POOL OVAL Ş E K İ L. T a l i m a t l a r ı

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "POOL OVAL Ş E K İ L. T a l i m a t l a r ı"

Transkript

1 S U N N Y K u r u l u m POOL OVAL Ş E K İ L Ö n e r i l e r i T a l i m a t l a r ı V e K u l l a n ı m

2

3 Kendiniz İçin Oval Havuz Kurun Oval Havuz yerin en az 2/3 üner kurulmalıdır. Not : Tedarik edilen parçalarda 2 adet destek duvar olmadığı için bunlar müşteri tarafından alınmalıdır. 1.Genel Emniyet Talimatları Lütfen çocuklarınızın havuzda tek başlarına veya bir yetişkin olmadan oynamasına izin vermeyiniz. Çocuklarınıza havuzun tehlikelerini açıklayınız ( çocuklarınız gözetim altında değilse güvenlik için yüzme havuzunuzu emniyet örtüsü ile örtünüz). atlamayınız. Uyarı : Düşme tehlikesi! Su seviyesi düşük olduğunda havuza Uyarı : Su altı ışıklandırması, filtre sistemleri gibi elektriksel bağlantıları sadece nitelikli bir elektrikçinin (VDE-0100 madde702 ye göre) yaptığından emin olunuz. 2. Kurulumdan Önce :

4 Kuruluma başlamadan önce, yüzme havuzunun parçalarının eksiksiz ve sağlam olup olmadığını kontrol ediniz. Nakliye sıırasında meydana gelen herhangi bir zararı lütfen bildiriniz. 2.1 Tedarik Edilen Parçalar (parçaların listesi) Her havuzada eş gerilim bağlantısı sağlanmalıdır. 2.2 Çelik Kaplama Emniyet Talimatları Uyarı : Çelik koruyucu örtüyü açmadan önce lütfen çelik kaplamada bulunan tehlike başlığını okuyunuz ve havuzunuzu kurarken buradaki talimatlara uyunuz. 2.3 Konum Yüzme havuzunun altındaki zemin, doğal olmalıdır. 2.4 Düz Yüzey Zemin üzerine yığılmış topraktan olmamalıdır. Zemin üzerindeki yığın m derinliğindeki havuz içn 1200 kp/m2 veya 1.50m derinliğindeki havuz için 1500 kp/m2 lik havuz yükünü kaldırabilecek kadar sıkıştırılması gerekir. PVC yüzme havuzunun içi tarpaulin ad verilen bir koruyucu tabaka ile kaplanmalıdır, çünkü taze beton PVC ile uyuşmayabilir ( bu uygulama asfaltlama ve polistrol için de geçerklidir ).

5 2.5 Sıcaklık ve Rüzgar Yüzme havuzunun koruyucu iç kaplaması yumuşak PVC den ( termoplastik malzeme) yapılmaktadır. Bu malzemenin üretildiği maddeler göz önünde bulundurulduğunda yüzme havuzunun kurulumu için en iyi koşullar dış sıcaklığın 15 C ve 25 C arasında olduğu koşullardır. Uyarı: Eğer sıcaklık fazla düşükse kaplama serttir ve esnek değildir dolayısıyla büzüştüğünden fazla küçüktür. Eğer sıcaklık fazla yüksekse tabaka yuuşak ve elastiktir dolayısıyla genleştği için fazla büyüktür. Lütfen iç kaplama için parlak güneş ışığının aşırı gerilmeye sebep olabileceğini dikkate alınız. Ayrıca şiddetli rüzgar olduğunda yüzme havuzunuzu kurmayınız, çünkü rüzgar kolaylıkla çeliğin üzerindeki dolgu maddesine zarar verebilir. Bu tehlikelere neden olabilir. 2.6 Yüzme Havuzunun Kurulumu Yüzme havuzunuzu iki farklı şekilde kurabilirsiniz: Zeminin 2/3 üne Zemine tamamen yerleştirilmiş

6 2.7 Eğimde Yüzme Havuzunun Kurulumu Sözü konusu yüzme havuzu önceden uygun şekilde sıkıştırılmamış, yığın olan yere kurulmamalıdır. Resimde gösterildiği gibi yüzme havuzunun kurulumu için gerekli yüzeyin doğal olması gerekmektedir. Eğim kesinlikel yüzme havuzunun duvarlarını geçmemelidir. Müşteri, oval havuz için gereken çukuru, güçlendiren üst tabakayı ve iki destek duvarını kazmakla sorumludur. Lütfen bu konuda bir müteahhite danışınız. Havuz kurulduğu andan itibaren, havuzun eğilen kısımları doğru şekilde zayıf betonla( çimentosu az) dolgulanmalıdır.

