NACAR kullandığınız için teşekkür ederiz. Hassas ve yüksek kalite standartlarına göre üretilmiş olan saatinizi uzun yıllar sorunsuz olarak

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "NACAR kullandığınız için teşekkür ederiz. Hassas ve yüksek kalite standartlarına göre üretilmiş olan saatinizi uzun yıllar sorunsuz olarak"

Transkript

1

2

3

4 NACAR kullandığınız için teşekkür ederiz. Hassas ve yüksek kalite standartlarına göre üretilmiş olan saatinizi uzun yıllar sorunsuz olarak kullanacağınızı umuyoruz. Tamir gerektiren durumlarda dünyanın önemli bölgelerindeki NACAR Servis Merkezleri hizmetinizde olup bu kitapçık gerekli servislere ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca bu kitapçıkta dünya çapındaki NACAR garantisi de açıklanmıştır.

5 GARANTİ Garanti belgesi bu kitapçığın sonuna eklenmiştir. Biz, yetkili bir Nacar satıcısından satın alınmış olan ve bu kitapçık sonunda verilen GARANTİ SERTİFİKASI üzerinde gerekli detayları belirtilmiş NACAR saatini, yetkili bayi tarafından satıldığı taktirde, kendine ait özgün parçalardaki hatalar ve üretim aksaklıklarından kaynaklanan arızalara karşı alım tarihinden itibaren iki yıl süre ile garanti ederiz. Bu zaman içinde kazalar ve bakımsızlıktan doğan hasarlar hariç olmak üzere, parçaların veya saatin makinesinin veya makine aksamının ayarlama, onarım ve değiştirme işleri ücretsiz olarak yapılacaktır. Garanti kapsamındaki servis haklarından yararlanabilmek için, geçerli garanti (garanti belgesi bu kitapçığın sonuna eklenmiştir.) belgesiyle birlikte saatinizi, saati satın aldığınız yetkili NACAR bayisine veya NACAR merkez servis istasyonuna ulaştırmanız gerekir. Sözkonusu servis ağı 01 Ağustos 2011 tarihi itibariyle bu kitapçığın sonuna eklenmiştir. Garanti dahili ve harici durumlarda posta, sigorta ve gönderme masrafları saatin sahibi tarafından ödenecektir. İş bu kitapçık sonundaki bayii adresleri önceden haber verilmeksizin değişebilir. Bu gibi durumlarda merkez servis yetkilidir.

6 ÖNEMLİ 1- Saatinizi düşürmeyiniz ve çarpmayınız. 2- Saatinizin modeline göre: 3-5 ATM el yıkanabilir; 5-10 ATM duşa girebilir; 10 ATM ve üzeri modellerde ise denize girilebilir. 3- Kullanım sırasında,saatinizin camının,kasasının,bileziğinin çizilmesi ve deri kayış garanti dışıdır. 4- Saatinizi yetkisiz kişilere açtırmayınız ve kurcalamayınız. 5- Saatinizin pili sadece yetkili bir satıcı tarafından değiştirilmelidir. Pilden satıcısı sorumludur. 6- Saatinizi terden,ter asidi tahribatından koruyunuz. 7- Eksik düzenlenmiş ve/veya üzerinde değişiklik yapılmış garanti belgeleri geçersizdir. Garanti müracaatında saate ait satış fişi veya fatura fotokopisi gereklidir. 8- Tüm gönderim ücretleri müşteriye aittir. 9- Garanti dışındaki arızaların giderilmesi ücretlidir.

7 RES M 1

8 Ayar kolunun kilidini açmak için: Ayar kolunu saat yönünün tersine doğru çevirerek açınız. Sonra da saat/takvim ayarı yapmak için dışarı doğru çekiniz. Ayar kolunu kilitlemek için: Önce ayar kolunu içeri doğru iterek normal durumuna getiriniz. Sonra da ayar düğmesini içeri doğru iterek saat yönünde çeviriniz. Saatinizi su içinde kullanırken: Saatinizi su içinde kullanmadan önce ayar kolunun tamamı ile normal durumunda kilitli olduğundan emin olunuz. Saatiniz ıslak veya su içinde iken kesinlikle ayar kolunu ve kronograf düğmelerini kullanmayınız. Saatinizin model numarası Saatinizin model numarası saatin arka kapağında alt kısımda bulunmaktadır ve sekiz haneli bir numaradır. (Örnek: )

9 Mekanik saati çalıştırmak için İlk defa saatinizi çalıştırmak için saatinizi yatay olarak yaklaşık 30 saniye boyunca sallayınız. Bazı model otomatik saatler ayrıca ayar kolunu kurmak suretiyle de çalışırlar. Not : Her gün düzenli olarak kullanma durumunda saatiniz NACAR ın otomatik mekanizması sayesinde normal bilek hareketleri ile kendiliğinden kurulacaktır. SAATİNİZİN GENEL KULLANIMI Saatinizin türüne ait açıklamalara bakarak saat ve takvimi ayarlayınız. TAKVİMSİZ MODELLER İÇİN SAAT AYARLAMASI A D RESİM 1 1. Ayar kolunu tamamiyle dışarı çekiniz. * Eğer saatiniz üç ibreli ise, ayar pinini saniye ibresi tam 12 nin üzerindeyken çekiniz. 2. Ayar kolunu istediğiniz yöne doğru döndürerek saatinizi ayarlayınız. 3. Ayar kolunu içeriye doğru normal pozisyonuna itiniz. * Eğer saatiniz üç ibreli ise, kurma kolunu yerel saatin saniye ibresi 12 üzerindeyken normal durumuna getiriniz.

10 TAKVİMLİ MODELLER İÇİN SAAT / TAKVİM AYARLANMASI Tarih diski saat 9:00 PM ile 4:00 AM arasında yavaş ilerleyerek değişir. Fakat bazı modellerde tarih diski, dakika ibresi gece yarısı saat 12 yi geçtikten sonra aniden değişir. Gün penceresi içeren modeller için B E RESİM 1 1. Ayar kolunu bir seviye çekiniz. 2. Takvim hanesinde bir önceki gün belirene kadar kurma kolunu çekiniz. 3. Ayar kolunu ikinci seviyeye gelecek şekilde tekrar çekiniz. İstenilen gün belirene kadar saat ve dakika ibrelerini ileriye doğru çeviriniz. *H Eğer saatiniz üç ibreli ise, kurma kolunu saniye ibresi tam 12 nin üzerindeyken çekiniz. 4. Ayar kolunu istediğiniz yöne doğru döndürerek saatinizi ayarlayınız. 5. Ayar kolunu içeri iterek normal durumuna ayarlayınız. *H Eğer saatiniz üç ibreli ise, ayar kolunu yerel saatin 00 ayarı ile normal durumuna itiniz.

