kusursuzlar Uzun Metraj Sinema Filmi

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "kusursuzlar Uzun Metraj Sinema Filmi"

Transkript

1 kusursuzlar Uzun Metraj Sinema Filmi

2 Künye Filmin Adı: Kusursuzlar Yönetmen: Ramin Matin Senaryo Yazarı: Emine Yıldırım Yapımcılar: Emine Yıldırım, Oğuz Kaynak, Bertrand Glosset Oyuncular: Esra Bezen Bilgin, İpek Türktan, İbrahim Selim, Mehmet Ali Nuroğlu Yapım Şirketi: Giyotin Film Tür: Uzun Metraj, Dram, 100 Dakika Çekim Tarihi ve Mekanı: 22 Mayıs - 18 Haziran 2012, Çeşme

3 Filmin Özeti Çeşme, İzmir. Mayıs ın son günleri. Güneş şimdiden kavurmaya başlamış, geceler Çeşme nin meşhur rüzgarıyla sarsılıyor. Turist sezonu daha başlamamış. İstanbul dan gelen iki kız kardeş, Lale (30, doktor) ve Yasemin (34, eczacı) bir kaç ay önce vefat etmiş anneannelerinin Sakızlıkoy daki yazlığında tek başlarına kalıyorlar. Öykü; kardeşlik ilişkilerine, beraber büyümenin getirdiği rahatlığa, bu rahatlığın yarattığı güvenceye ve kan bağı haricinde çok az ortak yanı olan bu iki insan arasındaki ilişkiye dayanıyor. İki kardeş gün içinde, yarımadayı arabayla geziyor ve ıssız plajlarda uzanıp tembellik yapıyorlar. İlk başta her şey çok güzel gözüküyor, hava berrak, deniz pırıl pırıl ve belde huzurlu Ancak bu ilişkide tuhaf bir gerginlik var. Yavaş yavaş sorular sorulmaya başlanıyor: Bu iki şehirli kadının Çeşme ye gelmelerinin asıl sebebi ne? Birbirleriyle alıp veremedikleri ne? Aralarında sakladıkları sır su yüzüne çıktığında çok önemli bir karar vermek zorunda kalacaklar: Yollarını ayıracaklar mı, yoksa gerçekleri beraber mi göğüsleyecekler?

4 Oyuncular YASEMİN: ESRA BEZEN BİLGİN 1973 yılında Ankara da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü nü bitirdi yılında İzmit Şehir Tiyatrosu na girdi. 1997'den bu yana İzmit Şehir Tiyatrosu'nda görev aldı ve Hamlet, Cimri ve Lysistrata dahil pek çok oyunda oynadı, bağımsız prodüksiyonlarda yer aldı. Aksanat Yeni Kuşak Tiyatro'da Şeylerin Şekli ve Aşk Delisi oyunlarında rol aldı. 2004'te Reha Erdem'in yönettiği Korkuyorum Anne filminde oynadı da Ankara Sanat Kurumu Övgüye Değer Kadın Oyuncu Ödülünü kazandı de Sadri Alışık Ödülleri Tiyatroda En İyi Kadın Oyuncu Ödülü nün sahibi oldu. Halen Talimhane Tiyatrosu nda Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince Ama Şimdi İyi adlı oyunda rol alan Bilgin, bu rolüyle 2012 Tiyatro Eleştirmenler Birliği Yılın Oyuncusu ödülünü, Afife Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri nde "Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" ve son olarak "17. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri"nde "Yılın en iyi kadın oyuncusu" ödülünü almıştır.

5 Oyuncular LALE: İPEK TÜRKTAN 1980 de Mersin de doğdu te Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Drama ve Oyunculuk Bölümünü bitirdi. Ankara Öteki Tiyatro da çeşitli oyunlarda oynadıktan sonra İstanbul da Oyun Atölyesi nde Hırçın Kız da (The Taming Of The Shrew) oynadı. DOT tiyatrosunda Mark Ravenhill in Shopping And F***ing oyununda yönetmen yardımcılığı yaptı. Aksanat Yeni Kuşak Tiyatro da Ben Patronum oyununda oynadı. Oyunbaz Tiyatrosunda Martı da Nina yı canlandırdı. Halen TRT de Leyla ile Mecnun dizisinde rol almaktadır de Münih Festivali nde sahnelenen Alman Türk ortak yapımı Çarpma projesinde rol almıştır de Talimhane Tiyatrosu nun Pippa adlı oyununda Pippa Bacca yı canlandırmaktadır.

