T.C. SELÇUK ÜNİVERSİTESİ DİLEK SABANCI DEVLET KONSERVATUVARI EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖZEL YETENEK GİRİŞ SINAVI KILAVUZU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "T.C. SELÇUK ÜNİVERSİTESİ DİLEK SABANCI DEVLET KONSERVATUVARI 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖZEL YETENEK GİRİŞ SINAVI KILAVUZU"

Transkript

1 T.C. SELÇUK ÜNİVERSİTESİ DİLEK SABANCI DEVLET KONSERVATUVARI EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖZEL YETENEK GİRİŞ SINAVI KILAVUZU

2 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖZEL YETENEK GİRİŞ SINAVI KILAVUZU I. AMAÇ VE KAPSAM Bu kılavuz Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı nın Bölümlerine Özel Yetenek Giriş Sınavı ile öğrenci alınmasını ve buna ilişkin bilgileri içerir. Kılavuz içerisinde kontenjanlar, müracaat şartları, sınavın uygulanışı, puanlama ve kesin kayıt bilgileri yer almaktadır. 1. Kontenjanlar S.Ü. Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı Bölümlerine alınacak öğrenci kontenjan dağılımları aşağıdaki gibidir. S.N. Bölümü Anasanat Dalı Kontenjan 1 Geleneksel Türk Sanat Müziği Türk Sanat Müziği 20 2 Sahne Sanatları Tiyatro 15 3 Sahne Sanatları Opera 10 Not: Adaylar bir programa müracaat edebilecekleri gibi bütün programlara da ayrı ayrı müracaat edebilirler. Her program için asıl ve yedek listeler ayrı ayrı ilan edilecektir. 2. Özel Yetenek Giriş Sınavı ve Kayıt Tarihi Ön Kayıt : Temmuz 2014 Sınav : Ağustos 2014 Not: Özel Yetenek Sınavları saatleri arasında gerçekleştirilecek olup; müracaat sayısına göre II. Aşama Sınav tarihleri (Tiyatro Anasanat Dalı için I. Aşama nın b bölümünün sınav tarihleri de) Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı Müdürlüğü tarafından belirlenip birimde ilan edilecektir. 3. Adaylarda Aranan Nitelikler yılı YGS puan türlerinin herhangi birinden en az 180 ve daha yukarı puan almış olmak. 2- Müracaat ettiği sanat dalı eğitimini sürdürecek bir engeli bulunmamak.

3 4. Sınav Şekli ve Puanlama 1- Özel Yetenek Sınavları iki aşamadan oluşmakta olup; 1. Aşama Baraj Sınavı, 2. Aşama Kesin Kabul Sınavıdır. 2- Özel Yetenek Giriş Sınavına katılan adayların başarı puanları 2014 ÖSYS Kılavuzunda belirtilen esaslara göre belirlenecektir. Bölümlerle ilgili puanlama ve sınav şekli ileriki sayfalarda açıklanacaktır. Not: Orta öğretimlerini Konservatuvar veya Anadolu Güzel Sanatlar liselerinde tamamlayan aynı alanda Konservatuvarımıza müracaat eden adaylar da 1. Aşama Sınavlarına (Baraj Sınavlarına) tabi tutulacaklardır. 5. Özel Yetenek Giriş Sınavlarına Müracaatlar Özel Yetenek Giriş Sınavları na müracaatlar Konservatuvarımızın web sayfasından sanal ortamda alınacaktır. Adayların ön kayıt formlarında yer alacak fotoğraflarının son altı ay içerisinde çekilmiş olması ve yüzü açık, adayın kolaylıkla tanınmasını sağlayacak şekilde cepheden çekilmiş olması gerekmektedir. (Fotoğraflarında yüzleri belirgin olmayan adayların müracaatları kabul edilmez.) Aday, sınava gelirken sınav giriş belgesi çıktısı(sınav giriş belgesi olmayan adaylar sınava alınmazlar), nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport ile gelmelidir. Ön kayıt yapan öğrenciler beyanlarını doğru yapmak zorundadırlar. Önkayıtlar esnasında doğru beyanda bulunmadığı anlaşılan adaylar için yasal işlem başlatılmakla birlikte, kesin kayıt hakkı da tanınmayacaktır. (Adayın doğru beyanda bulunmaması halinde öğrenci mezuniyet aşamasında dahi olsa okuldan atılır ve yasal işlem başlatılır.) Ön kayıt sonrası program ve branş tercihlerinde herhangi bir değişiklik yapılmayacaktır. Adaylar birden fazla programa müracaat edebilirler. Adaylardan özel yetenek sınavı giriş ücreti alınmayacaktır. 6. Başvuru Yeri, Tarih ve Saatleri Ön kayıt için başvuru, internet üzerinden alınacaktır. Adaylar, Temmuz 2014 tarihleri arasında Selçuk Üniversitesi web sayfası ve Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı web sayfasında ilan edilen linkten ön kayıt müracaatlarını gerçekleştireceklerdir.

