GEDİZ ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ İŞLETME BÖLÜMÜ FAALİYET RAPORU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "GEDİZ ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ İŞLETME BÖLÜMÜ 2012 2013 FAALİYET RAPORU"

Transkript

1 GEDİZ ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ İŞLETME BÖLÜMÜ FAALİYET RAPORU

2 Bölüm Profili Gediz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü nde ; Lisans Bölümü ve hazırlık sınıfı dahil 181 ve İşletme Yüksek Lisans Programında ise 46 sı tezli olmak üzere toplam 308 öğrencimiz bulunmaktadır. Bölümümüz Lisans düzeyinde ilk mezunlarını Eğitim Öğretim yılında vermiş bulunmaktadır. Yüksek lisans programından ise 3 ü tezli olmak üzere toplam 277 öğrenci mezun olmuştur

3 İşletme Bölümünün doluluk oranı diğer özel üniversitelerle (Ege Bölgesi) karşılaştırıldığında ilk sırada yer almaktadır.

4 Lisans öğrencilerimiz toplam 52 ders alarak mezun olmaktadırlar. Öğrencilerimize Muhasebe-Finans, Yönetim-Organizasyon, Pazarlama ve Lojistik modüllerinden 8 tane seçmeli ders alternatifi ve 2 serbest seçmeli ders alternatifi sunulmaktadır

5 Eğitim-Öğretim Yılı Faaliyetleri

6 Eğitim Öğretim yılının ilk haftasında öğrencilerimize fakülte ve üniversiteyi tanımaları, fakülte ve üniversite imkanlarından yararlanmaları, birbirlerini daha yakından tanımaları ve lisans yönetmeliğinde kendilerini ilgilendiren konular hakkında bilgilendirilmeleri için oryantasyon programı uygulanmıştır. Hazırlık okulunda okuyan işletme bölümü aday öğrencilerinin işletme alanına yönelik İngilizce terminolojiyi öğretmek amacıyla pilot ders uygulaması bölümümüz öğretim elemanımızca gerçekleştirilmiş olup, ilerleyen dönemlerde de bu uygulamamız devam edecektir.

7 EXPO 2020 çalışmaları kapsamında ilgili öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimiz İzmir Üniversiteler Platformu tarafından düzenlenen tanıtım amaçlı toplantılara katılmış ve öğrencilerimiz düzenlenen eğitim programlarında yer almışlardır.

8 Gediz Üniversitesi ve İZBAŞ arasında imzalanmış olan işbirliği protokolünün takibinden sorumlu olan komisyonda bölümümüzden bir öğretim elemanı yer almıştır. Bu kararların ilk uygulama örneği olarak üniversitemizde düzenlenen II. Gediz Kariyer Günleri etkinliğine İZBAŞ Genel Müdürü Özlem Demircioğlu konuşmacı olarak katılmış, uygulamaya ilişkin bilgi ve deneyimlerini öğrencilerle paylaşarak üniversitemiz etkinliklerine sponsor olarak destek vermiştir.

9 Serbest Bölge nin bir cazibe merkezi olarak yapılandırılması amacıyla, İZBAŞ Kümelenme Bölgesi nin oluşturulması için Serbest Bölgelerin Tedarik Zinciri Bazlı Kümelenmesi başlıklı bilimsel araştırma projesi için yüksek lisans öğrencilerimiz bilgilendirilmiş ve katılmaları yönünde özendirilmiştir. Fakültemiz bölümlerinde okuyan öğrenciler için zorunlu staj uygulaması olmamakla birlikte bu konuda istek gösteren öğrencilere staj yeri bulunmuş ve bu öğrenciler yaz döneminde İzmir de yer alan uluslararası firmalarda staj imkanı elde etmişlerdir.

10 İzmir de faaliyet gösteren ve sektörünün önde gelen ihracatçılarından FG Tekstil Şirketi ziyaret edilmiş, fakültemiz ve bölümümüz öğrencilerden oluşacak yetenek havuzu konusunda ilke anlaşmasına varılmış ve iletişim için bir öğrenci görevlendirilmiştir

11 bahar yarıyılında Atatürk Organize Sanayi Bölgesi nde faaliyet gösteren Norm Cıvata yönetiminin talebi üzerine üniversitemiz rektörlüğüyle Norm Civata arasında imzalanan NormAkademi Eğitim Programına istinaden bölümümüz öğretim elemanlarının katıldığı işbirliği toplantıları yapılmıştır. Bunun sonucunda başta kurumsallaşma olmak üzere çeşitli konularda eğitim seminerleri planlanmış,yaz mevsimi dolayısıyla ancak 2 seminer icra edilmiş, yeni eğitim-öğretim yılında planlanan seminerlerin gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştır.

