AYDINLIK YARINLAR İÇİN BEYAZ BİR DOKUNUŞ A.B.GENÇLİK PROJESİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "AYDINLIK YARINLAR İÇİN BEYAZ BİR DOKUNUŞ A.B.GENÇLİK PROJESİ"

Transkript

1 AYDINLIK YARINLAR İÇİN BEYAZ BİR DOKUNUŞ A.B.GENÇLİK PROJESİ

2 Projemiz kapsamında Edirne merkeze bağlı dokuz ve Edirne merkezden iki ilköğretim okulundaki öğrencilere: bulaşıcı hastalıklardan korunma, ağız ve diş sağlığı, etkin el yıkama ve tuvalet hijyeni konularında konularında interaktif sunum eğitimleri ve lavabo başında bire bir uygulamalı eğitimler(etkin el yıkama ve doğru diş fırçalama) verildi. T.Ü.T.F. Kokino Öğrenci Topluluğu

3 Bulaşıcı Hastalıklardan Korunma eğitimimizle İlköğretim öğrencilerine: Bulaşıcı hastalıkların ne olduğu Bulaşıcı hastalıkların vücudumuza etkileri Temizlik kurallarına uyma,aşı vb ile bulaşıcı hastalıklardan korunma Eğitimleri verildi ve öğrencilerle tekrar edildi. T.Ü.T.F. Kokino Öğrenci Topluluğu

4 T.Ü.T.F. Kokino Öğrenci Topluluğu

5 T.Ü.T.F. Kokino Öğrenci Topluluğu

6 T.Ü.T.F. Kokino Öğrenci Topluluğu

7 Etkin el yıkama eğitimimizle İlköğretim öğrencilerine: Doğru ve etkin el yıkamanın bulaşıcı hastalıklardan korunmada önemi Doğru ve etkin el yıkama Lavabo başında birebir uygulamalı el yıkama eğitimleri verildi. T.Ü.T.F. Kokino Öğrenci Topluluğu

8 T.Ü.T.F. Kokino Öğrenci Topluluğu

9 T.Ü.T.F. Kokino Öğrenci Topluluğu

10 Etkin el yıkama sunumlarından T.Ü.T.F. Kokino Öğrenci Topluluğu

11 Etkin el yıkama sunumlarından T.Ü.T.F. Kokino Öğrenci Topluluğu

12 Bütün el yıkama aşamaları Lavabo başına astığımız uygulama rehberleri eşliğinde, Birebir anlatımla, Lavabo başında uygulamalı olarak gösterildi. Etkin el yıkama uygulamalarından

13 Etkin el yıkama uygulamalarından

14 Etkin el yıkama uygulaması yapan arkadaşlarımız T.Ü.T.F. Kokino Öğrenci Topluluğu

15 Ağız ve Diş Sağlığı eğitimleriyle İlköğretim öğrencilerine: Ağız ve diş sağlığının önemi Etkin diş fırçalama Diş ipi kullanımı ve önemi Ağız ve diş sağlığını koruyucu beslenme alışkanlıkları Diş hekimi kontrollerinin önemi Eğitimleri verildi ve öğrencilerle tekrar edildi.

16 T.Ü.T.F. Kokino Öğrenci Topluluğu

17 T.Ü.T.F. Kokino Öğrenci Topluluğu

18 Diş ipi kullanımını anlatmak için beyaz önlüklü diş abilerimiz ve diş ablalarımız vardı. Onları fırçayla fırçalayınca yanları temizlenemiyordu. Ama sonra sunumdaki ablalarımız diş ipi ile onların aralarını tertemiz yapıyordu.