4 II. BÖLÜMLERE GÖRE SINAVLARIN UYGULANIŞI

5 Geleneksel Türk Müziği Bölümü Türk Sanat Müziği Anasanat Dalı 1. Aşama Sınavı (Baraj Sınavı) Bu sınav eleme niteliğindedir. Adaylardan; a) Piyanodan verilecek tek ve çift seslerin tekrar edilmesi, b) Verilecek ritmin tekrar edilmesi, c) Tanbur ve Kanun sazı ile çalınacak kısa melodilerin tekrar edilmesi, d) Herhangi bir enstrüman çalması ve/veya bir sözlü eseri okuması, 1. Aşama Sınavlarından (Baraj Sınavlarından) 100 üzerinden 60 puan ve üstü alan adaylar 2. Aşama Sınavlarına (Kesin Kabul Sınavlarına) girmeye hak kazanırlar. 2. Aşama Sınavı (Kesin Kabul Sınavı) Bu sınava 1. Aşamada başarılı olan adaylar alınır. Adaylardan; a) Tanbur sazı ile çalınacak melodilerin tekrar edilmesi, b) Verilecek ritm kalıplarının tekrar edilmesi, c) Kendi performansını göstermek üzere herhangi bir eseri enstrüman ile çalması ve/veya sözlü olarak okuması, d) Sanata bakış açıları ile ilgili genel kültür soruları, 2. Aşama Sınavları (Kesin Kabul Sınavları) sonucunda adayların Özel Yetenek Sınav Puanları 2014 ÖSYS Kılavuzunda belirtildiği şekilde hesaplanır.

6 Sahne Sanatları Bölümü Opera Anasanat Dalı 1. Aşama Sınavı ( Baraj Sınavı ) Bu sınav eleme niteliğindedir. Adaylardan; a) Ses renginin anlaşılabilmesi için kısa bir ses açma çalışması yapmaları, b) Uygulanacak müziksel işitme sınavında; - Piyanodan verilecek tek ses, çift ses ile üç ve dört sesli akorların tekrar edilmesi, - Piyanoyla çalınacak ezginin tekrar edilmesi, - Verilecek ritmin tekrar edilmesi, 1. Aşama Sınavlarından (Baraj Sınavlarından) 100 üzerinden 60 puan ve üstü alan adaylar 2. Aşama Sınavlarına (Kesin Kabul Sınavlarına) girmeye hak kazanırlar. 2. Aşama Sınavı ( Kesin Kabul Sınavı ) Bu sınava 1. aşamada başarılı olan adaylar alınır. Adaylardan; a) Adaya ses alanı ve rengi, ses türü ve diksiyonunu değerlendiren Şan egzersizleri yaptırılır. b) Aday daha önceden çalıştığı 3 Eser (Antik Aryalar) seslendirir. Sınav komisyonu eserleri müzikalite, artikülasyon ve ritm açısından değerlendirir. c) Adaylardan sınavda kendilerine verilecek konuları doğaçlama olarak canlandırmaları istenir. d) Adaylara opera ilgili sanata bakış açılarını ortaya koyabileceği sözlü genel kültür soruları yöneltilir. 2. Aşama Sınavları (Kesin Kabul Sınavları) sonucunda adayların Özel Yetenek Sınav Puanları 2014 ÖSYS Kılavuzunda belirtildiği şekilde hesaplanır.