12 Tezli ve tezsiz yüksek lisans programlarında öğrenim gören akademisyen adayları, kamu ve özel sektör çalışanlarının işletme disiplininde ve alt disiplininde teorik anlamda uzmanlaşma ihtiyacının ortaya çıkması sonucu İşletme Anabilim dalında doktora programı açma gereği ortaya çıkmıştır. Bu amaçla, Eğitim- Öğretim yılının başlangıcında doktora programını açmaya yönelik dosya hazırlanarak Yüksek Öğretim Kurumu na gönderilmiş ve YÖK tarafından 1 Mart 2013 tarihli toplantısında dosyamız incelenerek uygun bulunmuştur güz döneminden başlamak üzere doktora programına öğrenci alınması planlanmaktadır

13 Gediz Üniversitesi Senatosu tarafından Türk gençliğine girişimcilik ruhu aşılayan örnek kişiliği ve iş dünyasındaki başarıları nedeniyle İşletme Anabilim dalında ilk fahri doktora ünvanı Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ya tevcih edilmiştir. İşletme fahri doktora ünvanı alan Ali Sabancı, Gediz Üniversitesi öğrencilerine 'Dünya çapında bir girişimcilik öyküsü: Pegasus Hava Yolları' adlı girişimcilik dersi vermiştir

14 E-MBA programı için İşletme Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programı ile Sağlık Kuruluşları Yöneticiliği Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programı başvuruları yapılmıştır Eğitim Öğretim yılında öğrenci alımına başlanacaktır

15 Erasmus programı çerçevesinde yeni üniversitelerle Haute Ecole de la Province de Liège (Belçika), University of Mons (Belçika), University of Malaga (İspanya), University of Oviedo (İspanya), Universidad CEU- (İspanya), Cardenal Herrera (İspanya) ve Aalborg University (Danimarka) anlaşmalar yapılmıştır.

16 Eğitim seminerleri kapsamında bölümümüzden bir öğretim üyesi 2012 güz döneminde Financial Deepening as an Explanatory Factor of Foreign Trade: A Regional Analysis on Provinces of Turkey ve Trust-in Peers, Supervision and Top Management konularında sunum yapmıştır. Ayrıca Bahar Döneminde bölümümüz davetlisi olarak Dokuz Eylül Üniversitesi nden iki öğretim elemanı Kişisel Rekabetin Şifreleri ve Birlikte Değer Yaratmak ve The Impact of Oil Price Shocks on the Volatility of Turkish Stock Market konularında sunum yapmışlardır.

17 İşletme Bölümü öğretim elemanımız- İzmir Valiliği nin talebi üzerine- İzmir Emniyet inde İnsan Kaynaklarının Yerinde ve Etkin Kullanımı konulu bir eğitim semineri icra etmiştir. SUNY Oswego Üniversitesi ile ortak MBA programı hazırlığı başlamıştır. Quinnipiac Üniversitesi ile 2+2 ve Değişim programları kapsamında öğrencilere bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.

18 Danışmanlığı bölümümüz öğretim elemanı tarafından yapılan Kariyer Kulübü faaliyetleri kapsamında II. Gediz Kariyer Günleri etkinliği düzenlenmiştir. Etkinliğe iş dünyasından pek çok isim katılmıştır. Gediz Üniversitesi Kariyer Kulübü'nün gerçekleştirdiği 3 günlük etkinliğin açılışında Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar konuştu. Çimentaş Çimento ve Hazır Beton Genel Müdürü Taner Aykaç, Tek Kablo CEO'su Sakit Samedov, İzmir Serbest Bölge Genel Müdürü Özlem Demircioğlu, Vakıfbank Ege Bölge Müdürü Hayati Yaman, TEB Ege Bölge Müdürü Birol Kaya, JTI Hazine Müdürü Koray Coşkun, JTI Eğitim Sorumlusu Betül Aydın kürsüye çıkmıştır. Ayrıca Prof. Dr. Ceyhan Aldemir, İstanbul Teknik Üniversitesi Rektör Danışmanı Doç. Dr. Salim Atay ve Gediz Üniversitesi'nden öğretim üyeleri bilgi ve deneyimlerini öğrencilerimizle paylaşmıştır.

19 Gediz Üniversitesi Kariyer Kulübü ' nün düzenlediği Kariyer Konuşmaları'nda bölümümüz öğretim elemanı tarafından İş Yaşamına İlk Adım: Kariyer Planlaması konulu bir seminer verilmiş ve bu seminerden sağlanan gelir Van da ihtiyacı olan ilköğretim okullarına bağışlanmıştır.

