DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR"

Transkript

1 DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR UKRAYNA KONSOLOSLUGU & BÜYÜKELÇİLİĞİ eski pasaporttan yeni pasaporta vize aktarımı yapmamaktadır. Uzun süreli vizeniz olsa da pasaportunuzu değiştirdiğinizde yeniden vize almanız gerekecektir, eski pasaportunuzdaki vize ile seyahat etmeniz kesinlikle imkânsızdır. 1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları; Lacivert (UMUMİ) Pasaport Yesil (HUSUSİ) Pasaport Gri (HİZMET) Pasaport Kırmızı (DİPLOMATİK) Pasaport : VİZE ALMAK ZORUNDADIR : VİZEYE GEREK YOKTUR : VİZEYE GEREK YOKTUR : VİZEYE GEREK YOKTUR 2- Lütfen pasaport süresinin en az 6 ay olmasına dikkat ediniz. 3- Ukrayna Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu pasaportların 2. sayfasındaki hamilinin imzası kısmının pasaport sahibi tarafından mutlaka imzalı olmasını istemektedir. 4- Vize başvuru günleri; Pazartesi 09:15 ile 11:30 arası Salı 09:15ile 11:30 arası Çarşamba 09:15 ile 11:30 arası Perşembe 09:15 ile 11:30 arası Cuma 09:15 ile 11:30 arası Vizenin sonuçlanması 3 iş günüdür. Express uygulaması mevcuttur, başvurudan sonraki is gününde hazır olmaktadır. (Normal vize ücretinden farklı olarak express farkı bulunmaktadır.)

2 Çalışma Şekli : TİCARİ VİZE : Herhangi biri 2. Başvuru sahibine ait, yeni çekilmiş2 adet Vesikalık fotoğraf, 3. Şirket antetli kağıdına başvuru yapılan konsolosluk yada elçiliğe hitaben, seyahatin amacı açıkça belli olacak şekilde Türkçe olarak yazılmış ve şirket yetkilisi tarafından imzalanmış (imzalayanın adı, soyadı ve görevi mutlaka belirtilecek) ve kaşelenmiş şirket antetli kağıdına yazılan vize talep dilekçenin aslı (Örnek için bkz. 4. Ticari amaçla gittiğinizi gösteren belgeler (Ukrayna'daki şirketten garanti yazısı, davetiye, Kontrat v.s.); 5. Talep edilen vizenin geçerlilik süresi 3 aydan daha uzun olduğu takdirde herhangi bir sağlık kurumundan alınmış AİDS Raporu istenilmektedir (orijinali + fotokopisi); Şirket sahibi ve ortaklarından ayrıca istenilen evraklar: Ticaret Sicil Gazetesi (fotokopi), Oda Sicil kayıt Sureti veya Faaliyet Belgesi (fotokopi) * vizenin sonuçlanması 3 işgünüdür.

3 : TURİSTİK VİZE Çalışma Şekli: Herhangi biri 2. Başvuru yapılan konsolosluk ya da elçiliğe hitaben, seyahatin amacı açıkça belli olacak şekilde Türkçe olarak yazılmış ve imzalanmış vize talep dilekçesi, (Örneğini lütfen tarafımızdan isteyiniz) 3. Ukrayna da bir otelde kalınacağına dair rezervasyon belgesi ve ödeme teyidi veya tura katılacağına dair turistik voucher. 4. Başvuru sahibine ait, yeni çekilmiş 2 adet Vesikalık fotoğraf, * vizenin sonuçlanması 3 işgünüdür.

