COLOR CONTROL GX. VRM Online Portal

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "COLOR CONTROL GX. VRM Online Portal"

Transkript

1 COLOR CONTROL GX Color Control GX, kendisine bağlanan tüm ürünler için sezgisel kontrol ve izleme görevini üstlenir. Bağlanabilecek uyumlu Victron ürünleri sayısızdır: İnvertörler, Multi'ler, Quattro'lar, MPPT 150/70, BMV-600, Skylla-i, Lynx Ion ve daha fazlası. VRM Online Portal Ürünlerinizi Color Control GX üzerinden izleme ve kontrol etmenin yanında, bilgilerin aktarıldığı ücretsiz uzaktan izlemeyle alakalı web sitemizi de kullanabilirsiniz: VRM Online Portal. VRM Online Portal'ı daha yakından tanımak için, https://vrm.victronenergy.com adresini ziyaret ediniz. Portal ücretsizdir. Datasheet sayfasından kwh gösterge panel ekranın resmine de bakınız. Gelecek ĠĢlevselliği Color Control un sınırsız olanakları vardır. Tüm fikirlerimizi ve isteklerimizi uygulamak yıllar alacaktır. Henüz kullanılabilir olmayan pek çok özellik var. 'Gelecek İşlevselliği ile işaretli fonksiyonlar bir yazılım güncellemesi gibi, daha sonra kullanılabilir hale gelecektir. Yazılım güncellemeleri, diğer tüm Victron ürünlerinde olduğu gibi ücretsizdir. Ürünleri güncellemek çok kolay: Color Control GX internete bağlı olduğu sürece kendini otomatik olarak güncelleyecektir. El ile yapılan güncellemeler USB aygıtıyla ve microsd kartları ile yapılabilir. DESTEKLENEN ÜRÜNLER Multi, bölünmüş faz ve 3 fazlı sistemleri içerenler. İzleme ve kontrol etme. (açık / kapalı ve akım sınırlayıcı). Multi değiştirme ayarları henüz kullanılamamaktadır. Quattro, bölünmüş faz ve 3 fazlı sistemleri içerenler. Multi gibi aynı sınırlamalar ve bazı Quattro ya özel nitelikler, örneğin hangi girişin o an aktif olduğunu görebilme henüz kullanılamamaktadır. BlueSolar MPPT 150/70 ve MPPT 150/85. Mevcut solar çıkışı ekran üzerinden görülebilir ve tüm parametreler VRM online portalına kaydedilir. VRM Uygulamasında, BlueSolar MPPT 150/70 gibi veri gösteren kullanışlı bir ekran olduğunu unutmayın. VE.Can lı çoklu BlueSolar MPPT ler paralel kullanıldığı zaman, Color Control tüm bilgileri birlikte gösterecektir. Synchronizing multiple MPPT 150/70 solar chargers hakkındaki blog-post u inceleyiniz. BMV-600 ailesi VE ye Color Control GX üzerindeki bağlantı noktalarıyla bağlanabilir. Bunun için BMV60xS kablosuna VE.Direct i kullanın. See our pricelist. BMW-700 ailesi Color Control GX üzerindeki VE.Direct portlarına direk bağlanabilir. Bunun için VE.Direct kablosunu kullanın. See our pricelist. BlueSolar MPPT Solar şarj cihazları, bir VE.Direct port ile (70/15, 75/15, 100/15, 100/30, 75/50, 100/50, 150/35) Color Control GX üzerindeki VE.Direct portlarına bağlanabilir. Aynı anda çoklu bağlanma da yapılabilir. Hepsi aygıt listesinde ayrı bir solar şarj cihazı olarak görünecektir.