20 Bölümümüz Öğretim Elemanları tarafından Eğitim-Öğretim Yılı nda ; 6 kitap / kitap bölümü 11 Bilimsel Makale 14 Bildiri yazılmıştır.

21 6 kitap / kitap bölümü Prof. Dr. Adnan Çelik, Prof. Dr. Tahir Akgemci, Prof. Dr.,M. Şerif Şimşek (2013) Girişimcilik ve Küçük İşletme Yönetimi, Gazi Kitapevi. Yalçın Kırdar (2012). Pazarlama Halkla İlişkileri: MPR. İstanbul: Moss Yayınları. Yalçın Kırdar (2012). Postmodern Pazarlama ve Tüketim Kültürü. İstanbul: Moss Yayınları. M. Şerif Şimşek (2012). İşletme Bilimine Giriş. Konya: Eğitim Yayınevi. Hilal Erdoğan (2012). Müzakerede Duyguların Yönetimi. In, S. Öksüz (Eds.), Müzakere ve Farklı Boyutları. (pp ). İzmir: Gediz Üniversitesi Yayınları. Yalçın Kırdar (2012). Halkla İlişkiler Modellerinin Gelişimi: İkna ve Müzakere. In, S. Öksüz (Eds.), Müzakere ve Farklı Boyutları. (pp ) İzmir: Gediz Üniversitesi Yayınları

22 11 Bilimsel Makale Vener Garayev (2012). Book Review: The Politics of Welfare State Reform in Continental Europe: Modernization in Hard Times, by Silja Häusermann. The American Review of Public Administration, 42(3), Vener Garayev, Tasdoven H. & Fiedler B. N. (2012). Improving Electricity Efficiency in Turkey by Addressing Illegal Electricity Consumption: A Governance Approach. Energy Policy, 43, Yalçın Kırdar (2012). Corporate Reputation Management in Kyrgyzstan Turkey Manas University. International Journal of Türkbilim, 8, Yalçın Kırdar (2012). Mistisizm in Subliminal Advertising. Journal of Academic Marketing, 4(15), Yalçın Kırdar (2012). Reflection of Country of Origin on Brand Image: A Case Study on IKEA İstanbul. Journal of Science and Letters. 2, Aziz Bakay, Moqbel, M., Charoensukmongkol, P. (2013). Are US academics and professionals ready for IFRS? An explanation using Technology Acceptance Model and Theory of Planned Behavior. Journal of International Business Research, 12(2), Aziz Bakay, & Moqbel, M. (2012). Explaining the accounting disclosure index of stock exchanges by foreign exchange market activity. Advances in Accounting Incorporating Advances in International Accounting, 28(2), Neser, G., Kontas, A., Unsalan, D., Altay, O., Darilmaz, E., Uluturhan, E., Kucuksezgin, F., Tekogul, N. and Yercan, F. (2012), Polycylic Aromatic and Aliphatic Hydrocarbons Pollution at the Coast of Aliaga (Turkey) Ship Recycling Zone, Marine Pollution Bulletin, 64, pp (indexed under SCI A-class journals) Yercan, F. (2012), EPS Tesislerinde Üretim Yönetimi, EPS Haber, Polistren Üreticileri Derneği Yayını, İstanbul, Yıl:2, Sayı:9, s Neser, G., Kontas, A., Unsalan, D., Uluturhan, E., Altay, O., Darilmaz, E., Kucuksezgin, F., Tekogul, N. and Yercan, F. (2012), Heavy Metals Contamination Levels at the Coast of Aliaga (Turkey) Ship Recycling Zone, Marine Pollution Bulletin, 64, pp (indexed under SCI A-class journal Yercan, F. (2012), EPS Tesislerinde Üretim Yönetimi, EPS Haber, Polistren Üreticileri Derneği Yayını, İstanbul, Yıl:2, Sayı:9, s.46-47

