SORU 3 Hedef kullanıcının çocuk-genç-yetişkin olması kararı tasarımcıdan mı beklenmektedir? CEVAP 3 Kullanıcıların yetişkin olduğu düşünülmelidir.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "SORU 3 Hedef kullanıcının çocuk-genç-yetişkin olması kararı tasarımcıdan mı beklenmektedir? CEVAP 3 Kullanıcıların yetişkin olduğu düşünülmelidir."

Transkript

1 KOÇTAŞ ÜRÜNLERİYLE İÇ MEKAN TASARIMI ÖĞRENCİ YARIŞMASI 2014 SORU-CEVAPLAR: SORU 1 Koçtaş kataloğundan seçeceğimiz ürünlerin detay-renk ve görünüşlerinde değişiklik yapabilir miyiz? (kulp ya da kapak boyutları vs.) CEVAP 1 Evet, yapabilirsiniz. SORU 2 Konut içindeki yatma mekanı ve depolama ihtiyacı nı karşılayan elemanlarının yanı sıra, mekan içerisinde yer alması öngörülebilen perde-obje-aydınlatma elemanı gibi ögelerin de yer alması beklenmekte midir? CEVAP 2 Evet, beklenmektedir. SORU 3 Hedef kullanıcının çocuk-genç-yetişkin olması kararı tasarımcıdan mı beklenmektedir? CEVAP 3 Kullanıcıların yetişkin olduğu düşünülmelidir. SORU 4 Tasarım yapılan mekanın ölçüleri neler? CEVAP 4 Yarışmacının seçeceği bir mekan için tasarım yapılacaktır. SORU 5 Depolama mekanı olarak geçen bölüm yatma bölümü içerisinde bulunan dolapkitaplık vs. mi? CEVAP 5 Yatak odasında giysi ve benzeri ürünlerin depolanacağı donatıların tasarlanması gerekmektedir. Yarışmacının önereceği tasarıma bağlı olarak kitaplık gibi farklı kullanımlara da yer verilebilir. SORU 6 Jüride katılımcılar savunma yapacak mı? CEVAP 6 Hayır, savunma yapılmayacaktır. SORU 7

2 Kullanılan ürünler sadece Koçtaş ürünü mü olmalı, özel tasarımlar kullanılabilir mi? CEVAP 7 Koçtaş ürünlerinin yanında öneri tasarım kapsamında gerek duyulduğu durumlarda özel tasarımlar da kullanılabilir. Bunun yanı sıra tasarlanacak olan depolama ünitesinin Koçtaş taki ürünler dışında yeni bir öneri olması beklenmektedir. SORU 8 Seçilen Koçtaş ürünlerin barkod numaralarını ayrıca belirtmemiz mi gerekli yoksa sadece katalogdan göstersek olur mu? CEVAP 8 Katalogdan gösterilmesi yeterlidir. SORU 9 Yarışmada en iyi saklama ünitesi ve yatma mekanı denmiş peki estetik güdülecek mi, yoksa yatağın konumu dolabın kullanımı yeri yani sadece en iyi yatma yeri ve saklama ünitesi mi önemli; estetik kişiye mi bırakılmış? CEVAP 9 Projeler bütünsel olarak değerlendirilecektir. SORU 10 Projede sadece tek bir mobilya mı tasarlanacak (sadece dolap ya da sadece yatak gibi), yoksa tek projede birden fazla ürün tasarlayabilir miyiz? CEVAP 10 Yarışmacıların yatak odasını bütüncül bir mekan olarak (yatak, gardrob, etajer, vb. mobilyalar, perdeler, aydınlatma, zemin ve duvar kaplamaları, vb.) tasarlamaları beklenmektedir. SORU 11 Tasarımlarda kullanılan ürünler Koçtaş'ın ürünlerinden herhangi biri olabilir mi, yoksa son yayınlanan kataloga göre mi yapılacaktır? CEVAP 11 Bakınız Cevap7. SORU 12 Depolama alanı olarak belirtilen konu kiler fonksiyonu gibi mi, yoksa depolama ürün tasarımı mı olacaktır? CEVAP 12 Bakınız Cevap 5. Depolama alanının mekanın bütünü ile ilişkisinin yorumlanması yarışmacıya bırakılmıştır.