4 : ÖZEL ZİYARET VİZESİ (II-1 Tipi) Çalışma Şekli: Herhangi biri 2. Vize formu. (Vize formunu doldururken Sizi davet eden Ukrayna vatandaşının adını, soyadını, açık adresini ve telefon numarasını belirtmeniz gerekmektedir) 3. Ziyaret edeceğiniz kişi Ukrayna vatandaşı değilse adını, soyadını, açık adresini ve telefon numarasını belirtmekle birlikte Ukrayna da yasal esaslarda kalınacağına dair belgelerin fotokopisi (oturuyor ise oturma izni, öğrenci ise okuduğunu tasdik eden mühürlenmiş pasaport sayfalarının fotokopisi, çalışıyor ise çalıştığını tasdik eden mühürlenmiş pasaport sayfalarının fotokopisi); 4. Başvuru yapılan konsolosluk ya da elçiliğe hitaben, seyahatin amacı açıkça belli olacak şekilde Türkçe olarak yazılmış ve imzalanmış vize talep dilekçesi, (Örneğini lütfen tarafımızdan isteyiniz) 5. Başvuru sahibine ait, yeni çekilmiş 2 adet Vesikalık fotoğraf, 6. Talep edilen vizenin geçerlilik süresi 3 aydan daha uzun olduğu takdirde herhangi bir sağlık kurumundan alınmış AİDS Testi istenilmektedir (orijinali + fotokopisi). 7. Evli olanlardan evlilik belgesinin fotokopisi. * vizenin sonuçlanması 3 işgünüdür.

5 : ÇALIŞMA VİZESİ (IM-1 Tipi) Çalışma Şekli: Herhangi biri 2. Vize formu. 3. Ukrayna Çalışma Bakanlığı ndan alınan Çalışma İzin Belgesi nin aslı ve fotokopisi; 4. Başvuru yapılan konsolosluk ya da elçiliğe hitaben, seyahatin amacı açıkça belli olacak şekilde Türkçe olarak yazılmış ve imzalanmış vize talep dilekçesi, (Örneğini lütfen tarafımızdan isteyiniz) 5. Başvuru sahibine ait, yeni çekilmiş 2 adet Vesikalık fotoğraf, 6. Talep edilen vizenin geçerlilik süresi 3 aydan daha uzun olduğu takdirde herhangi bir sağlık kurumundan alınmış AİDS Testi istenilmektedir (orijinali + fotokopisi). * Çalışma vizesinin süresi Ukrayna Çalışma Bakanlığı ndan alınan Çalışma İzin Belgesinde belirtilen süreyle sınırlıdır. * Çalışmak amacıyla Ukrayna ya gidenler Ukrayna İçişleri Bakanlığı nın yerli şubelerine (VGİRFO ya) başvurarak kayıtlarını yaptırıp vize süresi boyunca ihtiyaçlarına göre çıkış-giriş işlemlerini yapabilirler. * Çalışma vizesi tek girişlidir ve vizenin sonuçlanması 3 işgünüdür.

6 : IMIGRASYON VİZESİ (IM-2 Tipi) Çalışma Şekli: Herhangi biri Vize başvurusu için Pasaport Süresi en az 6 ay ve üzeri olmalıdır, Vize formu. Ukrayna Vatandaşlık, Göçmenlik, Özel Kişiler Kayıt Şubesi (VGİRFO) tarafından verilen İmigrasyon İzin Belgesinin aslı ve fotokopisi Başvuru yapılan konsolosluk ya da elçiliğe hitaben, seyahatin amacı açıkça belli olacak şekilde Türkçe olarak yazılmış ve imzalanmış vize talep dilekçesi, (Örneğini lütfen tarafımızdan isteyiniz) Başvuru sahibine ait, yeni çekilmiş 2 adet Vesikalık fotoğraf, Talep edilen vizenin geçerlilik süresi 3 aydan daha uzun olduğu takdirde herhangi bir sağlık kurumundan alınmış AİDS Testi istenilmektedir (orijinali + fotokopisi). * İmigrasyon vizesi tek girişlidir. * İmigrasyon amacıyla Ukrayna ya gidenler Ukrayna İçişleri Bakanlığı nın yerli şubelerine (VGİRFO ya) başvurarak 5 gün içerisinde kayıtlarını yaptırmalılar. * vizenin sonuçlanması 3 işgünüdür.

