ONKOLOJİ, KARDİYOLOJİ, KVC, KARACİĞER NAKLİ, BÖBREK NAKLİ ve KEMİK İLİĞİ NAKLİ SGK ANLAŞMALI BÖLÜMLERİMİZ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ONKOLOJİ, KARDİYOLOJİ, KVC, KARACİĞER NAKLİ, BÖBREK NAKLİ ve KEMİK İLİĞİ NAKLİ SGK ANLAŞMALI BÖLÜMLERİMİZ"

Transkript

1 ONKOLOJİ, KARDİYOLOJİ, KVC, KARACİĞER NAKLİ, BÖBREK NAKLİ ve KEMİK İLİĞİ NAKLİ SGK ANLAŞMALI BÖLÜMLERİMİZ

2 SGK güvencesiyle hiç bir ücret ödemeden Böbrek Nakli, Karaciğer Nakli, Kemik İliği Nakli, Onkoloji Tedavisi ve Kalp Damar Cerrahisi yatışlı tedavi işlemlerinden hiç bir fark ücreti alınmamaktadır! Siz de sosyal güvenceniz sayesinde hiçbir fark ücreti ödemeden, Türkiye nin önde gelen özel hastanelerinden birinde sağlığınıza kavuşabilirsiniz!

3 KEMİK İLİĞİ NAKLİ Kemik iliği nakilleri için SGK anlaşması yapılmıştır. Hastalarımızın, (JCI) Uluslararası Standart Sertifikası olan hastanemizde, hiç bir ücret ödemeden tedavi, kemik iliği nakli olanakları bütünüyle sağlanmış durumdadır. Kemik iliği ve/veya periferik kan kök hücresi nakli kanser ve kanser olmayan kan hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Hastalara, kendisinden veya doku uyumlu kardeş veya akraba olmayan vericilerden alınan kök hücreler tedavi etmek amaçlı verilmektedir. Bu sayede birçok kan hastalığı tedavi olmaktadır. Merkezimiz; kök hücre nakli konusunda deneyimli hematoloji uzmanı profesörler, doçentler ve uzman doktorlar, aferez ve kök hücre dondurma konusunda deneyimli biyologlar, konusunda deneyimli hemşireler ve uzman personeliyle hizmet vermektedir. Tüm odalar tek kişilik olup, odaların hepsindedünya standartlarındaki HEPA filtrelerle donatılmıştır. Merkezimizde hastalara sunulan mikroplardan arındırılmış diyet başta olmak üzere tüm diyet çeşitleri, içerik ve kalite standartları yönünden deneyimli diyetisyen tarafından sürekli olarak denetlenmektedir. Uzman Psikoloğumuz nakil öncesi ve sonrasında hastalara gerekli psikolojik destekte bulunmaktadır. Kemoterapi ve diğer ilaç uygulamalarında ilaç saklama ve hazırlama esasları için bir Eczacı merkezimizde hizmet vermektedir. Kemik iliği nakli hangi hastalıklarda uygulanır? Akut Myeloblastik Lösemi Akut Lenfoblastik Lösemi Non-Hodgkin Lenfoma Hodgkin Lenfoma Multiple Myeloma Myelodisplastik Sendrom Kronik Myelositik Lösemi Aplastik Anemi Paraksismal Noktural Hemoglabinüri Primer Amiloidozis Kalıtsal Hastalıklar: Hemoglabinopatiler *Kemik İliği nakillerinde diğer organ nakillerinde olduğu gibi hastanın tüm tedavi giderleri Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından karşılanmaktadır. KEMİK İLİĞİ NAKLİ KOORDİNASYON MERKEZİ Direkt Hat Tel: 0 (232)

4 KARACİĞER NAKLİ Son 30 yılda tıpta en gelişen dal organ naklidir. Organ nakillerinde ülkemiz en üst düzey standartları yakalamış ve dünya ile rekabet halindedir. Kent Hastanesi Karaciğer Nakil Programı Tüm Türkiye de yapılan nakillerin dörtte biri, çocuk nakillerinin ise yarısından fazlası merkezimizde yapılmaktadır. Tamamı SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) anlaşması ile hiçbir ücret alınmadan yapılan nakillerdeki başarı ortalaması % 90 düzeyindedir. Hastanemiz en üst düzey ve en yeni teknolojilere sahip ameliyathaneleri ve yoğun bakım üniteleri ile konforlu 28 özel odadan oluşan birimleriyle organ nakli servisi hizmeti vermektedir. Karaciğer vücudumuzda rejenerasyon (kendini yenileme) kapasitesi olan tek organ olduğundan, veren kişinin karaciğeri ameliyattan hemen sonra hızla büyümeye başlar ve yaklaşık 3 ay sonra ameliyattan önceki eski büyüklüğüne ulaşır. Aynı şekilde karaciğer alıcısının aldığı parça da büyüyerek 3 ay içinde normal karaciğer boyutlarına ulaşır. *Karaciğer nakillerinde diğer organ nakillerinde olduğu gibi hastanın tüm tedavi giderleri Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından karşılanmaktadır. KARACİĞER NAKLİ KOORDİNASYON MERKEZİ Tel: / Dahili: 5083

