ABB Bina çözümleri. Binanızı yaşatan çözümler!

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ABB Bina çözümleri. Binanızı yaşatan çözümler!"

Transkript

1 ABB Bina çözümleri. Binanızı yaşatan çözümler!

2 Binalarda yüksek konfor ve enerji tasarrufu. ABB, enerji tasarrufu sağlayan ürünleri ile günümüzün en önemli sorunu iklim değişikliğinin önlenmesine katkıda bulunuyor. Alçak gerilim elektrik dağıtımı ve bina otomasyonu konusunda lider üretici olan ABB, konutlardan otellere, ofis binalarından alışveriş merkezlerine, hastanelerden endüstriyel tesislere kadar her türlü binada yaşam kalitesini yükseltmekle kalmıyor, binalardaki enerji tüketimini azaltarak hem çevreye katkıda bulunuyor hem de enerji giderlerinin azaltılmasına yardımcı oluyor.

3

4

5 ABB Bina çözümleri Binaları yaşatan teknoloji Binalarda yüksek konfor ve enerji tasarrufu Güç ve otomasyon teknolojilerimizle sadece endüstride değil binalarımızda da yüksek enerji tasarrufu sağlıyor, elektrik enerjisinin en verimli biçimde kullanımına yardımcı oluyoruz. Bina otomasyon sistemlerimizle yaşadığımız mekanları daha konforlu kılıyor, teknolojinin her türlü olanağını insanların hizmetine sunuyoruz. Konut, hastane, alışveriş merkezi gibi farklı yapıların farklı ihtiyaçlarını karşılayabilen, geniş otomasyon ve elektrik dağıtımı ürün yelpazemiz, bilgi birikimi ve deneyimimiz ile inşaat projelerinizin çözüm ortağı oluyoruz. Farklı Yapılar : - Ofis binaları - Alışveriş merkezleri - Oteller - Konutlar - Okullar ve diğer eğitim kurumları, kütüphaneler - Fabrika ve diğer ticari binalar - Stadyumlar ve kapalı spor salonları - Havaalanları, demiryolu ve diğer raylı taşıma istasyonları - Hastaneler Sunduğumuz ürünler : - Elektrik dağıtım sistemleri - Trafolar, pano ve kablo sistemleri, devre kesiciler, elektrik tesisat cihazları (tesisat kontaktörleri, otomatik sigortalar, modüler dağıtım kutuları, kaçak akım koruma cihazları) - Bina otomasyon ürünleri - EIB/KNX ürünleri - Bina interkom sistemleri - Anahtar priz serileri - Motor yolverme ve HVAC çözümleri - Motor ve HVAC sürücüler - Yumuşak yolvericiler - Kontaktörler

6 Enerji dağıtım sistemleri Güvenli ve sürekli enerji Güvenli elektrik enerjisi ve bu enerjinin sürekliliğinin sağlanması hayati önem taşımaktadır. ABB, şebeke elektriğinin binanıza girişinden, odanızdaki priz ve anahtara, en sağlıklı ve güvenli şekilde ulaşmasına kadar her aşamada yüksek teknoloji ürün ve çözümlerini sizlere sunuyor. Alçak gerilim dağıtım panoları ABB nin günümüzün en modern teknolojilerini kullanarak geliştirdiği ArTu ve IS2 pano serileri, alçak gerilim elektrik dağıtımı ve otomasyon konusunda müşterilerinin her türlü ihtiyacına yanıt veriyor. Üç farklı modeliyle ArTu, yer tasarrufu ve esneklik sağlarken IS2 pano serisi de her türlü otomasyon uygulamalarına en iyi hizmeti sunuyor. Kablo taşıma sistemleri ABB kablo taşıma sistemleri ile her türlü tesisat ve pano kurulumuna destek oluyor. ABB nin yüksek emniyet standartlarına sahip ve çevreye duyarlı plastik, metal, yer altı kablo kanal sistemleriyle her türlü uygulama için esnek, kolay ve güvenilir çözümlere sahip olacaksınız.

