Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "www.sinuscelik.com.tr"

Transkript

1

2 WEB SİTELERİMİZ UYGULAMALARIMIZ steel construction / çelik konstrüksiyon engineering / mühendislik architecture / mimarlık application / uygulama design and quality / dizayn ve kalite roof panel / çatı paneli facade panel / cephe paneli cold storage panel / soğuk depo paneli cooling systems / soğutma sistemleri sinuspanel / trapezpanel / flatpanel Sinüs Çelik Yapı A.Ş. İTS GRUP Kuruluşudur.

3 Sinus Çelik 3 HAKKIMIZDA SİNUS ÇELİK YAPI A.Ş. 16 yıllık bilgi ve tecrübelerin buluştuğu bir firmadır. Çözüm üreten, yapıcı yaklaşımlarımız, örnek alınan projelerimiz ve uygulamalarımız ile yatırımcıların öncelikli tercihi olduk. Yurtiçinde ve yurtdışında önemli projeleri tamamladık. Her projeye aynı hassasiyetle yaklaşarak, özenle inşa ederek uluslararası kalitede tesisleri yatırımcılara teslim ettik. Çelik ürünlerinin kullanım alanının yaygınlaşması, her geçen gün talebin artması, imalat sanayine ara mal üretilmesi, endüstriyel inşaatlarda ve yapılarda tercih edilmesi ve ihracat potansiyeli özelliklerinden dolayı ülke ekonomisi açısından büyük önem taşımaktadır. Bir tesis inşa etmek, yarınlara umut ekmektir. Uluslararası standartlarda, modern ve örnek alınan uygulamalarımızla sektör liderlerinin, yatırımcıların ve sanayicilerin gereksinimlerine uygun yapılar inşa ediyoruz. Fabrika, Sanayi Yapıları, Depo, Antrepo, Hangar, Gıda Depoları, Soğuk Hava Depoları, Zirai Amaçlı Yapılar, Üretim Tesisleri, Sanayi Binaları, Endüstriyel üretim yapan sektördeki yurtiçi ve yurtdışı öncü ve lider firmalara; çelik yapı, çatı, cephe, soğutma üniteleri ve soğuk depo panellerini, çalışanlarımızla ve çözüm ortaklarımız ile birlikte taahhüt ve montaj uygulamalarını yapmaktayız. VİZYONUMUZ Yapı sektöründe önemli değerler ve farklılıklar yaratarak, ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunan örnek bir kuruluş olmaktır. MİSYONUMUZ Modern, güvenilir, çevreye duyarlı, kaliteli hizmet ve ürüne önem veren, çalışanların değerlerine ve ihtiyaçlarına katkıda bulunan, yenilikçi, öncü bir firma olmak. FAALİYETLERİMİZ Çelik Konstrüksiyon Yapılar, Projesi, Uygulaması ve Taahhüdü Sanayi Tesisleri Çelik Yapı İnşaatı Taahhüdü Fabrika ve Üretim Tesisleri Çelik İnşaat Taahhüdü Gıda Üretim ve Depolama Alanları Çelik Proje, Uygulama ve Danışmanlığı Prefabrik, Konvansiyonel ve Betonarme Sistem Sanayi Yapıları Projesi ve Taahhüdü Lojistik Depo, Antrepo, Hangar İnşaatları İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Hizmeti Tarımsal ve Endüstriyel Çelik Yapı İnşaatı Otopark, Okul, Hastane, Havaalanı, Liman ve Silo Çelik Sistem Uygulamaları

4 4 Sinus Çelik ÇELİK YAPI UYGULAMARINDA TEKNİK ŞARTLAR İşin kapsamında kullanılan tüm malzemeler, yürürlükte olan TSE EN belgelidir. Çelik konstrüksiyonu yapımı işlerinde projesine, krokisine, ulusal, uluslararası standartlara uygun ölçülerde malzeme kullanılmaktadır. Temel ankraj çubukları, Taban levhası, Kolonların imalatı, Makasların imalatı, Aşıkların imalatı, Civatalar, Somunlar, gergi çubukları, transmisyon, pul, rodellalar, Cephe çelik kuşak imalatı (dış kabuk Cephe kaplamaya göre dikey veya yatay çelik sistem yapılmaktadır.), Dere (oluk) imalatı, Çelik çapraz bağlantı elemanlarının imalatı,kapı ve Pencere çelik karkasının yapılması, Projede belirtilen diğer işlerin imalatı, malzeme temini, boyanması ve montaj işlerini kapsamaktadır. Yapı çeliğinin Projesinde belirtildiği şekilde imalatı ve yapımı için gerekli tüm işçilik, malzeme, tesis, nakliye, vinç ve teçhizat hizmetlerini sağlayan tüm planlama Türk Standartları Enstitüsü ( TSE ) standartlarına göre konstrüktif yapı yapılmaktadır.

