! 2010: Solimpeks Almanya Münih te kuruldu.! 2011: Solimpeks Solar İspanya kuruldu.! 2011: Solimpeks Kenya kuruldu.! 2011: Solimpeks Moritanya

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "! 2010: Solimpeks Almanya Münih te kuruldu.! 2011: Solimpeks Solar İspanya kuruldu.! 2011: Solimpeks Kenya kuruldu.! 2011: Solimpeks Moritanya"

Transkript

1 1 æ ŞİRKET SUNUMU

2 Tarihçe 1973: Türkiye nin ilk yerli güneş enerjisi sistemi üretimi. 1992: Alman Müller firmasında know-how transferi : Endüstriyel projelerde Türkiye de pazar lideri 2001: %100 ihracat parolası ile Solimpeks in kuruluşu : Alman ISFH Enstitüsü nden E DIN sertifikası : ITW ve SAI Global sertifikaları. 2003: İspanyol İnta ve Amerikan FSEC sertifikaları. 2003: isveç ten SP, İngiltere den Clearskies, İrlanda dan SEI sertifikaları. 2005: Solimpeks Solarkeymark sertifikası alan ilk 10 firma arasında. 2006: ABD den SRCC sertifikası 2008: Dünyada ilk seri PV-T üretim hattının kuruluşu. 2009: %112 büyümeyle Solimpeks, ilk 10 firma arasında

3 3 æ 2011! 2010: Solimpeks Almanya Münih te kuruldu.! 2011: Solimpeks Solar İspanya kuruldu.! 2011: Solimpeks Kenya kuruldu.! 2011: Solimpeks Moritanya Nouakchott. da kuruldu.! 2011: Solimpeks Türkiye Pazarlama kuruldu.! 2011: Türkiye nin en büyük Avrupa nın ikinci büyük,28.000! metre kare fabrikamıza taşındık.

4 Kısaca Solimpeks Güneş enerjisi panelleri üretiminde 30 yıllık tecrübe 60 ülkede varlığını sürdüren sektörün en global firması. 24 kalite sertifikası ile sektörün kalite simgesi. Yılda ortalama 3 AR&GE projesiyle güneş enerjisi teknoloji üretiminde dünyanın en saygın firması. Türkiye nin sektöründe en büyük ihracatçı firması.

5 å Solimpeks Solar Energy Corp. Solimpeks Türkiye. Konya da üretim merkezi Solimpeks Solar GmbH Almanya da kurulan Münih te ve Hannover de ofis ve depolarıyla Almanya, İsviçre ve Avusturya eksenli firmamız. Seiso Ltd. Güneş enerjisi sistemlerinde mühendislik çalışmaları yapan, anahtar teslim endüstriyel projelerle hizmet veren firmamız. Firmalarımız Solimpeks Pazarlama-Mühendislik Ltd.

6 å Solimpeks Solar SL. İspanya da kurulan Sevilla merkezli firmamız. Solimpeks Mauritania Moritanya da kurulan Nouakchott merkezli firmamız. Solimpeks Kenya Kenya Nairobi de kurulan üretim merkezi. firmalarımız

7 Solimpeks& Türkiye Solimpeks in, Türkiye pazarına ilgisi kaliteli güneş enerjisi ürünlerinin rekabet şansı bulduğu yıllara rastlar yılında yenilenebilir enerjilerde anahtar teslim proje çalışmaları için uzman mühendislerden oluşmuş Seiso A.Ş. kuruldu yılında endüstriyel projeler haricinde, konut projelerine yönelik bayi oluşturma çalışmaları başladı. İlk adım olarak Solimpeks Türkiye açıldı.

8 Solimpeks Türkiye Genel Müdürlüğü İzmir Yenişehir de Mayıs 2011 de kurulan Ege Bölge Müdürlüğümüz, Fethiye den Çanakkale ye kadar olan bölgede, çok kısa bir sürede 100 e yakın bayi ağı ile Solimpeks kalitesini son kullanıcı ile buluşturmayı başarmıştır. Bayilerimiz sektörlerinde kendilerini kanıtlamış, vizyoner, Solimpeks i gururla temsil eden profesyonel firmalardır. Bayilerimizle birlite Ege Bölgesindeki misyonumuz yenilenebilir enerji sistemlerinin kullanım yaygınlığını artırmak ve kaliteli ürün seçimi bilincini yerleştirmektir.

9 Global Pazar & Solimpeks Solimpeks Avrupa da sektörünün en büyük beş firmasından biri. Solimpeks Dünyada sektörünün en büyük on firmasından biri. 60 ülkede etkin varlık gösteren bir firma. Yıllık ortalama %90 büyüme gösteren sektörün en hızlı büyüyen firması.

10 Sertifikalar Solimpeks dünyada ilk Solarkeymark kalite sertifikasını almayı firmalardan biridir. Almanya, İtalya, İspanya, İsveç, Avustralya, ABD de dahil olmak üzere pek çok ülkedeki saygın test kuruluşlarından 24 kalite sertifikası almayı başarmıştır

11 11 æ Sertifikalar

12 AR&GE EGE Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi ve Linz Üniversitesi ile işbirliği yapan Solimpeks, bünyesinde AR&GE bölümünde 3 doktora öğrencisi, iki yüksek lisans öğrencisinin yanısıra başarılı mühendisler ve teknikerler istihdam etmektedir.

13 Solimpeks& Akademi Şirket içi eğitim ihtiyacı sonucu ortaya çıkan Solimpeks Akademi, zamanla yurtdışındaki bayilerini eğiten, bunun yanında akademisyen, öğrenci ve ilgili tüm kesimleri Yenilenebilir enerji sistemleriyle buluşturan bir merkez haline gelmiştir.

