MADDE sayılı Kanuna aşağıdaki geçici maddeler eklenmiştir.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "MADDE 32 2547 sayılı Kanuna aşağıdaki geçici maddeler eklenmiştir."

Transkript

1 26 Kasım 2014 ÇARŞAMBA Resmî Gazete Sayı : KANUN TÜRKİYE SAĞLIK ENSTİTÜLERİ BAŞKANLIĞI KURULMASI İLE BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN Kanun No Kabul Tarihi: 19/11/2014 MADDE sayılı Kanuna aşağıdaki geçici maddeler eklenmiştir. GEÇİCİ MADDE 67 Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihte yükseköğretim kurumlarında kayıtlı olan öğrenciler bakımından azami sürelerin hesaplanmasında, daha önceki öğrenim süreleri dikkate alınmaz. GEÇİCİ MADDE 68 Yükseköğretim kurumlarından bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce ilişiği kesilen öğrenciler, ilişiklerinin kesildiği yükseköğretim kurumuna bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren beş ay içinde başvuruda bulunmaları hâlinde, geçici 58 inci maddede yer alan esaslara göre, ilgili yükseköğretim kurumunda açılmış program ve ders var ise takip eden eğitim-öğretim yarıyılında, yoksa takip eden eğitim-öğretim yılında öğrenimlerine başlayabilirler. Yukarıda yer alan Kanun hükmü ile 25 Şubat 2011 tarih ve sayılı Resmi Gazetenin Mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe giren 6111 sayılı Kanunun 173. Maddesi ile 2547 Sayılı Kanuna eklenen Geçici 58. Madde kapsamında uygulanmak üzere 26 Kasım 2014 tarihinden önce ilişiği kesilmiş öğrenciler için 25 Nisan 2015 tarihine kadarki beş aylık süre içerisinde müracaat etmeleri halinde bu yasadan yararlanarak öğrenime dönme hakkı elde edeceklerdir. Yularıda yer alan kanun hükmü 6111 Sayılı Kanunun 173. Maddesi ile getirilen ve Öğrenci Affı olarak bilinen 58. Maddede yararlanamayanlara yeniden yararlanma imkanı sunmaktadır. Bu yasa kapsamında yararlanmak ve yeniden öğrenime dönmek isteyen öğrencilerimiz aşağıda yer alan dilekçe örneklerine uygun dilekçeler yazarak müracaatlarını yapmaları gerekmektedir. Müracaat eden öğrencilerin durumları aşağıda yer alan 6111 sayılı Kanunun 173. Maddesinin uygulanmasında belirlenen kriter ve uygulamalar, bu yasa kapsamında yararlanmak için müracaat edenlere de aynı şekilde uygulanacaktır.

2 DUYURU Yukarıda yer alan 6569 sayılı Af Yasasında Faydalanacak öğrencilerin tarihinden itibaren; Öğretim Yılı Bahar Yarıyılında öğretime başlamak isteyenlerin en geç 02 Şubat 2015 tarihine kadar müracaat etmeleri zorunludur. Bu tarihten sonra, 25 Nisan 2015 tarihine kadar dilekçe verenler, öğretim yılı Güz yarıyılında eğitim-öğretime başlatılacaktır. 25 Nisan 2015 tarihinden sonra, müracaat süresi dolması nedeniyle dilekçe alınmayacaktır. 1- Üniversitemiz Tıp, Mühendislik, Eczacılık, Fen-Edebiyat, Eğitim, İktisadi ve İdari Bilimler, İlahiyat, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakülteleri ile Malatya Sağlık Yüksekokulu ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokullarından kaydı silinenler Örnek-1 deki dilekçe örneğini dolduracak ve İnönü Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Kampus/MALATYA adresine teslim edecektir. 2- Ziraat Fakültesi ile Battalgazi ve Akçadağ Meslek Yüksekokullarından kaydı silinenler Örnek-2 deki dilekçe örneğini dolduracak ve Battalgazi Kampüsündeki Öğrenci İşleri Bürosuna teslim edecektir. 3- Malatya, Hekimhan, Kale, Arapgir ve Yakınca Meslek Yüksekokullarında kaydı silinenler, Örnek-3 deki dilekçe örneğini dolduracak ve daha önce kayıtlı oldukları veya kazandıkları halde kayıt yaptırmadıkları meslek yüksekokul müdürlüklerine teslim edeceklerdir. 4- Üniversitemize bağlı Enstitülerden kaydı silinenler de Örnek-4 deki dilekçeyi dolduracak ve kayıtlarının silindiği Enstitü müdürlüğünün İnönü Üniversitesi merkez kampüsündeki müdürlüklerine teslim edecektir. - Posta ile gönderilecek dilekçeler işleme konacaktır ancak postada olabilecek kayıp ve gecikmelerde, Üniversitemiz sorumlu değildir. ÖNEMLE DUYURULUR

