1994 : Yrd. Doç. Dr., Süleyman Demirel Üniversitesi, Maden Mühendisliği Bölümü, Maden İşletme Anabilim Dalı.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "1994 : Yrd. Doç. Dr., Süleyman Demirel Üniversitesi, Maden Mühendisliği Bölümü, Maden İşletme Anabilim Dalı."

Transkript

1 2. AKADEMİK ÖZGEÇMİŞ 2.1. Kimliği Adı Soyadı : Lütfullah GÜNDÜZ Akademik Unvanı : Prof. Dr. Doğum Yeri ve Tarihi : İstanbul, E-Posta Adresi : 2.3. Öğrenim ve Akademik Durumu 2013 : Prof. Dr., İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü, Yapı Malzemeleri Anabilim Dalı, İZMİR : Prof. Dr., Süleyman Demirel Üniversitesi, Maden Mühendisliği Bölümü, Maden İşletme Anabilim Dalı, ISPARTA : Doç. Dr., Süleyman Demirel Üniversitesi, Kaya Mekaniği Bilim Dalı Doçenti, Maden Mühendisliği Bölümü, Maden İşletme Anabilim Dalı : Yrd. Doç. Dr., Süleyman Demirel Üniversitesi, Maden Mühendisliği Bölümü, Maden İşletme Anabilim Dalı : Doktora, University of London, Imperial College of Science, Technology and Medicine, Mineral Resources Engineering Department, England : DIC, Diploma of Imperial College, University of London, Imperial College of Science, Technology and Medicine, Mineral Resources Engineering Department, England : England Broadstairs Hilderstone Language College (İngilizce Dil Eğitimi 6 ay).

2 1989 : ODTÜ Yabancı Diller Okulu Yoğunlaştırılmış İngilizce Dil Programı (6 ay) : İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maden Fakültesi, Maden Mühendisliği Bölümü Yurt Dışında Bulunma BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ Kompozit Yalıtım Harçları ve Uygulamaları üzerinde araştırma faaliyetlerinde bulunmak üzere (2001). DANİMARKA - Hafif Agrega Türevlerinin Üretim ve İnşaat Sektöründe Uygulamaları üzerinde araştırma faaliyetlerinde bulunmak üzere (2001). BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ - Hafif Yapı Elemanları ve Standardizasyon çalışmaları üzerinde araştırma faaliyetlerinde bulunmak üzere (2001). BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ - Hafif Yapı Elemanları ve Uygulamaları üzerinde araştırma faaliyetlerinde bulunmak üzere (1999). İSRAİL - Pomza Teknolojisi ve Dünya Standartları üzerinde araştırma faaliyetlerinde bulunmak üzere (2001). ALMANYA - Pomza Teknolojisi ve Hafif Yapı Elemanı Olarak Kullanım Alanları üzerinde araştırma faaliyetlerinde bulunmak üzere (1998). ALMANYA - Sachleben Bergbau GmbH, Megen, Avrupa Ekonomik Topluluğu`nun teknik bir elemanı olarak Çayeli Bakır İşletmeleri A.Ş. projelendirmesinde teknik detay çalışmalarında bulunmak üzere, 1991 `de araştırma programı. İNGİLTERE - Londra Üniversitesi, Imperial College, Doktora programı, 15 Aralık Aralık İNGİLTERE - Centerbury Broadstairs Hilderstone Language College `de İngilizce Akademik Dil Eğitimi, 15 Haziran Aralık 1989.

3 2.5. Görev Yaptığı Yerler : Süleyman Demirel Üniversitesi, Pomza Araştırma ve Uygulama Merkezi Kurucu Merkez Müdürü olarak : Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık, Bilim ve Teknolojiden Sorumlu Devlet Bakan Danışmanı olarak (Devam) : Süleyman Demirel Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Maden Mühendisliği Bölümü, Prof. Dr., Öğretim Üyesi olarak : Süleyman Demirel Üniversitesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Maden Mühendisliği Bölümü, Doç. Dr., Öğretim Üyesi olarak, : Süleyman Demirel Üniversitesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Maden Mühendisliği Bölümü, Yrd. Doç. Dr., Öğretim Üyesi olarak, : ETİBANK Genel Müdürlüğü, Proje Tesis Dairesi Başkanlığında Doktor Mühendis olarak, 1991 : Sachleben Bergbau GmbH, Megen, Almanya, Avrupa Ekonomik Topluluğu çerçevesinde Çayeli Bakır İşletmeleri A.Ş. Projelendirmesinde çimentolu dolgu uygulamaları konusunda uzman olarak, : Londra Üniversitesi, Imperial College of Science, Technology and Medicine, Mineral Resources Engineering Department, Computer Aided Design Research Group`da Avrupa Ekonomik Topluluğu` nun Commission of the European Communities Raw Materials and Recycling Programme teknik projeleri kapsamında uzman olarak Verdiği Dersler Lisans Eğitiminde Verdiği Dersler Kaya Mekaniği Bilgisayar Programlama I

4 Bilgisayar Programlama II Doğal Yapı ve Kaplama Taşları Teknolojisi Mermer Teknolojisi Uygulamalı Kaya Mekaniği Zemin Mekaniği ve Tasman Dinamik Mukavemet Lisansüstü Eğitimde Verdiği Dersler Kompozit Yapı Elemanları Teknolojisi Kompozit Yapı Bileşenleri ve Kaya Mekaniği Doğal Kayaçların Isıl Performans Ölçüm Teknikleri Doğal Kayaçlar ile Hazır Harç Üretim Teknikleri Doğal Bileşenli Kompozit Endüstriyel Tasarımlar Doğal Kayaçlar ve Enerji Verimliliği Hafif Endüstriyel Agrega Teknolojisi Kayaç Ortamlarında İyileştirme ve Projelendirme Hafif Yapı Elemanları ve Üretim Teknolojisi Doğal Hafif Agregalı Ürünler ve Çevre Etkenleri Hafif Yapı Elemanları ve Isı Yalıtım Hesap Yöntemleri Hafif Agregalar ve Endüstriyel Kullanımı 2.7. Yönettiği Yüksek Lisans ve Doktora Çalışmaları Yönetiminde Tamamlanan Yüksek Lisans Tezleri 1. Ali SARIIŞIK, 1995, "Nonparametrik Rank Analiz Yöntemlerinin Maden Projelendirmelerinde Kullanımı", Süleyman Demirel Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Isparta. 2. İbrahim UĞUR, 1996, "Parça Mermer Atıklarının Değerlendirilebilirliği", Süleyman Demirel Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Isparta. 3. Canpolat ÇETİN, 1998, "Mermerlerin Silikatlı Solüsyonlar İle Su Geçirimsizliğinin Sağlanması", Süleyman Demirel Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Isparta.

