TÜRKİYE OKUL SPORLARI FEDERASYONU YILI FAALİYET RAPORU. Federasyonumuzun 3. Olağan Mali Genel Kurul faaliyet raporudur.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "TÜRKİYE OKUL SPORLARI FEDERASYONU 2012-2014 YILI FAALİYET RAPORU. Federasyonumuzun 3. Olağan Mali Genel Kurul faaliyet raporudur."

Transkript

1 TÜRKİYE OKUL SPORLARI FEDERASYONU YILI FAALİYET RAPORU Federasyonumuzun 3. Olağan Mali Genel Kurul faaliyet raporudur. Federasyonumuz; göreve geldiği günden bugüne, Toplumun çıkarlarını kendi çıkarlarının önünde tutma, Başkalarına bağımlı hale getirecek bağlantılara girmeme, tarafsız olma, hesap verebilir olma, Şeffaflık, Açıklık ve Dürüstlük, davranışlarıyla bu ilkeleri yaşatmak gibi etik değerlere önem vermiştir. Federasyonumuz; Başkan ve yönetimiyle, diğer kurullarla yapmış olduğu çalışmalardaki sürekliliğiyle uluslararasında bir güç ve başarıda bir istikrar abidesi olmuştur. 1-KURUMSAL ÇALIŞMALAR Federasyonumuz kurumsal yapının oluşturulması hizmet kalitesinin artırılmasına yönelik çalışmalara öncelik vermiş, Stratejik Planını doğrultusunda uygun olarak daha önce hayata geçirdiği kurullara, talimatlar hazırlamak suretiyle kurumsal yapının mevzuat çalışmalarının tamamlanmasında son aşamaya gelinmiştir. Bu sebeple hazırladığı; Yurt Dışı Spor Faaliyetleri Talimatı, Sağlık ve Doping talimatı, ISF Kurul Çalışma Talimatı, Organizasyon Gönüllü Eğitim Talimatı. Millik Belge Talimatı ile daha kalıcı ve kurumsal çalışmalarını Ocak 2015 tarihinden itibaren uygulamaya koyacaktır. Daha profesyonel etkin ve aktif çalışma prensibi federasyon çalışmalarımızda öncelikli hedefimiz olmuştur. Federasyonumuz düzenlediği Millilik Belgelerini Web sayfasından ilan etmek suretiyle şeffaf ve açık örnek bir işleyişi yürürlüğe koymuştur. Bu kamuoyunda takdir edilen bir uygulama olmuştur. Federasyonumuz Okul takımlarımızın yanı sıra Karma Milli takım oluşturmak suretiyle göreve geldiğimiz tarihten itibaren 181 sporcu öğrencimizin Milli olmasını sağlayarak, burs almalarını ve BESYO ların ilgili bölümlerine yerleşmelerini gerçekleştirmiştir. 2-ISF İLE İLİŞKİLER(ULUSLARARASI OKUL SPORLARI FEDERASYONU) Ülkemiz 1972 yılından bu yana hiç olmadığı kadar ISF(Uluslar Arası Okul Sporları Federasyonu) ile ilişkilerini geliştirmiş, Lider ülke, güçlü federasyon vizyonuyla, etkin ve aktif rol üstlenmiş, yönetilen bir ülkeden artık yöneten ülkeye, sözü geçen bir federasyona, her platformda hakkını koruma gücüne erişmiştir. Bu başarılı işbirliğin temel felsefesi, ISF ruhuna uygun hareket etme, Dünya Çocukları arasında barış, kardeşlik ve dostluğun gelişimine katkı sağlama, Ülkemizde başarılı organizasyonlar gerçekleştirme, ISF organizasyonlarına katılma, ISF organizasyonlarında üstün sportif başarı elde etme, ISF kurullarında söz sahibi olma, anlayışın gerçekleşmesi sayesinde olmuştur. 2.1.ISF YÖNETİM VE TEKNİK KURULLAR TOPLANTISI YAPTIK/İZMİR ISF General Assembly ve ExcutiveCommittee 27 Kasım -04 Aralık 2012 tarihlerinde İzmir de yapıldı. Ülkemiz ilk böyle bir organizasyon gerçekleştirmiştir. Tüm ISF e üye ülkelerin federasyon Başkanları, temsilcileri, yönetim ve teknik kurul üyeleriyle yapılan toplantıda önemli kararlar alındı.bu organizasyonun başarısı ülkemiz ve federasyonumuz adına ISF de önemli yankı buldu.