7 Dolgulama malzemesi çalkalanmamalıdır çünkü bu çelik koruyucu kaplamaya zarar verebilir (iç taraflarda göçmeye sebep olur). Kum, çakıl veya diğer akıcı maddeler, asla yüzme havuzu için dolgulama malzemesi olarak kullanılmamalıdır. Dolgulama malzemesi kullanmak yerine eğilen yerler için destek duvarları uzatılabilir. Kazı Yeri Zeminde bir ip yardımıyla havuzun kurulacağı hattı belirleyiniz. Lütfen ( sayfa 5) boyut için hacim tablosuna başvurunuz. Kazılan alanda her yönden 0.5 m kadar çalışma boşluğu bırakılmalıdır, yani kazılan alanın ölçüleri bitmiş havuzdan daha geniş ve daha uzun olmalıdır.

8 Altlık Güçlendirilmiş üst tabaka (2), cm kalınlığındave düzgün olmalıdır, düzgün değilse kusursuzca düzeltilmelidir. Destek Duvarları Yüzme havuzunun iki düz duvarı, destek duvarlarını (3) oluşturur. Lütfen destek duvarlarının boyutları için hacim tablosuna başvurunuz (M). Destek duvarları, betonarme üst tabakasında tuğla ile üretilir ve güçlendirmek için demir çubuklar yardımıyla üst tabakaya bağlanır.

9 Biz 24 cm lik blok tuğlasını kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu tuğla işi tabakasız özellikte ve aynı zamanda çelik malzeme ile güçlendirilmiştir. Delik blok tuğlaları çimentosu az beton ile doldurulmuştur. Tuğla işi duvar, havuzu koruyan kaplamanın yüksekliği kadar arttırılmalıdır. Çelik Kaplamanın Bağlanması Havuzun görünüşünü geliştirmek için çelik kaplamayı (5) destek duvarına (3) bağlamanızı tavsiye ederiz. Bağlama açıları (11) bu amaç için kullanılabilir : Onlar, destek duvarının en üst kısmına yerleştirilmiştir. 3. Yüzme Havuzunun Kurulumu Yüzme havuzunun kurulumu için en az 2 kişi gereklidir. Çelik koruyucu kaplamasının metal kenarları çok keskindir! Çelik koruyucu kaplaması,

10 yukarı bükülmüştür ve yüksek gerilim altındadır. Her zaman güvenliğiniz için paketi açarken ve kurulum boyunca eldiven giyiniz. Uyarı! Yaralanma Tehlikesi! Eldiven Giyiniz! Çelik levharulosunun etrafındaki kayışın kesilirken iki elle tutulması için ikinci bir kişiden yardım alınmalı ve mutlaka yaralanmaları önlemek için eldiven giyilmelidir. Rulo kayışı kesilirken her zaman ilk olarak kayış sabitleyicisi boyunca yere en yakın olan yerden kesilmeye başlanmalıdır. Başka türlü, tek yönlü bir biçimde kontrolsüz olarak kesilirse yüksek gerilim riski teşkil ederç Yırtılma Tehlikesi! 3.1 Havuz Alanının İşaretlenmesi Üst tabaka ve destek duvarları bitirildiği andan itibaren bir ip kullanarak yüzme havuzunun hattını belirleyiniz. 3.2 Koruyucu Örtünün Yerleştirilmesi Koruyucu örtünün olduğu yeri dikkatlice temizleyiniz, sivri uçlu nesnelerden arındırınız. Koruyucu örtü (tarpaulin) dikdörtgen şeklindedir ve havuz ölçülerine göre kesilir.