3 (Dilekçe Örneği -1) T.C. İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNE Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Kampus/MALATYA Üniversitenizin...Fakültesine/Yüksekokulunun.Bölümüne/Programına yılında ÖSS/özel yetenek sonuçlarına göre kesin kayıt yaptırdım. Ancak aşağıda belirtilen nedenden dolayı Üniversitenizdeki kaydım..tarihinde silindi. 26 Kasım 2014 tarih ve sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 6569 Sayılı Kanunun 32. Maddesi kapsamında çıkartılan öğrenci af yasasında faydalanmak istiyorum Gereğini arz ederim. Öğrenci No :.. T.C. Kimlik No: Tarih:.. Adres:.. Adı Soyadı: İmzası :.. Telefon no. Ev :.. Telefon No Cep:.. Kayıt Silinme Nedeni : 1- Kendi İsteğim ile 2- Devamsızlık Nedeniyle 3- Başarısızlık Nedeniyle 4- İkinci Öğretim Ücretini Yatıramadığımdan 5- Disiplin Cezası almam nedeniyle (Çıkartılma cezası) 6- Diğer Nedenler Not: Dilekçenizde fakültenizi/yüksekokulunuzu, Bölümünüzü/Programınızı kayıt yılınızı belirtmek zorunludur. Ayrılış tarihinizi ve öğrenci numaranızı hatırladığınız kadarıyla yazınız. - Adınız ve Soyadınızı bizim kayıtlarımızda yer alan şekli ile yazınız, Mahkeme kararı ile veya evlilik nedeniyle olan değişikliği aşağıda belirtiniz. Şu anda kullanmakta olduğunuz Adınız ve Soyadınız :

4 (Dilekçe Örneği -2) T.C. İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNE Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Tacan Kampus-Battalgazi /MALATYA Üniversitenizin Fakültesinin/Yüksekokulunun. Bölümüne/Programına yılında ÖSS sonuçlarına göre kesin kayıt yaptırdım. Ancak aşağıda belirtilen nedenden dolayı Üniversitenizdeki kaydım..tarihinde silindi. 26 Kasım 2014 tarih ve sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 6569 Sayılı Kanunun 32. Maddesi kapsamında çıkartılan öğrenci af yasasında faydalanmak istiyorum Gereğini arz ederim. Öğrenci No :.. T.C. Kimlik No: Tarih:.. Adres:.. Adı Soyadı: İmzası :.. Telefon no. Ev :.. Telefon No Cep:.. Kayıt Silinme Nedeni : 1- Kendi İsteğim ile 2- Devamsızlık Nedeniyle 3- Başarısızlık Nedeniyle 4- İkinci Öğretim Ücretini Yatıramadığımdan 5- Disiplin Cezası almam nedeniyle (Çıkartılma cezası) 6- Diğer Nedenler Not: Dilekçenizde fakültenizi/yüksekokulunuzu, Bölümünüzü/Programınızı kayıt yılınızı belirtmek zorunludur. Ayrılış tarihinizi ve öğrenci numaranızı hatırladığınız kadarıyla yazınız. - Adınız ve Soyadınızı bizim kayıtlarımızda yer alan şekli ile yazınız, Mahkeme kararı ile veya evlilik nedeniyle olan değişikliği aşağıda belirtiniz. Şu anda kullanmakta olduğunuz Adınız ve Soyadınız :

