FAM Enerji Elektrik San. Tic. Ltd. Şti.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "FAM Enerji Elektrik San. Tic. Ltd. Şti."

Transkript

1 FAM Enerji Elektrik San. Tic. Ltd. Şti.

2 İçerik Trafo Yağ Gaz Analiz ve İzleme Sistemleri ( S 4 ) Taşınabilir Trafo Yağ Gaz Analiz Cihazı ( S 5 ) Trafo Online İzleme Sistemleri ( S 6,7 ) Trafo Yağ Delinme Test Cihazı ( S 8 ) Trafo Yağ Tan & Delta Analiz Cihazları ( S 9 ) Trafo Yağ Saflaştırma ve Re-jenerasyon Sistemleri ( S 10 ) Trafo Test ve Analiz Cihazları ( S 11 ) Kısmi Deşarj Analiz Cihazları ( S 12,13 ) Güç Trafosu Kısmi Deşarj Yer Tespit Cihazı ( S 14 ) Ultrasonik Kısmi Deşarj ve Corona Tespit Detektörü ( S 15 ) İzolasyon Direnç ve Toprak Direnç Ölçüm Cihazları ( S 16 ) Termal Kamera ( S 17 ) Devre Kesici Analizörleri ( S 18 ) Trafo Otomatik Voltaj Regülatörleri (S 19) Enerji Analizörleri ( S 20,21,22 ) Nötr Topraklama Direnç Test Cihazları ( S 23 ) Direnç Teknolojileri ( S 24 ) Enerji İletim Teknolojileri ( S 25 ) Istıma Teknolojileri ( S 26 ) İş Güvenliği Malzemeleri ( S 27 ) Aşırı Gerilim Darbe Koruyucuları ( S 28 ) Uçak ve Deniz İkaz Lambaları ( S 29,30,31 )

3 Distribütörlüklerimiz

4 Trafo Yağ Gaz Analiz ve İzleme Sistemleri Arıza Algılama ve İzleme Sistemi Arıza Algılama, İzleme ve Teşhis Sistemi Nem Hidrojen H2 Nem Hidrojen H2 Karbonmonoksit CO Doğru ve güvenilir ölçümler Trafolarınızı ve yatırımınızı korur Hiç bakım gerektirmez Kolay kurulum Nem Hidrojen H2 Karbonmonoksit CO Metan CH2 Asetilen CH2H2 Etilen C2H4 Nem Hidrojen H2 Karbonmonoksit CO Metan CH2 Asetilen CH2H2 Etilen C2H4 Etan C2H6 Karbondioksid Co2 Oksijen O2 Azot N2

5 Taşınabilir Trafo Yağ Gaz Analizi Cihazı MYRKOS Laboratuvar Kiti Myrkos eşsiz hız, hassasiyet ve doğruluk ile laboratuvarınızda optimal kaynakların kullanımını sağlayacak ve numune başına mümkün olan en düşük maliyetle işletmenizin çalışması mümkün olacaktır. MYRKOS Saha Kiti Taşınabilir gaz analiz sistemi ile trafo yağındaki gazları istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde analiz edebilirsiniz. Taşıma çantası Myrkos ve sahada DGA gerçekleştirmek için gerekli tüm aksesuarları ile birlikte taşınabilir olmak üzere tasarlanmıştır.

6 Trafo Online İzleme Sistemleri TMS Online İzleme Sistemleri ile: Büşingleri izlemek ( tan delta ve buşing kapasitansındaki bağlı değişimleri Kısmi deşarjlar Aktif bölümlerin durumlarının izlenmesi ( akımlar, sıcaklık, güç, kayıplar, kalan ömürleri ) Yağdaki çözünmüş nem ve gazları Yükte kademe değiştirici durumunun izlemesi ( kademe pozisyonu, anahtarlama akımı ve süresi, kontak aşınması, yağ sıcaklığı ) Soğutma sisteminin durumunun izlemesi ( sıcaklık, yağ akışı, pompaların ve fanların çalışma durumları ve saatleri, yağ sıcaklığın göstergersi alarm/trip ) Gibi bir çok cihazın değişimleri online olarak tek bir cihazdan ve programdan izlemek ve tüm verileri bilgisayarda depolamak mümkün.

7 Trafo Online İzleme Sistemleri

8 Trafo Yağ Delinme Test Cihazı Trafo Yağ Delinme Test Cihazı sıvı yalıtkanda dielektrik arıza gerilimi tespiti için tam otomatik test cihazıdır. Bu cihaz laboratuvar ve saha kullanımı için tasarlanmıştır. PORTATEST kullanımı rahat ve kolaydır. Önceden tanımlanmış test standartları doğrultusunda tam otomatik test yapar. Özellikler: 100 kv a kadar test etmek Ortak ulusal ve uluslararası test standartları için önceden programlanmış 10 a kadar serbest programlanabilir kullanıcı test dizileri Bireysel arıza değerlerin, ortalama değer ve standart sapma gösterimi Entegre yazıcı Aydınlatmalı LCD grafik ekran Teknik Özellikler Model PORTATEST 60A A A Voltaj test 60 kv RMS 80 kv RMS 100 kv RMS Ağırlık 35 kg 39 kg 39 kg

