CC Kurulum ve Kullanma Kılavuzu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "CC 9048. Kurulum ve Kullanma Kılavuzu"

Transkript

1 CC 9048 Kurulum ve Kullanma Kılavuzu

2

3 CC 9048 İçindekiler Giriş 2 1. Genel Bilgiler 2 2. Güvenlik Bilgileri 2 Eller Serbest Sistemi'nin (ESS) Kurulumu 4 3. Teslimat İçeriği 4 4. Yerleştirme ve Montaj 6 5. Elektronik Kutu Bağlantıları 7 Kullanım Kılavuzu Dil seçimi Bluetooth Bağlantısı Kurma Tuş Fonksiyonlarına İlişkin Genel Bilgi Müzik oynatma VoiceTag Fonksiyonu 16 Diğer Bilgiler Servis Sistemin Kurallara Uygun Kullanımı İzinler ve Uygunluk Beyanları 19

4 2 Giriş 1. Genel Bilgiler Değerli Müşteri, Yüksek kaliteye sahip olan ve en yüksek derecede kullanım kolaylığı sunan BURY marka bir eller serbest sistemi satın aldınız. BURY eller serbest sisteminizin sunduğu konforu mümkün olan en iyi şekilde yaşayabilmeniz için kullanım kılavuzunu lütfen dikkatli bir şekilde okuyun. Montaj ya da işletim hakkında daha fazla sorunuz olması durumunda, lütfen satıcınızla iletişime geçin. Size memnuniyetle yardımcı olacak ve deneyimleriniz ile önerilerinizi üreticiye iletecektir. Yardım Hattı ile de iletişime geçebilirsiniz. Telefon ve faks numaralarına ulaşmak için Servis anahtar sözcüğünü kullanabilirsiniz. Size güzel bir seyahat diliyoruz. 2. Güvenlik Bilgileri Montaj - kim ve nerede Montajın bir atölyede gerçekleştirilmesini tavsiye ediyoruz. Araç üreticisinin montaj talimatlarını, yalnızca nitelikli kişiler doğru şekilde uygulayabilir. Güç Kaynağı Eller serbest sistemi, 12 Volt'luk (PKW) bir elektrik sistemine sahip motorlu taşıtlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Cihazı, 24 Volt'luk (PKW) bir elektrik sistemine sahip motorlu taşıtlara monte ettiğinizden emin olun ve lütfen bir voltaj transformatörü kullanın. Bu konuya ilişkin herhangi bir sorunuz olması durumunda Yardım Hattımız size memnuniyetle yardımcı olacaktır. Yerleştirme, Ses Ayarı Cihazın bileşenlerini araç içerisine yerleştirirken, görüşünüzü engellememesi ve kişi çarpma bölgelerinde bulunmaması ya da hava yastığı açılma bölgelerine monte edilmemesi gerektiğine dikkat edin. Gösterge panelinde bulunan kaplamaların (hava yastığı ile ve olmadan) ya da bileşenlerin sökülmesi için bazı durumlarda özel aletlere ve alan bilgisine ihtiyaç duyabilirsiniz.

5 3 Uygun Kullanım Sistemin uygunsuz kurulumu ve kullanımından kaynaklanan hasar ve bozulmalardan dolayı herhangi bir sorumluluk kabul etmiyoruz. Bu nedenle cihazı nem, yüksek sıcaklık veya sarsıntılardan koruyun, kurulum ve kullanım talimatlarında belirtilen uygulama adımlarına harfiyen uyun. Trafikte Kullanım Sistemi yalnızca trafik koşullarının izin verdiği ölçüde ve trafiğe katılan diğer kişileri tehlikeye atmayacak, engellemeyecek, onlara zarar vermeyecek veya müdahale etmeyecek şekilde kullanın. Cihazın ses seviyesini, dışarıdan gelen sesleri algılayabileceğiniz seviyede ayarlayın. Arıza Durumunda Herhangi bir arıza tespit ettiğinizde veya bir arızanın olduğundan şüphe ettiğinizde cihazı kullanmayın. Herhangi bir BURY satıcısına başvurun veya BURY Yardım Hattı ile iletişime geçin. Uygun olmayan onarım girişimleri sizin için tehlikeli durumların oluşmasına sebebiyet verebilir. Bu nedenle denetimler yalnızca nitelikli kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir. Önemli: Güvenli bir sürüş sağlama ve aracın kontrolü her zaman XX sürücünün sorumluluğundadır. Bu nedenle sürüş esnasında kesinlikle cep telefonu ve cep telefonunun özellikle SMS/ MMS okuma ya da yazma fonksiyonlarını kullanmayın. Yapılan araştırmalar, dikkat dağınıklığının güvenliğiniz için XX bir risk teşkil ettiğini gösterir. Sürüş esnasında cep telefonunun kullanılması, buna benzer bir dikkat dağınıklığına neden olabilir. Üretici, sürüş sırasında eller serbest sistemi kullanmanız XX gerektiğini önemle vurgular.

6 4 Eller Serbest Sistemi'nin (ESS) Kurulumu 3. Teslimat İçeriği

7 Eller Serbest Sistemi (ESS), satış bölgelerine göre farklı bileşen kombinasyonlarıyla birlikte sunulur. Ancak, kullanım kılavuzu tüm varyasyonlar için geçerlidir. 5 Bileşenlerin Tanımı: 1) Elektronik kutu 2) Uzaktan kumanda 3) Mikrofon 4) ISO kablo demeti 5) Uzatma kablosu 6) AUX-In kablosu 7) Mikro USB şarj kablosu 8) Hızlı Başlatma Kılavuzu Opsiyonel Aksesuarlar: 9) Cep telefonu ve akıllı telefonlara özel şarj kablosu 10) BURY ChargingCradle Universal Not: Herhangi bir birleşenin dâhil olması ya da çıkarılması durumunda, ilgili işlem için ayrı bir XX bilgi sayfası temin edilir.