5 (Dilekçe Örneği -3) T.C. İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne. /MALATYA Üniversitenizin. Meslek Yüksekokulunun. Programına yılında ÖSS sonuçlarına göre kesin kayıt yaptırdım. Ancak aşağıda belirtilen nedenden dolayı Üniversitenizdeki kaydım..tarihinde silindi. 26 Kasım 2014 tarih ve sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 6569 Sayılı Kanunun 32. Maddesi kapsamında çıkartılan öğrenci af yasasında faydalanmak istiyorum Gereğini arz ederim. Öğrenci No :.. T.C. Kimlik No: Tarih:.. Adres:.. Adı Soyadı: İmzası :.. Telefon no. Ev :.. Telefon No Cep:.. Kayıt Silinme Nedeni : 1- Kendi İsteğim ile 2- Devamsızlık Nedeniyle 3- Başarısızlık Nedeniyle 4- İkinci Öğretim Ücretini Yatıramadığımdan 5- Disiplin Cezası almam nedeniyle (Çıkartılma cezası) 6- Diğer Nedenler Not: Dilekçenizde fakültenizi/yüksekokulunuzu, Bölümünüzü/Programınızı kayıt yılınızı belirtmek zorunludur. Ayrılış tarihinizi ve öğrenci numaranızı hatırladığınız kadarıyla yazınız. - Adınız ve Soyadınızı bizim kayıtlarımızda yer alan şekli ile yazınız, Mahkeme kararı ile veya evlilik nedeniyle olan değişikliği aşağıda belirtiniz. Şu anda kullanmakta olduğunuz Adınız ve Soyadınız :

6 (Dilekçe Örneği -4) T.C. İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNE Enstitüsü Müdürlüğüne Kampüs/MALATYA Enstitünüz..Anabilim Dalı....Bilim Dalına yılında Yüksek Lisans/Doktora kayıt yaptırdım. Ancak aşağıda belirtilen nedenden dolayı Üniversitenizdeki kaydım..tarihinde silindi. 26 Kasım 2014 tarih ve sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 6569 Sayılı Kanunun 32. Maddesi kapsamında çıkartılan öğrenci af yasasında faydalanmak istiyorum Gereğini arz ederim. Öğrenci No :.. T.C. Kimlik No: Tarih:.. Adres:.. Adı Soyadı: İmzası :.. Telefon no. Ev :.. Telefon No Cep:.. Kayıt Silinme Nedeni : 1- Kendi İsteğim ile 2- Devamsızlık Nedeniyle 3- Başarısızlık Nedeniyle 4- İkinci Öğretim Ücretini Yatıramadığımdan 5- Disiplin Cezası almam nedeniyle (Çıkartılma cezası) 6- Diğer Nedenler Not: Dilekçenizde fakültenizi/yüksekokulunuzu, Bölümünüzü/Programınızı kayıt yılınızı belirtmek zorunludur. Ayrılış tarihinizi ve öğrenci numaranızı hatırladığınız kadarıyla yazınız. - Adınız ve Soyadınızı bizim kayıtlarımızda yer alan şekli ile yazınız, Mahkeme kararı ile veya evlilik nedeniyle olan değişikliği aşağıda belirtiniz. Şu anda kullanmakta olduğunuz Adınız ve Soyadınız :

