B ÜLTEN 2, S. ISO kalite belgesine sahip üniversitenin tek birimi İçmeler Turizm Meslek Yüksekokulu (sayfa 3)

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "B ÜLTEN 2, S. ISO kalite belgesine sahip üniversitenin tek birimi İçmeler Turizm Meslek Yüksekokulu (sayfa 3)"

Transkript

1 I L 2, S A I B ÜLTEN 6 İLKELERİİZ; Dürüstlük Çalışkanlık Hoşgörü Saygı Kararlılık ISO kalite belgesine sahip üniversitenin tek birimi İçmeler Turizm eslek üksekokulu (sayfa 3) BU SAIDA: - eni öğrencilerimiz -Eğitime erhaba emeği armaris Basını Kahvaltı - ISO belgesi aldık - Aşçılarımız Eskişehir de - Hakemler Sezon Açılış - uğla Sempozyumu 3 29 Ekim i üksekokulumuza yakışır şekilde kutladık (sayfa 5) 4 - Hollandalı Eğitmenden Ders 5-29 Ekim i kutladık - Aşçılarımız Afyon da - Survivor Şampiyonundan 6 Öğrencilerimiz Fethiye ve Saklıkent te Ziyaret - Öğrencilerimiz Fethiye de - Beldibi Fuarında 7 - II. Geleneksel Aşure Günü 8 - Girişimcilik Sempozyumu 9 - Gölenye den İçmeler e - Crystal Hotels den ziyaret (sayfa 7) 10 Gölenye den İçmeler e (sayfa 10) - Rektörümüz Büyükşehir Adayı - Rektör ün veda yemeği Okuldan Vefa Örneği- İzmir Fuarı ndaydık 12 - İşkilli emo izleyenleriyle buluştu - Zeki Eren Parkı 13 - Bekle bizi İtalya! - Genç Aşçılar arıştı Balıkesir, Fethiye ve Bolu dan madalyalar ile döndük 15 Zeki Eren e Jest (sayfa 13)

2 S A F A 2 eni öğrencilerimiz Eğitim Öğretimi Başladı armaris'te geçtiğimiz eğitim dönemi büyük başarılara imza atarak kapatan üksekokulu'muzda yeni dönemde kayıt heyecanı yaşandı eğitim öğretim yılını başarılı bir şekilde tamamlayan üksekokulumuz, yeni eğitim öğretim yılına merhaba dedi. 2 Eylül tarihinde başlayan kayıtlara sabahın ilk günden itibaren aileleri ile birlikte yüksek okula kayıt için gelen öğrenciler, kayıtlarını yaptırmanın heyecanını yaşadılar. Öğrencilerin kayıtlarını kolayca ve sorunsuzca yapabilmeleri için her türlü tertibat alındı. Uzun ve yorucu bir sınav maratonunun sonunda üksekokulumuza Pırıl pırıl 231 yeni gencimiz tercih etti. Geçen yıl 111 öğrenci eğitim öğretim görmüştü. Bu yıl toplamda 342 öğrenci üksekokulumuzda eğitim öğretim görecek. Eğitim-Öğretim e erhaba emeği üksekokulumuz Personeli eğitim Öğretim yılına başlamanın sevinci ile üksekokul üdürümüz Zekeriya Bingöl ün misafiri olarak L'etoile Hotel in Restourant ta bir araya geldiler. Akademik, idari ve hizmet personellerinin bir araya geldiği yemek tüm katılımcıların beğenilerini kazanırken, Otel önetim kurulu Başk. Kadem ete ve Şef Aşçı aşar Usta nn misafirperverlikleri de gözden kaçmadı. L'etoile Hotel in önetim Kurulu Başk. Kadem ete ye ve Şef Aşçı aşar Ustaya teşekkür ediyoruz. armaris Basını ile Kahvaltı armaris basınının talebi üzerine armaris Basını, Rektör Prof. Dr. ansur Harmandar ve üksekokul üdürümüz Zekeriya Bingöl ve öğretim görevlileri üksekokul bahçesindeki kahvaltıda bir araya geldiler. Kahvaltıyı yüksekokul öğrencileri hazırlayıp kendileri servis ettiler. B Ü L T E N Bir çok mevzunun konuşulduğu kahvaltı, dostane bir hava içerisinde geçti. Prof. Dr. ansur Harmandar; "İçmeler Turizm eslek üksekokulu turizme verdiğimiz değerin bir örneğidir. Bu sene ikinci yılımız. Gördüğünüz gibi üksekokulumuz başarılı bir seviyeye ulaştı. dedi.

3 İ Ç E L E R T U R İ Z E S L E K Ü K S E K O K U L U B Ü L T E N İ S A F A 3 üksekokulumuza ISO 9001 Belgesi üksekokulumuz yine bir ilke imza atarak ISO 9001 kalite belgesi aldı. ISO belgesini almak için akademik olsun idari personel olsun sekiz ay boyunca canla başla çalışarak bütün süreçleri hazırladılar. ISO 9001 denetmenin denetimlerinden sonra İçmeler Turizm eslek üksekokulu ISO 9001 Kalite Belgesin almaya hak kazandı. üksekokulumuz Aşçılık Programı eğitim öğretim yılına kupayla merhaba dedi. üksekokulumuz Aşçılık Programı Öğrencileri, Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında düzenlenen "3.Uluslararası emek arışması"nda ikinci oldu. Belge, Belgelendirme firması TESTED Danışmanlık tarafından üksekokulu ulaşmasından sonra Rektörümüz Prof. Dr. ansur Harmandar ve üksekokulu üdürümüz Zekeriya Bingöl basın toplantısı düzenleyerek ISO 9001 Belgesinin üksekokula kazandırmanın haklı gurunu yaşadılar. ISO 9001 belgesi alarak üksekokulumuzun kaliteli bir üksekokul olduğunu ve her şeyin sistemli bir şekilde işlediğini belgelemiş oldu. Aşçılarımız Eskişehir de üksekokulu Öğr. Gör. Erhan İşlek in gözetimde asin ılmaz, Barış Polat, Seba Şahiner, Özlem Kılıçarslan dan oluşan öğrenci ekibi, yaptıkları yemekleri ile "ılın En İyi Üniversitesi" kategorisinde ikinci olarak gümüş madalya sahibi oldu. Aşçılar-Pastacılar Federasyonu ve Eskişehir Profesyonel Aşçılar Derneği'nin işbirliği ile Odunpazarı Belediyesi Hicri Sezen Parkı'nda düzenlenen yarışmada ayrıca, bireysel olarak yarışan Kamile Kurt öresel yemek yarışmasında Altın madalya, Deniz avuz, kuzu yemeği kategorisinde Gümüş madalya ve Tavuk yemeği kategorisinde gümüş madalya, Özlem Kılıçarslan da makarna kategorisinde Bronz madalya kazandı. erli ve yabancı toplam 600 şefin katıldığı ve 20 kategoride aşçıların marifetlerini gösterdiği 3. Uluslararası emek arışması'nda en iyi üniversite kategorisinde ikincilik ödülü kazanan İçmeler Turizm eslek üksekokulu öğrencilerinin mutlukları gözlerinden okunuyordu. üksekokulumuz Aşçılık öğrencileri, Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında düzenlenen "3.Uluslararası emek arışması"ndanda madalya ile döndüler.