6 Oyuncular KERİM: İBRAHİM SELİM İbrahim Selim 2005 senesinde Hacettepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü nden mezun oldu. Aynı sene Ne Seninle Ne de Sensiz adlı TRT yapımı dizide rol aldı. Sonrasında İstanbul a taşındı, Kanal D nin Zoraki Koca adlı dizisinde ve 2006 senesinde Ömer Faruk Sorak ın yönettiği Sınav adlı sinema filminde oynadı den itibaren İstanbul Dot Tiyatrosu nda çalışan İbrahim Selim Alışveriş ve S***ş, Malafa, Vur,Yağmala, Yeniden oyunlarında rol aldı da Ramin Matin in Canavarlar Sofrası adlı filminde oynamıştır sezonunda Dot Tiyatrosu nda Dennis Kelly'nin yazdığı Öksüzler oyununda rol almaktadır. İbrahim Selim bu rolüyle 2012 Afife Jale En İyi Erkek Oyuncu Ödülü nün üç aday isminden birisidir.

7 Oyuncular FERİT: MEHMET ALİ NUROĞLU Mehmet Ali Nuroğlu 1979 yılında İstanbul'da doğdu. ODTÜ felsefe bölümünde okuduğu üç yılı geride bırakıp, Hacettepe Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümüne girdi. Çağan Irmak'ın senaryosunu yazdığı ve yönettiği Çemberimde Gül Oya dizisinden teklif alınca İstanbul'a geldi. 12 Eylül öncesi döneminin farklı bir bakış açısıyla anlatıldığı dizide, devrimci Mehmet karakterini başarıyla canlandırdı. Daha sonra Zincirbozan filminde Reis lakaplı ülkücü bir genci oynadı. Sonradan yine aynı ekiple Kurtuluş savaşını anlatan Kırık Kanatlar dizisinde rol aldı. Yer aldığı filmler: Bizim Büyük Çaresizliğimiz (2010), Sonsuz (2008), Başka Semtin Çocukları (2008), Nokta (2008), Peri Tozu (2007), Zincirbozan (2007), Cenneti Beklerken (2006), Umut Adası (2006), An Eye for a Tooth (2005). Yer aldığı diziler: Uçurum (2012), Ömre Bedel (2009), Vurgun (2008), Kırık Kanatlar (2006), Başka Yerde Yok (2005), Çemberimde Gül Oya (2004), Yuvadan Bir Kuş Uçtu (2004).

8 Yapım Şirketi / Giyotin Film 2005 senesinde kurulan Giyotin Film Prodüksiyon, faaliyetlerine başladığı günden itibaren çeşitli film ve belgesel projelerine imza atmıştır. Ödüllü belgeseller üreten ve uluslarası ortak yapımlara imza atan Giyotin, aynı zamanda kurmaca filmlerin yapımcılığını üstlenmiştir. Giyotin in amacı her zaman yüksek kalitede ve nitelikli filmler üretmektir. Giyotin in ortakları farklı alanlarda uzmanlaşmakla birlikte film konusunda aynı tutkulu ve ödün vermeyen yaklaşımı paylaşır.

9 Yapım Şirketi / Giyotin Film Yapımlardan bazıları: KUSURSUZLAR - Yönetmen : Ramin Matin dak. KUSURSUZLAR Uzun Metraj Kurgu Filmi, T.C. Kültür Bakanlığı Sinema ve Telif Hakları Müdürlüğü Sinema Destekleme Kurulu nun 2011/1 Kararıyla maddi destek alan 13 uzun metraj drama film projesinden biridir. Filmin çekimleri 2012 Mayıs - Haziran ayında gerçekleştirilecektir CANAVARLAR SOFRASI - Yönetmen: Ramin Matin- 85 dak Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Dr. Avni Tolunay Özel Jüri Ödülü 2011 Uluslararası Mumbai Film Festivali, Hindistan 2011 Uluslararası Montpellier Film Festivali, Fransa En Iyi Film Müziği Ödülü 2011 Uluslararası Ankara Film Festivali SİYAD En İyi Film Ödülü 2011 Uluslararası Ankara Film Festivali Umut Veren Yönetmen Ödülü, Ramin Matin 2011 Uluslararası Ankara Film Festivali En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü, Gizem Erdem 2011 Uluslararası Ankara Film Festivali En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü, Deniz Eyüboğlu Aydın 2011 Uluslararası Ankara Film Festivali En İyi Müzik Ödülü, Barış Diri