7 İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ 6569 SAYILI KANUNUN 32 NCİ MADDESİ KAPSAMINDA, GEÇİCİ 68 İNCİ MADDE İLE VERİLEN ÖĞRENCİ AFININ 6111 SAYILI KANUNUN 173 ÜNCÜ MADDESİ İLE 2547 SAYILI KANUNA EKLENEN 58 SAYILI GEÇİCİ MADDENİN UYGULAMA İLKELERİ 1-Bu yasa kapsamında, mesai bitimine kadar dilekçe veren öğrencilerin; Eğitim-Öğretim yılı Bahar yarıyılında öğrenime başlatılmalarına, bu tarihten sonra af için dilekçe verme süresinin sona ereceği 25 Nisan 2015 tarihine kadar müracaat eden öğrencilerin öğretim yılı Güz yarıyılında öğretime başlatılmalarına, 2-Öğrencilerin, eski öğrencilikleri süresince tabi oldukları ders müfredatı değişmiş olması halinde, durumlarının yeni müfredata göre yeniden değerlendirilmesine, eskide başarılan derslerden değişmeyenlerin olduğu gibi sayılmasına, eskide başarılan ancak yeni müfredat ta yer almayan derslerin, eşdeğeri bulunması halinde bu derslere eşdeğer sayılmasına, programda yer alan diğer derslerin, Üniversitemizin Eğitim -Öğretim ve Sınav Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde yeniden alınması konusunda öğrencilere intibak yapılmasına, 3- Kayıt yaptırdıktan sonra öğrenime hiç devam etmemiş veya kayıt yaptırdığı dönemde tabi olduğu ders müfredatı tümüyle değişmiş ya da kazandığı halde hiç kayıt yaptırmamış olan öğrencilerin, kayıtlı bulundukları bölüm veya programın, öğretim yılında uygulayacağın ders müfredatında sorumlu tutularak kayıtlarının yapılmasına ; 4- Bu yasa ile öğrenime dönen öğrencilerin, eski öğrenciliklerinde kullanmış oldukları öğrenim sürelerinin, eski öğrenciliklerinde başarmış oldukları derslerin yer aldığı yarıyıl veya yıl kadarının öğrenim sürelerine sayılmasına; 5- Bu yasada yararlanarak, ayrıldığı yükseköğretim kurumuna kayıt yaptırıp işi veya ikametinin ilimiz sınırları içerisinde olduğunu belgeleyenlerin üniversiteye giriş yılı itibarıyla geçmek istediği fakülte, yüksekokul, meslek yüksekokulu veya lisansüstü programların taban puanını sağlamaları, lisansüstü programların giriş şartlarını sağlamaları halinde, eşdeğer diploma programlarına yatay geçiş talebinde bulunabilirler. Bu adaylarda aranan şartlar ve istenecek belgeler, müracaat tarihleri, aşağıda belirtildiği gibi yapılmasına;

8 a- Kayıtlı bulundukları Üniversiteden, kayıt yaptırdıkları yıla ait ÖSYS Sonuç Belgesinin tasdikli sureti; b- Lisansüstü programlar için kayıtlı bulunduğu programa giriş sırası nda sunmuş olduğu LES veya ALES,ÜDS veya KPDS sonuç belgelerinin tasdikli sureti, c sayılı Kanunun 32 inci maddesi kapsamında yeniden öğrenciliğe kayıt yaptırdığına dair belge, d- Eski öğrenciliği süresi içerisinde almış olduğu dersler var ise bu derslere ait not transkripti ve ders içerikleri, e- Müracaat ta bulunan şahsın; Mernis sisteminde T.C. Kimlik numarası ile yapılacak adres sorgusunda Malatya İli sınırları içerisinde ikamet ettiğinin kanıtlanması zorunludur. f- Yukarıda belirtmiş olduğumuz belgeler ile birlikte adayların, öğretim yılı Bahar yarıyılı için 15 Şubat 2015 tarihine kadar, öğretim yılı Güz yarıyılına geçiş için 15 Eylül 2015 tarihine kadar ilgili Fakülte, Yüksekokul, Meslek Yüksekokul ve Enstitü Müdürlüklerine müracaat etmelerine, g- Müracaatların değerlendirerek, kayıt hakkı kazanan öğrencilerin isim listeleri internette kendi sitelerinde ilan edecektir, bu adayların kesin kayıt işlemleri ilanı izleyen hafta içerisinde yapılmasına, 6- Öğrencilerin daha önce öğrenim gördükleri bölüm, program ve anabilim dallarının kapatılmış olması halinde, ilgili fakülte, yüksekokul, meslek yüksekokulu ve enstitü yönetim kurulları bu öğrencilerin intibaklarını eşdeğer veya en uygun bölüm veya programa yapılmasına, 7- Bu konu ile ilgili olarak, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının belirleyeceği usul ve esasları, ayrı bir senato kararına gerek duyulmadan uygulamaya konulmasına; Karar verilmiştir.

KESİN KAYIT ÖNCESİ YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLER

KESİN KAYIT ÖNCESİ YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLER İLK KAYIT - Lisans ve Ön Lisans Düzeyinde İlk Kayıt ÖSYM Yerleştirmesi İle İlk Kayıt Özel Yetenek Sınavı İle Yerleşenler İçin İlk Kayıt Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Kayıtları Devlet Türk Musikisi

Detaylı

MUSTAFA KEMAL ÜNĐVERSĐTESĐ ÖN LĐSANS VE LĐSANS ÖĞRETĐM VE SINAV YÖNETMELĐĞĐ (YENĐ) BĐRĐNCĐ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

