ÖLÇME KAPSÜLLÜ ISI SAYACI KOMPAKT V MONTAJ VE KULLANIM KILAVUZU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ÖLÇME KAPSÜLLÜ ISI SAYACI KOMPAKT V MONTAJ VE KULLANIM KILAVUZU"

Transkript

1 ÖLÇME KAPSÜLLÜ ISI SAYACI KOMPAKT V MONTAJ VE KULLANIM KILAVUZU Bu montaj talimatları konu hakkında bilgili çalışanları hedef almaktadır. - Yani, başlangıç seviyesindeki çalışma adımlarından bahsedilmeyecektir. Cihazın özellikleri - Ölçme kapsüllü ısı sayacı kompakt V nin iki çeşidi vardır; Gömülü geri akım sensörlü ve serbest akım sensörlü veya 2 serbest sıcaklık sensörlü. - Isı sayacı yerinden çıkarılamaz. - Isı sayacı yalnızca radyo kullanımı içindir. Radyo transmisyonu TAVO ile etkinleştirilebilir (TAVO kullanım kılavuzuna ya da TAVO online yardım a başvurunuz). ISI SAYACI MONTAJ DETAYI (DÖNÜ HATTINA) Dönü Hatt Gidi Hatt a Gidi Kollektörü 2 a b 1 3 b 70 C 90 C Dönü Kollektörü Is Sayac Sensör Kovan Pislik Tutucu Kesme Vanas Mekanik Isı Sayacı Montaj Ve İşletmeye Almada Dikkat Edilecek Hususlar (Dönüş Hattı Isı Sayacı) 1-Isı sayacınız, sipariş-sözleşme aşamasında belirtilmedi ise dönüş hattında kullanılan tip (standart tip) sayaçtır ve tesisat dönüş hattında kullanılmalıdır. 2-Isı sayacı karakteristik özelliklerinin (PN-basınç sınıfı ve maksimum akışkan sıcaklığı) tesisatınıza uygunluğu ile basınç kaybının sirkülasyon pompa hesaplamaları ve seçiminde dikkate alındığı kontrol edilmelidir.

2 3-Isı sayacı, monte edileceği boru hattı çapından daha düşük çaplı ise, uygun redüksiyon ile monte edilmelidir. -Akış istikametinde, ısı sayacından önce, boru çapında bir pislik tutucu kesinlikle kullanılmalıdır. 5-Isı sayacınızın uzun süre, herhangi bir sorunla karşılaşmadan kullanılması için, tesisat suyunuzun çeşitli nedenler ile (korozyon, eksilen suyun şebeke suyu ile tamamlanması, tesisat malzemelerinin içten aşınması, v.s.) kirlenmesinin önlenmesi gerekmektedir. Sayaç öncesinde kullanılan pislik tutucudan geçebilecek küçük partikülleri, tortu parçalarını tutabilmek için kazan dairesinde, dönüş hattında bir tortu tutucu (spirovent tipi) kullanılması tavsiye edilir. 6-Kesme vanaları, boru çapında ve ısı sayacı-pislik tutucu grubu ile sensör kovanına servis-bakım yapılabilecek konumda monte edilmelidir. 7-Isı sayacınız ölçüm kapsüllü ise (alt gövde ayrı) ilk montaj esnasında alt gövdeyi, sayaç ile birlikte satın alınmış olan plastik kör tapa takılı olarak monte ediniz. 8-İnşaatın bitme, kullanıma geçme (kabul) aşamasından hemen önce, tesisat denemeleri-kaçak kontrolleri yapıldıktan ve tesisat yıkandıktan sonra ısı sayacı hesaplama üniteleri (kafaları) monte edilmelidir. Isıtma tesisatı kullanılmaya başlanmadan önce bir kez ve daha sonra periyodik olarak pislik tutucular temizlenmelidir. Mevcut tesisatlara ısı sayacı takılmadan önce tesisat yıkanmalı, tesisattaki tüm partikül ve tortuların dışarı atılması sağlanmalıdır. 9-Isı sayacının maksimum hassasiyetle ölçüm yapabilmesi için, sayaçtan önce 10*DN, sayaçtan sonra 8*DN uzunluğunda boş boru bırakılmalıdır. 10-Isı sayacının monte edileceği yerin seçiminde, ısı sayacı ve pislik tutucuya servis hizmeti verileceği dikkate alınmalı, ulaşımı zor yerlere ısı sayacı monte edilmemelidir. Isı sayacı, ekranı rahat okunabilir pozisyonda monte edilmelidir. 11-Isı sayacının monte edildiği tesisat şaftı, tesisat odası, tesisat galerisi gibi yerlerde, ısı sayaçları veya hesaplama birimleri (kafalar) takılmadan önce, tesisattaki su kaçakları, sızıntı ve damlamalar kesinlikle giderilmelidir. Isı sayaçları kullanım esnasında devamlı olarak sıçrayan, damlayan suya maruz bırakılmamalıdır. 12-Isı sayaçları, monte edildikleri yerde, çevreden gelebilecek şok, titreşim ve hasar riskinden korunmalıdır. 13-Isı sayaçları, boru ve bağlantı elemanlarının sebep olabileceği aşırı gerilmelere maruz bırakılmamalıdır. 1-Uygun olmayan hidrolik şartların (kavitasyon, su darbesi ) ısı sayacına zarar vermesi önlenmelidir. 15-Isı sayacının tesisata montajında, hava yapmayacak şekilde monte edilmesine dikkat edilmelidir. 16-Isı sayacı sensör kablolarının çevre etkilerden zarar görmemesi sağlanmalıdır. 17-Isıtma tesisatında korozyon veya kireç teşekkülünü önlemek amacıyla veya başka bir sebeple kimyasal madde kullanılacak ise tedarikçiden, kimyasalın tesisata ve tesisatta kullanılan cihazlara (ısı sayacı dahil) zarar vermeyeceğine dair garanti alınmalıdır.

