Modele ait Çizimler: EKONOMİK SERİ-03 TEKNİK ŞARTNAMESİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Modele ait Çizimler: EKONOMİK SERİ-03 TEKNİK ŞARTNAMESİ"

Transkript

1 Modele ait Çizimler: EKONOMİK SERİ-03 TEKNİK ŞARTNAMESİ

2 Ürün Teknik Özellikleri Oturma Alanı Emniyet Alanı Kaydırak Bağlantı Yüksekliği Yaş Grubu 700X500 CM 1000X800 CM 100 CM +3 YAŞ Ürün Yedek Parça Listesi 1 1 adet 100 cm Polietilen Düz Kaydırak 2 1 adet Dalgalı Kaydırak 100 cm 3 1 adet Eko Altıgen Çatı 4 1 adet Poli. Eko Sahanlık Bariyer (Klasik) 5 1 adet Poli. Eko Sahanlık Bariyer (Balık) 6 2 adet Salıncak Oturağı (Korumalı Zincirli) 7 6 adet Kauçuk Kaplama Üçgen Platform (Ekonomik) 8 4 adet Kauçuk Kaplama Figürlü Merdiven Basamağı 9 4 adet Kauçuk Kaplama Bağlantı Kepçesi 10 7 adet Eko Kule Borusu Çatılı 100 cm 11 2 adet Eko Salıncak A borusu 12 1 adet Eko İkili Salıncak Bağlantı Borusu 13 1 adet Eko Barfiks Asılma Demiri 14 1 adet Eko Barfiks H Tıranma Demiri 15 1 adet Eko Düz Kaydırak Girişi 16 2 adet Eko Merdiven Korkuluğu 4 Basamak 17 6 adet Eko Çatı Bağlantı Elemanı 18 2 adet Eko Düz Kaydırak Zemin Bağlantı Elemanı 19 4 adet Eko Politen Bariyer Bağlantı Elemanı TAŞIYICI KONSTRÜKSİYON Minimum 89 mm. çapında minimum 2,5 mm et kalınlığında TS EN , TS-6476, DIN 2394 standartlarına uygun olarak soğuk şekillendirilerek yüksek frekans kaynağı ile kaynak edilip, standarttaki tolerans, boyut ve kesit ölçü aralığında imal edilecek; daire kesitli çelik borulardan oluşacaktır. Bu taşıyıcı konstrüksiyon kumlama üzeri polyester esaslı elektro statik toz fırın boy ile fırınlanmak suretiyle boyanan borulardan oluşacaktır. Bu boruların üst kısımları içerisine su, nem ve yabancı madde girmesini engellemek amacıyla enjeksiyon yöntemi ile şekillendirilmiş yarım küre şeklinde minimum iki adet alüminyum perçin ile sabitlenmiş polietilen tapalarla kapatılacaktır. Dikey ve yatay minimum 89 mm. çapındaki kumlamalı borular birbirlerine dik açı oluşturacak şekilde, alüminyum döküm veya enjeksiyon yöntemi ile yapılmış polyemid esaslı bağlantı elemanları ile bağlanacaktır. Taşıyıcı konstrüksiyonu oluşturan kumlamalı boruların alt kısımları minimum 150x150x5 mm ebadında sac flanş ile kaynak yöntemi ile birleştirilecektir. Eğer montaj yapılacak alan sert zemin ise taşıyıcı borular sac flanşlar üzerindeki minimum 10 mm. deliklerden minimum 8x75 mm. çelik dübel ile zemine sabitlenecektir. Montaj yapılacak alan toprak ise minimum 200 mm. yüksekliğinde minimum 89 mm.

3 çapında 2,5 mm et kalınlığında kumlamalı boru üzerine dört adet minimum M10x30 galvanizli cıvata kaynaklanmış, minimum 150x150x5 mm. ebadında sac flanştan oluşan ankraj sistemi kullanılacaktır. Taşıyıcı konstrüksiyon boruları tek parça olacaktır. Kesinlikle boru ekleme, kaynak ve boru üzerinde dikiş izleri olmayacaktır. Taşıyıcı borulara platformlar, korkuluklar ya da kelepçeler direkt olarak kaynatılmayacaktır. Ancak plastik kaplı platformların ya da sac platformların montajının yapılabilmesi içinn uygun kotta en az 5 mm. et kalınlığında, bağlanacak platformun köşe formuna ve deliklerine uygun şekilde flanşlar kaynatılabilecektir. POLİETİLEN ÜRÜNLER Alçak veya ortak yoğunluklu lineer polietilen (LLDPE-Lineer Low Density Polyethlene) çeşitli ürünlerde kullanılan bir termoplastiktir. Yarı geçirgen, yumuşatılabilen ve oldukça dayanıklı bir polimer olmakla beraber düşük maliyeti ve yüksek direnç özelliği sayesinde sanayide çok tercih edilen bir üründür. Polietilen yoğunluk ve kimyasal özellikleri baz alınarak çeşitli kategorilerde sınıflanır. Mekanik özellikleri, moleküler ağırlığı, kristal yapısı ve dallanma tipine bağlıdır. Özellikleri tiplere göre değişiklik gösterse de; dış ortam koşulları ve neme karşı iyi direnç, esneklik, zayıf mekaniksel kuvvet ve üstün kimyasal direnç genel özellikleri olarak sayılabilir. Polietilen ürünler kaydırak, merdiven, korkuluk, bariyer, aksesuar, çatı vs üretiminde kullanılmaktadır. Polietilen ürünlerde renk solmasını önlemek için polietilen ürünleri renklendirmek için kullanılan masterbatch boyaların ışık Haslığı test değeri 6 ve ya üzeri olmalıdır. (İdarenin isteğiyle; kullanılan boyanın ışık haslığı ve skalası ile ilgili ISO 105 B02 standardına akredite edilmiş laboratuvardan analiz raporu istenebilir.) Ürün et kalınlığı malzemenin basınca ve sürtünmeye maruz kalan noktalarında minimum 6 mm, herhangi bir basınca maruz kalmayan bariyer ve gölgelik amaçlı ürünlerde minimum 4 mm olmalıdır. Malzemenin eşit şekilde dağılımı sağlanmalı ve eşit kalınlık oluşturmalıdır. Ürünlerin et kalınlıkları ve ölçülerin sapma toleransı ±%5 tir.

