ORMAN HFT / : İLKBAHAR MEVSİMİ VE GİYSİLERİMİZ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ORMAN HFT / : İLKBAHAR MEVSİMİ VE GİYSİLERİMİZ"

Transkript

1 Başlık

2 5-6 YAŞ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ ORMAN HFT / : İLKBAHAR MEVSİMİ VE GİYSİLERİMİZ Ormanın tanımı yapınız?ormanın/ağacın faydaları nelerdir? Ağaç çeşitleri nelerdir? Ağacı ve ormanı nasıl korumalıyız? İlkbaharın özellikleri nelerdir?.ilkbaharı hangi aylarda yaşarız? İlkbaharda havada, giysilerde ve canlılardaki değişiklikler nelerdir? İlkbahar mevsimi ile diğer mevsimler arasındaki farklar nelerdir? İlkbaharda yetişen sebze ve meyveler nelerdir? TOPRAK, HAVA Toprağın oluşumu ve çeşitleri nelerdir? Toprağın canlı varlıklar için önemi nedir? Fosil nedir? Nasıl oluşur? Toprak ve taşlardan yapılan kullandığımız nesneler nelerdir? Toprak kayması, erozyon nedir? Nasıl oluşur? Hava hangi gazlardan oluşur?. Hava olayları nelerdir? Rüzgâr neye denir? Nasıl oluşur ve türleri nelerdir? Gökyüzü neden mavidir? SU, ATEŞ Yağmur nasıl oluşur?. Etkileri ve çeşitleri nelerdir. Yer alt ve yerüstü sular ne demektir? Şimşek şekli, rengi, sesi, etkileri nelerdir? Ateşin oluşumu ve yangınlardan nasıl korunuruz? DOĞA OLAYLARI KAZALARDAN KORUNMA Doğa olayları nelerdir? Doğa olaylarından, afetlerden korunma yolları nelerdir? Yanardağ ne demek? Oluşumu,etkileri nelerdir?

3 3-4 YAŞ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ İLKBAHAR MEVSİMİ GİYSİLERİMİZ İlkbahar mevsiminde doğadaki değişiklikler nelerdir? İlkbahar mevsiminin özelliklerini nelerdir? İlkbaharda yetişen sebze ve meyveler nelerdir? İlkbaharda hangi kıyafetler giyilir. BİTKİLER Bitki ne demek, bitki çeşitleri nelerdir? Bitkiler nas l ürer ve büyür? Bitkilerin hayat m zdaki önemini nedir? Çevremizde hangi çiçekler var tan yal m? SEBZE VE MEYVELER Sebze ne demektir? Sebze çeşitleri nelerdir? Meyve ne demektir? Meyve çeşitleri nelerdir? Sebze ve meyvelerin sağlığımız açısından önemi nedir? Hangi mevsimde, hangi sebze ve meyveleri bulabiliyoruz? Sebze ve meyveleri yerken nelere dikkat etmeliyiz? 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ÇOCUK BAYRAMI Atatürk neden bu günü çocuklara armağan etmiştir? 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram okulumuzda ve yurdumuz da nas l kutlan r? 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının diğer bayramlardan fark nedir?

