NACAR kullandığınız için teşekkür ederiz. Hassas ve yüksek kalite standartlarına göre üretilmiş olan saatinizi uzun yıllar sorunsuz olarak

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "NACAR kullandığınız için teşekkür ederiz. Hassas ve yüksek kalite standartlarına göre üretilmiş olan saatinizi uzun yıllar sorunsuz olarak"

Transkript

1

2

3

4 NACAR kullandığınız için teşekkür ederiz. Hassas ve yüksek kalite standartlarına göre üretilmiş olan saatinizi uzun yıllar sorunsuz olarak kullanacağınızı umuyoruz. Tamir gerektiren durumlarda dünyanın önemli bölgelerindeki NACAR Servis Merkezleri hizmetinizde olup bu kitapçık gerekli servislere ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca bu kitapçıkta dünya çapındaki NACAR garantisi de açıklanmıştır.

5 GARANTİ Garanti belgesi bu kitapçığın sonuna eklenmiştir. Biz, yetkili bir Nacar satıcısından satın alınmış olan ve bu kitapçık sonunda verilen GARANTİ SERTİFİKASI üzerinde gerekli detayları belirtilmiş NACAR saatini, yetkili bayi tarafından satıldığı taktirde, kendine ait özgün parçalardaki hatalar ve üretim aksaklıklarından kaynaklanan arızalara karşı alım tarihinden itibaren iki yıl süre ile garanti ederiz. Bu zaman içinde kazalar ve bakımsızlıktan doğan hasarlar hariç olmak üzere, parçaların veya saatin makinesinin veya makine aksamının ayarlama, onarım ve değiştirme işleri ücretsiz olarak yapılacaktır. Garanti kapsamındaki servis haklarından yararlanabilmek için, geçerli garanti (garanti belgesi bu kitapçığın sonuna eklenmiştir.) belgesiyle birlikte saatinizi, saati satın aldığınız yetkili NACAR bayisine veya NACAR merkez servis istasyonuna ulaştırmanız gerekir. Sözkonusu servis ağı 01 Ağustos 2011 tarihi itibariyle bu kitapçığın sonuna eklenmiştir. Garanti dahili ve harici durumlarda posta, sigorta ve gönderme masrafları saatin sahibi tarafından ödenecektir. İş bu kitapçık sonundaki bayii adresleri önceden haber verilmeksizin değişebilir. Bu gibi durumlarda merkez servis yetkilidir.

6 ÖNEMLİ 1- Saatinizi düşürmeyiniz ve çarpmayınız. 2- Saatinizin modeline göre: 3-5 ATM el yıkanabilir; 5-10 ATM duşa girebilir; 10 ATM ve üzeri modellerde ise denize girilebilir. 3- Kullanım sırasında,saatinizin camının,kasasının,bileziğinin çizilmesi ve deri kayış garanti dışıdır. 4- Saatinizi yetkisiz kişilere açtırmayınız ve kurcalamayınız. 5- Saatinizin pili sadece yetkili bir satıcı tarafından değiştirilmelidir. Pilden satıcısı sorumludur. 6- Saatinizi terden,ter asidi tahribatından koruyunuz. 7- Eksik düzenlenmiş ve/veya üzerinde değişiklik yapılmış garanti belgeleri geçersizdir. Garanti müracaatında saate ait satış fişi veya fatura fotokopisi gereklidir. 8- Tüm gönderim ücretleri müşteriye aittir. 9- Garanti dışındaki arızaların giderilmesi ücretlidir.

7 RES M 1

8 Ayar kolunun kilidini açmak için: Ayar kolunu saat yönünün tersine doğru çevirerek açınız. Sonra da saat/takvim ayarı yapmak için dışarı doğru çekiniz. Ayar kolunu kilitlemek için: Önce ayar kolunu içeri doğru iterek normal durumuna getiriniz. Sonra da ayar düğmesini içeri doğru iterek saat yönünde çeviriniz. Saatinizi su içinde kullanırken: Saatinizi su içinde kullanmadan önce ayar kolunun tamamı ile normal durumunda kilitli olduğundan emin olunuz. Saatiniz ıslak veya su içinde iken kesinlikle ayar kolunu ve kronograf düğmelerini kullanmayınız. Saatinizin model numarası Saatinizin model numarası saatin arka kapağında alt kısımda bulunmaktadır ve sekiz haneli bir numaradır. (Örnek: )

9 Mekanik saati çalıştırmak için İlk defa saatinizi çalıştırmak için saatinizi yatay olarak yaklaşık 30 saniye boyunca sallayınız. Bazı model otomatik saatler ayrıca ayar kolunu kurmak suretiyle de çalışırlar. Not : Her gün düzenli olarak kullanma durumunda saatiniz NACAR ın otomatik mekanizması sayesinde normal bilek hareketleri ile kendiliğinden kurulacaktır. SAATİNİZİN GENEL KULLANIMI Saatinizin türüne ait açıklamalara bakarak saat ve takvimi ayarlayınız. TAKVİMSİZ MODELLER İÇİN SAAT AYARLAMASI A D RESİM 1 1. Ayar kolunu tamamiyle dışarı çekiniz. * Eğer saatiniz üç ibreli ise, ayar pinini saniye ibresi tam 12 nin üzerindeyken çekiniz. 2. Ayar kolunu istediğiniz yöne doğru döndürerek saatinizi ayarlayınız. 3. Ayar kolunu içeriye doğru normal pozisyonuna itiniz. * Eğer saatiniz üç ibreli ise, kurma kolunu yerel saatin saniye ibresi 12 üzerindeyken normal durumuna getiriniz.

10 TAKVİMLİ MODELLER İÇİN SAAT / TAKVİM AYARLANMASI Tarih diski saat 9:00 PM ile 4:00 AM arasında yavaş ilerleyerek değişir. Fakat bazı modellerde tarih diski, dakika ibresi gece yarısı saat 12 yi geçtikten sonra aniden değişir. Gün penceresi içeren modeller için B E RESİM 1 1. Ayar kolunu bir seviye çekiniz. 2. Takvim hanesinde bir önceki gün belirene kadar kurma kolunu çekiniz. 3. Ayar kolunu ikinci seviyeye gelecek şekilde tekrar çekiniz. İstenilen gün belirene kadar saat ve dakika ibrelerini ileriye doğru çeviriniz. *H Eğer saatiniz üç ibreli ise, kurma kolunu saniye ibresi tam 12 nin üzerindeyken çekiniz. 4. Ayar kolunu istediğiniz yöne doğru döndürerek saatinizi ayarlayınız. 5. Ayar kolunu içeri iterek normal durumuna ayarlayınız. *H Eğer saatiniz üç ibreli ise, ayar kolunu yerel saatin 00 ayarı ile normal durumuna itiniz.

11 GÜN VE TARİH HANESİ İÇEREN MODELLER C F RESİM 1 1. Ayar kolunu bir seviye çekiniz. 2. Takvim hanesinde bir önceki tarih belirinceye kadar ayar kolunu ileri yönde çeviriniz. 3. Takvim hanesinde istenilen gün belirinceye kadar ayar kolunu ters yönde çeviriniz. 4. Ayar kolunu ikinci seviyeye gelecek şekilde tekrar çekiniz. İstenilen tarih ve gün belirene kadar saat ve dakika ibrelerini ileriye doğru çeviriniz. 5. Ayar kolunu istediğiniz yöne doğru döndürerek saatinizi ayarlayınız. 6. Ayar kolunu iterek normal durumuna getiriniz. *H Eğer saatiniz üç ibreli ise, ayar kolunu yerel saatin 00 ayarı ile normal durumuna itiniz. TAKVİM AYARLANIRKEN DİKKAT EDİLECEK NOKTALAR: Saat 9:00 PM ile 4:00 AM arasında takvimi değiştirmeyiniz. Çünkü bu aralıkta takvim doğru olarak ayarlanamayabilir. Eğer takvimi bu saatler arasında değiştirmek istiyorsanız, önce saati bu aralıktan başka bir saate getirip takvimi ayarlayınız. Sonra da saati tekrar doğru konumuna ayarlayınız.

12 ANALOG KUVARS SAYICI GÖSTERGELİ SAATLER HAKKINDA AÇIKLAMA Saatiniz aşağıdaki dört değişik analog sayıcı göstergeli türünden birine girer. Yeni saatinizi kullanmadan önce lütfen saatinizin türüne ait açıklamaları okuyunuz. Bu açıklamalar saatinizi en verimli şekilde kullanmanıza yardımcı olacaktır. G Üç ibreli, tarih göstergeli sayıcı Saat ibresi (akrep) Saat sayıcı Dakika sayacı Dakika ibresi (yelkovan) A düğmesi Click1 Ayar Kolu Click2 Saniye sayıcı Saniye ibresi B düğmesi Tarih penceresi RESİM 2

13 H Üç ibreli, tarih ve gün göstergeli sayıcı Saniye sayacı Dakika sayıcı Saat ibresi (akrep) J Üç ibreli, tarih göstergeli sayıcı Saniye sayacı Dakika sayıcı Saat ibresi (akrep) Gün Saniye ibresi Click1 Click2 A düğmesi B düğmesi Tarih Penceresi Dakika ibresi (yelkovan) Saniye ibresi A düğmesi Click1 Ayar Kolu Click2 Ayar Kolu B düğmesi Tarih Dakika ibresi (yelkovan)

14 Sayıcının Çalıştırılması Model G H J İçin Standart Ölçüm BAŞLAT A DURDUR A A Düğmesine Basarak Tekrar Tekrar Zaman Ölçülebilir SIFIRLA B Ara Zamanlı Ölçüm BAŞLAT A DURDUR A BAŞLAT A DURDUR SIFIRLA A B K Üç ibreli, tarih ve gün göztergeli Saniye ibresi Gün Saat ibresi (akrep) Tarih Click1 Ayar Kolu Click2 Küçük Saat ibresi Dakika ibresi (yelkovan)

15 Üç İbreli, Tarih ve Gün Göstergeli Saatin Ayarlanması Model K için: RESİM 2 1.Saati ayarlamak için ayar kolunu iki seviye çekerek ileri doğru çeviriniz. 2.Günü ayarlamak için ayar kolunu iki seviye çekerek geriye doğru çeviriniz. 3.Tarihi ayarlamak için ayar kolunu bir seviye çekerek geriye doğru çeviriniz. 4.Küçük saat ibresi, normal saat ibresiyle beraber hareket eder. Sayıcı İbrelerinin Sıfır Ayarının Yapılması Sayıcı ibreleri,sayıcı durdurulduğunda normal yerine gelmiyorsa (sıfırlamıyorsa); 1. Ayar kolunu iki seviye çekiniz ve A Düğmesine basarak sayıcı saniyesinin normal yerine (12 nin üzerine)gelmesini sağlayınız. * Eğer A düğmesini devamlı basılı tutarsanız, sayıcının saniye ibresi akarak ilerleyecektir. 2. B düğmesine basılarak dakika ve saat sayıcı normal yerine getirilir. 3. Saati normal zamanına ayarlayınız. 4. Ayar kolunu içeri doğru iterek normal konumuna getiriniz.