10 Yapım Şirketi / Giyotin Film SAAT : BİR ÖSS BELGESELİ Can Candan ın yönettiği belgesel adını her yıl yaklaşık bir buçuk milyon insanın üniversite okumak için girdiği Öğrenci Seçme Sınavı nın süresi olan 180 dakikadan almaktadır. Bu filmin amacı bu toplumsal travmaya, 2004 yılında ÖSS ye giren altı adayın hayatlarına bir yıl boyunca tanıklık ederek dikkat çekmektir. Festivaller ve Ödüller : İstanbul Film Festivali Bodrum Uluslararası Film Festivali Siyad En İyi Belgesel Ödülü Ankara Uluslararası Film Festivali En İyi Üçüncü Belgesel Ödülü Siyad Ödülleri En İyi Belgesel Adayı DISCOVERY EUROPE KANALI için kısa belgeseller Pimp My Moped (Uluslararası PROMAX TV ÖDÜLÜ) Balloon Tycoon / Oktaykan Power / Turkish Chopper / Devrim Cars / İstanbul Apocalypse 2007 YASTIĞIM TAŞ, YORGANIM TAŞ Belgeseli, 52 dakika Avrupa Birliği Türkiye Komisyonu nun Kültürel Fonu yla üretilen bu belgesel film, Kapadokya Mustafapaşa kasabasına 1924 te Lozan mübadelesiyle yerleştirilen ve Selanik ten göç etmiş mübadil topluluğun kültürünü, dilini ve yaşam tarzını irdeleyen sosyal bir belgeseldir. Lozan Mübadiller Vakfı nın ortaklığında gerçekleştirilmiştir UNVEILING THE TURKISH WOMAN Belgesel, 52 dakika Yönetmenliğini Olga Nakkaş ın yaptığı bu belgesel, 2006 yılında İstanbul da yaşayan ve farklı sosyo- ekonomik sınıflardan gelen 10 kadının hayatlarını takip ederek Türkiye de yaşayan kadınların toplumsal durumunu derinlemesine röportajlarla yansıtmaktadır. Film Avrupa Birliği Fonuyla gerçekleştirilmiştir ve AL ARABİYA kanalında yayınlanmıştır.

11 Yönetmen RAMİN MATİN 1977 yılında Ankara da dünyaya gelen Ramin Matin öğrenimine Fransa da başladı da ABD Loyola Marymount Üniversitesi Sinema Bölümü nden mezun olduktan sonra, İstanbul Bilgi Üniversitesi nden Sinema ve TV bölümünde yüksek lisansını bitirdi. Giyotin Film in kurucu ortaklarından olan Ramin Matin 2000 senesinden bu yana yurtiçi ve yurtdışı çeşitli projelerde yönetmenlik ve görüntü yönetmenliği yapmaktadır. İlk uzun metraj filmi olan Canavarlar Sofrası 2011 Antalya Altın Portakal Film Festivali nde Dr. Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü ne layık görülmüş, 2012 Ankara Film Festivali nde Umut Veren En İyi Yönetmen ve SİYAD En İyi Film ödülü nü kazanmıştır. Aynı filmle Fransa Montpellier Akdeniz Film Festivali nde yarışan Ramin Matin, Montpellier festivalden ikinci filmi için şimdiden yarışma daveti almıştır.