8 6 Eller Serbest Sistemi'nin (ESS) Kurulumu 4. Yerleştirme ve Montaj Adım 1: Öncellikle, aracınız içerisinde uzaktan kumandanız için en uygun konumu belirleyin. Bunun için uzaktan kumandayı araç içerisinde farklı yerlerde tutarak konumlandırın. Araç içerisinde uzaktan kumanda için uygun bir konum bulduktan sonra onu takabilirsiniz / bağlayabilirsiniz. Yüzeydeki yağı arındırmak için bir temizleme bezi kullanın. Yüzeyin, sahip olduğu yapı ve özellikler nedeniyle uzun süreli kullanımlar ve yüksek sıcaklık değişimleri sonucunda renk değişimine uğrayabileceğini lütfen unutmayın. Önemli: XXUzaktan kumanda yalnızca bir kez yapıştırılabilir. Sökme işlemi yapıştırma yüzeyine zarar verebilir. Adım 2: Araç tipine ve donanımına (örn. hava yastıkları) bağlı olarak mikrofonu A sütununa, güneşliğe ya da tavana takmak mümkündür. Aracın ilgili donanım özellikleri hakkında bilgi edinmek için lütfen araç belgelerine başvurun. Adım 3: Kabloyu lütfen araç içerisinde tutturulmamış, uzanan/asılan bir görünüme ve sürüş sırasında herhangi bir olumsuz etkiye sahip olmayacak şekilde döşeyin. Kabloları döşerken gergin olmalarından ziyade, biraz oynama payına sahip olmalarına dikkat edin. Aşınma/sürtünme sonucunda yalıtıma zarar verebilecek hasarların meydana gelmemesi için kablo sıkışmalarından kaçının. Adım 4: Elektronik kutuyu araç içerisinde uygun bir yere takın. Bu, örneğin radyo arkası, torpido gözü ya da orta konsol olabilir. Kutu bağlantılarına sorunsuz bir şekilde erişip erişemediğinize dikkat edin. Güvenlik nedeniyle, bileşenleri elektronik kutuya bağlamadan önce pili sıkıca bağlamanız gerekir. Bunu yaparken ilgili bir radyo kodlamasını göz önünde bulundurun (bkz. Radyo El Kitabı). Önemli: Elektronik kutuyu, ancak bir kaplama korumasını açarak/ XX çıkartarak ulaşabileceğiniz bir panelin veya yerin arkasına yerleştirin. Bağlantı kutusu, araç içerisinde açık ve/veya sallanır bir şekilde bulunmamalıdır.

9 7 5. Elektronik Kutu Bağlantıları Elektronik kutuya ESS'nin diğer bileşenleri bağlanır. Aşağıdaki bağlantılar mevcuttur: Bağlantı seçenekleri: 1 ŞARJ BAĞLANTI NOKTASI: Uzatma kablolarının bağlanması için mikro USB yuvası şarj kablosu yada opsiyonel Update kablosu buraya bağlanabilir 2 PWR/LSP/LINE OUT: ISO kablo demetindeki Molex fişinin takılması için kullanılan 24 kutuplu yuva, ESS'ye gerekli güç kaynağını sunar ve müzik ile konuşma seslerini (telefon görüşmesi) verir 3 MİKROFON: Harici mikrofon bağlantısı 4 LINE IN: Müzik girişini sağlayan AUX-IN kablo bağlantısı 5 EKRAN: Ekran bağlantısı (varsa) 6 UZAKTAN KUMANDA: 3 tuşlu uzaktan kumanda bağlantısı (varsa) 1 - ŞARJ BAĞLANTI NOKTASI 1 numaralı bağlantıya (mini USB yuvası) bir uzatma kablosu bağlanır. Kablonun diğer ucuna ise cep telefonunuz için kullanılan bir şarj kablosu bağlanır. Kablonun ucuna isteğe bağlı olarak bir BURY ChargingCradle Universal bağlayabilirsiniz. 2 - PWR/LSP/LINE OUT Araç içinde bulunan ESS, ISO kablo demeti üzerinden aracın radyosuna bağlanır. Radyonun arka tarafında ISO yuvaları bulunması durumunda, kurulum, herhangi bir ilave kurulum malzemesine ihtiyaç duymaksızın gerçekleştirilebilir. Aksi halde, örn. ISO2CAR ya da AUDIO2CAR gibi ilgili radyo veya otomobil markası ile uyumlu adaptörler perakendeciler aracılığıyla temin edilebilir.

10 8 Eller Serbest Sistemi'nin (ESS) Kurulumu ISO kablo demeti sayesinde müzik ile konuşma seslerini (telefon görüşmesi) farklı şekiller ve yöntemler ile radyoda yürütebilir ya da oynatabilirsiniz. İlgili radyo ön ya da arka tarafta bir LINE-IN veya AUX-IN girişine sahipse, ISO kablo demetinin dört adet açık LINE kablo ucu bir adaptör (örn. 3,5 mm'lik fiş ya da RCA konektör) üzerinden bağlanabilir. Daha sonra müzik çalmak için radyonun güçlendiricisi kullanılır. Lütfen radyonun kullanım kılavuzunda bulunan AUX Girişi bölümündeki talimatları dikkate alın. Konuşma sesleri temel olarak sadece iki ön hoparlörden verilirken, müzik dört hoparlörün tamamında çalınır (önde ve arkada). Bu kapsam dahilinde ESS'de çeşitli kurulum opsiyonları ayarlanabilir. 1., 2. ve 3. kurulum seçenekleri arasında geçiş yapmak için + ve - tuşları kullanılır. Kurulum seçenekleri arasında geçiş yapabilmek için bu tuşları aynı anda 4 saniye boyunca basılı tutmanız gerekir. 1. opsiyon, ESS'nin teslimatı sırasındaki standart ayardır. Müzik ve konuşma sesleri, ISO fişleri üzerinden aracın hoparlörlerine aktarılır. Oynatma için ESS'deki güçlendirici kullanılır. 2. opsiyonda ise, müziğin radyoya aktarılması dört adet LINE kablosu, konuşma seslerinin hoparlörlere aktarılması ISO fişleri üzerinden gerçekleştirilir. 3. opsiyonda ise, müzik ile konuşma seslerinin radyoya aktarılması 4 adet LINE kablosu üzerinden gerçekleştirilir. Konuşma sesinin (telefon görüşmesi) oynatılması Müziğin oynatılması ISO LINE ISO LINE 1. opsiyon 2. opsiyon - 3. opsiyon - - Eller Serbest Sistemi'nin (ESS) Kurulumu Adım 1: Radyonun arkasında bulunan ISO fişlerini çıkartın ve bunları ISO kablo demetinde bulunan fişler ile değiştirin. Açıkta bulunan ISO fişlerini, ISO kablo demetinde bulunan iki yuvaya bağlayın (bkz. resim).