9 Trafo Yağ Tan & delta Analiz Cihazları PE-AORDF-1 Otomatik Yağ Direnç Tan Delta Test Cihazı PE-AORDF-1 Tam Otomatik Yağ Direnç ve Tan Delta testi enetgre ısıtıcı ünitesi ve köprü ölçüm ünitesinden oluşmaktdaır. Köprü Ölçüm AC / DC yüksek gerilim kaynağı, Tera Ohm metre, direnç, kapasitans, Tan-Delta, güç faktörü, sıcaklık, gerilim ve frekansı ölçmektedir. Otomatik Tan-Delta Test Cihazı 12 kv 200mA - PE-ACDF-1 Otomatik 12kV 200mA yüksek gerilim güç kaynağı ve ölçüm köprüsü tek bir kompakt ünite içine bütünleşmiş. Elektrik santrallerde ve trafo gibi ağır elektromanyetik girişim ortamlarda dağıtma faktörü ve kapasitansı ölçmek için tasarlanmıştır. Tan Delta Test Cihazına 12 kv AC güç kaynağı, ölçme köprüsü ve SF6 gaz standart kapasitörü dahildir.

10 Yağ Saflaştırma ve Rejenerasyon Sistemleri HVD Yağ Tasfiye Cihazları HVD serisi degazörler transformatör yağının arıtılmasıyla ortaya çıkan üç ana kirletici maddeyi azaltmak için bilinen tek yöntem olan termo-elektrik sürecini kullanır. OLTC Serisi - Yük Altında Kademe Değiştirici Filtreleri Kademe değiştirici, transformatör, ya da devre kesici gibi yağlı bir elektrikli cihaz, kalıcı olarak takılmak üzere tasarlanmıştır. TORS - Trafo Yağ Rejenerasyon Sistemi TORS serisi rejenerasyon sisteminin reaktivasyon tipinin özelleştirmesini sağlar. PCB Serisi - Deklorinasyon Sistemi Mobil operasyon için bir römork monte etmek üzere elle veya otomatik olarak çalışan PCB sistemi kızağa monte edilmiştir ve iletken bir ayak izi vardır. TIMES - Trafo İzolasyon Nem Tahmini TIMES Yalıtımdaki nem içeriğini tahmin eder. İzolasyon Nem içeriğinin bir trafonun hizmet ömrüyle doğrudan ilişkisi vardır.

11 Trafo Test ve Analiz Cihazları Trafo Çevirme Oranı Test Cihazı ART 3D 3 fazlı test voltaj çıkışı Yüksek doğrulukta ölçümü için 275 voltaja kadar çıkış İsteğe bağlı üçüncül sarma kanal Tam otomatik kademe değiştirici test modu Sargı Dirençi Ölçüm Cihazı WRT 10D Yüksek Hassasiyet 0.1% rgd Stabilizasyon gösterge okuması Aşırı gerilim geçişlerden korunma Her trafo için sonuçlar seri numarası ve diğer detayları ile birlikte bir dosyada saklanır Otomatik veya manuel uzaktan kademe değiştirici Akım Trafosu Test Cihazı CTT Akım trafosu test cihazı tam otomatik olup saturasyon, eksitasyon akımını, oran ve polarite testi trafolarda ölçmektedir. Kapsamlı halde tüm grafik ve tablo veri tabanları rapor halinde görüntülüyebilmektedir.

12 Kısmi Deşarj Analiz Cihazları ICMsystem ICM Dijital Kısmi Boşalma Dedektörü ICMsystem orta ve yüksek gerilim yalıtım durumunu değerlendirmek için güçlü ve çok yönlü bir araçtır. Cihaz uygulanan voltajın bir frekans aralığı üzerinde kullanılabilir buna 50/60Hz ve VLF(0.1 Hz) güç sistem frekans aralığı da dahildir. ICMmonitor ICM Monitör Dijital Kısmi Boşalma Dedektörü ICMmonitor sistemi bozmayan kalıcı olarak kurulan ve ortayüksek gerilim izolasyonunu devamlı izleyen dijital bir kısmi deşarj dedektörüdür. PD AIA Taşınabilir Kısmı Deşarj Sistemi AIAcompact gaz yalıtımlı şalt(gis) tesislerinde elektriksel ve akustik kısmi deşarj ölçümleri, transformatörler ve kablo araçlarında faaliyetlerinde kullanılan taşınabilir bir cihazdır. ICMcompact Dijital Kısmi Deşarj Dedektörü ICMcompact kompakt, orta ve yüksek gerilim yalıtım sistemlerinin durumunu değerlendiren ve bağımsız çalışan bir cihazdır. Genellikle üretimlerdeki kalite güvenliği ve kontrolünde kullanılır.

