B ÜLTEN 2, S. ISO kalite belgesine sahip üniversitenin tek birimi İçmeler Turizm Meslek Yüksekokulu (sayfa 3)

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "B ÜLTEN 2, S. ISO kalite belgesine sahip üniversitenin tek birimi İçmeler Turizm Meslek Yüksekokulu (sayfa 3)"

Transkript

1 I L 2, S A I B ÜLTEN 6 İLKELERİİZ; Dürüstlük Çalışkanlık Hoşgörü Saygı Kararlılık ISO kalite belgesine sahip üniversitenin tek birimi İçmeler Turizm eslek üksekokulu (sayfa 3) BU SAIDA: - eni öğrencilerimiz -Eğitime erhaba emeği armaris Basını Kahvaltı - ISO belgesi aldık - Aşçılarımız Eskişehir de - Hakemler Sezon Açılış - uğla Sempozyumu 3 29 Ekim i üksekokulumuza yakışır şekilde kutladık (sayfa 5) 4 - Hollandalı Eğitmenden Ders 5-29 Ekim i kutladık - Aşçılarımız Afyon da - Survivor Şampiyonundan 6 Öğrencilerimiz Fethiye ve Saklıkent te Ziyaret - Öğrencilerimiz Fethiye de - Beldibi Fuarında 7 - II. Geleneksel Aşure Günü 8 - Girişimcilik Sempozyumu 9 - Gölenye den İçmeler e - Crystal Hotels den ziyaret (sayfa 7) 10 Gölenye den İçmeler e (sayfa 10) - Rektörümüz Büyükşehir Adayı - Rektör ün veda yemeği Okuldan Vefa Örneği- İzmir Fuarı ndaydık 12 - İşkilli emo izleyenleriyle buluştu - Zeki Eren Parkı 13 - Bekle bizi İtalya! - Genç Aşçılar arıştı Balıkesir, Fethiye ve Bolu dan madalyalar ile döndük 15 Zeki Eren e Jest (sayfa 13)

2 S A F A 2 eni öğrencilerimiz Eğitim Öğretimi Başladı armaris'te geçtiğimiz eğitim dönemi büyük başarılara imza atarak kapatan üksekokulu'muzda yeni dönemde kayıt heyecanı yaşandı eğitim öğretim yılını başarılı bir şekilde tamamlayan üksekokulumuz, yeni eğitim öğretim yılına merhaba dedi. 2 Eylül tarihinde başlayan kayıtlara sabahın ilk günden itibaren aileleri ile birlikte yüksek okula kayıt için gelen öğrenciler, kayıtlarını yaptırmanın heyecanını yaşadılar. Öğrencilerin kayıtlarını kolayca ve sorunsuzca yapabilmeleri için her türlü tertibat alındı. Uzun ve yorucu bir sınav maratonunun sonunda üksekokulumuza Pırıl pırıl 231 yeni gencimiz tercih etti. Geçen yıl 111 öğrenci eğitim öğretim görmüştü. Bu yıl toplamda 342 öğrenci üksekokulumuzda eğitim öğretim görecek. Eğitim-Öğretim e erhaba emeği üksekokulumuz Personeli eğitim Öğretim yılına başlamanın sevinci ile üksekokul üdürümüz Zekeriya Bingöl ün misafiri olarak L'etoile Hotel in Restourant ta bir araya geldiler. Akademik, idari ve hizmet personellerinin bir araya geldiği yemek tüm katılımcıların beğenilerini kazanırken, Otel önetim kurulu Başk. Kadem ete ve Şef Aşçı aşar Usta nn misafirperverlikleri de gözden kaçmadı. L'etoile Hotel in önetim Kurulu Başk. Kadem ete ye ve Şef Aşçı aşar Ustaya teşekkür ediyoruz. armaris Basını ile Kahvaltı armaris basınının talebi üzerine armaris Basını, Rektör Prof. Dr. ansur Harmandar ve üksekokul üdürümüz Zekeriya Bingöl ve öğretim görevlileri üksekokul bahçesindeki kahvaltıda bir araya geldiler. Kahvaltıyı yüksekokul öğrencileri hazırlayıp kendileri servis ettiler. B Ü L T E N Bir çok mevzunun konuşulduğu kahvaltı, dostane bir hava içerisinde geçti. Prof. Dr. ansur Harmandar; "İçmeler Turizm eslek üksekokulu turizme verdiğimiz değerin bir örneğidir. Bu sene ikinci yılımız. Gördüğünüz gibi üksekokulumuz başarılı bir seviyeye ulaştı. dedi.

3 İ Ç E L E R T U R İ Z E S L E K Ü K S E K O K U L U B Ü L T E N İ S A F A 3 üksekokulumuza ISO 9001 Belgesi üksekokulumuz yine bir ilke imza atarak ISO 9001 kalite belgesi aldı. ISO belgesini almak için akademik olsun idari personel olsun sekiz ay boyunca canla başla çalışarak bütün süreçleri hazırladılar. ISO 9001 denetmenin denetimlerinden sonra İçmeler Turizm eslek üksekokulu ISO 9001 Kalite Belgesin almaya hak kazandı. üksekokulumuz Aşçılık Programı eğitim öğretim yılına kupayla merhaba dedi. üksekokulumuz Aşçılık Programı Öğrencileri, Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında düzenlenen "3.Uluslararası emek arışması"nda ikinci oldu. Belge, Belgelendirme firması TESTED Danışmanlık tarafından üksekokulu ulaşmasından sonra Rektörümüz Prof. Dr. ansur Harmandar ve üksekokulu üdürümüz Zekeriya Bingöl basın toplantısı düzenleyerek ISO 9001 Belgesinin üksekokula kazandırmanın haklı gurunu yaşadılar. ISO 9001 belgesi alarak üksekokulumuzun kaliteli bir üksekokul olduğunu ve her şeyin sistemli bir şekilde işlediğini belgelemiş oldu. Aşçılarımız Eskişehir de üksekokulu Öğr. Gör. Erhan İşlek in gözetimde asin ılmaz, Barış Polat, Seba Şahiner, Özlem Kılıçarslan dan oluşan öğrenci ekibi, yaptıkları yemekleri ile "ılın En İyi Üniversitesi" kategorisinde ikinci olarak gümüş madalya sahibi oldu. Aşçılar-Pastacılar Federasyonu ve Eskişehir Profesyonel Aşçılar Derneği'nin işbirliği ile Odunpazarı Belediyesi Hicri Sezen Parkı'nda düzenlenen yarışmada ayrıca, bireysel olarak yarışan Kamile Kurt öresel yemek yarışmasında Altın madalya, Deniz avuz, kuzu yemeği kategorisinde Gümüş madalya ve Tavuk yemeği kategorisinde gümüş madalya, Özlem Kılıçarslan da makarna kategorisinde Bronz madalya kazandı. erli ve yabancı toplam 600 şefin katıldığı ve 20 kategoride aşçıların marifetlerini gösterdiği 3. Uluslararası emek arışması'nda en iyi üniversite kategorisinde ikincilik ödülü kazanan İçmeler Turizm eslek üksekokulu öğrencilerinin mutlukları gözlerinden okunuyordu. üksekokulumuz Aşçılık öğrencileri, Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında düzenlenen "3.Uluslararası emek arışması"ndanda madalya ile döndüler.

4 S A F A 4 Üniversitemizde Hakemlerin Sezon Açılışı T ürkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği uğla Şubesi ve uğla İl Hakem Kurulu na bağlı hakem ve gözlemciler futbol sezonuna, 19 Eylül 2013 günü uğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Kompleksinde gerçekleştirdikleri törenle merhaba dediler. Zekeriya Bingöl, ile BESO üdür ardımcısı Doç. Dr. ehmet Bayansalduz du. Turizm Rehberliği 2. sınıf öğrencimiz faal futbol hakemi olan Ali Akdeniz de törendeydi. Dernek Başkanı Ali Zağlı, hakem antrenmanlarının üniversitemiz tesislerinde yapılabilme imkanı sundukları için Rektörümüz Prof. Dr. ansur Harmandar a şükranlarını sundu. Tören temsili antrenmanın ardından sona erdi. Törene onur konuğu olarak davet edilen Rektörümüz Prof. Dr. ansur Harmandar üdürümüz uğla nın Değerleri Sempozyumu Bu Sempozyumunun amacı il oluşunun yüzüncü yılında uğla nın sahip olduğu değerlerin bilimsel olarak tartışılıp ortaya konulmasıydı. Atatürk Kültür erkezi'nde iki gün süren sempozyumda, yerli ve yabancı akademisyenler 60 bildiri sundular. uğla Değerleri Sempozyumu Eylül 2013 tarihlerinde Üniversitemiz AK Salonlarında düzenlendi. Sempozyum, uğla Valiliği, uğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (SKÜ), uğla Eğitim Çevre Koruma ve Dayanışma Vakfı (EÇEV) tarafından düzenlendi. Sempozyumun amacına ve içeriğine uygun olarak Arkeoloji ve Sanat Tarihi, Bitki, Coğrafya, Dil ve Edebiyat, Eğitim, El Sanatları, Felsefe, İktisat, İşletme, Kültür, edya, imarlık, Orman ve aden, Psikoloji, Sağlık, Sosyoloji, Spor, Su Ürünleri, Tarih, Teknoloji, Turizm, Ulaşım ve Ziraat ve Tarım alanlarında çeşitli sunumlar yapılmıştır. üksekokul üdürüz Okt. Zekeriya Bingöl ve Datça Kazım ılmaz eslek üksekokulu Öğr. Gör. Levent Karadağ ile birlikte hazırladıkları uğla nın Alternatif Turizm Değerleri Çerçevesinde İnanç ve Kültür Turizmi adlı bildiriyi sunmuşlardır. B Ü L T E N

5 İ Ç E L E R T U R İ Z E S L E K Ü K S E K O K U L U B Ü L T E N İ S A F A 5 Hollandalı Eğitmen Caroline Helvacı Animasyon Öğrencileri ne Dünya Dansları Dersi üksekokul Öğr. Gör. unus Emre Üstgörül ün daveti üzerine Hollanda lı eğitmen Caroline Helvacı üksekokulumuza gelerek Turizm Animasyonu programı öğrencileri ile dans çalışmasında buluştular. Hollanda lı eğitmen Caroline Helvacı farkı figürler gösterdiği etkinliği son derece faydalı geçti. Dünya danslarından farklı temel adımların eğitimlerini sıkıştırılmış şekilde öğrenen öğrenciler keyifli anlar da yaşadılar. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Coşkuyla Kutladık... uğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İçmeler Turizm eslek üksekokulu ve İçmeler Belediyesi işbirliği ile Cumhuriyetimizin 90 yılı 29 Ekim 2013 günü coşkuyla kutlandı. Kutlama çerçevesinde üksekokulumuz Animasyon Programı öğrencileri TEK TÜRKİE...BAŞKA TÜRKİE OK!... isimli bir müzikal Gösterisi sundular. Program, İçmeler Belediye Başkanı Sayın Zeki Eren in yaptığı kısa ve anlamlı konuşmadan sonra başladı. Seyirciler tarafından zaman zaman hüzünlü, zaman zaman coşkulu bir şekilde izlenen müzikal gösteri büyük alkış aldı. Gösteriyi İçmeler Belediye Başkanı Zeki Eren, üksekokul üdürümüz Zekeriya Bingöl, Dr. estan ayman, Kadem ete, uğla BESO dan Öğr. Gör. Aydın Çelebi, üksekokulun Öğretim elemanları, Belediye çalışanları, armaris halkı ve Öğrenciler katıldı. Öğrencilerinin hazırladığı etkinlik izleyenler tarafından takdir topladı. Çok kısa bir zaman içerisinde hazırlanan bu gösterinin genişletilmiş hali 10 Kasım 2013 Pazar günü Ulu önder ustafa Kemal Atatürk ün, aramızdan ayrılışının 75. ıldönümünde tekrar halk ile buluşmuş ve Ulu Önder anılmıştır.

