10 seyahat 13. dekorasyon. müzeler ve ören yerlerimiz 22. teknoloji 17. Aralık 2013

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "10 seyahat 13. dekorasyon. müzeler ve ören yerlerimiz 22. teknoloji 17. Aralık 2013"

Transkript

1 moda 01 bakım 05 dekorasyon 10 seyahat 13 teknoloji 17 müzeler ve ören yerlerimiz 22 Aralık 2013

2 Moda PARTİ ZAMANI Yeni yıl demek kutlama demektir e merhaba derken ne giydiğiniz de önemlidir. Yeni bir yıla merhaba derken elbisenizi seçmeden önce, tüyolarımıza bir göz atın deriz

3 Özel gecelerde ve davetlerde ne giyeceğini düşünmek herkesin ortak endişesidir. Ailemiz ve sevdiğimiz dostlarımızla bir arada olacağımız bu gecelerde kendimizi iyi hissetmek için en önemli kriterlerden biri de taşıdığımız kıyafetin, içimize de sinmesidir. Sürekli bir yerini çekiştirdiğimiz, içinde kendimizi rahatsız hissettiğimiz bir elbise, bluz ya da pantolon bütün bir geceyi kabusa çevirebilir. Bu nedenle elbise seçiminde sadece birkaç noktaya dikkat etmek mükemmel bir görünümün anahtarı olabilir. Kıvrımlı hatlara sahipseniz Eğer kilonuz idealin biraz üzerindeyse ve kıvrımlı hatlara sahipseniz, elbise alırken omuzlarınızı açıkta bırakacak modelleri tercih etmelisiniz. Beden ölçünüzün bu seçimi yaparken bir önemi kalmaz; straplez elbiselerle beden boyunuzu da daha uzun göstermiş olursunuz. Eğer basenleriniz genişse, dikkati omuzlarınıza çekeceğiniz için ufak bir göz aldatmacası ile fazla kilolarınızı saklama şansınız da olur. Üst bedeniniz genişse Özellikle göğüs bölgesi ile sorunlar yaşıyorsanız, bu başlık sizleri ilgilendiriyor. Hanımların pek çoğu abiye elbise alırken göğüs bölgesinden şikayetci olurlar. Normal kabul edilen bedenin üstünde bir göğüs yapınız varsa sizin için tavsiyemiz kesinlikle tek renk seçimi yapmanız olacaktır. Yani elbiseniz düz ve tek renk olmalı. Bu durum sizi hem olduğunuzdan uzun hem de daha ince gösterecektir. Sırtı açıkta bırakan ya da straplez elbiseler ise kaçınmanız gereken modellerdir. Uzun kolyeler ya da eşarplarla da dikey bir çizgi oluşturarak yine daha ince bir görünüm yakalayabilirsiniz.

4 Atletik olanlar Atletik bir yapıya sahip olmak pek çok kadının hayalidir. Yalnız konu şık bir gece kıyafeti giymeye geldiğinde daha dişi bir görünüm çoğu zaman tercih edilir. Atletik yapıda olan bayanlar için de diledikleri görünümü elde edebilecekleri seçenekler mevcuttur. Öncelikle derin yaka bluz ya da elbiseler daha kadınsı bir görünüm için ilk ipucu olabilir. Bele kemer takmak da kıvrımlı bir görünüme sahip olmak için tercih edilebilir. Hamileyseniz Özellikle hamileler için özel davetlerde kıyafet seçimi çok zor olabilir. Hamile bayanların öncelikle bedenleri ile barışık olmaları gerekir. Drapelerle bezenmiş bir elbise hamileler için idealdir. Eğer kollarınız ve bacaklarınız inceyse, onları gizlememeli ve açığa çıkaran modelleri giymelisiniz. Renk olarak koyu veya gölgeli tonları, yine model olarak da mide veya göğüs altından kemerli elbiseleri tercih etmelisiniz. Beliniz uzunsa Herkes kendinde olmayanı ister. Beli kısa olan uzun, uzun olansa daha kısa göstermek ister. Eğer bel bölgenizin uzunluğu sizi rahatsız edecek ölçüdeyse bu durumu kolayca lehinize çevirebilirsiniz. Siyah-beyaz gibi kontrast renkler göz aldatmacası ile belinizin uzunluğunu gizler. Bacaklarınızı ön plana çıkaracak modeller de dikkati belinizden uzaklaştıracaktır.

5 Minyonsanız Eğer minyonsanız sizin için kilit nokta; mini etek olacaktır. Taytlardan ve drapelerden kaçınmanız gerekiyor. Çünkü onlar sizi olduğunuzdan daha kısa gösterecektir. Yüksek topukluların sizin için yaratılmış olduğundan bahsetmeye gerek bile yok; o nedenle eğer rahat yürüyebileceğinize inanıyorsanız kesinlikle yüksek topuklu bir ayakkabı almanızı öneririz. Kaçınmanız gereken bir diğer nokta da, büyük çaplı aksesuarlar olacaktır. Eğer basen bölgeniz genişse, bel atından pileli veya kabarık bir etek de denge yaratmak açısından tercih edilebilir. Uzun boylu olanlar Tüm vücudunuzu saracak tarzda modellerden kaçının. Boyunuz uzun olduğu için baştan ayağa kumaşla kaplanmış gibi görünebilirsiniz. Bacaklarınızı veya omuzlarınızı açıkta bırakan elbiseler seçebilirsiniz. Kıvrımlı hatlara sahip değilseniz desenli kumaşlar bu anlamda size yardımcı olabilir ve daha kıvrımlı görünmenizi sağlayabilirler. Mini etekler minyon olan bayanların tersine sizin için uygun bir seçim olmayabilir, tabii eğer olduğunuzdan daha da uzun görünmek istemiyorsanız!

6 Bakım YENİ BİR YILA STRESSİZ GİRİN Bir yıl nasıl başlarsa öyle gidermiş derler

7 İnsanların yeni yıla gülerek, eğlenerek girmek istemelerinin belki de en önemli nedenidir; yeni yılın ilk saatleri nasıl geçerse, yılın geri kalanı da öyle geçer inancı Herhangi bir bilimsel temele dayanmayan bu geleneksel söylem aslında bizlere de pozitif bir yaklaşımın kapısını aralar. Yeni bir yıldan dileyeceklerimiz arasında mutlaka sağlık, huzur ve mutluluk gelmektedir. Üçünü bir arada yaşayabilmek içinse önce stresi yaşamımızdan uzaklaştırmamız gerekir. Nefes Alın Bilgisayarınızın başında çalışırken, akıllı telefonunuzun ekranına dalmış bir şekilde saatler geçirirken nefesinizi tutuyor olduğunuzu fark ettiniz mi? Çağımızın hızlı yaşantısı içinde pek çok kişi bir işe konsantre olduğu zaman nefesini tutuyor ya da doğru nefes almayı unutuyor. Bu durum da sindirim sistemimizi olumsuz etkilemekle kalmıyor ayrıca farkında olmadan daha asabi bir yapıya bürünmemize neden oluyor. Nefesimizi verdiğimiz sürenin aldığımız süre kadar olmasına ve nefes aralarımızda uzun kesintiler olmamasına dikkat etmek, yeni yılın stresle başa çıkmak için yapılması gereken ilk ödevi olabilir.

8 Daha iyi görünün Daha iyi görünmenin stresle ne alakası var demeyin! Stres kendinizi iyi hissetmediğiniz zamanlarda varlığını daha fazla hissettirir. Kendinizi iyi hissetmek içinse görünümünüze özen göstermek atılacak ilk adımlardan biridir. Kendinizi şık ve bakımlı hissettiğinizde, çevrenize yayacağınız enerji de pozitif olacak, karşınızdaki kişiler ister istemez bu pozitif elektriğin farkına varacaklardır. Güne iltifatlarla başlamak, aynaya baktığınızda gördüğünüz kişiden memnun olmak, kendinize olan güveninizi perçinleyecek, bu dışsal değişim ruhsal anlamda da karşılığını bulacaktır. Mutlu olmak için yaptığınız her şey aslında stresten uzaklaşmak için attığınız önemli bir adımdır. Stres faktörlerini bulun İşe geç kalmak veya bir toplantıya yetişememek sizde inanılmaz bir stres mi yaratıyor? Çözümü kolay; saatinizi 10 dakika öne alın. Bu basit örnekte olduğu gibi öncelikle hayatınızda kesintisiz bir şekilde strese neden olan faktörleri bulun ve sonrasında onları ortadan kaldırmak için ne yapabileceğinizi düşünün. Kısacası düşmanınızı tanıyın ve ona göre hareket edin!

9 Hedefler koyun İş veya özel yaşamınızda kendinize hedefler belirlemeniz, konsantrasyon seviyenizi arttırdığı gibi size olumlu bir bakış açısı da kazandıracaktır. Amaçsız bir yaşam; boşluk duygusunu ve beraberinde negatif düşünceleri getirir. Yalnız, zamanı doğru kullanma telaşına girmemeye dikkat edin. Keza bu durum en önemli stres faktörleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle sonuç odaklı düşünerek zamana değil yaptığınız işe yoğunlaşın. Yapılacaklar listesi hazırlamak ve bu listeyi aciliyet sırasına göre düzenlemek yine zamanı kullanırken stres yaşamanızın önüne geçecek uygulamalardandır. Mükemmeli yakalamaktan vazgeçin Sorumluluk duygusu yüksek olan bireylerin en fazla maruz kaldıkları sıkıntılardan biri de mükemmelliyetçi olmalarıdır. Her şeyi vaktinde yapmak, eksiksiz teslim etmek, hata yapmaktan aşırı derecede korkmak mükemmelliyetçi olduğunuzu gösteren basit ipuçlarıdır. Bütün bu saydıklarımızsa anksiyete rahatsızlığının kapılarını aralayan unsurlardır. Herkesin hata yapabileceğini, hatta hata yapmaya hakkınız olduğunu, eninde sonunda bir makine değil bir insan olduğunuzu unutmamanız gerekiyor.

