ŞÖVALYE RESTORANI ÖDÜLLÜ AÇIK FİKİR VE MİMARİ KONSEPT TASARIMI YARIŞMASI ŞARTNAME

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ŞÖVALYE RESTORANI ÖDÜLLÜ AÇIK FİKİR VE MİMARİ KONSEPT TASARIMI YARIŞMASI ŞARTNAME"

Transkript

1 ŞÖVALYE RESTORANI ÖDÜLLÜ AÇIK FİKİR VE MİMARİ KONSEPT TASARIMI YARIŞMASI ŞARTNAME 1. Yarışmanın Adı: Şövalye Restaurantı ödüllü açık fikir ve mimari konsept tasarımı yarışması. 2. Düzenleyen Firma: Schloss Schaumburg GmbH 3. Yarışmanın Türü ve Şekli: Herkesin ücretsiz katılabileceği açık ve tek aşamalı olarak düzenlenen bir ödüllü açık fikir ve mimari konsept tasarımı yarışması. 4. Yarışmanın Konusu Ve Amacı: Almanya, 19. Yüzyılın sonlarına kadar, prenslikler halinde yönetilmiştir. Prenslikler döneminde, her bir Prens, kendisi ve ailesinin yaşadığı güvenli bir ev, ülkesini idare edenlerin bulunduğu hükümet merkezi, askerlerinin yaşadığı ve silahlarını depoladığı bir askeri merkez olarak şatolar yaptırmıştır. Şatolar aynı zamanda, asalet ve gücün sembolü binalarıdır. Bu özelliği gereği olarak, genellikle tepelerin üzerine, güvenliğin maksimum sağlandığı yüksekliklerde inşa edilmişlerdir. Schaumburg Şatosu da bahsettiğimiz yapıların en önemlilerinden bir tanesidir.

2 İlk etapta Schaumburg şatosunda, bir restoran kurulacaktır. Şato, Almanya nın Frankfurt şehrine 80 km mesafededir. Döneminin en büyük derebeyliklerinden birisinin merkezi olarak kullanılmıştır. Yaklaşık 1000 yıllık geçmişe sahiptir. Meşe ve çam ormanlarıyla bezenmiş bir tepenin tam üstünde, bir derebeylik yönetimi, prens ikametgâhı ve savunma merkezi olarak kurulmuş ve kullanılmıştır. Napolyon dan, Franz List e kadar birçok Dünyaca ünlü şahsiyete ev sahipliği yapmıştır ve Avusturya İmparatorluğu nun kurulmasında rol oynamıştır. Bu şatonun etrafındaki orman içinde, bir restoran kurulacaktır. Kurulacak Restoran a, Şövalye Restoranı adı verilmesi düşünülmektedir. Restoran ın oluşturulmasında göz önünde bulundurulması gereken bazı ölçütler şunlardır: a. Lokantanın kurulacağı yer, şato surlarının altında, bir tepenin yamaçlarıdır. Orman içidir. Yaşlı birçok ağacın (meşe ve çam) ortasında kalacaktır. Eğim, derece aralığındadır. b. Yemeğin yapılışı süreci ile yenilmesi mümkün olabildiği kadar aynı mekânda olmalıdır. Aşçının ve genel olarak misafirin yiyeceği tüm ürünlerin hazırlanmasına ilişkin faaliyetler, misafirler tarafından izlenebilmelidir. c. Açık havalı olmalıdır. Misafirler, güneşin ısıtıcı etkisinden yararlanmalı, yağan kar ile iç içe olunabilmeli ancak oturulup yemek yenirken, içeriye yağmur girmemeli veya rüzgârdan en az biçimde etkilenilmeli, kışın soğuklarında üşünmemesine yönelik çözümler (ısınma çözümleri) üretilmelidir.