6 S A F A 6 Afyon Aşçılık arışmasından da adalya ile Döndük II. Ulusal Afyonkarahisar emek arışması na uğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İçmeler Turizm eslek üksekokulu Aşçılık Programından iki ekip katıldı. Ekipler iki kişiden oluşmaktaydı. ehmet Ülker, Nilay ener, Şafak Çomarcı, Sümeyye Öztürk yarışmadan altın madalya kazanarak üksekokullarına madalya kazanmanın guruyla döndüler. Bu yarışmaya katılan öğrencilere armaris Kaymakamlığı Sayın Ali Galip Saral da destek oldu. üksekokulu üdürü Zekeriya Bingöl arışmaya katılan ve üksekokulumuza altın madalya ile dönen öğrencilerimi A fyon da 9-10 Kasım 2013 tarihlerinde II. ve onları yarışmaya hazırlayan Öğr. Gör. Ulusal Afyonkarahisar da emek arışması düzenlendi. Afyon Ticaret Borsa Erhan İşlek i canı gönülden kutluyorum. Bizi en iyi şekilde temsil ederek bir defa daha merkez binasında gerçekleşen yarışmaya yüzümüzü güldürdüler. Bu yarışmaya katılan öğrencilerimize Sayın armaris Kayma- 30 Üniversite, 30 eslek Lisesi, Profesyonel Aşçılar ve bunun dışında Engelli Aşçılar katıldılar. Türkiye nin kamımız Ali Galip Saral da destek vermiştir. birçok Üniversitesi ve eslek Lisesi öğrencilerinin katılımı ile Afyon da gerçekleşen yarışmaya 1000 Kendisine çok teşekkür ediyorum dedi. civarında yarışmacı katıldı. Survivor Şampiyonundan üdürümüze Ziyaret bir ortamda geçen görüşmede Hilmi Cem etenek Sizsiniz ile başlayan Survivor ile devam eden ve uhteşem üzyıl ile noktalanan öyküsünden bahsederken İçmeler TO Animasyon programına destek sözü verdi. B Ü L T E N uğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Beden Eğitimi Spor üksekokulu, Rekreasyon Bölümü öğrencisi olan Hilmi Cem İntepe, arkadaşları İ. Fatih Tabakoğlu ve Emrah Özdemir ile birlikte üksekokul üdürümüz Zekeriya Bingöl ü makamında ziyaret ettiler. Samimi Birkaç Üniversiteden teklif aldığından da bahseden Hilmi Cem, uğla Sıtkı Koçman Üniversitesini bırakmayı düşünmediğini fakat Üniversitesinin de kendisine daha çok sahip çıkmasını istedi. Bingöl de Üniversitelerinin bir öğrencisinin etenek Sizsiniz e katılıp yarıfinale çıkması, Survivor gibi dünyanın izlediği bir yarışmada birinci olması ve yine tüm dünyaca beğeniyle izlenen uhteşem üzyıl gibi bir dizede oynamasının gurur verici olduğunu, Üniversitelerin adını duyurduğu için Hilmi Cem ve Hilmi Cem gibi gençlere destek verilmesi gerektiğini vurgularken, Hilmi Cem ve arkadaşlarına teşekkür ederek, misafirleri hediyeler uğurladı.

7 İ Ç E L E R T U R İ Z E S L E K Ü K S E K O K U L U B Ü L T E N İ S A F A 7 Öğrencilerimiz Fethiye de Öğrencilerimiz ilk olarak sabah saatlerinde Saklıkent te üksekokulumuzun Turizm Rehberliği uzun bir kanyon yürüyüşü gerçekleştirerek bölgeyi daha Programı öğrencilerine yönelik olarak yakından tanıma fırsatı buldular. Gezinin geri kalan kısmında ise Fethiye ve Ölüdeniz çevresini incelediler. Ak- Teknik gezi kapsamında 24 Ekim tarihinde Fethiye ye bir gezi düzenlendi. Düzenlenen bu geziye rehberlik bölümü öğrencilerinşam yemeği için Köyceğiz de mola veren öğrencilerimiz daha sonra Köyceğiz gölünün kenarında yaptıkları yürüyüş ile gezi den oluşan 40 kişilik bir ekip katıldı. tamamlanmıştır. Beldibi Fuarı na Animasyon Rüzgarı Geçen sene de düzenlenen fuara da katılımları büyük olan program öğrencileri ile özel olarak ilgilenen Beldibi Belediye Başkanı İdris İspirli, üdürümüz Zekeriya Bingöl, Öğr. Gör. unus Emre Üstgörül ve öğrencilerimize teşekkürlerini iletti. Birçok firmanın katıldığı fuar çok renkli geçti. armaris Beldibi nde 9. adexarmaris apı ve İhtitisas fuarı düzenlendi. üksekokulumuz Turizm Animasyonu programı öğrencilerimiz, Öğr. Gör. unus Emre Üstgörül ün çalıştırdığı Artvin yöresi folklor ekibi ile Beldibi nde düzenlenen yapı fuarına renk kattı.

8 S A F A 8 ine Aşure nin En Güzelini aptık mamıştı. Bu yıl okul personelimiz ve Aşçılık Programı öğrencilerimiz canla başla bugünü düzenlemek için uğraştılar. B u yıl ikincisi düzenlenen aşure gününe uğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. ansur Harmandar, İçmeler Belediye Başkanı Zeki Eren, Beldibi Belediye Başkanı İdris İspirli, uğla Esnaf Odaları Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız, Kadem ete, Demokrat Parti armaris Adayı ustafa Karacan, Demokrat Parti armaris İlçe Başkanı ustafa Tüzün, üksekokul üdürü Zekeriya Bingöl, Güzel Sanatlar dan Öğr. Gör. İsmail Sınır ve yanı sıra üksekokul öğr. Gör., öğrenciler ve konuklar katıldı. Geçtiğimiz yıl ilkini düzenlediğimiz aşure günümüzde okulumuzun o yıl yeni açılmasından dolayı pek planlı programlı bir aşure günü ol- üksekokul üdürümüz yaptığı konuşmada Aşurenin tarihi hakkında da kısaca bilgi verdi. "Hazreti Adem'in tövbesi, uharremin onuncu günü kabul edilmiştir. Hazreti Nuh'un Gemisi, tufandan bugün kurtulmuştur. Hazreti İbrahim'in atıldığı ateşten kurtulması da bugündür. Hz. usa ve Kavmi Kızıldeniz'i bugün geçmiştir. Hz. İsa bugün doğmuş ve bugün semaya yükselmiştir. Bunlar genellikle güzel olaylardır. aşanmış birde üzücü olay vardır ki İslam tarihine ağır darbe vurmuş, bu acı olay yıllarca unutulmamış yüreğimizde derin izler bırakmıştır. Bu da Kerbela olayıdır. uharremin onuncu günü yani Aşure Günü Peygamberimizin torunu Hz. Hüseyin ve beraberindeki 72 kişi Kerbela'da ezid'in ordusunca katledilmesidir. Aşure ilk olarak Hz. Nuh'un gemisinde yapılmıştır. Hz. Nuh'un gemisinde bütün malzemelerden az az kaldığı için hepsini karıştırıp aşureyi yapmışlardır. Bizde bu geleneğimizi yaşatmak için bugünlerde bir araya gelip aşure yapıyoruz" üksekokul Aşçılık programı öğrencileri hazırlamış oldukları aşureyi konuklara servis ettiler. Okulun animasyon bölümü öğrencilerinin gösterileri de aşure gününe ayrı renk kattı. B Ü L T E N

9 İÇELER TURİZ ESLEK ÜKSEKOKULU BÜLTENİ SAFA 9 Girişimcilik Sempozyumu Üniversitemizde Gerçekleşti uğla Sıtkı Koçman Üniversitesi uğla eslek üksekokulu tarafından bu yıl ilki düzenlenen Uluslararası Girişimcilik ve Kariyer Sempozyumu 1-3 Kasım tarihlerinde gerçekleştirildi. O üdürü Doç. Dr. ehmet arangoz başkanlığında düzenlenen Sempozyumda Öğrenciler Açısından Girişimcilik olarak belirlenen ana tema çerçevesinde 45 bildiri sunuldu. Sempozyum uğla Üniversitesi öğretim üyelerinin ve öğrencilerin büyük ilgisi ve desteğiyle oldukça başarılı şekilde yürütüldü. Sempozyumun açılışına Vali adına Vali ardımcısı F. Necmi Kurt, Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Akbaş, Ticaret ve San. Odası Başkanı Bülent Karakuş, SKÜ Rektörü Prof. Dr. ansur Harmandar, Rektör rd., Öğretim üyeleri, Konuklar ve öğrenciler katıldılar. Sempozyumun açılış panelinde ÖK ürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay Türkiye de Girişimcilik ve İnovasyon, Başbakanlık Kamu Etik Kurulu başkanı Prof. Dr. Sedat urat Girişimcilikte İş Ahlakı ve İş Etiği, altepe Üniv. İİBF Dekanı Prof. Dr. Nazif Gürdoğan Türkiye de Girişimcilik ve Girişimcilik Kültürü, Çankaya Üniv. İİBF Dekanı Prof. Dr. ahir Nakip Türk Girişimciliğinde enilikçilik Sorunu konularında değerlendirmelerde bulundular. Uluslararası Girişimcilik ve Kariyer Sempozyumu uğla eslek üksekokulunun çalışmaları ile başarıyla gerçekleştirildi. Bu Sempozyumda, üksekokul üdürümüz Zekeriya Bingöl ün Öğr. Gör. Taner Dalgın ve Öğr. Gör. Levent Karadağ la birlikte hazırladığı Türkiye de turizm girişimciliğinin gelişimi ve turizmle ilgili sağlanan teşvikler isimli çalışmaları Öğr. Gör. Taner Dalgın tarafından sunuldu. Birinci günün akşamında Katılımcılara Altın Kalp Restourant ta Gala emek verildi. emeğe Rektör Prof. Dr. ansur Harmandar, Vali ardımcısı Kamil Köten, Vali Özel Kalem üdürü Baki Gencel, enteşe Kaymakamı Zeki Aslan, uğla eslek yüksekokulu üdürü Doç. Dr. ehmet arangoz, İçmeler Turizm eslek üksekokulu üdürü Zekeriya Bingöl, Sempozyuma sunum için gelen Konuklar, Öğretim Elemanı ve eşleri katıldılar.