7 Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Anasanat Dalı 1. Aşama Sınavı ( Baraj Sınavı ) Bu sınav eleme niteliğindedir ve iki bölümden oluşmaktadır. a bölümünün ortalamaya etkisi %30 ve b bölümünün ortalamaya etkisi ise %70 tır. a) Kulak ve fizîkî yeterlilik sınavı: - Adaylara tek ses, ritm ve melodi tekrarından oluşan işitme sınavı uygulanır. Ayrıca, adaylardan hazırlamış oldukları bir şarkı ya da türküyü farklı tonlardan seslendirmeleri istenir. - Dans, yürüyüş ve ritmik hareket gibi uygulamalarla adayların bedensel durumları incelenir. Adayların bu bölüme sınava tayt ya da şortla girmeleri gerekmektedir. b) Sahne Sınavı: - Kulak ve fizîkî yeterlilik sınavı tamamlandıktan sonra yapılacak olan bu sınavda adaylardan, kendi seçtikleri iki tiradı oynamaları istenir. Bu tiratlardan biri komedi, diğeri dram olmalıdır. - Adaylara tiyatro ve oyunculukla ilgili sanata bakış açılarını ortaya koyabileceği sözlü genel kültür soruları yöneltilir. 1. Aşama Sınavlarından (Baraj Sınavlarından) 100 üzerinden 60 puan ve üstü alan adaylar 2. Aşama Sınavlarına (Kesin Kabul Sınavlarına) girmeye hak kazanırlar. 2. Aşama Sınavı (Kesin Kabul Sınavı) Bu sınava 1. aşamada başarılı olan adaylar alınır. - Adaylardan sınavda kendilerine verilecek olan bir tiradı oynamaları istenir. - Adaylardan sınavda kendilerine verilecek konuları doğaçlama olarak canlandırmaları istenir.

8 III. SINAV SONUÇLARININ DEĞERLENDİRİLMESİ 1. Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı 2014 Özel Yetenek Giriş Sınavı; Baraj ve Kesin Kabul sınavı aşamalarından oluşmaktadır. 2. Sınav sonuçları her bir anasanat dalı için ayrı ayrı hesaplanacaktır. Sınavın kesin sonuçları ise; sınavın tüm aşamaları bittikten ve ÖSYS kılavuzunda yer alan Özel Yetenek Sınavlarının yapılmasına ilişkin belirlenen kriterler ve puanlamalar dikkate alındıktan sonra Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı biriminde ilan edilir. 3. Bir aday tercih ettiği ve kazandığı takdirde her programın listesinde yer alabilecektir. 4. Sınava müracaat eden tüm adaylar kılavuzdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılır. IV. PUANLAMA Özel Yetenek Sınavına katılan adayların başarı puanları 2014 (YGS) Öğrenci Seçme Sınavı Kılavuzundaki esaslara göre belirlenecektir. V. KESİN VE YEDEK KAYITLAR 1. Kesin Kayıt: Özel Yetenek Giriş Sınavını kazanan adayların kesin kayıt tarihi ve kesin kayıtta istenen belgeler her yıl için Selçuk Üniversitesi yeni öğrenci kayıt tarihleri de dikkate alınarak S.Ü. Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı Özel Yetenek Giriş Sınavı Kılavuzunda ilan edilir. Belgesi eksik olan adayların kayıtları yapılmaz. Kayıt hakkı kazanan adayların kayıtlarını, bizzat adayın kendisi veya noter tasdikli vekalet verdiği bir yakını yaptırabilir. Süresi içerisinde kesin kayıt yaptırmayan adaylar haklarını kaybederler. 2. Yedek Kayıt: Süresi içerisinde kesin kayıt yaptırmayan asıl adayların yerine boş kalan kontenjan kadar kesin kayıt hakkı elde eden sıralı yedek aday listeleri S.Ü. Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı biriminde ilan edilir. Bu adaylardan ilan edilen sürede kayıt yaptırmayan adaylar, kayıt haklarını kaybederler. VI. KESİN VE YEDEK KAYIT TARİHLERİ Kesin Kayıt : Eylül 2014 Yedek Kayıt İlanı : 08 Eylül 2014 Yedek Kayıt : Eylül 2014

9 VII. KESİN KAYIT İÇİN İSTENİLEN BELGELER 2014 Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) Sonuç Belgesi nin aslı Diploma (mezun olduğunuz okuldan aldığınız diplomanın aslı ya da yeni tarihli geçici mezuniyet belgesi) Nüfus Cüzdanı Onaylı Örneği (muhtarlardan ya da nüfus müdürlüklerinden alınacak belge yeterlidir, noter onayı gerekmemektedir.) 12 adet (4,5 X 6 cm. boyutunda) vesikalık fotoğraf (Son 6 ay içerisinde çekilmiş olacak)

