GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ VE SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ NE HOŞGELDİNİZ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ VE SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ NE HOŞGELDİNİZ"

Transkript

1 FEN BİLİMLERİ VE SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ NE HOŞGELDİNİZ

2

3 Sevgili Öğrenciler, GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Gümüşhane Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü 2008 yılında kurulmuş ve 2009 yılında da ilk öğrencilerini alarak eğitim-öğretime başlamıştır. Enstitümüzün temel amacı; bilimsel ve teknolojik gelişmeler ışığında toplumsal ihtiyaçlara cevap verebilen, analiz-sentez yapabilen, eleştirel düşünen, etik değerlere önem veren ulusal ve uluslararası düzeyde üstün yetenekli uzmanlar ve akademisyenler yetiştirmektir. Enstitümüz ülkemizin en büyük ihtiyaçlarından biri olan üniversite-sanayi işbirliğini teşvik ederek kalkınmada en önemli oyuncu olan bilginin ürüne dönüşmesi için çalışmakta ve bu hedefte hızla ilerlemektedir.halen 6 tezli, 1 tezsiz yüksek lisans programı ile eğitim öğretimi sürdüren enstitümüz de toplam kayıtlı 183 öğrenci bulunmaktadır. Enstitümüz fen ve mühendislik alanında üniversitemizde bulunan lisans programlarına lisansüstü seviyede destek sağlamaya ve yeni programlarla bilimsel altyapıyı güçlendirmeye devam etmektedir. Bilimsel araştırmayı seven ve akademisyenliği hedeflemiş gençler; Gümüşhane Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, yol gösterici olmak için sizleri bekliyor. Gümüşhane Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitü Müdürlüğü

4 FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ JEOLOJİ MÜHENDİSLİĞİ Jeoloji Mühendisliği Anabilim Dalı nda lisansüstü eğitim eğitim-öğretim yılında başlamıştır. Anabilim Dalı nda şu an itibarı ile 9 öğretim üyesi lisansüstü eğitimde görev yapmaktadır. Jeoloji Mühendisliği Anabilim Dalı tam donanımlı Optik Minereloji, Genel jeoloji, Mineroloji-Petroğrafi, Maden yatakları, Uygulamalı jeoloji, Bilgisayar, İnce kesit, Örnek hazırlama ve araştırma mikroskobu laborautar imkânları ile lisansüstü eğitimde hizmet vermektedir. Ayrıca Anabilim Dalı nda eğitim gören Lisansüstü öğrenciler Yüksek Lisans tezlerini Tübitak projeleri kapsamında bursiyer olarak görev yapabilmektedir. Jeoloji Mühendisliği Anabilim Dalı Ales ve lisans mezuniyet not ortalaması ile öğrenci kabul etmekte olup eğitim süresi 2 yıldır.

5 FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalı nda lisansüstü eğitim eğitim-öğretim yılında başlamıştır. Ayrıca güz döneminden itibaren Tezsiz yüksek lisans programı da açılmıştır. Anabilim Dalı nda şu an itibarı ile 14 öğretim üyesi lisansüstü eğitimde görev yapmaktadır. İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalı,öğrencilerin bilimsel araştırma yaparak bilgilere erişme, bilgiyi değerlendirme, yorumlama ve tek başına bilimsel çalışma yapma ve sunma yeteneğini kazanmasını sağlamak amacına yönelik eğitim ve laboratuar imkânları ile lisansüstü eğitimde hizmet vermektedir. İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalı Ales ve lisans mezuniyet not ortalaması ile öğrenci kabul etmekte olup eğitim süresi 2 yıldır.

6 FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ Makine Mühendisliği Anabilim Dalı nda lisansüstü eğitim eğitim-öğretim yılında başlamıştır. Anabilim Dalı nda şu an itibarı ile 3 öğretim üyesi lisansüstü eğitimde görev yapmaktadır. Enstitümüz Makine Mühendisliği Anabilim Dalı öğretim üyeleri 2013 yılı içerisinde 8 SCI, 1 kitap, 2 uluslararası bildiri, 11 ulusal bildiri olmak üzere toplamda 22 adet yayın gerçekleştirmiştir. Makine Mühendisliği Anabilim Dalı Ales ve lisans mezuniyet not ortalaması ile öğrenci kabul etmekte olup eğitim süresi 2 yıldır.