2 2.2. RAYMOND DEFEVER ONUR ÖDÜLÜNÜ ALDIK Federasyonumuz 2012 yılında Uluslararası Dünya Okul Sporlarına yaptığı katkı ve başarılı çalışmaları nedeniyle ISF RAYMOND DEFEVER TROPHY ONUR ÖDÜLÜ NE layık görüldü.istanbul Balta Limanı Polis evinde gerçekleştirilen törene ISF Başkanı Andrea DELPİN, Genel Sekreter Jan COOLEN ve yönetim kurulu, Avrupa Kıta Başkanı, Nicos MEGALEMOS katıldı. Bu ödülün; ülkemizin 40 yıllık Okul Sporları tarihinde ilk kez alınıyor olması onurumuzu ve haklı gururumuzu bir o kadar daha arttırmıştır 2.3. ISF GENEL KURULUNDA TARİH YAZDIK ISF Genel Kurulu 4-8 Haziran 2014 tarihleri arasında Fransa nın Beşanson kentinde yapıldı. Genel Kurul seçimlerinden Federasyonumuz; ülkemiz adına tarihi ve muhteşem bir başarıyla çıktı. Yönetim ve Teknik kurullara önerdiği on bir (11) adayın bir bütün olarak ISF de görev almasını sağlayarak dünyada en fazla temsilciyle temsil edilme hakkını da kazandı. Artık yönetilen den yönetene; hakkında karar verenden karar alanlara; ülkemizin uluslararasında öncü olunmasına geçilmiştir. Seçilen arkadaşlarımız kendi alanlarında mesleki donanımı, bilgi düzeyleriyle yeterli ve temsil etme yetenekleri üst düzeydedir. Dört yıllığına görev yapmak üzere yapılan seçimlerin sonucunda Federasyonumuz adayı Sağlık Kurulu Başkanımız Doç. Dr. Bülent BEKTAŞER, ISF Yönetim Kurulu Üyeliği ve Sağlık ve Doping Başkanlığına en fazla oyu alarak seçilmiştir. Levent TANIK; Hentbol Kurul Üyeliğine ve ISF İletişim Koordinatörlüğüne Nihat DOKER; Atletizm Teknik Kurul Asbaşkanlığına, Birol VURAL; Tenis Teknik Kurul Asbaşkanlığına Ramazan İMAMOĞLU; Badminton Teknik Kurul Asbaşkanlığına, Turgut PAŞALI; Basketbol Teknik Kurul Üyeliğine, Manolya AKIN; Aletli Jimnastik Teknik Kurul Üyeliğine, Gürbüz BALEMİR; Yüzme Teknik Kurul Üyeliğine, Pervin AVŞAR; Oryantring Teknik Kurul Üyeliğine, Mehmet DEMİRDELEN; Voleybol Teknik Kurul Üyeliğine Rıza Savaş YAĞCI; Futbol Teknik Kurul Üyeliğine, seçilmişlerdir 3-SPORTİF BAŞARILAR Türkiye Okul Sporları Federasyonu 2013 yılında altın yılını yaşamıştır. ISF (Uluslararası Okul Sporları Federasyonu)faaliyetlerinde; 5 ayrı branşta 14 takımla katıldığımız Dünya şampiyonalarından; 6 Dünya Şampiyonluğu 4 Dünya ikinciliği 3 Dünya Üçüncülüğü elde ederek, öncesi olmayan ve kırılması güç birrekorun da sahibi oldu. Sportif anlamda elde edilen bu başarılar Uluslararası Okul Sporları kamuoyunda da büyük yankı buldu ISF Türkiye Yılı olarak ilan edildi Hep isabet edene hiç tesadüf denir mi.? sözünden hareketle bu başarımız sistemli, planlı, programlı, disiplinli ve ekip çalışmamızın bir karşılığıdır.

3 YILI SPORTİF BAŞARILARIMIZ BASKETBOL: 28Mart-5 Nisan 2013 Güney Kıbrıs Rum Kesimi Kız: İstanbul Bostancı Doğa Koleji; Dünya Şampiyonu Erkek: İstanbul Mürüvvet Evyap Koleji; Dünya Şampiyonu YÜZME: Nisan 2013 İsrail Kız: İstanbul Anabilim Eğitim Kurumları; Dünya İkincisi Erkek: İzmir Özel Fatih Koleji; Dünya İkincisi Kız- Federasyon Karma Milli Takımı; Dünya Şampiyonu Erkek Federasyon Karma Milli Takımı; Dünya Şampiyonu TENİS: Nisan 2013 AVUSTRALYA Kız: İstanbul İstek Vakfı Kemal Atatürk Anadolu Lisesi; Dünya Şampiyonu Erkek: İstanbul İstek Vakfı Kemal Atatürk Anadolu Lisesi; Dünya Üçüncüsü Gelibolu Turnuvasında İpek Soylu; Dünya Şampiyonu FUTBOL: Nisan 2013 FRANSA Erkek: İstanbul Kadıköy Ticaret Meslek Lisesi; Dünya şampiyonu Kız: Kocaeli Karşıyaka Koleji; Dünya Dokuzuncusu ATLETİZM: Haziran 2013 Çek Cumhuriyeti Kız: Bursa Faik Çelik Kız Teknik ve Meslek Lisesi; Dünya İkincisi Erkek: Ankara Yenimahalle Endüstri Meslek Lisesi; Dünya İkincisi Kız: Federasyon Karma Milli Takımı; Dünya Üçüncüsü Erkek Federasyon Karma Milli Takımı; Dünya Üçüncüsü YILI SPORTİF BAŞARILARIMIZ Türkiye Okul Sporları Federasyonu 2014 yılında; ISF (Uluslararası Okul Sporları Federasyonu)faaliyetlerinde; 7 ayrı branşta 21 takımla katıldığı Dünya Şampiyonalarından; 6 Dünya Şampiyonluğu, 1 Dünya İkinciliği, 3 Dünya Üçüncülüğü elde etmiştir. KROS: 30 Mart-04 Nisan 2014 İsrail Kız: Ağrı Kız Teknik ve Meslek Lisesi; Dünya Şampiyonu Erkek: Erzurum Adnan Menderes Anadolu Lisesi; Dünya Şampiyonu Erkek Federasyon Karma Milli Takımı; Dünya Şampiyonu Kız: Federasyon Karma Milli Takımı; Dünya İkincisi