5 BÖBREK NAKLİ Böbreklerimiz çok sayıda işlevi aynı anda yerine getirir. Böbreklerin yapısı, temel işlevlerini etkin bir biçimde yerine getirecek şekilde gelişmiştir. Böbrekler idrar yoluyla atık ve zararlı ürünlerin vücuttan uzaklaştırılmasını, vücuttaki tuz ve su dengesini ve kandaki çeşitli minerallerin sabit bir düzeyde tutulmasını sağlarlar. Kronik böbrek yetmezliği, böbreğin tüm işlevlerinin kalıcı ve ilerleyici bir şekilde bozulmasıdır. Böbrek yetmezliği yaşamla bağdaşmaz seviyeye ulaştığında tablo son dönem böbrek yetmezliği olarak adlandırılır. Bu durumda hastalar diyaliz (hemodiyaliz, periton diyalizi) ve böbrek nakli gibi böbrek yerine koyma tedavilerine ihtiyaç duyarlar. En ideal böbrek yerine koyma tedavisi yöntemi ise böbrek naklidir. Böbrek nakli böbrek yetmezliği hastalarında yaşam süresini uzatan bir tedavi yöntemidir. Bilimsel çalışmalar nakil yapılan diyaliz hastasının, nakil öncesinde ne kadar az süreyle diyalize girmişse nakil sonrasındaki yaşam süresinin o kadar uzun olduğunu göstermiştir. SGK güvencesi olan hastaların böbrek nakilleri ülkemizin önde gelen A grubu özel hastanelerinden olan merkezimizde de yapılmaktadır. SGK güvencesi olan hastaların böbrek nakli ameliyatı hazırlık aşaması ve ameliyat sonrası izlemi sırasında yapılan tetkiklerde de herhangi bir ödeme yapması gerekmemektedir. * Böbrek nakillerinde diğer organ nakillerinde olduğu gibi hastanın tüm tedavi giderleri Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından karşılanmaktadır. BÖBREK NAKLİ KOORDİNASYON MERKEZİ Direkt Hat Tel: 0 (232)

6 ONKOLOJİ Medikal Onkoloji Sürecinde Neler Yaşanıyor? İzmir Kent Hastanesi olarak SGK anlaşmalı hizmet verdiğimiz bölümlerimizden biri de onkoloji. Onkoloji ekibimiz, hastalarına şu anda dünyada uygulanan en son tedavi yöntemlerini uygulamakla kalmayıp, ihtiyaçları olan morali aşılamakta ve gerekli eğitimleri vermektedirler. Kanser hastalığı, tanısından tedavinin sonuna kadar birçok disiplinin bir arada çalışması gereken bir süreçtir. Merkezimiz; hastanın, Merkezimize gelmesi ve tanı konulması Ameliyat sonrasında ilaçlı tedavi yani kemoterapi uygulaması gibi süreçlerde JCI standartlarıyla hizmet kalitesinin altyapısını sağlamaktadır. Bu tedavinin kaliteli şekilde verilmesi, doğru verilmesi, hastanın takip edilmesi, ilaç kullanımının kontrol altında tutulması bölümümüzün temel görevleri arasındadır. Hastanemizde; hastalarımızın kontrol ve takip sürecinde de medikal onkoloji hizmetleri ve hekimlik hizmeti yanında, hemşirelik hizmetleri, ruhsal destek ve beslenme desteği de en yüksek standartlarda verilmektedir. *Hastanemizde Onkoloji tedavisinde fark ücreti alınmamaktadır.

7 KARDİYOLOJİ Günümüzdeki ölüm vakalarında insan sağlığını en sık tehdit eden hastalık ve ölüm nedeni olarak karşımıza kalp ve damar hastalıkları çıkmaktadır. (kalp krizi ve felç) DSÖ (Dünya Sağlık Örgütü) verilerine göre 2008 yılında 17,3 milyon kişi kalp hastalıklarından hayatını kaybetmiştir. Bu oran tüm dünya üzerindeki ölümlerin % 30 unu kapsamaktadır. Kent Hastanesi nde Kardiyoloji Hizmetleri: Hastanemizde koroner arter hastalığı, hipertansiyon, hiperlipidemi ve kapak hastalıklarının tanı ve tedavisi en güncel bilgilerle ve SGK desteği ile gerçekleştirilmektedir. Acil hastalarda kalp damarlarının acil açılması işlemi olan balon anjiyoplasti için her gün bir anjiyo ekibi icapçı olmaktadır. Kalp krizi geçiren bir hastada damar açma hızımız uluslararası standartları karşılamakta, hatta daha kısa sürede müdahale edilmektedir.