19 T.Ü.T.F. Kokino Öğrenci Topluluğu

20 Bütün diş fırçalama aşamaları Lavabo başına astığımız uygulama rehberleri eşliğinde, Birebir anlatımla, Lavabo başında uygulamalı olarak gösterildi Etkin diş fırçalama uygulamalarından

21 Etkin diş fırçalama uygulamalarından T.Ü.T.F. Kokino Öğrenci Topluluğu

22 Etkin diş fırçalama uygulamalarından

23 Etkin diş fırçalama uygulamalarından T.Ü.T.F. Kokino Öğrenci Topluluğu

24 Tuvalet Hijyeni eğitimleriyle İlköğretim öğrencilerine: Tuvalet hijyeninin önemi Tuvalete girerken yapılması gerekenler Eski ve yeni tip tuvaletlerin doğru kullanımı Tuvalet temizliği ve tuvalet kağıdı kullanımı Tuvaletten çıkarken yapılması gerekenler Anlatıldı ve öğrencilerle tekrar edildi.

25 T.Ü.T.F. Kokino Öğrenci Topluluğu

26 T.Ü.T.F. Kokino Öğrenci Topluluğu

27 Peki biz bu sunumlara nasıl hazırlandık? İlköğretim okullarına vereceğimiz sunumlar için bizler de eğitimler aldık. Dt.Ayten Eren den Etkin Diş Fırçalama ve Ağız ve Diş Sağlığı Trakya Üniversitesi Tıp fakültesinden o Halk Sağlığı A.B.D. dan Doç.Dr.Galib Ekuklu dan Bulaşıcı Hastalıklar dan Korunma o Enfkeksiyon Hastalıkları A.B.D. den Yard. Doç.Dr. Zerrin Yuluğkural dan Etkin El Yıkama ve Tuvalet Hijyeni o Biyokimya A.B.D. den Prof.Dr.Selma Süer Gökmen den İnteraktif Sunum Teknikleri Eğitimlerini aldık. T.Ü.T.F. Kokino Öğrenci Topluluğu

28 T.Ü.T.F. Kokino Öğrenci Topluluğu

29

30

31 Projemizi pek çok kişi ile paylaştık Proje boyunca yerel medya ve basınla Trakya Üniversitesi Bilimsel Araştırma Topluluğunun 6.Ulusal Tıp Öğrencileri Kongresi Kardiyoloji ve Hipertansiyon da Müzik öğretmenliği öğrenimi gören arkadaşlarımızla düzenlediğimiz Sokak Çalgıcıları etkinliği ile Ve projemizin resim yarışması ödül törenli proje şenliğimizle T.Ü.T.F. Kokino Öğrenci Topluluğu

32 Trakya Üniversitesi Bilimsel Araştırma Topluluğunun 6.Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi Kardiyoloji ve Hipertansiyon dan Aydınlık Yarınlar İçin Beyaz Bir Dokunuş Projesi Balkan Kongre Merkezi nde Resim Standı nda Projemiz sözlü olarak anlatıldı.

33 Trakya Üniversitesi Bilimsel Araştırma Topluluğunun 6.Ulusal Tıp Öğrencileri Kongresi Kardiyoloji ve Hipertansiyon dan T.Ü.T.F. Kokino Öğrenci Topluluğu

34 Ne fotoğraf sergimiz ne de standımız boş kaldı. Böylece Türkiye nin çeşitli illerinden gelen tıp fakültesi öğrencileri ile sözlü iletişimimizi asla kesmedik. Projemiz takdir edildi ve güzel arkadaşlıklar kurduk. Onlara da A.B. Gençlik projesi hevesi aşıladık. T.Ü.T.F. Kokino Öğrenci Topluluğu Dileyen Tıp Fakültesi öğrencileri Bulaşıcı Hastalıklardan Korunma, Ağız ve Diş Sağlığı, Etkin El Yıkama ve Tuvalet Hijyeni broşürlerimizden alarak ilköğretim öğrencilerine verdiğimiz broşürler ve eğitimler hakkında bilgi sahibi oldular.

35 Sergimiz Balkan Kongre merkezinde büyük bir alana yayıldı. Proje fotoğraflarımız rektör tarafından kongre merkezinde uzun bir süre daha sergilendi.