10 S A F A 10 Gölenye den İçmeler e Harmandar ile üksekokulumuzun üdürümüz Zekeriya Bingöl, İçmeler Belediye Başkanı Zeki Eren, Turizmci Kadem ete ve Ercan Güneştutan katıldı. Serginin açılışını konuklarla birlikte Rektörümüz Prof. Dr. ansur Harmandar gerçekleştirdi. Açılıştan sonra sergi salonunun gezildi. Daha sonra İçmeler Belediye başkanı konuklara hazırlanan Gölenyeden İçmeler e kitabından hediye etti. Gölenyeden İçmeler e adıyla çıkan kitabı Emekli Tarih Öğretmeni Araştırmacı- azar Günür Karaağaç kaleme aldı. armaris Kültür erkezi yöneticisi Umur Özlüer de danışmanlık hizmeti verdi. Kap- armaris Kültür erkezi tarafından düzenlenen sergi ve İçmeler samlı bir kitap çalışması olan ve Gölenyeden İçmeler e adıyla çıkacak kitap için yaklaşık bir yıldır Belediyesi kültür hizmetleri kapsamında hazırlanmış olan araştırma ve incelemeler yapıldı. İçmeler i her yönü ile anlatan kapsamlı bir çalışmanın ortaya çıkarıldı. Gölenye den İçmeler e kitabının tanıtımı yapıldı. Tanıtıma birçok konuğun yanı sıra uğla Sıt- Turizmde artık bir marka haline gelmiş İçmeler beldesinin tarihi, ekonomik, sosyolojik, coğrafi kültürel kı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. ansur ve folklorik özelliklerinin açığa çıkarıldı. Crystal Otellerinden üksekokulumuza Ziyaret ve mezun olacak öğrencilerimizin istihdam edilmelerini sağlamak amacıyla turizm sektörünün öncü işletme zincirlerinden Crystal Hotels grubunu bir toplantı düzenledi. Toplantı sırasında gösterdikleri slayt şov sırasında inanılmaz doğal güzelliklerin kucağındaki on dört otelle turizme hizmet veren grubun yöneticileri Lemi Küçük, Adil Gürkan ve Zafer Birışık dokuz bin yüz yetmiş yatak ve altı bin çalışanı ile bu sektördeki yerlerinden bahsetti. İlginin yoğun olduğu toplantıda başlıca konuları turizm ve istihdam oldu. üksekokulu nda öğrenim gören öğrencilerimizin sektördeki kariyer olanakları ve insan kaynakları uygulamaları hakkında bilgi sahibi olmaları, staj yeri bulmaları Crystal Hotels grubu temsilcileri turizm işletmelerinde insan kaynaklarının önemi ve insan kaynakları seçiminde dikkat edilen hususlar ve personel politikaları hakkında bilgiler verdiler. Seminer, sunum sonrasında öğrencilerden staj ve iş başvurusu alınması ile sona erdi. B Ü L T E N

11 İ Ç E L E R T U R İ Z E S L E K Ü K S E K O K U L U B Ü L T E N İ S A F A 11 Rektörümüz Prof. Dr. ansur Harmandar uğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı uğla ya toplu açılış ve büyükşehir belediye başkanını açıklamak için gelen Başbakan Recep Tayip Erdoğan uğla erkezinde toplu açılış merasiminden gerçekleştirdi. emek sonrası konuşma bir konuşma yapan Başbakan Recep Tayip Erdoğan 30 art 2014 te gerçekleştirilecek yerel seçimlerde uğla Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak Rektörümüz Prof. Dr. ansur Harmandar, açıklandı. Başbakan, AK Parti uğla Teşkilatı tarafından onuruna emeğe katılanların büyük bir coşkuyla karşıladığı verilen, armaris Grant azıcı Otelde düzenlenen açıklamadan sonra Prof. Dr. ansur Harmandar, akşam yemeğe katıldı. emeğe Rektörümüz Prof. Dr. ansur Harmandar, üksekokul üdürümüz Zekeriya Bingöl, uğlalı işadamları ve partililer katıldı. uğla yı kazanmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek Başbakana göstermiş olduğu teveccüh dolayı teşekkür etti. Rektörümüzün Veda emeği 29 kasım 2013 tarihinde Başbakan Recep Tayip Erdoğan tarafından 30 art 2014 tarihindeki erel Seçimlerde uğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Rektörümüz Prof. Dr. ansur Harmandar 01.Aralık 2013 tarihinde görevin Rektörlük görevinden ayrıldı. Görevden ayrılman Prof. DR. ansur Harmandar, Üniversitede VİP salonda Senoto üyelerine ve üst yönetime bir yemek verdi. emekten sonra bir konuşma yapan Prof. Dr. ansur Harmandar çalışanlarına plaket verdi. Gecede Duygusal sahnelerin de yaşandı.

12 S A F A 12 üksekokuldan Vefa Örneği U zun ve yoğun çabalar sonucunda eğitim öğretim yılına 2012 de başlayan İçmeler Turizm eslek üksekokulu vefa örneği göstererek, okulun kuruluşunda emeği geçenleri onure etti. üksekokul üdürü Zekeriya Bingöl, üksekokul tadilatında emeği geçen, destek veren şahıs ve firmaların unutulmayacağını gösterdi. üksekokulun bir duvarına üksekokulumuza destek veren şahıs ve firmaların isimleri yazdırıldı. On yıldır atıl durumda olan binayı Esnaf Sanatkarlar Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız 10 yıllığına tahsis etti. İçmeler Belediye Başkanı Zeki Eren binanın her türlü eksikleri için belediyeyi seferber etti. Hayırsever İş adamı A. Doğan Tugay da her türlü eksikliği gidermek için elinden geleni yaptı. Panoda ismi yazılı olan hayırseverlerde ellerinden geldiği kadar üksekokulumuza destek oldular. Ayrıca Rektörümüz Prof. Dr. ansur Harmandar üksekokulumuza armaris e yakışı bir yüksekokul olması için her türlü desteği verdi. İzmir Fuarında İçmeler Rüzgarı Gerek yurtiçinde gerekse de uluslararası katılımcı ve ziyaretçilere tanıtım; yeni işbirlikleri gerçekleştirmek ve var olan ilişkilerinizin geliştirilmesi adına; turizm sektörümüzü bir araya toplayacak olan fuara öğrencilerin katılımı son derece faydalı oldu. Rektörümüz Sayın Prof. Dr. ansur Harmandar da fuarın açılışına katılmış ve olumlu bildirimlerde bulunmuştur. T ürkiye'nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan 'Travel Turkey İzmir' Turizm Fuar ve Konferansı Türkiye Seyahat Acentaları Birliği- TÜRSAB, Uluslararası fuar organizatörü Hannover Fairs Turkey ve İZFAŞ ortaklığıyla 7. kez Aralık 2013 tarihleri arasında İzmir Uluslararası Fuar Alanında gerçekleştirildi. Turizm Rehberliği bölümü öğrencileri ve öğretim görevlileri Nermin Olay, Hande Akyurt Kurnaz, Zehra Türk ve üksekokul Sekreteri ahmut Beyazıt ın katılımı ile 6 Aralık 2013 tarihinde gerçekleştirilen geziye ilgi büyüktü. B Ü L T E N

13 İ Ç E L E R T U R İ Z E S L E K Ü K S E K O K U L U B Ü L T E N İ S A F A 13 İşkilli emo İzleyenleriyle Buluştu üksekokulumuz Turizm Animasyon Bölümü 2. Sınıf öğrencilerini, Öğretim Görevlisi Arda Tunaseli yönetiminde hazırladığı dönem sonu oyununda İşkilli emo adlı eseri başarı ile sahnelediler. Geleneksel Orta Oyunu düzeninde sahnelenen oyun, izleyenler tarafından büyük beğeni kazandı. Oyuna Üniversitemiz Rektör vekili Prof. Dr. usuf Ziya Erdil de katıldı. Oyun sonunda öğrencilerini kutlayarak anı fotoğrafı çektiren Rektör Vekilimiz ve üksekokulu üdürümüz Zekeriya Bingöl, önetmen Arda Tunaseli ve öğrencilerini kutlayarak başarılarının devamını dilediler. üksekokul üdürümüzden Zeki Eren Jest üksekokulumuz kurulduğundan beri devamlı destek olan ve devamlı yardımımıza koşan İçmelerin Belediye Başkanına üksekokul üdürümüz bir jest yaparak, yapımını da Belediye başkanımız tarafından yaptırılmış olan üksekokul bahçesini Başkanın ismini verdi. İçmeler Belediyesi üksekokulun açıldığı dönemde okulun önünde bulunan çöplük halindeki alanı temizleyip, üzerine yeni gübreli toprak koydurarak yeşillendirip ağaçlar ektirdi. Ardından bu alanın üzerine çardak yaptırdı. 2 bin metrekare yeşil alanı bulunan park, daha sonra oturma grupları eklenerek bugünkü durumuna getirildi.

14 S A F A 14 ılın en iyi Üniversiteler Arası Genç Aşçılar arışması 24. Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu ve Dünya Aşçılar Birliği nin birlikte organize ettiği ve 35 ülkeden 400 ü yabancı olmak üzere toplam 2000 aşçının katıldığı 12. Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali TÜAP Kongre ve Fuar erkezi nde gerçekleşti. Bu yıl başvuru ve katılım rekoru kırılan festivale üniversitelerin gastronomi ve aşçılık bölümleri de yoğun ilgi gösterdi. Ulusal yarışmalara katılmak için sadece öğrenci aşçılar kategorisine 178 okul başvuru yaptı. Her okuldan sınırlı sayıda öğrenci başvurusunun kabul edildiği yarışmalarda yaklaşık 3200 öğrenci başvurusu reddedilmek zorunda kalındı. Beş katagoride yarışan üksekokulumuz öğrencileri Üniversiteler Düzeyi Ana emek kategorisinde ehmet ÜLKER Bronz madalya akarna katagorisinde Şafak ÇOARCI ile merit Restoran tatlı tabağında asin ILAZ ile merit ılın En İyi Üniversitesi Kategorisinde Volkan ERGEN kaptanlığında Fatma İlayda KÖPRÜ, ehmet ANAR ve Gamze TAŞDELEN ile merit alarak okulumuzu temsil ettiler. üksekokul müdürümüz Zekeriya BİNGÖL yarışmanın ardından yaptığı açıklamayla da, bu yarışmada Sponsor olan armaris mutfak, Sinanoğlu gıda, Alila restorant, Erdin kasap a teşekkür etti. üksekokulumuz İtalya daki Halk Oyunları arışmasında Finale Kaldı. A driyatik Denizi kıyısında yer alan ve başkent Roma ya 350 km uzaklıkta bulunan tarihi ve turistik kent San Nicandro Garganico da bu yıl 12.si düzenlenecek olan uluslararası festival kapsamında yapılacak halk dansları yarışmasına, üksekokulumuz, Turizm Animasyonu bölümü öğrencilerinden oluşan yedi kişilik Türk Halk Oyunları ekibi ön elemeyi geçerek finalde yarışmaya hak kazandı. Öğretim Görevlisi unus Emre Üstgörül koordinatörlüğünde çalışmalarını sürdüren halk oyunları ekibi Büşra Abatay, Emine Gizem Pat, Gülşah Bulut, Abdülkadir Antika, Oğuzhan Karabulut, Halil Bektaş ve Recep Şeremet den oluşuyor. Öğrencilerin başında Antrenör unus Emre Üstgörül ün yönetici olarak üksekokul üdürü Zekeriya Bingöl ve Tercüman olarak ta Öğretim Görevlisi Nermin Olay ın da katılımıyla 7-11 Nisan 2014 tarihlerinde İtalya da olacak. Konuyla ilgili görüştüğümüz üksekokul üdürü Zekeriya Bingöl, Böyle uluslar arası bir yarışmada ön elemeyi geçip final e kalmak kolay bir iş değil. Ama Öğretim Görevlimiz unus Emre Üstgörül ün azimli isteği öğrencilerimizin gayretiyle ön elemeyi geçtik. Bu yarışmaya dünyanın her yerinden halk dansları ekibi katılıyor. Türkiye yi, uğla yı ve armaris i de biz temsil edeceğiz fakat gerekli desteği kimseden göremedik. dedi. B Ü L T E N