7 FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ ORMANCILIK VE ÇEVRE BİLİMLERİ Ormancılık ve Çevre Bilimleri Anabilim Dalı disiplinler arası olup lisansüstü eğitime eğitim-öğretim yılında başlamıştır. Anabilim Dalı nda şu an itibarı ile 10 öğretim üyesi lisansüstü eğitimde görev yapmaktadır. Anabilim Dalı nda kimya ve mikrobiyoloji laboratuarları mevcut olup, kısa süre içerisinde Orman ve Çevre alanında çalışmaların yürütüleceği laboratuar hizmete girecektir. Ayrıca Anabilim Dalı nda eğitim gören Lisansüstü öğrencilere Yüksek Lisans tezlerindebap projeleri kapsamında destek sağlanmaktadır. Ales ve lisans mezuniyet not ortalaması ile öğrenci kabul etmekte olup eğitim süresi 2 yıldır.

8 FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ HARİTA MÜHENDİSLİĞİ Harita Mühendisliği Anabilim Dalı nda lisansüstü eğitim eğitimöğretim yılında başlamıştır. Anabilim Dalı nda şu an itibarı ile 5 öğretim üyesi lisansüstü eğitimde görev yapmaktadır. Harita Mühendisliği Anabilim Dalı tam donanımlı Coğrafi Bilgi Sistemleri, Fotogrametri, Kartografya, GPS Eğitim ve Uygulama Merkezi, Ölçme, Görüntü İşleme Merkezi gibi uygulama ve laborautar imkânları ile lisansüstü eğitimde hizmet vermektedir. Enstitümüz Harita Mühendisliği Anabilim Dalı öğretim üyeleri 2013 yılı içerisinde 3 SCI, 1 diğer uluslararası yayın, 6 uluslararası bildiri, 3 ulusal makale ve 7 ulusal bildiri olmak üzere toplamda 20 adet yayın gerçekleştirmiştir. Harita Mühendisliği Anabilim Dalı Ales ve lisans mezuniyet not ortalaması ile öğrenci kabul etmekte olup eğitim süresi 2 yıldır.

9 FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Zootekni Anabilim Dalı nda lisansüstü eğitim eğitim-öğretim yılında başlamıştır. Anabilim Dalı nda şu an itibarı ile 4 öğretim üyesi lisansüstü eğitimde görev yapmaktadır. ZOOTEKNİ Anabilim Dalı nda Hayvan Yetiştirme ve Islahı, Yemler ve Hayvan Besleme ile Biyometri ve Genetik alanlarda teknik ve teorik eğitimlerle birlikte, Doğan Organik Ürünler A.Ş. başta olmak üzere büyük ölçekli ve profesyonel hayvancılık yapan çok sayıda işletmede uygulamalı eğitimler verilmektedir. Zootekni Anabilim Dalı Ales ve lisans mezuniyet not ortalaması ile öğrenci kabul etmekte olup eğitim süresi 2 yıldır.

10

11 Sevgili Öğrenciler, GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ Gümüşhane Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü 2008 de kurulmuş ve Eğitim-Öğretim döneminde ilk öğrencilerini alarak eğitime başlamıştır. Enstitümüz çağın ihtiyaçlarına uygun eğitim koşulları, dinamik akademik kadrosu ve bünyesinde yer alan lisansüstü programlarıyla kamusal ve özel sektörün gereksinim duyduğu çağdaş bilgi birikimi ile donatılmış, analitik düşünme yeteneği gelişmiş nitelikli insan gücünün yetişmesini hedeflemektedir. Enstitümüz bünyesinde işletme ABD Yüksek Lisans ve Doktora programı, İktisat ABD Yüksek Lisans programı, Afet Yönetimi ABD Disiplinlerarası Yüksek Lisans Programı, Temel İslam Bilimleri ABD Yüksek Lisans Programı ve Sosyal Hizmet Yönetimi ABD Disiplinlerarası Yüksek Lisans Programı bulunmaktadır. Enstitümüze kayıtlı 5 Doktora ve 198 Yüksek Lisans öğrencisi öğrenim görmektedir. Gümüşhane Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, yol gösterici olmak için sizleri beklemektedir. Gümüşhane Sosyal Bilimler Enstitü Müdürlüğü

