Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download ""

Transkript

1 ARI VE ÇİÇEK GRUPLARI NİSAN BÜLTENİ

2 CANLILAR CANSIZLAR İNSANLAR-HAYVANLAR-BİTKİLER Canlıların özellikleri nelerdir? Cansızların özellikleri nelerdir?.canlıların büyüme aşamaları.. Toprakta yaşayan canlılar nelerdir? Toprağın canlılar için önemi nedir? Toprakta neler bulunur? Karıncaları inceliyoruz. Karıncalar nerede ne şekilde yaşarlar? Karıncaların yuvaları nasıl olur? Karınca yuvalarını kim kurar ve korur? Karıncalarda iş bölümü nasıl olur? Karıncalar birbirlerini nasıl tanır? Karınca türleri nelerdir? Karınca yuvalarının bölümleri nelerdir? Karıncalar ne yer? Hava, su, toprağın canlılar için önemi nelerdir?

3 TEMALARLA İLGİLİ SINIF KÖŞELERİ

4 "Bugünün küçükleri, yarının büyükleridir." "Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz." Mustafa Kemal ATATÜRK

5 EFDAL İN ÖĞRENCİLERİ PAMUK ŞEKERLERİ İLE BAYRAM COŞKUSUNU YAŞADILAR.

6 OYUN HAREKET Ben bir ağaç oldum Canlı- cansız oyunu Karınca yürüyüşü Kraliçe karıncadan mektup var Spor odasında bulunan ünitelerle oyun Bahçede bisiklet ve arabalarla oyun Beden hareketleri Açık havada yürüyüş Karınca yuvası Karınca olmak At alkışı parmak oyunu Çiçek bahçesi oyunu Engelli atlama Kum havuzunda oyun A harfi ile başlayan nesne bulma avı Mihenk taşlarında yürüme

7 Minik karınca Karınca gibi hareket etme Büyüyen tohumlar Antenleri ile birbirini tanıma öykünmesi Herkesin bir yuvası var Ben bir ağaç oldum.

8 HİKÂYE-TEKERLEME. Sesli, mesli tekerlemesi. A a asma tekerlemesi Cüceler ve ayakkabıcı Keşfedin yerin altı Pırtık Tekir Ömer ve Ezgi Yeniden denemek pes etmemektir. Rüzgârlı bir gün Yağmurlu bir gün. Dev şalgam... Mutlu orman. Tohum un başına gelenler. Rüzgar, tohum ve toprak. Çöp kafalı çocuk. Minik karınca. Nasıl hareket ederiz?

9 SANAT ETKİNLİĞİ Oyun hamurundan karıncalar hazırlama Karınca tacı hazırlama Fasulyelerle 6-7 rakamını yazma Çiçek puzzle hazırlama Çiçeğin oluşumu proje çalışması Ağaçların kabuklarının resmini kağıda çıkardık. Plastik fasulyelerle telefon numaralarımızı yazdık. Kağıt ve kürdan kullanarak karınca hazırlama. İpe boncuk dizme Karıncaların yuvası Araştırma bahçesi İp,çiçek ve grapon kağıtlarından toplar hazırlayarak E harfi yazma. Hamurlarla serbest çalışma Suluboya serbest resim çalışması Kağıt kesme çalışması

10 KRALİÇE KARINCADAN MEKTUP VAR OYUNU

11 FEN VE DOĞA ÇALIŞMASI Canlıların büyüme aşamalarını kartlarla sıralama Kavanozdaki karıncaları inceleme Tohumların rüzgar ile nasıl saçıldıklarını inceleme Bitkilerde solunum ve terleme Bitkiler ne ile yaşar? Topraktaki canlılar Büyüteçlerle bahçede bitki ve hayvanlar incelendi.( salyangoz, solucan, çiçekler, yapraklar, toprak, ağaçların kabukları) Karıncalar ne yer? Büyüteçlerle çiçekleri inceleme Büyüteçlerle ağaçların gövdesini inceleme Çiçekleri grupladık. (ev, bahçe, çiçekli, çiçeksiz) Çiçeklerin büyümelerini gözlemleme Çiçeklerin bölümlerini inceleme Fotoğraf makinelerini inceleme