4 CTP (CAM ELYAF TAKVİYELİ POLYESTER) ÜRÜNLER CTP Cam Elyafı Takviyeli Plastik sözcüklerinin baş harflerinden oluşan Türkçe bir kısaltmadır. CTP ürünler kaydırak, merdiven, korkuluk, bariyer, aksesuar, çatı vs üretiminde kullanılmaktadır. CTP, cam elyafı ile takviye edilerek fiziksel mukavement değerleri arttırılmış doymamış polyesterden oluşan kompozit bir malzemedir. CTP, ahşap, beton, metal, cam vb. gibi bir üretim malzemesi olup, kullanım amacına uygun değişik özelliklerin kolayca kazandırılabilmesi özelliği ile diğer üretim malzemelerine göre üstünlük gösterir. İklim koşullarından etkilenmeyen, ısı değişimlerine, klorlu su dahil olmak üzere her türlü kimyasal malzemeye karşı dayanıklı, elektriklenme ve iletkenlik yapmaması nedeniyle modern bir kompozit malzemedir. CTP cam ipliklerini oluşmaktadır. Her bir cam elyaf, bir küçük çaplı çok ince ve esnek bir kumaş oluşturmak üzere dokunmaktadır. Kumaş, normal olarak, bir kalıp içine yerleştirilir, örneğin bir Kano ve polyester reçine için bir kalıp ilave edilir, bir katalizör (reaksiyonu hızlandırmak için) eklenmiştir. Süreç cam elyaf ve reçine birçok katmanı olduğu kadar tekrarlanan ve / tedavi kurumaya bırakılır. Elde edilen malzeme, güçlü ve hafiftir. Cam Takviyeli Plastik pürüzsüz bir yüzey için zımpara ve boyanabilir. İzoftalik/NPG esaslı akrilik modifiye hızlandırıcı ihtiva eden kısa süreler için 215 C dereceye kadar sıcaklardan etkilenmeyen özellikle ısı değişkenlerinde yorulma ve çatlama göstermeyen sararma, solma ve matlaşma açısından da oldukça dayanıklı ve estetiği de en üst seviyede sağlayabilecek bir performans jelkotu pigment ile renklendirilerek iki kat ve 0,80 mikron kalınlığında oluşturulan film tabakası üzerinde, birim alanda 450gr /m² lik iki kat ve aynı birim alanda 600gr/m² lik bir kat standart ve örgü elyaf uygulaması ile 5 mm kalınlığında oluşturulan elyaf tabakası genel amaçlı CTP uygulamaları için geliştirilen yüksek mekanik dayanıma sahip CE 92 N8 polyester malzemesi ile işlenerek imal edilir. Sonradan renklendirme yapılmayacaktır.

5 ELEKTROSTATİK TOZ FIRIN BOYA Tüm metal aksamlar üzerindeki boyamaya engel olacak yağ, kir tabakası ile paslardan arındırmak amacıyla en etkili yöntem olan kumlama yöntemiyle malzemenin üzerinde gözenek açarak daha iyi boya tutmak amacıyla boyamaya hazır hale getirilecektir. Basınca dayanıklı bir kabinin içine doldurulmuş olan ince bilye malzemesinin, basınçlı hava ile püskürtülerek boyanın tutacağı gözenekleri açmak ve metal malzemenin üstündeki yağ, pas ve kiri gidermek suretiyle yapılacaktır. Tüm metal aksam imalat yapıldıktan sonra polyester esaslı elektrostatik boya ile kaplandıktan sonra derece sıcaklıktaki fırında 20 dakika süreyle pişirilerek boya işlemi tamamlanacaktır. Tüm metal aksamlar imalat yapıldıktan sonra, önce 10 dakika süre ile 70 derece sıcaklıktaki %5 konsatrasyonlu yağ alma banyosunda durulamadan sonra 15 dakika süre ile 50 derce sıcaklıktaki %1 konsantrasyonlu demir banyosuna daldırılacaktır. Sonra tekrar durulama ve akabinde kurutma işlemleri yapılacak, malzeme elektrostatik sistem dış mekanların dayanıklı polyester esaslı toz boya ile kaplanıp derece sıcaklıktaki fırınlarda dakika süre ile pişirilerek boyama işlemi tamamlanacaktır. Kaynak yerleri paslanmaması için kesinlikle kaynak yapıldıktan sonra ürünün tamamı yekpare olarak boyanacaktır. ANKRAJ Kare, üçgen ve altıgen oyuncak kulelerinin ankrajları tek parça olarak imal edilecektir. Ankraj yerleşimi yukarıdaki şemaya uygun olup, buna göre betonlama yapılması gerekmektedir. Ankraj boyları min. 300 mm olacaktır. Atılacak min. Beton yüksekliği min. 150 mm olmalıdır. 170x170mm. ölçüsünde minimum 4mm. et kalınlığındaki kare saclara dört köşesinden uygun ölçülerde delinmiş deliklere dört adet M10x30 cıvatalar kaynatılacaktır. Sacın alt kısmına 89 mm. çapında minimum 200mm. yüksekliğinde boru kaynaklamak sureti ile monte edilecektir. Bu borunun üzerine betonu iyi tutması amacıyla minimum 100mm. uzunluğunda parça boru profiller kaynaklamak sureti ile birleştirilecektir. Montaj esnasında 300x300mm. ölçüsünde ve 400mm. derinlikte kazılan çukurlara bu ankraj aparatları özel şablonlar vasıtasıyla terazisinde yerleştirilerek betonlanacaktır. Taşıyıcı dikey konstrüksiyonların alt kısımlarında bulunan ve et kalınlığı minimum 4mm. olan 170x170mm. ebadındaki önceden kaynatılmış ve elektro statik toz fırın boya ile fırınlanmak suretiyle boyanmış karşılıklar ankraj cıvatalarına geçerek M10 somunların sıkıştırılmasıyla monte edilir. Bu ankraj