7 : BASIN VİZESİ (M Tipi) Çalışma Şekli: Basın Mensubu 2. Vize formu. 3. Basın kartı, fotokopisi bırakılacak; 4. Antetli kağıda gidecek basın mensubunun görevi, ziyaret amacı, tarihleri, kamera özellikleri gibi bilgileri içeren dilekçenin aslı (İngilizce dilinde tercih edilir); (Örneğini lütfen tarafımızdan isteyiniz) 5. Başvuru sahibine ait, yeni çekilmiş 2 adet Vesikalık fotoğraf, * vizenin sonuçlanması 10 işgünüdür.

8 : ÖĞRENCİ VİZESİ (O Tipi) Çalışma Şekli: Öğrenci Vize başvurusu için Pasaport Süresi verilecek olan muhtemel vizenin bitiminden itibaren en az 6 ay ve üzeri olmalıdır, Vize formu. Ukrayna Eğitim Bakanlığından davetiye yazısının aslı ve fotokopisi; Başvuru yapılan konsolosluk ya da elçiliğe hitaben, seyahatin amacı açıkça belli olacak şekilde Türkçe olarak yazılmış ve imzalanmış vize talep dilekçesi, (Örneğini lütfen tarafımızdan isteyiniz) Başvuru sahibine ait, yeni çekilmiş 60 X 40 mm boyutundaki 6 vesikalık fotoğraf Öğrenci vizesi alabilmek için öğrencinin kendisi Ukrayna İstanbul Başkonsolosluğu'na aşağıdaki belgelerle gelmelidir. a) Lise diploması; b) Transkript; c) Devlet hastanesinden sağlık raporu (Ukrayna ya girişinden en çok 2 ay önce alınmış); d) AİDS Testi; e) Doğum belgesi (Formül A, Nüfus Dairesinden alınır); f) 60 X 40 mm boyutundaki 6 vesikalık fotoğraf; g) Ülkesine dönebilmesi için 1 senelik açık tarihli uçak bileti; a, b, c ile e maddelerinde belirtilen belgelere Valilikte veya Kaymakamlıkta APOSTİLLE yaptırılacaktır ve yeminli tercüme bürosunda Ukraynaca ya tercüme ettirilecektir. * Öğrenci vizesi, öğrenci adayı Ukrayna Dışişleri Bakanlığı tarafından teyit edildikten sonra verilmektedir. * Vize müracaatı ancak teyit alındıktan sonra yapılabilir. * Uyarı! Ukrayna Konsolosluklarından Öğrenci Vizesini aldığı halde yukarıdaki belgeleri yanında bulundurmayanlar Ukrayna ya giriş yaparken Ukrayna Sınır Kontrol Kuvvetlerince Ukrayna yagirmelerine izin verilemeyebilir. * Öğrenci vizesinin süresi: gelen davetiye yazısında belirtilen süreyle sınırlıdır, en fazla 1 yıldır. Ukrayna da uzatılır. Ukrayna kanunlarına göre eğitim amacıyla Ukrayna ya gidenler 15 Ağustos ile 15 Kasım tarihleri arasında Ukrayna ya giriş yapabilir. * Öğrenci vizesi tek girişlidir.

9 KÜLTÜREL VE SPORTİF FAALİYETLER (K tipi) veya BİLİMSEL ARAŞTIRMALAR (H tipi) VİZELERİ 1. Vize başvurusu için Pasaport Süresi verilecek olan muhtemel vizenin bitiminden itibaren en az 6 ay ve üzeri olmalıdır, 2. Vize formu. 3. Ukrayna daki davet eden kuruluştan davetiye yazısı; 4. Müracaat edenin Türkiye de çalıştığı kurumun dilekçesi; (Örneğini lütfen tarafımızdan isteyiniz) 5. Başvuru sahibine ait, yeni çekilmiş 2 adet Vesikalık fotoğraf,

YUNANİSTAN VİZE HERKES İÇİN TALEP EDİLEN GENEL EVRAKLAR. Tam ve eksiksiz doldurulmuş ve şahsen imzalanmış başvuru formu