7 Devre kesiciler ABB, yarım yüzyılı aşkın çalışmaları sonucu elde ettiği tecrübe ve yaratıcılık ile günümüzün en mükemmel devre kesicilerini geliştirmektedir. ABB nin Formula, Tmax ve Emax serisi devre kesicileri, küçük boyutları ile panolar için uygun hacimlerde montaj olanağı sağlamaktadır. Ayrıca gelişmiş koruma ve haberleşme fonksiyonları sayesinde devre kesiciye tesisatın farklı noktalarından erişim imkanı da bulunmaktadır. Bluetooth teknolojisi sayesinde, açtırma ünitesinin korumalarını uzaktan programlayabilir, izleme ve bakımla ilgili bilgilere kolayca erişebilirsiniz. Elektrik tesisat cihazları ABB nin otomatik sigorta, kaçak akım koruma ve kumanda cihazları, parafudur, yük yönetim ve ölçüm cihazları, tesisat kontaktörleri modüler dağıtım kutuları ve diğer DIN rayına monte edilebilen ürünleri ortak dizayn ve boyut özellikleri sayesinde elektrik tesisatları için kusursuz montaj kabiliyeti ve estetik bir görünüm sunmaktadır. Otomatik sigorta ve kaçak akım koruma cihazlarının mükemmel koruma özellikleri ve yüksek kapasiteleri yanında, kolay ve hızlı bağlantı yapılabilmesi binanız için kusursuz bir servis sürekliliği sağlamakta; ölçme, izleme, yük yönetimi ve kumanda gibi diğer fonksiyonlarının da olması bütünsel olarak kolaylık sunmaktadır. ABB nin ayrıca binalarda uygulanan fotovoltaik ve solar sistemler için ürettiği özel modüler DIN rayı ürünleri ile yenilenebilir enerjiyi binalarınızda güvenle üretebilir ve kullanabilirsiniz.

8 ABB bina otomasyon sistemleri İhtiyacınız olan konfor, emniyet ve fonksiyonellik Güvenlik, enerji verimliliği ve konfor... Modern yaşam alanlarının olmazsa olmazları. ABB bina otomasyon sistemleri, bu üç temel unsuru bir arada sunuyor. ABB EIB/KNX ürünleri, aydınlatma, perde/panjur, ısıtma ve soğutma gibi sistemleri kontrol ederek büyük enerji tasarrufu sağlamanıza yardımcı oluyor ve konforu parmaklarınızın ucuna kadar getiririyor. EIB/KNX Ürünleri ABB bina otomasyon sistemleri ile yaşam standartınız için size sahip olduklarınızdan bir adım ötesini vadediyor. ABB nin akıllı bina otomasyon sistemi ABB i-bus KNX, ofis, fabrika, otel ve konut gibi pek çok farklı yapıda yüksek güvenlik ve enerji tasarrufu da sağlıyor. En üst standartları karşılayan ve mekanların gelecekte olası fonsiyon değişikliklerine açık olan ABB i-bus KNX in becerileri gerçekten mükemmel: Binanın içinden ya da dışından sağlanabilen erişim ile tek dokunuşla aydınlatma, ısıtma/soğutma, havalandırma kontrolü, ses ve görüntü denetimi, motorlu perde/panjur kumanda, güvenlik ve alarm sistemleri kontrolü... Ayrıca kontrol fonksiyonlarını manuel olduğu kadar otomatik olarak da devreye alabilir, kapalı devre sistemi aracılığıyla değişik günlük yaşam profilleri oluşturup bunların devreye alınmasını sağlayabilirsiniz.

