Bursa Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Bursa Türkiye

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Bursa Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Bursa Türkiye"

Transkript

1

2

3 Bursa Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Bursa Türkiye Bursa Büyükşehir Belediyesi tarfından yaptırılan Atatürk Kongre Kültür Merkezi, T.C. Başbakanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından tarihinde resmi olarak açılmıştır. 307 bin metrekarelik Merinos Parkı içinde bulunan Atatürk Kongre Kültür Merkezi (AKKM) nin toplam inşaat alanı 120 bin metrekareye ulaşmaktadır. Merinos AKKM de 7600 metrekarelik Merinos Fuar Alanı, 750 metrekarelik üç ayrı Sergi Salonu, 7000 metrekarelik Açık Sergi Alanı, 460 araçlık kapalı, 300 araçlık açık otoparklarının yanında 1659 koltuklu Osmangazi Salonu 813 koltuklu Orhangazi Salonu, 500 koltuklu Hüdavendigar Salonu, 1000 kişilik Yıldırım Bayezid Salonu, 1000 metrekarelik açık fuaye alanı, seminer salonları, kongre büroları, sanatçı odaları ve sosyal alanlar bulunmaktadır.

4 BURSA GELİŞEREK BÜYÜYOR... Bursa, birçok ilklerin yaşandığı bir şehir olmuştur. Osmanlı nın ilk başkenti Bursa dır. Dünyadaki ilk çarşılı köprü Bursa dadır. Dünyanın ilk standardı Bursa da belirlenmiştir. İlk Türk Operası, ilk çevre koruma çalışması, ilk diplomatik zafer, ilk şehirler arası ulaşım, ilk organize sanayi bölgesi, ilk teleferik ve ilk kayak yarışı gibi gelişmeler hep Bursa imzasını taşımaktadır. Bursa, bir sanayi kenti olduğu kadar aynı zamanda bir kültür ve sanat kentidir. Festivallerden şenliklere, tiyatrodan gölge oyununa kadar bütün kültürel etkinliklerin nezih mekânlarda gerçekleştirildiği bir kenttir. Bursa, Uluslararası Yerel Yönetimler Birliği nden, Uluslararası Yerel Çevresel Girişimler Konseyi ne; İslam Kentleri Organizasyonu ndan, Yerel Yönetimler ve Demokrasi Akademisi ne; Birleşmiş Milletler Kalkınma Akademisi nden, Geri Dönüşüm İçin Şehirler Birliği ne ve kuruluşunda öncülüğünü yaptığı Sağlıklı Kentler Birliği ve Tarihi Kentler Birliği gibi birçok uluslararası oluşuma katılarak bir Avrupa ve dünya kenti olduğunu kanıtlamaktadır. Atatürk tarafından 1938 yılında işletmeye açılan Merinos Fabrikası, Cumhuriyet tarihinin sembol işletmelerinden biridir. Park içinde aslına uygunluğu gözetilerek restore edilen fabrika binasıyla bütünleşen kongre merkezi ile Merinos, bir kongre ve kültür merkezine dönüşmüş; her türlü organizasyonun düzenlenebileceği bir tesis olarak Bursa ya kazandırılmıştır. Merinos Fabrikası nın üretimden sanata uzanan yolculuğu, aynı zamanda Bursa nın gelişerek değiştiğinin bir göstergesidir. Atatürk Kongre Kültür Merkezi; yüksek kapasiteli ana salonların yanında, çok amaçlı toplantı odaları ve sergi salonları ile Türkiye nin altı kongre merkezinden biri olmanın sorumluluğunu da üstlenmiştir. Atatürk Kongre Kültür Merkezi nin Bursa mızın ve ülkemizin saygınlık ve itibarına önemli katkılar sağlayacağına inanıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Recep ALTEPE Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı

5 Bursa artık kongre kenti... Atatürk Kongre Kültür Merkezi 6 Haziran 2010 tarihinde Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ın katılımıyla gerçekleştirilen görkemli bir törenle hizmete açıldı. Atatürk Kongre Kültür Merkezi nin hizmete açılması ile Bursa ülkemizin en önemli kongre kentlerinden biri oldu.