YUNANİSTAN VİZE HERKES İÇİN TALEP EDİLEN GENEL EVRAKLAR. Tam ve eksiksiz doldurulmuş ve şahsen imzalanmış başvuru formu YUNANİSTAN VİZE Vize talebinde bulunacakların, aşağıda belirtilen evrakları, bölgelerinde bulunan Yunanistan Konsolosluğuna getirmeleri gerekmektedir. Vize başvuruları randevu ile kabul edilmektedir. Ücretsiz

Detaylı

SCHWEIZERISCHE BOTSCHAFT - AMBASSADE DE SUISSE EMBASSY OF SWITZERLAND - İSVİÇRE BÜYÜKELÇİLİĞİ

SCHWEIZERISCHE BOTSCHAFT - AMBASSADE DE SUISSE EMBASSY OF SWITZERLAND - İSVİÇRE BÜYÜKELÇİLİĞİ Istanbul Isviçre Baskonsoloslugu SCHWEIZERISCHE BOTSCHAFT - AMBASSADE DE SUISSE EMBASSY OF SWITZERLAND - İSVİÇRE BÜYÜKELÇİLİĞİ ANKARA VE İSTANBUL VİZE BÖLÜMLERİ İÇİN GEÇERLİ VİZE İLE İLGİLİ BİLGİLER VE

Detaylı

ANDORA PRENSLİĞİ VİZESİ

ANDORA PRENSLİĞİ VİZESİ ANDORA PRENSLİĞİ VİZESİ ANDORA için vize başvuruları İspanya konsolosluklarına yapılmaktadır. Bir ülkede Andora nın temsilciliği yok ise herhangi bir Schengen vizesi ile seyahat edebilirsiniz. Schengen

Detaylı

Pasaport, yabancı bir ülkeye gidecek olanların kimliklerini ibraz etmelerini sağlayan,

Pasaport, yabancı bir ülkeye gidecek olanların kimliklerini ibraz etmelerini sağlayan, SIK SORULAN SORULAR (PASAPORT HAKKINDA) *Pasaport nedir? Pasaport, yabancı bir ülkeye gidecek olanların kimliklerini ibraz etmelerini sağlayan, İngilizce ve/veya bir başka yabancı dille birlikte hazırlanmış

Detaylı

idata, ALMANYA VİZE BAŞVURUSU İÇİN YETKİLENDİRİLMİŞ TEK RESMİ KURUMDUR.

idata, ALMANYA VİZE BAŞVURUSU İÇİN YETKİLENDİRİLMİŞ TEK RESMİ KURUMDUR. DİKKATİNİZE Gerekli tüm evraklarınızı hazırladıktan sonra idata ofislerinden başvuru yapmak için randevu.idata.com.tr adresinden randevu almanız gerekmektedir. İstanbul Harbiye ve İzmir ofislerimizden

Detaylı

İNGİLTERE VİZE BAŞVURU EVRAKLARI VE BİLGİLERİ : TURİSTİK VİZELER. İşverenler İçin Gerekli Belgeler

İNGİLTERE VİZE BAŞVURU EVRAKLARI VE BİLGİLERİ : TURİSTİK VİZELER. İşverenler İçin Gerekli Belgeler İNGİLTERE VİZE BAŞVURU EVRAKLARI VE BİLGİLERİ : Ülke Arması Ülke Bayrağı Başkenti : LONDRA İngiltere Büyükelçiliği başvuru sahiplerinin başvuruları sırasında parmak izi alınması uygulamasına geçtiği için

Detaylı

MALTEPE KAYMAKAMLIĞI İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

MALTEPE KAYMAKAMLIĞI İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU SIRA NO VATANDAŞA SUNULAN HİZMETİN ADI MALTEPE KAYMAKAMLIĞI İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI TABLOSU BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER 1- Dilekçe, 2- Nüfus cüzdan aslı ve fotokopisi ( T.C.Kimlik Numaralı),