16 Takometre İle Hız Ölçümü Takometre özelliği MPH yi (mil/saat), Knot ları (denizmili / saat) veya KPH (kilometre/saat) ölçmek amacıyla kullanılabilir. Bir aracın hızını ölçmek için, saniye ibresi ve saat kadranının üstündeki skala kullanılır. Aracın hareketi ile beraber sayıcıyı saniye ibresi sıfırın üzerindeyken çalıştırmaya başlayınız.(yani saat 12:00 pozisyonu). Bu mil (veya bir km.) lik mesafe geçilince sayıcıyı durdurunuz. Saniye kolu mil için hızı (veya bir kilometre için hızı) işaret edecektir. Eğer örnek olay 45 saniye sürüyorsa sayıcı saniye ibresi 80 i gösterecektir. (80 mil/saat veya 80 km/saat) Saat ibresi (akrep) Tarih Click1 Ayar Kolu Click2 Saniye ibresi

17 Saat ibrelerini ayarlarken AM/PM in doğru olarak ayarlanıp ayarlanmadığını kontrol ediniz. Saatiniz, takvim hanesi 24 saatte bir defa değişecek şekilde tasarlanmıştır. Saatiniz AM (gündüz) veya PM (gece) için ayarlanıp ayarlanmadığını belirlemek için ibreleri saat 12 işaretini geçene kadar döndürünüz. Eğer takvimde bir değişme olduysa saatiniz AM için ayarlanmıştır. Eğer değişme olmadıysa saatiniz PM için ayarlanmıştır. Analog Kuvars Saatin Pil Değiştirme İşlemi Saatin değişik fonksiyon ve işlemlerini kontrol etmek için pil fabrikada takılmış olarak gelir. Pilin saat elinize geçtikten sonraki gerçek dayanma süresi belirtilen süreden biraz daha az olacaktır. Pil bittiği zaman saatin kusurlu çalışmasını önlemek için en kısa zamanda pili değiştirilmelidir. Pili değiştirirken, en yakın NACAR YETKİLİ SATICI sına başvurup kaliteli pil kullanılması tavsiye olunur. Pilin bittiğini anlamak için Saniye ibresi olan analog kuvars saatlerinde, saniye ibresi normalde her saniyede bir atması gerekirken iki saniyede bir atmaya başlarsa pil değiştirilmelidir. (Bazı kalibrasyonlarda bu özellik yoktur.) Saatinizin ayarı saniye ibresi iki saniyede bir atmaya başlarsa da zayıf pille doğru olarak çalışacaktır.

18 Analog Kuvars Saatin Yanılma Katsayısı Normal sıcaklık koşullarında (5 C-35 C)(41 C-95 C) saatinizde ayda 15 saniyelik (bazı kalibrasyonlarda 20 saniye) yanılma (geri kalma veya ileri gitme) söz konusu olabilir. Saatinizin Kalitesinin Korunması SU GEÇİRMEZLİK 3 Atm WR Suya dayanıklılık (3 Atm) Eğer saatinizin arka kapağı üzerinde WATER RESISTANT yazılı ise, saatiniz su sıçramalarına ve yağmura karşı 3 Atm a kadar su geçirmezlik için dizayn ve imal edilmiş demektir. Ancak su, suya dalma ve yüzmek içindir anlamına gelmez. 5 Atm Suya dayanıklılık (5Atm) * Eğer saatinizin arka kapağı üzerinde WATER RESISTANT yazılı ise, saatiniz 5 Atm düzeyinde basınca dayanacak biçimde tasarlanmış ve üretilmiş olup, yüzerken, yat kullanırken veya duş alırken kullanabilirsiniz.

19 Suya dayanıklılık (10Atm/15 Atm/20 Atm)* Eğer saatinizin arka kapağı üzerinde WATER RESISTANT 10 Atm WATER RESISTANT 15 Atm yada WATER RESISTANT 20 Atm yazılı ise, saatiniz yüzmeye ve derin olmamak şartıyla dalmaya karşı 10 Atm/15 Atm/20 Atm basınç derinliğe kadar dayanıklıdır. Ancak bu su geçirmezlik, scuba dalışları için yeterli değildir. Scuba dalışı yapabilmek için dalgıç saati kullanmanızı tavsiye ederiz. 5,10,15 veya 20Atm lik su geçirmez saatinizi, su içinde kullanmadan önce ayar kolunun tamamıyla yerine itilmiş durumda olmasına dikkat ediniz. Saatinizi ıslak durumdayken veya su içindeyken ayar kolu ile oynamayınız. Eğer saatinizi deniz suyunda kullandıysanız, temiz suyla yıkayıp tamamiyle kurumasını sağlayınız. 5 Atm lik su geçirmez saatle duş alırken ya da 10,15 veya 20 Atm lik su Geçirmez saatle banyo yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar şunlardır: Saat, sabunlu su veya şampuan ile ıslanmış durumdayken ayar kolu ile oynamayınız. Ilık suda belirli bir süre bırakıldığı takdirde, saatin biraz geri kalması veya ileri gitmesi söz konusu olabilir. Bu durum, saat normal sıcaklığa çıkarıldığı zaman kendiliğinden düzelir.

20 Not : Bardaki basınçtan amaç test basıncıdır ve yüzme hareketlerinden derinliğe göre basıncı yükseltmesinden dolayı, bu basıncın gerçek dalış derinliğine dayanıklılığı fark edilemez. Bunun yanı sıra su dalışlarında da dikkatli olunmasını tavsiye ederiz. Isı +60 C Saatler için -10 C -35 C (41 F-95 F) lik ısı farklılıkları arasında düzenli olarak hatasız veya 140 F (bazı kalibreler için 50 C veya 122 F) den daha yüksek ısı pillerin akması veya ömürlerinin kısa sürede sona ermesi gündeme gelebilir. C veya +14 F (bazı kalibreler için -5 C veya +23 F ) ısı şartlarında cüz i oranda geri kalmasına veya ileri gitmesine yol açabileceği için uzun süre bırakmayınız. yukarıda söz konusu edilen değişiklikler, saatinizin normal ısı düzenine girmesi ile kendiliğinden normale dönecektir. Şok ve Titreşim Hafif sarsıntılardan saatiniz etkilenmeyecektir. Ancak saatinize zarar verebileceği için, onu sert zeminlere vurmamaya veya düşürmemeye özen gösteriniz.

21 Mıknatıslık Saatiniz yüksek mıknatıslanmaya karşı aksi yönde etkilenir. Onu radyo ve televizyon gibi cihazlara ve manyetik maddelere yakın temas ettirmemeye dikkat ediniz. (Quartz tipi saatler yakın bulundukları veya yakın temas halinde oldukları cihazlardan uzaklaştırıldıklarında normal düzenlerine dönerler. Periyodik Kontrol Saatinizin her 2-3 yılda bir kontrol edilmesini tavsiye ederiz. Saatinizin çerçevesinin, kulpunun, çantasının ve kristal munrunun yerlerinde sağlıklı olarak oturduğundan emin olmak istediğinizde NACAR yetkili acentası veya servis istasyonuna kontrol ettiriniz. Kimyasal Maddeler Saatinizi çözücülük özelliği olan sıvı (alkol, gaz, benzin gibi), kozmetik spray, deterjan, yapıştırıcı ve boya gibi kimyasal özellikleri olan maddelerden uzak tutmaya özen gösteriniz. Aksi halde saatinizin dış Yüzeyi, bileziği ve diğerleri rengini kaybeder, solar, bozulur ve tahrip olabilir.

22 Saatin Dış Yüzeyinin Ve Bileziğinin Korunması Toz veya nemden meydana gelebilecek paslanmayı önlemek için, saatinizi ve bileziğini temiz ve kuru bir bezle siliniz. Saatinizin Arka Yüzünde Bulunan Koruyucusu Film İçin Alınması Gereken Tedbirler Eğer saatinizin arka yüzünde koruyucu film veya etiket varsa, bunları saatinizi kullanmadan önce çıkarınız. Aksi halde, filmin veya etiketin altına giren ter, kirlenme ve paslanmaya yol açabilir.

23 NACAR PiKTOGRAM GMT

24

25 GARANTİ BELGESİ Belgelerin veriliş tarihi ve numarası: Bu Garanti Belgesi nin kullanılmasına 4077 sayılı Kanun ile bu Kanuna dayanılarak düzenlenen TRKGM-95/ sayılı tebliğ uyarınca T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü tarafından izin verilmiştir.

26 KONYALI SAAT Konyalı Saat Sanayi Pazarlama ve Ticaret A.Ş. Bahariye Cad. Sülün Sok. Nalçacı İş Merkezi Kat:2 No: İkitelli-Küçükçekmece/İSTANBUL Tel: (0212) (PBX) Fax: (0212) İTHALATÇI FİRMA ÜNVANI : Konyalı Saat Sanayi Pazarlama ve Ticaret A.Ş. Adresi : Bahariye Cad. Sülün Sok. Nalçacı İş Merkezi Kat:2 No: İkitelli-Küçükçekmece/İSTANBUL Tel : (0212) (PBX) Fax: (0212) FİRMA YETKİLİSİNİN İmzası ve Kaşesi : MALIN Markası : NACAR Teslim Tarihi :.. Cinsi : Zaman Saatleri Teslim Yeri :.. Modeli : Azami tamir süresi : 20 gün Seri No : Garanti Süresi : İki Yıl SATICI FİRMA Ünvanı :.. Adresi :.. Tel ve Faks :.. Fatura Fiş No :.. Tarih : Kaşe ve İmza :..

27 GARANTİ ŞARTLARI 1- Garanti süresi malın tesliminden itibaren başlar ve 2 (iki) yıldır. 2- Malın bütün parçaları dahil olmak üzere, (garanti kapsamına girmeyen haller dışında) tamamı firmamızın garantisi kapsamındadır. 3- Malın garanti süresince arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Malın arızasının 20 iş günü içerisinde giderilmesi gerekmektedir. Bu süre, malın servis istasyonuna, servis istasyonunun olmaması durumunda sırasıyla: malın satıcısı, bayii, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısından birine teslim edildiği tarihten itibaren başlar. 4- Malın garanti süresi içerisinde gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması durumunda, işçilik masrafı değiştirilen parça bedeli yada başka herhangi bir isimle, hiç bir ücret talep etmeksizin tamiri yapılacaktır. 5- Malın; - Tamir tarihinden itibaren garanti süresi içinde kalmak kaydıyla 1 (bir) yıl içerisinde aynı arızayı 2 (iki) den fazla tekrarlanması veya farklı arızaların 4 (dört) ten fazla ortaya çıkması sonucu, maldan yararlanamamanın süreklilik kazanması, - Tamir için gereken azami sürenin aşılması, - Servis istasyonunun, mevcut olmaması halinde, sırasıyla satıcısı, bayii, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısından birisinin

28 düzenleyeceği raporla, arızanın tamirinin mümkün bulunmadığının belirtilmesi durumlarında, ücretsiz olarak değiştirme işlemi yapılacaktır. 6- Malın kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar, garanti kapsamı dışındadır. 7- Garanti belgesi ile ilgili olarak çıkabilecek sorunlar için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Ve rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü ne başvurulabilir. KULLANIMDA DİKKAT EDİLECEK VE GARANTİ KAPSAMI DIŞINDAKİ HUSUSLAR 1- Saatinizi düşürmeyiniz ve çarpmayınız. 2- Saatinizin modeline göre: 3-5 ATM el yıkanabilir; 5-10 ATM duşa girebilir; 10 ATM ve üzeri modellerde ise denize girilebilir. 3- Kullanım sırasında saatinizin camının çizilmesi, kasanın, bileziğin ve tepenin kırılması garanti dışındadır. Deri kayış garanti kapsamında değildir. 4- Saatinizi yetkisiz kişilere açtırmayınız ve kurcalamayınız. 5- Saatinizin pili sadece yetkili bir satıcı tarafından değiştirilmelidir. Pilden satıcısı sorumludur.

29 6- Saatinizi terden, ter asidi tahribatından koruyunuz. 7- Eksik düzenlenmiş ve/veya üzerinde değişiklik yapılmış garanti belgeleri geçersizdir. Garanti müracaatında saate ait satış fişi veya fatura fotokopisi gereklidir. 8- Tüm gönderim ücretleri müşteriye aittir. 9- Garanti dışındaki arızaların giderilmesi ücretlidir.