6 Bursa nın oksijen deposu Merinos Parkı m² lik yeşil alanı ile Merinos Parkı, asırlık ağaçları, göleti, koşu ve bisiklet yolları, dinlenme ve çocuk oyun alanları ile önemli bir kamusal rekreasyon merkezi haline getirilmiştir.

7 MERİNOS PARKI Fabrika Parseli Lojmanlar Parseli m m m2 TABAN ALANLARI ALAN Kültür Merkezi m2 Kongre Merkezi m2 Nikah Salonu m2 Restoran 320 m2 Kafe 135 m2 Göl Kafe 635 m2 Lokanta 1460 m2 Kafe Kule 345 m2 Seyir Kule --- Enerji Müzesi 1650 m2 Toplam Taban Alanı m2

8

9 Atatürk Kongre Kültür Merkezi Fuar Alanı ve Sergi Salonları Kültür Merkezi ne dönüştürülen Merinos Fabrikası, m² lik yeni otopark yapısı da dâhil olmak üzere, m² lik alanı kapsamaktadır. Konservatuar, Sanat Merkezi, İplik ve Tekstil Müzelerini de içeren Merinos Fabrikası eğitim, sosyal ve kültürel faaliyetlerin karşılandığı bir yaşam merkezine dönüştürülmüştür. Fabrika nın Doğu Kapısı ndan yeni Atatürk Kongre Merkezi ne açılan Batı Kapısı na kadar devam eden m² lik Ana Hol, geniş kapsamlı sergi ve fuarların yanı sıra gala yemekleri ve resepsiyonlar için de uygun hale getirilmiştir m² lik sanat galerileri ve mağazalar ile çevrelenen bu mekân aynı zamanda iki yapının görsel ve işlevsel bütünlüğünü sağlamaktadır. Bu şekilde Kültür Merkezi ve Kongre Merkezi birbiri ile bağlantılı ama aynı zamanda özgür iki yapı olarak konumlanmaktadır. Kültür Merkezi nde bulunan sanat galerilerine Bursa da doğan sanatçılardan Zeki Müren, Müzeyyen Senar veyıldırım Gürses in isimleri verilmiştir.

10 Atatürk Kongre Kültür Merkezi Osman Gazi Salonu 1659 koltuk kapasitesine sahip iki balkonlu Osman Gazi Salonu nda, opera, tiyatro ve bale gösterilerinden konferans ve konserlere kadar en kapsamlı organizasyonların gerçekleşmesine olanak verecek elektronik, mekanik ve akustik altyapı kurulmuştur. Salon; 1750 m2 ye ulaşan sahne alanı, hareketli ve kayar sahneler, hareketli orkestra çukuru, simultane tercüme odaları ve her türlü teknik mekânlar da dâhil olmak üzere son teknoloji ile donatılmıştır. İdari kısımda bu teknolojiyi destekleyecek gerekli sanatçı soyunma ve çalışma odaları, atölyeler, prova odaları, ofisler, kütüphane, arşiv ve özel otopark alanı bulunmaktadır m² lik bir alana yayılan ana ve yan fuayeler, tamamen şeffaf olarak tasarlanmış cephe sayesinde hem Merinos Parkı nın oluşturduğu yemyeşil doğa ile hem de restorasyonu yapılmış Merinos Fabrikası ile bütünleşmektedir. Geniş galeri boşlukları ile zenginleştirilmiş bu mekânlar aynı zamanda kayıt, sergi, stant ve ikram alanları olarak da kullanılmaktadır.