T.C. ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ GÜZEL SANATLAR EĞİTİMİ BÖLÜMÜ MÜZİK EĞİTİMİ ANABİLİM DALI 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

T.C. ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ GÜZEL SANATLAR EĞİTİMİ BÖLÜMÜ MÜZİK EĞİTİMİ ANABİLİM DALI 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI T.C. ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ GÜZEL SANATLAR EĞİTİMİ BÖLÜMÜ MÜZİK EĞİTİMİ ANABİLİM DALI 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖZEL YETENEK SINAV KILAVUZU MÜZİK EĞİTİMİ ANABİLİM DALI Samsun Ondokuz

Detaylı

1-BAŞVURU İŞLEMLERİ ÖN KAYIT KOŞULLARI

1-BAŞVURU İŞLEMLERİ ÖN KAYIT KOŞULLARI BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ RESİM VE BASKI SANATLARI BÖLÜMLERİ 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖN KAYIT - YETENEK SINAVI UYGULAMA ESASLARI Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Resim

Detaylı

2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖZEL YETENEK SINAVI KILAVUZU

2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖZEL YETENEK SINAVI KILAVUZU 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖZEL YETENEK SINAVI KILAVUZU KONYA 2015 Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin aşağıda belirtilen bölümlerine 2015-2016 eğitim-öğretim yılı için ön kayıt ve özel

Detaylı

ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ 19 MAYIS SAMSUN DEVLET KONSERVATUVARI MÜZİK BÖLÜMÜ GELENEKSEL TÜRK MÜZİKLERİ ANASANAT DALI LİSANS PROGRAMI

ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ 19 MAYIS SAMSUN DEVLET KONSERVATUVARI MÜZİK BÖLÜMÜ GELENEKSEL TÜRK MÜZİKLERİ ANASANAT DALI LİSANS PROGRAMI ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ 19 MAYIS SAMSUN DEVLET KONSERVATUVARI MÜZİK BÖLÜMÜ GELENEKSEL TÜRK MÜZİKLERİ ANASANAT DALI LİSANS PROGRAMI 2015/2016 AKADEMİK YILI ÖZEL YETENEK SINAVI KILAVUZU SAMSUN - 2015

Detaylı

GİRİŞ YETENEK SINAVLARI KILAVUZU

GİRİŞ YETENEK SINAVLARI KILAVUZU MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ 2015/2016 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI GİRİŞ YETENEK SINAVLARI KILAVUZU MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ 2015 İÇİNDEKİLER GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ VE MİMARLIK FAKÜLTESİ

Detaylı

GİRİŞ YETENEK SINAVLARI KILAVUZU

GİRİŞ YETENEK SINAVLARI KILAVUZU MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ 2014 / 2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI GİRİŞ YETENEK SINAVLARI KILAVUZU MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ 2014 İÇİNDEKİLER GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ VE MİMARLIK

Detaylı

AKSARAY ÜNİVERSİTESİ 2014-2015 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI

AKSARAY ÜNİVERSİTESİ 2014-2015 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI AKSARAY ÜNİVERSİTESİ 2014-2015 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI EĞİTİM FAKÜLTESİ GÜZEL SANATLAR EĞİTİMİ BÖLÜMÜ RESİM-İŞ EĞİTİMİ ANABİLİM DALI ÖZEL YETENEK SINAVI KILAVUZU I. KONTENJAN ÖZEL YETENEK SINAVI KILAVUZU

Detaylı

SPOR BİLİMLERİ GATRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI LİSANS PROGRAMLARINA

SPOR BİLİMLERİ GATRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI LİSANS PROGRAMLARINA T.C. AVRASYA ÜNİVERSİTESİ 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖZEL YETENEK SINAVI KLAVUZU SPOR BİLİMLERİ VE GATRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI LİSANS PROGRAMLARINA 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı için ÖZEL YETENEK

Detaylı

T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU 2013 2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖZEL YETENEK BAŞVURU VE DEĞERLENDİRME YÖNERGESİ

T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU 2013 2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖZEL YETENEK BAŞVURU VE DEĞERLENDİRME YÖNERGESİ T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU 2013 2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖZEL YETENEK BAŞVURU VE DEĞERLENDİRME YÖNERGESİ TOKAT 2013 DEĞERLİ ADAYLAR Gaziosmanpaşa Üniversitesi Beden