3 d. Yapılacak yemek, temizlik standartları bakımından en üst seviyede, misafirlerin iç rahatlığını temin edecek bir ortamda yapılmalıdır. Lokantanın açık havada olduğu gözetilerek, toz veya dış etkenlerden mümkün olabildiği kadar az etkilenecek şekilde düşünülmesi icap eder. e. Orta çağın atmosferine ve yaşam / beslenme alışkanlıklarına tahmin edildiği kadarıyla- uygun tek çeşit yemek sunulacaktır. Katılımcıların bu konuda bilimsel bir araştırma yapmaları gerekmez. Akıl yürüterek varacakları sonuç çerçevesinde ulaştıkları sonuç yeterlidir. Yarışmayı düzenleyenler tarafından bu yemek, cağ kebabı olarak düşünülmüştür. Ortaçağ da, avlanan hayvanların etlerinin bir şişe geçirilip, ateşte çevrilerek yenildiği düşünülerek belirlenmiştir. Çok lezzetli ve yapımı izlenmeyi gerektiren bir süreç olması koşuluyla başka yemekler de önerilebilir. Ancak bu durumda da yalnızca o yemeğin verildiği bir lokanta olarak çalıştırılacaktır. Örneğin, İskilip Kebabı önerildiğinde, lokanta bu kebap için tasarlanacaktır. f. Mümkün olabildiği kadar farklı, basit ancak uzun saatler oturulmaya müsait ölçüde konforlu, salt mimarisiyle bile görülmeye değer bir lokanta üretilmelidir. g. Zeminde mümkün olabildiği kadar hiçbir hafriyat yapılmadan kurulmalıdır. Mümkün olabildiği kadar sökülüp götürülmeye müsait ve söküldüğünde geride hiçbir iz bırakmayacak nitelikte düşünülmelidir. Bu kapsamda bütün alt yapı tesislerinin de mümkün olabildiği kadar az hafriyat yapılarak üretilmesi beklenmektedir. Zorunluluk nedeniyle hafriyat yapılması gerekirse, bu durumda da bunun mümkün olduğu kadar kalıcı olmayan kazılar olmasına gayret edilmelidir. h. Bütün mimari gerekler, ortaçağda kullanılan ürünler düşünülerek (modernize edilebilir) çözülmelidir.

4 i. Lokantada sunulan her yiyeceğin, kullanılan her objenin ve bazı hediyelik eşyaların sergilenebileceği ve satılabileceği, yemek yiyenlerin de mümkün olabildiği kadar otururlarken görüp incelemelerine imkan sağlayacak, kısaca en etkili satışı temin edecek şekilde planlanmış satış stantları bulunmalıdır. Satılacak ürünlerin şaraptan zeytinyağına, masadan sandalyeye, turptan havuca, cağ şişlerinden lavaş ekmeğine, lokantada bulunan ve sunulan her ürünün satılacak olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. j. Restoranda kullanılabilecek tüm ürünlerden (tabaktan çatal/bıçağa, sandalyeden, masaya), yarışmacının uygun gördüklerinden dört adedinin de, üretilen konsepte uygun olarak tasarlanması beklenmektedir. k. Lokanta tuvaletlerinin de orta çağ atmosferi düşünülerek ayrıca çalışılması gerekmektedir. 5. Yarışmaya Katılım İçin Genel Koşullar: a. Katılımcılar yarışma koşullarına uygun nitelikte istedikleri sayıda tasarımla katılabilirler. b. Yarışmaya grup ve bireysel katılım kabul edilir. c. Katılımcıların adresine girip gerekli bilgileri girip bir kullanıcı profili oluşturmalıdır ve yarışmanın son teslim tarihine kadar aynı kullanıcı adıyla projelerini yüklemeleri gerekmektedir. d. Katılımcıların fikri haklara ilişkin her türlü sorunun hukuki yaptırımı yarışmacıya ait olup, doğabilecek sorunlardan şirketimiz ve seçici kurul üyeleri sorumlu tutulamazlar. e. Yarışmaya hiçbir eğitim şartı aranmaksızın herkes katılabilir.