23 14 Bildiri Gurarda, Şevin (2013), Awareness Research about Corporate Governance Index Istanbul Stock Exchange Case III International Conference on Luca Pacioli in Accounting History, III Balkans and Middle East Countries Conference on Accounting and Accounting History, Istanbul, June Hakan Güntürkün, Using Tropical Degenerations For Proving the Nonexistence of Some Certain Nets, Young Researchers in Mathematics (YRM) 2013, ICMS, Edinburgh, United Kingdom, June Yercan, F. (2013), Innovative and Energy Saving Tools: Sustainable Green Buildings, The 2nd International Conference on Comparative Regional Perspectives on Innovation in Single/Common Markets, The Miami-Florida European Union Center of Excellence, Miami, USA, March Arzu Alvan and Hakan Güntürkün Income distribution and interest rates in Turkey: Theil coefficient concentration index 1st International Symposium on Business, Economics and Financial Applications, Kefalonia, Greece, 1-2 June Aziz Bakay Trust in peers, supervisor, and top management: A two-country study Allied Academics International Conference, New Orleans, USA, 4-6 April Aziz Bakay, Huang, J. & Huang, W. Group decision making processes and group decision quality Allied Academics International Conference, New Orleans, USA, 4-6 April Aziz Bakay, Financial deepening as an explanatory factor of foreign trade: The case study of Turkey Western Hemispheric Trade Conference, Laredo, USA, April Aziz Bakay, Charoensukmongkol, P. & Moqbel, M. Are US academics and professionals ready for IFRS? Western Hemispheric Trade Conference, Laredo, USA, April Aziz Bakay Trust in peers, supervisor, and top management: A research on workplace outcomes Lamar Bruni Vergara / Guillermo Benavides Z. Academic Conference, Laredo, USA, April Aziz Bakay, (2012). Financial deepening as an explanatory factor of foreign trade: The case study of Turkey. Proceedings of 2012 Western Hemispheric Trade Conference. Center for the Study of Western Hemispheric Trade, Texas A&M International University, Laredo, TX, April 11-12, 2012, pp Aziz Bakay, Moqbel, M., Charoensukmongkol, P. (2012). Are US academics and professionals ready for IFRS? Proceedings of 2012 Western Hemispheric Trade Conference. Center for the Study of Western Hemispheric Trade, Texas A&M International University, Laredo, TX, April 11-12, 2012, pp Vener Gerayev Network Sustainability in Emergency Management: A Nationwide Perspective American Society for Public Administration's (ASPA) 73rd Annual Conference, USA, 2-6 March Şevin Gürarda Asssessment of Disclosure Quality in Goodwill Impairment During The Recent Global Financial Crisis: Evidence From Turkey 1st International Accounting and Finance Symposium, Gaziantep, Turkey, 31 May-2 June Hakan Güntürkün, Şevin Gürarda and Hilal Hümeyra Erdoğan "The Impact Of Macroeconomic Factors on Underpricing of Initial Public Offerings Before and After the Recent Global Financial Crisis: Evidence From Istanbul Stock Exchange International Istanbul Finance Conference, İstanbul, Turkey, June 2012.