5 4. Metin DAVRAZ, 1998, "Isparta Pomzasının Hafif Agrega Olarak Değerlendirilmesi", Süleyman Demirel Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Isparta. 5. Nazmi ŞENGÜN, 2004, Pomzanın Hafif Harç Yapımında Endüstriyel Hammadde Olarak Kullanımı, Süleyman Demirel Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Isparta. 6. SERKAN ÇAYIRLI, 2007, Farklı Tür Pomzaların Kesikli Öğütme Ortamındaki Davranışlarının İncelenmesi ve Modellenmesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Isparta. 7. MEHMET ŞAHİN, 2011, Mikronize Malzeme Tane Boyutunun Çimento Esaslı Kompozit Yapıya Etkisinin İncelenmesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Isparta. 8. MEHMET KARCI, 2011, Barit Şlam Atıklarının Yüksek Performanslı Kompozit Harç Üretiminde Değerlendirilmesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Isparta. 9. TAMER EFE, 2011, Yalıtımlı Hafif Beton Kiremit Üretimi, SDÜ, Fen Bilimleri Enstitüsü, Isparta. 10. NUR SAFA SEYRAN, 2012, Dekoratif Yalıtımlı Dış Cephe Kaplama Plaka Üretiminin Değerlendirilmesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Isparta. 11. Murat AKTEPE, 2012, Volkanik Cüruf Agregalı Şap Betonunun Geliştirilmesi ve Teknik Özelliklerinin İrdelenmesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Isparta. 12. Mustafa BEKAROĞLU, 2012, Kompozit Yapıda Pomza Agregası İçeren Köpük Betonun Özellikleri ve Teknik Parametrelerinin İrdelenmesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Isparta.

6 13. İsmail ELMAKUŞU, 2013, Volkanik Hafif Agregaların MgO Esaslı Yalıtım Amaçlı Plaka Üretimi ve Değerlendirilmesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Isparta. 14. Dilara GÜLTEKİN, 2013, Mikronize Dolomitin Fotolüminesans Harç Üretiminde Değerlendirilmesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Isparta Yönetiminde Tamamlanan Doktora Tezi 1. İbrahim UĞUR, 2001, "Doğal Yapı ve Kaplama Taşlarının Ses Akustiği ve Kayaç Parametreleri İle İlişkisinin İncelenmesi", Süleyman Demirel Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Isparta. 2. Namık GÜNEŞ, 2005, "Türkiye'deki Mermerlerin Mineralojik ve Petrografik Özelliklerine Göre Kesilebilme ve İşlenebilme Parametrelerinin Matematiksel Modellemesi", Süleyman Demirel Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, 2005, Isparta. 3. Metin DAVRAZ, 2005, "Isparta- Keçiborlu Amorf Silika Oluşumlarının İnşaat Endüstrisinde Değerlendirebilirliği", Süleyman Demirel Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, 2005, Isparta. 4. Servet DEMİRDAĞ, 2005, "Volkanik Cüruf Oluşumlarının İnşaat Endüstrisinde Hafif Yapı Malzemesi Olarak Değerlendirilmesi", Süleyman Demirel Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, 2005, Isparta. 5. YAKUP UMUCU, 2011, Kireçtaşı Örneğinin Yapay Sinir Ağları İle Öğütme İşlemlerinin Modellenmesi ve Kinetik Modelle Kıyaslanması, Süleyman Demirel Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Isparta. 6. AHMET ÖZGÜVEN, 2010,

7 Genleşen Kil Agrega Üretimi ve Endüstriyel Olarak Değerlendirilmesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Isparta İkinci Danışmanlığında Tamamlanan Yüksek Lisans Tezleri 1. Beytullah ŞAHİN, 1997, "Mermer Parlatma ve Aşındırmada Pomza Kullanım Optimizasyonu", Süleyman Demirel Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Isparta. 2. Nükhet ŞAPCI, 2008, Aksaray Bölgesi Volkanik Hafif Agrega Oluşumlarının İncelenmesi ve Endüstriyel Kullanılabilirliği, Süleyman Demirel Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Isparta İkinci Danışmanlığında Tamamlanan Doktora Tezleri 1. Sariisik A., 1998, Kalsiyum Karbonat Kökenli Mermerlerin Çevre Etkileşimi İle Fiziko-Mekanik Özelliklerindeki Değişim Karakteristiklikleri, Süleyman Demirel Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Isparta Akademik ve Özel Uzmanlık Alanı Akademik ve çalışma hayatı boyunca aşağıda tanımlanan alanlarda yoğun çalışma programları sürdürmüştür. Özellikle pomza teknolojisi ve hafif agregalı beton ve beton elemanlarının üretimi, Bimsblok, Gazbeton, Tuğla ve Kesme Taş duvar elemanları ve diğer duvar elemanı ürünler. Isı, ses, su, yangın, radyoaktif yalıtım ölçütleri, kompozit yapı malzemeleri ve kompozit polimerik bileşenli yapı kimyasalı ürünlerin geliştirilmesi, suni ve yarı suni hafif agregaların üretim ve geliştirilmesi, savunma ve uzay sanayine yönelik spesifik malzeme üretim faaliyetleri, selüloz esaslı köpük beton üretimleri, çimentosuz harç üretim teknikleri, yapı malzemeleri üretim ve tesis projelendirme gibi konularda, üniversite-sanayi işbirliği çerçevesinde yoğun araştırma çalışmalarında bulunmuştur. Bu konularda büyük bir tecrübe, deneyim ve deneysel analiz yetisine sahip olmuştur.

8 4. BİLİMSEL FAALİYETLER VE YAYINLAR 4.1. Yurtiçinde Yayımlanan Kitap K1. MERMER TEKNOLOJİSİ A. Şentürk, L. Gündüz, İ.Y. Tosun, A. Sarıışık, 1995, Tuğra Offset, Şubat, s245, Isparta. K2. I. ISPARTA POMZA SEMPOZYUMU BİLDİRİLER KİTABI L. Gündüz (Editör), 1997, Haziran, s218, Isparta. K3. POMZA TEKNOLOJİSİ, Pomza Karakterizasyonu, Cilt I L. Gündüz (Editör), 1998, Temmuz, s287, Isparta. K4. POMZA TEKNOLOJİSİ, İnşaat Sektöründe Pomza, Cilt II L. Gündüz (Editör), 1998, Temmuz, s205, Isparta. K5. YERBİLİMLERİNDE İSTATİSTİK VE UYGULAMALARI L. Gündüz ve A. Sarıışık, 1998, Şubat, s239, Isparta. K6. V. ULUSAL KAYA MEKANİĞİ SEMPOZYUMU BİLDİRİLER KİTABI L. Gündüz (Editör), 2000, Ekim, s227, Isparta. K7. TURBO C TEMEL PRENSİPLER Text & Grafik Modu Programlaması L. Gündüz, 2001, Ekim, s210, Isparta. K8. TÜRKİYE POMZA SEMPOZYUMU BİLDİRİLER KİTABI L. Gündüz (Editör), 2005, Eylül, s398, Isparta. K9. İNŞAAT SEKTÖRÜNDE BİMSBLOK