12 Yapımcılar YAPIMCI ve SENARYO YAZARI: EMİNE YILDIRIM (GİYOTİN FİLM) Emine Yıldırım ODTÜ İşletme Bölümü nden mezun olduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü nde yüksek lisans çalışmalarını tamamladı ten itibaren film sektöründe çeşitli görevlerde yer aldı senesinde, Bilgi Üniversitesi nden sınıf arkadaşlarıyla beraber Giyotin Film Prodüksiyon Şirketi ni kurdu. Tanıtım filmleri, kısa filmler ve uluslararası belgesellerin yapımcılığını ve ortak yapımcılığını yürüttü. Yapımları arasında Discovery Europe Kanalı için 6 kısa belgesel ve Avrupa Birliği Türkiye Komisyonu desteğiyle gerçekleştirilen uzun metraj bir belgesel bulunmaktadır. YAPIMCI ve SES TASARIMI: OĞUZ KAYNAK (GİYOTİN FİLM) İstanbul Üniversitesi Radyo-Tv-Sinema bölümünde lisans, Bilgi Üniversitesi Sinema Televizyon bölümünde Sinema TV yüksek lisans yapan Oğuz Kaynak Giyotin Film in kurucu ortakları arasında yer almaktadır. Kayıttan tasarıma kadar ses konusunda her alanda, pek çok ulusal ve uluslararası projede çalışan Oğuz Kaynak Giyotin Film de yapımcı ve ses tasarımcısı olarak çalışmaktadır.

13 Destekler 2010 Kültür ve Turizm Bakanlığı Proje Geliştirme Desteği TL 2010 Fransa Montpellier Film Festivali Proje Geliştirme Bursu Yarışmacı 2011 İstanbul Film Festivali Uluslararası Ortak Yapım Atölyesi Daveti 2011 Kültür ve Turizm Bakanlığı Uzun Metraj Film Yapım Desteği TL Uluslararası Ortak Yapımcılar Script House (Almanya) Play Film (Fransa) Türkiye Sinema Dağıtımcısı M3 Film

14 İletişim Bilgileri Giyotin Film Kusursuzlar Film resmi sitesi Emine Yıldırım: Oğuz Kaynak: Dilde Mahalli:

ANTALYA ALTIN PORTAKAL'DA JÜRİ HEYECANI!

ANTALYA ALTIN PORTAKAL'DA JÜRİ HEYECANI! ANTALYA ALTIN PORTAKAL'DA JÜRİ HEYECANI! 51. ULUSLARARASI ANTALYA ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ'NİN ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI'NIN JÜRİSİ BELLİ OLDU Bu yıl 51.si düzenlenecek olan Uluslararası Antalya

Detaylı

Sıcak bir yaz gecesi Ece (Nehir Erdoğan) Amerika dan yeni dönmüş olan Cenk in (İlker Kaleli) kaldığı eve gider ve eskide kalmış bir aşk alevlenir.

Sıcak bir yaz gecesi Ece (Nehir Erdoğan) Amerika dan yeni dönmüş olan Cenk in (İlker Kaleli) kaldığı eve gider ve eskide kalmış bir aşk alevlenir. Sıcak bir yaz gecesi Ece (Nehir Erdoğan) Amerika dan yeni dönmüş olan Cenk in (İlker Kaleli) kaldığı eve gider ve eskide kalmış bir aşk alevlenir. Yakın bir dost aldatılmak üzeredir. Ve eve Faruk (Tardu

Detaylı

Rıza kahraman olmak ister, Ayperi ise kahramanını bulmak! Suriçili dolmuş şoförü Rıza ( Fatih Artman ), doğup büyüdüğü mahallede, esnafın ve

Rıza kahraman olmak ister, Ayperi ise kahramanını bulmak! Suriçili dolmuş şoförü Rıza ( Fatih Artman ), doğup büyüdüğü mahallede, esnafın ve Rıza kahraman olmak ister, Ayperi ise kahramanını bulmak! Suriçili dolmuş şoförü Rıza ( Fatih Artman ), doğup büyüdüğü mahallede, esnafın ve mahallelinin gözbebeği olan bir gençtir. Rıza ya bildiği her

Detaylı

Umut Aral: En önemlisi insanların size inanması.