12 ARAŞTIRMA BAHÇEMİZ ÇİÇEKLERİMİZİ SULUYORUZ

13

14 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINDA, VELİLERİMİZİN DE KATILIMIYLA ÇEŞİTLİ ÜLKELERE AİT YİYECEK ÖRNEKLERİNDEN OLUŞAN AÇIK BÜFE KAHVALTI SOFRAMIZ ÇOK RENKLİYDİ.

15 YARATICI DÜŞÜNME ETKİNLİKLERİ Karınca kadar küçük olsaydın çevrendeki ağaçlar, taşlar nasıl görünürdü? Gözlerin, kulakların, burnun nasıl olurdu? Karınca olsan nasıl yürürdün? Antenlerin olsa? Karınca olsaydın sevdiğin yiyecekleri ağzında nasıl taşırdın? 6 bacağın olsaydı neler yapardın? Sen bir karınca olsaydın su birikintisinden karşıya nasıl geçerdin? (kayık, midye kabuğu,dal,yaprak,merdiven gibi araçları kullanarak)

16 AKILLI TAHTA ETKİNLİKLERİ Bizler ve bitkiler Bitkiler ne ile yaşar Toprak nedir? Toprakta neler bulunur Bitkilerden neler elde ederiz Bitkilerin dünyası Mutlu orman, tohumun başına gelenler hikayeleri izlendi. Ritmik sayma (birer, birer,beşer,onar) 6-7 sayıları ile alıştırma yapıldı. E harfi alıştırma çalışması yapıldı. Atatürk sunumları izletildi 1-5 arası sayılarla çıkarma,1-10 arası sayılarla toplama çalışması yapıldı. Bir böceğin yaşamı filmi izlendi. Karıncalar videosu izlendi. Britannica serisinden Hava ve su CDsi izlendi.

17 KAVRAMLAR * Sayı kavramı ( ) * Geometrik şekiller ( daire, kare, üçgen, dikdörtgen, elips ) * Ana renkler -Ara renkler * Uzun-kısa * Tam-yarım * Sağ- sol * İçeri- dışarı * Sıcak- soğuk-ılık * Dün-bugün-yarın * Altında-üstünde * Önce sonra * Üstünde- altında-arkasında-önünde * Tek-çift * Canlı-cansız

18 DEĞERLER EĞİTİMİNDE MUTLULUK

19 GELENEKSEL FOTOĞRAF SERGİMİZ İÇİN STÜDYO SPOT TARAFINDAN FOTOĞRAF NASIL ÇEKİLİR? NELERE DİKKAT ETMELİYİZ? KONULARINDA ÖĞRENCİLERİMİZE EĞİTİMLER VERİLDİ.

20 GRUP ETKİNLİKLERİ Çiçek grubundan Ata Bolat ve Naz Nazlı nın doğum günleri Montessori etkinlikleri ile kutlandı Grubumuza getirdiğimiz bitkinin adı, ev çiçeği, bahçe çiçeği, ışık tamı gölgede mi durmalı, çiçeklimi, çiçeksizimi, ne kadar su vermeliyiz çiçeklerimizi arkadaşlarımıza açıklayarak tanıttık. Spor odasında bulunan jimnastik aletleri ve diğer oyun ünitelerini kullanarak zaman geçirdik. Ayakkabı bağlama çalışmalarına devam ettik. EFDAL de değerler eğitiminde kese kâğıtlarından hazırlanan hayvan maskeleri Kullanılarak nelerden mutlu- mutsuz olurum çalışması gerçekleştirildi. Mutfak etkinliğinde KARINCA TATLISI hazırlayarak evimize götürüp afiyetle yedik. Okulumuzun bahçesinde bulunan ağaçların kabuklarını inceleyip resmini çıkardık, Bazı karıncaların ağaçların kabuklarında yaşadığını gözlemledik. Çiçeklerin üzerinde bölümlerini öğrendik. Bahçede büyüteçlerle böcekleri ve bitkileri inceledik. Arı grubumuza Melih BARUTÇU isimli bir arkadaş katıldı. Yön algısı ve mekanda konumla ilgili alıştırma çalışmaları yaptık.