9 L. Gündüz, 2005, Ekim, s928, Isparta Science Citation Index veya Engineering Index te Taranan, Uluslararası Hakemli Dergilerde Yayınlanan Makaleler (Teknik Not, Editöre Mektup, Tartışma, Vaka Takdimi ve Özet Türünden Yayınlar Dışındaki Makaleler) (Bazı Seçme Makaleler) A1. L. Gündüz and İ. Uğur, The effects of different fine and coarse pumice aggregate/cement ratios on the structural concrete properties without using any admixtures ARTICLE, Cement and Concrete Research, Volume 35, Issue 9, September 2005, Pages A2. M. Davraz and L. Gündüz, Engineering properties of amorphous silica as a new natural pozzolan for use in concrete; ARTICLE, Cement and Concrete Research, Volume 35, Issue 7, July 2005, Pages A3. Ş. Turhan, H. Yücel, L. Gündüz, Ş. Şahin, M. Vural, A. Parmaksiz and B. Demircioglu, Natural radioactivity measurement in pumice samples used raw materials in Turkey ARTICLE, Applied Radiation and Isotopes, Volume 65, Issue 3, March 2007, Pages A4. L. Gündüz, M. Bekar and N. Şapcı, Influence of a new type of additive on the performance of polymer-lightweight mortar composites, ARTICLE, Cement and Concrete Composites, Volume 29, Issue 8, September 2007, Pages A5. L. Gündüz, The effects of pumice aggregate/cement ratios on the lowstrength concrete properties, ARTICLE, Construction and Building Materials, Volume 22, Issue 5, May 2008, Pages A6. L. Gündüz, Use of quartet blends containing fly ash, scoria, perlitic pumice and cement to produce cellular hollow lightweight masonry blocks for non-load bearing walls,

10 ARTICLE, Construction and Building Materials, Volume 22, Issue 5, May 2008, Pages A7. S. Demirdag and L. Gunduz Strength properties of volcanic slag aggregate lightweight concrete for high performance masonry units, ARTICLE, Construction and Building Materials, Volume 22, Issue 3, March 2008, Pages A8. M. Davraz and L. Gündüz, Reduction of alkali silica reaction risk in concrete by natural (micronised) amorphous silica, ARTICLE, Construction and Building Materials, Volume 22, Issue 6, June 2008, Pages A9. Ş.Turhan and L.Gündüz Determination of specific activity of 226Ra, 232Th and 40K for assessment of radiation hazards from Turkish pumice samples, ARTICLE, Journal of Environmental Radioactivity, Volume 99, Issue 2, February 2008, Pages A10. M. Davraz, L. Gündüz, The effect of using saturated lightweight aggregate on shrinkage and hydration degree of high performance concrete, ARTICLE, Science and Engineering Composite Materials, Volume 16, Issue 4, 2009, Pages A11. A. Ozguven, L. Gündüz, Examination of effective parameters for the production of expanded clay aggregate, ARTICLE, Cement and Concrete Composites, Volume 34, Issue 6, July 2012, Pages Science Citation Index veya Engineering Index te Taranmayan, Uluslararası Hakemli Dergilerde Yayınlanan Makaleler (Teknik Not, Editöre Mektup, Tartışma, Vaka Takdimi ve Özet Türünden Yayınlar Dışındaki Makaleler) (Bazı Seçme Makaleler)

11 B1. L. Gündüz, I. Ugur, 2004, Turkish Pumice How pumice is used depends on its chemistry and physical structure, Industrial Materials, May, USA, No.440/ p B2. Y. Umucu, M.F. Çağlar, L. Gündüz, V. Bozkurt, V. Deniz, Modeling of grinding process by artificial neural network for calcite mineral, INISTA International Symposium on Innovations in Intelligent Systems and Application, INISTA 2011, Kadiköy, Istanbul, Article Number , Pages Ulusal Hakemli Dergilerde Yayımlanan Makaleler (Teknik Not, Editöre Mektup, Tartışma, Vaka Takdimi ve Özet Türünden Yayınlar Dışındaki Makale) (Bazı Seçme Makaleler) C1. S., Demirdağ, L. Gündüz, 2002, Mermer Ocak İşletmeciliğinde Taşeron Uygulama Sistemleri, Türkiye Taş Dünyası Taş ve Taş Teknolojileri Dergisi, S , Mayıs Haziran, İzmir. C2. S., Demirdağ, L. Gündüz, 2002, Mermer Ocak Kesimi Uygulamalarında Sinterize Elmas Tel Kullanımı, Türkiye Taş Dünyası Taş ve Taş Teknolojileri Dergisi, Sayı 27, Temmuz-Ağustos, İzmir. C3. Demirdağ S., Gündüz L., 2004, Mermer Ocak İşletmeciliğinde Elmas Teller İle Kollu Kesiciler Arasındaki İlişkinin İncelenmesi, Türkiye Taş Teknolojileri Dergisi, Sayı:35, Mart-Nisan, İzmir. C4. Gündüz L., Şapçı N., Bekar M. ve Yorgun S., 2006, Genleşmiş Kilin Hafif Agrega Olarak Kullanılabilirliği, Kil Bilimi ve Teknolojisi Dergisi, KİBİTED 1(2), Temmuz 2006, Sayı 2, ISBN , s C5. Davraz, M., Gündüz, L., Başpınar, E., Lightweight Aggregated Foam Plaster for Thermal Insulation in Buildings, SDÜ Mühendislik Bilimleri ve Tasarım Dergisi,Cilt:1 Sayı:3 s

12 4.5. Diğer Bilimsel Dergilerde Yayımlanan Makaleler (Teknik Not, Editöre Mektup, Tartışma, Vaka Takdimi ve Özet Türünden Yayınlar Dışındaki Makale) (Bazı Seçme Makaleler) D1. Gündüz L., 2005, Pomza (Bims) Nedir? Yapı Malzeme İnşaat Malzemeleri İhtisas Dergisi, International Building & Hardware Magazine, Yıl:10, Sayı:122, Eylül 2005, İstanbul, s D2. Gündüz L., 2005, İnşaat Sektöründe Bims Kullanımı, Yapı Malzeme İnşaat Malzemeleri İhtisas Dergisi, International Building & Hardware Magazine, Yıl:10, Sayı:124, Kasım 2005, İstanbul, s D3. Gündüz L., 2005, Bimsbeton ve Bimsblok, Yapı Malzeme İnşaat Malzemeleri İhtisas Dergisi, International Building & Hardware Magazine, Yıl:10, Sayı:125, Aralık 2005, İstanbul, s D4. Gündüz L., 2006, Bimsblok ve Binalarda Isı Yalıtımı Değerlendirmesi Üzerine Kısa Bir Bakış, Yapı Malzeme İnşaat Malzemeleri İhtisas Dergisi, International Building & Hardware Magazine, Yıl:11, Sayı:126, Ocak 2006, İstanbul, s D5. Gündüz L., 2006, Bimsblok ve Ses Yalıtımı, Yapı Malzeme İnşaat Malzemeleri İhtisas Dergisi, International Building & Hardware Magazine, Yıl:12, Sayı:122, Mayıs 2006, İstanbul, s D6. Gündüz L., 2006, Bims ve Yapı Endüstrisi, Azra Haber Dergisi, Yıl:1, Sayı:1, Mart 2006 Konya, s D7. Gündüz L., 2009, Bimsbetondan Mamul Yapı Elemanları ve Standardizasyon, Satın Alma Rehberi, Yapı Malzeme Dergisi, 2009, İstanbul, s D8. Gündüz L., 2009, Bims ve Enerji Verimliliği, Satın Alma Rehberi, Yapı Malzeme Dergisi, 2009, İstanbul, s20-23.