8 KVC (Kardiyo Vasküler Cerrahi) Kalp ve damarlar, dolaşım sisteminin güç üreten ve dağıtan ana unsurları olduğundan ortak sistemik hastalıklara sahip olurlar ve benzer tedavilere ve bazen de birlikte cerrahi girişimlere ihtiyaç duyarlar. Doğuştan anomaliler, ateroskleroz (damar sertliği), aşırı genişleme (anevrizma), yaralanma, sistemik hastalıklara ve yaşlılığa bağlı deformasyon kalp ve damarların ortak hastalık nedenleridir. Geceleri ve tatil günlerinde de hastanede mutlaka bir kalp damar cerrahı bulunmaktadır. Kliniğimizde SGK kapsamı içinde çocuk kalp ameliyatları, yapay kalp ve destek sistemleri ile kalp nakli dışındaki tüm kalp, atar ve toplardamar ameliyatları ve acil göğüs cerrahisi girişimleri yapılabilmektedir. *Kalp Damar Cerrahisi yatışlı tedavilerde fark ücreti alınmamaktadır.

9 KENT HASTANESİ TEŞHİS ve TEDAVİ ÜNİTELERİ TIBBİ BÖLÜMLER Acil Servis Anestezi ve Reanimasyon Yoğun Bakımlar Genel Yoğun Bakım Kardiyovasküler Cerrahi Yoğun Bakım Koroner Yoğun Bakım Cerrahi Yoğun Bakım Yenidoğan Yoğun Bakım Dahili Servisler Kardiyoloji Gastroenteroloji Endokrinoloji ve Metobolizma Hastalıkları Romatoloji Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Çocuk Gastroenterolojisi Çocuk Kardiyolojisi Çocuk Nörolojisi Nöroloji Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Dermatoloji Göğüs Hastalıkları Psikolojik Danışmanlık Nefroloji İç Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Cerrahi Servisler Kardiyovasküler Cerrahi Genel Cerrahi Beyin, Omurilik, Periferik Sinir Cerrahisi (Nöroşirurji) Göz Hastalıkları Ortopedi ve Travmatoloji Kadın Hastalıkları ve Doğum Kulak-Burun-Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Üroloji Göğüs Cerrahisi Çocuk Cerrahisi ÖZEL KLİNİK ve MERKEZLER Tüp Bebek Merkezi (IVF) Onkoloji Merkezi Organ Nakli Merkezi Karaciğer Nakli Merkezi Böbrek Nakli Merkezi Kemik İliği Nakli Merkezi Check-up Merkezi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Beslenme ve Diyet Merkezi Uyku Bozuklukları Merkezi TANI ÜNİTELERİ Radyoloji Üniteleri Dijital Floroskopi Direkt Röntgen Mammografi Manyetik Rezonans (MR) Renkli Doppler Ultrasonografi Multislice Bilgisayarlı Tomografi Kemik Dansitometresi Anjiyografi Ultrason Nükleer Tıp Girişimsel Radyoloji Laboratuvarlar Biyokimya Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Patoloji Endoskopi Birimleri Gastroskopi (Özofagogastroduodenoskopi) Kolonoskopi Fleksible Sigmoidoskopi-Rektoskopi Bravo Kapsül ile saatlik özofageal ph monitörizasyonu ERCP (Safra yollarının ve pankreas kanalının incelenmesi) İnce bağırsak kapsül endoskopisi-kapsül kolonoskopi Bronkoskopi Sistoskopi ve laparoskopik cerrahi Nörolojik Tetkikler EEG EMG TCD Diğer Tetkikler Odyoloji Solunum Fonksiyon Testi Üroflowmetri Ek Hizmet ve Birimleri Kat Hekimliği Hasta Kabul ve Hizmetleri Hemşirelik Hizmetleri Eczane