2 Bir USB GPS, USB portuna bağlanabilir. Yer ve hız ekranda görülecektir,veriler takip etme amacıyla VRM PORTA a gönderilir.vrm üzerindeki harita son durumu gösterecektir.vrm PORTAL da ki daha gelişmiş özelliklerin uygulanması 2014-Q1 de bekleniyor. Lynx Ion BMS Lynx Shunt VE.Can VE.Direct portlarında kullanılan ürünler için örneğin BMV s ve küçük MPPT gibi pek çok seçenek var. 2 üründen daha çok bağlantıya ihtiyaç olduğu zaman, onlar USB aracılığıyla da birbirine bağlanabilir. VE.Direct ten USB arayüzüne bir kullanmaya hazır USB hub'ı kullanın, ASS DĠĞER ÖNEMLĠ NOKTALAR İnternete bağlı olduğu zaman, eğer yeni bir yazılım versiyonu kullanılabilir olduğunda, Color Control GX kendini otomatik olarak güncelleyecektir. Her gece 02:00 UTC de güncellemeyi kontrol eder. Dil seçenekleri: İngilizce, Çince, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Fransızca, İsveç dili ve Flemenkçe. MEVCUT VGR2 ve VER KULLANICILARI ĠÇĠN NOTLAR Victron Global Remote 2(VGR2) ve Victron Ethernet Remote (VER) a zıt olarak, Color Control GX yerel ağ kesintileri sırasında tüm verileri saklar. VRM Online Portal ile bağlantı yapıldıktan hemen sonra, tüm biriken veriyi otomatik olarak portala gönderecektir. Veri https://vrm.victronenergy.com üzerinden analiz edilebilir. Bu depolama özelliği tanılama hem de problem çözme için yararlı olabilir: kurulumda problemlerin olduğu yerde birkaç gün için bırakın, daha sonra ofise geri alın ve internete bağlayın. Uzaktan VEConfigure henüz Color Control GX tarafından desteklenmiyor. Bu fonksiyon 2014 Q2 de bekleniyor.bu özellik VGR2 ve VER den daha iyi olacaktır: Yardımcıları ve ayarlarını değiştirmek için bazı destekler içerecektir. VER ile ilgili şimdi olduğu gibi bir web sitesi henüz desteklenmemektedir. Color Control GX dahili bir GPRS modem içermemektedir: Color Control GX içine herhangi bir sim kart takılamaz. Bunun yerine bir kullanıma hazır GPRS veya 3G yönlendirici kullanabilirsiniz. blog post about 3G routers ve veri tüketimi hakkında SSS ye bakınız.

3 COLOR CONTROL GX Güç kaynağı voltaj aralığı 9-70V DC Çekilen Akım 12V DC 24V DC 48V DC Tamamen Kapalı 0mA 0mA 0mA Ekran Kapalı 140 ma tbm tbm Minimum yoğunlukta ekran 160 ma tbm tbm Maksimum yoğunlukta ekran 245 ma tbm tbm Potansiyel serbest temas VERĠ ĠLETĠġĠMĠ 3A/30V DC/250V AC (normalde açık) VE.Direct VE.Can VE.Bus USB Ethernet 2 ayrı VE.Direct port - izole edilmiģ 2 paralel RJ45 priz- izole edilmiģ 2 paralel RJ45 priz- izole edilmiģ 2 USB Host portu-izole edilmemiģ 10/100/1000Mb RJ45 soket DıĢ tarafı dıģında izole edilmiģ DĠĞERLERĠ DıĢ Boyutlar ÇalıĢma Sıcaklık Aralığı -20 C den +50 C ye kadar

4

5 SIKÇA SORULAN SORULAR Manuel kullanım var mıdır? Hayır, manuel kullanılamamaktadır. Uzun süre de olmayacaktır. Lütfen bu veri sayfasını kullanınız. Color Control den internete bağlanmak için özel talimatlar var mı? Hayır. Basitçe, var olan bir Ethernet ağına bağlanır. Bir ip adresin Color Control de manuel kurulumunu yapabilmek mümkün olana kadar, Bu ağ DHCP tarafından desteklenmek zorundadır. Hemen hemen tüm Ethernet ağlarının bir DHCP sunucusu vardır. Hesabınıza eklemeniz gereken Color Control aynı zamanda tanımlayıcı, kurulum menüsünde mevcuttur. VRM online portala gidin ve ardından VRM Portal Tanımlayıcıya bakınız. Ġnternetim yok, Sim Kartı nereden takabilirim? Color Control de 3G modem bulunmamaktadır, Ve bu nedenle sim-kart için bir yuva da bulunmamaktadır. Mağazaya gidiniz ve ethernet portları ile bir 3G router satın alınız.daha fazla bilgi için: Bunun için VGR2 veya VER kullanmanın mümkün olmadığını unutmayınız. Ayrıca yakın bir gelecekte de mümkün olmayacaktır. Bir Color Control ve bir VGR2/VER i birlikte Çoklu / Inverter / Quattro a bağlayabilir miyim? Hayır, ne yazık ki bağlanamazsınız. Çoklu Color Control den Çoklu / Inverter / Quattro ya bağlanabilir miyim? Hayır,henüz değil. Bir VE.Bus BMS ile kurulum da Color Control ü kullanabilir miyim? Evet, CCGX yazılım versiyonuna kadar yapabilirsiniz. 'MultiPlus / Quattro' etiketli sokete CCGX i bağlayın, ya da sistemdeki Multi / Quattro dan birini. VE.Bus BMS de bulunan uzaktan izleme paneli soketine takmayın. Açık / Kapalı / Sadece Şarj cihazı geçişleri ve akım sınırlayıcı seçenekleri CCGX menüsünden devre dışı bırakılır. Bir VE.Bus BMS ile kullandığınızda, Multi veya Quattro yu uzaktan kontrol etmek için, sisteme bir Dijital Multi denetimi ekleyin. VE.Bus BMS ile Multiplus/Quattro ve Dijital Multi Kontrolü birleştirmek mümkündür. 'Uzaktan kontrol paneli' etiketli VE.Bus BMS de bulunan RJ-45 soketine Dijital Çoklu Kontrolü bağlayın. VE.Bus BMS aracılığıyla Color Control GX gücü: VE.Bus BMS daki yükü kesmek için Color Control GX deki +V gücüne bağlanın ve ortak bir akü için iki negatifi bağlayın. Eğer güç vermede bir VE.Bus BMS veya Digital Çoklu Kontrol varsa Color Control bunu denetler.color Control GX bu ürünlerden birini bir kere gördüğünde,siz tekrar tespit sistemini başlatana kadar, Açık / Kapalı / Sadece Şarj cihazı geçişleri ve akım sınırlayıcı seçenekleri devre dışı kalacaktır. (multi menüde bulunur)

