Program Türü. Eğitim Süresi. Yüksek Lisans. I. Öğretim Öğrenci Sayısı. II. Öğretim Öğrenci Sayısı KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Program Türü. Eğitim Süresi. Yüksek Lisans. I. Öğretim Öğrenci Sayısı. II. Öğretim Öğrenci Sayısı KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ"

Transkript

1 KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ Günümüzde e-uygulamalardan (e-devlet, e-iş, e-ticaret ) savunma sanayisine, haberleşme ve elektronik teknolojisinden eğitim ve sağlık sektörüne kadar her konuda Bilgisayar Mühendisliği'nin önemi ve etkisi artmaktadır. Sonuç olarak hayatımızın can damarı durumuna gelmiş olan bilgi ve iletişim teknolojilerinin gelişiminde Bilgisayar Mühendisliği önemli rol oynamaktadır. Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Lisans Programı, öğrenciye modern bilişim teknolojilerinin temel kuramsal kavramlarını ve ilkelerini teorik eğitimin yanında yoğun pratik uygulamalarla destekli bir şekilde vermektedir. Bölümün başlıca amaçları, Bilgisayar Mühendisliği alanındaki bilimsel, endüstriyel ve teknolojik gelişmeleri takip ederek öğrencilerini ileri araştırmalara yöneltmek ve bu gelişmelere katkıda bulunarak daha ileri noktalara gitmesini sağlamaktır. Bölüm öğrencileri Mühendislik Fakültesi içindeki Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği ile Çift Anadal programlarına (ÇAP), yurt içi ve yurt dışındaki anlaşmalı üniversitelerle öğrenci değişim programlarına (FARABİ, ERASMUS) katılabilmektedir. Üniversitemize ait Teknopark ta ağırlıklı olarak bulunan bilişim firmalarında staj yapma ve yarı zamanlı çalışma imkanlarına sahip olabilmektedirler. Mezunlarımız bilişim sektörünün önde gelen firmalarında önemli konumlarda bulunmaktadır. Bölümümüzdeki öğrencilerin büyük bir kısmı yarı zamanlı olarak birçok bilişim firmasında çalışmaktadır. Böylece mezun olmadan kendilerini geliştirebilecekleri alanları belirleyebilmektedirler. Program Türü MF-4 Eğitim Dili Türkçe Eğitim Süresi 4 Yıl Yüksek Lisans Var Doktora Var ÇAP Var I. Öğretim Öğrenci Sayısı 606 II. Öğretim Öğrenci Sayısı 524

2 Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans Programı, 2001 güz döneminde Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde kurulmuştur Eğitim Öğretim dönemi itibari ile bölümümüzde bulunan yüksek lisans öğrenci sayısı 67 dir. Bilgisayar Mühendisliği Doktora Programı, 2012 güz döneminde Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde açılmış olup, 2013 bahar döneminde öğrenci alımına başlanmıştır Eğitim Öğretim Bahar dönemi itibari ile bölümümüzde bulunan doktora öğrenci sayısı 33 dür. Temel Bilgisayar, Elektronik, Görüntü İşleme, Gömülü Sistemler ve Bilgisayar Ağları laboratuvarlarına sahip olan Bilgisayar Mühendisliği bölümünde veritabanı sistemleri, web programlama, sistem yönetimi, bilgisayar ağları, gömülü sistemler, dağıtık sistemler, bilgisayar güvenliği, insan-bilgisayar etkileşimi ve görüntü işleme konularında gelişmeler izlenmekte ve proje bazlı konularda çalışmalar yürütülmektedir. 3 profesör, 2 doçent, 7 yardımcı doçent, 1 öğretim görevlisi, 9 araştırma görevlisi ve 1 uzmandan oluşmaktadır. Bölümümüz öğretim üyeleri veritabanı sistemleri, bilgisayar ve ağ güvenliği, web programlama, sistem yönetimi, bilgisayar ağları, gömülü sistemler, dağıtık sistemler, insanbilgisayar etkileşimi ve görüntü işleme konularında gelişmeleri izlemekte ve proje bazlı konularda çalışmalar yürütülmektedir. Bölümümüz öğretim üyeleri araştırma alanları ile ilgili çeşitli uluslararası dergilerde çalışmalarını yayınlamakta ve yine çeşitli ulusal ve uluslararası kongrelerde çalışmalarını bildiri olarak sunmaktadırlar. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Mühendislik Fakültesi B Blok Umuttepe Yerleşkesi Tel: E-posta:

3 KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunları, Bilgisayar Mühendisliği temel alanı yanında; Bilgi sistemleri, bilişim teknolojileri, bilgisayar bilimleri alanlarında; Bilgisayar Mühendisliği ile ilgili eğitim ve öğretim kuruluşlarında akademik eleman olarak, Planlama ve Analiz: iş analisti, sistem analisti Tasarım: yazılım tasarım uzmanı, yazılım modelleme uzmanı Geliştirme: yazılım mimarı, proje yöneticisi Test-Kalite Güvence: yazılım kalite uzmanı- test mühendisi, test yöneticisi Veri ve Veritabanı yönetimi: veri yöneticisi, veri analisti, veri modelleme uzmanı, veri madencisi, veritabanı yöneticisi, veritabanı mimarı Bilişim Güvenliği: bilişim güvenliği uzmanı, ağ ve internet güvenlik uzmanı, güvenlik danışmanı, bilgi güvenliği analisti, adli bilişim uzmanı, sızma test uzmanı Ağ yönetimi: ağ analisti ve tasarımcısı, ağ yöneticisi, ağ mühendisi, ağ destek uzmanı Web-İnternet: içerik yöneticisi, web tasarımcısı, web geliştiricisi, Çoklu Ortam: 2D/3D grafik uzmanı, multimedya tasarımcısı, eğitim tasarımcısı Bilgisayar Mühendisliği ve bir çok disiplinler arası Ar-Ge projelerinde araştırmacı Bilgisayar Mühendisliği konularında serbest olarak (freeancer) da çalışabilirler. Bunlara ek olarak bölümümüzdeki öğrencilerin büyük bir kısmı yarı zamanlı olarak birçok bilişim firmasında çalışmaktadır. Böylece mezun olmadan kendilerini geliştirebilecekleri alanları belirleyebilmektedirler. Bölümümüzde, firmalar tarafından düzenlenen seminerler sayesinde öğrencilerimiz iş hayatı hakkında bilgilendirilmektedir.

4 Bölümümüz Tarafından Yürütülen/Yürütülmüş Projeler Proje Adı Müzeler İçin Akıllı Takip Sistemi Kampüs İntranet Sistemi için Kablosuz Yerel Alan Ağı Tabanlı Güvenlik Ortam Erişim Kontrolü Uygulaması Ürünlerin Zayıf Özelliklerinin Türkçe Kullanıcı Yorumlarından Özellik Tabanlı Sentiment ile Keşfedilmesi Üçüncü Nesil (3G) Gezgin Haberleşme Sistemleri için Smart Anten Sistemi Algoritması Geliştirilmesi ve Prototip Üzerinde Uygulanması Çoklu Alıcı Çoklu Verici Anten Sistemli Rf- Alıcı-Verici Ünitesinin Geliştirilmesi Kablosuz Algılayıcı Ağlarda Akıllı Anten Kullanan Sektörel Tarama Tabanlı Konum Tahmini: OPNET ile Simülasyon Çalışması Çoklu-Giriş Çoklu-Çıkış (MIMO) Sistemlerde Kanal Tahmini ve Performans İyileştirmesi Etkin Üretim Miktarı ve Emniyet Stoğu Seviyesinin Belirlenmesinde Kullanılacak Yeni Bir Yöntem Eş Zamanlı El Yazısı ve Kullanıcı Tanıma Uydu Mozaik Görüntülerinden Adaların Tespiti ve Yüksek Başarımlı Zaman-Mekânsal Analizler için Vektörel Modellenmesi Yerel Bulut Sunucu Tabanlı Etkin Bir Veri Saklama ve İçerik Dağıtımı Yönetimi Sistemi Türü KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin 2003 yılından itibaren KOUBK isimli öğrenci kulübü aktif olarak faaliyet göstermektedir. Internet adresi olan kulübün amacı; üyelerinin sosyal, kültürel, mesleki ve sportif faaliyetlerine yardımcı olmak, onlara rehberlik etmek, üyelerin koordineli bir şekilde çalışmalarını sağlamaktır. Kulüp tarafından gerçekleştirilen etkinlikler arasında eğitim seminerleri, fuar ve bilişim sektöründe faaliyet gösteren firmalara eğitim gezileri, sosyal geziler, bilişim yarışmaları, eğitim ile ilgili bilgi paylaşımları için forumlar yer almaktadır. Bilgisayar Mühendisliği Öğrenci Klubü son olarak ülke çapındaki tüm Bilgisayar Mühendisleri öğrencilerini bir araya getiren 9. BİLMÖK 13 'ün ev sahipliğini de yapmıştır.