3 SORU 13 Başvuruyu aslında teslim sırasında yapmış oluyoruz, öncesinde herhangi bir şey yok mu? CEVAP 13 Yarışma şartnamesinde belirtilen proje teslim tarihinde projeler ile birlikte istenen belge ve dökümaların teslim edilmesi yeterlidir. Öncesinde kayıt yapılmayacaktır. SORU 14 Yatma mekanındaki saklama ünitesi hariç diğer eşyalar, Koctaş'ın halihazırdaki ürünlerinden mi olacak? Onlar için bir tasarım söz konusu değil mi? CEVAP 14 Bakınız Cevap 10. SORU 15 Koçtaş ürünleri dışında, kendimiz de yeni tasarım ürünler geliştirebilir miyiz? CEVAP 15 Bakınız Cevap 7. SORU 16 Koçtaş ürünlerinin dwg dosyaları bize verilebiliyor mu? CEVAP 16 Verilmeyecektir. SORU 17 Yarışmada bizden tam olarak istenilen yatak odası takımı mı, yoksa sadece yatak dolap vb. ürünlerinden herhangi biri mi? CEVAP 17 Bakınız Cevap 10. SORU 18 Proje konusu olan yatma mekanı ve depolama ihtiyacına yönelik olan yarışmada, yatma mekanı ya da depolama çözümlerini tek projede mi teslim etmemiz gerekiyor, yoksa sadece birine mi yönelik tasarım yapmalıyız? CEVAP 18 Bakınız Cevap 10. SORU 19 Burada yapacağımız projelerin sunumunda kullanmamız gereken belli çizim programları var mı, yoksa bizim tercihimiz mi? CEVAP 19 Şartnamede belirtildiği gibi çizim ve sunum tekniği serbesttir.

4 SORU 20 Bizlerden Koçtaş ürünlerini kullanmamız istenmiş; ancak bunlarla beraber yeni tasarımlarda bekleniyor değil mi? CEVAP 20 Bakınız Cevap 7. SORU 21 Proje teslimi mail üzerinden mi olacak? CEVAP 21 Hayır, elden ya da kargo ile şartnamede belirtilen gün ve saatler içerisinde, belirtilen yere teslim edilecektir. SORU 22 Ben Mimar Sinan Güzel Fanatlar Fakültesinde Bilgisayar Ortamında Sanat ve Tasarım alanında yüksek lisans yapmaktayım. Yarışmaya katılabilir miyim? CEVAP 22 Hayır, yarışma Endüstri Ürünleri Tasarımı, İç Mimarlık ve Mimarlık Lisans Öğrencileri ile sınırlıdır. SORU 23 Yarışmaya katılacağımız formu hiçbir yere göndermeyip, sadece proje teslim zamanı teslim edeceğimiz projeye mi ekleyeceğiz? CEVAP 23 Evet. SORU 24 Konut içindeki yatma mekanı ve depolama ihtiyaci konseptli olan projede, metrekare en düşük ve en fazla ne kadar olabilir? Ve bu alanlar gercekte var olan bir oda mı, yoksa hayal gücümüze göre tasarlayacağımız bir alan mı olacak? CEVAP 24 Bakınız Cevap 4. Yarışmacıya bırakılmıştır. SORU 25 Teslim zamanı belirtilen adrese göndereceğimiz paftaların ölçüsü ve adedi önemli midir? CEVAP 25 Şartnamede belirtildiği gibi A3 boyutunda en fazla 4 pafta halinde fotoblok panolar üzerinde hazırlanmış olmalıdır. SORU 26 Tasarımda kullanacağımız bütün her şey Koçtaş'a mi ait olacak? (dolap, kaplama, zemin, ışıklandırma)

