Kanser Modülü Kullanım Klavuzu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Kanser Modülü Kullanım Klavuzu"

Transkript

1 Kanser Modülü Kullanım Klavuzu Kanser Modülü; Anasayfa, Hedef Listeler, Davet İşlemleri, Kayıtlı Tüm Taramalar, Hastane Kanser Muayane Sorgulama Sayfaları, Online Protokol Senkronizasyone, Yönetimsel İşlevler ve KETEM ler için Hasta Kabul, Poliklinik, Mamografi Odası sayfalarından oluşur. Kanser Modülü kullanıcılarını Kanser anasayfa ile karşılar (Şekil-1) Şekil 1 Buradaki dashboard istatistiklerini listelemek sorgula butonuna tıklanır. (şekil-2) Şekil 2

2 Verileri sorgulama işlemi tamamlanınca ekrana yansır.(şekil-3 ve şekil-4) Şekil 3 Şekil 4 Belirli bir kişinin Kanser Hedef listesinde olup olmadığını görmek için TC kimlik numarası ile arama yapılır.tc kimlik numarası seçeneği tıklanır, TC kimlik numarası yazılır ve listele butonuna tıklanır. (şekil-5)

3 Şekil 5 Lokasyon vb gibi belli kriterlere uyan hastaları liste halinde görmek için "Özel kriterler" ile hedef listede arama yapabilir.büyük nüfuslu lokasyonlarda arama yapmak hem genel olarak sistemi yorar hem de arama sonuçlarının görüntülenmesi uzun olabilir. Bu nedenle lokasyon kriterini en alt düzeyde seçmeniz önerilir.(şekil-6) Şekil 6 Hedef nüfustaki kişilerin aile hekimini de sorguya dahil etmek için önce seçenek ticklenir daha sonra hekim bul butonuna tıklanır. Burada açılan pencerede hekim ismi yazılmaya başlanır ilk üç

4 karakterden sonra arama başlar istenilen hekimin üzerine çift tıklanır ve pencere otomatik olarak kapanır.(şekil-7) Şekil 7 Sorguya dahil edilmek istenen kanser türü ve yaş aralığı seçenekleri varsa bunlar da ticklenir ve listele butonuna tıklanır.(şekil-8) Şekil 8 Kişiler listelendikten sonra davet et butona tıklanır.(şekil-9)

5 Şekil 9 Davetiye gönderme penceresi açılır. Burada kişi adı soyadı otomatik yazılı şekilde gelir. (şekil-10) Şekil 10 Davetiye şekli seçilir(şekil-11)

6 Şekil 11 Eğer davetiye şekli posta yolu ile olacak ise davet metninin önizlemesi pencerenin altında görünür. Davet bas butonuna tıklanır.(şekil-12) Şekil 12 Yeni bir segme açılır ve burada davet metni görüntülenir. Bu sayfa yazdırılırak bir çıktısı alınır ve gönderime hazır hale gelmiş olur(şekil-13)

7 Şekil 13 Davet etme tarihi ve davet sonucu da girilir.(şekil-14) Şekil 14 Eğer daveti kabul etti seçeneği seçilir ise bir randevu tarihi girmek zorunludur, kaydet butonuna tıklanır.(şekil-15)

8 Şekil 15 Tarama sürecini başlat butonuna tıklanır.(şekil-16) Şekil 16 Kişi TC kimlik numarası ve kanser türü otomatik olarak Ketem Hasta Kabul ekranında yazılı gelir. Buradan işlemlere devam edilir.(bu sayfa ile ilgili detaylı bilgi ileriki sayfalarda yer almaktadır.)(şekil- 17)

9 Şekil 17 Hedef liste sistem tarafından otomatik olarak oluşturulur ancak istisnai durumlarda hedef listeye yeni bir birey eklemek için yeni kayıt butonuna basılır. Ekrana bir pencere açılır, burada eklenmek istenen bireyin TC kimlik numarası girilir ve doğrula butonuna tıklanır. (şekil-18) Şekil 18 Kişinin ad soyad bilgisi ekrana gelir, eklenmek istenen birey için kanser türü seçilir ve kaydet butonuna tıklanır.(şekil-19)