6 Color Control ve Digital Multi Kontrolü bir Çoklu / Inverter / Quattro ye bağlayabilir miyim? Evet. Açık / Kapalı /Sadece Şarj Cihazı açılır ve Set shore akım seçeneği CCGX menüsünde etkin olur. DMC tarafından iptal edilir. Çoklu BMV ye veya çoklu MPPT ye bağlayabilir miyim? Evet. Hatta iki USB bağlantı noktalarından birine bir hazır USB hub'ı bağlayabilirsiniz ve o zaman birçoğuna bağlamak için USB arayüzünden, ASS ,VE.Direct i kullanınız. Mümkün olan maksimum sayı henüz test edilmemiştir. Color Control e bir BMV-700 bağlamak için ne gerekiyor? Bir VE.Direct kablosu. BMW-700 e bağlanmanın baģka yolları var mı? Evet, VE.Direct ten USB kabloya bağlanmak için basit bir kablo kullanmak da mümkündür.diğer bir yol VE.Direct ten Ve.Can ara yüzü kullanmaktır.aynı CCGX e farklı BMV lerden bağlanmak isterseniz, iki seçenek de kullanışlı olabilir. Canbus un ayrı ayrı güçlendirilmiş olması gerektiğini unutmayın. Mesela BMV ve CCGX canbusu güçlendiremez. Bir BMW-600 den Color Controle bağlanmak için neye ihtiyacım var? VE.Direct kabloya bir BMV-60xS. Bir BMV-600 e bağlanmanın baģka yolları var mıdır? Evet, basit bir seri kablo kullanılarak, NMEA2000 arayüzüne bir BMV-60xS ile NMEA2000 kabloya VE.Can ı birlikte kullanmak mümkündür. Aynı CCGX e farklı BMV den bağlanmak isterseniz, 2 seçenek de kullanışlı olabilir. Canbus un ayrı ayrı güçlendirilmiş olması gerektiğini unutmayın. Mesela BMV ve CCGX canbusu güçlendiremez. MPPT 70/15, 75/15, 100/15 ve / veya 75/50 yi bağlayabilir miyim? Evet. Color Control v1.08 versiyonundan itibaren. MPPT nin v1.09 veya daha ileri versiyonları çalıştırması gerekmektedir. Güncelleme talimatları ve dosyaları için Victron Servisiyle iletişime geçiniz. MPPT 70/15 hakkında:70/15 nin 1308 veya daha fazla yıl/hafta olması gerekmektedir. 70/15 in 1308 den daha azları CCGX ile birlikte kullanmaya uyumlu değildir, MPPT yazılımını güncellemek de yardımcı olmayacaktır. Yıl/hafta sayısını bulmak için,arkada etiketin üzerindeki seri numarasına bakınız. Örneğin HQ1309DER4F numarasının anlamı, 2013 yılı 09.haftası. Şu anda bizim depomuzdan sevk edilen her MPPT 70/15 in yeni bir sürümü gereklidir.

