CC Kurulum ve Kullanma Kılavuzu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "CC 9048. Kurulum ve Kullanma Kılavuzu"

Transkript

1 CC 9048 Kurulum ve Kullanma Kılavuzu

2

3 CC 9048 İçindekiler Giriş 2 1. Genel Bilgiler 2 2. Güvenlik Bilgileri 2 Eller Serbest Sistemi'nin (ESS) Kurulumu 4 3. Teslimat İçeriği 4 4. Yerleştirme ve Montaj 6 5. Elektronik Kutu Bağlantıları 7 Kullanım Kılavuzu Dil seçimi Bluetooth Bağlantısı Kurma Tuş Fonksiyonlarına İlişkin Genel Bilgi Müzik oynatma VoiceTag Fonksiyonu 16 Diğer Bilgiler Servis Sistemin Kurallara Uygun Kullanımı İzinler ve Uygunluk Beyanları 19

4 2 Giriş 1. Genel Bilgiler Değerli Müşteri, Yüksek kaliteye sahip olan ve en yüksek derecede kullanım kolaylığı sunan BURY marka bir eller serbest sistemi satın aldınız. BURY eller serbest sisteminizin sunduğu konforu mümkün olan en iyi şekilde yaşayabilmeniz için kullanım kılavuzunu lütfen dikkatli bir şekilde okuyun. Montaj ya da işletim hakkında daha fazla sorunuz olması durumunda, lütfen satıcınızla iletişime geçin. Size memnuniyetle yardımcı olacak ve deneyimleriniz ile önerilerinizi üreticiye iletecektir. Yardım Hattı ile de iletişime geçebilirsiniz. Telefon ve faks numaralarına ulaşmak için Servis anahtar sözcüğünü kullanabilirsiniz. Size güzel bir seyahat diliyoruz. 2. Güvenlik Bilgileri Montaj - kim ve nerede Montajın bir atölyede gerçekleştirilmesini tavsiye ediyoruz. Araç üreticisinin montaj talimatlarını, yalnızca nitelikli kişiler doğru şekilde uygulayabilir. Güç Kaynağı Eller serbest sistemi, 12 Volt'luk (PKW) bir elektrik sistemine sahip motorlu taşıtlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Cihazı, 24 Volt'luk (PKW) bir elektrik sistemine sahip motorlu taşıtlara monte ettiğinizden emin olun ve lütfen bir voltaj transformatörü kullanın. Bu konuya ilişkin herhangi bir sorunuz olması durumunda Yardım Hattımız size memnuniyetle yardımcı olacaktır. Yerleştirme, Ses Ayarı Cihazın bileşenlerini araç içerisine yerleştirirken, görüşünüzü engellememesi ve kişi çarpma bölgelerinde bulunmaması ya da hava yastığı açılma bölgelerine monte edilmemesi gerektiğine dikkat edin. Gösterge panelinde bulunan kaplamaların (hava yastığı ile ve olmadan) ya da bileşenlerin sökülmesi için bazı durumlarda özel aletlere ve alan bilgisine ihtiyaç duyabilirsiniz.

5 3 Uygun Kullanım Sistemin uygunsuz kurulumu ve kullanımından kaynaklanan hasar ve bozulmalardan dolayı herhangi bir sorumluluk kabul etmiyoruz. Bu nedenle cihazı nem, yüksek sıcaklık veya sarsıntılardan koruyun, kurulum ve kullanım talimatlarında belirtilen uygulama adımlarına harfiyen uyun. Trafikte Kullanım Sistemi yalnızca trafik koşullarının izin verdiği ölçüde ve trafiğe katılan diğer kişileri tehlikeye atmayacak, engellemeyecek, onlara zarar vermeyecek veya müdahale etmeyecek şekilde kullanın. Cihazın ses seviyesini, dışarıdan gelen sesleri algılayabileceğiniz seviyede ayarlayın. Arıza Durumunda Herhangi bir arıza tespit ettiğinizde veya bir arızanın olduğundan şüphe ettiğinizde cihazı kullanmayın. Herhangi bir BURY satıcısına başvurun veya BURY Yardım Hattı ile iletişime geçin. Uygun olmayan onarım girişimleri sizin için tehlikeli durumların oluşmasına sebebiyet verebilir. Bu nedenle denetimler yalnızca nitelikli kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir. Önemli: Güvenli bir sürüş sağlama ve aracın kontrolü her zaman XX sürücünün sorumluluğundadır. Bu nedenle sürüş esnasında kesinlikle cep telefonu ve cep telefonunun özellikle SMS/ MMS okuma ya da yazma fonksiyonlarını kullanmayın. Yapılan araştırmalar, dikkat dağınıklığının güvenliğiniz için XX bir risk teşkil ettiğini gösterir. Sürüş esnasında cep telefonunun kullanılması, buna benzer bir dikkat dağınıklığına neden olabilir. Üretici, sürüş sırasında eller serbest sistemi kullanmanız XX gerektiğini önemle vurgular.

6 4 Eller Serbest Sistemi'nin (ESS) Kurulumu 3. Teslimat İçeriği

7 Eller Serbest Sistemi (ESS), satış bölgelerine göre farklı bileşen kombinasyonlarıyla birlikte sunulur. Ancak, kullanım kılavuzu tüm varyasyonlar için geçerlidir. 5 Bileşenlerin Tanımı: 1) Elektronik kutu 2) Uzaktan kumanda 3) Mikrofon 4) ISO kablo demeti 5) Uzatma kablosu 6) AUX-In kablosu 7) Mikro USB şarj kablosu 8) Hızlı Başlatma Kılavuzu Opsiyonel Aksesuarlar: 9) Cep telefonu ve akıllı telefonlara özel şarj kablosu 10) BURY ChargingCradle Universal Not: Herhangi bir birleşenin dâhil olması ya da çıkarılması durumunda, ilgili işlem için ayrı bir XX bilgi sayfası temin edilir.

8 6 Eller Serbest Sistemi'nin (ESS) Kurulumu 4. Yerleştirme ve Montaj Adım 1: Öncellikle, aracınız içerisinde uzaktan kumandanız için en uygun konumu belirleyin. Bunun için uzaktan kumandayı araç içerisinde farklı yerlerde tutarak konumlandırın. Araç içerisinde uzaktan kumanda için uygun bir konum bulduktan sonra onu takabilirsiniz / bağlayabilirsiniz. Yüzeydeki yağı arındırmak için bir temizleme bezi kullanın. Yüzeyin, sahip olduğu yapı ve özellikler nedeniyle uzun süreli kullanımlar ve yüksek sıcaklık değişimleri sonucunda renk değişimine uğrayabileceğini lütfen unutmayın. Önemli: XXUzaktan kumanda yalnızca bir kez yapıştırılabilir. Sökme işlemi yapıştırma yüzeyine zarar verebilir. Adım 2: Araç tipine ve donanımına (örn. hava yastıkları) bağlı olarak mikrofonu A sütununa, güneşliğe ya da tavana takmak mümkündür. Aracın ilgili donanım özellikleri hakkında bilgi edinmek için lütfen araç belgelerine başvurun. Adım 3: Kabloyu lütfen araç içerisinde tutturulmamış, uzanan/asılan bir görünüme ve sürüş sırasında herhangi bir olumsuz etkiye sahip olmayacak şekilde döşeyin. Kabloları döşerken gergin olmalarından ziyade, biraz oynama payına sahip olmalarına dikkat edin. Aşınma/sürtünme sonucunda yalıtıma zarar verebilecek hasarların meydana gelmemesi için kablo sıkışmalarından kaçının. Adım 4: Elektronik kutuyu araç içerisinde uygun bir yere takın. Bu, örneğin radyo arkası, torpido gözü ya da orta konsol olabilir. Kutu bağlantılarına sorunsuz bir şekilde erişip erişemediğinize dikkat edin. Güvenlik nedeniyle, bileşenleri elektronik kutuya bağlamadan önce pili sıkıca bağlamanız gerekir. Bunu yaparken ilgili bir radyo kodlamasını göz önünde bulundurun (bkz. Radyo El Kitabı). Önemli: Elektronik kutuyu, ancak bir kaplama korumasını açarak/ XX çıkartarak ulaşabileceğiniz bir panelin veya yerin arkasına yerleştirin. Bağlantı kutusu, araç içerisinde açık ve/veya sallanır bir şekilde bulunmamalıdır.

9 7 5. Elektronik Kutu Bağlantıları Elektronik kutuya ESS'nin diğer bileşenleri bağlanır. Aşağıdaki bağlantılar mevcuttur: Bağlantı seçenekleri: 1 ŞARJ BAĞLANTI NOKTASI: Uzatma kablolarının bağlanması için mikro USB yuvası şarj kablosu yada opsiyonel Update kablosu buraya bağlanabilir 2 PWR/LSP/LINE OUT: ISO kablo demetindeki Molex fişinin takılması için kullanılan 24 kutuplu yuva, ESS'ye gerekli güç kaynağını sunar ve müzik ile konuşma seslerini (telefon görüşmesi) verir 3 MİKROFON: Harici mikrofon bağlantısı 4 LINE IN: Müzik girişini sağlayan AUX-IN kablo bağlantısı 5 EKRAN: Ekran bağlantısı (varsa) 6 UZAKTAN KUMANDA: 3 tuşlu uzaktan kumanda bağlantısı (varsa) 1 - ŞARJ BAĞLANTI NOKTASI 1 numaralı bağlantıya (mini USB yuvası) bir uzatma kablosu bağlanır. Kablonun diğer ucuna ise cep telefonunuz için kullanılan bir şarj kablosu bağlanır. Kablonun ucuna isteğe bağlı olarak bir BURY ChargingCradle Universal bağlayabilirsiniz. 2 - PWR/LSP/LINE OUT Araç içinde bulunan ESS, ISO kablo demeti üzerinden aracın radyosuna bağlanır. Radyonun arka tarafında ISO yuvaları bulunması durumunda, kurulum, herhangi bir ilave kurulum malzemesine ihtiyaç duymaksızın gerçekleştirilebilir. Aksi halde, örn. ISO2CAR ya da AUDIO2CAR gibi ilgili radyo veya otomobil markası ile uyumlu adaptörler perakendeciler aracılığıyla temin edilebilir.