13 D9. Gündüz L., 2011, İnşaat Sektöründe Pomza Kullanımı, Enerji Verimliliğindeki Rolü, BİMSADERGİ, Haziran 2011, Sayı: 1, Ankara, s D10. Gündüz L., 2011, Bimsblok Elemanlarının Yangındaki Rolü, BİMSADERGİ, Temmuz, Ağustos-Eylül 2011, Sayı: 2, Ankara, s5-8. D11. Gündüz L., 2012, Bimsblok ve Ses Yalıtımı, BİMSADERGİ, Ocak-Şubat- Mart 2012, Sayı: 4, Ankara, s5-8. D12. Gündüz L., Sonugelen S., 2012, Bimsblok-Ekoloji İlişkisi ve Çevreci Binalar, BİMSADERGİ, Temmuz, Ağustos-Eylül 2012, Sayı: 6, Ankara, s5-9. D13. Gündüz L., 2012, Bims Taşı ve Endüstriyel Önemi, TSE Standart Ekonomik ve Teknik Dergi, Yıl:51, Sayı:603, Ağustos 2012, ISSN: , Ankara, s D14. Gündüz L., 2013, Bimsblok Üretim Teknolojisi, BİMSADERGİ, Ocak-Şubat- Mart 2013, Sayı: 8, Ankara, s Ulusal Toplantı, Sempozyum ve Kongrelerde Sunularak Tam Metin Olarak Yayımlanan Bildiriler (Bazı Seçme Bildiriler) E1. S., Demirdağ, L. Gündüz, 2002, Mermer Ocak İşletmeciliğinde Sinterize Elmas Tel Ömrünün Kestirimi Üzerine Bir Analiz, VI. Bölgesel Kaya Mekaniği Sempozyumu, Kayamek 2002, Ekim, Konya, s E2. M., Davraz, L. Gündüz, 2002, Blok Geometrisinin Hafif Yapı Elemanlarının Dayanım Özelliklerine Olan Etkisi, VI. Bölgesel Kaya Mekaniği Sempozyumu, Kayamek 2002, Ekim, Konya, s E3. Erdinç Ü. ve Gündüz L., 2002, Geleneksel El Sanatlarında Isparta ve Civarındaki Taş Yapıtlı Süslemeler Malzeme Bozulmaları, 8. El Sanatları Sempozyumu, Kasım 2002, Doküz Eylül Üniversitesi, İzmir, s

14 E4. S., Demirdağ, L. Gündüz, 2003, Volkanik Cürufların İnşaat Endüstrisinde Hafif Beton Agregası Olarak Değerlendirilme Kriterleri, 3. Ulusal Kırmataş Sempozyumu, 3-4 Aralık, İstanbul. E5. M., Davraz, L. Gündüz, Isparta Yöresi Amorf Silika Kayacının Katkı Maddesi Olarak Beton Dayanımına Etkisi, 3. Ulusal Kırmataş Sempozyumu, 3-4 Aralık, İstanbul. E6. N., Şengün, L. Gündüz, 2003, Kırmataş Agrega Katkılı Hafif Örgü Harçlarının Teknik Analizi, 3. Ulusal Kırmataş Sempozyumu, 3-4 Aralık, İstanbul. E7. İ., Uğur, L. Gündüz, 2003, Mermer İşleme Fabrikalarında Dar Silim - Geniş Silim Ve Honlama Makinalarının Silim Karakteristiklerinin İrdelenmesi, Türkiye IV. Mermer sempozyumu, Mersem 2003, Aralık 2003, Afyon, s E8. S., Demirdağ, L. Gündüz, V., Gündüz, 2003, Yatay Yarma Makinalarının Kullanımında Mermer Ve Kayaç Arasındaki Teknik Özelliklerin Analizi, Türkiye IV. Mermer sempozyumu, Mersem 2003, Aralık 2003, Afyon, s E9. Şapçı N., Gündüz L., Ulusoy M., 2004, Karaman ve Civarı Pomza Oluşumlarının HAfif Beton Sektöründe Agrega Olarak Yeri ve Önemi, 5. Endüstriyel Hammaddeler Sempozyumu, Mayıs, İzmir, s E10. Demirdağ S., Gündüz L., Saraç S., 2004, Volkanik Cüruf Agregaların Yapı Sektöründe Kullanımı, 5. Endüstriyel Hammaddeler Sempozyumu, Mayıs, İzmir, s E11. Demirdağ S., Gündüz L., 2004, Travertenlerde Gözenek Dolgu Uygulamalarının Kayacın Teknik Özelliklerine Etkisinin Sayısal İncelemesi, VII. Bölgesel Kaya Mekaniği Sempozyumu, KAYAMEK 2004, Ekim, Sivas. E12. Davraz M., Gündüz L., 2004, Doğal Amorf Silikanın Alkali Silika Reaksiyonu Gelişimine Etkisi, BETON 2004 Kongresi, Haziran 2004, Dünya Ticaret Merkezi Kompleksi İstanbul, s

15 E13. Sezgin M, Davraz M, Gündüz L., 2005, Pomza Endüstrisine Sektörel Bir Bakış, Türkiye Pomza Sempozyumu ve Sergisi 2005, Isparta, Türkiye, Eylül, s9-22. E14. Gündüz L., Şapçı N., Ulusoy M., Ulusoy H., 2005, Peyzaj Mimarisinde Bimsblok, Türkiye Pomza Sempozyumu ve Sergisi 2005, Isparta, Türkiye, Eylül, s E15. Gündüz L., Davraz M., Ortaçeşme H., 2005, Bimsblok ve Isı Yalıtım Özelliği, Türkiye Pomza Sempozyumu ve Sergisi 2005, Isparta, Türkiye, Eylül, s E16. Gündüz L., Ulusoy M. Ve Başpınar E., 2006, Volkanik Kayaçların Dış Mimarı Kaplamada Kullanımı Üzerine Teknik İnceleme, 3. Ulusal Yapı Malzemeleri Kongresi, Kasım 2006, İstanbul Mimarlar Odası, Yapı Malzemeleri Komitesi,, İstanbul, s E17. Gündüz L., Ulusoy, M., Başpınar, E., 2006, Orta Anadolu Volkanik Kayaç Oluşumlarının Doğal Kaplama ve Yapı Taşı Olarak Teknik Değerlendirmesi, MERSEM'2006, TÜRKİYE V. MERMER VE DOĞAL TAŞ SEMPOZYUMU, 2-3 Mart, Afyon, 2006, s E18. Gündüz L., Şapcı, N., Bekar, M., 2006, Farklı Mermer Türlerinin Yüksek Sıcaklık Etkileşimlerindeki Davranışları, MERSEM'2006, TÜRKİYE V. MERMER VE DOĞAL TAŞ SEMPOZYUMU, 2-3 Mart, Afyon, 2006, s E19. Başpınar E., Gündüz L., 2006, İnşaat Endüstrisinde Kullanılan Pomza Agregalarının Mineralojik ve Petrografik Özellikleri, 4. Ulusal Kırmataş Sempozyumu, 1-2 Aralık 2006, İstanbul, s E20. Gündüz L., Şapcı N., Bekar M., İsker M., 2006, Bimsbetonların Genleştirilmiş Perlit Agregalar İle Teknik Özelliklerinin İyileştirilmesi Üzerine Teknik Bir Analiz, 4. Ulusal Kırmataş Sempozyumu, 1-2 Aralık 2006, İstanbul, s E21. Davraz M., Gündüz L., 2006, Isparta-Direkli Köyü Mevkii Trakiandezit Taşının Beton Agregası Olarak Değerlendirilmesi, 4. Ulusal Kırmataş Sempozyumu, 1-2 Aralık 2006, İstanbul, s