6 aparatları su ve nemden ve yeraltında beton içinde kalmalarından dolayı paslanmanın engellenmesi için beton lama öncesi iki kat anti pas boya ile boyanır. DÜZ KAYDIRAK 1000 mm yüksekliğindeki platformlardan maksimum 40 eğimli inecek şekilde ve hiçbir noktasında 60 olmayacak şekilde tasarlanacaktır ve minimum 20 kg ağırlığında olmalıdır. Kaydıraklarda çocukların güvenli girişini sağlayacak ve çocuğu yavaşlatacak şekilde minimum 350mm. uzunluğunda düzlem bulunacaktır. Kaydırağın kayma bölümü minimum 400mm. genişliğinde, yan duvarları ise minimum 150mm. yüksekliğinde olacaktır. Kaydırakların çıkış yerlerinin yarıçapı TS EN / TS EN kaydıraklar için genel güvenlik kurallarına göre 50 mm olmalıdır. Kaydıraklar kompozit malzeme olan CTP hammaddesinden tek parça olarak imal edilecektir. Kaydıraklar galvanizli cıvatalarla platforma monte edilecektir. Bu cıvataların görüntüyü bozmaması ve daha uzun ömürlü kalması amacıyla enjeksiyon yöntemi ile şekillendirilmiş plastik tapalar ile kapatılacaktır. Kaydırağı yere sabitlemek amacı ile minimum 150x150x4 mm. sac flanşa kaynak ile monte edilmiş, minimum 400mm. boyunda 27 mm. çapında 2,5mm. et kalınlığında boru zemine göre ankraj veya dübelleme ile yapılacaktır. Bu ankraj sistemi galvanizli cıvatalar ile kaydırağa monte edilecektir. Metal aksamda tüm işlem bittikten sonra boya öncesi kumlama yapılacaktır. CTP düz kaydıraklardan 1000 mm yükseklikten kayanların minimum ağırlığı 20kg. olacaktır.

7 DALGALI KAYDIRAK 1000 mm yüksekliğindeki platforma bağlanan dalgalı kaydıraklarda; kayma bölümünün yatayla yaptığı eğim açısı kaydırağın boy eksenine göre ölçüm yapıldığında hiçbir noktada 60º yi ve ortalama 40º yi geçmeyecek şekilde çift cidarlı ve tek parça olarak imal edilecektir. Bağlı kaydıraklarda platformlar başlama bölümü olarak kullanılabilir. Başlama bölümünün kaydırakta olması durumunda mm lik bir düzlem bulunacak ve bu bölümün yan kısımlarının yüksekliği en az 1500 mm olacaktır. Kaydırağın giriş bölümünün aşağıya eğim toleransı 0 º-5 º arası olacaktır. Bağlı kaydıraklarda kayma hızını kesecek bir çıkış bölümü (yavaşlama düzlemi) bulunacak ve kayılan bölümün boyu 1500 mm yi geçen kaydıraklarda çıkış bölümünün uzunluğu en az 500 mm, eğimi en fazla 10º, çıkış radüsü 50 mm olacaktır. Kayılan bölümün boyu 150 cm ile 7500 cm arasında olan kaydıraklar için çıkış bölümünün zeminden yüksekliği en fazla 350 mm olacaktır. Kaydıraklarda giriş açıklığını kesen metal bariyer bulunacak, bariyerin bağlantı yüksekliği platformdan ölçüldüğünde mm arasında olacaktır. Kaydırağı yere sabitlemek amacı ile minimum 150x150x4 mm. sac flanşa kaynak ile monte edilmiş, minimum 400mm. boyunda 27 mm. çapında 2,5mm. et kalınlığında boru zemine göre ankraj veya dübelleme ile yapılacaktır. Bu ankraj sistemi galvanizli cıvatalar ile kaydırağa monte edilecektir. Metal aksamda tüm işlem bittikten sonra boya öncesi kumlama yapılacaktır. CTP dalgalı kaydıraklardan 1000 mm yükseklikten kayanların minimum ağırlığı 20kg. olacaktır.

8 ALTIGEN ÇATI Altıgen Çatı 220 cm çapında, taşıyıcı konstrüksiyondan itibaren 75 cm yüksekliğindedir. Çatılar bağlanıldığı yerde mutlaka sistemin taşıyıcı borularını oluşturan Ø89 luk boruların üzerine çatı bağlantı elemanı ile birlikte bağlanacaktır.

9 İklim koşullarından etkilenmeyen, ısı değişimlerine, klorlu su dahil olmak üzere her türlü kimyasal malzemeye karşı dayanıklı, elektriklenme ve iletkenlik yapmaması nedeniyle CTP hammadde kullanılmaktadır. İsteğe bağlı olarak değişik renklerde imal edilir, minimum 18 kg. ağırlığında olmalıdır İzoftalik/NPG esaslı akrilik modifiye hızlandırıcı ihtiva eden kısa süreler için 215 C dereceye kadar sıcaklardan etkilenmeyen özellikle ısı değişkenlerinde yorulma ve çatlama göstermeyen sararma, solma ve matlaşma açısından da oldukça dayanıklı ve estetiği de en üst seviyede sağlayabilecek bir performans jelkotu pigment ile renklendirilerek iki kat ve 0,80 mikron kalınlığında oluşturulan film tabakası üzerinde, birim alanda 450gr /m² lik iki kat ve aynı birim alanda 600gr/m² lik bir kat standart ve örgü elyaf uygulaması ile 5 mm kalınlığında oluşturulan elyaf tabakası genel amaçlı CTP uygulamaları için geliştirilen yüksek mekanik dayanıma sahip CE 92 N8 polyester malzemesi ile işlenerek imal edilir. Sonradan renklendirme yapılmayacaktır. SAHANLIK BARİYER (BALIK) Sahanlık bariyer, 79*108 cm ölçülerinde 5 cm derinliğindedir. Polietilen korkuluk minimum 0,04 m³ hacminde olmalıdır. Oyun gruplarında kullanılan polietilen korkuluklar, çocukların platform üzerinde güvenli bir şekilde durmalarına yardımcı olacaktır. Polietilen korkuluklar, üstten 27 mm çapında 2 mm et kalınlığında borularla bariyer bağlantı elemanları yardımı,le alttan ise platforma cıvata yardımı ile bağlanarak ana konstrüksiyona sabitlenecektir. Boruların panolarla birleşim noktalarında 27 mm. çapında borunun geçebileceği enjeksiyon yöntemi ile şekillendirilmiş yüzük şeklinde aparatlar kullanılacaktır.