5 Sinus Çelik 5 Çelik Kumlama Çelik oksijen ile temas ettiğinde zaman içerisinde oksitlenir. Yağmur suyu ve deniz suyu ile bazı asitler bu oksitlenmeyi daha da hızlandırır. Basit olarak yüzeyde oluşan bu renk değişimi paslanma veya korozyon olarak ifade edilir. Ancak paslanma basite alınacak bir konu değildir. Paslanma çeliğin mukavemetini ve direncini azaltır. Bu amaçla çelik malzemeyi yıllarca kullanabilmek için malzemenin su ve nem ile temasını engellemeliyiz. Kumlama Çelik malzemesini boya ve pastan arındırmak, boyayı daha iyi tutan bir yüzey oluşturmak amacıyla kullanılan bir yöntemdir. Tanım olarak kısaca Yüksek basınçlı hava yardımı ile (malzemelere göre farklı tane iriliklerinde) kumun parça üzerine fırlatılarak, çelik üzerindeki katmanı çok az oranda aşındırmasıdır. Temel amaç; çelik malzemesi yüzeyine sonradan yapılacak işlemler için aderansı sağlayacak yüzeyi sağlamaktır. Kumlama Malzemeleri: Silis: Oldukça ince çeşitleri olan silis kumu genellikle ince saclarda hafif şiddetle kumlama yapılacağı zaman kullanılır. Bazalt: Tozuması az denilebilecek bu kum genellikle kapalı ortamlarda kumun geri dönüşümlü olarak kullanılabileceği yerlerde kullanılır. Grit: Tozuması en az ve kumlama gücü en iyi olan Kum görünümlü demir çürüfüdür. Kumlama Çeşitleri: 1. Otomatik Kumlama 2. Manuel Kumlama 1. Otomatik Kumlama : Genellikle üzerinde kesme veya kaynak işleri yapılmamış çelik konstrüksiyon elemanlarının ya da belli ölçülerde ki kesme kaynak işleri yapılmış çelik malzemenin kumlanması otomatik makinelerde yapılır. Bu sistemin avantajı makineye girebilecek büyüklükteki malzemenin hızla ve ekonomik olarak kumlanabilmesidir. 2. Manuel Kumlama : Seyyar kumlama yüksek basınçlı hava üreten bir kompresör, kumlama makinesi, hortumlar ve diğer donanım ile her yerde yapılabilir ve her cins malzemeye ve genellikle büyük çelik malzemelere uygulanabilir.

6 6 Sinus Çelik Güvenlİk Yapısal çelik, homojen (içerisinde farklılıklar taşımayan ) ve izotrop (her yönde özelliği aynı) olduğu ve üretimi sürekli denetim altında tutulabildiğinden, çok güvenli bir malzemedir. Bu nedenle, hesaplarda kullanılan güvenlik katsayıları, diğer yapı malzemelerinin güvenlik katsayılarından daha küçüktür. Taşıyıcı sistemin tüm parçaları fabrika ortamında, standartlara ve yönetmeliklere uygun olarak üretilir ve endüstriyel kalite güvencesi içerir ve belgelendirilir. Tüm yapısal çelik elemanlar yapım sırasında, yapı bittikten sonra ve yapı kullanılırken görülebilir ve kontrol edilebilir. Bu da üretimde ve yapımın her aşamasında açıklık demektir. Elastisite modülü diğer yapı malzemeleri ile karşılaştırıldığında çok yüksektir. Sünek bir malzeme olduğu için büyük bir şekil değiştirme kapasitesi bulunmakta olup, beklenmeyen olağan dışı yük durumlarında, çürük zeminlerde oluşabilecek oturmalarda ve deprem bölgelerinde kullanılması avantajlıdır. EKONOMİ Çelik taşıyıcı elemanların atölyelerde işlenmesi, inşaatın montaj aşamasında hava koşullarından fazla etkilenmemesine neden olmakta ve dolayısıyla yapım süresi kısalmaktadır. Yüksek dayanımlı bir malzeme olup, öz ağırlığının taşıdığı yüke oranı çok küçüktür; dolayısıyla, yapının ağırlığı ve temel maliyeti az almaktadır. Çelik sorunsuz ve tam olarak geri dönüşümlü dür. Çelik hurda, %100 çeliğe dönüştürülebilir ve doğru işlemlerle üretilirse kalite ve güvenlik kaybı olmaz. Taşıyıcı sistem elemanları söküldüklerinde az bir kayıpla veya kullanılmaları önceden planlanmış ise hiç kayıpsız yeniden kullanılabilirler. Yapım süresinin kısa olması maliyetlerde büyük kazanç sağlar. Yapı tamamlandığında hemen işletmeye açılabilir. Çelik yapılarda kolon ve kiriş kesitlerinin diğer taşıyıcı sistemlerdekilerden daha küçük olması, yapıda daha fazla kullanım alanı kazandırır. (İnce döşemeler, aynı yükseklik için daha fazla kat inşa etme olanağı sağlarken, esnek iç hacimler, tesisat yenileme, kablolama ve benzeri sistemlerdeki teknik üstünlükler.)