9 Bina interkom sistemleri Apartman girişleri, müstakil evler ya da bağlantı kurmak istediğiniz özel alanlara kolayca uygulanabilen Bina İnterkom Sistemleri aynı zamanda ABB i-bus KNX sistemine de entegre edilebilir. Bina İnterkom Sistemlerinde ses ve görüntü ayrı ayrı ya da birlikte dijital veya analog olarak sunulmaktadır. - Üstün ses ve görüntü (koaksiyel) kalitesi - Dış kapı otomatiğini açma - Sıva altı veya sıva üstü montaj kolaylığı - 2 şubeye kadar paralel bağlantı imkanı - Gizlilik özelliği (görüşmeleri diğer daireler dinleyemez) - Siyah/beyaz Flat CRT veya renkli TFT ekran

10

11 ABB anahtar ve priz serileri Fonksiyonelliği estetikle birleştirin Fonksiyonel olmak bazen yetmez. ABB nin anahtar-priz serileri, aydınlatma sisteminizin tamamlayıcısı olacak. İşlevsellikleri yanısıra eşsiz tasarımları ile de sizleri cezbedecek. ABB anahtar ve priz serileri Konforlu bir aydınlatma için kontrol ve kumanda cihazlarının özenli bir tasarıma ve güvenilir bir altyapıya sahip olması gerekir. Binalardaki farklı yaşam alanlarının aydınlatma fonksiyonları farklılık gösterebilir. ABB, türlü yaşam alanları için farklı ürünlerle bir asırdan fazla süredir dünyamızı aydınlatmamıza yardımcı oluyor. ABB nin geniş seçenekleri içerisinde metal, plastik, cam çerçeveli ürünler yanısıra, özel uygulamalara yönelik anahtar ve priz serileri de bulunmaktadır.

12 ABB Motor yol verme ve HVAC çözümleri Sağlıklı ve konforlu bir yaşam alanı için kesintisiz hava akışı şarttır. Güvenilir havalandırma kontrolü ile birlikte asansör, pompa sistemleri gibi motor ve motor yolverme uygulamalarında da ABB size en iyi çözümleri sunar. ABB nin sunduğu ürün ve çözümler, fonksiyonlarını eksiksiz yerine getirirken, optimum düzeydeki enerji tüketimiyle doğal çevrenin korunmasına maksimum katkı sağlamaktadır. Kontaktörler Kontakörler kumanda ve anahtarlama için endüstriyel tesislerde olduğu gibi binalarda da önemli bir kullanım alanına sahiptir. Binalardaki kontrol odalarından, konut alanlarına kadar geniş bir kullanım alanı mevcuttur. Standart kontaktörlerin yanında özellikle sessiz çalışan tesisat kontaktörleri bina uygulamalarında en ideal cihazlardır. ABB teknolojisi ile üretilen elektronik kontaktörler, daha az enerji harcamaları yanında gerilim düşümlerinin yaşandığı mekanlarda enerji kesintilerini de engeller. Yumuşak yolvericiler ABB nin yumuşak yolvericileri binalardaki fan, pompa uygulamaları için uygun yolverme çözümleri sunuyor. ABB yumuşak yolvericiler su hatlarındaki basınç dalgalanmaları, asansörlerin rahatsızlık verici çalışma rejimleri gibi sorunların ortadan kaldırılmasında da büyük rol oynuyor.

13 ABB Motor ve sürücüler Motor konusunda kapsamlı bir ürün yelpazesine sahip olan ABB, binalarınızdaki her türlü motor uygulamasına uygun ürünler sunuyor. Motor hız kontrol cihazları konusunda dünya lideri olan ABB, binalardaki asansör, pompa motorları gibi her türlü motor kontrolünde en iyi çözümü sunuyor. ABB nin ısıtma - soğutma ve havalandırma uygulamalarına özel geliştirdiği AC sürücüler size sağlıklı çalışma ve yaşam alanları sunarken sağladığı enerji tasarrufu ile doğayı korumanıza da yardımcı oluyor.