21 Uğur böceği, çiçek, arı gruplarında dönüşümlü oyunlar oynadık. Bitkiler köşesi hazırladık. EFDAL de değerler eğitiminde çiçeklerimizi sulayarak sorumluluklarımızın olduğunu bir kez daha hatırladık. Canlıları büyüme aşamalarına göre sıraladık. Ayın filminde BİR BÖCEĞİN YAŞAMI izlendi. Çiçek puzzle hazırlayarak evimize götürdük. Bitkilerin oluşumunu gösteren proje oluşturduk..stütyo SPOT rehberliğinde fotoğraf makineleri ve fotoğraflar hakkında bilgiler aldık. Kendi fotoğraf makinelerimizi kullanarak bahçede fotoğraflar çektik. Telefon numaralarımızı hatırlama çalışmaları yaptık. Grup fotoğrafları çektirdik. Sayıları nokta, sembol ve nesnelerle eşleştirme çalışmaları yaptık. Matematik etkinliğinde 1 5 arasında çıkarma, 1 10 rakamları ile toplama çalışmaları gerçekleştirdik.. Okuma-yazma etkinliklerine devam ediyoruz. Ses çalışmaları yapıldı. A sesi ile başlayan nesne isimleri bulduk. Bulduğumuz nesne resimlerinden köşe hazırladık. Model oyunu oynadık. Mevsimleri oluşturduk.

22 ATATÜRK sunumları izledik. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı Kutlamalarında sürprizimiz pamuk şekerdi. Dünya Ülkeler proje sunumları gerçekleştirdik. Bahçede bisikletler ve arabalarla oyun oynadık. Çiçek grubu velisi Sayın Nina Şensoy Çevreyi Koruma, geri dönüşüm konularıyla ilgili İnteraktif sunumda bulundu. Artık malzemelerden kuş yuvası ve saksılar yaptırarak bitki ektirdi. Üç gün boyunca bizimle birlikte oldu, kendisine teşekkür ederiz.

23 BÜYÜTEÇLERLE ÇİÇEKLERİ İNCELİYORUZ ÇİÇEKLERİMİZİ ARKADAŞLARIMIZA TANITIYORUZ

24 ÇİÇEK OL GEL PARTİMİZ BÜYÜTEÇLERLE KARINCALAR NE YER? GÖZLEMLİYORUZ

25 UÇURTMA MÜZESİ GEZİSİ SATRANÇ

26 Öğretmenimiz Ediz AKINAL rehberliğinde; Akıllı tahtada birlikte oyun oynama. İkili satranç tahtasında karşılıklı oyun oynamaya başlandı. DRAMA Öğretmenimiz Sertaç AYVAZ rehberliğinde; Draması yapılacak olan hikâye anlatıldı. Çocukların kendi istekleri doğrultusunda rol almaları sağlandı. Çocuklar gruplara ayrılarak hikâyeler canlandırıldı.

27 TÜRK HALK OYUNLARI Öğretmenimiz Tuba GEMİCİ rehberliğinde Ayak hareketleri çalışıldı. Grup ile birlikte organize hareketler çalıştırıldı. Karadeniz ve Adıyaman yöresi ayak hareketleri çalışıldı BİLGİSAYAR Öğretmenimiz Tülay KIRAN rehberliğinde; Hazır paket programlar ile konu pekiştirici çalışmalar yaptırıldı. YOGA Öğretmenimiz Pelin NAİPOĞLU rehberliğinde; Volkanik patlama ve balon taşıma hareketleri tekrarlandı. Denge sağlama çalışmaları, Omurgayı esnetme çalışmaları yaptırıldı. Yerde bel-karın kaslarını çalıştıran hareketler yaptırıldı.