12 SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ İKTİSAT İktisat yüksek lisans programına; lisans mezuniyet not ortalaması ve ALES ten alınan puanlar değerlendirilerek öğrenci kabul edilir. İktisat Yüksek Lisans Programı, program için uygun lisans derecesine sahip bireyleri, özel sektörde ve kamu sektöründe (merkez bankası, sivil toplum kuruluşları, ticari bankalar, borsa ve aracı kurumlar, sigorta şirketleri, diğer ulusal ve uluslararası kurumlarda) çalışmak üzere nitelikli uzman ve üst düzey yönetici olarak uluslararası düzeyde eğitim programları ile yetiştirmeyi amaçlamaktadır. İktisat Yüksek Lisans Programı; Ders aşaması en az 7 ders (21 kredi) ve 1 Seminer; Tez aşaması ise; Yüksek Lisans Tezi Dersi, Uzmanlık Alan Dersi (tez önerisini verdiği yarıyıl) ile tamamlanır.

13 SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ İŞLETME İşletme Anabilim dalı yüksek lisans ve doktora programları, işletme bölümü mezunu, iktisadi ve idari bilimler fakültesi mezunu ve diğer bütün disiplinlerden mezun olan öğrencilere; yönetim bilimi, muhasebe ve finans, üretim yönetimi ve pazarlama, sayısal yöntemler alanlarında akademik kariyer yapma imkânı ile lisansüstü eğitimde hizmet vermektedir. Anabilim dalında eğitim gören lisansüstü öğrenciler tamamlayacakları tez çalışmaları ile akademisyen olma, kendi iş alanlarında yükselme fırsatından yararlanabilme ve disiplinlerarası çalışmalar yapabilme imkânına kavuşmaktadırlar.

14 SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ TEMEL İSLAM BİLİMLERİ Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı nda lisansüstü eğitim eğitim öğretim yılında başlamıştır. Anabilim Dalı nda şu an itibarı ile 15 öğretim üyesi lisansüstü eğitimde görev yapmaktadır. Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı; Tefsir Bilim Dalı, Hadis Bilim Dalı, İslam Hukuku Bilim Dalı, Kelam Bilim Dalı, Tasavvuf Bilim Dalı ve Arap Dili ve Belağatı Bilim Dalı olmak üzere altı bilim dalıyla lisansüstü eğitimi vermektedir. Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı ALES ve lisans mezuniyet not ortalaması ile öğrenci kabul etmekte olup eğitim süresi 2 yıldır.

15 SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ AFET YÖNETİMİ Afet Yönetimi Yüksek Lisans Programı Acil Yardım ve Afet Yönetimi ile İşletme Bölümü nün ortaklaşa yürüttüğü multidisipliner bir programdır. Programa bu iki bölüm dışında Sağlık Bilimleri Fakültesi, Tıp Fakültesi, Sağlık Yüksekokulu, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Fakültesi, Mühendislik Fakültesi (İnşaat, Makine, Elektrik, Endüstri Mühendisliği), Fen Edebiyat Fakültesi (Kimya, Biyoloji Bölümü), Eğitim Fakültelerinden de (Kimya ve Biyoloji Öğretmenliği) öğrenci kabul edilmektedir. Afet Yönetimi tarafından yapılan tezlerimiz Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi tarafından desteklenmektedir.