7 Sinus Çelik 7 ESTETİK Mimari açıdan çelik yapı tasarımı estetik ve yaratıcılığa açıktır. Restorasyonda değişik olanaklar ve altenatifler sunar. Çekme dayanımının basınç dayanımına eşit olması, çeliğe mimari açıdan tasarımı özellik gösteren yapılarda bir üstünlük sağlamaktadır. ÇEVRE Çelik yapı söküldüğü zaman bile geriye atık malzeme bırakmaz. Çeliğin fabrikada üretilmesi, şantiyede sadece montaj yapılması sayesinde sıfır stokla, çok küçük şantiye alanlarıyla ve çevreye en az olumsuz etkiyle inşaat yapmak olanağı bulunmaktadır. Çelik inşaat, doğal çevreyi inşaatın hiç bir aşamasında kirletmez ve %100 geri dönüşümlüdür. Sürdürülebİlİrlİk Toplam yaşam döngüsü maliyeti içerisinde, malzemenin geri dönüşümü ve yeniden kullanılabilmesi; mekanların değişebilir ve genişleyebilir olması; hafiflik; ince kesitler; yapıların kırılmadan sökülebilmesi ve yeniden kurulabilmesi hedeflenen önemli ölçütlerin başında gelmektedir.

8 8 Sinus Çelik ÇELİK BOYAMA İŞLEMİ Çelikten yapılmış malzemeyi boyamadan önce yapılması gereken en önemli uygulama boyanacak yüzeyin uygun şekilde her türlü yağ, pas, kir, boya ve çelik yüzeyindeki artıklarından arınmış olmasıdır. SHOP PRIMER BOYA: Çeliği korozyona karşı korumak için 15 veya 25 mikron kalınlıklar arasında uygulanan hızlı kuruyan astar boyadır. Kumlama sonrası koruyucu amaçlı uygulamadır. Özel yangına karşı 240 dk dayanımlı Bortek- Firetek boya yapılmaktadır. Çelik kumlandıktan sonra önce astar boyası, uygulanmalı daha sonra son kat boya yapılmalıdır. Boya özellikleri ve kalınlıkları son derece önemlidir. Son kat boya minimum 50 mikron, maksimum 250 mikron kalınlıklar arasında uygulaması yapılmaktadır. En uygun metod boya makinelerinin kullanılmasıdır. Boya makineleri boyayı hava ile karıştırmadan yüksek basınçla çelik yüzeye yapıştırır ve Çeliğin kalitesini arttırır.

9 Sinus Çelik 9 GALVANİZLEME Demir ve çelik parçalar üstüne ince bir çinko tabakası kaplama işlemine verilen genel bir addır. Boya dışında, demirli metallere en çok uygulanan koruyucu kaplamadır. Uygulama alanları arasında, yapılarda kullanılan çelik iskeletler, metal saç levhalar, cıvatalar, somunlar ve teller sayılabilir. Çinko kaplama, demirli metallerin atmosferdeki oksijenin ve su buharının aşındırıcı (korozyon) etkisinden korunmasını iki yolla sağlar: Galvanizlenmiş parçadaki demirin havayla temas etmesini önler; kaplama, demir içeren metali ortaya çıkaracak biçimde çatladığında, kırığı çevreleyen çinko, demir için bir tür katot korunması sağlar. Kimyasal açıdan paslanma, metalin yüzeyinde karmaşık demir oksitlerinin oluşmasıdır. Bunlar temelde, dış kabuk ya da değerlik elektronlarının, demir atomlarından oksijen moleküllerine geçmesine yol açan iyonlu bileşiklerdir. Çinko, demirden daha elektropozitiftir. Yani, başka bir elementle kimyasal tepkimeye girerek, kolayca değerlik elektronlarını yitirebilir. İçinde demir bulunan metalle elektriksel temasının sağlanması durumunda, çinko kaplama, atmosferdeki su ve oksijenin ilk hedefi olacaktır. Ayrıca, çatlak küçükse, çinkonun aşınma ürünleri bu mikro yarıkları doldurur. Rulo saclar için minimum 80 gr/m2, maksimum 275 gr/m2 galvanizleme uygulanır. ÇELİK SİSTEM YAPI MALZEMELERİ