10 Polietilen korkulukların yüzeylerindeki desenlerin çıkıntıları çocuk sağlığını korumak amacıyla sivri, kesici ve batıcı şekillerde olmayacaktır. Polietilen korkulukların formları, şekilleri ve açıklıkları TSEN genel güvenlik standardındaki yakalama şartlarını sağlayacaktır. Polietilen korkulukların minimum ağırlığı 10 kg. olacaktır. Kendinden renkli düşük yoğunluklu polietilen (LLDPE - Linear Low Density Polyetylene) malzemeden rotasyon kalıplama metoduyla, tek parça halinde kendisinden renkli imal edilecektir. Polietilen ürünlerde renk solmasını önlemek için polietilen ürünleri renklendirmek için kullanılan masterbatch boyaların Işık Haslığı test değeri 6 veya üzeri olmalıdır. Renklendirmede kullanılan boya maddeleri çocuk sağlığına zarar vermeyecek TS EN 71 sertifikasına sahip olacaktır. Elektriklenmeyi önlemek için polietilenin içine anti statik madde ilave edilecektir. Ürün et kalınlığı malzemenin basınca ve sürtünmeye maruz kalan noktalarında minimum 6 mm, herhangi bir basınca maruz kalmayan bariyer ve gölgelik amaçlı ürünlerde minimum 4 mm olmalıdır. Yüklenici firma, muayene sırasında minimum 60 mm ye kadar ölçüm yapabilen ultrasonik kalınlık ölçme cihazı getirmelidir. Bu cihazla plastik veya metal parçaların et kalınlıkları ölçülecek olup istenilen kriterlere uygun olmayan ürünler kabul edilmeyecektir.

11 SAHANLIK BARİYER (KLASİK) Sahanlık bariyer, 100*100 cm ölçülerinde 5 cm derinliğindedir. Kendinden renkli düşük yoğunluklu polietilen (LLDPE - Linear Low Density Polyetylene) malzemeden rotasyon kalıplama metoduyla, tek parça halinde kendisinden renkli imal edilecektir. Polietilen ürünlerde renk solmasını önlemek için polietilen ürünleri renklendirmek için kullanılan masterbatch boyaların Işık Haslığı test değeri 6 veya üzeri olmalıdır. Renklendirmede kullanılan boya maddeleri çocuk sağlığına zarar vermeyecek TS EN 71 sertifikasına sahip olacaktır. Elektriklenmeyi önlemek için polietilenin içine anti statik madde ilave edilecektir. Ürün et kalınlığı malzemenin basınca ve sürtünmeye maruz kalan noktalarında minimum 6 mm, herhangi bir basınca maruz kalmayan bariyer ve gölgelik amaçlı ürünlerde minimum 4 mm olmalıdır. Yüklenici firma, muayene sırasında minimum 60 mm ye kadar ölçüm yapabilen ultrasonik kalınlık ölçme cihazı getirmelidir. Bu cihazla plastik veya metal parçaların et kalınlıkları ölçülecek olup istenilen kriterlere uygun olmayan ürünler kabul edilmeyecektir.

12 ALTIGEN PLATFORM Altı adet her kenarı minimum 1000 mm. ebadında olan üçgen platformların yan taraflarından birbirlerine ve köşe kısımlarına taşıyıcı konstrüksiyona yan taraflarından birbirlerine ve köşe kısımlarından taşıyıcı konstrüksiyona bağlanmasıyla ya da iki adet yarım altıgen birbirlerine ve köşe kısımlarından taşıyıcı konstrüksiyona birleştirilmesiyle altıgen platform oluşturulacaktır. 20 x 40 mm boyutlarında ve 1,5 mm et kalınlığında demir kutu profilden 100 x 100 cm ölçülerinde oluşturulacak çerçeve içerisine 2 mm et kalınlığında su ve nemden kaynaklanabilir paslanmayı engelleyecek şekilde statik boya ile boyanmış standart ölçülerdeki düz saç yerleştirilmiştir. Bu platformun üst ve yan çeperleri shore A sertlikte 1gr/cm³ yoğunlukta minimum 90kg / cm² kopma mukavemetinde % kopma uzamasında ve 100 mm³ (max) aşınma özelliğe sahip anti statik malzeme karışımlı RSS doğal kauçuk olup enjeksiyon kalıpta, sıcak desenli olarak 5 mm kalınlığında doğal ortam koşullarına uygun ve dirençli kauçuk ile kaplanmıştır. Platform yüzeyine mukavemeti düşürecek, parmak sıkışmalarına neden olabilecek, estetikten uzak gereksiz delikler delinmeyecektir. Platform üzerinde var olan delikler önceden açılmış olacak ve montaj sırasında delikler ile ilgili olarak herhangi bir işlem yapılmayacaktır. Ayrıca delik delinerek malzeme deforme edilmeyecektir. Platformda hiçbir sivri ya da keskin kenar, köşe ya da nokta ve açık kesitli profiller, yükseltiler olmayacaktır. Platformlar ana taşıyıcı borulara kelepçe veya vidayla dışarıdan görünmeyecek şekilde montaj edilecektir. KAUÇUK KAPLAMA MERDİVEN BASAMAĞI Basamak ölçüleri 70 cm x 22 cm olacaktır. 20 x 40 mm boyutlarında ve 1,5 mm et kalınlığında demir kutu profilden 70 x 22 cm ölçülerinde oluşturulacak çerçeve içerisine 2 mm et kalınlığında su ve nemden kaynaklanabilir paslanmayı engelleyecek şekilde statik boya ile boyanmış standart ölçülerdeki düz saç yerleştirilmiştir. Bu platformun üst ve yan çeperleri shore A sertlikte 1gr/cm³ yoğunlukta minimum 90kg / cm² kopma mukavemetinde % kopma uzamasında ve 100 mm³ (max) aşınma özelliğe sahip anti

13 statik malzeme karışımlı RSS doğal kauçuk olup enjeksiyon kalıpta, sıcak desenli olarak 5 mm kalınlığında doğal ortam koşullarına uygun ve dirençli kauçuk ile kaplanmıştır. Platform yüzeyine mukavemeti düşürecek, parmak sıkışmalarına neden olabilecek, estetikten uzak gereksiz delikler delinmeyecektir. Platform üzerinde var olan delikler önceden açılmış olacak ve montaj sırasında delikler ile ilgili olarak herhangi bir işlem yapılmayacaktır. Ayrıca delik delinerek malzeme deforme edilmeyecektir. Platformda hiçbir sivri ya da keskin kenar, köşe ya da nokta ve açık kesitli profiller, yükseltiler olmayacaktır. Platformlar ana taşıyıcı borulara kelepçe veya vidayla dışarıdan görünmeyecek şekilde montaj edilecektir. MERDİVEN (4 BASAMAK) Basamaklar minimum 225 mm ayak basma derinliğinde 150 mm ile en fazla 200 mm arasında rıht yüksekliğine sahip ve en az 610 mm genişliğinde 2mm. kalınlığında delikli DKP sacdan bükülmek suretiyle, arkaları kapalı olarak imal edilecektir. Basamakların yan tarafları minimum 2mm. sacdan imal edilecek, üzerinde basamak kenarlarında olan çıkıntıların gireceği ve sabitlenmesine yardımcı olmak amacıyla 2 mm kalınlığında yuvalar olacaktır. Merdiven yan korkuluk sacı bu noktalardan basamak kısmıyla birleştirilip kaynatılacaktır. Ayrıca merdiven korkuluğu bu parçaya cıvata ve somun yardımıyla bağlanacaktır. Merdivenler zeminden platforma ve platformdan platforma minimum 800mm. maksimum 1200mm. kot farkına erişebilecek şekilde minimum dört, maksimum altı basamaklı gruplar halinde imal edilecektir. Merdivenlerin basamak yüksekliği minimum 110mm. olacaktır. Merdiven korkuluğu minimum 500mm. maksimum 850mm. yüksekliğinde her merdiven grubu için 2 adet imal edilecektir. Merdiven korkuluğunun kenarları minimum 27x2mm. borudan, parmaklıklar minimum 21x2mm. borudan, ana taşıyıcı ise minimum 30x5mm. silme demirinden imal edilecektir. Bu