10 Şekil 19 Davet sonucu sayfası daha önceden hedef liste sayfası kullanılarak davet edilen kişileri listeler.(şekil- 20) Şekil 20 Tek bir hastanın davet sonucu ile ilgili işlem yapmak için hasta TC kimlik numarası seçeneği tıklanır, TC kimlik numarası girilir ve listele butonuna tıklanır.(şekil-21)

11 Şekil 21 Özel kriterle ile arama yapmak için özel kriter seçeneği tıklanır, lokasyon seç butonuna tıklanır,(şekil- 22) Şekil 22 Aranmak istenen listeye davet sonucu gelmeyenler eklenmek isteniyorsa ticklenir ve gün sayısı seçilir. Listele butonuna tıklanır.(şekil-23)

12 Şekil 23 Buradan kişileri davet et butonuna tıklanarak davet bilgileri, tarama kabule gönder butonu tıklanarak da Ketem hasta kabul ekranına TC kimlik numarası ve kanser türü otomatik yazılı olacak şekilde gönderilir.(şekil-24) Şekil 24 Ketem Hasta Kabul sayfası KETEM'e gelen hastaların, tarama poliklinikleri bekleyen hasta listesine eklenmesi ve hastaların bu listeden sıra ile polikliniklere çağrılması için kullanılacak ekrandır.(şekil- 25)

13 Şekil 25 Bir Kanser Türü seçilir ve Hasta T.C. Kimlik Numarası girilir, "Hasta Ara ve Kontrol Et" butonuna basılır, hasta daha önceki tarama ve tanı kontrollerinden geçirilerek ekrana yansıtılır.(şekil-26) Bu ekran, daha önce kanser tanısı konmuş hastaların tarama için kabul edilmesini engeller ve daha önce yapılan tarama süresi hakkında henüz süre dolmadı ise uyarı verir. Şekil 26 Yeni bir kişi için işlem yapmak üzere yeni arama butonuna tıklanır.(şekil-27)

14 Şekil 27 Hasta bilgisi görüntülemek için hasta ara ve kontrol et butonuna tıklanır.(şekil-28) Şekil 28 Hasta bilgisi görüntülendikten sonra, bekleme listesine ekleyebilir ve hastanın tarama polikliniğinde sırada olmasını sağlayabilirsiniz.(şekil-29)

15 Şekil 29 Bekleyen hastaları listelemek için tarih seçilir ve listele butonuna tıklanır. Listedeki bekleyen hastayı silmek için silme butonuna tıklanır.(şekil-30) Şekil 30 Onam formu al butonuna tıklanır. Her kanser türü için ayrı bir onam formu bulunmaktadır.(şekil-31)

16 Şekil 31 Onam formu yeni bir segmede açılır.bu form istenilen formata dönüştürülebilir ve çıktısı alınabilir. Kişi ad soyad ve TC kimlik numarası bilgisi formda otomatik olarak yer alır.(şekil-32) Şekil 32 Daha önce taraması başlatılan bir kişi TC kimlik numarası ile aratıldığı zaman süreçler kısmında sarı renkli olarak gösterilir.(şekil-33)

17 Şekil 33 Kayıt bekleyen hasta listesine alınır.(şekil-34) Şekil 34 Ketem Poliklinik sayfası KETEM Hasta Kabul sayfasından bekleyen hasta listesine gönderilen hastaları ortak havuzdan görmek ve işleme alıp tarama başlatılan sayfadır. Ekranda varsayılan olarak bu güne ait kayıtlar gösterilir, istenirse tarih değiştirilerek geçmiş kayıtlar görüntülenebilir. Bunun için Listele butonuna tıklanır. (şekil-35)

18 Şekil 35 Buradan işleme al butonuna tıklanır.(şekil-36) ekrana bilgi mesajı gelir ve tamam a tıklanır. Şekil 36 İşeleme alınan hasta bekleyen hasta listesinden işleme alınan hasta listesine geçmiş olur. Buradan taramayı bilgileri girilir. Bu pencere üç segmeden oluşur; Hasta bilgileri segmesinde kişinin ad, soyad ve adres bilgisi otomatik olarak dolu gelir. Burada kişiye ait ek olarak telefon ve beyan adresi girilebilir.(şekil-37)