3 18-Isıtma sisteminde zamanla oluşan kireçlenme ve kirlilik bir kimyasalla çözülecek ise, ısı sayacı hesaplama üniteleri sökülmeli, alt gövdeye kör tapalar monte edilmeli ve işlem bundan sonra yapılmalıdır. Tesisat yıkandıktan ve temizlendikten sonra hesaplama üniteleri tekrar monte edilmelidir. Bu işlemden sonra pislik tutucuların temizlenmesi unutulmamalıdır. Sıcaklık sensörünün montajı Dönüş suyu sensörü ya ölçüm kapsülünün içine entegre edilir ya da konnektöre monte edilmelidir. Serbest akım sensörü küresel vananın içerisine ya da daldırma kovanlı özel bir T boru bağlantı parçasına takılır. İki sensörü monte ederken aşağıdaki talimatlara uyunuz; Vidalanmış kapama tapasını küresel vanadan T boru bağlantı parçasından ya da konektörden çıkarınız, Montaj mandalının (1) üzerinde bulunan ilişikteki takımdan bir O-ring takınız. İkinci O ring yedektir. Montaj mandalıyla birlikte o ringi sonda deliği kapama tapasına (2) vidalayınız. Montaj mandalının diğer ucunu kullanarak O-ring i son konumuna getiriniz. Montaj mandalını, manşon ucu derine gittiği kadar götürerek sıcaklık sensörünün üzerine koyunuz. Sıcaklık sensörünü, plastik vidanın her iki yarısıyla montaj mandalının (5) üzerinden doğrudan kenetleyiniz. Her iki yarıyı bastırınız, böylelikle bir taraftaki plastik vida diğer taraftaki sonda deliğine oturur. Montaj mandalını sıcaklık sensöründen çıkarınız. Sıcaklık sensörünü plastik vidayla birlikte kapanma tapasının sonda deliğine takınız ve iyice sıkınız (6). İşlev kontrolü Ana boru ve dönüş borusu üzerindeki kesme vanalarını açınız. Vida bağlantısında sızıntı olup olmadığını kontrol ediniz. Göstergeyi açmak için cihazın özerindeki Push (açma) düğmesine basınız. - Akım kalitesi ve ısılar makul değerlerde gösteriliyorsa cihazınız düzgün çalışıyor demektir (bkz. Montaj talimatlarının sonundaki gösterge tanımları), - Ayrıca aşağıdaki iletilerin de görünmüyor olması gerekir;