13 Kısmi Deşarj Analiz Cihazları Taşınabilir Kısmi Deşarj Kaydedici XDP II Kısmi Deşarjı aktiviteleri ölçmek için ultra-geniş bant amplifikasyon sistemidir. XDP görüntüler grafiksel kısmi deşarj dalgaları göstermektedir ve yerleşik hoparlör ile kısmi deşarj faaliyetleri dinleme imkanı sunar. Dağıtım Transförmatörler için Kısmi Deşarj Kiti XDP Trans Kiti tek fazlı dağıtım transförmatörlerde 35 kv kadar hat üzerinde kısmi deşarjı ölçmek için kolay bir yol sağlar. ADD Orta Gerilim Kısmi Deşarj Detektörü ADD orta gerilimde kesicilerin, kuru tip trafoların, buşinglerin ve kablo bağlantılarının ( 69 kv a kadar) online olarak kısmi deşarjlarını ölçemeye yarar.

14 Güç Trafosu Kısmi Deşarj Yer Tespit Cihazı Taşınabilir Kısmi Deşarj Algılama ve Yerini Belirleme Sistemi AE-150 güç transformatörlerinin hatalarını algılamak ve bulmak için kullanılır. AE-150 nin temel özelliği elektrik kısmi boşalma sinyali ile akustik emisyon sinyallerini senkronize etmektir. Güçlü gürültü bastırma özelliği, lokalizasyon olasılığını arttırır. Güç transformatörlerindeki kısmı deşarj ve sıcak noktaları algılar ve yerlerinin tam noktasını belirler. Hataların yerleri elektrik izolasyonu arızaları sonucu veya yüksek sıcaklıklar ile oluşan ultrasonic dalgaların analizi sonucu bulunur.

15 Ultrasonik Kısmi Deşarj ve Corona Tespit Detektörü ULD 40 yüksek gerilim ve iletim hatlarında ark ve korona tespitleri için tasarlanmış bir ultrasonik detektör cihazıdır. Corona efekti ve havadaki elektriksel arklar, ultrason ve yayılan ses dalga şeklindedir. ULD-40 ın rolü bu sesleri yakalamak ve insan kulağının dinleyebileceği düzeye dönüştürmektir. Harici parabolic sensör ile birlikte elektriksel bozulmaları uzun mesafeden de tespit edebilir. ULD nin yan kısmına kolaylıkla bağlanır. Laserli hedefleme cihazı da bağlanarak ultrason emisyon kaynağının tam yerini belirlemeye olanak sağlar. Sökülebilir parabolic anten ve küçük boyutlardaki ULD sahada kullanmayı kolaylaştırır ve her türlü tesisata erişmeye olanak sağlar. Avantajları: Yüksek doğrulukla uzaktan akustik denetimler yapar Kullanımı kolay, hızlı ve pratiktir Gürültülü ortamlarda dahi iyi sonuç elde edilir

16 İzolasyon Direnç ve Toprak Direnç Ölçüm Cihazları İzolasyon Direnç Ölçüm Test Cihazı MIC V kademesinde ölçüm voltajı 25V ve 1 10kV kademesinde ölçüm voltajı 50V çözünürlüğündedir Ölçülen izolasyon direncinin ve kaçak akımın sürekli gösterimi Ayarlanabilir ölçüm süresi a kadar Çok Fonksiyonlu Test Cihazı MPI MPI 530 çeşitli yöntemler ile topraklama ve toprak direnci dahil olmak üzere elektrik şoklardan korunmak için gerekli ölçümleri yapan çok fonksiyonlu bir cihazdır. Ayrıca kullanıcılara; yapılan tüm kayıtların analiz edilmesi, kaydedilmesi ve bunların ekranda görünülebilmesi olanağı sağlamaktadır. Topraklama Direnci Ölçüm Cihazı 2-kutuplu, 3-kutuplu, 4-kutuplu yöntem ile toprak direnci ölçümü Darbe toprak empedans ölçümü, üç çeşit darbe ölçümü 4/10μs, 8/20 μs, 10/350μs Yardımcı test probları olmadan iki kelepçe ile toprak direnci ölçümü Toprak direnci ölçümü Sürekli ölçüm Kaçak akım ölçümü

17 Termal Kamera Termal Kamera KT 384 Görüntünün her noktasında sıcaklığı ölçer Gerçek görüntü kaydı 1600 x 1200 Her resim için 60 saniye süren ses kaydı Gerçek ve Termal görüntü aynı anda ekranda Standard AA şarj edilebilir piller Basit programlanabilen menü 3.6 LCD ekran 640 x 480

18 Devre Kesici Analizörleri Devre Kesici Analizörü CBA-32P Genelikle trafoların ve yüklü devre kesicilerin her türlü zamanlama ve hareket analizini gerçekleştirmek için tasarlanmıştır. CBA Win yazılımıda bu cihaza dahildir. Devre Kesici Titreşim Analizörü CBV- X Yeni CBV-X tek bir test ile zamanlama, hareket, titreşim ve dinamik direnç ölçüm yapan dünyadaki tek cihazdır. Ayrıca, CBV-X aynı zamanda zengin frekans içeriğe sahip vibro-akustik sinyalleri kaydetmektedir. Tekrar Kapama Analizörleri GEN- I3V GEN-I3V Tekrar kapama kontrol panoları, her türlü testi yapmak için tasarlanmış yüksek performanslı bir evrensel tekrar kapama kontrolleri analizörüdür. Devre Kesici ve Kontrol Kabini Simülatörü SIM-CB6 SIM- CB6, zamanlama ve hareket parametrelerini değiştirmek için kolayca izin veren bir dost kullanıcı yazılım SIM-Win ile tahrik edilir.