5 Akademik Kadro Prof. Dr. Adnan Kavak Prof. Dr. Yaşar Becerikli Haberleşme, Kablosuz Haberleşme (3G, 4G, LTE, 4G+, Algılayıcı Ağlar, Adhoc Ağlar, RFID Sistemler), Akıllı Anten ve MIMO sistemler, Bulut Bilişim (Sinyalleşme, Senkronizasyon), E-sağlık sistemler, Mobil Uygulama, Veri Madenciliği Uygulamaları, Karar Destek Sistemleri Oda: 3015 Tel: Akıllı Sistemler, İşaret ve Görüntü İşleme, Biyomedikal İşaret/Görüntü İşleme, Bulanık Sistemler, Sinir Ağları, Dalgacık Teorisi, Benzetim (Simülasyon), Modelleme ve Tanıma, Optimal Kontrol, Optimizasyon Teorisi, İHA Oda: 3008 Tel: Prof. Dr. Nevcihan Duru Doç. Dr. Ahmet Sayar Veri Madenciliği, Bulanık Mantık, Veritabanları Oda: 3012 Tel: Dağıtık Sistemler, Uzaktan Algılama, Web tabanlı Cografi Bilgi Sistemleri, Uzamsal veri analizleri Oda: 3014 Tel: Doç. Dr. Kerem Küçük Yrd. Doç. Dr. A. Burak İnner Kablosuz Haberleşme Sistemleri (3G, 4G ve LTE), Gömülü Sistemler (DSP ve FPGA), Bilişim Sistemleri, Konum Belirleme Sistemleri, UWB Sistemleri Oda: 3013 Tel: Paralel Robotların Modellenmesi, Kinematik Tasarım ve Optimizasyon, Veriyapıları ve Algoritmalar, Hiyerarşik Ağaç Veri Yapıları, E-Öğrenme, Yazılım Tanımlı Ağ, Web Tasarım ve Programlama Oda: 3022 Tel:

6 Akademik Kadro Yrd. Doç. Dr. Alev Mutlu Yrd. Doç. Dr. Davut İncebacak Çok-İlişkisel Veri Madenciliği, Tümevaran Mantık Programlama, Kavram Keşfi, Biyoenformatik Oda: 3017 Tel: Bulut Bilişim, Hücresel Ağlar, Kablosuz Algılayıcı Ağlar, Matematiksel Programlama, Bilgi ve Ağ Güvenliği, Bilgisayar ve İletişim Ağları, Uzaktan Eğitim Oda: 3010 Tel: Yrd. Doç. Dr. Orhan Akbulut Yrd. Doç. Dr. Pınar Onay Durdu İmgeç İşleme, Video Kodlama, Hedef Tespiti ve Hedef Takibi, Bilgisayar Görü Oda: 3005 Tel: Yazılım Mühendisliği, Yazılım Kalitesi, İnsan Bilgisayar Etkileşimi, Uzaktan Eğitim, E-öğrenme Oda: 3022 Tel: Yrd. Doç. Dr. Sevinç İlhan Omurca Yrd. Doç. Dr. Suhap Şahin Makine Öğrenmesi, Veri Madenciliği, İnternet Madenciliği, Veri Tabanı Sistemleri, İşletim Sistemleri Oda: 3009 Tel: Sayısal Mantık Devreleri Tasarımı, Bilgisayar Mimarisi, FPGA Oda: 3007 Tel:

7 Akademik Kadro Öğr. Gör. Dr. Onur Gök Arş. Gör. Burcu Kır Bilgisayar Ağları, Nesneye Yönelik Programlama, Veri Yapıları ve Algoritmalar, Bilgisayar Mimarisi Oda: 3021 Tel: İşaret İşleme, İmge İşleme Bilgisayarda Görü Gömülü Sistemler Oda: 3020 Tel: Arş. Gör. Ekin Ekinci Arş. Gör. Meltem Kurt Yazar Analizi, Metin Madenciliği, Veri Madenciliği, Adli Bilişim Oda: 3006 Tel: Şifreleme Yöntemleri, Kriptoloji, Steganografi, Veri Gizleme, Veri Madenciliği, İmge İşleme Oda: 3020 Tel: Arş. Gör. Fidan Kaya Arş. Gör. Mehmet Ali Altuncu Veri Madenciliği, Filtreleme Yöntemleri, İşbirlikçi Filtreleme Yöntemi Oda: 3006 Tel: Görüntü İşleme, Sinyal İşleme, FPGA Oda: 3023 Tel:

8 Akademik Kadro Arş. Gör. Süleyman Eken Arş. Gör. Ali Uçar Uzaktan Algılama, Görüntü İşleme, Mekansal Veritabanları ve CBS, Veri Senkronizasyonu Oda: 3013 Tel: Görüntü İşleme, İnsan Bilgisayar Etkileşimi, Veri Madenciliği, Web Teknolojileri Oda: 3023 Tel: Arş. Gör. Hikmetcan Özcan Uzman Ömür CAN Indoor Location, Arduino Kit,.Net Teknolojileri, MS SQL, ASP.NET Oda: 3013 Tel: Web Sorumlusu, Ağ Yöneticisi, Fakülte Web Koordinatörü Oda: 3011 Tel:

F BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ

F BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ te si ül Fa k ik sl di en üh M BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 2 2 İçindekiler 05 Dekanın Mesajı 07 Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 19 Biyomedikal Mühendisliği Bölümü 33 Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü 41

Detaylı

T.C. Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği Bölümü

T.C. Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği Bölümü T.C. Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmail Hakkı Cedimoğlu Düzenleyen Yrd. Doç. Dr. Mustafa Cemil Karacadağ

Detaylı

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Yüzde Yüz İngilizce Eğitim Yapan Devlet Üniversitesi Yasamın Içinde... 2016 İÇİNDEKİLER Sunuş 02 2015-2016 Tanıtım Kitapçığı Misyon - Vizyon Neden Adana BTÜ? Fakülteler ve Bölümler Yüksekokullar Enstitüler

Detaylı

Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü. Bilgisayar Mühendisliği

Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü. Bilgisayar Mühendisliği Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Bilgisayar Mühendisliği Bilgisayar Mühendisliği Günümüzde, finans, tıp, sanat, güvenlik, enerji gibi bir çok sektör, bilgisayar mühendisliğindeki gelişimlerden

Detaylı

Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Lisans/Y.Lisans/Doktora Programlarının Tanıtımı

Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Lisans/Y.Lisans/Doktora Programlarının Tanıtımı Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Lisans/Y.Lisans/Doktora Programlarının Tanıtımı Baha ŞEN 1, Caner ÖZCAN 1 1 Karabük Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Bilgisayar

Detaylı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Lisans Programının Tanıtımı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Lisans Programının Tanıtımı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Lisans Programının Tanıtımı Nihat ADAR 1, Uğur Gürel 1, Uğur Yüksel Ongun 1 1 Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi,

Detaylı

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İÇİNDEKİLER Misyon - Vizyon... 5 Neden Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi... 6 Fen-Edebiyat Fakültesi... 10 Arkeoloji Bölümü...11 Coğrafya Bölümü...12 Matematik Bölümü...13

Detaylı

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİNE GİRİŞ

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİNE GİRİŞ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİNE GİRİŞ 1 Bilgisayar Mühendisliği Nedir? Bilgisayar mühendisliği; bilgisayar sistemlerinin yapısı, tasarımı, geliştirilmesi ve bu sistemlerin kullanımlarını içeren bir mühendislik

Detaylı

MÜHENDİSLİK VE TASARIM FAKÜLTESİ

MÜHENDİSLİK VE TASARIM FAKÜLTESİ MÜHENDİSLİK VE TASARIM FAKÜLTESİ MÜHENDİSLİK VE TA (%30 (%3 (%30 İngiliz Elektrik - M M TASARIM FAKÜLTESİ (%30 İngilizce) Bilgisayar Mühendisliği Bölümü (%30 İngilizce) Endüstri Mühendisliği Bölümü Endüstriyel

Detaylı

İÇİNDEKİLER I-GENEL BİLGİLER...