10 8 Eller Serbest Sistemi'nin (ESS) Kurulumu ISO kablo demeti sayesinde müzik ile konuşma seslerini (telefon görüşmesi) farklı şekiller ve yöntemler ile radyoda yürütebilir ya da oynatabilirsiniz. İlgili radyo ön ya da arka tarafta bir LINE-IN veya AUX-IN girişine sahipse, ISO kablo demetinin dört adet açık LINE kablo ucu bir adaptör (örn. 3,5 mm'lik fiş ya da RCA konektör) üzerinden bağlanabilir. Daha sonra müzik çalmak için radyonun güçlendiricisi kullanılır. Lütfen radyonun kullanım kılavuzunda bulunan AUX Girişi bölümündeki talimatları dikkate alın. Konuşma sesleri temel olarak sadece iki ön hoparlörden verilirken, müzik dört hoparlörün tamamında çalınır (önde ve arkada). Bu kapsam dahilinde ESS'de çeşitli kurulum opsiyonları ayarlanabilir. 1., 2. ve 3. kurulum seçenekleri arasında geçiş yapmak için + ve - tuşları kullanılır. Kurulum seçenekleri arasında geçiş yapabilmek için bu tuşları aynı anda 4 saniye boyunca basılı tutmanız gerekir. 1. opsiyon, ESS'nin teslimatı sırasındaki standart ayardır. Müzik ve konuşma sesleri, ISO fişleri üzerinden aracın hoparlörlerine aktarılır. Oynatma için ESS'deki güçlendirici kullanılır. 2. opsiyonda ise, müziğin radyoya aktarılması dört adet LINE kablosu, konuşma seslerinin hoparlörlere aktarılması ISO fişleri üzerinden gerçekleştirilir. 3. opsiyonda ise, müzik ile konuşma seslerinin radyoya aktarılması 4 adet LINE kablosu üzerinden gerçekleştirilir. Konuşma sesinin (telefon görüşmesi) oynatılması Müziğin oynatılması ISO LINE ISO LINE 1. opsiyon 2. opsiyon - 3. opsiyon - - Eller Serbest Sistemi'nin (ESS) Kurulumu Adım 1: Radyonun arkasında bulunan ISO fişlerini çıkartın ve bunları ISO kablo demetinde bulunan fişler ile değiştirin. Açıkta bulunan ISO fişlerini, ISO kablo demetinde bulunan iki yuvaya bağlayın (bkz. resim).

11 9 Müziği ya da konuşma sesini dört adet LINE kablosu üzerinden aktarmak istiyorsanız, bunları ilgili radyoya ve radyo bağlantılarına uygun bir şekilde bağlayın (PHONE-IN veya AUX-IN). İlgili adaptörler, perakendeciler aracılığıyla temin edilebilir. Adım 2: ESS, radyoyu sessize alma fonksiyonunu destekler (radyo da bu fonksiyonu desteklediği sürece). Sessize alma sinyali, ISO kablo demetinde bulunan sarı kablo üzerinden radyoya iletilir. Bu kablo mute işaretini taşır ve üç adet yuvadan (mute 1, mute 2, mute 3) birine bağlanmalıdır. Lütfen radyonun kullanım kılavuzunda bulunan Mute için Pin Atama / Radyoyu Sessize Alma bölümündeki talimatları dikkate alın. Daha sonra Mute kablosunu ilgili yuvaya bağlayın. Adım 3: 24 kutuplu Molex fişini (A) elektronik kutuda bulunan bağlantı noktasına bağlayın (bkz. resim).

12 10 Eller Serbest Sistemi'nin (ESS) Kurulumu ISO Kablo Demetinin Bağlantı Şeması - 12V Power - 12/24V Ignition - Ground - Line-out 1 - Line-out 2 1-Line L + / Phone L + 1-Line R + / Phone R + 2-Line L - / Phone L - 2-Line R - / Phone R - - Mikro Molex 24 - ISO - elektronik kutu bağlantısı - Araç hoparlörü bağlantısı - Elektrik sistemi bağlantısı - Araç radyosu bağlantısı - Araç radyosu bağlantısı 1 - C RR- 2 - C RF- 3 - C LF- 4 - C LR- 5 - R LR- 6 - R LF- 7 - R RF- 8 - R RR- 9 - LINE R LINE L R-Mute 12 - Ground 13 - C RR C RF C LF C LR R LR R LF R RF R RR LINE R LINE L Ignition 24 - Power 1 - Mute Mute Mute Ignition 5 - Antenna 6 - Illumination 7 - Power 8 - Ground

13 MİKROFON Mikrofonun fişini buraya bağlayın. 4 - LINE-IN Bu durumlarda müzik oynatımı için harici cihazlar bağlanır. 5 - EKRAN (Çok fonksiyonlu ekran) Olası sistem genişlemesi için (CC 9048 için uygun değil) 6 - RJ45 uzaktan kumanda Işıklı uzaktan kumandayı bağlayın.

14 12 Kullanım Kılavuzu 6. Dil Seçimi Eller Serbest Sistemi'nin (ESS) güç kaynağına başarılı bir şekilde bağlanmasından sonra kontağı açmanızla birlikte ESS kendiliğinden açılır. Daha sonra, cihazı Dil seçimi ile bilgilendireceğiniz için sesli uyarı dilini seçmeniz gerekir. Geçerli diller (İngilizce, Almanca, Fransızca ve İspanyolca) cihaz tarafından çağrılır ve ortadaki tuşa bastığınızda çağrılan dilin seçimi onaylanır. Herhangi bir dil seçmediğinizde, geçerli dillerin listesi cihaz tarafından üç kez çağrılır ve nihayetinde otomatik olarak İngilizce yüklenir. Seçilen dili değiştirmek isterseniz, eksi ( ) tuşunu 10 saniye boyunca basılı tutarak cihazı fabrika ayarlarına geri döndürün. Cihaz fabrika ayarlarına geri döndürülür ve dil seçim işlemi tekrarlanır. Sesli uyarıları kapatmak isterseniz, artı (+) tuşunu 10 saniye boyunca basılı tutun. 7. Bluetooth Bağlantısı Kurma Cep telefonunuz ve ESS'niz arasında ilk kez bir Bluetooth bağlantısı kurmak istiyorsanız, cep telefonunuzdaki Bluetooth fonksiyonunu aktifleştirmeniz ve ardından Bluetooth cihazı için bir arama gerçekleştirmeniz gerekir. Bu durumda, CC ismini taşıyan bir cihaz. Birden fazla cihazın algılanması durumunda lütfen ESS'yi seçin ve PIN numarası 1234 girin. Bağlantıyı tamamlamak için cep telefonunuzdaki Bağlan ya da Veri Aktarımına İzin Ver seçeneğine basmanız gerekebilir. Not: X XBluetooth cihazlarının aranması ve Bluetooth bağlantısının kurulması 2-3 dakika kadar sürebilir. Bağlantı kurulamıyorsa, cep telefonunuzun ya da ESS'nizin yazılımını (firmware) kontrol edin ve güncelleyin. Bu konuya ilişkin daha fazla bilgi edinmek için internet sayfasını ziyaret edin. Not: XXİnternette, ESS ile test edilmiş birçok cep telefonuna ilişkin genel bilgi bulabilirsiniz. Ancak, ilgili cep telefonunun listede belirtilen yazılımdan farklı bir yazılım kullanması nedeniyle, bazı göstergeler ve fonksiyonların kullanılamayacağına ve/veya kısıtlı olarak kullanılabileceğine dikkat edin. FSE'nin düzgün bir şekilde algılanması ve onunla bağlantı kurulabilmesi için öncellikle telefonunuzdaki bağlı cihazlar listesini silmeniz gerekebilir. Menü dolaşımları, fonksiyonlar ve kumanda ile ilgili herhangi bir sorunuz olması durumunda, konuyla ilgili olarak cep telefonunuzun kullanım kılavuzunu okuyun. Bunun nedeni, kullanım kılavuzlarının üretici veya tipe göre büyük değişiklik göstermeleridir.

15 13 Not: XXCep telefonunuzun pil seviyesinin çok düşük olduğu durumlarda Bluetooth bağlantısı kurulmayabilir. ESS, toplamda 8 cep telefonuna kadar kaydetme olanağı sunan bir belleğe sahiptir. Dokuzuncu cep telefonunun bağlanmasıyla birlikte, ESS'de bulunan en eski kayıt silinir. Herhangi bir Bluetooth bağlantısını kaldırmak istediğinizde, ESS ya da cep telefonunuz üzerinden bu bağlantıyı kolayca iptal edebilirsiniz. Cep telefonunuzla birlikte araçtan ve dolayısıyla ESS'nin alıcı kapsamından uzaklaşmanız durumunda da bağlantınız kesilir. Cep telefonunuzun Bluetooth fonksiyonu açıkken, pilinizin daha kısa sürede tükeneceğini lütfen unutmayın. Bluetooth fonksiyonunu kullanmak istemiyorsanız (örn. araçtan uzun bir süre uzaklaşmanız gibi), bu fonksiyonu deaktifleştirmenizi öneririz. Multipoint fonksiyonu sayesinde iki cep telefonunu Bluetooth üzerinden aynı anda CC 9048'e bağlayabilirsiniz. Bu fonksiyon, ortadaki tuş ile kullanılır. Son eşleştirilen cep telefonuna öncelik verilir. Bu nedenle tabloda (bkz. kılavuz sayfa 13) bulunan ve tanımlanan tüm fonksiyonlar bu telefona atıfta bulunur. Pek çok cep telefonuyla test edilmiş olmasına rağmen, Multipoint fonksiyonunun bütün telefonlarla uyumlu olacağı konusunda herhangi bir garanti veremiyoruz. Eller serbest sistemi açıldıktan sonra sistem, ilk bağlanan akıllı telefonla bağlantıya geçer. Bunun için bu cihazın araçta bulunması, Bluetooth fonksiyonunun açık olması ve akıllı telefonun bağlantı tanımlayıcısının kapatılmamış olması gerekir. Her iki telefona aynı anda arama yapılması durumunda, ikinci aramaya ancak birinci telefonu kapatmak şartıyla geçiş yapılabilir. İlk çağrının cevaplandıktan hemen sonra sonlandırılması, ikinci çağrının aynı şekilde reddedilmesi (her iki adım da eksi tuşuna basılarak gerçekleştirilebilir) veya ilk çağrının sonlandırılıp ikinci çağrının doğrudan cevaplanması (artı tuşuna basılarak) seçenekleri de mümkündür. İlk telefon görüşmesinin durdurulmasının mümkün olmadığı durumlarda aynı anda başka telefona cevap verilemez. Not: Araç içinde telefon görüşmeleri yapmaya ilişkin ülkenize özgü yasalara bakın. XX Cep telefonunuzun sesli arama fonksiyonunu (Voice-Tags) ESS ile birlikte kullanmak için XX cep telefonunuzdaki numaraları uygun bir şekilde işaretlemeniz gerekir.

