Ocak 2019 aylık toplam üretim miktarı MWh, aritmetik ortalama PTF 223,04 TL/MWh olarak gerçekleşmiştir.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Ocak 2019 aylık toplam üretim miktarı MWh, aritmetik ortalama PTF 223,04 TL/MWh olarak gerçekleşmiştir."

Transkript

1

2 Elektrik Piyasaları Özet Veriler aylık toplam üretim miktarı.. MWh, aritmetik ortalama PTF, TL/MWh olarak gerçekleşmiştir. Değişim Aralık Aritmetik Ortalama PTF, -,%, Ağırlıklı Ortalama PTF, -,%,. Hafta (- Ocak) Ort. PTF, -,%,. Hafta (- Ocak) Ort. PTF, -,%,. Hafta (- Ocak) Ort. PTF, -,%,. Hafta (- Ocak) Ort. PTF, -,%, Gece (. -.) Ort. PTF, -,%, Gündüz (. -.) Ort. PTF, -,%, Puant (. -.) Ort. PTF,,%, Maksimum PTF,,%, Minimum PTF, -,%, Fiyattan Bağ. Satış Ort. Miktarı.,%. Fiyattan Bağ. Alış Ort. Miktarı. -,%. Maksimum Takas Miktarı.,%. Minimum Takas Miktarı.,%. Saatlik Ort. Takas Miktarı.,%. Aylık Toplam Takas Miktarı..,%.. Saatlik Ort. Teklif Edilen Alış Miktarı. -,%. Saatlik Ort. Teklif Edilen Satış Miktarı.,%. Saatlik Ort. İ.A. Miktarı. -,%. Aylık Toplam İ.A Miktarı.. -,%.. GİP Aylık Eşleşme Miktarı.,% Saatlik Ort. Üretim Miktarı.,%.. Aylık Toplam Üretim..,%.. * Miktar Değerleri MWh cinsindendir. * Fiyat Değerleri TL/MWh cinsindendir. * Eşleşme Miktarları Tek Yönlüdür. * Elektrik Üretim Verileri TEİAŞ Kaynaklıdır. * Veriler.. tarihinde YTBS den alınmıştır.

3 Elektrik Üretim Verileri Elektrik üretimi geçtiğimiz aya göre. MWh artarak.. MWh olarak gerçekleşmiştir. KAYNAK BAZINDA KURULU GÜÇ - OCAK Kaynak Barajlı % Taş Kömür-Linyit % İthal Kömür % Doğalgaz % Akarsu % Rüzgar % Diğer % Kurulu Güç Doğalgaz. Barajlı. Taş Kömürü-Linyit. İthal Kömür. Akarsu. Rüzgar. Diğer. * Miktar Değerleri MW cinsindendir. KURULUŞ BAZINDA KURULU GÜÇ - OCAK Kuruluş Adı Kurulu Güç Serbest Üretim Şirketi. EÜAŞ Santralleri. Yap İşlet Santralleri. Yap işlet Devret Santralleri. İşletme Hakkı Devredilen. Lisanssız Santraller. Toplam * Miktar Değerleri MW cinsindendir. SERBEST ÜRETİM ŞİRKETİ SANTRALLARI %. EÜAŞ SANTRALLARI % İŞLETME HAKKI DEVREDİLEN SANTRALLAR % YAP İŞLET SANTRALLARI % LİSANSSIZ SANTRALLAR % YAP İŞLET DEVRET SANTRALLARI % Elektrik üretim santrallerinin kurulu güçleri kaynak bazında incelendiğinde, ilk sırada. MW (%) ile Doğalgaz yer almaktadır. Ardından. MW (%) ile Barajlı,. MW (%) ile Taş KömürüLinyit,. MW (%) ile İthal Kömür,. MW (%) ile Akarsu,. MW (%) ile Rüzgar ve. MW (%) ile Diğer kaynaklar gelmektedir. Diğer kaynakların kurulu güç dağılımı incelendiğinde,. MW ile Güneş,. MW ile Jeotermal, MW ile Asfaltit Kömür, MW ile Biokütle, MW ile Fuel Oil ve MW ile Atık ısı santralleri yer almaktadır. Kuruluş bazında kurulu güçler incelendiğinde, Serbest üretim şirketleri. MW (%), EÜAŞ santralleri. MW (%), Y.İ şirket santralleri. MW (%), Lisanssız santraller. MW (%), İ.H.D şirket santralleri. MW (%) ve Y.İ.D şirket santralleri. MW (%) kurulu güce sahiptir. * Elektrik Üretim Verileri TEİAŞ Kaynaklıdır. * Veriler.. tarihinde YTBS den alınmıştır.

4 Elektrik Üretim Verileri Elektrik üretim miktarı kaynak bazında incelendiğinde, ilk sırada.. (%) ile Hidrolik yer almaktadır. Ardından.. MWh (%) ile Doğalgaz,.. MWh (%) ile Taş Kömürü-Linyit,.. MWh (%) ile İthal Kömür,.. MWh (%) ile Rüzgar ve.. MWh (%) ile Diğer kaynaklar gelmektedir. Üretime % katkıda bulunan Diğer kaynaklara bakıldığında,. MWh ile Jeotermal,. MWh ile Biyokütle,. MWh ile Asfaltit Kömür,. MWh ile Fuel Oil,. MWh ile Atık ısı ve. MWh ile Güneş yer almaktadır. Aylık bazda toplam elektrik ithalatı. MWh artarak. MWh, ihracatı. MWh azalarak. MWh bandında gerçekleşmiştir. Üretime en fazla katkı kuruluş bazında incelendiğinde,.. MWh (%) üretim Serbest Üretim Şirketleri tarafından yapılmıştır. Y.İ Şirket santralleri.. MWh (%), İ.H.D Şirket santralleri. MWh (%) ve Y.İ.D Şirket santralleri. MWh (%) üretime katkıda bulunmuştur. EÜAŞ santrallerinin bu ay üretime katkısı ise.. MWh (%) bandında olmuştur. ELEKTRİK ÜRETİMİNDE KAYNAK DAĞILIMI - ARALIK ELEKTRİK ÜRETİMİNDE KAYNAK DAĞILIMI - OCAK Hidrolik % Doğalgaz % Hidrolik % Doğalgaz % Diğer % Diğer % Rüzgar % Rüzgar % Taş Kömür-Linyit % İthal Kömür % Taş Kömür-Linyit % İthal Kömür % ÜRETİMİN KURULUŞLARA GÖRE DAĞILIMI - OCAK Kuruluş Adı Serbest Üretim Şirketi % Üretim Miktarı Serbest Üretim Şirketi İşletme Hakkı Devredilen % Yap İşlet Devret Santralleri % EÜAŞ Santralleri %.. EÜAŞ Santralleri.. Yap İşlet Santralleri.. Yap İşlet Devret Santralleri. İşletme Hakkı Devredilen. Toplam Yap İşlet Santralleri %.. * Değerler aylık toplam olup, MWh cinsindendir. Günlük Toplam Üretim Miktarı. TL/MWh Doğalgaz * Elektrik Üretim Verileri TEİAŞ Kaynaklıdır. Barajlı Taş Kömürü-Linyit İthal Kömür Akarsu Rüzgar * Veriler.. tarihinde YTBS den alınmıştır. Diğer PTF Aritmetik Ort.

5 Elektrik Üretim Verileri Doğalgaz Günlük Üretim Miktarı Gün İthal Kömür Günlük Üretim Miktarı Gün Barajlı Santral Günlük Üretim Miktarı Gün Akarsu Günlük Üretim Miktarı Gün Rüzgar Günlük Üretim Miktarı Gün Taş Kömürü ve Linyit Günlük Üretim Miktarı * Elektrik Üretim Verileri TEİAŞ Kaynaklıdır. Gün * Veriler.. tarihinde YTBS den alınmıştır.