36 Kongrenin Nisan da yapılması Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nı da kapsayan bir tarihe denk gelmesine ve fotoğraf sergimizin ana unsuru olan ilköğretim çocuklarının ve projenin daha çok ilgi görmesini sağladı. T.Ü.T.F. Kokino Öğrenci Topluluğu Kongrede tanıştığımız tıp fakültesinde öğrenim gören yeni arkadaşlarımız A.B. Gençlik Projeleri ve projemiz hakkında pek çok soru sordular.

37 T.Ü.T.F. Kokino Öğrenci Topluluğu Sokak Çalgıcıları etkinliği ile Edirne nin en ünlü caddesi Saraçlar da birden çok noktada müzik öğretmenliği öğrencisi arkadaşlarımız klasik müzik çaldılar ve bizler de afişlerimiz, broşürlerimiz ve sözlü anlatımlarımızla halkımıza projemizi ve A.B. Gençlik projelerini anlattık.

38 Arkadaşlarımız zevkle çaldılar. Ve projemizin Edirne halkı ile paylaşılmasına aktif rol aldılar. T.Ü.T.F. Kokino Öğrenci Topluluğu Halkın sorularını cevaplamak projemizi anlatmak ve bunu güzel bir klasik müzik eşliğinde yapmak bizim için çok güzeldi.

39 Projemizi oluşturmadan önce projemiz kabul edilince ve projemizin uygulama aşamalarında 11 ilköğretim okulunda da bizi yalnız bırakmayan topluluğumuzun lideri sayın Prof.Dr.Kenan Sarıdoğan (T.Ü.T.F. Ortopedi ve Travmaloji A.B.D. Başkanı) Sokak Çalgıcıları etkinliğiyle de bizzat ilgilendi.

40

41 Projemizin resim yarışması ile temizlik bilincini resim kağıtlarına döken ilköğretim öğrencileri A.B.Gençlik projemizin şenliği ile hem eğlendiler hem de ödüllerini alıverdiler. Doyran İlköğretim Okulu Bahçesinde yapılan şenlikte öğrenciler şenlik alanına yavaş yavaş gelmeye başladılar.

42 Mustafa Necati İ.Ö.O. Suyun Ötesi Ritm Topluluğu nun gösterileri ile roman müzikleri eşliğinde dokuz sekizlik oynayarak eğlendik.

43 Doyran İ.Ö.O. öğrencileri çeşitli dans gösterileri ile şenliğin en tatlı eğlencesini ortaya koydular.

44 Bizlerse Bulaşıcı Hastalıklardan Korunma, Ağız ve Diş Sağlığı, Etkin El Yıkama ve Tuvalet Hijyeni etkinlik masaları ile ilköğretim öğrencilerine eğitimlerimiz eğlenceli bir şekilde hatırlattık.

45

46 T.Ü.T.F. Kokino Öğrenci Topluluğu

47 Şenlik yemeğinin hazırlanması işte böyle oldu. Şenlikte karnımız açıktı, menümüzde tavuklu pilav ve ayran vardı. Aşçılık ve pişirme yardımlarıyla köy kadınları bizi yalnız bırakmadı.

48 Ve topluca yemeğimizi yedik.

49 Tıp Fakültemizin Musicare adlı müzik grubunun sahne almasıyla ilköğretim okulu öğrencileri çok güzel bir şekilde eğlendiler.toplam 500 kişi için güzel bir eğlence olmuştu. O gün gözler hem sahnede hem de etkinlik masalarındaydı.

50 Ardından proje resim yarışmasının ödül töreni yapıldı ve 21 vites bisiklet, dijital fotoğraf makinesi, paten takımı(dizlikli), mp3 player, resim takımı ve 1 yıllık bilim çocuk aboneliği hediyeleri dereceye giren ilköğretim okulu öğrencilerine verildi.