11 9 Müziği ya da konuşma sesini dört adet LINE kablosu üzerinden aktarmak istiyorsanız, bunları ilgili radyoya ve radyo bağlantılarına uygun bir şekilde bağlayın (PHONE-IN veya AUX-IN). İlgili adaptörler, perakendeciler aracılığıyla temin edilebilir. Adım 2: ESS, radyoyu sessize alma fonksiyonunu destekler (radyo da bu fonksiyonu desteklediği sürece). Sessize alma sinyali, ISO kablo demetinde bulunan sarı kablo üzerinden radyoya iletilir. Bu kablo mute işaretini taşır ve üç adet yuvadan (mute 1, mute 2, mute 3) birine bağlanmalıdır. Lütfen radyonun kullanım kılavuzunda bulunan Mute için Pin Atama / Radyoyu Sessize Alma bölümündeki talimatları dikkate alın. Daha sonra Mute kablosunu ilgili yuvaya bağlayın. Adım 3: 24 kutuplu Molex fişini (A) elektronik kutuda bulunan bağlantı noktasına bağlayın (bkz. resim).

12 10 Eller Serbest Sistemi'nin (ESS) Kurulumu ISO Kablo Demetinin Bağlantı Şeması - 12V Power - 12/24V Ignition - Ground - Line-out 1 - Line-out 2 1-Line L + / Phone L + 1-Line R + / Phone R + 2-Line L - / Phone L - 2-Line R - / Phone R - - Mikro Molex 24 - ISO - elektronik kutu bağlantısı - Araç hoparlörü bağlantısı - Elektrik sistemi bağlantısı - Araç radyosu bağlantısı - Araç radyosu bağlantısı 1 - C RR- 2 - C RF- 3 - C LF- 4 - C LR- 5 - R LR- 6 - R LF- 7 - R RF- 8 - R RR- 9 - LINE R LINE L R-Mute 12 - Ground 13 - C RR C RF C LF C LR R LR R LF R RF R RR LINE R LINE L Ignition 24 - Power 1 - Mute Mute Mute Ignition 5 - Antenna 6 - Illumination 7 - Power 8 - Ground

13 MİKROFON Mikrofonun fişini buraya bağlayın. 4 - LINE-IN Bu durumlarda müzik oynatımı için harici cihazlar bağlanır. 5 - EKRAN (Çok fonksiyonlu ekran) Olası sistem genişlemesi için (CC 9048 için uygun değil) 6 - RJ45 uzaktan kumanda Işıklı uzaktan kumandayı bağlayın.

14 12 Kullanım Kılavuzu 6. Dil Seçimi Eller Serbest Sistemi'nin (ESS) güç kaynağına başarılı bir şekilde bağlanmasından sonra kontağı açmanızla birlikte ESS kendiliğinden açılır. Daha sonra, cihazı Dil seçimi ile bilgilendireceğiniz için sesli uyarı dilini seçmeniz gerekir. Geçerli diller (İngilizce, Almanca, Fransızca ve İspanyolca) cihaz tarafından çağrılır ve ortadaki tuşa bastığınızda çağrılan dilin seçimi onaylanır. Herhangi bir dil seçmediğinizde, geçerli dillerin listesi cihaz tarafından üç kez çağrılır ve nihayetinde otomatik olarak İngilizce yüklenir. Seçilen dili değiştirmek isterseniz, eksi ( ) tuşunu 10 saniye boyunca basılı tutarak cihazı fabrika ayarlarına geri döndürün. Cihaz fabrika ayarlarına geri döndürülür ve dil seçim işlemi tekrarlanır. Sesli uyarıları kapatmak isterseniz, artı (+) tuşunu 10 saniye boyunca basılı tutun. 7. Bluetooth Bağlantısı Kurma Cep telefonunuz ve ESS'niz arasında ilk kez bir Bluetooth bağlantısı kurmak istiyorsanız, cep telefonunuzdaki Bluetooth fonksiyonunu aktifleştirmeniz ve ardından Bluetooth cihazı için bir arama gerçekleştirmeniz gerekir. Bu durumda, CC ismini taşıyan bir cihaz. Birden fazla cihazın algılanması durumunda lütfen ESS'yi seçin ve PIN numarası 1234 girin. Bağlantıyı tamamlamak için cep telefonunuzdaki Bağlan ya da Veri Aktarımına İzin Ver seçeneğine basmanız gerekebilir. Not: X XBluetooth cihazlarının aranması ve Bluetooth bağlantısının kurulması 2-3 dakika kadar sürebilir. Bağlantı kurulamıyorsa, cep telefonunuzun ya da ESS'nizin yazılımını (firmware) kontrol edin ve güncelleyin. Bu konuya ilişkin daha fazla bilgi edinmek için internet sayfasını ziyaret edin. Not: XXİnternette, ESS ile test edilmiş birçok cep telefonuna ilişkin genel bilgi bulabilirsiniz. Ancak, ilgili cep telefonunun listede belirtilen yazılımdan farklı bir yazılım kullanması nedeniyle, bazı göstergeler ve fonksiyonların kullanılamayacağına ve/veya kısıtlı olarak kullanılabileceğine dikkat edin. FSE'nin düzgün bir şekilde algılanması ve onunla bağlantı kurulabilmesi için öncellikle telefonunuzdaki bağlı cihazlar listesini silmeniz gerekebilir. Menü dolaşımları, fonksiyonlar ve kumanda ile ilgili herhangi bir sorunuz olması durumunda, konuyla ilgili olarak cep telefonunuzun kullanım kılavuzunu okuyun. Bunun nedeni, kullanım kılavuzlarının üretici veya tipe göre büyük değişiklik göstermeleridir.