16 14 Kullanım Kılavuzu Durum Durum açıklaması Artı tuşuna bir kere basın Eksi tuşuna bir kere basın Bekleme Eller serbest sistemi cep telefonuna bağlı değilken Sesi yükselt Sesi azalt Dil seçimi Fabrika ayarlarına geri döndükten sonra - - Bağlı Eller serbest sistem bir (ya da iki) cep telefonuna bağlıyken Sesi yükselt Sesi azalt Gelen çağrı Sesi yükselt Sesi azalt Gelen çağrı Eller serbest sistem cep telefonlarına bağlı ve bir çağrı etkin durumdayken (multipoint) Sesi yükselt Sesi azalt Etkin çağrı Sesi yükselt Sesi azalt * Cep telefonu modeline bağlı Orta tuşa bir kere basın Otomatik bağlanma açık/kapalı Geçerli dili seçimi Telefonda kayıtlı ses etiketlerini kullan (dil seçimi) Çağrıyı cevapla İlk çağrıyı sonlandır ve gelen çağrıyı cevapla Çağrıyı sonlandır CC 9048 Orta tuşa 2 saniye süreyle basın Orta tuşa 2 kere basın Artı ve eksi tuşlarını 4 saniye süreyle basılı tutun Tuşu 10 saniye basılı tutun Eksi tuşunu 10 saniye süreyle basılı tutun Artı ve orta tuşlarını 4 saniye süreyle basılı tutun Artı ve eksi tuşlarını 4 saniye süreyle basılı tutun Multipoint açık/ kapalı (1 bip sesi = kapalı, 2 bip sesi = açık) Ses seçeneği (1 bip sesi, 2 bip sesi, 3 bip sesi) Sesli etiketleri açma ve kapama (1 bip sesi = kapalı, 2 bip sesi = açık) Fabrika ayarlarına dönüş AUX-In girişini açma ve kapama (1 bip sesi = kapalı, 2 bip sesi = açık) Cep telefoınu radyosunu açma ve kapama (1 bip sesi = kapalı, 2 bip sesi = açık) Eller serbest sistemini cep telefonundan (cep telefonlarından) ayır Tekrar ara Telefonda DSP* özelliğini açma/ kapa ma (1 bip sesi = kapalı, 2 bip sesi = açık) - - AUX-In girişini açma ve kapama (1 bip sesi = kapalı, 2 bip sesi = açık) Cep telefoınu radyosunu açma ve kapama (1 bip sesi = kapalı, 2 bip sesi = açık) Çağrıyı reddet İkinci gelen çağrıyı reddet Eller serbest modundan gizlilik moduna geçiş ve tersi Eller serbest sistem mikrofonunu devre dışı bırakma / etkinleştirme (DSP etkin ise, bu fonksiyon da etkindir) Eller serbest sistemde DSP özelliğini açma ve kapama (1 bip sesi = kapalı, 2 bip sesi = açık) Tuş Fonksiyonlarına İlişkin Genel Bilgi

17 15 9. Müzik Çalar CC 9048 eller serbest sistemi ile müziği 2 şekilde oynatma imkanına sahipsiniz: A2DP aracılığıyla (Bluetooth) Telefonunuzdaki Bluetooth bağlantısını ESS ile eşleştirdiğinizde, (A2DP) üzerinden müziğinizi dinlemeniz mümkündür. Cep telefonunuzda müzik çalmaya şimdi başlayın. Müzik oynatımı telefonunuzun özelliklerine göre gerçekleştirilir (Oynat, Durdur, Duraklat, İleri Al, Geri Al tuşları ile). ESS ile ses seviyesini ayarlayabilirsiniz. AUX-IN aracılığıyla (LINE Girişi) Bu ikinci müzik oynatma seçeneği sayesinde, telefonunuzun ESS ile bağlı olması koşuluyla AUX-IN Kablosu üzerinden müziğinizi çalabilirsiniz. Bu özellik, sağ tuşu (artı tuşu) ve orta tuşu (fonksiyon tuşu) yaklaşık olarak 4 saniye boyunca basılı tuttuğunuzda aktifleştirilir. Özelliğin açılmasıyla beraber durum hakkında bir sesli bilgi alırsınız. Müzik oynatımı aracınızın radyo sistemini sessize alır. Müzik oynatımı, müzik oynatma cihazı üzerinden (telefon, MP3 çalar vs.) kumanda edilir. AUX-IN opsiyonu, sağ tuşu (artı tuşu) ve orta tuşu (fonksiyon tuşu) yaklaşık olarak 4 saniye boyunca basılı tuttuğunuzda deaktifleştirilir. Not: Müzik oynatımı sırasında telefona çağrı gelmesi durumunda müzik susturulur ve konuş- XX ma sesi ön plana çıkarılır. Konuşma sona erdiğinde müzik oynatılmaya devam eder. Cihaz kapatıldığında müzik oynatımı duraklatılır; cihaz yeniden açıldığında ve duraklat XX tuşuna basıldığında müzik oynatılmaya devam eder. Cep telefonunuzda bulunan navigasyon uygulamasının aktifleştirilmesiyle sinyal gücü XX bastırılır ve navigasyon bildirimlerinin hoparlör üzerinden kolayca duyulması sağlanır. Telefon görüşmesi en yüksek önceliğe sahiptir. Bir arama yapılması durumunda, telefon görüşmesi doğrudan hoparlör üzerinden verilir.

18 16 Kullanım Kılavuzu 10. VoiceTag Fonksiyonu VoiceTag fonksiyonu sayesinde cep telefonunuzu kendi sesinizle kumanda edebilirsiniz. CC9048 sistemi cep telefonu için ilgili bir aktifleştirme tuşuna sahiptir. Fonksiyonun aktifleştirilmesi için tuşa kısa süreliğine basılmalıdır. Fonksiyon aktifleştirildiğinde: Arama Yapma Telefon bağlantısı oluşturmak için kullanılan tuşa basın ( Ara ). Cihaz: Lütfen konuşma komutu girin. Konuşma komutunuzu anlaşılır ve sesli bir şekilde söyleyin. CC 9048 sistemine konuşma komutu girmek için üç seçeneğe sahipsiniz: Seçenek 1: Ses Etiketlerini (konuşma komutları) oluşturma ve kullanma Herhangi bir telefon bağlantısı gerçekleştirmek için cep telefonunuzda Ses Etiketleri (konuşma komutları) adı verilen bir etiket oluşturmanız gerekir. Yalnızca telefon rehberinizde kayıtlı olan telefon numaraları (SIM karttakiler değil!) için bir konuşma komutu oluşturabilirsiniz. Dikkat: XXSIM kartınızda bulunan kişileri telefon rehberinize kopyalayın. Yalnızca telefon rehberinizde bulunan kişileri kullanın. Telefon defterinizden herhangi bir kişiyi aradığınızda, Bağlantı Adı Ekle opsiyonunu seçin. Menü, cep telefonu üreticisine bağlıdır ve başka bir şekilde de kullanılabilir. Bu menüde herhangi bir kişi için konuşma komutu oluşturabilir, değiştirebilir veya silebilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için cep telefonunuzun kullanma kılavuzuna başvurabilirsiniz. Telefon rehberinizi kullanarak hangi kişi için hangi konuşma etiketini (konuşma komutu) oluşturmuş ve kaydetmiş olduğunuzu da görebilirsiniz. İsimlerin arkasında cep telefonuna bağlı bir sembol (genellikle bir Pacman ) görüntülenir. Seçenek 2: Fonetik konuşma tanımı Bazı cep telefonlarında, CC 9048 sisteminin arama tuşuna ( Ara tuşu) bastığınızda ilgili cep telefonunun telefon rehberini açma imkânına sahip olursunuz. Cihaz: Lütfen konuşma komutu girin. Girmiş olduğunuz sesli komut (ilgili kişi adı), fonetik tanımlama tekniği aracılığıyla cep telefonunuzun telefon rehberindeki kayıtlar ile karşılaştırılır. Eşleştirmenin yapılması sonucunda bir bağlantı kurulur. Seçenek 3: Akıllı telefonunuzun sesli arama fonksiyonunun kullanılması Akıllı telefonların çoğunda, CC 9048 sisteminin arama tuşuyla ( Ara tuşu) aktifleştirebileceğiniz bir sesli arama fonksiyonu bulunur. Akıllı telefonların sesli arama fonksiyonunu aynı zamanda eller serbest sistemi CC 9048 üzerinden de kullanabilirsiniz.