10 Mizah duygunuzu hafife almayın; gülümseyin Atalarımız Gülmek en iyi ilaçtır derken boşuna söylememişler. Sizi mutlu eden insanlarla beraber olmak, komedi filmi izlemek, olayların içindeki mizahi yönü keşfetmeye çalışmak sizi stresten uzak tutacaktır. Nasıl ki, beynimiz verdiği komutlarla vücudumuzu etkiliyorsa, aynı şekilde bedenimizle de beynimizi etkileyebiliriz; ortada hiç sebep yokken gülümsemeye başladığınız takdirde, bir süre sonra beyniniz serotonin hormonu salgılamaya başlayacak ve bu sahte gülümseme yerini içten gelen bir kahkahaya bırakacaktır. Deneyin! Spor ve beslenme Spor yapmak ve düzenli beslenmek sağlıklı bir yaşamın kilit noktalarındandır. Sağlıklı bir yaşama sahip değilseniz stressiz bir yaşam da sizin için hayal olabilir. Düzenli egzersizler yaparak kan dolaşımınızı artırmak bedensel bir rahatlık sağlayacak, bu durumun etkileri de duygu durumunuza olumlu bir şekilde yansıyacaktır. Sağlıklı besinler tüketerek bedeniniz için iyi bir şeyler yapıyor olma fikri bile göreceksiniz ki size kendinizi çok daha iyi hissettirecek.

11 Dekorasyon EVLERDE İNGİLİZ HAVASI Çiçek desenli koltukları ve beyaz ağırlıklı mobilyaları ile her zaman gözde olan bu trendi, siz de salonunuza taşıyabilirsiniz.

12 İngiliz tarzı dekorasyon, son yıllarda ülkemizde giderek daha fazla tercih edilir oldu. Hatta yükselen bir trend olmaktan ziyade artık kabul görmüş bir akım olarak varlığını daimi olarak sürdürecek gibi görünüyor. Açık renklerin ve çiçekli desenlerin timsali olan bu tarz, evinize hem doğal hem de sıcak bir hava katıyor. Genel olarak country olarak adlandırılan ve İngiliz kır evlerinden ilhamını alan bu dekorasyon tarzını siz de rahatlıkla evinize taşıyabilirsiniz. Bu tarzı yakalamak için işe önce duvarlardan başlamanızı öneriyoruz. Krem veya uçuk mavi gibi baskın olmayacak renkte bir duvar kağıdı seçimi idealdir. Hali hazırda var olan koltuklarınızı çiçek desenli bir kılıfla değiştirmeyi planlıyorsanız duvar kağıdınızın düz renk olmasını tavsiye ederiz. Tam tersi şekilde, düz renkte bir koltuk kılıfını ise çiçek desenli duvar kağıdıyla kombinlemeniz yerinde bir tercih olacaktır. Aynı şekilde halınızı da bu mantık çerçevesinde seçmeniz gerekiyor. Düz bir halı çiçek desenli koltuklarla, çiçek desenli bir halı ise düz renkli koltuklarla kullanılmalıdır. Eğer evdeki kanepem zaten eskidi ben en iyisi yenisini alayım diyorsanız o zaman öncelikli olarak düğmeli kanepe modellerini seçebilirsiniz. Kanepeniz, yumuşak ve dolgun minderlere ek olarak köşeli olmayan, klasik ama en önemlisi rahat bir görünüme sahip olmalıdır. Salonların vazgeçilmezi olan orta sehpa içinse eskitilmiş bir görünüm yakalamalısınız. Sadece sehpa da değil, sandalyeleriniz ya da büfenizde de bu eskitilmiş görünüm, İngiliz tarzını yakalamanız için önemli bir ipucudur. Eğer eskitilmiş görüntüden hoşlanmıyorsanız tercihinizi kesinlikle beyazdan yana kullanmalısınız.

13 Country tarzı evlerin istisnasız yer döşeme materyali ahşaptır. Zaten mobilyalarda ahşap renginin tercih edilmemesinin sebebi yerlerin de kahverengi olmasıdır. Zemindeki kahve tonunu hafifletmesi için dekorasyon unsuru olarak seramik, oldukça sık karşımıza çıkan öğelerdendir. Büfede yer alacak çiçek desenli seramik tabaklar ya da objeler de, bu tarzı eksiksiz bir şekilde uygulamak isteyenler için önemli ayrıntılardır. Dekorasyonu tamamlayın Zemin, koltuk, sehpa, halı ve büfeden bahsettik. Şimdi de biraz daha dekoratif ayrıntılardan bahsedelim Telleri beyaza boyalı veya yine eskitilmiş görüntüye sahip bir kuş kafesi dekorasyon öğeleri arasında oldukça sık kullanılır. Şamdanlar, dantel örtüler, kalın kumaşlı perdeler de evinizdeki İngiliz havasını tamamlayacak dokunuşlardır. Salonunuzun köşesine yerleştirebileceğiniz abajurlarla hem romantik hem de sıcak bir atmosfer yaratmanız da mümkün. Aklınızda bulunması gereken önemli bir bilgi de; ikinci el mobilya satan mağazalarda ve antikacılarda bahsettiğimiz dekorasyon öğelerini hatta mobilyaları bile bulabilecek olmanızdır. Son olarak Metal renkli eşyalar, göz önünde olacak teknolojik aletler, modern çizgilere sahip olan, keskin hatlı mobilyalar ise bu tarz dekorasyonu benimsemek isteyenler için kaçınılması gereken noktalardır.

14 Seyahat KAYAK TUTKUNLARININ YENİ ADRESİ: BULGARİSTAN Sporu ve seyahati buluşturan bir destinasyon için, kış aylarında Bulgaristan ideal bir seçim.

15 Kış aylarını ve havadan süzülen kar tanelerini en çok sevenlerin arasında kuşkusuz kayak meraklıları gelmektedir. Ülkemizde de Uludağ ve Palandöken gibi kayak merkezleri son derece iyi oranda kar yağışı almakta ve uzun kış ayları boyunca ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Kayak zevkini, farklı yerleri görme ve keşfetme isteği ile birleştirmek isteyenler çok uzağa değil, komşumuz Bulgaristan a kadar gidebilirler. Bulgaristan sahip olduğu doğal güzelliklerinin yanı sıra kayak merkezleriyle de, özellikle son yıllarda kış sporlarını sevenlerin gözde destinasyonlarından biri haline geldi. İşte Bulgaristan ın en önemli kayak merkezleri. Pamporovo Kayak Merkezi Güneşi ve karı bir arada sunması ile ünlü olan Pamporovo kayak merkezi, Güneydoğu Avrupa nın da en fazla bilinen ve tercih edilen kayak merkezleri arasında ilk sıralarda geliyor. Sofya ya 250 km. uzaklıkta yer alan Snejanka Tepesi nin eteklerinde konumlanan merkezin, hem amatörlere hem de profesyonellere yönelik 25 km. uzunluğunda pistleri bulunuyor. Güneşli gün sayısının fazla olması, rahat bir kayak antremanı yapma imkanı tanımakta ve bu nedenle özellikle işinin ehli sporcular açısından bu merkezi benzerlerinden farklı bir konuma getirmektedir. Bünyesinde bulunan 18 lift ile saatte 8500 kişi taşınabilmekte, bu rakam da Pamporovo nun Aralık ayında başlayan ve Nisan ayına kadar süren sezonunun nasıl bir yoğunluk içinde geçtiğini son derece iyi özetlemektedir. Eğer kayak yapmaktan hoşlanmıyor ama aile üyelerinize ya da arkadaşlarınıza eşlik etmek istiyorsanız, Pamporovo bu anlamda da sizi tatmin edecek destinasyonlardan biridir. Lüks otelleri, konforlu villlaları, partileri ve düzenlenen eğlenceleri ile sadece kayak tutkunlarına değil, turistik seyahat yapmak isteyenlere de keyifli vakit geçirme imkanı sunmaktadır.

16 Borovets Kayak Merkezi Rila Dağı nın kuzeyinde, 1350 metre yükseklikte yer alan Borovets Kayak Merkezi, kendinizi kelimenin tam anlamıyla cennette hissedeceğiniz bir yerdir. Açık- temiz bir hava, çam ormanları ve doğayı battaniye gibi saran kardan bembeyaz bir örtü. Başkent Sofya dan bir saatten biraz daha fazla bir sürede ulaşılabilecek olan Borovets, hem pist uzunluğu hem de tesislerin kapasitesi açısından beğeni toplamaktadır. Sadece kayak değil, biatlon, buz pateni, snowboard tutkunları için de özel alanlar bulunmaktadır. Farklı kış sporu yarışlarına ev sahipliği yapması da bu çeşitliliğin en önemli nedenlerinden biridir. 20 farklı kayak pistinin toplam uzunluğu 58 km dir. Yeterli yağışın olmaması durumunda, suni kar sistemleri devreye girmekte ve Borovets de kayak zevkiniz asla yarım kalmamaktadır. Pistlerin deneyim seviyenize göre sınıflandırılmış olduğunu söylemeye gerek bile yok. Eğitim almak isteyenler içinse Avrupa nın en iyi kayak okullarından olan Borovets Kayak Okulu burada bulunmaktadır. Kayak tatilinde maliyetten kaçınanlar için uygun fiyatlara sahip olması da Borovets in ziyaretçi sayısının giderek artmasını sağlamıştır. Ayrıca yöresel lezzetlerin tadına bakabileceğiniz kaliteli otellerin akşam yemekleri ve sabaha kadar süren eğlenceler, yerli ve yabancı turistlerin Borovets i tercih etmelerindeki diğer önemli etkenlerdir.