4 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI Osmanlı Devleti, Birinci Dünya Savaşı ndan yenik çıkmıştı. Galip devletlerin İstan bul u işgal etmesi, Mebussan Meclisini çalışamaz duruma getirmeleri ve üyelerini tutuk lamalarını, Mustafa Kemal Paşanın bu konudaki görüşlerini doğrulamıştı. Türkiye Bü yük Millet Meclisinin ilk amacı, yurdu düşmanlardan kurtarıp bağımsız bir Türk Devleti kurmaktı. Kurtuluş Savaşı kazanılıp yurdumuz düşmanlardan temizlendikten sonra CUMHURİYET kuruldu. Mustafa Kemal, ilk Cumhurbaşkanı seçildi yılında çıka r lan 112 say l kanunla 23 Nisan günü, Ulusal Egemenlik Bayram ilan edildi y lında Atatürk ün isteği ile bu gün, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlan maya başladı. Dünyada ilk ve tek Çocuk Bayramı olan 23 Nisan, Atatürk ün çocuklara bir armağanıdır. BUGÜN 23 NİSAN Bugün 23 Nisan Topland bütün vatan Millet meclisimize Atatürk oldu başkan Kald rd hasta yurdu Y lmaz bir ordu kurdu Türk ün şanlı sesini Dünyalara duyurdu Yükseldi bayrağımız Koparıldı bağımız Sultandan ayr l nca Kurtuldu toprağımız Türk çocuğu gül, sevin Yaşa yurdunda emin Bugünü an, bayram et; Bugün senindir, senin ATATÜRK NE DEMİŞ Küçük han mlar küçük beyler.! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, Y ld z, bir mutluluk par lt s s n z Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek Ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz M. KEMAL ATATÜRK

5 BU AY TANIYACAĞIMIZ ÜLKE AVUSTRALYA Avustralya güney yar m kürede yer alan bir ülkedir.dünya n n en büyük ada ülkesidir. Hint ve Pasifik okyanuslar aras nda uzan r.tüm k tay kaplayan tek ülkesi dir.avustralya nın başkenti Canberra dır. En büyük şehri Sidneydir Hiçbir ülkeyle kara sınırı yoktur. Çevresinde sadece km bir sahil şeridi vardır. Ülkenin hemen hemen üçte biri tropik ve kalanı ılıman bölgedir.en soğuk bölgesi Tasmanya d r. Avustralya ismi kıtanın etrafını gemi ile dolaşan bilinen ilk in san kaşif Matthew Flinders A Vayage to Terra Australis ( 1814 ) eseri popüler hale getirmiştir.ilk Avustralyalılar günü müzdeki Avustralya yerlisi olan Abarjinlerin atalarıdır.kara bağlantıları veya kısa me safeli suları geçerek Güneydoğu Asya dan adaya yerleşmişlerdir Sidney olimpiyatların ilk kez yapıldığı şehirdir. Sidney eğlence merkezleri ile ünlü bir şehirdir. Opera evi, Sidney köprüsü, Sidney limanları, Botanik bahçeleri en önemli ge zilecek yerleridir. Avustralyal lar bahçe gibi yerlerde yemek yemeyi çok seviyorlard r. Avustralyada barbekü, ülke insanı için eğlenmekle eş anlamlıdır. Bu nedenle barbekü kültürü çok gelişmiştir. Özellikle et ve deniz ürünlerini ızgara yap may severler. Bahçeli evlere sahiptirler ve her Avustralya l n n evinden mis gibi koku lar gelir. Avustralyalılar çalı domatesi, mersin ağacı yaprakları ve yeşil limon en çok tercih ettikleri lezzetlerdir. Altın şurup adını verdikleri tatlı sosları meşhurdur. Avustral ya da mango,avokado gibi trapikol meyveler üretilmekte ve tüketilmektedir. İlk şarapl arı Avustralyalılar üretmeye başlamışlardır. En çok bilinen hayvanlar kanguru ve koala d r.kanguru z playan tek Hayvandır. Boyu yaklaşık 1.5m kuyruğu 1m dir. Koalalar uzun kıvrık kolları,keskin pençeleri ve ağaca sıkıca tutunan ellerinin yardımıyla geniş ağaç gövdelerine hızla tırmanabilirler. Koalalar uykucu olarak bilinirler. Günde 18 saat uyurlar.