11 GÜN VE TARİH HANESİ İÇEREN MODELLER C F RESİM 1 1. Ayar kolunu bir seviye çekiniz. 2. Takvim hanesinde bir önceki tarih belirinceye kadar ayar kolunu ileri yönde çeviriniz. 3. Takvim hanesinde istenilen gün belirinceye kadar ayar kolunu ters yönde çeviriniz. 4. Ayar kolunu ikinci seviyeye gelecek şekilde tekrar çekiniz. İstenilen tarih ve gün belirene kadar saat ve dakika ibrelerini ileriye doğru çeviriniz. 5. Ayar kolunu istediğiniz yöne doğru döndürerek saatinizi ayarlayınız. 6. Ayar kolunu iterek normal durumuna getiriniz. *H Eğer saatiniz üç ibreli ise, ayar kolunu yerel saatin 00 ayarı ile normal durumuna itiniz. TAKVİM AYARLANIRKEN DİKKAT EDİLECEK NOKTALAR: Saat 9:00 PM ile 4:00 AM arasında takvimi değiştirmeyiniz. Çünkü bu aralıkta takvim doğru olarak ayarlanamayabilir. Eğer takvimi bu saatler arasında değiştirmek istiyorsanız, önce saati bu aralıktan başka bir saate getirip takvimi ayarlayınız. Sonra da saati tekrar doğru konumuna ayarlayınız.

12 ANALOG KUVARS SAYICI GÖSTERGELİ SAATLER HAKKINDA AÇIKLAMA Saatiniz aşağıdaki dört değişik analog sayıcı göstergeli türünden birine girer. Yeni saatinizi kullanmadan önce lütfen saatinizin türüne ait açıklamaları okuyunuz. Bu açıklamalar saatinizi en verimli şekilde kullanmanıza yardımcı olacaktır. G Üç ibreli, tarih göstergeli sayıcı Saat ibresi (akrep) Saat sayıcı Dakika sayacı Dakika ibresi (yelkovan) A düğmesi Click1 Ayar Kolu Click2 Saniye sayıcı Saniye ibresi B düğmesi Tarih penceresi RESİM 2

13 H Üç ibreli, tarih ve gün göstergeli sayıcı Saniye sayacı Dakika sayıcı Saat ibresi (akrep) J Üç ibreli, tarih göstergeli sayıcı Saniye sayacı Dakika sayıcı Saat ibresi (akrep) Gün Saniye ibresi Click1 Click2 A düğmesi B düğmesi Tarih Penceresi Dakika ibresi (yelkovan) Saniye ibresi A düğmesi Click1 Ayar Kolu Click2 Ayar Kolu B düğmesi Tarih Dakika ibresi (yelkovan)

14 Sayıcının Çalıştırılması Model G H J İçin Standart Ölçüm BAŞLAT A DURDUR A A Düğmesine Basarak Tekrar Tekrar Zaman Ölçülebilir SIFIRLA B Ara Zamanlı Ölçüm BAŞLAT A DURDUR A BAŞLAT A DURDUR SIFIRLA A B K Üç ibreli, tarih ve gün göztergeli Saniye ibresi Gün Saat ibresi (akrep) Tarih Click1 Ayar Kolu Click2 Küçük Saat ibresi Dakika ibresi (yelkovan)

15 Üç İbreli, Tarih ve Gün Göstergeli Saatin Ayarlanması Model K için: RESİM 2 1.Saati ayarlamak için ayar kolunu iki seviye çekerek ileri doğru çeviriniz. 2.Günü ayarlamak için ayar kolunu iki seviye çekerek geriye doğru çeviriniz. 3.Tarihi ayarlamak için ayar kolunu bir seviye çekerek geriye doğru çeviriniz. 4.Küçük saat ibresi, normal saat ibresiyle beraber hareket eder. Sayıcı İbrelerinin Sıfır Ayarının Yapılması Sayıcı ibreleri,sayıcı durdurulduğunda normal yerine gelmiyorsa (sıfırlamıyorsa); 1. Ayar kolunu iki seviye çekiniz ve A Düğmesine basarak sayıcı saniyesinin normal yerine (12 nin üzerine)gelmesini sağlayınız. * Eğer A düğmesini devamlı basılı tutarsanız, sayıcının saniye ibresi akarak ilerleyecektir. 2. B düğmesine basılarak dakika ve saat sayıcı normal yerine getirilir. 3. Saati normal zamanına ayarlayınız. 4. Ayar kolunu içeri doğru iterek normal konumuna getiriniz.

16 Takometre İle Hız Ölçümü Takometre özelliği MPH yi (mil/saat), Knot ları (denizmili / saat) veya KPH (kilometre/saat) ölçmek amacıyla kullanılabilir. Bir aracın hızını ölçmek için, saniye ibresi ve saat kadranının üstündeki skala kullanılır. Aracın hareketi ile beraber sayıcıyı saniye ibresi sıfırın üzerindeyken çalıştırmaya başlayınız.(yani saat 12:00 pozisyonu). Bu mil (veya bir km.) lik mesafe geçilince sayıcıyı durdurunuz. Saniye kolu mil için hızı (veya bir kilometre için hızı) işaret edecektir. Eğer örnek olay 45 saniye sürüyorsa sayıcı saniye ibresi 80 i gösterecektir. (80 mil/saat veya 80 km/saat) Saat ibresi (akrep) Tarih Click1 Ayar Kolu Click2 Saniye ibresi

17 Saat ibrelerini ayarlarken AM/PM in doğru olarak ayarlanıp ayarlanmadığını kontrol ediniz. Saatiniz, takvim hanesi 24 saatte bir defa değişecek şekilde tasarlanmıştır. Saatiniz AM (gündüz) veya PM (gece) için ayarlanıp ayarlanmadığını belirlemek için ibreleri saat 12 işaretini geçene kadar döndürünüz. Eğer takvimde bir değişme olduysa saatiniz AM için ayarlanmıştır. Eğer değişme olmadıysa saatiniz PM için ayarlanmıştır. Analog Kuvars Saatin Pil Değiştirme İşlemi Saatin değişik fonksiyon ve işlemlerini kontrol etmek için pil fabrikada takılmış olarak gelir. Pilin saat elinize geçtikten sonraki gerçek dayanma süresi belirtilen süreden biraz daha az olacaktır. Pil bittiği zaman saatin kusurlu çalışmasını önlemek için en kısa zamanda pili değiştirilmelidir. Pili değiştirirken, en yakın NACAR YETKİLİ SATICI sına başvurup kaliteli pil kullanılması tavsiye olunur. Pilin bittiğini anlamak için Saniye ibresi olan analog kuvars saatlerinde, saniye ibresi normalde her saniyede bir atması gerekirken iki saniyede bir atmaya başlarsa pil değiştirilmelidir. (Bazı kalibrasyonlarda bu özellik yoktur.) Saatinizin ayarı saniye ibresi iki saniyede bir atmaya başlarsa da zayıf pille doğru olarak çalışacaktır.