Umut Aral: En önemlisi insanların size inanması. Umut Aral: En önemlisi insanların size inanması. Çarpışma adlı kısa filmiyle yurtiçi ve yurtdışında birçok ödül kazanmış olan Umut Aral, Otuzdört (1999) ve Çarpışma nın (2005) gösteriminden sonra Yamaç

Detaylı

Şimdiki Zaman Filmi Basın Dosyası

Şimdiki Zaman Filmi Basın Dosyası Şimdiki Zaman Filmi Basın Dosyası Şimdiki Zaman 6 Eylül 2013 de sinemalarda! Belmin Söylemez in festivallerden ödüllerle dönen ilk uzun metraj filmi Şimdiki Zaman 6 Eylül de gösterime giriyor. Film işsiz

Detaylı

Yumurta 60. Cannes Film Festivali nde

Yumurta 60. Cannes Film Festivali nde Yumurta 60. Cannes Film Festivali nde Semih Kaplanoğlu nun Yusuf Üçlemesi nin ilk filmi Yumurta bu yıl 60 ıncısı düzenlenen Cannes Film Festivali nin Quinzaine des Realisateurs Bölümüne seçildi. Eurimages,

Detaylı

ADAPAZARI ÖZEL ENKA ANADOLU LİSESİ 5.GENÇ KADRAJ KISA FİLM YARIŞMASI YÖNETMELİĞİ (ŞARTNAME)

ADAPAZARI ÖZEL ENKA ANADOLU LİSESİ 5.GENÇ KADRAJ KISA FİLM YARIŞMASI YÖNETMELİĞİ (ŞARTNAME) ADAPAZARI ÖZEL ENKA ANADOLU LİSESİ 5.GENÇ KADRAJ KISA FİLM YARIŞMASI YÖNETMELİĞİ (ŞARTNAME) Adapazarı Özel Enka Anadolu Lisesi tarafından, Türkiye deki tüm ortaöğretim öğrencilerinin katılımına açık, kısa

Detaylı

Kocan varsa varsın, yoksa geçmiş olsun

Kocan varsa varsın, yoksa geçmiş olsun Kocan varsa varsın, yoksa geçmiş olsun Şebnem Burcuoğlu nun çok satan Kocan Kadar Konuş romanından uyarlanan film bu toprağın kadınlarının daha çocukken nasıl koca bulmaya programlandıklarını anlatıyor.

Detaylı

Meltem Cumbul: Türkiye de kadın hikayelerinin çok fazla yeri yok, o yüzden yazmak istedim...

Meltem Cumbul: Türkiye de kadın hikayelerinin çok fazla yeri yok, o yüzden yazmak istedim... Meltem Cumbul: Türkiye de kadın hikayelerinin çok fazla yeri yok, o yüzden yazmak istedim... Mithat Alam Film Merkezi 2009 Güz döneminde oyuncu retrospektifleri kapsamında Meltem Cumbul u konuk etti. Filmografisinin

Detaylı

Tiyatro ve sinema oyunculuğu, eğitmen, senarist, yönetmen, müzisyen gibi pek çok sıfatı kendiyle bütünleştiren değerli sanatçı Ayla Algan ile

Tiyatro ve sinema oyunculuğu, eğitmen, senarist, yönetmen, müzisyen gibi pek çok sıfatı kendiyle bütünleştiren değerli sanatçı Ayla Algan ile Ayla algan Tiyatro ve sinema oyunculuğu, eğitmen, senarist, yönetmen, müzisyen gibi pek çok sıfatı kendiyle bütünleştiren değerli sanatçı Ayla Algan ile tiyatroyu, Türkiye sinemasını, rol aldığı, yönettiği

Detaylı

BENİM ÇOCUĞUM bir aile filmi

BENİM ÇOCUĞUM bir aile filmi BENİM ÇOCUĞUM bir aile filmi 2013 82 dakika Renkli Türkçe Yönetmen: Can Candan Yapım: Surela Film Yapımcılar: Can Candan, Ayşe Çetinbaş, Gökçe İnce Ortak Yapımcı: H. Metehan Özkan Film Hakkında Çocuğunuz

Detaylı

TOPRAĞIN ÇOCUKLARI OYUNCU BİYOGRAFİLERİ KEMAL ÖĞRETMEN

TOPRAĞIN ÇOCUKLARI OYUNCU BİYOGRAFİLERİ KEMAL ÖĞRETMEN TOPRAĞIN ÇOCUKLARI OYUNCU BİYOGRAFİLERİ KEMAL ÖĞRETMEN Anadolu Köy Enstitüsü Müdürü. İleri görüşlü, kendinden emin, öğrencilerinin geleceğini düşünen ve onları yüreklendiren, Köy Enstitülerine gönül vermiş