11

12

13 Atatürk Kongre Kültür Merkezi Orhan Gazi Salonu 813 koltuk kapasiteli Orhan Gazi Salonu modern teknik altyapısı ile konferans, konser, tiyatro ve sinema gösterimine olanak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu organizasyonları destekleyecek ses - ışık kontrol, simultane tercüme ve sanatçı soyunma odalarına sahiptir. Üç kata yayılmış, galeri boşlukları ile zenginleştirilmiş, yaklaşık m² lik ön fuaye ve ana fuaye alanları kokteyl, kayıt alma ve sergiler için son derece uygundur. Bu mekânlara açılan seminer salonları ve çok amaçlı salonlar bulunmaktadır. Ayrıca bu salonun üzerinde her türlü açık hava organizasyonu için kullanılabilecek yaklaşık m² lik kentsel teras mevcuttur. Merinos Parkı nın en canlı noktası olan gölet ve çevresi ile bütünleşen bu alan, geniş bir kafeterya ile desteklenmekte ve bir köprü ile Osman Gazi Salonu na bağlanmaktadır.

14 Atatürk Kongre Kültür Merkezi Yıldırım Bayezid Salonu Bursa ve Uludağ ı ovadan gören benzersiz bir manzaraya sahip Yıldırım Bayezid Salonu; konferans, gala ve birçok büyük etkinlik için uygundur. Resepsiyonlarda 1000, ziyafet düzeninde ise 500 kişiyi ağırlayabilir. Benzersiz dağ manzarasına sahip 294 m² lik seyir terası, Merinos Parkı na açılmaktadır. 350 m² lik fuayesi bir köprü ile Osman Gazi Salonu na bağlanmaktadır.

15 Atatürk Kongre Kültür Merkezi Hüdavendigâr Salonu 500 kişi kapasiteli salon; kademesiz zemini, kayıt odaları ve sahne kurma olanakları ile çok amaçlı bir salon olarak tasarlanmıştır. Farklı kapasitelerdeki toplantılar ve banket aktiviteleri için imkân sağlayan bu salon, seminer odaları ve büfe ile desteklenmiş yaklaşık m² lik bir fuayeye açılmaktadır.

16 Atatürk Kongre Kültür Merkezi Kongre Kafe Bursa Büyükşehir Belediyesi nin sosyal tesis halkalarından biri olan Kongre Kafe, nezih bir ortamda kafetrya olarak Atatürk Kongre Kültür Merkezi içinde halkımıza hizmet vermektedir. Atatürk Kongre Kültür Merkezi Büyük Teras - Açık Fuaye Eşsiz Bursa ve Uludağ manzarası eşliğinde yemeklerin yenilebileceği, toplantıların yapılabileceği 1000 m2 lik geniş alanıyla modern ve kaliteli hizmet anlayışıyla kullanıma sunulan Büyük Teras - Açık Fuaye çeşitli organizasyon ve cemiyetlerin yapılmasına imkan sağlamaktadır.

17 Atatürk Kongre Kültür Merkezi Kuzey Teras 550 m2 kapalı ve 675 m2 açık alanıyla yemekli - yemeksiz tüm farklı etkinlikler için kullanılabilecek alternatif bir mekan olarak hizmete sunulmaktadır. Atatürk Kongre Kültür Merkezi Sergi Salonları Merinos Fuar Alanı ile iç içe olan 750 şer m2 lik her türlü sergi ve toplantıya uygun 3 adet sanat galarisine Bursa lı sanatçılar olan Zeki Müren, Müzeyyen Senar ve Yıldırım Gürses ismi verilmiştir.