7 Ġnvertör modunda, AC çıkıģında gösterilen güç DC den çekilen güçten nasıl daha yüksek olabilir? Multi gerçekçi bir ölçü aleti değildir ve farklı tüm ölçüler, özellikle AC ve DC akım ölçümleri bir nebze farklı çıkabilir. Ayrıca tüm ölçümler şu anda VA aittir. Özellikle paralelde ve 3 fazlı yüklemelerde değerleri yanlış göreceksiniz Q2 de yeni Multi yazılım sürümlerinde kullanılabilir olacak Watt ölçümleri (daha doğru) geliştiriyoruz. Tarayıcıma Color Control un ip adresini yazdığım zaman, Hiawatha etiketli bir web sayfası görüyorum. Daha baģka var mı? Planımız en azından ayarlarını değiştirebileceğiniz ve mevcut durumu görebileceğiniz bir web sitesi yapmak. Eğer hepsi istediğimiz gibi çalışırsa, Color Control GX de lokal olarak çalışan çevrimiçi VRM Portal ın tam işlevsel sürümü olacak. Bu insanların internetsiz bağlanmasını sağlayacak veya aynı özellikleri ve işlevleri olan kesintili bir internet bağlantısı olacak. Kurulum menüsünde, güncelleģtirme' kısmında firmware sürümünün farklı versiyonları var. Bu nedir? Color Control internet bağlantısıyla çalıştığı zaman, günlük olarak firmware güncellemelerini kontrol edecektir.yeni versiyon çıktığı zaman,kendini otomatik olarak güncelleyecektir. Test etmek için, firmware sürümlerinden ikisini tanımladık: Son sürüm (varsayılan) Bunlar Resmi, başarılı firmware sürümleridir. Son sürüm adayı En kısa sürede yeterli yeni işlevsellik ve / veya hata düzeltmeleri hayata geçirdik, onları bir araya koyduk ve doğru çalıştık ve resmi sürüm çıktı. Bu süreçteki en büyük adım, çıkartılacak sürümü tespit etmektir. Eğer beta test grubunun parçasıysanız, bu seçeneği seçin. Paralel olarak çalıģan MPPT 150/70 Çoklu Solar Ģarj cihazlarım var. CCGX menüde aktarma durumunu hangisinden göreceğim? Rastgele birisinden. Otomatik güncelleme ne kadar sürer? İndirme büyüklüğü genellikle birkaç megabayt dan 50MB a kadar değişmektedir. İndirmeden sonra dosyaları yüklemek 5 dakika kadar sürecektir.

8 IO Extender ile VGR m var. Color Control GX ile bunu nasıl değiģtirebilirim? IO Extender fonksiyonunu değiştirebilmek henüz mümkün değildir. VGR2 ile yaptığım gibi, Uzaktan VEConfigure u kullanabilir miyim? Hayır, Color Control GX Uzaktan VEConfigure u desteklememektedir. Şu anda bizim önceliğimiz Uzaktan VEConfigure u yeniden etkinleştirmedir Q2 de bitirmeyi umuyoruz. Blue Power Paneli VE.Net ağ üzerinden güç alabilir, ben de Color Control GX ile bunu yapabilir miyim? Hayır, Color Control GX her zaman kendisine güç almaya ihtiyaç duyar. Color Control GX tarafından kullanılan ağ türleri nelerdir? Color Control GX in çalışan bir DNS sunucusu ve ağ geçidi bulunan bir DHCP sunucusundan geçerli bir IP adresi alması gerekmektedir. Statik IP düzenleme seçenekleri daha sonra eklenecektir. 53 UDP ve TCP DNS portu VRM Portal a veri gönderme port 80 üzerinden ve port 443 üzerinden https://vrm.victronenergy.com/ u kullanan HTTP POST ile ve GET ile yapılır. Firmware güncellemeleri:ccgx port 80 üzerinden e bağlanır. Zaman senkronizasyonu için, CCGX - UDP port 123- NTP protokolünü kullanır. Uzaktan destek,supporthosta giden bir SSH bağlantısı yapar. Port 80 üzerinden victronenergy.com ve uzaktan destek kullanılabilir olduğu zaman, o da port 22 üzerinden gelen SSH isteklerini dinler. Uzaktan Destek fonksiyonu hakkında daha fazla bilgi için aşağıya bakınız. Ethernet menüsünde bulunan Uzaktan destek biriminin işlevi nedir? Etkinleştirildiğinde, Color Control,Color Control e geri ters tünel ile güvenli bir sunucumuza SSH bağlantısı açılacaktır. Bu tünel aracılığıyla Victron mühendisleri Color Control GX e girebilecek ve uzaktan destek gerçekleştirebileceklerdir. Bu işlem Color Control GX in intenet bağlantısı olduğu zaman gerçekleşir. Birçok güvenlik duvarına takıldığı zaman bile bağlantı sağlanacaktır. SSH bağlantısı supporthost.victronenergy.com a port 80 üzerinden ulaşıyor olacaktır. Uzaktan destek fonksiyonu devre dışı olarak varsayılır. Listede VE.Net ürünleri için destek kısmı yok, destek devam ediyor mu? Hayır.