Detaylı

Österreichisches Generalkonsulat I S T A N B U L

Österreichisches Generalkonsulat I S T A N B U L Österreichisches Generalkonsulat I S T A N B U L İstanbul Avusturya Başkonsolosluğu VİZE BİLGİLERİ SCHENGEN C-Vizesi KISA SÜRELİ KONAKLAMA (YARIM SENE İÇERİSİNDE AZAMİ 3 AY) Vize işlem ücreti vize süresinden

Detaylı

Bulgaristan Vizesi Gerekli Evraklar

Bulgaristan Vizesi Gerekli Evraklar Bulgaristan Vizesi Gerekli Evraklar 1. Gerekli Evrak Listesi 2. Dilekçe Örneği 3. Vize Başvuru Formu 1-) BULGARİSTAN VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ Ticari vize 1 adet tam doldurulmuş ve imzalanmış vize

Detaylı

YABANCI UYRUKLU İDARİ PERSONEL ALIM SÜRECİ

YABANCI UYRUKLU İDARİ PERSONEL ALIM SÜRECİ YABANCI UYRUKLU İDARİ PERSONEL ALIM SÜRECİ İş Akışı 1. İlgili birim tarafından anlaşma sağlanan ve çalışması uygun bulunan idari personel ile irtibata geçilip Rektörlük onayı 2. Rektörlük onayı ve ya havalesi

Detaylı

GÖÇMEN VİZE BAŞVURU SAHİPLERİ İÇİN YÖNERGELER

GÖÇMEN VİZE BAŞVURU SAHİPLERİ İÇİN YÖNERGELER GÖÇMEN VİZE BAŞVURU SAHİPLERİ İÇİN YÖNERGELER Göçmen vize işlemlerinizin hızlandırılması ve en etkin şekilde size hizmet verebilmek amacıyla Ankara ABD Büyükelçiği görüşme öncesi evrak inceleme sistemini

Detaylı

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABUL ESASLARI (LİSANS)

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABUL ESASLARI (LİSANS) YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABUL ESASLARI (LİSANS) KAPSAM MADDE 1 - (1) Bu esaslar, Yıldız Teknik Üniversitesinde öğrenim görmek üzere Yıldız Teknik Üniversitesi Yurt Dışı Öğrenci

Detaylı

YABANCI UYRUKLULARIN İKAMET İŞLEMLERİ

YABANCI UYRUKLULARIN İKAMET İŞLEMLERİ YABANCI UYRUKLULARIN İKAMET İŞLEMLERİ İlimizde ikamet eden, çalışan, öğrenci, daimi ikameti, haymatloz, mülteci, 1951 Cenevre sözleşmesine göre ikametli, gayri muntazam iltica talebi tetkik edilen yabancı

Detaylı

Değerli vatandaşlarımız,

Değerli vatandaşlarımız, Değerli vatandaşlarımız, T.C. Kuveyt Büyükelçiliği olarak her zaman sizlerle iletişim halinde olmaya özen göstermekteyiz. Bu anlayışımızın bir ürünü olarak, Büyükelçiliğimize yöneltilen çeşitli soruların

Detaylı

(1) Adayların lise son sınıfta ya da mezun durumda bulunmaları koşuluyla başvuruları kabul edilecek olanlar:

(1) Adayların lise son sınıfta ya da mezun durumda bulunmaları koşuluyla başvuruları kabul edilecek olanlar: T.C. CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YURT DIŞI ÖĞRENCİ KONTENJANINDAN BAŞVURACAKLAR İÇİN BAŞVURU VE KAYIT TARİHLERİ, TABAN PUANLAR, KOŞULLAR,

Detaylı

KANTARA TURİZM İSPANYA VİZE İŞLEMLERİ. Uyarılar :