5 f. Katılım için Başvuru formunun doldurulması ve yapılan çalışmanın istenilen herhangi bir formatta üretilmesi yeterlidir. 6. Yarışma Süreci ve Yöntemi: a. Yarışma tarafımızca hazırlanmış İsimli site üzerinden yönetilecektir. b. Katılımcılar fikir projelerini teslim ettiklerinde yükleyeceği medya türünde ve sunum tekniklerinde serbesttir. c. Yarışma sekretaryası, son değerlendirme aşamasına kadar tüm yarışmacıların isimlerini saklar ve böylece yarışma seçici kurulun tarafsızlığını güvence altına alır. d. Kazanan projeler yarışma web sayfasından ilan edilecek ve kazananlara mail ile bildirilecektir. 7. Yarışmacılardan İstenilen: a. Yarışmanın konusuyla ilgili fikir projelerin somutlaştırılması nedeniyle görsel ve yazılı sunulması gerekmektedir. b. Görsel örnekler eskiz çalışması şeklinde herhangi bir bilgisayar programıyla ya da elle düzgün bir şekilde çizilerek oluşturulabilir. (çizim, render, video, kolaj, fotoğraf, sunum, vb.) maksimum 30 MB aşmayacak şekilde web sitemiz üzerinden, aşması halinde ( We Transfer, Sky Drive vb.) transfer siteleri ile gönderilmelidir. Yüklemede oluşabilecek diğer sorunlar için dan bizimle iletişime geçebilirsiniz. c. Vizyon, fikir ve proje sürecini anlatacak A4 boyutunda ve PDF formatında bir özet yüklenmesi istenmektedir.

6 d. Her fikir projesinde katılımcılardan beş rakamlı bir rumuzla yüklenmesi beklenmektedir. Teslim edilecek medya türlerine ve A4 özetlere rumuzların yazılması gerekmektedir. 8. Yarışmanın Teknik Koşulları: a. Şatonun surlarının altında yaklaşık 1000 m2 lik bir alanda,, sanki açık havada oturulduğu hissi yaratan, rüzgârlardan, soğuktan ve yağıştan koruyacak, olabildiğince otantik tasarımlı, açık fakat kapalı alan konforunu sunan, çatı ile kaplanacaktır. Bu konstrüksiyon olabildiğince dikkat çekmeyecek şekilde ve en az kolonla taşıtılmalıdır. b. Kullanılacak mekân tamamıyla tarihi sit alanı olduğundan hafriyat ya da temel gerektiren yapılanmalardan kaçınılacaktır. c. Geliştirilecek tasarımların ısıtılması ve aydınlatılması hakkında da çalışma yapılması beklenmektedir. 9. Soru ve Cevaplar: Yarışmacılar 30 Ocak 2015 tarihine kadar yarışmaya ilişkin soruların e-posta adresine veya web sayfasındaki iletişim formunu doldurarak iletilmelidir. Cevaplar e-posta yoluyla bildirilecektir.

7 10. Ödüller: Birincilik Ödülü: İkincilik Ödülü: TL ve Almanya (Şato) Seyahati TL ve Almanya (Şato) Seyahati Üçüncülük Ödülü: TL veya Almanya Seyahati Mansiyon ( 5 adet): TL Fikir ve eskiz projeleri arasından seçici kurulun değerlendirmeleri sonucunda seçilmeye uygun görülen birincilik ve ikincilik ödülü karşılığı para almaya ve Almanya seyahatine katılmaya hak kazanmış olacaklardır. Üçüncülük ödülünde ise kazanan kişi para ödülü ve ya Almanya seyahatinden birini seçmesi gerekmektedir. Almanya ya gerçekleştirilecek seyahatin süresi 3 gece 4 gündür. Seyahat süresince bir gün birlikte mimari deneyim ve fikirlerin paylaşılacağı bir Schaumburg şatosu ziyareti ve şatolar bölgesi ziyareti olacaktır. Seyahate katılmaya hak kazanan yarışmacıların tüm ulaşım, konaklama ve diğer günlük masrafları Schloss Schaumburg GmbH tarafından karşılanacaktır. Vize işlemlerinden ve masraflarından, yurt dışına çıkarken bulundurulması gereken evraklardan ve yurt dışına çıkış şartlarındaki eksikliklerden yarışmacılar sorumludurlar. Bu eksiklikler nedeniyle, gezinin gerçekleşememesinden hiçbir şekilde Schloss Schaumburg GmbH sorumlu olmaz. Almanya seyahatinin tarihi, yarışma sonuçlarının ilanından sonra yapılacak görüşmede herkes için uygun olacak bir tarih olarak belirlenecektir.