4 VOLEYBOL:07-09 Nisan 2014 Portekiz Kız: İstanbul Bostancı Doğa Koleji; Dünya Şampiyonu Erkek: İstanbul Suadiye Hacı Tarman Anadolu Lisesi; Dünya Üçüncüsü FUTSAL:26 Nisan/06 Mayıs 2014 İtalya Kız: İstanbul Mevlana Kız Teknik ve Meslek Lisesi; Dünya Şampiyonu Erkek: İstanbul Kadıköy Ticaret Meslek Lisesi; Dünya Üçüncüsü HENTBOL: Haziran 2014 Trabzon Kız: İstanbul Üsküdar Doğa Koleji; Dünya Şampiyonu Kız: Antalya Muratpaşa Anadolu Lisesi; Dünya Beşincisi Erkek: Ankara Genç Osman Anadolu Lisesi; Dünya Altıncısı Erkek: İstanbul Çengelköy Endüstri Meslek Lisesi; Dünya Yedincisi BADMİNTON: 6-12 Mayıs 2014 Çin Taipei Kız: Ankara Elmadağ Anadolu Lisesi Dünya Üçüncüsü Erkek: Bursa Tophane Endüstri Meslek Lisesi; Dünya Yedincisi Erkek Federasyon Karma Milli Takımı; Dünya Dördüncüsü Kız: Federasyon Karma Milli Takımı; Dünya Dördüncüsü MASA TENİSİ: 4-10 Nisan 2014 Fransa Erkek: Yalova Bahçeşehir Koleji Dünya Beşincisi Kız: Ankara Zübeyde Hanım Kız teknik ve Meslek Lisesi; Dünya Altıncısı Erkek Federasyon Karma Milli Takımı; Dünya Beşincisi Kız: Federasyon Karma Milli Takımı; Dünya Altıncısı BASKETBOL (3X3) Mayıs 2014 Çin Kız: İstanbul Özel Oğuz Kağan Koleji; Dünya Dokuzuncusu 3.3.GYMNASİADE DE TARİHİ BAŞARI ELDE ETTİK. 27 Kasım-04 Aralık 2013 tarihlerinde Brezilya nın Brasil kentinde Dünya Okul sporları Olimpiyatlarında 67 sporcu ile jimnastik-yüzme-atletizm branşlarında yarışmalar katıldık. Ülkemiz 1 Altın-Gümüş-5 Bronz madalya elde edilerek 43.sıradan 11.sıraya yükselmiştir.

5 ATLETİZM Enis KORKMAZ 3000M 1. Batuhan ALTINTAŞ 400M 2. Zeynep METE 2000M Engel 2. Samet TAN 2000M Engel 2. Büşra YILDIRIM 400M Engel 3. YÜZME Ahmet Mustafa KURTULMUŞ 100M Kurbağalama 2. Ahmet Mustafa KURTULMUŞ 50M Kurbağalama 3. Nida Eliz ÜSTÜNDAĞ 100M Kelebek 3. Esra Kübra KAÇMAZ-Nihan ÇAKICI 4X100M Serbest Zeynep Büşra ÖNAL-Başak ER Bayrak Yarışı 2. Mehmet Şamil ŞAP-Kaan ÖZCAN 4X 100MKarışık A.Mustafa KURTULMUŞ-Deniz PALALAR Bayrak Yarışı 3. Nida Eliz ÜSTÜNDAĞ-Merlin AŞKIN 4X100 Karışık Gülşah Sude ÖZGEN-Nihan ÇAKICI Bayrak Yarışı ISF World School SportEducatıonal Sportif Oyunları Atina/Yunanistan 31 Mart-4 Nisan 2014 tarihlerinde Yunanistan ın Atina kentinde yapıldı. Ülkemizi temsilen Uluslararasında başarılı olmuş olimpiyat adayı sporcularımızla katıldık. Bu organizasyonla Olimpiyat ruhunun ve felsefesinin küçük yaşlardan itibaren olimpizm sporcularında olması amaçlanmaktadır 4-FEDERASYONUMUZUN ÜLKEMİZDE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ORGANİZASYONLAR 4.1.FUTSAL DÜNYA ŞAMPİYONASI NİSAN 2012-ANTALYA ISF Futsal Dünya Şampiyonasını Antalya da gerçekleştirildi. ISF tarihinde ilk kez bir branşın başlangıcı ülkemizde yapıldı. Futsal ülkemizin öncülüğünde ISF faaliyetlerinde yerini aldı HENTBOL DÜNYA ŞAMPİYONASI Haziran 2014-Trabzon Hentbol Dünya Şampiyonasını Haziran 2014 tarihlerinde Trabzon ilimizde gerçekleştirdik. Ülkemizi temsilen kız ve erkeklerde ikişer takımla katıldık.24 ülkeden 44 takımla,9 ayrı salonda 162 maç gerçekleştirdik. İlk kez ISF etkinliğinde Barış ve dostluk adına ülkelerin getirdiği fidanlarla Hatıra Ormanı oluşturuldu. Kültürel etkinliklerle bir şölen yaşandı. Bu organizasyon federasyonumuza gönülden bağlı Beden Eğitimi Öğretmenleri ve gönüllülerin fedakârca emek ortaya koyarak çalışmasının sonucunda gerçekleştirilmiştir. Onları teşekkürü fazlasıyla hak etmektedirler. Açılış ve kapanış törenleriyle kültür günü etkinlikleri büyük beğeni kazanmıştır. Yapılan törenle şampiyona bayrağı Fransa ya devredilmiştir. Hentbol Dünya Şampiyonası ISF heyeti tarafından çok çok iyi ve örnek bir organizasyon olarak değerlendirilmiştir.