9 Color Control GX in veri kullanımı nedir? Veri kullanımı bağlantılı ürünlerin miktarı ve davranışları ve bu ürünlerin kullanımına bağlıdır. Aşağıdaki ölçümler bir Multi ve bir BMV içeren bir Color Control GX ile sistemden alınan sadece bir gösteridir. Giriş aralığı 15 dakikaya ayarlıdır. Eğer pahalı bir veri planı üzerinde iseniz, bazı hata güvenliği önlemleri alınız. Aylık veri tüketimi: 14,9 MB indirme, 9.5MB yükleme, 24.4MB toplam Söz konusu megabaytlar Color Control firmware güncelleştirmesinin yüklenmesini içermez. 60MB lık Firmware güncellemeleri yaygındır. GPS fonksiyonundan biraz daha bahsedebilir misiniz? Elbette. Hazır USB-GPS kullanabilirsiniz. İki USB soketinin birini fişe takın. 1 dakikadan sonra, Color Control GX otomatik olarak GPS i tanıyacaktır ve ayarlar menüsüne ekleyecektir. Konum haritada konumu göstererek VRM Online Portal a otomatik olarak gönderilecektir. Daha fazla takip ve izleme özelliği örneğin geo-fence daha sonra VRM Portal a eklenecektir. CCGX,NMEA0183 komut seti ile çalışan hemen hemen tüm GPS modüllerini destekler ve baud un ikisi de. Uyumluluk için test edilenler: Globalsat BU353-W SiRF STAR III 4800 baud Globalsat ND100 SiRF STAR III baud Globalsat BU353S4 SiRF STAR IV 4800 baud Globalsat MR350 + BR305US SiRF STAR III 4800 baud VICTRON ve Color Control GX proglamak için Linux u seviyorum. Daha fazlasını yapabilir miyim? Evet. Açık kaynak olarak hemen hemen tüm kodları serbest bırakmayı planlıyoruz, ama henüz o kadar ilerlemedik. Mevcut yazılımın birçok parçası komut dosyasında ya da Python ve QML gibi diğer önceden derlenmemiş dillerde ve Color Control GX de kullanılabilir ve değiştirilmesi kolaydır. Root şifresi ve daha fazla bilgi için Matthijs Vader e ulaşın. GPL Bu ürünün içerdiği yazılım GPL lisanslıdır ve telif hakkı içerir. Ürün gönderildikten sonraki üç yıllık bir süre içinde bizden tam karşılık gelen kaynak kodunu alabilirsiniz.

SmartSolutions Kullanıcı Kılavuzu

SmartSolutions Kullanıcı Kılavuzu SmartSolutions Kullanıcı Kılavuzu 2009 www.lexmark.com İçindekiler SmartSolutions Hakkında...4 SmartSolutions nedir?...4 Önerilen sistem gereksinimleri...5 Çözüm Merkezi'ni anlama...7 Çözüm Merkezi'ni

Detaylı

Kullanım Kılavuzu. Kablosuz AP Router. NetMASTER

Kullanım Kılavuzu. Kablosuz AP Router. NetMASTER Kablosuz AP Router NetMASTER Kablosuz AP Router Kullanım Kılavuzu 1 Kablosuz AP Router İçindekiler 1 Giriş...8 Özellikler...8 Sistem Gereksinimleri...9 Bu kılavuz hakkında...9 Tanımlama düzenleri...9 Dizgi

Detaylı

AVG Anti-Virus Business Edition 2012

AVG Anti-Virus Business Edition 2012 AVG Anti-Virus Business Edition 2012 Kullanıcı Kılavuzu Belge revizyonu 2012.07 (3/1/2012) Telif Hakkı AVG Technologies CZ, s.r.o. Tüm hakları saklıdır. Tüm diğer ticari markalar ilgili sahiplerine aittir.

Detaylı

Kurulum, Kullanım Kılavuzu ve Garanti Belgesi. P-660W-T1 Kablosuz 1 Port Modem. ADSL 2+ Kablosuz 802.11 b/g

Kurulum, Kullanım Kılavuzu ve Garanti Belgesi. P-660W-T1 Kablosuz 1 Port Modem. ADSL 2+ Kablosuz 802.11 b/g 444 11 50 P-660W-T1 Kablosuz 1 Port Modem ADSL 2+ Kablosuz 802.11 b/g Kurulum, Kullanım Kılavuzu ve Garanti Belgesi TEKNİK SERVİS ADRESİ: ZyXEL İletişim Teknolojileri A.Ş. Kaptanpaşa Mahallesi Piyalepaşa

Detaylı

ADSL X6 K U L L A N I M K I L A V U Z U

ADSL X6 K U L L A N I M K I L A V U Z U ADSL X6 K U L L A N I M K I L A V U Z U Model 5590 İçindekiler Genel Bakış...5 1. Kurulum Talimatları...6 Ürün Kutusunda Bulunanlar... 6 Başlamadan Önce... 7 X6 nın Kurulması... 8 1. Adım: Yazılımın Kurulması...

