29 EKİM ÖZEL BÜLTENİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "29 EKİM ÖZEL BÜLTENİ"

Transkript

1 İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 29 EKİM ÖZEL BÜLTENİ TÜRKİYE NİN AYDINLIK YÜZÜ CUMHURİYETTİR!

2 Bu açıklamalarımızı yaparken en önemli güvencemiz; bugün bizlerin özgürce düşünebilmesini sağlayan ve bizlere çağdaş bir yaşam ortamı hazırlayan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve 29 Ekim 1923 tarihinde ilan ettiği «Cumhuriyet»tir. Türk ulusuna verilmiş en büyük miras ve vazgeçilmez bir değer olan «Cumhuriyet»; özgür düşünen, toplum içinde eşit hakları sahip, demokratik kurallara bağlı onurlu bir ulus ve devlet olmamızı sağlamıştır. Tarihimizin en büyük ve en kapsamlı hamlesi olan «Cumhuriyet», getirdiği yenilikler ve atılımlar ile Türk ulusunu çağdaş uygarlık düzeyine ulaştırmıştır. Cumhuriyetin bizlere verdiği güç sayesinde ve Atatürk ün koymuş olduğu ilkelerle ülkemiz dünyanın saygın ülkelerinden biri haline gelmiştir. Bizlere ve gelecek nesillere düşmekte olan en önemli görev ise, Türkiye Cumhuriyeti ni korumak ve her alanda yüceltmektir. Bu duygu ve düşünceler ışığında, «Cumhuriyet»imizin 90. kuruluş yıldönümünde; Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm şehit lerimizin manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum. «Cumhuriyet Bayramı»mız kutlu olsun. E. Aybars ŞEHİRTAY Okul Müdürü Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrenciler, Değerli Velilerimiz, 2 Eylül 2013 tarihinde eğitim ve öğretim yılının açılış konuşmasında kurumsal hedeflerimizi tanımlarken, öğrencilerimizin; «Atatürk ilke ve devrimlerini kendine rehber edinmiş, toplumda saygı duyulan ve örnek gösterilen bireyler; ayrıca, bilgiye erişme becerisine sahip; yaratıcı, sorgulayıcı ve bağımsız düşünebilen; spor, sanat ve kültür etkinliklerinde bireysel yeti ve yeteneklerini geliştirmiş; insanlığa duyarlı, etik değerlere saygılı, ilkeli ve özgüven sahibi bireyler olmaları, en önemli önceliklerimiz olacaktır. şeklinde açıklamıştık.

3 ANAOKULU MERKÜR SINIFI Mustafa: Bence Atatürk demektir. Defne: Bence kutlama bayramı yapmak demektir. Ege: Bence güzel bir şeydir. Hasan Alp: Bence Cumhuriyet Bayramıdır. Elif: Bence fener süslemektir.

4 ANAOKULU VENÜS SINIFI Miran: Bence özgürlük demektir. Nehir: Bence hep beraber kutlamak demektir. Demir: Bence hürriyet demektir. Ela: Bence Cumhuriyet i Atatürk kurdu. Kuzey: Bence çok güzel bir bayram demektir.

5 ANAOKULU VENÜS SINIFI Çağan: Bence şarkı söylemek demektir. Mehmet: Bence özgürce yaşamak demektir. Derin: Bence güzel evlerin, oyuncakların olması demektir. Kaan: Bence herkesi korumak demektir.

6 ANAOKULU MARS SINIFI Aslıhan Özge: Bence Atatürk ü sevmek demektir. Barış Kaan: Bence güzel okullar demektir. Yiğit Sedat: Bence sevmek demektir. Mehmet Emin: Bence hürriyet demektir.

7 ANAOKULU MARS SINIFI Mehmet: Bence özgürlük demektir. Ceren: Bence özgürce koşmak demektir. Ozan: Bence Cumhuriyet; giysilerin değişmesi, yepyeni kıyafetler demektir. Jasmin: Bence özgürce yaşamak demektir. Tuana Özer: Bence mutlu olmak demektir.

8 ANAOKULU JÜPİTER SINIFI Kerem: özgürce bir yerlere gitmektir. Melissa: özgür yaşamaktır. Elif: Kızların özgür giyinebilmesidir. Atatürk bize kolay anlayacağımız yazıyı getirdi.