19 Otomatik Voltaj Regülatörü Trafo kademe değiştiricisinin tüm ölçüm, kontrol ve ayarlanabilen görevleri yeni REG-DA voltaj regülatörü kullanarak yürütülür. REG-DA regülatör CEI IEC 354 (VDE 0536) uygun olarak yüksek kapasiteli bir transformatör izleme fonksiyonu ile donatılmış özelliklere sahiptir. Bu fonksiyon ile istediğiniz zaman hot-spot ve transformatör ömrü hakkında bilgilere ulaşabilmeketesiniz. Büyük LCD (128x128) tüm önemli bilgileri içermektedir (kademe değiştirici konumu, gerilim, vb) REG-DA regülatör tüm protokolleri aracılığıyla bir SCADA sistemi ile iletişim kurabilir. Otomatik Voltaj Regülatörü REG DA özellikler: Ölçme fonksiyonları (U, I, P, Q, S, cos ϕ, ϕ, I sin ϕ, f ) Kayıt fonksiyonu (2 kanallı grafik kaydedici) İstatistik fonksiyonları Olay kaydedici Hot-spot sıcaklığı ve ömür boyu tüketim kaydı için trafo izleme fonksiyonları Programlanabilir analog giriş veya çıkış (ma) 14 (26) serbest programlanabilir dijital giriş 9 (21) serbest programlanabilir dijital çıkış Trafolarda faz kayma kontrolü Tüm ölçüm miktarlar için değer izleme sınırı

20 Enerji Analizörleri Taşınabilir Güç Kalite Analizörü PQ-Box 100 ve PQ-Box 200 PQ-Box 200 ve PQ-Box 100 yüksek performanslı ve taşınabilir; şebeke analizi, güç ölçümü ve geçici rejim kayıdı (transient recorder) yapan bir cihazdır. Düşük, orta ve yüksek gerilim şebekeleri için kullanılmaktadır. PQ-Box 200 kamu şebekelerinde ve 1.000V kadar ; PQ-BOX 100 ise 690V ve endüstriyel alanlarda ölçüm için kullanıma uygundur. PQ-Box 100 ve 200 A sınıfı ölçüm cihazdır. IEC (2008) standartlarını % 100 karşılamaktadır. Arıza algılama Uygun gerilim kalitesinin değerlendirilmesi ve IEC (2-4) Arıza kaydedici fonksiyonu Yük analizleri; enerji ölçümleri Dalgalanma kontrol sinyal analizi Dalgalanma kontrol frekans ölçümleri Parametre Voltaj ölçümü doğruluğu Zaman aralıklarının belirlenmesi Olaylar için ölçüm değerlerinin işaretlenmes Harmonikler, interharmonikler Titremek Frekans Gerilim asimetrisi Olay kaydı Saat senkronizasyonu Klas A A A A A A A A A

21 Enerji Analizörleri PQI-D ve PQI-DA bir güç kalite arayüzü olarak veya üç fazlı şebekelerde tüm fiziksel olarak tanımlanmış ölçüm miktarları için bir ölçüm cihaz olarakta kullanılabilmektedir. Orta ve yüksek gerilim şebekeleri için güç kalitesi arayüzü, merkezi elektrik şebekelerinde ise tüm gerekli ölçüm ve görevleri gerçekleştirmek için olan bir sistemin bileşenidir. Modern gerilim kalitesi ölçüm cihazları IEC standardına göre çalışır. PQI-D ve PQI-DA A sınıfı cihazlardır, IEC standardına uygundur. PQI D ve PQI - DA Güç Kalite Cihazların Özellikleri: DIN EN göre gerilim kalite ölçümü IEC göre Class A cihazı khz örnekleme frekansı 20 x In e kadar işlevini arıza kaydı Faz-faz ve faz-toprak ölçümleri aynı anda gerçekleştirmek mümkündür U12, U23, U31, UNE için voltaj ölçüm kanalları I1, I2, I3, Io akımları için ek ölçümü

22 Enerji Analizörleri Enerji Sayaçları Haberleşme Modülleri DIN Rail LED Ölçerler DIN Rail LCD Ölçerler DIN Rail Güç Dönüştürücü Kompakt 96x96 LED Ölçerler Kompakt 96x96 LCD Ölçerler 144x144 LED Ölçerler 144x144 LCD Ölçerler 144x144 Şebeke Analizörü AC Gerilim ve Akım Data Logger Taşınabilir Şebeke Analizörü

23 Nötr Topraklama Ekipmanları Nötr topraklama dirençleri endüstriyel güç sistemlerinin direnç üzerinden topraklanması için kullanılır. Transformatörlerde veya jeneratörlerde toprak ile nötr arasında kullanılır. Nötr topraklama dirençleri bir yandan arıza akımlarını ekipmanlara zarar vermeyecek seviyelerde sınırlarken, diğer yandan da koruma rölelerine yeterli akımı sağlayarak arızanın giderilmesini sağlar. Cihaz (düşük veya yüksek ohic nötr topraklama tipi ) paslanmaz çelik elemanlardan yapılmıştır. Cihaz 380 kv gerilim ünitelerinin ve toprak arıza akılmarının 70 ka kadar tedariğini yapmaktadır. CSN Nötr Topraklama Dirençleri uygulamalarınız için en uygun çözümleri sunar: Yüksek veya düşük direnç değerleri Açık veya kapalı operasyon Güvenilir, neredeyse hiç bakım gerektirmeyen teknoloji Yüksek güç yoğunluğuna sahip kompakt tasarım Tüm sistem gerilimlerde güvenilir performans Her bir CSN Nötr Topraklama direnci bireysel müşteri ihtiyaçlarına göre üretilmektedir.