8 Para Ödülünün Ödenme Şekli Yarışma sonuçlarının açıklanmasından itibaren en geç otuz gün içinde yarışmacılara para ödülleri ödenecektir. Ödeme, yarışmacıların bildirdikleri banka hesap numarasına yapılacaktır. 11. Yarışma Takvimi: Yarışmanın İlanı: 01 Aralık 2014 Son Soru Sorma Tarihi: 30 Ocak 2015 Son Proje Yükleme Tarihi: 28 Mart 2015, Saat Sonuçların Açıklanması: 20 Nisan Yarışmayı Düzenleyen Kurum ve İletişim Bilgileri: Schloss Schaumburg GmbH Türkiye Merkez: İletişim: Adres: Yukarı Yurtçu Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 5A ANKARA

9 13. Diğer Hükümler: A. Ödül Kazanan Eserlerin Mülkiyet Hakkı ve Fikri Hakları Ödül kazanan mimari eserlerin mülkiyet hakkı ve her türlü fikri hakları, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri uyarınca, süre, yer ve içerik bakımından sınırsız olarak Schloss Schaumburg GmbH a devredilmiş olacaktır. Ödül alan eserin sahipleri her türlü telif ve tüm kullanma haklarını; yarışmacının eser sahibi olarak adlandırılmak hakkı saklı kalmak koşuluyla, Schloss Schaumburg GmbH a devrederler. Diğer bir ifadeyle ödül alan eser sahipleri sahibi oldukları esere ilişkin tüm mali hakları Schloss Schaumburg GmbH a münhasır şekilde devrederler. Schloss Schaumburg GmbH, yarışmada dereceye giren eserlerle ilgili yapacağı yazılı ve görsel yayınlar, sergilemeler için ve ayrıca dereceye giren eserlerin mali haklarının Türkiye ve dünya genelinde üçüncü gerçek ve tüzel kişilere, resmi kurumlara devredilmesi halinde eser sahiplerine ayrıca bir ödemede bulunmaz. Bu kapsamda eser sahipleri hiçbir hak ve alacak talebinde bulunmayacaklarını peşinen beyan ve kabul ederler. Schloss Schaumburg GmbH ödül kazanan projelerde değişiklik yapma hakkını haizdir. Ödül alan projelerin uygulanıp uygulanmayacağına Schloss Schaumburg GmbH karar verecektir.

10 Yarışmacılar, sundukları proje dolayısıyla eser üzerinde hiçbir üçüncü kişi ya da kuruluşun herhangi bir hakkının mevcut olmadığını, söz konusu projenin ve bu proje dolayısıyla Schloss Schaumburg GmbH a devrettiği hakların kendisine ait olduğunu ve daha önce bu hakları hiç kimseye devretmediğini; üçüncü kişi ya da kuruluşların eserin tümü ya da bir bölümü üzerinde herhangi bir hak iddia etmesi durumunda bundan doğabilecek tazminat ve diğer yasal sorumlulukların kendisine ait olacağını, Schloss Schaumburg GmbH un bu durumda uğrayabileceği her türlü zararı da derhal ve nakden tazmin edeceğini kabul ve beyan ederler. B. Hukuki Uyuşmazlıklarda Yetki Yarışmayı düzenleyen Schloss Schaumburg GmbH ile yarışmacılar arasındaki uyuşmazlıklar Türkiye / Ankara Mahkemelerinde çözümlenecektir. C. Katılım Tutanağı internet adresinden yarışamaya katılım başvurusu yapan herkes Schloss Schaumburg GmbH nin ŞÖVALYE RESTORANI MİMARİ KONSEPT VE TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİNİ okumuş ve aynen kabul etmiş sayılacaktır.