11 3.3 Zemin Trabzanlarının Konumlandırılması Oval şekil vermek için tüplerdeki delikleri kullanarak trabzanların parçalarını bağlayın. Zemin travzanı tamamlanınca tam olarak yerdeki taslağa uygun olmalıdır. Zemin trabzanı, kurulum tamamlandıktan sonraki havuzun boyutlarına tam olarak uygun olmalıdır, bunun için kurulumdan sonra demir testeresi ile fazlalıkları kesilebilir. 3.4 Havuz Duvarlarının Kurulumu Zemin trabzanlarının ortasına kalın bir tahta yerleştiriniz ve bükülmüş tabakayla üzerini kaplayınız ( şekilde görüldüğü gibi). Uyarı : Süzgeç için hazırlanmış şalter ve giriş ağzılğı üstte olmalıdır! Şimdi, yavaşça çelik duvarı açıp ruloyu, çelik kaplamının içine doğru çıkartınız ve zemin trabzanlarına doğru serbest bırakınız.

12 Güvenliğiniz için eldiven giymelisiniz! Lütfen yüzme havuzunun dış tarafındaki kenarların kaplandığından emin olunuz ( metal kıım değil ). Not : Kurulum esnasında çelik kaplamayı tutmak için trabzanın birkaç parçasınız geçici olark yerine yerleştirin. Çelik koruyucu kaplama, yerleştirildiği ve zemin trabzanına bağlandığı andan itibaren çelik koruyucu kaplama ile zemin trabzanları arsındaki uzaklıkta fark meydana gelebilir bu sebeple oluşacak bu farlı düzeltiniz. Önemli : Süzgeç şalterinin yeri konumlu olmalıdır ( optimum su sistemi : boylamsal akış ve dairesel akış ). İlk olarak yüzme havuzu uzmanına danışınız. Şalterler : Dikkatlice yerleştirilmiş süzgeç ve ağızlık, deburring işlemi ( çapak alma işlemi: metal ham maddesi olan bir parçanın dış çeperindeki fazlalığı almak için uygulanan işlem) hazırlayınız. Süzgeç için çift contayı kullnın. Eğer bu işlem yapılmaz ise bir korozyon önleyici ile kesilen kenarları çevreleyin. Not: Eğer hazır açıklıklar kapatılmaz ise onları varak( tabaka) ile mühürleyin. 3.5 Çevre Delikleri ile Çelik Kaplamanın Sonlarının Birleştirilmesi Tüm çelik koruyucu kaplama (5), zemin trabzanına bağlandığı andan itibaren profildeki deliklere (6) çelik kaplamanın sonunu bağlayın ( şekle bakınız). Lütfen, çelik koruyucu kaplamanın profildeki deliklere uygun şekilde oturduğundan emin olun. Öyle ki artan kısımdan aşağıya kayabilmelidir. Nazikçe ileri geri hareket ettirerek çelik kaplamanın altına yerleşmesine yardımcı olun.

13 . Profildeki delikler (6)asla yanlış olarak veya kuvvet uygulanarak yerleştirilmemlidir. Bu duvara zarar verir ve yüzme havuzunun ömrünü azaltır. 3.6 İç Kaplama Malzemesinin Doldurulması Bir merdiven kullanarak yüzme havuzuna tırmanın ve iç örtü tabakasını havuz zemininin ortasına yerleştirin ( lastik botlarınızı giyiniz veya yalın ayakla giriniz). Tabakayı yaymak için ortadan dış tarafa doğru hareket ettiriniz,kenarlar ile alt tarafı bağlayan zemin duvar ve dikişin arasındaki düzenli aralıklara dikkat ediniz. Not : İç kaplama örtüsü küçük olarak üretilir yani tabakadan biraz daha ufaktır. Bu tabakada oluşabilicek kıvrımlardan kaçınmak için tek yoldur ama bu kıvrımlar ne yazık ki tamamen engellenemez. Yine de, bu kalitede herhangi bir bozulma teşkil etmez ve tabakanın hizmet ömründe herhangi bir etkisi yoktur.çünkü, tabaka ( varak),küçüktür, ve boryu sistemi tabakaya yerleştiğinde tabaka gerilir; havanın soğuk olduğu zaman daha çok gerilme olur ve ılık olduğunda ise daha az gerilir. A) Geleneksel boru sistemleri iç kaplama tabakasına uyar.