24 Direnç Teknolojileri Trafo merkezleri, jeneratörler gibi tüm enerji ve endüstri uygulamaları için yüksek güçlü dirençler üretmektedir. Elektrik Direnç Teknolojileri çeşitli uygulamalar için HVDC ve FACT sistemlerinin filtreleme ve sönüm devreleri için özelleştirmiş yüksek güç ve yüksek voltaj direnç imalatı yapar. Schniewindt dünya çapında başarılı projelere imza atmıştır. Frenleme Dirençleri Nötr Topraklama Dirençleri Test ve Yük Dirençler Deşarj Dirençler Koruma Dirençleri Dummy Load Resistor

25 Enerji İletim Teknolojisi Kanıtlanmış sensör teknolojisi ile enerji iletiminde kullanmak üzere gerilim ve akım ölçümü çözümleri sunmakta. Ayrıca müşteri istekleri üzerine geleceğe yönelik, dijital otomatik trafo merkezlerinde kullanmak için optik-dijital veri transfer sistemini sağlar. CSN Gerilim Bölücü CSN Akım Sensörleri CSN HECT, HEVT and HECT/VT CSN SV-Viewer CSN Air-Coil

26 Isıtma Teknolojisi Endüstrillerde kullanılmak üzere katı, sıvı ve gazlar için her çeşit ısıtıcı teknolojiler üretmektedir. Elektronic kontrol ve pompaları tek sistemde toplayan, verimli çözümler sunar. Müşteri taleplerine göre özel üretim çözümler de sunmaktayız. CNS Boru Isıtma Parçaları CNS Flanş Daldırma Isıtıcı CNS Hava Isıtıcalrı CNS Kontrol Üniteleri CSN Fren Direnci LV CSN Fişek Isıtıcıları CSN Alan Istıcılar CSN Yüksek Sıcaklık Bağlantı Kablosu

27 İş Güvenliği Malzemeleri Clydesdale Ark Koruma Takımları PPE yüksek enerji alanlarda kullanmak için tasarlanmıştır. Elektrik arkına karşı koruyucu giysiler özel sistemi ve tasarımı sayesinde elektrik arkına karşı koruma sağlar, aynı zamanda alevlere karşı da koruyucudur. Özel boyutlandırmalara göre en uygun kıyafetleri seçme imkanı sağlanmaktadır. EN Class II, EC , EN ISO Standartlara uygunluk. Ark Koruma Kiti Yüz Korum a Sistemleri Ark Dayanımlı Pantolon ve Ceketler İzole Eldivenler Korumalı Gözlük

28 Aşırı Gerilim Darbe Koruyucuları CITEL yüksek voltaj dalgalanmalarına karşı çözümler üreterek tüm elektrik ve elektronik elemanlarını (verileri, telefonları, elektrik ekipmanlarını ve fotovoltaik yaltımları) korur. Müşterilerin isteklerinden yola çıkarak, en zorlu koşullara dayanan 4 ana ürün grubu oluşturulmuştur. CITEL in bir çok Telekom ve Endüstri şirketinden refaransı vardır. Gaz Deşarj Tüpü Aşırı Gerilim Darbe Koruyucuları ( Parafudr ) Telekom ve Veri Hatlarında Alternatif Akım Darbelerinde Coaxial kablolarda Kullanım Alanları: Endüstri Alanları Rüzgar Türbinleri Veri Merkezleri Aydınlatma Sistemleri Güvenlik Sistemleri Konutlar ve Kamu Binaları Güneş Enerji Santralleri

29 Uçak İkaz Lambaları Yüksek yapılarda, tüm ICAO standardlara uygun olan uçak ikaz lambaları: Kullanım Alanları Yüksek Binalar Rüzgar Türbinleri Bacalar Vinçler Kuleler İletim Hatları Çeşitleri LED ve Xenon Düşük Ölçekli ( Low Intensity ) Orta Ölçekli ( Medium Intensity ) Yüksek Ölçekli ( High Intensity ) Solar Uçak Ikaz Lambalar Balisor ( Havayi hatlara özel )

30 Uçak İkaz Lambaları Havayi Hatlara Özel Uçak İkaz Lambası Tüm ICAO Standartlarını karşılıyan OBSTA firması tarafından özel olarak Yüksek gerilim hatları için üretilmiştir. Avantajları: Uygun Maliyet ICAO Standartlarına uygun Hiç bakım gerektirmez Direk Elektrik Hattından beslenir