16

Türkiye Cumhuriyeti nin 2010 yılında kurulan yeni devlet üniversitesi olarak İstanbul Medeniyet Üniversitesi çok kısa zamanda uluslararası bir cazibe

Türkiye Cumhuriyeti nin 2010 yılında kurulan yeni devlet üniversitesi olarak İstanbul Medeniyet Üniversitesi çok kısa zamanda uluslararası bir cazibe Türkiye Cumhuriyeti nin 2010 yılında kurulan yeni devlet üniversitesi olarak İstanbul Medeniyet Üniversitesi çok kısa zamanda uluslararası bir cazibe merkezi olarak dünyanın sayılı üniversiteleri arasına

Detaylı

Bilgi ve Değer Üreten Üniversite

Bilgi ve Değer Üreten Üniversite Bilgi ve Değer Üreten Üniversite 1 RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ Bilgi ve Değer Üreten Üniversite 2 3 İÇİNDEKİLER Rektörümüzün Mesaji... Genel Bilgi... Misyon ve Vizyon... Sayılarla Üniversitemiz...

Detaylı

BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA PROGRAMLARI TANITIM KİTAPÇIĞI

BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA PROGRAMLARI TANITIM KİTAPÇIĞI BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA PROGRAMLARI TANITIM KİTAPÇIĞI MAYIS 2013 SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ İNCİVEZ ZONGULDAK Tel: 0 372 257 69 27-0 372 291 06 34 i

Detaylı

MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ

MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ Fakültemiz 2809 sayılı Kanunun Ek 30. maddesi uyarınca Bakanlar Kurulunun 02.06.2000 tarih ve 2000-854 sayılı kararnamesiyle kurulmuş, 2001-2002 Eğitim

Detaylı

MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İŞLETME VE YÖNETİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İŞLETME VE YÖNETİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İŞLETME VE YÖNETİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ İŞLETME VE YÖNETİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ Medipol Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, uluslararası standartlarda yüksek kaliteli

Detaylı

KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 2009-2010 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU

KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 2009-2010 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU 2009-2010 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU Gelecek elimizde KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 2009-2010 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU Bişkek-2011 Düzenleme Tarihi: 2/101

Detaylı

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANI MART 2007

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANI MART 2007 ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANI 2008 2012 MART 2007 ESOGÜ Stratejik Planı 2008 2012 28 Mart 2007 tarihli Senato Yönetim Kurulu Ortak Toplantısı nda kabul edilmiştir. Eskişehir Osmangazi

Detaylı

Puan Türüne Göre Programlar

Puan Türüne Göre Programlar Puan Türüne Göre lar www.emu.edu.tr 1 2015 2 DİL1 Mütercim - Tercümanlık... 1 İngilizce Öğretmenliği... 2 MF1 Matematik ve Bilgisayar Bilimleri İlköğretim Matematik Öğretmenliği MF3 Moleküler Biyoloji

Detaylı

2014 YILI FAALİYET RAPORU

2014 YILI FAALİYET RAPORU EGE ÜNİVERSİTESİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU Şubat 2015 Ege Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı İÇİNDEKİLER TABLO DİZİNİ 5 ÜST YÖNETİCİ (REKTÖR) SUNUŞU 9 MİSYON 13 VİZYON 13 1. AKADEMİK VE

Detaylı

2010-2011 İÇİNDEKİLER

2010-2011 İÇİNDEKİLER 20102011 İÇİNDEKİLER 20102011 I. KOÇ ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA Koç Üniversitesi Tarihçesi Koç Üniversitesi nin Misyonu ve Vizyonu Neden Koç Üniversitesi Araştırma Olanakları 03 04 04 07 ii. İşletme Enstitüsü

Detaylı

ORGANİZASYONEL YAPI. Prof. Dr. Nazım EKREN MÜDÜR. Müdür Prof. Dr. Nazım EKREN. Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Serkan ÇANKAYA. Enstitü Sekreteri Burçin SARI

ORGANİZASYONEL YAPI. Prof. Dr. Nazım EKREN MÜDÜR. Müdür Prof. Dr. Nazım EKREN. Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Serkan ÇANKAYA. Enstitü Sekreteri Burçin SARI Finans Enstitüsü, ulusal ve küresel, kamu ve özel, finans sektörüyle ilgili kuruluşlar, kamu otoriteleri, meslek kuruluşları, üniversiteler ile oluşturduğu işbirliği çerçevesinde, eğitim öğretim, araştırma