5 CEVAP 26 Bakınız Cevap7. SORU 27 Herhangi bir üç boyutlu programda render alıp görsel mi oluşturacağız? CEVAP 27 Bakınız Cevap 19. SORU 28 Açık Fikir yarışması için seçeceğimiz ürün kataloğu hangisidir? - Aylık Katalog Ekim - Dekorasyon Extra 2014 CEVAP 28 Yarışmada kullanılacak KOÇTAŞ ürünlerini içeren kataloglar Koçtaş web sitesinden temin edilebilir. Koçtaş web sitesindeki tüm kataloglar kullanılabilir. SORU 29 Yarışmacılardan yeni bir depolama ünitesi ve uyku alanı mı tasarlanması mı bekleniyor, yoksa var olan Koçtaş ürünlerini bir araya getirerek mi oluşturmamız gerekiyor bu mekanı? CEVAP 29 Bakınız Cevap 7 ve Cevap 10. SORU 30 Projeleri anlatan paftalar dışında bir de proje raporu mu yazmamız bekleniyor? Öyleyse bu rapor neleri içermeli? CEVAP 30 Şartnamede belirtildiği gibi, açıklama raporu tasarımın kavramsal ve teknik açıklamalarını içerecek şekilde paftalar üzerinde yer alacaktır. SORU 31 Proje raporunu hazırlamış olduğumuz paftalara mı eklemeliyiz? CEVAP 31 Bakınız Cevap 30. SORU 32 Proje raporunun formatı nasıl olmalı? CEVAP 32 Bakınız Cevap 30. SORU 33 Yarışmada bizden tam olarak istenilen yatak odası takımı mı, yoksa sadece yatak dolap vb ürünlerinden herhangi biri mi?

6 CEVAP 33 Bakınız Cevap10. SORU 34 Düzenlediğiniz yarışmaya katılım sadece belirli lisans bölümleri için mi geçerlidir? Ankara Üniversitesi Fizik Mühendisliği Lisans öğrencisiyim, yarışmaya katılım hakkım var mıdır? CEVAP 34 Bakınız Cevap 22. SORU 35 Yarışma için tasarlanacak olan ürün yatma ve depolamayı bir arada mı çözmeli, yoksa sadece yatma alanı veya sadece depolama ünitesi tasarlanabilir mi? CEVAP 35 Bakınız Cevap10. SORU 36 Yarışmada bi konsept mi isteniyor bizden, yoksa ayrı ayrı mı tasarım yatak ayrı katogori mi; nasıl? Ayrıntılı bilgi alabilir miyim? CEVAP 36 Bakınız Cevap10. SORU 37 Bizden çizimler nasıl isteniyor; max olarak mı, autocad mi el çizimi mi, istenenler neler öğrenebilir miyim? CEVAP 37 Bakınız Cevap19. SORU 38 ''Yarışmanın konusu, yarışmacıların uygun görecekleri ölçekteki bir konut içindeki yatma mekanı ve depolama ihtiyacı nı karşılayan elemanların tasarımıdır.'' demişsiniz fakat bir sonraki cümlede ''Koçtaş ta satışa sunulan ürünleri kullanmaları ve depolama ünitelerinin işlevsel kullanımı ile ilgili yaratıcı ve özgün fikirler üretmeleri istenmektedir.'' deniyor. Bu yarışmanın amacı var olan elemanların nasıl işlevsel hale getirileceği mi yoksa yepyeni ürünlerin tasarımı mı? Yani Koçtaş'ın ürün yelpazesinde bulunan bir yatağın bir yerini değiştirip ya da herhangi yaratıcı bir ek yapıp daha işlevsel nasıl kullanırız? CEVAP 38 Bakınız Cevap 7 ve Cevap 10.