4 S A F A 4 Üniversitemizde Hakemlerin Sezon Açılışı T ürkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği uğla Şubesi ve uğla İl Hakem Kurulu na bağlı hakem ve gözlemciler futbol sezonuna, 19 Eylül 2013 günü uğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Kompleksinde gerçekleştirdikleri törenle merhaba dediler. Zekeriya Bingöl, ile BESO üdür ardımcısı Doç. Dr. ehmet Bayansalduz du. Turizm Rehberliği 2. sınıf öğrencimiz faal futbol hakemi olan Ali Akdeniz de törendeydi. Dernek Başkanı Ali Zağlı, hakem antrenmanlarının üniversitemiz tesislerinde yapılabilme imkanı sundukları için Rektörümüz Prof. Dr. ansur Harmandar a şükranlarını sundu. Tören temsili antrenmanın ardından sona erdi. Törene onur konuğu olarak davet edilen Rektörümüz Prof. Dr. ansur Harmandar üdürümüz uğla nın Değerleri Sempozyumu Bu Sempozyumunun amacı il oluşunun yüzüncü yılında uğla nın sahip olduğu değerlerin bilimsel olarak tartışılıp ortaya konulmasıydı. Atatürk Kültür erkezi'nde iki gün süren sempozyumda, yerli ve yabancı akademisyenler 60 bildiri sundular. uğla Değerleri Sempozyumu Eylül 2013 tarihlerinde Üniversitemiz AK Salonlarında düzenlendi. Sempozyum, uğla Valiliği, uğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (SKÜ), uğla Eğitim Çevre Koruma ve Dayanışma Vakfı (EÇEV) tarafından düzenlendi. Sempozyumun amacına ve içeriğine uygun olarak Arkeoloji ve Sanat Tarihi, Bitki, Coğrafya, Dil ve Edebiyat, Eğitim, El Sanatları, Felsefe, İktisat, İşletme, Kültür, edya, imarlık, Orman ve aden, Psikoloji, Sağlık, Sosyoloji, Spor, Su Ürünleri, Tarih, Teknoloji, Turizm, Ulaşım ve Ziraat ve Tarım alanlarında çeşitli sunumlar yapılmıştır. üksekokul üdürüz Okt. Zekeriya Bingöl ve Datça Kazım ılmaz eslek üksekokulu Öğr. Gör. Levent Karadağ ile birlikte hazırladıkları uğla nın Alternatif Turizm Değerleri Çerçevesinde İnanç ve Kültür Turizmi adlı bildiriyi sunmuşlardır. B Ü L T E N

5 İ Ç E L E R T U R İ Z E S L E K Ü K S E K O K U L U B Ü L T E N İ S A F A 5 Hollandalı Eğitmen Caroline Helvacı Animasyon Öğrencileri ne Dünya Dansları Dersi üksekokul Öğr. Gör. unus Emre Üstgörül ün daveti üzerine Hollanda lı eğitmen Caroline Helvacı üksekokulumuza gelerek Turizm Animasyonu programı öğrencileri ile dans çalışmasında buluştular. Hollanda lı eğitmen Caroline Helvacı farkı figürler gösterdiği etkinliği son derece faydalı geçti. Dünya danslarından farklı temel adımların eğitimlerini sıkıştırılmış şekilde öğrenen öğrenciler keyifli anlar da yaşadılar. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Coşkuyla Kutladık... uğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İçmeler Turizm eslek üksekokulu ve İçmeler Belediyesi işbirliği ile Cumhuriyetimizin 90 yılı 29 Ekim 2013 günü coşkuyla kutlandı. Kutlama çerçevesinde üksekokulumuz Animasyon Programı öğrencileri TEK TÜRKİE...BAŞKA TÜRKİE OK!... isimli bir müzikal Gösterisi sundular. Program, İçmeler Belediye Başkanı Sayın Zeki Eren in yaptığı kısa ve anlamlı konuşmadan sonra başladı. Seyirciler tarafından zaman zaman hüzünlü, zaman zaman coşkulu bir şekilde izlenen müzikal gösteri büyük alkış aldı. Gösteriyi İçmeler Belediye Başkanı Zeki Eren, üksekokul üdürümüz Zekeriya Bingöl, Dr. estan ayman, Kadem ete, uğla BESO dan Öğr. Gör. Aydın Çelebi, üksekokulun Öğretim elemanları, Belediye çalışanları, armaris halkı ve Öğrenciler katıldı. Öğrencilerinin hazırladığı etkinlik izleyenler tarafından takdir topladı. Çok kısa bir zaman içerisinde hazırlanan bu gösterinin genişletilmiş hali 10 Kasım 2013 Pazar günü Ulu önder ustafa Kemal Atatürk ün, aramızdan ayrılışının 75. ıldönümünde tekrar halk ile buluşmuş ve Ulu Önder anılmıştır.