Detaylı

2013 YILI FAALİYET RAPORU

2013 YILI FAALİYET RAPORU EGE ÜNİVERSİTESİ 2013 YILI FAALİYET RAPORU Nisan 2014 Ege Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı 1 2 İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ (REKTÖR) SUNUŞU 8 TABLO DİZİNİ 5 ÜST YÖNETİCİ (REKTÖR) SUNUŞU 9

Detaylı

FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ BÜLTENİ

FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ BÜLTENİ FEN BİLİMLER ENSTİTÜSÜNÜ TANIYALIM Mesleki bilgi ve becerinizi uluslararası seviyeye taşımak için açlışmış olan yüksek lisans ve doktora Programlarımız deneyimli öğretim üyelerimiz, ulusal ve uluslararası

Detaylı

KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU

KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU Düzenleme Tarihi: Ekim 1/100 HAYATTA EN HAKİKİ MÜRŞİT İLİMDİR. M. KEMAL ATATÜRK Düzenleme Tarihi: Ekim 2/100 Manas ın Yedi Vasiyeti: Birlik ve Beraberlik Anlayışı İçinde Olmak, Milletler arası Uyum, Dostluk

Detaylı

2014 YILI FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ FAALİYET RAPORU

2014 YILI FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ FAALİYET RAPORU 2014 YILI FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ FAALİYET RAPORU İstanbul 2014 İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU I- GENEL BİLGİLER..4 A- Misyon ve Vizyon...4 B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar.4-5 C- İdareye İlişkin Bilgiler.5

Detaylı

Çukurova Üniversitesi Kozan Meslek Yüksekokuluna HOŞGELDİNİZ

Çukurova Üniversitesi Kozan Meslek Yüksekokuluna HOŞGELDİNİZ Çukurova Üniversitesi Kozan Meslek Yüksekokuluna HOŞGELDİNİZ Çukurova Üniversitesi Kozan Meslek Yüksekokulu, Tel: 0322 5165477-78-79-80 Fax: 0322 5153826 http: //kozan.cu.edu.tr Yüksekokulumuzun Kısaca

Detaylı

İcra eden, tatbik eden karar veren daima daha kuvvetlidir. İlim tercüme ile olmaz inceleme ile olur.

İcra eden, tatbik eden karar veren daima daha kuvvetlidir. İlim tercüme ile olmaz inceleme ile olur. Millete gideceği yolu gösterirken dünyanın her türlü ilminden, keşiflerinden, gelişmelerinden yararlanalım, ama unutmayalım ki, asıl temeli, cevheri kendi içimizden çıkarmak zorundayız. İcra eden, tatbik

Detaylı

Başarılı gençler insanlığın kazancıdır...

Başarılı gençler insanlığın kazancıdır... Başarılı gençler insanlığın kazancıdır... www.basari.edu.tr SAMSUN +90 362 280 10 00 Başarı-Sem Sürekli Eğitim Merkezi (Başarı-Sem), kursiyerlerinin yaşam boyu öğrenme ihtiyaçlarını karşılamaya, istihdam

Detaylı

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ 2010-2011 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ 2010-2011 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ 2010-2011 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU 2012 HAZIRLAYANLAR Öznur ERMEZ Halkla İlişkiler Uzmanı Betül ÇETİN Memur Mustafa GÜNDOĞDU Memur Serkan YALÇIN Grafiker İÇİNDEKİLER İçindekiler...

Detaylı

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ MESLEKLER REHBERİ

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ MESLEKLER REHBERİ İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ MESLEKLER REHBERİ 1 1 2 İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ MESLEKLER REHBERİ İÇİNDEKİLER Rektörün Mesajı... Tıp... Eczacılık... Diş Hekimliği... Hukuk... Mimarlık... Endüstri

Detaylı

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ 2013 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ 2013 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ 2013 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU Sayfa 1 / 15 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 2 MİSYONUMU... 3 VİZYONUMUZ, GÖREVLERİMİZ... 4 HİYERARŞİK

Detaylı

Üst Yönetici Sunuşu. Prof. Gökay YILDIZ Rektör. 2011 Yılı Performans Programı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi

Üst Yönetici Sunuşu. Prof. Gökay YILDIZ Rektör. 2011 Yılı Performans Programı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Üst Yönetici Sunuşu Üniversiteler bilimsel özerkliğe ve kamu tüzel kişiliğine sahip olarak yüksek düzeyde eğitim-öğretim, bilimsel araştırma, yayın ve danışmanlık yapmak üzere kurulan yükseköğretim kurumlarıdır.