7 SORU 39 Eğer var olan elemanları kullanacaksak bunların olduğu özel bir yarışma kataloğu olacak mı? Koçtaş'ın sitesinde ben böyle bir katalog göremedim. CEVAP 39 Bakınız Cevap 28. SORU 40 Proje tesliminde istenen her şey en fazla 4 pafta şeklinde mi teslim edilecektir? (plan, kesit, görünüş, detay anlatımları vs.) CEVAP 40 Bakınız Cevap 25. SORU 41 Yarışmaya takım halinde katılma zorunluluğu diye bir şey var mıdır? Tek kişi katılınabilir mi? CEVAP 41 Yarışmaya katılım koşulları sağlandığı takdirde tek kişi katılabilir. SORU 42 Başvuru formu online olarak değilde bir çıktısı alınıp, yarışma sonunda istenenler arasında teslim edilecektir değil mi? CEVAP 42 Evet. SORU 43 Yarışma başvuru formunu proje teslimi ile teslim edilmesinden önce bir yere iletmeli miyiz? CEVAP 43 Bakınız Cevap 13. SORU 44 Yarışmaya katılım için bizden neler isteniyor bilgisayar çizimi mi el çizimi bi bunun hakkında bilgi verir misiniz? CEVAP 44 Bakınız Cevap 19. SORU 45 Konut içindeki yatma mekanı ve depolama ihtiyacı nı karşılayan elemanlarının yanı sıra mekan içerisinde yer alması öngörülebilen perde-obje-aydınlatma elemanı gibi ögelerinde yer alması beklenmekte midir? CEVAP 45 Evet

8 SORU 46 Hedef kullanıcının çocuk-genç-yetişkin olması kararı tasarımcıdan mı beklenmektedir? CEVAP 46 Kullanıcıların yetişkin olduğu düşünülmelidir. SORU 47 Yarışma'ya son Başvuru Tarihi nedir? CEVAP 47 Son teslim tarihi olan, 2 Ocak 2015 tir. SORU 48 Depolama Üniteleri'ni biraz açabilir misiniz?herşeyin depolama ünitesi olabilir mi veya giysi depolama eşya depolama diye ayırmak mı gerekir hepsini mi yapmak gerekir burada açık mı tutuyorsunuz? CEVAP 48 Yarışmacıya bırakılmıştır. SORU 49 Yatak ve diğer üniteler Koçtaş'ın ürünleri sadece 'depolama üniteleri' tasarımı mı yapılacaktır? CEVAP 49 Koçtaş ürünlerinin yanında öneri tasarım kapsamında gerek duyulduğu durumlarda özeltasarımlar da kullanılabilir. Bunun yanı sıra tasarlanacak olan depolama ünitesinin Koçtaş taki ürünler dışında yeni bir öneri olması beklenmektedir. SORU 50 Yarışmaya katılım için bizden neler isteniyor; bilgisayar çizimi mi, el çizimi? Bunun hakkında bilgi verir misiniz? CEVAP 50 Yarışmacıya bırakılmıştır. SORU 51 KOÇTAŞ AÇIK FİKİR YARIŞMASI başvuru formunu proje teslimi ile teslim edilmesinden önce bir yere iletmeli miyiz? CEVAP 51 Paftalar ve diğer belgeler ile birlikte gönderilecektir. SORU 52

9 Yarışma konusu 'yatma mekânı ve buradaki saklama ihtiyacını karşılayan elemanların tasarımı' şeklinde açıklanıyor. Burada mekan kavramını bütünüyle bir yatak odası düşünerek, yatak ve saklama elemanları ayrı olarak mı isteniyor? CEVAP 52 Projeler bütünsel olarak değerlendirilecektir.

KOÇTAŞ ÜRÜNLERİYLE İÇ MEKAN TASARIMI ÖĞRENCİ YARIŞMASI 2014

KOÇTAŞ ÜRÜNLERİYLE İÇ MEKAN TASARIMI ÖĞRENCİ YARIŞMASI 2014 KOÇTAŞ ÜRÜNLERİYLE İÇ MEKAN TASARIMI ÖĞRENCİ YARIŞMASI 2014 YARIŞMANIN AMACI Geleceğin endüstri ürünleri tasarımcıları, iç mimar ve mimarlarına KOÇTAŞ ve Koçtaş ürünlerinin tanıtılması, KOÇTAŞ ürünleri

Detaylı

SORULAR VE CEVAPLAR YARIŞMAYA KATILIM. 1- Bu yarışma için Türkiye deki mimarlar odasına kayıtlı olmamız gerekli mi?