30 NACAR dan 5 Yıl Garanti+Sigorta Uygulaması Avea, Turkcell, Vodafone Mobil Ödeme Kolaylığıyla Yenilendi. Mobil ödeme kolaylığı ile NACAR saatinizi 2 yıl yerine, ilave 3 yıl ile toplam 5 yıl garanti yaptırmak ve aynı zamanda kapkaç a ve hırsızlığa karşı sigortalamak için Avea, Turkcell, Vodafone hatlı cep telefonunuzdan 7979 a SMS atmanız yeterlidir. 5 yıl garanti+sigortanızın başlatılması için gönderilmesi gereken mesaj formatı: (garanti) boşluk (garanti numarası) boşluk (saat model numarası) boşluk (müşteri ismi) boşluk (müşteri soy ismi) Örnek: garanti mehmet gonulveren SMS gönderdiğinizde ücretin tahsil edilebilmesi için telefonunuza onay mesajı gelecektir. Bu mesaja EVET yazarak 7979 a göndermelisiniz. Ödeme gerçekleştiğinde Teşekkürler. Garanti kaydınız yapılmıştır, saatinizin 5 yıllık garanti+sigorta süresi bu gün itibari ile başlatılmıştır. Onay kodu xxxxxxxxx lütfen bu kodu saklayınız. SMS gelecek bu mesaj ile 5 yıl garanti+sigortanız başlayacaktır. SMS lerde Türkçe karakter (Çç, Öö, Şş, Üü, Iı, Ğğ) kullanmayınız. Garanti numarası, garanti kitapçığının arka yüzünde, saat model no ise saatinizin arka kapağında yazılıdır. Ürünün kapkaç ve hısızlığa karşı sigortası polis raporu ile birlikte geçerlidir k sa numaras na gönderilen her SMS Avea ve Turkcell hatlar ndan 50Kr (KDV ve Ö V dahil) Vodafone hatlar ndan 41Kr (KDV ve Ö V dahil) olarak ücretlendirilir. Bilgilendirme mesajlar ücretsizdir.

31 GUARANTEE

32 Thank you for wearing this NACAR watch. It is a precision timepiece, manufactured to the highest quality standards and we hope that it will give you many years of trouble-free use. Should the watch ever need repair, the network of NACAR Service Centers is at your disposal and this booklet will help you to obtain the service you need. It also describes the worldwide NACAR guarantee.

33 GUARANTEE The Certificate of Guarantee is attached at the end of this booklet. We certify that the NACAR watch detailed on the enclosed Certificate of Guarantee Is guaranteed against defects in material and workmanship for two years from the date of purchase, providing it has been sold by an authorized and appointed NACAR dealer. Within this period, regulation, adjustment, repair or replecement of parts or movement will be performed without charge except in the case of damage caused by accidents or lack of care. To qualify for service under the guarantee, you must present your watch together with a valid Certificate of Guarantee (attached at the end of this booklet) to the authorized NACAR dealer from whom the watch was purchased or any member of the NACAR worldwide service network. This network, as of August 01,2011 is listed at the end of this booklet. Postage, Insurance and shipping charges are to be paid by the owner of the watch.

34 IMPORTANT 1 This guarantee does not cover the glass crystal, bracelet, strap, attachments or battery. 2 This guarantee does not cover water damage when it is not clearly designated on case back as water resistant. 3 This guarantee does not cover scratches on the case caused by use. 4 This guarantee is valid only if properly filled in and dated by the authorized and appointed nacar dealer from whom the watch was purchased. 5 We reserve the right to relinquish all responsibility under this guarantee for repairs if the watch is tampered with or damaged by other than nacar authorized service facilities. 6We will not honour altered or tampered certificates of guarantee or photocopies of the certificates of guarantee. 7 This guarantee does not affect the specific legal rights of The owner. 8 We are not liable for any trouble with or damage to watches Due to natural disaster, such as fire, flood or earthquake.

35 INSTRUCTIONS FOR ANALOGUE QUARTZ AND MECHANICAL WATCHES Your watch is included in one of the following six types of analogue quartz or mechanical watches. Before using your new watch, please read the instructions to your watch type; they will help you to get best out of the watch. A Two hands without calender B Two hands with date calender C Two hands with day and date calender D Three hands without calender E Three hands with date calender F Three hands with day and date calender DISPLAY AND HANDS Hour hand Minute hand Crown* date window Second hand Day window Picture 1 * Some models have a screw down crown instead of a standard type crown.

36 How to unlock the crown? Unscrew the crown by turning it counterclockwise. Then, pull it out for time/calendar setting. How to lock the crown? Push back the crown in to the normal position. Then, turn it clockwise while pressing it until it locks in place. When using the watch in water: Before using the watch in water, be sure the wrown is screwed in completely. Do not operate the crown when the watch is wet or in water. Model number of your watch Please check the case back of your watch to find the model number inscribed on it. It is a 8-digits number at the bottom of the case back. (E.g )

37 How to start the mechanical watch To initially start your watch, swing it from side to side in a horizontal arc for about 30 seconds. The watches can also be started by winding the crown. Note: If the watch is worn daily, NACAR s automatic watch mechanism will wind the mainspring automatically through normal wrist movement. How To Use The Watch Set the time/calendar following the instruction pertaining to your watch type. Time Setting For Models Without Calendar A D Picture 1 1. Pull out the crown all the way. If your watch has three hands, pull out the crown when the second hand points at 12 o clock. 2. Adjust the time by turning the crown in the desired direction. 3. Push the crown back in to the normal position. If your watch has throe hands, push the crown back in to the normal position In accordance with a time signal for OO seconds.

38 Time/Calendar Setting For Models With Calendar The date will change gradually between 9:00 P.M. and 4:00 A.M. For some models, however, it will change instantly when the hands pass the 12 o clock marker at midnight. For models with date calendar B E Picture 1 1. Pull out the crown to the first click. 2. Turn the crown until the previous day s date appears in the calendar frame. 3. Pull out the crown to the second click, and advance the hour and minutes hands until the desired date appears.if your watch has three hands, pull out the crown when the second hand points at 12 o clock. 4. Adjust the time by turning the crown in the desired direction. 5. Push the crown back in to the normal position. If your watch has three hands, push the crown back in to the normal position in accordance with a time signal for 00 seconds.

39 For models with day and date calendar C F Picture 1 1. Pull out the crown to the first click. 2. Turn the crown until the previous day s date appears in the calendar frame. 3. Turn the crown in the opposite direction until the desired day appears in the 4. calendar frame. 5. Pull out the crown to the second click, and advance the hour and minute hands until the desired date and day appears.if your watch has three hands, pull out the crown when the second hand points at 12 o clock. 6. Adjust the time by turning the crown in the desired direction. 7. Push the crown back in to the normal position. If your watch has three hands, push the crown back in to the normal position in accordance with a time signal for 00 seconds. Notes on calendar setting: 1. Do not change the calendar between 9:00 P.M. and 4:00 AM Otherwise, it may not change properly. If it is necessary to set the calendar during that time period, first change the time to any time outside it, set the calendar and then reset the correct time. 2. When setting the hour hand, check that AM/PM is correctly set. Thewatchisso designed that the calendar changes once in 24 hours. Turn the hands past the 12 o clock marker to determine whether the time is set for the AM orp.m. period. If the calendar changes, the time is set tor the AM. period. If it does not change, the time is set for the P.M. period.

40 Instructions For Analogue Quartz Chronographs Your watch is included in one of the following four types of analogue quartz chronographs/multifunction watches. Before using your new watch, please read the Instructions to your watch type; they will help you to get best out of the watch. G Three hands with calendar and chronograph Hour hand Hour counter Minute hand A button Click1 Crown B button Second Counter Second hand B button Date Window Picture 2

41 H Three hands with calendar and chronograph Second counter Second hand Minute counter A button Click1 Hour hand Crown Click2 B düğmesi Date window Day Indicator Minute hand J Three hands with calendar and chronograph Second counter Minute counter Hour hand Second hand A button Click1 Crown Click2 B button Date window Minute hand

42 Chronograph Operation For models H J Standart measurement START STOP A A Can accumulate repeatedly by pressing A RESET B Accumulated elapsed time measurement START STOP RESTART A A A STOP RESET A B K Three hands with day-date (Multifunction) Second hand Day indicator Hour hand Date indicator Click1 Crown Click2 Minute hand Small hour hand

43 Multi - Function Operation For models K : Picture 2 1. To set the main hour & minute hand pull out the crown to the second click and turn clockwise. 2. To set the day pull out the crown to the first click and turn clockwise. 3. To set the date pull out the crown to the one click for quick setting and turn anti-clockwise. 4. To set the small hour hand, it moves along with the main-hour hand correspondingly. Adjust the chronograph If the chronograph hands do not return to 0 position when the chronograph is reset. 1. Pull out the crown to the second click and then press button A Adjusting the chronograph second hand to 0 position. 2. This second hand move quickly if the button A is pressed continuously. 3. Press the button B to reset minute/hour hands to 0 position. 4. Set the watch to current time. 5. Push the crown back to normal position.

44 Tachymeter The tachymeter is the device which measures the speed of an automobile. Knowing is how many seconds the car covers a distance of 1 km, the meter can measure the approximate average speed per hour during a journey (up to the maximum measurable range of tachymeter is 60 seconds.) If the chronograph is started at the same time as measurement, and stopped after 1 km, the average speed per hour can be determined according to the position of the second hand. If the car covers the distance of 1 km in 45 seconds, the average hourly speed during the journey will be about 80 km. Hour hand Minute Hand Date indicator Click1 Crown Click2 Second hand

45

46 Battery Change Of The Analogue Quartz Watch Because the battery is inserted at the factory to check the function and performance of the watch, its actual life once in your possession may be less than the specified period. When the battery expires, be sure to replace it as soon as possible to prevent any malfunction. For battery replacement, we recommend that you contact an AUTHORIZED NACAR DEALER and request they use only high quality batteries. Battery life indicator If your analogue quartz watch has a second hand, the battery needs to be replaced when you see the second hand moving at two-second intervals instead of the normal one-second intervals. (Some calibres have no such function.) The watch will, however, remain accurate while the second hand is moving at two-second intervals. Loss/Gain Of The Analogue Quartz Watch Loss/gain (monthly rate) is less than 15 seconds (20 seconds for some calibres) at normal temperature range (5 C ~ 35 C)(41 C ~ 95 C).

47 To Preserve The Qualıty Of Your Watch Water Resıstance 3 Atm WR Water resistance (3 Atm) If WATER RESISTANT is inscribed on the case back, your watch is designed and manufactured to withstand up to 3 Atm, such as accidental contact with splashes of water or rain, but is not designed for swimming or diving. 5 Atm Water resistance (5 Atm)* If WATER RESISTANT 5 Atm is inscribed on the case back, your watch is designed and manufactured to withstand up to 5 Atm and is suitable for swimming, yachting and taking a shower.

48 Water resistance (10 Atm /15 Atm / 20 Atm)* If WATER RESISTANT 10 Atm, WATER RESISTANT 15 Atm is inscribed on the case back, your watch Is designed and manufactured to withstand up to 10 Atm/15 Atm/20 Atm and is suitable for taking a bath, shallow diving, but not for scuba diving. We recommend that you water wear a Diver s watch for scuba diving. Before using the water resistance 5,10,15 or 20 Atm watch in water, be sure the crown is pushed in completely. Do not operate the crown when the watch is wet or In water. If used in sea water, rinse the watch in fresh water and dry it completely. When taking a shower with the water resistance 5 Atm watch, or taking a bath with the water resistance 10,15 or 20 Atm watch, be sure to observe the following: Do not operate the crown when the watch is wet with soapy water or shampoo. If the watch is left in warm water, a slight time loss or gain may be caused. This condition, however, will be corrected when the watch returns to normal temperature.