Detaylı

AKADEMİK FAALİYET RAPORU

AKADEMİK FAALİYET RAPORU Gelecek elimizde... KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU HAYATTA EN HAKİKİ MÜRŞİT İLİMDİR. M. KEMAL ATATÜRK Düzenleme Tarihi: Ekim 2013 2/117

Detaylı

Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Fendir, İlim ve Fenden Başka Yol Gösterici Aramak Gaflettir, Dalalettir, Cehalettir.

Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Fendir, İlim ve Fenden Başka Yol Gösterici Aramak Gaflettir, Dalalettir, Cehalettir. Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Fendir, İlim ve Fenden Başka Yol Gösterici Aramak Gaflettir, Dalalettir, Cehalettir. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU I GENEL BİLGİLER A Misyon ve

Detaylı

T.C. YALOVA ÜNİVERSİTESİ

T.C. YALOVA ÜNİVERSİTESİ T.C. YALOVA ÜNİVERSİTESİ 2009 YILI YATIRIM PROGRAMI İZLEME VE DEĞERLENDİRME RAPORU Mart 2010 - YALOVA 2009 YILI YATIRIM PROGRAMI ĠZLEME V İÇİNDEKİLER Sayfa No: 1. Yönetici Özeti 2 2. Genel Değerlendirme..

Detaylı

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANI

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANI CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANI 2008-2012 1 İ Ç İ N D E K İ L E R No I. II. III. A. B. C. D. E. F. G. H. IV. A. B. C. D. E. F. G. H. I. J. K. L. M. N. O. P. Açıklamalar İÇİNDEKİLER ÖNSÖZ GİRİŞ

Detaylı

Programın koşullarını başarı ile tamamlayan mezunlar, bilim uzmanı sıfatıyla Yüksek Lisans Derecesi alırlar.

Programın koşullarını başarı ile tamamlayan mezunlar, bilim uzmanı sıfatıyla Yüksek Lisans Derecesi alırlar. Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Đktisat Anabilim Dalı Finansal Đktisat ve Bankacılık Yüksek Lisans Programı Program Tanımları Genel Tanım/Tarihçe Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler

Detaylı

Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü - 2014/1 TANITIM SUNUMU

Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü - 2014/1 TANITIM SUNUMU Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü - 2014/1 TANITIM SUNUMU Sevgili Gençler, Bursa Teknik Üniversitesi, beşinci yılına girerken sahip olduğu güçlü şehir potansiyeli ve siz değerli gençlerimizin de

Detaylı

GAZİ TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ (GAZİ TTO) GAZİ ÜNİVERSİTESİ SANAYİ İLE BULUŞUYOR!

GAZİ TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ (GAZİ TTO) GAZİ ÜNİVERSİTESİ SANAYİ İLE BULUŞUYOR! GAZİ TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ (GAZİ TTO) GAZİ ÜNİVERSİTESİ SANAYİ İLE BULUŞUYOR! Gazi Üniversitesi Kökleri 1926 yılına uzanan Gazi Üniversitesi nde, SANAYİYE BİLGİ VE TEKNOLOJİ TRANSFER ETME temel hedefiyle

Detaylı

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI KONTENJANLARI VE BAŞVURU ŞARTLARI

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI KONTENJANLARI VE BAŞVURU ŞARTLARI ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI KONTENJANLARI VE BAŞVURU ŞARTLARI ANABİLİM DALI KONTEN JANLAR Yüksek Lisans Doktora Arkeometri 10 - - Tezsiz Y.

Detaylı