 Symantec Brasil Sevico e Suporte Symantec Av. Dr. Chucri Zaidan, 920, 14º andar CEP São Paulo - SP Brezilya 1 Portekizce dil desteği: 1 İspanyolca dil desteği: ClubNorton ClubNorton, İnternet güvenliği için tek durak olan kaynak merkezinizdir. Bir Norton müşterisi olarak bilgisayar deneyiminizi güvenli, eğlenceli ve verimli hale getirmek istiyoruz. Bilgisayarınızı finansal bilgilerinizi yönetmek, çevrimiçi alışveriş yapmak veya en son dijital fotoğraflarınızı ailenizle ve arkadaşlarınızla paylaşmak için kullanıyor olabilirsiniz; ClubNorton sayesinde deneyimleriniz olumlu olacaktır. Hedefimiz, müşterilerimizin güncelliklerini korumak için sürekli olarak uygun araç ve bilgileri sağlamaktır. Daha fazla bilgi için aşağıdaki URL'ye gidin ve açılır listeden ülkenizi veya bölgenizi seçin:

23 Dizin A abonelik sürdürme 21 ana pencere Bilgisayar 13 Destek 12 Geri Bildirimi Bırak 12 İnternet 13 Kimlik 13 Norton Account 12 özellikler 12 seçenekler 12 Yardım ve Destek 12 B bilgisayar koruma durumu 14 C CD ürünü yükleme 8 ClubNorton güvenlik ipuçları 22 D Destek başvurma 20 dünya çapında servis 21 Kendi Kendine Yardım 19 Tek Tıklamayla Destek 19 Telefon 20 Destek politikası 21 E etkinleştirme prosedür 9 sorun giderme 10 sorunları 10 uyarılar 9 G güvenlik durumu göstergesi görüntüleme 14 H haber bülteni 22 Hakkında Norton Internet Security 5 K Kendi Kendine Yardım 20 N Norton Account oluşturma 11 Norton Bootable Recovery Tool kullanma 17 Norton Bootable Recovery Tool Sihirbazı indirme 17 Norton Internet Security ana pencere 12 başlatma 9 etkinleştirme 9 kayıt olma 11 simge 9

24 24 Dizin S Sistem Durumu göstergeleri yanıtlama 13 Symantec Web sitesi 15 tarayıcınızdan erişme 15 T Taramalar Norton Bootable Recovery Tool 17 Teknik Destek Norton Internet Security için 15 Symantec'ten 15 Y Yardım erişme 15 yazdırma 15 yükleme CD'den 7 indirilen dosyadan 7 sorunlar 8, 17 USB'den 7 yönergeler 7