14

15 Bazı referanslarımız Acıbadem Hastanesi - Adana, Fulya-İstanbul Ağaoğlu Myworld Diamond VIP - İstanbul Ankamall AVM - Ankara Bilim İlaç - İstanbul Novotel - Trabzon Çırağan Palace Kempinski Otel - İstanbul Point Hotel - İstanbul Divan Asia Otel - İstanbul Forum AVM - İzmir, Ankara, Mersin Hatay Havalimanı - Hatay Hilton Garden Hill Otel - Kütahya HSBC Bank Genel Müdürlük Binası - İstanbul Hyatt Regency - İstanbul İstanbul Metrosu İstinye Park AVM - İstanbul Swissotel Convention Center - İzmir Kipa - Tüm Türkiye Metrocity AVM - İstanbul Palladium AVM ve Residence - İstanbul Viaport AVM - İstanbul

16 İletişim için: ABB Elektrik Sanayi A.Ş. Alçak Gerilim Ürünleri Organize Sanayi Bölgesi 2. Cadde No: Yukarı Dudullu / İstanbul Tel : Faks : Bilgi: Önceden haber vermeksizin teknik değişiklikler yapmak ve bu belgede belirtilen içeriği değiştirme hakkımız saklıdır. Verilmiş siparişler için, üzerinde uzlaşılan koşullar geçerlidir ABB, bu belgede olabilecek hatalardan veya bilgi eksikliğinden hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bu belgenin kendisi ve içerdiği bilgilere ve görsel malzemeye ait tüm haklar tarafımızca saklıdır. ABB nin önceden verilmiş onayı olmadan bu belgenin yeniden üretilmesi, üçüncü taraflara açıklanması veya içeriğinin kısmen veya bütün olarak kullanılması yasaktır. Copyright 2009 ABB Tüm hakları saklıdır

Answers for infrastructure. HVAC bina teknolojisi güçlü ortaklardan gelen kalite ve enerji verimliliği

Answers for infrastructure. HVAC bina teknolojisi güçlü ortaklardan gelen kalite ve enerji verimliliği Answers for infrastructure. HVAC bina teknolojisi güçlü ortaklardan gelen kalite ve enerji verimliliği HVAC bina teknolojisi deneyimli ortaklardan gelen enerji tasarrufu ve garantili konfor Siemens in

Detaylı

Answers for infrastructure. Synco ile HVAC Kontrolü Kolay ve enerji verimli

Answers for infrastructure. Synco ile HVAC Kontrolü Kolay ve enerji verimli Answers for infrastructure. Synco ile HVAC Kontrolü Kolay ve enerji verimli Synco üstün konfor ve enerji verimliliği için Bina ölçeğine, kullanım ömrüne, işletim sürelerine ve konfor ihtiyaçlarına göre

Detaylı

Bina Teknolojileri. Synco ile HVAC kontrolünde kolaylık ve enerji tasarrufu

Bina Teknolojileri. Synco ile HVAC kontrolünde kolaylık ve enerji tasarrufu Bina Teknolojileri Synco ile HVAC kontrolünde kolaylık ve enerji tasarrufu Üstün konfor ve enerji verimliliği için Synco Binalar, boyutları, kullanım ömürleri ve konfor gereksinimlerine göre farklı HVAC

Detaylı

Yeni SACE Emax 2 Devre Kesiciden Güç Yöneticisine

Yeni SACE Emax 2 Devre Kesiciden Güç Yöneticisine Yeni SACE Emax 2 Devre Kesiciden Güç Yöneticisine 2 1DSC200023B0201 Yeni SACE Emax 2 Devre kesiciler sadece gücü açar kapar SACE Emax 2 ise gücü yönetir SACE Emax 2, açık tip devre kesicilerin ulaştığı

Detaylı

3VA Kompakt Tip Güç Şalterleri

3VA Kompakt Tip Güç Şalterleri Totally Integrated Power SENTRON 3VA Kompakt Tip Güç Şalterleri Sizin ihtiyaçlarınız dikkate alınarak tasarlanmış, eksiksiz bir sistem. www.siemens.com.tr/3va İçerik 3VA kompakt tip güç şalterleri 04 Güç