28 MÜZİK Öğretmenlerimiz Tutkum ALKAN ve Mesut AKTULGA rehberliğinde; Nefes çalışmaları yapıldı Diyafram ve ritim çalışmaları yaptırıldı. Öğrenilen şarkılar tekrar edildi. Orman. Kestane gürgen. Anneciğim. Atatürk. Orman. Tohumlar fidana. 23 Nisan

29 BEDEN EĞİTİMİ Öğretmenimiz Onur ENSAĞ rehberliğinde. Bedensel oyunlar oynatıldı RİTM Öğretmenimiz Tuba GEMİCİ rehberliğinde, Notalar ritim aletleri ile çalındı. Enstrümanlar ile kompozisyon çalışmaları yapıldı. Dikkat oyunu oynandı ( düm, tek,es ve yek) çalışıldı. DANS Öğretmenimiz Pelin NAİPOĞLU rehberliğinde; Dans içerisindeki yürüyüş ve yerleşme noktaları çalışıldı. Kombinasyonları aynı anda yapabilme çalışması ve Sıçrama ve yürüyüşler yaptırıldı.

30 REHBERLİK ÇALIŞMALARI PSİKOLOĞUMUZ ÖZGE AR REHBERLİĞİNDE, * Değerler Eğitiminde Nisan ayı konularımız; Sabır Mutluluk (tekrar) Ülke bilinci ve sevgisi Çevre koruma ve proje çalışmaları *Yuva gruplarında bir sonraki yıla hazır oluşun değerlendirilmesi (devam) * Görsel algı ve düşünme becerileri çalışmaları Tüm gruplarda sınıf çalışmaları * Zihinsel işlevlerden planlama, ardıllık, dikkat ve eşzamanlılığı kullanmaya yönelik çalışmalar

31 *Sembollerle çalışmalar (sayı ve harf) * Sözel-uzamsal algıyı geliştirmeye yönelik simetri, yönerge ve yön çalışmaları *Artikülâsyon ve ses çalışmaları *Örüntü çalışmaları *Dikkat çalışmaları YAPILMIŞTIR.

ÖZEL EFDAL ANAOKULU ARALIK AYI BÜLTENİ ARI GRUBU

ÖZEL EFDAL ANAOKULU ARALIK AYI BÜLTENİ ARI GRUBU ÖZEL EFDAL ANAOKULU ARI GRUBU ARALIK AYI BÜLTENİ NELER ÖĞRENDİK? * Dünyamız gökyüzü. * Dünyamızda neler var? * Gece- gündüz nasıl oluşur? * Mevsimler nasıl oluşur? * Gündüz gökyüzünde neler görürüz? *

Detaylı

ÖZEL EFDAL ANAOKULU ŞUBAT AYI ( ARI GRUBU ) BÜLTENİ NELER ÖĞRENDİK? * Efdal de değerler eğitiminde SORUMLULUK hakkında sohbet ettik, etkinlikler yaptık. * Zamanı öğreniyoruz; dün, bugün, yarın tablosunu

Detaylı

ÇİÇEK GRUBU MAYIS AYI BÜLTENİ

ÇİÇEK GRUBU MAYIS AYI BÜLTENİ ÇİÇEK GRUBU MAYIS AYI BÜLTENİ ÖĞRENDİKLERİMİZ 19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI ANNELER GÜNÜ Sevgimizi nasıl gösterebiliriz? Sevgi nedir? Anne sevgisi Mustafa Kemal Atatürk ün hayatı 19 Mayıs 1919 un ülkemiz