Detaylı

MÜZİK ÖĞRETMENLİĞİ VE RESİM-İŞ ÖĞRETMENLİĞİ

MÜZİK ÖĞRETMENLİĞİ VE RESİM-İŞ ÖĞRETMENLİĞİ KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ FATİH EĞİTİM FAKÜLTESİ GÜZEL SANATLAR EĞİTİMİ BÖLÜMÜ MÜZİK ÖĞRETMENLİĞİ VE RESİM-İŞ ÖĞRETMENLİĞİ 2012 YILI ÖZEL YETENEK SINAVLARI KILAVUZU Temmuz 2012 TRABZON 1 İÇİNDEKİLER

Detaylı

GENEL KONTENJAN 2 38 180 PUAN

GENEL KONTENJAN 2 38 180 PUAN GÜZEL SANATLAR EĞĠTĠMĠ BÖLÜMÜ MÜZĠK ÖĞRETMENLĠĞĠ 2015-2016 ÖZEL YETENEK SINAV KILAVUZU Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği Programı 2015-2016 Eğitim- Öğretim yılı özel yetenek

Detaylı

GAZİ ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜNDEN

GAZİ ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜNDEN GAZİ ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜNDEN üstü Programlarımıza 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılında öğrenci alınacaktır. Programlara kabul şartları, kontenjanlar ve başvuru ile

Detaylı

BİRİNCİ BÖLÜM. Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

BİRİNCİ BÖLÜM. Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar T.C. ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ YURTDIŞINDAN VEYA YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLER İÇİN BAŞVURUVE KAYIT KABUL YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE

Detaylı

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ ANKARA DEVLET KONSERVATUVARI LİSE DEVRESİ EĞİTİM-ÖĞRETİM ve SINAV YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM. Amaç, Dayanak ve Tanımlar

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ ANKARA DEVLET KONSERVATUVARI LİSE DEVRESİ EĞİTİM-ÖĞRETİM ve SINAV YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM. Amaç, Dayanak ve Tanımlar HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ ANKARA DEVLET KONSERVATUVARI LİSE DEVRESİ EĞİTİM-ÖĞRETİM ve SINAV YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç Amaç, Dayanak ve Tanımlar MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı; müzik ve sahne sanatları

Detaylı

2013-2014 eğitim-öğretim yılı özel yetenek sınavı yönergesi 6. Amaç ve kapsam 6 Dayanak 7 Tanımlar 7 Giriş esasları 7 Başvuru tarihi ve yeri 7

2013-2014 eğitim-öğretim yılı özel yetenek sınavı yönergesi 6. Amaç ve kapsam 6 Dayanak 7 Tanımlar 7 Giriş esasları 7 Başvuru tarihi ve yeri 7 İÇİNDEKİLER Sayfa No Giriş 4 Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu kadrosu 4 Bartın Üniversitesi Beden Eğitimi Ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği ve Antrenörlük Eğitimi Bölümleri Genel

Detaylı

BOŞ KONTENJANLAR İÇİN EK YERLEŞTİRME TARİHLERİ

BOŞ KONTENJANLAR İÇİN EK YERLEŞTİRME TARİHLERİ (16/06/2015 tarih, 64 sayılı Senato toplantısının 23 nolu karar ekidir.) EK: 17 20152016 GÜZ YARIYILI LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARA ÖĞRENCİ ALIM TAKVİMİ TEZLİ YÜKSEK LİSANS Başlangıç Bitiş Yatay geçiş Başvuruları

Detaylı

T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU. www.besyocuyuz.com

T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU. www.besyocuyuz.com T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU www.besyocuyuz.com 2015 2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖZEL YETENEK BAŞVURU VE DEĞERLENDİRME KILAVUZU DEĞERLİ ADAYLAR TOKAT 2015 Gaziosmanpaşa

Detaylı

GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ NDEN

GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ NDEN GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ NDEN Lisansüstü Programlarımıza 2015 2016 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında öğrenci alınacaktır. Başvuru ile ilgili detay bilgiler aşağıda verilmiştir.