16 E22. Bekar M. Şapcı N., Gündüz L., 2006, Aksaray Bölgesi Volkanik Tüf Serilerinin Sıva Malzemesi Olarak Kullanımı, 4. Ulusal Kırmataş Sempozyumu, 1-2 Aralık 2006, İstanbul, s E23. Gündüz L., Şapcı, N., Bekar M., İsker M., 2006, Erzurum Bölgesi Pomza Oluşumları ve Doğu Karadeniz Bölgesinde Endüstriyel Olarak Kullanımı, Doğu Karadeniz Maden Kaynaklarının Değerlendirilmesi Sempozyumu, Eylül 2006, Trabzon, s7-16. E24. Gündüz L., Şapcı N., Başpınar E., 2006, Türkiye Bims (Pomza) Kaynaklarının İnşaat Sektöründe Doğal Yapı Agregası Olarak Kullanımı, Mühendislik Jeolojisinde Çağdaş Uygulamalar Sempozyumu, Mayıs 2006, Denizli, s E25. Gündüz L., Bekar M., Şapcı N., 2006, Genleşen Killerin Doğal Yapı Malzemesi Olarak Değerlendirilmesi, Mühendislik Jeolojisinde Çağdaş Uygulamalar Sempozyumu, Mayıs 2006, Denizli, s E26. Şapcı, N., Karcı, M., Şahin, M., Gündüz L., Ceylan, H., 2009, Mikronize Andezitin Yalıtım Amaçlı Kompozit Harç Üretiminde Değerlendirilmesi Üzerine Teknik Bir Analiz, 5. Ulusal Kırmataş Sempozyumu, 1-2 Aralık 2009, s77-88, İstanbul, Türkiye. E27. A. Özgüven, L. Gündüz, İ. Çandır, 2012, Tokat-Reşadiye Bentonitinin Genleşmiş Kil Agregası Olarak Değerlendirilmesi, 15. Ulusal Kil Sempozyumu, Kil 2012, Niğde Üniversitesi, Kil Bilimleri Türk Milli Komitesi, s E28. A. Özgüven, L. Gündüz, 2012, Hafif Agrega Olarak Genleşmiş Kil, 15. Ulusal Kil Sempozyumu, Kil 2012, Niğde Üniversitesi, Kil Bilimleri Türk Milli Komitesi, s Uluslararası Toplantı, Sempozyum ve Kongrelerde Sunularak Tam Metin Olarak Yayımlanan Bildiriler (Bazı Seçme Bildiriler)

17 F1. Gündüz L., Demirdağ S., Mermer Ocak İşletmeciliğinde Kullanılan Elmas Tel ve Boncukların Aşınma Dinamiği Üzerine Bir İnceleme, 17th International Mining Congress and Exhibition of Turkey - TUMAKS 2001, Haziran, Ankara, ISBN , s F2. Gündüz L., Yılmaz İ., Orta Anadolu Pomza Oluşumlarının Endüstriyel Olarak Kullanılabilirlik Ölçütleri, 17th International Mining Congress and Exhibition of Turkey - TUMAKS 2001, Haziran, Ankara, ISBN , s F3. Gündüz L., Uğur İ., 2001, Gözenekli ve Hafif Doğal Kayaçlardan Elde Edilen Blok Malzemelerin Kaya Mekaniği Açısından İrdelenmesi, 17th International Mining Congress and Exhibition of Turkey - TUMAKS 2001, Haziran, Ankara, ISBN , s F4. Gündüz L., Rota A. ve Hüseyin A., 2001, The Assessment Of Material Characterictics Of Central Anatolian Pumice Stones For Civil Construction Industry With Special Reference To SEM Pumice Stone, 4th International Symposium on Eastern Mediterrenean Geology, Isparta, Turkey, Mayıs. F5. İ., Uğur, L. Gündüz, 2002, Rock Mechanics Aspects Of The Lightweight Pumice Concretes, VIth Regional rock mechanics symposium, Rockmec 2002, october 2002, Konya/Turkey, s F6. S., Demirdağ, L. Gündüz, 2003, Pomza Kayacı Karakteristik Özellikleri İle Isı Yalıtımı İlişkisinin Analizi, 18th International Mining Congress and Exhibition of Turkey - Imcet 2003, Haziran, Antalya, s F7. M., Davraz, L. Gündüz, 2003, Isparta Yöresi Amorf Silika Oluşumlarının Beton Üretiminde Mineral Katkı Maddesi Olarak Değerlendirebilirliği, 18th International Mining Congress and Exhibition of Turkey - Imcet 2003, Haziran, Antalya, s F8. Davraz M., Gündüz L., 2005, Amorf Silika ve Endüstriye Katkısı, Türkiye 19. Madencilik Kongresi ve Fuarı, IMCET2005, İzmir, Türkiye, Haziran, s