9 ANAOKULU JÜPİTER SINIFI Çınar: özgür yaşamaktır. Kızların ve erkeklerin eşit okula gitmesidir.

10 ANAOKULU SATÜRN SINIFI Duru: Bence bayramdır ve Atatürk ün verdiği güzel şeylerdir.

11 ANAOKULU SATÜRN SINIFI Gökçe: Bence Atatürk ün bize armağan ettiği bayramdır.

12 CUMHURİYET İMİZİN 90. YILI KUTLU OLSUN! 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, okulumuzda yapılan törenle kutlandı. Ekim ayı başından itibaren başlayan çalışmalarda öğrencilerimiz, öğretmenlerinin rehberliğinde yaptıkları çalışmaları başarıyla sundular. Törenden önce, okulumuzun fuayesinde, öğrencilerimizin resimlerinden oluşan «Türkiye nin Aydınlık Yüzü Cumhuriyet tir» konulu bir sergi açıldı. Tören, okul bahçesinde ve oditoryumda olmak üzere iki bölümden oluşuyordu. Önce okulumuzun bahçesindeki Atatürk büstüne bir grup öğrencimiz ve okul müdürümüz tarafından çelenk konuldu, saygı duruşu yapıldı. Ardından oditoryumdaki törene geçildi. Buradaki tören, Atatürk ün 10.Yıl Nutku nu söylediği sıradaki bazı görüntülerle başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı mızın okunmasından sonra okul müdürümüz Sayın Aybars Şehirtay, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. İlkokul 2,3,4. sınıflardaki öğrencilerimizden oluşan koro İleri, İzindeyiz adlı marşları söyledi. Daha sonra anaokulumuzun hazırlık sınıfındaki öğrencilerimiz hep birlikte «Kutlu Olsun Türkiye» adlı şiiri okudular. 2.sınıflardaki öğrencilerimizden bir grubun okuduğu «Cumhuriyet Destanı» adlı şiirin ardından, anaokulu ve ilkokuldaki öğrencilerimizin cumhuriyet hakkındaki düşüncelerini içeren video görüntüleri izlendi. Törene ekim ayı içinde Türkçe Zümresi tarafından ilkokulumuz ve ortaokulumuzdaki öğrenciler arasında düzenlenen Bence Cumhuriyet konulu şiir ve kompozisyon yarışmasının sonuçlarının açıklanması ve ödül töreni ile devam eden törende, yarışmada birinci olan eserler okundu. Ortaokul 4-A sınıfı öğrencisi Çağla Koçak ın İngilizce bir konuşma yaparak «Cumhuriyert Bayramı» ile ilgili duygu ve düşüncelerini dile getirmesinin ardından bir grup ortaokul öğrencimiz «Cumhuriyete Bilimle Işık Tutanlar» konulu bir sunum gerçekleştirerek cumhuriyet döneminde ülkemizin gelişmesine bilimsellikle katkı sağlayan bazı bilim insanlarını tanıttılar. Ortaokul öğrencilerimizden bir başka grup tarafından hazırlanan söz korosu, geçtiğimiz haftalarda kaybettiğimiz edebiyatçı, tarihçi, tiyatro yazarı Turgut Özakman ın yazdığı Şu Çılgın Türkler kitabından uyarlanan bir çalışmayı sundular. Coşkuyla ve beğeniyle izlenen tören, Atatürk ün 10. Yıl Nutku nun son bölümünün yer aldığı görüntüler ve 10.Yıl Marşı ile sona erdi.