25

26 Hızlı Yükleme Norton Internet Security bu yenilenebilir hizmet dönemi boyunca sağlanan koruma güncellemelerini ve yeni ürün özelliklerini içerir. Bu hizmet ile, hizmet dönemi boyunca bu ürünü herhangi bir bilgisayarda ya da belirli bir sayıda bilgisayarda kullanma hakkını elde edersiniz; bu süre yükleme ile başlar. Bu yenilenebilir hizmet, hizmet dönemi boyunca koruma güncellemelerini ve yeni ürün özelliklerini içerir; bu ürün ile birlikte sağlanan Symantec Lisans Sözleşmesi'ne göre değişir ve aşağıdaki adreste bulunur: Ürün özellikleri, hizmet döneminde eklenebilir, değiştirilebilir veya kaldırılabilir. Başlamadan önce bilgisayarınızda açık olan tüm programları kapatın ve İnternet'e bağlı olduğunuzdan emin olun. Norton Internet Security programını yükleme Norton Internet Security programını CD'den, USB sürücüden veya indirdiğiniz bir dosyadan yükleyebilirsiniz. Norton Internet Security programını yüklemek için 1 Aşağıdakilerden birini yapın: CD den yükleyecekseniz CD yi optik sürücüye yerleştirin. Windows Vista veya Windows XP'de Install Norton Internet Security (Norton Internet Security Programını Yükle) seçeneğini tıklatın. Windows 7'de Launch Norton Install seçeneğini ve ardından Install Norton Internet Security (Norton Internet Security Programını Yükle) seçeneğini tıklatın. USB sürücüsünden yükleyecekseniz, USB sürücüsünü USB bağlantı noktasına yerleştirin. Windows Vista veya Windows XP'de Launch Norton Install seçeneğini ve ardından Install Norton Internet Security (Norton Internet Security Programını Yükle) seçeneğini tıklatın. Windows 7'de, Open Folder to view files (Dosyaları görüntülemek için Klasörü Aç) seçeneğini tıklatın, Start.exe'yi çift tıklatın ve ardından Install Norton Internet Security (Norton Internet Security Programını Yükle) seçeneğini tıklatın. Norton Internet Security kopyanızı indirdiyseniz, indirdiğiniz dosyayı çift tıklatın. 2 Norton Internet Security yükleme sayfasına Ürün Anahtarını girin. 3 Yükleme Seçenekleri bağlantısını tıklatın, seçenekleri gözden geçirin ve Tamam düğmesini tıklatın. 4 Kullanıcı Lisans Sözleşmesi bağlantısını tıklatın ve sözleşmeyi okuyun. 5 Sözleşmeyi okuduktan sonra KABUL ET ve YÜKLE'yi tıklatın. Symantec ürünlerinden olan Norton; antivirüs, antispam ve Casus Yazılım Koruması ile tüketicileri geleneksel tehditlere karşı korur. Ayrıca bu özellikler bot'lara, izinsiz indirmelere ve kimlik hırsızlığına karşı da koruma sağlar ve bunların sistem kaynağı kullanımı düşüktür. Bunlara ilaveten, Symantec, çevrimiçi yedekleme ve PC Ayarlama gibi hizmetler sağlar ve ailelerin çevrimiçi güvenliği konusunda güvenilir bir kaynaktır. Daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki bağlantılardan birini tıklatın: Antivirüs Antispam Casus Yazılım Koruması Çevrimiçi Yedekleme Telif Hakkı 2010 Symantec Corporation. Tüm hakları saklıdır. Symantec, Norton ve Norton Logosu, Symantec Corporation ve ona bağlı kuruluşların ABD ve diğer ülkelerdeki ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır. Diğer adlar, sahiplerinin ticari markaları olabilir. PN:

Norton Internet Security

Norton Internet Security TM Norton Internet Security Kullanım Kılavuzu Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Çevremizi koruyalım, 'Doğru olan bu. Symantec, ürünlerimizin çevreye verebileceği zararı azaltmak için bu el kitabının

Detaylı

Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Kullanım Kılavuzu. Çevrimiçi tehditlere karşı dünyada en çok insanı biz koruyoruz.

Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Kullanım Kılavuzu. Çevrimiçi tehditlere karşı dünyada en çok insanı biz koruyoruz. Kullanım Kılavuzu Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Çevrimiçi tehditlere karşı dünyada en çok insanı biz koruyoruz. Çevremizi koruyalım, Doğru olan bu. Symantec, ürünlerimizin çevreye verebileceği

Detaylı

Norton 360 Kullanım Kılavuzu

Norton 360 Kullanım Kılavuzu Kullanım Kılavuzu Norton 360 Kullanım Kılavuzu Belge versiyonu 2,0 Teklif Hakkı 2008 Symantec Corporation. Tüm hakları saklıdır. Lisanslı Yazılım ve Belgeler FAR 12.212'de tanımlandığı gibi ticari bilgisayar

Detaylı

Norton Security. Ürün Kılavuzu

Norton Security. Ürün Kılavuzu Norton Security Ürün Kılavuzu Çevremizi koruyalım, 'Doğru olan bu. Symantec, ürünlerimizin çevreye verebileceği zararı azaltmak için bu el kitabının kapağını çıkardı. Bu kılavuz geri dönüşümlü malzemeler

Detaylı

Norton Security with Backup

Norton Security with Backup TM Norton Security with Backup Ürün Kılavuzu Çevremizi koruyalım, 'Doğru olan bu. Symantec, ürünlerimizin çevreye verebileceği zararı azaltmak için bu el kitabının kapağını çıkardı. Bu kılavuz geri dönüşümlü