19 Şekil 37 Davetiye segmesinde davet bilgileri yer alır.(şekil-38) Şekil 38 Tarama Bilgileri segmesinde taraması başlatılacak olan kanser türüne ait bilgiler ile online protokol alma bölümü yer alır. (şekil-39) Her tarama verisi gönderimi için online protokol almak gerekir. Protokol al butonuna tıklanır ve online protokol alınır, eğer sistemdeki bir aksaklıktan dolayı o anda online protokol almak mümkün değilse protokol daha sonra o kayıt için yine bu sayfadan veya topluca alımlar için online protokol senkronizasyonu sayfasından alınabilir.(detaylı anlatım online protokol sayfasında yapılacaktır.)

20 Şekil 39 Her kanser türü için ilgili verilerin seçimi yapılır. Yapılan testler için tarihler seçilebilir.(şekil-40) Şekil 40 Serviks kanser taraması için HPV istek/sonuç alanındaki istek yap butonuna tıklanarak girilen barkod için hpv isteği gönderilir.(şekil-41)

21 Şekil 41 Yapılan hpv isteği gönderildikten sonra yine bu alanda bulunan sonuç sorgula butonuna tıklanır.(şekil- 42) Şekil 42 Açılan pencerede sonuç sorgula butonu ile HPV test sonucu sorgulanır.(şekil-43)

22 Şekil 43 Meme kanser taraması için Mamografi istek/sonuç alanındaki istek gönder butonuna tıklanarak mamografi isteği gönderilir.(şekil-44) Şekil 44 İstek gönderim bilgisi ekrana gelir.(şekil-45)

23 Şekil 45 İlgili kanser taraması verileri girildikten sonra kaydet, sil iptal butonları ile işlem tamamlanabilir.yine bu ekranda tarama msvs gönder butonuna tıklanarak kaydedilen tarama verileri sağlık nete gönderilir.(şekil-46) Şekil 46 Taramayı göster ve onam formu al butonları ile bu işlemler bu ekrandan da tekrar yapılabilir.(şekil-47)

24 Şekil 47 Mamografi isteği gönderilen kayıt kırmızı renkte görünür.(şekil-48) Şekil 48 Ketem mamografi odası sayfası KETEM poliklinik ekranından, ya da diğer ekranlardan açılan tarama kayıtları için yapılan mamografi isteklerini listeler. Amaç hastaları istek yapılan sıralama ile işleme alabilmek için sıraya koymak ve işlemin yapıldığını kaydetmektir.

25 İstenilen tarih için Listele butonuna tıklanır ve kayıtlar listelenir. İşleme al butonuna tıklanır.(şekil-49) Şekil 49 İşleme alınan hasta Bekleyen hasta listesinden İşleme alınan hasta listesine aktarılmış olur.(şekil-50) Şekil 50 Tarama kayıtları sayfası daha önce açılmış tüm tarama kayıtlarını ekrana yansıtmak için tasarlanmıştır. Daha önce tarama yapılan ( ya da henüz tamamlanmamış bir taraması olan ) tek bir hastanın kayıtlarına veya istediğiniz kriterleri sağlayan tüm tarama kayıtlarına ulaşabilirsiniz. TC Kimlik numarası ile arama seçeneği tıklanır, listele butonuna basılır.(şekil-51)

26 Şekil 51 Özel kriterler ile arama yapmak önce özel kriterleri kullan seçeneği işaretlenir, lokasyon seç butonuna tıklanır ve lokasyon seçimi yapılır.(şekil-52) Şekil 52 Listeye dahil edilmek istenen diğer özellikler ticklenir. Ketem bul seçeneğine tıklanır ve yeni bir pencere açılır. Burada girilen ilk üç karakterden sonra arama yapmaya başlanır, istenilen kaydın üzerine çift tıklanır ve pencere otomatik olarak kapanır.(şekil-53)