10 KENT ÇİĞLİ HASTANESİ MEDİKAL KADROMUZ Acil Servis Uzm. Dr. John FOWLER (Danışman) Uzm. Dr. Melek GÜRYAY Uzm. Dr. Fecri BENGİ Uzm. Dr. Sevilay KARADUMAN Uzm. Dr. Nesibe Sönmez DEMİRYOĞURAN Ağız ve Diş Hastalıkları Dt. Cüneyt IŞIKER Ameliyathaneler ve Yoğun Bakımlar Prof. Dr. Ali Reşat MORAL Uzm. Dr. Ayhan ÖNAL Uzm. Dr. Ahmet SUBAŞI Uzm. Dr. Erhan OLGUN Uzm. Dr. Gökhan AYHAN Uzm. Dr. Ali Han PİRİM Beyin Cerrahisi Prof. Dr. Altay BEDÜK Prof. Dr. Kemal YÜCESOY Prof. Dr. Sertaç İŞLEKEL Opr. Dr. Mehmet Vasfi YARADANAKUL Opr. Dr. Ali AKAY Opr. Dr. Mete RUKŞEN Biyokimya Uzm. Dr. Gültekin TAŞ Böbrek Nakli Uzm. Dr. Ebru SEVİNÇ OK (Nefroloji) Opr. Dr. Uğur SARAÇOĞLU Opr. Dr. H. Işık ÖZGÜ Check-up Merkezi Uzm. Dr. Necdet YETİM Uzm. Dr. Tolga Enver YÜCETÜRK Çocuk Cerrahisi Opr. Dr. Şamil KUDAY Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Buket ÖZTÜKEL Uzm. Dr. Mehmet NİSANOĞLU Uzm. Dr. Cengiz ÖZTÜRK Uzm. Dr. Ahmet KAYAK Uzm. Dr. Hüseyin YASLI Uzm. Dr. Benal ÇUBUK Uzm. Dr. Selda MOHAN Uzm.Dr. Fatma TAT Çocuk Nörolojisi Uzm. Dr. Benal ÇUBUK Çocuk Kardiyolojisi Prof. Dr. Aytül PARLAR Çocuk Gastroenteroloji Doç. Dr. Çiğdem ARIKAN Dermatoloji Uzm. Dr. Cüneyt SOYAL Uzm. Dr. Fahrunnisa UYAN Uzm. Dr. Arzu GÖRGÜLÜ ERASLAN Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Prof. Dr. Mehtap ÇAKIR Prof. Dr. Mithat BAHÇECİ Estetik ve Plastik Cerrahi Opr. Dr. Kamil KILIÇ Opr. Dr. Haluk MIDOĞLU Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzm. Dr. Işın MÜFTÜOĞLU Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzm. Dr. Atiye AYRAL Uzm. Dr. Ceyhun BICILIOĞLU Gastroenteroloji Prof. Dr. Ethem TANKURT Uzm. Dr. Bülent ŞENGÜL Genel Cerrahi Prof. Dr. Sinan ERSİN Prof. Dr. Ömer HARMANCIOĞLU Prof. Dr. Özdemir YARARBAŞ Doç. Dr. Murat KILIÇ Doç. Dr. Murat ZEYTUNLU Opr. Dr. Cahit YILMAZ Opr. Dr. Zafer ÖNEN Opr. Dr. Atilla ÖZER Opr. Dr. Rasim FARAJOV Göğüs Hastalıkları Prof. Dr. Ülkü BAYINDIR Uzm. Dr. Aslı TOROS Uzm. Dr. Ebru GÜNEŞ Girişimsel Radyoloji Prof. Dr. A. Yiğit GÖKTAY Göz Hastalıkları Opr. Dr. Safiye CAN KÜÇÜKGÜL Opr. Dr. Filiz KUZUM AKYOL Hematoloji Prof. Dr. Süleyman DİNÇER Prof. Dr. Filiz BÜYÜKKEÇECİ İç Hastalıkları Prof.Dr. Mehtap ÇAKIR Prof. Dr. M. Niyazi ALAKAVUKLAR Uzm. Dr. Necdet YETİM Uzm. Dr. Tolga Enver YÜCETÜRK Uzm. Dr. İnci OKAN Kadın Hastalıkları ve Doğum Prof. Dr. Namık DEMİR Prof. Dr. Uçar ASENA Opr. Dr. Orçun SEZER Opr. Dr. Tunç CANDA Opr. Dr. Nihal DANAOĞLU Opr. Dr. Funda GÖDE Karaciğer Nakli Doç. Dr. Murat KILIÇ Doç. Dr. Murat ZEYTUNLU Prof. Dr. Mehmet ALPER Opr. Dr. Cahit YILMAZ Opr. Dr. Zafer ÖNEN Opr. Dr. Rasim FARAJOV Kardiyoloji Doç. Dr. Cevad ŞEKÜRİ Uzm. Dr. Zülfikar DANAOĞLU Uzm. Dr. Murat TÜMÜKLÜ Kardiyovasküler Cerrahi Prof. Dr. Suat BÜKET Opr. Dr. Ulusal COŞKUN Opr. Dr. Yılmaz CİRBAN Opr. Dr. Arzum KALE Opr. Dr. Makbule KESİCİ Kemik İliği Nakli Prof. Dr. Süleyman DİNÇER Prof. Dr. Filiz BÜYÜKKEÇECİ Kulak-Burun-Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Prof. Dr. Alp DEMİRELLER Opr. Dr. Nihan AKÇA Opr. Dr. Evrim GÜLEÇ DOĞAN Opr. Dr. Dilek SINMAZ Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji Uzm. Dr. İsmail AYDIN Nöroloji Prof. Dr. Aytekin AKYÜZ Uzm. Dr. Burak PAKÖZ Uzm. Dr. Ayfer AKALIN Nefroloji Uzm. Dr. Ebru SEVİNÇ OK Nükleer Tıp Uzm. Dr. Ebru ACAR Ortopedi ve Travmatoloji Prof. Dr. Erdal CİLA Opr. Dr. Levent TAD Opr. Dr. İbrahim AKEL Medikal Onkoloji Prof. Dr. Mehmet ALAKAVUKLAR Uzm. Dr. Gürbüz GÖRÜMLÜ Patoloji Doç. Dr. Latife DOĞANAY Psikolog Nezahat BİNGÖL Radyoloji Uzm. Dr. Alper YÜKSEL Uzm. Dr. Sabri Onur SUMAN Uzm. Dr. Ali Osman EVLİCE Uzm. Dr. Dilşat ÇAMLI Romatoloji Uzm. Dr. Tolga Enver YÜCETÜRK Tüp Bebek (IVF) Merkezi Opr. Dr. İsrael ARUH Opr. Dr. Tayfun ÖZAYDIN Üroloji Doç. Dr. Ömer ÖGE Opr. Dr. Uğur SARAÇOĞLU Opr. Dr. H. Işık ÖZGÜ Yenidoğan Yoğun Bakım Uzm. Dr. İsmail Cengiz ÖZTÜRK Kat Hekimliği Dr. Aylin DURMUŞ Dr. Ekim BIÇAKÇIOĞLU Dr. Ece ZAMANER Dr. Emrah GEZER Dr. Elçin Yücebaş Dr. Selçuk Onur DUYGU Dr. Tunç PINAR Dr. Semra DEMİRLİ Beslenme ve Diyet Dyt. Seda UŞARER Eczacı Ecz. Anıl ÖZYAMAN Ecz. Ayşe Gizem KALYONCU