Detaylı

Free Antivirus. Kullanıcı Kılavuzu

Free Antivirus. Kullanıcı Kılavuzu Free Antivirus Kullanıcı Kılavuzu Giriş Ticari Markalar ve Telif Hakkı Ticari Markalar Windows, Microsoft Corporation'ın ABD ve diğer ülkelerdeki tescilli ticari markasıdır. Diğer tüm marka ve ürün adları,

Detaylı

Family Protection Suite. Kullanıcı Kılavuzu

Family Protection Suite. Kullanıcı Kılavuzu Family Protection Suite Kullanıcı Kılavuzu Giriş Ticari Markalar ve Telif Hakkı Ticari Markalar Windows, Microsoft Corporation'ın ABD ve diğer ülkelerdeki tescilli ticari markasıdır. Diğer tüm marka ve

Detaylı

Avira Internet Security Kullanıcı Kılavuzu

Avira Internet Security Kullanıcı Kılavuzu Avira Internet Security Kullanıcı Kılavuzu Giriş Ticari Markalar ve Telif Hakkı Ticari Markalar Windows, Microsoft Corporation'ın ABD ve diğer ülkelerdeki tescilli ticari markasıdır. Diğer tüm marka ve

Detaylı

Avira Internet Security 2012 Kullanıcı Kılavuzu

Avira Internet Security 2012 Kullanıcı Kılavuzu Avira Internet Security 2012 Kullanıcı Kılavuzu Giriş Ticari Markalar ve Telif Hakkı Ticari Markalar Windows, Microsoft Corporation'ın ABD ve diğer ülkelerdeki tescilli ticari markasıdır. Diğer tüm marka

Detaylı

Internet Security 2015

Internet Security 2015 Internet Security 2015 2 İçindekiler Internet Security 2015 İçindekiler Bölüm 1: Yükleme...5 1.1 İlk kez yüklemeden önce...6 1.2 Ürünü ilk kez yükleme...6 1.3 Uygulamaları yükleme ve yükseltme...6 1.4

Detaylı

Worry-Free. p c. Business Security Standard ve Advanced Sürümler. Yükleme ve Yükseltme Kılavuzu. Securing Your Journey to the Cloud.

Worry-Free. p c. Business Security Standard ve Advanced Sürümler. Yükleme ve Yükseltme Kılavuzu. Securing Your Journey to the Cloud. Worry-Free Business Security Standard ve Advanced Sürümler Yükleme ve Yükseltme Kılavuzu Securing Your Journey to the Cloud p c Korumalı Bulut ws Ağ Güvenliği Trend Micro Incorporated, bu belgede ve burada

Detaylı

McAfee Total Protection Service Kurulum Kılavuzu

McAfee Total Protection Service Kurulum Kılavuzu McAfee Total Protection Service Kurulum Kılavuzu TELİF HAKKI Copyright 2009 McAfee, Inc. Tüm hakları saklıdır. Bu yayının hiç bir bölümü, McAfee, Inc. veya tedarikçileri veya iştiraklerinin yazılı izni

Detaylı

Internet Security. Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Internet Security. Hızlı Başlangıç Kılavuzu Hızlı Başlangıç Kılavuzu Internet Security 2009 Önemli! Bu kılavuzda Ürün Etkinleştirme bölümünü dikkatle okuyun. Bu bölümdeki bilgiler, bilgisayarınızı korumalı halde tutabilmeniz için gereklidir. Bu

Detaylı

İçindekiler. McAfee Internet Security 3

İçindekiler. McAfee Internet Security 3 Kullanıcı Kılavuzu i İçindekiler McAfee Internet Security 3 McAfee SecurityCenter...5 SecurityCenter özellikleri...6 SecurityCenter'ı kullanma...7 Koruma sorunlarını onarma veya yok sayma...17 Uyarılarla

Detaylı

BlackArmor NAS 110 Kullanıcı Kılavuzu

BlackArmor NAS 110 Kullanıcı Kılavuzu BlackArmor NAS 110 Kullanıcı Kılavuzu BlackArmor NAS 110 Kullanıcı Kılavuzu 2010 Seagate Technology LLC. Tüm hakları saklıdır. Seagate, Seagate Technology, Wave logosu ve FreeAgent, Seagate Technology