15 İ Ç E L E R T U R İ Z E S L E K Ü K S E K O K U L U B Ü L T E N İ S A F A 15 Balıkesir den 1 Gümüş 1 Bronz adalya ile Döndük Ocak ta Balıkesir'de yapılan aşçılık yarışmasına katılan uğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İçmeler turizm eslek yüksek okulundan ehmet ÜLKER Sebze oymacılığı kategorisinde gümüş madalya kazandı. arışmaya üniversiteler düzeyi kuzu kategorisinden katılan asin ILAZ Bronz madalya ile okulumuzu temsil etmiştir üksekokulumuz Bolu ve Fethiye yi Ödüllerle Salladı. eslek liseleri ve üniversiteli 250 genç aşçı Bolu 1. Ulusal Aşçılık arışması ve Şampiyonası nda hünerlerini gösterdiler art 2014 tarihinde Bolu da yapılan aşçılık yarışmasına uğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İçmeler Turizm eslek üksekokulun dan katılan 7 öğrencimiz 3 Gümüş, 3 Bronz madalya ve yılın en iyi Üniversitesi kategorisinde Türkiye 2. Si oldular. İlk gün yarışan asin ILAZ Taze makarna kategorisinde bronz, Kuzu gençler kategorisinde ehmet ÜLKER Bronz, Deniz AVUZ Kuzu gençler kategorisinde Gümüş Suzan ALTIN öresel yemek yarışmasında bronz, Dilek ILAN Tavuk kategorisinde gümüş ve ılın en iyi üniversitesi kategorisinde asin ILAZ, Kamile KURT, Özlem KILIÇARSLAN, Dilek ILAN Türkiye 2. Oldular. Aynı tarihlerde Fethiye de yapılan Şef avi Aşçılık yarışmasına katılan ehmet ÜLKER sebze oymacılığı Kategorisinde Gümüş madalya, Rüya DOĞAN üniversiteler düzeyi ana yemek kategorisinde Bronz madalya, Burakcan DERT- Lİ üniversiteler düzeyi ana yemek kategorisinde Gümüş adalya, Volkan ERGEN Taze makarna kategorisinde Gümüş madalya, Ekip arışmasında Türkay TUNA, Gamze TAŞDELEN, Abdulsamet SEVİLİ Altın adalya ustafa TORUN, Serpil EREN Sümeyye ÖZTÜRK Altın adalya, Tolga ERTÜRK Gülşah Özcan, Doğan ÖZER Altın madalya kazandılar. ine ekip kategorisinde katılan Tuğçe KON- A, Nilay ENER, Serenay GÜLA Gümüş adalya kazandılar. üksekokul üdürü Zekeriya Bingöl, yarışmaya katılan öğrencilerim ve öğretim elemanlarımı kutluyorum. Bu yarışmalar önemli. Öğrencilerimizi mesleklerine motive ediyor.. adalya ve ödül almakta onların özgüvenlerinin oluşmasına katkı sağlıyor. dedi.

16 Cumhuriyet ah. Kayabal cd. 15/A Tel: Orhaniye ah. İsmet Çatak Cd. Kamalı Apt. No:66/A uğla

Aşçılık Programımız Eskişehir den de Madalya ile döndü. (sayfa 10) Öğrencilerimiz Fethiye ve Saklıkent te (sayfa 13)

Aşçılık Programımız Eskişehir den de Madalya ile döndü. (sayfa 10) Öğrencilerimiz Fethiye ve Saklıkent te (sayfa 13) Y I L 2, S A Y I 6 BÜLTEN A Ğ U S T O S A R A L I K, 2 0 1 3 İ L K E L E R İ M İ Z ; Dürüstlük Çalışkanlık Hoşgörü Saygı Kararlılık B U S A Y I D A : - Yeni öğrencilerimiz... 2 - Eğitime Merhaba Yemeği

Detaylı

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU Yrd. Doç. Dr. Mehmet ALTINÖZ Müdür Vekili Ankara, 18 Eylül 2012 1976 dan günümüze Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu; Büro Yönetimi ve Yönetici

Detaylı

OCAK-ŞUBAT-MART 2007 BÜLTENİ TEMA SEMİNERİ

OCAK-ŞUBAT-MART 2007 BÜLTENİ TEMA SEMİNERİ OCAK-ŞUBAT-MART 2007 BÜLTENİ TEMA SEMİNERİ Yüksekokulumuzda 10 Ocak 2007 günü TEMA Vakfı nın düzenlediği Erozyon, Çevreye Verdiği Zararlar ve Alınabilecek Önlemler konulu seminer verildi. Seminer tema

Detaylı

5. KARİYER GÜNLERİ GERÇEKLEŞTİ

5. KARİYER GÜNLERİ GERÇEKLEŞTİ 5. KARİYER GÜNLERİ GERÇEKLEŞTİ 14.05.2014 Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ile Çalışma ve İş Kurumu Ordu İl Müdürlüğü işbirliğinde alternatif iş fırsatları yaratmak, öğrenciler ile

Detaylı

Sivas ı Turizm Profesyonelleriyle Buluşturuyoruz. 06-09 Kasım 2014 TÜRSAB İstanbul Bölgesi Acentaları Sivas Tanıtım Gezisi

Sivas ı Turizm Profesyonelleriyle Buluşturuyoruz. 06-09 Kasım 2014 TÜRSAB İstanbul Bölgesi Acentaları Sivas Tanıtım Gezisi Sivas ı Turizm Profesyonelleriyle Buluşturuyoruz 06-09 Kasım 2014 TÜRSAB İstanbul Bölgesi Acentaları Sivas Tanıtım Gezisi İlimizin turizm potansiyelinin tanıtılması, öne çıkarılması ve turizm gelirlerinden

Detaylı

GELİBOLU TİCARET VE SANAYİ ODASI OCAK-ŞUBAT-MART 2015 BÜLTENİ

GELİBOLU TİCARET VE SANAYİ ODASI OCAK-ŞUBAT-MART 2015 BÜLTENİ GELİBOLU TİCARET VE SANAYİ ODASI OCAK-ŞUBAT-MART 2015 BÜLTENİ Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi'nde başlayan "Çanakkale Tanıtım Günleri"nde Gelibolu standı ilgi odağı oldu. Kazan başına

Detaylı

Turizm Fakültesi Dekanı ndan ziyaret

Turizm Fakültesi Dekanı ndan ziyaret Turizm Fakültesi Dekanı ndan ziyaret Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ozan Bahar, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon u makamında ziyaret etti. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi

Detaylı

TED OKULLARI 14. MÜDÜRLER TOPLANTISI ESKİŞEHİR DE YAPILDI

TED OKULLARI 14. MÜDÜRLER TOPLANTISI ESKİŞEHİR DE YAPILDI TED OKULLARI 14. MÜDÜRLER TOPLANTISI ESKİŞEHİR DE YAPILDI TED Okulları müdürleri arasında iletişim ve işbirliğini güçlendirmek amacıyla düzenlenen TED Okulları Müdürler Toplantıları nın on dördüncüsü,

Detaylı

E-BÜLTEN. twiitter.com/edremitticaret

E-BÜLTEN. twiitter.com/edremitticaret ETO YENİ BAŞKANI COŞKUN SALON U, İDA EĞİTİM YARDIMLAŞMA DERNEĞİ VE AKBANK A.Ş. EDREMİT ŞUBE MÜDÜRÜ TEBRİK ZİYARETİNDE BULUNDULAR. İda Eğitim Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı;Zehra

Detaylı

JCI BURSA e-bülten Mart-Haziran 2015

JCI BURSA e-bülten Mart-Haziran 2015 6 Mart 2015 Resmi Kurum Ziyaretleri 6 Mart 2015 günü, JCI olarak, JCI Türkiye Başkanımız Ahmet Erhan Tanyeri ile birlikte Vali Vekili Sn. Vedat Müftüoğlu nu ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Sn. Atilla

Detaylı

2.8 milyon TL harcanarak 8 ayda tamamlanan Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksek Okulu (MYO) binasının açılışı Kültür Bakanı Ertuğrul GÜNAY yaptı.

2.8 milyon TL harcanarak 8 ayda tamamlanan Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksek Okulu (MYO) binasının açılışı Kültür Bakanı Ertuğrul GÜNAY yaptı. 2.8 milyon TL harcanarak 8 ayda tamamlanan Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksek Okulu (MYO) binasının açılışı Kültür Bakanı Ertuğrul GÜNAY yaptı. Binanın açılış törenine Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul

Detaylı

7. dönem çalışma raporu SOSYAL ETKİNLİKLER. EMO Kocaeli Şubesi

7. dönem çalışma raporu SOSYAL ETKİNLİKLER. EMO Kocaeli Şubesi SOSYAL ETKİNLİKLER 134 Geneksel Bahar Pikniği 27 Mayıs 2012 Şubemizin Geleneksel Pikniği 27 Mayıs Pazar Günü Sapanca`da gerçekleştirildi. Beraber yapılan kahvaltı ile başlayan pikniğe üyelerimiz aileleriyle

Detaylı

DESTEKLERİYLE. 32 nd FIAP CONGRESS 32. FIAP KONGRESİ 01-07 SEPTEMBER 2014 ANKARA - CAPPADOCIA 01-07 EYLÜL 2014 ANKARA-KAPADOKYA

DESTEKLERİYLE. 32 nd FIAP CONGRESS 32. FIAP KONGRESİ 01-07 SEPTEMBER 2014 ANKARA - CAPPADOCIA 01-07 EYLÜL 2014 ANKARA-KAPADOKYA DESTEKLERİYLE 32. FIAP KONGRESİ 01-07 EYLÜL 2014 ANKARA-KAPADOKYA www.tfsf.org.tr 32 nd FIAP CONGRESS 01-07 SEPTEMBER 2014 ANKARA - CAPPADOCIA www.fiap32congress.org 32. FIAP KONGRESİ TÜRKİYE DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Detaylı

BÜLTEN. Başlarken... Y I L 1, S A Y I 1. Dürüstlük. Çalışkanlık. Siz sevgili öğrencilerim de yeni bir başlangıçla. Hoşgörü

BÜLTEN. Başlarken... Y I L 1, S A Y I 1. Dürüstlük. Çalışkanlık. Siz sevgili öğrencilerim de yeni bir başlangıçla. Hoşgörü Y I L 1, S A Y I 1 İ L K E L E R İ M İ Z ; Dürüstlük BÜLTEN E Başlarken... K İ M K A S I M, 2 0 1 2 Çalışkanlık Hoşgörü Saygı Kararlılık B U S A Y I D A : Kuruluş Hikayemiz İçmeler TMYO Açıldı 2 3 Siz

Detaylı

Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası. 2014 Yılı Faaliyet Raporu

Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası. 2014 Yılı Faaliyet Raporu Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası 2014 Yılı Faaliyet Raporu BAŞKANDAN Odamızın kurumsal yapısı ve yarım asırlık tarihinden elde ettiği tecrübe ve birikim sayesinde, son derece sağlam temeller üzerinde yapılanmıştır.