6 Elektrik Piyasaları Verileri Aylık piyasa hacmi incelendiğinde, ilk sırayı.. MWh (%,) ile ikili anlaşmalar almaktadır. GÖP'te gerçekleşen eşleşme miktarının payı.. MWh (%,), GİP'te gerçekleşen eşleşme miktarının payı. MWh (%,) ve DGP'de yerine getirilen talimat miktarının payı ise. MWh (%,) olmuştur. Elektrik Piyasasında Miktar Dağılımı Piyasa Hacmi İkili Anlaşma Miktarı,% GİP Eşleşme Miktarı,% GÖP Eşleşme Miktarı,% İkili Anlaşma Miktarı.. GÖP Eşleşme Miktarı.. DGP Talimat Miktarı. GİP Eşleşme Miktarı. * İ.A Miktarı : Alış veya satış yönünde yapılan ikili anlaşma miktarının toplamını, DGP Talimat Miktarı : Yerine getirilmiş YAL ve YAT'ların toplamını, GÖP Miktarı : GÖP eşleşme miktarını, GİP Miktarı : GİP Eşleşme miktarını ifade eder. *Değerler aylık toplam olup, MWh cinsindendir. DGP Talimat Miktarı,% Aylık piyasa hacmi incelendiğinde, ilk sırayı.. MWh (%,) ile ikili anlaşmalar almaktadır. GÖP'te gerçekleşen eşleşme miktarının payı.. MWh (%,), GİP'te gerçekleşen eşleşme miktarının payı. MWh (%,) ve DGP'de yerine getirilen talimat miktarının payı ise. MWh (%,) olmuştur. Geçtiğimiz aya göre, ikili anlaşma miktarı.. MWh (%,) ve DGP talimat miktarı. MWh (%,) azalırken, GÖP'te gerçekleşen eşleşme miktarı. MWh (%,) ve GİP eşleşme miktarı. MWh (%,) artmıştır. İKİLİ ANLAŞMA DETAYI - OCAK İKİLİ ANLAŞMA DETAYI - ARALIK Özel-Özel İ.A,% Özel-Özel İ.A,% Özel-Eüaş Satış,% EÜAŞ İ.A Satış,% EÜAŞ İ.A Satış,% Özel-Eüaş Satış,% Eüaş İ.A Satış Özel-Özel İ.A Özel-Eüaş Satış EÜAŞ İ.A Satış Özel-Özel İ.A Kamu Diğer İA Satış *Tetaş, Eüaş'ın bünyesine dahil olmuştur.

7 Elektrik Piyasaları Verileri Gün Toplam İkili Anlaşma Özel-Özel İkili Anlaşma Satış Özel-Eüaş İkili Anlaşma Satış Eüaş İkili Anlaşma Satış GÖP Eşleşme Miktarı GİP Eşleşme Miktarı DGP Talimat Miktarı Toplam Piyasa Miktarı Toplam *Değerler günlük toplam olup, MWh cinsindendir. DGP Miktarı yerine getirilmiş talimat miktarını ifade etmektedir.

8 Gün Öncesi Piyasası Verileri Gün Bazında Aritmetik Ortalama PTF - PTF Aritmetik Ort. Maksimum ve Minimum Piyasa Takas Fiyatları - PTF MAX PTF MİN PTF ve SMF'nin aritmetik ortalamaları günlük olarak incelendiğinde, geçtiğimiz ay en düşük PTF ortalaması, TL/MWh ile Ocak Salı gününe, en yüksek PTF ortalaması ise, TL/MWh ile Ocak Salı gününe aittir. En yüksek SMF ortalaması, TL/MWh ile Ocak Pazartesi, en düşük SMF ortalaması, TL/MWh ile Ocak Pazar gününe aittir. Ay içerisinde ortaya çıkan en yüksek PTF, TL/MWh ile Ocak Pazar günü saat.' da gerçekleşmiştir. Ay genelinde SMF ortalaması PTF ortalamasından düşük çıkmıştır. PTF - SMF günlük ortalama farkının en yüksek olduğu gün, TL/MWh ile Ocak Pazar günü olmuştur. Saatlik Piyasa Takas Fiyatı -.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :.. :

9 Gün Öncesi Piyasası Verileri Benzer Günlerin PTF Ortalaması Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Aralık Cuma Cumartesi Pazar Ocak ayına ait benzer günlerde PTF ortalaması geçtiğimiz ay ile kıyaslandığında, en fazla değişim Pazar günü gerçekleşmiş ve PTF ortalaması, TL/MWh azalarak, TL/MWh'e inmiştir. Saat Bazında Aritmetik Ortalama PTF Aralık Her bir saate ait PTF ortalaması geçtiğimiz ay ile kıyaslandığında, en fazla değişim saat.' da gerçekleşmiş ve PTF ortalaması, TL/MWh azalarak, TL/MWh, en az değişim saat.' de gerçekleşmiş ve PTF ortalaması, TL/MWh azalarak, TL/MWh olarak hesaplanmıştır. Saatlik Bazda PTF-SMF Değişim Grafiği PTF Art. Ort. SMF Art. Ort. Her bir saate ait PTF ve SMF ortalaması kıyaslandığında, en yüksek fark saat.' de gerçekleşmiştir (PTF ortalaması, TL/MWh, SMF ortalaması, TL/MWh). En düşük fark saat.' te gerçekleşmiştir (PTF ortalaması, TL/MWh, SMF ortalaması, TL/MWh).

10 Gün Öncesi Piyasası Verileri Günlük PTF - SMF Değişim Grafiği PTF Aritmetik Ort. SMF Aritmetik Ort. Ocak eşleşme miktarı dağılım grafiği incelendiğinde, günlük toplam eşleşme miktarı ortalaması bir önceki aya kıyasla. MWh artarak. MWh'a yükselmiştir. Ocak ayı genelinde en yüksek eşleşme. MWh ile Ocak Salı günü, en düşük eşleşme ise. MWh ile Ocak Salı günü gerçekleşmiştir. Ocak ayı eşleşme miktarı saatlik bazda incelendiğinde, en yüksek eşleşme. MWh ile Ocak Çarşamba saat :'de, en düşük eşleşme ise. MWh ile Ocak Çarşamba saat.'te gerçekleşmiştir. Saatlik Eşleşme Miktarı Saatlik ortalama eşleşme miktarı bir önceki ay ile kıyaslandığında, en fazla değişim. MWh artış ile saat.'de gerçekleşmiştir. Saat Bazında Ortalama Piyasa Takas Miktarı Aralık

11 Gün Öncesi Piyasası Verileri Üretim Miktarı-GÖP Eşleşme Miktarı. # # Üretim Miktarı Eşleşme Miktarı Ocak ayında, günlük fiyattan bağımsız satış ortalaması. MWh, fiyattan bağımsız alış ortalaması. MWh, eşleşme miktarının ortalaması ise. MWh seviyesindedir. Benzer gün bazında en yüksek saatlik ortalama eşleşme miktarı. MWh ile Cuma günü gerçekleşmiştir. Bir önceki aya kıyasla en fazla değişim ortalama. MWh artarak Çarşamba günü gerçekleşmiştir. Ocak Salı günü, toplam. MWh ile elektrik üretim miktarı en yüksek değere ulaşmıştır. İlgili günde GÖP eşleşme miktarı ise gün toplamında. MWh olmuştur. Ocak Salı günü Gün Öncesi Piyasası eşleşme miktarının, toplam elektrik tüketimi içindeki payı % ile Ocak ayının en yüksek değerine ulaşmıştır. İlgili günde üretim miktarı. MWh olurken, Gün Öncesi Piyasası eşleşme miktarı. MWh seviyesindedir. TL/MWh Fiyattan Bağımsız Alış- Satışların Gün Öncesi Piyasasına Etkisi TL Alış Eşleşme Miktarı TL Satış PTF