6 5-FEDERASYONUMUZUN ÜLKEMİZDE GERÇEKLEŞTİRECEĞİ ORGANİZASYONLAR 5.1.ORYANTRİNG DÜNYA ŞAMPİYONASI NİSAN 2014-ANTALYA Oryantring Dünya Şampiyonası Nisan 2014 tarihlerinde Antalya ilimizde yapılacaktır. Burada ülkemizi değişik yaş gruplarında 40 Sporcu temsil edecektir. Bu sayı Federasyon tarihimizde birbranşta rekordur. Federasyonumuz Oryantring i yeni branş olarak faaliyetlerimize eklenmiştir.oryantring ile dünya gençlerinin bir araya gelmesi sağlanarak ülkemizin tanıtımına katkıda bulunulacaktır. 5.2.GYMNASİADE-OKUL SPORLARI OLİMPİYATLARI TEMMUZ 2016 TRABZON Gymnasiade (Okul Sporları Olimpiyatları) bayrağı ülkemizde. Brezilya nın Brasil kentinde gerçekleştirilen Gymnasiade ardından 16. Okul sporları Olimpiyatları Bayrağı Büyükelçimiz Hüseyin Diriöz ile birlikte aldık. Bu organizasyon sayesinde olimpiyatlarda madalya branşları olan Cimnastik-Yüzme-Atletizm branşlarında 210 sporcu yarışmalara katılma şansını elde edecektir. Ayrıca Tenis-Judo-Karate-Eskirim-Satranç-Bilardo-Masa Tenisi- branşlarının da yer aldığı ve yaklaşık 50 Ülkenin 5000 sporcu ile katıldığı bu organizasyon dünyanın en büyük üçüncü organizasyonudur. Gmynasiade sayesinde tabanda büyük bir hareketlilik meydana gelmiş bu organizasyonu spor dünyası ülkemiz için bir şans olarak nitelendirilmektedir. Bu şampiyona Ülkelerin gelecekte olimpiyat oyunlarında yarıştıracağı yıldızların katılacağı bir organizasyondur. Çok önemli ve önceliklidir. Çünkü üç yılda bir yapılmaktadır. 6- ULUSLARARASI FEDERASYONLARI BİRLİK KURMA ÇALIŞMALARINDA YER ALDIK 6.1.GÜNEY DOĞU AVRUPA OKUL SPORLARI BİRLİĞİ Güney Doğu Avrupa Okul sporları Federasyonları Birliğini kurma çalışmalarında lider ülkenin aktif rol alan federasyonu olduk. Ülkemiz öncü olmasının yanı sıra Kosova, Makedonya, Bosna Hersek ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ninde bu uluslararası yapıda yer alabilmesi için çalışmalarını sürdürmekte onlarında haklarını korumaktadır. Bu çalışmaların 1. Toplantısı Sırbistan ın Belgrad kentinde Aralık 2013, 2.si 8-10 Mayıs 2014 tarihlerinde Makedonya da yapıldı. Alınan kararlar gereği yıldızlar kategorisinde Güney Doğu Avrupa ülkeleri arasında daha küçük yaşlarda öğrencilerin spor yapmaları hedeflenmektedir TARİHİMİZE VE KÜLTÜREL GEÇMİŞİMİZE SAHİP ÇIKTIK 2013 Nisan ayında Çanakkale Ruhu Avusturalya da yaşatıldı. Dünya barışı açısından son derece önemli ve tarihi olayların yaşandığı Anzac haftasında Anzac ların torunları 95 yıl öncesini sorgulama fırsatı buldular. Dünya liselerarası Tenis Şampiyonasının Avustralya da gerçekleşeceği tarihlerle Anzac günü ve Gelibolu turnuvasının aynı tarihlerde çakışması üzerine federasyonumuzun davetlisi olarak Avustralya ya takımımızla birlikte gelen ülkemizin son Gazisi Hüseyin KAÇMAZ ın oğlu Turgut Kaçmaz burada çeşitli sivil toplum kuruluşlarını, Türk okullarını ve basın yayın kurumlarını ziyaret ederek konferans ve panellerde Çanakkale savaşlarını babasının ağzından anlattı.25 Nisan günü sabah saatlerinde Çanakkale de 57 alayın bulunduğu yerde gençlik sabah namazı kılıp o anı yaşarken; federasyonumuz da Anzac yürüyüşünde en önde Türk bayrağımızı gururla taşıyarak Avustralya da Çanakkale ruhunu yeniden yaşattı. Burada yapılan ve Türkiye den ilk katılan federasyon olma gururunu yaşadığımız, Gelibolu turnuvasında Milli Sporcumuz İpek SOYLU şampiyon oldu.