EK-1 MERKEZ MÜDÜRLÜĞÜ GRUBU POSTA-KARGO İŞLEME GRUBU TOPLAM ÜNİTE

EK-1 MERKEZ MÜDÜRLÜĞÜ GRUBU POSTA-KARGO İŞLEME GRUBU TOPLAM ÜNİTE 1 ADANA 8 0 8 Adliyesarayı PTT Merkezi Müdürlüğü 1 Cemalpaşa PTT Merkezi Müdürlüğü 1 Çarşı PTT Merkezi Müdürlüğü 2 Çukurova PTT Merkezi Müdürlüğü 1 Sarıçam PTT Merkezi Müdürlüğü 1 Ceyhan PTT Merkezi Müdürlüğü

Detaylı

2 ADANA SEYHAN Adana Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi. 3 ADIYAMAN MERKEZ Adıyaman Teknik ve Endüstri Meslek Lises

2 ADANA SEYHAN Adana Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi. 3 ADIYAMAN MERKEZ Adıyaman Teknik ve Endüstri Meslek Lises Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri'10 Projesi kapsamında 81 ilde bulunan 122 okulun makine/teçhizat donanım ihtiyaçları karşılanmıştır. Bununla birlikte proje çerçevesinde verilecek

Detaylı

2013-ÖMSS Sınav Sonucu İle Yapılan Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler (Önlisans)

2013-ÖMSS Sınav Sonucu İle Yapılan Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler (Önlisans) KURUM ADI UNVANI 210010001 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ MEMUR (BOLU / MENGEN - MERKEZ) 1 0 76,83459 76,83459 210010009 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ MEMUR (BOLU / MERKEZ - MERKEZ) 1 0 74,52062 74,52062

Detaylı

BAKANLAR KURULU KARARI

BAKANLAR KURULU KARARI 5 Ekim 2006 PERŞEMBE Resmî Gazete Sayı : 26310 BAKANLAR KURULU KARARI Karar Sayısı : 2006/10911 Ekli listede tahsis edildikleri mahalli idareler ile sınıfları, dereceleri ve adetleri gösterilen iç denetçi

Detaylı

TÜVTURK ARAÇ MUAYENE RANDEVU ALINABİLEN İSTASYONLAR

TÜVTURK ARAÇ MUAYENE RANDEVU ALINABİLEN İSTASYONLAR TÜVTURK ARAÇ MUAYENE RANDEVU ALINABİLEN İSTASYONLAR Tüvturk Araç Muayene işleminin araç sahiplerine en az zaman kaybettirerek gerçkeleştirilmesi amaçlanarak kurulan araç muayene randevu sistemi yoğunluğu

Detaylı

NACAR kullandığınız için teşekkür ederiz. Hassas ve yüksek kalite standartlarına göre üretilmiş olan saatinizi uzun yıllar sorunsuz olarak

NACAR kullandığınız için teşekkür ederiz. Hassas ve yüksek kalite standartlarına göre üretilmiş olan saatinizi uzun yıllar sorunsuz olarak www.nacar.com.tr NACAR kullandığınız için teşekkür ederiz. Hassas ve yüksek kalite standartlarına göre üretilmiş olan saatinizi uzun yıllar sorunsuz olarak kullanacağınızı umuyoruz. Tamir gerektiren durumlarda

Detaylı

EKPSS-2014/2 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Küçük ve En Büyük Puanlar (Ortaöğretim)

EKPSS-2014/2 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Küçük ve En Büyük Puanlar (Ortaöğretim) 110050001 AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ HİZMETLİ (AĞRI / MERKEZ - Merkez) 1 1 0 87,81939 87,81939 110110001 ANKARA ÜNİVERSİTESİ TEKNİSYEN (ANKARA / MERKEZ - Merkez) 1 1 0 86,22335 86,22335 110140001

Detaylı

1. HAFTA 01.10.2012 02.10.2012 03.10.2012 04.10.2012 05.10.2012 AVRUPA 2 EYÜP EYÜP EYÜP EYÜP EYÜP AVRUPA 2 GÜNGÖREN GÜNGÖREN GÜNGÖREN GÜNGÖREN

1. HAFTA 01.10.2012 02.10.2012 03.10.2012 04.10.2012 05.10.2012 AVRUPA 2 EYÜP EYÜP EYÜP EYÜP EYÜP AVRUPA 2 GÜNGÖREN GÜNGÖREN GÜNGÖREN GÜNGÖREN 1. HAFTA 01.10.2012 02.10.2012 03.10.2012 04.10.2012 05.10.2012 AVRUPA 2 EYÜP EYÜP EYÜP EYÜP EYÜP AVRUPA 2 GÜNGÖREN GÜNGÖREN GÜNGÖREN GÜNGÖREN GÜNGÖREN AVRUPA 3 MAHMUTBEY YOLU MAHMUTBEY YOLU MAHMUTBEY

Detaylı

İLLERE GÖRE NÜFUS KÜTÜKLERİNE KAYITLI EN ÇOK KULLANILAN 5 KADIN VE ERKEK ADI

İLLERE GÖRE NÜFUS KÜTÜKLERİNE KAYITLI EN ÇOK KULLANILAN 5 KADIN VE ERKEK ADI İLLERE GÖRE NÜFUS KÜTÜKLERİNE KAYITLI EN ÇOK KULLANILAN 5 KADIN VE ERKEK ADI İL KADIN ADI ERKEK ADI ADANA ADIYAMAN AFYONKARAHİSAR AKSARAY SULTAN SULTAN İBRAHİM RAMAZAN 1/17 2/17 AMASYA ANKARA ANTALYA ARDAHAN

Detaylı

22/12/2011 tarihli ve 28150 sayılı Resmi Gazete de yayımlanan 29/11/2011 tarihli ve 2011/2474 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı Eki LİSTE

22/12/2011 tarihli ve 28150 sayılı Resmi Gazete de yayımlanan 29/11/2011 tarihli ve 2011/2474 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı Eki LİSTE 22/12/2011 tarihli ve 28150 sayılı Resmi Gazete de yayımlanan 29/11/2011 tarihli ve 2011/2474 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı Eki S.NO 1 2 LİSTE BATI AKDENİZ GÜMRÜK VE TİCARET MÜDÜRLÜĞÜ (ANTALYA) 1 Antalya

Detaylı

4-5 Nisan 2013 Bornova Şubesi İzmir 4-5 Nisan 2013 Karaman Şubesi Karaman 4-5 Nisan 2013 İzmit Şubesi Kocaeli 4-5 Nisan 2013 Milas Şubesi Muğla 4-5 Ni

4-5 Nisan 2013 Bornova Şubesi İzmir 4-5 Nisan 2013 Karaman Şubesi Karaman 4-5 Nisan 2013 İzmit Şubesi Kocaeli 4-5 Nisan 2013 Milas Şubesi Muğla 4-5 Ni 1-2 Nisan 2013 Adana Şubesi Adana 1-2 Nisan 2013 Ankara Şubesi Ankara 1-2 Nisan 2013 Kızılay Şubesi Ankara 1-2 Nisan 2013 Balıkesir Şubesi Balıkesir 1-2 Nisan 2013 Burdur Şubesi Burdur 1-2 Nisan 2013 Bursa

Detaylı

DERECELERE GÖRE MÜNHAL KADROLAR THS ÇÖZÜMLEYİCİ 6540 1 1 THS ÇÖZÜMLEYİCİ 6540 1 1 THS ÇÖZÜMLEYİCİ 6540 1 1 2 10 13 1 28 THS ÇÖZÜMLEYİCİ 6540 5 6 11

DERECELERE GÖRE MÜNHAL KADROLAR THS ÇÖZÜMLEYİCİ 6540 1 1 THS ÇÖZÜMLEYİCİ 6540 1 1 THS ÇÖZÜMLEYİCİ 6540 1 1 2 10 13 1 28 THS ÇÖZÜMLEYİCİ 6540 5 6 11 MERKEZ TEŞKİLATI BOŞ LARINI GÖSTERİR TABLO İLİ İLÇESİ KURUM KURUMU SINIFI UNVAN DERECELERE GÖRE MÜNHAL LAR 1 2 3 4 5 6 7 8 9 BAKANLIK MERKEZ TEŞKİLATI 214816 HUKUK MÜŞAVİRLİĞİ AHM AVUKAT 5935 1 3 3 2 5

Detaylı

2013-ÖMSS Sınav Sonucu İle Yapılan Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler (Lisans)

2013-ÖMSS Sınav Sonucu İle Yapılan Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler (Lisans) KURUM ADI UNVANI 310010001 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ ANBAR MEMURU (BOLU / MERKEZ - MERKEZ) 1 0 75,69951 75,69951 310010019 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ MEMUR (BOLU / MERKEZ - MERKEZ) 1 0 73,21259

Detaylı

EKPSS-2015/1 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Küçük ve En Büyük Puanlar (Önlisans)

EKPSS-2015/1 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Küçük ve En Büyük Puanlar (Önlisans) Kadro Kodu Kurum Adı Kadro Adı Yerl. 290220001 ADLİ TIP KURUMU BAŞKANLIĞI VERİ HAZIRLAMA VE KONTROL İŞLETMİ (BURSA / MERKEZ - Taşra) 1 1 0 75,76029 75,76029 290220003 ADLİ TIP KURUMU BAŞKANLIĞI VERİ HAZIRLAMA

Detaylı

BOŞ BULUNAN ŞEF POZİSYONLARININ İLLERE GÖRE SAYISINI GÖSTERİR LİSTE

BOŞ BULUNAN ŞEF POZİSYONLARININ İLLERE GÖRE SAYISINI GÖSTERİR LİSTE BOŞ BULUNAN ŞEF POZİSYONLARININ İLLERE GÖRE SAYISINI GÖSTERİR LİSTE 1 ADANA 7 ADLİYE SARAYI MRK.MÜD. 2 CEMALPAŞA MRK.MÜD. 1 ÇUKUROVA MRK.MÜD. 1 KARGO İŞL.MRK. 2 SARIÇAM MRK.MÜD. 1 2 ADAPAZARI 1 ADAPAZARI

Detaylı

1 ADANA SEYHAN İSMET İNÖNÜ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ KOORDİNATÖR 2 ADANA CEYHAN KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ.

1 ADANA SEYHAN İSMET İNÖNÜ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ KOORDİNATÖR 2 ADANA CEYHAN KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ. KIZ MESLEK LİSELERİ LİSTESİ VE OKUL ADLARI SIRA NO İLİ İLÇESİ OKUL ADI KOORDİNATÖRLER OKULLAR 1 ADANA SEYHAN İSMET İNÖNÜ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ KOORDİNATÖR 2 ADANA CEYHAN KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ.

Detaylı

6.Hafta Alınan Öğr.Sayısı. 6.Hafta Gelinen Yedek Sayısı Kız Erkek Kız Erkek 50 10

6.Hafta Alınan Öğr.Sayısı. 6.Hafta Gelinen Yedek Sayısı Kız Erkek Kız Erkek 50 10 ADANA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ ADANA ADANA CEYHAN HATAY İSKENDERUN ERDEMLİ MERSİN - ÖĞRETİM DÖNEMİNDE BİR YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMINA GİRMEYE HAK KAZANAN VE TA BARINMAK İSTEYEN(Hazırlık ve.sınıf Öğrencileri-) ADANA

Detaylı

2012-ÖMSS Sınav Sonucu İle Yapılan Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler (Ortaöğretim)

2012-ÖMSS Sınav Sonucu İle Yapılan Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler (Ortaöğretim) 10020121001 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ SANTRAL MEMURU (BOLU / MERKEZ - Merkez) 1 0 90,04922 90,04922 10020121003 AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI HİZMETLİ (ADIYAMAN / MERKEZ - Taşra) 1 0 86,74214

Detaylı

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (Personel Daire Bşk.)

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (Personel Daire Bşk.) Şube Başkanlıkları 1 NOLU ANKARA ŞUBESİ Mustafa GÜRAN Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (Personel Daire Bşk.) Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Tel 5366400073 2 NOLU KAHRAMANMARAŞ ŞUBESİ Mustafa Ertan ATALAR

Detaylı

2012-ÖMSS Sınav Sonucu İle Yapılan Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler (Önlisans)

2012-ÖMSS Sınav Sonucu İle Yapılan Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler (Önlisans) 20020123801 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ MEMUR (BOLU / MERKEZ - Merkez) 1 0 77,71676 77,71676 20020123803 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ MEMUR (BOLU / MERKEZ - Merkez) 2 0 77,52866 78,22274 20020123805

Detaylı

HAKİMLER VE SAVCILAR YÜKSEK KURULU BİRİNCİ DAİRESİNİN 16/07/2014 TARİH VE 1642 SAYILI KARARININ EKİDİR.