KANTARA TURİZM İSPANYA VİZE İŞLEMLERİ. Uyarılar : KANTARA TURİZM İSPANYA VİZE İŞLEMLERİ Uyarılar : Pasaportunuzun 2.sayfasında bulunan imza kısmı(hamilinin imzası) pasaport sahibi tarafından mutlaka imzalanmalıdır. Yeşil,gri ve kırmızı pasaportlara vize

Detaylı

Çevrimiçi Vize Başvuru Kılavuzu

Çevrimiçi Vize Başvuru Kılavuzu Çevrimiçi Vize Başvuru Kılavuzu Bu belgenin amacı çevrimiçi vize başvurunuzu tamamlamanıza yardımcı olmaktır. Çevrimiçi vize başvurusu hizmeti yalnızca İngilizce olarak mevcuttur ve tüm sorulara İngilizce

Detaylı

ÇEġĠTLĠLĠK GÖÇMEN VĠZE BAġVURU SAHĠPLERĠ ĠÇĠN YÖNERGELER

ÇEġĠTLĠLĠK GÖÇMEN VĠZE BAġVURU SAHĠPLERĠ ĠÇĠN YÖNERGELER ÇEġĠTLĠLĠK GÖÇMEN VĠZE BAġVURU SAHĠPLERĠ ĠÇĠN YÖNERGELER Çeşitlilik göçmen vize işlemlerinizin hızlandırılması ve en etkin şekilde size hizmet verebilmek amacıyla Ankara ABD Büyükelçiği görüşme öncesi

Detaylı

Almanya da yüksek öğrenim görmek isteyenler için bilgi notu

Almanya da yüksek öğrenim görmek isteyenler için bilgi notu Almanya da yüksek öğrenim görmek isteyenler için bilgi notu Bu bilgi notu Almanya da yüksek öğrenim görmek isteyen Türk üniversite adayları tarafından sıkça sorulan sorulara pratik cevaplar vermek amacıyla

Detaylı

T.C. PARİS BÜYÜKELÇİLİĞİ Din Hizmetleri Müşavirliği 2015 YILI HAC ORGANİZASYONU İLE İGİLİ USUL VE ESASLAR

T.C. PARİS BÜYÜKELÇİLİĞİ Din Hizmetleri Müşavirliği 2015 YILI HAC ORGANİZASYONU İLE İGİLİ USUL VE ESASLAR 2015 YILI HAC ORGANİZASYONU İLE İGİLİ USUL VE ESASLAR Müşavirliğimizce, Ataşeliklerimiz ve DİTİB lerimizin işbirliği ile düzenlenecek olan 2015 Yılı Hac Organizasyonu na dair usul ve esaslar aşağıda belirtilmiştir.

Detaylı

Kozmetik Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

Kozmetik Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik MEVZUAT: Kozmetik Kanun No: 3977 Kabul Tarihi: 23.02.1994 Kozmetik Yönetmeliği: 08.04.1994/21899 sayılı Resmi Gazete Kozmetik Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 28.01.1998/23244 Sayılı

Detaylı

Murat KÖSEOĞLU Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Murat KÖSEOĞLU Serbest Muhasebeci Mali Müşavir BÜLTEN YABANCI ŞİRKET KURULUŞU VE VERGİLENDİRİLMESİ (TÜRKİYE DE YABANCI YATIRIM PROSEDÜRLERİ VE VERGİSEL POZİSYONU) Sayı: 2008/008 Tarih: 08 / 04 / 2008 A- İŞLEMLER 1- TÜRKİYE DE, YABANCILAR TARAFINDAN

Detaylı

Şirket Sahipleri. Emekli Ev Hanımı Öğrenci. olması gerekir. Tapu Fotokopileri (varsa) Araç-Ruhsat Fotokopileri (varsa)

Şirket Sahipleri. Emekli Ev Hanımı Öğrenci. olması gerekir. Tapu Fotokopileri (varsa) Araç-Ruhsat Fotokopileri (varsa) Şirket Sahipler Çalışanlar Devlet Mem. Esnaf ve Sanatka Avk./Dr./Ec Emekli Ev Hanımı Öğrenci Şirket Sahipleri Şirket antetli kağıdına kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış, Almanya Başkonsolosluğuna

