3-) Üniversite içi Spor Faaliyetlerini koordine etmek; (Turnuvalar Sportif Şenlikler Yarışmalar, Maç organizasyonları, Spor Kursları v.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "3-) Üniversite içi Spor Faaliyetlerini koordine etmek; (Turnuvalar Sportif Şenlikler Yarışmalar, Maç organizasyonları, Spor Kursları v."

Transkript

1

2 ULUSLARARASI ANTALYA ÜNİVERSİTESİ SPOR BİRİMİ OLARAK ASLİ GÖREVLERİMİZ ; 1-) Hizmet verdiği kesimin beden sağlıklarını korumak ve geliştirmek, onlara disiplinli çalışma alışkanlığı kazandırmak, spora ilgi duymalarını sağlamak, enerjilerini olumlu yöne yönlendirerek, ilgilendikleri spor dalında çalışmalarına yardımcı olmak; 2-) Çeşitli dallarda Üniversiteyi temsil edecek ferdi ve sportif takımlar oluşturmak, bunların çalışmalarını takip etmek ve üniversitelerarası yapılan spor müsabakalarına onların katılımlarını sağlamak; 3-) Üniversite içi Spor Faaliyetlerini koordine etmek; (Turnuvalar Sportif Şenlikler Yarışmalar, Maç organizasyonları, Spor Kursları v.s gibi) 4-) Üniversitelerarası yarışmalar düzenlemek; (Değişik spor branşlarında)

3 ULUSLARARASI ANTALYA ÜNİVERSİTESİ SPOR BİRİMİ OLARAK ASLİ GÖREVLERİMİZ ; 5-) Yurtiçi ve yurtdışında spor faaliyetleri düzenlemek amacıyla kurulmuş federasyonlar ve ya müesseselerle işbirliği yapmak, bu alandaki çalışmaları yaygınlaştırmak, programlar düzenlemek, gerekli yazışmaların takibini yapmak ve düzenlenen toplantılara ve ya programlara iştirak etmek; 6-) Hizmet verdiği kesime spor konulu bilgilendirici seminerler, konferanslar ve paneller düzenlemek; (Başarılı sporcu spor adamı veya spor bilim adamlarını öğrencilerle buluşturma) 7) Önemli günler, kişiler ve bayramlar anısına üniversite içi ve üniversite dışı sportif faaliyetler düzenlemek; (19 Mayıs Atatürk 8 Mart Nevruz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gibi v.s gibi) 8-) Üniversite öğrencilerinin oluşturduğu spor topluluklarını takip ve organize etmek,onlarla ortak sportif faaliyetler gerçekleştirmek ;

4 ULUSLARARASI ANTALYA ÜNİVERSİTESİ SPOR BİRİMİ OLARAK ASLİ GÖREVLERİMİZ ; 9-) Üniversite spor tesisleri hakkında görüş belirtmek ve bunların kullanımıyla ilgili tamamından mesul olmak, ihtiyaç duyulan spor malzemelerini temin etmek ve satınalma sürecini takip etmek; 10-) Spor Biriminin ve Spor Topluluklarının faaliyetlerinin yer aldığı bülten, dergi veya bilgilendirici gazeteler çıkarılmasını sağlamak; 11-) Sportif faaliyetlerin sosyal medya ve basında yer almasını sağlamak ve paylaşımlarda bulunmak. 12-) Akademik ve İdari Personelin sağlıklı yaşamaları adına onlara sosyal ve sportif faaliyetler organize etmek; 13-) Üniversitenin kurumsal web sitesinde ve sosyal medya adreslerinde spor birimine ait sayfaların yönetilmesini sağlamak;