Detaylı

TD-W8101G 54M Kablosuz ADSL2+ Modem Router

TD-W8101G 54M Kablosuz ADSL2+ Modem Router 54M Kablosuz ADSL2+ Modem Router İdeal Telekomünikasyon Hizmetleri San. Ve Tic. A.Ş. Dereboyu Cad. Naci Kasım Sok. No:7 Kat:5 Mecidiyeköy / İSTANBUL Çağrı Merkezi:0216 444 86 47 Tel : 0212 217 50 80 Fax

Detaylı

NetMASTER Kablosuz AP Router

NetMASTER Kablosuz AP Router Bilgisayarlarınızın Yapılandırılması NetMASTER Kablosuz AP Router Kullanım Kılavuzu Kablosuz AP Router İçindekiler 1 Giriş...8 Özellikler...8 Sistem Gereksinimleri...9 Bu kılavuz hakkında...9 Tanımlama

Detaylı

ADSL X4 K U L L A N I M K I L A V U Z U

ADSL X4 K U L L A N I M K I L A V U Z U ADSL X4 K U L L A N I M K I L A V U Z U AÇIKLAMA Bu kullanım kılavuzu telif hakkı ile güvence altına alınmış bazı bilgiler içermektedir. Söz konusu kitapçık ve beraberindeki tüm donanım, yazılım ve ilgili

Detaylı

SIDEKICK PC KULLANIM KILAVUZU

SIDEKICK PC KULLANIM KILAVUZU SIDEKICK PC KULLANIM KILAVUZU VERSİYON 3.3 1 İÇİNDEKİLER TABLOSU 1. GİRİŞ... 4 1.1. KISA ADLAR VE KISALTMALAR... 5 1.2. SİSTEM GEREKLİLİKLERİ... 6 1.3. OTOMATİK YAZILIM YÜKLEME... 7 1.3.1. Windows 8 için

Detaylı

SIDEKICK PC KULLANIM KILAVUZU

SIDEKICK PC KULLANIM KILAVUZU SIDEKICK PC KULLANIM KILAVUZU VERSİYON 3.1 2009 Electrolux Turkey, Tüm hakları saklıdır 1 İÇİNDEKİLER TABLOSU 1. GİRİŞ... 4 1.1. KISA ADLAR VE KISALTMALAR... 5 1.2. SİSTEM GEREKLİLİKLERİ... 6 1.3. OTOMATİK

Detaylı

N Kablosuz Modem Yönlendirici Kullanım Kılavuzu

N Kablosuz Modem Yönlendirici Kullanım Kılavuzu N Kablosuz Modem Yönlendirici TU Kullanım Kılavuzu F5D8633-4 İçindekiler 1. Giriş 1 Kablosuz Bir Ağın Avantajları...1 N Kablosuz Modem Yönlendiricinizin Yerleştirilmesi...3 2. Ürüne Genel Bakış...8 Ürün

Detaylı

SIDEKICK PC KULLANIM KILAVUZU

SIDEKICK PC KULLANIM KILAVUZU SIDEKICK PC KULLANIM KILAVUZU VERSİYON 2.0 2009 Electrolux Turkey, Tüm hakları saklıdır 1 İÇİNDEKİLER TABLOSU 1. GİRİŞ... 3 1.1. KISA ADLAR VE KISALTMALAR... 4 1.2. SİSTEM GEREKLİLİKLERİ... 5 1.3. OTOMATİK

Detaylı

ADSL2+ Kablosuz G Modem Yönlendirici Kullanım Kılavuzu

ADSL2+ Kablosuz G Modem Yönlendirici Kullanım Kılavuzu ADSL2+ Kablosuz G Modem Yönlendirici Kullanım Kılavuzu F5D7632tu4A 2 İçindekiler 1. Giriş 1 Ürün Özellikleri 1 Ev Ağının Faydaları 3 Belkin Kablosuz Ağının Avantajları 3 2. Aşağıdakilere Sahip Olduğunuzdan