13 RESİM SERGİSİNİN AÇILIŞI

14 RESİM SERGİSİNDEN GÖRÜNTÜLER

15 RESİM SERGİSİNDEN GÖRÜNTÜLER

16 RESİM SERGİSİNDEN GÖRÜNTÜLER

17 ATATÜRK BÜSTÜNE ÇELENK KOYMA

18 ATATÜRK BÜSTÜNE ÇELENK KOYMA

19 TÖRENİ, ORTAOKUL 4-A SINIFINDAN SELİN EZGİ YÖRENTİ VE EREN ELÇİN BAŞARIYLA SUNDULAR.

20 İLKOKUL KOROMUZUN KONSERİ

21 ANAOKULU HAZIRLIK SINIFI ÖĞRENCİLERİMİZİN ŞİİR OKUMASI

22 İLKOKUL 2. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZİN ŞİİR OKUMASI

23 «BENCE CUMHURİYET» KONULU ŞİİR VE KOMPOZİSYON YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN İLKOKUL ÖĞRENCİLERİMİZ ŞİİR DALINDA Birinci 3-A sınıfından Irmak Ergüder İkinci 4-A sınıfından İdil Şakir Üçüncü 3-A sınıfından Eda Motugan, KOMPOZİSYON DALINDA Birinci 4-A sınıfından Irmak Çakıroğlu İkinci 4-A sınıfından Ahmet Albayrak Üçüncü 4-A sınıfından Efe Cicimen

24 «BENCE CUMHURİYET» KONULU ŞİİR VE KOMPOZİSYON YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİMİZ ŞİİR DALINDA Üçüncü 7-A sınıfından Ece Nur Sonar İkinci 1-A sınıfından Yasemin Kan Birinci 2-A sınıfından Ezgi Polat KOMPOZİSYON DALINDA Üçüncü 1-A sınıfndan Zeynep Pilatin İkinci 2-A sınıfından Zeynep Ecem Aliyazıcıoğlu Birinci 4-A sınıfından Fatma Rana Üye

25 ŞİİR VE KOMPOZİSYON YARIŞMASINDA BİRİNCİ OLAN ESERLERİN OKUNMASI

26 «BENCE CUMHURİYET» KONULU İLKOKUL KOMPOZİSYON YARIŞMASI BİRİNCİSİ YAŞASIN CUMHURİYET Cumhuriyet; çile dolu yılların ardından atalarımızın bize emanet ettiği, Atatürk ün bize en büyük hediyesidir. Bugün hepimiz özgürce yaşıyoruz, istediğimiz yerde istediğimizi özgürce söyleyebiliyoruz. Dilediğimiz gibi giyiniyor, dilediğimiz yere gidebiliyoruz. Bütün bunları başkasının izni olmadan yapabiliyoruz. Biz yeni nesil olarak cumhuriyetimize sahip çıkmalıyız, onu korumalıyız. İşte o zaman atalarımızın emanetini de korumuş oluruz, aynı İstiklal Marşı mızda olduğu gibi: Bastığın yerleri toprak diyerek geçme, tanı Düşün altında binlerce kefensiz yatanı, Sen şehit oğlusun, incitme yazıktır atanı, Verme dünyaları alsan da bu cennet vatanı. IRMAK ÇAKIROĞLU 4-A Sınıfı Öğrencisi

27 «BENCE CUMHURİYET» KONULU İLKOKUL ŞİİR YARIŞMASI BİRİNCİSİ CUMHURİYET 29 Ekim de cumhuriyeti kutlarız, Hepimiz o gün sevinçle dolarız, Yaşasın cumhuriyet, yaşasın egemenlik! Cumhuriyet bizim için en büyük zenginlik. 29 Ekim de özgürlüğe kavuştuk, Özgürlük için uzun süre çalıştık, Yaşasın cumhuriyet, yaşasın egemenlik! Cumhuriyet bizim için en büyük zenginlik. IRMAK ERGÜDER 3-A Sınıfı Öğrencisi

28 «BENCE CUMHURİYET» KONULU ORTAOKUL ŞİİR YARIŞMASI BİRİNCİSİ BENCE CUMHURİYET Bence cumhuriyet, Özgürlük demek, Tam bağımsızlık demek. Halkımın kendi kendisini Yönetmesi demek. Bence cumhuriyet, Ata mın izinden gitmek demek. İlkelerine sahip çıkıp Yurdumu ilerletmek demek. Cumhuriyet benim canım, Onu koruyup kollarım, Ülkemi kalkındırmak en büyük amacım, Ben cumhuriyet için varım. EZGİ POLAT 2-B Sınıfı Öğrencisi