24 25 Seminer Yalçın Kırdar Pazarlamada Yapılan Hatalar" Basiad Bergama Bakırçay Sanayici ve İş Adamları Derneği Semineri, İzmir, 30 May Yalçın Kırdar En çok Yapılan Pazarlama Hataları" İGİD İzmir Genç İşadamları Derneği Seminer, İzmir, 21 June Yalçın Kırdar Pazarlama İletişimi, Halkla İlişkiler, Reklam, Propaganda" Basiad Bergama Bakırçay Sanayici ve İş Adamları Derneği Semineri, Bergama, İzmir, 28 December Yalçın Kırdar Aile İçi İletişimi" Seminer, Aile Danışmanlığı Programı, İzmir, 31 January Yalçın Kırdar Aile Ekonomisi ve İletişimi" Seminer, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Aile Eğitim Programı (AEP), Eğitici Eğitimi Programı (EEP), Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Konferans Salonu, Yenişehir, İzmir,07 March Yalçın Kırdar Aile İçi İletişimi" Seminer, Aile Danışmanlığı Programı, İzmir, 17 March Yalçın Kırdar Aile İçi İletişimi" Seminer, Aile Danışmanlığı Programı, İzmir, 24 March Yalçın Kırdar Aile İçi İletişimi" Seminer, Şifa Üniversitesi, Aile Danışmanlığı Uzaktan Eğitim Programı, Bornova, İzmir, 30 March Yalçın Kırdar Aile İçi İletişimi" Seminer, Aile Danışmanlığı Programı, İzmir, 06 March Yalçın Kırdar Pazarlama ve Müşteri İlişkileri Yönetimi" Seminer, Kosgeb İşkur Girişimcilik Eğitimleri, Şakran Cezaevi Kampüsü, Aliağa, İzmir, 25 March Yalçın Kırdar Aile Ekonomisi ve İletişimi" Seminer, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Aile Eğitim Programı (AEP), Eğitici Eğitimi Programı (EEP), Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Konferans Salonu, Yenişehir, İzmir,26 March Yalçın Kırdar Pazarlama Yönetimi" Seminer, İzmir Ticaret Odası (İTO), Kuyumculuk Sektörü, URGE - Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Projesi, İzmir Ticaret Odası Konferans Salonu, İzmir, 14 May Yalçın Kırdar Pazarlama Yönetimi" Seminer, İzmir Ticaret Odası (İTO), Plastik Sektörü, URGE - Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Projesi, İzmir Ticaret Odası Konferans Salonu, İzmir, 13 May Yalçın Kırdar Stratejik İletişim Yönetimi" Seminer, Norm Cıvata, İzmir, 18 May Yalçın Kırdar Stratejik İletişim Yönetimi" Seminer, Standart Cıvata, İzmir, 18 May Yalçın Kırdar Girişimcilik ve İletişim" Seminer, Kosgeb İşkur Girişimcilik Eğitimleri, Şakran Cezaevi Kampüsü, Aliağa, İzmir, 23 May Yalçın Kırdar Aile İçi İletişimi" Seminer, Aile Danışmanlığı Programı, İzmir, 24 May Yalçın Kırdar Stratejik İletişim Yönetimi, Örgütsel İletişim Sosyal Güvenlik Kurumu SGK Seminerleri, Salihli, Manisa, 16 June Yalçın Kırdar Aile Ekonomisi ve İletişimi" Seminer, Aile Danışmanlığı Programı, İzmir, 29 June Hakan Güntürkün, 20. Gokova Geometry/Topology Conference, 27 May June 2013, Gokova, Turkey Hakan Güntürkün, "Solving a Part of A Classical Question by Using Tropical Algebraic Geometry", General Seminar, Ege University Mathematics Department, İzmir, 09 January Hakan Güntürkün, "Introduction to Financial Derivatives", General Seminar, Ege University Mathematics Department, İzmir, 10 January Hakan Güntürkün, "Nonarchimedean Valuations and Amoebas", Mathematics Institute, METU NCC, Kuzey Kıbrıs, 21 January Hakan Güntürkün, "Solving a Part of A Classical Question by Using Tropical Algebraic Geometry", General Seminar, İYTE Mathematics Department, İzmir, 21 February Hakan Güntürkün, "Solving a Part of A Classical Question by Using Tropical Algebraic Geometry", General Seminar, Dokuz Eylul University Mathematics Department, İzmir, 04 April 2013.

25 Sektör Projeleri 1.Proje Danışmanlığı/Yürütücülüğü: KOSGEB Makina Test, Kalibrasyon Destek Projesi (2012) (F. Yercan) 2. Proje Danışmanlığı/Yürütücülüğü: KOSGEB ISO 9001 ve Belgelendirme Destek Projesi (2012) (F. Yercan) 3. Proje Danışmanlığı/Yürütücülüğü: KOSGEB CE Danışmanlığı Destek Projesi (2012) (F. Yercan)

26

GEDİZ ÜNİVERSİTESİ EKONOMİ BÖLÜMÜ

GEDİZ ÜNİVERSİTESİ EKONOMİ BÖLÜMÜ GEDİZ ÜNİVERSİTESİ EKONOMİ BÖLÜMÜ Akademik Kadro Prof. Dr. Seyfullah Çevik (Rektör) Prof. Dr. Muhammet Akdiş (Dekan) Prof. Dr. Nevzat Güran (Bölüm Başkanı) Doç. Dr. Abdülkadir Civan Yrd. Doç. Dr. Arzu

Detaylı

Bölüm Profili. Gediz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü nde ;

Bölüm Profili. Gediz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü nde ; Bölüm Profili Gediz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü nde ; Lisans Programlarında hazırlık sınıfı dahil 281 öğrenci, Yüksek lisans programlarında 75 i tezli (69 u Türkçe

Detaylı

YALOVA ÜNİVERSİTESİ İŞLETME BÖLÜMÜ 2011 FAALİYET RAPORU

YALOVA ÜNİVERSİTESİ İŞLETME BÖLÜMÜ 2011 FAALİYET RAPORU YALOVA ÜNİVERSİTESİ İŞLETME BÖLÜMÜ 2011 FAALİYET RAPORU Mart 2012 1 İçindekiler 1 Rektörün Mesajı... 1 2 Dekanın Önsözü... 2 3 Bölüm Başkanının Önsözü... 3 4 Genel Bilgi ve Bölüm Tarihçesi... 4 5 Vizyon...