14 Düzenli bir şekilde havuzun iç duvar kısmının (7) örtüldüğü ve çelik kaplamaya (5) uygun boru sistemi vardır. Etraftaki boru sistemini (8) emniyete alan çelik kaplamayı (5) sabit tutmak için trabzan profilni (11) yerine yerleştiriniz. Şimdi, yüzeyde gözüken herhangi bir kıvrım varsa trabzan çıkarılarak bu düzeltilebilir. B) İç Örtü tabakası boru sistemine ve özel profile uyar. Avantajlar: Daha kolay prosedür: Çelik koruyucu kaplama daha kararlıdır. Kenar tuğlaları, direkt olarak trabzanlara yerleştirilebilirdir. Meydana gelen kıvrımlar, kolayca düzeltilebilir çünkü boru sistemi, yatay bir şekilde hareket edebilirdir. Çelik koruyucu kaplamasına (5) özel profili (13) koyun ve üstteki trabzana (12) uygun hizaye getirin (sonraki bölüme bakınız). Şimdi çelik kaplama (5) sertçe yerleştiriniz artık takip eden adımlar çok daha kolaydır. 3.7 Trabzanlarin Kurulumu Şimdi, iç havuzun boru sistemi, özel profilin bölmesine uygunca kaydırın,tam yerine oturuncaya kadar. Uygun profil veya özel profilin üzerindeki uygun parçayı yüzme havuzunun kenarındaki ilk parçaya bastırın. Sonra bağlantı borusunu kullanarak ilk parçaya, trabzanın ikinci parçasını bastırın. Tüm trabzan tamamlanıncaya kadar devam edin. Trabzanın uzunluğunu ayarlayarak artan parçayı bir testere yardımıyla kesiniz.

15 Bir defa bütün trabzan parçaları, yüzme havuzunun kenarlarına uymalıdır, tam oturmaz ise elinizle veya bir lastik çekiç yardımıyla trabzan parçalarına hafifçe vurunuz. Eğer aralıklar, kurulum süreci esnasında parçaların arasından gözüküyorsa, lütfen yeniden trabzanı gevşetin ve bu aralıkların kapanması için ilgiliparçayı itiniz. 3.8 Yüzme Havuzunun Doldurulması İç örtü tabakasının uygun şekilde oturup oturmadığını kontrol ediniz. Yüzme havuzunun zemininde herhangi bir kıvrım oluşmuşsa bunu düzeltin. Şimdi, yüzme havuzunu suyla doldurun yaklaşık 2 cm yi geçmemsine özen gösterin.şimdi kalan kıvrımları bir fırça yardımıyla veya ayaklarınızı kullanarak düzeltebilirsiniz. Şimdi, yüzme havuzunuzu aşamalı olarak suyla doldurun. 3.9 Yüzme Havuzunun Boşaltılması Uyarı: Kum, çakıl veya diğer maddeleri asla kullanmayınız, ayrıca havuzdaki suyu boşaltabilmeniz için yüzme havuzunun yerine tam olarak yerleşmiş olması

16 gerekmektedir. Biz her zaman, çimentosu az beton bir tabakanın üzerine kurulum yapmanızı tavsiye ederiz. 20 cm su kalana kadar boşaltım işlemini sürdürün Eş Gerilimin Bağlanması Yüzme havuzları için DIN (Bölüm 702) ve VDE (Bölüm 702) eş gerilim bağlanması zorunludur. Bunun için sağlanan parçalar kullanılabilir ( takip eden şemadaki gibi). Bağlantı parçalarını nem sıonucu oluşabbilecek korozyondan koruyunuz (örneğin vernik ile). Lütfen, havuzun boşaltımının tıpkı doldurulması gibi aşamalı aşamalı olması gerektiğini dikkate alınız! Bu çimentosu az ( zayıf) beton kullanıldığıda özellikle önemlidir. Beton, sudan daha ağırdır fakat hızlı dolgulama işleminin havuzda ezikler oluşturma riski vardır.dolgulama malzemesi, çalkalanmamalıdır, basınç uygulanmamalıdır, çünkü bu çelik koruyucu kaplamaya zarar verebilir ( iç kısımda göçme gibi). Önemli! Dikkate Alınız : Tabakada (varak) uygun açıklıklara süzgeç,veya ağızlık gibi yerleştirilmiş uygun bileşenlerin sağlığından emin olunuz.