6 S A F A 6 Afyon Aşçılık arışmasından da adalya ile Döndük II. Ulusal Afyonkarahisar emek arışması na uğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İçmeler Turizm eslek üksekokulu Aşçılık Programından iki ekip katıldı. Ekipler iki kişiden oluşmaktaydı. ehmet Ülker, Nilay ener, Şafak Çomarcı, Sümeyye Öztürk yarışmadan altın madalya kazanarak üksekokullarına madalya kazanmanın guruyla döndüler. Bu yarışmaya katılan öğrencilere armaris Kaymakamlığı Sayın Ali Galip Saral da destek oldu. üksekokulu üdürü Zekeriya Bingöl arışmaya katılan ve üksekokulumuza altın madalya ile dönen öğrencilerimi A fyon da 9-10 Kasım 2013 tarihlerinde II. ve onları yarışmaya hazırlayan Öğr. Gör. Ulusal Afyonkarahisar da emek arışması düzenlendi. Afyon Ticaret Borsa Erhan İşlek i canı gönülden kutluyorum. Bizi en iyi şekilde temsil ederek bir defa daha merkez binasında gerçekleşen yarışmaya yüzümüzü güldürdüler. Bu yarışmaya katılan öğrencilerimize Sayın armaris Kayma- 30 Üniversite, 30 eslek Lisesi, Profesyonel Aşçılar ve bunun dışında Engelli Aşçılar katıldılar. Türkiye nin kamımız Ali Galip Saral da destek vermiştir. birçok Üniversitesi ve eslek Lisesi öğrencilerinin katılımı ile Afyon da gerçekleşen yarışmaya 1000 Kendisine çok teşekkür ediyorum dedi. civarında yarışmacı katıldı. Survivor Şampiyonundan üdürümüze Ziyaret bir ortamda geçen görüşmede Hilmi Cem etenek Sizsiniz ile başlayan Survivor ile devam eden ve uhteşem üzyıl ile noktalanan öyküsünden bahsederken İçmeler TO Animasyon programına destek sözü verdi. B Ü L T E N uğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Beden Eğitimi Spor üksekokulu, Rekreasyon Bölümü öğrencisi olan Hilmi Cem İntepe, arkadaşları İ. Fatih Tabakoğlu ve Emrah Özdemir ile birlikte üksekokul üdürümüz Zekeriya Bingöl ü makamında ziyaret ettiler. Samimi Birkaç Üniversiteden teklif aldığından da bahseden Hilmi Cem, uğla Sıtkı Koçman Üniversitesini bırakmayı düşünmediğini fakat Üniversitesinin de kendisine daha çok sahip çıkmasını istedi. Bingöl de Üniversitelerinin bir öğrencisinin etenek Sizsiniz e katılıp yarıfinale çıkması, Survivor gibi dünyanın izlediği bir yarışmada birinci olması ve yine tüm dünyaca beğeniyle izlenen uhteşem üzyıl gibi bir dizede oynamasının gurur verici olduğunu, Üniversitelerin adını duyurduğu için Hilmi Cem ve Hilmi Cem gibi gençlere destek verilmesi gerektiğini vurgularken, Hilmi Cem ve arkadaşlarına teşekkür ederek, misafirleri hediyeler uğurladı.

7 İ Ç E L E R T U R İ Z E S L E K Ü K S E K O K U L U B Ü L T E N İ S A F A 7 Öğrencilerimiz Fethiye de Öğrencilerimiz ilk olarak sabah saatlerinde Saklıkent te üksekokulumuzun Turizm Rehberliği uzun bir kanyon yürüyüşü gerçekleştirerek bölgeyi daha Programı öğrencilerine yönelik olarak yakından tanıma fırsatı buldular. Gezinin geri kalan kısmında ise Fethiye ve Ölüdeniz çevresini incelediler. Ak- Teknik gezi kapsamında 24 Ekim tarihinde Fethiye ye bir gezi düzenlendi. Düzenlenen bu geziye rehberlik bölümü öğrencilerinşam yemeği için Köyceğiz de mola veren öğrencilerimiz daha sonra Köyceğiz gölünün kenarında yaptıkları yürüyüş ile gezi den oluşan 40 kişilik bir ekip katıldı. tamamlanmıştır. Beldibi Fuarı na Animasyon Rüzgarı Geçen sene de düzenlenen fuara da katılımları büyük olan program öğrencileri ile özel olarak ilgilenen Beldibi Belediye Başkanı İdris İspirli, üdürümüz Zekeriya Bingöl, Öğr. Gör. unus Emre Üstgörül ve öğrencilerimize teşekkürlerini iletti. Birçok firmanın katıldığı fuar çok renkli geçti. armaris Beldibi nde 9. adexarmaris apı ve İhtitisas fuarı düzenlendi. üksekokulumuz Turizm Animasyonu programı öğrencilerimiz, Öğr. Gör. unus Emre Üstgörül ün çalıştırdığı Artvin yöresi folklor ekibi ile Beldibi nde düzenlenen yapı fuarına renk kattı.

8 S A F A 8 ine Aşure nin En Güzelini aptık mamıştı. Bu yıl okul personelimiz ve Aşçılık Programı öğrencilerimiz canla başla bugünü düzenlemek için uğraştılar. B u yıl ikincisi düzenlenen aşure gününe uğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. ansur Harmandar, İçmeler Belediye Başkanı Zeki Eren, Beldibi Belediye Başkanı İdris İspirli, uğla Esnaf Odaları Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız, Kadem ete, Demokrat Parti armaris Adayı ustafa Karacan, Demokrat Parti armaris İlçe Başkanı ustafa Tüzün, üksekokul üdürü Zekeriya Bingöl, Güzel Sanatlar dan Öğr. Gör. İsmail Sınır ve yanı sıra üksekokul öğr. Gör., öğrenciler ve konuklar katıldı. Geçtiğimiz yıl ilkini düzenlediğimiz aşure günümüzde okulumuzun o yıl yeni açılmasından dolayı pek planlı programlı bir aşure günü ol- üksekokul üdürümüz yaptığı konuşmada Aşurenin tarihi hakkında da kısaca bilgi verdi. "Hazreti Adem'in tövbesi, uharremin onuncu günü kabul edilmiştir. Hazreti Nuh'un Gemisi, tufandan bugün kurtulmuştur. Hazreti İbrahim'in atıldığı ateşten kurtulması da bugündür. Hz. usa ve Kavmi Kızıldeniz'i bugün geçmiştir. Hz. İsa bugün doğmuş ve bugün semaya yükselmiştir. Bunlar genellikle güzel olaylardır. aşanmış birde üzücü olay vardır ki İslam tarihine ağır darbe vurmuş, bu acı olay yıllarca unutulmamış yüreğimizde derin izler bırakmıştır. Bu da Kerbela olayıdır. uharremin onuncu günü yani Aşure Günü Peygamberimizin torunu Hz. Hüseyin ve beraberindeki 72 kişi Kerbela'da ezid'in ordusunca katledilmesidir. Aşure ilk olarak Hz. Nuh'un gemisinde yapılmıştır. Hz. Nuh'un gemisinde bütün malzemelerden az az kaldığı için hepsini karıştırıp aşureyi yapmışlardır. Bizde bu geleneğimizi yaşatmak için bugünlerde bir araya gelip aşure yapıyoruz" üksekokul Aşçılık programı öğrencileri hazırlamış oldukları aşureyi konuklara servis ettiler. Okulun animasyon bölümü öğrencilerinin gösterileri de aşure gününe ayrı renk kattı. B Ü L T E N