19 Akıllı telefonunuza girmiş olduğunuz sesli komutun, akıllı telefonunuzun kullanım kılavuzunda belirtildiği üzere girilmesi gerektiğine dikkat edin. Konuşma komutunu kullanarak yalnızca telefon görüşmelerinizi gerçekleştirmekle kalmaz, aynı zamanda CC 9048 sistemi üzerinden müzik de çalabilirsiniz. 17 Not: XXMüzik oynatımı yalnızca akıllı telefon üzerinden sonlandırılabilir. XXGelen ya da giden aramalarda müzik oynatımı geçici olarak otomatik bir şekilde sonlandırılır. XXCep telefonunuzdaki müzik verilerinin yalnızca A2DP özelliği üzerinden eller serbest sistemine aktarıldığından emin olun. Ancak bu sayede en iyi çalma kalitesi elde edilebilir. CC 9048 sisteminde bulunan arama tuşunun ( Ara tuşu) etkinleştirilmesiyle cihaz şunu söyler: Lütfen konuşma komutu girin. Bazı akıllı telefonlarda üç saniyelik bir sesli sinyal duyulur. Ancak bunun ardından bir konuşma komutu girebilirsiniz. Giden Aramalar Ses Etiketi fonksiyonunu aktifleştirmek için arama tuşuna ( Ara tuşu) kısa süreliğine basın. Cihaz: Lütfen konuşma komutu girin. Kurmak istediğiniz bağlantıyı konuşma komutu kullanarak gerçekleştirin. Aranan numaranın meşgul olması durumunda, tekrar aramayı başlatabilirsiniz. Bunun için arama tuşuna ( Ara tuşu) uzun süre (iki saniye kadar) basılı tutun. Cihaz: Tekrar arama. Herhangi bir konuşma komutu girmemeniz durumunda cihaz size şunu söyler: Konuşma komutu mevcut değil. Eller serbest sistemi CC 9048, bekleme (Stand-by) moduna geri döner. Ses Etiketi fonksiyonunu, aktif bağlantıyı ya da arama tekrarını iptal etmek için iptal tuşuna kısa süreliğine basın. Bir bağlantı kurduktan sonra görüşme sırasında arama tuşuna ( Ara tuşu) kısa bir an için basmanız sonucunda özel moda geçersiniz. Bağlantı bu durumda cep telefonunuza aktarılır. Gelen Aramalar Arayan kişinin numarası gizlenmiyorsa, cihaz ilgili numarayı okur: 05732xxxxx. Arayan kişinin numarasını gizlemesi durumunda cihaz şunu söyler: Bilinmeyen Numara. Aramayı reddetmek için iptal tuşuna kısa süreliğine basın. Cihaz bekleme moduna geri döner. Aramayı cevaplamak için arama tuşuna kısa süreliğine basın.

20 18 Diğer Bilgiler 11. Servis Genel veya teknik içerikli sorularınız, önerileriniz veya eleştirileriniz olması durumunda, günün her saatinde ekibimize ulaşabilirsiniz. Önerileriniz ve düşünceleriniz bizim için büyük önem taşır: Yönetim: Üretici: BURY GmbH & Co. KG BURY Spółka z o.o. Robert-Koch-Straße 1-7 ul. Wojska Polskiego 4 D Löhne MIELEC Almanya Polonya Belirli ülkelerde geçerli olan garanti haklarıyla ilgili özel açıklamaları (Teminat / Garanti / Servis ) kılavuzun en sonunda bulabilirsiniz. Yardım Hattı: +49(0) * Faks: +49(0) * * Deutschen Telekom AG sabit hatlar ücretlendirmesi 0,14 /dk., Alman cep telefonu hatları ücretlendirmesi maks. 0,42 /dk.'dır. Yurtdışından yapılacak aramaların ücretlendirilmesi, duruma bağlı olarak değişiklik gösterebilir. E-posta: Garanti / Servis Satın alınan ürün bileşenlerinin garanti süresi, nihai müşteriye satış tarihinden itibaren iki yıl süreliğine geçerlidir. Nihai müşteri olarak tüm garanti taleplerinizin sorumluluğu yüklenicinize aittir. Söz konusu yüklenicinin ilgili sorunu ortadan kaldıramaması durumunda, lütfen tüketici haklarına başvurun. Sözleşme tarafı ile yaptığınız anlaşmaya göre, ürünün şikayet nedeniyle doğrudan üreticiye gönderilmesi durumunda, ürünü detaylı bir arıza tanımı ve İngilizce veya Almanca dilinde düzenlenmiş satış makbuzunun bir nüshası ile doğrudan servis ekibimize gönderin: BURY GmbH & Co. KG Im Hause DPD Depot 103 Robinienweg D Lübbenau Almanya AB'deki elektrikli cihazların bertaraf edilmesine ilişkin bilgiler Üzerinde bir çarpı işareti bulunan çöp kutusu, Avrupa Birliği dahilindeki elektrikli ve elektronik ürünlerin, pillerin ve akümülatörlerin farklı bir şekilde bertaraf edilmesi gerektiğini belirtir. Bu ürünleri ev çöpüne atmayınız. Eski bir cihaz kullanıcısı olarak, bu ürünü öngörülen bir kabul veya belediye toplama yerine getirmekle yükümlüsünüz. Elektronik cihazlar burada ücretsiz olarak teslim alınır.

21 Sistemin Kurallara Uygun Kullanımı Bu eller serbest sistemi, yalnızca motorlu taşıtlarda bulunan Bluetooth cep telefonları ve (A2DP aracılığıyla) müzik çalarlar ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bu sistemlerin kullanımı için ülkenizde geçerli olan kanun ve düzenlemeleri, cep telefonunuz için de kullanım kılavuzundaki talimatları göz önünde bulundurun. 13. İzinler ve Uygunluk Beyanları BURY'de satış, üretim, servis ve işletme alanları, ISO 9001 ve ISO standardını karşılayan sıkı kalite ve çevre yönetimlerine sahiptir. ESS şunlara uygundur: R&TTE 1999/5/EG yönetmeliği uyarınca CE standardı e1 2009/19/EG yönetmeliği uyarınca e1 tip onayı Motorlu taşıtlarda elektromanyetik uygunluğu Bu sistemin üretici uygunluk beyanını posta, yukarıda belirtilen üretici adresi ya da aşağıdaki e-posta adresi yoluyla talep edebilirsiniz: Talebiniz/sorunuz için lütfen Almanca veya İngilizce dilini kullanın. Durum 08/ Değişiklik ve düzeltme yapılamaz Bluetooth marka işareti ve Bluetooth logoları, Bluetooth SIG, Inc.'in mülkiyetindedir. Bury Teknolojileri, bu markaları ilgili bir lisans kapsamında kullanır. Adı geçen diğer markaların tümü, kendi sahiplerinin mülkiyetindedir by BURY. Tüm hakları saklıdır.

22

JABRA speak 810. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/speak810

JABRA speak 810. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/speak810 JABRA speak 810 Kullanım Kılavuzu jabra.com/speak810 2015 GN Netcom A/S. Tüm hakları saklıdır. Jabra, GN Netcom A/S'nin tescilli markasıdır. Buraya dahil edilmiş olan tüm diğer tescilli markalar ilgili

Detaylı

BURY EasyTouch. Giriş 2. 1. Genel Bilgiler 2 2. Emniyet bilgileri 3. Eller Serbest Araç Kitinin Montajı 6

BURY EasyTouch. Giriş 2. 1. Genel Bilgiler 2 2. Emniyet bilgileri 3. Eller Serbest Araç Kitinin Montajı 6 BURY EasyTouch İçindekiler Giriş 2 1. Genel Bilgiler 2 2. Emniyet bilgileri 3 Eller Serbest Araç Kitinin Montajı 6 3. Sevkiyatın İçeriği molex 6 4. Batarya bilgileri 8 5. Cihazı pozisyonlama ve sabitleme

Detaylı

BoomP!ll. Bluetooth Hoparlör. Kullanma Kılavuzu 33033

BoomP!ll. Bluetooth Hoparlör. Kullanma Kılavuzu 33033 BoomP!ll Bluetooth Hoparlör Kullanma Kılavuzu 33033 Ednet 33033 Boom P!ll Bluetooth hoparlörü seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Cihazı ilk kez kullanmadan önce lütfen aşağıdaki talimatı okuyun. ÖZELLİKLER

Detaylı

Bu kullanma kılavuzu Falcon B Type için geçerlidir. farklılıklar gösterebilir.

Bu kullanma kılavuzu Falcon B Type için geçerlidir. farklılıklar gösterebilir. falcon b type Bu kullanma kılavuzu Falcon B Type için geçerlidir. DİKKAT: Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış farklılıklar gösterebilir. olup, ürün içerisindeki kılavuz ile Önsöz Değerli

Detaylı

SUPER BASS TAŞINABİLİR BLUETOOTH HOPARLÖR

SUPER BASS TAŞINABİLİR BLUETOOTH HOPARLÖR SUPER BASS TAŞINABİLİR BLUETOOTH HOPARLÖR Kullanım Kılavuzu DA-10287 DIGITUS DA-10287 Super Bass Taşınabilir Bluetooth Hoparlörü satın aldığınız için teşekkür ederiz! Bu kullanım kılavuzu Bluetooth Hoparlörünüzün

Detaylı

JABRA BOOST. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/boost

JABRA BOOST. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/boost Kullanım Kılavuzu jabra.com/boost 2014 GN Netcom A/S. Tüm hakları saklıdır. Jabra, GN Netcom A/S nin tescilli ticari markasıdır. Bu belgede anılan tüm diğer ticari markalar, kendi sahiplerinin mülkiyetindedir.

Detaylı

HP Roar Plus Hoparlör. Diğer Özellikler

HP Roar Plus Hoparlör. Diğer Özellikler HP Roar Plus Hoparlör Diğer Özellikler Copyright 2014 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Microsoft, Windows ve Windows Vista, Microsoft şirketler grubunun ABD'de tescilli ticari markalarıdır. Bluetooth,

Detaylı

JABRA STEEL. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/steel. jabra

JABRA STEEL. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/steel. jabra jabra Kullanım Kılavuzu jabra.com/steel 2015 GN Netcom A/S. Tüm hakları saklıdır. Jabra, GN Netcom A/S nin tescilli ticari markasıdır. Bu belgede anılan tüm diğer ticari markalar, kendi sahiplerinin mülkiyetindedir.

Detaylı

JABRA STEALTH UC. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/stealthuc

JABRA STEALTH UC. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/stealthuc Kullanım Kılavuzu jabra.com/stealthuc 2015 GN Netcom A/S. Tüm hakları saklıdır. Jabra, GN Netcom A/S'nin tescilli ticari markasıdır. Bu belgede anılan tüm diğer ticari markalar, kendi sahiplerinin mülkiyetindedir.

Detaylı

JABRA HALO FUSION. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/halofusion

JABRA HALO FUSION. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/halofusion Kullanım Kılavuzu jabra.com/halofusion 2015 GN Netcom A/S. Tüm hakları saklıdır. Jabra, GN Netcom A/S nin tescilli ticari markasıdır. Bu belgede anılan tüm diğer ticari markalar, kendi sahiplerinin mülkiyetindedir.