18 Analog Kuvars Saatin Yanılma Katsayısı Normal sıcaklık koşullarında (5 C-35 C)(41 C-95 C) saatinizde ayda 15 saniyelik (bazı kalibrasyonlarda 20 saniye) yanılma (geri kalma veya ileri gitme) söz konusu olabilir. Saatinizin Kalitesinin Korunması SU GEÇİRMEZLİK 3 Atm WR Suya dayanıklılık (3 Atm) Eğer saatinizin arka kapağı üzerinde WATER RESISTANT yazılı ise, saatiniz su sıçramalarına ve yağmura karşı 3 Atm a kadar su geçirmezlik için dizayn ve imal edilmiş demektir. Ancak su, suya dalma ve yüzmek içindir anlamına gelmez. 5 Atm Suya dayanıklılık (5Atm) * Eğer saatinizin arka kapağı üzerinde WATER RESISTANT yazılı ise, saatiniz 5 Atm düzeyinde basınca dayanacak biçimde tasarlanmış ve üretilmiş olup, yüzerken, yat kullanırken veya duş alırken kullanabilirsiniz.

19 Suya dayanıklılık (10Atm/15 Atm/20 Atm)* Eğer saatinizin arka kapağı üzerinde WATER RESISTANT 10 Atm WATER RESISTANT 15 Atm yada WATER RESISTANT 20 Atm yazılı ise, saatiniz yüzmeye ve derin olmamak şartıyla dalmaya karşı 10 Atm/15 Atm/20 Atm basınç derinliğe kadar dayanıklıdır. Ancak bu su geçirmezlik, scuba dalışları için yeterli değildir. Scuba dalışı yapabilmek için dalgıç saati kullanmanızı tavsiye ederiz. 5,10,15 veya 20Atm lik su geçirmez saatinizi, su içinde kullanmadan önce ayar kolunun tamamıyla yerine itilmiş durumda olmasına dikkat ediniz. Saatinizi ıslak durumdayken veya su içindeyken ayar kolu ile oynamayınız. Eğer saatinizi deniz suyunda kullandıysanız, temiz suyla yıkayıp tamamiyle kurumasını sağlayınız. 5 Atm lik su geçirmez saatle duş alırken ya da 10,15 veya 20 Atm lik su Geçirmez saatle banyo yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar şunlardır: Saat, sabunlu su veya şampuan ile ıslanmış durumdayken ayar kolu ile oynamayınız. Ilık suda belirli bir süre bırakıldığı takdirde, saatin biraz geri kalması veya ileri gitmesi söz konusu olabilir. Bu durum, saat normal sıcaklığa çıkarıldığı zaman kendiliğinden düzelir.

20 Not : Bardaki basınçtan amaç test basıncıdır ve yüzme hareketlerinden derinliğe göre basıncı yükseltmesinden dolayı, bu basıncın gerçek dalış derinliğine dayanıklılığı fark edilemez. Bunun yanı sıra su dalışlarında da dikkatli olunmasını tavsiye ederiz. Isı +60 C Saatler için -10 C -35 C (41 F-95 F) lik ısı farklılıkları arasında düzenli olarak hatasız veya 140 F (bazı kalibreler için 50 C veya 122 F) den daha yüksek ısı pillerin akması veya ömürlerinin kısa sürede sona ermesi gündeme gelebilir. C veya +14 F (bazı kalibreler için -5 C veya +23 F ) ısı şartlarında cüz i oranda geri kalmasına veya ileri gitmesine yol açabileceği için uzun süre bırakmayınız. yukarıda söz konusu edilen değişiklikler, saatinizin normal ısı düzenine girmesi ile kendiliğinden normale dönecektir. Şok ve Titreşim Hafif sarsıntılardan saatiniz etkilenmeyecektir. Ancak saatinize zarar verebileceği için, onu sert zeminlere vurmamaya veya düşürmemeye özen gösteriniz.

21 Mıknatıslık Saatiniz yüksek mıknatıslanmaya karşı aksi yönde etkilenir. Onu radyo ve televizyon gibi cihazlara ve manyetik maddelere yakın temas ettirmemeye dikkat ediniz. (Quartz tipi saatler yakın bulundukları veya yakın temas halinde oldukları cihazlardan uzaklaştırıldıklarında normal düzenlerine dönerler. Periyodik Kontrol Saatinizin her 2-3 yılda bir kontrol edilmesini tavsiye ederiz. Saatinizin çerçevesinin, kulpunun, çantasının ve kristal munrunun yerlerinde sağlıklı olarak oturduğundan emin olmak istediğinizde NACAR yetkili acentası veya servis istasyonuna kontrol ettiriniz. Kimyasal Maddeler Saatinizi çözücülük özelliği olan sıvı (alkol, gaz, benzin gibi), kozmetik spray, deterjan, yapıştırıcı ve boya gibi kimyasal özellikleri olan maddelerden uzak tutmaya özen gösteriniz. Aksi halde saatinizin dış Yüzeyi, bileziği ve diğerleri rengini kaybeder, solar, bozulur ve tahrip olabilir.

22 Saatin Dış Yüzeyinin Ve Bileziğinin Korunması Toz veya nemden meydana gelebilecek paslanmayı önlemek için, saatinizi ve bileziğini temiz ve kuru bir bezle siliniz. Saatinizin Arka Yüzünde Bulunan Koruyucusu Film İçin Alınması Gereken Tedbirler Eğer saatinizin arka yüzünde koruyucu film veya etiket varsa, bunları saatinizi kullanmadan önce çıkarınız. Aksi halde, filmin veya etiketin altına giren ter, kirlenme ve paslanmaya yol açabilir.