Detaylı

YALOVA ÜNİVERSİTESİ İŞLETME BÖLÜMÜ

YALOVA ÜNİVERSİTESİ İŞLETME BÖLÜMÜ YALOVA ÜNİVERSİTESİ İŞLETME BÖLÜMÜ 2012 FAALİYET RAPORU MART 2013 İçindekiler 1- Rektörün Mesajı... 1 2- Dekanın Önsözü... 2 3- Bölüm Başkanının Önsözü... 3 4- Genel Bilgi ve Bölüm Tarihçesi... 4 5- Vizyon...

Detaylı

Genel Bilgiler. İletişim Bilgileri. Öğrenim Durumu. Mesleki Deneyimleri. İdari Görev 01/02/2013. Mehmet Fatih Bayramoğlu. Yabancı Dil.

Genel Bilgiler. İletişim Bilgileri. Öğrenim Durumu. Mesleki Deneyimleri. İdari Görev 01/02/2013. Mehmet Fatih Bayramoğlu. Yabancı Dil. Genel Bilgiler Unvanı Adı Soyadı Yabancı Dil Dr. Mehmet Fatih Bayramoğlu İngilizce 01/02/2013 İletişim Bilgileri Telefon Cep (532) 702 38 46 E-mail Twitter LinkedIn Öğrenim Durumu fatihoca2012@gmail.com

Detaylı

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ 2012 MALİ YILI BİRİM FAALİYET RAPORU

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ 2012 MALİ YILI BİRİM FAALİYET RAPORU ERCİYES ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ 2012 MALİ YILI BİRİM FAALİYET RAPORU Şubat 2013 BİRİM YÖNETİCİSİNİN SUNUŞU Hacettepe Üniversitesi'ne bağlı olarak Kayseri İşletme Fakültesi adı

Detaylı

5. A Derece Alan Üniversite Yıl k Lisans Maliye- İktisat Ankara Üniversitesi SBF 1968 a

5. A Derece Alan Üniversite Yıl k Lisans Maliye- İktisat Ankara Üniversitesi SBF 1968 a KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ İİBF İŞLETME BÖLÜMÜ Karatay/ KONYA 1. Adı Soyadı: Osman Okka 2. Doğum Tarihi: 25 Aralık 1945 3. Ünvanı: Profesör 4. Öğrenim Durumu: 5. A Derece Alan Üniversite Yıl k Lisans Maliye-

Detaylı

Derece Alan Üniversite Yıl Dokuz Eylül Üniversitesi. Y. Lisans İşletme Erciyes Üniversitesi 2003 Doktora/ Doktora Araştırması

Derece Alan Üniversite Yıl Dokuz Eylül Üniversitesi. Y. Lisans İşletme Erciyes Üniversitesi 2003 Doktora/ Doktora Araştırması 1. Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl Lisans İşletme Dokuz Eylül Üniversitesi 1999 Y. Lisans İşletme Erciyes Üniversitesi 2003 Doktora/ Doktora Araştırması Muhasebe ve Finans Finans Erciyes Üniversitesi

Detaylı

Doç. Dr. Hasan Hüseyin YILDIRIM (Haziran 2015) BİYOGRAFİ

Doç. Dr. Hasan Hüseyin YILDIRIM (Haziran 2015) BİYOGRAFİ Doç. Dr. Hasan Hüseyin Yıldırım-CV 1/28 Doç. Dr. Hasan Hüseyin YILDIRIM (Haziran 2015) Öğretim Üyesi Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sağlık İdaresi Bölümü Beytepe 06800 Ankara

Detaylı

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Ekonomi ve Finans (İngilizce) İşletme İşletme (İngilizce) Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik 2015-2016

Detaylı

CELSUS PAZARLAMA İLETİŞİMİ HİZMETLERİ

CELSUS PAZARLAMA İLETİŞİMİ HİZMETLERİ CELSUS PAZARLAMA İLETİŞİMİ HİZMETLERİ İşimiz sadece sizler için farkındalık yaratmak, günümüzde teknoloji ve iletişim araçlarının hızla gelişimi kontrol edilemez bir bilgi ve gürültü kirliliği yaratmakta,

Detaylı

P R O F. D R. N E R M İ N Ö Z G Ü L B A Ş KİŞİSEL BİLGİLER

P R O F. D R. N E R M İ N Ö Z G Ü L B A Ş KİŞİSEL BİLGİLER P R O F. D R. N E R M İ N Ö Z G Ü L B A Ş KİŞİSEL BİLGİLER Adı Soyadı : Nermin Özgülbaş Doğum Tarihi : 09. 06. 1968 Medeni Durumu : Evli Çocuk Sayısı : 1 Yabancı Dil : İngilizce İş Adresi Başkent Üniversitesi