Detaylı

Aylık E-Bülten http://elbistanmyo.ksu.edu.tr - Haziran 2013

Aylık E-Bülten http://elbistanmyo.ksu.edu.tr - Haziran 2013 Aylık E-Bülten http://elbistanmyo.ksu.edu.tr - Haziran 2013 Yüksekokulumuz Projeleri Ankara da Tanıtıldı. Ankara Atatürk Kültür Merkezi nde düzenlenen Kahramanmaraş Tanıtım Günleri nde; Yüksekokulumuzda

Detaylı

HAYRABOLU TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU

HAYRABOLU TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU HAYRABOLU TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hayrabolu Temsilci Ali Güz Borsamızca Derneklerine yapılan yardımlardan dolayı Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Süreyya

Detaylı

OKULUMUZUN SPORTİF BAŞARILARI

OKULUMUZUN SPORTİF BAŞARILARI OKULUMUZUN SPORTİF BAŞARILARI Okulumuz sportif anlamda 2000 yılında okulumuza beden eğitimi öğretmeni olarak atanan Kubilay KIZILBUĞA ile başlamaktadır. Beden eğitimi öğretmenimizin üstün gayretleriyle

Detaylı

A. KÜLTÜREL FAALİYETLER VE TANITMA ETKİNLİKLERİ : 10 Ocak 2009, Sivas 5. Birlik Aşuresi Günü kutlandı.

A. KÜLTÜREL FAALİYETLER VE TANITMA ETKİNLİKLERİ : 10 Ocak 2009, Sivas 5. Birlik Aşuresi Günü kutlandı. A. KÜLTÜREL FAALİYETLER VE TANITMA ETKİNLİKLERİ : 10 Ocak 2009, Sivas 5. Birlik Aşuresi Günü kutlandı. Sivas 5. Birlik Aşuresi için Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesi tahsis edildi ve Müdürlüğümüz personeli

Detaylı

DİCLE ÜNİVERSİTESİ KARİYER PLANLAMA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ FAALİYET BÜLTENİ 2010-2011

DİCLE ÜNİVERSİTESİ KARİYER PLANLAMA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ FAALİYET BÜLTENİ 2010-2011 DİCLE ÜNİVERSİTESİ KARİYER PLANLAMA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ FAALİYET BÜLTENİ 2010-2011 Dicle Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi, Dicle Üniversitesi AB Proje Ofisi tarafından

Detaylı

LEGOBOTİK KULÜBÜ SON SÜRAT

LEGOBOTİK KULÜBÜ SON SÜRAT LEGOBOTİK KULÜBÜ SON SÜRAT Legobotik Kulübü, 2012-2013 eğitim-öğretim yılında ODTÜ Ülkemli öğrencilere bilim ve teknolojiyi sevdirmek, takım çalışmasını öğretmek ve yaratıcılıklarını artırmak amacıyla

Detaylı

TED KAYSERİ KOLEJİ VAKFI VELİ VE ÖĞRETMENLERİNDEN SOMA YA EL VER KAMPANYASINA BÜYÜK DESTEK

TED KAYSERİ KOLEJİ VAKFI VELİ VE ÖĞRETMENLERİNDEN SOMA YA EL VER KAMPANYASINA BÜYÜK DESTEK TED KAYSERİ KOLEJİ VAKFI VELİ VE ÖĞRETMENLERİNDEN SOMA YA EL VER KAMPANYASINA BÜYÜK DESTEK Türk Eğitim Derneği Genel Merkezi nin Soma nın Evlatları Artık Hepimizin Evladı başlığı ile başlatılan Soma ya

Detaylı

AYVALI ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ EĞTİM ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU

AYVALI ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ EĞTİM ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU AYVALI ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ 2015-2016 EĞTİM ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU ANKARA 20 EĞİTİM ÖĞRETİM KADROMUZ EĞİTİM ÖĞRETİM KADROMUZLA KAHVALTIMIZ 1- TÜBİTAK 4006 2. BİLİM ŞENLİĞİ YAPILDI Okulumuzda

Detaylı

T.C. MANAVGAT KA YMAKAMLIGI İlçe Yazı İşleri Müdürlüğü (İşlemler Şefliği) DOSYA

T.C. MANAVGAT KA YMAKAMLIGI İlçe Yazı İşleri Müdürlüğü (İşlemler Şefliği) DOSYA Sayı :70868051-880-3298 Konu :2015 yılı 39. Turizm Haftası Etkinlikleri Programı T.C. MANAVGAT KA YMAKAMLIGI İlçe Yazı İşleri Müdürlüğü (İşlemler Şefliği) :ew : e. E.6\\EEH s::. tıi:e". ı

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI BEYLERBEYİ ÖZEL ANAOKULU, İLKOKULU VE ORTAOKULU 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 29.VELİ BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI BEYLERBEYİ ÖZEL ANAOKULU, İLKOKULU VE ORTAOKULU 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 29.VELİ BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI BEYLERBEYİ ÖZEL ANAOKULU, İLKOKULU VE ORTAOKULU 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 29.VELİ BÜLTENİ 1 Değerli Velimiz, Geçtiğimiz hafta cumartesi gününden itibaren etkinlikler

Detaylı

29.06.2015 Pazartesi İzmir Basın Gündemi

29.06.2015 Pazartesi İzmir Basın Gündemi 29.06.2015 Pazartesi İzmir Basın Gündemi Rektör Prof.Dr. Galip Akhan, 29-Haziran-14 Temmuz 2015 tarihleri arasında Hafta içi Her gün Saat: 09.30-17.00 saatleri arasında aday öğrenci ve ebeveynlerine açık

Detaylı

FARABİ DEĞİŞİM PROGRAMI PROTOKOLÜ

FARABİ DEĞİŞİM PROGRAMI PROTOKOLÜ FARABİ DEĞİŞİM PROGRAMI PROTOKOLÜ Bizler, aşağıda imzaları bulunan yükseköğretim kurumları olarak, kurumlarımız arasında Farabi Değişim Programı kapsamında işbirliği yapmayı kararlaştırmış bulunmaktayız.

Detaylı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın, Saray Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini Ziyareti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın, Saray Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini Ziyareti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın, Saray Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini Ziyareti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur

Detaylı

2013 KASIM FAALİYET RAPORU

2013 KASIM FAALİYET RAPORU 2013 KASIM FAALİYET RAPORU www.howtoistanbul.com Tanıtım Toplantısı 12 Kasım 2013 A. Murat Ersoy İstanbul Valiliği'nin, İstanbul Kalkınma Ajansı desteği ile İl Kültür Turizm Müdürlüğü Ortaklığı, TÜRSAB

Detaylı

13 Nisan 2012, Majesty Mirage Park Resort Hotel, Antalya

13 Nisan 2012, Majesty Mirage Park Resort Hotel, Antalya Dr. Mehmet ÖZDEMİR Hacettepe Üniversitesi Sosyal ve İdari Bilimler Fakültesi Sosyoloji bölümünü 1973 yılında bitirdi. Aynı üniversitede Siyaset, Kültür ve Edebiyat Sosyolojisi dallarında yüksek lisans

Detaylı

ihh 6. ULUSLARARASI ÇOCUK BULUŞMASI RAPORU

ihh 6. ULUSLARARASI ÇOCUK BULUŞMASI RAPORU ihh 6. ULUSLARARASI ÇOCUK BULUŞMASI RAPORU 18 EKiM 2014 Uluslararası Çocuk Buluşması, İHH İnsani Yardım Vakfı nın dünyanın farklı coğrafyalarında gerçekleştirdiği yetim çalışmalarını Türkiye halkına anlatmak

Detaylı

YARIM ELMA ETKİNLİĞİ

YARIM ELMA ETKİNLİĞİ YARIM ELMA ETKİNLİĞİ 13.09.2014 Salı günü Erciyes Üniversitesi nin ev sahipliğinde hazırlanan Yarım Elma etkinliğine 1.sınıf öğrencilerimiz ile biz de katıldık. Sosyal sorumluluk çalışmalarını her zaman

Detaylı

EMİN GEÇİN PROJELERİ ANLATTI

EMİN GEÇİN PROJELERİ ANLATTI EMİN GEÇİN PROJELERİ ANLATTI Bodrum daki yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Geçin müdürlüğün projeleri hakkında bilgiler verdi. İlçe

Detaylı

OCAK 2013 FAALİYET RAPORU

OCAK 2013 FAALİYET RAPORU OCAK 2013 FAALİYET RAPORU 03 Ocak 2013 2012 Yılı Değerlendirme Toplantısı 2012 Yılının İstanbul Turizmi açısından değerlendirilmesinin yapıldığı, İstanbul Valisi Sayın Hüseyin Avni Mutlu nun teşrifleri

Detaylı

Bodrum da Şenlik gibi golf turnuvası

Bodrum da Şenlik gibi golf turnuvası Bodrum da Şenlik gibi golf turnuvası Bodrum Golf ve Tenis Kulübü tarafından düzenlenen Ulusal egemenlik ve Çocuk Tenis Turnuvası, çok renkli görüntülere sahne oldu. Turnuvaya 60 çocuk katıldı. Bodrum Golf

Detaylı

FAALİYET BİLGİ RAPORU. 2012 Emitt Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı

FAALİYET BİLGİ RAPORU. 2012 Emitt Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı FAALİYET BİLGİ RAPORU FUAR İLE İLGİLİ BİLGİLER Faaliyetin Adı Faaliyetin Konusu Düzenleyen Kurum/Kuruluş(lar) Faaliyet Yeri (Şehir/Ülke) 2012 Emitt Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı Turizm

Detaylı

2014 YILI 2015 YILI 2016 YILI Fakültede Ağırladığımız Misafirlerimiz. Ziyaretlerimiz Fakültede Ağırladığımız Misafirlerimiz

2014 YILI 2015 YILI 2016 YILI Fakültede Ağırladığımız Misafirlerimiz. Ziyaretlerimiz Fakültede Ağırladığımız Misafirlerimiz Dekanımızdan Sevgili Öğrencilerimiz, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Fakültesi olarak sizleri ilgilendiren bilimsel faaliyetler ve sosyal etkinliklerin duyurulması konusunda sizlere rehber olması

Detaylı

oda etkinlikleri 2014 oda etkinlikleri

oda etkinlikleri 2014 oda etkinlikleri 2014 1 ORDU ODÜ Rektörü Prof.Dr. Tarık Yarılgaç tan OO Ziyareti Ordu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Tarık Yarılgaç, Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasını ziyaret etti. Ziyarette Ordu Mali Müşavirler

Detaylı

FARABİ DEĞİŞİM PROGRAMI PROTOKOLÜ

FARABİ DEĞİŞİM PROGRAMI PROTOKOLÜ FARABİ DEĞİŞİM PROGRAMI PROTOKOLÜ Bizler, aşağıda imzaları bulunan yükseköğretim kurumları olarak, kurumlarımız arasında Farabi Değişim Programı kapsamında işbirliği yapmayı kararlaştırmış bulunmaktayız.