11 Eski Havaalanı Yolu Anadolu Cad. (Altınyol) Anadolu Cad. (Altınyol) İzmir-Menemen Demiryolu Mavişehir Yonca Kavşağı Çevre Yolu Aydın / Çanakkale Kipa Çiğli İstasyonaltı Kavşağı Bornova Sasalı Dudayev Bulvarı Karşıyaka Mavişehir

12 YAŞAMI SİZİN İÇİN KOLAYLAŞTIRIYORUZ kenthospital.com sgkkent.com kenttipmerkezi.com internationalkent.com karacigernakli.org bobreknaklikent.com kemikiliginaklikent.com saglikkenti.com /KentSaglikGrubu /kentsaglikgrubu KENT HASTANESİ 8229/1 Sokak No: Çiğli-İZMİR Tel: (0232) (pbx) Faks: (0232)

YAŞLANMA SAYFA 27 ALERJİ SAYFA 07 NASIL KİLO VERİR? SAYFA 55. Kent Alsancak Tıp Merkezi SAYFA. Ciltte. Bahar Kabusu. Diyet Yapamayanlar

YAŞLANMA SAYFA 27 ALERJİ SAYFA 07 NASIL KİLO VERİR? SAYFA 55. Kent Alsancak Tıp Merkezi SAYFA. Ciltte. Bahar Kabusu. Diyet Yapamayanlar Kent Sağlık Grubu nun ücretsiz yayınıdır. Nisan 2014 / Sayı 14 www.kenthospital.com ISSN: 1307-220X Ciltte YAŞLANMA SAYFA 27 & Bahar Kabusu ALERJİ SAYFA 07 & Diyet Yapamayanlar NASIL KİLO VERİR? SAYFA

Detaylı

Mini Tüp Bebek Meme Kanserinde Risk Faktörleri Romatizma ile ilgili Sık Sorulan Sorular BEYİN TÜMÖRÜ

Mini Tüp Bebek Meme Kanserinde Risk Faktörleri Romatizma ile ilgili Sık Sorulan Sorular BEYİN TÜMÖRÜ Kent Sağlık Grubu nun ücretsiz yayınıdır. Aralık 2013 / Sayı 13 www.kenthospital.com ISSN: 1307-220X Yeni Umut Projesi: Mini Tüp Bebek SAYFA 27 & Meme Kanserinde Risk Faktörleri SAYFA 37 & Romatizma ile

Detaylı

Sağlığınızın Güvencesiyiz.