17 Bansko Kayak Merkezi 2014 Kış Olimpiyatları na ev sahipliği yapacak olan Bansko, Bulgaristan ın en ünlü kayak merkezidir. 990 ve 2600 metre arasında farklı zorluk derecelerine sahip olan pistlerinin en ünlüsü Tomba dır Erkekler Dünya Şampiyonası nın yapıldığı bu pist, gerçekten iddialı olan sporcuların tercihi olmaktadır. Adını, Dünya Şampiyonu Alberto Tomba dan alan pist, siyah zorluk derecesine sahiptir (kayakta mavi en kolay pist olarak sınıflandırılır, ardından kırmızı, onun ardından da siyah gelmektedir.) UNESCO nun koruması altında olan Pirin Dağı, Bansko Kayak Merkezi ne de ev sahipliği yapmaktadır. Hem doğal hem de tarihi güzellikleri ile dikkat çeken bu bölge, kayak sporuna ilgi duymayanlar için de bir cazibe merkezidir. Bansko daki pist uzunluğu 70 km yi bulmaktadır. Hava koşulları imkan tanıdığı zaman gece kayağı yapma olanağının olması ve snowboard tutkunları için dizayn edilmiş olan Funpark, Banksko yu tercih sırasında üst seviyelere taşımaktadır.

18 Teknoloji YENİ YIL HEDİYELERİ Yeni yılın ilk sürprizi sevdiklerimizin bizler için aldığı hediyelerdir. Saatler gece yarısını gösterir, hediyeler birer birer açılır. Hediye vermek ve karşımızdakini mutlu etmek çok güzel bir his olsa da o hediyeye karar vermek işin en zor tarafıdır. İşte size fikir verecek, aile üyelerinizin de oldukça hoşuna gideceğini düşündüğümüz hediye seçenekleri

19 Babalar İçin Erkeklerin yapmaya en fazla üşendikleri işlerin başında ne gelir diye soracak olsak, tıraş olmak cevabı herhalde listenin üst sıralarında yer alır. Onların çoğu zaman mecburiyete dönüşen bu bakım sürecini keyifli bir hale getirebilmek elinizde! Teknoloji marketlerde onlarca marka ve çeşidi bulunan tıraş makinelerinin arasından hangisini seçeceğinize karar vermekse oldukça güç. Bu nedenle alacağınız ürünün standart haline gelmiş belli başlı özellikleri barındırmasına dikkat etmek gerekiyor. Ergonomik bir yapı, bu özelliklerin başında geliyor. Kolay kavranan ve rahat bir traş imkanı sunan makineler artık daha fazla tercih ediliyor. Yüzün her kıvrımına rahatlıkla uyum sağlayacak bir başlık, farklı kesim biçim ve boyutlarıma imkan veren derecelendirme sistemi hatta duşta traş olma imkanı sağlayan suya karşı dayanıklı modeller, modern babaların öncelikli seçimi olacaktır.

20 Anneler için Bir parfüm, şık bir bluz, bir buket çiçek anneleri memnun edecek hediyeler arasında yer alsa da, onların günlük yaşamlarındaki işlerini hafifleten hediyelerin ayrı bir tercih edilirliği vardır. Özellikle mutfakta geçirdikleri zamanı kısaltacak ve yemek pişirirken pratiklik sağlayacak her teknolojik ürün annelerin muhakkak ki hoşuna gider. İşte bunlardan biri de rendeleme işini inanılmaz derecede kolaylaştıracak bir ürün: Tefal Fresh Express Plus. Çok işlevli Fresh Express doğrayıcı oldukça geniş bir skaladaki sebze ve meyveleri inanılmaz bir hız ve kolaylıkla doğrayabilme özelliğine sahip. Değiştirilebilir başlıkları sayesinde istenilen biçim ve incelikte sonuçlar elde etmeniz de mümkün. Dilerseniz tamamı çelik olan turuncu çerçeveli koniyi seçin ve incecik dilimlenmiş bir patates elde edin, dilerseniz kırmızı koni ile salatanız için kalın doğranmış havuç elde edin! Yapmanız gereken tek şey, Fresh Express in huni kısmından sebze veya meyvenizi geçirmek ve arkasında yer alan kırmızı düğmeye basmak. Elinizi basılı tuttuğunuz süre boyunca makineniz çalışmaya devam edecek ve saniyeler içinde rendeleme işleminiz tamamlanacak. Ne dersiniz? Zaman herkes için en güzel hediye değil mi?

21 Çocuklar için Oyuncaklardaki teknoloji her geçen gün bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Çok sevilen bir çizgi filmin ana karakteri, maketi ve kullandığı bütün aksesuarları ile oyuncakçıların raflarını süslüyor. Bu maketler yine teknoloji sayesinde canlandırdıkları karakterlerin bazı özelliklerine bile sahip olabiliyorlar. Hatta bu özellikler kimi zaman büyükleri bile tahmin etmeyecekleri kadar etkileyebiliyor. Uçan Peri de işte bu oyuncaklardan bir tanesi. Özellikle kız çocuklarının büyük bir zevkle izledikleri peri temalı çizgi filmler oyuncak endüstrisinin de dikkatinden kaçmadı. Uçan Peri (Flutterbye Flying Fairy) aynı zamanda şarj ünitesi de olan standın üzerindeki düğmeye basıldığı anda uçmaya başlıyor. Durmaksızın dakikalarca uçabilen oyuncak periyi kontrol etmeniz için tek yapmanız gereken, elinizi onun birkaç santim altında tutmak. Hepsi bu! Küçük bir kızın rüyalarını bu oyuncağın süslememesi imkansız, onun rüyalarını gerçekleştirmekse elinizde! Sadece kız çocuklarını düşünmek olmaz. Eğer erkek çocuğunuz varsa, benzer mekanizma ile çalışan Sihirli Uçan UFO da tasarımı ve yine elle kontrol edilebilmesi açısından ideal bir hediye olabilir. Sensörleri sayesinde eşyalara çarpma veya kırılma riski taşımaz. Elinizi sağ taraftan geçirirseniz sola, sol taraftan geçirirseniz tersi yöne sağa hareket eder. İki kişi karşılıklı durduklarında oyuncağı birbirlerine doğru hareket ettirmesi mümkündür.

22

23 Müzeler ve Ören yerlerimiz İSTANBUL UN SAKLI KALMIŞ HAZİNESİ: KARİYE MÜZESİ Edirnekapı semtinde yer alan Kariye Müzesi İstanbul da yaşayan çoğu kişinin bile hala ziyaret etmediği ve hatta varlığından bile haberdar olmadığı önemli müzelerimizden bir tanesidir. Mozaik ve freskleri ile görenleri büyüleyen bu yapıyı mutlaka ziyaret etmenizi öneririz.

24 Kariye adı Yunanca kırsal alan demek olan Khora dan gelmektedir. 6.yüzyılda manastır olarak inşa edilen yapı 11.yüzyılda 1. Aleksios un kayınvalidesi Maria Doukaina tarafından yeniden inşa ettirilmiştir. Bizans döneminde kilise olarak kullanıldıktan sonra İstanbul un Osmanlılar tarafından fethedilmesinin ardından tıpkı Ayasofya da olduğu gibi camiye dönüştürülmüştür. Minare ve mihrap eklenmesine rağmen kilise olarak barındırdığı mozaiklere dokunulmamıştır. Müze olarak adlandırılması ve halkın ziyaretine açılması ise 1948 yılına denk gelmektedir. Kariye Müzesi ni ziyaret ettiğiniz zaman karşınıza çıkan bina sizi mimarisi ile şaşırtmayabilir. Yalnız içeri girdiğiniz anda göreceğiniz süslemeler hayranlık uyandırıcıdır. Bizans döneminde yapılmış fresk ve mozaiklerin en güzel örneklerine burada rastlamak mümkündür. Fresk ve mozaiklerin büyük oranda korunarak canlılıklarını yitirmemiş olmaları da etkileyicidir. Müzenin dış narteksinde (Narteks: Kiliselerin ön cephesinde bulunan giriş bölümü) Hz.İsa nın hayatı, iç nartekste ise Hz.Meryem in hayatı ile ilgili sahneler yer alır. Aslında müzenin neredeyse bütün duvarlarında ayrı bir hikaye anlatılmaktadır. Hikayeler kronolojik bir sıraya göre resmedilmiştir. Müzede mozaiklerin yanı sıra renkli ve desenli mermer süslemeler de bulunmaktadır. Edirnekapı, Fatih (212) (212)

Siyahın Tasarımlardaki Önemi Nedir?

Siyahın Tasarımlardaki Önemi Nedir? Siyahın Tasarımlardaki Önemi Nedir? Asil duruşu nedeniyle bayanların kıyafetlerde tercih ettiği renklerin başında siyah gelir. Kadına zerafet ve incelik katan siyah aynı zamanda kadınları daha zayıf ve

Detaylı

Anneye En Güzel Hediye Olarak Ne Alınması Gerekir?