14 korkuluk sistemi hem ilk çıkış merdivenlerinde hem de ara çıkış merdivenlerde yan taşıyıcı ana konstrüksiyona bükümlü olarak dönerek bağlanacaktır. Korkuluğunu oluşturan malzemeler birbirlerine kaynaklama yöntemi ile birleştirilecek ve tüm olarak kumlama yapıldıktan sonra polyester esaslı elektro statik toz fırın boya ile fırınlanmak suretiyle boyanacaktır. Platformdan platforma çıkan merdiven korkuluğundaki parmaklık araları TS EN genel güvenlik kurallarına uygun olacak şekilde maksimum 89mm olacaktır. Merdivenlerin platforma montesi basamakları oluşturan 2mm. sac üzerinde bulunan boşluklardan galvanizli cıvata ve somunların sıkıştırılması ile tutturulacaktır. Merdivenlerin tüm yüzeyi çinko, kükürt, krom, kurşun, karbon vb. oranı % 1 den az olan plastik malzeme ile kaplanacaktır. Kaplama işlemi 300 C lik sıcaklıkta daldırma yöntemiyle yapılacak olup, ayrıca sıcak kaplama öncesi 300 C uygun plastik yapıştırıcılarla platformun her noktasına yapıştırıcı sürülerek yapıştırılacak ve kalınlık her noktada minimum 1mm. olacak şekilde kaplanacaktır.

15 EMNİYET TUTACAĞI (KAYDIRAK GİRİŞİ) Emniyet tutaçları çocukların emniyeti ve güvenliğinin sağlanması amaçlı olarak düz kaydıraklar, arc ve zincir merdivenler, boru tırmanma elemanları ve kaya tırmanma gibi elemanlarda kullanılmak üzere sistemlere monte edilir. 27x2mm ebadında borunun değişik şekillerde bükülmesi ile oluşan ve her iki ucuna 89mm. çaplı kelepçe ile galvanize edilmiş cıvata ve somunlar vasıtasıyla taşıyıcılara kontralı olarak sıkıştırılmak sureti ile tutturulacaktır. Alt tarafı ise platformun yan yüzeyine galvanize edilmiş cıvata ve somunlarla kontralı olarak sıkıştırılmak sureti ile tutturulacaktır. Emniyet tutacakları su, nem ve doğal tabiat şartlarından dolayı paslanmayı engellemek amacı ile kumlama yapıldıktan sonra elektro statik toz fırın boya ile fırınlanmak suretiyle boyanacaktır. İKİLİ SALINCAK

16 SALINCAK A BORUSU Salıncak A borusu 89 mm. çapında 2,5mm. et kalınlığında minimum 215 cm elektrostatik toz fırın boya ile boyanan sanayi borularından oluşacaktır. Uç kısımlarından 89 mm. kurtağzı şeklinde polyemid kiriş bağlantı malzemesi ve her kiriş bağlantı malzemesi için iki adet polyemid kelepçe kullanılarak ana konstrüksiyona bağlanacaktır. Salıncak A borusu üzerine her salıncak için iki adet rulman yatağı kaynaklama yöntemi ile bağlanacaktır. Salıncak sepetini tutan minimum 5mm. galvanizli kalibre zincir, galvanizli çelik mapa yardımıyla rulmana bağlanacaktır. Salıncak A borusuna takılan sepet ile ana konstrüksiyon arası minimum 500mm. olacaktır. Salıncak hareketsiz durumda iken sepet alt yüzeyi ile zemin arasındaki mesafe minimum 350mm. olacaktır. Salıncak A borusu su, nem ve doğal tabiat şartlarından dolayı paslanmayı engellemek amacı ile galvanize edildikten sonra elektro statik toz fırın boya ile fırınlanmak suretiyle boyanacaktır.

17 İKİLİ SALINCAK BAĞLANTI BORUSU Salıncak bağlantı borusu, 3000 mm boyundaki Ø 89x2.5 mm sanayi borusunun iki tarafına özel olarak hidrolik preste şekil verilen sac plakalar kaynak işlemi yapılır. Oluşturulan salıncak bağlantı borusu, 2150 mm boyundaki 2 adet salıncak A borusunun arasına kauçuk kelepçeler ve galvanizli vidalar yardımıyla monte edilmelidir. SALINCAK SEPETİ Polietilen salıncak sepeti üç tarafı kapalı, emniyet amaçlı ön koruması olan, çift cidarlı, yüksek yoğunluk polietilen hammaddeden rotasyon teknolojisiyle çift cidarlı olarak imal edilecektir. 43 cm genişliğinde ve 34 cm boyunda olacaktır. Renklendirmede kullanılan boya maddeleri çocuk sağlığına uygun gıda tüzüklerine uyacaktır. Elektriklenmeyi önlemek içinde polietilenin içine anti statik madde ilave edilecektir. Sepet ve korkuluk iki ayrı parça olacaktır. Çarpma sorunlarından dolayı metalden üretilmiş salıncak sepeti kullanılmayacaktır. Polietilen sepet ve korkuluğun minimum ağırlığı 3.5kg. olacaktır.

18 BARFİKS BARFİKS DÜZ ASILMA DEMİRİ Yüksek-gerilimli çelikten yapılacaktır ve yüzeyi jimnastikçinin hareketinin gücünü göstermek için zemin tabakaya bağlanacaktır. Ayrıca zemine demirlenen dört gerilim tablosu ile direklere tutturulacaktır. İki direk genelde aynı kalınlıktadır. Barın çapı 2.4 cm dir ve herhangi bir renkte olabilir. Direklerin aralığı 2metre, yerden yüksekliği 1.9 metredir. Barın yüksekliği, yumuşak inişleri garantilemek ve düşüş anında minder sağlamak için 20 cm kalınlığa kadar yükselebilecek sünger paspasın yüzeyinden ziyade zeminden itibaren ölçülecektir.