12 Gün Öncesi Piyasası Verileri Günlük Bazda Toplam Eşleşen Blok ve Saatlik Satış Miktarı Eşleşen Blok Satış Eşleşen Saatlik Satış Günlük Bazda Teklif Edilen - Kabul Edilen Blok Satış Miktarı Tek. Edilen Blok Satış Eşleşen Blok Satış Ocak ayına ait saatlik ortalama değerlere bakıldığında, eşleşen saatlik satış miktarı %, (. MWh) artarak. MWh, eşleşen blok satış miktarı %, ( MWh) azalarak. MWh olmuştur. Teklif edilen satış miktarının saatlik ortalama değerleri incelendiğinde, Teklif edilen saatlik satış miktarı %, ( MWh) artarak. MWh, teklif edilen blok satış miktarı %, (. MWh) artarak. MWh olmuştur. Günlük Bazda Toplam Eşleşen Blok ve Saatlik Alış Miktarı Eşleşen Saatlik Alış Eşleşen Blok Alış Günlük Bazda Teklif Edilen - Kabul Edilen Blok Alış Miktarı Tek. Edilen Blok Alış Eşleşen Blok Alış

13 Gün Öncesi Piyasası Verileri Şubat tarihi itibarıyla GÖP katılım anlaşması imzalamış katılımcı sayısı 'dir. Ocak ayında günlük ortalama adet piyasa katılımcısı teklif vermiştir. GÖP aylık işlem hacmi değeri.., TL azalarak..., TL seviyesine düşmüştür. Ortalama Saatlik Teklif Sayısı Ortalama Blok Satış Teklif Sayısı Ortalama Blok Alış Teklif Sayısı Ortalama Esnek Teklif Sayısı Ortalama Fark Tutarı Kabul Edilen Teklif Sayısı Toplam Fark Tutarı -.. Günlük ortalama; - Eşleşen saatlik satış miktarı. MWh, - Eşleşen blok satış miktarı. MWh, - Eşleşen saatlik alış miktarı. MWh, - Eşleşen blok alış miktarı. MWh olmuştur. Aylık toplam fark fonu.. TL olarak gerçekleşmiştir. Genel toplama bakıldığında ise saatlik alış ve satış toplamı %,, blok alış ve satış toplamı ise %, olarak gerçekleşmiştir. En yüksek işlem hacminin olduğu gün.. TL ile Ocak Cuma iken, en düşük gün.. TL ile Ocak Pazartesi günü olmuştur. Günlük Bazda Uluslararası Elektrik Ticaret Raporu.. MWh.... İhracat İthalat

14 Gün İçi Piyasası Verileri Gün içi piyasasında maksimum ağırlıklı ortalama fiyat, Ocak Pazar günü :'te, TL/MWh, maksimum eşleşme miktarı ise. MWh olarak Ocak Çarşamba saat.'te gerçekleşmiştir. Günlük GİP Eşleşme Miktarı ve Ağırlıklı Ortalama Fiyat # # GİP Eşleşme Miktarı AOF Gün İçi Piyasası Saatlik Eşleşme Miktarı MWh Ort Eşleşme Miktarı Ay toplamında gerçekleşen eşleşme miktarı. MWh olmuştur. Gün İçi Piyasasında günlük maksimum ağırlıklı ortalama fiyat, Ocak Salı günü, TL/MWh, ay genelindeki saatlik maksimum AOF ise Ocak Pazar günü.'de, TL/MWh olarak gerçekleşmiştir. Maksimum eşleşme miktarı. MWh ile Ocak Çarşamba günü ve minimum eşleşme miktarı. MWh ile Ocak Pazar günü gerçekleşmiştir. Maksimum ticaret Ocak Çarşamba günü.. TL ve minimum ticaret ise Ocak Pazar günü.. TL olarak gerçekleşmiştir. Şubat tarihi itibarıyla, Gün İçi Piyasası katılım anlaşması imzalayan katılımcı sayısı iken, geçtiğimiz ay boyunca farklı katılımcı alış veya satış yönünde işlem gerçekleştirmiştir. Gün Bazında GİP İşlem Hacmi ve AOF Eşleşme Tutarı AOF

15 Gün İçi Piyasası Verileri Gün İçi Piyasasında İşlem Yapan Katılımcı Sayısı GİP İşlem Yapan Katılımcı Sayısı Gün İçi Piyasası Katılımcı Bazında Toplam Satış Miktarı Gün İçi Piyasası Katılımcı Bazında Toplam Alış Miktarı Katılımcı Top. Alış # # Katılımcı Top. Satış Gün İçi Piyasası Aylık Eşleşme Tutarı Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Aylık Bazda AOF - PTF -SMF Değerleri Gün İçi Piyasası AOF PTF SMF Ocak' Aralık' Kasım' Ekim' Eylül' Ağustos ' Temmuz ' Haziran ' Mayıs ' Nisan ' Mart ' Şubat ' Ocak '

16 Dengeleme Güç Piyasası Verileri DGP'de verilen talimatlar; %,'ü kodlu ve %,'si kodlu talimatlardan oluşmaktadır. Aylık Talimat Grafiği YAL YAL YAT YAT YG YAL YG YAT Talimat - SMF Grafiği,,,, -, -, - - Aylık toplamda yerine getirilen DGP hacmi bir önceki aya göre. MWh azalarak. MWh seviyesine düşmüştür. DGP'de verilen talimatlar; %,'ü kodlu ve %,'si kodlu talimatlardan oluşmaktadır. Ocak ayında yerine getirilen toplam YAT talimat miktarı. MWh artarak. MWh seviyesine yükselirken, yerine getirilen toplam YAL talimat miktarı. MWh azalarak. MWh seviyesine inmiştir. - YG YAL YG YAT SMF Aritmetik Ort. Maksimum yerine getirilen YAL talimat miktarı Ocak Pazartesi günü. MWh, minimum yerine getirilen YAL talimat miktarı ise Ocak Çarşamba günü MWh olarak gerçekleşirken, maksimum yerine getirilen YAT talimat miktarı Ocak Cuma günü. MWh, minimum yerine getirilen YAT talimat miktarı ise Ocak Salı günü. MWh olarak gerçekleşmiştir. Saat Bazında SMF Değerleri SMF PTF *.. tarihinden itibaren değişen Elektrik Piyasası Yan Hizmetler Yönetmeliği kapsamında kodlu sekonder rezerv oluşturma talimatı verilmemektedir.

17 Dengeleme Güç Piyasası Verileri Ocak ayında tedarik edilen toplam primer frekans kontrol rezervi. MW olurken, ağırlıklı ortalama primer frekans kontrol rezervi birim fiyatı, TL/MW olmuştur. MW Saatlik Ortalama PFK Rezerv Miktarı Ocak ayında tedarik edilen toplam sekonder frekans kontrol rezervi. MW olurken, ağırlıklı ortalama sekonder frekans kontrol rezervi birim fiyatı, TL/MW olmuştur. Saatlik Ortalama SFK Rezerv Miktarı MW PFK Rezerv Miktarı ve Fiyatı ORTALAMA PFK REZERV MİKTARI // // // // // // // // // // // // // // // // // // // // // // // // // // // // // // // AĞIRLIKLI ORTALAMA PFK REZERV FİYATI Ocak ayında saatlik maksimum primer frekans kontrol rezerv miktarı, MW olurken, maksimum primer frekans kontrol rezerv fiyatı, TL/MW olmuştur. SFK Rezerv Miktarı ve Fiyatı.. ORTALAMA SFK REZERV MİKTARI // // // // // // // // // // // // // // // // // // // // // // // // // // // // // // // AĞIRLIKLI ORTALAMA SFK REZERV FİYATI Ocak ayında saatlik maksimum sekonder frekans kontrol rezerv miktarı. MW olurken, maksimum sekonder frekans kontrol rezerv fiyatı TL/MW olmuştur.