Detaylı

4. KADIN YÖNETİCİLER ZİRVESİ

4. KADIN YÖNETİCİLER ZİRVESİ 4. KADIN YÖNETİCİLER ZİRVESİ 21 Şubat 2007, Çarşamba / İstanbul Ceylan Intercontinental Hotel 09.30 10.00 Açılış 10.00 11.00 Kadın liderler Prof. Dr. Yeşim Toduk Akiş - Amrop International Türkiye / Kurucu

Detaylı

Canlıyız, canlı mı canlı Ölüler yaşamadıkları için ölüler. Yaşam adına ölenler Kıyamete kadar yaşayanlar.

Canlıyız, canlı mı canlı Ölüler yaşamadıkları için ölüler. Yaşam adına ölenler Kıyamete kadar yaşayanlar. Can Yücel Şiirlerinden Uyarlayan : Genco Erkal Video-Desenler : Mehmet Güleryüz Yöneten ve Oynayan : Kemal Kocatürk Müzik : Ayça Kocatürk Çevre Düzeni : Sırrı Topraktepe Işık : Aslı Atasoy Canlıyız, canlı

Detaylı

TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ

TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ İÇİNDEKİLER TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ...2 TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ İSTANBUL...3 İBB KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ...4 YENİDEN EDEBİYAT MEVSİMİ...5 4. İSTANBUL EDEBİYAT MEVSİMİ...7 AÇILIŞ PROGRAMI...8 TASAVVUF VE DİL...9

Detaylı

Kipa Kurumsal İletişim Direktörü Ellen Gladders ile söyleşi

Kipa Kurumsal İletişim Direktörü Ellen Gladders ile söyleşi Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı yayın organıdır üç ayda bir yayımlanır ocak 2014 Kipa Kurumsal İletişim Direktörü Ellen Gladders ile söyleşi Dünyanın ilk Filantropi fakültesinin kurucu dekanı Prof. Dr.

Detaylı

SON ÇIKIŞ SIREN S CALL

SON ÇIKIŞ SIREN S CALL PITCHING SON ÇIKIŞ SIREN S CALL Yönetmen / Director Ramin Matin Yapımcılar / Producers Emine Yıldırım, Oğuz Kaynak Senarist / Screenwriter Can Kantarcı, Ramin Matin Planlanan Çekim Tarihi Estimated Shooting

Detaylı

Alev (Barutçu) Öztürk Ayfer Yazgan Gül Aylin Kalem Ayşen Önen

Alev (Barutçu) Öztürk Ayfer Yazgan Gül Aylin Kalem Ayşen Önen Alev (Barutçu) Öztürk 1979 Sainte Pulcherie,1982 Notre Dame de Sion mezunudur. Yüksek öğrenimine Boğaziçi İşletme Fakültesi'nde devam etmiş, 1987 yılında mezuniyet sonrası Yapı ve Kredi Bankası, Tekstilbank

Detaylı

9 NİSAN DA SİNEMALARDA

9 NİSAN DA SİNEMALARDA 60. ULUSLARARASI BERLİN FİLM FESTİVALİ ALTIN AYI ÖDÜLÜ 9 NİSAN DA SİNEMALARDA Bir SEMİH KAPLANOĞLU filmi www.kaplanfilm.com Medya İletişim / Neylan Acar Tunalı 0 532 794 26 54 neylan.acar@gmail.com BAL

Detaylı

Bir Egeli nin Portresi Ali Rıza Karacan Söyleşi: Gamze Karademir Erol. Klişelere Karşı: Cahil Periler Makale: Nino Edishesarhvili

Bir Egeli nin Portresi Ali Rıza Karacan Söyleşi: Gamze Karademir Erol. Klişelere Karşı: Cahil Periler Makale: Nino Edishesarhvili Yirminci sayımıza ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kolay olmadı. Okuyan ve değer verenler ile Rektörümüzün koşulsuz desteği sayesinde buralara kadar gelebildik. Bu sayımızda sinema dosyasının büyük bir