İÇİNDEKİLER I-GENEL BİLGİLER... İÇİNDEKİLER I-GENEL BİLGİLER... 4 I.A. MİSYON VE VİZYON... 4 I.A.1.MİSYON... 4 I.A.2.VİZYON... 4 I.B. YETKİ, GÖREV VE SORUMLULUKLAR... 5 I.B.1. YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARININ GÖREVLERİ... 5 I.B.2. ÜNİVERSİTE

Detaylı

HRÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü. http://eng.harran.edu.tr/bilgisayar 0(414)318 3806

HRÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü. http://eng.harran.edu.tr/bilgisayar 0(414)318 3806 HRÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü http://eng.harran.edu.tr/bilgisayar 0(414)318 3806 Misyonumuz Bilgisayar ve bilişim alanındaki teknolojik ve bilimsel gelişmeleri takip edebilen, yetkin, yaratıcı, bilimsel

Detaylı

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2014

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2014 İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2014 İçindekiler 6 Rektörden Mesaj 8 Tarihçe 10 Eğitim Olanakları 12 Uluslararası İşbirliği 14 Burslar ve Başarı Ödülleri 16 Öğrencilere Hizmetler 20 Kampüsler 22 Ayazağa Kampüsü

Detaylı

BŞEÜ, MF, BĐLGĐSAYAR MÜHENDĐSLĐĞĐ, 2012-2013 BAHAR YARI YILI BM400 BĐTĐRME ÇALIŞMASI KONULARI

BŞEÜ, MF, BĐLGĐSAYAR MÜHENDĐSLĐĞĐ, 2012-2013 BAHAR YARI YILI BM400 BĐTĐRME ÇALIŞMASI KONULARI BŞEÜ, MF, BĐLGĐSAYAR MÜHENDĐSLĐĞĐ, 2012-2013 BAHAR YARI YILI BM400 BĐTĐRME ÇALIŞMASI KONULARI Bitirme Çalışması Yöneticisi: Uğur YÜZGEÇ Çalışma Konusu : Online sınav sistemi Öğrenci sayısı: 2 Proje 2'den

Detaylı

T.C. NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULU MOBİL TEKNOLOJİLERİ PROGRAMI

T.C. NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULU MOBİL TEKNOLOJİLERİ PROGRAMI T.C. NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULU MOBİL TEKNOLOJİLERİ PROGRAMI A. Amaçlar Dünya yaşamında var olduğumuz ilk günden beri bireylerle iletişim içerisinde bulunmaktayız. İnsanlık tarihinin en

Detaylı

Bilgi Teknolojisi Çözümleri DÜZCE ÜNİVERSİTESİ. değer üreten üniversite

Bilgi Teknolojisi Çözümleri DÜZCE ÜNİVERSİTESİ. değer üreten üniversite Bilgi Teknolojisi Çözümleri DÜZCE ÜNİVERSİTESİ değer üreten üniversite DÜZCE ÜNİVERSİTESİ AKADEMİK DEĞERLENDİRME VE KALİTE GELİŞTİRME RAPORU 2008 İÇİNDEKİLER GİRİŞ... 3 1. KURUM HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Detaylı

BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA PROGRAMLARI TANITIM KİTAPÇIĞI

BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA PROGRAMLARI TANITIM KİTAPÇIĞI BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA PROGRAMLARI TANITIM KİTAPÇIĞI MAYIS 2013 SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ İNCİVEZ ZONGULDAK Tel: 0 372 257 69 27-0 372 291 06 34 i

Detaylı

2008 YILI AKADEMĐK DEĞERLENDĐRME VE KALĐTE GELĐŞTĐRME RAPORU

2008 YILI AKADEMĐK DEĞERLENDĐRME VE KALĐTE GELĐŞTĐRME RAPORU 2008 YILI AKADEMĐK DEĞERLENDĐRME VE KALĐTE GELĐŞTĐRME RAPORU Mayıs 2009 ĐÇĐNDEKĐLER 1. GĐRĐŞ... 3 2. AKADEMĐK DEĞERLENDĐRME VE KALĐTE GELĐŞTĐRME KURULU ÇALIŞMA SÜRECĐ... 3 3. BELĐRLENEN PERFORMANS GÖSTERGELERĐ...