51 Projemiz sayesinde yaklaşık 1400 ilköğretim öğrencisine Bulaşıcı Hastalıklardan Korunma, Ağız ve Diş Sağlığı, Etkin El Yıkama ve Tuvalet Hijyeni interaktif sunumları yapılmış ve her bir öğrenciye lavabo başında etkin el yıkama ve doğru ve etkin diş fırçalama eğitimleri verilmiştir. Bu eğitimler esnasında grup liderimiz Kenan Sarıdoğan her zaman yanımızda durmuş ve bizi desteklemiştir.

52 Projemizi kabul eden A.B.Gençlik programları başkanlığına, Projenin başından beri ulaşımımıza ve şenlik standımıza destek veren Edirne Belediyesi (Ayhan Dağlı ve Salih Meşhur aracılığıyla) ne, Proje öncesi biz tıp fakültesi öğrencilerine eğitimler veren Dt.Ayten Eren e, Prof.Dr.Selma Süer Gökmene e, Doç.Dr.Galib Ekuklu ya ve Yar.Doç.Dr.Zerrin Yuluğkural a, Proje boyunca T.Ü.T.F. Kokino Öğrenci Topluluğu na yiyecek içecek paketleri sağlayan Address Cafe ye, Radyo Mola da defalarca konuğu olup projemizi anlattığımız Fatih Çetintaş a, Projemizi haberlerinde ve yasal temsilcimiz Musa Murat Çalışkan a, kendisinin köşe yazılarıyla yer vererek sürekli yayın yapmamızı sağlayan Edirne Meydan Gazetesi ne, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ne ve Müdürümüz Şerafettin Demirci ye, İlköğretim okulu müdür, müdür yardımcısı ve öğretmenlerine, Şenlik yemeklerindeki destekleri için Doyran Köyü Kadınlarına ve muhtar Ali Kart a, Şenliğimizde çalan Müsicare grubuna (Namık Kemal Kaya ve Arda Erdağ ın gitarları Elif Damla Öz ün solistliğiyle), Çaldıkları roman havalarıyla bizi oynatan Mustafa Necati İ.Ö.O. Suyun Ötesi Ritm Grubu na Tatlı gösterileriyle bizi eğlendiren Doyran İ.Ö.O. Miniklerine, Proje yazılması ve uygulanması hakkında tecrübelerini paylaşan Edirne Doğa Sporları Klubü ne, Şenlik resim yarışmamızın juri üyeliğini yapan resim öğretmeni Nurhayat Güneş, Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi nden Yar.Doç.Dr.Deniz Bayav ve Öğr.Gör.Deniz Gökduman a, Bizi ilgiyle dinleyen ilköğretim okulu öğrencilerine ve tüm Edirne Halkı na TEŞEKKÜR EDERİZ. "Bu proje T.C. Başbakanlık AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (http://www.ua.gov.tr) Gençlik Programı kapsamında ve Avrupa Komisyonu'ndan sağlanan hibeyle gerçekleştirilmiştir. Ancak burada yer alan görüşlerden AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı veya Avrupa Komisyonu sorumlu tutulamaz."

Yıl: 3 Sayı: 8. Sultangazi değişiyor... Kültür ve sanatın parlayan yıldızı Hizmet anlayışında yeni vizyon Eğitim ve teknoloji hamlesi

Yıl: 3 Sayı: 8. Sultangazi değişiyor... Kültür ve sanatın parlayan yıldızı Hizmet anlayışında yeni vizyon Eğitim ve teknoloji hamlesi Yıl: 3 Sayı: 8 Sultangazi değişiyor... Kültür ve sanatın parlayan yıldızı Hizmet anlayışında yeni vizyon Eğitim ve teknoloji hamlesi 52 62 2 DEĞİŞİMİ BİRLİKTE YAŞIYORUZ 3 4 Saygıdeğer Sultangazililer!