Detaylı

JABRA SPORT PACE WIRELESS

JABRA SPORT PACE WIRELESS L Kullanım Kılavuzu jabra.com/sportpace 2015 GN Netcom A/S. Tüm hakları saklıdır. Jabra, GN Netcom A/S nin tescilli ticari markasıdır. Bu belgede anılan tüm diğer ticari markalar, kendi sahiplerinin mülkiyetindedir.

Detaylı

Jabra. Halo Free. Kullanım kılavuzu

Jabra. Halo Free. Kullanım kılavuzu Jabra Halo Free Kullanım kılavuzu 2016 GN Audio A/S. Tüm hakları saklıdır. Jabra, GN Audio A/S nin tescilli ticari markasıdır. Bluetooth marka adı ve logoları, Bluetooth SIG Inc şirketinin mülkiyetinde

Detaylı

Spectro LED Bluetooth Hoparlör

Spectro LED Bluetooth Hoparlör Spectro LED Bluetooth Hoparlör Kullanma Kılavuzu 33042 Önemli Güvenlik Talimatları Bu hoparlör, tüm açılarda gelecek su sıçramasından korunacak şekilde tasarlanmıştır. Tümünün suya girmesi, ürüne zarar

Detaylı

JABRA SPORT Pulse wireless

JABRA SPORT Pulse wireless JABRA SPORT Pulse wireless Kullanım Kılavuzu jabra.com/sportpulsewireless 2014 GN Netcom A/S. Tüm hakları saklıdır. Jabra, GN Netcom A/S'nin tescilli ticari markasıdır. Bu belgede anılan tüm diğer ticari

Detaylı

X-107 KULLANMA KILAVUZU

X-107 KULLANMA KILAVUZU X-107 KULLANMA KILAVUZU Ekran ölçüsü 7inç Çözünürlülük 480 X ( RGB) X 234 Parlaklık 350cd/m2 Kontrast 300 : 1 Görüntü açısı ( L/R / T / B) : 60/ 60/40/60 Güç kaynağı 8~17V ( tipik DV 12V) Güç sarfiyatı

Detaylı

BLUETOOTH ES ALICISI. Kullanım Kılavuzu DA-30500

BLUETOOTH ES ALICISI. Kullanım Kılavuzu DA-30500 BLUETOOTH ES ALICISI Kullanım Kılavuzu DA-30500 İçindekiler 1.0 Giriş... 2 2.0 Teknik Özellikler... 3 3.0 Ambalajın İçindekiler... 3 4.0 PANEL AÇIKLAMALARI... 4 5.0 Bağlantı ve Çalıştırma... 5 1 Bluetooth

Detaylı

JABRA solemate mini. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/solematemini

JABRA solemate mini. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/solematemini JABRA solemate mini Kullanım Kılavuzu jabra.com/solematemini 2013 GN Netcom A/S. Tüm hakları saklıdır. Jabra, GN Netcom A/S'nin tescilli markasıdır. Bu belgede anılan tüm diğer tescilli markalar, sahiplerinin

Detaylı

Jabra SPEAK 510 KULLANIM KILAVUZU

Jabra SPEAK 510 KULLANIM KILAVUZU Jabra SPEAK 510 KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER HOŞ GELDİNİZ... 2 JABRA SPEAK 510'A GENEL BAKIŞ... 3 BAĞLANMA... 5 JABRA SPEAK 510'UN KULLANIMI... 8 DESTEK.... 11 TEKNİK ÖZELLİKLER... 12 1 HOŞ GELDİNİZ Jabra

Detaylı

JABRA SPORT PULSE WIRELESS

JABRA SPORT PULSE WIRELESS JABRA SPORT PULSE WIRELESS Kullanım Kılavuzu jabra.com/sportpulsewireless 2014 GN Netcom A/S. Tüm hakları saklıdır. Jabra, GN Netcom A/S'nin tescilli ticari markasıdır. Bu belgede anılan tüm diğer ticari

Detaylı

BMW 5 Serisi, Bluetooth Hands-Free Telefon sistemi Değiştirilmesi

BMW 5 Serisi, Bluetooth Hands-Free Telefon sistemi Değiştirilmesi 1997-2003 BMW 5 Serisi, Bluetooth Hands-Free Telefon sistemi Değiştirilmesi Nasıl BMW E39 5 Serisi BMW Bluetooth telefon sistemi kurmak için. Bu kılavuz eski bir telefon sistemi ile donatılmıştır BMW,

Detaylı

GSM Kartı. Programlama Butonu

GSM Kartı. Programlama Butonu Teknik Özellikler GSM DIALER KULLANMA KILAVUZU Besleme Gerilimi : 12 Volt Sukunet Akımı : 35 ma. Arama Esnasında Çekilen Akım : 100 ma. Tetikleme Türü : Negatif (-) Tetikleme Bağlantı Şekli GSM Kartı SIM

Detaylı

JABRA STEP WIRELESS. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/stepwireless. jabra

JABRA STEP WIRELESS. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/stepwireless. jabra L jabra Kullanım Kılavuzu jabra.com/stepwireless 2014 GN Netcom A/S. Tüm hakları saklıdır. Jabra GN Netcom A/ S'nin tescilli ticari markasıdır. Bu belgede anılan tüm diğer tescilli markalar, sahiplerinin

Detaylı

DERİN BAS HOPARLÖRLÜ BLUETOOTH "SOUNDBAR"

DERİN BAS HOPARLÖRLÜ BLUETOOTH SOUNDBAR DERİN BAS HOPARLÖRLÜ BLUETOOTH "SOUNDBAR" Hızlı Kurulum Kılavuzu DA-10294 DIGITUS DA-10294 cihazını satın aldığınız için teşekkür ederiz. Cep telefonunuz ya da bilgisayarınızdan (Bluetooth veya giriş kablosu

Detaylı

BLUETOOTH SES ALICI/VERİCİ

BLUETOOTH SES ALICI/VERİCİ BLUETOOTH SES ALICI/VERİCİ Hızlı Kurulum Kılavuzu DA-30501 İçindekiler Kullanmadan önce... 2 1. DA-30501 Hakkında... 2 2. Sistem gereksinimleri... 2 3. Genel Bakış... 2 Başlarken... 3 1. DA-30501 pilini

Detaylı

Türkçe. BT-03i Kullanıcı Kılavuzu

Türkçe. BT-03i Kullanıcı Kılavuzu BT-03i Kullanıcı Kılavuzu 1 Genel Bakış İçindekiler Başlangıç Telefon çağrısı nasıl yanıtlanır? Spesifikasyonlar 2 1. Genel Bakış A B E D F 1-1 Fonksiyon Tuşları: C A B C D E F Silikon kulak askısı Güç

Detaylı

Giriş 2. 1. Genel Bilgiler 2 2. Emniyet bilgileri 2. Eller Serbest Araç Kitinin Montajı 4

Giriş 2. 1. Genel Bilgiler 2 2. Emniyet bilgileri 2. Eller Serbest Araç Kitinin Montajı 4 BURY Motion İçindekiler Giriş 2 1. Genel Bilgiler 2 2. Emniyet bilgileri 2 Eller Serbest Araç Kitinin Montajı 4 3. Sevkiyatın İçeriği 4 4. Montaj Yeri ve Sabitleme 6 5. BURY Motion cihazını araca monte

Detaylı

EVOLUTION Bluetooth. Vacuum Speaker incl. USB Accupack KULLANIM TALIMATI

EVOLUTION Bluetooth. Vacuum Speaker incl. USB Accupack KULLANIM TALIMATI Vacuum Speaker incl. USB Accupack KULLANIM TALIMATI All trademarks shown are for reference purposes only. Bluetooth and the Bluetooth logo are registered trademarks of Bluetooth SIG, Inc. iphone TM, itunes

Detaylı

Konftel 55Wx Hızlı Referans Kılavuzu

Konftel 55Wx Hızlı Referans Kılavuzu TÜRKÇE Konftel 55Wx Hızlı Referans Kılavuzu Konftel 55Wx masa üstü telefonunuza, cep telefonunuza ve bilgisayarınıza bağlanabilen bir konferans ünitesidir. Konftel in benzersiz ses teknolojisi, OmniSound

Detaylı

KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU

KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU ISITMA/SOĞUTMA OTOMASYON SİSTEMLERİ KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU MODEL NO.: TH2006 TH2006RF RV0356 DİKKAT : Cihazı kullanmadan önce bu kılavuzu okuyun ve daha sonra gerekli durumlarda kullanmak üzere muhafaza

Detaylı

Kablosuz Bluetooth Hoparlör Açıklamaları

Kablosuz Bluetooth Hoparlör Açıklamaları Kablosuz Bluetooth Hoparlör Açıklamaları Hoparlörün işletme paneli fonksiyon Tablosu Güç Açma/Kapama butonu, Çalıştırmak/Kapatmak için butona basın; Ses + Ses - Sesi kapat Güç gösterge ışığı--- Mavi LED;

Detaylı

Kullanım Kılavuzu Instruction Manual

Kullanım Kılavuzu Instruction Manual Kullanım Kılavuzu Instruction Manual KART YUVASI Değerli Müºterimiz, Bluelight ı tercih ettiğiniz için teºekkür ederiz. Ürünlerimiz tamamen siz değerli müºterilerimizin hayatını kolaylaºtırmak için özel

Detaylı

Connection Manager Kullanım Kılavuzu

Connection Manager Kullanım Kılavuzu Connection Manager Kullanım Kılavuzu Baskı 1.0 2 İçindekiler Bağlantı yöneticisi uygulaması hakkında 3 Başlarken 3 Bağlantı yöneticisi uygulamasını açma 3 Geçerli bağlantı durumunu görüntüleme 3 Uygulama

Detaylı

JABRA PRO 935. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/pro935

JABRA PRO 935. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/pro935 JABRA PRO 935 Kullanım Kılavuzu jabra.com/pro935 2015 GN Netcom A/S. Tüm hakları saklıdır. Jabra, GN Netcom A/ S'nin tescilli markasıdır. Buraya dahil edilmiş olan tüm diğer tescilli markalar ilgili sahiplerinin