Detaylı

KNX Sensör Broşürü. ABB i-bus KNX Bina Sistemi Teknolojisi Merkezileştirilmiş, rahat işletme ve görüntüleme

KNX Sensör Broşürü. ABB i-bus KNX Bina Sistemi Teknolojisi Merkezileştirilmiş, rahat işletme ve görüntüleme KNX Sensör Broşürü ABB i-bus KNX Bina Sistemi Teknolojisi Merkezileştirilmiş, rahat işletme ve görüntüleme KNX sensörleri ABB i-bus KNX İşletim ve doğrudan görüntüleme Ağ altyapısına sahip binalar, bağımsız

Detaylı

BİNA TEKNOLOJİLERİ AKILLI BİNA ÇÖZÜMLERİ

BİNA TEKNOLOJİLERİ AKILLI BİNA ÇÖZÜMLERİ BİNA TEKNOLOJİLERİ AKILLI BİNA ÇÖZÜMLERİ Akıllı binalara ilgi artıyor... Amerika da 80 lı yıllarda başlamış olan akıllı binalara yöneliş tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yüksek binaların artışı ve

Detaylı

BİNA OTOMASYONU Genel Bakış

BİNA OTOMASYONU Genel Bakış BİNA OTOMASYONU Genel Bakış 2 İçindekiler WAGO ile bina otomasyonu 4 WAGO bina otomasyonu çözümleri 6 Entegre bina otomasyonu 8 Bina otomasyonuna genel bakış 12 WAGO Otomasyon 14 WAGO temel yazılım 16

Detaylı

Akıllı konforun tadını çıkarın

Akıllı konforun tadını çıkarın Akıllı konforun tadını çıkarın Bina kontrol sistemleri P135658 Üst düzey gereksinimlerinizi karşılayan bir standart var mı? Evinizin her ayrıntısını en yüksek standartlara göre tasarlamak istemeniz doğaldır.

Detaylı

Enerjinizle daha fazlası. Enerji Verimliliği Çözümleri Ürün Kataloğu

Enerjinizle daha fazlası. Enerji Verimliliği Çözümleri Ürün Kataloğu Enerjinizle daha fazlası Enerji Verimliliği Çözümleri Ürün Kataloğu 2 Giriş... % 30'a kadar EN-VER* *Enerji Verimliliği Schneider Electric ve bayileri neden Enerji Verimliliği çözümlerini geliştirmektedir?

Detaylı

GRUP SUNUMU. Güç ve Enerji Performansı çözümleri

GRUP SUNUMU. Güç ve Enerji Performansı çözümleri GRUP SUNUMU Güç ve Enerji Performansı çözümleri 2014 2015 Uzman çözümleriyle eksiksiz bir teklif GS Anahtarlama Aşırı gerilime karşı koruma Güç ve elektrik enerjisi denetimi Şebeke kalite analizi Reaktif

Detaylı

Enerji Verimliliği Çözüm Kataloğu

Enerji Verimliliği Çözüm Kataloğu Enerji Verimliliği Çözüm Kataloğu 444 30 30 www.schneider-electric.com.tr 3 İçerik Enerji verimliliği ile ilgili engeller ve fırsatlar 6 Dünya çapında hazırlanan yönetmelikler enerji verimliliğini bir

Detaylı

Trinergy Cube, 150 kw - 3 MW. Güç Devriminin de Ötesinde

Trinergy Cube, 150 kw - 3 MW. Güç Devriminin de Ötesinde Trinergy Cube, 150 kw - 3 MW Güç Devriminin de Ötesinde Emerson şirketinin bir bölümü olan Emerson Network Power müşterilerin yararına yenilikçi çözümler sunmak için teknoloji ile tasarımı birleştiren