2014 YTONG MİMARİ FİKİR YARIŞMASI ŞARTNAMESİ KÜLTÜREL SÜREKLİLİK ARACI OLARAK MİMARLIK

2014 YTONG MİMARİ FİKİR YARIŞMASI ŞARTNAMESİ KÜLTÜREL SÜREKLİLİK ARACI OLARAK MİMARLIK 2014 YTONG MİMARİ FİKİR YARIŞMASI ŞARTNAMESİ KÜLTÜREL SÜREKLİLİK ARACI OLARAK MİMARLIK İÇİNDEKİLER 1. YARIŞMANIN KONUSU VE AMACI 2. YARIŞMANIN TÜRÜ ve ŞEKLİ 3. YARIŞMAYA KATILIM KOŞULLARI 4. YARIŞMA SÜRECİ

Detaylı

Kayıt ve Sözleşmenin Tamamlanması. Önemli Tarihlere Genel Bir Bakış. 2016 if TASARIM ÖDÜLLERİ Katılım Koşulları 01

Kayıt ve Sözleşmenin Tamamlanması. Önemli Tarihlere Genel Bir Bakış. 2016 if TASARIM ÖDÜLLERİ Katılım Koşulları 01 2016 if TASARIM ÖDÜLLERİ Katılım Koşulları 01 if TASARIM ÖDÜLLERİ if International Forum Design GmbH (bundan böyle if olarak anılacaktır) tarafından düzenlenmektedir. Katılım Koşulları if TASARIM ÖDÜLLERİ

Detaylı

Soru 1.1. Yer görme için belge alma tarihi en son ne zamana kadardır?

Soru 1.1. Yer görme için belge alma tarihi en son ne zamana kadardır? Soru 1.1. Yer görme için belge alma tarihi en son ne zamana kadardır? Yer Görme İçin son tarih 17 Nisan 2015 tir. Soru 2.1. Yarışmaya katılma esaslarında 'Yer Görme' belgesinin zorunlu olduğu belirtilmiş.

Detaylı

Bana AB yi Anlat Resim Yarışması Yönergesi

Bana AB yi Anlat Resim Yarışması Yönergesi Bu proje Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından desteklenmektedir Bana AB yi Anlat Resim Yarışması Yönergesi Öğrenciler AB yi Öğreniyor Projesi ÖĞRENCİLER AB Yİ ÖĞRENİYOR: ORTAK DEĞERLER, TEMEL

Detaylı

ALANTRON BAYİNET KULLANIM SÖZLEŞMESİ

ALANTRON BAYİNET KULLANIM SÖZLEŞMESİ ALANTRON BAYİNET KULLANIM SÖZLEŞMESİ 1- Sözleşme Tarafları Bu sözleşme internet üzerinde bayilik başvurusu yapan bütün Alantron Bilişim LTD. bayileri ile Alantron Bilişim LTD. (Alantron) arasındadır. İş

Detaylı

İKİNCİ EL ARAÇLARIN GARANTİ FİLO İKİNCİ EL WEB SİTESİ ÜZERİNDEN SATIŞA SUNULMASINA İLİŞKİN ONLİNE SATIŞ SÖZLEŞMESİ ÖN BİLGİ FORMU

İKİNCİ EL ARAÇLARIN GARANTİ FİLO İKİNCİ EL WEB SİTESİ ÜZERİNDEN SATIŞA SUNULMASINA İLİŞKİN ONLİNE SATIŞ SÖZLEŞMESİ ÖN BİLGİ FORMU İKİNCİ EL ARAÇLARIN GARANTİ FİLO İKİNCİ EL WEB SİTESİ ÜZERİNDEN SATIŞA SUNULMASINA İLİŞKİN ONLİNE SATIŞ SÖZLEŞMESİ ÖN BİLGİ FORMU Önemli Açıklama: Ekte bir örneği yer alan İkinci El Araçların Garanti Filo