23 NACAR PiKTOGRAM GMT

24

25 GARANTİ BELGESİ Belgelerin veriliş tarihi ve numarası: Bu Garanti Belgesi nin kullanılmasına 4077 sayılı Kanun ile bu Kanuna dayanılarak düzenlenen TRKGM-95/ sayılı tebliğ uyarınca T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü tarafından izin verilmiştir.

26 KONYALI SAAT Konyalı Saat Sanayi Pazarlama ve Ticaret A.Ş. Bahariye Cad. Sülün Sok. Nalçacı İş Merkezi Kat:2 No: İkitelli-Küçükçekmece/İSTANBUL Tel: (0212) (PBX) Fax: (0212) İTHALATÇI FİRMA ÜNVANI : Konyalı Saat Sanayi Pazarlama ve Ticaret A.Ş. Adresi : Bahariye Cad. Sülün Sok. Nalçacı İş Merkezi Kat:2 No: İkitelli-Küçükçekmece/İSTANBUL Tel : (0212) (PBX) Fax: (0212) FİRMA YETKİLİSİNİN İmzası ve Kaşesi : MALIN Markası : NACAR Teslim Tarihi :.. Cinsi : Zaman Saatleri Teslim Yeri :.. Modeli : Azami tamir süresi : 20 gün Seri No : Garanti Süresi : İki Yıl SATICI FİRMA Ünvanı :.. Adresi :.. Tel ve Faks :.. Fatura Fiş No :.. Tarih : Kaşe ve İmza :..

27 GARANTİ ŞARTLARI 1- Garanti süresi malın tesliminden itibaren başlar ve 2 (iki) yıldır. 2- Malın bütün parçaları dahil olmak üzere, (garanti kapsamına girmeyen haller dışında) tamamı firmamızın garantisi kapsamındadır. 3- Malın garanti süresince arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Malın arızasının 20 iş günü içerisinde giderilmesi gerekmektedir. Bu süre, malın servis istasyonuna, servis istasyonunun olmaması durumunda sırasıyla: malın satıcısı, bayii, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısından birine teslim edildiği tarihten itibaren başlar. 4- Malın garanti süresi içerisinde gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması durumunda, işçilik masrafı değiştirilen parça bedeli yada başka herhangi bir isimle, hiç bir ücret talep etmeksizin tamiri yapılacaktır. 5- Malın; - Tamir tarihinden itibaren garanti süresi içinde kalmak kaydıyla 1 (bir) yıl içerisinde aynı arızayı 2 (iki) den fazla tekrarlanması veya farklı arızaların 4 (dört) ten fazla ortaya çıkması sonucu, maldan yararlanamamanın süreklilik kazanması, - Tamir için gereken azami sürenin aşılması, - Servis istasyonunun, mevcut olmaması halinde, sırasıyla satıcısı, bayii, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısından birisinin

28 düzenleyeceği raporla, arızanın tamirinin mümkün bulunmadığının belirtilmesi durumlarında, ücretsiz olarak değiştirme işlemi yapılacaktır. 6- Malın kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar, garanti kapsamı dışındadır. 7- Garanti belgesi ile ilgili olarak çıkabilecek sorunlar için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Ve rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü ne başvurulabilir. KULLANIMDA DİKKAT EDİLECEK VE GARANTİ KAPSAMI DIŞINDAKİ HUSUSLAR 1- Saatinizi düşürmeyiniz ve çarpmayınız. 2- Saatinizin modeline göre: 3-5 ATM el yıkanabilir; 5-10 ATM duşa girebilir; 10 ATM ve üzeri modellerde ise denize girilebilir. 3- Kullanım sırasında saatinizin camının çizilmesi, kasanın, bileziğin ve tepenin kırılması garanti dışındadır. Deri kayış garanti kapsamında değildir. 4- Saatinizi yetkisiz kişilere açtırmayınız ve kurcalamayınız. 5- Saatinizin pili sadece yetkili bir satıcı tarafından değiştirilmelidir. Pilden satıcısı sorumludur.

29 6- Saatinizi terden, ter asidi tahribatından koruyunuz. 7- Eksik düzenlenmiş ve/veya üzerinde değişiklik yapılmış garanti belgeleri geçersizdir. Garanti müracaatında saate ait satış fişi veya fatura fotokopisi gereklidir. 8- Tüm gönderim ücretleri müşteriye aittir. 9- Garanti dışındaki arızaların giderilmesi ücretlidir.

30 NACAR dan 5 Yıl Garanti+Sigorta Uygulaması Avea, Turkcell, Vodafone Mobil Ödeme Kolaylığıyla Yenilendi. Mobil ödeme kolaylığı ile NACAR saatinizi 2 yıl yerine, ilave 3 yıl ile toplam 5 yıl garanti yaptırmak ve aynı zamanda kapkaç a ve hırsızlığa karşı sigortalamak için Avea, Turkcell, Vodafone hatlı cep telefonunuzdan 7979 a SMS atmanız yeterlidir. 5 yıl garanti+sigortanızın başlatılması için gönderilmesi gereken mesaj formatı: (garanti) boşluk (garanti numarası) boşluk (saat model numarası) boşluk (müşteri ismi) boşluk (müşteri soy ismi) Örnek: garanti mehmet gonulveren SMS gönderdiğinizde ücretin tahsil edilebilmesi için telefonunuza onay mesajı gelecektir. Bu mesaja EVET yazarak 7979 a göndermelisiniz. Ödeme gerçekleştiğinde Teşekkürler. Garanti kaydınız yapılmıştır, saatinizin 5 yıllık garanti+sigorta süresi bu gün itibari ile başlatılmıştır. Onay kodu xxxxxxxxx lütfen bu kodu saklayınız. SMS gelecek bu mesaj ile 5 yıl garanti+sigortanız başlayacaktır. SMS lerde Türkçe karakter (Çç, Öö, Şş, Üü, Iı, Ğğ) kullanmayınız. Garanti numarası, garanti kitapçığının arka yüzünde, saat model no ise saatinizin arka kapağında yazılıdır. Ürünün kapkaç ve hısızlığa karşı sigortası polis raporu ile birlikte geçerlidir k sa numaras na gönderilen her SMS Avea ve Turkcell hatlar ndan 50Kr (KDV ve Ö V dahil) Vodafone hatlar ndan 41Kr (KDV ve Ö V dahil) olarak ücretlendirilir. Bilgilendirme mesajlar ücretsizdir.