17 4.Açıklamalar 4.1 Eş Gerilimin Bağlanması Eğer yüzme havuzunu boşaltıp temizlediyseniz tercihen aynı gün tekrar doldurulmalıdır. Başka türlü, özellikle kötü hava şartlarında (yağmur gibi) dolgulama malzemesinin çeliğe zarar vermesi riski vardır. Yüzme havuzunu boşaltmak için pompa kullanacağınız zaman, suyun belirli bir mesafeden akıtıldığına emin olun ve kesinlikle yüzme havuzunun etrafındaki alana sızmasına izin vermeyin. 4.2 Onarım Havuzun iç kısmının zarar görmemsi için herhangi bir oanarım mazlemesi rahatlıkla kullanılabilir. Lütfen onarım malzemesi ile ilgili talimatlata uyunuz. Eğer yüzme havuzu çelik koruyucu kaplamasındaki boya zarar görürse, ticari olarak uygun olan boyayı kullanarak onarınız. 4.3 Kışın Muhafaza Kurulmuş yüzme havuzları kısmen veya tamamen dolu olarak kışın verdiği zararlardan kurtulabilir. Yüzme havuzunuzun bütün parçaları, hava koşullarına dayanmak için yeteri kadar elastiktir. Dikkate Alınız : Kış dönemi başlamadan önce süzgeç gibi bütün yerine yerleştirilmiş parçaları çıkarınız ve sistemleri süzünüz. Eğer süzgeçler veya ağızlıklar sürekli olarak takılı kalacaksa su seviyesini düşürünüz. Ayrıca kış dönemi başlamadan önce yüzme havuzunuzun merdivenini çıkarınız. Koruyucu tabaka (tarpaulin) ile yüzme havuzunuzu korumanızı tavsiye ederiz. Kışın koruma ajanı kullanmanızı tavsiye ederiz ve baharda da gereksiz temizlikten kaçnınız. Bu bahsi geçen kış koruma ajanı, kolaylıkla yüzme havuzunun suyuna eklenir ve iç astarı koruru ve kiri engeller; ayrıca su yosunu oluşmasına izin vermez. Bu yüzme havuzunuzun bahar temizliğinide yapar.

18

ZEMİN ÜSTÜ YUVARLAK HAVUZ AZURO

ZEMİN ÜSTÜ YUVARLAK HAVUZ AZURO KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU ZEMİN ÜSTÜ YUVARLAK HAVUZ AZURO İÇİNDEKİLER 300 ve 400 modelleri serisi 1.KISIM GİRİŞ...................................................................2 2.KISIM KURULACAK

Detaylı

REHAU VACUCLEAN MERKEZİ TOZ EMME SİSTEMİ. Yapı Otomotiv Endüstri

REHAU VACUCLEAN MERKEZİ TOZ EMME SİSTEMİ. Yapı Otomotiv Endüstri REHAU VACUCLEAN MERKEZİ TOZ EMME SİSTEMİ Teknik değişiklik yapma hakkı saklıdır. Mayıs 2010 itibariyle geçerlidir www.rehau.com.tr Yapı Otomotiv Endüstri 2 VACUCLEAN İÇİNDEKİLER 1...... Bilgiler ve güvenlik

Detaylı

HAVUZ TANITIM VE KULLANIM KİTAPÇIĞI

HAVUZ TANITIM VE KULLANIM KİTAPÇIĞI HAVUZ TANITIM VE KULLANIM KİTAPÇIĞI 2 ÖNSÖZ...3 SKİMMERLİ SİSTEM NEDİR? (ÇELİK/PANEL)...4 SKİMMERLİ YÜZME HAVUZLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER!...4 FİLTRASYON SİSTEMİ NEDİR? NE İŞE YARAR?...4 FİLTREMİZİN

Detaylı

Mtack 201 ile mflor zeminler için montaj önerileri. Alt zeminin kontrolü ve ön işlemden geçirilmesi

Mtack 201 ile mflor zeminler için montaj önerileri. Alt zeminin kontrolü ve ön işlemden geçirilmesi Mtack 201 ile mflor zeminler için montaj önerileri Alt zeminin kontrolü ve ön işlemden geçirilmesi Kontroller Alt zemin DIN 18365'te açıklandığı şekilde kuru, engebesiz ve temiz tutulmalıdır. Alt zemin