18 F9. Gündüz L., Şapçı N., Davraz M., 2005, Pomza Madenciliği, Endüstrisi ve Türkiye Açısından Önemi (Gelişen Yeni Bir Sektör), Türkiye 19. Madencilik Kongresi ve Fuarı, IMCET2005, İzmir, Türkiye, Haziran, s F10. Davraz M., Gündüz L., Şapçı N. & Başpınar E., Isparta Civarı Volkanik Kayaçların Mühendislik Özellikleri Ve Taşıyıcı Beton Üretiminde Kullanılabilirliği. 6. Uluslar arası Endüstriyel Hammaddeler Sempozyumu, Şubat, s , İzmir. F11. Davraz, M., Gündüz L., Durmuş, T., 2008, Yüksek Performanslı Betonların Rötre ve Hidratasyon Derecesine Doygun Hafif Agrega Kullanımının Etkisi, Beton 2008 Uluslar arası Hazır Beton Kongresi, Haziran, İstanbul, s F12. A. Özgüven, E. Oral, H. Bayraktar, Z.Y. Açıkgöz, L. Gündüz, Genleşmiş Kil Agregası Üretiminde Katkı Kullanımının Önemi, 3rd Balkan Mining Congress, BALKANMINE 2009, 1-3 October, İzmir, ISBN , s F13. A. Özgüven, L. Gündüz, 2009, Genleşmiş Kil Agregası Üretim Maliyetinin Hesaplanması, 3rd Balkan Mining Congress, BALKANMINE 2009, 1-3 October, İzmir, ISBN , s F14. Davraz, M., Gündüz L., Başpınar, E., 2009, A Different Product İn Thermal İnsulation; Lightweight Aggregated Foam Plaster, International Symposium on Engineering and Architectural Sciences of Balkan, Caucasus and Turkic Republics, Suleyman Demirel University, October 22-24, 2009, Isparta, Turkey, F15. L. Gündüz, 2012, Ekolojik Yapılarda Mermer, MERSEM 2012, 8. Uluslararası Mermer ve Doğaltaş Kongresi, Aralık 2012, Afyonkarahisar, s F16. L. Gündüz, N. Şapcı, M. Karcı, 2012, Mermerlerin Isıl Performansı ve Binalarda Enerji Verimliliğine Etkilerinin İncelenmesi, MERSEM 2012, 8. Uluslararası Mermer ve Doğaltaş Kongresi, Aralık 2012, Afyonkarahisar, s F17. L. Gündüz, N. Şapcı, M. Karcı, 2012, Mermerlerin Su Buharı Difüzyon Karaktersitiklikler, ve Nefes Alabilirlik, MERSEM 2012, 8. Uluslararası

19 Mermer ve Doğaltaş Kongresi, Aralık 2012, Afyonkarahisar, s F18. L. Gündüz, İ. Elmakuşu, 2012, Yüksek Yalıtım Performanslı Suni Mermer Üretimi Üzerine Teknik Bir Analiz, MERSEM 2012, 8. Uluslararası Mermer ve Doğaltaş Kongresi, Aralık 2012, Afyonkarahisar, s F19. L. Gündüz, N. Şapcı, İ. Elmakuşu, 2013, Volkanik Cüruf Agregaların Çimentosuz Yalıtım Plakalarının Üretimindeki Kullanımı, IMCET 2013, 23rd International Mining Congress & Exhibition of Turkey, April, 2013 Antalya, s F20. L. Gündüz, 2013, Natural Porous Lightweight Aggregates and Their Industrial Future, PPM 2013, International Porous Powder Materials Symposium & Exhibition, 3-6 September, 2013 Çeşme, İzmir, s Türk Standartları Enstitüsü Standart Revizyonu Çalışmalarında Akademik Katkı 1. TS 2823 Nolu (Bimsbetondan Mamul Yapı Elemanları - Structural Members of Pumice Concrete) Standardın Revizyonu Çalışması, TSE Standart Hazırlama Birimince TS 2823 Nolu standart revize edilerek, Mayıs 1998`de yürürlüğe girmiştir. 2. TS 825 Nolu (Binalarda Isı Yalıtımı Kuralları - Thermal Insulation in Buildings). Standardın Revizyonu Çalışması, , Üniversite TSE Kurum işbirliğinde sürdürülmüş olup, hafif yapı elemanlarının ısıl performans kriterleri revizyonu çalışması.

20 3. TS EN 771 Serisi Standartlarda arası, Üniversite TSE Kurum işbirliğinde sürdürülen teknik görüş alışverişlerinde akademik katkı sağlanmış olup, kagir yapı elemanlarının inşaat endüstrisinde kullanılabilirlik kriterleri revizyonu çalışması. 4. TS EN ve TS EN Serisi Standartlarda arası, Üniversite TSE Kurum işbirliğinde sürdürülen teknik görüş alışverişlerinde akademik katkı sağlanmış olup, kagir harçların inşaat endüstrisinde kullanılabilirlik kriterleri revizyonu çalışması Bilimsel Dergilerde Editörlük ve Hakemlikler 1. Doğal Yapı ve Kaplama Taşı Mermer Teknolojisi Dergisi, Editörlüğü, , Isparta. 2. Türkiye Taş Dünyası Dergisi, Bilimsel Yayın Hakemliği, , İzmir. 3. Türkiye`de Mermer Dergisi, Bilimsel Yayın Hakemliği, , İstanbul. 4. Geosound Yer Bilimleri Dergisi, Çukurova Üniversitesi, Bilimsel Yayın Hakemliği, , İzmir. 5. Yapı Malzeme İnşaat Malzemeleri İhtisas Dergisi, International Building & Hardware Magazine, Bilimsel Yayın Hakemliği, , İstanbul. 6. BİMSADERGİ, Türkiye Bims Sanayicileri Birliği Yayın Organı, Bilimsel Yayın Hakemliği, , Ankara. 7. Cement and Concrete Research, Bilimsel Yayın Hakemliği, , USA. 8. Cement and Concrete Composites, Bilimsel Yayın Hakemliği, , USA. 9. Construction and Building Materials, Bilimsel Yayın Hakemliği, , USA.

Lisans : 1966-1972, O.D.T.Ü, Müh. Fakültesi, Jeoloji Müh. Bölümü, Ankara. Doktora : Denizli-Babadağ dolayının Jeoloji-Petrografi ve Jeokimyası (1978).

Lisans : 1966-1972, O.D.T.Ü, Müh. Fakültesi, Jeoloji Müh. Bölümü, Ankara. Doktora : Denizli-Babadağ dolayının Jeoloji-Petrografi ve Jeokimyası (1978). ÖZGEÇMİŞ Doğum tarihi ve yeri : 08.03.1946, Bekilli-Denizli İlkokul : 1953-1958, Bekilli-Denizli Orta ve Lise : 1960-1966, Denizli Lisans : 1966-1972, O.D.T.Ü, Müh. Fakültesi, Jeoloji Müh. Bölümü, Ankara.

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ 1. Adı Soyadı: Ayşe ERDEM AKNESİL 2. Doğum Tarihi: 27 Nisan 1965 3. Ünvanı: Prof. Dr. 4. Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Mimarlık Yıldız Teknik Üniversitesi

Detaylı

Doç.Dr. S.Gül (PAÇACI) GÜNEŞ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

Doç.Dr. S.Gül (PAÇACI) GÜNEŞ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ Doç.Dr. S.Gül (PAÇACI) GÜNEŞ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Peyzaj Mimarlığı Ankara Üniversitesi 1992 Master Environmental Management International

Detaylı

Atık PVC Katkılı Hafif Betonların Özellikleri ve Tarımsal Yapılarda Kullanım Olanakları

Atık PVC Katkılı Hafif Betonların Özellikleri ve Tarımsal Yapılarda Kullanım Olanakları Atık PVC Katkılı Hafif Betonların Özellikleri ve Tarımsal Yapılarda Kullanım Olanakları S. Şahin 1 S. Karaman 2 İ. Örüng 1 1 Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü, Erzurum