31 GUARANTEE

32 Thank you for wearing this NACAR watch. It is a precision timepiece, manufactured to the highest quality standards and we hope that it will give you many years of trouble-free use. Should the watch ever need repair, the network of NACAR Service Centers is at your disposal and this booklet will help you to obtain the service you need. It also describes the worldwide NACAR guarantee.

33 GUARANTEE The Certificate of Guarantee is attached at the end of this booklet. We certify that the NACAR watch detailed on the enclosed Certificate of Guarantee Is guaranteed against defects in material and workmanship for two years from the date of purchase, providing it has been sold by an authorized and appointed NACAR dealer. Within this period, regulation, adjustment, repair or replecement of parts or movement will be performed without charge except in the case of damage caused by accidents or lack of care. To qualify for service under the guarantee, you must present your watch together with a valid Certificate of Guarantee (attached at the end of this booklet) to the authorized NACAR dealer from whom the watch was purchased or any member of the NACAR worldwide service network. This network, as of August 01,2011 is listed at the end of this booklet. Postage, Insurance and shipping charges are to be paid by the owner of the watch.

34 IMPORTANT 1 This guarantee does not cover the glass crystal, bracelet, strap, attachments or battery. 2 This guarantee does not cover water damage when it is not clearly designated on case back as water resistant. 3 This guarantee does not cover scratches on the case caused by use. 4 This guarantee is valid only if properly filled in and dated by the authorized and appointed nacar dealer from whom the watch was purchased. 5 We reserve the right to relinquish all responsibility under this guarantee for repairs if the watch is tampered with or damaged by other than nacar authorized service facilities. 6We will not honour altered or tampered certificates of guarantee or photocopies of the certificates of guarantee. 7 This guarantee does not affect the specific legal rights of The owner. 8 We are not liable for any trouble with or damage to watches Due to natural disaster, such as fire, flood or earthquake.

35 INSTRUCTIONS FOR ANALOGUE QUARTZ AND MECHANICAL WATCHES Your watch is included in one of the following six types of analogue quartz or mechanical watches. Before using your new watch, please read the instructions to your watch type; they will help you to get best out of the watch. A Two hands without calender B Two hands with date calender C Two hands with day and date calender D Three hands without calender E Three hands with date calender F Three hands with day and date calender DISPLAY AND HANDS Hour hand Minute hand Crown* date window Second hand Day window Picture 1 * Some models have a screw down crown instead of a standard type crown.

36 How to unlock the crown? Unscrew the crown by turning it counterclockwise. Then, pull it out for time/calendar setting. How to lock the crown? Push back the crown in to the normal position. Then, turn it clockwise while pressing it until it locks in place. When using the watch in water: Before using the watch in water, be sure the wrown is screwed in completely. Do not operate the crown when the watch is wet or in water. Model number of your watch Please check the case back of your watch to find the model number inscribed on it. It is a 8-digits number at the bottom of the case back. (E.g )

37 How to start the mechanical watch To initially start your watch, swing it from side to side in a horizontal arc for about 30 seconds. The watches can also be started by winding the crown. Note: If the watch is worn daily, NACAR s automatic watch mechanism will wind the mainspring automatically through normal wrist movement. How To Use The Watch Set the time/calendar following the instruction pertaining to your watch type. Time Setting For Models Without Calendar A D Picture 1 1. Pull out the crown all the way. If your watch has three hands, pull out the crown when the second hand points at 12 o clock. 2. Adjust the time by turning the crown in the desired direction. 3. Push the crown back in to the normal position. If your watch has throe hands, push the crown back in to the normal position In accordance with a time signal for OO seconds.

38 Time/Calendar Setting For Models With Calendar The date will change gradually between 9:00 P.M. and 4:00 A.M. For some models, however, it will change instantly when the hands pass the 12 o clock marker at midnight. For models with date calendar B E Picture 1 1. Pull out the crown to the first click. 2. Turn the crown until the previous day s date appears in the calendar frame. 3. Pull out the crown to the second click, and advance the hour and minutes hands until the desired date appears.if your watch has three hands, pull out the crown when the second hand points at 12 o clock. 4. Adjust the time by turning the crown in the desired direction. 5. Push the crown back in to the normal position. If your watch has three hands, push the crown back in to the normal position in accordance with a time signal for 00 seconds.

39 For models with day and date calendar C F Picture 1 1. Pull out the crown to the first click. 2. Turn the crown until the previous day s date appears in the calendar frame. 3. Turn the crown in the opposite direction until the desired day appears in the 4. calendar frame. 5. Pull out the crown to the second click, and advance the hour and minute hands until the desired date and day appears.if your watch has three hands, pull out the crown when the second hand points at 12 o clock. 6. Adjust the time by turning the crown in the desired direction. 7. Push the crown back in to the normal position. If your watch has three hands, push the crown back in to the normal position in accordance with a time signal for 00 seconds. Notes on calendar setting: 1. Do not change the calendar between 9:00 P.M. and 4:00 AM Otherwise, it may not change properly. If it is necessary to set the calendar during that time period, first change the time to any time outside it, set the calendar and then reset the correct time. 2. When setting the hour hand, check that AM/PM is correctly set. Thewatchisso designed that the calendar changes once in 24 hours. Turn the hands past the 12 o clock marker to determine whether the time is set for the AM orp.m. period. If the calendar changes, the time is set tor the AM. period. If it does not change, the time is set for the P.M. period.

40 Instructions For Analogue Quartz Chronographs Your watch is included in one of the following four types of analogue quartz chronographs/multifunction watches. Before using your new watch, please read the Instructions to your watch type; they will help you to get best out of the watch. G Three hands with calendar and chronograph Hour hand Hour counter Minute hand A button Click1 Crown B button Second Counter Second hand B button Date Window Picture 2

41 H Three hands with calendar and chronograph Second counter Second hand Minute counter A button Click1 Hour hand Crown Click2 B düğmesi Date window Day Indicator Minute hand J Three hands with calendar and chronograph Second counter Minute counter Hour hand Second hand A button Click1 Crown Click2 B button Date window Minute hand

42 Chronograph Operation For models H J Standart measurement START STOP A A Can accumulate repeatedly by pressing A RESET B Accumulated elapsed time measurement START STOP RESTART A A A STOP RESET A B K Three hands with day-date (Multifunction) Second hand Day indicator Hour hand Date indicator Click1 Crown Click2 Minute hand Small hour hand

43 Multi - Function Operation For models K : Picture 2 1. To set the main hour & minute hand pull out the crown to the second click and turn clockwise. 2. To set the day pull out the crown to the first click and turn clockwise. 3. To set the date pull out the crown to the one click for quick setting and turn anti-clockwise. 4. To set the small hour hand, it moves along with the main-hour hand correspondingly. Adjust the chronograph If the chronograph hands do not return to 0 position when the chronograph is reset. 1. Pull out the crown to the second click and then press button A Adjusting the chronograph second hand to 0 position. 2. This second hand move quickly if the button A is pressed continuously. 3. Press the button B to reset minute/hour hands to 0 position. 4. Set the watch to current time. 5. Push the crown back to normal position.