Detaylı

Kullanım Kılavuzu - 1

Kullanım Kılavuzu - 1 Kullanım Kılavuzu - 1 2-2014. Tüm Hakları Saklıdır. Iconia Tab 8 Bunları kapsar: Iconia W1-810 Bu değişiklik: 10/2014 Bir Acer ID'ye kayıt olun müthiş avantajlardan yararlanın Bir Acer ID'ye kayıt olmak

Detaylı

Bu kılavuzda çoğu modelde ortak olan özellikler anlatılmaktadır. Bazı özellikler bilgisayarınızda olmayabilir.

Bu kılavuzda çoğu modelde ortak olan özellikler anlatılmaktadır. Bazı özellikler bilgisayarınızda olmayabilir. Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2012, 2013 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Bluetooth, mülkiyeti marka sahibine ait olan ve Hewlett-Packard Company tarafından lisansla kullanılan bir ticari markadır.

Detaylı

INSPIRON KURULUM KILAVUZU

INSPIRON KURULUM KILAVUZU INSPIRON KURULUM KILAVUZU INSPIRON KURULUM KILAVUZU Model P03T Tip P03T001 Not, Dikkat ve Uyarılar NOT: NOT, bilgisayarınızdan daha iyi şekilde yararlanmanızı sağlayan önemli bilgiler verir. DİKKAT: UYARI,

Detaylı

FreeAgent GoFlex Home Kullanım Kılavuzu

FreeAgent GoFlex Home Kullanım Kılavuzu FreeAgent GoFlex Home Kullanım Kılavuzu FreeAgent GoFlex Home Kullanım Kılavuzu 2011 Seagate Technology LLC. Tüm hakları saklıdır. Seagate, Seagate Technology, Wave logosu ve FreeAgent, Seagate Technology

Detaylı

Worry-Free. p c. Business Security Standard ve Advanced Sürümler. Yönetici Kılavuzu. Securing Your Journey to the Cloud. Korumalı Bulut.

Worry-Free. p c. Business Security Standard ve Advanced Sürümler. Yönetici Kılavuzu. Securing Your Journey to the Cloud. Korumalı Bulut. Worry-Free Business Security Standard ve Advanced Sürümler Yönetici Kılavuzu Securing Your Journey to the Cloud p c Korumalı Bulut ws Ağ Güvenliği Trend Micro Incorporated, bu belgede ve burada açıklanan

Detaylı

ESET ENDPOINT SECURITY Android için

ESET ENDPOINT SECURITY Android için ESET ENDPOINT SECURITY Android için Kullanıcı Kılavuzu (ürün sürümü 2,0 ve üzeri için hazırlanmıştır) Bu belgenin en son sürümünü indirmek için burayı tıklatın ESET ENDPOINT SECURITY ESET, spol. s r.o.

Detaylı

Kullanım Kılavuzu. (ürün sürümü 4.2 veya daha üstüne yöneliktir) Microsoft Windows 7 / Vista / XP / 2000 / 2003 / 2008

Kullanım Kılavuzu. (ürün sürümü 4.2 veya daha üstüne yöneliktir) Microsoft Windows 7 / Vista / XP / 2000 / 2003 / 2008 Kullanım Kılavuzu (ürün sürümü 4.2 veya daha üstüne yöneliktir) Microsoft Windows 7 / Vista / XP / 2000 / 2003 / 2008 İçindekiler 1. ESET Smart Security 4...4 1.1 Yenilikler... 4 1.2 Sistem gereksinimleri...

Detaylı

Kullanım Kılavuzu. (ürün sürümü 4.2 veya daha üstüne yöneliktir) Microsoft Windows 7 / Vista / XP / NT4 / 2000 / 2003 / 2008

Kullanım Kılavuzu. (ürün sürümü 4.2 veya daha üstüne yöneliktir) Microsoft Windows 7 / Vista / XP / NT4 / 2000 / 2003 / 2008 Kullanım Kılavuzu (ürün sürümü 4.2 veya daha üstüne yöneliktir) Microsoft Windows 7 / Vista / XP / NT4 / 2000 / 2003 / 2008 İçindekiler 1. ESET NOD32 Antivirus 4...4 1.1 Yenilikler... 4 1.2 Sistem gereksinimleri...