Anneye En Güzel Hediye Olarak Ne Alınması Gerekir? Anneye En Güzel Hediye Olarak Ne Alınması Gerekir? Hayatımızın en değerli varlığıdır anneler. O halde onlara verdiğimiz hediyelerinde manevi bir değeri olmalıdır. Anneler için hediyenin maddi değeri değil

Detaylı

index index Avangarde Takımlar Avangarde Takımlar Maksi Takımlar Delüx Takımlar Corner Takımlar

index index Avangarde Takımlar Avangarde Takımlar Maksi Takımlar Delüx Takımlar Corner Takımlar index index Avangarde Takımlar 04-05 Lüks ELit Berjerli 06-07 Lüks ELit Berjerli 08-09 Lüks ELit Berjerli 10-11 Yalı 12-13 Yalı Takımlar 14-15 Zümrüt 16-17 Eftalya 18-19 Eliza 20-21 Eliza 22-23 Pırlanta

Detaylı

YAŞAM. yeniden. `de TANIMLANIYOR

YAŞAM. yeniden. `de TANIMLANIYOR YAŞAM yeniden `de TANIMLANIYOR Dağ Mühendislik Ltd. Şti., mekan alan ölçülerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu katalogda kullanılan tüm dekorasyon görselleri temsili olarak konmuş olup, tutar satış

Detaylı

www.elaresort.com www.elavillas.com /elaresort +90 444 1 352 /elaresort

www.elaresort.com www.elavillas.com /elaresort +90 444 1 352 /elaresort +90 444 1 352 www.elaresort.com www.elavillas.com /elaresort /elaresort Zarafet ve kaliteyle zenginleşen kusursuz bir dünya... L U X U R I S M Luxurism, sadece bir kelime değil; mükemmelliğin heyecan

Detaylı

OFİS ÇÖZÜMLERİ. Hayal gücüyle yaratıcılığı birleştirir.

OFİS ÇÖZÜMLERİ. Hayal gücüyle yaratıcılığı birleştirir. OFİS MOBİLYALARI OFİS ÇÖZÜMLERİ 1986 yılından beri ofis hayatını ergonomik ürünlerle kolaylaştıran BÜROSİT, ISO standartlarında, Avrupa normlarına uygun, GS sertifkasıyla 25.000 metrekarelik bir alanda

Detaylı

Bir evden öte; cennetten ilham almış bir köşeye hoş geldiniz.

Bir evden öte; cennetten ilham almış bir köşeye hoş geldiniz. Bir evden öte; cennetten ilham almış bir köşeye hoş geldiniz. 29.000 metrekarede, 32 konutluk ilk etabını sizlerle buluşturan Aden Ballıkpınarı, toplam 78 adet özel villa ile kurgusunu tamamlayacak. 4

Detaylı

www.esmarinkonaklari.com

www.esmarinkonaklari.com www.esmarinkonaklari.com GENEL BİLGİLER ES MARIN KONAKLARI 8262 m 2 arsa alanı, 23754,68 m 2 inşaat alanından oluşuyor. Ferah bir yaşam sürmeniz için sitenin %60 ı yeşil alanlar ve sosyal aktiviteleriniz

Detaylı

A NEW LIFE STYLE IN THE WORLD NEW S 15

A NEW LIFE STYLE IN THE WORLD NEW S 15 A NEW LIFE STYLE IN THE WORLD NEW S 15 index Mira Avangarde Trend Combo Angel 4-7 8-13 14-19 20-27 28-35 Nazar Eslem Ottoman 36-41 42-47 48-53 Chester Dilara Lady 54-61 62-67 68-73 4 5 Hayal kurmak önemlidir.

Detaylı

Konuksever Mah. Gazi Bulvarı No:220 Antalya TURKEY Tel.(0242) 326 27 02 02 Fax. (0242) 248 69 99 info@aytgroup.com / www.aytgroup.

Konuksever Mah. Gazi Bulvarı No:220 Antalya TURKEY Tel.(0242) 326 27 02 02 Fax. (0242) 248 69 99 info@aytgroup.com / www.aytgroup. Konuksever Mah. Gazi Bulvarı No:220 Antalya TURKEY Tel.(0242) 326 27 02 02 Fax. (0242) 248 69 99 info@aytgroup.com / www.aytgroup.com PROJE ADI AYT PARK VİLALARI PROJE YERİ Döşemealtı/ Antalya KONSEPT

Detaylı

LOOK FIRST FASHION TWIST2012/FASHION

LOOK FIRST FASHION TWIST2012/FASHION FASHION TWIST KOLEKSİYONUNDA ŞIK BİR OYUN! Eşsiz Twist koleksiyonundan beğendiğiniz parçayı seçin, birbirinden şık parçaları birleştirin ve KENDİ ÖZGÜN TARZINIZI YARATIN! Rengarenk göz alıcı elbiseler,

Detaylı

Lobi ve Resepsiyon / Lobby & Reception

Lobi ve Resepsiyon / Lobby & Reception Lobi ve Resepsiyon / Lobby & Reception Denize sıfır konumlanan Sahil Martı Otel, konforlu odaları ve deneyimli kadrosu ile 30 yıldan bu yana konuklarını ağırlıyor. Eşsiz kumsalı ve deniz manzarası ile

Detaylı

Mark Howorth imzasıyla

Mark Howorth imzasıyla DEKO TASARIM Senem ÖZTÜRK / senem.ozturk@alem.com.tr Mark Howorth imzasıyla CHALET SOLAIS İsviçre nin Villars bölgesindeki dağların tepesinde, vadiye hakim bir noktada bulunan Chalet Solais, ünlü İngiliz

Detaylı

Daha fazlası için. Daha iyisini istemek doğamızda var. Kendimiz ve sevdiklerimiz için daha fazlasını sunabilmek

Daha fazlası için. Daha iyisini istemek doğamızda var. Kendimiz ve sevdiklerimiz için daha fazlasını sunabilmek Daha iyisini istemek doğamızda var. Kendimiz ve sevdiklerimiz için daha fazlasını sunabilmek Önay Life işte bu anlayıştan doğdu: Size ve sevdiklerinize hayal ettiğiniz gibi bir yaşamı ve geleceği sunabilmek

Detaylı

Hayat boyu, hayat dolu!..

Hayat boyu, hayat dolu!.. Hayat boyu, hayat dolu!.. KAYSERİ: Sivas Caddesi İpeksaray AVM A Kule 5. Kat Melikgazi - Kayseri Tel. +90352 224 24 10 Fax. +90352 224 2412 İSTANBUL: İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Turgut Özal Caddesi

Detaylı

Hayatınıza elit bir değer katın...

Hayatınıza elit bir değer katın... Hayatınıza elit bir değer katın... Mustafa Kemal Mah. Fatih Cad. No 3/B Yenikent/ ANKARA T.0312 277 1 999 F. 0312 277 0 006 M. 0533 743 78 77 www.elityasamkonutlari.com 1992 yılından bugüne, dönemin şartlarına

Detaylı

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΜΕΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΡΑΤΙΚΑ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΑ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗΣ ΤΟ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΟ ΔΟΚΙΜΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΕΞΙ ( 6 ) ΣΕΛΙΔΕΣ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΜΕΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΡΑΤΙΚΑ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΑ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗΣ ΤΟ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΟ ΔΟΚΙΜΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΕΞΙ ( 6 ) ΣΕΛΙΔΕΣ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΜΕΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΡΑΤΙΚΑ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΑ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗΣ ΤΕΛΙΚΕΣ ΕΝΑΙΕΣ ΓΡΑΠΤΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ 2011-2012 Μάθημα: Τουρκικά Επίπεδο: 1 Διάρκεια: 2 ώρες Ημερομηνία:

Detaylı

PAX VE KOMPLEMENT SATIN ALMA KILAVUZU. Menteşeli kapaklar

PAX VE KOMPLEMENT SATIN ALMA KILAVUZU. Menteşeli kapaklar SATIN ALMA KILAVUZU PAX VE KOMPLEMENT Menteşeli kapaklar Ayrıntılı bilgiyi garanti broşüründe bulabilirsiniz. EMNİYET Bu mobilya mutlaka duvara sabitlenmelidir. Değişik duvar yapı malzemeleri için değişik

Detaylı

İZMİR. Birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış, 8500 yıllık tarihi ve kültürel zenginliği ile Ege de parlayan bir inci tanesi...

İZMİR. Birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış, 8500 yıllık tarihi ve kültürel zenginliği ile Ege de parlayan bir inci tanesi... İZMİR Birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış, 8500 yıllık tarihi ve kültürel zenginliği ile Ege de parlayan bir inci tanesi... ÇEŞME Antik çağlardan günümüze uzanan eşsiz tarihi, sakin ve huzurlu yapısı,

Detaylı

2012/2013 TÜM PROGRAMLARA VE BİLGİ KLAVUZUNA GENEL BİR BAKIŞ

2012/2013 TÜM PROGRAMLARA VE BİLGİ KLAVUZUNA GENEL BİR BAKIŞ 2012/2013 TÜM PROGRAMLARA VE BİLGİ KLAVUZUNA GENEL BİR BAKIŞ burgbad Solitaire Serileri Solitaire Kişinin bireyselliğinin olağandışı bir şekilde ifade etmesi. Form ve fonksiyon en üst düzeydedir. Hiç şüphesiz

Detaylı

Acilen markete gitmeniz gerek. Gardırobunuzdan çarçabuk ne seçersiniz?

Acilen markete gitmeniz gerek. Gardırobunuzdan çarçabuk ne seçersiniz? Bayanlara Özel Test Giysi Seçiminiz Kişiliğiniz Hakkında Ne Söylüyor? 1-1Formun Üstü Bir iş toplantısındasınız ve tek bayan sizsiniz. a) Zekice yorumlarınızla öne çıkar, varlığınızı hissettirirsiniz. b)

Detaylı

Ayrıcalıklar dünyasındaki yerinizi almaya hazır mısınız?