Detaylı

TD-W8961ND 300Mbps Kablosuz N ADSL2+ Modem Router

TD-W8961ND 300Mbps Kablosuz N ADSL2+ Modem Router TD-W8961ND 300Mbps Kablosuz N ADSL2+ Modem Router Rev: 1.1.1 1910010732 TELİF HAKKI ve MARKALAR Özellikler, herhangi bir bildirimde bulunmadan değiştirilebilir. bir TP-LINK TECHNOLOGIES CO., LTD tescilli

Detaylı

Fronius Datalogger Web

Fronius Datalogger Web / Battery Charging Systems / Welding Technology / Solar Electronics Fronius Datalogger Web TR Kullanım kılavuzu Sistem Denetimi 42,0426,0064,TR 005-04042013 0 Değerli okuyucu TR Giriş Bize karşı duymuş

Detaylı

Kullanım Kılavuzu - 1

Kullanım Kılavuzu - 1 Kullanım Kılavuzu - 1 2-2014. Tüm Hakları Saklıdır. Iconia Tab 8 Bunları kapsar: Iconia W1-810 Bu değişiklik: 10/2014 Bir Acer ID'ye kayıt olun müthiş avantajlardan yararlanın Bir Acer ID'ye kayıt olmak

Detaylı

www.neoenerji.com Fronius Datalogger Web / Battery Charging Systems / Welding Technology / Solar Electronics Kullanım kılavuzu Sistem Denetimi

www.neoenerji.com Fronius Datalogger Web / Battery Charging Systems / Welding Technology / Solar Electronics Kullanım kılavuzu Sistem Denetimi / Battery Charging Systems / Welding Technology / Solar Electronics Fronius Datalogger Web Kullanım kılavuzu Sistem Denetimi TR 42,0426,0064,TR 004-03042012 0 Değerli okuyucu TR Giriş Bize karşı duymuş

Detaylı

TD-8840T ADSL2+ Modem Yönlendiricisi

TD-8840T ADSL2+ Modem Yönlendiricisi ADSL2+ Modem Yönlendiricisi Rev: 1.0.0 1910010380 TELİF HAKLARI & TİCARİ MARKALAR Özellikleri haber vermeden değiştirme hakkı saklıdır. TP-LINK TECHNOLOGIES CO., LTD şirketine ait tescilli ticari bir markadır.

Detaylı

Norton Security with Backup

Norton Security with Backup TM Norton Security with Backup Ürün Kılavuzu Çevremizi koruyalım, 'Doğru olan bu. Symantec, ürünlerimizin çevreye verebileceği zararı azaltmak için bu el kitabının kapağını çıkardı. Bu kılavuz geri dönüşümlü

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Air 5050. One touch setup Simple & easy to use

Kullanım kılavuzu. Air 5050. One touch setup Simple & easy to use yaşam Air 5050 ADSL2+ Kablosuz 4 Port Modem Kullanım kılavuzu Air 5050 One touch setup Simple & easy to use 7/24 desteksupport hattı 7/24 people 0 212 444 0 0239 +90 212 444 239 T L İçindekiler Kılavuza

Detaylı

GİRİŞ 3 PAKET İÇERİĞİ 3 ÖNEMLİ GÜVENLİK UYARILARI 3 PLB-500 TUŞLAR VE LED GÖSTERGELERİ 4 PWE-500 TUŞLAR VE LED GÖSTERGELERİ 5

GİRİŞ 3 PAKET İÇERİĞİ 3 ÖNEMLİ GÜVENLİK UYARILARI 3 PLB-500 TUŞLAR VE LED GÖSTERGELERİ 4 PWE-500 TUŞLAR VE LED GÖSTERGELERİ 5 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER GİRİŞ 3 PAKET İÇERİĞİ 3 ÖNEMLİ GÜVENLİK UYARILARI 3 PLB-500 TUŞLAR VE LED GÖSTERGELERİ 4 PWE-500 TUŞLAR VE LED GÖSTERGELERİ 5 POWERLINE DONANIM KURULUMU 7 POWERLINE KABLOSUZ BAĞLANTI

Detaylı

EWN-G3R (Mini 3G AP) Kullanım Kılavuzu REV:1.0

EWN-G3R (Mini 3G AP) Kullanım Kılavuzu REV:1.0 EWN-G3R (Mini 3G AP) Kullanım Kılavuzu REV:1.0 İçindekiler BÖLÜM 1 ÜRÜN BİLGİSİ... 4 1.1 TANIM... 4 1.2 ÜRÜN SPESİFİKASYONLARI... 4 1.3 PAKET LİSTESİ... 5 1.4 PANEL TANIMI... 5 BÖLÜM 2 ÜRÜN DONANIM KURULUMU...