Detaylı

2. ROBOT YARIŞMASI VE ÖDÜL TÖRENİ YOĞUN KATILIMLA BESYO SPOR SALONUNDA YAPILDI

2. ROBOT YARIŞMASI VE ÖDÜL TÖRENİ YOĞUN KATILIMLA BESYO SPOR SALONUNDA YAPILDI 2. ROBOT YARIŞMASI VE ÖDÜL TÖRENİ YOĞUN KATILIMLA BESYO SPOR SALONUNDA YAPILDI Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunun organize ettiği, bu yıl Çizgi İzleyen Robot ve Sumo Robot olmak üzere

Detaylı

EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI / YÖNETİM KURULU FALİYET RAPORU SUNUMU. YÖNETİM KURULU AYLIK FAALİYET RAPORU 27 Ekim 2014

EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI / YÖNETİM KURULU FALİYET RAPORU SUNUMU. YÖNETİM KURULU AYLIK FAALİYET RAPORU 27 Ekim 2014 YÖNETİM KURULU AYLIK FAALİYET RAPORU 27 Ekim 2014 Ekim ayı içerisinde Odamız tarafından; üyelerimizce talep edilen 37 adet Kapasite Raporu, 15 adet Ekspertiz raporu ve 6 adet de Fiili Tüketim Belgesi düzenlenmiştir.

Detaylı

20. ŞUBE ÇALIŞMA RAPOR ÖZETLERİ

20. ŞUBE ÇALIŞMA RAPOR ÖZETLERİ 20. ŞUBE ÇALIŞMA RAPOR ÖZETLERİ ADANA ŞUBE 10. GENEL KURULUMUZ Şubemiz 10. Olağan Genel Kurulu Makina Mühendisleri Odası Adana Şubesi Toplantı Salonu nda 08-09 Şubat2014 tarihlerinde yapıldı. 13.02.2014

Detaylı

Page 1 of 6. Öncelikle, Edirne de yaşanan sel felaketi için çok üzgünüz. Tüm Edirne halkına, şahsım ve üniversitem adına geçmiş olsun demek istiyorum.

Page 1 of 6. Öncelikle, Edirne de yaşanan sel felaketi için çok üzgünüz. Tüm Edirne halkına, şahsım ve üniversitem adına geçmiş olsun demek istiyorum. Page 1 of 6 Edirne Valisi Sayın Dursun Ali Şahin, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Recep Zıpkınkurt, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası nın değerli üyeleri ve temsilcileri, Bilgi birikimi ve üslubunu,

Detaylı

6. Yabancı Dil Festivalimizi Gerçekleştirdik.

6. Yabancı Dil Festivalimizi Gerçekleştirdik. 6. Yabancı Dil Festivalimizi Gerçekleştirdik. Bu yıl 6. düzenlenen İlkokul Yabancı Diller Festivali 26.05.2016 tarihinde saat 17.30 da okulumuz konferans salonunda okulumuz idareci, öğretmen, veli ve öğrencilerin

Detaylı

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU Sayfası :6. Syf Sayfası :1-3. Syf Sayfası :9. Syf Sayfası :6. Syf Sayfası :8. Syf Sayfası :1. Syf Sayfası :4. Syf Sayfası :6. Syf Sayfası :1-3. Syf Sayfası :4. Syf Sayfası :İnternet Sitesi Karabağlar da

Detaylı

GERÇEKLEŞEN FAALİYETLER

GERÇEKLEŞEN FAALİYETLER Aşağı Nohutlu Mahallesi, Sakarya Caddesi, Açıkgöz Apt Kat:2 Nu:4 Web:www.yozgattb.org.tr Tel: l:(0354)2129677 Fax:(0354)2170164 email: yozgattb@tobb.org.tr GERÇEKLEŞEN FAALİYETLER Borsamızın da Katılımıyla

Detaylı

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET S. ESKİCİ GÖREVİNDEN AYRILDI. ÜYELERİMİZİ İLGİLENDİREN MEVZUAT DEĞİŞİKLİKLEİNİN DUYURULARI YAPILDI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET S. ESKİCİ GÖREVİNDEN AYRILDI. ÜYELERİMİZİ İLGİLENDİREN MEVZUAT DEĞİŞİKLİKLEİNİN DUYURULARI YAPILDI Faaliyet Bülteni Nisan 2016 FAALİYETLER YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET S. ESKİCİ GÖREVİNDEN AYRILDI. ÜYELERİMİZİ İLGİLENDİREN MEVZUAT DEĞİŞİKLİKLEİNİN DUYURULARI YAPILDI. TURİZM HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Detaylı

HAZİRAN 2015 AYLIK BÜLTEN

HAZİRAN 2015 AYLIK BÜLTEN HAZİRAN 2015 AYLIK BÜLTEN ODTÜ ÜLKEMLİ MATEMATİKÇİ ÖDÜLÜNÜ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜN ELİNDEN ALDI 21 Mart 2015 tarihinde ODTÜ Ülkem Koleji nin ev sahipliğinde Kanguru Matematik Sınavı yapıldı. Sınavda ilk

Detaylı

OCAK-ŞUBAT-MART 2008 BÜLTENİ AYDIN MESLEK YÜKSEKOKULU PROGRAMLARININ TEKNİK GEZİLERİ

OCAK-ŞUBAT-MART 2008 BÜLTENİ AYDIN MESLEK YÜKSEKOKULU PROGRAMLARININ TEKNİK GEZİLERİ OCAK-ŞUBAT-MART 2008 BÜLTENİ AYDIN MESLEK YÜKSEKOKULU PROGRAMLARININ TEKNİK GEZİLERİ SAĞLIK PROGRAMLARI ÇOCUK GELİŞİMİ PROGRAMI: Aydın Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı 17 Mart 2008 tarihinde

Detaylı

Huzurevlerinde yapılacak programların daha verimli olmasını sağlamak amacıyla İlimiz Müftülüğünce Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu tarafından Huzurevi

Huzurevlerinde yapılacak programların daha verimli olmasını sağlamak amacıyla İlimiz Müftülüğünce Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu tarafından Huzurevi Huzurevlerinde yapılacak programların daha verimli olmasını sağlamak amacıyla İlimiz Müftülüğünce Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu tarafından Huzurevi Ekibinde görevlendirilen personele 05 Aralık 2012 Çarşamba

Detaylı

Eylül 2013 FAALİYET RAPORU. Prof. Dr. Aytuğ ATICI Mersin Milletvekili

Eylül 2013 FAALİYET RAPORU. Prof. Dr. Aytuğ ATICI Mersin Milletvekili Eylül 2013 FAALİYET RAPORU Prof. Dr. Aytuğ ATICI Mersin Milletvekili CHP MERSİN İL-İLÇE ÖRGÜTLERİ, BELEDİYELER VE KÖYLERE YÖNELİK YAPILAN ÇALIŞMALAR 1. Mersin/Yenişehir İlçesi CHP Belediye Başkanı aday

Detaylı

20.10.2014 PAZARTESİ İZMİR GÜNDEMİ

20.10.2014 PAZARTESİ İZMİR GÜNDEMİ 20.10.2014 PAZARTESİ İZMİR GÜNDEMİ 4 Yılda 40 Kat Öğrenci Kuruluşundan bu yana geçen dört senede öğrenci sayısını kırka katlayan İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Türkiye nin ilk on üniversitesi

Detaylı

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU

BASIN BİRİMİ GÜNLÜK YAYIN RAPORU Sayfası :15. Syf Sayfası :9. Syf Sayfası :5. Syf. SON DAKİKA GAZETESİ Sayfası :5. Syf. Sportmen ilavesi Sayfası :2. Syf Sayfası :31. Syf Sayfası :3. Syf Sayfası :İnternet Sitesi İZTO dan Selvitopu ve ekibine

Detaylı

FUAR İLE İLGİLİ BİLGİLER

FUAR İLE İLGİLİ BİLGİLER FAALİYET BİLGİ RAPORU FUAR İLE İLGİLİ BİLGİLER Faaliyetin Adı Faaliyetin Konusu Düzenleyen Kurum/Kuruluş(lar) Faaliyet Yeri (Şehir/Ülke) 2012 ITB Berlin Turizm Borsası Fuarı Turizm Fuarı Messe Berlin GmbH

Detaylı

SAĞLIK KÜLTÜR ve SPOR DAİRE BAŞKANLIĞININ 2012 YILI SOSYAL FAALİYETLERİNDEN GÖRÜNTÜLER

SAĞLIK KÜLTÜR ve SPOR DAİRE BAŞKANLIĞININ 2012 YILI SOSYAL FAALİYETLERİNDEN GÖRÜNTÜLER SAĞLIK KÜLTÜR ve SPOR DAİRE BAŞKANLIĞININ 2012 YILI SOSYAL FAALİYETLERİNDEN GÖRÜNTÜLER Üniversitemiz Merkez Kütüphane Konferans Salonunda İnovasyon ve Liderlik Topluluğu tarafından gerçekleştirilen Anılarla

Detaylı

YAZI KÜLTÜR İŞLERİVE MÜDÜRLÜĞÜ İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ

YAZI KÜLTÜR İŞLERİVE MÜDÜRLÜĞÜ İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ YAZI ÜLTÜR İŞLERİVE MÜDÜRLÜĞÜ SOSYAL FAALİYET RAPORU 2006 FAALİYET RAPORU GÖREVİ ültür hizmetlerinin y a y g ı n l a ş t ı r ı l m a s ı v e geliştirilmesi ile ilgili araştırma ve planlama yapmak, halkın

Detaylı

SEKTÖR KURULLARI ve İŞ GELİŞTİRME KOMİSYONU Bölgesel İş Geliştirme Forumu

SEKTÖR KURULLARI ve İŞ GELİŞTİRME KOMİSYONU Bölgesel İş Geliştirme Forumu SEKTÖR KURULLARI ve İŞ GELİŞTİRME KOMİSYONU Bölgesel İş Geliştirme Forumu 28-29 Kasım 2014 - Bursa Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ve

Detaylı

Fotoğraf: Rektörümüz Sayın Prof. Dr. İlyas Çapoğlu nun Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu Ziyareti

Fotoğraf: Rektörümüz Sayın Prof. Dr. İlyas Çapoğlu nun Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu Ziyareti Ülkemizin turizm sektörüne kalifiye elemanlar yetiştirme amacıyla 2008 yılında kurulan Erzincan Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, aynı yıl Turizm ve Otel İşletmeciliği programı, sonrasında