Detaylı

ELEKTRİK ELEKTRONİK VE HİZMET İHRACATÇILARI BİRLİĞİ (TET) TET AR-GE PROJE PAZARI 4 TEKLİF VE TEKNİK ŞARTNAMESİ

ELEKTRİK ELEKTRONİK VE HİZMET İHRACATÇILARI BİRLİĞİ (TET) TET AR-GE PROJE PAZARI 4 TEKLİF VE TEKNİK ŞARTNAMESİ ELEKTRİK ELEKTRONİK VE HİZMET İHRACATÇILARI BİRLİĞİ (TET) TET AR-GE PROJE PAZARI 4 TEKLİF VE TEKNİK ŞARTNAMESİ I. SATIN ALMANIN KONUSU Madde 1 - TARAFLAR Bu Şartnamede teklif isteyen taraf Elektrik Elektronik

Detaylı

VisitDenmark BoConcept. Güzel tasarımdan ötesi, bu bir konsept 2014 Çekilişi Resmi Kuralları

VisitDenmark BoConcept. Güzel tasarımdan ötesi, bu bir konsept 2014 Çekilişi Resmi Kuralları VisitDenmark BoConcept. Güzel tasarımdan ötesi, bu bir konsept 2014 Çekilişi Resmi Kuralları Çekilişler sadece Türkiye'den katılım için tasarlanmıştır, Türkiye tarafından özel olarak yönetilecek ve yorumlanacaktır.

Detaylı

OTOMOBİL SPORLARI ORGANİZATÖR EL KİTABI

OTOMOBİL SPORLARI ORGANİZATÖR EL KİTABI TÜRKİYE OTOMOBİL SPORLARI FEDERASYONU [Tarih] OTOMOBİL SPORLARI ORGANİZATÖR EL KİTABI OTOMOBİL SPORLARI FAALİYETLERİNİN DÜZENLENMESİNE DAİR EK DÜZENLEMELER İÇERİK BİRİNCİ BÖLÜM TOSFED Organizasyon Şeması

Detaylı

Üyelik Koşulları. 01/2014 1 PEM1422_SelfEnrol_TK

Üyelik Koşulları. 01/2014 1 PEM1422_SelfEnrol_TK Üyelik Koşulları 1. GİRİŞ 1.1 Bu Üyelik Koşulları, RCI a bağlı olan bir tatil planı veya tesiste («Bağlı Tesis») konaklama ünitesine sahip olmaya, oturmaya veya kullanmaya yasal hakkı («Tatil Sahipliği»)

Detaylı

Tİ CARİ ALAN Kİ RA İ ŞLEMLERİ REHBERİ

Tİ CARİ ALAN Kİ RA İ ŞLEMLERİ REHBERİ T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Tİ CARİ ALAN Kİ RA İ ŞLEMLERİ REHBERİ Yöneticiler ve Sistem Kullanıcıları için EKİM 2013 Finans Hizmetleri Başkan Yardımcılığı Kaynak Geliştirme Daire

Detaylı

100 Soruda Katma Değer Vergisi Tevkifatı 2012

100 Soruda Katma Değer Vergisi Tevkifatı 2012 100 Soruda Katma Değer Vergisi Tevkifatı 2012 Sunuş Katma Değer Vergisi Kanunu nun 9. maddesinde; mükellefin Türkiye içinde ikametgâhının, işyerinin, kanuni merkezi ve iş merkezinin bulunmaması hallerinde

Detaylı

BİR İHTİSAS FUARINA NASIL KATILIRSINIZ?

BİR İHTİSAS FUARINA NASIL KATILIRSINIZ? BİR İHTİSAS FUARINA NASIL KATILIRSINIZ? YAPI-ENDÜSTRİ MERKEZİ YEM Yayın - 20 B R HT SAS FUARINA NASIL KATILIRSINIZ? Yap -Endüstri Merkezi Renk Ayr m ve Bask : Doruk Grafik San. Tic. Ltd. fiti. Adres: Yüzy