10 10 Sinus Çelik ÇELİK YAPI PROFİLLERİ - HIGHSPAN PROFİLLERİ Fabrikamız içinde bulunan profil çekme makinası sayesinde, aşık ve kuşak profilleri olarak kullanılan C, U, Z (Zet) ve M (Epsilon / Sigma) profilleri, rollforming sistem sayesinde sürekli (continue) çekme hattı ile üretilmektedir. Bu profillerin birçok avantajı vardır; Hafif olduğu için maliyeti düşüktür. Aynı mukavemet değerlerine sahip olmasına rağmen, diğer malzemelere göre yaklaşık % 45 daha hafif oluşu, maliyetini de aynı oranda düşürür. Bu profiller esnek ve kaliteli bir yapıya sahiptir. Kolay Montaj, Nakliye avantajı önemlidir. Yangın direnci Firetek boya ile arttırılmaktadır. Bu profiller galvaniz malzemeden üretildiği için, astar, boya veya herhangi bir bakım gerektirmez. Bu profillerin diğer malzemelere göre nakliyesi ve montajı daha kolaydır. Bu profiller sayesinde şantiye ortamında kesme, bükme, delme, kaynak v.b. işlemlere gerek duyulmaz. Bu profiller roolforming sistem sayesinde, diğer malzemelerin aksine sadece 6 m veya 12 m değil,projeye özel istenilen boylarda üretilebilmektedir. Bu sistem sayesinde malzemede zaiyat minimuma inmektedir. Sistem tam uyumlu özel paslanmaz civatalar uygulama hızını ve kaliteyi önemli oranda arttırmaktadır. Gergi tij delikleri önceden istenilen noktalardan üretim hattında açılabilir. Standart Tij (Gergi Çubukları) delik çapları: mm Slot Tij (Gergi Çubukları) delik çapları: mm PROFİL ÇEŞİTLERİ Z Profili C Profili M Profili

11 Sinus Çelik 11 BETONARME PREFABRİK SİSTEM YAPILAR Ön tasarım ve üretimli olmasından dolayı Zaman ve Ekonomik olarak avantajlıdır. Güvenlidir ve Yangına karşı dirençlidir. İnşaatın hızlı tamamlanmasını sağlar. Toplam yapı maliyetinde ekonomi sağlar. Büyük açıklıklar ağır yükler altında uygulanabilir. Uzun ömürlüdür. Her türlü hava koşullarında üretimi ve montajı yapılabilir. Ön germe yöntemleri ile ağırlık ve deformasyon özellikleri azalır. Prefabrik sistemlerin en çok sanayi yapılarında uygulama alanı bulmasının sebebi yukarıda sayılan özellikleri nedeni ile tercih edilmektedir. Sanayi tesislerine yapılan yatırımlardan hızlı geri dönüş alınmak istenir ve bu yüzden bu yapılarda ekonomik çözümler aranır. Prefabrik sistemler sanayi yapılarının inşasında çok sık tercih edilen yapı sistemleridir. Betonarme olarak imal edilen prekast kolon, kirişler, döşemeler, makaslar, oluklar tesis kuruluş yerine nakledilir ve montajı gerçekleştirilir. Yapı strüktürü çok hızlı bir şekilde oluşturulabilmektedir. Bu sistemler hazır olarak üretildikleri yerden getirilir ve önceden hazırlanmış olan soketler (temeller) üzerine yerleştirilir. Prekast elemanlar arasındaki bağlantı detayları belli bir standartta olduğu için montaj işçiliği de kolaylaşmaktadır. Vinçler prekast elemanları kaldırırlar ve montaj dakikalar içinde gerçekleşir. Mimari projesinde fonksiyonel olarak uygun olduğu takdirde sanayi yapıları için prekast yapı sistemleri çok sık tercih edilmektedir. Projesinde belirtilmiş yapı içi tesisat montajının hızlı ve kolay gerçekleşmesi için prekast yapı elemanlarına montaj elemanları, kanallar, asma tavan özel malzemeler eklenebilir. Cephe konstrüksiyonu için gerekli ankrajlar kolonlara öncesinden uygulanarak dış kabuk cephe paneli için gerekli sistem çözülmektedir. Uygulamalarda Çelik makaslar tercih edilerek karma sistem olarak inşaatı yapılmaktadır.