Detaylı

ADANA SANAYİ ODASI MECLİS TOPLANTISI

ADANA SANAYİ ODASI MECLİS TOPLANTISI ADANA SANAYİ ODASI MECLİS TOPLANTISI 25.08.2016 2016 Ağustos Ayı Faaliyet Raporu 25 Temmuz 25 Ağustos 2016 Tarihleri Arasında Odamızca Gerçekleştirilen Faaliyetler 15 Temmuz da milli iradeye yönelik yapılan

Detaylı

Bin Yıllık Musiki Kültürümüze Katkı Sunuyoruz. 14 Ocak 2014 Kürdilihicazkâr Faslı Beraber ve Solo Şarkılar Konseri

Bin Yıllık Musiki Kültürümüze Katkı Sunuyoruz. 14 Ocak 2014 Kürdilihicazkâr Faslı Beraber ve Solo Şarkılar Konseri Bin Yıllık Musiki Kültürümüze Katkı Sunuyoruz 14 Ocak 2014 Kürdilihicazkâr Faslı Beraber ve Solo Şarkılar Konseri Müdürlüğümüz bünyesinde faaliyet gösteren AKM Klasik Türk Sanat Müziği Korosunun Şef Mitat

Detaylı

TRAVEL TURKEY İZMİR 10 13 ARALIK 2015 TURİZM FUAR RAPORU

TRAVEL TURKEY İZMİR 10 13 ARALIK 2015 TURİZM FUAR RAPORU TRAVEL TURKEY İZMİR 10 13 ARALIK 2015 TURİZM FUAR RAPORU TRAVEL TURKEY İZMİR Bu yıl 10 13 Aralık 2015 tarihlerinde İzmir in yeni fuar alanı olan FUAR İZMİR de kapılarını katılımcılara ve ziyaretcilere

Detaylı

26.12.2014 DEĞERLER EĞİTİMİ PROJESİ ODTÜ ÜLKEM DE BAŞLADI.

26.12.2014 DEĞERLER EĞİTİMİ PROJESİ ODTÜ ÜLKEM DE BAŞLADI. 26.12.2014 DEĞERLER EĞİTİMİ PROJESİ ODTÜ ÜLKEM DE BAŞLADI. Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü nün başlatmış olduğu Değerler Eğitimi Projesi ODTÜ Ülkem Koleji nde hızla uygulamaya geçti. Öğrencilere temel insanî

Detaylı

Afyonkarahisar Chamber E- BÜLTEN of Commerce and Industry

Afyonkarahisar Chamber E- BÜLTEN of Commerce and Industry Afyonkarahisar Chamber E- BÜLTEN of Commerce and Industry NİSAN 2015 Afyonkarahisar AFYONKARAHİSAR Chamber of Commerce TİCARET VE and Industry SANAYİ ODASI II- İLİMİZ İHRACAT RAKAMI 2015 MART / AFYONKARAHİSAR

Detaylı

Afyonkarahisar Chamber E- BÜLTEN of Commerce and Industry

Afyonkarahisar Chamber E- BÜLTEN of Commerce and Industry Afyonkarahisar Chamber E- BÜLTEN of Commerce and Industry EYLÜL 2015 Afyonkarahisar AFYONKARAHİSAR Chamber of Commerce TİCARET VE and Industry SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU (28.08.2015-18.09.2015)

Detaylı

EÜ ZİRAAT FAKÜLTESİ TARIM TOPLULUĞU 2012 FAALİYET RAPORU

EÜ ZİRAAT FAKÜLTESİ TARIM TOPLULUĞU 2012 FAALİYET RAPORU EÜ ZİRAAT FAKÜLTESİ TARIM TOPLULUĞU 2012 FAALİYET RAPORU Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi bünyesinde 2011 Şubat ayında kurulan Tarım Topluluğu, Ziraat Mühendisliği eğitimi alan öğrencilerin her alanda

Detaylı

MAYIS 2013 www.tofd.org.tr

MAYIS 2013 www.tofd.org.tr E-BÜLTEN MAYIS 2013 www.tofd.org.tr FULYA FATİH TERİM ÇİFTÇİ ENGELLİLERE Adana da 6 Mayıs tarihinde Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ve Değerli Eşi Fulya Terim, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ve

Detaylı

GENÇ ERKEK HENTBOL TAKIMIMIZ İL İKİNCİSİ OLDU

GENÇ ERKEK HENTBOL TAKIMIMIZ İL İKİNCİSİ OLDU GENÇ ERKEK HENTBOL TAKIMIMIZ İL İKİNCİSİ OLDU 2013-2014 Öğretim Yılı Liseler Arası Hentbol İl Birinciliği karşılaşmaları Talas Spor Salonunda yapıldı. Bu öğretim yılında yeni kurulan 9. ve 10. sınıf öğrencilerimizden

Detaylı

İSKENDERUN TEKNİK ÜNİVERSİTESİ NİN (İSTE) AKADEMİK YILI KAPANIŞ TÖRENİ COŞKU İÇİNDE YAPILDI

İSKENDERUN TEKNİK ÜNİVERSİTESİ NİN (İSTE) AKADEMİK YILI KAPANIŞ TÖRENİ COŞKU İÇİNDE YAPILDI İSKENDERUN TEKNİK ÜNİVERSİTESİ NİN (İSTE) 2015 2016 AKADEMİK YILI KAPANIŞ TÖRENİ COŞKU İÇİNDE YAPILDI İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) 2015 2016 Eğitim-Öğretim Yılı Kapanış Töreni Hatay Vali Yardımcısı

Detaylı

Rektörümüz ve Yüksekokul Müdürümüz Çevre ve Şehircilik Bakanıyla Birlikteydi

Rektörümüz ve Yüksekokul Müdürümüz Çevre ve Şehircilik Bakanıyla Birlikteydi I L 2, S A I B ÜLTEN 3 İLKELERİMİZ; Dürüstlük Çalışkanlık Hoşgörü Saygı Kararlılık Rektörümüzden eni ıl Hediyesi 2012 bitirip 2013 yılına girerken Rektörümüz Prof. Dr. Mansur Harmandar ın personele geleneksel

Detaylı

BASIN YAYIN BİRLİĞİ OCAK-ŞUBAT 2015 ETKİNLİK BÜLTENİ

BASIN YAYIN BİRLİĞİ OCAK-ŞUBAT 2015 ETKİNLİK BÜLTENİ BASIN YAYIN BİRLİĞİ OCAK-ŞUBAT 2015 ETKİNLİK BÜLTENİ 1. 2014 Türkiye Kitap Pazarı İstatistikleri Açıklandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı ISBN Ajansı, Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğü ve Yayımcı Meslek

Detaylı

KOCMUN 2014 KONFERANSI NA KATILDIK

KOCMUN 2014 KONFERANSI NA KATILDIK KOCMUN 2014 KATILDIK KONFERANSI NA 9-11 Haziran tarihleri arasında Koç Üniversitesi nde MUN Konferansı düzenlendi. Konferansın amacı, çeşitli ülkelerden ve yaş gruplarından farklı altyapılara sahip öğrencileri

Detaylı

7. dönem çalışma raporu EMO - GENÇ ÇALIŞMALARI. EMO Kocaeli Şubesi 104

7. dönem çalışma raporu EMO - GENÇ ÇALIŞMALARI. EMO Kocaeli Şubesi 104 EMO - GENÇ ÇALIŞMALARI 104 EMO GENÇ ÇALIŞMALARI 7. Dönemi boyunca, EMO-Genç çalışmalarına oldukça önem vermiş oda ile bağlarının gelişmesi yönünde çalışmalar yürütmüştür. Teknik geziler, tanışma toplantıları,

Detaylı

DİCLE ÜNİVERSİTESİ PROJE KOORDİNASYON UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ

DİCLE ÜNİVERSİTESİ PROJE KOORDİNASYON UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ DİCLE ÜNİVERSİTESİ PROJE KOORDİNASYON UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı ETKİNLİK BÜLTENİ 1 Proje Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı 2008

Detaylı

11 FA Tefik Y. NASUFOV... Eğlenerek Öğrenelim (Animasyon) Alanı..Teşfik Ödülü, Klavye,Mouse,Flash Disk,Katılım Sertifikası

11 FA Tefik Y. NASUFOV... Eğlenerek Öğrenelim (Animasyon) Alanı..Teşfik Ödülü, Klavye,Mouse,Flash Disk,Katılım Sertifikası E-BİKO 2009 ANİMASYON ALANINDA DÜNYA 4.'SÜ OLDUK Bu yıl 5.'sinin gerçekleştirildiği E-BİKO Uluslar Arası Bilişim Olimpiyatına Okulumuz İki Eğlenerek Öğrenelim (Animasyon) Projesi Başvurmuştur. Okulumuzun

Detaylı

19 24 KASIM 2013 ALMANYA - DÜSSELDORF

19 24 KASIM 2013 ALMANYA - DÜSSELDORF MEDICA 2013 MEDİKAL ÜRÜN VE TEKNOLOJİLERİ FUARI ZİYARET RAPORU 19 24 KASIM 2013 ALMANYA - DÜSSELDORF Aykut TERZİOĞLU Dış Ekonomik İlişkiler ve Uluslararası Organizasyonlar Müdürlüğü Fuarcılık Masası Uzmanı

Detaylı

2. AKADEMİK KAMP GERÇEKLEŞTİRİLDİ

2. AKADEMİK KAMP GERÇEKLEŞTİRİLDİ 2. AKADEMİK KAMP GERÇEKLEŞTİRİLDİ Elektrik Mühendisleri Odası nın (EMO) Görüntü İşlemede İleri Uygulamalar ve Son Gelişmeler başlığı altında düzenlediği 2. Akademik Kamp çalışmalarına, İzmir Şirince deki

Detaylı

STARTUPBOOTCAMP İSTANBUL DEMO DAY 1-12 ARALIK 2015

STARTUPBOOTCAMP İSTANBUL DEMO DAY 1-12 ARALIK 2015 TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ ARALIK SAYI 4 KOSGEB SEMİNERİ İNOVASYON HAFTASI STARTUPBOOTCAMP İSTANBUL DEMO DAY 1-12 ARALIK 2015 3-4-5 ARALIK 2015 9 ARALIK 2015 KOSGEB G r ş mc l k ve FSMH Destekler Sem 01.12.2015

Detaylı

B Ü L T E N. Ayakkabı Đthalatında Korunma Önlemleri Tebliği Uygulama Süresi Uzatıldı. SKILLS TÜRKĐYE 10-12 ARALIK 2009 ta BURSA da gerçekleştirildi.