44 Tachymeter The tachymeter is the device which measures the speed of an automobile. Knowing is how many seconds the car covers a distance of 1 km, the meter can measure the approximate average speed per hour during a journey (up to the maximum measurable range of tachymeter is 60 seconds.) If the chronograph is started at the same time as measurement, and stopped after 1 km, the average speed per hour can be determined according to the position of the second hand. If the car covers the distance of 1 km in 45 seconds, the average hourly speed during the journey will be about 80 km. Hour hand Minute Hand Date indicator Click1 Crown Click2 Second hand

45

46 Battery Change Of The Analogue Quartz Watch Because the battery is inserted at the factory to check the function and performance of the watch, its actual life once in your possession may be less than the specified period. When the battery expires, be sure to replace it as soon as possible to prevent any malfunction. For battery replacement, we recommend that you contact an AUTHORIZED NACAR DEALER and request they use only high quality batteries. Battery life indicator If your analogue quartz watch has a second hand, the battery needs to be replaced when you see the second hand moving at two-second intervals instead of the normal one-second intervals. (Some calibres have no such function.) The watch will, however, remain accurate while the second hand is moving at two-second intervals. Loss/Gain Of The Analogue Quartz Watch Loss/gain (monthly rate) is less than 15 seconds (20 seconds for some calibres) at normal temperature range (5 C ~ 35 C)(41 C ~ 95 C).

47 To Preserve The Qualıty Of Your Watch Water Resıstance 3 Atm WR Water resistance (3 Atm) If WATER RESISTANT is inscribed on the case back, your watch is designed and manufactured to withstand up to 3 Atm, such as accidental contact with splashes of water or rain, but is not designed for swimming or diving. 5 Atm Water resistance (5 Atm)* If WATER RESISTANT 5 Atm is inscribed on the case back, your watch is designed and manufactured to withstand up to 5 Atm and is suitable for swimming, yachting and taking a shower.

48 Water resistance (10 Atm /15 Atm / 20 Atm)* If WATER RESISTANT 10 Atm, WATER RESISTANT 15 Atm is inscribed on the case back, your watch Is designed and manufactured to withstand up to 10 Atm/15 Atm/20 Atm and is suitable for taking a bath, shallow diving, but not for scuba diving. We recommend that you water wear a Diver s watch for scuba diving. Before using the water resistance 5,10,15 or 20 Atm watch in water, be sure the crown is pushed in completely. Do not operate the crown when the watch is wet or In water. If used in sea water, rinse the watch in fresh water and dry it completely. When taking a shower with the water resistance 5 Atm watch, or taking a bath with the water resistance 10,15 or 20 Atm watch, be sure to observe the following: Do not operate the crown when the watch is wet with soapy water or shampoo. If the watch is left in warm water, a slight time loss or gain may be caused. This condition, however, will be corrected when the watch returns to normal temperature.

NACAR kullandığınız için teşekkür ederiz. Hassas ve yüksek kalite standartlarına göre üretilmiş olan saatinizi uzun yıllar sorunsuz olarak

NACAR kullandığınız için teşekkür ederiz. Hassas ve yüksek kalite standartlarına göre üretilmiş olan saatinizi uzun yıllar sorunsuz olarak www.nacar.com.tr NACAR kullandığınız için teşekkür ederiz. Hassas ve yüksek kalite standartlarına göre üretilmiş olan saatinizi uzun yıllar sorunsuz olarak kullanacağınızı umuyoruz. Tamir gerektiren durumlarda

Detaylı

KC4815. www.blackanddecker.ae

KC4815. www.blackanddecker.ae www.blackanddecker.ae KC4815 ENGLISH 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 A B 2 ENGLISH 3 ENGLISH Intended use Your Black & Decker drill/screwdriver has been designed for screwdriving applications and for drilling in

Detaylı

BUKLE. SAÇ MAŞASI Hair Curler. Kullanma Kýlavuzu Instruction Manual

BUKLE. SAÇ MAŞASI Hair Curler. Kullanma Kýlavuzu Instruction Manual BUKLE SAÇ MAŞASI Hair Curler Kullanma Kýlavuzu Instruction Manual 1 SAÇ MAŞASI KULLANMA KILAVUZU Saç Maşanızı kullandıkça ne kadar doğru bir seçim yaptığınızı anlayacaksınız. Hedefimiz size ödediğinizden

Detaylı

IZGARA IZGR-01 & IZGARA IZGR-02 Dumansız Elektrikli Izgara Electrical Grill

IZGARA IZGR-01 & IZGARA IZGR-02 Dumansız Elektrikli Izgara Electrical Grill IZGARA IZGR-01 & IZGARA IZGR-02 Dumansız Elektrikli Izgara Electrical Grill Kullanma Kýlavuzu Instruction Manual KULLANMA KILAVUZU Cihazınızı kullandıkça ne kadar doğru bir seçim yaptığınızı anlayacaksınız.

Detaylı

Instructions for use and installation Electric hobs 3. Kullanim ve montaj talimatlari Elektrikli Ocak 6. DHG 460 R Manual LIB30285

Instructions for use and installation Electric hobs 3. Kullanim ve montaj talimatlari Elektrikli Ocak 6. DHG 460 R Manual LIB30285 Instructions for use and installation Electric hobs 3 Kullanim ve montaj talimatlari Elektrikli Ocak 6 DHG 460 R Manual LIB30285 1 INSTALLATION INSTRUCTIONS Technical details MODELS DHG 460 R Voltage 230V

Detaylı

Kullanım Kılavuzu & Garanti Belgesi User Manual & Certificate of Warranty

Kullanım Kılavuzu & Garanti Belgesi User Manual & Certificate of Warranty Kullanım Kılavuzu & Garanti Belgesi User Manual & Certificate of Warranty Kullanım Kılavuzu & Garanti Belgesi Değerli müşterimiz, Bu kullanım kılavuzu UFO MICATRONIC, T23EN ve T19EN modelleri için hazırlanmıştır.