Detaylı

Prof. Dr. M. Erdal BALABAN Işık Üniversitesi Mühendislik Fakültesi erdal.balaban@isikun.edu.tr ÖZGEÇMİŞ

Prof. Dr. M. Erdal BALABAN Işık Üniversitesi Mühendislik Fakültesi erdal.balaban@isikun.edu.tr ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı: Mehmet Erdal Balaban Prof. Dr. M. Erdal BALABAN Işık Üniversitesi Mühendislik Fakültesi erdal.balaban@isikun.edu.tr ÖZGEÇMİŞ 2. Doğum Tarihi ve Yeri: 5 / 7 / 1953, Hendek(Sakarya) 3. Unvanı:

Detaylı

ÖNSÖZ PROF. DR. MEHMET DURMAN... REKTÖR

ÖNSÖZ PROF. DR. MEHMET DURMAN... REKTÖR ÖNSÖZ ÜNİVERSİTELER ÇAĞDAŞ BİLİM VE TEKNOLOJİLERDEKİ GELİŞMELERE KATKIDA BULUNAN, BU GELİŞMELERİ YAKINDAN TAKİP EDEREK ÜLKE VE DÜNYA GELECEĞİNE IŞIK TUTAN, BİREYLERİN YAŞAMLARINDA VE KİŞİSEL GELİŞİMLERİNDE

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. 1. Bir Yatırım Kararı Destek Modeli İçin Analitik Hiyerarşi Yaklaşımı, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, (1997).

ÖZGEÇMİŞ. 1. Bir Yatırım Kararı Destek Modeli İçin Analitik Hiyerarşi Yaklaşımı, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, (1997). ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı : Demet BAYRAKTAR 2. İletişim Bilgileri Adres E.posta : Süleyman Şah Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi İşletme Bölümü 34864 Kartal-İSTANBUL : dbayraktar@ssu.edu.tr

Detaylı

BARTIN ÜNİVERSİTESİ ORMAN FAKÜLTESİ

BARTIN ÜNİVERSİTESİ ORMAN FAKÜLTESİ BARTIN ÜNİVERSİTESİ ORMAN FAKÜLTESİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU SUNUŞ Fakültemiz 11.07.1992 tarih, 3837 sayılı yasa ile Zonguldak Karaelmas Üniversitesine (Bülent Ecevit Üniversitesi) bağlı olarak kurulmuştur.

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı : İbrahim Uzun Doğum Tarihi : 01 Şubat 1960 Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Makine Fırat Üniversitesi 07.11.1980 Y. Lisans Makine Fırat

Detaylı

FUNDA SİVRİKAYA ŞERİFOĞLU

FUNDA SİVRİKAYA ŞERİFOĞLU FUNDA SİVRİKAYA ŞERİFOĞLU Düzce Üniversitesi Kurucu Rektörü Tel: 380 542 1101 Faks: 380 542 1109 e-posta: fundaserifoglu@duzce.edu.tr ÖĞRENİM 1991-1997 Doktora, Endüstri Mühendisliği, Boğaziçi Üniversitesi,

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Ali Şükrü ÇETİNKAYA Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret Bölümü KİŞİSEL BİLGİLER

ÖZGEÇMİŞ. Ali Şükrü ÇETİNKAYA Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret Bölümü KİŞİSEL BİLGİLER ÖZGEÇMİŞ Ali Şükrü ÇETİNKAYA Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret Bölümü KİŞİSEL BİLGİLER Doğum Yeri : Ereğli (Konya) Medeni Hali : Evli Yabancı Dil : İngilizce

Detaylı

Doç. Dr. Ali Şükrü ÇETİNKAYA DETAYLI ÖZGEÇMİŞ

Doç. Dr. Ali Şükrü ÇETİNKAYA DETAYLI ÖZGEÇMİŞ Doç. Dr. Ali Şükrü ÇETİNKAYA DETAYLI ÖZGEÇMİŞ İLETİŞİM BİLGİLER Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret Bölümü Alaaddin Keykubat Yerleşkesi 42250, Selçuklu / Konya

Detaylı

PROF.DR. KEMAL ESENGÜN ÜN ÖZGEÇMİŞİ

PROF.DR. KEMAL ESENGÜN ÜN ÖZGEÇMİŞİ PROF.DR. KEMAL ESENGÜN ÜN ÖZGEÇMİŞİ KİMLİK BİLGİLERİ Adı ve Soyadı Kemal ESENGÜN TC Kimlik Numarası 16757014696 Doğum Yeri SİVAS Doğum Tarihi 23.04.1959 Yabancı Dili Uzmanlık Alanı Medeni Durumu İngilizce

Detaylı

EK - 4A ÖZGEÇMİŞ. Lisans Süt Teknolojisi A.Ü.Z.F. (*) Yüksek Lisans Süt Teknolojisi A.Ü.Z.F. 1972 Besin Hijyeni ve

EK - 4A ÖZGEÇMİŞ. Lisans Süt Teknolojisi A.Ü.Z.F. (*) Yüksek Lisans Süt Teknolojisi A.Ü.Z.F. 1972 Besin Hijyeni ve 1. Adı Soyadı : Rabia Şeminur TOPAL EK - 4A ÖZGEÇMİŞ İletişim Bilgileri Adres Telefon E Mail /Web :Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi, Adnan Menderes Bulvarı (Vatan Caddesi), Fatih / İstanbul :0212. 523 22 88/1263

Detaylı

I Örgütlenme Yapısı. II Genel Bilgiler. IV Eğitim-Öğretim Faaliyetleri. III Yönetim Faaliyetleri. V Akademik Faaliyetler. VI Fiziki Yapı Ve Yatırımlar

I Örgütlenme Yapısı. II Genel Bilgiler. IV Eğitim-Öğretim Faaliyetleri. III Yönetim Faaliyetleri. V Akademik Faaliyetler. VI Fiziki Yapı Ve Yatırımlar 2/13 İçindekiler ATILIM ÜNİVERSİTESİ 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı Faaliyet Raporu I Örgütlenme Yapısı II Genel Bilgiler 2.1 Üniversitenin Kuruluş ve Gelişmesi... 2.2 Akademik Birimler... 2.3 Araştırma

Detaylı

Tablo 2 Enerji Verimliliği ve Yenilenebilir/Temiz Enerji Konularında Yapılan ve Devam Eden Çalışmalar, Kaynaklar, Teşvikler, Planlar ve Đhtiyaçlar

Tablo 2 Enerji Verimliliği ve Yenilenebilir/Temiz Enerji Konularında Yapılan ve Devam Eden Çalışmalar, Kaynaklar, Teşvikler, Planlar ve Đhtiyaçlar KAMU KURUMLARI Çalışmalar ve Projeler Köyceğiz-Dalyan Özel Çevre Koruma Bölgesi-Dalyan Kanalları nda Seyreden Tekneler Đçin Yenilenebilir Enerji Tabanlı Tahrik Sistemi Yapılabilirlik Araştırma Projesi.