Detaylı

Kullanıcı Kılavuzu. Packard Bell EasyNote TE - 1

Kullanıcı Kılavuzu. Packard Bell EasyNote TE - 1 Kullanıcı Kılavuzu Packard Bell EasyNote TE - 1 Içindekiler Bilgisayarınızı başlatma 4 Kablosuz bağlantı... 4 Kayıt... 5 Yazılım yüklemesi... 6 Kurtarma... 6 Sorunlarınız mı var?... 6 Temel Bilgisayar

Detaylı

Kullanım Kılavuzu. Tümleşik bileşenler: ESET NOD32 Antivirus ESET NOD32 Antispyware ESET Kişisel Güvenlik Duvarı ESET İstenmeyen Postaları Engelleme

Kullanım Kılavuzu. Tümleşik bileşenler: ESET NOD32 Antivirus ESET NOD32 Antispyware ESET Kişisel Güvenlik Duvarı ESET İstenmeyen Postaları Engelleme Tümleşik bileşenler: ESET NOD32 Antivirus ESET NOD32 Antispyware ESET Kişisel Güvenlik Duvarı ESET İstenmeyen Postaları Engelleme Yeni nesil NOD32 teknolojisi Kullanım Kılavuzu dijital dünyalarınızı koruyoruz

Detaylı

Sözlük 94. Telif Hakkı...109 Lisans...110 Müşteri Desteği ve Teknik Destek...111 McAfee Virtual Technician'ı kullanma...112 Destek ve Yüklemeler...

Sözlük 94. Telif Hakkı...109 Lisans...110 Müşteri Desteği ve Teknik Destek...111 McAfee Virtual Technician'ı kullanma...112 Destek ve Yüklemeler... Kullanıcı Kılavuzu i İçindekiler McAfee VirusScan 3 McAfee SecurityCenter...5 SecurityCenter özellikleri...6 SecurityCenter'ı kullanma...7 SecurityCenter'ı güncelleştirme...13 Koruma sorunlarını onarma

Detaylı

HP Scanjet G2410/G2710. Kullanım Kılavuzu

HP Scanjet G2410/G2710. Kullanım Kılavuzu HP Scanjet G2410/G2710 Kullanım Kılavuzu İçindekiler 1 Tarayıcıyı kullanma Ek bilgi kaynakları...3 Erişilebilirlik...3 Kullanıcı kılavuzuna ekran okuyucu yazılımla erişme...3 Button Disable Utility...4

Detaylı

HP Scanjet 3770 dijital yatık tarayıcı

HP Scanjet 3770 dijital yatık tarayıcı HP Scanjet 3770 dijital yatık tarayıcı Kullanıcı Elkitabı HP Scanjet 3770 dijital yatık tarayıcı Kullanıcı Elkitabı Telif Hakkı ve lisans 2004 Telif Hakkı Hewlett-Packard Development Company, L.P. Telif

Detaylı

Temmuz 2014. Xerox Phaser 3020BI Kullanım Kılavuzu

Temmuz 2014. Xerox Phaser 3020BI Kullanım Kılavuzu Temmuz 2014 BI 2014 Xerox Corporation. Tüm Hakları Saklıdır. XEROX ve XEROX ve figüratif işareti Xerox Corporation'ın Amerika Birleşik Devletleri ve/veya diğer ülkelerdeki ticari markalarıdır. Phaser,

Detaylı

Kullanım kılavuzu Xperia E1 D2004/D2005

Kullanım kılavuzu Xperia E1 D2004/D2005 Kullanım kılavuzu Xperia E1 D2004/D2005 İçindekiler Başlarken...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...8 Google hesabı neden gereklidir?...8 Cihazınızı şarj etme...9 Temel konuları öğrenme...10

Detaylı