12 12 Sinus Çelik TİFLİS / GÜRCİSTAN / AS GROUP TİFLİS / GÜRCİSTAN / AS GROUP

13 Sinus Çelik 13 BURSA / M.KEMALPAŞA / ASLANOBA GIDA BURSA / M.KEMALPAŞA / ASLANOBA GIDA

14 14 Sinus Çelik TİFLİS / GÜRCİSTAN / AS GROUP TİFLİS / GÜRCİSTAN / AS GROUP

15 Sinus Çelik 15 SİLİVRİ / İSTANBUL / SARAY GIDA ŞEMKİR / AZERBAYCAN / PLATEC

16 16 Sinus Çelik GEBZE / KOCAELİ / GNS YAPI TİFLİS / GÜRCİSTAN / AS GROUP

17 Sinus Çelik 17 KARTAL / İSTANBUL / ACIBADEM GEBZE / KOCAELİ / ACIBADEM

18 18 Sinus Çelik YEVLAX / AZERBAYCAN / AS GROUP YEVLAX/ AZERBAYCAN / AS GROUP

19 Sinus Çelik 19 GEBZE / KOCAELİ / GNS YAPI GEBZE / KOCAELİ / GNS YAPI

20 20 Sinus Çelik GÖNEN / BALIKESİR / TEKSÜT GÖNEN / BALIKESİR / TEKSÜT

21 Sinus Çelik 21 GÖNEN / BALIKESİR / TEKSÜT GÖNEN / BALIKESİR / TEKSÜT

22 22 Sinus Çelik YEVLAX/ AZERBAYCAN / AS GROUP GEBZE / KOCAELİ / GNS YAPI

23 Sinus Çelik 23

24 GENEL MÜDÜRLÜK ADRESİMİZ SİNUS ÇELİK YAPI A.Ş. Çakmak Mh. Tavukçuyolu Cd. Saatçi Sk. Tekin İş Merkezi No : 22/4 Tepeüstü / Ümraniye İstanbul / Türkiye Tel : +90 (216) Fax : +90 (216) Web:

www.sinuscelik.com.tr www.sinuscelik.com www.itscelik.com

www.sinuscelik.com.tr www.sinuscelik.com www.itscelik.com www.sinuscelik.com.tr www.sinuscelik.com www.itscelik.com WEB SİTELERİMİZ www.sinuscelik.com.tr www.itsgrup.com.tr www.itsyapi.com.tr www.sinuscelik.com www.itscelik.com www.panelasesuar.com www.sandivicpanel.com

Detaylı

FER TEKNİK KATALOG 1

FER TEKNİK KATALOG 1 1 FER TEKNİK KATALOG HAKKIMIZDA: FER TEKNİK; 15 yıllık sektörel deneyimle ve tecrübeyle, zamanında istenilen miktarda,en iyi kalitede, doğru fiyatlı ürün ve montaj uygulama idealini kurumsal kültür olarak

Detaylı

Sorun çatı ise... ÜRÜN KATALO U

Sorun çatı ise... ÜRÜN KATALO U Sorun çatı ise... ÜRÜN KATALO U KALEL, çevreyolundaki yeni yerinde hizmetinizde... Çatı kaplama, mantolama, ısı ve su yalıtımı sorunlarınızda en kaliteli ürünleri, en ekonomik biçimde hizmetinize sunuyoruz.

Detaylı

PREFABRİK YAPILAR ÖĞR GÖR BERIVAN POLAT KAYNAK: ÖĞR GÖR CAHIT GÜRER DERS NOTU

PREFABRİK YAPILAR ÖĞR GÖR BERIVAN POLAT KAYNAK: ÖĞR GÖR CAHIT GÜRER DERS NOTU PREFABRİK YAPILAR ÖĞR GÖR BERIVAN POLAT KAYNAK: ÖĞR GÖR CAHIT GÜRER DERS NOTU 5. DERS ÇELİK PREFABRİK YAPILAR Taşıyıcı sistemi çelik malzemeden yapılan, özel atölyelerde üretilip inşaat mahallinde çeşitli

Detaylı

Akıllı Çelik Yapılar. APEC ÜRETİM TESİSLERİ - 1 Amiral Cad. No:453 / A Karamürsel Kocaeli TÜRKİYE Tel: +90 262 452 90 00, Fax: +90 262 454 30 10

Akıllı Çelik Yapılar. APEC ÜRETİM TESİSLERİ - 1 Amiral Cad. No:453 / A Karamürsel Kocaeli TÜRKİYE Tel: +90 262 452 90 00, Fax: +90 262 454 30 10 APEC MERKEZ OFİS - SATIŞ & PAZARLAMA Mahir iz Cad. No:13 A blok Kat:3 34662 Altunizade - Üsküdar İstanbul TÜRKİYE Tel: +90 216 474 68 00, Fax: +90 216 474 62 12 Akıllı Çelik Yapılar APEC ÜRETİM TESİSLERİ