Detaylı

KOÇTAŞ ÜRÜNLERİYLE İÇ MEKAN TASARIMI ÖĞRENCİ YARIŞMASI 2014

KOÇTAŞ ÜRÜNLERİYLE İÇ MEKAN TASARIMI ÖĞRENCİ YARIŞMASI 2014 KOÇTAŞ ÜRÜNLERİYLE İÇ MEKAN TASARIMI ÖĞRENCİ YARIŞMASI 2014 YARIŞMANIN AMACI Geleceğin endüstri ürünleri tasarımcıları, iç mimar ve mimarlarına KOÇTAŞ ve Koçtaş ürünlerinin tanıtılması, KOÇTAŞ ürünleri

Detaylı

Sayı : 2015 / 24 Konu: Bilgilendirme 16 Ocak 2015

Sayı : 2015 / 24 Konu: Bilgilendirme 16 Ocak 2015 Sayı : 2015 / 24 Konu: Bilgilendirme 16 Ocak 2015 Değerli Üyemiz, Ertürk Yeminli Mali Müşavirlik Ltd. Şti. tarafından yayınlanan 13 nolu sirküler ilişikte sunulmuştur. Bilgilerinizi rica eder, çalışmalarınızda

Detaylı

Yap, nşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuar. 6-10 Mayıs. (Salı - Cumartesi) Kira Sözleşmesi

Yap, nşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuar. 6-10 Mayıs. (Salı - Cumartesi) Kira Sözleşmesi Yap, nşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuar 6-10 Mayıs (Salı - Cumartesi) Kira Sözleşmesi Fulya Mah. Yeşilçimen Sok. No:12/430 Fulya 34394 stanbul Tel: +90 212 266 70 70 Faks: +90 212 266 70 10 info@yapifuari.com.tr

Detaylı

KAMU İHALE HUKUKUNA HAKİM OLAN İLKELER

KAMU İHALE HUKUKUNA HAKİM OLAN İLKELER KAMU İHALE HUKUKUNA HAKİM OLAN İLKELER Yaşar GÖK Sayıştay Uzman Denetçisi Kamu İhale Kurulu E. Üyesi, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu Üyesi 1.GİRİŞ 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu nun 5 inci maddesinde

Detaylı

T.C. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI Çalışma Genel Müdürlüğü

T.C. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI Çalışma Genel Müdürlüğü 1 İŞYERİNDE PSİKOLOJİK TACİZ (MOBBİNG) KARİKATÜR YARIŞMASI ŞARTNAMESİ KONUSU: İşyerlerinde bir veya birden fazla kişi tarafından diğer kişi ya da kişilere yönelik gerçekleştirilen, belirli bir süre sistematik

Detaylı

SİGORTA ACENTELERİ VE ACENTELİK FAALİYETİ DENETİM REHBERİ TASLAĞI

SİGORTA ACENTELERİ VE ACENTELİK FAALİYETİ DENETİM REHBERİ TASLAĞI T.C. BAŞBAKANLIK HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI Sigorta Denetleme Kurulu SİGORTA ACENTELERİ VE ACENTELİK FAALİYETİ DENETİM REHBERİ TASLAĞI ARALIK 2013 AÇIKLAMA Bu Rehberde, Hazine Müsteşarlığı tarafından yapılacak

Detaylı

TÜRKİYE İŞVEREN SENDİKALARI KONFEDERASYONU SORU, CEVAP VE SORUNLARIYLA İŞ HUKUKUNDA ALT İŞVEREN

TÜRKİYE İŞVEREN SENDİKALARI KONFEDERASYONU SORU, CEVAP VE SORUNLARIYLA İŞ HUKUKUNDA ALT İŞVEREN TÜRKİYE İŞVEREN SENDİKALARI KONFEDERASYONU SORU, CEVAP VE SORUNLARIYLA İŞ HUKUKUNDA ALT İŞVEREN TÜRKİYE İŞVEREN SENDİKALARI KONFEDERASYONU 15 Şubat 2012 Yayın No: 318 Haberleşme Adresi: Hoşdere Cad. Reşat