18 Avrupa Elektrik Piyasa Verileri Avrupa piyasalarında oluşan gün öncesi referans fiyatları incelendiğinde, Batı Avrupa spot piyasalarında oluşan gün öncesi fiyat ortalaması, /MWh, Doğu Avrupa spot piyasalarında oluşan gün öncesi fiyat ortalaması, /MWh iken, Türkiye PTF ortalaması, /MWh seviyesindedir. Orta ve Batı Avrupa - Türkiye Gün Öncesi Piyasaları Fiyatları / MWh # - APX BPX EPEX-FR GME NEX Nord Pool EPEX - GER EPİAŞ Swissix Doğu Avrupa - Türkiye Gün Öncesi Piyasaları Fiyatları / MWh IBEX OPCOM POLPX OTE CZ CROPEX HUPX EPİAŞ SEEPEX Avrupa piyasalarında oluşan gün öncesi referans fiyatları incelendiğinde, Batı Avrupa spot piyasalarında oluşan gün öncesi fiyat ortalaması, /MWh, Doğu Avrupa spot piyasalarında oluşan gün öncesi fiyat ortalaması, /MWh iken, Türkiye PTF ortalaması, /MWh seviyesindedir. Avrupa piyasalarında haftanın en yüksek gün ortalaması, Ocak Perşembe günü, /MWh ile Doğu Avrupa piyasalarından OPCOM'da, en düşük gün ortalaması da, /MWh olarak Ocak Salı günü Batı Avrupa Piyasalarından olan EPEX-GER'de oluşmuştur. *Kaynak:Montel-Foreks * Döviz kur verisi TC Merkez Bankası kaynaklıdır. * Fiyat Değerleri /MWh cinsindendir.

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 3. Hafta (23.7.218-29.7.218) 3. Haftada (23 Temmuz - 29 Temmuz), * Haftalık PTF ortalamasının 1,7 TL/MWh artması, * Gün Öncesi Piyasası katılım anlaşması imzalayan katılımcı

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 28. Hafta (9.7.218-15.7.218) 28. Haftada (9 Temmuz - 15 Temmuz), * Haftalık PTF ortalamasının 6,67 TL/MWh artması, * Gün Öncesi Piyasası katılım anlaşması imzalayan

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 35. Hafta ( )

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 35. Hafta ( ) Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 35. Hafta (27.8.218-2.9.218) 35. Haftada (27 Ağustos - 2 Eylül), * Haftalık PTF ortalamasının 35,19 TL/MWh artması, * Doğalgaz kaynaklı üretim miktarının 1.14.346 MWh

Detaylı

24. haftada (11 Haziran- 17 Haziran),

24. haftada (11 Haziran- 17 Haziran), Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 24. Hafta (11.6.218-17.6.218) 24. haftada (11 Haziran- 17 Haziran), * Haftalık PTF ortalamasının 8,63 TL/MWh azalması, * Verilen DGP talimatlarının %1'ünün kodlu talimatlardan

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu. 22. haftada (28 Mayıs- 3 Haziran), * Haftalık PTF ortalamasının 1,20 TL/MWh artması,

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu. 22. haftada (28 Mayıs- 3 Haziran), * Haftalık PTF ortalamasının 1,20 TL/MWh artması, Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 22. Hafta (28.5.218-3.6.218) 22. haftada (28 Mayıs- 3 Haziran), * Haftalık PTF ortalamasının 1,2 TL/MWh artması, * Geçtiğimiz haftaya DGP yerine getirilen talimat miktarının

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 29. Hafta (16.7.218-22.7.218) 29. Haftada (16 Temmuz - 22 Temmuz), * Haftalık PTF ortalamasının 2,68 TL/MWh artması, * Gün Öncesi Piyasası katılım anlaşması imzalayan

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 33. Hafta (13.8.218-19.8.218) 33. Haftada (13 Ağustos - 19 Ağustos), * Haftalık PTF ortalamasının 37,23 TL/MWh artması, * Rüzgar kaynaklı üretim miktarının 16.773 MWh

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu. 21. haftada (21 Mayıs - 27 Mayıs), * Haftalık PTF ortalamasının 0,9 TL/MWh artması,

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu. 21. haftada (21 Mayıs - 27 Mayıs), * Haftalık PTF ortalamasının 0,9 TL/MWh artması, Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 21. Hafta (21.5.218-27.5.218) 21. haftada (21 Mayıs - 27 Mayıs), * Haftalık PTF ortalamasının,9 TL/MWh artması, * Geçtiğimiz haftaya göre üretimin 165.34 MWh (saatlik

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 32. Hafta (6.8.218-12.8.218) 32. Haftada (6 Ağustos - 12 Ağustos), * Haftalık PTF ortalamasının 28,42 TL/MWh artması, * Doğalgaz kaynaklı üretim miktarının 273.694 MWh

Detaylı

13. haftada (26 Mart - 1 Nisan),

13. haftada (26 Mart - 1 Nisan), Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 13. Hafta (26.3.218-1.4.218) 13. haftada (26 Mart - 1 Nisan), * Haftalık PTF ortalamasının 6,8 TL/MWh artması, * Hidrolik kaynaklı üretim miktarının 136.774 MWh (saatlik

Detaylı

15. haftada (9 Nisan - 15 Nisan),

15. haftada (9 Nisan - 15 Nisan), Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 15. Hafta (9.4.218-15.4.218) 15. haftada (9 Nisan - 15 Nisan), * Haftalık PTF ortalamasının 4,28 TL/MWh azalması, * Rüzgar kaynaklı üretim miktarının 76.76 MWh (saatlik

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 40. Hafta ( )

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 40. Hafta ( ) Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 4. Hafta (1.1.218-7.1.218) 4. Haftada (1 Ekim- 7 Ekim), * Haftalık PTF ortalamasının 2,94 TL/MWh artması, * Rüzgar kaynaklı üretim miktarının 157.426 MWh (saatlik ortalama

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 2. Hafta ( )

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 2. Hafta ( ) Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 2. Hafta (7.1.219-13.1.219) 2. Haftada (7 Ocak- 13 Ocak), * Haftalık PTF ortalamasının 8,46 TL/MWh azalması, * Hidrolik kaynaklı üretim miktarının 148.753 MWh (saatlik

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 9. Hafta ( )

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 9. Hafta ( ) Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 9. Hafta (25.2.219-3.3.219) 9. Haftada (25 Şubat- 3 Mart), * Haftalık PTF ortalamasının 9,83 TL/MWh artması, * Hidrolik kaynaklı üretim miktarının 122.29 MWh (saatlik

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 38. Hafta ( )

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 38. Hafta ( ) Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 38. Hafta (17.9.218-23.9.218) 38. Haftada (17 Eylül - 23 Eylül), * Haftalık PTF ortalamasının 1,87 TL/MWh azalması, * Rüzgar kaynaklı üretim miktarının 128.32 MWh (saatlik

Detaylı

20. haftada (14 Mayıs - 20 Mayıs),

20. haftada (14 Mayıs - 20 Mayıs), Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 2. Hafta (14.5.218-2.5.218) 2. haftada (14 Mayıs - 2 Mayıs), * Haftalık PTF ortalamasının 14,22 TL/MWh artması, * Geçtiğimiz haftaya göre üretimin 35.29 MWh (saatlik

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 51. Hafta ( )

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 51. Hafta ( ) Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 51. Hafta (17.12.218-23.12.218) 51. Haftada (17 Aralık- 23 Aralık), * Haftalık PTF ortalamasının 8,32 TL/MWh azalması, * Rüzgar kaynaklı üretim miktarının 55.85 MWh