HAKİMLER VE SAVCILAR YÜKSEK KURULU BİRİNCİ DAİRESİNİN 16/07/2014 TARİH VE 1642 SAYILI KARARININ EKİDİR. ARŞİV HÂKİMLİK HÂKİMLİK Adıyaman 1. Sulh Ceza Mahkemesi Adıyaman 3. AC Adıyaman 3. AC Adıyaman SCH Adıyaman SCH Adıyaman 2. Sulh Ceza Mahkemesi Adıyaman 3.AC Adıyaman 3.AC Adıyaman SCH Adıyaman SCH Akhisar

Detaylı

KAMPANYA TAKVİMİ BÖLGE ŞUBE TOPLAMA TARİHİ

KAMPANYA TAKVİMİ BÖLGE ŞUBE TOPLAMA TARİHİ KAMPANYA TAKVİMİ BÖLGE ŞUBE TOPLAMA TARİHİ AVRUPA 1 MASLAK 18.06.12 AVRUPA 1 ZİNCİRLİKUYU 18.06.12 AVRUPA 2 GÜNGÖREN 18.06.12 AVRUPA 2 BAKIRKÖY 18.06.12 AVRUPA 3 GÜNEŞLİ 18.06.12 AVRUPA 3 AVCILAR 18.06.12

Detaylı

İL ADI İLÇE ADI CİNSİYET ADANA CEYHAN KIZ ADANA MERKEZ KIZ ADIYAMAN BESNİ KIZ ADIYAMAN KAHTA ERKEK ADIYAMAN MERKEZ ERKEK ADIYAMAN MERKEZ KIZ

İL ADI İLÇE ADI CİNSİYET ADANA CEYHAN KIZ ADANA MERKEZ KIZ ADIYAMAN BESNİ KIZ ADIYAMAN KAHTA ERKEK ADIYAMAN MERKEZ ERKEK ADIYAMAN MERKEZ KIZ İL ADI İLÇE ADI CİNSİYET ADANA CEYHAN KIZ ADANA MERKEZ KIZ ADIYAMAN BESNİ KIZ ADIYAMAN KAHTA ERKEK ADIYAMAN MERKEZ ERKEK ADIYAMAN MERKEZ KIZ AFYONKARAHİSAR BAYAT KIZ AFYONKARAHİSAR DİNAR ERKEK AFYONKARAHİSAR

Detaylı

01.01.2014 TARİHİ İTİBARİYLE KATKI PAYI ALINMAYAN ANLAŞMALI HASTANE VE TIP MERKEZLERİ (DİŞ TEDAVİLERİ HARİÇ)

01.01.2014 TARİHİ İTİBARİYLE KATKI PAYI ALINMAYAN ANLAŞMALI HASTANE VE TIP MERKEZLERİ (DİŞ TEDAVİLERİ HARİÇ) ALINMAYAN ANLAŞMALI HASTANE VE TIP MERKEZLERİ ÖZEL KALEPARK HASTANESİ KOZAN ADANA 515 91 91 %0 %0 ÖZEL AKDENİZ LAZER GÖZ DAL MERKEZİ SEYHAN ADANA 459 51 03 %0 %0 ÖZEL ÇUKUROVA GÖZ HASTANESİ SEYHAN ADANA

Detaylı

EKPSS-2014/2 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Küçük ve En Büyük Puanlar (Önlisans)

EKPSS-2014/2 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Küçük ve En Büyük Puanlar (Önlisans) 210020001 ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ MEMUR (ADIYAMAN / MERKEZ - Merkez) 4 4 0 82,69988 85,92848 210030001 ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ MEMUR (AYDIN / MERKEZ - Merkez) 3 3 0 79,57189 84,86609 210050001 AĞRI İBRAHİM

Detaylı

İMAM HATİP ORTAOKULLARI ARAPÇA ŞİİR YARIŞMASI BÖLGE BİRİNCİLERİ

İMAM HATİP ORTAOKULLARI ARAPÇA ŞİİR YARIŞMASI BÖLGE BİRİNCİLERİ İMAM HATİP ORTAOKULLARI ARAPÇA ŞİİR YARIŞMASI BÖLGE BİRİNCİLERİ 1. BÖLGE: ANKARA ETİMESGUT MEHMET AKİF ERSOY İHO 2. BÖLGE: YOZGAT SARIKAYA İHO 3. BÖLGE: RİZE KAPTAN AHMET ERDOĞAN İHO 4. BÖLGE: MARDİN ARTUKLU

Detaylı

FARABİ KURUM KODLARI

FARABİ KURUM KODLARI FARABİ KURUM KODLARI İstanbul 1. Boğaziçi D34-FARABİ-01 2. Galatasaray D34-FARABİ-02 3. İstanbul Teknik D34-FARABİ-03 Eskişehir 1. Anadolu D26-FARABİ-01 2. Eskişehir Osmangazi D26-FARABİ-02 Konya 1. Selçuk

Detaylı

Mayıs 2012 SAGMER İstatistikleri

Mayıs 2012 SAGMER İstatistikleri Mayıs 2012 SAGMER İstatistikleri *Ekli dosyadaki istatistikî veriler, Sigorta Şirketlerinin SBM ye gönderdiği verilerden oluşturulmuştur. Veriler 31 Mayıs 2012 itibariyle alınmıştır. Tablo 1: Ödeme Yöntemine

Detaylı

TABLO-2. ORTAÖĞRETİM MEZUNLARININ TERCİH EDEBİLECEĞİ KADROLAR (2014/2 EKPSS/KURA )

TABLO-2. ORTAÖĞRETİM MEZUNLARININ TERCİH EDEBİLECEĞİ KADROLAR (2014/2 EKPSS/KURA ) / POZİSYON UNVANI 190050001 9521 ADALET BAKANLIĞI Hizmetli ADANA MERKEZ Taşra YH 11 1 2001 7225 190050003 9522 ADALET BAKANLIĞI Hizmetli ADIYAMAN KAHTA Taşra YH 11 1 2001 7225 190050005 9523 ADALET BAKANLIĞI

Detaylı

1 / 21 KADRO KODU BOŞ EN KÜÇÜK EN BÜYÜK KURUM ADI KADRO ADI KONT.

1 / 21 KADRO KODU BOŞ EN KÜÇÜK EN BÜYÜK KURUM ADI KADRO ADI KONT. 110010001 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ TEKNİSYEN (BOLU MERKEZ Merkez) 1 0 84,54093 84,54093 110140001 ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK TEKNİSYENİ (ERZURUM MERKEZ Merkez) 7 0 78,00955 78,32632 110180001 BAYBURT

Detaylı

2015-1. DÖNEM ÖDENEK DAĞITIM CETVELİ. Özel Eğitim Hizmetleri. Ödenek Gönderme Belgesinin Kodu. Öğrenci. Sayısı. Ödenek Gönderme Belgesinin Kodu

2015-1. DÖNEM ÖDENEK DAĞITIM CETVELİ. Özel Eğitim Hizmetleri. Ödenek Gönderme Belgesinin Kodu. Öğrenci. Sayısı. Ödenek Gönderme Belgesinin Kodu Sayfa : 1 İl Adı : ADANA Adı 1154 Çukurova Mal Müdürlüğü Niyazi Ekerbiçer Özel Eğitim Ortaokulu 2 Niyazi Ekerbiçer Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (Okulu) 9 Toplamı 11 1 4.261.23 5.208.17 5.208.17 5.208.17

Detaylı

T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI DUYURU

T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI DUYURU PALYATİF BAKIM MERKEZLERİ İLE İLGİLİ GÜNCEL Sağlık Uygulama Tebliği nin 2.4.4.K Palyatif Bakım Tedavisi başlıklı bölümünün 1. fıkrasında Palyatif bakım tedavisi, Sağlık Bakanlığınca palyatif bakım verme

Detaylı

Fren Test Cihazları Satış Bayiler. Administrator tarafından yazıldı. Perşembe, 05 Mayıs :26 - Son Güncelleme Pazartesi, 30 Kasım :22

Fren Test Cihazları Satış Bayiler. Administrator tarafından yazıldı. Perşembe, 05 Mayıs :26 - Son Güncelleme Pazartesi, 30 Kasım :22 FDR Adana Fren Test Cihazları FDR Adıyaman Fren Test Cihazları FDR AfyonFren Test Cihazları FDR Ağrı Fren Test Cihazları FDR Amasya Fren Test Cihazları FDR Ankara Fren Test Cihazları FDR Antalya Fren Test

Detaylı

2014-2015 ÖĞRETİM YILI İLİ OKUL ADI İL DERECESİ BALIKESİR (BURHANİYE/EDREMİT) GRUBU ERKEKLER KIZLAR ISPARTA GRUBU ERKEKLER KIZLAR

2014-2015 ÖĞRETİM YILI İLİ OKUL ADI İL DERECESİ BALIKESİR (BURHANİYE/EDREMİT) GRUBU ERKEKLER KIZLAR ISPARTA GRUBU ERKEKLER KIZLAR 2014-2015 ÖĞRETİM YILI NO 25-27 MART 2015 TARİHLERİ ARASINDA YILDIZ - BASKETBOL GRUP YARIŞMALARINA KATILACAK İL VE TAKIMLARIN LİSTESİ İLİ OKUL ADI İL DERECESİ BALIKESİR (BURHANİYE/EDREMİT) GRUBU 1 AYDIN

Detaylı

2015BAŞARISIRALARIDEĞİŞİMİTAHMİNLERİ

2015BAŞARISIRALARIDEĞİŞİMİTAHMİNLERİ 2015BAŞARISIRALARIDEĞİŞİMİTAHMİNLERİ YÖNTEM Buçalışma,DoğruTercihAnalizEkibitarafındanhazırlanmışveKariyerPlanlamaDerneğiÜyelerilebirlikteyorumlanmıştır. Geçtiğimizyılardakontenjanartışveazalmalarınabakıldığında,çoğunluklaazalmanınbaşarısırasınınyükselmesine,artışlarındabaşarısırasındadüşüşe

Detaylı

İL ADI UNVAN KODU UNVAN ADI BRANŞ KODU BRANŞ ADI PLANLANAN SAYI ÖĞRENİM DÜZEYİ

İL ADI UNVAN KODU UNVAN ADI BRANŞ KODU BRANŞ ADI PLANLANAN SAYI ÖĞRENİM DÜZEYİ ADANA 8140 BİYOLOG 0 1 LİSANS ADANA 8315 ÇOCUK GELİŞİMCİSİ 0 1 LİSANS ADANA 8225 DİYETİSYEN 0 1 LİSANS ADANA 8155 PSİKOLOG 0 1 LİSANS ADANA 8410 SAĞLIK MEMURU 6000 ÇEVRE SAĞLIĞI 4 LİSE ADANA 8410 SAĞLIK

Detaylı

MAĞAZA ADI İLÇE ŞEHİR TELEFON ADANA OPTIMUM YÜREĞİR ADANA 0322 333 33 42 ADANA BARAJ YOLU SEYHAN ADANA 0 322 226-9716 ADANA KENAN EVREN ÇUKUROVA

MAĞAZA ADI İLÇE ŞEHİR TELEFON ADANA OPTIMUM YÜREĞİR ADANA 0322 333 33 42 ADANA BARAJ YOLU SEYHAN ADANA 0 322 226-9716 ADANA KENAN EVREN ÇUKUROVA MAĞAZA ADI İLÇE ŞEHİR TELEFON ADANA OPTIMUM YÜREĞİR ADANA 0322 333 33 42 ADANA BARAJ YOLU SEYHAN ADANA 0 322 226-9716 ADANA KENAN EVREN ÇUKUROVA ADANA 0322 235 31 26 ADANA DÖRTYOL SEYHAN ADANA 0322 363