Detaylı

Çok yönlü güvenilir bir sistem

Çok yönlü güvenilir bir sistem Gaz ile yalıtılmış 36 kv a kadar orta gerilim panosu Çok yönlü güvenilir bir sistem 8DJH 36: Tüm gereksinimler için tasarlanmıştır www.siemens.com/infrastructure-cities Şehirler için geleceğin enerji dağıtımını

Detaylı

Dökme Reçineli Kuru Tip Transformatörler

Dökme Reçineli Kuru Tip Transformatörler Dökme Reçineli Kuru Tip Transformatörler DÖKME REÇİNELİ KURU TİP TRANSFORMATÖRLER 2011 2011 KATALOĞU Zucchini, 15 yılı aşkın süredir kuru tip trafolar tasarlamakta ve üretmektedir. Genel merkez - Brescia

Detaylı

Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri

Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri Products Solutions Services Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri Akış 2 Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Proses takibi giderek yaygınlaşmakta

Detaylı

HVAC uygulamaları için ABB sürücüleri ACH550, 0,75 ile 355 kw arası

HVAC uygulamaları için ABB sürücüleri ACH550, 0,75 ile 355 kw arası HVAC uygulamaları için ABB sürücüleri ACH550, 0,75 ile 355 kw arası İŞLETME PROFİLİ ENDÜSTRİLER ÜRÜNLER UYGULAMALAR UZMANLIK ORTAKLAR SERVİSLER HVAC için kullanıma hazır AC sürücü ABB HVAC sürücüsü, tüm

Detaylı

www.senkronguvenlik.com.tr

www.senkronguvenlik.com.tr www.senkronguvenlik.com.tr Kusursuz hizmet eşsiz çözümler! Sizlere en iyi çözüm ve hizmetleri sunmak için uluslararası çözüm ortaklarımızla gücümüze güç katıyoruz. Daha fazla seçenek ve yeni teknoloji

Detaylı

Sürdürülebilir Bir Çevre İçin...

Sürdürülebilir Bir Çevre İçin... Sürdürülebilir Bir Çevre İçin... Sizin İçin Buradayız... Ekolojik ve ekonomik özellikler, bina sistemlerinde gün geçtikçe önem kazanıyor. Modern Bina Yönetim Sistemleri bu gelişmelerin hayati bir parçası

Detaylı

Aktif Enerji Yönetim Mimarisi; Enerji Santralinden evdeki prize

Aktif Enerji Yönetim Mimarisi; Enerji Santralinden evdeki prize Aktif Enerji Yönetim Mimarisi; Enerji Santralinden evdeki prize Veri Merkezleri Endüstriyel Tesisler Binalar Enerji ve Altyapı www.schneider-electric.com 1 Şirket genelinde %30'a varan enerji tasarrufu

Detaylı

Çok yönlü güvenilir bir sistem

Çok yönlü güvenilir bir sistem Totally Integrated Power Çok yönlü güvenilir bir sistem Gaz ile yalıtılmış orta gerilim panosu 8DJH 36 www.siemens.com/8djh36 Totally Integrated Power (TIP) Enerji dağıtımında son noktayı koyduk Sol: İstanbul,

Detaylı

www.acpyapi.com.tr acp@acpyapi.com.tr

www.acpyapi.com.tr acp@acpyapi.com.tr www.acpyapi.com.tr acp@acpyapi.com.tr VİZYON ACP YAPI ELEMANLARI on beş yılı aşkın sektör tecrübesi ile çağdaş yapı malzemeleri ve otomasyon sistemleri konusunda CE belgesi ve ISO sertifikalarına sahip

Detaylı

Bireyler için çözümler

Bireyler için çözümler Merten Bireyler için çözümler System M 2.0 ve diğer seriler 444 30 30 www.schneider-electric.com.tr P121036 P121035 P120976 P121038 P121034 P121036 2 System M 2.0 Akıllı anahtar çözümlerinde yeni bir boyut