29 «BENCE CUMHURİYET» KONULU ORTAOKUL KOMPOZİSYON YARIŞMASI BİRİNCİSİ BENCE CUMHURİYET Yaşamak ne kadar güzel bu cennet gibi ülkede özgürce, istediğin gibi; her şeyi canının çektiği gibi yapmak ne hoş. Peki hiç arkana baktın mı? Cumhuriyet ilan edilmeden önce herkes her istediğini, her canının çektiğini gönlünce yapabiliyor muydu? Tekrar bak arkana. Farkında mısın geldiğin yolda çekilen acıların? Görüyor musun bir elinde silahın, bir elinde Türk bayrağı taşıyan dedeni. Gözlerindeki ışık milletine olan sevgisi, gözlerindeki ateş milletini düşmanlara kaptırmamanın hırsı. Hüzünlü değil, sevinçli; çünkü milleti için savaşmak onun tek isteği, milleti onun her şeyi. Önünde cennet gibi bir yol; arkanda ise toz, duman, özgürlük kavgası izleri. İşte gördüğün dikenli yol, senin ayaklarını yere sağlam bastıran yoldur. Ne acılar, çileler çekilmiş bu yolda. Biraz daha özgür olmak için, düşündüklerimizi kısık sesle söylememek için ne savaşlar verilmiş Anadolu nun dört bir yanında. Sakın unutma arkanda yaşananları, geçmişini, tarihini, buraya nasıl bir yoldan geldiğini. Cumhuriyet ne demektir? Bizim için cumhuriyet ne kadar farklı, ne kadar özel, ne kadar, değerli. İstiklal Marşı dır cumhuriyet; andımızdır. Özgürlüğümü kendi irademle söylediğim, hür benliğimle haykırdığım, ruhumun yaşam tarzıdır cumhuriyet. Anamızdır, babamızdır, kardeşimizdir, her şeyimizdir. Hayatımızın bir parçasıdır. Kolay kazanılmayan bir cumhuriyetin çocuklarıyız. Bunu sakın unutma. Her zaman yükseklerde tut al bayrağını. Gerçek bir cumhuriyet çocuğu olduğunu her fırsatta göster. Dedelerinden miras kalan cumhuriyetin torunlarına da aktarılabilmesi için dört elle sarıl cumhuriyetine, koru milletini. Ne derlerse desinler, ne verirlerse versinler bu hazineyi koruyup kolla. Cumhuriyetin senin hazinendir, sakın unutma. FATMA RANA ÜYE Ortaokul 4-A Sınıfı Öğrencisi

30 ORTAOKUL 4-A SINIFINDAN ÇAĞLA KOÇAK, İNGİLİZCE BİR KONUŞMA YAPARAK «CUMHURİYET BAYRAMI» İLE İLGİLİ DUYGU VE DÜŞÜNCELERİNİ DİLE GETİRDİ.

31 ÖĞRENCİMİZ ÇAĞLA KOÇAK IN KONUŞMASI Republic Day is the most important day of the Turkish Republic. We celebrate it every year. We commemorate Atatürk and our Martyrs. Atatürk is the founder of Turkish Republic. If he didn t form the Republic our situation could have been a lot worse. We are thankful to Atatürk. In 1923, Turkish people celebrated Republic Day with happiness.they were happy then and still are. You will see it when you look in their eyes. They all smile and scream with happines. Every 29th of October people read poems, some do our traditional dance and parade in Bağdat Street or the other streets. People put Turkish flags on their balconies. When I see those kind of things I always feel proud of Turkish People because the efforts they put. We as a nation, really deserved a good life which Atatürk gave us by forming Republic. I hope our celebrations will continue in that way and get more enthusiastic. Çağla KOÇAK 4-A Sınıfı Öğrencisi

32 «CUMHURİYETE BİLİMLE IŞIK TUTANLAR» SUNUMU Prof. Dr. TÜRKAN SAYLAN MUAZZEZ İLMİYE ÇIĞ Dr. HULUSİ BEHÇET Ordinaryüs Prof. Dr. EMİN HALİD ONAT CAHİT ARF Prof. Dr. KERİM ERİM HALET ÇAMBEL Prof. Dr. NÜZHET TOYDEMİR GÖKDOĞAN Dr. GAZİ YAŞARGİL

33 «CUMHURİYETE BİLİMLE IŞIK TUTANLAR» SUNUMU

34 «CUMHURİYETE BİLİMLE IŞIK TUTANLAR» SUNUMU

35 «ŞU ÇILGIN TÜRKLER» SUNUMU

36 «ŞU ÇILGIN TÜRKLER» SUNUMU

37 ÇIKTIK AÇIK ALINLA ON YILDA HER SAVAŞTAN ON YILDA ON BEŞ MİLYON GENÇ YARATTIK HER YAŞTAN!