Detaylı

TÜBİTAK ELEKTRONİK KAYNAKLAR ULUSAL AKADEMİK LİSANS EKUAL KULLANIM HAKLARI SÖZLEŞMESİ

TÜBİTAK ELEKTRONİK KAYNAKLAR ULUSAL AKADEMİK LİSANS EKUAL KULLANIM HAKLARI SÖZLEŞMESİ TÜBİTAK ELEKTRONİK KAYNAKLAR ULUSAL AKADEMİK LİSANS EKUAL KULLANIM HAKLARI SÖZLEŞMESİ Bu Kullanım Hakları Sözleşmesi; Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu na (TÜBİTAK) bağlı bir AR GE Kolaylık

Detaylı

KULLANICI SÖZLEŞMESİ

KULLANICI SÖZLEŞMESİ KULLANICI SÖZLEŞMESİ Koalay.com web sitesi ( Site ), tüm hakları Telesure Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. a ( Telesure ) ait olan, T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı tarafından verilen ruhsat ve

Detaylı

çelebi Alan Adı Sahipliği & Kötü Niyet Haksız Rekabet İnternet Hukuku Faydalı Bilgiler Kılavuzu - 2 www.byclb.com

çelebi Alan Adı Sahipliği & Kötü Niyet Haksız Rekabet İnternet Hukuku Faydalı Bilgiler Kılavuzu - 2 www.byclb.com çelebi Faydalı Bilgiler Kılavuzu - 2 İnternet Hukuku Alan Adı Sahipliği & Kötü Niyet Haksız Rekabet www.byclb.com İÇİNDEKİLER 1. İnternet Alan Adı Sahipliği Kavramı... 3 1.1 Giriş... 3 1.2 İnternet Sitesi

Detaylı

İLİŞKİN GENEL BİLGİLER TEMEL İLKE VE KURALLAR

İLİŞKİN GENEL BİLGİLER TEMEL İLKE VE KURALLAR 2015 Kamu İktisadi Teşebbüsleri ve Bağlı Ortaklıkları İç Denetçi Aday Belirleme Sınavı (2015-KİT İç Denetçi) SINAVA İLİŞKİN GENEL BİLGİLER TEMEL İLKE VE KURALLAR 2015 Kamu İktisadi Teşebbüsleri ve Bağlı

Detaylı

E-posta : pyb@karacadag.org.tr İnternet Sitesi: http://www.karacadag.org.tr

E-posta : pyb@karacadag.org.tr İnternet Sitesi: http://www.karacadag.org.tr Karacadağ Kalkınma Ajansı Program Yönetim Birimi Adres : Selahattini Eyyubi Mah. Urfa Bulvarı No:15/A 21080 Bağlar / DİYARBAKIR Telefon : 0 (412) 237 12 16-17 Faks : 0 (412) 237 12 14 Şanlıurfa Yatırım

Detaylı

YÖNETMELİK İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ

YÖNETMELİK İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ 29 Aralık 2012 CUMARTESİ Resmî Gazete Sayı : 28512 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından: YÖNETMELİK İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç

Detaylı

MALİ DESTEK PROGRAMLARI PROJE BAŞVURU FORMU HAZIRLAMA KILAVUZU

MALİ DESTEK PROGRAMLARI PROJE BAŞVURU FORMU HAZIRLAMA KILAVUZU MALİ DESTEK PROGRAMLARI PROJE BAŞVURU FORMU HAZIRLAMA KILAVUZU PGPY BİRİMİ, 2011 1. GİRİŞ...4 2. PROJE NEDİR?...5 3. PROJE DÖNGÜSÜ YÖNETİMİ (PCM) NEDİR?...5 4. TEKLİF ÇAĞRISI NE ANLAMA GELİR?...6 5. PROJENİZİ

Detaylı

adresinde bulunan Taahhüt Edilen SMS adeti : Adet (Yazı ile).

adresinde bulunan Taahhüt Edilen SMS adeti : Adet (Yazı ile). GLOBAL HABERLEŞME A.Ş. TOPLU SMS SÖZLEŞMESİ MADDE 1 TARAFLAR İşbu Sözleşme, Merkezi Atatürk Mahallesi Günışığı Residance B Blok No:7 Esenyurt İstanbul adresinde bulunan Global Haberleşme A.Ş. (Bundan böyle

Detaylı