4 F-1 F-3 F- F-5 F-6 F-9 C-1 Sıcaklık sensörü hatası. Cihazı değiştiriniz ve servise iade ediniz. Akım sensörü değerlerini daha yüksek bir sıcaklık derecesine getiriniz. Isı ölçer/ sensörlerin doğru boru dizisinde olup olmadığını kontrol ediniz. Akım sensörü hatası. Cihazı değiştiriniz ve servise iade ediniz. Isı sayacı yanlış ölçüm yapmaktadır. - Enerji tasarrufu yapmak için, optik arayüz geçici olarak kullanım dışıdır. Debi ölçümünün akım yönü yanlıştır. Akım yönünü kontrol ediniz. Isı ölçer yanlış ölçüm yapmaktadır. - Enerji tasarrufu yapmak için, geçici olarak herhangi bir radyogram gönderilmemektedir. Cihazda kalıcı hata oluştu ve değiştirilmesi gerekiyor. Okuma değerleri kullanılamıyor. Hata onarma Isı sayacında bir hata olup olmadığına bakmadan önce lütfen aşağıdaki öğeleri kontrol ediniz; - Su ısıtma kazanı açık mı? - Dolaşım pompası açık konumda mı? - Kesme vanaları tamamen açık mı? - Boru tıkalı olabilir mi (tortu tutucuyu temizlemeniz gerekebilir)? - Boru çapları uygun mu? Son yapılacaklar Kapama kapağını ve sıcaklık sensörlerini kurşunla mühürleyiniz. Yalnızca entegre sensörü olan ısı sayaçları için: Isı sayacı bilgi etiketinde Q min değeri iki kez yazılmıştır. Sıcaklık, ısıtma sistemi kurulurkenki yapılış şartlarına bağlıdır (serbest akım sıcaklığı/ ters akım sıcaklığı ve serbest akım) Isı sayacını kurduktan sonra, silinmez işaretleme kalemi kullanarak belli belirsiz bir çizgi çekiniz. Böylelikle dikkat çekilmek istenen uygulama görünür olacaktır. Örn. Radyatörlü ısıtma için Örn. yerden ısıtma için Gösterge iletileri Dikkat!

5 Gösterge iletileri Normal çalışma esnasında gösterge kapalıdır. Göstergeyi açmak için, göstergenin sağ alt köşesindeki düğmeye basınız. Is ölçerin iki gösterge seviyesi bulunmaktadır - Okuma seviyesi ve servis seviyesi. İki gösterge seviyesi arasında geçiş yapmak için düğmeye uzunca bir süre basınız. Okuma seviyesi göstergelerinden bazıları ve tüm servis seviyesi göstergeleri gösterge tanımayla sağlanmaktadır (örn. Serbest Akım sıcaklığı için S2 ) Okuma seviyesindeyken, akümüle edilmiş enerji göstergesinden tuşa kısa süreliğine basarak çıkabilir ve hepsi açık gösterge testine geçebilirsiniz. Ardından, gösterge otomatik olarak birbiri ardına sıralı son tarih değeri ve son tarih gösterilene kadar değişmeye devam eder. Akümüle edilmiş enerji göstergesine geri dönmek için kısa süreliğine düğmeye basınız. Tuşa kısa süre basarak servis seviyesi göstergeleri arasında geçiş yapabilirsiniz. Okuma Seviyesi Devreye sokulduktan sonra akümüle edilen enerji Servis seviyesi Mevcut ak m Dikkat! Cihaz numarası göstergesindeki gösterge tanımanın yanında bulunan hane cihaz numarasının ilk hanesidirörneğin: i Gösterge testi Hepsi Aç k" Serbest Ak m S cakl Gösterge testi Hepsi Kapal " Gösterge testi UHF/AÇIK/KAPALI Dönü suyu s cakl S cakl k Fark Son tuşa basılışından sonra yaklaşık dakikalığına herhangi bir tuşa basılmazsa, gösterge otomatik olarak devre dışı kalır. Son tarih de eri Mevcut Performans Son tarih* Devreye sokulduktan sonra akümüle edilen enerji Sonraki son tarih * lk al nan son tarihten önceki üretim tarihi burada gösterilir. RadiolDmain(Cihaz numaras ) LT: Uzun tu etkinle tirme (3 saniye) KT: K sa tu etkinle tirme (3 saniye) Ayg t yaz l m sürüm numaras Ayg t yaz l m sa lamas (Checksum)

6 UYGUNLUK BEYANI Techem Enerji Hizmetleri GmbH, ölçüm kapsüllü ısı ölçer Kompakt V nin temel gereksinimleri ve 1999/5/EC (R&TTE) numaralı talimatnamenin ilgili yönetmeliklerini karşıladığını beyan eder. İstenirse, Techem Enerji Hizmetleri GmbH den Uygunluk beyanı metninin tamamı talep edilebilir.