18 Atatürk Kongre Kültür Merkezi Alan ve Mekan Bilgileri ATATÜRK KONGRE KÜLTÜR MERKEZİ Toplam İnşaat Alanı Kültür Bölümü Kongre Bölümü KONGRE BÖLÜMÜ KAT ALANLARI Toplam İnşaat Alanı Taban Alanı m m m m m2 2 Katı Yıldırım Bayezid Katı (+10.80) m2 B Katı Ara Kat (+7.20) m2 1 Katı Büyük Teras Katı (+3.60) m2 0 Katı Osmangazi Katı (+0.00) m2-1 Katı Orhangazi Katı (-3.60) m2-2 Katı Hüdavendigar Katı (-7.50) m2 KONGRE BÖLÜMÜ KULLANIM ALANLARI Osmangazi Salonu Orhangazi Salonu Koltuk - (1.544 m2 - Zemin alanı) (1.750 m2- Sahne Alanı) 813 Koltuk - (704 m2 - Zemin alanı) (476 m2 - Sahne alanı) Hüdavendigar Salonu 500 Değişken Koltuk - (500 m2) Yıldırım Bayezid Salonu (Kokteyl 1000 Koltuk) (Yemek Koltuk) (Kapalı 820 m2 ) (TERAS 390 m2 ) Açık Fuaye - Büyük Teras (Kokteyl 1300 Kişi) (Yemek Kişi) - (1050 m2) Seminer Salonu (5 adet 100 m2) Çalışma Salonları (2 adet 120 m2) Prova Salonları (3 adet 120 m2) - (1 adet 65 m2) Kitap Salonu (1 adet 230 m2) Kongre Büroları VIP Salonu Mescid Orhangazi Böl. Sanatçı Odaları Osmangazi Böl. Sanatçı Odaları Çalışma Ofisleri Kafe Alanı 6 adet x 20 m2 = 120 m2 125 m2 (Kadın Erkek) m2 16 adet 21 adet 14 adet 360 m2 Kuzey Teras (Açık Alan- 675m2) - (Kapalı Alan 55 0 m2)

19 Atatürk Kongre Kültür Merkezi Alan ve Mekan Bilgileri KÜLTÜR BÖLÜMÜ KAT ALANLARI Toplam İnşaat Alanı Taban Alanı Sığınak Otopark Alanı Otopark Terası Zemin Kat Başkanlık Salon Katı m m m m m m2 560 m2 1. Müze Katı m2 2. Müze Katı m2 KÜLTÜR BÖLÜMÜ KULLANIM ALANLARI Merinos Fuar Alanı m m2 Merinos Başkanlık Salonu 300 Koltuk m2 Zeki Müren Sergi Salonu 745 m2 Müzeyyen Senar Sergi Salonu 745 m2 Yıldırım Gürses Sergi Salonu 765 m2 Sergi Odaları (18 adet) m2 Kent Konseyi Salonları (4 adet) x 120 m2 = 480 m2 Orkestra Salonları (3 adet) x 120 m2 = 360 m2 Açık Sergi Alanı (Otopark Terası) m2

20 Seminer Salonları Atatürk Kongre Kültür Merkezi nin iki ana binasında da çeşitli büyüklüklerde 25 seminer salonu vardır. Kültür Merkezi nde yer alan Ana Hol e bakan camlı salonlar da toplantı ve seminerler için kullanılabilir. Tiyatro düzeni, sınıf düzeni, toplantı formatı gibi değişik kullanımlara açık kişilik seminer salonları farklı amaçlar için kullanılabilir. Toplantı Ofisleri Kongre organizasyonlarında kullanılmak üzere, çeşitli büyüklüklerde her türlü iletişime açık toplantı ofisleri ve idari ofisler bulunmaktadır. Protokol Salonu Atatürk Kongre Kültür Merkezi nde gerçekleştirilen etkinliklere katılan misafirlerimizin program aralarında dinlenebilecekeleri lobilerin yanında VIP salonları, mescidler, prova salonları, çalışma odaları bulunuyor.

21 Konser Alanı Kongre ve Kültür binaları arasında ve önünde açıkhava konserlerinin yapılabileceği geniş alanlar bulunmakatadır. Sanatçı Odaları Atatürk Kongre Kültür Merkezi içerisinde sanatçıların, sahne performansı öncesinde dinlenebilecekleri ve sahne hazırlıklarını yapabilecekleri konforlu odalar bulunuyor. Basın Odası Atatürk Kongre Kültür Merkezi nde gerçekleştirilen kongre, fuar ve diğer etkinlikleri takip eden basın mensupları için Bilgisayar, yazıcı, fax, fotokopi, tarayıcı, cep telefonu ve fotoğraf makinesi şarj aletleri gibi teknik ekipmanların bulunduğu bir basın odası mevcuttur.