31 Deniz İkaz Lambaları Mediterráneo Señales Marítimas (MSM) AISM / IALA üyesi ve aynı zamnda ISO 9001: 2008, ISO 14001: 2004 Standartlarına uygunluk. Yüksek Şiddetli LED Deniz İkaz Lambaları Orta Şiddetli LED Deniz İkaz Lambaları Düşük Şiddetli LED Deniz İkaz Lambaları Solar LED Deniz İkaz Lambaları Tsunami Uyarı Sistemleri

32 Sorularınızı Cevaplamaktan Mutluluk Duyarız Tel: +90 (216) to 92 Fax: +90 (216) FAM Enerji Elektrik Sanayi Ticaret Ltd. 19 Mayıs Mah, İnönü Cad, Sümer Sok, Zitaş Blokları D2, Daire 4 Kozyatağı 34742, Kadiköy, İstanbul -TR

ENERJ KAL TES JENERATÖR KONTROL. Teknoloji partneriniz Datakom, kaliteli ürünler uygun fiyat. Ürün Kataloğu www.datakom.com.tr

ENERJ KAL TES JENERATÖR KONTROL. Teknoloji partneriniz Datakom, kaliteli ürünler uygun fiyat. Ürün Kataloğu www.datakom.com.tr ENERJ KAL TES JENERATÖR KONTROL Teknoloji partneriniz Datakom, kaliteli ürünler uygun fiyat Ürün Kataloğu www.datakom.com.tr Datakom Elektronik Mühendislik Biz Ne Yaparız? Datakom Elektronik Mühendislik,

Detaylı

SKF kestirimci bakım ekipman, teknoloji ve eğitimleri. Durum izlemeye dayalı etkin bakım teknolojileri

SKF kestirimci bakım ekipman, teknoloji ve eğitimleri. Durum izlemeye dayalı etkin bakım teknolojileri SKF kestirimci bakım ekipman, teknoloji ve eğitimleri Durum izlemeye dayalı etkin bakım teknolojileri İçindekiler Taşınabilir vibrasyon ölçüm cihazları Taşınabilir veri toplayıcılar ve analizörler Arıza

Detaylı

RELIABLE SOLUTIONS in POWER ELECTRONICS. Power Management Instruments PMI / GESS GRUP ŞİRKETLERİ

RELIABLE SOLUTIONS in POWER ELECTRONICS. Power Management Instruments PMI / GESS GRUP ŞİRKETLERİ RELIABLE SOLUTIONS in POWER ELECTRONICS Power Management Instruments PMI / GESS GRUP ŞİRKETLERİ ÜRÜN GAMI KGK Serisi Online Kesintisiz Güç Kaynakları Endüstriyel Tip DC Redresör/Akü Şarj Cihazlari

Detaylı

Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri

Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri Products Solutions Services Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri Akış 2 Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Proses takibi giderek yaygınlaşmakta

Detaylı

Mavi bir gokyuzu için teknoloji uretiyoruz...

Mavi bir gokyuzu için teknoloji uretiyoruz... Mavi bir gokyuzu için teknoloji uretiyoruz... MAVİSİS TEKNOLOJİ Mavisis Teknoloji A.Ş. yenilenebilir enerji güç elektroniği alanında lider bir teknoloji firmasıdır. Mavisis Teknoloji adı, mavi bir gökyüzü

Detaylı

Conergy şebekeden bağımsız sistemler. Her yerde güvenilir enerji.

Conergy şebekeden bağımsız sistemler. Her yerde güvenilir enerji. Conergy şebekeden bağımsız sistemler Her yerde güvenilir enerji. 1 Conergy şebekeden bağımsız çözümler Conergy Off-grid (Şebekeden Bağımsız) çözümleri Her yerde güvenilir enerji. Elektrik şebekesi olmayan

Detaylı

Dökme Reçineli Kuru Tip Transformatörler

Dökme Reçineli Kuru Tip Transformatörler Dökme Reçineli Kuru Tip Transformatörler DÖKME REÇİNELİ KURU TİP TRANSFORMATÖRLER 2011 2011 KATALOĞU Zucchini, 15 yılı aşkın süredir kuru tip trafolar tasarlamakta ve üretmektedir. Genel merkez - Brescia

Detaylı

Orta Gerilim AC Sürücüleri Seçim Kılavuzu. PowerFlex 7000 Direct-to-Drive Teknolojisi Hava soğutmalı Sıvı soğutmalı

Orta Gerilim AC Sürücüleri Seçim Kılavuzu. PowerFlex 7000 Direct-to-Drive Teknolojisi Hava soğutmalı Sıvı soğutmalı Orta Gerilim AC Sürücüleri Seçim Kılavuzu PowerFlex 7000 Direct-to-Drive Teknolojisi Hava soğutmalı Sıvı soğutmalı POWERFLEX 7000 ORTA GERILIM AC SÜRÜCÜLERI 200 bg'den 34.000 bg'ye (150 kw'den 25.400 kw'ye)