Detaylı

Mayıs 2014 SAGMER İstatistikleri

Mayıs 2014 SAGMER İstatistikleri Mayıs 2014 SAGMER İstatistikleri *Ekli dosyadaki istatistikî veriler, Sigorta Şirketlerinin SBM ye gönderdiği verilerden oluşturulmuştur. Veriler 31 Mayıs 2014 itibariyle alınmıştır. Tablo 1: Ödeme Yöntemine

Detaylı

7-8 Ocak 2013 Araklı Şubesi/ Trabzon 7-8 Ocak 2013 Kastamonu Şubesi/ Kastamonu 7-8 Ocak 2013 İbrahimli Şubesi/ Gaziantep 7-8 Ocak 2013 Yeni Sanayi

7-8 Ocak 2013 Araklı Şubesi/ Trabzon 7-8 Ocak 2013 Kastamonu Şubesi/ Kastamonu 7-8 Ocak 2013 İbrahimli Şubesi/ Gaziantep 7-8 Ocak 2013 Yeni Sanayi 7-8 Ocak 2013 Araklı si/ Trabzon 7-8 Ocak 2013 Kastamonu si/ Kastamonu 7-8 Ocak 2013 İbrahimli si/ Gaziantep 7-8 Ocak 2013 Yeni Sanayi si/ Kayseri 7-8 Ocak 2013 Tepeüstü si/ İstanbul 7-8 Ocak 2013 Konya

Detaylı

Yatırım Teşvik Uygulamalarında Bölgeler

Yatırım Teşvik Uygulamalarında Bölgeler Yatırım Teşvik Uygulamalarında Bölgeler 1. Bölge: Ankara, Antalya, Bursa, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Muğla 2. Bölge: Adana, Aydın, Bolu, Çanakkale (Bozcaada ve Gökçeada İlçeleri Hariç), Denizli,

Detaylı

TABLO-3. ÖN LİSANS MEZUNLARININ TERCİH EDEBİLECEĞİ KADROLAR (2015 EKPSS/KURA )

TABLO-3. ÖN LİSANS MEZUNLARININ TERCİH EDEBİLECEĞİ KADROLAR (2015 EKPSS/KURA ) TABLO-3. ÖN LİSANS MEZUNLARININ TERCİH EDEBİLECEĞİ LAR (2015 EKPSS/KURA ) KURUM KODU DPB NO KURUM ADI / POZİSYON UNVANI İL İLÇE TEŞKİLAT SINIF 290220001 13309 290220003 13310 291520001 13539 291520003

Detaylı

KURUM ADI KADRO ADI KONT.

KURUM ADI KADRO ADI KONT. KURUM ADI KADRO ADI 310010002 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ MEMUR (BOLU MERKEZ Merkez) 1 0 67,37392 67,37392 310040001 AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ FİZYOTERAPİST (AFYONKARAHİSAR MERKEZ Merkez) 1 0 77,44521

Detaylı

ŞEHİR ŞUBE / BİRİM POZİSYON KADRO

ŞEHİR ŞUBE / BİRİM POZİSYON KADRO ADANA ADANA BÖLGE KOORDİNATÖRLÜĞÜ UZMAN YRD. (İÇ KONTROL) 2 ADANA ADANA BÖLGE KOORDİNATÖRLÜĞÜ UZMAN YRD. (PAZARLAMA) 3 ADANA ADANA BÖLGE KOORDİNATÖRLÜĞÜ UZMAN YRD. (PROJE DEĞ. VE MALİ TAHLİL 2 ADANA ADANA

Detaylı

LİSTE - II TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU - TAŞRA

LİSTE - II TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU - TAŞRA YER DEĞİŞİKLİĞİ BAŞVURULARI İÇİN İLAN EDİLEN LİSTESİ 1 ADANA BİYOLOG GENEL BÜTÇE 1 1 ADANA EBE GENEL BÜTÇE 6 1 ADANA HEMŞİRE GENEL BÜTÇE 2 1 ADANA SAĞLIK MEMURU ÇEVRE SAĞLIĞI TEKNİSYENİ GENEL BÜTÇE 1 1

Detaylı

KURUM ADI UNVAN/BRANŞ SINIFI ADET ARANAN NİTELİKLER

KURUM ADI UNVAN/BRANŞ SINIFI ADET ARANAN NİTELİKLER POZİSYON 3826805 ADANA ÇUKUROVA KADIN DOĞUM VE ÇOCUK HASTALIKLARI HASTANESİ EBE(ADANA - DÖNER SERMAYE) SH 1 4603 1103 3826807 ADANA CEYHAN DEVLET HASTANESİ FİZYOTERAPİST(ADANA - DÖNER SERMAYE) SH 1 4587

Detaylı

BOŞ EN KÜÇÜK EN BÜYÜK KURUM ADI KADRO ADI KONT. KODU KONT. PUAN PUAN

BOŞ EN KÜÇÜK EN BÜYÜK KURUM ADI KADRO ADI KONT. KODU KONT. PUAN PUAN 210010003 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ Memur (BOLU / MERKEZ - Merkez) 1 0 87,93240 87,93240 210010001 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ Sekreter (BOLU / MERKEZ - Merkez) 1 0 84,06045 84,06045 210020001

Detaylı

POZİSYON KODU KURUM ADI UNVAN/BRANŞ SINIFI ADET

POZİSYON KODU KURUM ADI UNVAN/BRANŞ SINIFI ADET KURUM ADI UNVAN/BRANŞ SINIFI ADET ARANAN 3814545 ADANA CEYHAN DEVLET HASTANESİ FİZYOTERAPİST(ADANA-DÖNER SERMAYE) SH 1 4587 6003 3814547 ADANA ÇUKUROVA DEVLET HASTANESİ PSİKOLOG(ADANA-DÖNER SERMAYE) SH

Detaylı

Tek Düzen Muhasebe Sistemi Eğitimi Hakkında Genelge Tarihi:30.10.2003 Sayısı:2864 Genelge No:2003/128

Tek Düzen Muhasebe Sistemi Eğitimi Hakkında Genelge Tarihi:30.10.2003 Sayısı:2864 Genelge No:2003/128 Tek Düzen Muhasebe Sistemi Eğitimi Hakkında Genelge Tarihi:30.10.2003 Sayısı:2864 Genelge No:2003/128 T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Araştırma, Planlama ve Koordinasyon Kurulu Başkanlığı Sayı : B.100.A.P.K. 0000000/

Detaylı

TABLO-1. İLKÖĞRETİM/ORTAOKUL/İLKOKUL MEZUNLARININ TERCİH EDEBİLECEĞİ KADROLAR (2015 EKPSS/KURA )

TABLO-1. İLKÖĞRETİM/ORTAOKUL/İLKOKUL MEZUNLARININ TERCİH EDEBİLECEĞİ KADROLAR (2015 EKPSS/KURA ) KURUM KODU DPB NO KURUM ADI / POZİSYON UNVANI İL İLÇE TEŞKİLAT SINIF 490060001 12062 AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI HİZMETLİ IĞDIR TÜM İLÇELER Taşra YH 12 2 999 1000 1001 490060003 12079 AİLE VE

Detaylı

2012 ÖSYS TAVAN VE TABAN PUANLARI

2012 ÖSYS TAVAN VE TABAN PUANLARI ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ(BOLU) İlköğretim Matematik Öğretmenliği MF-1 62 62 382,96 457,21 259,14 305,59 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ(BOLU) Matematik (İngilizce) MF-1 72 72 279,93 372,86 ABANT

Detaylı

TABLO-4. LİSANS MEZUNLARININ TERCİH EDEBİLECEĞİ KADROLAR ( ÖMSS 2013 )

TABLO-4. LİSANS MEZUNLARININ TERCİH EDEBİLECEĞİ KADROLAR ( ÖMSS 2013 ) /POZİSYON 4652 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ ANBAR MEMURU BOLU MERKEZ Merkez GİH 8 1 4001 4653 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ MEMUR BOLU MERKEZ Merkez GİH 9 1 4001 4245 ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Detaylı

KURUM ADI KADRO ADI KONT.

KURUM ADI KADRO ADI KONT. . KPSS-2014/2 310020001 ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ Memur (ADIYAMAN MERKEZ Merkez) 1 0 86,13395 86,13395 310020003 ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ Memur (ADIYAMAN MERKEZ Merkez) 1 0 87,43649 87,43649 310020005 ADIYAMAN

Detaylı

KURUM ADI KADRO ADI KONT.

KURUM ADI KADRO ADI KONT. KURUM ADI KADRO ADI 210010004 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ ŞOFÖR (BOLU MERKEZ Merkez) 1 0 72,74987 72,74987 210020001 ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ MEMUR (ADIYAMAN MERKEZ Merkez) 1 0 84,18040 84,18040 210020002

Detaylı

TABLO-2. ÖN LİSANS MEZUNLARININ TERCİHLERİ ARASINDA GÖSTEREBİLECEĞİ KADRO VE POZİSYONLAR (KPSS 2014/2) ARANAN NİTELİKLER ÖSYM DPB

TABLO-2. ÖN LİSANS MEZUNLARININ TERCİHLERİ ARASINDA GÖSTEREBİLECEĞİ KADRO VE POZİSYONLAR (KPSS 2014/2) ARANAN NİTELİKLER ÖSYM DPB ADI Sütun1 Sütun2 Sütun3 Sütun4 Sütun5 Sütun6 Sütun7 Sütun8 Sütun10 Sütun11 Sütun12Sütun13Sütun14Sütun15Sütun16Sütun17Sütun18Sütun19Sütun20Sütun21Sütun22Sütun23Sütun24Sütun25Sütun26Sütun27 210890001 25333

Detaylı

YATIRIM TEŞVİK BELGELERİ

YATIRIM TEŞVİK BELGELERİ TEŞVİK BELGELERİ 1//2010-31//2010 TARİHLERİ ARASINDA VERİLEN TEŞVİK BELGELERİ () Sn Belge No Belge Tarihi Firmanın Adı Yatırımın Sektörü Yatırımın Yeri Firmanın Adresi Yatırımın Belge Türü Cinsi 1 2 3

Detaylı

OTO KALORİFER PETEK TEMİZLİĞİ - VİDEO

OTO KALORİFER PETEK TEMİZLİĞİ - VİDEO OTO KALORİFER PETEK TEMİZLİĞİ - VİDEO Oto Kalorifer Peteği Temizleme Makinası, Araç Kalorifer Petek Temizliği Cihazı. kalorifer peteği nasıl temizlenir, kalorifer peteği temizleme fiyatları, kalorifer

Detaylı

2009 Yılı İklim Verilerinin Değerlendirmesi

2009 Yılı İklim Verilerinin Değerlendirmesi DEVLET METEOROLOJİ İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 29 Yılı İklim Verilerinin Değerlendirmesi Zirai Meteoroloji ve İklim Rasatları Dairesi Başkanlığı Ocak 21, ANKARA Özet 29 yılı sıcaklıkları normallerinin,9 C üzerinde

Detaylı

KURUM ADI KADRO ADI KONT.

KURUM ADI KADRO ADI KONT. Devlet Personel Başkanlığı Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 1 Yerleştirme KURUM ADI ADI 310010001 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ MEMUR (BOLU MERKEZ Merkez) 1 0 86,60289 86,60289

Detaylı

KURUM ADI KADRO ADI KONT.