MUSTAFA KEMAL ÜNĐVERSĐTESĐ ÖN LĐSANS VE LĐSANS ÖĞRETĐM VE SINAV YÖNETMELĐĞĐ (YENĐ) BĐRĐNCĐ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar MUSTAFA KEMAL ÜNĐVERSĐTESĐ ÖN LĐSANS VE LĐSANS ÖĞRETĐM VE SINAV YÖNETMELĐĞĐ (YENĐ) BĐRĐNCĐ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı; Mustafa Kemal Üniversitesi fakülte,

Detaylı

13 Ocak 2013 PAZAR Resmî Gazete Sayı: 28527 YÖNETMELİK

13 Ocak 2013 PAZAR Resmî Gazete Sayı: 28527 YÖNETMELİK 13 Ocak 2013 PAZAR Resmî Gazete Sayı: 28527 YÖNETMELİK Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinden: BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak

Detaylı

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı, Necmettin Erbakan Üniversitesinin

Detaylı

GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı; Gaziosmanpaşa Üniversitesi

Detaylı

ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ LİSANS EĞİTİM VE ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ LİSANS EĞİTİM VE ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ LİSANS EĞİTİM VE ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ (Resmi Gazete Tarihi: 9 Mart 2015; Resmi Gazete Sayısı: 29290) Amaç MADDE 1 BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar (1) Bu Yönetmeliğin

Detaylı

BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç ve kapsam **** MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı; Bülent Ecevit

Detaylı

MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ. Diş Hekimliği Fakültesi Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönergesi

MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ. Diş Hekimliği Fakültesi Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönergesi BİRİNCİ BÖLÜM MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ Diş Hekimliği Fakültesi Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönergesi Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde 1 Bu yönergenin amacı, Diş Hekimliği Fakültesinde yürütülen

Detaylı

ÖSYS sonuç belgenizde kayıt tarihleri ile yer belirtilmiştir. Belirtilen gün/günlerde aşağıdaki işlemleri yaparak kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

ÖSYS sonuç belgenizde kayıt tarihleri ile yer belirtilmiştir. Belirtilen gün/günlerde aşağıdaki işlemleri yaparak kayıt yaptırmanız gerekmektedir. 1. ÖSYS sınavı ile yerleştim kayıt için ne yapmam gerekiyor? ÖSYS sonuç belgenizde kayıt tarihleri ile yer belirtilmiştir. Belirtilen gün/günlerde aşağıdaki işlemleri yaparak kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

Detaylı

BEZMİÂLEM VAKIF ÜNİVERSİTESİ

BEZMİÂLEM VAKIF ÜNİVERSİTESİ BEZMİÂLEM VAKIF ÜNİVERSİTESİ Diş Hekimliği Fakültesi Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönergesi Birinci Bölüm Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönergenin amacı, Bezmialem Vakıf Üniversitesi

Detaylı

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı; İstanbul Kemerburgaz Üniversitesinde ön lisans, lisans,

Detaylı

ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MUAFİYET VE İNTİBAK YÖNERGESİ

ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MUAFİYET VE İNTİBAK YÖNERGESİ ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MUAFİYET VE İNTİBAK YÖNERGESİ Amaç Madde 1-) Bu Yönergenin amacı, Erzurum Teknik Üniversitesi'ne yeni kayıt yaptıran öğrencilerin daha önce, Erzurum Teknik Üniversitesi dahil

Detaylı

Resmî Gazete Sayı : 28772

Resmî Gazete Sayı : 28772 21 Eylül 2013 CUMARTESİ Resmî Gazete Sayı : 28772 YÖNETMELİK Abant İzzet Baysal Üniversitesinden: ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM

Detaylı

YÖNETMELİK. MADDE 3 (1) Bu Yönetmelik, 4/11/1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 14 üncü maddesine dayanılarak hazırlanmıģtır.