Detaylı

ULUSLARARASI ANTALYA ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI ÖĞRENCİ KABUL YÖNERGESİ

ULUSLARARASI ANTALYA ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI ÖĞRENCİ KABUL YÖNERGESİ ULUSLARARASI ANTALYA ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI ÖĞRENCİ KABUL YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç ve Kapsam Madde 1: Bu Yönerge, Uluslararası Antalya Üniversitesi bünyesinde bulunan

Detaylı

KĠLĠS ĠL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK HĠZMETLERĠ ġubesġ HĠZMET STANDARTLARI

KĠLĠS ĠL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK HĠZMETLERĠ ġubesġ HĠZMET STANDARTLARI SIRA NO HİZMETİN ADI 1 Özel Hastane açma işlemleri 2 Diyaliz Merkezi açma işlemleri 2-İtfaiye Belgesi 3-Deprem Belgesi 4-Tıbbi Atık Raporu 5-Müşterek Teknik Rapor 6-Uzman Dal Raporu 7-Yapı Kullanma İzin

Detaylı

K3-K4 VİZLER İÇİN YÖNERGELER

K3-K4 VİZLER İÇİN YÖNERGELER K3-K4 VİZLER İÇİN YÖNERGELER ABD vatandaşı eşiniz tarafından sizin adınıza yapılan I-129F başvurusunun elimize geçtiğini bildirmekten mutluluk duyarız. K3-K4 vize işlemlerinizin hızlandırılması ve en etkin

Detaylı

T.C. PARİS BÜYÜKELÇİLİĞİ Din Hizmetleri Müşavirliği. Sayı : B.02.1.DIB.3.FR.430/ 20/02/2013 Konu : 2013 Yılı Hac Genelgesi

T.C. PARİS BÜYÜKELÇİLİĞİ Din Hizmetleri Müşavirliği. Sayı : B.02.1.DIB.3.FR.430/ 20/02/2013 Konu : 2013 Yılı Hac Genelgesi T.C. PARİS BÜYÜKELÇİLİĞİ Din Hizmetleri Müşavirliği Sayı : B.02.1.DIB.3.FR.430/ 20/02/2013 Konu : 2013 Yılı Hac Genelgesi DİN HİZMETLERİ ATAŞELİKLERİNE Fransa da ikamet eden vatandaşlarımızdan hacca gitmek

Detaylı

GLOBAL Work And Travel Programı Aracılık Hizmet Sözleşmesi (2012-2013)

GLOBAL Work And Travel Programı Aracılık Hizmet Sözleşmesi (2012-2013) GLOBAL Work And Travel Programı Aracılık Hizmet Sözleşmesi (2012-2013) MADDE 1- Taraflar 1.1 İşbu sözleşme, bir tarafta GLOBAL Dil Hizmetleri Danışmanlık Turizm İthalat & İhracat Tic. Ltd. Şti (Bundan

Detaylı

MADEXPO ULUSLARARASI MİMARİ, DİZAYN VE YAPI FUARI KATILIMCI SEYAHAT PROGRAMI 18-21 MART 2015 /MILANO İTALYA LADİN FUAR VE KONGRE ORG. A.Ş.

MADEXPO ULUSLARARASI MİMARİ, DİZAYN VE YAPI FUARI KATILIMCI SEYAHAT PROGRAMI 18-21 MART 2015 /MILANO İTALYA LADİN FUAR VE KONGRE ORG. A.Ş. MADEXPO ULUSLARARASI MİMARİ, DİZAYN VE YAPI FUARI KATILIMCI SEYAHAT PROGRAMI 18-21 MART 2015 /MILANO İTALYA LADİN FUAR VE KONGRE ORG. A.Ş. THY İLE DİREKT GİDİŞ-DÖNÜŞ TK 1873 17 MART İSTANBUL 08:15 MİLANO

Detaylı