Detaylı

NEMLENDİRİCİ. User Manual User & Manual & Certificate of of Warranty. Kullanım Kılavuzu & Garanti Belgesi. alf.com.tr

NEMLENDİRİCİ. User Manual User & Manual & Certificate of of Warranty. Kullanım Kılavuzu & Garanti Belgesi. alf.com.tr NEMLENDİRİCİ Kullanım Kılavuzu & Garanti Belgesi User Manual User & Manual & Certificate of of Warranty alf.com.tr ALF_MIKA_TOWER_KK_140813.indd 1 27.09.2013 18:08 ALF_MIKA_TOWER_KK_140813.indd 2 27.09.2013

Detaylı

Su Filtreli Elektrik Süpürgesi Water Filter Vacuum Cleaner

Su Filtreli Elektrik Süpürgesi Water Filter Vacuum Cleaner AQUA Su Filtreli Elektrik Süpürgesi Water Filter Vacuum Cleaner Kullanma Kýlavuzu Instructions Manual 1 2 A C B D D2 D1 D3 D4 D5 3 2 3 4 5 6 7 8 9 10 4 11 12 13 14 15 2 lt. Su Seviyesi 5 SU FÝLTRELÝ KURU

Detaylı

MISTRAL 8900. Saç Kurutma Makinesi Hair Dryer. Kullanma Kılavuzu Instructions Manual

MISTRAL 8900. Saç Kurutma Makinesi Hair Dryer. Kullanma Kılavuzu Instructions Manual MISTRAL 8900 Saç Kurutma Makinesi Hair Dryer Kullanma Kılavuzu Instructions Manual 1 MÝSTRAL 8900 KULLANMA KILAVUZU Saç Kurutma Makinenizi kullandýkça ne kadar doðru bir seçim yaptýðýnýzý anlayacaksýnýz.

Detaylı

KAYZER 1885 SU ISITICISI

KAYZER 1885 SU ISITICISI KAYZER 1885 SU ISITICISI Kullanma kılavuzu 1 KULLANMA KILAVUZU Su ısıtıcınızı kullandıkça ne kadar doğru bir seçim yaptığınızı anlayacaksınız. Hedefimiz size ödediğinizden fazlasını verebilmektir. Ürünümüzü

Detaylı

ŞOK BUHARLI ÜTÜ Violet 2600-Violet 2600Plus

ŞOK BUHARLI ÜTÜ Violet 2600-Violet 2600Plus ŞOK BUHARLI ÜTÜ Violet 2600-Violet 2600Plus Kullanma Kýlavuzu 1 VİOLET 2600 VİOLET 2600 PLUS KULLANIM KLAVUZU Ütünüzü kullandıkça ne kadar doğru bir seçim yaptığınızı anlayacaksınız. Hedefimiz size ödediğinizden

Detaylı

English (Original instructions) 6 Türkçe (Çevirisi orijinal talimatlardan yapılmıştır) 12

English (Original instructions) 6 Türkçe (Çevirisi orijinal talimatlardan yapılmıştır) 12 DW341(K) English (Original instructions) 6 Türkçe (Çevirisi orijinal talimatlardan yapılmıştır) 12 3 4 5 JIGSAW DW341(K) Congratulations! You have chosen a DEWALT tool. Years of experience, thorough product

Detaylı

GB190 T Ü R K Ç E E N G L I S H P/N : (1.0)

GB190 T Ü R K Ç E E N G L I S H P/N : (1.0) T Ü R K Ç E E N G L I S H GB190 Bu kılavuzdaki bilgilerden bazıları, telefonunuzdaki yazılıma ya da servis sağlayıcınıza bağlı olarak telefonunuzda farklı olabilir. www.lgmobile.com P/N : (1.0) GB190 KULLANIM

Detaylı

VENÜS SAÇ DÜZLEŞTİRİCİ

VENÜS SAÇ DÜZLEŞTİRİCİ VENÜS SAÇ DÜZLEŞTİRİCİ Kullanma Kýlavuzu 1 Saç Düzleştiricimizi seçtiğiniz için size teşekkür ederiz. Amacımız, saçlarınızı daha kolay ve zevkli yapabilmenize yardımcı olabilmektir. Cihazınızı bu kullanma

Detaylı

PERFORMANCE 32VH3010 32 LCD TV KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS

PERFORMANCE 32VH3010 32 LCD TV KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS PERFORMANCE 32VH3010 32 LCD TV KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS 2 İçindekiler GÜVENLİK ÖNLEMLERİ...1 Teknik Özellikler...2 Desteklenen PC Girişi Tipik Ekran Modları...2 Adım 1 Uzaktan Kumandaya

Detaylı

OMEGA Yumurta Haşlama Makinesi

OMEGA Yumurta Haşlama Makinesi OMEGA Yumurta Haşlama Makinesi KULLANMA KILAVUZU 1 2 Giriş Cihazınızı kullandıkça ne kadar doğru bir seçim yaptığınızı anlayacaksınız. Hedefimiz size ödediğinizden fazlasını verebilmektir. Ürünümüzü seçtiğiniz

Detaylı

ELECTRA LAVABO VE EVİYE BATARYASI

ELECTRA LAVABO VE EVİYE BATARYASI ELECTRA LAVABO VE EVİYE BATARYASI TANITMA ve KULLANMA KILAVUZU GARANTİ BELGESİ ELECTRA BASIN AND KITCHEN MIXER INSTRUCTIONS MANUAL and WARRANTY DEED www.eca.com.tr www.ecaecotechnology.com Ekoteknoloji

Detaylı

ANİ SU ISITICISI MARİN

ANİ SU ISITICISI MARİN ANİ SU ISITICISI MARİN Kullanma Kýlavuzu 1 2 7 4 6 5 3 1 2 KULLANMA KILAVUZU Cihazınızı kullandýkça ne kadar doðru seçim yaptýðýnýzý anlayacaksýnýz. Hedefimiz size ödediðinizden daha fazlasýný verebilmektir.