Detaylı

ÖZEL EFDAL ANAOKULU KELEBEK GRUBU MART AYI BÜLTENİ

ÖZEL EFDAL ANAOKULU KELEBEK GRUBU MART AYI BÜLTENİ ÖZEL EFDAL ANAOKULU KELEBEK GRUBU MART AYI BÜLTENİ YERYÜZÜ Dünyamızı oluşturan unsurlar Dağlar Denizler Yeryüzü şekilleri Nehirler ÖĞRENDİKLERİMİZ DOĞAMIZ Doğamızı oluşturan unsurlar Canlıların yaşamak

Detaylı

KELEBEK VE UĞUR BÖCEĞİ GRUPLARI MART AYI BÜLTENİ YUVA GRUBUNDA MART AYINDA NELER ÖĞRENDİK? Sağlıklı beslenmenin ne olduğunu tanımladık. Sağlıklı besinleri isimlendirdik. Sağlıklı besinleri gösterdik. Sağlıklı

Detaylı

ARI GRUBU KASIM AYI BÜLTENİ 2013 2014

ARI GRUBU KASIM AYI BÜLTENİ 2013 2014 ARI GRUBU KASIM AYI BÜLTENİ 2013 2014 BAŞÖĞRETMEN ATATÜRK ÇOCUKLAR YARININ BÜYÜKLERİDİR. GELECEĞİN YÖNETİCİSİ VE GÜVENCESİDİRLER. 10 KASIM ATATÜRK Ü ANMA HAFTASI DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ SONBAHAR MEVSİMİ

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 1 YIL: 2014 EKİM Güne oyun etkinliği ile başlamak bizi çok mutlu etti. Pazartesi günü oyuncak günümüz olduğu için evden getirdiğimiz

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI:2 YIL: 2013 KASIM Her zaman güne oyun etkinliğimizle başladık. Oyun etkinliğimize başlamadan önce, hangi merkezlerde oynamak istediğimizi

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Güne başlama zamanımız olan oyun etkinliklerine ilk önce yoklama yaparak, sınıfta kaç kişi olduğumuzu sayarak

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Seçtiğimiz merkezlerde oyun oynayarak geçirdiğimiz bu etkinlik saatinde yeni beceriler kazanamaya başladık.

Detaylı

ÇİÇEK GRUBU 2013-2014 HAZİRAN AYI BÜLTENİ YAZ MEVSİMİ BABALAR GÜNÜ DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ TATİL Yaz mevsiminde havada meydana gelen değişiklikler neler? Yaz mevsiminde hayvanlarda ne gibi değişiklikler olur?

Detaylı

Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni. Kasım 2014 Sayı: 2

Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni. Kasım 2014 Sayı: 2 Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni Kasım 2014 Sayı: 2 1 Değerli Velimiz, Anasınıfı öğrencilerimizin okul içinde yaptıkları ders, kulüp ve diğer etkinliklerinden seçmeler yaptığımız elektronik dergimizin

Detaylı

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI KASIM AYI AYLIK EĞİTİM PLANI

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI KASIM AYI AYLIK EĞİTİM PLANI MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI KASIM AYI AYLIK EĞİTİM PLANI OKUL ADI: TARİH: KASIM YAŞ GRUBU: ÖĞRETMEN ADI: AYLAR KAZANIMLAR VE GÖSTERGELERİ BİLİŞSEL GELİŞİM Kazanım 1. Nesne/durum/olaya dikkatini verir.