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 52. Hafta ( )

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 52. Hafta ( ) Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 52. Hafta (24.12.218-3.12.218) 52. Haftada (24 Aralık- 3 Aralık), * Haftalık PTF ortalamasının 14,32 TL/MWh azalması, * Rüzgar kaynaklı üretim miktarının 12.958 MWh

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 41. Hafta ( )

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 41. Hafta ( ) Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 41. Hafta (8.1.218-14.1.218) 41. Haftada (8 Ekim- 14 Ekim), * Haftalık PTF ortalamasının 1,51 TL/MWh azalması, * Rüzgar kaynaklı üretim miktarının 11.1 MWh (saatlik

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 37. Hafta ( )

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 37. Hafta ( ) Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 37. Hafta (1.9.218-16.9.218) 37. Haftada (1 Eylül - 16 Eylül), * Haftalık PTF ortalamasının 14,98 TL/MWh azalması, * Doğalgaz kaynaklı üretim miktarının 23.77 MWh (saatlik

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 16. Hafta ( )

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 16. Hafta ( ) Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 16. Hafta (15.4.219-21.4.219) 16. Haftada (15 Nisan - 21 Nisan), * Haftalık PTF ortalamasının 12,87 TL/MWh azalması, * Hidrolik kaynaklı üretim miktarının 39.73 MWh

Detaylı

19. haftada (7 Mayıs - 13 Mayıs),

19. haftada (7 Mayıs - 13 Mayıs), Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 19. Hafta (7.5.218-13.5.218) 19. haftada (7 Mayıs - 13 Mayıs), * Haftalık PTF ortalamasının 14,2 TL/MWh azalması, * Haftalık bazda toplam elektrik ithalatının 12.357

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 1. Hafta ( )

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 1. Hafta ( ) Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 1. Hafta (31.12.218-6.1.219) 1. Haftada (31 Aralık- 6 Ocak), * Haftalık PTF ortalamasının 2,54 TL/MWh azalması, * Hidrolik kaynaklı üretim miktarının 151.342 MWh (saatlik

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 7. Hafta ( )

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 7. Hafta ( ) Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 7. Hafta (11.2.219-17.2.219) 7. Haftada (11 Şubat- 17 Şubat), * Haftalık PTF ortalamasının 8,7 TL/MWh azalması, * Hidrolik kaynaklı üretim miktarının 93.48 MWh (saatlik

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 43. Hafta (23.1.217-29.1.217) 43. haftada (23 Ekim - 29 Ekim), *Haftalık PTF ortalamasının,4 TL/MWh azalması, *Doğalgaz kaynaklı üretim miktarının 142.46 MWh (saatlik

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 52. Hafta (25.12.217-31.12.217) 52. haftada (25 Aralık - 31 Aralık), * Haftalık PTF ortalamasının 3,11 TL/MWh azalması, * Doğalgaz kaynaklı üretim miktarının 112.223

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 35. Hafta (28.8.217-3.9.217) 35. haftada (28 Ağustos- 3 Eylül), * Haftalık PTF ortalamasının 8,67 TL/MWh azalması, * Doğalgaz kaynaklı üretim miktarının 597.878 MWh

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 37. Hafta (11.9.217-17.9.217) 37. haftada (11 Eylül - 17 Eylül), * Haftalık PTF ortalamasının 12,59 TL/MWh artması, * Doğalgaz kaynaklı üretim miktarının 36.52 MWh (saatlik

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 1. Hafta (1.1.218-7.1.218) 1. haftada (1 Ocak - 7 Ocak), * Haftalık PTF ortalamasının 15,55 TL/MWh artması, * Doğalgaz kaynaklı üretim miktarının 26.427 MWh (saatlik

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 33. Hafta (14.8.217-2.8.217) 33. haftada (14 Ağustos- 2 Ağustos), * Haftalık PTF ortalamasının 13,51 TL/MWh azalması, * Hidrolik kaynaklı üretim miktarının 26.724 MWh

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 7. Hafta (13.2.217-19.2.217) 7. haftada (13 Şubat - 19 Şubat), * Haftalık PTF ortalamasının 7,78 TL/MWh düşmesi, * Doğalgaz kaynaklı üretim miktarının 328.66 MWh (saatlik

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 23. Hafta (5.6.217-11.6.217) 23. haftada (5 Haziran - 11 Haziran), * Haftalık PTF ortalamasının 2,65 TL/MWh azalması, * Doğalgaz kaynaklı üretim miktarının 136.423 MWh

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 2. Hafta (15.5.217-21.5.217) 2. haftada (15 Mayıs - 21 Mayıs), * Haftalık PTF ortalamasının 1,64 TL/MWh artması, * Hidrolik kaynaklı üretim miktarının 164.75 MWh (saatlik

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 14. Hafta (3.4.217-9.4.217) 14. haftada (3 Nisan - 9 Nisan), * Haftalık PTF ortalamasının 15,72 TL/MWh artması, * Doğalgaz kaynaklı üretim miktarının 274.81 MWh (saatlik

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 9. Hafta (27.2.217-5.3.217) 9. haftada (27 Şubat - 5 Mart), * Haftalık PTF ortalamasının 7,16 TL/MWh düşmesi, * Doğalgaz kaynaklı üretim miktarının 123.919 MWh (saatlik

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 8. Hafta (2.2.217-26.2.217) 8. haftada (2 Şubat - 26 Şubat), * Haftalık PTF ortalamasının 5,2 TL/MWh düşmesi, * Doğalgaz kaynaklı üretim miktarının 172.4 MWh (saatlik

Detaylı

49. haftada (05 Aralık - 11 Aralık), * Haftalık toplam fark tutarının olması,

49. haftada (05 Aralık - 11 Aralık), * Haftalık toplam fark tutarının olması, Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 49. Hafta (5.12.216-11.12.216) 49. haftada (5 Aralık - 11 Aralık), * Haftalık PTF ortalamasının 15,2 TL/MWh artması, * Haftalık fiyattan bağımsız satış miktarının %16

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 11. Hafta (13.3.217-19.3.217) 11. haftada (13 Mart - 19 Mart), * Haftalık PTF ortalamasının 2,11 TL/MWh artması, * Doğalgaz kaynaklı üretim miktarının 227.42 MWh (saatlik

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 51. Hafta (19.12.216-25.12.216) 51. haftada (19 Aralık - 25 Aralık), * Haftalık PTF ortalamasının 97,94 TL/MWh artması, * Haftalık satış yönünde eşleşen blok miktarının

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 4. Hafta (23.1.217-29.1.217) 4. haftada (23 Ocak - 29 Ocak), * Haftalık PTF ortalamasının 36,79 TL/MWh artması, * Doğalgaz kaynaklı üretim miktarının 364.83 MWh (saatlik

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 41. Hafta (1.1.216-16.1.216) 41. haftada (1 Ekim - 16 Ekim), * Haftalık PTF ortalamasının 18,6 TL/MWh azalması, * Haftalık fiyattan bağımsız satış miktarının %12 (13.433

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 52. Hafta (26.12.216-1.1.217) 52. haftada (26 Aralık - 1 Ocak), * Haftalık PTF ortalamasının 13,9 TL/MWh azalması, * Haftalık satış yönünde eşleşen blok miktarının %25

Detaylı

43. haftada (24 Ekim - 30 Ekim),

43. haftada (24 Ekim - 30 Ekim), Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 43. Hafta (24.1.216-3.1.216) 43. haftada (24 Ekim - 3 Ekim), * Haftalık PTF ortalamasının 13,4 TL/MWh azalması, * Haftalık fiyattan bağımsız satış miktarının %15 (151.718