AHŞAP OYUN GRUBU TEKNİK ŞARTNAMESİ

AHŞAP OYUN GRUBU TEKNİK ŞARTNAMESİ AHŞAP OYUN GRUBU TEKNİK ŞARTNAMESİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ Kurulum Alanı 5.50 X 4.00 m Güvenlik Alanı 8.50 X 7.00 m Ahsap Cinsi İthal Sarıçam Ahsap Boya Vakum Emprenye --------------------------------------------------

Detaylı

İÇİNDEKİLER 1 GENEL TEKNİK ŞARTLAR... 3. 1.1 İşin Kapsamı... 3. 1.2 Şantiye Tesisleri... 3. 1.3 Uygulanacak Standartlar... 3

İÇİNDEKİLER 1 GENEL TEKNİK ŞARTLAR... 3. 1.1 İşin Kapsamı... 3. 1.2 Şantiye Tesisleri... 3. 1.3 Uygulanacak Standartlar... 3 İÇİNDEKİLER 1 GENEL TEKNİK ŞARTLAR... 3 1.1 İşin Kapsamı... 3 1.2 Şantiye Tesisleri... 3 1.3 Uygulanacak Standartlar... 3 1.4 Markalama ve İsim Plakaları... 4 1.5 Projelendirme... 4 1.6 Malzemeler, İşçilik

Detaylı

YENĠ NESĠL OYUN GRUBU TEKNĠK ġartnamesġ

YENĠ NESĠL OYUN GRUBU TEKNĠK ġartnamesġ YENĠ NESĠL OYUN GRUBU TEKNĠK ġartnamesġ MODELE AĠT TEKNĠK ÇĠZĠMLER OYUN GRUBU ĠÇERĠSĠNDEKĠ ÜRÜNLER 1. 1 TAKIM TAġIYICI KONSTRÜKSĠYON: ÜÇ AYAKLI KULE 2. 1 TAKIM KULE TIRMANMA 3. 1 TAKIM KAKTÜS TIRMANMA

Detaylı

İNŞAAT İŞLERİ MAHAL LİSTELERİ (TÜNEL KALIP)

İNŞAAT İŞLERİ MAHAL LİSTELERİ (TÜNEL KALIP) ZEMİN KAT VE NORMAL KATLAR I. SALON İNŞAAT İŞLERİ MAHAL LİSTELERİ (TÜNEL KALIP) Döşeme : Tesviye tabakası (27.581) + Şap (27.583) + Laminant parke (Özel 16)+Koridor birleşimlerine metal kot profili Duvar

Detaylı

İÇİNDEKİLER 1 GENEL TEKNİK ŞARTLAR... 1. 1.1 İşin Kapsamı... 1. 1.2 İlgili Dökümanlar... 1. 1.3 Şantiye Tesisleri... 1

İÇİNDEKİLER 1 GENEL TEKNİK ŞARTLAR... 1. 1.1 İşin Kapsamı... 1. 1.2 İlgili Dökümanlar... 1. 1.3 Şantiye Tesisleri... 1 İÇİNDEKİLER 1 GENEL TEKNİK ŞARTLAR... 1 1.1 İşin Kapsamı... 1 1.2 İlgili Dökümanlar... 1 1.3 Şantiye Tesisleri... 1 1.4 Uygulanacak Standartlar... 1 1.5 Markalama ve İsim Plakaları... 2 1.6 Projelendirme...

Detaylı

yapılacak tüm binalarda olması gereken elektrik tesisatında kullanılan malzeme ve mamulün

yapılacak tüm binalarda olması gereken elektrik tesisatında kullanılan malzeme ve mamulün IV- ELEKTRİK TESİSATI GENEL TEKNİK ŞARTNAMESİ BÖLÜM 1 Genel Esaslar 1.1 Kapsam Bu Genel Teknik Şartname, özel ve tüzel kişiler ile kamu kuruluşlarına ait mevcut ve yeni yapılacak tüm binalarda olması gereken

Detaylı

ELEKTRONİK HABERLEŞME YER ALTI TESİSLERİ REFERANS DÖKÜMANI

ELEKTRONİK HABERLEŞME YER ALTI TESİSLERİ REFERANS DÖKÜMANI ELEKTRONİK HABERLEŞME YER ALTI TESİSLERİ REFERANS DÖKÜMANI BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURUMU 1 Amaç Elektronik Haberleşme Altyapısına İlişkin Yer Altı Tesisleri Referans Dokümanı, 27/12/2012 tarihli

Detaylı

TEDAŞ-MLZ(GES)/2015-061(TASLAK) TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DOĞRU AKIM (DC) TOPLAMA PANOSU TEKNİK ŞARTNAMESİ

TEDAŞ-MLZ(GES)/2015-061(TASLAK) TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DOĞRU AKIM (DC) TOPLAMA PANOSU TEKNİK ŞARTNAMESİ TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DOĞRU AKIM (DC) TOPLAMA PANOSU TEKNİK ŞARTNAMESİ - 2015 İÇİNDEKİLER 1. GENEL 1.1. Konu ve Kapsam 1.2. Standartlar 1.3. Yönetmelikler 1.4. Çalışma Koşulları

Detaylı

19 MAYIS TÜRK MAARİF KOLEJİ ÇOK AMAÇLI SALON TUĞLA DUVAR VE ÇATI PROJESİ ÖZEL TEKNİK ŞARTNAMESİ A.GENEL

19 MAYIS TÜRK MAARİF KOLEJİ ÇOK AMAÇLI SALON TUĞLA DUVAR VE ÇATI PROJESİ ÖZEL TEKNİK ŞARTNAMESİ A.GENEL 19 MAYIS TÜRK MAARİF KOLEJİ ÇOK AMAÇLI SALON TUĞLA DUVAR VE ÇATI PROJESİ ÖZEL TEKNİK ŞARTNAMESİ A.GENEL İş, Girne Belediyesi Bayındırlık ve İmar Bölümü yetkililerinin kontrolünde K.K.T.C. Bayındırlık ve