5 YETENEKLİ, BAŞARILI VE LİSANSLI SPORCULARIN BELİRLENMESİ İÇİN 3 SEÇENEK UYGULANIR ; 1-) ONLİNE ANKET ; Üniversitemizde okuyan yetenekli,başarılı ve lisanslı sporcu öğrencilerimizin tespit edilmesi için, spor birimi resmi web sitemizde (sport.antalya.edu.tr) yer alan ONLİNE ANKETİ doldurmaları yeterli olacaktır. Spor Birimi bu anket sonucunda tespit ettiği bu yetenekli,başarılı ve lisanslı öğrencileri, ilgili spor branşlarında üniversite takımlarında yer alabilmeleri için takım çalışmalarına davet eder. 2-) DUYURU ; Üniversitemiz bünyesinde çeşitli dallarda düzenleyeceğimiz spor turnuvaları ve spor takımları ile ilgili faaliyetleri, panolarda ve web sitemizde, sosyal medya sayfalarımız üzerinden duyurular yaparak öğrenciler bilgilendirilir.eğer başarılı ve Lisanslı sporcular anketde tespit edilmemişse bu duyurlarla faaliyetlerde iştirak eder ve tespit edilir. 3-) BAŞVURU ; Öğrenciler eğer yukarda ki, 2 seçenektede tespit edilmemişse ve kendisinin eğer uluslararası veya ulusal bir spor dalında başarısı ve lisansı var ise UAÜ SPOR BİRİMİNE başvuruda bulunur ve kendisi hakkında gerekli bilgileri ve belgeleri paylaşarak tespi edilir.

6 ÖĞRENCİLERİMİZİN SPOR TAKIMLARINDA YER ALABİLMESİ İÇİN ; TAKIM SPORLARI ; Üniversite bünyesinde kurulmuş spor takımlarında yer almak isteyen ve kendi sportif becerisinin buna uygun olduğunu düşünen öğrencilerimiz; Öncelikle SPOR BİRİMİNE müracaat ederler. Spor Birimi ise öğrencinin başarılı-lisanslıamatör olarak sporla meşgul olup olmadığına bakmaksızın öğrenciyi spor takımları çalışmalarına davet eder. Öğrenci Spor Takımlarımızı çalıştıran antrenörlerimizin gözlemleri sonucunda takımda yer alması uygun görülürse takıma alınır ve çalışmalara katılarak üniversitemizin spor takımları bünyesinde üniversiteyi temsil eder. FERDİ SPORLAR ; Üniversiteler arası ferdi spor müsabakalarında yer almak isteyen ve kendisini ilgilendiği branşta yeterli gören öğrencilerimiz SPOR BİRİMİNE müracaat eder ve ilgilendiği spor dalında uluslararası veya ulusal sportif başarısı olduğunu, lisanslı sporcu veya lisansı olmasada bu alanda yeteneği olduğunu belirtir. SPOR BİRİMİ ise bu öğrencinin branşı ile ilgili antrenörleriyle görüşür ve onlarn nezdinde çalıştırmalar yaptırır.eğer yeterli görülürse öğrenci ferdi spor takımlarında üniversiteyi temsil eder.yeterli görülmezse antrenörlerin vereceği kararlar doğrultusunda çalışmalara katılabilir.

7 ÖĞRENCİLERİMİZİN SPOR FAALİYETLERİNDE YER ALABİLMESİ İÇİN ; DUYURULARI TAKİP ETMESİ ; SPOR BİRİMİNİN Üniversite içerisinde veya dışarısında gerçekleştireceği sportif organizasyonlarda yer almak isteyen öğrencilerimiz, Spor Biriminin duyurularını takip etmesi ve belirtilen kurallara uygun olarak müracaat ederek, bu faaliyetlerde yer alırlar. SPOR BİRİMİ bu duyuruları kendi web sitesi, (sport.antalya.edu.tr) resmi sosyal medya adresleri,(facebook-twitter-blog) veya hazırladığı afişlerle kendi duyuru panolarında öğrencilere duyurur. SPOR BİRİMİNE MÜRACAAT ; Öğrencilerimiz SPOR BİRİMİNİN Üniversite içerisinde veya dışarısında gerçekleştireceği sportif organizasyonlarda yer almak ve bunların neler olduğunu öğrenmek için, duyuruları takip etmemiş ise katılmak istediği faaliyet ve diğer faaliyetler hakkında şahsen kendisi SPOR BİRİMİNE müracaat ederek detaylı bilgi alabilir.