Detaylı

Mustafa Kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk Ben yaşayabilmek için, kesin olarak bağımsız bir ulusun evladı kalmalıyım. Bu yüzden ulusal bağımsızlık bence bir hayat sorunudur. Mustafa Kemal Atatürk Ben, manevi miras olarak hiçbir nass-ı katı, hiçbir

Detaylı

2014 / 2015 SAYI: 22 Haftanın Bazı Başlıkları

2014 / 2015 SAYI: 22 Haftanın Bazı Başlıkları 2014 / 2015 SAYI: 22 Haftanın Bazı Başlıkları Psikolojik Sorunlarla Baş Eden Kişilere Destek Olma Rehberi 23 Nisan'ı Coşkuyla Kutladık TED Bursa Koleji nde IB Diploma Sevinci Fransa ve İsviçre de Eğlence

Detaylı

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet E. Eroğlu

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet E. Eroğlu NİSAN - MAYIS - HAZİRAN 201 3 içindekiler İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ BÜLTENİ İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü adına Derginin Sahibi Prof.Dr. Mustafa Güden Rektör Editör - Genel Yayın Yönetmeni Prof.Dr.

Detaylı

GÜLTEPE KÜLTÜR MERKEZİ

GÜLTEPE KÜLTÜR MERKEZİ Modern Taksi Durakları Şoförleri Sevindirdi Kağıthane de bulunan taksi duraklarının yenileme çalışmaları Merkez Taksi Durağı açılışıyla başladı. Nurtepe Taksi Durağı nın yenilenmesiyle devam eden açılışlarda,

Detaylı

HAKKIMIZDA TARİHÇEMİZ MİSYONUMUZ VİZYONUMUZ ORGANİZE ETTİĞİMİZ ETKİNLİK TÜRLERİ

HAKKIMIZDA TARİHÇEMİZ MİSYONUMUZ VİZYONUMUZ ORGANİZE ETTİĞİMİZ ETKİNLİK TÜRLERİ 1 HAKKIMIZDA TARİHÇEMİZ Kulübümüz, ülkemizin en köklü eğitim-öğretim kurumlarının arasında yer alan Ege Üniversitesi nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ne bağlı olarak 2005 yılında Ege Üniversitesi

Detaylı

à Başkent Üniversitesi ne Uluslararası Kalite Zirvesi nde Altın Kategorisinde Ödül

à Başkent Üniversitesi ne Uluslararası Kalite Zirvesi nde Altın Kategorisinde Ödül HAZİRAN 2013 SAYI: 3 à Başkent Üniversitesi ne Uluslararası Kalite Zirvesi nde Altın Kategorisinde Ödül Başkent Üniversitesi ve bütün bağlı kuruluşlarına New York 2013 Uluslararası Kalite Zirvesi nde altın

Detaylı

TÜRÇEV BÜLTEN. Sayı: 14 Yıl: 2012 TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI. (Bu bülten TÜRÇEV in 2011 yılı faaliyetlerini kapsamaktadır.)

TÜRÇEV BÜLTEN. Sayı: 14 Yıl: 2012 TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI. (Bu bülten TÜRÇEV in 2011 yılı faaliyetlerini kapsamaktadır.) TÜRÇEV BÜLTEN TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI Sayı: 14 Yıl: 2012 (Bu bülten TÜRÇEV in 2011 yılı faaliyetlerini kapsamaktadır.) TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI Foundation for Environmental Education in Turkey Mebusevleri

Detaylı

Yeni Mezunlarımızı Uğurladık

Yeni Mezunlarımızı Uğurladık YIL:4 SAYI:37 ŞUBAT 2013 ÜCRETSİZDİR Yeni Mezunlarımızı Uğurladık Mezunlarımız sembolik ağaç dikimi gerçekleştirdi Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 2012 2013 Akademik Yılı Güz Dönemi Mezuniyet Töreni 29

Detaylı

2013-2014 DÖNEMİ ETKİNLİKLERİ

2013-2014 DÖNEMİ ETKİNLİKLERİ 2013-2014 DÖNEMİ ETKİNLİKLERİ Ege İşletme Kulübü İş Ödülleri 26 Mayıs 2014 Ege bölgesi kökenli ve Ege bölgesine yatırım yapmış firmalar arasından çeşitli kategorilerde öğrencilere yapılan anket sonucunda

Detaylı

Comenius Projesi Galler Programı...