9 İÇELER TURİZ ESLEK ÜKSEKOKULU BÜLTENİ SAFA 9 Girişimcilik Sempozyumu Üniversitemizde Gerçekleşti uğla Sıtkı Koçman Üniversitesi uğla eslek üksekokulu tarafından bu yıl ilki düzenlenen Uluslararası Girişimcilik ve Kariyer Sempozyumu 1-3 Kasım tarihlerinde gerçekleştirildi. O üdürü Doç. Dr. ehmet arangoz başkanlığında düzenlenen Sempozyumda Öğrenciler Açısından Girişimcilik olarak belirlenen ana tema çerçevesinde 45 bildiri sunuldu. Sempozyum uğla Üniversitesi öğretim üyelerinin ve öğrencilerin büyük ilgisi ve desteğiyle oldukça başarılı şekilde yürütüldü. Sempozyumun açılışına Vali adına Vali ardımcısı F. Necmi Kurt, Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Akbaş, Ticaret ve San. Odası Başkanı Bülent Karakuş, SKÜ Rektörü Prof. Dr. ansur Harmandar, Rektör rd., Öğretim üyeleri, Konuklar ve öğrenciler katıldılar. Sempozyumun açılış panelinde ÖK ürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay Türkiye de Girişimcilik ve İnovasyon, Başbakanlık Kamu Etik Kurulu başkanı Prof. Dr. Sedat urat Girişimcilikte İş Ahlakı ve İş Etiği, altepe Üniv. İİBF Dekanı Prof. Dr. Nazif Gürdoğan Türkiye de Girişimcilik ve Girişimcilik Kültürü, Çankaya Üniv. İİBF Dekanı Prof. Dr. ahir Nakip Türk Girişimciliğinde enilikçilik Sorunu konularında değerlendirmelerde bulundular. Uluslararası Girişimcilik ve Kariyer Sempozyumu uğla eslek üksekokulunun çalışmaları ile başarıyla gerçekleştirildi. Bu Sempozyumda, üksekokul üdürümüz Zekeriya Bingöl ün Öğr. Gör. Taner Dalgın ve Öğr. Gör. Levent Karadağ la birlikte hazırladığı Türkiye de turizm girişimciliğinin gelişimi ve turizmle ilgili sağlanan teşvikler isimli çalışmaları Öğr. Gör. Taner Dalgın tarafından sunuldu. Birinci günün akşamında Katılımcılara Altın Kalp Restourant ta Gala emek verildi. emeğe Rektör Prof. Dr. ansur Harmandar, Vali ardımcısı Kamil Köten, Vali Özel Kalem üdürü Baki Gencel, enteşe Kaymakamı Zeki Aslan, uğla eslek yüksekokulu üdürü Doç. Dr. ehmet arangoz, İçmeler Turizm eslek üksekokulu üdürü Zekeriya Bingöl, Sempozyuma sunum için gelen Konuklar, Öğretim Elemanı ve eşleri katıldılar.

10 S A F A 10 Gölenye den İçmeler e Harmandar ile üksekokulumuzun üdürümüz Zekeriya Bingöl, İçmeler Belediye Başkanı Zeki Eren, Turizmci Kadem ete ve Ercan Güneştutan katıldı. Serginin açılışını konuklarla birlikte Rektörümüz Prof. Dr. ansur Harmandar gerçekleştirdi. Açılıştan sonra sergi salonunun gezildi. Daha sonra İçmeler Belediye başkanı konuklara hazırlanan Gölenyeden İçmeler e kitabından hediye etti. Gölenyeden İçmeler e adıyla çıkan kitabı Emekli Tarih Öğretmeni Araştırmacı- azar Günür Karaağaç kaleme aldı. armaris Kültür erkezi yöneticisi Umur Özlüer de danışmanlık hizmeti verdi. Kap- armaris Kültür erkezi tarafından düzenlenen sergi ve İçmeler samlı bir kitap çalışması olan ve Gölenyeden İçmeler e adıyla çıkacak kitap için yaklaşık bir yıldır Belediyesi kültür hizmetleri kapsamında hazırlanmış olan araştırma ve incelemeler yapıldı. İçmeler i her yönü ile anlatan kapsamlı bir çalışmanın ortaya çıkarıldı. Gölenye den İçmeler e kitabının tanıtımı yapıldı. Tanıtıma birçok konuğun yanı sıra uğla Sıt- Turizmde artık bir marka haline gelmiş İçmeler beldesinin tarihi, ekonomik, sosyolojik, coğrafi kültürel kı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. ansur ve folklorik özelliklerinin açığa çıkarıldı. Crystal Otellerinden üksekokulumuza Ziyaret ve mezun olacak öğrencilerimizin istihdam edilmelerini sağlamak amacıyla turizm sektörünün öncü işletme zincirlerinden Crystal Hotels grubunu bir toplantı düzenledi. Toplantı sırasında gösterdikleri slayt şov sırasında inanılmaz doğal güzelliklerin kucağındaki on dört otelle turizme hizmet veren grubun yöneticileri Lemi Küçük, Adil Gürkan ve Zafer Birışık dokuz bin yüz yetmiş yatak ve altı bin çalışanı ile bu sektördeki yerlerinden bahsetti. İlginin yoğun olduğu toplantıda başlıca konuları turizm ve istihdam oldu. üksekokulu nda öğrenim gören öğrencilerimizin sektördeki kariyer olanakları ve insan kaynakları uygulamaları hakkında bilgi sahibi olmaları, staj yeri bulmaları Crystal Hotels grubu temsilcileri turizm işletmelerinde insan kaynaklarının önemi ve insan kaynakları seçiminde dikkat edilen hususlar ve personel politikaları hakkında bilgiler verdiler. Seminer, sunum sonrasında öğrencilerden staj ve iş başvurusu alınması ile sona erdi. B Ü L T E N

11 İ Ç E L E R T U R İ Z E S L E K Ü K S E K O K U L U B Ü L T E N İ S A F A 11 Rektörümüz Prof. Dr. ansur Harmandar uğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı uğla ya toplu açılış ve büyükşehir belediye başkanını açıklamak için gelen Başbakan Recep Tayip Erdoğan uğla erkezinde toplu açılış merasiminden gerçekleştirdi. emek sonrası konuşma bir konuşma yapan Başbakan Recep Tayip Erdoğan 30 art 2014 te gerçekleştirilecek yerel seçimlerde uğla Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak Rektörümüz Prof. Dr. ansur Harmandar, açıklandı. Başbakan, AK Parti uğla Teşkilatı tarafından onuruna emeğe katılanların büyük bir coşkuyla karşıladığı verilen, armaris Grant azıcı Otelde düzenlenen açıklamadan sonra Prof. Dr. ansur Harmandar, akşam yemeğe katıldı. emeğe Rektörümüz Prof. Dr. ansur Harmandar, üksekokul üdürümüz Zekeriya Bingöl, uğlalı işadamları ve partililer katıldı. uğla yı kazanmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek Başbakana göstermiş olduğu teveccüh dolayı teşekkür etti. Rektörümüzün Veda emeği 29 kasım 2013 tarihinde Başbakan Recep Tayip Erdoğan tarafından 30 art 2014 tarihindeki erel Seçimlerde uğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Rektörümüz Prof. Dr. ansur Harmandar 01.Aralık 2013 tarihinde görevin Rektörlük görevinden ayrıldı. Görevden ayrılman Prof. DR. ansur Harmandar, Üniversitede VİP salonda Senoto üyelerine ve üst yönetime bir yemek verdi. emekten sonra bir konuşma yapan Prof. Dr. ansur Harmandar çalışanlarına plaket verdi. Gecede Duygusal sahnelerin de yaşandı.