Detaylı

DİZEL MOTOR JENERATÖR GRUBU MONTAJ TAVSİYELERİ EL KİTABI DIESEL GENERATING SETS INSTALLATION RECOMMENDATIONS AND OPERATIONS MANUAL

DİZEL MOTOR JENERATÖR GRUBU MONTAJ TAVSİYELERİ EL KİTABI DIESEL GENERATING SETS INSTALLATION RECOMMENDATIONS AND OPERATIONS MANUAL DİZEL MOTOR JENERATÖR GRUBU MONTAJ TAVSİYELERİ EL KİTABI DIESEL GENERATING SETS INSTALLATION RECOMMENDATIONS AND OPERATIONS MANUAL DİZEL MOTOR JENERATÖR GRUBU MONTAJ TAVSİYELERİ EL KİTABI ÜRETİCİ FİRMA

Detaylı

Çamaşır Makinesi ALM 781. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523648 / 05-09-13.(16:28)

Çamaşır Makinesi ALM 781. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523648 / 05-09-13.(16:28) ALM 781 Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Document Number 2820523648 / 05-09-13.(16:28) Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek

Detaylı

Çamaşır Makinesi ALM 581 A. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523218 / 14-12-12.(13:45)

Çamaşır Makinesi ALM 581 A. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523218 / 14-12-12.(13:45) ALM 581 A Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Document Number 2820523218 / 14-12-12.(13:45) Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek

Detaylı

Standart su pompası. Etaseco/Etaseco I. Ayrılabilir boruya sahip Mil contası yok. İşletim ve montaj talimatı. İş numarası:

Standart su pompası. Etaseco/Etaseco I. Ayrılabilir boruya sahip Mil contası yok. İşletim ve montaj talimatı. İş numarası: Standart su pompası Etaseco/Etaseco I Ayrılabilir boruya sahip Mil contası yok İşletim ve montaj talimatı İş numarası: Baskı İşletim ve montaj talimatı Etaseco/Etaseco I Orijinal işletim talimatı KSB Aktiengesellschaft

Detaylı

Contalı Plakalı Eşanjörler

Contalı Plakalı Eşanjörler Kullanım Kılavuzu Türk Contalı Plakalı Eşanjörler GPHE-MANUAL-EN Yayın: 1000E-TR Bu ürünü çalıştırmadan ya da ürünün bakımını yapmadan önce bu kılavuzu okuyup anlayın. Şu uyarı sembolüyle işaretlenmiş

Detaylı

SKM ÇOK KADEMELİ SANTRİFÜJ POMPALAR. MONTAJ, İŞLETME, BAKIM ve ONARIM KILAVUZU. Pompa Tipi :... Pompa Seri No :... Man. Yükseklik :...

SKM ÇOK KADEMELİ SANTRİFÜJ POMPALAR. MONTAJ, İŞLETME, BAKIM ve ONARIM KILAVUZU. Pompa Tipi :... Pompa Seri No :... Man. Yükseklik :... SKM SKM ÇOK KADEMELİ SANTRİFÜJ POMPALAR MONTAJ, İŞLETME, BAKIM ve ONARIM KILAVUZU Pompa Tipi :... Pompa Seri No :... Debi :...m³/h Man. Yükseklik :...m Motor Gücü :...kw Devir Sayısı :...d/dak BK SKM 0

Detaylı

SNK TEK KADEMELİ UÇTAN EMİŞLİ SANTRİFÜJ YANGIN POMPALARI. MONTAJ, İŞLETME, BAKIM ve ONARIM KILAVUZU. Pompa Tipi :... Pompa Seri No :...