SORULAR VE CEVAPLAR YARIŞMAYA KATILIM. 1- Bu yarışma için Türkiye deki mimarlar odasına kayıtlı olmamız gerekli mi? İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OPERA BİNASI MİMARİ PROJE YARIŞMASI Raportörlüğüne 1 Nisan 2010 Perşembe günü saat 17.00 ye kadar 208 adet soru e- posta ve faks şeklinde iletilmiştir. İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Detaylı

Büyükada Çarşı Camii Mimari Fikir Projesi Yarışması

Büyükada Çarşı Camii Mimari Fikir Projesi Yarışması Değerli Yarışmacılar; Büyükada Çarşı Cami Derneği tarafından organize edilen Büyükada Çarşı Camii Mimari Fikir Projesi Yarışması ile ilgili olarak 03.04.2015 tarihi (saat:17:00) ye kadar toplam 93 soru

Detaylı

05.08.2013 KATILIM ŞARTLARI ŞARTNAME EKLERİ SORU-CEVAPLAR

05.08.2013 KATILIM ŞARTLARI ŞARTNAME EKLERİ SORU-CEVAPLAR SORU-CEVAPLAR KATILIM ŞARTLARI 05.08.2013 1. Yarışma ekibinde en az 1 mimar, 1 şehir plancısı, 1 peyzaj mimarı olmak zorunda mıdır? Bunlar tek başlarına da katılabilirler mi? Şartnamenin 6.a maddesinde

Detaylı

Soru 1.1. Yer görme için belge alma tarihi en son ne zamana kadardır?

Soru 1.1. Yer görme için belge alma tarihi en son ne zamana kadardır? Soru 1.1. Yer görme için belge alma tarihi en son ne zamana kadardır? Yer Görme İçin son tarih 17 Nisan 2015 tir. Soru 2.1. Yarışmaya katılma esaslarında 'Yer Görme' belgesinin zorunlu olduğu belirtilmiş.

Detaylı

İHRACATÇI BİRLİKLERİ 5.ULUSAL MOBİLYA TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

İHRACATÇI BİRLİKLERİ 5.ULUSAL MOBİLYA TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ İHRACATÇI BİRLİKLERİ 5.ULUSAL MOBİLYA TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ 12 Son yıllarda teknolojinin ev, ofis ve mutfak-banyo ortamlarına getirdiği yeni olanaklar, çalışma, dinlenme ve eğlence biçimlerinin

Detaylı

YARIŞMANIN AMAÇLARI JÜRİ NİN DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ PUANLAMA TABLOSU

YARIŞMANIN AMAÇLARI JÜRİ NİN DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ PUANLAMA TABLOSU 8 DESIGN FOR E XPORT-15 Son yıllarda teknolojinin ev, ofis ve mutfak-banyo ortamlarına getirdiği yeni olanaklar, çalışma, dinlenme ve eğlence biçimlerinin daha esnek ve daha dinamik bir nitelik kazanmasını

Detaylı

İHRACATÇI BİRLİKLERİ 3.ULUSAL MOBİLYA TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

İHRACATÇI BİRLİKLERİ 3.ULUSAL MOBİLYA TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ İHRACATÇI BİRLİKLERİ 3.ULUSAL MOBİLYA TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ Son yıllarda teknolojinin ev ve ofis ortamına getirdiği yeni olanaklar, çalışma, dinlenme ve eğlence biçimlerinin daha esnek ve daha dinamik

Detaylı

Yarışma Şartnamesi. Multi Konfor Binalar Öğrenci Yarışması 2012

Yarışma Şartnamesi. Multi Konfor Binalar Öğrenci Yarışması 2012 Yarışma Şartnamesi Multi Konfor Binalar Öğrenci Yarışması 2012 KENTSEL CANLANDIRMA & TOPLUM GELİŞİMİ Uluslararası, iki aşamalı yarışma, 2012 İçerik: Katılımcılar: Organizasyon: Resmi web sitesi: İngiltere-Nottingham