Ayrıcalıklar dünyasındaki yerinizi almaya hazır mısınız? Ayrıcalıklar dünyasındaki yerinizi almaya hazır mısınız? Hayallerinizi inşa ediyoruz. Sanat Park Hakkında Sanat Park, Konya nın en değerli caddelerinden Şefik Can ın hemen yanı başında yükseliyor. Konya

Detaylı

Helena Center Helena Wood Art. Elegance of The Wood

Helena Center Helena Wood Art. Elegance of The Wood Helena Center Helena Wood Art Elegance of The Wood HELENA WOOD ART. 1993 yılında sedef ve ahşap el sanatları sektörüne hizmet etmek üzere kurulmuştur. Türk el sanatlarının güzel sedef işlemelerinin en

Detaylı

TEOG ÖNCESİ ÖĞRENCİLERİMİZE VE VELİLERİMİZE KÜÇÜK TAVSİYELER

TEOG ÖNCESİ ÖĞRENCİLERİMİZE VE VELİLERİMİZE KÜÇÜK TAVSİYELER TEOG ÖNCESİ ÖĞRENCİLERİMİZE VE VELİLERİMİZE KÜÇÜK TAVSİYELER Sınava sayılı günlerin kaldığı bu süreçte öğrencilerimizde ve velilerimizde kaygıyla heyecanın iç içe olduğunu biliyoruz.bu nedenle TEOG öncesinde

Detaylı

NADOL. yaşam evleri. www.anadoluyasamevleri.com

NADOL. yaşam evleri. www.anadoluyasamevleri.com A yaşam evleri. www.anadoluyasamevleri.com A yaşam evleri. ... SEHIRCILIK VE KONT ALGISINI YENIDEN TANIMLIYORZ Safranbolu nun en değerli ve en büyük arazileri üzerinde hayata geçireceğimiz Anadolu Yaşam

Detaylı

Her birini özenle seçtiğimiz çiçeklere ek olarak mağazamızda İtalya'dan getirdiğimiz kullanışlı ve dekoratif hediyelik eşyaları da bulacaksınız.

Her birini özenle seçtiğimiz çiçeklere ek olarak mağazamızda İtalya'dan getirdiğimiz kullanışlı ve dekoratif hediyelik eşyaları da bulacaksınız. La Maison des Fleurs, 2009 yılında çiçekçilikte farklı bir anlayış ve kaliteyi uygun fiyatlarla müşterileriyle buluşturma fikriyle Kuruçeşme'de kuruldu. Yurt dışında iç mimarlık ve Event Management konusunda

Detaylı

Armada Salon Kış Düğünleri Teklifi. www.armadadugun.com

Armada Salon Kış Düğünleri Teklifi. www.armadadugun.com Armada Salon Kış Düğünleri Teklifi ARMADA SALON İstanbul usulü yaşam tarzını yeniden yaşatan etkinlik, davet ve eğlenceler; ve yüzlerce çiftin dünya evine attığı ilk adımın kayda geçtiği düğünler İşte

Detaylı

21. ULUSLARARASI MOBİLYA ENDÜSTRİSİ FUARI MEBEL 2009

21. ULUSLARARASI MOBİLYA ENDÜSTRİSİ FUARI MEBEL 2009 21. ULUSLARARASI MOBİLYA ENDÜSTRİSİ FUARI MEBEL 2009 Rusya nın en büyük Mobilya Fuarı 23 27 Kasım 2009 tarihinde Moskova nın en büyük fuar alanı olan Expocenter da yapılacak. Sözkonusu fuar 21 yıldan bu

Detaylı

Başarıyı Temsil Eden Üniforma

Başarıyı Temsil Eden Üniforma Başarıyı Temsil Eden Üniforma 1 Dünyanın en büyük perakende döviz sağlayıcısı olarak, markamızı temsil eden çalışanlarımıza sadece şirketin gelecekteki gelişimi ve başarısı açısından değil, aynı zamanda

Detaylı

reward fonksiyonellik

reward fonksiyonellik evo Evo banyo dolabı, banyonuzun ihtiyaçları düşünülerek sizin için özel olarak tasarlandı. Birbirinden farklı ve fonksiyona sahip modüler bir sistemden oluşan Evo sizlere geniş bir alternatif sunuyor.

Detaylı

İstanbul da, Bursa da, Çanakkale de, Sakarya da. Ve şimdi Konya da.

İstanbul da, Bursa da, Çanakkale de, Sakarya da. Ve şimdi Konya da. İstanbul da, Bursa da, Çanakkale de, Sakarya da Ve şimdi Konya da. 23 Bursa Prestij Modern 23 yıllık İstanbul Prestij Park Bakyapı Uzmanlığıyla Prestijli Bir Hayat Sakarya Çamlıca Apart Evleri Çanakkale

Detaylı

KONYAALTI NDA 5 YILDIZLI BİR YAŞAM KONYAALTI NDA 5 YILDIZLI BİR YAŞAM

KONYAALTI NDA 5 YILDIZLI BİR YAŞAM KONYAALTI NDA 5 YILDIZLI BİR YAŞAM Yeryüzü Cenneti ANTALYA Binlerce yıllık tarihiyle nice hikayelere konu olmuş, dillere destan güzelliğiyle yüzlerce uygarlığa ev sahipliği yapmış bir şehirdir Antalya. Toros dağlarının ihtişamı altında

Detaylı

Şehirdeki DEKORASYON. Yuvarlak bronz objeler ejderha yumurtalarını anımsatıyor. eşlik eden dekoratif objeler arasında.

Şehirdeki DEKORASYON. Yuvarlak bronz objeler ejderha yumurtalarını anımsatıyor. eşlik eden dekoratif objeler arasında. Kerim Çarmıklı otoparkla arasındaki kot farkı sebebiyle eğimli olan bahçeyi basamaklar ve aydınlatmalarla süsleyerek kademeli bir Zen bahçesi elde etmiş. İç mimar ve mobilya tasarımcısı Kerim Çarmıklı,

Detaylı

Kaya Palazzo Ski Mountain

Kaya Palazzo Ski Mountain Kaya Palazzo Ski Mountain Otel Özelliklerii Genel Bilgi Dünyanın en ünlü kayak merkezlerinden beklediğiniz ne varsa, çok daha fazlası Kartalkaya'da. Lüks butik dağ oteli konseptiyle Aralık 2011'de hizmete

Detaylı

Hayatınıza değer katarak, ev sahibi olmaktan öte yeni bir deneyim sunan Seyir Konutları ile sizleri ayrıcalıklı bir yaşama davet ediyoruz.

Hayatınıza değer katarak, ev sahibi olmaktan öte yeni bir deneyim sunan Seyir Konutları ile sizleri ayrıcalıklı bir yaşama davet ediyoruz. Hayatınıza değer katarak, ev sahibi olmaktan öte yeni bir deneyim sunan Seyir Konutları ile sizleri ayrıcalıklı bir yaşama davet ediyoruz. Estetik değerlere bağlı ve kullanımı kolay mekanları yaratırken

Detaylı

Senem ÖZTÜRK / senem.ozturk@alem.com.tr YANSIMALARIN BÜYÜSÜ

Senem ÖZTÜRK / senem.ozturk@alem.com.tr YANSIMALARIN BÜYÜSÜ Senem ÖZTÜRK / senem.ozturk@alem.com.tr YANSIMALARIN BÜYÜSÜ Londra North Yorkshire daki bu şık daire, Güney Afrika doğumlu Britanyalı iç mimar Lucia Caballero tarafından tasarlanmış. İç mekanda kullanılan

Detaylı

Samm Hotel. Konaklama Sanatı

Samm Hotel. Konaklama Sanatı konsept Otel Samm Hotel Konaklama Sanatı Konaklamayı aleladelikten kurtarıp sanat içinde bir keyfe dönüştüren SAMM Hotel,modern ve minimal çizgisiyle Ankara nın vazgeçilmezleri arasında yerini alıyor Ankara

Detaylı

INDEX 4-7 8-11 12-13 14-17 18-21 22-23 24 25 26-27 28-29 32-35 36-39 40-43

INDEX 4-7 8-11 12-13 14-17 18-21 22-23 24 25 26-27 28-29 32-35 36-39 40-43 INDEX Yılların tecrübesiyle mobilya sektöründe kalıcı ve sağlam bir yer edinen Perla Sofa,her geçen gün artan hizmet kalitesi ve müşteri portföyü ile faaliyetlerini aralıksız sürdürmektedir.sahip olduğu

Detaylı

HAKKIMIZDA. Çalışmak bizden rahat ve huzur içinde yaşamak sizden ŞİRKETLER GRUBU İŞTİRAKİDİR

HAKKIMIZDA. Çalışmak bizden rahat ve huzur içinde yaşamak sizden ŞİRKETLER GRUBU İŞTİRAKİDİR HAKKIMIZDA Mimari özgünlüğün, teknoloji ve mühendislikle birlikte önem kazanacağına inanan Gama Grup un inşaat sektöründeki deneyimleri, bu kez de STUDİO GARDEN projesiyle hayat bulmaktadır. Rahat ve huzur

Detaylı

Yaşamın, düşlerin ötesine geçtiği yer

Yaşamın, düşlerin ötesine geçtiği yer Yaşamın, düşlerin ötesine geçtiği yer Doğru ve estetik bir mimari yaşamınızı daha anlamlı kılar Güzelvadi Villaları; doğası, konumu, kalite/güvenlik anlayışı ve mimarisiyle yaşamınıza anlam katacak; üstelik

Detaylı

SAĞLIKLI YAŞAM VE BESLENME ALIŞKANLIKLARI BİLGİ FORMU

SAĞLIKLI YAŞAM VE BESLENME ALIŞKANLIKLARI BİLGİ FORMU SAĞLIKLI YAŞAM VE BESLENME ALIŞKANLIKLARI BİLGİ FORMU KİŞİSEL BİLGİLER Adınız: Soyadınız: Doğum Tarihi: Doğum Yeri: Adres: (Ev) (İş) Telefon:(Ev): (İş) (Cep) E-mail: Eğitim Durumunuz: Mesleğiniz: KİLO