Comenius Projesi Galler Programı... Avrasya Maratonu ndayız İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından bu yıl 31.si düzenlenen Avrasya Maratonu Halk Koşusu na okulumuz öğrenci, öğretmen ve velileriyle birlikte katıldık. SAYFA 3 te.

Detaylı

Portre: Ercan Kesal Mert Fırat

Portre: Ercan Kesal Mert Fırat Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı yayın organıdır üç ayda bir yayımlanır YAZ 2014 Portre: Ercan Kesal Mert Fırat Doç.Dr.Banu Manav Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı

Detaylı

ÜSKÜDAR BELEDİYESİ AYLIK HABER BÜLTENİ. Validebağ Semt Konağı na Kavuştu

ÜSKÜDAR BELEDİYESİ AYLIK HABER BÜLTENİ. Validebağ Semt Konağı na Kavuştu Başlıyor... Ramazan Ayı, ülkemize ve milletimize hayırlı olsun 27. Sayı ÜSKÜDAR BELEDİYESİ AYLIK HABER BÜLTENİ ÜCRETSİZDİR Validebağ Semt Konağı na Kavuştu A ltunizade ve Acıbadem mahallelerinin kolayca

Detaylı

KENDİNİ VE HAYATI KEŞFET SOSYAL ÜNİVERSİTENİN KEYFİNİ ÇIKAR

KENDİNİ VE HAYATI KEŞFET SOSYAL ÜNİVERSİTENİN KEYFİNİ ÇIKAR KENDİNİ VE HAYATI KEŞFET SOSYAL ÜNİVERSİTENİN KEYFİNİ ÇIKAR SAĞLIK, KÜLTÜR ve SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI 2014-2015 FAALİYETLERİMİZ 1 İÇİNDEKİLER 06 08 10 12 14 44 58 60 Takdim Üniversitemiz Sağlık, Kültür

Detaylı

EDİTÖRDEN. Aziz YİĞİT Editör

EDİTÖRDEN. Aziz YİĞİT Editör EDİTÖRDEN Artvin Çoruh Üniversitesi olarak Nisan ayında yayınına başladığımız ve üçer aylık dönemleri kapsayacak biçimde çıkarmayı planladığımız bültenin ikinci sayısı ile bir kez daha sizlerle buluşmanın

Detaylı

08 7 YILDA 25 BİN GECEKONDU YIKILDI. Altındağ Belediyesi nin açılış maratonu sürüyor. Altındağ Belediyesi ne bir büyük ödül daha...

08 7 YILDA 25 BİN GECEKONDU YIKILDI. Altındağ Belediyesi nin açılış maratonu sürüyor. Altındağ Belediyesi ne bir büyük ödül daha... SAYFA 01 sayfa 15 Nuri Pakdil Gençlik Merkezi sayfa sayfa 16 Karapürçek 16 Anafartalar Semt Stadı Konukevi Altındağ Belediyesi nin açılış maratonu sürüyor. sayfa 05 Her geçen gün yatırımlarına yenisini

Detaylı

bülten TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI Sayın Velilerimiz,

bülten TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI Sayın Velilerimiz, Yıl: 2012 Sayı: 1 TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI bülten Sayın Velilerimiz, TED Ankara Koleji olarak 2011-2012 öğretim yılında 80. yılımızı kutlamanın gururunu yaşıyoruz. TED Ankara Koleji ailesinin birer

Detaylı

Her Mahalleye Spor Parkı ve Kapalı Pazaryeri Projelerimize yeni tesisler hızla ekleniyor. THM sanatçısı Orhan Hakalmaz: Türkü yaşam kaynağımdır