22 Tören Alanı Atatürk Kongre Kültür Merkezi nin doğusunda bulunan geniş alan törenler, geniş katılımlı açık hava toplantıları, sergiler gibi etkinlikler için kullanılabilmektedir. Kapalı Otopark Araçalarıyla gelen konuklar için 460 araçlık kapalı otopark hizmet vermektedir. Ayrıca Merinos Parkı nın değişik yerleri yüzlerce araçlık açık otopark olarak da kullanılabilmektedir. Açık Otopark - Açık Sergi Alanı 7100 m2 alana sahip mekan açık otopark, açık sergi alanı, açıkhava konserleri alanı olarak kullanılabilmektedir.

23 Atatürk Kongre Kültür Merkezi ile ilgili tüm işlem ve başvurularınızı web sayfamızdan yapabilirsiniz

24 ATATÜRK KONGRE KÜLTÜR MERKEZİ Merinos Parkı - Osmangazi / BURSA Tel : Fax :

Merhaba, Handan Boyce Genel Müdür Haliç Kongre Merkezi İşletmeleri A.Ş.

Merhaba, Handan Boyce Genel Müdür Haliç Kongre Merkezi İşletmeleri A.Ş. Merhaba, oplantı ve kongre sektörünün son yıllarda en hızlı gelişen ve en çok tercih edilen destinasyonu İstanbul un marka değerine yakışır, ulusal ve uluslararası birçok başarılı etkinliğe imza atmış

Detaylı

Ahmet ÖZYURT Basın Yayın Daire Başkanı Vek.

Ahmet ÖZYURT Basın Yayın Daire Başkanı Vek. BASIN YAYIN HALKLA ĐLĐŞKĐLER DAĐRE BAŞKANLIĞI MALĐ YILI FAALĐYET RAPORU HARCAMA YETKĐLĐSĐ SUNUŞU Basın Yayın ve Halkla Đlişkiler Daire Başkanlığı hizmetlerini 5393 Sayılı Belediye Kanunu, 5216 Sayılı Büyükşehir

Detaylı

OSMANGAZİ BELEDİYESİ ŞEHİR SAĞLIK PROFİLİ

OSMANGAZİ BELEDİYESİ ŞEHİR SAĞLIK PROFİLİ OSMANGAZİ BELEDİYESİ ŞEHİR SAĞLIK PROFİLİ 2012 KÜNYE Bursa Osmangazi Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Sağlıklı Şehirler Proje Koordinatörlüğü Çalışma Yöneticisi Esin KARAHAN Yayına Hazırlayan

Detaylı

PENDİK E İYİ GELECEK

PENDİK E İYİ GELECEK Özel Sayı Yıl: 8 Sayı: 165 NİSAN - MAYIS 2015 ÜCRETSİZDİR PENDİK E İYİ GELECEK Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, bir yıl önce başarıyla çıktığı yerel seçimler sonrasında pek çok yeni projeyle Pendik i

Detaylı

SİVAS A İSTİKBAL PROJELERİ İS BÜYÜK CÖZÜM HAZIR İMKAN SAĞLAM

SİVAS A İSTİKBAL PROJELERİ İS BÜYÜK CÖZÜM HAZIR İMKAN SAĞLAM PROJELERİ İS BÜYÜK CÖZÜM HAZIR İMKAN SAĞLAM Sivas ın değerli sakinleri, Büyüklerim ve kardeşlerim Önümüzde bir seçim var. Geçen her gün, bu seçimi daha da büyük bir seçim yapıyor. Bir karar vereceğiz.