Detaylı

DYNAFOAM BOARD XPS ISI YALITIM LEVHALARI. RoHS

DYNAFOAM BOARD XPS ISI YALITIM LEVHALARI. RoHS Enerji Tüketimini Azaltır. Isıl Konfor Sağlar. Sağlıklı Yaşam Sunar. İlk Yatırım ve işletme Maliyetlerini Azaltır. Çevrenin Korunmasına Katkı Sağlar. CFC-HCFC FREE RoHS TARİHÇE 20 yıllık tecrübesiyle,

Detaylı

TÜRKİYE DE METAL ÇERÇEVELİ GİYDİRME CEPHE SİSTEMLERİNİN ÜRETİM VE UYGULAMA AŞAMALARININ İNCELENMESİ

TÜRKİYE DE METAL ÇERÇEVELİ GİYDİRME CEPHE SİSTEMLERİNİN ÜRETİM VE UYGULAMA AŞAMALARININ İNCELENMESİ TÜRKİYE DE METAL ÇERÇEVELİ GİYDİRME CEPHE SİSTEMLERİNİN ÜRETİM VE UYGULAMA AŞAMALARININ İNCELENMESİ Dr. Filiz Şenkal Sezer Uludağ Üniversitesi Mimarlık Bölümü Öğretim Görevlisi ÖZET Her alanda olduğu gibi

Detaylı

Isı Yalıtım Ürünleri

Isı Yalıtım Ürünleri Isı Yalıtım Ürünleri www.stroton.com STROTON 2000 yılında kurulan STROTON; yüksek kalitede ısı yalıtımı sağlayan ürünlerin yanı sıra ülkemizin ilk ve tek ICF konut sistemi üreten modern tesisidir. Yüksek

Detaylı

Magnezyum Oksit Esaslı İç/Dış Cephe Yapı ve Yalıtım Panelleri

Magnezyum Oksit Esaslı İç/Dış Cephe Yapı ve Yalıtım Panelleri Magnezyum Oksit Esaslı İç/Dış Cephe Yapı ve Yalıtım Panelleri NevPanel Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde 15.000 m 2 toplam alan ve 9.250 m 2 kapalı alanda kurulmuş olan 2.250.000 m 2 /yıl üretim kapasitesine

Detaylı

Kullanım kılavuzu ve uygulama kitapçığı

Kullanım kılavuzu ve uygulama kitapçığı Kullanım kılavuzu ve uygulama kitapçığı İçindekiler 1. Giriş 4 1.1 Çimentolu yonga levha 6 1.2 Malzemenin özellikleri 7 1.3 Betopan ve Plus grubu* levhaların teknik özellikleri 9 2. Ürünlerimiz 10 2.1

Detaylı

Yalıtımın En Dogal Hali

Yalıtımın En Dogal Hali Yalıtımın En Dogal Hali İçindekiler sayfa Yalıtım hakkında 3 Neden DragonBoard? 6 DragonBoard un özellikleri 7 DragonBoard Sistemleri 9 Yükseltilmiş Zemin Sistemi 20 Diğer ürünler 21 DragonBoard teknik

Detaylı

Tüm ihtiyaçlarınız için tek bir çözüm ortağı

Tüm ihtiyaçlarınız için tek bir çözüm ortağı Tüm ihtiyaçlarınız için tek bir çözüm ortağı Hakkımızda IPS PETROL ÜRÜNLERİ ENERJİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ. 2010 yılından bu yana deneyimli kadrosu ile birçok yerli ve yabancı firma için danışmanlık ve temsilcilik

Detaylı

Dekorasyonda Kullanılan Paslanmaz Çelik Yüzeylerinin Mekanik İşlemleri

Dekorasyonda Kullanılan Paslanmaz Çelik Yüzeylerinin Mekanik İşlemleri Dekorasyonda Kullanılan Paslanmaz Çelik Yüzeylerinin Mekanik İşlemleri Malzemeler ve Kullanımları Serisi, 6. Cilt Euro Inox Euro Inox, Paslanmaz Çelik için Avrupa pazarını geliştirme birliğidir. Euro Inox

Detaylı

BALCIOĞLU. BALCIOĞLU HAKKIMIZDA Balcıoğlu şirketler grubu, 1985 yılında, bugün Balko Felsefesi BALCIOĞLU. www.balcioglu.com.tr

BALCIOĞLU. BALCIOĞLU HAKKIMIZDA Balcıoğlu şirketler grubu, 1985 yılında, bugün Balko Felsefesi BALCIOĞLU. www.balcioglu.com.tr BALCIOĞLU Bugün Plywood ürün grubunun üretiminde dünyada söz sahibi olan Rusya, Finlandiya, Brezilya, Endonezya, Malezya, Çin ve daha birçok ülke ile Balko Plywood Ürün Standardı altında dünyanın hemen

Detaylı

Duvar, Zemin, Prefabrik ve Çeşitli Kullanım Alanları İçin Teknik Bilgi, Detay Ve Montaj Kılavuzu