ISI PAYLAŞIM SİSTEMİ VE KULLANILAN EKİPMANLAR

ISI PAYLAŞIM SİSTEMİ VE KULLANILAN EKİPMANLAR MERKEZİ ISITMA VE SIHHİ SICAK SU SİSTEMLERİNDE ISI PAYLAŞIM SİSTEMİ VE KULLANILAN EKİPMANLAR İÇİN KILAVUZ İÇİNDEKİLER ISI PAYLAŞIM SİSTEMİ HAKKINDA Isı Paylaşım Sistemi Nedir? Isı Paylaşım Sistemi Zorunlulukları

Detaylı

Ultrasonik kompakt radio 3 ısıtma sayacı (MID) radio 3 soğutma sayacı

Ultrasonik kompakt radio 3 ısıtma sayacı (MID) radio 3 soğutma sayacı KULLANIM AÇIKLAMALARI Ultrasonik kompakt radio 3 ısıtma sayacı (MID) radio 3 soğutma sayacı Sayacı sadece belirtilen çalışma koşullarında kullanın; aksi takdirde tehlikeli durumlar orta çıkabilir ve garanti

Detaylı

VIESMANN. Montaj ve Servis Kılavuzu VITOPEND 100-W. Yetkili uzman tesisatçı için

VIESMANN. Montaj ve Servis Kılavuzu VITOPEND 100-W. Yetkili uzman tesisatçı için Montaj ve Servis Kılavuzu Yetkili uzman tesisatçı için VIESMANN Vitopend 100-W Tip WH1D, 10,5-24 kw Gaz yakıtlı kombi Bacalı işletme için Doğalgaz ve LPG (Propan) uygulaması Geçerlilik uyarıları için son

Detaylı

DOMICOMPACT F 24 B DOMICOMPACT F 30 B

DOMICOMPACT F 24 B DOMICOMPACT F 30 B DOMICOMPACT F 24 B DOMICOMPACT F 30 B cod. KULLANIM,MONTAJ VE BAKIM KILAVUZU DOMICOMPACT F 24 B-F 30 B Bu kullanım talimatı kitapçığında yer alan uyarıları dikkatlice okuyunuz. Bu uyarılar, emniyetli kurulum

Detaylı

Yüksek verimli ısıtma pompası. Calio. İşletim ve montaj talimatı

Yüksek verimli ısıtma pompası. Calio. İşletim ve montaj talimatı Yüksek verimli ısıtma pompası Calio İşletim ve montaj talimatı Baskı İşletim ve montaj talimatı Calio Orijinal kullanım kılavuzu Tüm hakları saklıdır. Bu kitabın içeriği üreticinin izni olmadan dağıtılamaz,

Detaylı

Cihaz monte etmeden önce montaj ve kullanma k lavuzunu okuyun! Montaj ve kullanma knlavuzundaki emniyet uyarnlarnnn dikkate alnn!

Cihaz monte etmeden önce montaj ve kullanma k lavuzunu okuyun! Montaj ve kullanma knlavuzundaki emniyet uyarnlarnnn dikkate alnn! Therm 8000S WTD27 AME Montaj ve Kullanma Kılavuzu Cihaz monte etmeden önce montaj ve kullanma k lavuzunu okuyun! Montaj ve kullanma knlavuzundaki emniyet uyarnlarnnn dikkate alnn! TR Montajn yaplacağ yer,

Detaylı

Kombi Kullanma Kılavuzu. AL 24 KH Plus

Kombi Kullanma Kılavuzu. AL 24 KH Plus Kombi Kullanma Kılavuzu AL 24 KH Plus Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek kalite ve teknoloji ile üretilmiş olan ürününüzün size