15 13 Not: XXCep telefonunuzun pil seviyesinin çok düşük olduğu durumlarda Bluetooth bağlantısı kurulmayabilir. ESS, toplamda 8 cep telefonuna kadar kaydetme olanağı sunan bir belleğe sahiptir. Dokuzuncu cep telefonunun bağlanmasıyla birlikte, ESS'de bulunan en eski kayıt silinir. Herhangi bir Bluetooth bağlantısını kaldırmak istediğinizde, ESS ya da cep telefonunuz üzerinden bu bağlantıyı kolayca iptal edebilirsiniz. Cep telefonunuzla birlikte araçtan ve dolayısıyla ESS'nin alıcı kapsamından uzaklaşmanız durumunda da bağlantınız kesilir. Cep telefonunuzun Bluetooth fonksiyonu açıkken, pilinizin daha kısa sürede tükeneceğini lütfen unutmayın. Bluetooth fonksiyonunu kullanmak istemiyorsanız (örn. araçtan uzun bir süre uzaklaşmanız gibi), bu fonksiyonu deaktifleştirmenizi öneririz. Multipoint fonksiyonu sayesinde iki cep telefonunu Bluetooth üzerinden aynı anda CC 9048'e bağlayabilirsiniz. Bu fonksiyon, ortadaki tuş ile kullanılır. Son eşleştirilen cep telefonuna öncelik verilir. Bu nedenle tabloda (bkz. kılavuz sayfa 13) bulunan ve tanımlanan tüm fonksiyonlar bu telefona atıfta bulunur. Pek çok cep telefonuyla test edilmiş olmasına rağmen, Multipoint fonksiyonunun bütün telefonlarla uyumlu olacağı konusunda herhangi bir garanti veremiyoruz. Eller serbest sistemi açıldıktan sonra sistem, ilk bağlanan akıllı telefonla bağlantıya geçer. Bunun için bu cihazın araçta bulunması, Bluetooth fonksiyonunun açık olması ve akıllı telefonun bağlantı tanımlayıcısının kapatılmamış olması gerekir. Her iki telefona aynı anda arama yapılması durumunda, ikinci aramaya ancak birinci telefonu kapatmak şartıyla geçiş yapılabilir. İlk çağrının cevaplandıktan hemen sonra sonlandırılması, ikinci çağrının aynı şekilde reddedilmesi (her iki adım da eksi tuşuna basılarak gerçekleştirilebilir) veya ilk çağrının sonlandırılıp ikinci çağrının doğrudan cevaplanması (artı tuşuna basılarak) seçenekleri de mümkündür. İlk telefon görüşmesinin durdurulmasının mümkün olmadığı durumlarda aynı anda başka telefona cevap verilemez. Not: Araç içinde telefon görüşmeleri yapmaya ilişkin ülkenize özgü yasalara bakın. XX Cep telefonunuzun sesli arama fonksiyonunu (Voice-Tags) ESS ile birlikte kullanmak için XX cep telefonunuzdaki numaraları uygun bir şekilde işaretlemeniz gerekir.

16 14 Kullanım Kılavuzu Durum Durum açıklaması Artı tuşuna bir kere basın Eksi tuşuna bir kere basın Bekleme Eller serbest sistemi cep telefonuna bağlı değilken Sesi yükselt Sesi azalt Dil seçimi Fabrika ayarlarına geri döndükten sonra - - Bağlı Eller serbest sistem bir (ya da iki) cep telefonuna bağlıyken Sesi yükselt Sesi azalt Gelen çağrı Sesi yükselt Sesi azalt Gelen çağrı Eller serbest sistem cep telefonlarına bağlı ve bir çağrı etkin durumdayken (multipoint) Sesi yükselt Sesi azalt Etkin çağrı Sesi yükselt Sesi azalt * Cep telefonu modeline bağlı Orta tuşa bir kere basın Otomatik bağlanma açık/kapalı Geçerli dili seçimi Telefonda kayıtlı ses etiketlerini kullan (dil seçimi) Çağrıyı cevapla İlk çağrıyı sonlandır ve gelen çağrıyı cevapla Çağrıyı sonlandır CC 9048 Orta tuşa 2 saniye süreyle basın Orta tuşa 2 kere basın Artı ve eksi tuşlarını 4 saniye süreyle basılı tutun Tuşu 10 saniye basılı tutun Eksi tuşunu 10 saniye süreyle basılı tutun Artı ve orta tuşlarını 4 saniye süreyle basılı tutun Artı ve eksi tuşlarını 4 saniye süreyle basılı tutun Multipoint açık/ kapalı (1 bip sesi = kapalı, 2 bip sesi = açık) Ses seçeneği (1 bip sesi, 2 bip sesi, 3 bip sesi) Sesli etiketleri açma ve kapama (1 bip sesi = kapalı, 2 bip sesi = açık) Fabrika ayarlarına dönüş AUX-In girişini açma ve kapama (1 bip sesi = kapalı, 2 bip sesi = açık) Cep telefoınu radyosunu açma ve kapama (1 bip sesi = kapalı, 2 bip sesi = açık) Eller serbest sistemini cep telefonundan (cep telefonlarından) ayır Tekrar ara Telefonda DSP* özelliğini açma/ kapa ma (1 bip sesi = kapalı, 2 bip sesi = açık) - - AUX-In girişini açma ve kapama (1 bip sesi = kapalı, 2 bip sesi = açık) Cep telefoınu radyosunu açma ve kapama (1 bip sesi = kapalı, 2 bip sesi = açık) Çağrıyı reddet İkinci gelen çağrıyı reddet Eller serbest modundan gizlilik moduna geçiş ve tersi Eller serbest sistem mikrofonunu devre dışı bırakma / etkinleştirme (DSP etkin ise, bu fonksiyon da etkindir) Eller serbest sistemde DSP özelliğini açma ve kapama (1 bip sesi = kapalı, 2 bip sesi = açık) Tuş Fonksiyonlarına İlişkin Genel Bilgi