Detaylı

BCPlus 11 12..220V 20..200A MİKROİŞLEMCİLİ AKÜ ŞARJ CİHAZI

BCPlus 11 12..220V 20..200A MİKROİŞLEMCİLİ AKÜ ŞARJ CİHAZI BCPlus 11 12..220V 20..200A MİKROİŞLEMCİLİ AKÜ ŞARJ CİHAZI MARİN TİPİ VE NORMAL TİP TANITIM DOSYASI *Bu dokümanda verilen resim,çizim ve diğer teknik bilgiler cihazların temel ortak özellikleri göz önünde

Detaylı

MODÜLER AKTİF HARMONİK FİLTRELER

MODÜLER AKTİF HARMONİK FİLTRELER MODÜLER AKTİF HARMONİK FİLTRELER Yetkili Distribütörü: ARMES MÜHENDİSLİK ENDÜSTRİYEL SİSTEMLER LTD. Huzur Mah. Kanarya Sok. No: 1/1 Seyrantepe Sarıyer 34396 İstanbul Türkiye Tel: +90 212 3244327 / 28 info@armes

Detaylı

Electrifying Innovations

Electrifying Innovations Electrifying Innovations Türkçe Baskısı 2013 Fotovoltaik Evirici Ürün Grubu 3 İçindekiler Fotovoltaik Evirici Ürün Grubu 2013 04 Şirket Seri eviriciler 10 Seri eviriciler tek fazlı REFUsol 003K 004K 005K

Detaylı

GRUP SUNUMU. Güç ve Enerji Performansı çözümleri

GRUP SUNUMU. Güç ve Enerji Performansı çözümleri GRUP SUNUMU Güç ve Enerji Performansı çözümleri 2014 2015 Uzman çözümleriyle eksiksiz bir teklif GS Anahtarlama Aşırı gerilime karşı koruma Güç ve elektrik enerjisi denetimi Şebeke kalite analizi Reaktif

Detaylı

A.G. ENDÜKTİF KOMPANZASYON

A.G. ENDÜKTİF KOMPANZASYON İÇİNDEKİLER ERGUN ELEKTRİK FİRMA TANITIMI ÇÖZÜM ORTAKLARI FİRMA TANITIMLARI A.G. KOMPANZASYON HARMONİK FİLTRE REAKTÖRLERİ KOMPANZASYON PANOLARI HARMONİK FİLTRE REAKTÖRLÜ KOMPANZASYON PANOLARI TRİSTÖR ŞALTERLİ

Detaylı

Answers for infrastructure. HVAC bina teknolojisi güçlü ortaklardan gelen kalite ve enerji verimliliği

Answers for infrastructure. HVAC bina teknolojisi güçlü ortaklardan gelen kalite ve enerji verimliliği Answers for infrastructure. HVAC bina teknolojisi güçlü ortaklardan gelen kalite ve enerji verimliliği HVAC bina teknolojisi deneyimli ortaklardan gelen enerji tasarrufu ve garantili konfor Siemens in

Detaylı

Fluke. Dünyanızı Sorunsuz Kılın.

Fluke. Dünyanızı Sorunsuz Kılın. Test Aletleri Kataloğu 2010/2011 Dijital Multimetreler Pens Ampermetreler Elektriksel Test Cihazları İzolasyon Test Cihazları Topraklama Test Cihazları Tesisat Test Cihazları Taşınabilir Elektriksel Aletler

Detaylı

Orta Gerilim. Fiyat Listesi. 6 Mart 2015

Orta Gerilim. Fiyat Listesi. 6 Mart 2015 Orta Gerilim Fiyat Listesi http://www.facebook.com/schneiderelectrictr https://twitter.com/schneidertr Dağıtım şebekelerinde kesintisiz, güvenilir enerji çözümleri N-Serisi Tekrar Kapamalı Kesiciler Orta

Detaylı

ürün haberi WIN2 Fuarında Ekstra Dağıtım 4. Salon A 190 No lu Standdayız

ürün haberi WIN2 Fuarında Ekstra Dağıtım 4. Salon A 190 No lu Standdayız ISSN 1307-3397 ŞUBAT 2010 YIL 4 SAYI 23 FABRİKA OTOMASYONU MOTOR VE SÜRÜCÜLER TEST VE ÖLÇÜM SENSÖRLER VE VERİCİLER HİDROLİK VE PNÖMATİK ENDÜSTRİYEL ELEKTRİK VE ELEKTRONİK VERİ EDİNİM PROSES VE KONTROL

Detaylı

ABB endüstriyel sürücüler ACS850, modül sürücüler, 1.1-500 kw

ABB endüstriyel sürücüler ACS850, modül sürücüler, 1.1-500 kw ABB endüstriyel sürücüler ACS850, modül sürücüler, 1.1-500 kw Teknik katalog PROFİL ENDÜSTRİLER ÜRÜNLER UYGULAMALAR UZMANLIK PARTNERLER SERVİSLER İçindekiler Tip kodu yapısı: ACS850-04 - XX - 5 + XX 1

Detaylı

CHAUVIN ARNOUX GRUBU hakkında

CHAUVIN ARNOUX GRUBU hakkında Katalog CHAUVIN ARNOUX GRUBU hakkında 1893 yılında, Fransa'nın Paris kentinde kurulan CHAUVIN ARNOUX yüzyıllar boyunca profesyonellere yönelik ölçüm cihazlarının tasarımı, imalatı ve pazarlaması alanındaki