Detaylı

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARA BAŞVURU KILAVUZU

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARA BAŞVURU KILAVUZU KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ 20142015 EĞİTİMÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARA BAŞVURU KILAVUZU HAZİRAN2014 1 2014 2015 EĞİTİMÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI LİSANSÜSTÜ

Detaylı

DOKUZ EYLÜL ÜN VERS TES GÜZEL SANATLAR FAKÜLTES. Bilgi için: GSF Tel: (232) 238 90 75. www.deu.edu.tr/gsf. G R fi SINAVLARI KILAVUZU 2006-2007 ZM R

DOKUZ EYLÜL ÜN VERS TES GÜZEL SANATLAR FAKÜLTES. Bilgi için: GSF Tel: (232) 238 90 75. www.deu.edu.tr/gsf. G R fi SINAVLARI KILAVUZU 2006-2007 ZM R DOKUZ EYLÜL ÜN VERS TES GÜZEL SANATLAR FAKÜLTES Bilgi için: GSF Tel: (232) 238 90 75 www.deu.edu.tr/gsf G R fi SINAVLARI KILAVUZU 2006-2007 ZM R SUNUŞ Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi

Detaylı

T.C. ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ YAŞAR DOĞU SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ. 2014 2015 Öğretim Yılı ÖZEL YETENEK SINAV KILAVUZU

T.C. ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ YAŞAR DOĞU SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ. 2014 2015 Öğretim Yılı ÖZEL YETENEK SINAV KILAVUZU T.C. ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ YAŞAR DOĞU SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ 2014 2015 Öğretim Yılı ÖZEL YETENEK SINAV KILAVUZU BÖLÜMLER Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Antrenörlük Eğitimi Spor Yöneticiliği

Detaylı

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ NDEN

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ NDEN BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ NDEN Balıkesir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ne 20152016 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılında aşağıda belirtilen sayıda yüksek lisans ve doktora öğrencisi alınacaktır.

Detaylı

T.C. MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

T.C. MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN T.C. MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN Üniversitemiz Fen-Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Devlet Konservatuvarı ve Meslek Yüksekokulu nun 2014 2015

Detaylı

T.C. NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü

T.C. NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜNDEN Enstitümüz lisansüstü öğretim programlarına 2013 2014 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı için öğrenci alınacaktır. alınacak

Detaylı

GAZİ ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ NDEN

GAZİ ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ NDEN GAZİ ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ NDEN Lisansüstü Programlarımıza 2015 2016 Eğitim-Öğretim Yılı Güz yarıyılında öğrenci alınacaktır. Başvuru ile ilgili detay bilgiler aşağıda verilmiştir.

Detaylı

TÜRK HAVA KURUMU ÜNİVERSİTESİ YATAY GEÇİŞ YÖNERGESİ

TÜRK HAVA KURUMU ÜNİVERSİTESİ YATAY GEÇİŞ YÖNERGESİ TÜRK HAVA KURUMU ÜNİVERSİTESİ YATAY GEÇİŞ YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönergenin amacı, ön lisans ve lisans düzeyindeki programlar arasında kurumiçi, kurumlararası

Detaylı

T.C. ORDU ÜNİVERSİTESİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU 2014 2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖZEL YETENEK SINAVI BİLGİLENDİRME KILAVUZU

T.C. ORDU ÜNİVERSİTESİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU 2014 2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖZEL YETENEK SINAVI BİLGİLENDİRME KILAVUZU T.C. ORDU ÜNİVERSİTESİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU 2014 2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖZEL YETENEK SINAVI BİLGİLENDİRME KILAVUZU ORDU 2014 DEĞERLİ ADAYLAR! Atatürkçü düşünceyi ilke edinmiş, millî ve manevî

Detaylı

T.C. KARABÜK ÜNİVERSİTESİ HASAN DOĞAN BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU

T.C. KARABÜK ÜNİVERSİTESİ HASAN DOĞAN BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU T.C. KARABÜK ÜNİVERSİTESİ HASAN DOĞAN BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLİĞİ ÖZEL YETENEK SINAV KILAVUZU Karabük - 2014 http://besyo.karabuk.edu.tr HASAN DOĞAN BEDEN EĞİTİMİ SPOR

Detaylı

Başvuru Şartları: Kontenjanlar:

Başvuru Şartları: Kontenjanlar: 20 Ocak 2015 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında alınana kararla 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Döneminde yürütülen Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı için Karadeniz Teknik

Detaylı

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABUL ESASLARI (LİSANS)

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABUL ESASLARI (LİSANS) YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABUL ESASLARI (LİSANS) KAPSAM MADDE 1 - (1) Bu esaslar, Yıldız Teknik Üniversitesinde öğrenim görmek üzere Yıldız Teknik Üniversitesi Yurt Dışı Öğrenci

Detaylı