14 Üretim Solimpeks Türkiye nin en büyük, dünyanın ikinci büyük fabrikasında metre karede alanda, 3 ultrasonik, 1 lazer kaynak makinesi, otomatik boru kesme ve kaynatma üniteleri ve robot destekli hatları ile halihazırda dünyanın en teknolojik güneş enerjisi merkezlerinden birinde üretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

15 Ürünler Solimpeks yüksek verimli güneş enerjisi kollektörleri, termosifonik sistemler ve hem elektrik hem sıcak suyu aynı anda üreten hibrit panellerin imalatını Konya da yapmaktadır

16 Wunder Collectors Avrupa standartlarında üretilmiş, yüksek verimli bu kollektörlerde CLS, CLSF, CLSH modellerinde selektif yüzeyli bakır, CLS Drain modelinde serpantinli selektif yüzey, Güney Avrupa için üretilen CNP modelinde bakır yüzey kullanılır. Tüm modeller Solarkeymark ve CE sertifikalıdır. Marvel Collectors Amerika kıtası için üretilen Marvel modeli Solarkeymark ve SRCC sertifikalıdır. CLS ve CNP tipleri mevcuttur. å products

17 Volther PV-T Panels PV-T ingilizce Photovoltaic (PV) ve Thermal (T) kısaltmalarından oluşur. Üretim amacı hem elektrik ve sıcak suyu aynı anda elde etmek hem de PV lerde oluşan ısınmaya dayalı verimli kaybını su sirkulasyonu sayesinde minimize etmektir. İngiltere, Fransa ve Almanya da devrim olarak kabul edilen bu ürünümüz Forbes dergisine de konu olmuştur. TSM Systems Sınırlı sayıdaki Solarkeymark sistem sertifikalı termosifonik su ısıtma sistemlerinden biri olan termosifonik sistemlerimiz dünyanın en verimli test sonuçlarına sahiptir. Ülkemizde 2011 yılında ECO, PRO ve ELITE modelleriyle satışa sunulmuştur å products

18 Düz Çatı Aluminyum profil, galvanizli demir ve paslanmaz vidalardan oluşan düz çatı montaj setlerimiz paslanmaz ve uzun ömürlüdür, Rüzgar ve kar yükü dikkate alınarak optimum düzeyde dizayn edilmiştir bu setlerin kurulumu da oldukça pratik ve kolaydır. å Kiremit Üstü Her türlü çatıya uygun komponentleriye çatı üstü montaj setlerimizde kullanılan malzemeler paslanmazdır. Çatıya zarar vermez ve estetik bir görünüme sahiptir. products Çatıya Entegre Estetik görünümden vazgeçemeyenler için çatıya tamamen entegre geliştirilen bu sistemler en çok İngiltere ve Fransa da rağbet görmektedir.

19 Medya Solimpeks dünyanın saygın medya şirketlerinin Forbes, La Nacion, Architecture World, Industry Week, Sun&Wind Energy gibi yayınlarına konu olmuş, sosyal medyadaki gücünü takipçileri sayesinde büyüterek sektörün en popüler firması olmuştur.

20 Türkiye den ileri teknoloji bir ürün: PV-T Hybrit Kollektörler (BuildingGreen) Bu ürünle Solimpeks bir taraftan suyu güneş enerjisi ile ısıtırken diğer taraftan da PV hücrelerini soğutarak elektrik enerjisi verimini artırıyor. (Forbes) Haftanın Ürünü. (World Architecture News) Haftanın Ürünü. (BuildingGreen) Fotovoltaik teknolojilerinde dikkate değer bir ilerleme (Energyboom) İkisi bir arada (North American Clean Energy) Türkiye den Solimpeks: Innovasyonun hep yaşadığı bir aile (Clean Energy Project) Hem elektrik hem sıcak su bir arada (AZ.Cleantech) Solimpeks soğuttuğu PV hücreleri sayesinden PV verimliliği artırmayı başarıyor. (PV Magazine) Solimpeks MCS listesinde. (Solar Thermal World) Solimpeks İngiltere nin ilk solar hibrit projesini tamamladı. (New Energy World Network) PV verimliliği Solimpeks ile %28 lere çıkacak. (Buildaroo) Solimpeks is yenilenebilir enerji sektöründe teknoloji lideri. (Generaccion)

21 Projeler Solimpeks endüstriyel ve bireysel güneş enerjisi projeleriyle güneş enerjisiyle ısıtma, soğutma, aydınlatma ve elektrik üretimi konularında hizmet vermektedir.

22 Pine Beach Club Hotel, Antalya-Turkey metre kare Marvel güneş enerjisi kollektörleri su ısıtma amaçlı olarak kuruldu. Bugüne kadar Türkiye de kurulan en büyük termal güneş enerjisi projesi. å 3 MW PV Tarlası, Mallorca, Spain İspanya nın orta ölçekli PV tarlalarından biri olan 3MW lık PV uygulamasının planlaması, kurulumu ve montaj seti tedarikinde yer alan Solimpeks Güneş Tarlası uygulamalarında mega projelerde tecrübe sahibi tek Türk firmasıdır. Projeler

23 Dinlenme Tesisi, Chetwode, UK 68 m2 PV-T hibrit uygulaması İngiltere deki en büyük PV-T uygulamalarından birisi. Sistem 60 C de yıllık 19,801kWh sıcak su, 9,216kWh elektrik üretmekte å Komando Birliği, Egirdir, Turkey 150 adet güneş enerjisi kollektörleri askeri birliğin sıcak su ihtiyacını karşılamak amacıyla kuruldu. Projeler

24 å Suriye Türkiye Tunus Almanya ABD Guatemala Guatemala Gambiya Projeler İspanya Belçika İngiltere Yeni Zelanda

25 25 å Teşekkürler