B Ü L T E N. Ayakkabı Đthalatında Korunma Önlemleri Tebliği Uygulama Süresi Uzatıldı. SKILLS TÜRKĐYE 10-12 ARALIK 2009 ta BURSA da gerçekleştirildi. Sayı : 179 Tarih : 07.01.2010 SKILLS TÜRKĐYE 10-12 ARALIK 2009 ta BURSA da gerçekleştirildi. Bu sene ilk defa Uluslararası EuroSkilss yarışmasında ülkemize temsil edecek yarışmacıların belirlenmesi amacıyla

Detaylı

Bodrum Sutopu Takımı, Başkan Kocadon u ziyaret etti

Bodrum Sutopu Takımı, Başkan Kocadon u ziyaret etti Bodrum Sutopu Takımı, Başkan Kocadon u ziyaret etti Türkiye Sutopu Federasyonu na bağlı Bodrum Yarımada Su Sporları Kulübü sporcuları, elde ettikleri başarının ardından Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon

Detaylı

YOZGAT TİCARET VE SANAYİ ODASI Yılı Faaliyet Raporu

YOZGAT TİCARET VE SANAYİ ODASI Yılı Faaliyet Raporu YOZGAT TİCARET VE SANAYİ ODASI 2015 Yılı Faaliyet Raporu Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası 2015 Yılı İçinde Gerçekleşen Faaliyetlerden fotoğraflar 74 Slayt 16.01.2015 Saadet Partisi Yetkililerinden Odamıza

Detaylı

2014 YILI FAALİYETLER

2014 YILI FAALİYETLER 2014 YILI FAALİYETLER 11 Ocak tarihinde Öğretim üyelerimizden Yrd. Doç. Dr. Harun SAVUT İstanbul Şehzade Camii nde Mevlid Kandili Programına 11 Ocak 2014 tarihinde öğretim üyelerimizden Yrd. Doç. Dr Zeki

Detaylı

Bu yıl markanızın çok daha büyük düşünmesini sağlayacak çok güzel bir sebep var

Bu yıl markanızın çok daha büyük düşünmesini sağlayacak çok güzel bir sebep var Bu yıl markanızın çok daha büyük düşünmesini sağlayacak çok güzel bir sebep var Büyük hayaldi ama gerçek oldu Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri Töreni, bundan 8 yıl önce Türkiye nin en değerli yerel

Detaylı

Bodrum da bir ilk, kapalı kort hizmete girdi

Bodrum da bir ilk, kapalı kort hizmete girdi Bodrum da bir ilk, kapalı kort hizmete girdi Bodrum Golf Tenis A.Ş. tarafından Bodrum Golf ve Tenis Kulübü nde yapılan ve Bodrum da bir ilk olan kapalı kort, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon tarafından

Detaylı

YALOVA SMMM ODASI 2013 YILI ETKİNLİKLERİMİZ Tarihinde Sakarya SMMM Odasının Yeni Hizmet Binası açılış töreni

YALOVA SMMM ODASI 2013 YILI ETKİNLİKLERİMİZ Tarihinde Sakarya SMMM Odasının Yeni Hizmet Binası açılış töreni YALOVA SMMM ODASI 2013 YILI ETKİNLİKLERİMİZ... 05.01.2013 Tarihinde Sakarya SMMM Odasının Yeni Hizmet Binası açılış töreni 08.01.2013 SM ŞERİF ÖZTÜRK RUHSAT TÖRENİ 22.01.2013 Tarihinde Yalova SGK il Müdürlüğü'nün

Detaylı

T.C. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

T.C. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi T.C. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Aylık E-Bülten http://elbistanmyo.ksu.edu.tr - Kasım 2014 KSÜ 2014-2015 Akademik Yılı Açılış Töreni Yapıldı. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi 2014-2015 Akademik

Detaylı

UZUNKÖPRÜ TİCARET BORSASI 2015 HAZİRAN AYI E-BÜLTENİ

UZUNKÖPRÜ TİCARET BORSASI 2015 HAZİRAN AYI E-BÜLTENİ 2015 HAZİRAN AYI E-BÜLTENİ 2015 HASAT SEZONU ÜRÜNÜ OLAN İLK ARPA BORSAMIZA GELDİ 015 Hasat Sezonu Ürünü Olan İlk Arpa 2Satılmak Üzere 4 Haziran 2015 Perşembe Günü Borsamıza Getirildi. Davuteli Köyünden

Detaylı

Sayı: 15 NİSAN 2013. 14 Nisan 2013 Pazar Günü Mesleğimiz İçin Taksim deydik.

Sayı: 15 NİSAN 2013. 14 Nisan 2013 Pazar Günü Mesleğimiz İçin Taksim deydik. 14 Nisan 2013 Pazar Günü Mesleğimiz İçin Taksim deydik. 14 Nisan 2013 Pazar günü saat:12.00 de Galatasaray Lisesi önünde meslektaşlarımızla toplanarak, balonlar pankartlar eşliğinde İstiklal Caddesi boyunca

Detaylı

ELECO 2005 3. Uluslar arası Elektrik, Elektronik, Aydınlatma, Otomasyon ve İletişim Fuarı. 7 11 Aralık 2005. Ziyaretçi Araştırması Özet Sonuçları

ELECO 2005 3. Uluslar arası Elektrik, Elektronik, Aydınlatma, Otomasyon ve İletişim Fuarı. 7 11 Aralık 2005. Ziyaretçi Araştırması Özet Sonuçları ELECO 2005 3. Uluslar arası Elektrik, Elektronik, Aydınlatma, Otomasyon ve İletişim Fuarı 7 11 Aralık 2005 Ziyaretçi Araştırması Özet Sonuçları TÜYAP BURSA FUARCILIK A.Ş. TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar

Detaylı

TOBB GGK nın Onursal Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Başkanı Sayın Ali Sabancı dır.

TOBB GGK nın Onursal Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Başkanı Sayın Ali Sabancı dır. TOBB GGK, TOBB bünyesinde teşekkül ettirilen ve TOBB Yönetim Kurulu nun alacağı kararlara ışık tutan, genç girişimcilik konusunda genel politikalar geliştiren ve görüş oluşturulmasına katkıda bulunan istişari

Detaylı

Sayı: 16 MAYIS 2013. (21 Mayıs 2013 Salı) İspanyol Ar-Ge Firması Odamızı Ziyaret Etti

Sayı: 16 MAYIS 2013. (21 Mayıs 2013 Salı) İspanyol Ar-Ge Firması Odamızı Ziyaret Etti 21 Mayıs Dünya Süt Günümüzü Mecidiyeköy Meydanında Kutladık TMMOB Gıda Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Üyeleri, Dünya Süt Günü etkinlikleri çerçevesinde süt ile alakalı yaşanan bilgi kirliliğini ortadan

Detaylı

SARILAR ZEKİ VARGÜN İLKÖĞRETİM OKULU. MEVCUT DURUM Mevcut Durum Devam Eden Çalışmalar Hedefler

SARILAR ZEKİ VARGÜN İLKÖĞRETİM OKULU. MEVCUT DURUM Mevcut Durum Devam Eden Çalışmalar Hedefler SARILAR ZEKİ VARGÜN İLKÖĞRETİM OKULU MEVCUT DURUM Mevcut Durum Devam Eden Çalışmalar Hedefler OKUL MÜDÜRÜ AHMET İYİOL MEVCUT DURUM Mevcut Durum Devam Eden Çalışmalar Hedefler MEVCUT DURUM Okulumuz Manavgat

Detaylı

2014 YILI FAALİYETLERİ

2014 YILI FAALİYETLERİ 2014 YILI FAALİYETLERİ 28 Ağustos 2013 tarihinde Dekanımız Prof. Dr. Bayram Ali ÇETİNKAYA görevine başladı. 27 Eylül 2013 tarihinde Dekanımız Prof. Dr. Bayram Ali Çetinkaya Atatürk Üniversitesinde düzenlenen

Detaylı

4. Habib-i Neccar Hz. Anma Etkinlikleri

4. Habib-i Neccar Hz. Anma Etkinlikleri 4. Habib-i Neccar Hz. Anma Etkinlikleri Habib-i Neccar Hz. Çeşit li Et kinliklerle Anıldı Hatay Valiliği, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Üniversitemiz tarafından 26-28 Mayıs tarihleri arasında

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 1.VELİ BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 1.VELİ BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2014-2015 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 1.VELİ BÜLTENİ Değerli Velilerimiz, İTÜ Geliştirme Vakfı Beylerbeyi Özel Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulu; İTÜ Rektör

Detaylı

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ. Türkiye İnovasyon Haftası 2015 KBÜELAR Takımı Faaliyet Raporu KBÜ ELAR

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ. Türkiye İnovasyon Haftası 2015 KBÜELAR Takımı Faaliyet Raporu KBÜ ELAR KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Türkiye İnovasyon Haftası 2015 KBÜELAR Takımı Faaliyet Raporu Türkiye İhracatçılar Meclisi(TİM), bölgesel ve sektörel temelde faaliyet gösteren 60 İhracatçı Birliğini, 26 ihracatçı

Detaylı

Ak Parti 14.Dönem Siyaset Akademisi Ödül Töreni Yapıldı

Ak Parti 14.Dönem Siyaset Akademisi Ödül Töreni Yapıldı Ak Parti 14.Dönem Siyaset Akademisi Ödül Töreni Yapıldı 14. Dönem Siyaset Akademisi Lider Ülke: Türkiye Yerel Yönetimler-II programında dereceye girenler ödüllerini Sayın Başbakanımızın elinden aldı. Mart

Detaylı

T.C. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

T.C. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi T.C. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Aylık E-Bülten http://elbistanmyo.ksu.edu.tr - Aralık 2014 AÖF Sınavları İlçemizde İlk Defa Yapıldı. Anadolu Üniversitesi AÖF sınavları için tüm alt yapı hizmetleri;

Detaylı

SINIFLAR, SELÇUKLU UYGARLIĞI MÜZESİ NE GEZİ YAPTI

SINIFLAR, SELÇUKLU UYGARLIĞI MÜZESİ NE GEZİ YAPTI 3. SINIFLAR, SELÇUKLU UYGARLIĞI MÜZESİ NE GEZİ YAPTI İlk adı Gevher Nesibe Tıp Tarihi Müzesi iken Selçuklu Uygarlığı Müzesi olarak değiştirilen ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak

Detaylı

EKİM-KASIM-ARALIK 2007 BÜLTENİ AYDIN MESLEK YÜKSEKOKULU PROGRAMLARININ TEKNİK GEZİLERİ

EKİM-KASIM-ARALIK 2007 BÜLTENİ AYDIN MESLEK YÜKSEKOKULU PROGRAMLARININ TEKNİK GEZİLERİ TEKNİK PROGRAMLAR EKİM-KASIM-ARALIK 2007 BÜLTENİ AYDIN MESLEK YÜKSEKOKULU PROGRAMLARININ TEKNİK GEZİLERİ İNŞAAT PROGRAMI: İnşaat Programı öğrencileri Öğr. Gör. Hasan BARIŞIK koordinatörlüğünde 26-28 Ekim

Detaylı

JCI Antalya. Nisan-Mayıs-Haziran 2010 Haber Bülteni. Antalya

JCI Antalya. Nisan-Mayıs-Haziran 2010 Haber Bülteni. Antalya Etkinlik: Networking Performansınızı Geliştirin Tarih: Nisan 2010 Yer: Dedeman Otel JCI Salonu Network (iş ağı) kavramını daha iyi tanımak ve iş ağı performansımızı geliştirmek üzere üyelerimiz ve iş dünyasındaki

Detaylı