Detaylı

42. haftada (17 Ekim - 23 Ekim), * Haftalık PTF ortalamasının değişmemesi,

42. haftada (17 Ekim - 23 Ekim), * Haftalık PTF ortalamasının değişmemesi, Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 42. Hafta (17.1.216-23.1.216) 42. haftada (17 Ekim - 23 Ekim), * Haftalık PTF ortalamasının değişmemesi, * Haftalık fiyattan bağımsız satış miktarının %5 (53.329MWh,

Detaylı

* Haftalık fiyattan bağımsız satış miktarının %21 ( MWh, saatlik ortalama MWh) artması,

* Haftalık fiyattan bağımsız satış miktarının %21 ( MWh, saatlik ortalama MWh) artması, Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 48. Hafta (28.11.216-4.12.216) 48. haftada (28 Kasım - 4 Aralık), * Haftalık fiyattan bağımsız satış miktarının %21 (2.876 MWh, saatlik ortalama 1.196 MWh) artması,

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 28. Hafta (11.7.216-17.7.216) 28. haftada (11 Temmuz - 17 Temmuz), * Haftalık üretim miktarının %3 (haftalık 1.333.65 MWh, saatlik ortalama 7.935 MWh) artması, * 11-17

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 26. Hafta (27.6.216-3.7.216) 26. haftada (27 Haziran - 3 Temmuz), * Haftalık üretim miktarının %3 (194.116 MWh, saatlik ortalama 1.156 MWh) azalması, * İkili anlaşma

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 27. Hafta (4.7.216-1.7.216) 27. haftada (4 Temmuz - 1 Temmuz), * Haftalık üretim miktarının %22 (1.242.741 MWh, saatlik ortalama 7.397 MWh) azalması, * İkili anlaşma

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 29. Hafta (18.7.216-24.7.216) 29. haftada (18 Temmuz - 24 Temmuz), * Haftalık üretim miktarının %1'lik değişime uğraması, * Haftalık PTF ortalamasının 13,18 TL/MWh düşmesi,

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 37. Hafta (12.9.216-18.9.216) 37. haftada (12 Eylül - 18 Eylül), * Haftalık üretim miktarının % 25,78 ( 1.372.915 MWh, saatlik ortalama 8.172 MWh) azalması, * Haftalık

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 31. Hafta (1.8.216-7.8.216) 31. haftada (1 Ağustos - 7 Ağustos), * Haftalık üretim miktarının %2,1 artış göstermesi, * Haftalık PTF ortalamasının 1,36 TL/MWh artması,

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 35. Hafta (29.8.216-4.9.216) 35. haftada (29 Ağustos - 4 Eylül), * Haftalık üretim miktarının % 3,4 (195.266 MWh, saatlik ortalama 1162 MWh) azalması, * Haftalık PTF

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 25. Hafta (2.6.216-26.6.216) 25. haftada (2 Haziran - 26 Haziran), * Haftalık üretim miktarının %12,3 (632.981 MWh, saatlik ortalama 3.767 MWh) artması, * 23 Haziran

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 19. Hafta (9.5.216-15.5.216) 19. haftada (9 Mayıs-15 Mayıs), * Haftalık PTF ortalamasının 19,5 TL/MWh düşmesi, * Doğalgaz-LNG kaynaklı santrallerin üretimindeki 164.397

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 23. Hafta (6.6.216-12.6.216) 23. haftada (6 Haziran-12 Haziran), * Haftalık üretim miktarının 58.97 MWh azalarak, %1.1 oranında değişime uğraması, * Rüzgar santrallerinin

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 4.4.216-1.4.216 4-1 Nisan haftasında, * Haftalık üretim miktarı 88.79 MWh azalarak, %2 oranında değişime uğramıştır. * Haftalık ikili anlaşma mikarının bir önceki haftaya

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 22. Hafta (3.5.216-5.6.216) 22. haftada (3 Mayıs-5 Haziran), * Haftalık üretim miktarının 118.685 MWh artarak, %2.5 oranında değişime uğraması, * Doğalgaz kaynaklı üretimin

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 21. Hafta (23.5.216-29.5.216) 21. haftada (23 Mayıs-29 Mayıs), * Gün İçi Piyasası hacmindeki %24'lük artış, * Gün Öncesi Piyasası hacminin 41.873 MWh artması, * DGP

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 17. Hafta (25.4.216-1.5.216) 17. haftada (25 Nisan-1 Mayıs), * Haftalık üretim miktarının 147.1 MWh artarak, %3 oranında değişime uğraması, * Haftalık üretimde Kömür

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 28.3.216-3.4.216 Elektrik üretiminin artış gösterdiği 28 Mart - 3 Nisan haftasında, PTF 'nin dönemsel değerlerin üzerinde seyretmesi; * İkili Anlaşma işlem hacminin

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 16. Hafta (18.4.216-24.4.216) 16. haftada (18-24 Nisan), * Haftalık üretim miktarının 4.31 MWh azalarak, %1 oranında değişime uğraması, * 21 Nisan'da 86,1 TL/MWH ile

Detaylı

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu

Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu Elektrik Piyasaları Haftalık Raporu 18. Hafta (2.5.216-8.5.216) 18. haftada (2 Mayıs - 8 Mayıs), * Haftalık üretim miktarının 76.412 MWh azalarak %1,53 oranında değişime uğraması, * YEKDEM'de yer alan

Detaylı

SMF Arit. Ortalaması ( TL/MWh )

SMF Arit. Ortalaması ( TL/MWh ) Günlük Özet Gün Öncesi Piyasası Dengeleme Güç Piyasası....,,.,.,.,., Arit. Ortalama Fiyattan Bağımsız Alış Miktarı ( )., Arit. Ortalama İkili Anlaşma Miktarı ( ) PTF Arit. Ortalaması ( TL/ ) Arit. Ortalama

Detaylı

SMF Arit. Ortalaması ( TL/MWh ) İşlem Hacmi. Toplam GÖP İşlem Hacmi (TL)

SMF Arit. Ortalaması ( TL/MWh ) İşlem Hacmi. Toplam GÖP İşlem Hacmi (TL) Günlük Özet Gün Öncesi Piyasası Dengeleme Güç Piyasası....,, Arit. Ortalama Eşleşme Miktarı ( ).,., Arit. Ortalama Fiyattan Bağımsız Satış Miktarı ( )., Arit. Ortalama Fiyattan Bağımsız Alış Miktarı (

Detaylı

Gün Öncesi Piyasası. Dengeleme Güç Piyasası. İşlem Hacmi. Gün İçi Piyasası. Günlük Özet. Türkiye Elektrik Piyasası Günlük Raporu

Gün Öncesi Piyasası. Dengeleme Güç Piyasası. İşlem Hacmi. Gün İçi Piyasası. Günlük Özet. Türkiye Elektrik Piyasası Günlük Raporu Günlük Özet Gün Öncesi Piyasası Dengeleme Güç Piyasası....,, Arit. Ortalama Eşleşme Miktarı ( ).,., Arit. Ortalama Fiyattan Bağımsız Satış Miktarı ( )., Arit. Ortalama Fiyattan Bağımsız Alış Miktarı (

Detaylı

SMF Arit. Ortalaması ( TL/MWh ) İşlem Hacmi. Toplam GÖP İşlem Hacmi (TL)

SMF Arit. Ortalaması ( TL/MWh ) İşlem Hacmi. Toplam GÖP İşlem Hacmi (TL) Günlük Özet Gün Öncesi Piyasası Dengeleme Güç Piyasası....,, Arit. Ortalama Eşleşme Miktarı ( ).,., Arit. Ortalama Fiyattan Bağımsız Satış Miktarı ( )., Arit. Ortalama Fiyattan Bağımsız Alış Miktarı (

Detaylı

SMF Arit. Ortalaması ( TL/MWh ) İşlem Hacmi. Toplam GÖP İşlem Hacmi (TL)