8 ÖĞRENCİLERİMİZİN SPOR TOPLULUKLARINDA YER ALABİLMESİ İÇİN ; TOPLULUK HAKKINDA BİLGİ ALMAK; Üniversitemizin Kültür Birimi bünyesinde oluşturulmuş UAÜ Öğrenci Toplulukları mevcuttur. Öğrencilerimiz burada isimleri,amaçları ve faaliyetleri belirtilen öğrenci toplulukların da yer almak veya yeni bir topluluk oluşturmak istiyor ise eğer, UAÜ Kültür Birimi Öğrenci Toplulukları yönergelerine uygun olarak Öğrenci Toplulukları Ofisine müracaat eder.eğer öğrencinin yönerge ve yasal açıdan bir problemi yoksa, bir spor topluluğuna üye olabilir veya yeni bir spor topluluğu oluşturabilir. Topluluklara üye olmak veya topluluk kurmak isteyen öğrencilerimizin bu konuda daha detaylı olarak, "culture.antalya.edu.tr" resmi web adresinde öğrenci toplulukları bölümünden bilgi ve belge sahibi olabilir. TOPLULUKLARIN TANITIM FAALİYETLERİYLE ; Üniversitemizin mevcut Öğrenci Toplulukları her eğitim yılı başında ve içerisinde kendi faaliyetleri ve tanıtımlarının yer aldığı çeşitli etkinlikler düzenlerler. Üye olmayan diğer öğrenciler ise eğer bu tanıtım ve faaliyetler neticesinde kendisinin hobilerine uygun gördüğü topluluklar varsa üye olabilir ve aktif olarak da bu topluluklarda yer alabilir. Öğrencilerin ise,uaü Kültür Birimi Öğrenci Toplulukları yönergesine uygun şartları taşıması halinde topluluklara üye olma veya yeni topluluk oluşturma hakkları vardır.

9 ÖĞRENCİLERİMİZİN SPOR TESİSLERİNİ KULLANMASI HAKKINDA; KENDİ TESİSLERİMİZİ KULLANMAK; Üniversitemizin kendi bünyesinde bulundurduğu spor tesislerini her öğrencimizin kullanma hakkı vardır.fakat öğrencilerimiz bu tesisleri kullanabilmesi için Bu tesisler ve malzemelerle ilgili personel ve öğrencilerimiz, SPOR BİRİMİ resmi web sitesi, (sport.antalya.edu.tr) adresinden ONLİNE SPOR BİRİMİ TALEP formunu doldurarak talepte bulunabilirler.spor Birimi gelen talepleri değerlendirerek olumlu ve ya olumsuz geri bildirimde bulunur. DIŞ TESİSLERİ KULLANMAK ; Öğrencilerimiz ve personelimiz üniversite bünyesinde spor yapmak istedikleri branşa ve ortama uygun bir tesis yok ise üniversitemizin veya SPOR BİRİMİ nin anlaşma sağladığı dış tesisleri de kullanabilir. Fakat üniversite dışı bu tesislerin kullanımında yine Spor Birim direktifleri ve yönlendirmeleri ile dış spor tesisleri sorumluları arasında anlaşma sağlanan kurallara uygun kullanım olmalıdır. SPOR MALZEMELERİNİ KULLANMAK ; Öğrencilerimiz ve personelimiz üniversite bünyesinde spor yapmak istedikleri branşa uygun spor malzemelerinin kullanımı için yine SPOR Birimine talepde bulunmalıdırlar.spor Birimi uygun gördüğü ve elinde bulunan imkanları değerlendirerek bu malzemelerin kullanımını sağlar.fakat olumsuzluk ve malzemelere zarar verilmesi halında sorumluluk kullananlara ait olacaktır.