27 Şekil 53 Eklenmek istenen diğer kriterler varsa ticklenerek sorgulamaya dahil edilir. Hekim bul tuşuna tıklanır ve yeni bir pencere açılır burada ilk üç karakterden sonra arama yapmaya başlanır, istenilen kayda çift tıklanır ve pencere otomatik olarak kapanır.(şekil-54) Şekil 54 Listele butonuna tıklanır ve kayıtlar listelenir. Buradaki kayıtları düzenlemek için düzenle butonuna tıklanır ve tarama sayfası açılmış olur. (şekil-55)

28 Şekil 55 Hasta muayene sorgula sayfası tarama yapılan bir hastaya, ülke çapında herhangi bir hastanede bir kanser teşhisi konulma bilgisini sorgulamak için tasarlanmıştır. Tarama sürecinde Hastaneye sevk edilen hastanın, uzman hekimlerce yapılan muayeneleri belirlenen kanser tanıları ile aratılır. Eşleme bulunursa ekrana yansıtılır.(şekil-56) Şekil 56 Hasta TC kimlik numarası yazılır ve listele butonuna tıklanır.(şekil-57)

29 Şekil 57 Listelenen kaydı detaylı görüntülemek için görüntüle butonuna tıklanır.(şekil-58) Şekil 58 Özel kriterleri kullanarak arama yapmak için özel kriterleri kullan seçeneği işaretlenir, lokasyon seçimi yapılır, istenen diğer değerler girilir ve listele butonuna tıklanır.(şekil-59)

30 Şekil 59 Mamografi test sonuçları sayfası daha önce tarama sırasında yapılmış mamografi isteklerini listelemek için kullanılır.(şekil-60) Şekil 60 İki tarih aralığı belirterek bu tarihler içinde kalan tüm istekleri ve sonuçlanma durumlarını listeleyebilir ve detayları tek tek görüntülenebilir. Bunun için tarih aralığı seçilir ve listele butonuna tıklanır.(şekil-61)

31 Şekil 61 Listelenen kayıtları detaylı görüntülemek için incele butonuna tıklanır.(62) Şekil 62 HPV test sonuçları sayfası daha önce tarama sırasında yapılmış hpv isteklerini listelemek için kullanılır.(şekil-63)

32 Şekil 63 İki tarih aralığı belirterek bu tarihler içinde kalan tüm istekleri ve sonuçlanma durumlarını listeleyebilir ve detayları tek tek görüntülenebilir. Bunun için tarih aralığı seçilir ve listele butonuna tıklanır.(şekil-64) Şekil 64 Listelenen kayıtları detaylı görüntülemek için incele butonuna tıklanır.(65)

33 Şekil 65 On-Line protokol senkronizasyon işlemi, gün içinde sağlık-net ten alınan protokol numaralarının lokal protokol numaraları ile senkronizasyonu içindir. Alınan ancak lokalde silinen muayene ve protokol içeren işlemler, ayrıca e-sağlık tarafından üretilen ancak istemci tarafa alınma sırasında sorun oluşan protokoller senkronizasyon işlemi ile tespit edilip e-sağlıktan iptal edilirler. Bu sayede e-sağlıkta kayıtlı protokolleriniz ile programda kayıtlı protokolleriniz senkron hale gelir. Senkronizasyon her gün yapılmalıdır, ancak sisteminiz en son yaptığınız tarihi bulur ve bu tarihten itibaren her gün için ayrıca işlem yapar.(şekil-66) Şekil 66

34 Senkronizasyon yapılacak olan tablo seçilir, başlat butonuna tıklanır. Protokoller o tarihteki tüm kayıtlar için alınır. Alınan tarihteki protokol işlemi başarılı ise yeşil renkli olur.(şekil-67) Eğer protokol alımında bir hata oluşursa kırmızı renkli olacak ve açıklaması o tarihin üzerine gelince görünecektir. Şekil 67 Yönetsel işlevler sayfası, bazı istatistiksel veri ve sayıların, grafiklerin yer aldığı raporlama ekranıdır.(şekil-68) Şekil 68