Detaylı

Başkan dan. Dünya Kenti-Avrupa Kültür Başkenti: İSTANBUL. Birlik 2008/5 1. SAHİBİ T.C. Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği adına Kadir TOPBAŞ

Başkan dan. Dünya Kenti-Avrupa Kültür Başkenti: İSTANBUL. Birlik 2008/5 1. SAHİBİ T.C. Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği adına Kadir TOPBAŞ Bir Baþarý Öyküsü BURSA /YILDIRIM Başkan dan Dünya Kenti-Avrupa Kültür Başkenti: İSTANBUL İstanbul, geçmişi 8000 yıl öncesine dayanan, asırlar öncesinden başladığı medeniyet yolculuğu boyunca sayısız uygarlık

Detaylı

KÜLTÜR A.Ş. (İstanbul Kültür ve Sanat Ürünleri Ticaret A.Ş.)

KÜLTÜR A.Ş. (İstanbul Kültür ve Sanat Ürünleri Ticaret A.Ş.) KÜLTÜR A.Ş. (İstanbul Kültür ve Sanat Ürünleri Ticaret A.Ş.) Kuruluş Yılı: 2 Ekim 1989 Adres: Fulya Mah. Mevlüt Pehlivan Sokak No: 23 Gayrettepe-İstanbul Tel: 0212-317 77 00 Fax: 0212-274 58 40 Web: www.kultursanat.org

Detaylı

Öğrenci Kılavuzu 1 Değerli Öğrencilerim, Prof. Dr. Osman ŞİMŞEK Rektör

Öğrenci Kılavuzu 1 Değerli Öğrencilerim, Prof. Dr. Osman ŞİMŞEK Rektör Öğrenci Kılavuzu 1 Değerli Öğrencilerim, Öğrenci Seçme Sınavı nda göstermiş olduğunuz üstün başarıdan dolayı Namık Kemal Üniversitesi adına sizi ve ailenizi yürekten kutluyorum. Mensubu olmaktan gurur

Detaylı

Yatırımlarımızla Osmangazi de yeni pencereler açıyoruz

Yatırımlarımızla Osmangazi de yeni pencereler açıyoruz Yatırımlarımızla Osmangazi de yeni pencereler açıyoruz Osmangazi Belediyesi olarak 3. yılımızı bitirirken, hayatın her alanında görülebilir hizmetler üretmenin gururunu yaşıyoruz. Sosyal ve kültürel etkinliklerden,

Detaylı

Kasım www.canakkale.bel.tr

Kasım www.canakkale.bel.tr 38 Kasım www.canakkale.bel.tr Yeni Yılda Yeni Hizmetlerle Kenti Geliştirmeye Devam Edeceğiz İnönü Köprüsü Tamamlandı / Esenler Çevre Yolu Çalışmaları Başladı Atıksu Arıtma Tesisi Projesi Devam Ediyor Çanakkale

Detaylı

Doğa nın Kalbinde Büyük Üniversite

Doğa nın Kalbinde Büyük Üniversite Doğa nın Kalbinde Büyük Üniversite SUNUŞ Abant İzzet Baysal Üniversitesi nde 2004 yılında göreve başladım. O yıllarda Mühendislik Mimarlık Fakültesi nin kuruluşunda ve fakültenin Gıda Mühendisliği Bölümü

Detaylı

75. YIL 75. YIL 75. YIL MAHALLESİ MAHALLESİ MAHALLESİ ŞEHİR HAYATI MAHALLE DE BAŞLAR. Sizden Aldığımız Güçle Sultangazi için Çalışıyoruz

75. YIL 75. YIL 75. YIL MAHALLESİ MAHALLESİ MAHALLESİ ŞEHİR HAYATI MAHALLE DE BAŞLAR. Sizden Aldığımız Güçle Sultangazi için Çalışıyoruz BAŞKANDAN ŞEHİR HAYATI MAHALLE DE BAŞLAR Değerli hemşehrilerim! Mahalle kültürü geniş bir aile gibidir. Eğer bir mahallenin çocuğuysan, seni koruyacak, düştüğünde kaldıracak komşuların vardır. Kan bağına