Duvar, Zemin, Prefabrik ve Çeşitli Kullanım Alanları İçin Teknik Bilgi, Detay Ve Montaj Kılavuzu Duvar, Zemin, Prefabrik ve Çeşitli Kullanım Alanları İçin Teknik Bilgi, Detay Ve Montaj Kılavuzu İçindekiler 1. Giriş 6 1.1 Dünyada ve Türkiye de Çimentolu Yonga Levhanın Tarihçesi ve Gelişimi 7 1.2 Malzeme

Detaylı

DEPREME DAYANIKLI YAPILARDA TÜNEL KALIP SİSTEMİNİN KULLANILMASI

DEPREME DAYANIKLI YAPILARDA TÜNEL KALIP SİSTEMİNİN KULLANILMASI DEPREME DAYANIKLI YAPILARDA TÜNEL KALIP SİSTEMİNİN KULLANILMASI Ahmet APAY 1, Emine AYDIN 1, Pelin YILMAZ 1 aapay@sakarya.edu.tr, emineb@sakarya.edu.tr, pozgun@sakarya.edu.tr Öz: Türkiye, içinden çok sayıda

Detaylı

Prefabrike Yapıların Başlıca Tasarım İlkeleri

Prefabrike Yapıların Başlıca Tasarım İlkeleri Atatürk Üniv. Ziraat Fak. Derg. 35 (3-4), 235-240, 2004 Prefabrike Yapıların Başlıca Tasarım İlkeleri Ayla P. AMİL, Abdulkadir Cüneyt AYDIN Atatürk Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği

Detaylı

Hakkımızda... K o r u g e B o r u l a r

Hakkımızda... K o r u g e B o r u l a r Hakkımızda... NEOPLAST Grup Boru ve Plastik Sanayi Tic. Ltd. Şti., Boru üretimi yapmak üzere 2011 yılında önceden gelen deneyimleri ile 50.000 m² arazi üzerine kurulu yeni fabrikasında faaliyete başlamıştır.

Detaylı

T.C. SANAYİ VE TİCARET BAKANLIĞI ALÜMİNYUM DÖKME RULO VE LEVHA ÜRETİMİ SANAYİ PROFİLİ SANAYİ ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

T.C. SANAYİ VE TİCARET BAKANLIĞI ALÜMİNYUM DÖKME RULO VE LEVHA ÜRETİMİ SANAYİ PROFİLİ SANAYİ ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME GENEL MÜDÜRLÜĞÜ T.C. SANAYİ VE TİCARET BAKANLIĞI ALÜMİNYUM DÖKME RULO VE LEVHA ÜRETİMİ SANAYİ PROFİLİ SANAYİ ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME GENEL MÜDÜRLÜĞÜ T.C. SANAYİ VE TİCARET BAKANLIĞI ALÜMİNYUM DÖKME RULO VE LEVHA ÜRETİMİ

Detaylı

YANGIN YALITIMCISI (SEVİYE 3) YETERLİLİK KODU: 12UY0060-3

YANGIN YALITIMCISI (SEVİYE 3) YETERLİLİK KODU: 12UY0060-3 YANGIN YALITIMCISI (SEVİYE 3) YETERLİLİK KODU: 12UY0060-3 HAZIRLAYAN SABAHATİN ŞİMŞEK 1 2012 ANKARA İÇİNDEKİLER SAYFA 1.GİRİŞ 4 2. KİŞİSEL GÜVENLİK VE KAZA RİSKLERİ 4 2.1. İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin

Detaylı

TÜRKiYE NiN YENi NESiL HAFiF YAPI ELEMANI

TÜRKiYE NiN YENi NESiL HAFiF YAPI ELEMANI TÜRKiYE NiN YENi NESiL HAFiF YAPI ELEMANI PonceBloc Dünyası PonceBloc dünyası hızla büyüyor. Dünyanın birçok ülkesinde PonceBloc lar geleceğin şehirlerini imar etmeye devam ediyor. GELECEĞiN DUVAR ÇÖZÜMLERi,

Detaylı

ÇELİK TAŞIYICI SİSTEMLERDE YANGIN YALITIMI VE ALÇININ KULLANIMI

ÇELİK TAŞIYICI SİSTEMLERDE YANGIN YALITIMI VE ALÇININ KULLANIMI ÇELİK TAŞIYICI SİSTEMLERDE YANGIN YALITIMI VE ALÇININ KULLANIMI NİLÜFER AKINCITÜRK 1, CAHİDE AYDIN İPEKÇİ 2 ÖZET Yangın insanlar için sürekli bir tehlike oluşturmaktadır. Tarih içinde şehir dokularının