Detaylı

MART 2014 / 10. Sayı

MART 2014 / 10. Sayı MART 2014 / 10. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 42 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 43 Yabancı Diller 7 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 8 Tuzla Anaokulu 51 Sayısal Bölüm 10 Ataşehir

Detaylı

Aralık 1. Gün EĞİTİM AKIŞI

Aralık 1. Gün EĞİTİM AKIŞI Okulun Adı :... Tarih :... /... / 20... Öğretmen Adı :... Aralık 1. Gün EĞİTİM AKIŞI Güne Başlama Zamanı Kahvaltı - Temizlik "Çiçeğim" isimli bütünleştirilmiş müzik ve sanat etkinliği Öğle Yemeği - Temizlik

Detaylı

MEB Okul Öncesi Yeni Programına Uygun NİSAN. eğiten kitap 11 Eylül 2013

MEB Okul Öncesi Yeni Programına Uygun NİSAN. eğiten kitap 11 Eylül 2013 5 MEB Okul Öncesi Yeni Programına Uygun NİSAN eğiten kitap 11 Eylül 2013 YARIM GÜNLÜK EĞİTİM AKIŞI Okul Adı :... Tarih : 1 Nisan 2014 Yaş Grubu (Ay) :... Öğretmen Adı Soyadı :... Güne Başlama Zamanı Oyun

Detaylı

GÜNLÜK PLAN-11.GÜN. Okul Adı : Tarih DA A2:K3 DA A8:K3

GÜNLÜK PLAN-11.GÜN. Okul Adı : Tarih DA A2:K3 DA A8:K3 GÜNLÜK PLAN-11.GÜN Okul Adı : Tarih :./ /.. Yaş Grubu : Öğretmenin Adı : AMAÇ VE KAZANIMLAR PSİKOMOTOR ALAN SOSYAL DUYGUSAL DİL ALAN BİLİŞSEL ALAN ÖZBAKIM ALAN SDA A6:K2 DA A2:K3 BA A2:K1 BA A9:K1,3 BA

Detaylı

Özel Anakent Anaokulu Mart Bülteni 2014

Özel Anakent Anaokulu Mart Bülteni 2014 Özel Anakent Anaokulu Mart Bülteni 2014 DOĞAMIZ Bitkiler temamızda; Bitkilerin üç grupta incelendiklerini ve bunların neler olduğunu, bitkilerin yapılarını, bakımlarını, büyüme aşamalarını, bitkilerinde

Detaylı

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI NİSAN AYI AYLIK EĞİTİM PLANI OKUL ADI: TARİH: NİSAN YAŞ GRUBU: 48-66 Ay ÖĞRETMEN ADI:

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI NİSAN AYI AYLIK EĞİTİM PLANI OKUL ADI: TARİH: NİSAN YAŞ GRUBU: 48-66 Ay ÖĞRETMEN ADI: MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI NİSAN AYI AYLIK EĞİTİM PLANI OKUL ADI: TARİH: NİSAN YAŞ GRUBU: 48-66 Ay ÖĞRETMEN ADI: AYLAR NİSAN KAZANIMLAR VE GÖSTERGELERİ BİLİŞSEL GELİŞİM Kazanım 1. Nesne/durum/olaya

Detaylı

Istanbul Coşkun Koleji PYP aday okuludur. Istanbul Coskun Koleji is a PYP candidate school.

Istanbul Coşkun Koleji PYP aday okuludur. Istanbul Coskun Koleji is a PYP candidate school. Istanbul Coşkun Koleji PYP aday okuludur. Istanbul Coskun Koleji is a PYP candidate school. PYP NİN BEŞ TEMEL ÖĞESİ BİLGİ KAVRAMLAR TUTUMLAR BECERİLER EYLEM Kim Olduğumuz Bulunduğumuz Mekan ve Zaman Kendimizi

Detaylı

MART ayı bülteni ile yeniden merhaba! Bu ayki temalarımız, BİTKİLER TOHUM HAVA NEDİR? HAVANIN VARLIĞINI NASIL HİSSEDERİZ? HAVA DENEYLERİ HAVA OLAYLARI

MART ayı bülteni ile yeniden merhaba! Bu ayki temalarımız, BİTKİLER TOHUM HAVA NEDİR? HAVANIN VARLIĞINI NASIL HİSSEDERİZ? HAVA DENEYLERİ HAVA OLAYLARI MART ayı bülteni ile yeniden merhaba! Bu ayki temalarımız, BİTKİLER TOHUM HAVA NEDİR? HAVANIN VARLIĞINI NASIL HİSSEDERİZ? HAVA DENEYLERİ HAVA OLAYLARI Bu ayki temalarımızdan ilki olan BİTKİLER ünitesiyle