7 8-GENÇLİK VE SPOR BAKANIMIZI ZİYARET ETTİK Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay KILIÇ ı makamında ziyaret ettik. Ziyarette eski Spordan Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Faruk Nafiz ÖZAK ta hazır bulundu. Okul Sporları federasyonu faaliyetleri hakkında bilgilendirme gerçekleştirdik. 9-PROJE ÇALIŞMALARINA ÖNEM VERDİK 9.1.Türkiye nin Minikleri Dünyanın Yıldızları Projemizle Van, İstanbul, İzmir pilot bölgelerinden 5000 sporcu taramadan geçirilmiş, seçilen öğrenciler yapılan iki ayrı grupla 120 kişilik ekipler halinde Antalya da kampa alınmış ve Barselona Futbol Okulu Antrenörleri tarafından eğitime tabi tutulmuşlardır. Bu taramalarda ağız diş sağlığı ve diğer sağlık taramaları da yapılmıştır 9.2.Türk Dünyası Okul Sporları Federasyonu kurma çalışmalarını başlattık. Bu kapsamda Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan, Özbekistan, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, okul sporları ile iletişime geçildi. Gelecek dönemde bu ülke temsilcilerinin bir araya gelmesi sağlanacak. Yapılan çalışmaların sonunda bu ülke gençlerinin birbirleriyle tanışması,kaynaşması ve sportif etkinlikler yapması planlanmaktadır. 9.3.Atanamayan Beden Eğitimi Öğretmenleri ve Antrenörlerin sistem içerisinde yer alması ve hareket eğitimi modeli üzerinde çalışmalar yapılabilmesi için proje çalışmaları sürdürülmemektedir. 10-SPORCU ÖĞRENCİLERİMİZİN ÖDÜLLENDİRİLMESİ Federasyonumuz, bu çalışma dönemi içerisinde ISF(Uluslararası Okul Sporları Federasyonu)Gymnasiade ve Dünya Şampiyonalarında derece elde eden sporcu öğrencilerimizin Spor Genel Müdürlüğü Ödül Yönetmeliği kapsamında ödüllendirilebilmesi için çalışmalar yapmıştır.2013 yılında derece elde eden okul takımı ve ferdi sporculara 2013 Haziran da Spor genel Müdürlüğünün emirleriyle 3-4 gün içerisinde hazırlıkları ve uygulaması gerçekleştirilen ödül töreni ile 97 Sporcu ve antrenörün ödüllendirilmesi sağlanmıştır. ISF Gymnasiade ve Dünya Şampiyonalarında derece elde eden okul takımları ve ferdi sporcu öğrencilerin, Spor Genel Müdürlüğümüz 16 Aralık 2013 tarih sayılı resmi gazetede yayımlanan Spor Hizmet ve Faaliyetlerinde Üstün Başarı Gösterenlerin Ödüllendirilmesi Hakkındaki Yönetmelikte yer verilmediğinden büyük mağduriyet yaşanmaktadır. Bu konunun düzeltilebilmesi için çalışmalarımız devam etmektedir. 11- OKUL SPORLARINDA DÜNYA MODELİ ISF (Uluslara Arası Okul sporları Federasyonu) üye ülkelerin Okul Spor faaliyetleri modeli incelenmiş uluslararası toplantılarda yapılan çalışmalar değerlendirilmiş dokuman haline getirilen bilgiler STRATEJİK PLAN da yayınlanmıştır. Özellikle Avrupa ülkeleri olmak üzere ISF üyesi ülkelerde Okul Sporları bütçesi Spor veya Eğitim Bakanlıklarından karşılanırken faaliyet uygulaması, sonuçlandırılması ile Dünya Şampiyonalarına katılım Okul Sporları Federasyonlarınca yapıldığı görülmektedir. Avrupa Birliği Müktesebatı, MEB ve Gençlik ve Spor Bakanlığı 3 Kasım 2010 Protokolü ve Kalkınma Bakanlığın 10. Kalkınma Planı olan Spor Özel İhtisas Komisyon Raporunda da yer aldığı gibi ISF mevzuatlarına uygun olarak çalışmaların daha verimli olabilmesi için sonucu Dünya Şampiyonalarına varan, ülkemizde Spor Genel Müdürlüğümüz Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığı tarafından yapılan Okul Spor Faaliyetleri içerisindeki ISF branşlarının düzenleme yetkisinin Federasyonumuza devredilerek uygulanması ülkemizin Dünya Okul sporlarına entegrasyonu açısından çok önemlidir.