Her Mahalleye Spor Parkı ve Kapalı Pazaryeri Projelerimize yeni tesisler hızla ekleniyor. THM sanatçısı Orhan Hakalmaz: Türkü yaşam kaynağımdır Haziran 2015 I Yıl: 6 I Sayı: 63 Başakşehir Belediyesi nin Ücretsiz Yayınıdır. KAYAŞEHİR KAPALI PAZARYERİ ŞAHİNTEPE SPOR PARKI Her Mahalleye Spor Parkı ve Kapalı Pazaryeri Projelerimize yeni tesisler hızla

Detaylı

TÜRK EĞİTİM VAKFI. 2013-2014 ÖĞRETİM YILI ÜSTÜN BAŞARI BURSİYERLERİ Can Yalman la Gönüllülük Üzerine. TEV, kaynaklarını Microsoft ERP ile yönetecek!

TÜRK EĞİTİM VAKFI. 2013-2014 ÖĞRETİM YILI ÜSTÜN BAŞARI BURSİYERLERİ Can Yalman la Gönüllülük Üzerine. TEV, kaynaklarını Microsoft ERP ile yönetecek! TÜRK EĞİTİM VAKFI tev.org.tr SAYI: 20 OCAK 2014 TEV, kaynaklarını Microsoft ERP ile yönetecek! 2013-2014 ÖĞRETİM YILI ÜSTÜN BAŞARI BURSİYERLERİ Can Yalman la Gönüllülük Üzerine 4 5 Biz cahii dediğimiz

Detaylı

Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Mustafa Kemal Atatürk

Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Mustafa Kemal Atatürk Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Mustafa Kemal Atatürk Bir milli eğitim programından söz ederken, eski devrin boş

Detaylı

Çapa Tıp Fakültesi Sosyal Mekan Açılışı Bir Gönüllü Kaleminden, Düşlerimi Boyar mısın Gülben Ergen Bizimle Hayata Renk Veriyor! Koridor Kütüphaneleri

Çapa Tıp Fakültesi Sosyal Mekan Açılışı Bir Gönüllü Kaleminden, Düşlerimi Boyar mısın Gülben Ergen Bizimle Hayata Renk Veriyor! Koridor Kütüphaneleri Çapa Tıp Fakültesi Sosyal Mekan Açılışı Bir Gönüllü Kaleminden, Düşlerimi Boyar mısın Gülben Ergen Bizimle Hayata Renk Veriyor! Koridor Kütüphaneleri Projesi 2014 Kütüphane ve Okuma Kültürüne Katkı Ödülüne

Detaylı

3. Yılda 3. Yıldız. HERKESiçinFUTBOL. Ocak 2011. Köklerden geleceğe HiF in hikayesi. Futbolun sınırları genişliyor. Çok güzel hareketler bunlar

3. Yılda 3. Yıldız. HERKESiçinFUTBOL. Ocak 2011. Köklerden geleceğe HiF in hikayesi. Futbolun sınırları genişliyor. Çok güzel hareketler bunlar HERKESiçinFUTBOL Ocak 2011 Köklerden geleceğe HiF in hikayesi 3. Yılda 3. Yıldız Futbolun sınırları genişliyor Çok güzel hareketler bunlar Ülker: Bizim için Önce Çocuklar NIKE ELITE SERİSİ SON SEZON, SON

Detaylı

Sarıkamış Bir Hüznün Tarihi. Anasınıfından Muhteşem Performans. Kulüpler Sayfa 8 de. Sultan Alparslan Koleji Rallisi Muhteşem Geçti

Sarıkamış Bir Hüznün Tarihi. Anasınıfından Muhteşem Performans. Kulüpler Sayfa 8 de. Sultan Alparslan Koleji Rallisi Muhteşem Geçti İNGİLİZCE TEOG 8. Sınıf öğrencilerimiz aktiviteli, eğlenceli ve oyun dolu İngilizce dersleriyle 1.TEOG sınavına hazırlandılar. 04 05 HAYALİMDEKİ EV Okulumuz 3. Sınıf zümresi tarafından Hayat Bilgisi dersi