10 ÖĞRENCİLERİMİZİN SPOR KURSLARINA KATILABİLMESİ İÇİN ; DUYURULAR ve ONLİNE TALEP FORMU ; SPOR BİRİMİNİN Üniversite içerisinde veya dışarısında gerçekleştireceği SPOR Kurslarına katılmak isteyen öğrencilerimiz, Spor Biriminin duyurularını takip etmesi ve belirtilen kurallara uygun olarak müracaat etmesi yeterli olacaktır. Bu kurslarla ilgili öğrencilerimiz, SPOR BİRİMİ resmi web sitesi, (sport.antalya.edu.tr) adresinden ONLİNE SPOR BİRİMİ TALEP formunu doldurarak talepte bulunabilirler.spor Birimi gelen talepleri değerlendirerek olumlu ve ya olumsuz geri bildirimde bulunur.düzenlenecek kurslar üniversite içinde veya dışarasında da olabilir. Kursların katılım şartları, yeri, ücretleri ve antrenörlerinin belirlenmesi SPOR BİRİMİ ve üniversite yetkilileri tarafından ortak bir karar ile belirlenir. SPOR BİRİMİNE MÜRACAAT ; Öğrencilerimiz SPOR BİRİMİNİN Üniversite içerisinde veya dışarısında gerçekleştireceği spor kursları hakkında ve katılım şartları hakkında her zaman UAÜ SPOR BİRİMİNE müracaat ederek detaylı bilgi alabilirler.

KOÇ ÜNİVERSİTESİ DERSDIŞI ÖĞRENCİ FAALİYETLERİNİN DÜZENLENMESİ HAKKINDA YÖNERGE Y16-OD-001

KOÇ ÜNİVERSİTESİ DERSDIŞI ÖĞRENCİ FAALİYETLERİNİN DÜZENLENMESİ HAKKINDA YÖNERGE Y16-OD-001 Sayfa : 1 / 12 1. AMAÇ Öğrenci topluluklarının temel amacı, öğrencilerin ders dışı sosyal, kültürel, sportif faaliyetlerini değerlendirmek, geliştirmek ve/veya akademik koşullara katkıda bulunmak ve Üniversite

Detaylı

T.C. NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ TOPLULUKLARI YÖNERGESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam ve Dayanak

T.C. NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ TOPLULUKLARI YÖNERGESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam ve Dayanak T.C. NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ TOPLULUKLARI YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam ve Dayanak Amaç Madde 1 Bu yönergenin amacı; bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle üniversite

Detaylı

T.C. KARABÜK ÜNİVERSİTESİ DOĞA SPORLARI KULÜBÜ TÜZÜĞÜ

T.C. KARABÜK ÜNİVERSİTESİ DOĞA SPORLARI KULÜBÜ TÜZÜĞÜ T.C. KARABÜK ÜNİVERSİTESİ DOĞA SPORLARI KULÜBÜ TÜZÜĞÜ KULÜBÜN ADI VE KURULUŞ YERİ MADDE 1. Kulübün adı, KARABÜK ÜNİVERSİTESİ DOĞA SPORLARI KULÜBÜ dür. Kısa adı, KÜDOSK dur. Yeri; KARABÜK ÜNİVERSİTESİ /KARABÜK

Detaylı

T.C. NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİ BİLİM, KÜLTÜR VE SANAT KULÜBÜ TÜZÜĞÜ

T.C. NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİ BİLİM, KÜLTÜR VE SANAT KULÜBÜ TÜZÜĞÜ T.C. NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİ BİLİM, KÜLTÜR VE SANAT KULÜBÜ TÜZÜĞÜ 1. KURULUŞ GEREKÇESİ Kulüp, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, Bilim-Kültür-Sanat Kulübü ismi ile anılır. Nuh Naci Yazgan Üniversitesi

Detaylı

T.C. SİİRT ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI İLİŞKİLER OFİSİ YÖNERGESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