12 S A F A 12 üksekokuldan Vefa Örneği U zun ve yoğun çabalar sonucunda eğitim öğretim yılına 2012 de başlayan İçmeler Turizm eslek üksekokulu vefa örneği göstererek, okulun kuruluşunda emeği geçenleri onure etti. üksekokul üdürü Zekeriya Bingöl, üksekokul tadilatında emeği geçen, destek veren şahıs ve firmaların unutulmayacağını gösterdi. üksekokulun bir duvarına üksekokulumuza destek veren şahıs ve firmaların isimleri yazdırıldı. On yıldır atıl durumda olan binayı Esnaf Sanatkarlar Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız 10 yıllığına tahsis etti. İçmeler Belediye Başkanı Zeki Eren binanın her türlü eksikleri için belediyeyi seferber etti. Hayırsever İş adamı A. Doğan Tugay da her türlü eksikliği gidermek için elinden geleni yaptı. Panoda ismi yazılı olan hayırseverlerde ellerinden geldiği kadar üksekokulumuza destek oldular. Ayrıca Rektörümüz Prof. Dr. ansur Harmandar üksekokulumuza armaris e yakışı bir yüksekokul olması için her türlü desteği verdi. İzmir Fuarında İçmeler Rüzgarı Gerek yurtiçinde gerekse de uluslararası katılımcı ve ziyaretçilere tanıtım; yeni işbirlikleri gerçekleştirmek ve var olan ilişkilerinizin geliştirilmesi adına; turizm sektörümüzü bir araya toplayacak olan fuara öğrencilerin katılımı son derece faydalı oldu. Rektörümüz Sayın Prof. Dr. ansur Harmandar da fuarın açılışına katılmış ve olumlu bildirimlerde bulunmuştur. T ürkiye'nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan 'Travel Turkey İzmir' Turizm Fuar ve Konferansı Türkiye Seyahat Acentaları Birliği- TÜRSAB, Uluslararası fuar organizatörü Hannover Fairs Turkey ve İZFAŞ ortaklığıyla 7. kez Aralık 2013 tarihleri arasında İzmir Uluslararası Fuar Alanında gerçekleştirildi. Turizm Rehberliği bölümü öğrencileri ve öğretim görevlileri Nermin Olay, Hande Akyurt Kurnaz, Zehra Türk ve üksekokul Sekreteri ahmut Beyazıt ın katılımı ile 6 Aralık 2013 tarihinde gerçekleştirilen geziye ilgi büyüktü. B Ü L T E N

13 İ Ç E L E R T U R İ Z E S L E K Ü K S E K O K U L U B Ü L T E N İ S A F A 13 İşkilli emo İzleyenleriyle Buluştu üksekokulumuz Turizm Animasyon Bölümü 2. Sınıf öğrencilerini, Öğretim Görevlisi Arda Tunaseli yönetiminde hazırladığı dönem sonu oyununda İşkilli emo adlı eseri başarı ile sahnelediler. Geleneksel Orta Oyunu düzeninde sahnelenen oyun, izleyenler tarafından büyük beğeni kazandı. Oyuna Üniversitemiz Rektör vekili Prof. Dr. usuf Ziya Erdil de katıldı. Oyun sonunda öğrencilerini kutlayarak anı fotoğrafı çektiren Rektör Vekilimiz ve üksekokulu üdürümüz Zekeriya Bingöl, önetmen Arda Tunaseli ve öğrencilerini kutlayarak başarılarının devamını dilediler. üksekokul üdürümüzden Zeki Eren Jest üksekokulumuz kurulduğundan beri devamlı destek olan ve devamlı yardımımıza koşan İçmelerin Belediye Başkanına üksekokul üdürümüz bir jest yaparak, yapımını da Belediye başkanımız tarafından yaptırılmış olan üksekokul bahçesini Başkanın ismini verdi. İçmeler Belediyesi üksekokulun açıldığı dönemde okulun önünde bulunan çöplük halindeki alanı temizleyip, üzerine yeni gübreli toprak koydurarak yeşillendirip ağaçlar ektirdi. Ardından bu alanın üzerine çardak yaptırdı. 2 bin metrekare yeşil alanı bulunan park, daha sonra oturma grupları eklenerek bugünkü durumuna getirildi.