6 BU AY TANIYACAĞIMIZ ÜNLÜLER Karagöz ve Hacivat n Haya Karagöz oyunlarının ortaya çıkışı hakkında kesin olarak ortaya konu labilen bilgilerin olmadığını ve bu konuda öne sürülen tüm bilgilerin birer varsayımdan öte gidemediğini yazmıştık. Karagöz oyunları nasıl ortaya çıkmış olursa olsun değişmez bir olgu var ki o da oyunlarda rol alan tiplemelerin birden bire oyunların içine girmiş olması değil zaman içinde Karagöz perdesinde yer almış olduklarıdır. Padişah 2. Abdulhamid döneminde tüm tiyatro oyunlarına olduğu gibi Karagöz oyunlarına da sansür konmas ndan sonra oyunlarda (ya da geleneksel Türk tiyatrosunda) eskiden olduğu gibi doğaçlama geleneği yavaş yavaş terk edilmeye başlanmıştır. Çünkü doğaçlama oyunlar yapısı gereği güncel olayların mizahi bir dille seyirciye aktarılması temeline dayanır ki, doğaçlama oynatıldığında siyasal taşlamalar yapılması tabii ki kaçınılmazdır. Ancak bu dönemden önce tüm oyunlar doğaçlama oynatıldığından günlük hayatta toplum hayatında yer edinmiş olan kişiler ya da etnik gruplar Karagöz perdesine yansıtılmışlardır. Bu açıdan bakıldığında Rum, Arnavut, Rumelili gibi tiplemeler Osmanlı Devletinin genişlemesine paralel olarak toplum hayatının bir parçası olmuşlar ve bu da Karagöz perdesine yansımıştır. Karagöz oyunlarında oyun metinlerini ezberlemek yerine tiplerin genel karakteristik özelliklerini bilmek yeterlidir. Çünkü bu tiplemeler belli olaylar karşısında belli davranış kal plar sergilerler. Karagöz dobra, hilesiz, zaman zaman patavats z, Hacivat iş bilir kaypak, Tuzsuz Deli Bekir kabadayı vs. KARAGÖZ: Oyunun hiç şüphesiz başrol oyuncusu Karagöz dür. Okumamış bir halk adamıdır. Hacıvat ın kullandığı yabancı kelimeleri anlamaz ya da anlamaz görünüp, onlara yanlış anlamlar yükleyerek ortaya çeşitli nükteler çıkarırken bir ta raftan da Türkçe dil kurallar ile yabanc kelimeler kullanan Hac vat ile alay eder. Her işe burnunu sokar, her işe karışır, sokakta olmadığı zaman da evinin pence resinden uzanarak, ya da içerden seslenerek işe karışır. Dobra, zaman zaman patavats z yap s ndan dolay ikide bir zor durumlarda kal rsa da bir yolunu bulup işin içinden sıyrılır. Çoğu zaman işsizdir, Hacıvat ı bulduğu işlere girip çalışır. De ğişik oyunlarda rol icabı değişik kıyafetler içinde farklı Karagöz tasvirleri vardır. Kad n Karagöz, Gelin Karagöz, Eşek karagöz, Çıplak Karagöz, Bekçi Karagöz, Çingene Karagöz, Tulumlu Karagöz, Davulcu Karagöz, Ağa Karagöz v.s. HACIVAT: Tam bir düzen adamıdır. Nabza göre şerbet verir, eyyamcıdır. Kişisel çıkarlarını her zaman ön planda tutar.az buçuk okumuşluğundan dolayı yabancı sözcüklerle konuşmayı sever.perdeye gelen hemen herkesi tanır, onların işlerine aracılık eder.alın teriyle çalışıp kazanmaktan çok Karagöz ü çalıştırarak onun sır tından geçinmeye bakar. Değişik oyunlarda rol icabı değişik kıyafetler için farklı Hac vat tasvirleri vard r. Keçi Hacivat, Ç plak Hacivat, Kad n Hacivat,Kahya Hacivat vb.