35 Burada listelenmek istenen veriler için gerekli kriterler ticklenir. Lokasyon verisini için lokasyon seçimi, hekim bilgisi için hekim seçimi ve kurum bilgisi için kurum seçimi yapılır.(şekil-69) Şekil 69 İstenilen iki tarih arasında, listelenmek istenen veriye göre listele ve getir butonlarına tıklanarak veriler elde edilir.(şekil-70) Şekil 70

36 İstatik verileri dışında grafik verilerini görmek için önce grafikler tabına tıklanır ve listele butonuna basılır.(şekil-71) Şekil 71 Grafikler ekrana gelmiş olur.(şekil-72) Şekil 72 Ayrıca her bir kanser türü için daha detaylı istatiksel verileri görmek için meme tarama raporu, serviks tarama raporu ve kolorektal tarama raporu butonlarına tıklanır.(şekil-73)

37 Şekil 73 Kolorektal tarama raporu için istenen veriler ticklenir ve getir butonuna basılır.(şekil-74) Şekil 74 Serviks tarama raporu için istenen veriler ticklenir ve getir butonuna basılır.(şekil-75)

38 Şekil 75 Meme tarama raporu için istenen veriler ticklenir ve getir butonuna basılır.(şekil-76) Şekil 76

VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU

VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU İstanbul, Mayıs 2013 İÇİNDEKİLER 1 GİRİŞ... 8 1.1 KULLANIM KILAVUZU HAKKINDA... 8 2 BORSA İSTANBUL-VİOP İŞLEM SİSTEMİ TEMSİLCİ

Detaylı

İNSAN KAYNAKLARI BİLGİ SİSTEMİ TAŞRA KULLANICILARI MODÜLÜ KULLANICI EL KİTABI

İNSAN KAYNAKLARI BİLGİ SİSTEMİ TAŞRA KULLANICILARI MODÜLÜ KULLANICI EL KİTABI Sisteme Nasıl Girilir? İNSAN KAYNAKLARI BİLGİ SİSTEMİ TAŞRA KULLANICILARI MODÜLÜ KULLANICI EL KİTABI Sisteme girmek için Kurum Portal/Intranet sayfasından Kurumsal Uygulamalar İnsan Kaynakları Bilgi Sistemi

Detaylı

TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR KAYIT VE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU

TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR KAYIT VE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR KAYIT VE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU ANKARA- 2012 KBS SİSTEMİNE GİRİŞ KBS ana sayfasına internet adres çubuğuna www.kbs.gov.tr adresi yazılarak

Detaylı

İŞ KAZASI VE MESLEK HASTALIĞI BİLDİRİM FORMU

İŞ KAZASI VE MESLEK HASTALIĞI BİLDİRİM FORMU İŞ KAZASI VE MESLEK HASTALIĞI BİLDİRİM FORMU KULLANIM KILAVUZU 2012 SOSYAL GÜVENLİK KURUMU 1. GİRİŞ 506 sayılı Sosyal Sigortalar Kanunu nün 11. maddesinde iş kazası ve meslek hastalığının tanımı yapılmıştır.

Detaylı

Harcama Yönetim Sistemi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Ocak-2013. Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi

Harcama Yönetim Sistemi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Ocak-2013. Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu Ocak-2013 Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Kılavuzun Adı Güncelleme Tarihi Ödeme Emri Belgesi Düzenleme Kılavuzu 1.0 Nisan 2010 Ödeme Emri Belgesi Düzenleme

Detaylı

T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ

T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM YÖNETİM SİSTEMİ (UEYS) ÖĞRENCİ KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... II ŞEKİL LİSTESİ... III SIK SORULAN SORULAR (SSS)...1 Ders Uygulama Usulleri...6

Detaylı

Harcama Birimleri Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Nisan-2010. BİM Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi

Harcama Birimleri Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Nisan-2010. BİM Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu Nisan-2010 BİM Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi GİRİŞ ÖEB Uygulamasına bağlanılabilmesi için aşağıdaki işlemler sırasıyla gerçekleştirilir. Uygulama internet