14 S A F A 14 ılın en iyi Üniversiteler Arası Genç Aşçılar arışması 24. Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu ve Dünya Aşçılar Birliği nin birlikte organize ettiği ve 35 ülkeden 400 ü yabancı olmak üzere toplam 2000 aşçının katıldığı 12. Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali TÜAP Kongre ve Fuar erkezi nde gerçekleşti. Bu yıl başvuru ve katılım rekoru kırılan festivale üniversitelerin gastronomi ve aşçılık bölümleri de yoğun ilgi gösterdi. Ulusal yarışmalara katılmak için sadece öğrenci aşçılar kategorisine 178 okul başvuru yaptı. Her okuldan sınırlı sayıda öğrenci başvurusunun kabul edildiği yarışmalarda yaklaşık 3200 öğrenci başvurusu reddedilmek zorunda kalındı. Beş katagoride yarışan üksekokulumuz öğrencileri Üniversiteler Düzeyi Ana emek kategorisinde ehmet ÜLKER Bronz madalya akarna katagorisinde Şafak ÇOARCI ile merit Restoran tatlı tabağında asin ILAZ ile merit ılın En İyi Üniversitesi Kategorisinde Volkan ERGEN kaptanlığında Fatma İlayda KÖPRÜ, ehmet ANAR ve Gamze TAŞDELEN ile merit alarak okulumuzu temsil ettiler. üksekokul müdürümüz Zekeriya BİNGÖL yarışmanın ardından yaptığı açıklamayla da, bu yarışmada Sponsor olan armaris mutfak, Sinanoğlu gıda, Alila restorant, Erdin kasap a teşekkür etti. üksekokulumuz İtalya daki Halk Oyunları arışmasında Finale Kaldı. A driyatik Denizi kıyısında yer alan ve başkent Roma ya 350 km uzaklıkta bulunan tarihi ve turistik kent San Nicandro Garganico da bu yıl 12.si düzenlenecek olan uluslararası festival kapsamında yapılacak halk dansları yarışmasına, üksekokulumuz, Turizm Animasyonu bölümü öğrencilerinden oluşan yedi kişilik Türk Halk Oyunları ekibi ön elemeyi geçerek finalde yarışmaya hak kazandı. Öğretim Görevlisi unus Emre Üstgörül koordinatörlüğünde çalışmalarını sürdüren halk oyunları ekibi Büşra Abatay, Emine Gizem Pat, Gülşah Bulut, Abdülkadir Antika, Oğuzhan Karabulut, Halil Bektaş ve Recep Şeremet den oluşuyor. Öğrencilerin başında Antrenör unus Emre Üstgörül ün yönetici olarak üksekokul üdürü Zekeriya Bingöl ve Tercüman olarak ta Öğretim Görevlisi Nermin Olay ın da katılımıyla 7-11 Nisan 2014 tarihlerinde İtalya da olacak. Konuyla ilgili görüştüğümüz üksekokul üdürü Zekeriya Bingöl, Böyle uluslar arası bir yarışmada ön elemeyi geçip final e kalmak kolay bir iş değil. Ama Öğretim Görevlimiz unus Emre Üstgörül ün azimli isteği öğrencilerimizin gayretiyle ön elemeyi geçtik. Bu yarışmaya dünyanın her yerinden halk dansları ekibi katılıyor. Türkiye yi, uğla yı ve armaris i de biz temsil edeceğiz fakat gerekli desteği kimseden göremedik. dedi. B Ü L T E N

15 İ Ç E L E R T U R İ Z E S L E K Ü K S E K O K U L U B Ü L T E N İ S A F A 15 Balıkesir den 1 Gümüş 1 Bronz adalya ile Döndük Ocak ta Balıkesir'de yapılan aşçılık yarışmasına katılan uğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İçmeler turizm eslek yüksek okulundan ehmet ÜLKER Sebze oymacılığı kategorisinde gümüş madalya kazandı. arışmaya üniversiteler düzeyi kuzu kategorisinden katılan asin ILAZ Bronz madalya ile okulumuzu temsil etmiştir üksekokulumuz Bolu ve Fethiye yi Ödüllerle Salladı. eslek liseleri ve üniversiteli 250 genç aşçı Bolu 1. Ulusal Aşçılık arışması ve Şampiyonası nda hünerlerini gösterdiler art 2014 tarihinde Bolu da yapılan aşçılık yarışmasına uğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İçmeler Turizm eslek üksekokulun dan katılan 7 öğrencimiz 3 Gümüş, 3 Bronz madalya ve yılın en iyi Üniversitesi kategorisinde Türkiye 2. Si oldular. İlk gün yarışan asin ILAZ Taze makarna kategorisinde bronz, Kuzu gençler kategorisinde ehmet ÜLKER Bronz, Deniz AVUZ Kuzu gençler kategorisinde Gümüş Suzan ALTIN öresel yemek yarışmasında bronz, Dilek ILAN Tavuk kategorisinde gümüş ve ılın en iyi üniversitesi kategorisinde asin ILAZ, Kamile KURT, Özlem KILIÇARSLAN, Dilek ILAN Türkiye 2. Oldular. Aynı tarihlerde Fethiye de yapılan Şef avi Aşçılık yarışmasına katılan ehmet ÜLKER sebze oymacılığı Kategorisinde Gümüş madalya, Rüya DOĞAN üniversiteler düzeyi ana yemek kategorisinde Bronz madalya, Burakcan DERT- Lİ üniversiteler düzeyi ana yemek kategorisinde Gümüş adalya, Volkan ERGEN Taze makarna kategorisinde Gümüş madalya, Ekip arışmasında Türkay TUNA, Gamze TAŞDELEN, Abdulsamet SEVİLİ Altın adalya ustafa TORUN, Serpil EREN Sümeyye ÖZTÜRK Altın adalya, Tolga ERTÜRK Gülşah Özcan, Doğan ÖZER Altın madalya kazandılar. ine ekip kategorisinde katılan Tuğçe KON- A, Nilay ENER, Serenay GÜLA Gümüş adalya kazandılar. üksekokul üdürü Zekeriya Bingöl, yarışmaya katılan öğrencilerim ve öğretim elemanlarımı kutluyorum. Bu yarışmalar önemli. Öğrencilerimizi mesleklerine motive ediyor.. adalya ve ödül almakta onların özgüvenlerinin oluşmasına katkı sağlıyor. dedi.

16 Cumhuriyet ah. Kayabal cd. 15/A Tel: Orhaniye ah. İsmet Çatak Cd. Kamalı Apt. No:66/A uğla

Arda Tunaseli Görevine Başladı. Turizm Animasyonu Programına sınavla alınan yeni öğretim görevlisi Arda Tunaseli iş başı yaptı.

Arda Tunaseli Görevine Başladı. Turizm Animasyonu Programına sınavla alınan yeni öğretim görevlisi Arda Tunaseli iş başı yaptı. Y I L 2, S A Y I 4 BÜLTEN Ş U B A T M A R T, 2 0 1 3 İ L K E L E R İ M İ Z ; Dürüstlük Çalışkanlık Hoşgörü Saygı Kararlılık B U S A Y I D A : - Uluslararası Aşçılık Yarışmasında İkincilik 2 İstanbul daki

Detaylı

Yıl : 4 Sayı : 38 01 Şubat- 01 Mart 2015. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır

Yıl : 4 Sayı : 38 01 Şubat- 01 Mart 2015. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır Haberler Yıl : 4 Sayı : 38 01 Şubat- 01 Mart 2015 Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır Fethiyeli Öğrenciler Gastronomi Festivalinde Fırtına Gibi Esti FTSO İmar Planı Sorununu Ankara ya Taşıdı

Detaylı

AFYONKARAHİSAR YIL:2015 SAYI:2 İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AFYONKARAHİSAR YIL:2015 SAYI:2 İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ AFYONKARAHİSAR YIL:2015 SAYI:2 İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ OKUMAK ÖZGÜRLÜKTÜR İmtiyaz Sahibi Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü Adına Metin YALÇIN Milli Eğitim Müdürü Yayın Kurulu Yusuf Ali CANCA -

Detaylı

Editörden. Prof. Dr. Mehmet KARAKAŞ

Editörden. Prof. Dr. Mehmet KARAKAŞ Editörden Afyon Kocatepe Üniversitesi, sürekli dinamik tutulan bir vizyonla yaz dönemini de aktif bir şekilde geçirerek, yeni bir akademik yıla (2013-2014) yine yoğun bir çalışma temposuyla girmekte. Bu

Detaylı

TÜRÇEV BÜLTEN. Sayı: 14 Yıl: 2012 TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI. (Bu bülten TÜRÇEV in 2011 yılı faaliyetlerini kapsamaktadır.)