8 12-PANALLERE KATILDIK Okul Sporlarının Dünya daki yeri ve Önemi konulu Hitit Üniversitesi BESYO tarafından organize edilen Okullardan Olimpiyata paneline katıldık. Ayrıca Beden eğitimi Müfredatı ve Beden Eğitimi Öğretmenlerinin mesleki sorunları konularında Türk sporuna katkı sağladık. Avrupa Birliği normlarında Okul Sporları hak ettiği yeri alması, yeteneklerin küçük yaşlarda belirlenmesi, daha çok öğrencimizin spor ile sosyal hayata hazırlanması, diğer federasyonlarımızın alt yapılarına kaynak oluşturulması federasyonumuzun öncelikleri arasındadır. Federasyonumuzun başarısı; ekip çalışması anlayışıyla hareket eden, birlik ve beraberlik içerisinde birbirine inanan insanların inanç ve güvenle bağlılığının karşılığıdır.. Bu başarıda herkesin katkısı vardır. Başarımızın anahtarı, etik değerlere bağlı çalışmak ekip çalışmasına önem vermek, dünyadaki okul sporlarındaki gelişmeleri takip etmek, kurum ve kuruluşlarla uyumlu hareket etmekten geçmektedir. Emeği geçen herkese Teşekkür Ederiz. Değerli Genel Kurul Üyelerinin Bilgilerine Sunarız. Türkiye Okul Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu

TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ

TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ FAALİYET RAPORU 2010 aaa İÇİNDEKİLER Önsöz 2 Yönetim Kurulu 4 Konsey 6 Yüksek Danışma ve Disiplin Kurulu Raporu 7 Sicil Kurulu Raporu 7 2010 Vancouver Kış Olimpiyat Oyunları

Detaylı

TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ FAALİYET RAPORU 2011

TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ FAALİYET RAPORU 2011 TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ FAALİYET RAPORU 2011 TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ FAALİYET RAPORU 2011 Bu belgenin basımında %100 geri dönüşümlü kağıt kullanılmıştır. İÇİNDEKİLER Önsöz............................................................................

Detaylı

Haber Bülteni. 1. Avrupa Oyunları için Hazırlıklar Sürüyor

Haber Bülteni. 1. Avrupa Oyunları için Hazırlıklar Sürüyor Haber Bülteni Nisan 2015 1. Avrupa Oyunları için Hazırlıklar Sürüyor 1. Avrupa Oyunları 12-28 Haziran 2015 tarihleri arasında Azerbaycan ın başkenti Bakü de düzenlenecek. Altı binden fazla sporcunun 30

Detaylı

TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ STRATEJİK PLAN 2012-2016. Ulusumuzu tanıtmak, halkımıza Olimpizm ruhunu aşılamak

TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ STRATEJİK PLAN 2012-2016. Ulusumuzu tanıtmak, halkımıza Olimpizm ruhunu aşılamak TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ STRATEJİK PLAN 2012-2016 Ulusumuzu tanıtmak, halkımıza Olimpizm ruhunu aşılamak Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim. Mustafa Kemal Atatürk TÜRKİYE

Detaylı

vitr Mersin in güvencesi Korkmaz

vitr Mersin in güvencesi Korkmaz Mersin in güvencesi Korkmaz Bekir Korkmaz, önümüzdeki yıl haziran ayında gerçekleştirilecek organizasyonun hazırlıklarının sorunsuz olarak sürdüğünü belirterek, tesislerin büyük bir hızla yetiştirilmeye

Detaylı

T. C. KALKINMA BAKANLIĞI S P O R

T. C. KALKINMA BAKANLIĞI S P O R T. C. KALKINMA BAKANLIĞI S P O R ÖZEL İHTİSAS KOMİSYONU RAPORU ANKARA 2014 ISBN 978-605-4667-60-4 YAYIN NO: KB: 2866 - ÖİK: 716 Bu çalışma Kalkınma Bakanlığının görüşlerini yansıtmaz. Sorumluluğu yazara

Detaylı

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI İDARİ TEŞKİLATI

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI İDARİ TEŞKİLATI TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI İDARİ TEŞKİLATI 2012 FAALİYET RAPORU EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR TBMM Basımevi - 2013 İÇİNDEKİLER SUNUŞ (Cemil ÇİÇEK TBMM Başkanı)...11 GİRİŞ (Dr. İrfan

Detaylı

ÇOCUKLAR BU FIRSATI KAÇIRMAYIN!

ÇOCUKLAR BU FIRSATI KAÇIRMAYIN! 1-15 TeMMUZ 2014 ÇOCUKLAR BU FIRSATI KAÇIRMAYIN! 5 ile 18 yaş aralığındaki tüm çocuklar bu haber sizin için Büyükşehir in ücretsiz yaz spor okullarına başvurular başladı. Fırsatı kaçırmayın, tatilinizi

Detaylı

cumhuriyetin 1oo. yilinda Kurumsal sorumluluk 9 aralik 2o11 KADIR HAS ÜNIVERSITESI, istanbul

cumhuriyetin 1oo. yilinda Kurumsal sorumluluk 9 aralik 2o11 KADIR HAS ÜNIVERSITESI, istanbul cumhuriyetin 1oo. yilinda Kurumsal sorumluluk 9 aralik 2o11 KADIR HAS ÜNIVERSITESI, istanbul cumhuriyetin 1oo. yilinda Kurumsal sorumluluk 9 aralik 2o11 KADIR HAS ÜNIVERSITESI, istanbul Kurumsal Sosyal

Detaylı

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ HABER MERKEZİ

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ HABER MERKEZİ S1 / KAMPÜS S5 / BİLİM S9 / KÜLTÜR-SANAT S12 / SPOR ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ HABER MERKEZİ YAYINDA e-bülten OCAK 2013, Sayı 1 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi (ÇÜHM) çalışma hayatına başladı. Çukurova