Detaylı

TÜRKSAT UYDU HABERLEŞME KABLO TV VE İŞLETME A.Ş. KABLO SİSTEMLERİ MALZEME STANDARTLARI VE ONAYLI ÜRÜN TALİMATI TAL.507

TÜRKSAT UYDU HABERLEŞME KABLO TV VE İŞLETME A.Ş. KABLO SİSTEMLERİ MALZEME STANDARTLARI VE ONAYLI ÜRÜN TALİMATI TAL.507 TÜRKSAT UYDU HABERLEŞME KABLO TV VE İŞLETME A.Ş. KABLO SİSTEMLERİ MALZEME STANDARTLARI VE ONAYLI ÜRÜN TALİMATI TAL.507 2013 İÇİNDEKİLER SAYFA NO 1. KABLO SİSTEMLERİ ONAYLI ÜRÜN TALİMATI 3-13 2. KABLO SİSTEMLERİ

Detaylı

1 AMAÇ... 5 2 KAPSAM... 5 3 TABİRLER VE TARİFLER... 5. 4 Genel... 6 5 MEKANİK İŞLER... 6. 5.1 Genel... 6

1 AMAÇ... 5 2 KAPSAM... 5 3 TABİRLER VE TARİFLER... 5. 4 Genel... 6 5 MEKANİK İŞLER... 6. 5.1 Genel... 6 İÇİNDEKİLER 1 AMAÇ... 5 2 KAPSAM... 5 3 TABİRLER VE TARİFLER... 5 4 Genel... 6 5 MEKANİK İŞLER... 6 5.1 Genel... 6 5.2 Yönetmenlikler, St andartlar ve İşçilik... 7 5.3 Montaj ve Yerleştirme... 8 5.4 Proje

Detaylı

YÜKSEK YOĞUNLUKLU POLİETİLEN (HDPE) BORULAR GENEL TEKNİK ŞARTNAMESİ

YÜKSEK YOĞUNLUKLU POLİETİLEN (HDPE) BORULAR GENEL TEKNİK ŞARTNAMESİ YÜKSEK YOĞUNLUKLU POLİETİLEN (HDPE) BORULAR GENEL TEKNİK ŞARTNAMESİ İçindekiler 1. GENEL... 1 2. HDPE BORU ve ÖZEL PARÇALARININ ÖZELLİKLERİ... 3 2.1 Fiziksel Özellikler... 3 2.2 Kimyasal Özellikler...

Detaylı

çağdaş ve teknolojik bir yapı malzemesi haline getiriyoruz

çağdaş ve teknolojik bir yapı malzemesi haline getiriyoruz çağdaş ve teknolojik bir yapı malzemesi haline getiriyoruz Doğanın asırlar öncesinden kalan hediyesini işleyerek Tüm ürünlerli ilgili daha ayrıntılı bilgi edinmek için, lütfen Lafarge Dalsan Ürün Föyleri

Detaylı

İÇİNDEKİLER 1 GENEL TEKNİK KOŞULLAR... 4. 1.1 İşin Kapsamı... 4. 1.2 Tasarım ve İşçilik... 4. 1.3 Uygulanabilir Standartlar... 4

İÇİNDEKİLER 1 GENEL TEKNİK KOŞULLAR... 4. 1.1 İşin Kapsamı... 4. 1.2 Tasarım ve İşçilik... 4. 1.3 Uygulanabilir Standartlar... 4 İÇİNDEKİLER 1 GENEL TEKNİK KOŞULLAR... 4 1.1 İşin Kapsamı... 4 1.2 Tasarım ve İşçilik... 4 1.3 Uygulanabilir Standartlar... 4 1.4 Ölçü Birimleri... 5 1.5 Toleranslar... 5 1.6 Gerilmeler ve Emniyet Faktörü...

Detaylı

İÇİNDEKİLER 1 GENEL TEKNİK KOŞULLAR... 6. 1.1 İşin Kapsamı... 6. 1.2 Tasarım ve İşçilik... 6

İÇİNDEKİLER 1 GENEL TEKNİK KOŞULLAR... 6. 1.1 İşin Kapsamı... 6. 1.2 Tasarım ve İşçilik... 6 İÇİNDEKİLER BÖLÜM I... 6 1 GENEL TEKNİK KOŞULLAR... 6 1.1 İşin Kapsamı... 6 1.2 Tasarım ve İşçilik... 6 1.3 Uygulanabilir Standartlar-Yönetmelikler-Mevzuatlar... 7 1.4 Ölçü Birimleri... 7 1.5 Toleranslar...

Detaylı

GENEL TEKNİK ŞARTNAME (DORADO GOLD SHIELD)

GENEL TEKNİK ŞARTNAME (DORADO GOLD SHIELD) GENEL TEKNİK ŞARTNAME (DORADO GOLD SHIELD) A : Sert PVC den üretilen pencere sistemleri teknik şartnamesi: 1. Profiller 1.1. Avrupa standartlarında, çevreye zarar vermeyen, geri dönüşümlü, Kalsiyum - Çinko

Detaylı

1 GENEL TEKNİK ŞARTLAR... 5. 1.1 İşin Kapsamı... 5. 1.2 Genel Şartlar... 5. 1.3 Tasarım ve İşçilik... 6. 1.4 Uygulanabilir Standartlar...

1 GENEL TEKNİK ŞARTLAR... 5. 1.1 İşin Kapsamı... 5. 1.2 Genel Şartlar... 5. 1.3 Tasarım ve İşçilik... 6. 1.4 Uygulanabilir Standartlar... İÇİNDEKİLER 1 GENEL TEKNİK ŞARTLAR... 5 1.1 İşin Kapsamı... 5 1.2 Genel Şartlar... 5 1.3 Tasarım ve İşçilik... 6 1.4 Uygulanabilir Standartlar... 6 1.5 Ölçü Birimleri... 7 1.6 Toleranslar... 7 1.7 Gerilmeler

Detaylı

İÇİNDEKİLER 1. BOYA VE BADANA İŞLERİ (İNŞAAT)... 1. 1.2 Standartlar... 2. 1.3 Ahşap Yüzeylerin Hazırlanması ve Boyanması... 4

İÇİNDEKİLER 1. BOYA VE BADANA İŞLERİ (İNŞAAT)... 1. 1.2 Standartlar... 2. 1.3 Ahşap Yüzeylerin Hazırlanması ve Boyanması... 4 İÇİNDEKİLER 1. BOYA VE BADANA İŞLERİ (İNŞAAT)... 1 1.1 Genel... 1 1.2 Standartlar... 2 1.3 Ahşap Yüzeylerin Hazırlanması ve Boyanması... 4 1.4 Demir Yüzeylerin Hazırlanması ve Boyanması... 5 1.5 Badanasız

Detaylı

İNŞAAT TEKNOLOJİSİ SU YALITIMI

İNŞAAT TEKNOLOJİSİ SU YALITIMI İNŞAAT TEKNOLOJİSİ SU YALITIMI 2013 İÇİNDEKİLER AÇIKLAMALAR... 2 GİRİŞ... Error! Bookmark not defined. ÖĞRENME FAALİYETİ 1... 2 1. SU YALITIM MALZEMESİNİ HAZIRLAMAK... 2 1.1. Su Yalıtım Malzemeleri...