Detaylı

www.antalyabilgisistemi.org.tr

www.antalyabilgisistemi.org.tr ATSO Ocak 2013 1 Antalya ticaretinin nabzı bu adreste: www.antalyabilgisistemi.org.tr Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Antalya Bilgi Sistemi Projesi ile Antalya daki işletmelerin konum, faaliyet ve iletişim

Detaylı

İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ

İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 2012 2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU www.izu.edu.tr İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 2 2012 2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU Yazışma Adresi:

Detaylı

Türkiye Mimarlığında Modernizmin Yerel Açılımları

Türkiye Mimarlığında Modernizmin Yerel Açılımları Türkiye Mimarlığında Modernizmin Yerel Açılımları X. Poster Sunuşları Bildiri Özetleri Kitabı 31 Ekim - 2 Kasım 2014 Atatürk Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ERZURUM İletişim Atatürk Üniversitesi

Detaylı

Başkandan BELEDİYELERİMİZ İÇİN YENİ BİR DÖNEM BAŞLARKEN

Başkandan BELEDİYELERİMİZ İÇİN YENİ BİR DÖNEM BAŞLARKEN Özel Sayý Þubat Yýl 34 Sayý 64 BÝRLÝK DERGÝSÝ FETHÝN BAÞLADIÐI YER Dosya: Prof. Dr. Ömer Dinçer le Büyükþehir Belediyelerinin 25. Yýlý Üzerine Söyleþi: Ceyda Aydede den Belediye Baþkan Adaylarýna Halkla

Detaylı

2012 İDARE FAALİYET RAPORU

2012 İDARE FAALİYET RAPORU KIRGIZİSTAN TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 2012 İDARE FAALİYET RAPORU Manas ın Vasiyetleri: Birlik ve Beraberlik Anlayışı İçinde Olma, Toplumda Hoşgörü, Uyum, Dostluk ve İşbirliğini Geliştirme, Milli Haysiyet

Detaylı

İÇİNDEKİLER. SUNU I.GENEL BİLGİLER A. MİSYON ve VİZYON 1. Misyonumuz 2. Vizyonumuz

İÇİNDEKİLER. SUNU I.GENEL BİLGİLER A. MİSYON ve VİZYON 1. Misyonumuz 2. Vizyonumuz Faaliyet Raporu 2009 1 SUNU I.GENEL BİLGİLER A. MİSYON ve VİZYON 1. Misyonumuz 2. Vizyonumuz İÇİNDEKİLER B.YETKİ,GÖREV VE SORUMLULUKLAR 1. 5393 Sayılı Belediye Kanununa Göre,Belediyenin Görev,Yetki ve

Detaylı

Değerli Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Üyeleri;

Değerli Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Üyeleri; Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Beş Yıldızlı Hizmet Veren Odalarımdan Biridir. Bundan Dolayı Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerine Teşekkür Ederim. M. Rifat Hisarcıklıoğlu TOBB Başkanı Değerli Antakya Ticaret

Detaylı

2008 YILI MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ FAALİYET RAPORU

2008 YILI MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ FAALİYET RAPORU 2008 YILI MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU.. 3 I- GENEL BİLGİLER A- Misyon,Vizyon ve Temel Değerler.. 4 B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar 5 C- İdareye

Detaylı

www.evvelistanbul.com

www.evvelistanbul.com 1 2 3 Evvelin değerleri, geleceğin evleri Evvel zamanlardan özendiğiniz mahalle sıcaklığı... Balkonlu, bahçeli, teraslı evler, geleceğin konforuyla EVvel İstanbul da. Konsept Proje Konsept Proje Evvelden

Detaylı

T.C. ALANYA BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ

T.C. ALANYA BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ T.C. ALANYA BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ T.C. ALANYA BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU 2013 KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ Kültür hizmetlerinin geliştirilerek yaygınlaştırılması, kültürel zenginliklerin