17 15 9. Müzik Çalar CC 9048 eller serbest sistemi ile müziği 2 şekilde oynatma imkanına sahipsiniz: A2DP aracılığıyla (Bluetooth) Telefonunuzdaki Bluetooth bağlantısını ESS ile eşleştirdiğinizde, (A2DP) üzerinden müziğinizi dinlemeniz mümkündür. Cep telefonunuzda müzik çalmaya şimdi başlayın. Müzik oynatımı telefonunuzun özelliklerine göre gerçekleştirilir (Oynat, Durdur, Duraklat, İleri Al, Geri Al tuşları ile). ESS ile ses seviyesini ayarlayabilirsiniz. AUX-IN aracılığıyla (LINE Girişi) Bu ikinci müzik oynatma seçeneği sayesinde, telefonunuzun ESS ile bağlı olması koşuluyla AUX-IN Kablosu üzerinden müziğinizi çalabilirsiniz. Bu özellik, sağ tuşu (artı tuşu) ve orta tuşu (fonksiyon tuşu) yaklaşık olarak 4 saniye boyunca basılı tuttuğunuzda aktifleştirilir. Özelliğin açılmasıyla beraber durum hakkında bir sesli bilgi alırsınız. Müzik oynatımı aracınızın radyo sistemini sessize alır. Müzik oynatımı, müzik oynatma cihazı üzerinden (telefon, MP3 çalar vs.) kumanda edilir. AUX-IN opsiyonu, sağ tuşu (artı tuşu) ve orta tuşu (fonksiyon tuşu) yaklaşık olarak 4 saniye boyunca basılı tuttuğunuzda deaktifleştirilir. Not: Müzik oynatımı sırasında telefona çağrı gelmesi durumunda müzik susturulur ve konuş- XX ma sesi ön plana çıkarılır. Konuşma sona erdiğinde müzik oynatılmaya devam eder. Cihaz kapatıldığında müzik oynatımı duraklatılır; cihaz yeniden açıldığında ve duraklat XX tuşuna basıldığında müzik oynatılmaya devam eder. Cep telefonunuzda bulunan navigasyon uygulamasının aktifleştirilmesiyle sinyal gücü XX bastırılır ve navigasyon bildirimlerinin hoparlör üzerinden kolayca duyulması sağlanır. Telefon görüşmesi en yüksek önceliğe sahiptir. Bir arama yapılması durumunda, telefon görüşmesi doğrudan hoparlör üzerinden verilir.

18 16 Kullanım Kılavuzu 10. VoiceTag Fonksiyonu VoiceTag fonksiyonu sayesinde cep telefonunuzu kendi sesinizle kumanda edebilirsiniz. CC9048 sistemi cep telefonu için ilgili bir aktifleştirme tuşuna sahiptir. Fonksiyonun aktifleştirilmesi için tuşa kısa süreliğine basılmalıdır. Fonksiyon aktifleştirildiğinde: Arama Yapma Telefon bağlantısı oluşturmak için kullanılan tuşa basın ( Ara ). Cihaz: Lütfen konuşma komutu girin. Konuşma komutunuzu anlaşılır ve sesli bir şekilde söyleyin. CC 9048 sistemine konuşma komutu girmek için üç seçeneğe sahipsiniz: Seçenek 1: Ses Etiketlerini (konuşma komutları) oluşturma ve kullanma Herhangi bir telefon bağlantısı gerçekleştirmek için cep telefonunuzda Ses Etiketleri (konuşma komutları) adı verilen bir etiket oluşturmanız gerekir. Yalnızca telefon rehberinizde kayıtlı olan telefon numaraları (SIM karttakiler değil!) için bir konuşma komutu oluşturabilirsiniz. Dikkat: XXSIM kartınızda bulunan kişileri telefon rehberinize kopyalayın. Yalnızca telefon rehberinizde bulunan kişileri kullanın. Telefon defterinizden herhangi bir kişiyi aradığınızda, Bağlantı Adı Ekle opsiyonunu seçin. Menü, cep telefonu üreticisine bağlıdır ve başka bir şekilde de kullanılabilir. Bu menüde herhangi bir kişi için konuşma komutu oluşturabilir, değiştirebilir veya silebilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için cep telefonunuzun kullanma kılavuzuna başvurabilirsiniz. Telefon rehberinizi kullanarak hangi kişi için hangi konuşma etiketini (konuşma komutu) oluşturmuş ve kaydetmiş olduğunuzu da görebilirsiniz. İsimlerin arkasında cep telefonuna bağlı bir sembol (genellikle bir Pacman ) görüntülenir. Seçenek 2: Fonetik konuşma tanımı Bazı cep telefonlarında, CC 9048 sisteminin arama tuşuna ( Ara tuşu) bastığınızda ilgili cep telefonunun telefon rehberini açma imkânına sahip olursunuz. Cihaz: Lütfen konuşma komutu girin. Girmiş olduğunuz sesli komut (ilgili kişi adı), fonetik tanımlama tekniği aracılığıyla cep telefonunuzun telefon rehberindeki kayıtlar ile karşılaştırılır. Eşleştirmenin yapılması sonucunda bir bağlantı kurulur. Seçenek 3: Akıllı telefonunuzun sesli arama fonksiyonunun kullanılması Akıllı telefonların çoğunda, CC 9048 sisteminin arama tuşuyla ( Ara tuşu) aktifleştirebileceğiniz bir sesli arama fonksiyonu bulunur. Akıllı telefonların sesli arama fonksiyonunu aynı zamanda eller serbest sistemi CC 9048 üzerinden de kullanabilirsiniz.