Detaylı

ADKY - Yr (YER TİPİ) VE DÖKÜM DİLİMLİ DOĞAL SERVİSGAZLI YOĞUŞMALI KAZANLAR MONTAJ VE KULLANIM KILAVUZU

ADKY - Yr (YER TİPİ) VE DÖKÜM DİLİMLİ DOĞAL SERVİSGAZLI YOĞUŞMALI KAZANLAR MONTAJ VE KULLANIM KILAVUZU DOĞAL GAZ BRÜLÖRLERİ ALG 7, 9, 6, 27, 27/2, 30, 36, 36/2 ADKY - Yr (YER TİPİ) VE ADKY - Dv (DUVAR KULLANIM, TİPİ) MONTAJ ALÜMİNYUM ve DÖKÜM DİLİMLİ DOĞAL SERVİSGAZLI YOĞUŞMALI KAZANLAR MONTAJ VE KULLANIM

Detaylı

VIESMANN. Kullanma kılavuzu VITODENS VITOPEND. Sistem işleticisi için. Sabit sıcaklıkta işletme için Vitotronic 100'lü ısıtma sistemi

VIESMANN. Kullanma kılavuzu VITODENS VITOPEND. Sistem işleticisi için. Sabit sıcaklıkta işletme için Vitotronic 100'lü ısıtma sistemi Kullanma kılavuzu Sistem işleticisi için VIESMANN Sabit sıcaklıkta işletme için Vitotronic 100'lü ısıtma sistemi VITODENS VITOPEND 12/2004 Lütfen saklayınız! Emniyet uyarıları Emniyetiniz için Cana ve

Detaylı

GAZ YAKITLI MERKEZİ SİSTEM ÇELİK KONSTRÜKSİYONLU SICAK SU KAZANI KULLANMA, BAKIM VE ÇALIŞTIRMA KILAVUZU

GAZ YAKITLI MERKEZİ SİSTEM ÇELİK KONSTRÜKSİYONLU SICAK SU KAZANI KULLANMA, BAKIM VE ÇALIŞTIRMA KILAVUZU GAZ YAKITLI MERKEZİ SİSTEM ÇELİK KONSTRÜKSİYONLU SICAK SU KAZANI KULLANMA, BAKIM VE ÇALIŞTIRMA KILAVUZU ELMNT SERİSİ ELEMENT PROJE GAZ YAKITLI MERKEZİ SİSTEM ÇELİK KONSTRÜKSİYONLU ÜÇ GEÇİŞLİ SICAK SU KAZANLARI

Detaylı

Lcd Çift Eşanjörlü Kombi

Lcd Çift Eşanjörlü Kombi Lcd Çift Eşanjörlü Kombi DGK 20 HR DGK 20 BI Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrolünden geçirilmiş olan ürünümüzün size en iyi verimi sunmasını

Detaylı

Yoğuşmalı Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 Y LCD BK 25 Y LCD

Yoğuşmalı Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 Y LCD BK 25 Y LCD Yoğuşmalı Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 Y LCD BK 25 Y LCD Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrolünden geçirilmiş olan ürünümüzün size en

Detaylı

HYDROMETER Elektronik Su Sayacı

HYDROMETER Elektronik Su Sayacı HYDROMETER Elektronik Su Sayacı CORONA E / ER - WESAN WP E / WS E / WB E / WPV E / WP H E Kullanım ve Montaj Kılavuzu İthalatçı Firma Madenerji Enerji ve Ölçüm Sistemleri San. ve Tic. A.Ş. Altıntaş Mah.

Detaylı

KULLANMA, MONTAJ, BAKIM VE ONARIM TÜRKÇE TANITMA KILAVUZU

KULLANMA, MONTAJ, BAKIM VE ONARIM TÜRKÇE TANITMA KILAVUZU KULLANMA, MONTAJ, BAKIM VE ONARIM TÜRKÇE TANITMA KILAVUZU MARKA : TÜRBOSAN CİNSİ : SU POMPASI MODEL : KOT SERİSİ, KAT SERİSİ KADEMELİ YATAY MİLLİ SANTRİFÜJ POMPA TS EN ISO 9001:2008 TS EN ISO 9905 2010/01

Detaylı

atmotec pro, turbotec pro atmotec plus, turbotec plus

atmotec pro, turbotec pro atmotec plus, turbotec plus Kullanma kılavuzu atmotec pro, turbotec pro atmotec plus, turbotec plus Duvar tipi kombi ve ısıtma cihazları TR VU VUW İçindekiler Cihazın özellikleri Tavsiye edilen aksesuar İçindekiler Cihazın özellikleri...