Detaylı

SDT 170 : GÜVENİRLİLİK VE ESNEKLİK

SDT 170 : GÜVENİRLİLİK VE ESNEKLİK SDT 170 : GÜVENİRLİLİK VE ESNEKLİK Kestirimci bakımda, hava vb. kaçakların tespitinde ve her türlü sızdırmazlık testlerinde kesin ve güvenilir sonuçlar verir. ETKİLİ, KESİN VE TAMAMEN ESNEK SDT 170 sanayide

Detaylı

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ DONANIM KATALOĞU

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ DONANIM KATALOĞU CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ DONANIM KATALOĞU NİSAN 2015 HAZIRLAYANLAR Prof. Dr. Orhan TATAR Dekan Yrd. Doç. Dr. Murat OKATAN Dekan Yardımcısı Doç. Dr. İbrahim CAN Bölüm Başkanı Yrd. Doç.

Detaylı

Cevap Süreleri. İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta

Cevap Süreleri. İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta MAYIS 2014 - Sayı:57 Yıl:8 12 İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta 18 Özelleştirilmiş Basınç Diferansiyel Modülü Yüksek Basınca Dirençli Akış

Detaylı

Değerler ve İhtiyaçları

Değerler ve İhtiyaçları Değerler ve İhtiyaçları Özellikle geçtiğimiz yüzyıl, teknolojik, ekonomik ve politik değişiklikler ile nitelendirilmiştir.yani değerler tanımlanmış, tarihi değerler gelecek kuşaklar için korunmuş insanların

Detaylı

Analiz istemleri. u ve Atıksu

Analiz istemleri. u ve Atıksu çözüm ortağınız Mühendislik Otomasyon Sistemleri Satış Montaj, Devreye Alma ve Eğitim Proses Kontrol Sistemleri Danışmanlık u ve Atıksu Analiz istemleri Teknik Servis : Bakım, Onarım ve Kalibrasyon Enotek

Detaylı

ABB i-bus KNX Akıllı Ev ve Akıllı Bina Kontrolü Ürün Serisine Genel Bakış 2013-2014

ABB i-bus KNX Akıllı Ev ve Akıllı Bina Kontrolü Ürün Serisine Genel Bakış 2013-2014 Akıllı Ev ve Akıllı Bina Kontrolü Ürün Serisine Genel Bakış 2013-2014 Akıllı Ev ve Akıllı Bina Kontrolü Ürün Serisine Genel Bakış 2013-2014 İçerik 1 Güç Kaynakları 5 2 Sistem Bileşenleri ve Arayüzler

Detaylı

ENDÜSTRİYEL OTOMATİK KONTROL SİSTEMLERİNDE KULLANILAN ALGILAYICILAR, DÖNÜŞTÜRÜCÜLER VE UYGULAMALARI

ENDÜSTRİYEL OTOMATİK KONTROL SİSTEMLERİNDE KULLANILAN ALGILAYICILAR, DÖNÜŞTÜRÜCÜLER VE UYGULAMALARI ENDÜSTRİYEL OTOMATİK KONTROL SİSTEMLERİNDE KULLANILAN ALGILAYICILAR, DÖNÜŞTÜRÜCÜLER VE UYGULAMALARI 1 GİRİŞ...4 2 ALGILAYICILARIN SINIFLANDIRILMASI...5 2.1 GİRİŞ BÜYÜKLÜKLERİNE GÖRE...6 2.2 ÇIKIŞ BÜYÜKLÜKLERİNE

Detaylı

ALGILAYICILAR (SENSORS-TRANSDUCERS)

ALGILAYICILAR (SENSORS-TRANSDUCERS) ALGILAYICILAR (SENSORS-TRANSDUCERS) 1. TANIM Algılayıcılar ("duyarga" da denmektedir) fiziksel ortam ile endüstriyel amaçlı elektrik/elektronik cihazları birbirine bağlayan bir köprü görevi görürler. Bu

Detaylı

Elektrik flebeke korumas. Sepam 10 serisi

Elektrik flebeke korumas. Sepam 10 serisi Elektrik flebeke korumas Sepam 0 serisi Sepam 0 serisi İçindekiler Introduction 3 Sepam protection relays, the product of experience 3 Selection guide for all applications 4 Panorama of Sepam applications

Detaylı

Dökme reçineli Bobinli Kuru Tip Dağıtım Transformatörleri. Güvenilirlik sizin elinizde

Dökme reçineli Bobinli Kuru Tip Dağıtım Transformatörleri. Güvenilirlik sizin elinizde Dökme reçineli Bobinli Kuru Tip Dağıtım Transformatörleri Güvenilirlik sizin elinizde Misyonumuz ABB, kamu hizmeti ve sanayi müşterilerine, çevre etkisini azaltırken performansın artmasını sağlayan, güç

Detaylı

ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ PARAFUDUR VE SİGORTALAR 522EE0129 Ankara, 2011 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında

Detaylı