38 Öyle bir meşale yaktın ki bize ey Atatürk! Senin çocukların artık izinden dönmez, Güneşin nuru söner de; Senin yaktığın ışık sönmez.

iletişim bülteni Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları

iletişim bülteni Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları iletişim bülteni Ekim 2014 Sayı: 2 Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun! iletişim bülteni Adına Sahibi Prof. Dr. Mehmet Haberal / Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Kurucu Rektörü Genel Yayın Yönetmeni Hilal

Detaylı

Kutlamalar ve Törenler. Anaokulu. İlkokul. Türkçe Edebiyat. IB (Uluslararası Bakalorya) CAS Aktiviteleri CISV. Sanat. Matematik.

Kutlamalar ve Törenler. Anaokulu. İlkokul. Türkçe Edebiyat. IB (Uluslararası Bakalorya) CAS Aktiviteleri CISV. Sanat. Matematik. Kutlamalar ve Törenler Ölümsüz Eserin Cumhuriyet 89 Yaşında 10 Kasım da Ata mızı Saygıyla Andık Vatan Sevdası ve Sahnede Çanakkale Zaferi Neşe ve Eğlence Dolu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Detaylı

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları iletişim bülteni Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları Kasım 2010 Sayı: 2 iletişim bülteni Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları Adına Sahibi Prof.

Detaylı

2 İletişim Bülteni. Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları

2 İletişim Bülteni. Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları 2 İletişim Bülteni BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK Ü ŞÜKRAN, SAYGI VE GURURLA ANDIK. Ölümünün 74. yılında Ulu Önder Atatürk ü, başta Kurucu Temsilcimiz ve Genel Müdürümüz Sayın Hilal ERDİNÇ olmak üzere; Okul Müdürlerimiz,

Detaylı

HÜSEYİN AVNİ SİPAHİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMIDIR.

HÜSEYİN AVNİ SİPAHİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMIDIR. HÜSEYİN AVNİ SİPAHİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMIDIR. Sayın Okul Müdürüm, Değerli Öğretmenlerim ve Sevgili Arkadaşlar! 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle

Detaylı

2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI UYUM HAFTASI BAŞLADI

2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI UYUM HAFTASI BAŞLADI 2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI UYUM HAFTASI BAŞLADI 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı, 10 Eylül 2012 Pazartesi günü, Okul Öncesi ve 1. Sınıf öğrencileri için büyük bir coşkuyla başladı. Öğrencilerimiz, yöneticileri

Detaylı

iletişim bülteni Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları

iletişim bülteni Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları iletişim bülteni ÖZ-DE-BİR SINAVI 8. SINIFLAR BİRİNCİSİ EGE ERDEM TÜBİTAK ARAŞTIRMA PROJELERİ ANKARA BÖLGE İKİNCİSİ ARIN TEKİNEL Şubat-Mart 2013 Sayı: 4 SERGIEV POSAD AVRUPA KUPASI ŞAMPİYONASI BİRİNCİSİ

Detaylı

ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI

ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI İçindekiler Ortak Alan 1-11 A 12-47 naokulu Ortak Alan 48-53 54-89 İlköğretim Ortak Alan 90-95 96-131 Lise Ortak Alan 132-133 Temmuz 2012 / Sayı 6 Yılda bir kez yayımlanır. İmtiyaz

Detaylı

MERHABA Sevgili Sezinliler

MERHABA Sevgili Sezinliler Albina Nur Aksoy 8C MERHABA Sevgili Sezinliler Sahibi Özel Sezin Okulu Ltd. Şti. adına Gülin Sezin Toroslu Sorumlu Müdür Can Vuran Genel Yayın Yönetmeni Pelin Sezin Sanat Yönetmeni Semra Bolat Görsel Yönetmen

Detaylı

Bilgi ile Yıldızlaşan Nesiller. Sayı : 1 Aylık Okul Gazetesi Okulumuzun Hediyesidir.