KURUM ADI KADRO ADI KONT. KURUM ADI KADRO ADI 310011985 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ HEMŞİRE (BOLU MERKEZ Merkez) 2 0 75,31530 84,49528 310012511 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANECİ (BOLU MERKEZ Merkez) 2 0 75,66450

Detaylı

KPSS-2014/3 Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme (Ortaöğretim)

KPSS-2014/3 Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme (Ortaöğretim) KURUM ADI KADRO ADI 190160001 SAĞLIK BAKANLIĞI SAĞLIK MEMURU (ADANA TÜM İLÇELER Taşra) 5 0 75,57278 78,51528 190160003 SAĞLIK BAKANLIĞI SAĞLIK MEMURU (ARTVİN TÜM İLÇELER Taşra) 4 0 75,26887 75,34407 190160005

Detaylı

2012-ÖMSS Sınav Sonucu İle Yapılan Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler (Lisans)

2012-ÖMSS Sınav Sonucu İle Yapılan Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler (Lisans) KADRO KODU KURUM ADI KADRO UNVANI 30020125061 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ MEMUR (BOLU / MERKEZ - Merkez) 1 0 77,04434 77,04434 30020125063 AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ MEMUR (KIRŞEHİR / MERKEZ - Merkez)

Detaylı

TARIM MAKİNALARI FİRMALARI. http://www.tarmakbir.org

TARIM MAKİNALARI FİRMALARI. http://www.tarmakbir.org TARIM MAKİNALARI FİRMALARI http://www.tarmakbir.org Firma:ÖZALSAN PÜLVERİZATÖR SANAYİ- ÖZCAN ÖZAL Şehir :ADANA Faaliyet Alanı:İMALATÇI Telefon - 1 :(0090) 322. 611 20 34 (2 H) e-mail :ozalsantarmak@hotmail.com

Detaylı

KURUM ADI İL TEŞKİLAT SINIFI UNVAN/BRANŞ ADET ARANAN NİTELİKLER SAĞLIK TEKNİKERİ ODYOMETRİ ADANA DÖNER SERMAYE SH HASTANESİ

KURUM ADI İL TEŞKİLAT SINIFI UNVAN/BRANŞ ADET ARANAN NİTELİKLER SAĞLIK TEKNİKERİ ODYOMETRİ ADANA DÖNER SERMAYE SH HASTANESİ 5624131 ADANA CEYHAN DEVLET ADANA DÖNER SERMAYE SH SAĞLIK ODYOMETRİ 5624133 ADANA ÇUKUROVA DEVLET ADANA DÖNER SERMAYE SH SAĞLIK ODYOMETRİ 5624135 ADANA NUMUNE EĞİTİM VE ARAŞTIRMA SAĞLIK ODYOMETRİ ADANA

Detaylı

K U R U L K A R A R I Karar No: 2931-1 Karar Tarihi: 16/12/2010

K U R U L K A R A R I Karar No: 2931-1 Karar Tarihi: 16/12/2010 Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan: Karar No: 2931-1 Karar Tarihi: 16/12/2010 1. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu nun 16/12/2010 tarihli toplantısında, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Tüzel

Detaylı

LİMANLAR GERİ SAHA KARAYOLU VE DEMİRYOLU BAĞLANTILARI MASTER PLAN ÇALIŞMASI

LİMANLAR GERİ SAHA KARAYOLU VE DEMİRYOLU BAĞLANTILARI MASTER PLAN ÇALIŞMASI T.C. ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI ALTYAPI YATIRIMLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ LİMANLAR GERİ SAHA KARAYOLU VE DEMİRYOLU BAĞLANTILARI MASTER PLAN ÇALIŞMASI SONUÇ RAPORU-EKLER Mühendislik Anonim

Detaylı

Tercih yaparken mutlaka ÖSYM Kılavuzunu esas alınız.

Tercih yaparken mutlaka ÖSYM Kılavuzunu esas alınız. 4 HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ Devlet ANKARA Fen Fak. Aktüerya Bilimleri MF-1 411,216 337,320 72 66.100 4 ANKARA ÜNİVERSİTESİ Devlet ANKARA Fen Fak. Astronomi ve Uzay Bilimleri MF-1 241,591 197,251 72 315.000

Detaylı

İL BAZINDA DAĞILIM İSTANBUL 136 ANKARA 36 İZMİR 23 ANTALYA 12 KOCAELİ 10 GAZİANTEP 9

İL BAZINDA DAĞILIM İSTANBUL 136 ANKARA 36 İZMİR 23 ANTALYA 12 KOCAELİ 10 GAZİANTEP 9 BAŞVURU ADEDİ 335 TEMMUZ-AĞUSTOS-EYLÜL 2010 BAŞVURU İSTATİSTİKLERİ ANA BRANŞ BAZINDA DAĞILIM HAYAT DIŞI 307 HAYAT 28 İL BAZINDA DAĞILIM İSTANBUL 136 ANKARA 36 İZMİR 23 ANTALYA 12 KOCAELİ 10 GAZİANTEP 9

Detaylı

Tercih yaparken mutlaka ÖSYM Kılavuzunu esas alınız.

Tercih yaparken mutlaka ÖSYM Kılavuzunu esas alınız. TABLO ÜNİVERSİTE Tür ŞEHİR FAKÜLTE/YÜKSOKUL PROGRAM ADI AÇIKLAMA DİL 4 HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ Devlet ANKARA İİBF Aile ve Tüketici Bilimleri TM-2 346,419 323,010 82 152.000 4 ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ

Detaylı

T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI

T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI TELİF HAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İSTATİSTİKSEL BİLGİLENDİRME RAPORU (SERTİFİKA) Hazırlayan: İrfan Taylan ÇOKYAMAN OCAK 2013 ANKARA SERTİFİKA BÖLÜM İSTATİSTİKLERİ 2 1) SERTİFİKA

Detaylı

BÖLÜM -VI- BÖLGESEL AZALTMA KATSAYILARI (BK)

BÖLÜM -VI- BÖLGESEL AZALTMA KATSAYILARI (BK) BÖLÜM -VI- BÖLGESEL AZALTMA KATSAYILARI (BK) 97 98 Elektrik, Elektronik, Bilgisayar ve Biyomedikal Mühendisliği Hizmetleri BÖLGESEL AZALTMA KATSAYILARI (BK) 2011 yılı içinde uygulanacak olan tüm en az

Detaylı

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü. Orman Bölge Müdürlüğü. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü. Orman Bölge Müdürlüğü. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü İl Başkanlıkları İLİ GSM KURUM TELEFON KURUM FAKS ADANA 15 NOLU ŞUBE BAŞKANLIĞI Gürdal ERSOY 5358962272 adana@tocbirsen.org.tr ADANA 31 NOLU ŞUBE BAŞKANLIĞI Durmuş Bilal AKKUŞ 5052426404 322 457 06 453

Detaylı

T.C. GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürlüğü 15.09.2015 / 10526123 DAĞITIM YERLERİNE

T.C. GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürlüğü 15.09.2015 / 10526123 DAĞITIM YERLERİNE Sayı :73421605/166.01 Konu :Gürbulak Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'nün Faaliyete Geçmesi T.C. GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürlüğü 15.09.2015 / 10526123 DAĞITIM YERLERİNE

Detaylı

R.G.Tarih: 10.05.2005 R.G.Sayı: 25811

R.G.Tarih: 10.05.2005 R.G.Sayı: 25811 Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik Ekinde Yer Alan Özürlü Sağlık Kurulu Raporu Vermeye Yetkili Sağlık Kuruluşları Listesinin Yeniden Düzenlenmesine İlişkin Tebliğ R.G.Tarih:

Detaylı

KPSS 2011/1 MERKEZİ YERLEŞTİRMEDEKİ EN KÜÇÜK VE EN BÜYÜK PUANLAR (LİSANS) (YERLEŞTİRME TARİHİ 07.07.2011)

KPSS 2011/1 MERKEZİ YERLEŞTİRMEDEKİ EN KÜÇÜK VE EN BÜYÜK PUANLAR (LİSANS) (YERLEŞTİRME TARİHİ 07.07.2011) 3111223 1 0 82,064 82,064 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ AVUKAT (BOLU Merkez) 3111225 1 0 82,763 82,763 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (BOLU Merkez) 3111227 1 0 80,763 80,763 ABANT

Detaylı

TABİP İL BÖLGE SE PDC KAD ORAN GRUP KİLİS 4 63 88 96 109,09% A1 KARAMAN 4 32 127 130 102,36% A2 İZMİR 1 3 1821 1864 102,36% A3 MALATYA 5 42 373 375

TABİP İL BÖLGE SE PDC KAD ORAN GRUP KİLİS 4 63 88 96 109,09% A1 KARAMAN 4 32 127 130 102,36% A2 İZMİR 1 3 1821 1864 102,36% A3 MALATYA 5 42 373 375 TABİP İL BÖLGE SE PDC KAD ORAN GRUP KİLİS 4 63 88 96 109,09% A1 KARAMAN 4 32 127 130 102,36% A2 İZMİR 1 3 1821 1864 102,36% A3 MALATYA 5 42 373 375 100,54% A4 ELAZIĞ 5 39 308 309 100,32% A5 YALOVA 2 13

Detaylı

Inter Partner Assistance Anlaşmalı Sağlık Kurumları Listesi

Inter Partner Assistance Anlaşmalı Sağlık Kurumları Listesi İL İLÇE KURUM ADI MİNİ PAKET ULTRA PAKET ADANA Çukurova / DERMANCAN TIP ADANA Çukurova MERIDIEN ADANA Seyhan / Namık Kemal METRO AFYON AFYON FUAR ANKARA Çankaya / Ümitköy A KLİNİK TIP ANKARA Çankaya ARTE

Detaylı

KURUM ADI KADRO ADI KONT.

KURUM ADI KADRO ADI KONT. KURUM ADI KADRO ADI 210010893 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ HEMŞİRE (BOLU MERKEZ Merkez) 1 0 72,84770 72,84770 210011557 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ MEMUR (BOLU MERKEZ Merkez) 4 0 84,35911 84,61694

Detaylı

TEDAVİ HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERFORMANS YÖNETİMİ ve KALİTE GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI

TEDAVİ HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERFORMANS YÖNETİMİ ve KALİTE GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI 1 ADANA CEYHAN DEVLET 2 ADANA ÇUKUROVA DEVLET 3 ADANA İMAMOĞLU DEVLET 4 ADANA KARAİSALI DEVLET 5 ADANA KOZAN DEVLET 6 ADANA TUFANBEYLİ DEVLET 7 ADIYAMAN AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI 8 9 10 11 ADIYAMAN KADIN DOĞUM

Detaylı

T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI DUYURU

T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI DUYURU PALYATİF BAKIM MERKEZLERİ İLE İLGİLİ GÜNCEL Sağlık Uygulama Tebliği nin 2.4.4.K Palyatif Bakım Tedavisi başlıklı bölümünün 1. fıkrasında Palyatif bakım tedavisi, Sağlık Bakanlığınca palyatif bakım verme

Detaylı

Temmuz 2015. SAGMER İstatistikleri

Temmuz 2015. SAGMER İstatistikleri Temmuz 2015 SAGMER İstatistikleri Tablo 1: Ödeme Yöntemine Göre Yazılan Poliçe Adedi Dağılımı 2014 2015 Temmuz Ocak - Temmuz Temmuz Ocak - Temmuz ÜRÜN GRUBU ÖDEME TİPİ Ferdi Grup Ferdi Grup Ferdi Grup

Detaylı

Tercih yaparken mutlaka ÖSYM Kılavuzunu esas alınız.