7 Ahmet Çelebi nin Hayatı (İlk Uçan İnsan) On yedinci yüzyılda yaşamış Hezarfen Ahmet Çelebi, y llar aras nda saltanat süren Dördüncü Murat zaman nda uçma tasar s n gerçek- leştirmiştir. Geniş bilgisinden dolayı halk arasında "binfenli" anlamına gelen "Hezarfen" lakabıyla anılmıştır. "İlk uçan adam" Hezarfen Ahmet Çelebi, çağından yüzyıllarca önce aynı düşünceyi gerçekleştirmeye çalışmış İmam Cevheri adlı bir başka Türk bilginini örnek alarak, bugünkü hava taşıtlarının ilkel şeklini gerçekleştirmiştir. Hezarfen Ahmet Çelebi,Cevheri'nin başarısızlıkla sonuçlanan deneyi üzerinde uzun süre düşünmüş, özellikle hava akımları ve kuşların uçuşunu inceleyerek kendi çalışmalarını onun bıraktığı yerden alıp geliştirmiştir.lodos bir havada Galata Kulesi'nden kuş kanatlarına benzer bir araç takıp kendini boşluğa bırakan ve uçarak Usküdar'da Doğancılar'a inen Hezarfen Ahmed Çelebi, Türk havacılık tarihinin en kayda değer simalarından birisidir. Bu uçuş hakkındaki belgeler maalesef şimdiye kadar sadece Evliya Çelebi'nin büyük Seyahatname'- sindeki ifadesinden ibarettir.tarihi uçuştan önce kanatlarının dayanıklılık derecesini saptamak üzere Okmeydanı'nda deneyler yapmış ve bir sabah kıyılarda biriken İstanbul halkının gözleri önünde, Galata kulesinden kendisini boşluğa bırakmış, rüzgardan faydalanarak yani uçarak Boğazı aşmış ve Üsküdar semtinde Doğancılar Meydanı'na inmiştir. Sarayburnu'nda Sinanpaşa köşkünde bu durumu seyreden ve deneyin başarıyla sonuçlandığını gören Dördüncü Murat, Ahmet Çelebi'yle önce yak ndan ilgilenip, hatta Evliya Çelebi'ye göre "bir kese de alt nla" sevindirdikten sonra, "Bu adem pek havf edilecek bir ademdir, her ne murad ederse elinden gelür, böyle kimselerin adam Cezayir'e sürgün etmiştir. Cezayirde ölmüştür.

8 KÜÇÜK YILDIZLARDAN SİZLERE HABERLER VAR! (3 YAŞ) Su Damlası adlı tiyatromuzda eğlenceli dakikalar geçirdik. Ağaçların dansına Hep beraber katıldık Ağaçlar bize suyun ne kadar önemli olduğunu ve onu gereksiz yere harcamaması gerektiğini ve Susuz bir hayatın olmayacağını, ağaç dikmenin hepimize faydalı olduğunu anlattı. Oyunun sonunda hepimiz birer ağaç olup bir orman oluşturduk ve dans ettik.aramıza yeni katılan arkadaşımız Emre Halıcı oyunu çok büyük bir keyif ve ilgiyle izledi Her hafta Çarşamba günü yaptığımız kukla tiyatrosunun konusu Görgü kuralları ile ilgili bir oyundu,.aliş in çevresini kirletmesinin ne kadar kötü bir davranış olduğunu ve büyüklerine karşı nasıl davranması gerektiğini Aliş e hep beraber öğrettik. Arkadaşlarımızdan Selin Koçak Alişe kirli bir çevrede yaşayamayacağımızı bu tür yerlerde çok fazla mikrop olduğunu ve onların bizi hasta edebileceğini ve çevremizi her zaman temiz tutmalıyız. dedi Yaşlılar haftası nedeniyle öğretmenlerimiz anneanne veya nine gibi giyinerek çocuklara masal okudu sohbet etti Sohbet esnasında Yaşlılarımıza nasıl davranmamız gerektiğini öğrendik proje çalışmasında kraft kâğıtlarından 3 boyutlu dede ve nine yapt k. Yaparken çok güldük dedenin bastonunu ve ninenin gözlüklerini takt k ayr ca çocuklara birer baston vererek onlar da taklit yapmasını istedik çok eğlendik. Maske partimizde hepimiz değişik maskeler hazırladık. Burcu Pelin çiçek, Pelin Acar Papatya, Selin Koçak Kalpler, Efe Biberoğlu Fındık, Baha Yılmaz Bal k, Ömer Faruk Tren, Ferhancan Köze Araba, Mert Eker Fare, maskeleri taktık. Dans ettik. Annelerimizin ellerine sağlık Poğaça, börek ve kurabiyeler için