Detaylı

HAKSIZ REKABET MODÜLÜ MESLEK MENSUBU KULLANICI KILAVUZU

HAKSIZ REKABET MODÜLÜ MESLEK MENSUBU KULLANICI KILAVUZU HAKSIZ REKABET MODÜLÜ MESLEK MENSUBU KULLANICI KILAVUZU Sözleşme İşlemleri A- Asgari Ücret Tarifesi B- Yeni Sözleşme C- Sözleşme Listesi D- Devir Teslim Başvuruları A-Asgari Ücret Tarifesi; İlgili yıla

Detaylı

Dış Ticaret İthalat/İhracat LOGO

Dış Ticaret İthalat/İhracat LOGO Dış Ticaret İthalat/İhracat LOGO Ocak 2011 İçindekiler Dış Ticaret... 5 İthalat... 5 İthalat Operasyon Fişleri... 6 İthalat Operasyon Fişi... 8 İthalat Bilgileri... 9 Fatura Bilgileri... 12 Fatura Detay

Detaylı

TNB KAYITLI ELEKTRONİK POSTA HİZMET SAĞLAYICILIĞI VE TİCARET A.Ş.

TNB KAYITLI ELEKTRONİK POSTA HİZMET SAĞLAYICILIĞI VE TİCARET A.Ş. İÇİNDEKİLER 1.1. BAŞVURU... 4 1.2. Hesap Oluşturma... 5 1.3. Kurum Bilgileri... 6 1.4. Hesap, Tarife, Paket Seçimi... 7 1.5. Başvuru Sırasında E-Tebligat Hizmeti Seçimi... 9 1.6. Ödeme Ekranı... 10 2.

Detaylı

GO Plus Diğer İşlemler

GO Plus Diğer İşlemler GO Plus Diğer İşlemler LOGO Mart 2012 İçindekiler İçindekiler...2 Diğer İşlemler...5 Birim Setleri...6 Birim Bilgileri...7 Çevrim Bilgileri...8 Kullanıldığı Kartlar...9 Döviz Tablosu...10 Döviz türleri

Detaylı

YÜKÜMLÜ KAYIT VE TAKİP SİSTEMİ YÜKÜMLÜ KILAVUZU RİSK YÖNETİMİ VE KONTROL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

YÜKÜMLÜ KAYIT VE TAKİP SİSTEMİ YÜKÜMLÜ KILAVUZU RİSK YÖNETİMİ VE KONTROL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2015 YÜKÜMLÜ KAYIT VE TAKİP SİSTEMİ YÜKÜMLÜ KILAVUZU RİSK YÖNETİMİ VE KONTROL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ELEKTRONİK GÜMRÜK İŞLEMLERİ DAİRESİ Versiyon 1.1 1 YÜKÜMLÜ KAYIT VE TAKİP SİSTEMİ (YKTS) Yükümlü Kayıt ve Takip

Detaylı

TAŞINMAZ BİLGİ SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU

TAŞINMAZ BİLGİ SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU TAŞINMAZ BİLGİ SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU T.C. BAŞBAKANLIK Diyanet İşleri Başkanlığı TAŞINMAZ BİLGİ SİSTEMİ PROGRAMI GİRİŞ 5018 sayılı Kamu Mali Yönetim ve Kontrol Kanun un 44, 45 ve 60 ıncı maddelerine

Detaylı

Zimbra Kullanıcı Rehberi

Zimbra Kullanıcı Rehberi Zimbra Kullanıcı Rehberi Zimbra yüksek performanslı bir e-posta programı olup, e-posta, adres defteri, takvim,görev listeleri ve web dokümanları gibi özelliklere sahip bir uygulamadır. Şekil 1- Zimbra

Detaylı

ELEKTRONİK İHALE DAİRESİ

ELEKTRONİK İHALE DAİRESİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ KAMU İHALE KURUMU ELEKTRONİK İHALE DAİRESİ İDARE, İŞ DENEYİM BELGE KAYIT VE SORGULAMA KULLANIM KLAVUZU 1 /75 İÇİNDEKİLER 1. GİRİŞ... 3 2. İDARE İŞ DENEYİM BELGE KAYIT... 5 3. İDARE,