Tercih yaparken mutlaka ÖSYM Kılavuzunu esas alınız. TABLO ÜNİVERSİTE Tür ŞEHİR FAKÜLTE/YÜKSOKUL PROGRAM ADI AÇIKLAMA DİL 4 BAKÜ DEVLET ÜNİVERSİTESİ YDevlet BAKU Filoloji Fak. Azerbaycan Dili ve Edebiyatı TS-2 273,082 232,896 10 301.000 4 BAKÜ SLAVYAN ÜNİVERSİTESİ

Detaylı

Hastaneler KURUM İSMİ ACIBADEM ANKARA HASTANESİ DÜNYA GÖZ AYAKTAN TEŞHİS VE TEDAVİ MERKEZİ ADANA ADANA ÖZEL AKSARAY HASTANESİ

Hastaneler KURUM İSMİ ACIBADEM ANKARA HASTANESİ DÜNYA GÖZ AYAKTAN TEŞHİS VE TEDAVİ MERKEZİ ADANA ADANA ÖZEL AKSARAY HASTANESİ Hastaneler KURUM İSMİ ACIBADEM HASTANESİ DÜNYA GÖZ AYAKTAN TEŞHİS VE TEDAVİ MERKEZİ ÖZEL HASTANESİ ÖZEL MEDLİNE HASTANESİ AFYON ÖZEL FUAR HASTANESİ ÖZEL PARK HOSPİTAL KIRMIZI HASTANESİ ÖZEL AKSARAY HASTANESİ

Detaylı

2015BAŞARISIRALARIDEĞİŞİMİTAHMİNLERİ

2015BAŞARISIRALARIDEĞİŞİMİTAHMİNLERİ 2015BAŞARISIRALARIDEĞİŞİMİTAHMİNLERİ YÖNTEM Buçalışma,DoğruTercihAnalizEkibitarafındanhazırlanmışveKariyerPlanlamaDerneğiÜyelerilebirlikteyorumlanmıştır. Geçtiğimizyılardakontenjanartışveazalmalarınabakıldığında,çoğunluklaazalmanınbaşarısırasınınyükselmesine,artışlarındabaşarısırasındadüşüşe

Detaylı

T. İMAR BANKASI T.A.Ş.'NCE DEVLET İÇ BORÇLANMA SENEDİ SATIŞI ADI ALTINDA TOPLANAN TUTARLARIN ÖDENMESİNE İLİŞKİN DUYURU

T. İMAR BANKASI T.A.Ş.'NCE DEVLET İÇ BORÇLANMA SENEDİ SATIŞI ADI ALTINDA TOPLANAN TUTARLARIN ÖDENMESİNE İLİŞKİN DUYURU T. İMAR BANKASI T.A.Ş.'NCE DEVLET İÇ BORÇLANMA SENEDİ SATIŞI ADI ALTINDA TOPLANAN TUTARLARIN ÖDENMESİNE İLİŞKİN DUYURU 21.07.2007 tarih ve 26589 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren, Bankacılık

Detaylı

TABLO-1 Tercih Edilebilecek Mühendislik Programları

TABLO-1 Tercih Edilebilecek Mühendislik Programları ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (BOLU) 100110415 Elektrik-Elektronik Mühendisliği 10 3162 100110399 Makine Mühendisliği 9 3252 AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ (AFYONKARAHİSAR) 100410245 Malzeme Bilimi ve Mühendisliği

Detaylı

Görev Yeri Unvanı Sicil No Adı Soyadı ADIYAMAN 2 ACM. BESNİ 4 Mülhakat. KÂHTA 3 Mülhakat AĞRI 3 ACM AKŞEHİR 2 ACM AYDIN 1 ACM.

Görev Yeri Unvanı Sicil No Adı Soyadı ADIYAMAN 2 ACM. BESNİ 4 Mülhakat. KÂHTA 3 Mülhakat AĞRI 3 ACM AKŞEHİR 2 ACM AYDIN 1 ACM. Görev Yeri Unvanı Sicil Adı Soyadı ADIYAMAN 2 Adıyaman 1 Adıyaman Bşk. 41095 AHMET ŞEKER Adıyaman 2 Adıyaman Hâkim 165940 FATİH SEVİNÇ BESNİ 4 Mülhakat Adıyaman 1 Besni Hâkim 122267 İBRAHİM SEMİZ Adıyaman

Detaylı

K.KODU KONTENJAN KONTENJAN PUAN PUAN KADRO UNVANI KURUM ADI 2157651 1 0 088.425 088.425 MEMUR (BOLU) ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (MERKEZ) 2157653

K.KODU KONTENJAN KONTENJAN PUAN PUAN KADRO UNVANI KURUM ADI 2157651 1 0 088.425 088.425 MEMUR (BOLU) ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (MERKEZ) 2157653 2157651 1 0 088.425 088.425 MEMUR (BOLU) ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (MERKEZ) 2157653 1 0 081.206 081.206 MEMUR (BOLU) ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (MERKEZ) 2157655 1 0 088.005 088.005 MEMUR (BOLU)

Detaylı

SUNRAY MARKA, FETAL EL DOPLERİ CİHAZI YURTİÇİ REFERANS LİSTESİ S.No El Dopleri Verilen Kurumlar Telefon Adt. Şehir 1 Biorenk Tıbbi Hizmetler Taahhüt

SUNRAY MARKA, FETAL EL DOPLERİ CİHAZI YURTİÇİ REFERANS LİSTESİ S.No El Dopleri Verilen Kurumlar Telefon Adt. Şehir 1 Biorenk Tıbbi Hizmetler Taahhüt SUNRAY MARKA, FETAL EL DOPLERİ CİHAZI YURTİÇİ REFERANS LİSTESİ S.No El Dopleri Verilen Kurumlar Telefon Adt. Şehir 1 Biorenk Tıbbi Hizmetler Taahhüt Ticaret Ltd.Şti. 0312 309 43 99 1 Ankara 2 Sosyal Sağlık

Detaylı

YGS SINAV SONUCUNA GÖRE ÖĞRENCİ ALAN 4 YILLIK ÜNİVERSİTELER

YGS SINAV SONUCUNA GÖRE ÖĞRENCİ ALAN 4 YILLIK ÜNİVERSİTELER YGS SINAV SONUCUNA GÖRE ÖĞRENCİ ALAN 4 YILLIK ÜNİVERSİTELER 2012 Konte Taban Program Adı Açıklama Üniversite Şehir Üniversite Puan Türü Türü njan Puan Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Abant

Detaylı

BOŞ KONTENJAN K.KODU KONTENJAN PUAN

BOŞ KONTENJAN K.KODU KONTENJAN PUAN K.KODU KONTENJAN BOŞ KONTENJAN EN KÜÇÜK PUAN EN BÜYÜK PUAN KADRO ÜNVANI KURUM ADI 4123541 1 0 090.857 090.857 MEMUR (İSTANBUL) BAYRAMPAŞA BELEDİYESİ (BYŞ) 4123543 4 0 086.962 088.105 ZABITA MEMURU (İSTANBUL)

Detaylı

TABLO-2. ORTAÖĞRETİM MEZUNLARININ TERCİH EDEBİLECEĞİ KADROLAR ( EKPSS 2014)

TABLO-2. ORTAÖĞRETİM MEZUNLARININ TERCİH EDEBİLECEĞİ KADROLAR ( EKPSS 2014) 7942 MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Hizmetli ADANA TÜM İLÇELER Taşra YH 12 9 2001 7943 MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Hizmetli ADIYAMAN TÜM İLÇELER Taşra YH 12 5 2001 7944 MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Hizmetli AFYONKARAHİSAR

Detaylı

2014 - Teknik Öğretmenler İçin Mühendislik Tamamlama Programları Yerleştirme Sonuçlarına Göre En Küçük ve En Büyük Puanlar

2014 - Teknik Öğretmenler İçin Mühendislik Tamamlama Programları Yerleştirme Sonuçlarına Göre En Küçük ve En Büyük Puanlar 100110399 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (BOLU) / Mühendislik-Mimarlık Fakültesi / Makine Mühendisliği 13 0 58,33333 76,66667 100110415 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (BOLU) / Mühendislik-Mimarlık Fakültesi

Detaylı

İLLERE GÖRE FEN VE SOSYAL LİSELERİ TABAN-TAVAN PUANLARI

İLLERE GÖRE FEN VE SOSYAL LİSELERİ TABAN-TAVAN PUANLARI Tercih Yabancı Okul Adı Kodu İLLERE GÖRE FEN VE SOSYAL LİSELERİ TABAN-TAVAN PUANLARI Dili Öğretim Süresi ADANA / CEYHAN / 26664 Eczacı Bahattin-Sevinç Erdinç Fen ADANA / KOZAN / 24697 Kozan Fen ADANA /

Detaylı

KURUM UNVAN İL TEŞKİLAT SINIF ÖĞRENİM DERECE ADET NİT1 NİT2 NİT3 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANECİ BOLU Merkez TH LİSANS 8 1 4099 4101 7300

KURUM UNVAN İL TEŞKİLAT SINIF ÖĞRENİM DERECE ADET NİT1 NİT2 NİT3 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANECİ BOLU Merkez TH LİSANS 8 1 4099 4101 7300 KURUM UNVAN İL TEŞKİLAT SINIF ÖĞRENİM DERECE ADET NİT1 NİT2 NİT3 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANECİ BOLU Merkez TH LİSANS 8 1 4099 4101 7300 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ MEMUR BOLU Merkez GİH

Detaylı

İTHAL VE İHRAÇ EDİLECEK GIDALARIN GİRİŞ VE ÇIKIŞ KAPILARININ TESPİT VE İLANINA DAİR TEBLİĞ

İTHAL VE İHRAÇ EDİLECEK GIDALARIN GİRİŞ VE ÇIKIŞ KAPILARININ TESPİT VE İLANINA DAİR TEBLİĞ İTHAL VE İHRAÇ EDİLECEK GIDALARIN GİRİŞ VE ÇIKIŞ KAPILARININ TESPİT VE İLANINA DAİR TEBLİĞ Yayımlandığı R.Gazete: 01.03.2001-24333 Amaç Madde 1- Bu Tebliğin amacı; İthal ve ihraç edilecek gıdaların kontrolü

Detaylı

TABLO-1 Tercih Edilebilecek Mühendislik Programları ÖZEL KOŞUL VE AÇIKLAMALAR

TABLO-1 Tercih Edilebilecek Mühendislik Programları ÖZEL KOŞUL VE AÇIKLAMALAR ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (BOLU) 100110415 Elektrik-Elektronik Mühendisliği 13 3162 100110399 Makine Mühendisliği 13 3252 AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ (AFYONKARAHİSAR) 100410245 Malzeme Bilimi ve

Detaylı

FARABİ KURUM KODLARI

FARABİ KURUM KODLARI FARABİ KURUM KODLARI İstanbul 1. Boğaziçi D34-FARABİ-01 2. Galatasaray D34-FARABİ-02 3. İstanbul Teknik D34-FARABİ-03 4. İstanbul D34-FARABİ-04 5. Marmara D34-FARABİ-05 Eskişehir 1. Anadolu D26-FARABİ-01

Detaylı

DİKKAT! Tercih işlemlerinde ÖSYM nin kılavuzunu dikkate alınız. Bu çalışma sadece size bilgi vermek amaçlı hazırlanmıştır. www.dgsdoktoru.

DİKKAT! Tercih işlemlerinde ÖSYM nin kılavuzunu dikkate alınız. Bu çalışma sadece size bilgi vermek amaçlı hazırlanmıştır. www.dgsdoktoru. Devlet Kontenjanları 1189 Vakıf Kontenjanları 636 KKTC Kontenjanları 100 Toplam Kontenjan 1925 ADI ÜNİVERSİTE FAKÜLTE İL Küçük 100410633 Elektrik Müh. Afyon Kocatepe Ünv. Mühendislik Fakültesi Afyonkarahisar

Detaylı

2015BAŞARISIRALARIDEĞİŞİMİTAHMİNLERİ

2015BAŞARISIRALARIDEĞİŞİMİTAHMİNLERİ 2015BAŞARISIRALARIDEĞİŞİMİTAHMİNLERİ YÖNTEM Buçalışma,DoğruTercihAnalizEkibitarafındanhazırlanmışveKariyerPlanlamaDerneğiÜyelerilebirlikteyorumlanmıştır. Geçtiğimizyılardakontenjanartışveazalmalarınabakıldığında,çoğunluklaazalmanınbaşarısırasınınyükselmesine,artışlarındabaşarısırasındadüşüşe

Detaylı

TAKVİM KARTONLARI 2016 YILI RESMİ TATİL GÜNLERİ

TAKVİM KARTONLARI 2016 YILI RESMİ TATİL GÜNLERİ 2016 YILI RESMİ TATİL GÜNLERİ 2016 YILI MÜBAREK GÜN ve GECELER Yılbaşı 1 Ocak Cuma Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 23 Nisan Cumartesi Emek ve Dayanışma Günü 1 Mayıs Pazar Gençlik ve Spor Bayramı 19 Mayıs

Detaylı