Sağlığınızın Güvencesiyiz. Sağlığınızın Güvencesiyiz. 1 2 Hakkımızda: Hastanemiz bizi tercih eden hastalarımıza hak ettikleri kaliteli ve güvenilir sağlık hizmetlerini sunmak, onları sağlıklı ve mutlu bir yaşama kavuşturmak üzere

Detaylı

Doğan Hastanesi Doğan Tıp Merkezi Doğan Diyaliz Merkezi Doğan Aile Danışma Merkezi Doğan Görüntüleme Merkezi Doğan Havacılık Tıp Merkezi

Doğan Hastanesi Doğan Tıp Merkezi Doğan Diyaliz Merkezi Doğan Aile Danışma Merkezi Doğan Görüntüleme Merkezi Doğan Havacılık Tıp Merkezi HAYATINIZIN SAĞLIKLI TERCİHİ Doğan Hastanesi Doğan Tıp Merkezi Doğan Diyaliz Merkezi Doğan Aile Danışma Merkezi Doğan Görüntüleme Merkezi Doğan Havacılık Tıp Merkezi DOĞAN HASTANESİ Doğan Hastanesi İstanbul

Detaylı

BAŞHEKİM GÖZÜYLE Op. Dr. Tunç ÇELEBİ Başhekim

BAŞHEKİM GÖZÜYLE Op. Dr. Tunç ÇELEBİ Başhekim BAŞHEKİM GÖZÜYLE Op. Dr. Tunç ÇELEBİ Başhekim Kuruluşunun 116. yılını geride bıraktığımız hastanemizin son sekiz yılında başhekimliğini yapmanın onur ve mutluluğunu yaşıyorum. Sekiz yıl önce hastanemiz

Detaylı

HASTA EL KİTABI ANKARA, 2010. www.anh.gov.tr

HASTA EL KİTABI ANKARA, 2010. www.anh.gov.tr HASTA EL KİTABI ANKARA, 2010 www.anh.gov.tr Adres : Ülkü Mahallesi, Talatpaşa Bulvarı, No:5 06100 Altındağ - Ankara Tel : 0 312 508 40 00 Faks : 0 312 311 43 40 e-posta : bilgi@anh.gov.tr web : www.anh.gov.tr

Detaylı

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI DR LÜTFİ KIRDAR KARTAL EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ GÜNCEL KURUM BİLGİ REHBERİ

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI DR LÜTFİ KIRDAR KARTAL EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ GÜNCEL KURUM BİLGİ REHBERİ T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI DR LÜTFİ KIRDAR KARTAL EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ GÜNCEL KURUM BİLGİ REHBERİ 2009 İÇİNDEKİLER KALİTE POLİTİKASI, AMAÇ, KAPSAM 3-4 1-HASTANE TANITIMI 4-7 2-KURULUŞLAR 7 3-HASTANE

Detaylı

Sağlık İstanbul un merkezinde! Acıbadem Fulya Hastanesi

Sağlık İstanbul un merkezinde! Acıbadem Fulya Hastanesi Sağlık İstanbul un merkezinde! Acıbadem Fulya Acıbadem Sağlık Grubu nun yeni halkası Acıbadem Fulya, İstanbul un en merkezi noktalarından biri olan Beşiktaş Fulya da hizmete açıldı. Tıbbın her dalında

Detaylı

REKTÖRÜN MESAJI. Sevgili Öğrenciler,

REKTÖRÜN MESAJI. Sevgili Öğrenciler, TIP FAKÜLTESİ 2 REKTÖRÜN MESAJI Sevgili Öğrenciler, İnsan ve medeniyet odaklı yeni nesil devlet üniversitesi olan İstanbul Medeniyet Üniversitesinin rektörü sıfatıyla hepinizi sevgi ile selamlıyorum. Çağımızda,

Detaylı

Tanı ve Görüntüleme Merkezlerimiz. Radyoloji Laboratuvar. Patoloji. Nükleer Tıp. Özel Sağlık Sigortası. Girişimsel Radyoloji.

Tanı ve Görüntüleme Merkezlerimiz. Radyoloji Laboratuvar. Patoloji. Nükleer Tıp. Özel Sağlık Sigortası. Girişimsel Radyoloji. Kent Sağlık Grubu nun ücretsiz yayınıdır. Aralık 2012 / Sayı 12 www.kenthospital.com ISSN: 1307-220X Tanı ve Görüntüleme Merkezlerimiz Radyoloji Laboratuvar Nükleer Tıp Patoloji Girişimsel Radyoloji Kent

Detaylı

SAYI 18 KI 2011 BA ARI ARTIYOR CHECK-UP SA LI A SAYGIDIR HAYAT HER YA TA GÜZEL K REÇLENME A RILARINA SON TÜP BEBEKTE HASTA DOSTU TEDAV

SAYI 18 KI 2011 BA ARI ARTIYOR CHECK-UP SA LI A SAYGIDIR HAYAT HER YA TA GÜZEL K REÇLENME A RILARINA SON TÜP BEBEKTE HASTA DOSTU TEDAV SAYI 18 KI 2011 KARAC ER NAKL NDE BA ARI ARTIYOR CHECK-UP SA LI A SAYGIDIR HAYAT HER YA TA GÜZEL K REÇLENME A RILARINA SON TÜP BEBEKTE HASTA DOSTU TEDAV EDİTÖR MEDICANA AVCILAR MEDICANA BAHÇELİEVLER MEDICANA

Detaylı

YILLIK FAALİYET RAPORU 2013

YILLIK FAALİYET RAPORU 2013 YILLIK FAALİYET RAPORU 2013 2013 Faaliyet Raporu L o k m a n H e k i m E n g ü r ü s a ğ S a ğ l ı k, Tu r i z m, E ğ i t i m H i z m e t l e r i ve İ n ş a a t Ta a h h ü t A n o n i m Ş i r k e t i 4

Detaylı

Avrasya Hospital in Başarı Öyküsü...