9 4-A ve 4 B SINIFLARINDAN HABERLER *Yolda karşıdan karşıya geçecektim ama yeşil ışık yandı arabalar geçti. ( Simge Su Esgin ) *Babam bana oyuncak aldığı zaman çok mutlu oluyorum.(günsu Gündoğdu) *Ben bir güneş olsaydım insanları ısıtmak isterdim. ( Irmak Taşçı ) *Okulda oyuncaklarla ve arkadaşlarımla oyun oynarken çok mutlu oluyorum. (İrem Kap) *Ben bir bulut olsaydım en çok yolun ortasına yağmur yağdırırdım. ( Bora Kap ) *Köpekler beni çok sinirlendiriyor. Çünkü çok havl yorlar ve beni uyutmuyorlar. ( Elif Ceren Erdem ) *Ben büyüyünce doktor olmak istiyorum. Çünkü insanları iyileştirmek istiyorum. (Doğukan Yurttaşer ) *Beni mutlu eden Selda öğretmen çünkü onu çok seviyorum. ( Emre Damar ) *Elma ağacı olmak isterdim. Çünkü elmaları çok seviyorum. (Buğra İlkin ) * Sudaki baloncuklar deneyini yaparken çok eğlendik. Pipetler su dolu kabın içerisine koyduk. Nefesimizle üfledik ve suyun içerisinde baloncuklar ç kar Masalar biraz ıslandı ama biz çooook eğlendik. J 4-A sınıfından Günsu arkadaşımızın doğum gününü kutladık. Doğum günün kutlu olsun Günsu -ımmm Günsu pastan çok güzelmiş..(berke Karayazı) -Benim pastamda çok güzeldi. (Elif Okar) -Çok pasta yerseniz dişleriniz çürüyebilir.(ecem Pekçay) -İyi ki doğmuşsun Günsu. (Emre Damar) Tepegöz cihazında resimlerini izleyerek hikaye dinledik.resimlerin sağ köşelerinde bulunan sayfa numaralarının kaç olduğunu söyledik hep beraber. Yaşlılar haftasında sınıfımıza aile büyüklerimizin resimlerini getirdik. Anneanne, babaanne, dedelerimizin isimlerini söyledik Ve onlar birbirimize tan tt k. S n f panomuzda resimlerini gör mekten mutluluk duyuyoruz.

10 5YAŞ A- 5 YAŞ B SINIFINDAN DÜŞÜNELİM SORUNLARI ÇÖZELİM J *Anneniz mutfakta ne yemeği yapıyor acaba? Anneniz mutfaktan çıktı ve yemek taşmaya başladı,siz durumda ne yapars n z? Ecem kaya: Annem dolma pişiriyormuş dolma taşınca da o görmeden orayı he men temizlerim. Kuzey Şişik: Annem patates kızartıyormuş. Patates taşmaya başlayınca bende it faiyeyi aray p hemen söndürürüm. Elif Selin Gür: Annemin eldiveninden elime takarım annemin pişirdiği ve taşmış olan tavuğu temizlerim. *Bakkal giderken fark etmeden yola atılmış bir sakızın üstüne bastınız ve ayakkab n z sak zdan kurtaram yorsunuz ne yapars n z? Berke Y lmaz: Annemi arar m su isterim sak za su döküp kurtulurum. Sena Güven: Camları temizleyen çocuk yoldan geçiyormuş,elinde bulunan cam ile sak z keser beni kurtar r. Ömer Yiğit: Ayakkab m ç kar r eve gelirim annemle babam b çak al r keserler ayakkab m kurtar rlar. *Uzayl bir çocuk kitap yazsa kitab n içinde neler olurdu? Ada Ersöz :Sihirli kitap olurdu.kitab aç nca içinden tüm gezegenler ç kard çocuk onlara dokunur onlar n kral olurdu *Kitabınız konuşsaydı öğretmenine ne söylerdi? Can Tekin: Seni seviyorum derdi bir de dışarıda bir kaza olmuş onu anlatırdı. En sevdiğiniz kitabınız hiçbir yere götürülmeyecek kadar ağır olsayd ne yapard n z? Kerem Kezer: Vinç getirir onunla kald r r ve sayfalar n çevirirdim.