Detaylı

KAPLAMA ASIK BORU. ELEKTRiK KABLOLARI ASIK AYDINLATMA

KAPLAMA ASIK BORU. ELEKTRiK KABLOLARI ASIK AYDINLATMA UZAY KAFES SİSTEMLER TANIMLAMA Üç ayrı düzlemdeki çubuk elemanların bir noktada birleşmesinden oluşan ve statik olarak üç doğrultuda da çalışan modüler sistemlerdir. Avrupa orijinli olan ve tüm dünyada

Detaylı

Tepe Betopan Giydirme Cephe Sistemleri Teknik Bilgi, Detay ve Montaj Kılavuzu

Tepe Betopan Giydirme Cephe Sistemleri Teknik Bilgi, Detay ve Montaj Kılavuzu Tepe Betopan Giydirme Cephe Sistemleri Teknik Bilgi, Detay ve Montaj Kılavuzu İçindekiler 1. Giriş 6 1.1 Dünyada ve Türkiye de Çimentolu Yonga Levhanın Tarihçesi ve Gelişimi 7 1.2 Malzeme Özellikleri

Detaylı

GENEL TEKNİK KOŞULLAR...

GENEL TEKNİK KOŞULLAR... İÇİNDEKİLER 1 GENEL TEKNİK KOŞULLAR... 1-1 1.1 İşin Kapsamı... 1-1 1.2 Genel Servis Şartları... 1-1 1.2.1 Sismik Koşullar... 1-1 1.2.2 Kontrol Güç Kaynağı... 1-1 1.2.3 İç İhtiyaç Güç kaynağı... 1-1 1.2.4

Detaylı

İÇİNDEKİLER. 01 Dow Türkiye Dow Bina Çözümleri. 02 SHAPEMATE IB BLUE SAFE Mavi Kale Mantolama Sistemleri. 03 STYROFOAM IB İçten Duvar

İÇİNDEKİLER. 01 Dow Türkiye Dow Bina Çözümleri. 02 SHAPEMATE IB BLUE SAFE Mavi Kale Mantolama Sistemleri. 03 STYROFOAM IB İçten Duvar İÇİNDEKİLER 01 Dow Türkiye Dow Bina Çözümleri 02 03 02 SHAPEMATE IB BLUE SAFE Mavi Kale Mantolama Sistemleri 04 05 03 STYROFOAM IB İçten Duvar Yalıtımı 06 07 04 ROOFMATE SL Teras Çatılarda ve Temellerde

Detaylı

mimari çözüm atölyesi

mimari çözüm atölyesi mimari çözüm atölyesi ALÜMİNYUM DOĞRAMA VE GİYDİRME CEPHE SİSTEMLERİ www.cepheyapi.com facebook.com/cepheyapisistemleri kurumsal hakkımızda Cephe Yapı; mimari uygulamalara çözümler sunmaktadır. Isı yalıtımlı

Detaylı

bozkayayapi.com Bilgi deneyimle birleşiyor, çözüm oluyor! BOZKAYA YAPI Tel: 0216 365 78 90 pbx 0216 365 78 92 (fax)

bozkayayapi.com Bilgi deneyimle birleşiyor, çözüm oluyor! BOZKAYA YAPI Tel: 0216 365 78 90 pbx 0216 365 78 92 (fax) Katalog Tasarım : www.mustafagul.com Bilgi deneyimle birleşiyor, çözüm oluyor! BOZKAYA YAPI Adres: DUDULLU ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ DES SANAYİ SİTESİ 1. CADDE C-3 BLOK NO:2 YUKARI DUDULLU İSTANBUL Tel:

Detaylı

METAL CEPHE KAPLAMALARININ DÜNDEN BUGÜNE GELİŞİMİ

METAL CEPHE KAPLAMALARININ DÜNDEN BUGÜNE GELİŞİMİ METAL CEPHE KAPLAMALARININ DÜNDEN BUGÜNE GELİŞİMİ Yard.Doç.Dr.Özlem EŞSİZ Araş Gör.Savaş EKİNCİ MSU Mimarlık Fakültesi, Yapı bilgisi Bilim Dalı ÖZET İlk yapı türlerinde dar yarıklar şeklinde karşımıza

Detaylı

6. YAPILARDA ISI YALITIMI VE ISI YALITIM MALZEMELERĐ

6. YAPILARDA ISI YALITIMI VE ISI YALITIM MALZEMELERĐ 6. YAPILARDA ISI YALITIMI VE ISI YALITIM MALZEMELERĐ Isı, bir enerjidir ve farklı sıcaklıklara sahip mekânlarda; sıcaklığın yüksek olduğu taraftan düşük olduğu tarafa doğru geçme eğilimi gösterir. Isı,

Detaylı