Detaylı

TIPKI HAYALLERİNİZDEKİ GİBİ

TIPKI HAYALLERİNİZDEKİ GİBİ TIPKI HAYALLERİNİZDEKİ GİBİ Daİma hatırlamak İçİn Organizasyonlarınıza Kemer Country Event baksın, siz keyfinize bakın. Kemer Country Event, en güzel ve en anlamlı anlarınızı unutulmaz kılacak mekan ve

Detaylı

2012/2013 TÜM PROGRAMLARA VE BİLGİ KLAVUZUNA GENEL BİR BAKIŞ

2012/2013 TÜM PROGRAMLARA VE BİLGİ KLAVUZUNA GENEL BİR BAKIŞ 2012/2013 TÜM PROGRAMLARA VE BİLGİ KLAVUZUNA GENEL BİR BAKIŞ burgbad Solitaire Serileri Solitaire Kişinin bireyselliğinin olağandışı bir şekilde ifade etmesi. Form ve fonksiyon en üst düzeydedir. Hiç şüphesiz

Detaylı

En Özel Babalara En Güzel Hediyeler

En Özel Babalara En Güzel Hediyeler www.tchibo.com.tr EN KRAL 17 Haziran da www.tchibo.com.tr de ve tüm Tchibo larda En Özel Babalara En Güzel Hediyeler BENİM BABAM Tüm lerde Tek Fiyat 2 1 Gömlek 3 Babalar Günü geldi çattı. Hâlâ Ne hediye

Detaylı

BAYRAM KOLEKSİYONLARI

BAYRAM KOLEKSİYONLARI yi Bayramlar GODIVA BAYRAM KOLEKSİYONLARI İlhamını Lady Godiva nın asaletinden alarak 1926 dan günümüze, dünyanın en zarif el yapımı pralin ve trüflerini sunan Godiva; bayram havası nın her anını çikolatanın

Detaylı

Stillistanbul. Sabiha gökçen Hava Limanı. Neomarin AVM. Pendik Marina. Divan Otel. Modern istanbul un Kalbindeyiz

Stillistanbul. Sabiha gökçen Hava Limanı. Neomarin AVM. Pendik Marina. Divan Otel. Modern istanbul un Kalbindeyiz Stillistanbul Sabiha gökçen Hava Limanı Neomarin AVM Pendik Marina Divan Otel Modern istanbul un Kalbindeyiz Okan üniversitesi Via Port Alışveriş Merkezi istanbul Park F1 Pisti Koç Lisesi Teknopark Sabancı

Detaylı

İtalya nın Üç Büyüğü: Roma, Floransa, Venedik.

İtalya nın Üç Büyüğü: Roma, Floransa, Venedik. Şebnem GÜZELOĞLU 21302293 TURK 102-25 İtalya nın Üç Büyüğü: Roma, Floransa, Venedik. Dünya üzerindeki insanların hepsine Yapmayı en çok istediğin şey nedir? diye sorsak, muhtemelen çoğundan alacağımız

Detaylı

+90 444 1 352 V İ L L A L A R V E S U İ T L E R

+90 444 1 352 V İ L L A L A R V E S U İ T L E R www.elaresort.com www.elavillas.com /elaresort +90 444 1 352 V İ L L A L A R V E S U İ T L E R /elaresort Zarafet ve kaliteyle zenginleşen kusursuz bir dünya... Mükemmellik üzerine kurulu yeni bir kavramla

Detaylı

şehir tanıtımı İLKBAHAR 2015 SAYI: 304

şehir tanıtımı İLKBAHAR 2015 SAYI: 304 şehir tanıtımı İLKBAHAR 2015 SAYI: 304 56 57 Tarih, kültür ve masal şehri: Prag BU YIL 16. EFORT KONGRESİ NE ÇEK CUMHURİYETİ NİN BAŞKENTİ PRAG EV SAHİPLİĞİ YAPACAK. 27-29 MAYIS 2015 TARİHİNDE YAPILACAK

Detaylı

Ya am Ba l yor... Selçuk GÜLER LE GO n aat Yönet m Kurulu Ba kan. Hakkımızda

Ya am Ba l yor... Selçuk GÜLER LE GO n aat Yönet m Kurulu Ba kan. Hakkımızda Ya am Ba l yor... Hakkımızda Le Go İnşaat olarak kaliteli projeler üretmek hedefindeyiz. Yatırımcılarımız tarafından takdir edilen çalışmalarımız bizim için en büyük başarı. Amacımız başladığımız projeyi

Detaylı

Duvar Kağıdı, 3D Wall, Parke Perde

Duvar Kağıdı, 3D Wall, Parke Perde Albiente Home Concept, müşterilerine daha farklı ve kaliteli hizmet verebilmek için ürünlerini dünyaca ünlü markalar arasından seçmektedir. Ürün çeşitleri içinde, Duvar Kağıdı, 3D Wall, Parke ve Perde

Detaylı

AKSESUAR broşürü CITROËN C4 PICASSO - GRAND C4 PICASSO ARALIK 2009

AKSESUAR broşürü CITROËN C4 PICASSO - GRAND C4 PICASSO ARALIK 2009 AKSESUAR broşürü CITROËN C4 PICASSO - GRAND C4 PICASSO ARALIK 2009 STİL 04 KONFOR 06 GÜVENLİK 08 TAŞIMA 10 KORUMA 12 İLETİŞİM 14 Fark yaratan dokunuşlar C4 Picasso ile birlikte kaliteyi, güvenliği ve estetiği

Detaylı

Basın bülteni 2016 WOODEX Fuari

Basın bülteni 2016 WOODEX Fuari İRAN'IN TAHRAN KENTİNDE DÜZENLENEN WOODEX FUARI İYİMSER BİR HAVADA GEÇTİ YAPTIRIMLARIN KALDIRILMASI SEKTÖRÜ RAHATLATTI SCHATTDECOR, YÜZEY YETKİNLİĞİ VE HİZMET ALANINDAKİ ÇÖZÜM ORTAĞI Andreas Bruckbauer,

Detaylı

ÖZEL GÜNLER. Doğum günü/kadınlar günü/anneler günü/babalar günü/sevgililer günü/ Öğretmenler günü

ÖZEL GÜNLER. Doğum günü/kadınlar günü/anneler günü/babalar günü/sevgililer günü/ Öğretmenler günü ΕΘΝΙΚΟ & ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ ΤΜΗΜΑ ΤΟΥΡΚΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΚΑΙ ΣΥΓΧΡΟΝΩΝ ΑΣΙΑΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ Μάθηµα : ΤΟΥΡΚΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ II ΔΕΞΙΟΤΗΤΕΣ ΣΤΟΝ ΠΡΟΦΟΡΙΚΟ ΛΟΓΟ (70005Γ) ÖZEL GÜNLER Aşağıdaki önemli günlerden

Detaylı

www.zeytuniteras.com

www.zeytuniteras.com 2002 yılında başlayan inşaat sektöründeki tecrübemiz 2016 yılında da katlanarak devam etmektedir. Pek çok büyük projeyi başarı ile tamamlayan Han İnşaat, İstanbul un ardından özellikle Tekirdağ bölgesinde

Detaylı

KIRILL ISTOMIN in. renkli dünyası ve DEKO TASARIM

KIRILL ISTOMIN in. renkli dünyası ve DEKO TASARIM DEKO TASARIM Senem ÖZTÜRK / senem.ozturk@alem.com.tr Biliyorum ki dekoratör sözcüğü bugün pek de popüler değil, hatta modası geçmiş bir ifade fakat yine de kendimi dekoratör olarak tanımlamak bana daha

Detaylı

Bırakın doğa evinize gelsin!

Bırakın doğa evinize gelsin! Unica Class Bırakın doğa evinize gelsin! Gerçek malzemeler ile doğal tasarım 444 30 30 www.schneider-electric.com.tr Doğal bir özlem Modern hayat genellikle varlığımızın orijinal, gerçek ve saf yapıtaşlarını

Detaylı

Sleeping eauty. by DesleeClama Uyuyan Güzel - Doğanın güzellik sırlarından esinlenmiş yatak kumaşları

Sleeping eauty. by DesleeClama Uyuyan Güzel - Doğanın güzellik sırlarından esinlenmiş yatak kumaşları Uyuyan Güzel - Doğanın güzellik sırlarından esinlenmiş yatak kumaşları Doğanın güzelliği bir yatakta Uyuyan güzel yatak uygulamaları koleksiyonu, sizi doğanın güzellik ürünlerini keşfederek, dünya çapında

Detaylı

İHTİŞAMLI BİR SATIŞ OFİSİNE DAVETLİSİNİZ

İHTİŞAMLI BİR SATIŞ OFİSİNE DAVETLİSİNİZ DEKOMEKAN 78 İHTİŞAMLI BİR SATIŞ OFİSİNE DAVETLİSİNİZ 79 Binanın yapılması kadar satılması da önemli bir aşama. Bu aşamada ağırladığınız konuklarınızı yaşayacakları ortamın kalitesi hakkında bilgilendirmeniz,

Detaylı

MOTİVASYON. Nilüfer ALÇALAR. 24. Ulusal Böbrek Hastalıkları Diyaliz ve Transplantasyon Hemşireliği Kongresi Ekim 2014, Antalya

MOTİVASYON. Nilüfer ALÇALAR. 24. Ulusal Böbrek Hastalıkları Diyaliz ve Transplantasyon Hemşireliği Kongresi Ekim 2014, Antalya MOTİVASYON Nilüfer ALÇALAR 24. Ulusal Böbrek Hastalıkları Diyaliz ve Transplantasyon Hemşireliği Kongresi Ekim 2014, Antalya Motivayon nedir? Motivasyon kaynaklarımız Motivasyon engelleri İşimizde motivasyon

Detaylı

ikonu bir yeşilçam (ev dekorasyon)

ikonu bir yeşilçam (ev dekorasyon) (ev dekorasyon) bir yeşilçam ikonu Türk insanının hayatına girdiği 60 lı yıllardan bu yana zarafeti ve paylaşmaktan çekinmediği bilgi birikimiyle rol modeli olmuş Filiz Akın ın İstanbul a bir tepeden bakan

Detaylı

YILBAŞI KATALOĞU. İyiliklerle dolu bir yıl dileriz...