T.C. SİİRT ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI İLİŞKİLER OFİSİ YÖNERGESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar T.C. SİİRT ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI İLİŞKİLER OFİSİ YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç ve Kapsam MADDE 1-(1) Bu Yönergenin amacı ve kapsamı, Rektörlüğe bağlı olarak görev yapan,

Detaylı

KÜTAHYA BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ GÖREV, YETKİ VE ÇALIŞMA YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

KÜTAHYA BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ GÖREV, YETKİ VE ÇALIŞMA YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar KÜTAHYA BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ GÖREV, YETKİ VE ÇALIŞMA YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1- (1) Bu yönetmeliğin amacı; Kütahya Belediyesi Kültür

Detaylı

T.C. IĞDIR ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI 2013 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU

T.C. IĞDIR ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI 2013 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU SUNUŞ T.C. IĞDIR ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI 2013 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU SUNUŞ Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı; Üniversite öğrencilerinin beden ve ruh sağlıklarının

Detaylı

T.C. İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

T.C. İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar T.C. İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ PROJE GELİŞTİRME ve KOORDİNASYONU BİRİMİ YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönerge de; öz bütçeden bağımsız, ulusal ve uluslararası

Detaylı

TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ Öğrenci Konseyi Yönergesi

TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ Öğrenci Konseyi Yönergesi TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ Öğrenci Konseyi Yönergesi (06.11.2008 tarih ve S-2008-14/4 sayılı Senato kararıyla kabul edilmiştir.) Amaç ve kapsam MADDE 1- (1) Bu yönergenin amacı; TOBB Ekonomi

Detaylı

Hakem Yönergesi - 2 -

Hakem Yönergesi - 2 - HAKEM YÖNERGESİ Hakem Yönergesi - 2 - İÇİNDEKİLER GENEL HÜKÜMLER 5 1. AMAÇ 5 2. KAPSAM 5 3. DAYANAK 5 4. TANIMLAR 5 HAKEM KURULLARI 6 5. MERKEZ HAKEM KURULU (MHK) 6 5.1. Kuruluşu 6 5.2. Kurul Üyelerinde

Detaylı

MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ TOPLULUKLARI KURULUŞ VE İŞLEYİŞ YÖNERGESİ

MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ TOPLULUKLARI KURULUŞ VE İŞLEYİŞ YÖNERGESİ MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ TOPLULUKLARI KURULUŞ VE İŞLEYİŞ YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar ve İlkeler Amaç MADDE l (1) Bu Yönergenin amacı; Muş Alparslan Üniversitesinde

Detaylı

İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2014 2015 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI ÖNCÜ İMAM HATİPLER PROJESİ

İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2014 2015 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI ÖNCÜ İMAM HATİPLER PROJESİ İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2014 201 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI ÖNCÜ İMAM HATİPLER PROJESİ 1 ÖNCÜ İMAM-HATİPLER PROJESİ AMAÇ: Anadolu İmam-Hatip Liseleri ( -varsa- bünyelerindeki İmam-Hatip Ortaokulları

Detaylı

BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ DIŞ İLİŞKİLER OFİS YÖNERGESİ

BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ DIŞ İLİŞKİLER OFİS YÖNERGESİ BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ DIŞ İLİŞKİLER OFİS YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Misyon ve Vizyon, Tanımlar Amaç MADDE 1- Bu Yönergenin amacı, Rektörlüğe bağlı olarak görev yapan ve Rektör Yardımcısı

Detaylı

BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ AVRUPA BİRLİĞİ EĞİTİM VE GENÇLİK PROGRAMLARI HAYAT BOYU ÖĞRENME (LİFELONG LEARNİNG) - ERASMUS PROGRAMI ÖĞRENCİ DEĞİŞİMİ YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