YÖNETMELİK. MADDE 3 (1) Bu Yönetmelik, 4/11/1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 14 üncü maddesine dayanılarak hazırlanmıģtır. 2 Ağustos 2011 SALI Resmî Gazete Sayı : 28013 Mustafa Kemal Üniversitesinden: YÖNETMELİK MUSTAFA KEMAL ÜNĠVERSĠTESĠ ÖN LĠSANS VE LĠSANS ÖĞRETĠM VE SINAV YÖNETMELĠĞĠ BĠRĠNCĠ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak

Detaylı

Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği. Resmî Gazete Sayı : 28058 YÖNETMELİK. Işık Üniversitesinden:

Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği. Resmî Gazete Sayı : 28058 YÖNETMELİK. Işık Üniversitesinden: Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği Resmî Gazete Sayı : 28058 Işık Üniversitesinden: YÖNETMELİK IŞIK ÜNİVERSİTESİ LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve

Detaylı

ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ YAZ DÖNEMİ YÖNERGESİ. KAPSAM ve DAYANAK

ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ YAZ DÖNEMİ YÖNERGESİ. KAPSAM ve DAYANAK ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ YAZ DÖNEMİ YÖNERGESİ KAPSAM ve DAYANAK Madde 1 Bu Yönerge; Acıbadem Üniversitesinde İngilizce hazırlık, önlisans, lisans ve yüksek lisans eğitim-öğretimi yapan fakülte, enstitü ve

Detaylı

T.C EGE ÜNİVERSİTESİ YAZ OKULU YÖNERGESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

T.C EGE ÜNİVERSİTESİ YAZ OKULU YÖNERGESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar T.C EGE ÜNİVERSİTESİ YAZ OKULU YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde 1-(1) Bu Yönergenin amacı, Ege Üniversitesi yaz okuluna ilişkin usul ve esasları düzenlemektir. Kapsam

Detaylı

T.C. ARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİ DİPLOMA, DİPLOMA EKİ ve DİĞER BELGELERİN DÜZENLENMESİNE İLİŞKİN YÖNERGE

T.C. ARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİ DİPLOMA, DİPLOMA EKİ ve DİĞER BELGELERİN DÜZENLENMESİNE İLİŞKİN YÖNERGE T.C. ARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİ DİPLOMA, DİPLOMA EKİ ve DİĞER BELGELERİN DÜZENLENMESİNE İLİŞKİN YÖNERGE Amaç ve Kapsam Madde 1 - (1) Bu yönerge; Artvin Çoruh Üniversitesinin ilgili eğitim-öğretim ve sınav

Detaylı

ÖĞRETİM ÜYESİ YETİŞTİRME PROGRAMI (ÖYP) KILAVUZU

ÖĞRETİM ÜYESİ YETİŞTİRME PROGRAMI (ÖYP) KILAVUZU ÖĞRETİM ÜYESİ YETİŞTİRME PROGRAMI (ÖYP) KILAVUZU YÜKSEKÖĞRETİM KURULU BAŞKANLIĞI, Ankara 2013 1 Bu Kılavuz uygulayıcılara ve ilgililere destek amacıyla hazırlanmıştır. ÖYP'ye başvuran adaylar ilgili mevzuatta

Detaylı

İstanbul Bilgi Üniversitesi Kredili Lisans ve Önlisans Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ne Tâbi Öğrencilerin Üniversite İçi Yatay Geçiş Yönergesi 1

İstanbul Bilgi Üniversitesi Kredili Lisans ve Önlisans Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ne Tâbi Öğrencilerin Üniversite İçi Yatay Geçiş Yönergesi 1 İstanbul Bilgi Üniversitesi Kredili Lisans ve Önlisans Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ne Tâbi Öğrencilerin Üniversite İçi Yatay Geçiş Yönergesi 1 Kabul eden makam, tarih ve sayı : Akademik Kurul, 30.06.2009,

Detaylı

ÖĞRETİM ÜYESİ YETİŞTİRME PROGRAMINA İLİŞKİN USUL VE ESASLAR. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

ÖĞRETİM ÜYESİ YETİŞTİRME PROGRAMINA İLİŞKİN USUL VE ESASLAR. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar ÖĞRETİM ÜYESİ YETİŞTİRME PROGRAMINA İLİŞKİN USUL VE ESASLAR BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç ve kapsam MADDE 1- (1) Bu Usul ve Esasların amacı, yükseköğretim kurumlarına Öğretim Üyesi

Detaylı

ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ

ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar MADDE 1 - (1) Bu Yönetmeliğin amacı, Orta Doğu Teknik Üniversitesine bağlı enstitülerde

Detaylı

İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ DİPLOMA, DİPLOMA EKİ ve DİĞER MEZUNİYET BELGELERİ YÖNERGESİ* BİRİNCİ BÖLÜM

İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ DİPLOMA, DİPLOMA EKİ ve DİĞER MEZUNİYET BELGELERİ YÖNERGESİ* BİRİNCİ BÖLÜM İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ DİPLOMA, DİPLOMA EKİ ve DİĞER MEZUNİYET BELGELERİ YÖNERGESİ* BİRİNCİ BÖLÜM Amaç Madde 1-(1) İstanbul Medipol Üniversitesi ne bağlı fakülte, yüksekokul, enstitü, meslek yüksekokulunda

Detaylı

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ ÖN LİSANS VE LİSANS EĞİTİM ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ ÖN LİSANS VE LİSANS EĞİTİM ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ ÖN LİSANS VE LİSANS EĞİTİM ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönetmelik; İstanbul Kemerburgaz Üniversitesinde yürütülen

Detaylı

Ö Ğ RENCİ EL Kİ TABİ ÇAKÜ-İİBF. Kayıttan-Mezuniyete Bilmeniz Gerekenler

Ö Ğ RENCİ EL Kİ TABİ ÇAKÜ-İİBF. Kayıttan-Mezuniyete Bilmeniz Gerekenler Ö Ğ RENCİ EL Kİ TABİ ÇAKÜ-İİBF Kayıttan-Mezuniyete Bilmeniz Gerekenler İçindekiler I.BÖLÜM... 5 A) KAYIT... 5 1. Üniversiteye kayıt nasıl yapılır?... 5 2. Ders kaydı nasıl yapılır?... 5 3. Mazereti olan

Detaylı

ÖĞRETİM ÜYESİ YETİŞTİRME PROGRAMI (ÖYP) KILAVUZU

ÖĞRETİM ÜYESİ YETİŞTİRME PROGRAMI (ÖYP) KILAVUZU ÖĞRETİM ÜYESİ YETİŞTİRME PROGRAMI (ÖYP) KILAVUZU YÜKSEKÖĞRETİM KURULU BAŞKANLIĞI, Ankara 2013 1 Bu Kılavuz uygulayıcılara ve ilgililere destek amacıyla hazırlanmıştır. ÖYP'ye başvuran adaylar ilgili mevzuatta

Detaylı

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS DÜZEYİNDE YURT DIŞINDAN VEYA YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ KABULÜ YÖNERGESİ

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS DÜZEYİNDE YURT DIŞINDAN VEYA YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ KABULÜ YÖNERGESİ SELÇUK ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS DÜZEYİNDE YURT DIŞINDAN VEYA YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ KABULÜ YÖNERGESİ Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönergenin amacı Selçuk Üniversitesine önlisans ve lisans düzeyinde, birinci

Detaylı

3843 19.11.1992 İkinci öğretim uygulanan yükseköğretim kurumlarında gerektiğinde hafta tatilinde de eğitim - öğretim yapılabilir.

3843 19.11.1992 İkinci öğretim uygulanan yükseköğretim kurumlarında gerektiğinde hafta tatilinde de eğitim - öğretim yapılabilir. 13 Yükseköğretim Kurumlarında İkili Öğretim Yapılması, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanununun Bazı Maddelerinin Değiştirilmesi ve Bu Kanuna Bir Ek Madde Eklenmesi Hakkında Kanun (Resmî Gazete ile yayımı :

Detaylı

Kanun Numarası : 3843 Kabul Tarihi : 19/11/1992 Yayımlandığı R.Gazete : Tarih : 27/11/1992 Sayı : 21418 Yayımlandığı Düstur : Tertip : 5 Cilt : 32

Kanun Numarası : 3843 Kabul Tarihi : 19/11/1992 Yayımlandığı R.Gazete : Tarih : 27/11/1992 Sayı : 21418 Yayımlandığı Düstur : Tertip : 5 Cilt : 32 7331 YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARINDA İKİLİ ÖĞRETİM YAPILMASI, 2547 SAYILI YÜKSEKÖĞRETİM KANUNUNUN BAZI MADDELERİNİN DEĞİŞTİRİLMESİ VE BU KANUNA BİR EK MADDE EKLENMESİ HAKKINDA KANUN Kanun Numarası : 3843 Kabul

Detaylı

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç ve kapsam MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı; İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde yürütülen lisansüstü eğitim ve öğretime ilişkin usul ve esasları düzenlemektir.

Detaylı