11 *Sevimli kuzu annesinin bulunduğu sürüden neden ayrılmış olabilir? Azra Ankut:Babası kızmasın diye tek başına mağazaları gezmek istemiş. *Peki annesini tekrar nas l bulabilir? Yaren Acemoğlu: Kuzular n ayak izlerini takip ederek annesini bulabilir. *Bulamayınca başına neler gelebilir? Ozan K r ml : Kuzu annesinin aramaya devam eder. Bulamayınca bir tilkiyle karşı aşır. Tilki onu yemek ister. * Arkadaşlarınla top oynarken yanlışlıkla komşunuzun camını kırdınız. Komşunuz kızgın bir ifadeyle yanınıza geldi. Ona ne derdiniz? Dide Yurdagül: Kötü olmay n. Biz onlara pardon deriz. Mert Ergenç: Yapma komşu! Napıyorsun? Bana kızma, yanlışlıkla yaptım. Mete Yeğengil:Özür dilerim derdim.inanmazsa,ben de bir daha o evin yanında oynamazd m. Defne Akyürek: Özür dilerdim, Kabul etmezse üzülürdüm. *Güneş olmasaydı ne olurdu? Mete Yeğengil: Çamaşırlarımız kuruyamazdı. Dide Yurdagül: Güneş olmasaydı gezegenler savrulup dururlardı. Yiğit Güriş: Havalar çok soğuk olurdu. Hep kar yağardı, yaz gelmezdi. *Yerçekiminin olmadığı bir gün yaşasanız. Hangi önlemleri alırdınız? Dide Yurdagül: Ayağımıza mıknatıs takardık. Mert Ergenç: Yer çekimi montu giyerdik. Ama esas nda kendimizi bir Yerebağlardık. Tardu Akartepe: Yer çekimi montlar giyerdik

12 6 YAŞ İLKÖĞRETİM HAZIRLIK SINIFINDAN HABERLER *MUTFAK ETKİNLİĞİ : Mutfak etkinliğinde sihirli toplar yaptık. Bisküvilerimizi kırdık, elmalar m z rendeledik sonra top haline getirerek üstlerine çikolata sosunu dökerek büyük bir afiyetle yedik. Tabaklar m za her birimiz 10 tane küçük küçük toplar yaptık. Adının neden sihirli toplar olduğunu öğrendik. *DÜNYA COĞRAFYASI KITALAR VE OKYANUSLAR : Bu ay öğrendiğimiz dünya coğrafyasını meydana getiren kıtalarımızı tek tek boyayarak dünya haritasını oluşturduk dünyanın nasıl oluştuğunu dünyanın ilk Kıtanın adını pangea, dünyamızın 3/4 nün sularla kaplı olduğunu öğrenmek hepimizi şaşırttı. Dünyanın içinde mi dışında mı? Yaşıyoruz sorusunu cevaplarken ımmm şey içinde dedik J sonra hayır dışında diyerek cevaplarımıza güldük.