Detaylı

İÇİNDEKİLER Sayfa Açıklama

İÇİNDEKİLER Sayfa Açıklama 1 İÇİNDEKİLER Sayfa Açıklama 3. 2014-2015 e Başlarken 4. Özel Ege de Son 365 Gün 24. Misyon, Vizyon ve Kurumsal Değerler 26. Okulun Eğitim Felsefesi 28. Eğitim Sürecinde Okulun Öncelikleri 29. Özel Ege

Detaylı

TÜRKİYE DE YENİ BİR SPOR ÜRÜNÜ OLARAK KADIN FUTBOLU

TÜRKİYE DE YENİ BİR SPOR ÜRÜNÜ OLARAK KADIN FUTBOLU T.C. BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ TÜRKİYE DE YENİ BİR SPOR ÜRÜNÜ OLARAK KADIN FUTBOLU Yüksek Lisans Tezi ÇİLEM YAŞAR İSTANBUL, 2014 T.C. BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ SPOR YÖNETİMİ TÜRKİYE

Detaylı

AFYONKARAHİSAR YIL:2015 SAYI:2 İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AFYONKARAHİSAR YIL:2015 SAYI:2 İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ AFYONKARAHİSAR YIL:2015 SAYI:2 İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ OKUMAK ÖZGÜRLÜKTÜR İmtiyaz Sahibi Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü Adına Metin YALÇIN Milli Eğitim Müdürü Yayın Kurulu Yusuf Ali CANCA -

Detaylı

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2010

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2010 Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2010 1 Fotoğraf: Yüksel Yalçın Bozkurt 2 İLAN Biz inanıyoruz, 15 yıldır her gün Merhaba, TEGV olarak 15. yılımızı kutlamanın sevincini

Detaylı

PROF. DR. REHA METiN ALKAN

PROF. DR. REHA METiN ALKAN PROF. DR. REHA METiN ALKAN Değerli Okurlar, Anadolu'nun parlayan yıldızlarından biri olmak için kurulan Üniversitemiz, 2006 yılında başladığı yolculuğuna, bugün 11 binden fazla öğrencisi ve sayısı 800

Detaylı

AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU

AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU Tüccar, milletin emeğini ve üretimini kıymetlendirmek için eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır. AKHİSAR

Detaylı

CUMHURİYETİN 1OO. YILINDA KURUMSAL SORUMLULUK 21 ARALIK 2O12,İSTANBUL

CUMHURİYETİN 1OO. YILINDA KURUMSAL SORUMLULUK 21 ARALIK 2O12,İSTANBUL İŞLETME 2023 CUMHURİYETİN 1OO. YILINDA KURUMSAL KURUMSAL SORUMLULUK PAZARYERİ SORUMLULUK 21 ARALIK 2O12,İSTANBUL İŞLETME 2023 CUMHURİYETİN 1OO. YILINDA KURUMSAL KURUMSAL SORUMLULUK PAZARYERİ SORUMLULUK

Detaylı

T.C. İSTANBUL VALİLİĞİ İSTANBUL İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ STRATEJİ GELİŞTİRME BÖLÜMÜ

T.C. İSTANBUL VALİLİĞİ İSTANBUL İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ STRATEJİ GELİŞTİRME BÖLÜMÜ T.C. İSTANBUL VALİLİĞİ İSTANBUL İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ STRATEJİ GELİŞTİRME BÖLÜMÜ AR-GE BÜLTENİ - I OCAK HAZİRAN 2014 İSTANBUL İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ STRATEJİ GELİŞTİRME BÖLÜMÜ İl Müdürü Dr. Muammer

Detaylı

Sayı:3 Bülten Tarihi: Temmuz 2015

Sayı:3 Bülten Tarihi: Temmuz 2015 Sayı:3 Bülten Tarihi: Temmuz 2015 T.C. HATAY VALİLİĞİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İmtiyaz Sahibi HATAY İl Milli Eğitim Müdürlüğü Adına Kemal KARAHAN (Hatay İl Milli Eğitim Müdürü) Genel Yayın Yönetmeni Şevket

Detaylı

KENDİNİ VE HAYATI KEŞFET SOSYAL ÜNİVERSİTENİN KEYFİNİ ÇIKAR

KENDİNİ VE HAYATI KEŞFET SOSYAL ÜNİVERSİTENİN KEYFİNİ ÇIKAR KENDİNİ VE HAYATI KEŞFET SOSYAL ÜNİVERSİTENİN KEYFİNİ ÇIKAR SAĞLIK, KÜLTÜR ve SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI 2014-2015 FAALİYETLERİMİZ 1 İÇİNDEKİLER 06 08 10 12 14 44 58 60 Takdim Üniversitemiz Sağlık, Kültür

Detaylı

T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI 2015 YILI KURUMSAL MALİ DURUM VE BEKLENTİLER RAPORU. Temmuz/2015. Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı

T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI 2015 YILI KURUMSAL MALİ DURUM VE BEKLENTİLER RAPORU. Temmuz/2015. Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI 2015 YILI KURUMSAL MALİ DURUM VE BEKLENTİLER RAPORU Temmuz/2015 Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı İÇİNDEKİLER SUNUŞ... 2 I. OCAK-HAZİRAN 2015 DÖNEMİ BÜTÇE UYGULAMA SONUÇLARI...

Detaylı

TÜRÇEV BÜLTEN. Sayı: 14 Yıl: 2012 TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI. (Bu bülten TÜRÇEV in 2011 yılı faaliyetlerini kapsamaktadır.)