YILBAŞI KATALOĞU. İyiliklerle dolu bir yıl dileriz... YILBAŞI KATALOĞU İyiliklerle dolu bir yıl dileriz... Bu yılbaşında iyi şeyler dükkanından iyilik beğenin! LSV İyi Şeyler Dükkanı nın birbirinden güzel ürünleri arasından hem kendiniz hem de sevdikleriniz

Detaylı

Tatil ve Yöre Rehberi

Tatil ve Yöre Rehberi Tatil ve Yöre Rehberi Kalkan, Antalya ya bağlı olan çok şirin bir sahil kasabasıdır ancak bu ilin merkezinden 200 km. kadar uzaktadır. Özellikle İngiliz turistlerin ilgi gösterdiği Kalkan son yıllarda

Detaylı

Helena S. Paige Çeviri Kübra Tekneci

Helena S. Paige Çeviri Kübra Tekneci Bir Kız Bara Girer Ve... Helena S. Paige Çeviri Kübra Tekneci 4 Bir Kız Bara Girer Ve... Bütün kadınlar bir iç çamaşırından çok fazla şey beklememeleri gerektiğini bilirler. Çok seksi olmak istiyorsanız,

Detaylı

Seyahatte Tasarruf Rehberi Yapmanız ve Yapmamanız Gerekenler

Seyahatte Tasarruf Rehberi Yapmanız ve Yapmamanız Gerekenler Seyahatte Tasarruf Rehberi Yapmanız ve Yapmamanız Gerekenler 10 uygulaması kolay tasarruf ipucu Seyahatin en büyük engellerinden bir tanesi bütçe... Keseyi yönetememek sadece gitmenizin değil, gittiğinizde

Detaylı

parkresidencescadde.com

parkresidencescadde.com parkresidencescadde.com SİZE ÖZEL AYRICALIKLI BİR YAŞAM... Moderni, klasiği, özel hissetmeyi, hayatın merkezinde olmayı, kendini şımartmayı, modayı, sanatı, güneşi, gökyüzünü, ayrıcalıklı yaşamayı

Detaylı

Hayal gücünüzden ilham alınarak inşa edilmiş bir yaşam.

Hayal gücünüzden ilham alınarak inşa edilmiş bir yaşam. Hayal gücünüzden ilham alınarak inşa edilmiş bir yaşam. Kartal ın hayata bakış açısı değişiyor... Hayat yeni bir anlam kazanıyor. 01 Rezidans yaşamının ışıltılı dünyası içinde, tüm ayrıcalıkların elinizin

Detaylı

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000)

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) 14.08.2014 SIRA SIKLIK SÖZCÜK TÜR AÇIKLAMA 1 1209785 bir DT Belirleyici 2 1004455 ve CJ Bağlaç 3 625335 bu PN Adıl 4 361061 da AV Belirteç 5 352249 de

Detaylı

Kanada'da Konaklama. Konaklama ile ilgili alternatıfler sd yurt dışı egitimde. Sizlere istediğiniz yerde konaklama sunuyoruz. Aile yanı konaklama

Kanada'da Konaklama. Konaklama ile ilgili alternatıfler sd yurt dışı egitimde. Sizlere istediğiniz yerde konaklama sunuyoruz. Aile yanı konaklama Kanada'da Konaklama Konaklama ile ilgili alternatıfler sd yurt dışı egitimde Sizlere istediğiniz yerde konaklama sunuyoruz Aile yanı konaklama Kaliteli ve sorumluluk sahibi dil okullarında tüm aileler,

Detaylı

VISTA SUNSET. www.vista-sunset.com. www.gumusluk.com?

VISTA SUNSET. www.vista-sunset.com. www.gumusluk.com? VISTA SUNSET www.vista-sunset.com www.gumusluk.com? EVLERi DOĞANIN KALBİNDE AYRICALIKLI BİR YAŞAM İleride bir sahil kasabasına yerleşeceğim diyenler, ileriyi beklemeyin. size doğayla iç içe bir yaşam sunmaya

Detaylı

BEYAZ YALI Yalı dekorasyonu deyince, genellikle nostaljik çizgiler, eski ve yeniyi içiçe yaşatan dizaynlar, klasik, y a da y an klasik döşenmiş m ekanlar akla geliyor. Oysa, First için görüntüleûiğimiz

Detaylı

TWIST2012/BÜYÜK KOLYELER GÖSTERİŞ ZAMANI IŞILTILI KOLYELER

TWIST2012/BÜYÜK KOLYELER GÖSTERİŞ ZAMANI IŞILTILI KOLYELER 2127 Mercan zincir askılı elbise 159 TL 60008 Altın rengi yüzükler 19 TL 51017 Kolye 39 TL 51019 Kolye 39 TL TWIST2012/BÜYÜK KOLYELER GÖSTERİŞ ZAMANI IŞILTILI KOLYELER 51069 Zincirli siyah kolye 39 TL

Detaylı

BuranoVenedik denince akla ilk

BuranoVenedik denince akla ilk Rengarenk Bir Ada BuranoVenedik denince akla ilk gelen aslında kanallar, gondollar ve maske festivali oluyor. Pek bilinmese de Venedik kendi içinde eşsiz bir görselliğe sahip Burano Adası nı da kapsıyor.

Detaylı

SİZİN WEB SİTENİZ BİR TANEDİR!

SİZİN WEB SİTENİZ BİR TANEDİR! 1 SİZİN WEB SİTENİZ BİR TANEDİR! Tabi şu da bir gerçek ki, sizin siteniz 350 milyon ve hala artmakta olan siteden bir tanesidir. Sitenizin diğerlerinden ayrılması ve ayakta kalması için ne yapabilirsiniz?

Detaylı

2. İstanbul Boğazı 31 kilometre uzunluğundadır. 3. İstanbul Boğazı Asya ve Avrupa yı birbirinden ayırır. 4. İstanbul Boğazını turistler çok severler.

2. İstanbul Boğazı 31 kilometre uzunluğundadır. 3. İstanbul Boğazı Asya ve Avrupa yı birbirinden ayırır. 4. İstanbul Boğazını turistler çok severler. İstanbul Boğazı İstanbul Boğazı Karadeniz ve Marmara Denizi ni birbirine bağlar. Asya ve Avrupa kıtalarını birbirinden ayırır. İstanbul u da ikiye böler. Uzunluğu 31 kilometredir. Genişliği ise 700 metre

Detaylı

Hakkımızda LAVİSER olarak 2003 yılında; gayrimenkul, dekorasyon, mobilya ve tadilat sektöründe ilk adımı attık. 2014 yılında bünyemize kattığımız Laviser markamızla dekorasyon sektöründe inovatif düşünce

Detaylı

HER ŞEYİN BAŞI SAĞLIK

HER ŞEYİN BAŞI SAĞLIK ΕΘΝΙΚΟ & ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ ΤΜΗΜΑ ΤΟΥΡΚΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΚΑΙ ΣΥΓΧΡΟΝΩΝ ΑΣΙΑΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ Μάθηµα : ΤΟΥΡΚΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΙV ΔΕΞΙΟΤΗΤΕΣ ΣΤΟΝ ΠΡΟΦΟΡΙΚΟ ΛΟΓΟ (70013 Γ) HER ŞEYİN BAŞI SAĞLIK Sağlıklı bir

Detaylı

Şubat-NİSAN 2013 HEDİYE KOLEKSİYONU. Siz ve sevdikleriniz için en iyileri BENZERSİZ HEDİYELER

Şubat-NİSAN 2013 HEDİYE KOLEKSİYONU. Siz ve sevdikleriniz için en iyileri BENZERSİZ HEDİYELER Şubat-NİSAN 2013 HEDİYE KOLEKSİYONU Siz ve sevdikleriniz için en iyileri BENZERSİZ HEDİYELER Önümüzdeki aylar her kadını memnun edecek özel fırsatlarla dolu. Anneniz, eşiniz, kız kardeşiniz, arkadaşınız

Detaylı

Asuman Beksarı. Türkiye nin İlk ve Tek Kadın Karides Yetiştiricisi. Yaşamdan Kesitler Sema Erdoğan. J. Keth Moorhead

Asuman Beksarı. Türkiye nin İlk ve Tek Kadın Karides Yetiştiricisi. Yaşamdan Kesitler Sema Erdoğan. J. Keth Moorhead Yaşamdan Kesitler Sema Erdoğan Türkiye nin İlk ve Tek Kadın Karides Yetiştiricisi Asuman Beksarı J. Keth Moorhead Hiç kimse başarı merdivenlerini elleri cebinde tırmanmamıştır. sözünü Asuman Beksarı için

Detaylı

Salonumuza daha ilk adım attığınızda bir güzellik; insani bir sıcaklık ve mükemmel dekore edilmiş yeni mekanımız size Hoş Geldiniz der.

Salonumuza daha ilk adım attığınızda bir güzellik; insani bir sıcaklık ve mükemmel dekore edilmiş yeni mekanımız size Hoş Geldiniz der. 2003 yılından itibaren birçok düğün, davet ve organizasyon gerçekleştiren Sâdâbad Restaurant ın vizyonu, daima müşteri memnuniyeti ve sürekliliği olmuştur. Evliliğe giden mutlu yolda söz, nişan, düğün

Detaylı

SERDİVAN Küçük Bir Cennet...