Detaylı

Montaj ve Bakım Kılavuzu

Montaj ve Bakım Kılavuzu Montaj ve Bakım Kılavuzu Yoğuşmalı Kazan Logano plus GB402 Yetkili Servis için Montaj ve bakım işlemlerine başlamadan önce dikkatle okuyunuz. 6 720 646 428 (10/2010) TR Içindekiler Içindekiler 1 Sembol

Detaylı

Wilo-EMU FA... + FK17.1...

Wilo-EMU FA... + FK17.1... Wilo-EMU FA... + FK17.1... İşletme ve bakım kılavuzu Sipariş numarası: Seri numarası template TMPFK17X WILO EMU GmbH Heimgartenstr. 1 95030 Hof 3309 95003 Hof Telefon: +49 9281 974-0 Telefax: +49 9281

Detaylı

VIESMANN. Kullanma Kılavuzu VITODENS VITOPEND. Sistem işleticisi için. Sabit sıcaklıkta işletme için Vitotronic 100 kontrol panelli ısıtma sistemi

VIESMANN. Kullanma Kılavuzu VITODENS VITOPEND. Sistem işleticisi için. Sabit sıcaklıkta işletme için Vitotronic 100 kontrol panelli ısıtma sistemi Kullanma Kılavuzu Sistem işleticisi için VIESMANN Sabit sıcaklıkta işletme için Vitotronic 100 kontrol panelli ısıtma sistemi VITODENS VITOPEND 4/2007 Lütfen saklayınız! Emniyet uyarıları Emniyetiniz için

Detaylı

ADK-Y ALÜMİNYUM DÖKÜM DİLİMLİ DOĞAL GAZLI YOĞUŞMALI KAZANLAR MONTAJ VE KULLANIM KILAVUZU

ADK-Y ALÜMİNYUM DÖKÜM DİLİMLİ DOĞAL GAZLI YOĞUŞMALI KAZANLAR MONTAJ VE KULLANIM KILAVUZU DOĞAL GAZ BRÜLÖRLERİ ALG 7, 9, 16, 27, 27/2, 30, 36, 36/2 ADK-Y ALÜMİNYUM DÖKÜM KULLANIM, MONTAJ ve DİLİMLİ DOĞAL GAZLI SERVİS YOĞUŞMALI KAZANLAR MONTAJ VE KULLANIM KILAVUZU Kod No: A.4.1.6 Kitap Baskı

Detaylı

DAF-Station Isı İstasyonu. Daire ısıtma ve termostatik kontrollü sıcak su için ısı istasyonu.

DAF-Station Isı İstasyonu. Daire ısıtma ve termostatik kontrollü sıcak su için ısı istasyonu. DAF-Station Isı İstasyonu Daire ısıtma ve termostatik kontrollü sıcak su için ısı istasyonu. DAF-STATION Isı İstasyonu Daire ısıtma ve termostatik kontrollü sıcak su için ısı istasyonu. DAF-STATION, su

Detaylı

Standart su pompası. Etanorm. İşletim ve montaj talimatı

Standart su pompası. Etanorm. İşletim ve montaj talimatı Standart su pompası Etanorm İşletim ve montaj talimatı Baskı İşletim ve montaj talimatı Etanorm Orijinal kullanım kılavuzu Tüm hakları saklıdır. Bu kitabın içeriği üreticinin izni olmadan dağıtılamaz,

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Kullanıcı için. Kullanım kılavuzu. ecotec pro, ecotec plus. Duvar tipi Yoğuşmalı Isıtma Cihazı

Kullanım kılavuzu. Kullanıcı için. Kullanım kılavuzu. ecotec pro, ecotec plus. Duvar tipi Yoğuşmalı Isıtma Cihazı Kullanım kılavuzu Kullanıcı için Kullanım kılavuzu ecotec pro, ecotec plus Duvar tipi Yoğuşmalı Isıtma Cihazı TR İçindekiler İçindekiler Doküman ile ilgili uyarılar... 3. Dokümanların saklanması... 3.2