Detaylı

2014 YILI FAALİYET RAPORU

2014 YILI FAALİYET RAPORU EGE ÜNİVERSİTESİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU Şubat 2015 Ege Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı İÇİNDEKİLER TABLO DİZİNİ 5 ÜST YÖNETİCİ (REKTÖR) SUNUŞU 9 MİSYON 13 VİZYON 13 1. AKADEMİK VE

Detaylı

T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANI 2014-2018

T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANI 2014-2018 T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANI 2014-2018 NİSAN-2013 Gaziosmanpaşa Üniversitesi Stratejik Planı 2014-2018 Yönetim Kurulu nun 15.03.2013 tarihli toplantısında 2013/ 11-30 sayılı kararı;

Detaylı

FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ

FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ İÇİNDEKİLER 5 7 9 10 11 12 13 14 REKTÖR DEN ENSTİTÜ MÜDÜRÜ NDEN GENEL BİLGİLER VE TARİHÇE ÇUKURSARAY GÜNÜMÜZDE FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ YÖNETİM YAPISI FEN

Detaylı

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2012 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2012 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2012 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI Üniversitemizin 2012 Mali Yılı Performans Programına http://www.stg.yildiz.edu.tr/ adresinden erişilebilir. Hazırlayanlar Arş.Gör.Dr. Hülya

Detaylı

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015 YILI PERFORMANS PROGRAMI

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015 YILI PERFORMANS PROGRAMI T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015 YILI PERFORMANS PROGRAMI İSTANBUL, 2015 Hazırlayan: Marmara Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Tel: 0 216 414 05 45-1341 Faks: 0 216 418 02 30 e-mail: sgdb@marmara.edu.tr

Detaylı

SEVGİLİ ÖĞRENCİLER DEKAN IN MESAJI

SEVGİLİ ÖĞRENCİLER DEKAN IN MESAJI DEKAN IN MESAJI SEVGİLİ ÖĞRENCİLER 100. yılını geride bırakan köklü bir üniversitenin bünyesinde 20 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren genç ve dinamik bir fakültenin mensubu olmakla gurur duyabilirsiniz.

Detaylı

İçindekiler. İçindekiler

İçindekiler. İçindekiler İçindekiler 4 Rektörden Mesaj 6 Tarihçe 8 İTÜ'lü Olmak 10 Eğitim Olanakları 12 Uluslararası İşbirliği 14 Burslar ve Başarı Ödülleri 16 Öğrencilere Hizmetler 20 Kampüsler 22 Ayazağa Kampüsü 24 Bilgisayar

Detaylı

* Ebrary (48.400 kitap) * ISI Web of Science * Science Direct * YÖK Tez Arama

* Ebrary (48.400 kitap) * ISI Web of Science * Science Direct * YÖK Tez Arama BİLGİSAYAR ORTAMINDA SANAT ve TASARIM BİLGİSAYAR ORTAMINDA SANAT ve TASARIM PROGRAM HAKKINDA BİLGİ Enformatik, bilgi teknolojileri ile bireyler, kurumlar ve toplum arasındaki etkileşimi ve aralarındaki

Detaylı

T.C. ATILIM ÜNĠVERSĠTESĠ STRATEJĠK PLAN (2015-2019)

T.C. ATILIM ÜNĠVERSĠTESĠ STRATEJĠK PLAN (2015-2019) T.C. ATILIM ÜNĠVERSĠTESĠ STRATEJĠK PLAN (2015-2019) Ankara, Aralık 2014 1 ĠÇĠNDEKĠLER I. SUNUġ...4-5 1.1. Amaç......6 1.2. Kapsam... 6 1.3. Ġlke ve Değerlerimiz 6-8 1.4. Stratejik Planlama Ekibi... 9 II.

Detaylı

T.C. GAZİ ÜNİVERSİTESİ 2013 YILI FAALİYET RAPORU

T.C. GAZİ ÜNİVERSİTESİ 2013 YILI FAALİYET RAPORU SUNUŞ Gazi Üniversitesi, köklü geçmişi Cumhuriyetin ilk yıllarına kadar uzanan, ulusal düzeyde kendini kabul ettirmiş, çoğu alanda ülkemizde ilk üç üniversite arasında yer alan, yaptığı başarılı yayınlar

Detaylı

İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 AKADEMİK YILI FAALİYET RAPORU

İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 AKADEMİK YILI FAALİYET RAPORU İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ 20-202 AKADEMİK YILI FAALİYET RAPORU [Metni yazın] İÇİNDEKİLER I.TARİHÇE VE KURUMSAL YAPI... 3.TARİHÇE... 3 2.VİZYON, MİSYON VE DEĞERLER... 4 3.MÜTEVELLİ HEYETİ... 5 4.YÖNETİM

Detaylı

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ 2013 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ 2013 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ 2013 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU Sayfa 1 / 15 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 2 MİSYONUMU... 3 VİZYONUMUZ, GÖREVLERİMİZ... 4 HİYERARŞİK

Detaylı

BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2015 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Mustafa Kemal ATATÜRK

Detaylı