13 *MASKE PARTİSİ : Bu ay ki en eğlenceli haftamız ise maske partisi nin olduğu hafta idi. İlk heyecanı mız acaba nasıl maskeler yapıcaz,sonra maskelerimiz ile nasıl eğlenicez diye dü şündük. Nasıl yarışmalar yapılacağını ama günün sonunda okulda yapılan en güzel maske yapan sınıflardan biri olmanın mutluluğu ile kendimiz ile gurur duyduk. * MESLEKLERİ TANIYALIM : Bu ay sınıfımızı 3 yaş arkadaşlarımızdan Pelin ACAR ın annesi 6yaş hazırlık sınıfı mıza geldi. Bize kendi mesleğini tanıttı. fizyoterapist in ne olduğunu anlatırken biz lerin de futbolcuların, bayan voleybol oyuncularının fizyoterapisti olabileceğimizi, kas, sinir, solunum fizyoterapistlerinin neler yapt klar n. Neden fizyoterapistlere gi dildiğini insanlara nasıl tedavi uygulandığı konularında bilgi aldık. Teşekkürler HALE ACAR

14 MESLEKLERİ TANIYORUZ AYIN MESLEĞİ : BORSA- FİNANSve BANKACILIK Bankalarda, aracı kurumlarda veya anonim şirketlerin finans bölümlerinde; borsa ve finansla ilgili tüm işlemler de çalışan kişilerdir. Görevleri : - Müşterilere yatırım hesabı açar, - Müşterilerden alınan talimatlara göre hisse senedi al m-sat m na arac l k eder, - Müşteri talimatıyla halka arza aracılık eder, - Müşteri talimatıyla yatırım fonu, devlet tahvili, hazine bonosu alım satımına aracılık yapar, - Şirketin yatırım planlamasının yapılmasına katkı verirler. Mesleğin gerektirdiği özellikler şöyle sıralanabilir: Borsa ve finans meslek elemanlar n n, - Sayısal düşünme gücü gelişmiş, - Finansal konulara ilgi duyan, - Bütün içinde parçayı kavrayabilen; özelden genele ulaşabilen, - Değişik görüş ve yeniliklere açık olabilen, - Çabuk ve doğru karar verebilen, - Uzak görüşlü, - İkna gücü ve sorumluluk duy gusu yüksek kimseler olmalar amaçlan r.kay tlar m za göre; Elma Ağacı Anaokulu ndaki 80 öğrenciden 19 unun velisi, borsacılık ve finans konusunda eğitim görmüş veya başka bir eğitimden sonra (örneğin mühendislik vb.) bu sahada çalışmaya başlamışlardır. BU MESLEKTE GÖREV YAPAN ANNE VE BABALARIMIZ ÖĞRENCİ VELİ MESLEK HÜRKAN MEHMET İLK BENGÜ İLK FİNANSMAN SORUMLUSU MİRAY ALTANER İLKAY ALTANER BANKACI ERKAN ALTANER BANKACI İREM ARKAYA ALPER ARKAYA FİNANS UZMANI ELİF SELİN GÜR BİRGÜL GÜR BANKACI SENA GÜVEN AYŞEGÜL GÜVEN SİNAN GÜVEN BANKACI BANKACI KEREM KEZER ÖZLEM KEZER ŞEFİK KEZER EKONOMİST BORSACI DEFNE AKYÜREK YELDA AKYÜREK BANKACI YİĞİT GÜRİŞ NİLÜFER GÜRİŞ BANKACI METE YEĞENGİL ŞENAY YEĞENGİL FİNANSMAN SORUMLUSU ILGIM TEKÇE SERAP TEKÇE BANKACI REYHAN TAŞÇI BANKACI IRMAK TAŞÇI MURAT TAŞÇI BANKACI SİMGE SU ESGİN GÜNİZ MÜGE ESGİN BANKACI ZEYNEP ÖZAY TANER ÖZAY BORSACI ELİF OKAR ŞEBNEM OKAR HALDUN OKAR BANKACI BANKACI

15

16