Detaylı

Kablosuz yaşam 300 Mbps Kablosuz 4-Port Router. Kullanım kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239. Air 4450

Kablosuz yaşam 300 Mbps Kablosuz 4-Port Router. Kullanım kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239. Air 4450 Kablosuz yaşam 300 Mbps Kablosuz 4-Port Router Kullanım kılavuzu Air 4450 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239 İçindekiler Kılavuza genel bakış 3 Güvenlik ve bakım 3 1 GIRIŞ 4 1.1 Minimum sistem gereksinimleri

Detaylı

İçindekiler 1. ÜRÜN HAKKINDA... 1

İçindekiler 1. ÜRÜN HAKKINDA... 1 İçindekiler 1. ÜRÜN HAKKINDA... 1 1.1 Kutu İçeriği... 1 Ön Panel ve Led Göstergeleri:... 2 2. ÜRÜNÜN KURULUMU... 3 3. İNTERNET ERİŞİMİNİN YAPILANDIRILMASI... 4 Ağ Yapılandırması... 4 3.2 AP-Router Arayüzüne

Detaylı

TD-W8961ND Kablosuz N ADSL2+ Modem Router

TD-W8961ND Kablosuz N ADSL2+ Modem Router TD-W8961ND Kablosuz N ADSL2+ Modem Router Rev: 1.0.0 1910010426 TELİF HAKKI ve MARKALAR Özellikler, herhangi bir bildirimde bulunmadan değiştirilebilir. bir TP-LINK TECHNOLOGIES CO., LTD tescilli markasıdır.

Detaylı

TruVision NVR 20 Kullanım Kılavuzu

TruVision NVR 20 Kullanım Kılavuzu TruVision NVR 20 Kullanım Kılavuzu P/N 1070712B-TR REV 1.00 ISS 18SEP12 Telif Hakkı Ticari markalar ve patentler Üretici Sertifikasyon FCC uyumu ACMA uyumu Avrupa Birliği direktifleri 2012 UTC Fire & Security

Detaylı

İçindekiler... Kutu İçeriği... Cihaz Üzerindeki Işıkların(LED lerin) Anlamı... Kolay Kurulum Programı ile Kurulum... WEB Arayüzü Üzerinden Internet

İçindekiler... Kutu İçeriği... Cihaz Üzerindeki Işıkların(LED lerin) Anlamı... Kolay Kurulum Programı ile Kurulum... WEB Arayüzü Üzerinden Internet İçindekiler... Kutu İçeriği... Cihaz Üzerindeki Işıkların(LED lerin) Anlamı... Kolay Kurulum Programı ile Kurulum.... WEB Arayüzü Üzerinden Internet Bağlantı Ayarları... IPTV Bağlantı Kontrolü... WEB Arayüzü

Detaylı

DVR KAYIT CİHAZI (GÜVENLİK AMAÇLI) TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER

DVR KAYIT CİHAZI (GÜVENLİK AMAÇLI) TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER DVR KAYIT CİHAZI (GÜVENLİK AMAÇLI) TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER UR-AND41HVR UR-AND42HVR UR-AND81HVR UR-AND82HVR UR-GR163 UR-AND162HVR UR-ANP41H UR-ANP91H UR-ANP161H UR-ANP42H UR-ANP92H UR-ANP162H

Detaylı

Enerji PLC. WLAN bağlantısı Havalandırma delikleri (KAPATMAYINIZ) Ethernet bağlantısı. WPS tuşu. Grup tuşu. Cihazın içine gömülü 1T1R anten mevcuttur.

Enerji PLC. WLAN bağlantısı Havalandırma delikleri (KAPATMAYINIZ) Ethernet bağlantısı. WPS tuşu. Grup tuşu. Cihazın içine gömülü 1T1R anten mevcuttur. Enerji PLC WLAN bağlantısı Havalandırma delikleri (KAPATMAYINIZ) Ethernet bağlantısı WPS tuşu Grup tuşu Cihazın içine gömülü 1T1R anten mevcuttur. Alt Yüzey Ethernet portu Power tuşu Reset tuşu LED Göstergeleri

Detaylı

TD-8817 ADSL2+ Modem Yönlendiricisi

TD-8817 ADSL2+ Modem Yönlendiricisi ADSL2+ Modem Yönlendiricisi Rev: 2.0.0 1910010443 TELİF HAKLARI & TİCARİ MARKALAR Özellikleri haber vermeden değiştirme hakkı saklıdır. TP-LINK TECHNOLOGIES CO., LTD şirketine ait tescilli ticari bir markadır.

Detaylı