Bilgi ile Yıldızlaşan Nesiller. Sayı : 1 Aylık Okul Gazetesi Okulumuzun Hediyesidir. YOZGAT IN ÇOCUKLARI BUZ PATENİYLE TANIŞTI Eğitim ve öğretimin yanı sıra sosyal kültürel ve sportif faaliyetlere ayrı bir önem ve zaman ayıran okulumuz, Yozgat ta bir ilki gerçekleştirerek, buz pateni pistini

Detaylı

iletişim bülteni Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları Sayı:7 Mayıs-Haziran 2014 İyi Tatiller

iletişim bülteni Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları Sayı:7 Mayıs-Haziran 2014 İyi Tatiller iletişim bülteni Mayıs-Haziran 2014 Sayı:7 İyi Tatiller iletişim bülteni Adına Sahibi Prof. Dr. Mehmet Haberal / Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Kurucu Rektörü Genel Yayın Yönetmeni Hilal Erdinç / Kurucu

Detaylı

MERHABA KIŞ 2012. Sahibi Özel Sezin Okulu Ltd. Şti. adına Gülin Sezin Toroslu. Sorumlu Müdür Can Vuran. Genel Yayın Yönetmeni Pelin Sezin

MERHABA KIŞ 2012. Sahibi Özel Sezin Okulu Ltd. Şti. adına Gülin Sezin Toroslu. Sorumlu Müdür Can Vuran. Genel Yayın Yönetmeni Pelin Sezin Tunca TOSUN 2C MERHABA Sahibi Özel Sezin Okulu Ltd. Şti. adına Gülin Sezin Toroslu Sorumlu Müdür Can Vuran Genel Yayın Yönetmeni Pelin Sezin Sanat Yönetmeni Semra Bolat Editör Yüksel Altıntaş Nigar Tokat

Detaylı

NESİBE AYDIN OKULLARI Adına Sahibi: Hüsamettin AYDIN Yayın Yönetmeni: Burcu AĞCA Editör: Meliha PEHLİVAN

NESİBE AYDIN OKULLARI Adına Sahibi: Hüsamettin AYDIN Yayın Yönetmeni: Burcu AĞCA Editör: Meliha PEHLİVAN NESİBE AYDIN OKULLARI Adına Sahibi: Hüsamettin AYDIN Yayın Yönetmeni: Burcu AĞCA Editör: Meliha PEHLİVAN Yayın Kurulu Bora SENGER, Sanem DAVRAN, Neslihan AYDIN, Sema BAYDİLLİ, Nilay EVİRGEN, Emel KABASAKAL,

Detaylı

bülten TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI Sayın Velilerimiz,

bülten TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI Sayın Velilerimiz, Yıl: 2012 Sayı: 1 TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI bülten Sayın Velilerimiz, TED Ankara Koleji olarak 2011-2012 öğretim yılında 80. yılımızı kutlamanın gururunu yaşıyoruz. TED Ankara Koleji ailesinin birer

Detaylı

MERHABA Sevgili Sezinliler

MERHABA Sevgili Sezinliler Ceren Güney 6C MERHABA Sevgili Sezinliler Sahibi Özel Sezin Okulu Ltd. Şti. adına Gülin Sezin Toroslu Sorumlu Müdür Can Vuran Genel Yayın Yönetmeni Pelin Sezin Sanat Yönetmeni Semra Bolat Görsel Yönetmen

Detaylı

iletişim bülteni Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları

iletişim bülteni Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları iletişim bülteni Şubat-Mart 2015 Sayı: 5 iletişim bülteni Adına Sahibi Prof. Dr. Mehmet Haberal / Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Kurucu Rektörü Genel Yayın Yönetmeni Hilal Erdinç / Kurucu Temsilcisi

Detaylı

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000)

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) 14.08.2014 SIRA SIKLIK SÖZCÜK TÜR AÇIKLAMA 1 1209785 bir DT Belirleyici 2 1004455 ve CJ Bağlaç 3 625335 bu PN Adıl 4 361061 da AV Belirteç 5 352249 de

Detaylı

23 NİSAN COŞKUSU. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı coşkuyla kutladık.

23 NİSAN COŞKUSU. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı coşkuyla kutladık. 23 NİSAN COŞKUSU 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı coşkuyla kutladık. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 91. yılında, öğrencilerimiz günün anlamına uygun bir program hazırladılar.