Detaylı

ALTINDAĞ DOĞA PARKI, PEYZAJ TASARIMI ÖĞRENCİ PROJE YARIŞMASI

ALTINDAĞ DOĞA PARKI, PEYZAJ TASARIMI ÖĞRENCİ PROJE YARIŞMASI ALTINDAĞ DOĞA PARKI, PEYZAJ TASARIMI ÖĞRENCİ PROJE YARIŞMASI 1- YARIŞMANIN KONUSU VE KAPSAMI a. Konu Ankara çevre yoluna bitişik, orta yoğunluklu yerleşim alanının içerisinde, Payamlıtepe Mesire Alanı

Detaylı

PEMAT - PEMKON LOGO TASARIMI ÖĞRENCİ YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

PEMAT - PEMKON LOGO TASARIMI ÖĞRENCİ YARIŞMASI ŞARTNAMESİ PEMAT - PEMKON LOGO TASARIMI ÖĞRENCİ YARIŞMASI ŞARTNAMESİ Yarışmanın Adı / Konusu: Düzenleyen / Yarışmayı Açan: PEMAT (Peyzaj Mimarlığı Akademik Topluluğu) ve PEMKON (Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanları

Detaylı

5.TÜRKİYE EV TEKSTİLİ TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

5.TÜRKİYE EV TEKSTİLİ TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ 5.TÜRKİYE EV TEKSTİLİ TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ YARIŞMA TEMASI 5. Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması, Uludağ Tekstil İhracatçılar Birliği (UTİB) tarafından Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Türkiye

Detaylı

6. Kapalı alan sınırımız 500 m²dir. bu alana tuvalet-servis odası-mutfak gibi alanlar dahil midir? Evet. Bakınız yanıt 1.

6. Kapalı alan sınırımız 500 m²dir. bu alana tuvalet-servis odası-mutfak gibi alanlar dahil midir? Evet. Bakınız yanıt 1. PROSteel 2015 SORULAR 1. Kapalı alanlarda konsol eleman (balkon) kullanabiliyor muyuz? Bu konsol kısım 500 metrekareye dahil mi? Tasarladığımız yapının açık alnında bir kısıtlama var mı? Toplam m² yi aşmamak

Detaylı

4. ULUSAL GEMİ VE YAT TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

4. ULUSAL GEMİ VE YAT TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ 4. ULUSAL GEMİ VE YAT TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği, T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi nin izin ve destekleriyle genç tasarımcıların ülkemize kazandırılması

Detaylı

Multi Konfor Binalar Öğrenci Yarışması 2015 Sürdürülebilir konut, sürdürülebilir kent Astana,Kazakistan

Multi Konfor Binalar Öğrenci Yarışması 2015 Sürdürülebilir konut, sürdürülebilir kent Astana,Kazakistan Yarışma Şartnamesi Multi Konfor Binalar Öğrenci Yarışması 2015 Sürdürülebilir konut, sürdürülebilir kent Astana,Kazakistan Uluslararası, iki aşamalı yarışma Teşekkür Şartnamenin oluşturulmasında verdikleri

Detaylı

Maltepe Belediyesi Gülsuyu Cemevi ve Kültür Merkezi Ulusal Mimari Proje Yarışması Şartnamesi

Maltepe Belediyesi Gülsuyu Cemevi ve Kültür Merkezi Ulusal Mimari Proje Yarışması Şartnamesi Maltepe Belediyesi Gülsuyu Cemevi ve Kültür Merkezi Ulusal Mimari Proje Yarışması Şartnamesi BAŞKANDAN İnançların bütün gelenek ve ritüelleriyle sorunsuz bir biçimde yaşanmasını savunmak, yanı sıra bazı