19 Akıllı telefonunuza girmiş olduğunuz sesli komutun, akıllı telefonunuzun kullanım kılavuzunda belirtildiği üzere girilmesi gerektiğine dikkat edin. Konuşma komutunu kullanarak yalnızca telefon görüşmelerinizi gerçekleştirmekle kalmaz, aynı zamanda CC 9048 sistemi üzerinden müzik de çalabilirsiniz. 17 Not: XXMüzik oynatımı yalnızca akıllı telefon üzerinden sonlandırılabilir. XXGelen ya da giden aramalarda müzik oynatımı geçici olarak otomatik bir şekilde sonlandırılır. XXCep telefonunuzdaki müzik verilerinin yalnızca A2DP özelliği üzerinden eller serbest sistemine aktarıldığından emin olun. Ancak bu sayede en iyi çalma kalitesi elde edilebilir. CC 9048 sisteminde bulunan arama tuşunun ( Ara tuşu) etkinleştirilmesiyle cihaz şunu söyler: Lütfen konuşma komutu girin. Bazı akıllı telefonlarda üç saniyelik bir sesli sinyal duyulur. Ancak bunun ardından bir konuşma komutu girebilirsiniz. Giden Aramalar Ses Etiketi fonksiyonunu aktifleştirmek için arama tuşuna ( Ara tuşu) kısa süreliğine basın. Cihaz: Lütfen konuşma komutu girin. Kurmak istediğiniz bağlantıyı konuşma komutu kullanarak gerçekleştirin. Aranan numaranın meşgul olması durumunda, tekrar aramayı başlatabilirsiniz. Bunun için arama tuşuna ( Ara tuşu) uzun süre (iki saniye kadar) basılı tutun. Cihaz: Tekrar arama. Herhangi bir konuşma komutu girmemeniz durumunda cihaz size şunu söyler: Konuşma komutu mevcut değil. Eller serbest sistemi CC 9048, bekleme (Stand-by) moduna geri döner. Ses Etiketi fonksiyonunu, aktif bağlantıyı ya da arama tekrarını iptal etmek için iptal tuşuna kısa süreliğine basın. Bir bağlantı kurduktan sonra görüşme sırasında arama tuşuna ( Ara tuşu) kısa bir an için basmanız sonucunda özel moda geçersiniz. Bağlantı bu durumda cep telefonunuza aktarılır. Gelen Aramalar Arayan kişinin numarası gizlenmiyorsa, cihaz ilgili numarayı okur: 05732xxxxx. Arayan kişinin numarasını gizlemesi durumunda cihaz şunu söyler: Bilinmeyen Numara. Aramayı reddetmek için iptal tuşuna kısa süreliğine basın. Cihaz bekleme moduna geri döner. Aramayı cevaplamak için arama tuşuna kısa süreliğine basın.

20 18 Diğer Bilgiler 11. Servis Genel veya teknik içerikli sorularınız, önerileriniz veya eleştirileriniz olması durumunda, günün her saatinde ekibimize ulaşabilirsiniz. Önerileriniz ve düşünceleriniz bizim için büyük önem taşır: Yönetim: Üretici: BURY GmbH & Co. KG BURY Spółka z o.o. Robert-Koch-Straße 1-7 ul. Wojska Polskiego 4 D Löhne MIELEC Almanya Polonya Belirli ülkelerde geçerli olan garanti haklarıyla ilgili özel açıklamaları (Teminat / Garanti / Servis ) kılavuzun en sonunda bulabilirsiniz. Yardım Hattı: +49(0) * Faks: +49(0) * * Deutschen Telekom AG sabit hatlar ücretlendirmesi 0,14 /dk., Alman cep telefonu hatları ücretlendirmesi maks. 0,42 /dk.'dır. Yurtdışından yapılacak aramaların ücretlendirilmesi, duruma bağlı olarak değişiklik gösterebilir. E-posta: Garanti / Servis Satın alınan ürün bileşenlerinin garanti süresi, nihai müşteriye satış tarihinden itibaren iki yıl süreliğine geçerlidir. Nihai müşteri olarak tüm garanti taleplerinizin sorumluluğu yüklenicinize aittir. Söz konusu yüklenicinin ilgili sorunu ortadan kaldıramaması durumunda, lütfen tüketici haklarına başvurun. Sözleşme tarafı ile yaptığınız anlaşmaya göre, ürünün şikayet nedeniyle doğrudan üreticiye gönderilmesi durumunda, ürünü detaylı bir arıza tanımı ve İngilizce veya Almanca dilinde düzenlenmiş satış makbuzunun bir nüshası ile doğrudan servis ekibimize gönderin: BURY GmbH & Co. KG Im Hause DPD Depot 103 Robinienweg D Lübbenau Almanya AB'deki elektrikli cihazların bertaraf edilmesine ilişkin bilgiler Üzerinde bir çarpı işareti bulunan çöp kutusu, Avrupa Birliği dahilindeki elektrikli ve elektronik ürünlerin, pillerin ve akümülatörlerin farklı bir şekilde bertaraf edilmesi gerektiğini belirtir. Bu ürünleri ev çöpüne atmayınız. Eski bir cihaz kullanıcısı olarak, bu ürünü öngörülen bir kabul veya belediye toplama yerine getirmekle yükümlüsünüz. Elektronik cihazlar burada ücretsiz olarak teslim alınır.

21 Sistemin Kurallara Uygun Kullanımı Bu eller serbest sistemi, yalnızca motorlu taşıtlarda bulunan Bluetooth cep telefonları ve (A2DP aracılığıyla) müzik çalarlar ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bu sistemlerin kullanımı için ülkenizde geçerli olan kanun ve düzenlemeleri, cep telefonunuz için de kullanım kılavuzundaki talimatları göz önünde bulundurun. 13. İzinler ve Uygunluk Beyanları BURY'de satış, üretim, servis ve işletme alanları, ISO 9001 ve ISO standardını karşılayan sıkı kalite ve çevre yönetimlerine sahiptir. ESS şunlara uygundur: R&TTE 1999/5/EG yönetmeliği uyarınca CE standardı e1 2009/19/EG yönetmeliği uyarınca e1 tip onayı Motorlu taşıtlarda elektromanyetik uygunluğu Bu sistemin üretici uygunluk beyanını posta, yukarıda belirtilen üretici adresi ya da aşağıdaki e-posta adresi yoluyla talep edebilirsiniz: Talebiniz/sorunuz için lütfen Almanca veya İngilizce dilini kullanın. Durum 08/ Değişiklik ve düzeltme yapılamaz Bluetooth marka işareti ve Bluetooth logoları, Bluetooth SIG, Inc.'in mülkiyetindedir. Bury Teknolojileri, bu markaları ilgili bir lisans kapsamında kullanır. Adı geçen diğer markaların tümü, kendi sahiplerinin mülkiyetindedir by BURY. Tüm hakları saklıdır.