Detaylı

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI E-DERGİ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI PEV Liselerinde Cumhuriyet Coşkusu Cumhuriyetimizin 90.yıldönümünde, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ün açtığı aydınlık

Detaylı

Sahnede profesyonelleri aratmadılar S:14 MİLLÎ EĞİTİM VAKFI ÖZEL GÜZELBAHÇE OKULLARI GAZETESİDİR. TEMMUZ 2012 - YIL 2 / SAYI 4

Sahnede profesyonelleri aratmadılar S:14 MİLLÎ EĞİTİM VAKFI ÖZEL GÜZELBAHÇE OKULLARI GAZETESİDİR. TEMMUZ 2012 - YIL 2 / SAYI 4 23 Nisan, "Okulda Bayram" etkinliğiyle kutlandı S:5 Sahnede profesyonelleri aratmadılar S:14 Mutlu ederek, mutlu oluyoruz S:16 MİLLÎ EĞİTİM VAKFI ÖZEL GÜZELBAHÇE OKULLARI GAZETESİDİR. TEMMUZ 2012 - YIL

Detaylı

MERHABA YAZ 2011 1. Sahibi Özel Sezin Okulu Ltd. Şti. adına Gülin Sezin Toroslu. Sorumlu Müdür Can Vuran. Genel Yayın Yönetmeni Pelin Sezin

MERHABA YAZ 2011 1. Sahibi Özel Sezin Okulu Ltd. Şti. adına Gülin Sezin Toroslu. Sorumlu Müdür Can Vuran. Genel Yayın Yönetmeni Pelin Sezin Merve Sakaoğlu 11SB MERHABA Sahibi Özel Sezin Okulu Ltd. Şti. adına Gülin Sezin Toroslu Sorumlu Müdür Can Vuran Genel Yayın Yönetmeni Pelin Sezin Sanat Yönetmeni Semra Bolat Görsel Yönetmen Ali Erdoğdu

Detaylı

NESİBE AYDIN OKULLARI Adına Sahibi: Hüsamettin AYDIN Yayın Yönetmeni: Burcu AĞCA Editör: Meliha PEHLİVAN

NESİBE AYDIN OKULLARI Adına Sahibi: Hüsamettin AYDIN Yayın Yönetmeni: Burcu AĞCA Editör: Meliha PEHLİVAN NESİBE AYDIN OKULLARI Adına Sahibi: Hüsamettin AYDIN Yayın Yönetmeni: Burcu AĞCA Editör: Meliha PEHLİVAN Yayın Kurulu Bora SENGER, Sanem DAVRAN, Hüseyin ASLANTÜRK, Sema BAYDİLLİ, Nilay EVİRGEN, Emel KABASAKAL,

Detaylı

GELİŞİMDEN ŞAMPİYONLUK. Berçin Tekin. Maide Ezgi Öz. Sıla Ceyhan. Beliz Yılmaz. Yagmur Zubaroglu. Irmak Sagır. Tarık Akçay. Ahmet Baysan.

GELİŞİMDEN ŞAMPİYONLUK. Berçin Tekin. Maide Ezgi Öz. Sıla Ceyhan. Beliz Yılmaz. Yagmur Zubaroglu. Irmak Sagır. Tarık Akçay. Ahmet Baysan. GELİŞİMDEN 4 ŞAMPİYONLUK 19 20 Gelişim Koleji Haber Bülteni Ocak 2015 Yıl: 17 Sayı 133 120 9 Berçin Tekin Beliz Yılmaz Sıla Ceyhan Irmak Sagır Maide Ezgi Öz Yagmur Zubaroglu Emre Akdeniz Ahmet Baysan Tarık