SNK TEK KADEMELİ UÇTAN EMİŞLİ SANTRİFÜJ YANGIN POMPALARI. MONTAJ, İŞLETME, BAKIM ve ONARIM KILAVUZU. Pompa Tipi :... Pompa Seri No :... SNK TEK KADEMELİ UÇTAN EMİŞLİ SANTRİFÜJ YANGIN POMPALARI MONTAJ, İŞLETME, BAKIM ve ONARIM KILAVUZU Pompa Tipi :... Pompa Seri No :... Debi :...GPM Man. Yükseklik :...PSI Motor Gücü :...kw Devir Sayısı

Detaylı

YAPI SEKTÖRÜ. İş Güvenliği El Kitabı. Yayın No: 44

YAPI SEKTÖRÜ. İş Güvenliği El Kitabı. Yayın No: 44 YAPI SEKTÖRÜ İş Güvenliği El Kitabı Yayın No: 44 ISBN : 978-975-455-166-2 ÖNSÖZ Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak temel amacımız, kaynaklarımızı etkin ve verimli kullanarak çalışma barışının

Detaylı

Çamaşır Makinesi ALM 601. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523754 / 17-02-14.(19:49)

Çamaşır Makinesi ALM 601. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523754 / 17-02-14.(19:49) ALM 601 Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Document Number 2820523754 / 17-02-14.(19:49) Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek

Detaylı

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 161 B AL 181 B AL 181 BS AL 182 B AL 191 B

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 161 B AL 181 B AL 181 BS AL 182 B AL 191 B Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 161 B AL 181 B AL 181 BS AL 182 B AL 191 B Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen

Detaylı

Kullanma Kılavuzu ORBISPHERE 29981

Kullanma Kılavuzu ORBISPHERE 29981 Kullanma Kılavuzu ORBISPHERE 29981 Revizyon D 16/09/2008 Ürün Geri Dönüşüm Bilgisi Bu sembol ile işaretlenmiş elektronik ekipmanlar 12 Ağustos 2005 itibariyle Avrupa kamusal imha sistemlerinde imha edilemeyecektir.

Detaylı

Wilo-EMU FA... + FK17.1...

Wilo-EMU FA... + FK17.1... Wilo-EMU FA... + FK17.1... İşletme ve bakım kılavuzu Sipariş numarası: Seri numarası template TMPFK17X WILO EMU GmbH Heimgartenstr. 1 95030 Hof 3309 95003 Hof Telefon: +49 9281 974-0 Telefax: +49 9281

Detaylı

BENZİNLİ AĞAÇ TESTERESİ

BENZİNLİ AĞAÇ TESTERESİ KULLANIM KILAVUZU BENZİNLİ AĞAÇ TESTERESİ GASOLINE CHAIN SAW / OU-GS5200 2.8 BG MOTOR GÜCÜ! 2.8 BG 52 CC 50 CM 21 BP Kullanım kılavuzunu indirmek için QR kodu okutunuz... Motor Gücü Silindir Hacmi Pala

Detaylı

Buzdolabı Kullanma Kılavuzu B 9426 NM

Buzdolabı Kullanma Kılavuzu B 9426 NM Buzdolabı Kullanma Kılavuzu B 9426 NM Lütfen önce bu kılavuzu okuyunuz! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi

Detaylı

İÇİNDEKİLER GÜVENLİK BİLGİLERİ

İÇİNDEKİLER GÜVENLİK BİLGİLERİ KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER GÜVENLİK BİLGİLERİ Önemli emniyet tedbirleri 1 Yastıkların bakımı 42 Önemli spa talimatları 3 Dış yüzey bakımı 42 SPA ÖZELLERİ 4 Örtü temizliği ve bakımı 42 YERLEŞTİRME TALİMATI

Detaylı

"Gazlı Mangal Ünitesi" Montaj ve Kullanım Kılavuzu

Gazlı Mangal Ünitesi Montaj ve Kullanım Kılavuzu Változat: 12734tr Állapot: #092-2012 Kiadás: 11/11er "Gazlı Mangal Ünitesi" Montaj ve Kullanım Kılavuzu Çalıştırmadan önce okuyun! Bu kılavuzdaki talimatların gözardı edilmesi cihazın fonksiyonunu olumsuz

Detaylı

Kurulum, Çalıştırma ve Bakım Kılavuzu JCU

Kurulum, Çalıştırma ve Bakım Kılavuzu JCU Kurulum, Çalıştırma ve Bakım Kılavuzu JCU İçindekiler İçindekiler Giriş... 2 Paketi inceleyin... 2 Birimi inceleyin... 2 Güvenlik... 3 Güvenlik terminolojisi ve işaretleri... 3 Çevresel güvenlik... 4