Detaylı

Saygılarımla. Özel Haber: Modern Altındağ ın örnek mahallesi: Karapürçek

Saygılarımla. Özel Haber: Modern Altındağ ın örnek mahallesi: Karapürçek SAYFA 01 Yeni yılınız kutlu olsun Bütün kültürlerde yılın ilk günü sevinç kaynağı olduğu gibi aynı zamanda geleceğe dair umutların, beklentilerin de arttığı gündür. Yeni yıl, bir yenilenmedir. Dünden daha

Detaylı

EFES ROTARACT KULÜBÜ. Tanıtım Dosyası

EFES ROTARACT KULÜBÜ. Tanıtım Dosyası EFES ROTARACT KULÜBÜ Tanıtım Dosyası 2 Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası Efes Rotaract Kulübü Tanıtım Dosyası 3 İçindekiler Rotaract Nedir? 4 Rotaract ın Amacı 5 Efes Rotaract Kulübü 6 7 Basında Efes

Detaylı

Sayı:3 Bülten Tarihi: Temmuz 2015

Sayı:3 Bülten Tarihi: Temmuz 2015 Sayı:3 Bülten Tarihi: Temmuz 2015 T.C. HATAY VALİLİĞİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İmtiyaz Sahibi HATAY İl Milli Eğitim Müdürlüğü Adına Kemal KARAHAN (Hatay İl Milli Eğitim Müdürü) Genel Yayın Yönetmeni Şevket

Detaylı

Başkent Üniversitesi Mezuniyet Töreni Coşku İle Yapıldı

Başkent Üniversitesi Mezuniyet Töreni Coşku İle Yapıldı 11 2014 Başkent Üniversitesi Mezuniyet Töreni Coşku İle Yapıldı Başkent Üniversitesi, 23 27 Haziran tarihleri arasında arka arkaya düzenlediği Mezuniyet Töreni ile 2013 2014 eğitim öğretim yılı yükseklisans,

Detaylı

İSTANBUL İTFAIYESI 300 YAŞINDA BEN GÖNÜL INSANIYIM... GÖNÜL DILIYLE KONUŞURUM... DAVUTOĞLU NDAN BILECIK IÇIN MÜJDELER

İSTANBUL İTFAIYESI 300 YAŞINDA BEN GÖNÜL INSANIYIM... GÖNÜL DILIYLE KONUŞURUM... DAVUTOĞLU NDAN BILECIK IÇIN MÜJDELER BEN GÖNÜL INSANIYIM... GÖNÜL DILIYLE KONUŞURUM... Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu nun tek hedefi, Altıeylül deki tüm insanların mutlu olması. Başkan bu hedefi için durmadan çalışıyor. Başkan,

Detaylı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlandı. Üniversitemiz Erasmus öğrenci değişimine başladı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlandı. Üniversitemiz Erasmus öğrenci değişimine başladı haber Nisan 2013 Sayı 6 ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ 2012-2013 AKADEMİK YILI RENKLİ BİR TÖRENLE BAŞLADI 14 MART TIP BAYRAMI NI COŞKU İLE KUTLADIK HEMŞİRELİK BÖLÜMÜNE ULUSLARARASI KONGREDE ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ İlk

Detaylı

Yolculuk Osman Önal İlkokulu Erasmus+ Proje Dergisi 2014 2015

Yolculuk Osman Önal İlkokulu Erasmus+ Proje Dergisi 2014 2015 Osman Önal İlkokulu eski müdürü Fatih TIRAŞ ve Erasmus+ Takımının hazırladığı "Yenilikçi Metotlarla Okulun Stratejik Inovasyonunu Artırma" projemiz, yenilikçi metotlar ve yabancı dil eğitimi yoluyla okulda

Detaylı