Detaylı

T.C. KATLI OTOPARK YAPIM İŞİ

T.C. KATLI OTOPARK YAPIM İŞİ T.C. ÇORLU BELEDİYESİ KATLI OTOPARK YAPIM İŞİ İNŞAAT ÖZEL TEKNİK ŞARTNAMESİ İNŞAAT TEKNİK ŞARTNAMESİ Sıra No 1 2 Poz No İmalatın Cinsi Birim Satın alınan ve beton pompasıyla basılan, basınç dayanım sınıfı

Detaylı

DSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YAPTIRILACAK DEPOLAMALARDA (REZERVUARLARDA) GEOSENTETİK BARİYERLER İÇİN TEKNİK ŞARTNAME

DSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YAPTIRILACAK DEPOLAMALARDA (REZERVUARLARDA) GEOSENTETİK BARİYERLER İÇİN TEKNİK ŞARTNAME T.C. ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YAPTIRILACAK DEPOLAMALARDA (REZERVUARLARDA) ve BARAJLARDA KULLANILACAK GEOSENTETİK BARİYERLER İÇİN TEKNİK

Detaylı

PALEN A.Ş İÇ TESİSAT TEKNİK ŞARTNAMESİ

PALEN A.Ş İÇ TESİSAT TEKNİK ŞARTNAMESİ PALEN A.Ş İÇ TESİSAT TEKNİK ŞARTNAMESİ 1 2 3 BİNALAR İÇİN DOĞALGAZ TEKNİK ESASLARI AMAÇ Bu teknik şartnamenin amacı, doğalgazın tüketimine yönelik olarak kullanılacak her türlü cihaz, ekipman ve tesislerin

Detaylı

TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. MALZEME YÖNETİMİ VE SATINALMA DAİRE BAŞKANLIĞI

TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. MALZEME YÖNETİMİ VE SATINALMA DAİRE BAŞKANLIĞI TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. MALZEME YÖNETİMİ VE SATINALMA DAİRE BAŞKANLIĞI ORTA GERİLİM AYIRICILARI TEKNİK ŞARTNAMESİ NİSAN, 1996 2013 REVİZE ORTA GERİLİM AYIRICILARI TEKNİK ŞARTNAMESİ İÇİNDEKİLER BÖLÜM

Detaylı

Isı Yalıtım Ürünleri

Isı Yalıtım Ürünleri Isı Yalıtım Ürünleri www.stroton.com STROTON 2000 yılında kurulan STROTON; yüksek kalitede ısı yalıtımı sağlayan ürünlerin yanı sıra ülkemizin ilk ve tek ICF konut sistemi üreten modern tesisidir. Yüksek

Detaylı

YANGIN YALITIMCISI (SEVİYE 3) YETERLİLİK KODU: 12UY0060-3

YANGIN YALITIMCISI (SEVİYE 3) YETERLİLİK KODU: 12UY0060-3 YANGIN YALITIMCISI (SEVİYE 3) YETERLİLİK KODU: 12UY0060-3 HAZIRLAYAN SABAHATİN ŞİMŞEK 1 2012 ANKARA İÇİNDEKİLER SAYFA 1.GİRİŞ 4 2. KİŞİSEL GÜVENLİK VE KAZA RİSKLERİ 4 2.1. İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin

Detaylı

METAL MAHFAZALI ALÇAK GERİLİM DAĞITIM PANOLARI TEKNİK ŞARTNAMESİ

METAL MAHFAZALI ALÇAK GERİLİM DAĞITIM PANOLARI TEKNİK ŞARTNAMESİ TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MALZEME YÖNETİMİ VE SATINALMA DAİRESİ BAŞKANLIĞI METAL MAHFAZALI ALÇAK GERİLİM DAĞITIM PANOLARI TEKNİK ŞARTNAMESİ ŞUBAT-2003 METAL MAHFAZALI ALÇAK GERİLİM

Detaylı

SU YALITIMCISI (SEVİYE 3) DERS NOTU

SU YALITIMCISI (SEVİYE 3) DERS NOTU SU YALITIMCISI (SEVİYE 3) DERS NOTU 2012 Hazırlayan Doç. Dr. Tayfun UYGUNOĞLU İÇİNDEKİLER 1. GİRİŞ... - 2-2. KİŞİSEL GÜVENLİK VE ÇEVRE KAZA RİSKLERİ... - 2-2.1. Su Yalıtımı İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin

Detaylı

T.C. BURSA ĠL ÖZEL ĠDARESĠ. BASINÇLI SULAMA SĠSTEMLERĠNDE KULLANILAN MALZEMELERĠN TEKNĠK ġartnamesġ

T.C. BURSA ĠL ÖZEL ĠDARESĠ. BASINÇLI SULAMA SĠSTEMLERĠNDE KULLANILAN MALZEMELERĠN TEKNĠK ġartnamesġ T.C. BURSA ĠL ÖZEL ĠDARESĠ BASINÇLI SULAMA SĠSTEMLERĠNDE KULLANILAN MALZEMELERĠN TEKNĠK ġartnamesġ 1-BASINÇLI SULAMA SĠSTEMLERĠNDE KULLANILAN BORULARA AĠT TEKNĠK ġartname : A- PVC BORULAR : a)kapsam :

Detaylı

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) TESİSAT TEKNOLOJİSİ VE İKLİMLENDİRME

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) TESİSAT TEKNOLOJİSİ VE İKLİMLENDİRME T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) TESİSAT TEKNOLOJİSİ VE İKLİMLENDİRME MERKEZİ İKLİMLENDİRME ELEMANLARININ MONTAJI ANKARA 2008 Milli Eğitim

Detaylı

VAN URARTU MÜZESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

VAN URARTU MÜZESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ VAN URARTU MÜZESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ MADDE.1-200 DZ. DEMİRSİZ BETON VAN URARTU MÜZESİNDE KULLANILACAK OLAN TEMEL ALTI BETONLARININ TAMAMI 16.002 POZ YAPIM ŞARTLARINA UYGUN OLARAK YAPILACAKTIR. MADDE.2-250

Detaylı