Detaylı

FUNDA SİVRİKAYA ŞERİFOĞLU

FUNDA SİVRİKAYA ŞERİFOĞLU FUNDA SİVRİKAYA ŞERİFOĞLU Düzce Üniversitesi Kurucu Rektörü Tel: 380 542 1101 Faks: 380 542 1109 e-posta: fundaserifoglu@duzce.edu.tr ÖĞRENİM 1991-1997 Doktora, Endüstri Mühendisliği, Boğaziçi Üniversitesi,

Detaylı

NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ 11 ŞUBAT 2013-31 ARALIK 2014 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU

NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ 11 ŞUBAT 2013-31 ARALIK 2014 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ 11 ŞUBAT 2013-31 ARALIK 2014 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU İlk olarak 2008 yılında Uzaktan Eğitim Birimi olarak kurulan merkezimiz, 2013 yılından

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Ali Şükrü ÇETİNKAYA Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret Bölümü KİŞİSEL BİLGİLER

ÖZGEÇMİŞ. Ali Şükrü ÇETİNKAYA Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret Bölümü KİŞİSEL BİLGİLER ÖZGEÇMİŞ Ali Şükrü ÇETİNKAYA Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret Bölümü KİŞİSEL BİLGİLER Doğum Yeri : Ereğli (Konya) Medeni Hali : Evli Yabancı Dil : İngilizce

Detaylı

AKADEMİK ÖZGEÇMİŞ 3. YAYINLAR. 3.1. Yayınlarının Aldığı Atıf Sayısı Toplam Atıf Sayısı: 6 (Uluslararası: 5 + Ulusal: 1)

AKADEMİK ÖZGEÇMİŞ 3. YAYINLAR. 3.1. Yayınlarının Aldığı Atıf Sayısı Toplam Atıf Sayısı: 6 (Uluslararası: 5 + Ulusal: 1) AKADEMİK ÖZGEÇMİŞ 1. KİŞİSEL BİLGİLER Adı ve Soyadı: Ergül Söylemezoğlu Doğum Tarihi: 07.07.1985 Yabancı Dil Bilgisi: İngilizce KPDS 63 Puan Orta Sev. / Almanca: Başlangıç Sev. Bilgisayar Bilgisi: İleri

Detaylı

2013 YILI FAALİYET RAPORU

2013 YILI FAALİYET RAPORU EGE ÜNİVERSİTESİ 2013 YILI FAALİYET RAPORU Nisan 2014 Ege Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı 1 2 İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ (REKTÖR) SUNUŞU 8 TABLO DİZİNİ 5 ÜST YÖNETİCİ (REKTÖR) SUNUŞU 9

Detaylı

SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU

SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER I- GENEL BİLGİLER A- Yetki, Görev ve Sorumluluklar... B- İdareye İlişkin Bilgiler.... Fiziksel Yapı. Örgüt Yapısı.. 3- Bilgi ve Teknolojik

Detaylı

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 1 Ekim 2012-30 Eylül 2013

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 1 Ekim 2012-30 Eylül 2013 BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 1 Ekim 2012-30 Eylül 2013 Ey Türk gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyeti ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegane temeli

Detaylı

HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 8 HAZİRAN 2013 ÜNİVERSİTEMİZDE. UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA ve ARAŞTIRMA MERKEZİ (HUZEM) KURULUYOR

HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 8 HAZİRAN 2013 ÜNİVERSİTEMİZDE. UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA ve ARAŞTIRMA MERKEZİ (HUZEM) KURULUYOR www.hitit.edu.tr HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 8 HAZİRAN 2013 ÜNİVERSİTEMİZDE UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA ve ARAŞTIRMA MERKEZİ (HUZEM) KURULUYOR Kısa adı HUZEM olan Hitit Üniversitesi Uzaktan

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Öğrenim Durumu : Doktora

ÖZGEÇMİŞ. Öğrenim Durumu : Doktora ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı : Fatma Nur İPLİK Öğrenim Durumu : Doktora Unvanı : Doçent Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Mersin Üniversitesi 1999 Yüksek Lisans İşletme Ana Bilim

Detaylı

Derece Bölüm / Program Üniversite Yıl. 1997 Bilim Dalı. 2004 Bilim Dalı Halkla İlişkiler ve Tanıtım 2013