SERDİVAN Küçük Bir Cennet... SERDİVA Küçük Bir Cennet... SAKARYA I TEKTAŞI SERDİVA DA... 5 yıldızlı yaşam sizi bekliyor. Yeni yaşam trendi Serdivan Gölbaşı Konakları, tüm beklentilerinizin üzerine çıkmak için yükseliyor. Serdivan

Detaylı

Motelimiz, 7 iki kişilik oda, 2 üç kişilik oda ve 3 bungalowdan oluşuyor. Bungalowlarda 2 yatak odası ve 4 yatak var.çocuklu Aileler için çok ideal

Motelimiz, 7 iki kişilik oda, 2 üç kişilik oda ve 3 bungalowdan oluşuyor. Bungalowlarda 2 yatak odası ve 4 yatak var.çocuklu Aileler için çok ideal Adres : Çıralı - Olimpos - Kemer - Antalya - Türkiye Tel : 0090 242 825 73 27-825 73 28 Fax : 0090 242 825 71 28 Web : www.orangemotel.net E-mail : info@orangemotel.net Motelimiz, 7 iki kişilik oda, 2

Detaylı

İş hayatında dengeleri değiştirecek

İş hayatında dengeleri değiştirecek İş hayatında dengeleri değiştirecek 1 2 3 Yıldız a İş imiz Düştü Ankara da iş hayatının nabzının attığı yer olan Yıldız, farklı mimarisiyle göz dolduran Yıldız Kule ye ev sahipliğine hazırlanıyor. İş hayatında

Detaylı

TERMAL SU NEDİR? Termal sular, sıcaklıkları 20 C nin üzerinde ve mineral yönünden zengin olan doğal kaynak sularıdır.

TERMAL SU NEDİR? Termal sular, sıcaklıkları 20 C nin üzerinde ve mineral yönünden zengin olan doğal kaynak sularıdır. Su olmadan medeniyet olmaz. Tarih boyu kurulan bütün medeniyetler su etrafında şekillenmiştir. Su kemerleri, sarnıçlar, çeşmeler ve hamamlar medeniyetin olmazsa olmaz unsurları haline gelmiştir. Özellikle

Detaylı

Yaratıcı ruhun eşsiz ürünü FORD B-MAX...

Yaratıcı ruhun eşsiz ürünü FORD B-MAX... Yaratıcı ruhun eşsiz ürünü FORD B-MAX... Ford B-MAX 2010 yılında Cenevre fuarında konsept araç olarak ilk kez tanıtıldığında eşsiz tasarımı sayesinde büyük hayranlık uyandırmış ve tüm otomobilseverlerin

Detaylı

DÜĞÜN GÜNÜM PROGRAMI

DÜĞÜN GÜNÜM PROGRAMI DÜĞÜN GÜNÜM TV PROGRAMI HEDEF KİTLE Potansiyel Hedef Kitle 14 yaş ve üstü A,B,C,D,E özellikle kadın TV. izleyicisi Programın Hedef Kitlesi 14-65 yaş A,B,C,D,E özellikle kadın TV. izleyicisi Potansiyel

Detaylı

YAZ TEMİZLİĞİ FERAHLIK VEREN BOL KÖPÜKLÜ HEDİYE. 200 g Türk Kahvesi alışverişlerinizde, 100 g Türk Kahvesi de bizden hediye

YAZ TEMİZLİĞİ FERAHLIK VEREN BOL KÖPÜKLÜ HEDİYE. 200 g Türk Kahvesi alışverişlerinizde, 100 g Türk Kahvesi de bizden hediye BOL KÖPÜKLÜ HEDİYE 19 Ağustos ta www.tchibo.com.tr de ve tüm Tchibo larda 200 g Türk Kahvesi alışverişlerinizde, 100 g Türk Kahvesi de bizden hediye Her hafta yeni bir dünya keşfedin. Bu hafta: FERAHLIK

Detaylı

Maison Martin Margiela With H&M LADIES N 1. Yorgan palto: 599 TL. Tayt: 99,95 TL. Şeffaf dolgu topuklu ayakkabı: 499 TL

Maison Martin Margiela With H&M LADIES N 1. Yorgan palto: 599 TL. Tayt: 99,95 TL. Şeffaf dolgu topuklu ayakkabı: 499 TL LADIES N 1 Yorgan palto: Tayt: 99,95 TL Şeffaf dolgu topuklu ayakkabı: 499 TL LADIES N 2 Sütyen görünümlü body: 99,95 TL Geniş kesin denim: 149 TL Bonbon çanta: 129 TL LADIES N 3 Bol kesim boğazlı kazak:

Detaylı

I S T A N B U L A S I A ANADOLU YAKASININ PARLAYAN YILDIZI

I S T A N B U L A S I A ANADOLU YAKASININ PARLAYAN YILDIZI I S T A N B U L A S I A ANADOLU YAKASININ PARLAYAN YILDIZI CEVAHİR HOTEL İSTANBUL ASIA, İSTANBUL KADAR GÜZEL, İSTANBUL KADAR ÖZEL.. İstanbul Anadolu yakasına pozitif değer sağlamaya hazırlanan Cevahir

Detaylı

Bağlıca nın En Kapsamlı Projesi

Bağlıca nın En Kapsamlı Projesi Bağlıca nın En Kapsamlı Projesi YAZICI GRUP / YAZICI İNŞAAT Yazıcı İnşaat, Hasan Yazıcı nın 1954 yılında Trabzon dan iş hayatına atılmak üzere yaptığı göçle başlamıştır. Başlangıçta taşeron olarak çalıştığı

Detaylı

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΜΕΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΡΑΤΙΚΑ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΑ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗΣ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΜΕΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΡΑΤΙΚΑ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΑ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗΣ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΜΕΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΡΑΤΙΚΑ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΑ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗΣ ΤΕΛΙΚΕΣ ΕΝΙΑΙΕΣ ΓΡΑΠΤΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ : 2014 2015 Μάθημα : Τουρκικά Επίπεδο : Ε1 Διάρκεια : 2 ώρες

Detaylı

http://yenimarkamodelleri.com/ Wednesday 29th of October 2014 04:51:20 PM Yeni Marka Modelleri Document generated by https://siteoid.

http://yenimarkamodelleri.com/ Wednesday 29th of October 2014 04:51:20 PM Yeni Marka Modelleri Document generated by https://siteoid. Yeni Marka Modelleri ANASAYFA GIYIM EV DEKORASYON HOBI BEBEK ÇOCUK ÜRÜN TANITIMI VIDEO Uzun Dar Elbise Pull Bear Siyah Ara.. Barbour Bayan Mont Ceket Prism Quilt Çok Şık Bayan Kot Pantolon Zara Uzun Abiye

Detaylı

Aşağıda sizlerle paylaşmak istediğimiz başlıklar bu konuda yol gösterici olacaktır.

Aşağıda sizlerle paylaşmak istediğimiz başlıklar bu konuda yol gösterici olacaktır. Yeni çocuklarımızla tanışmanın, devam eden çocuklarımızı yeniden görmenin heyecanını yaşıyoruz. Hep birlikte keyifli bir eğitim yılı geçireceğimize inanıyoruz. Birlikte geçireceğimiz bu süre, çocuklarımız

Detaylı

ONAY A.Ş DURUKENT DURUKENT

ONAY A.Ş DURUKENT DURUKENT DURUKENT insan odaklı tasarım... Niğde nin en güzel bölgelerinde markalı lüks konut projeleri gerçekleştiren ONAY A.Ş., yeni bir proje DURUKENT i sizlere sunmanın kıvancını yaşıyor. Yaptığımız her iş

Detaylı

Başkent in en özel caddesinde,

Başkent in en özel caddesinde, Başkent in en özel caddesinde, size özel bir hayat... Şehrin merkezinde ama şehrin gürültüsü ve trafiğinden uzakta yer alan, günlük yaşamınızda ihtiyaç duyabileceğiniz her noktaya yakın mesafede konumlanan,

Detaylı

MAKİNELERİN YÜKSELİŞİ: Avrupa, mobil işgücü seçeneklerini araştırmaya başlıyor

MAKİNELERİN YÜKSELİŞİ: Avrupa, mobil işgücü seçeneklerini araştırmaya başlıyor MAKİNELERİN YÜKSELİŞİ: Avrupa, mobil işgücü seçeneklerini araştırmaya başlıyor Hibrit cihazlar, iş amaçlı dizüstü bilgisayarların Avrupa daki egemenliğini tehdit ediyor Tabletlerin mobil çalışma biçimini

Detaylı

Endüstri Mühendisliğini düşünerek tanıyın...

Endüstri Mühendisliğini düşünerek tanıyın... Endüstri Mühendisliğini düşünerek tanıyın... Endüstri mühendisleri işlerini bilmece çözer gibi yapmaz. Ama aşağıda endüstri mühendisliğini tanımanıza yardımcı olacak, bizim alanlardan seçilmiş basit beş

Detaylı

Gold Wings te tek hayalimiz ailelerin mutlu olacakları eve sahip olmalarının mümkün olduğunu göstermektir.

Gold Wings te tek hayalimiz ailelerin mutlu olacakları eve sahip olmalarının mümkün olduğunu göstermektir. Ankara nın en eski yerleşim yerlerinden Yenimahalle de Gold Wings için Yenimahalle nin simgesi bahçeli-evleri için arsanın 7000 m 2 sini yeşil alana ayırdık. Rahatlığınızı ve mutluluğunuzu en ince ayrıntısına

Detaylı