TÜRÇEV BÜLTEN. Sayı: 14 Yıl: 2012 TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI. (Bu bülten TÜRÇEV in 2011 yılı faaliyetlerini kapsamaktadır.) TÜRÇEV BÜLTEN TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI Sayı: 14 Yıl: 2012 (Bu bülten TÜRÇEV in 2011 yılı faaliyetlerini kapsamaktadır.) TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI Foundation for Environmental Education in Turkey Mebusevleri

Detaylı

Başkent Üniversitesi Mezuniyet Töreni Coşku İle Yapıldı

Başkent Üniversitesi Mezuniyet Töreni Coşku İle Yapıldı 11 2014 Başkent Üniversitesi Mezuniyet Töreni Coşku İle Yapıldı Başkent Üniversitesi, 23 27 Haziran tarihleri arasında arka arkaya düzenlediği Mezuniyet Töreni ile 2013 2014 eğitim öğretim yılı yükseklisans,

Detaylı

Tüccar, milletin emegini ve üretimini kuvvetlendirmek için eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

Tüccar, milletin emegini ve üretimini kuvvetlendirmek için eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır. Tüccar, milletin emegini ve üretimini kuvvetlendirmek için eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır. 1 GENEL YAYIN YÖN. Merhaba Sevgili Üyeler, Yoğun bir emekle

Detaylı

AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU

AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU Tüccar, milletin emeğini ve üretimini kıymetlendirmek için eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır. AKHİSAR

Detaylı

Yıl : 3 Sayı : 35 01 Aralık 2014-01 Ocak 2015. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır

Yıl : 3 Sayı : 35 01 Aralık 2014-01 Ocak 2015. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır Haberler Yıl : 3 Sayı : 35 01 Aralık 2014-01 Ocak 2015 nın yayın organıdır Çinli Yatırımcıları Ağırladık FTSO GEKA yı Yatırımcılarla Buluşturuyor FTSO ile GEKA arasında gidilen işbirliği sonucunda GEKA

Detaylı

EDİTÖRDEN. Aziz YİĞİT Editör

EDİTÖRDEN. Aziz YİĞİT Editör EDİTÖRDEN Artvin Çoruh Üniversitesi olarak Nisan ayında yayınına başladığımız ve üçer aylık dönemleri kapsayacak biçimde çıkarmayı planladığımız bültenin ikinci sayısı ile bir kez daha sizlerle buluşmanın

Detaylı

ebülten ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI

ebülten ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI ETKİNLİKLER... 1 DUYURULAR.. 19 İHALELER.... 20 FUARLAR... 21 DIŞ TİCARET TALEPLERİ. İŞBİRLİĞİ TEKLİFLERİ. MEVZUAT... 22 Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası nın Mayıs ayı olağan Meclis toplantısı ÇTSO Kongre

Detaylı

à Başkent Üniversitesi ne Uluslararası Kalite Zirvesi nde Altın Kategorisinde Ödül

à Başkent Üniversitesi ne Uluslararası Kalite Zirvesi nde Altın Kategorisinde Ödül HAZİRAN 2013 SAYI: 3 à Başkent Üniversitesi ne Uluslararası Kalite Zirvesi nde Altın Kategorisinde Ödül Başkent Üniversitesi ve bütün bağlı kuruluşlarına New York 2013 Uluslararası Kalite Zirvesi nde altın

Detaylı

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet E. Eroğlu

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet E. Eroğlu NİSAN - MAYIS - HAZİRAN 201 3 içindekiler İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ BÜLTENİ İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü adına Derginin Sahibi Prof.Dr. Mustafa Güden Rektör Editör - Genel Yayın Yönetmeni Prof.Dr.

Detaylı

Yemyeşil bir Altındağ için hiç durmadan çalışan Başkan Veysel Tiryaki, 5 yeni parkın daha temelini attı.

Yemyeşil bir Altındağ için hiç durmadan çalışan Başkan Veysel Tiryaki, 5 yeni parkın daha temelini attı. SAYFA 01 SIYAH MAVI KIRMIZI SARI 7 ALTINDAĞ DA 335 KM YENİ YOL AÇILDI Altındağ Belediyesi 2014 yılında A dan Z ye tüm mahallelerde 35 km yol açtı. Böylece 2005 yılından beri açılan yolların uzunluğu 335

Detaylı

Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı

Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı ICTP-ECAR ın Açılış Konferansı İYTE de Yapıldı Sayı 18 / Nisan - Mayıs - Haziran Basın ve Halkla İlişkiler Birimi yayınıdır. İYTE Bülten 2 SAYI 18 İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ

Detaylı

TÜRK EĞİTİM VAKFI. İlk günden beri ülkemizin köklerini eğitimle sağlamlaştırıyoruz. TEV 47 yaşında. Birlikte nice yıllara... N AN

TÜRK EĞİTİM VAKFI. İlk günden beri ülkemizin köklerini eğitimle sağlamlaştırıyoruz. TEV 47 yaşında. Birlikte nice yıllara... N AN N AN DO UM AÇILI KUTLAMA DO UM GÜNÜ YILDÖNÜMÜ MAYIS 2014 SAYI: 21 TÜRK EĞİTİM VAKFI tev.org.tr SAYI: 21 MAYIS 2014 İlk günden beri ülkemizin köklerini eğitimle sağlamlaştırıyoruz. TEV 47 yaşında. Birlikte

Detaylı

Başkan dan. Dünya Kenti-Avrupa Kültür Başkenti: İSTANBUL. Birlik 2008/5 1. SAHİBİ T.C. Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği adına Kadir TOPBAŞ

Başkan dan. Dünya Kenti-Avrupa Kültür Başkenti: İSTANBUL. Birlik 2008/5 1. SAHİBİ T.C. Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği adına Kadir TOPBAŞ Bir Baþarý Öyküsü BURSA /YILDIRIM Başkan dan Dünya Kenti-Avrupa Kültür Başkenti: İSTANBUL İstanbul, geçmişi 8000 yıl öncesine dayanan, asırlar öncesinden başladığı medeniyet yolculuğu boyunca sayısız uygarlık