Detaylı

GENĠġLETĠLMĠġ ÖZET Merkezi Boğaziçi Üniversitesi KAKAD ın kurucu üyeleri ISWA Yönetim Kurulu üyeliği görevini üstlenerek

GENĠġLETĠLMĠġ ÖZET Merkezi Boğaziçi Üniversitesi KAKAD ın kurucu üyeleri ISWA Yönetim Kurulu üyeliği görevini üstlenerek GENĠġLETĠLMĠġ ÖZET Katı atık yönetimi, endüstrileşmiş toplumların en önemli çevre sorunları arasında yer almaktadır. Özellikle 1980 lerden sonra dünyada çevre sorunlarına duyulan ilginin gittikçe artması

Detaylı

(Geçmişten Günümüze)

(Geçmişten Günümüze) (Geçmişten Günümüze) Dr. TÜRKAY DERELİ Profesör www.technointelligence.org www.gantep.edu.tr/~dereli ÖZGEÇMİŞ dereli@gantep.edu.tr turkay.dereli@gmail.com Son Güncelleme Tarihi 6 Ekim 2011 (8 Zilka de

Detaylı

Prof. Dr. H. Nevzat ÖZGÜVEN. Makina Mühendisliği Bölümü Orta Doğu Teknik Üniversitesi 06531 Ankara

Prof. Dr. H. Nevzat ÖZGÜVEN. Makina Mühendisliği Bölümü Orta Doğu Teknik Üniversitesi 06531 Ankara Prof. Dr. H. Nevzat ÖZGÜVEN Makina Mühendisliği Bölümü Orta Doğu Teknik Üniversitesi 06531 Ankara KİŞİSEL BİLGİLER Ev Adresi : Özdoya Sitesi No: 17, Alacaatlı, Çayyolu, 06810 Ankara Telefon : (312) 2391218

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: Cenk Güray Doğum Tarihi: 30.03.1973 Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Maden Ortadoğu Teknik Üniversitesi 1995 Mühendisliği/Maden

Detaylı

EK 2 TABLO 1. TEMĐZ (SÜRDÜRÜLEBĐLĐR) ÜRETĐM KONULARINDA YAPILAN VE DEVAM EDEN ÇALIŞMALAR, KAYNAKLAR, TEŞVĐKLER, PLANLAR VE ĐHTĐYAÇLAR

EK 2 TABLO 1. TEMĐZ (SÜRDÜRÜLEBĐLĐR) ÜRETĐM KONULARINDA YAPILAN VE DEVAM EDEN ÇALIŞMALAR, KAYNAKLAR, TEŞVĐKLER, PLANLAR VE ĐHTĐYAÇLAR EK 2 TABLO 1. TEMĐZ (SÜRDÜRÜLEBĐLĐR) ÜRETĐM KONULARINDA YAPILAN VE DEVAM EDEN ÇALIŞMALAR, KAYNAKLAR, TEŞVĐKLER, PLANLAR VE ĐHTĐYAÇLAR TABLO 2. ENERJĐ VERĐMLĐLĐĞĐ VE YENĐLENEBĐLĐR/TEMĐZ ENERJĐ KONULARINDA

Detaylı

EK-2 DERSLERİN İÇERİĞİ VE YARARLANILACAK KİTAPLAR. 1. Yarıyıl

EK-2 DERSLERİN İÇERİĞİ VE YARARLANILACAK KİTAPLAR. 1. Yarıyıl EK-2 DERSLERİN İÇERİĞİ VE YARARLANILACAK KİTAPLAR Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I (2-0) 2 1. Yarıyıl Atatürk ün prensiplerini ve Türk İnkılâbının gerekçelerinin ana temasını vermek. Atatürk ilkeleri

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Diller Okuma Konuşma Yazma İngilizce iyi iyi iyi

ÖZGEÇMİŞ. Diller Okuma Konuşma Yazma İngilizce iyi iyi iyi 1/13 ÖZGEÇMİŞ 1. Soyadı : BÜLBÜL 2. Adı : Halil İbrahim 3. Milliyeti : T.C. 4. Eğitim : Tarih (Ay/Yıl) Kurum Alınan Derce Şubat 2014 -- Gazi Eğitim Fakültesi Profesörlük Ekim 2008 -- Üniversitelerarası

Detaylı

CEREN İNCE Adres Telefon Email Araştırma alanları İş Tecrübesi

CEREN İNCE Adres Telefon Email Araştırma alanları İş Tecrübesi CEREN İNCE Adres: İnşaat Mühendisliği Bölümü, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Yeditepe Üniversitesi, Kayışdağı Caddesi, 26 Ağustos Yerleşkesi, Ataşehir, İstanbul. Telefon: 0216 5780000. Email: ceren_ince@hotmail.com,

Detaylı

İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU

İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU 1 İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU I.GENEL BİLGİLER 4-32 A. Misyon ve Vizyon 4 B. Yetki, Görev ve Sorumluluklar.

Detaylı

Prof. Dr. Adem ÖĞÜT Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim ve Organizasyon Ana Bilim Dalı

Prof. Dr. Adem ÖĞÜT Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim ve Organizasyon Ana Bilim Dalı Prof. Dr. Adem ÖĞÜT Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim ve Organizasyon Ana Bilim Dalı KİŞİSEL BİLGİLER Doğum Yeri : Konya Medeni Hali : Evli Yabancı Dil : İngilizce KPDS (97,00)

Detaylı

Düzenleme Tarihi. Adı Soyadı, Unvanı. Doğum Tarihi ve yeri. Medeni Durum. Askerlik. Telefon 0 370 433 2021 / 1040. E-Mail.

Düzenleme Tarihi. Adı Soyadı, Unvanı. Doğum Tarihi ve yeri. Medeni Durum. Askerlik. Telefon 0 370 433 2021 / 1040. E-Mail. Prof. Dr. Refik POLAT 1969 yılında Konya da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Konya da tamamladı. Selçuk Üniversitesi, Ziraat Fakültesi, Tarım Makineleri Bölümünden 1992 yılında mezun oldu. Yüksek lisans

Detaylı

Mermer Agregası ve Uçucu Külün Kilitli Parke Taşı Üretiminde Kullanılması

Mermer Agregası ve Uçucu Külün Kilitli Parke Taşı Üretiminde Kullanılması Mermer Agregası ve Uçucu Külün Kilitli Parke Taşı Üretiminde Kullanılması ÖZET: Bu çalışmada, atık malzeme olan mermer ve uçucu külün kilitli parke taşı üretiminde kullanılması araştırılmıştır. Çalışmada,

Detaylı

2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı FAALİYET RAPORU

2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı FAALİYET RAPORU 2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı FAALİYET RAPORU ATILIM ÜNİVERSİTESİ 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı FAALİYET RAPORU www.atilim.edu.tr Faaliyet Raporu İçindekiler 1.ÖRGÜTLENME YAPISI 2. GENEL BİLGİLER 2.1

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: Dr.Alpaslan Hamdi KUZUCUOĞLU Doğum Tarihi: 28 07 1967 Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Jeodezi ve Fotogrametri İstanbul Teknik

Detaylı