Detaylı

Kontrol Paralel Profibus DP Modbus Foundation Fieldbus

Kontrol Paralel Profibus DP Modbus Foundation Fieldbus Çok turlu aktüatörler SA 07.2 SA 16.2/SAR 07.2 SAR 16.2 Kontrol ünitesi: elektro mekanik Aktüatör kontrol ünitesi ile birlikte AUMATIC Kontrol Paralel Profibus DP Modbus Foundation Fieldbus Kullanma talimatı

Detaylı

SERENA SR 20/27 MONTAJ ve KULLANIM KILAVUZU

SERENA SR 20/27 MONTAJ ve KULLANIM KILAVUZU SERENA SR 20/27 MONTAJ ve KULLANIM KILAVUZU Kod No: A.1.1.5 Kitap Baskı Tarihi: 180808 Revizyon: 180808 3 İÇİNDEKİLER 1 KULLANICI TALİMATLARI 1.1 Giriş 1.2 Gaz Güvenliği 1.3 Gaz Sızıntısı Durumunda Yapılacaklar

Detaylı

Kombi Kullanma Kılavuzu

Kombi Kullanma Kılavuzu Kombi Kullanma Kılavuzu DGK 20 KK HP LCD DGK 26 HP LCD DGK 20 KKT HPT LCD LCD Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Arçelik ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek kalite ve

Detaylı

Montaj ve Bakım Kılavuzu

Montaj ve Bakım Kılavuzu Montaj ve Bakım Kılavuzu Gazlı, Hermetik Kombi Logamax U062-24 K U062-28 K 6 720 649 181 (2011/07) TR İçindekiler İçindekiler 1 Sembol Aç klamalar ve Emniyetle ilgili Bilgiler.............................4

Detaylı

SKM ÇOK KADEMELİ SANTRİFÜJ POMPALAR. MONTAJ, İŞLETME, BAKIM ve ONARIM KILAVUZU. Pompa Tipi :... Pompa Seri No :... Man. Yükseklik :...

SKM ÇOK KADEMELİ SANTRİFÜJ POMPALAR. MONTAJ, İŞLETME, BAKIM ve ONARIM KILAVUZU. Pompa Tipi :... Pompa Seri No :... Man. Yükseklik :... SKM SKM ÇOK KADEMELİ SANTRİFÜJ POMPALAR MONTAJ, İŞLETME, BAKIM ve ONARIM KILAVUZU Pompa Tipi :... Pompa Seri No :... Debi :...m³/h Man. Yükseklik :...m Motor Gücü :...kw Devir Sayısı :...d/dak BK SKM 0

Detaylı

Montaj, Bakım ve Kullanma Kılavuzu

Montaj, Bakım ve Kullanma Kılavuzu 72111100 02/2003 TR Montaj, Bakım ve Kullanma Kılavuzu Gaz Yakıtlı Kombi Logamax U012-28 T60 (Boylerli) Montaj, bakım ve kullanım öncesi dikkatle okuyunuz Önsöz Bu kılavuz hakkında Bu cihaz ilgili Avrupa

Detaylı

Montaj ve Bakım Kılavuzu

Montaj ve Bakım Kılavuzu Montaj ve Bakım Kılavuzu Gazlı, Duvar Tipi Yoğuşmalı Kombi Cihazı 6 720 641 705-00.1O Logamax plus GB012-25K Yetkili tesisatçı bayi ve servis için Montaj ve bakımdan önce lütfen dikkatlice okuyun. 6 720

Detaylı

SNK TEK KADEMELİ UÇTAN EMİŞLİ SANTRİFÜJ YANGIN POMPALARI. MONTAJ, İŞLETME, BAKIM ve ONARIM KILAVUZU. Pompa Tipi :... Pompa Seri No :...

SNK TEK KADEMELİ UÇTAN EMİŞLİ SANTRİFÜJ YANGIN POMPALARI. MONTAJ, İŞLETME, BAKIM ve ONARIM KILAVUZU. Pompa Tipi :... Pompa Seri No :... SNK TEK KADEMELİ UÇTAN EMİŞLİ SANTRİFÜJ YANGIN POMPALARI MONTAJ, İŞLETME, BAKIM ve ONARIM KILAVUZU Pompa Tipi :... Pompa Seri No :... Debi :...GPM Man. Yükseklik :...PSI Motor Gücü :...kw Devir Sayısı

Detaylı