Detaylı

71 milyon TL lik yatırım yaptı

71 milyon TL lik yatırım yaptı SAYFA 01 SIYAH MAVI KIRMIZI SARI YIL: 9 SAYI: 126 Altındağ Belediyesi 2012 yılında sayfa 07 71 milyon TL lik yatırım yaptı 2012 yılında 3260 gecekondu yıktık 2012 de 10 km yeni yol açtık 2012 de 102 bin

Detaylı

MAVİYE DEĞER VERİYORUZ

MAVİYE DEĞER VERİYORUZ 8 40 2013 www.canakkale.bel.tr YEŞİLE MAVİYE DEĞER VERİYORUZ Daha iyi bir gelecek için... Doğaya Karşı Sorumluluğumuzun Bilincindeyiz Ambalaj Atıklarımızı Ayrıştırıyoruz Tıbbi Atıkların Konturolünde Çanakkale

Detaylı

1.1.2013 YEŞİMTAŞI THERMAL RESORT HOTEL İZİBİLİTE RAPORU. Özkan Atik Şirketler Grubu

1.1.2013 YEŞİMTAŞI THERMAL RESORT HOTEL İZİBİLİTE RAPORU. Özkan Atik Şirketler Grubu 1.1.2013 YEŞİMTAŞI THERMAL RESORT HOTEL İZİBİLİTE RAPORU Özkan Atik Şirketler Grubu 2 PROJE ADI: YEŞİMTAŞI THERMAL RESORT HOTEL PROJENİN YAPILACAĞI BÖLGE: Denizli/Karahayıt YATIRIMCI FİRMA: Yeşimtaşı Turizm

Detaylı

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ EUA ÖZDEĞERLENDİRME RAPORU

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ EUA ÖZDEĞERLENDİRME RAPORU i ANADOLU ÜNİVERSİTESİ EUA ÖZDEĞERLENDİRME RAPORU İçindekiler... i Ekler Listesi... iv Kısaltmalar Listesi... vi Anadolu Üniversitesi EUA Özdeğerlendirme Ekibi... viii 1. Giriş... 1 2. Ulusal ve Kurumsal

Detaylı

haber EROĞLU HOLDİNG MÜKEMMELLİK YOLCULUĞUNA BAŞLADI COLIN S YAZ SEZONUNU RENKLERLE KARŞILIYOR LOFT ZAMANSIZ MODELLERLE YİNE EN MODA

haber EROĞLU HOLDİNG MÜKEMMELLİK YOLCULUĞUNA BAŞLADI COLIN S YAZ SEZONUNU RENKLERLE KARŞILIYOR LOFT ZAMANSIZ MODELLERLE YİNE EN MODA TEMMUZ 2012 haber Eroğlu Holding Kurumsal İletişim Yayınıdır COLIN S YAZ SEZONUNU RENKLERLE KARŞILIYOR EROĞLU HOLDİNG MÜKEMMELLİK YOLCULUĞUNA BAŞLADI LOFT ZAMANSIZ MODELLERLE YİNE EN MODA EROĞLU GAYRİMENKUL

Detaylı

Eğitimdir ki, bir milleti ya hür, bağımsız şanlı yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.

Eğitimdir ki, bir milleti ya hür, bağımsız şanlı yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da milleti esaret ve sefalete terk eder. Eğitimdir ki, bir milleti ya hür, bağımsız şanlı yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da milleti esaret ve sefalete terk eder. DÜZCE ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM Konuralp Yerleşkesi, 81620 DÜZCE Tel: (0 380)

Detaylı

2011 Yılı İdare Faaliyet Raporu 2012 ÇANAKKALE

2011 Yılı İdare Faaliyet Raporu 2012 ÇANAKKALE 2012 ÇANAKKALE Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı 2012 Çalışmadan, üretmeden, rahat yaşamayı alışkanlık haline Getirmiş toplumlar, önce haysiyetlerini; sonra Hürriyetlerini, daha sonra da istikballerini

Detaylı

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 203 İDARE FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU.... I GENEL BİLGİLER... A Misyon ve Vizyon... B Yetki, Görev ve Sorumluluklar... C İdareye İlişkin Bilgiler.....

Detaylı