Detaylı

KAMU Sektörü / ÇÖZÜMLER / İŞ UYGULAMALARI

KAMU Sektörü / ÇÖZÜMLER / İŞ UYGULAMALARI KAMU Sektörü / ÇÖZÜMLER / SİSTEM ENTEGRASYONU E-KURUM UYGULAMALARI TAHSİLAT ÇÖZÜMLERİ İÇERİK YÖNETİM SİSTEMLERİ GÜVENLİK ÇÖZÜMLERİ SİSTEM YÖNETİMİ İŞ UYGULAMALARI KİOSK ÇÖZÜMLERİ Amaç daha fazla hizmetse...

Detaylı

BERKER AKILLI EV / BİNA OTOMASYONLARI VE ANAHTAR-PRİZ SİSTEMLERİ

BERKER AKILLI EV / BİNA OTOMASYONLARI VE ANAHTAR-PRİZ SİSTEMLERİ BERKER AKILLI EV / BİNA OTOMASYONLARI VE ANAHTAR-PRİZ SİSTEMLERİ 02 I 03 SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM KALİTESİ Günden güne hızlanan tempomuzda hayatı kolaylaştırabilmek adına konforlu ve kişiye özel kullanım kolaylığı

Detaylı

Aken Elektrik Enerji sektörün ileri gelen markaları ile işbirliği içerisinde Elektrik, Enerji, Endüstriyel 0tomasyon pazarında faaliyet gösteren,

Aken Elektrik Enerji sektörün ileri gelen markaları ile işbirliği içerisinde Elektrik, Enerji, Endüstriyel 0tomasyon pazarında faaliyet gösteren, 1 Aken Elektrik Enerji sektörün ileri gelen markaları ile işbirliği içerisinde Elektrik, Enerji, Endüstriyel 0tomasyon pazarında faaliyet gösteren, müşterilerinin ihtiyaçlarına güvenilir, hızlı ve kaliteli

Detaylı

Dökme reçineli Bobinli Kuru Tip Dağıtım Transformatörleri. Güvenilirlik sizin elinizde

Dökme reçineli Bobinli Kuru Tip Dağıtım Transformatörleri. Güvenilirlik sizin elinizde Dökme reçineli Bobinli Kuru Tip Dağıtım Transformatörleri Güvenilirlik sizin elinizde Misyonumuz ABB, kamu hizmeti ve sanayi müşterilerine, çevre etkisini azaltırken performansın artmasını sağlayan, güç

Detaylı

Ticari Bina Servisleri. Gelişmiş Sistem Performansları için eksiksiz çözümler

Ticari Bina Servisleri. Gelişmiş Sistem Performansları için eksiksiz çözümler Ticari Bina Servisleri Gelişmiş Sistem Performansları için eksiksiz çözümler Deneyim Su teknolojileri konusunda küresel bir lider olan Xylem, üstün AR-GE, dizayn ve uygulama tecrübesiyle kullanıcıların

Detaylı

Orta ve Yüksek Güçte Esnek Planlama, Yüksek Verimli Çözümler

Orta ve Yüksek Güçte Esnek Planlama, Yüksek Verimli Çözümler Buderus 145-1.200 kw Logano plus SB625 Logano plus SB745 Orta ve Yüksek Güçte Esnek Planlama, Yüksek Verimli Çözümler 1 Planlama Kolaylığı İçin Yüksek Verimli Yeni Nesil lar Çok yüksek enerji tasarrufu,

Detaylı

ENERJİ VERİMLİLİĞİ TANITIM KATALOĞU

ENERJİ VERİMLİLİĞİ TANITIM KATALOĞU ENERJİ VERİMLİLİĞİ TANITIM KATALOĞU Daha Yaşanılır Bir Dünya İçin, ENERJİ VERİMLİLİĞİ Enerji verimliliği; tüketilen enerji miktarının, üretimdeki miktar ve kaliteyi düşürmeden, ekonomik kalkınmayı ve sosyal

Detaylı