Detaylı

Nisan 1. Gün EĞİTİM AKIŞI

Nisan 1. Gün EĞİTİM AKIŞI Okulun Adı :... Tarih :... /... / 20... Yaş Grubu (Ay) : 48-66 Öğretmen Adı :... Nisan 1. Gün EĞİTİM AKIŞI Güne Başlama Zamanı Çocuklar güler yüzle karşılanır. Aileleriyle nasıl vakit geçirdikleriyle ilgili

Detaylı

( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç)

( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç) BU SAYIDA: Müdür Mektubu..3 1. sınıflar bülteni..4-19 ( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç) 2.

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:6 Sayı: 5 17 EKİM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bahçede oynamanın keyifini çıkaran öğrencilerimizin, yağışlı havalarda da motivasyonlarının

Detaylı

PAYLAŞIM GÜNLERİMİZ. Pazartesi (OYUNCAK GÜNÜ) : Yıl boyunca her PAZARTESİ günü, evden getireceği taşınması kolay, hiçbir tehlike unsuru

PAYLAŞIM GÜNLERİMİZ. Pazartesi (OYUNCAK GÜNÜ) : Yıl boyunca her PAZARTESİ günü, evden getireceği taşınması kolay, hiçbir tehlike unsuru PAYLAŞIM GÜNLERİMİZ Yıl boyunca haftanın her gününe özel, arkadaşlarıyla paylaşabileceği bir paylaşımı evden getirmelerini istiyoruz. Bu etkinlikle amacımız paylaşma, bir işi takip edebilme, kendine ait

Detaylı

Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü. - Tohum

Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü. - Tohum Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü - Tohum - Hava, Toprak, Su, Güneş - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı -

Detaylı

OYUN BENİM İLACIM GÖNÜLLÜ KİTABI 3-6 YAŞ GRUBU

OYUN BENİM İLACIM GÖNÜLLÜ KİTABI 3-6 YAŞ GRUBU OYUN BENİM İLACIM GÖNÜLLÜ KİTABI 3-6 YAŞ GRUBU Uygulamaya başlamadan Oyun Benim İlacım projesi, İstanbul Kalkınma Ajansı 2012 Yılı Sosyal İçermeye Yönelik Mali Destek Programı kapsamında Kanserli Çocuklara

Detaylı

Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni. Nisan 2014 Sayı : 6

Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni. Nisan 2014 Sayı : 6 Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni Nisan 2014 Sayı : 6 1 Değerli Velimiz, Anasınıfı öğrencilerimizin okul içinde yaptıkları ders, kulüp ve diğer etkinliklerinden seçmeler yaptığımız elektronik dergimizin

Detaylı

Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni. Kasım 2013 Sayı : 2

Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni. Kasım 2013 Sayı : 2 Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni Kasım 2013 Sayı : 2 1 Değerli Velimiz, Anasınıfı öğrencilerimizin okul içinde yaptıkları ders, kulüp ve diğer etkinliklerinden seçmeler yaptığımız elektronik dergimizin

Detaylı

İSTEK ÖZEL KEMAL ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU 2010-2011 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI PYP SORGULAMA ÜNİTELERİ RAPORU

İSTEK ÖZEL KEMAL ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU 2010-2011 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI PYP SORGULAMA ÜNİTELERİ RAPORU İSTEK ÖZEL KEMAL ATATÜRK 2010-2011 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI PYP SORGULAMA ÜNİTELERİ RAPORU 1 SINIF İSTEK ÖZEL KEMAL ATATÜRK DUYGULARIMIZI TANIYALIM ÜNİTESİ Disiplinlerarası Tema: Biz Kimiz Anafikir: Öğrenciler

Detaylı