Detaylı

Nokia Telefon Hoparlörü HF-300 Kullaným Kýlavuzu

Nokia Telefon Hoparlörü HF-300 Kullaným Kýlavuzu Nokia Telefon Hoparlörü HF-300 Kullaným Kýlavuzu 9203868 1. Baský TR UYGUNLUK BÝLDÝRÝMÝ NOKIA CORPORATION þirketi, bu HF-34W ürününün Directive 1999/5/EC kararýnýn esas þartlarý ve diðer ilgili hükümleri

Detaylı

CAPTAİN-i ver. 5.6 & ve Üzeri RX-6 KULLANIM KİTAPÇIĞI

CAPTAİN-i ver. 5.6 & ve Üzeri RX-6 KULLANIM KİTAPÇIĞI 1 CAPTAİN-i ver. 5.6 & ve Üzeri RX-6 KULLANIM KİTAPÇIĞI http://www.salimusta.com salim@salimusta.com CAPTAIN-I Alarm paneli Özellikleri 6 programlanabilir bölge 2 bölünme Arayıcı: üç kişisel cep veya ev

Detaylı

GÜNEŞ ENERJİLİ ŞARJ CİHAZI Kullanma talimatları

GÜNEŞ ENERJİLİ ŞARJ CİHAZI Kullanma talimatları GÜNEŞ ENERJİLİ ŞARJ CİHAZI Kullanma talimatları Ürn.No. 90-55000 B c ed I H G F Genel Uyarı RU Bu aygıt bir güç kaynağı yardımıyla çalışan elektronik bileşenleri içerir (güç kaynağı ve/veya piller). Çocukların

Detaylı

JABRA BIZ 2400 II. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/biz2400

JABRA BIZ 2400 II. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/biz2400 Kullanım Kılavuzu jabra.com/biz2400 2015 GN Netcom A/S, GN Netcom US, Inc. Tüm hakları saklıdır. Jabra, GN Netcom A/S'nin tescilli ticari markasıdır. Bu belgede anılan tüm diğer ticari markalar, kendi

Detaylı

Sonar II LED Bluetooth Hoparlör. Kullanıcı kılavuzu 33047

Sonar II LED Bluetooth Hoparlör. Kullanıcı kılavuzu 33047 Sonar II LED Bluetooth Hoparlör Kullanıcı kılavuzu 33047 Önemli Güvenlik Talimatları Hoparlörü, su ve benzeri sıvılardan uzak tutun. Hoparlörü, her türlü ısı kaynağından uzak tutun. İşitmenize veya birimin

Detaylı

CUBE BLUETOOTH HOPARLÖR. kitsound.co.uk. KULLANICI KILAVUZU Christchurch, Dorset, BH23 4FL, Birleşik Krallık

CUBE BLUETOOTH HOPARLÖR. kitsound.co.uk. KULLANICI KILAVUZU Christchurch, Dorset, BH23 4FL, Birleşik Krallık kitsound.co.uk CUBE BLUETOOTH HOPARLÖR JB. 3079/Çin'de üretilmiştir. KitSound 2015 KULLANICI KILAVUZU Christchurch, Dorset, BH23 4FL, Birleşik Krallık 1 1 Bizler zanaatkârız. Bizler müzisyeniz. Biz KitSound

Detaylı

WiFiBELL kablolu veya kablosuz olarak internete bağlanarak akıllı telefonunuzla çift yönlü görüntülü ve sesli bağlantı sağlar.

WiFiBELL kablolu veya kablosuz olarak internete bağlanarak akıllı telefonunuzla çift yönlü görüntülü ve sesli bağlantı sağlar. WiFiBELL kablolu veya kablosuz olarak internete bağlanarak akıllı telefonunuzla çift yönlü görüntülü ve sesli bağlantı sağlar. Akıllı zile basıldığında ev içerisindeki zil aksesuarı çalar ve bu sırada

Detaylı

Cisco için Jabra SPEAK 450

Cisco için Jabra SPEAK 450 Cisco için Jabra SPEAK 450 KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER HOŞ GELDİNİZ...2 CISCO İÇİN JABRA SPEAK 450'YE GENEL BAKIŞ...3 BAĞLANMA...5 CISCO İÇİN JABRA SPEAK 450'NİN KULLANIMI...7 DESTEK...8 TEKNİK ÖZELLİKLER...9

Detaylı

ÖNEMLİ GÜVENLİK AÇIKLAMALARI

ÖNEMLİ GÜVENLİK AÇIKLAMALARI ÖNEMLİ GÜVENLİK AÇIKLAMALARI 1) Cihazın uzun yıllar sorunsuz çalışması için, aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir. 2) Cihazın kullanma kılavuzu mutlaka okunmalıdır. 3) Yangın ve elektrik çarpmalarını

Detaylı

BOSE AE2 KULAKLIKLAR. Kullanma Kılavuzu

BOSE AE2 KULAKLIKLAR. Kullanma Kılavuzu BOSE AE2 KULAKLIKLAR Kullanma Kılavuzu Türkçe Tab 2, 8 Tab 3, 9 Tab 4, 10 Tab 5, 11 Sınırlı Garanti Bose kulaklıklarınız sınırlı garanti kapsamındadır. Sınırlı garanti detayları, kutunun içerisindeki ürün

Detaylı

Kısa Kılavuz. Bağlantılar. Pilin takılması/pilin şarj edilmesi. Dijital Telsiz Telefon. Dijital Telesekreter. İlk şarj: 8 saat PQQW15648ZA

Kısa Kılavuz. Bağlantılar. Pilin takılması/pilin şarj edilmesi. Dijital Telsiz Telefon. Dijital Telesekreter. İlk şarj: 8 saat PQQW15648ZA TG8070_8090TR(tr-tr)_QG.fm Page 1 Friday, August 10, 2007 4:18 PM Kısa Kılavuz Dijital Telsiz Telefon Model No. KX-TG8070TR Dijital Telesekreter Model No. KX-TG8090TR Bağlantılar KX-TG8070 KX-TG8090 Çengel

Detaylı

BT220 HEADSET. Ürün bilgileri 1 Şarj bağlantısı 2 + düğmesi 3 - düğmesi 4 İşlev göstergesi (mavi) 5 Pil göstergesi (kırmızı)

BT220 HEADSET. Ürün bilgileri 1 Şarj bağlantısı 2 + düğmesi 3 - düğmesi 4 İşlev göstergesi (mavi) 5 Pil göstergesi (kırmızı) Ürün bilgileri 1 Şarj bağlantısı 2 + düğmesi 3 - düğmesi 4 İşlev göstergesi (mavi) 5 Pil göstergesi (kırmızı) 6 Kulaklık fişi 7 Mikrofon 8 Kulaklık klipsi 9 Şarj göstergesi (kırmızı) 10 Güç göstergesi

Detaylı

- TESTO 106 - TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU

- TESTO 106 - TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU - TESTO 106 - TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU 1. Ürün Açıklaması Alarm, LED Ekran Aç/kapa tuşu, Ölçüm değerleri Alarm değerlerini gösterir, fonksiyonlar ayarlanır Pil bölümü Daldırma probu 1 2. Genel Bilgi

Detaylı

CG - G5. GSM Modüllü Alarm Sistemi

CG - G5. GSM Modüllü Alarm Sistemi Yusuf Noyan AYDIN Aydın Dış Ticaret Altınkum Mahallesi 430 Sokak No:2/4 Konyaaltı ANTALYA Telefon : + 90 242 229 96 50 www.aypro.com info@aypro.com CG - G5 GSM Modüllü Alarm Sistemi GSM / SMS / RFID Alarm

Detaylı

Nokia 500 Araç Dolaþým Sistemi Baþlangýç Kýlavuzu

Nokia 500 Araç Dolaþým Sistemi Baþlangýç Kýlavuzu Nokia 500 Araç Dolaþým Sistemi Baþlangýç Kýlavuzu 9205371 3. Baský TR UYGUNLUK BÝLDÝRÝMÝ Ýþbu belgede, NOKIA CORPORATION, bu PD-14 ürününün önem taþýyan gereksinimlerle ve 1999/5/EC Yönetmeliðinin ilgili

Detaylı

Bu kullanma kılavuzunu Falcon M Type model FM Transmitter için geçerlidir.

Bu kullanma kılavuzunu Falcon M Type model FM Transmitter için geçerlidir. falcon m type Bu kullanma kılavuzunu Falcon M Type model FM Transmitter için geçerlidir. DİKKAT: Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar

Detaylı

JABRA EClIPSE. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/eclipse

JABRA EClIPSE. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/eclipse JABRA EClIPSE Kullanım Kılavuzu jabra.com/eclipse 2015 GN Netcom A/S. Tüm hakları saklıdır. Jabra, GN Netcom A/S'nin tescilli ticari markasıdır. Bu belgede anılan tüm diğer ticari markalar, kendi sahiplerinin

Detaylı

JABRA CLASSIC. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/classic

JABRA CLASSIC. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/classic Kullanım Kılavuzu jabra.com/classic İÇİNDEKİLER 1. HOŞ GELDİNİZ... 3 2. KULAKLIĞA GENEL BAKIŞ... 4 3. TAKMA ŞEKLİ... 5 3.1 SILIKON KULAKLIKLARI DEĞIŞTIRIN 3.2 KULAK KANCASINI TAKMA 4. PILI ŞARJ ETME...