TÜRÇEV BÜLTEN. Sayı: 14 Yıl: 2012 TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI. (Bu bülten TÜRÇEV in 2011 yılı faaliyetlerini kapsamaktadır.) TÜRÇEV BÜLTEN TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI Sayı: 14 Yıl: 2012 (Bu bülten TÜRÇEV in 2011 yılı faaliyetlerini kapsamaktadır.) TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI Foundation for Environmental Education in Turkey Mebusevleri

Detaylı

KARABÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI 2013 FAALİYET RAPORU

KARABÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI 2013 FAALİYET RAPORU KARABÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI 2013 FAALİYET RAPORU ORMAN ÜRÜNLERİ YATIRIM ALTERNATİFLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI Odamız tarafından oluşturulan Orman Ürünlerinin Değerlendirilmesine Yönelik Yatırım Alternatifleri

Detaylı

Editör den. Kim demiş her şeyin bitişi ölüm Destanlar yayılır mezarımızdan. Hıdır Yıldırım. Genel Basın Yayın Sekreteri

Editör den. Kim demiş her şeyin bitişi ölüm Destanlar yayılır mezarımızdan. Hıdır Yıldırım. Genel Basın Yayın Sekreteri Editör den hidiryildirim@egitimbirsen.org.tr Kim demiş her şeyin bitişi ölüm Destanlar yayılır mezarımızdan Eğitimciler Birliği Sendikası Haber Bülteni Sayı: 57 Yıl: 9 Kasım 2010 Yayın Türü : Yerel Süreli

Detaylı

IRMAK LİSESİ 9.DÖNEM MEZUNİYET TÖRENİ

IRMAK LİSESİ 9.DÖNEM MEZUNİYET TÖRENİ IRMAK LİSESİ 9.DÖNEM MEZUNİYET TÖRENİ 26 Haziran Çarşamba günü, Irmak ekolüyle yetişerek hayata değer katacak 37 genci mezun etmenin gururunu yaşadık. Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenimiz; veliler,

Detaylı

FUAR Kenya 91 Lübnan 91 Mersin Yükseköğretim Tanıtım Günleri 92. SPOR Rekortmen Öğrencimiz Rektör Akan ı Ziyaret Etti 92

FUAR Kenya 91 Lübnan 91 Mersin Yükseköğretim Tanıtım Günleri 92. SPOR Rekortmen Öğrencimiz Rektör Akan ı Ziyaret Etti 92 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER OMÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesinin Temeli Atıldı 2 Türkiye nin Havacılık Merkezi Olacağız 4 Kırgızistan Arabaev Devlet Üniversitesi ile İşbirliği Anlaşması İmzalandı 5

Detaylı

TÜRKİYE ULUSLARARASI KOOPERATİFLER YILI FAALİYET RAPORU

TÜRKİYE ULUSLARARASI KOOPERATİFLER YILI FAALİYET RAPORU 2012 TÜRKİYE ULUSLARARASI KOOPERATİFLER YILI FAALİYET RAPORU ÖNSÖZ Değerli Kooperatifçiler; Son yıllarda dünyada yaşanan sosyo-ekonomik krizler, birlikte hareket etme ve ortak iş yapmanın önemini bir

Detaylı

işçi, 67 sandıkta, yüzde yüz sayılabilecek yakın oy kullanarak 125 delegesini seçti. Olgun bir havada, centilmenlik ve güler yüzle gerçekleştirilen

işçi, 67 sandıkta, yüzde yüz sayılabilecek yakın oy kullanarak 125 delegesini seçti. Olgun bir havada, centilmenlik ve güler yüzle gerçekleştirilen Kurucusu ve Sahibi Mustafa ATAV Kuruluş Tarihi : 17-Nisan-1987 www.atavgazetesi.com Atav Gazetesi Online Okuma Arşivine gitmek için yandaki barkotu okutunuz veya, www.atavgazetesi.com Online Okuma Arşivinden

Detaylı

HEDEF. Tarımın Başkenti Konya yı Tarımsal Ticaretin de Başkenti Yaparak Küresel Bir Aktör Haline Getirmek

HEDEF. Tarımın Başkenti Konya yı Tarımsal Ticaretin de Başkenti Yaparak Küresel Bir Aktör Haline Getirmek HEDEF Tarımın Başkenti Konya yı Tarımsal Ticaretin de Başkenti Yaparak Küresel Bir Aktör Haline Getirmek SUNUŞ 06 Rekabet koşullarının arttığı günümüzde küreselleşmeye paralel olarak bölgesel kalkınma

Detaylı

Okulumuzda; 111 öğrencimiz Teşekkür, 100 öğrencimiz Takdir ve 131 öğrencimiz de Onur Belgesi almaya hak kazanmıştır.

Okulumuzda; 111 öğrencimiz Teşekkür, 100 öğrencimiz Takdir ve 131 öğrencimiz de Onur Belgesi almaya hak kazanmıştır. Değerli Velimiz, 2013-2014 eğitim-öğretim yılının ilk yarısını tamamlamış bulunmaktayız. Eğitimde öncü ve yeniliklere açık bir vizyon ile öğrencilerimizi; sağlıklı iletişim kurabilen, ulusal ve evrensel

Detaylı