SMF Arit. Ortalaması ( TL/MWh ) İşlem Hacmi. Toplam GÖP İşlem Hacmi (TL) Günlük Özet Gün Öncesi Piyasası Dengeleme Güç Piyasası....,, Arit. Ortalama Eşleşme Miktarı ( ).,., Arit. Ortalama Fiyattan Bağımsız Satış Miktarı ( )., Arit. Ortalama Fiyattan Bağımsız Alış Miktarı (

Detaylı

SMF Arit. Ortalaması ( TL/MWh ) Toplam YAL Miktarı ( MWh ) Toplam YAT Miktarı ( MWh ) 0 Kodlu Toplam Talimat Miktarı ( MWh ) İşlem Hacmi

SMF Arit. Ortalaması ( TL/MWh ) Toplam YAL Miktarı ( MWh ) Toplam YAT Miktarı ( MWh ) 0 Kodlu Toplam Talimat Miktarı ( MWh ) İşlem Hacmi Günlük Özet Türkiye Elektrik Piyasası Günlük Raporu 27.2.2 Gün Öncesi Piyasası Dengeleme Güç Piyasası 27.2.2 26.2.2 9.87 1.63 6.84 556.1 4938.85 Arit. Ortalama Fiyattan Bağımsız Alış Miktarı ( ) Arit.

Detaylı

Bu raporda, Türkiye elektrik piyasalarına ilişkin 2017 yılı özet verileri kamuoyunun bilgisine sunulmuştur.

Bu raporda, Türkiye elektrik piyasalarına ilişkin 2017 yılı özet verileri kamuoyunun bilgisine sunulmuştur. Bu raporda, Türkiye elektrik piyasalarına ilişkin 2017 yılı özet verileri kamuoyunun bilgisine sunulmuştur. Görüş ve önerilerinizi spotpiyasalar@epias.com.tr adresine bildirebilirsiniz. GİRİŞ 2017 yılının

Detaylı

EİGM HAFTALIK PİYASA GÖZLEM RAPORU

EİGM HAFTALIK PİYASA GÖZLEM RAPORU EİGM HAFTALIK PİYASA GÖZLEM RAPORU YIL: 217 HAFTA: 42 SAYI: 223 25 lık PTF-SMF Grafiği 2 15 1 5 16 Ekim Pazartesi 17 Ekim Salı 18 Ekim Çarşamba 19 Ekim Perşembe 2 Ekim Cuma 21 Ekim Cumartesi 22 Ekim Pazar

Detaylı

Bu raporda, Türkiye elektrik piyasalarına ilişkin 2018 yılı özet verileri kamuoyunun bilgisine sunulmuştur.

Bu raporda, Türkiye elektrik piyasalarına ilişkin 2018 yılı özet verileri kamuoyunun bilgisine sunulmuştur. Bu raporda, Türkiye elektrik piyasalarına ilişkin 2018 yılı özet verileri kamuoyunun bilgisine sunulmuştur. Görüş ve önerilerinizi spotpiyasalar@epias.com.tr adresine bildirebilirsiniz. Önemli Gelişmeler

Detaylı

2016 YILI ELEKTRİK PİYASASI ÖZET BİLGİLER RAPORU

2016 YILI ELEKTRİK PİYASASI ÖZET BİLGİLER RAPORU 216 YILI ELEKTRİK PİYASASI ÖZET BİLGİLER RAPORU GİRİŞ PTF ortalamasının 215 yılına göre % 1,8 artışla 14,6 TL/MWh olarak hesaplanması, Türkiye kurulu gücünün 4.91 MW artışla 77.789 MW olması, Yıllık üretim

Detaylı

EPİAŞ ELEKTRİK PİYASASI 2015 YILI ÖZET BİLGİLER RAPORU Gün Öncesi Piyasa Takas Fiyatı

EPİAŞ ELEKTRİK PİYASASI 2015 YILI ÖZET BİLGİLER RAPORU Gün Öncesi Piyasa Takas Fiyatı Giriş Ülkemizin ilk enerji borsası olan Enerji Piyasaları İşletme A.Ş. nin kuruluşu, Gün İçi Elektrik Piyasasının faaliyete geçmesi gibi önemli gelişmelerin yaşandığı 21 yılı, Türkiye Elektrik Piyasası

Detaylı

EİGM HAFTALIK PİYASA GÖZLEM RAPORU

EİGM HAFTALIK PİYASA GÖZLEM RAPORU YIL: 215 HAFTA: 39 SAYI: 117 3 Haftalık PTF - SMF Grafiği PTF SMF 25 2 15 1 5 21 Eylül Pazartesi 22 Eylül Salı 23 Eylül Çarşamba 24 Eylül Perşembe 25 Eylül Cuma 26 Eylül Cumartesi 27 Eylül Pazar Bu raporda

Detaylı

EİGM HAFTALIK PİYASA GÖZLEM RAPORU

EİGM HAFTALIK PİYASA GÖZLEM RAPORU YIL: 215 HAFTA: 35 SAYI: 113 25 Haftalık PTF - SMF Grafiği PTF SMF 2 15 1 5 24 Ağustos Pazartesi 25 Ağustos Salı 26 Ağustos Çarşamba 27 Ağustos Perşembe 28 Ağustos Cuma 29 Ağustos Cumartesi 3 Ağustos Pazar

Detaylı

Elektrik Piyasası Sektör Raporu Haziran/2016

Elektrik Piyasası Sektör Raporu Haziran/2016 Elektrik Piyasası Sektör Raporu I GİRİŞ Bu rapor, elektrik piyasasında faaliyette bulunan lisans sahibi şirketlerin Kurumumuza sunmuş oldukları bildirimler esas alınarak hazırlanmıştır. Rapordaki lisanslı

Detaylı

Elektrik Piyasası Sektör Raporu Nisan/2016

Elektrik Piyasası Sektör Raporu Nisan/2016 Elektrik Piyasası Sektör Raporu I GİRİŞ Bu rapor, elektrik piyasasında faaliyette bulunan lisans sahibi şirketlerin Kurumumuza sunmuş oldukları bildirimler esas alınarak hazırlanmıştır. Rapordaki lisanslı

Detaylı

Elektrik Piyasası Sektör Raporu Mayıs/2016

Elektrik Piyasası Sektör Raporu Mayıs/2016 Elektrik Piyasası Sektör Raporu I GİRİŞ Bu rapor, elektrik piyasasında faaliyette bulunan lisans sahibi şirketlerin Kurumumuza sunmuş oldukları bildirimler esas alınarak hazırlanmıştır. Rapordaki lisanslı

Detaylı

HAFTALIK PİYASA GÖZLEM RAPORU

HAFTALIK PİYASA GÖZLEM RAPORU 2014/05 (27 Ocak 2 Şubat) - SAYI 32 EİGM HAFTALIK PİYASA GÖZLEM RAPORU 0 Bu raporda Gün Öncesi Piyasası nda fiyat oluşumu ve Dengeleme Güç Piyasası nda verilen talimatlar incelenmektedir. Yönetici Özeti

Detaylı

Elektrik Piyasası Sektör Raporu Mart/2016

Elektrik Piyasası Sektör Raporu Mart/2016 Elektrik Piyasası Sektör Raporu I GİRİŞ Bu rapor, elektrik piyasasında faaliyette bulunan lisans sahibi şirketlerin Kurumumuza sunmuş oldukları bildirimler esas alınarak hazırlanmıştır. Rapordaki lisanslı

Detaylı

ENERJİ BÜLTENİ NİSAN SAYI 51

ENERJİ BÜLTENİ NİSAN SAYI 51 ENERJİ BÜLTENİ NİSAN 2018 - SAYI 51 syf.1 ENERJİ BÜLTENİ Piyasalar Elektrik Tüketimi ve Analizi Kaynaklara Göre Elektrik Üretimi DGP Talimatları ve Doğalgaz Tüketimi Hava Durumu ve Rüzgar Tahmini Kurulu