22

Cat B30 Kullanıcı Kılavuzu

Cat B30 Kullanıcı Kılavuzu Cat B30 Kullanıcı Kılavuzu Yasal Bildirim 2015 Caterpillar. Tüm Hakları Saklıdır. CAT, CATERPILLAR, BUILT FOR IT, bunların ilgili logoları, Caterpillar Yellow, Power Edge ticari sunum şekli ve burada kullanılan

Detaylı

Printed in Korea Code No.:GH68-23143A Turkish. 04/2009. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com

Printed in Korea Code No.:GH68-23143A Turkish. 04/2009. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com * Bu kılavuzdaki bazı içerikler, yazılıma veya servis sağlayıcınıza bağlı olarak, telefonunuzdan farklı olabilir. * Cihazın kullanım ömrü 7 yıl, garanti süresi 2 yıldır. Samsung Çağrı Merkezi : 444 77

Detaylı

Nokia 5800 XpressMusic Kullanım Kılavuzu. Baskı 7.1

Nokia 5800 XpressMusic Kullanım Kılavuzu. Baskı 7.1 Nokia 5800 XpressMusic Kullanım Kılavuzu Baskı 7.1 UYGUNLUK BİLDİRİMİ NOKIA CORPORATION, bu RM-356 ürününün 1999/5/EC sayılı Direktifin esas şartları ve diğer ilgili hükümlerine uygun olduğunu beyan eder.

Detaylı

Nokia C5 00 Kullanım Kılavuzu

Nokia C5 00 Kullanım Kılavuzu Nokia C5 00 Kullanım Kılavuzu Baskı 3.0 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 5 Cihazınız hakkında 5 Ofis uygulamaları 6 Şebeke servisleri 6 Başlarken 7 Tuşlar ve parçalar 7 SIM kartı ve bataryayı takma 7

Detaylı

Nokia X2-02 Kullanım Kılavuzu

Nokia X2-02 Kullanım Kılavuzu Nokia X2-02 Kullanım Kılavuzu Baskı 1.1 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 4 Telefonunuza genel bakış 5 Çift SIM'li telefonunuz 5 Tuşlar ve parçalar 5 Başlarken 6 SIM kartı ve bataryayı takma 6 İkinci

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia Asha 210 210.4

Kullanım kılavuzu Nokia Asha 210 210.4 Kullanım kılavuzu Nokia Asha 210 210.4 Baskı 1.1 TR Pișt... Yalnızca bu kılavuz değil, șunlar da var... Microsoft Mobile Servis Koşulları ve Gizlilik poliçesi hakkında bilgi almak için, www.nokia.com/

Detaylı

Nokia 6700 classic Kullanım Kılavuzu

Nokia 6700 classic Kullanım Kılavuzu Nokia 6700 classic Kullanım Kılavuzu Baskı 5.2 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 4 Genel bilgiler 5 Cihazınız hakkında 5 Şebeke servisleri 5 Giriş kodları 5 Yapılandırma ayar servisi 6 My Nokia 6 İçerik

Detaylı

Nokia E5-00 Kullanım Kılavuzu. Baskı 2.0

Nokia E5-00 Kullanım Kılavuzu. Baskı 2.0 Nokia E5-00 Kullanım Kılavuzu Baskı 2.0 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 6 Cihazınız hakkında 6 Şebeke servisleri 8 Dijital Hak Yönetimi Hakkında 8 Bataryayı çıkarma 9 Başlarken 10 Tuşlar ve parçalar

Detaylı

Nokia C3 00 Kullanım Kılavuzu

Nokia C3 00 Kullanım Kılavuzu Nokia C3 00 Kullanım Kılavuzu Baskı 4.0 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 4 Destek 5 Kısaca Nokia C3 5 Temel özellikler 5 Tuşlar ve parçalar 5 Başlarken 7 SIM kartı ve bataryayı takma 7 Açma veya kapatma

Detaylı

Referans Kılavuzu Sürümü 3

Referans Kılavuzu Sürümü 3 Referans Kılavuzu Sürümü 3 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik...6 Giriş...7 Genel bakış...7 Yardım ve destek...7 Telefonunuzun bakımı...8 Tuşlar ve parçalar...9 Başlarken... 12 Paket içeriği...12 SIM kartı

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia 301 301.1

Kullanım kılavuzu Nokia 301 301.1 Kullanım kılavuzu Nokia 301 301.1 Baskı 1.4 TR Pişt... Yalnızca bu kılavuz değil, şunlar da var... Microsoft Mobile Servis Koşulları ve Gizlilik poliçesi hakkında bilgi almak için, www.nokia.com/ privacy

Detaylı

Nokia 5230 Kullanım Kılavuzu. Baskı 2.2

Nokia 5230 Kullanım Kılavuzu. Baskı 2.2 Nokia 5230 Kullanım Kılavuzu Baskı 2.2 UYGUNLUK BİLDİRİMİ NOKIA CORPORATION, bu RM-588 ürününün 1999/5/EC sayılı Direktifin esas şartları ve diğer ilgili hükümlerine uygun olduğunu beyan eder. Uygunluk

Detaylı

Nokia C1-01/C1 02 Kullanım Kılavuzu

Nokia C1-01/C1 02 Kullanım Kılavuzu Nokia C1-01/C1 02 Kullanım Kılavuzu Baskı 1.2 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 4 Destek 5 Başlarken 5 SIM kartı ve bataryayı takma 5 Tuşlar ve parçalar 6 Açma veya kapatma 6 Bataryayı şarj etme 6 Antenler

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia X Dual SIM RM-980

Kullanım kılavuzu Nokia X Dual SIM RM-980 Kullanım kılavuzu Nokia X Dual SIM RM-980 Baskı 1.2 TR Kullanım kılavuzu Nokia X Dual SIM İçindekiler Güvenlik 3 Başlarken 4 Tuşlar ve parçalar 4 SIM kart, pil ve hafıza kartı takma 4 Kullanılacak SIM

Detaylı

Printed in Korea Code No.:GH68-10783A Turkish. 11/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com

Printed in Korea Code No.:GH68-10783A Turkish. 11/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com * Yüklenen yazılıma veya servis sağlayıcısına veya ülkenize bağlı olarak bu kılavuzdaki bazı açıklamalar telefonunuza uymayabilir. * Ülkenize bağlı olarak telefonunuz ve aksesuarlarınız bu kılavuzdaki

Detaylı

GT-B3410W. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu

GT-B3410W. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu GT-B3410W Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu Bu kılavuzu kullanma Bu kullanım kılavuzu cep telefonunuzun işlevleri ve özellikleri konusunda size yol göstermek için özel olarak hazırlanmıştır. Hemen başlamak

Detaylı

Nokia X2 00 Kullanım Kılavuzu

Nokia X2 00 Kullanım Kılavuzu Nokia X2 00 Kullanım Kılavuzu Baskı 1.1 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 4 Genel bilgiler 5 Cihazınız hakkında 5 Şebeke servisleri 5 Paylaşılan hafıza 6 Erişim kodları 6 Yazılım güncellemeleri 6 Destek

Detaylı

Bu kılavuzdaki bazı içerikler, yazılıma veya servis sağlayıcınıza bağlı olarak, telefonunuzdan farklı olabilir.