Detaylı

DAÜ Hızla Büyümeye Devam Ediyor

DAÜ Hızla Büyümeye Devam Ediyor D O Ğ U A K D E N İ Z Ü N İ V E R S İ T E S İ YIL:5 SAYI:49 MAYIS - HAZİRAN 2014 ÜCRETSİZDİR DAÜ Hızla Büyümeye Devam Ediyor 2014 2015 Akademik Yılı nda eğitim hayatına başlayacak olan Eğitim Fakültesi,

Detaylı

Bülteni. Kazakistan dan 3 Üniversite ile Akademik İş birliği İmzalandı

Bülteni. Kazakistan dan 3 Üniversite ile Akademik İş birliği İmzalandı 4 Türk Dünyası 5 Sancak 10 Spor Niğde Üniversitesi Niğde Üniversitesi nigde.edu.tr Mayıs 2012 Sayı: 1 20. Gurur Yılımız yılında yanmaya başlayan eğitim meşalesi, 20 yıldır Niğde yi, bölgeyi ve Türkiye

Detaylı

MünazaraKulübü. eğitim kurumları. YarıẟmadanYarıẟmaya. Yayın İletiẟim Kulübü. burası

MünazaraKulübü. eğitim kurumları. YarıẟmadanYarıẟmaya. Yayın İletiẟim Kulübü. burası MünazaraKulübü YarıẟmadanYarıẟmaya Yayın İletiẟim Kulübü İletiẟim: okulummarmara@mek.k12.tr ilknurakgun@mek.k12.tr Yayın İletiẟim Kulübü Öğretmeni: İlknur Akgün Kulüp Öğrencileri: Büẟra Genç, Burak Sezer

Detaylı

TÜRK EĞİTİM VAKFI. 2013-2014 ÖĞRETİM YILI ÜSTÜN BAŞARI BURSİYERLERİ Can Yalman la Gönüllülük Üzerine. TEV, kaynaklarını Microsoft ERP ile yönetecek!

TÜRK EĞİTİM VAKFI. 2013-2014 ÖĞRETİM YILI ÜSTÜN BAŞARI BURSİYERLERİ Can Yalman la Gönüllülük Üzerine. TEV, kaynaklarını Microsoft ERP ile yönetecek! TÜRK EĞİTİM VAKFI tev.org.tr SAYI: 20 OCAK 2014 TEV, kaynaklarını Microsoft ERP ile yönetecek! 2013-2014 ÖĞRETİM YILI ÜSTÜN BAŞARI BURSİYERLERİ Can Yalman la Gönüllülük Üzerine 4 5 Biz cahii dediğimiz

Detaylı

Zafer, Zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise, Başaracağım diye başlayarak sonunda Başardım diyebilenindir. Mustafa Kemal Atatürk

Zafer, Zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise, Başaracağım diye başlayarak sonunda Başardım diyebilenindir. Mustafa Kemal Atatürk Zafer, Zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise, Başaracağım diye başlayarak sonunda Başardım diyebilenindir. Mustafa Kemal Atatürk Anaların bugünkü evlatlarına vereceği terbiye eski devirlerdeki gibi

Detaylı

Mustafa Kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk Ben yaşayabilmek için, kesin olarak bağımsız bir ulusun evladı kalmalıyım. Bu yüzden ulusal bağımsızlık bence bir hayat sorunudur. Mustafa Kemal Atatürk Ben, manevi miras olarak hiçbir nass-ı katı, hiçbir

Detaylı

Emeklilere vefa günü

Emeklilere vefa günü Havacılık Parkı nı yeniden düzenledik Üniversitemizin 2011yılında Tepebaşı Belediyesinden devraldığı Hava Müzesi yeniden düzenlenerek Anadolu Üniversitesi Havacılık Parkı olarak ziyarete açıldı. 3. SAYFADA

Detaylı

HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 2 ARALIK 2012 DEVAM EDİYORUZ!

HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 2 ARALIK 2012 DEVAM EDİYORUZ! www.hitit.edu.tr TDK Başkanı Prof. Dr. Mustafa Sinan KAÇALİN Üniversitemizde Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Sinan KAÇALİN, Üniversitemizin davetlisi olarak Çorum a geldi. makamında ziyaret eden

Detaylı

TURİZM TECRÜBE İŞİDİR. Türkiye nin alanında önde gelen acentelerinden NOVİTAS TURİZM

TURİZM TECRÜBE İŞİDİR. Türkiye nin alanında önde gelen acentelerinden NOVİTAS TURİZM TURİZM TECRÜBE İŞİDİR Türkiye nin alanında önde gelen acentelerinden NOVİTAS TURİZM 18 yıllık deneyimini, 8 yıldır Kastamonu'luların hizmetine sunuyor Yurtiçi - yurtdışı uçak biletleri Yurtiçi - yurtdışı

Detaylı

Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Mustafa Kemal Atatürk

Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Mustafa Kemal Atatürk Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Mustafa Kemal Atatürk Bir milli eğitim programından söz ederken, eski devrin boş

Detaylı

İYTE Yaşam Merkezi. İYTE de Yeni Barınma ve Sosyal Mekan İmkanları. Sayı 17 / Ocak - Şubat - Mart 2014 Basın ve Halkla İlişkiler Birimi yayınıdır.

İYTE Yaşam Merkezi. İYTE de Yeni Barınma ve Sosyal Mekan İmkanları. Sayı 17 / Ocak - Şubat - Mart 2014 Basın ve Halkla İlişkiler Birimi yayınıdır. İYTE Yaşam Merkezi İYTE de Yeni Barınma ve Sosyal Mekan İmkanları Sayı 17 / Ocak - Şubat - Mart Basın ve Halkla İlişkiler Birimi yayınıdır. 2 SAYI 17 İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ BÜLTENİ İzmir Yüksek

Detaylı

bülten TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI Sayın Velilerimiz,

bülten TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI Sayın Velilerimiz, Yıl: 2012 Sayı: 1 TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI bülten Sayın Velilerimiz, TED Ankara Koleji olarak 2011-2012 öğretim yılında 80. yılımızı kutlamanın gururunu yaşıyoruz. TED Ankara Koleji ailesinin birer

Detaylı

Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Haziran / Temmuz 2011 Yıl 3 Sayı 19 Yerel Süreli Yayın

Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Haziran / Temmuz 2011 Yıl 3 Sayı 19 Yerel Süreli Yayın STSO AÇILIM Haziran / Temmuz 2011 Yıl 3 Sayı 19 Yerel Süreli Yayın İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Şehnaz DERELİ Yayın Kurulu Servet

Detaylı