Detaylı

HOMEPLUG ADAPTER STARTER KIT

HOMEPLUG ADAPTER STARTER KIT HOMEPLUG ADAPTER STARTER KIT 200 MBPS EL KITABI NI-707525 TÜRKÇE HOMEPLUG ADAPTER STARTER KIT 200 MBPS Öncelikle bu ICIDU Homeplug adaptörünü satın aldığınız için teşekkür ederiz. Bu 200 Mbps Homeplug

Detaylı

Centronic MemoControl MC42

Centronic MemoControl MC42 Centronic MemoControl MC42 tr Montaj ve İşletme Talimatı Bellek Tuşları Aşağıdaki kişilere yönelik önemli bilgiler: Montaj elemanı / Elektrik teknisyeni / Kullanıcı Lütfen ilgili kişilere iletiniz! Bu

Detaylı

Plantronics Explorer 10. Kullanıcı Kılavuzu

Plantronics Explorer 10. Kullanıcı Kılavuzu Plantronics Explorer 10 Kullanıcı Kılavuzu İçindekiler Hoş Geldiniz 3 Kutunun İçinde Ne Var 4 Kulaklığa Genel Bakış 5 Güvende olun 5 Eşleştirme ve Şarj Etme 6 Eşleştirme 6 Eşleştirme modunu etkinleştirme

Detaylı

Detaylı bilgi için www.ekont.com veya http://www.ekont.com/index.php?id=119 adreslerine göz atabilirsiniz. -1-

Detaylı bilgi için www.ekont.com veya http://www.ekont.com/index.php?id=119 adreslerine göz atabilirsiniz. -1- -1- -2- Temel Fonksiyonlar-Özellikler 1. Ücretsiz çağrı atarak kapı ve bariyer kumanda edebilme (1 adet kuru kontak çıkış) 2. Tüm programlama işlemlerinin SMS ile yapılabilmesi ve SMS ile geri bildirim

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler

İÇİNDEKİLER. Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler İÇİNDEKİLER Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler 2 3-4 5 5 6 1 Değerli Müşterimiz LUITON LT- 002 ürününü tercih ettiğiniz için

Detaylı

Montaj ve kullanım kılavuzu

Montaj ve kullanım kılavuzu Montaj ve kullanım kılavuzu DGPS Alıcısı A101 Tarih: V3.20150602 3030246900-02-TR Bu kullanım kılavuzunu okuyun ve buna riayet edin. Bu kullanım kılavuzunu ileride kullanmak için saklayın. Künye Doküman

Detaylı

- TESTO 720 - TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU

- TESTO 720 - TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU - TESTO 720 - TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU 1. Ürün Açıklaması (1) Prob soket(ler)i Ekran Testo 720 Kontrol butonları Pil bölmesi TUŞ FONKSİYONLARI Cihazı Açma Cihazı Kapama (Basılı tutunuz) Cihaz ışığı

Detaylı

Safety and Certifications

Safety and Certifications 600QSG.qxd 05.04.2004 0: Uhr Seite (,) xxxx Başlamadan önce: Aşağıdaki parçaların da DSL kitinizle birlikte aşağıdaki verildiğinden emin olun: SpeedStream SpeedStream Safety and Certifications Safety and

Detaylı

Safety and Certifications

Safety and Certifications 007-07-003.qxd 5.03.004 9:37 Uhr Seite (,) xxxx Başlamadan önce: Aşağıdaki parçaların da DSL kitinizle birlikte verildiğinden emin olun: SpeedStream SpeedStream Safety and Certifications Safety and Certifications

Detaylı

SafeLine SL1. SafeLine SL1, EN81-28 ve EN81-70 koşullarını tam olarak karşılar.

SafeLine SL1. SafeLine SL1, EN81-28 ve EN81-70 koşullarını tam olarak karşılar. Kataloğu - SafeLine 2011, EN81-28 ve EN81-70 koşullarını tam olarak karşılar. EN81-28 ve EN81-70 koşullarını yerine getirerek, asansörün en gelişmiş teknoloji olduğunu gösterirken ihtiyacınız olan tüm

Detaylı

JABRA ROX WIRELESS. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/roxwireless

JABRA ROX WIRELESS. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/roxwireless Kullanım Kılavuzu jabra.com/roxwireless 2014 GN Netcom A/S. Tüm hakları saklıdır. Jabra, GN Netcom A/S'nin tescilli markasıdır. Bu belgede anılan tüm diğer tescilli markalar, sahiplerinin mülkiyetindedir.

Detaylı

MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ EĞİTİM DOKÜMANI

MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ EĞİTİM DOKÜMANI MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ EĞİTİM DOKÜMANI Sürüm 1.3.5 Ağustos 2013 TegsoftCC Müşteri Temsilcisi Eğitim Dokümanı Sayfa 1 / 15 İçindekiler A. SİSTEME GİRİŞ... 2 1. Sisteme Giriş... 2 B. ÇAĞRI İŞLEMLERİ... 2 1.

Detaylı

DİKKAT: Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar gösterebilir.

DİKKAT: Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar gösterebilir. falcon h type Bu kullanma kılavuzunu Falcon H Type model FM Transmitter için geçerlidir. DİKKAT: Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar

Detaylı

HP-1V HEADPHONES KULLANICI KILAVUZU

HP-1V HEADPHONES KULLANICI KILAVUZU HP-1V HEADPHONES KULLANICI KILAVUZU VERTU HP-1V KULAKLIK KULLANICI KILAVUZU SÜRÜM1.0 Türkçe 1 2 Türkçe VERTU HP-1V KULAKLIK KULLANICI KILAVUZU Vertu HP-1V kulak üstü kulaklık satın aldığınız için teşekkür

Detaylı

Plantronics M70. -M90 Serisi. Kullanıcı Kılavuzu

Plantronics M70. -M90 Serisi. Kullanıcı Kılavuzu Plantronics M70 -M90 Serisi Kullanıcı Kılavuzu İçindekiler Hoş Geldiniz 3 Kutunun içinde ne var* 4 Dil Seçme 5 Eşleştirme 6 Kulaklığa Genel Bakış 7 Güvende olun 7 Kontrolü Ele Alın 8 Aramayı yanıtlama

Detaylı

KULLANICI KILAVUZU. PowerMust 400/600/1000 Offline. Kesintisiz Güç Kaynağı

KULLANICI KILAVUZU. PowerMust 400/600/1000 Offline. Kesintisiz Güç Kaynağı TR KULLANICI KILAVUZU PowerMust 400/600/1000 Offline Kesintisiz Güç Kaynağı 1 ÖNEMLİ GÜVENLİK TALİMATLARI BU TALİMATLARI SAKLAYIN Bu el kitabı PowerMust 400 Offline, PowerMust 600 Offline ve PowerMust

Detaylı

JABRA mini. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/mini

JABRA mini. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/mini JABRA mini Kullanım Kılavuzu jabra.com/mini 2013 GN Netcom A/S. All rights reserved. Jabra is a registered trademark of GN Netcom A/S. All other trademarks included herein are the property of their respective

Detaylı

Ek kılavuz Eşleşme. BMW Motorrad. The Ultimate Riding Machine

Ek kılavuz Eşleşme. BMW Motorrad. The Ultimate Riding Machine Ek kılavuz Eşleşme BMW Motorrad The Ultimate Riding Machine Motosiklet satıcı bilgileri Motosiklet bilgileri Satıcı bilgileri Model Serviste irtibat kurulacak kişi Şasi numarası Bayan/Bay Renk numarası

Detaylı

Hızlı Başlangıç: Ses ve Görüntüyü kullanma

Hızlı Başlangıç: Ses ve Görüntüyü kullanma Hızlı Başlangıç: Ses ve Görüntüyü kullanma Uygun bir mikrofon ve hoparlörlere sahipseniz, Microsoft Lync 2010 iletişim yazılımını sesli aramalar için kullanabilirsiniz. Kurumunuzda kullanımı önerilen,

Detaylı

Modem ve Yerel Ağlar. Belge Parça Numarası: 383057-142. Ekim 2005

Modem ve Yerel Ağlar. Belge Parça Numarası: 383057-142. Ekim 2005 ve Yerel Ağlar Belge Parça Numarası: 383057-142 Ekim 2005 İçindekiler 1 Modem Modem kablosu kullanma.......................... 2 Ülkeye/bölgeye özgü modem kablosu adaptörü kullanma................................

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Stereo Mikrofon STM10

Kullanım kılavuzu. Stereo Mikrofon STM10 Kullanım kılavuzu Stereo Mikrofon STM10 İçindekiler Temel Bilgiler...3 Fonksiyona genel bakış...3 Donanıma genel bakış...3 Montaj...4 Mikrofonunuzun kullanımı...5 Ses kaydetme...5 Videolar için ses kaydetme...8

Detaylı

Kullanım Kılavuzu Pens Ampermetre PCE-DC 1

Kullanım Kılavuzu Pens Ampermetre PCE-DC 1 PCE Teknik Cihazları Ltd.Şti. Halkalı Merkez Mah Ataman Sok. No.:4/4 Türkiye Tel: 0212 471 11 47 Faks: 0212 705 53 93 info@pce-cihazlari.com.tr www.pce-instruments.com/turkish Kullanım Kılavuzu Pens Ampermetre

Detaylı

MLS Destinator Pro 4300-5000

MLS Destinator Pro 4300-5000 MLS Destinator Pro 4300-5000 3 ! UYARI Navigasyon cihazınız şarj olduktan sonra şarj aletine bağlı tutmayın. Gereğinden fazla şarj pilin ömrünü kısaltabilir. Model No: G431 (Pro4300) Model No: G550 (Pro5000)

Detaylı

JABRA stone3. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/stone3. jabra

JABRA stone3. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/stone3. jabra JABRA stone3 Kullanım Kılavuzu.com/stone3 İÇİNDEKİLER 1. HOŞ GELDİNİZ... 3 2. KULAKLIĞA GENEL BAKIŞ... 4 3. TAKMA ŞEKLİ... 5 3.1 EARGELS DEĞİŞİMİ 4. BATARYA DEĞİŞİMİ... 6 4.1 BATARYA DURUMU 5. BALĞANMA...

Detaylı

Saliha Ünal. Cellebrite Touch Eğitimi

Saliha Ünal. Cellebrite Touch Eğitimi Saliha Ünal Cellebrite Touch Eğitimi Neden Cellebrite? İçeriğimi eski telefonumdan yeni akıllı telefona nasıl aktarabilirim? Çok Kolay! Cellebrite a sahibiz Kolayca yapabiliriz! Kit Genel Bakış Cellebrite

Detaylı

Motorola Phone Tools. Hızlı Başlangıç

Motorola Phone Tools. Hızlı Başlangıç Motorola Phone Tools Hızlı Başlangıç İçerik Minimum Gereksinimler... 2 Motorola Phone Tools Yüklemeden Önce... 3 Yükleme Motorola Phone Tools... 4 Cep Telefonu Cihazını Yükleme ve Yapılandırma... 5 Çevrimiçi

Detaylı

Bu kullanma kılavuzu Piranha Razor N Type için geçerlidir.