Detaylı

KAYIT REHBERİ 2013-2014

KAYIT REHBERİ 2013-2014 KAYIT REHBERİ 2013-2014 Doğuş Üniversitesi Öğrenci İşleri Müdürlüğü Sayfa 1 Sevgili Öğrencilerimiz, Sizleri buraya getiren uzun ve zorlu süreci başarıyla tamamlamış olmanızdan dolayı sizi kutluyoruz. Hayatınızda

Detaylı

ÖĞRENCİ BİLGİ KİTAPÇIĞI 2012-2013

ÖĞRENCİ BİLGİ KİTAPÇIĞI 2012-2013 ÖĞRENCİ BİLGİ KİTAPÇIĞI 2012-2013 Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Öğrenci Bilgi Kitapçığı (2012-2013) Sayfa 1 İÇİNDEKİLER ÜNİVERSİTEYE KAYIT 3 Kayıt Tarihleri ve Kayıt Alanı 4 Öğrenci Tanıma Formları 4 Kayıt

Detaylı

TÜRKİYE OKUL SPORLARI FEDERASYONU 2012-2016 STRATEJİK PLANI TÜRKİYE OKUL SPORLARI FEDERASYONU 2012 2016 STRATEJİK PLANI

TÜRKİYE OKUL SPORLARI FEDERASYONU 2012-2016 STRATEJİK PLANI TÜRKİYE OKUL SPORLARI FEDERASYONU 2012 2016 STRATEJİK PLANI TÜRKİYE OKUL SPORLARI FEDERASYONU 2012 2016 STRATEJİK PLANI ANKARA 2013 İÇİNDEKİLER GİRİŞ 1.1 BİRİMİN TANIMI VE SINIRLARININ ÇİZİLMESİ: 2.1 MEVCUT DURUM ANALİZİ 2.1.1 Türkiye Cumhuriyeti Ana Yasası 2.1.2

Detaylı

ÜNİVERSİTELERDE YABANCILARA TÜRKÇE ÖĞRETME AMACIYLA KURULAN UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZLERİNİN YÖNETMELİKLERİ. Derleyen: Dr.

ÜNİVERSİTELERDE YABANCILARA TÜRKÇE ÖĞRETME AMACIYLA KURULAN UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZLERİNİN YÖNETMELİKLERİ. Derleyen: Dr. ÜNİVERSİTELERDE YABANCILARA TÜRKÇE ÖĞRETME AMACIYLA KURULAN UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZLERİNİN YÖNETMELİKLERİ Derleyen: Dr.Mustafa Altun http://www.dilbilimi.net/yabanci_dil_olarak_turkcenin_ogretimi_

Detaylı

2013 MALİ YILI BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU FAALİYET RAPORU

2013 MALİ YILI BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU FAALİYET RAPORU 2013 MALİ YILI BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU FAALİYET RAPORU BURSA 2014 İçindekiler SUNUŞ... 4 I- GENEL BİLGİLER... 5 A. Misyon ve Vizyon... 5 B. Yetki Görev ve Sorumluluklar...

Detaylı

Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi 2015 2016 ÖZEL YETENEK SINAV KILAVUZU

Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi 2015 2016 ÖZEL YETENEK SINAV KILAVUZU Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi 2015 2016 ÖZEL YETENEK SINAV KILAVUZU http://sb.firat.edu.tr/ F.Ü. Spor Bilimleri Fakültesi Sınav Kılavuzu, 2015 1 Sevgili Gençler, Üniversiteler, bilgi öğretimine

Detaylı

T.C. AVRASYA ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI İLİŞKİLER OFİSİ YÖNERGESİ

T.C. AVRASYA ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI İLİŞKİLER OFİSİ YÖNERGESİ T.C. AVRASYA ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI İLİŞKİLER OFİSİ YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç ve Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç ve Kapsam Madde 1 1) Amaç: Bu yönergenin amacı, Üniversitenin ulusal ve uluslararası

Detaylı

YÖNERGE NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ SPOR BİRLİĞİ YÖNERGESİ