Detaylı

SON TESL M TAR H 8 EYLÜL 2014

SON TESL M TAR H 8 EYLÜL 2014 [ SON TESL M TAR H 8 EYLÜL 2014 [ 2 [Yalnızca evimin dışındayken kendimi evimde hissediyorum. O yüzden bugün yine tarihte 'İyonya'nın İncisi' adı verilmiş olan mücevher-şehirde dolaşmayı, kentin koridorlarından

Detaylı

TÜRKİYE MÜTEAHHİTLER BİRLİĞİ

TÜRKİYE MÜTEAHHİTLER BİRLİĞİ TÜRKİYE MÜTEAHHİTLER BİRLİĞİ KURUMSAL LOGO TASARIM YARIŞMASI KATILIM ŞARTNAMESİ KONU Madde 1 : Bu Şartname'nin konusu Türkiye Müteahhitler Birliği ne (Türkiye Müteahhitler Birliği kısaca TMB olarak anılacaktır.)

Detaylı

W ISTANBUL GENÇ TASARIMCI YARIŞMASI

W ISTANBUL GENÇ TASARIMCI YARIŞMASI W ISTANBUL GENÇ TASARIMCI YARIŞMASI KURGU Yeni tasarlanan W Istanbul W Lounge ta kullanılacak eşyaların tasarımını genç tasarımcılara emanet eden W Istanbul, Türkiye de eğitim alan tasarım öğrencilerini

Detaylı

İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Liseler Arası III. DÜNYAYI KURTARAN SÜPER KAHRAMAN TASARIMI Yarışması ŞARTNAME

İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Liseler Arası III. DÜNYAYI KURTARAN SÜPER KAHRAMAN TASARIMI Yarışması ŞARTNAME İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Liseler Arası III. DÜNYAYI KURTARAN SÜPER KAHRAMAN TASARIMI Yarışması ŞARTNAME Yarışmanın Adı Liseler Arası III. DÜNYAYI KURTARAN SÜPER KAHRAMAN

Detaylı

KONUTTA YENİ FİKİRLER İSTANBUL TUZLA DA KONUT YERLEŞİMİ TASARIMI ULUSAL ÖĞRENCİ MİMARİ FİKİR PROJESİ YARIŞMASI

KONUTTA YENİ FİKİRLER İSTANBUL TUZLA DA KONUT YERLEŞİMİ TASARIMI ULUSAL ÖĞRENCİ MİMARİ FİKİR PROJESİ YARIŞMASI KONUTTA YENİ FİKİRLER İSTANBUL TUZLA DA KONUT YERLEŞİMİ TASARIMI ULUSAL ÖĞRENCİ MİMARİ FİKİR PROJESİ YARIŞMASI YARIŞMA ŞARTNAMESİ 1. YARIŞMANIN AMACI VE KONUSU TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi

Detaylı

ATHİB 4. DOKUMA KUMAŞ TASARIM YARIŞMASI YARIŞMA ŞARTNAMESİ

ATHİB 4. DOKUMA KUMAŞ TASARIM YARIŞMASI YARIŞMA ŞARTNAMESİ ATHİB 4. DOKUMA KUMAŞ TASARIM YARIŞMASI YARIŞMA ŞARTNAMESİ YARIŞMANIN TEMASI ATHİB 4. Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması, Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (ATHİB) tarafından dokuma kumaş

Detaylı

TAŞI YAŞATAN TASARIMLAR DOĞAL TAŞ TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

TAŞI YAŞATAN TASARIMLAR DOĞAL TAŞ TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ TAŞI YAŞATAN TASARIMLAR DOĞAL TAŞ TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ İstanbul, 2013 1 1. YARIŞMANIN AMACI 3 2. YARIŞMANIN KONUSU 3 3. YARIŞMAYA KATILMA KOŞULLARI 4 4. YARIŞMAYA KAYIT YAPILMASI, PROJELERİN TOPLANMASI