Detaylı

Elektrik Piyasası Sektör Raporu Ağustos/2016

Elektrik Piyasası Sektör Raporu Ağustos/2016 Elektrik Piyasası Sektör Raporu I GİRİŞ Bu rapor, elektrik piyasasında faaliyette bulunan lisans sahibi şirketlerin Kurumumuza sunmuş oldukları bildirimler esas alınarak hazırlanmıştır. Rapordaki lisanslı

Detaylı

T.C. ENERJİ PİYASASI DÜZENLEME KURUMU Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı

T.C. ENERJİ PİYASASI DÜZENLEME KURUMU Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı II Bu raporda yer alan tüm bilgi, tablo ve şekillerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. T.C. ENERJİ PİYASASI DÜZENLEME KURUMU Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı ANKARA 2018 Önemli

Detaylı

T.C. ENERJİ PİYASASI DÜZENLEME KURUMU Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı

T.C. ENERJİ PİYASASI DÜZENLEME KURUMU Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı II Bu raporda yer alan tüm bilgi, tablo ve şekillerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. T.C. ENERJİ PİYASASI DÜZENLEME KURUMU Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı ANKARA 2018 Önemli

Detaylı

ELEKTRİK PİYASASI SEKTÖR RAPORU

ELEKTRİK PİYASASI SEKTÖR RAPORU ELEKTRİK PİYASASI SEKTÖR RAPORU MART 2018 Bu rapor, Resmi İstatistik Programı kapsamında yayımlanmaktadır. EPDK Mart 2018 i Bu raporda yer alan tüm bilgi, tablo ve şekillerin her hakkı saklıdır. Kaynak

Detaylı

Elektrik Piyasası Sektör Raporu Temmuz/2016

Elektrik Piyasası Sektör Raporu Temmuz/2016 Elektrik Piyasası Sektör Raporu I GİRİŞ Bu rapor, elektrik piyasasında faaliyette bulunan lisans sahibi şirketlerin Kurumumuza sunmuş oldukları bildirimler esas alınarak hazırlanmıştır. Rapordaki lisanslı

Detaylı

ELEKTRİK PİYASASI SEKTÖR RAPORU AĞUSTOS Bu rapor, Resmi İstatistik Programı kapsamında yayımlanmaktadır.

ELEKTRİK PİYASASI SEKTÖR RAPORU AĞUSTOS Bu rapor, Resmi İstatistik Programı kapsamında yayımlanmaktadır. ELEKTRİK PİYASASI SEKTÖR RAPORU AĞUSTOS 2018 Bu rapor, Resmi İstatistik Programı kapsamında yayımlanmaktadır. EPDK 2018 Bu raporda yer alan tüm bilgi, tablo ve şekillerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden

Detaylı

Elektrik Piyasası Sektör Raporu Kasım/2016

Elektrik Piyasası Sektör Raporu Kasım/2016 Elektrik Piyasası Sektör Raporu I GİRİŞ Bu rapor, elektrik piyasasında faaliyette bulunan lisans sahibi şirketlerin Kurumumuza sunmuş oldukları bildirimler esas alınarak hazırlanmıştır. Rapordaki lisanslı

Detaylı

T.C. ENERJİ PİYASASI DÜZENLEME KURUMU Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı

T.C. ENERJİ PİYASASI DÜZENLEME KURUMU Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı II Bu raporda yer alan tüm bilgi, tablo ve şekillerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. T.C. ENERJİ PİYASASI DÜZENLEME KURUMU Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı ANKARA 2018 Önemli

Detaylı

T.C. ENERJİ PİYASASI DÜZENLEME KURUMU Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı

T.C. ENERJİ PİYASASI DÜZENLEME KURUMU Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı II Bu raporda yer alan tüm bilgi, tablo ve şekillerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. T.C. ENERJİ PİYASASI DÜZENLEME KURUMU Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı ANKARA 2018 Önemli

Detaylı

Elektrik Piyasası Sektör Raporu / Kasım / 2017

Elektrik Piyasası Sektör Raporu / Kasım / 2017 I Bu raporda yer alan tüm bilgi, tablo ve şekillerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. T.C. ENERJİ PİYASASI DÜZENLEME KURUMU Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı ANKARA 2017 Önemli

Detaylı

Elektrik Piyasası Sektör Raporu / Ekim / 2017

Elektrik Piyasası Sektör Raporu / Ekim / 2017 I Bu raporda yer alan tüm bilgi, tablo ve şekillerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. T.C. ENERJİ PİYASASI DÜZENLEME KURUMU Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı ANKARA 2017 Önemli

Detaylı

TÜRKİYE 2013 YILLIK ENERJİ İSTATİSTİKLERİ RAPORU

TÜRKİYE 2013 YILLIK ENERJİ İSTATİSTİKLERİ RAPORU TÜRKİYE 213 YILLIK ENERJİ İSTATİSTİKLERİ RAPORU Esra KARAKIŞ, Enerji İstatistikleri Daire Başkanlığı İçindekiler Özet... 1. DENGE... 2 1. ELEKTRİK... 4 2. DOĞAL GAZ... 9 3. LİNYİT VE TAŞ KÖMÜRÜ... 1 4.

Detaylı

Elektrik Piyasası Sektör Raporu Ocak 2018

Elektrik Piyasası Sektör Raporu Ocak 2018 Elektrik Piyasası Sektör Raporu Ocak 2018 I II Bu raporda yer alan tüm bilgi, tablo ve şekillerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. T.C. ENERJİ PİYASASI DÜZENLEME KURUMU Strateji Geliştirme

Detaylı

ELEKTRİK PİYASASI SEKTÖR RAPORU

ELEKTRİK PİYASASI SEKTÖR RAPORU ELEKTRİK PİYASASI SEKTÖR RAPORU ARALIK 2017 Bu rapor, Resmi İstatistik Programı kapsamında yayımlanmaktadır. EPDK Aralık 2017 i Bu raporda yer alan tüm bilgi, tablo ve şekillerin her hakkı saklıdır. Kaynak

Detaylı

Elektrik Piyasası Sektör Raporu Eylül/2016

Elektrik Piyasası Sektör Raporu Eylül/2016 Elektrik Piyasası Sektör Raporu I GİRİŞ Bu rapor, elektrik piyasasında faaliyette bulunan lisans sahibi şirketlerin Kurumumuza sunmuş oldukları bildirimler esas alınarak hazırlanmıştır. Rapordaki lisanslı

Detaylı

ELEKTRİK PİYASASI SEKTÖR RAPORU

ELEKTRİK PİYASASI SEKTÖR RAPORU ELEKTRİK PİYASASI SEKTÖR RAPORU EKİM 2018 EPDK 2018 Bu rapor, Resmi İstatistik Programı kapsamında yayımlanmaktadır. Bu raporda yer alan tüm bilgi, tablo ve şekillerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden

Detaylı

ELEKTRİK PİYASASI SEKTÖR RAPORU

ELEKTRİK PİYASASI SEKTÖR RAPORU ELEKTRİK PİYASASI SEKTÖR RAPORU NİSAN 2018 EPDK 2018 i Bu rapor, Resmi İstatistik Programı kapsamında yayımlanmaktadır. Bu raporda yer alan tüm bilgi, tablo ve şekillerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden

Detaylı

Elektrik Piyasası Sektör Raporu Ekim/2016

Elektrik Piyasası Sektör Raporu Ekim/2016 Elektrik Piyasası Sektör Raporu I GİRİŞ Bu rapor, elektrik piyasasında faaliyette bulunan lisans sahibi şirketlerin Kurumumuza sunmuş oldukları bildirimler esas alınarak hazırlanmıştır. Rapordaki lisanslı

Detaylı