Avrasya Hospital in Başarı Öyküsü... Avrasya Hospital Sa l k Dergisi Y l:14 Say : 48 www.avrasyahospital.com.tr Vitaminler Kaşıntı Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Çocuklarda Obeziteye Dikkat! Gebelikte Ultrasonografinin Yeri ENDOSKOPİ

Detaylı

T.C SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU Şanlıurfa İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma

T.C SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU Şanlıurfa İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma T.C SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU Şanlıurfa İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi ADRES ŞANLIURFA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ ESENTEPE

Detaylı

Personele saygı, hastaya güleryüz...

Personele saygı, hastaya güleryüz... Personele saygı, hastaya güleryüz... 2015 www.sbgoztepehastanesi.gov.tr PROF. DR. RECEP AKDAĞ T.C. Sağlık Bakanı 10 yıla yakın süredir ülkemize sağlık alanında hizmet etmenin onuru ve hazzını yaşıyoruz.

Detaylı

FAALİYET RAPORU 2014 Acıbadem Sağlık Hizmetleri ve Ticaret A.Ş.

FAALİYET RAPORU 2014 Acıbadem Sağlık Hizmetleri ve Ticaret A.Ş. FAALİYET RAPORU 2014 Acıbadem Sağlık Hizmetleri ve Ticaret A.Ş. Faaliyet Raporu 2014 1 ÇİN YÖNETİM KURULU BASKANI NIN MESAJI / 5 91 / İSBİRLİKLERİ EKİ YÖNETİM KURULU ACIBADEM SAĞLIK GRUBU GELİSİM TABLOSU

Detaylı

HERKES İÇİN. Dr. Mustafa Emeksiz Yönetim Kurulu Başkanı

HERKES İÇİN. Dr. Mustafa Emeksiz Yönetim Kurulu Başkanı Herkes için 1 HERKES İÇİN Kitlelerin değil bireylerin ön plana çıktığı zamanın içerisindeyiz. Sağlık, insanlık tarihi boyunca her şeyin merkezi olmuş bir kavramdır. Günümüzde ise bireylerin en çok önem

Detaylı

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ ANKARA HASTANESİ

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ ANKARA HASTANESİ BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ ANKARA HASTANESİ Sağlık hizmetlerinde, bundan tam 30 yıl önce, yola çıkışımız iki katlı bir binada diyaliz çalışmalarıyla başladı. Dönemin koşulları göz önüne alındığında, bitmek

Detaylı

MEDICANA NÖROLOJİK BİLİMLER MERKEZİ HİZMETE GİRDİ HASTALIKTA VE SAĞLIKTA SAYI 22 KIŞ 2012

MEDICANA NÖROLOJİK BİLİMLER MERKEZİ HİZMETE GİRDİ HASTALIKTA VE SAĞLIKTA SAYI 22 KIŞ 2012 HASTALIKTA VE SAĞLIKTA SAYI 22 KIŞ 2012 Medicana Konya Hastanesi bu yıl açılacak Medicana Avcılar da kapasite artırıldı İlk jinekolojik muayene ne zaman yapılmalı? Grip, soğuk algınlığından nasıl ayırt

Detaylı

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU Gaziantep İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği 25 Aralık Devlet Hastanesi HASTANE BİLGİ REHBERİ Hastane Yönetimimiz, deneyimli sağlık personelimiz

Detaylı

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu İzmir İli Kamu Hastaneleri Güney Bölgesi Genel Sekreterliği İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ORYANTASYON REHBERİ

Detaylı

ISSN: 1307-220X. MART 2012 / Sayı 11. Kent Haber. Kanser ve depresyon Cana can olmak. Kanser hastalarının en büyük yardımcısı beyaz melekler

ISSN: 1307-220X. MART 2012 / Sayı 11. Kent Haber. Kanser ve depresyon Cana can olmak. Kanser hastalarının en büyük yardımcısı beyaz melekler ISSN: 1307-220X MART 2012 / Sayı 11 Kent Haber Kanser ve depresyon Cana can olmak Kanser hastalarının en büyük yardımcısı beyaz melekler Medikent, Kent Sağlık Grubu'nun ücretsiz kurumsal iletişim yayınıdır.