YÖNERGE NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ SPOR BİRLİĞİ YÖNERGESİ 04/10/2010 SKS Daire Bşk. YÖNERGE NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ SPOR BİRLİĞİ YÖNERGESİ Kuruluş ve Kapsam MADDE 1 - Bu Yönerge, 2547 Sayılı Kanunun 4 üncü ve 47 nci maddeleri ile Yüksek Öğretim Kurumları Mediko-Sosyal,

Detaylı

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ SATRANÇ TOPLULUĞU TÜZÜĞÜ

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ SATRANÇ TOPLULUĞU TÜZÜĞÜ HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ SATRANÇ TOPLULUĞU TÜZÜĞÜ MADDE 1-DAYANAK: Bu tüzük Hacettepe Üniversitesi Bilim-Kültür-Sanat-Spor Etkinlikleri ve Öğrenci Toplulukları Yönergesi hükümleri çerçevesinde hazırlanmıştır.

Detaylı

FAALİYET RAPORU - 2012

FAALİYET RAPORU - 2012 T.C. AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ PROJE GELİŞTİRME, UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (APGEM) FAALİYET RAPORU - 2012 I. KURUMSAL II. HİZMETLER III. UYGULAMALAR - FAALİYETLER IV. AKADEMİK PERFORMANS İZLEME SİSTEMLERİ

Detaylı

TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ STRATEJİK PLAN 2012-2016. Ulusumuzu tanıtmak, halkımıza Olimpizm ruhunu aşılamak

TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ STRATEJİK PLAN 2012-2016. Ulusumuzu tanıtmak, halkımıza Olimpizm ruhunu aşılamak TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ STRATEJİK PLAN 2012-2016 Ulusumuzu tanıtmak, halkımıza Olimpizm ruhunu aşılamak Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim. Mustafa Kemal Atatürk TÜRKİYE

Detaylı

23 5 2014 mevzuat.basbakanlik.gov.tr/metin.aspx?mevzuatkod=7.5.7262&mevzuatiliski=0&sourcexmlsearch=yeşilay

23 5 2014 mevzuat.basbakanlik.gov.tr/metin.aspx?mevzuatkod=7.5.7262&mevzuatiliski=0&sourcexmlsearch=yeşilay ANASAYFA MEVZUAT TÜRÜ RESMİ GAZETE SIK KULLANILAN KANUNLAR KANUNLAR FİHRİSTİ FAYDALI LİNKLER HAKKIMIZDA İLETİŞİM Mevzuat metni İlişkili mevzuat Dayandığı Mevzuat Metin içerisinde ara: yeşilay Resmi Gazete

Detaylı

BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar ve Temel İlkeler

BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar ve Temel İlkeler BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar ve Temel İlkeler Amaç MADDE 1- (1) Bu yönetmeliğin amacı; Çorum Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü nün kuruluş, idari yapısı, hukukî statüsü, görev, yetki, sorumlulukları

Detaylı

YÖNETMELİK. Spor Genel Müdürlüğünden: OKUL SPOR FAALİYETLERİ YÖNETMELİĞİ

YÖNETMELİK. Spor Genel Müdürlüğünden: OKUL SPOR FAALİYETLERİ YÖNETMELİĞİ 5 Kasım 2013 SALI Resmî Gazete Sayı : 28812 YÖNETMELİK Spor Genel Müdürlüğünden: OKUL SPOR FAALİYETLERİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı,

Detaylı

HARCAMA YETKİLİSİ SUNUŞU

HARCAMA YETKİLİSİ SUNUŞU HARCAMA YETKİLİSİ SUNUŞU Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı yürütmüş olduğu faaliyetlerden ve 2547 sayılı kanunun ilgili maddeleri gereği elde ettiği gelirlerini tabi olduğu kanunlar,

Detaylı

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ İŞYERİ EĞİTİMİ YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM. Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ İŞYERİ EĞİTİMİ YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM. Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ İŞYERİ EĞİTİMİ YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1: İşyeri eğitiminin amacı öğrencilere; a) Lisans Programlarıyla ilgili

Detaylı