Detaylı

- EDİTÖR DEN - www.kultursanat.com.tr

- EDİTÖR DEN - www.kultursanat.com.tr - EDİTÖR DEN - 26 Haziran-02 Temmuz 2015 /S/03 Camda asılı duran beyaz kağıt parçası Daha iyi ve başarılı işlere imza atmak için sizlerin samimi eleştirilerine ihtiyacımız var. sezgin@kultursanat.com.tr

Detaylı

geleneksel başlangıç tekerlemesinin diliyle bir dolandırıcı tüccarın öyküsünü anlatmaktadır. Güneşin Savrulduğu Yerden (öyküler, 1988): 1980 de

geleneksel başlangıç tekerlemesinin diliyle bir dolandırıcı tüccarın öyküsünü anlatmaktadır. Güneşin Savrulduğu Yerden (öyküler, 1988): 1980 de "7000 Yıllık Uçan Halıya Ters Binen Hırcar" Yazan Ahmet Say Uyarlayan ve Yöneten Yücel Erten Muzik Fazıl Say Müzik Direktörü Çiğdem Erken Kostüm Türkan Kafadar Dekor Sırrı Topraktepe Işık Tasarımı Aslı

Detaylı

doğan yayın holding a.ş. 2011 faaliyet raporu

doğan yayın holding a.ş. 2011 faaliyet raporu doğan yayın holding a.ş. 2011 faaliyet raporu içindekiler Bir Bakışta 1 Misyon ve Strateji 2 Faaliyet Alanları 8 Hissedar Değeri Yönetim 10 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 12 Yönetim Kurulu 14 İcra Kurulu

Detaylı

2012: Üniversitemiz için dinamik, heyecanlı ve yoğun bir

2012: Üniversitemiz için dinamik, heyecanlı ve yoğun bir Kampüse yeni yıl anketi 2013 e 3 gün kaldı Muhabirlerimiz sizler için bir Yeni Yıl Anketi yaptı. Üniversitemizde öğretim üyesi, sekreter, kat veya güvenlik görevlisi olarak hizmet veren ya da öğrenci olan

Detaylı

2015-2017 Dönemi Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Osman Aydın 1975 Ordu doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendiliği bölümünden, 2012 yılında da Anadolu Üniversitesi AÖF Fotoğrafçılık ve Kameramanlık

Detaylı

Soruşturma: Hisar Kısa Film Seçkisi Yönetmenlerinin Ağzından Kısa Film

Soruşturma: Hisar Kısa Film Seçkisi Yönetmenlerinin Ağzından Kısa Film Soruşturma: Hisar Kısa Film Seçkisi Yönetmenlerinin Ağzından Kısa Film Mithat Alam Film Merkezi, 2005 yılından bu yana bir yıl içerisinde yapılmış en iyi on kısa filmi kapsayan Hisar Kısa Film Seçkisi

Detaylı

12-13 Nisan 2013 Almira Otel, Bursa. Geleceği Hazırlamak

12-13 Nisan 2013 Almira Otel, Bursa. Geleceği Hazırlamak 11. KALİTE VE BAŞARI SEMPOZYUMU Kalite ve Başarı Sempozyumu KalDer Bursa Şubesi ve BUSİAD işbirliğinde; Bursa Valiliği, Uludağ Üniversitesi, Uludağ İhracatçı Birlikleri ve Aiesec Bursa Şubesi destekleriyle

Detaylı

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü nde

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü nde 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü nde Tiyatro Sevdalılarına Bir Armağan İstanbul un 100 Sahne Sanatçısı Yayında! İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş, İstanbul un sahne hayatına emek veren 100 duayen

Detaylı

Sevgili hemşehrilerim

Sevgili hemşehrilerim Sevgili hemşehrilerim İbrahim KARAOSMANOĞLU Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Çok eskilere dayanan büyük bir tarihimiz var. Millet olarak pek çok badireler atlatmışız. Devlet idaresinde binlerce yıllık

Detaylı

HANY ABU-ASSAD Paradise Now

HANY ABU-ASSAD Paradise Now bir HANY ABU-ASSAD Paradise Now filminin yönetmeninden filmi 02 KONU İşgal altındaki Filistin i ayıran Tecrit Duvarı... Ömer, duvarın bu tarafında; ailesiyle yaşayan ve fırıncılık yapan bir delikanlı,

Detaylı