Derece Bölüm / Program Üniversite Yıl. 1997 Bilim Dalı. 2004 Bilim Dalı Halkla İlişkiler ve Tanıtım 2013 ÖZGEÇMİŞ VE ESER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: Özlem ALİKILIÇ Doğum Tarihi: 6 Ekim 1973 Öğrenim Durumu: Derece Bölüm / Program Üniversite Yıl İletişim Fakültesi, Halkla Ege Üniversitesi, İzmir, Türkiye

Detaylı

Doç. Dr. Ali Şükrü ÇETİNKAYA DETAYLI ÖZGEÇMİŞ

Doç. Dr. Ali Şükrü ÇETİNKAYA DETAYLI ÖZGEÇMİŞ Doç. Dr. Ali Şükrü ÇETİNKAYA DETAYLI ÖZGEÇMİŞ İLETİŞİM BİLGİLER Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret Bölümü Alaaddin Keykubat Yerleşkesi 42250, Selçuklu / Konya

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl. Lisans İktisat İstanbul Üniversitesi 1966. Doktora İşletme İstanbul Üniversitesi 1969

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl. Lisans İktisat İstanbul Üniversitesi 1966. Doktora İşletme İstanbul Üniversitesi 1969 ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı :Kemal KURTULUŞ 2. Doğum Tarihi : 15-02-1945 3. Ünvanı :Profesör Doktor 4. Öğrenim Durumu : Doktora Derece Alan Üniversite Yıl Lisans İktisat İstanbul Üniversitesi 1966 Doktora İşletme

Detaylı

Lise TED Ankara Koleji. Lisans Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü 1988. Yüksek Lisans

Lise TED Ankara Koleji. Lisans Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü 1988. Yüksek Lisans Doç Dr. Özlem ÖZKANLI Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalı 06590 Cebeci/ Ankara Türkiye Tel: 0312 595 1243 Faks: 0 312 319 77 36 E-Posta Adresi

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 35040, Bornova İzmir-TÜRKİYE. : aykan.candemir@ege.edu.tr / aykan.candemir@gmail.

ÖZGEÇMİŞ. Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 35040, Bornova İzmir-TÜRKİYE. : aykan.candemir@ege.edu.tr / aykan.candemir@gmail. ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı : Aykan Candemir Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 35040, Bornova İzmir-TÜRKİYE E-Posta Web : aykan.candemir@ege.edu.tr / aykan.candemir@gmail.com : www.aykancandemir.com

Detaylı

İlk Günden Bugüne. BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı Çalışma Raporu

İlk Günden Bugüne. BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı Çalışma Raporu İlk Günden Bugüne Üniversitemiz Kurucusu ve Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Haberal tarafından 1980 yılında Türkiye Organ Nakli Yanık ve Tedavi Vakfı nın kurulması, daha sonra 1982 de ilk Diyaliz Merkezinin

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl. Yönetim ve Organizasyon. 7.2. Uluslararası diğer hakemli dergilerde yayınlanan makaleler

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl. Yönetim ve Organizasyon. 7.2. Uluslararası diğer hakemli dergilerde yayınlanan makaleler ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı: ALİ ERKAN EKE 2. Doğum Tarihi: 25.11.1940 3. Ünvanı: Prof. Dr 4. Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Y. Lisans Doktora Yönetim Yönetim Yönetim ve Organizasyon Ankara

Detaylı

PROF. DR. MEHMET HÜSEYİN BİLGİN Yönetim Kurulu Başkanı İstanbul Ekonomik Araştırmalar Derneği www.iead.org.tr

PROF. DR. MEHMET HÜSEYİN BİLGİN Yönetim Kurulu Başkanı İstanbul Ekonomik Araştırmalar Derneği www.iead.org.tr PROF. DR. MEHMET HÜSEYİN BİLGİN Yönetim Kurulu Başkanı İstanbul Ekonomik Araştırmalar Derneği www.iead.org.tr Tel: 0-212-220-54-51 Faks: 0-212-220-54-52 E-mail: mhbilgin@iead.org.tr EĞİTİM 1996-2000, Doktora,

Detaylı

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ DENİZCİLİK FAKÜLTESİ. Tel: +90 232 453 4992 www.deu.edu.tr/denizcilik denizcilik@deu.edu.tr

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ DENİZCİLİK FAKÜLTESİ. Tel: +90 232 453 4992 www.deu.edu.tr/denizcilik denizcilik@deu.edu.tr DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ DENİZCİLİK FAKÜLTESİ Tel: +90 232 453 4992 İZMİR 2014 1 DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ DENİZCİLİK FAKÜLTESİ DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ DENİZCİLİK FAKÜLTESİ DENİZCİLİK EĞİTİMİ ANABİLİM

Detaylı