Detaylı

TAKSĐ SĐSTEMĐ TASARIMI

TAKSĐ SĐSTEMĐ TASARIMI ĐSTANBUL BÜYÜKŞEHĐR BELEDĐYESĐ KENTSEL TASARIM MÜDÜRLÜĞÜ ĐSTANBUL ĐÇĐN TAKSĐ SĐSTEMĐ TASARIMI FĐKĐR PROJESĐ YARIŞMA ŞARTNAMESĐ 2011 ĐSTANBUL TÜRKĐYE ĐÇĐNDEKĐLER 1 YARIŞMANIN AMACI...3 2 YARIŞMANIN TÜRÜ

Detaylı

T.C. BAŞBAKANLIK DIŞ TİCARET MÜSTEŞARLIĞI

T.C. BAŞBAKANLIK DIŞ TİCARET MÜSTEŞARLIĞI T.C. BAŞBAKANLIK DIŞ TİCARET MÜSTEŞARLIĞI İİB OAİB AKİB EİB 2.ULUSAL M BiLYA TASARIM YARISMASI. E V O F i S M U T F A K - B A N Y O X-09 İHRACATÇI BİRLİKLERİ 2.ULUSAL MOBİLYA TASARIM YARIŞMASI X - 09 Son

Detaylı

2014 YTONG MİMARİ FİKİR YARIŞMASI ŞARTNAMESİ KÜLTÜREL SÜREKLİLİK ARACI OLARAK MİMARLIK

2014 YTONG MİMARİ FİKİR YARIŞMASI ŞARTNAMESİ KÜLTÜREL SÜREKLİLİK ARACI OLARAK MİMARLIK 2014 YTONG MİMARİ FİKİR YARIŞMASI ŞARTNAMESİ KÜLTÜREL SÜREKLİLİK ARACI OLARAK MİMARLIK İÇİNDEKİLER 1. YARIŞMANIN KONUSU VE AMACI 2. YARIŞMANIN TÜRÜ ve ŞEKLİ 3. YARIŞMAYA KATILIM KOŞULLARI 4. YARIŞMA SÜRECİ

Detaylı

ATHİB 3. DOKUMA KUMAŞ TASARIM YARIŞMASI YARIŞMA ŞARTNAMESİ

ATHİB 3. DOKUMA KUMAŞ TASARIM YARIŞMASI YARIŞMA ŞARTNAMESİ ATHİB 3. DOKUMA KUMAŞ TASARIM YARIŞMASI YARIŞMA ŞARTNAMESİ YARIŞMANIN TEMASI ATHİB 3. Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması, Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (ATHİB) tarafından dokuma kumaş

Detaylı

Fakir Elektrikli Ev Aletleri 80. Yıl Logo Tasarımı Şartnamesi

Fakir Elektrikli Ev Aletleri 80. Yıl Logo Tasarımı Şartnamesi Fakir Elektrikli Ev Aletleri 80. Yıl Logo Tasarımı Şartnamesi Yarışmayı Açan Firma Yarışmanın Konusu Son Başvuru Tarihi Katılımcının Türü Ödüller Seçici Kurul Üyeleri Fakir Elektrikli Ev Aletleri Fakir

Detaylı

TASARIM YÖNETİMİ 0426829. EK (Ders-05) Doç. Dr. Deniz Güney. 01 Kasım 2013 ULUSAL MİMARİ PROJE YARIŞMASI

TASARIM YÖNETİMİ 0426829. EK (Ders-05) Doç. Dr. Deniz Güney. 01 Kasım 2013 ULUSAL MİMARİ PROJE YARIŞMASI TASARIM YÖNETİMİ 0426829 EK (Ders-05) Doç. Dr. Deniz Güney Y. Mimar Vedat Akan 01 Kasım 2013 1 ULUSAL MİMARİ PROJE YARIŞMASI Türkiye de mimari proje yarışmaları genelde serbest, ulusal ve tek kademeli

Detaylı

ALIŞVERİŞ, MEKAN ve SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

ALIŞVERİŞ, MEKAN ve SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ALIŞVERİŞ, MEKAN ve SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK MİMARLIK ÖĞRENCİLERİ TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ YARIŞMA HAKKINDA Günümüzde alışveriş mekanları tüketim toplumlarının simgesi olan salt tüketim mekanları gibi algılanıyor.

Detaylı