Detaylı

İlköğretim. Ders ve Öğrenci Çalışma Kitabı 2. KİTAP. Esra ÖZCAN - Neşe SAĞAN

İlköğretim. Ders ve Öğrenci Çalışma Kitabı 2. KİTAP. Esra ÖZCAN - Neşe SAĞAN İlköğretim HAYAT BİLGİSİ 3 Ders ve Öğrenci Çalışma Kitabı 2. KİTAP Esra ÖZCAN - Neşe SAĞAN Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 02.12.2011 tarih ve 8348 sayılı yazıları (28.11.2011 tarih ve 179 sayılı

Detaylı

SAYI: 6 HAZ RAN 2011 ÖZEL KIRŞEHİR İLKÖĞRETİM OKULU YAYINI

SAYI: 6 HAZ RAN 2011 ÖZEL KIRŞEHİR İLKÖĞRETİM OKULU YAYINI SAYI: 6 HAZ RAN 2011 PARA İLE SATILMAZ ÖZEL KIRŞEHİR İLKÖĞRETİM OKULU YAYINI vizyon Ö Z E L K I R E H R L K Ö R E T M O K U L U HAZİRAN 2011 SAYI: 6 Yılda bir kez yayımlanır, para ile satılmaz. SAHİBİ

Detaylı

NESİBE AYDIN OKULLARI Adına Sahibi: Hüsamettin AYDIN Yayın Yönetmeni: Dr. Özlem BAŞ Editör: Hatice SEVİNDİK

NESİBE AYDIN OKULLARI Adına Sahibi: Hüsamettin AYDIN Yayın Yönetmeni: Dr. Özlem BAŞ Editör: Hatice SEVİNDİK NESİBE AYDIN OKULLARI Adına Sahibi: Hüsamettin AYDIN Yayın Yönetmeni: Dr. Özlem BAŞ Editör: Hatice SEVİNDİK Yayın Kurulu Sema BÜLBÜL, Nilay EVİRGEN, Ekin BAŞAKLAR, Mehtap AVKAN, Ceylan OVALI, Ezgi DAĞCI,

Detaylı

SAYI: 7 HAZ RAN 2012 ÖZEL KIRŞEHİR İLKÖĞRETİM OKULU YAYINI

SAYI: 7 HAZ RAN 2012 ÖZEL KIRŞEHİR İLKÖĞRETİM OKULU YAYINI SAYI: 7 HAZ RAN 2012 PARA İLE SATILMAZ ÖZEL KIRŞEHİR İLKÖĞRETİM OKULU YAYINI vizyon Ö Z E L K I R E H R L K Ö R E T M O K U L U HAZİRAN 2012 SAYI: 7 Yılda bir kez yayımlanır, para ile satılmaz. SAHİBİ

Detaylı

{içindekiler} Anasınıfı. Kreş. Ödül Töreni. İlköğretim Okulu. Şiir ve Kompozisyon Yarışmaları. Yaşamın Temel Kaynağı Su. Dünya Matematik Günü

{içindekiler} Anasınıfı. Kreş. Ödül Töreni. İlköğretim Okulu. Şiir ve Kompozisyon Yarışmaları. Yaşamın Temel Kaynağı Su. Dünya Matematik Günü {içindekiler} Anasınıfı 5 Kreş 6 Ödül Töreni 7 İlköğretim Okulu 8 Şiir ve Kompozisyon Yarışmaları 10 Yaşamın Temel Kaynağı Su 11 Dünya Matematik Günü 12 İletkenler ve Yalıtkanlar 13 Konferans ve Seminerler

Detaylı

19 MAYIS ATATÜRK Ü ANMA VE GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

19 MAYIS ATATÜRK Ü ANMA VE GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI 19 MAYIS ATATÜRK Ü ANMA VE GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI Ulusumuzun tüm onur ve asaletiyle, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ün rehberliğinde tarih sahnesinde şaha kalkışının başlangıcı olan 19 Mayıs Atatürk

Detaylı

Mustafa Kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk Ben yaşayabilmek için, kesin olarak bağımsız bir ulusun evladı kalmalıyım. Bu yüzden ulusal bağımsızlık bence bir hayat sorunudur. Mustafa Kemal Atatürk Ben, manevi miras olarak hiçbir nass-ı katı, hiçbir

Detaylı