Detaylı

Bordro LOGO Kasım 2011

Bordro LOGO Kasım 2011 Bordro LOGO Kasım 2011 içindekiler Bordro... 5 Hesap Şablonları... 6 Şablon Tanımları... 7 Puantaj Öndeğerleri... 11 Öndeğer Tanımları... 12 Öndeğer Tanım ve Fonksiyonları... 13 Geçerli olacak parametre

Detaylı

DURUMDA OLAN ÖĞRENCİLER KAYITLI OLDUĞU OKULDAN SİLİNEREK GİTTİĞİ OKUL TARAFINDAN YENİDEN KAYDEDİLMELİDİR.

DURUMDA OLAN ÖĞRENCİLER KAYITLI OLDUĞU OKULDAN SİLİNEREK GİTTİĞİ OKUL TARAFINDAN YENİDEN KAYDEDİLMELİDİR. NAKİL İŞLEMLERİ Nakil işlemleri, öğrencilerin e-okul sistemine kaydedildikleri okul dışında başka bir okula gitmek istediklerinde kullanılacaktır. Nakil geriye dönük değil, sistemin kullanılmaya başladığı

Detaylı

DESTEK DOKÜMANI LOGO CONNECT TİCARİ SİSTEM ENTEGRASYONU (FDA- FİRMALAR ARASI DATA AKTARIMI)

DESTEK DOKÜMANI LOGO CONNECT TİCARİ SİSTEM ENTEGRASYONU (FDA- FİRMALAR ARASI DATA AKTARIMI) LOGO CONNECT TİCARİ SİSTEM ENTEGRASYONU (FDA- FİRMALAR ARASI DATA AKTARIMI) LogoConnect FDA,Tek bir ticari sistemde birden fazla firma ile çalışan kullanıcıların, ticari sistem içinde bir firmadan diğer

Detaylı

Ö ZEL PAZAR REHBERİ. İçindekiler

Ö ZEL PAZAR REHBERİ. İçindekiler Ö ZEL PAZAR REHBERİ İçindekiler 1. Giriş... 3 2. Özel Pazar İnternet Adresi ve Ana Sayfası... 3 3. Kullanıcı Kaydı ve Girişi... 5 3.1. Kullanıcı Kaydı... 5 3.2. Kullanıcı Girişi... 7 3.3. Kullanıcı Ana

Detaylı

Ankara Üniversitesi Ön Lisan/Lisans Ders Tanımlama Kılavuzu

Ankara Üniversitesi Ön Lisan/Lisans Ders Tanımlama Kılavuzu Ankara Üniversitesi Ön Lisan/Lisans Ders Tanımlama Kılavuzu Ön Lisans/Lisans programları için programda verilen derslerin üniversite ders havuzuna tanımlanma işlemi ile ders havuzuna girilen dersin müfredata

Detaylı

OSGB LERİN İSG-KATİP İŞLEMLERİ

OSGB LERİN İSG-KATİP İŞLEMLERİ OSGB LERİN İSG-KATİP İŞLEMLERİ Ortak sağlık ve güvenlik birimleri (OSGB) İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında yürütecekleri iş ve işlemleri, görevlendirdikleri sorumlu müdürlerinin kimlik bilgileri

Detaylı

Öğrenci İşleri Bilgi Sistemi Yaz Öğretimi Süreci Diğer Birimden Ders Alma

Öğrenci İşleri Bilgi Sistemi Yaz Öğretimi Süreci Diğer Birimden Ders Alma Öğrenci İşleri Bilgi Sistemi Yaz Öğretimi Süreci Diğer Birimden Ders Alma Yaz öğretiminde açılacak dersler; enstitülerde anabilim dalının olumlu görüşü üzerine, fakülte, konservatuar ve yüksekokullarda

Detaylı

Doküman: EUP Revizyon No: R-02 Tarih: 21.10.2014

Doküman: EUP Revizyon No: R-02 Tarih: 21.10.2014 Sayfa: 0/11 Revizyon Tarihi Açıklama Revizyon No 12.08.2011 Kılavuzun ilk yayınlanma tarihi - 05.06.2012 Kurumsallaşma kapsamında minör değişiklikler R-01 21.10.2014 e-başvuru formundaki değişikliklere