Bu kullanma kılavuzu Piranha Razor N Type için geçerlidir. razor n type Bu kullanma kılavuzu Piranha Razor N Type için geçerlidir. DİKKAT: Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar gösterebilir. 2009

Detaylı

MY APPS MAGIC. RF Dongle (AN-MR300C) P/NO : MBM51168845(1204-REV01)

MY APPS MAGIC. RF Dongle (AN-MR300C) P/NO : MBM51168845(1204-REV01) MY APPS MAGIC RF Dongle (AN-MR300C) P/NO : MBM51168845(1204-REV01) Uzaktan Kumanda Açıklaması GÜÇ : TV yi açar veya kapatır. BACK (GERİ): Önceki seviyeye döner. Tekerlek (OK) (Tamam): Menüleri ve opsiyonları

Detaylı

Modem ve Yerel Ağ. Kullanıcı Kılavuzu

Modem ve Yerel Ağ. Kullanıcı Kılavuzu Modem ve Yerel Ağ Kullanıcı Kılavuzu Telif Hakkı 2006 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Bu belgede yer alan bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. HP ürünleri ve hizmetlerine ilişkin

Detaylı

RICOH Smart Device Connector Kullanıcılarına: Makineyi Yapılandırma

RICOH Smart Device Connector Kullanıcılarına: Makineyi Yapılandırma RICOH Smart Device Connector Kullanıcılarına: Makineyi Yapılandırma İÇİNDEKİLER 1. Tüm Kullanıcılara Giriş...3 Kılavuz Hakkında Bilgi...3 Ticari Markalar...4 RICOH Smart Device Connector nedir?... 5 RICOH

Detaylı

Nokia Bluetooth Stereo Kulaklýklý Mikrofon Seti BH-604 Kullaným Kýlavuzu

Nokia Bluetooth Stereo Kulaklýklý Mikrofon Seti BH-604 Kullaným Kýlavuzu Nokia Bluetooth Stereo Kulaklýklý Mikrofon Seti BH-604 Kullaným Kýlavuzu 9203663 2. Baský TR UYGUNLUK BÝLDÝRÝMÝ NOKIA CORPORATION þirketi, bu HS-96W ürününün 1999/5/EC sayýlý Direktif kararýnýn esas þartlarý

Detaylı

CUBE EFES KULLANIM KILAVUZU

CUBE EFES KULLANIM KILAVUZU Lütfen öncelikle bu kılavuzu okuyunuz! Değerli Müşterimiz, MAS İnterkom ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Ürünün size en iyi verimi sunmasını istiyoruz. Bunun için, bu kılavuzun tamamını ürünü

Detaylı

COOL-US Kullanma Kılavuzu

COOL-US Kullanma Kılavuzu COOL-US Kullanma Kılavuzu Profesyonel Nem ve Sıcaklık ölçer Lütfen ürünü kullanmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyunuz ve ilerisi için saklayınız. İçindekiler 1. Güvenlik... 1 2. Tanıtım... 2 3. Özellikler...

Detaylı

KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU

KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU ISITMA/SOĞUTMA OTOMASYON SİSTEMLERİ KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU MODEL NO.: TH1149 TH1149SA TH1149SB TH1149RF TH1149MSA TH1149MSB DİKKAT : Cihazı kullanmadan önce bu kılavuzu okuyun ve daha sonra gerekli

Detaylı

IP İnterkom IP İNTERKOM NEDİR? IP?

IP İnterkom IP İNTERKOM NEDİR? IP? IP İnterkom IP İNTERKOM NEDİR? IP? IP İnterkom Üretilen tüm elektronik cihazlar, Ethernet çıkışlı olarak üretilmekte ve dış dünyaya bağlanabilmektedir. Bu sebeple İnterkom sistemleri de aynı yapıya uygun

Detaylı

Hızlı kullanım kılavuzu

Hızlı kullanım kılavuzu Hızlı kullanım kılavuzu Başlamadan önce Bu kılavuzun amacı Kağıt tüketimini azaltmak ve çevreye karşı mümkün olduğunca sorumlu ve saygılı davranma çabamız kapsamında, Parrot kullanıcı belgelerinin basılmasındansa

Detaylı

RU1000 Kepenk Güç Kaynağı. Uzaktan Kumandalı Kepenk Güç Kaynağı KULLANIM KILAVUZU

RU1000 Kepenk Güç Kaynağı. Uzaktan Kumandalı Kepenk Güç Kaynağı KULLANIM KILAVUZU RU1000 Uzaktan Kumandalı KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER TANITIM 2 GÜÇ KAYNAĞI' NIN KURULUMU 2-3 KONTROL PANELİ 3 MONTAJ 4 UZAKTAN KUMANDA TANITIMI 4 UZAKTAN KUMANDAYI HAFIZAYA YÜKLEME 5 UZAKTAN KUMANDAYI

Detaylı

EM 111 geliştirme modülü Typ E20/F20/Jxx

EM 111 geliştirme modülü Typ E20/F20/Jxx EM 111 geliştirme modülü Typ E20/F20/Jxx TR Montaj ve kullanım için el kitabı 1. Simgelerin açıklaması 2. İçindekiler Açıklamalar 1. Simgelerin açıklaması.........2 2. İçindekiler..................2 3.

Detaylı

PLUSSMART HT 350 SET ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU

PLUSSMART HT 350 SET ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU GENEL ÖZELLİKLER PLUSSMART HT 350 SET ODA TERMOSTATI KULLANIM KILAVUZU PLUSSMART HT 350 SET kablosuz oda termostatıdır. Kullanıcının oda termostatını ihtiyacı doğrultusunda programlayıp daha konforlu ve

Detaylı

EWD8989 KULLANIM KILAVUZU

EWD8989 KULLANIM KILAVUZU EWD8989 KULLANIM KILAVUZU ÖNEMLİ 1: Saatte kullanılacak kart, Mikro Sim olmalıdır. ÖNEMLİ2: Mikro Sim kartın PIN kodu bir telefon yardımıyla kaldırıldıktan sonra saate takılmalı. Uygulamayı Akıllı Telefonunuza

Detaylı

Çok Kanallı AV Alıcısı. Buradan başlayın Merhaba, bu belge Hızlı Kurulum Kılavuzunuzdur

Çok Kanallı AV Alıcısı. Buradan başlayın Merhaba, bu belge Hızlı Kurulum Kılavuzunuzdur Çok Kanallı AV Alıcısı STR-DN1020 Buradan başlayın Merhaba, bu belge Hızlı Kurulum Kılavuzunuzdur 1 Hoparlörlerin ayarlanması 2 TV'nizin ve diğer cihazların bağlanması 3 Diğer bağlantılar 4 Hoparlörlerin

Detaylı

S50 Parmak izi Cihazı Kullanım Kılavuzu. S50 Genel Tanıtım

S50 Parmak izi Cihazı Kullanım Kılavuzu. S50 Genel Tanıtım S50 Parmak izi Cihazı Kullanım Kılavuzu S50 Genel Tanıtım Fonksiyon Tanımı İlgili özellik ve input için aşağıdaki tabloyu inceleyiniz Programlama Moduna Giriş * 888888 # Kodundan sonra programlamaya başlayabilirsiniz

Detaylı

5.1 MULTIMEDYA HOPARLÖR SİSTEMİ JSM-05

5.1 MULTIMEDYA HOPARLÖR SİSTEMİ JSM-05 5.1 MULTIMEDYA HOPARLÖR SİSTEMİ JSM-05 KULLANMA KILAVUZU ÖZELLİKLER Ses gücü : 8W 5 + 25W(RMS) Sürücü birimler :3 5 dolu saha manyetik olarak koruma + 5.25 subwoofer Frekans alımı : Satellites: 120Hz

Detaylı

4-in-1 SOLAR GÜNEŞ ENERJİLİ ŞARJ CİHAZI

4-in-1 SOLAR GÜNEŞ ENERJİLİ ŞARJ CİHAZI 4-in-1 SOLAR GÜNEŞ ENERJİLİ ŞARJ CİHAZI Kullanma talimatları Art.No. 90-60000 B C F G D I H E Genel Uyarı Bu aygıt bir güç kaynağı yardımıyla çalışan elektronik bileşenleri içerir (güç kaynağı ve/veya

Detaylı

JABRA STEALTH. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/stealth

JABRA STEALTH. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/stealth Kullanım Kılavuzu jabra.com/stealth 2014 GN Netcom A/S. Tüm hakları saklıdır. Jabra GN Netcom A/S'nin tescilli ticari markasıdır. Bu belgede anılan tüm diğer ticari markalar, kendi sahiplerinin mülkiyetindedir.

Detaylı

AKÜ TAKVİYE CİHAZLI POWER BANK 9000

AKÜ TAKVİYE CİHAZLI POWER BANK 9000 AKÜ TAKVİYE CİHAZLI POWER BANK 9000 Kullanım Kılavuzu 31889 Ürünü kullanmadan önce lütfen bu kullanma kılavuzunu okuyun. Bu uyarıya uymamak ciddi yaralanmalara neden olabilir. Taşınabilir Çok Fonksiyonlu

Detaylı

- TESTO Ortamda Nem ve Sıcaklık Ölçüm Cihazı TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU

- TESTO Ortamda Nem ve Sıcaklık Ölçüm Cihazı TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU - TESTO 625 - Ortamda Nem ve Sıcaklık Ölçüm Cihazı TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU 1 - INDEX 1. GENEL BİLGİ... 3 2. BAKIM, ONARIM VE KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR... 3 3. TAŞIMA VE NAKLİYE SIRASINDA

Detaylı

TESTO 105 TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU

TESTO 105 TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU TESTO 105 TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU 1. Genel Bilgi Cihazı kullanmadan önce lütfen bu dokümanın tamamını dikkatlice okuyunuz. Gerekli olduğu takdirde kullanmak üzere saklayınız. 2. Ürün Tanımı Ekran

Detaylı

Bu kullanma kılavuzu Piranha Bote model Walkie Talkie için geçerlidir.

Bu kullanma kılavuzu Piranha Bote model Walkie Talkie için geçerlidir. bote Bu kullanma kılavuzu Piranha Bote model Walkie Talkie için geçerlidir. Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar gösterebilir. Önsöz

Detaylı