Detaylı

ARS-D Serisi Motorlu Su Pompaları

ARS-D Serisi Motorlu Su Pompaları ARS-D Serisi Motorlu Su Pompaları TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER Kullanma Kılavuzu Hakkında Genel Uyarılar 1 Güvenlik Talimatları 2 Uygulama Alanları 3 Pompaların Sevk Edilmesi 4 Taşıma

Detaylı

AIRFEL DIGIFEL PREMIX CP1-25SP DIGIFEL PREMIX CP1-30SP YOĞUŞMALI KOMBİ KULLANIM VE MONTAJ KILAVUZU

AIRFEL DIGIFEL PREMIX CP1-25SP DIGIFEL PREMIX CP1-30SP YOĞUŞMALI KOMBİ KULLANIM VE MONTAJ KILAVUZU AIRFEL DIGIFEL PREMIX CP1-25SP DIGIFEL PREMIX CP1-30SP YOĞUŞMALI KOMBİ KULLANIM VE MONTAJ KILAVUZU Değerli Müşterimiz; Airfel ürününü seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Ürününüzü güvenli monte etmek, uzun

Detaylı

Bu kılavuz motosikletin ayrılmaz bir parçası olarak düşünülmeli ve motosiklet yeni bir kullanıcıya satıldığında veya devredildiğinde motosikletle

Bu kılavuz motosikletin ayrılmaz bir parçası olarak düşünülmeli ve motosiklet yeni bir kullanıcıya satıldığında veya devredildiğinde motosikletle Kanuni Bu kılavuz motosikletin ayrılmaz bir parçası olarak düşünülmeli ve motosiklet yeni bir kullanıcıya satıldığında veya devredildiğinde motosikletle birlikte verilmelidir. Bu kılavuzda, motosikleti

Detaylı

ACan BElektrik bilgiler veya kullanımla ilgili faydalı ipuçları.

ACan BElektrik bilgiler veya kullanımla ilgili faydalı ipuçları. AL 434 Y AL 434 SY Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Arçelik ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek kalite ve teknoloji ile üretilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi

Detaylı

Bulaşık Makinesi Kullanma Kılavuzu D3 3001 SY

Bulaşık Makinesi Kullanma Kılavuzu D3 3001 SY Bulaşık Makinesi Kullanma Kılavuzu D3 3001 SY www.beko.com Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen üründen en iyi

Detaylı

HOP 4075 VX HOS 4075 VX

HOP 4075 VX HOS 4075 VX ANKASTRE FIRIN HOP 075 VX HOS 075 VX GENEL UYARILAR Ürünümüzü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Fırınınızdan en iyi verimi almanız için size aşağıdakileri tavsiye ediyoruz: Bu kılavuzdaki bilgileri

Detaylı

Wilo-Drain TP 80, TP 100, TP -AM, TP THW

Wilo-Drain TP 80, TP 100, TP -AM, TP THW Wilo-Drain TP 80, TP 100, TP -AM, TP THW D Einbau- und Betriebsanleitung NL Inbouw- en bedieningsvoorschriften US Installation and operating instructions GR Οδηγίες εγκατάστασης και λειτουργίας F Notice

Detaylı

AL 422 T AL 423 T AL 423 TS

AL 422 T AL 423 T AL 423 TS AL 422 T AL 423 T AL 423 TS Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen üründen en iyi verimi almanızı istiyoruz. Bu nedenle,

Detaylı

İNDEKS Giriş Ürünün Paketinden Çıkarılması Güvenlik Hatırlatmaları Kurulum Havalandırma Tahliye Hortumu Seti: Montaj Talimatları Yükün Hazırlanması

İNDEKS Giriş Ürünün Paketinden Çıkarılması Güvenlik Hatırlatmaları Kurulum Havalandırma Tahliye Hortumu Seti: Montaj Talimatları Yükün Hazırlanması 8600 İNDEKS Genel Görünüm Teknik Özellikler Giriş Teslimat Bilgisi Ürünün Paketinden Çıkarılması Güvenlik Hatırlatmaları Kullanım Kurulum Çamaşır Çevresel Konular VESTEL Yetkili Servisi Kurulum Elektrik

Detaylı