Detaylı

AVUKATLARIN BÜROLARINDA ELEKTRONİK OLARAK HAZIRLAYARAK GETİRDİKLERİ DOSYALARIN SİSTEME AKTARILMASI

AVUKATLARIN BÜROLARINDA ELEKTRONİK OLARAK HAZIRLAYARAK GETİRDİKLERİ DOSYALARIN SİSTEME AKTARILMASI AVUKATLARIN BÜROLARINDA ELEKTRONİK OLARAK HAZIRLAYARAK GETİRDİKLERİ DOSYALARIN SİSTEME AKTARILMASI Bu takipler avukatlar tarafından Exchange ismindeki bir program aracılığı ile UYAP sistemine uyarlı olarak

Detaylı

KAMU HARCAMA VE MUHASEBE BİLİŞİM SİSTEMİ SOSYAL HAK VE YARDIM ÖDEMELERİ UYGULAMA KILAVUZU_VERSİYON3

KAMU HARCAMA VE MUHASEBE BİLİŞİM SİSTEMİ SOSYAL HAK VE YARDIM ÖDEMELERİ UYGULAMA KILAVUZU_VERSİYON3 KAMU HARCAMA VE MUHASEBE BİLİŞİM SİSTEMİ SOSYAL HAK VE YARDIM ÖDEMELERİ UYGULAMA KILAVUZU_VERSİYON3 PERSONEL ÖDEMELERİ UYGULAMA DESTEK ŞUBESİ ANKARA EYLÜL-2011 I-SİSTEME GİRİŞ http://kbs.muhasebat.gov.tr/index.html

Detaylı

Bu döküman Niğde Üniversitesi Akademik Bilgi Sistemi için kullanma kılavuzudur. İçerik olarak, sistemin kullanım şeklini göstermektedir.

Bu döküman Niğde Üniversitesi Akademik Bilgi Sistemi için kullanma kılavuzudur. İçerik olarak, sistemin kullanım şeklini göstermektedir. Bu döküman Niğde Üniversitesi Akademik Bilgi Sistemi için kullanma kılavuzudur. İçerik olarak, sistemin kullanım şeklini göstermektedir. Akademik Bilgi Sistemi ne http://mf.nigde.edu.tr/akbis adresinden

Detaylı

TAŞINIR DEVRETME (Harcama Birimleri Arası Devir İşlemi)

TAŞINIR DEVRETME (Harcama Birimleri Arası Devir İşlemi) TAŞINIR DEVRETME (Harcama Birimleri Arası Devir İşlemi) ÖNEMLİ NOT: Taşınır Devir edilirken (Okuldan başka bir okula) işlemi yaparken kesinlikle Kurumlar arası devir seçilmeyecektir. Tüm işlemlerde Harcama

Detaylı

Netsis 7.0 Kurulum İşlemleri. Netsis 7.0 Kurulum İşlemleri

Netsis 7.0 Kurulum İşlemleri. Netsis 7.0 Kurulum İşlemleri Netsis 7.0 Kurulum İşlemleri Ürün Grubu [X] Netsis Enterprise [X] Netsis Standard [X] Entegre.NET [X] NetİKS [X] NetCRM [X] Netsis B2B Kısaltmalar SSO: Single Sign On (Netsis Merkezi Kimlik Yönetim Sistemi)

Detaylı

HARCAMA YÖNETİM SİSTEMİ TAŞINIR UYGULAMASI

HARCAMA YÖNETİM SİSTEMİ TAŞINIR UYGULAMASI HARCAMA YÖNETİM SİSTEMİ TAŞINIR UYGULAMASI ARALIK 2011 0 GİRİŞ Bilindiği üzere, Taşınır Mal Yönetmeliğinin 30 uncu maddesinde yer alan Taşınır kayıt ve kontrol yetkilileri tarafından, kamu idarelerinin

Detaylı