Detaylı

SAĞLIĞINIZDA OLAN BİTENİ ÖĞRENİN. REMEDY HOSPİTAL

SAĞLIĞINIZDA OLAN BİTENİ ÖĞRENİN. REMEDY HOSPİTAL SAĞLIĞINIZDA OLAN BİTENİ ÖĞRENİN. CHECK UP Pendik Sapağı Pendik Sahil Işıklar Pendik İlçe REMEDY HOSPİTAL Check up nedir? SAĞLIĞINIZDA OLAN BİTENİ ÖĞRENİN. SİZİ AVANTAJLI CHECK UP PAKETLERİNDEN YARARLANMANIZ

Detaylı

Lokman Hekim Engürüsağ A.Ş. Faaliyet Raporu

Lokman Hekim Engürüsağ A.Ş. Faaliyet Raporu Lokman Hekim Engürüsağ A.Ş. Faaliyet Raporu 2010 1 İçindekiler SAYFA NO RAPORUN DÖNEMİ, ORTAKLIĞIN UNVANI VE ORTAKLIK YAPISI 3 LOKMAN HEKİM İN KISA TARİHÇESİ 4 YÖNETİM KURULU NDAN MESAJ 6 MİSYON VE VİZYON

Detaylı

Çocuğunuzu HASTALIKTA VE SAĞLIKTA. Ekran başındakileri bekleyen tehlike Akciğer kanseri tedavisinde Umut: SBRT Hepimizin başına gelebilir: Menenjit

Çocuğunuzu HASTALIKTA VE SAĞLIKTA. Ekran başındakileri bekleyen tehlike Akciğer kanseri tedavisinde Umut: SBRT Hepimizin başına gelebilir: Menenjit HASTALIKTA VE SAĞLIKTA SAYI 27 İLKBAHAR 2013 Ekran başındakileri bekleyen tehlike Akciğer kanseri tedavisinde Umut: SBRT Hepimizin başına gelebilir: Menenjit Çocuğunuzu enfeksiyonlara karşı koruyun EDİTÖR

Detaylı

KALBİM BÜLTEN KORONER ANJİYOGRAFİ KABUSUNUZ OLMASIN

KALBİM BÜLTEN KORONER ANJİYOGRAFİ KABUSUNUZ OLMASIN Ö Z E L G A Z İ O S M A N P A Ş A H A S T A N E S İ KALBİM BÜLTEN Eylül 2011 Aspirin Dergisi ekidir. Ücretsizdir. Editörden... Merhaba, Özel Gaziosmanpaşa Hastanesinde Kardiyoloji ve Kalp Cerrahisine başlandıktan

Detaylı

HASTANEMİZDE MERKEZİ RANDEVU (MHRS) SİSTEMİ UYGULANMAKTADIR. MUAYENE İÇİN RANDEVULARINIZI ALO 182 DEN ALABİLİRSİNİZ.

HASTANEMİZDE MERKEZİ RANDEVU (MHRS) SİSTEMİ UYGULANMAKTADIR. MUAYENE İÇİN RANDEVULARINIZI ALO 182 DEN ALABİLİRSİNİZ. 1 / 37 HASTANEMİZDE MERKEZİ RANDEVU (MHRS) SİSTEMİ UYGULANMAKTADIR. MUAYENE İÇİN RANDEVULARINIZI ALO 182 DEN ALABİLİRSİNİZ. HASTANE TELEFON NO:0 284 714 34 34 (KEŞAN) 0 284 616 13 81 (İPSALA) www.kesandh.gov.tr.adres:

Detaylı

bir kahramana ihtiyacı var, organ bağışıyla onların kahramanı siz olun. Bazılarımızın KARACİĞER NAKLİ BÜLTEN NİSAN 2013 ÜCRETSİZDİR

bir kahramana ihtiyacı var, organ bağışıyla onların kahramanı siz olun. Bazılarımızın KARACİĞER NAKLİ BÜLTEN NİSAN 2013 ÜCRETSİZDİR NİSAN 2013 ÜCRETSİZDİR Karaciğer Nakli Bazılarımızın bir kahramana ihtiyacı var, organ bağışıyla onların kahramanı siz olun. yayınıdır www.karacigernakli.org Türkiye de karaciğer naklinde bir marka: KENT

Detaylı

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ Ocak 2014 Sayı: 1 AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ VE HASTANESİ HABER BÜLTENİ AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ VE HASTANESİ BÜLTENİ OCAK 2014 SAYI:1 ISSN:...?????????? AKÜ Adına Sahibi

Detaylı

Avrasya Hospital Sa l k Dergisi Diyabet Özel Sayısı

Avrasya Hospital Sa l k Dergisi Diyabet Özel Sayısı Avrasya Hospital Sa l k Dergisi Diyabet Özel Sayısı Y l: 15 - Say : 55 - www.avrasyahospital.com BÖLÜMLERİMİZ TEŞHİS VE TEDAVİ ÜNİTELERİMİZ HASTANEMİZİ FARKLI KILAN ÖZELLİKLER Temelden itibaren hastane

Detaylı