Bu kılavuzdaki bazı içerikler, yazılıma veya servis sağlayıcınıza bağlı olarak, telefonunuzdan farklı olabilir. Bu kılavuzdaki bazı içerikler, yazılıma veya servis sağlayıcınıza bağlı olarak, telefonunuzdan farklı olabilir. - İnternet: http://www.samsung.com/tr - Faks: + 90 212 211 48 51 - Adres Samsung Electronics

Detaylı

Gigaset AL110 ECO DECT. El cihazına kısa genel bakış. U u ile yukarı/aşağı. T İmleç u tuşlarıyla sola/ Baz istasyonuna kısa genel bakış

Gigaset AL110 ECO DECT. El cihazına kısa genel bakış. U u ile yukarı/aşağı. T İmleç u tuşlarıyla sola/ Baz istasyonuna kısa genel bakış Gigaset AL110 El cihazına kısa genel bakış 1 Pillerin şarj durumu 2 Ekran tuşları 3 Mesaj tuşu 4 Telefon rehberi tuşu 5 Kumanda tuşu (u) 6 Cevaplama tuşu 7 Bitirme ve açma/ kapatma tuşu 8 Zil sesini açma/kapatma

Detaylı

GT-S8600. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu

GT-S8600. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu GT-S8600 Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu Bu kılavuzu kullanma Samsung cep telefonu aldığınız için teşekkür ederiz. Bu cihaz size, Samsung'un istisnai teknolojisini ve yüksek standartlarını esas alan yüksek

Detaylı

Nokia C6-01 Kullanım Kılavuzu

Nokia C6-01 Kullanım Kılavuzu Nokia C6-01 Kullanım Kılavuzu Baskı 3.0 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 5 Başlarken 7 Tuşlar ve parçalar 7 Bir aramanın, şarkının veya videonun ses seviyesini değiştirme 9 Tuşları veya ekranı kilitleme

Detaylı

TR68 TANITIM VE KULLANIM KILAVUZU

TR68 TANITIM VE KULLANIM KILAVUZU TR68 TANITIM VE KULLANIM KILAVUZU Öncelikle TRİDENT markasını tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Cihazı kullanmadan önce lütfen kullanma kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Kılavuzda belirtilen talimatlara

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU. VSP355s

KULLANIM KILAVUZU. VSP355s KULLANIM KILAVUZU VSP355s Değerli Müşterimiz, Vestel telefon cihazımızı tercih etmekle kaliteli bir VESTEL ürünü satın almış bulunmaktasınız. Cihazınız, gerekli olan özeni ve bakımı sağladığınız takdirde

Detaylı

GT-I9003. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu

GT-I9003. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu GT-I9003 Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu Bu kılavuzu kullanma Samsung cep telefonu aldığınız için teşekkür ederiz. Bu cihaz size, Samsung'un üstün teknolojisini ve yüksek standartlarını esas alan yüksek

Detaylı

Nokia 7230 Kullanım Kılavuzu

Nokia 7230 Kullanım Kılavuzu Nokia 7230 Kullanım Kılavuzu Baskı 3.0 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 4 Genel bilgiler 5 Cihazınız hakkında 5 Şebeke modu 5 Şebeke servisleri 5 Paylaşılan hafıza 6 Erişim kodları 6 PC'nizi kullanarak

Detaylı

El cihazına kısa genel bakış

El cihazına kısa genel bakış Gigaset A580 / tr / A31008-M2006-B401-1-5A19 / overview.fm / 09.09.2008 El cihazına kısa genel bakış El cihazına kısa genel bakış 16 15 14 13 12 11 10 9 8 Ð V 01.10.08 07:15 Þ Menü Baz istasyonuna kısa

Detaylı

Nokia C7 00 Kullanım Kılavuzu

Nokia C7 00 Kullanım Kılavuzu Nokia C7 00 Kullanım Kılavuzu Baskı 3.1 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 5 Başlarken 7 Tuşlar ve parçalar 7 SIM kartı ve bataryayı takma 9 Hafıza kartı takma 11 Şarj etme 12 Telefonu açma veya kapatma

Detaylı

Kullanıcı Kılavuzu LG-GS500v

Kullanıcı Kılavuzu LG-GS500v TÜRKÇE ENGLISH Kullanıcı Kılavuzu LG-GS500v Kullanıcı Kılavuzu LG-GS500v P/NO : MMBB0369520 (1.0) G www.lgmobile.com Bluetooth QD ID B016193 En son dijital mobil iletişim teknolojisi ile çalışmak üzere

Detaylı

TÜRKÇE ENGLISH. Kullanıcı Kılavuzu User Guide. www.lg.com MFL68043810 (1.0)

TÜRKÇE ENGLISH. Kullanıcı Kılavuzu User Guide. www.lg.com MFL68043810 (1.0) TÜRKÇE ENGLISH Kullanıcı Kılavuzu User Guide MFL68043810 (1.0) www.lg.com - Bu cihaz Türkiye ve tüm Avrupa ülkelerinde kullanımayöneliktir.wlan, Avrupa da kapalı alanlarda sınırlamaolmaksızın kullanılabilir

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia 515 515

Kullanım kılavuzu Nokia 515 515 Kullanım kılavuzu Nokia 515 515 Baskı 2.1 TR Pişt... Yalnızca bu kılavuz değil, şunlar da var... Bu kullanıcı kılavuzundaki talimatlar, var olan en son yazılım sürümüne göre hazırlanmıştır. Cihazınız var

Detaylı