Detaylı

BASKÜL Banyo Baskülü

BASKÜL Banyo Baskülü BASKÜL Banyo Baskülü Kullanma Kılavuzu 1 BANYO BASKÜLÜ KULLANMA KILAVUZU Perfect 9003 Baskülünüzü kullandıkça ne kadar doğru bir seçim yaptığınızı anlayacaksınız. Hedefimiz size ödediğinizden fazlasını

Detaylı

ANKASTRE FIRIN KULLANMA KILAVUZU SLV 234

ANKASTRE FIRIN KULLANMA KILAVUZU SLV 234 ANKASTRE FIRIN KULLANMA KILAVUZU SLV 234 DEĞERLİ MÜŞTERİMİZ, Öncellikle ürünümüzü satın aldığınız için teşekkür ederiz. Bu kullanım kılavuzundaki tüm talimat ve uyarıları dikkatlice okuyunuz. Bu kılavuz;

Detaylı

Kullanım Kılavuzu & Garanti Belgesi User Manual & Certificate of Warranty. ufotr.com

Kullanım Kılavuzu & Garanti Belgesi User Manual & Certificate of Warranty. ufotr.com Kullanım Kılavuzu & Garanti Belgesi User Manual & Certificate of Warranty ufotr.com 1 Kullanım Kılavuzu & Garanti Belgesi ufotr.com 1 2 İÇİNDEKİLER 1. GÜVENLİK UYARILARI 2. MONTAJ 3. ÖZELLİKLER 4. KULLANIM

Detaylı

BKK 1176 SD. Ionic Hair Straightener User Manual İyonik Saç Düzleştirici Kullanma Kılavuzu

BKK 1176 SD. Ionic Hair Straightener User Manual İyonik Saç Düzleştirici Kullanma Kılavuzu BKK 1176 SD Ionic Hair Straightener User Manual İyonik Saç Düzleştirici Kullanma Kılavuzu Please read this user manual first! Dear Customer, Thank you for preferring a Beko product. We hope that you get

Detaylı

MINI CHOPPER MÝNÝ DOÐRAYICI

MINI CHOPPER MÝNÝ DOÐRAYICI MINI CHOPPER MÝNÝ DOÐRAYICI Kullanma Kýlavuzu Instruction Manual Bedienungsanleitung 1 1 2 3 4 5 6 7 2 KULLANMA KILAVUZU Robotumuzu kullandýkça ne kadar doðru seçim yaptýðýnýzý anlayacaksýnýz. Hedefimiz

Detaylı

Mobilya. Furniture. Modeller / Models. Kullanım Kılavuzu & Garanti Belgesi. yanıbaşınızda... Using Instruction Book & Certificate of Warranty

Mobilya. Furniture. Modeller / Models. Kullanım Kılavuzu & Garanti Belgesi. yanıbaşınızda... Using Instruction Book & Certificate of Warranty yanıbaşınızda... Mobilya Kullanım Kılavuzu & Garanti Belgesi Furniture Using Instruction Book & Certificate of Warranty Baza/Yatak Odası Takımı: Base/Bedroom Set Koltuk: Sofa Yemek Odası Takımı: Dining

Detaylı

EN USER GUIDE Please read this manual carefully for using your Signal Meter.

EN USER GUIDE Please read this manual carefully for using your Signal Meter. NEXT YE-220 DIGITAL SATLOCK TR KULLANIM KILAVUZU Ürünü kullanmak için lütfen bu kılavuzu dikkatlice okuyunuz. EN USER GUIDE Please read this manual carefully for using your Signal Meter. İÇİNDEKİLER :

Detaylı

ELEKTR KL SEMAVER - ÇAY KEYF KULLANIM KILAVUZU VE GARANTİ BELGESİ ELECTRICAL SAMOVAR - PLEASURE OF TEA USING INSTRUCTIONS AND WARRANTY

ELEKTR KL SEMAVER - ÇAY KEYF KULLANIM KILAVUZU VE GARANTİ BELGESİ ELECTRICAL SAMOVAR - PLEASURE OF TEA USING INSTRUCTIONS AND WARRANTY ELEKTR KL SEMAVER - ÇAY KEYF KULLANIM KILAVUZU VE GARANTİ BELGESİ ELECTRICAL SAMOVAR - PLEASURE OF TEA USING INSTRUCTIONS AND WARRANTY Porselen Demlikli Porcelain Teapot Metal Demlikli Steel Teapot Yayın

Detaylı

English Page 3 Turkish Page 12 STSC2135

English Page 3 Turkish Page 12 STSC2135 STSC2135 English Page 3 Turkish Page 12 ENGLISH (Original instructions) FIG. A N o L FIG. B DIAMETER OF WORK PIECE E SPACE BLOCK A K F M WIDTH OF SPACE BLOCK J X F I FIG. C CUT-OFF END C H B E D G BLOCK

Detaylı

GÜVENLİK TALİMATLARI... 2 ALICI ÜZERİNDE KULLANILAN İŞARETLER... 3 GENEL BİLGİLER...

GÜVENLİK TALİMATLARI... 2 ALICI ÜZERİNDE KULLANILAN İŞARETLER... 3 GENEL BİLGİLER... Dijital Uydu Alıcısı GÜVENLİK TALİMATLARI... 2 ALICI ÜZERİNDE KULLANILAN İŞARETLER... 3 GENEL BİLGİLER... 4 1.Önsöz... 4 2. Ana Özellikleri... 4 3. Paketi Açma... 4 4. Cihazın Genel Kullanımı... 5 5. Ön

Detaylı

MONTAJ VE KULLANIM KILAVUZU

MONTAJ VE KULLANIM KILAVUZU MONTAJ VE KULLANIM KILAVUZU DUŞ SİSTEMLERİ Banyo ve Mutfak Armatürleri www.gpd.com.tr Sayfa 2 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER.. 2 Sayfa BAŞLARKEN 3 KALİTE SERTİFİKALARI... 3 DUŞ SİSTEMLERİ 1)Duş sistemlerinin

Detaylı

ChefMaster ChefMaster Lux Mikrodalga Fırın

ChefMaster ChefMaster Lux Mikrodalga Fırın ChefMaster ChefMaster Lux Mikrodalga Fırın Kullanma Kýlavuzu 1 2 MÝKRODALGA KULLANMA KILAVUZU Mikrodalga fýrýnýnýzý kullandýkça ne kadar doðru bir seçim yaptýðýnýzý anlayacaksýnýz. Hedefimiz size ödediðinizden

Detaylı